Új privát üzeneted érkezett!

Boginak boldog szülinapot kívánok!

Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Patri! Látom Márk nem egy félős gyerkőc, de Mira sem! Nagyon jók a képek! Brrr., 20 fokos víz! Én tuti nem mentem volna bele! Két hét gyerekek nélkül? Én tuti nem bírnám ki! Kitartás!
Osztálykirándulás, hááát, ezekkel a gyerekekkel olyan messze tuti nem mennék! Nagy merészség volna!

Ballagás, strand tegnap jól sikerült, így ma is mentünk strandra, csak most Túrkevére. Itt még nem voltunk, de tetszett, szóval biztos fogunk még menni!

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
szly27
 
 


hali!
De jó látni a sok strandolós képet, így a jégesőben :shock: .
Látom, mindenki jól érezte magát, csak én tanulok itt begubózva :wink: .

De csütörtökön vége :D , és baromira nem érdekel, hogy hogy, csak már legyen vége 8) .

Pat, 2 hét :shock: :shock: :shock: . Húúúúú, én a hosszú hétvégén gondolkozom, hogy kéne csinálni, Te nagyon bátor vagy! Kíváncsi vagyok, hogy bírjátok?

Köszi Bogó nevében a köszöntést, most már húzok tanulni, addig már nem takarítok, nem mosok, vasalok (lassan már nem lehet leülni a kanapéra a ruháktól :oops: ).

Most már egy egri talit csak összekéne hozni, igaz lányok???

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 

 
 

Ja, Egerben is van strand, ha ezen múlik :wink:

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Jók a strandos képek!

Patr
Bátor gyerekeid vannak!
2 hét gyerekek nélkül??? Már nem is tudom, hogy mit kezdenék magammal.

Csilla
Sok sikert csütörtökre. Boginak utólag boldog 2.-at!


A Kolpingon belül milyenek ezek a házak? Pl., amit írtatok Bio-ház? Itt több családdal vagytok együtt? Vagy ide nagyobb társasággal érdemes menni?
Mi is megyünk ám, volt még hely, de én csak egy két ágyas szobát foglaltam gyerekággyal aug. közepére, és első körben csak három napra.
kittina30
 
 


Jó kis képek! Egy részét láttam iwiw-en. :wink:

Kriszti, mi nagyobb társasággal, kb. 10 családdal együtt voltunk, mikor a bioházakban laktunk, egy házban két család. Földszinten egyik, emeleten a másik.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Boldog névnapot kívánunk, Joli!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Boldog névnapot Joli! :D

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jolinak boldog névnapot!
kittina30
 
 


Joli! Boldog névnapot!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Joli,én is boldog névnapot kívánok!!!

Sly!
Nagyon csinosak vagytok a ballagós képeken.És mindig megcsodálom jázmin haját is!!! Tűri,hogy fésülgesd meg csatoz-gumizd neki? Enyém menekül :lol:

Gabus!
mindig írsz meglepetést! Én azt hittem csak 3 bio-ház van összesen!

Kriszti!
Szuper lesz a Kolping meglátod!Kaja is,meg úgy az egész hangulat!Törpéd biztosan jól érzi majd magát!!

Úgy,mint az enyémek Egerben. Márk tegnap közölte,hogy soha többé nem jön haza,ha meg hiányzik majd nekünk,menjünk mi is Egerbe,és legyünk ott vele! :? Részben örülök a dolognak,mert tudom,hogy jó helyen vannak,jól vannak, a seggük ki van nyalva (na ennek azért annyira nem örülök :lol: ),de annyira hiányoznak!!!Már el sem lehetne képzelni az életünket nélkülük! Van egy 41 fős gyerekcsopi akikkel meglehetősen sok munka van,de azért van szabadidőnk amit egyszerűen nem tudunk mivel kitölteni. :roll: Megszoktuk,hogy mindig "láb alatt" vannak,mindig körülöttünk nyüzsögnek,és most olyan csend van a házban ahol lakunk.

Csilla!
Akkor egy kalappal neked csütörtökre!!!Aztán HOLIDAY! 8)

Ma elvitt az uram vacsizni,ha már így kettesben maradtunk. Az ő ötlete alapján autó nélkül,így rövid úton le is futottuk a vacsit,mert esett az eső rendesen mire végeztünk,de azért jó volt! :D

Akik már rég írtak,hol vannak?

Adri? Berni? Joli?Szintus? Réka? (nem köszöntésre gondoltam)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Helloka!
Na mi van,sehol senki??? Tegnap Évi kihagytam a felsorolásból,természetesen őt is várjuk,hogy írjon!!!

Épp most beszéltem Márkkal,kérdeztem hiényzunk-e? Válasz:
-Nemigennemigen!
:lol:

Írjatok

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Patri! Már kicsit meg kell küzdeni Jázminnal, hogy engedje a haját gumizni. Nyafog, de azért még birok vele. Általában max két copfja van, ilyen frizurát ritkán készítek neki.

De édes Márk! Milyen jó lesz, ha majd újra látjátok őket! Nekem már a gondolattól is nagyon hiányoznának!

Nálunk nincs semmi extra. Megkezdődött a bejárok a suliba és nem csinálok semmit, de bent vagyok forma. Még lehet jövő héten is ezt kell csinálni. 8-tól kb 12-ig vagyunk bent. Még holnapra van is mit csinálnom, de utána.......


Csilla! Milyen a strand Egerben? Ha valami jó, talán rá tudnám venni Gyurit, hogy menjünk el!

Kép
szly27
 
 


sziasztok!
minden érintettenek Boldog szülinapot és sok-sok ajándékot kívánunk!
névnaposunknak meg boldog névnapot! :)

köszönjük pat,megvagyunk,csak sosem itthon :) így estére hulla vagyok gépezni,csak olvasgatok.túlvagyunk a családi(múlt hét vas.nap)és a gyerekes(vasárnap)szülinapon.mindkettő ferrrrgeteges volt,képekkel prezentálom,amint megszereztem a fényképezőt :D

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!
Látom a rossz idő sem vonz ide titeket a gép elé.Vagy lehet,csak nálunk van ilyen idő,és még ilyen sz@r marad pár napig! :cry:

Berni!
Várom a fotókat,legalább képnézegetéssel hadd töltsem az időt!! :D

Az uram focimeccset néz,én meg nem találom a helyem a törpök nélkül! :roll:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Ha már így Pat megemlített, itt vagyok én is. Már tegnap végigolvastam a lemaradásomat, csak írni nem maradt időm...

Minden kis 2 évesnek nagyon boldog születésnapot kívánunk, a névnaposoknak is minden jót!

A képek nagyon tetszettek, mindig örülök nekik!

Mi most nem tartunk nagy banzájt, csak szűk családban ünnepelünk, persze torta lesz, majd meglátjuk, hogy sikerül!

Jövő héten elutazunk, Tapolcára megyünk a Hotel Pelion-ba, volt már esetleg valaki? Anyósomékkal megyünk, már régóta terveztük, most jött össze. Ők már voltak, mi nem ismerjük.

Majd hozok én is képeket, most a másik gépen vagyok.

Még nem találtuk meg a megfelelő házat, keressük folyamatosan, a 7végéből egy nap rámegy mindig.

Violka már nem jár oviba, így nyugodtabb, kicsit egyhangúak a napjaink: reggel kis játszás, én főzök, délután Vince alszik, majd megyünk a boltba, esetleg játszóra, majd fürdés, alvás, nagyjából ennyi. Jó, azért néha programozunk erre-arra, de ritkán...

Vincével holnap megyünk a státuszra, kíváncsi vagyok, mennyit nőtt! A beszédben még nagy lemaradása van, pár szót mond csak továbbra is, még nem kapcsol össze szavakat se... :(
Bilire ráül, főleg fürdés előtt, néha napközben is, de nem pisil bele, viszont ahogy beteszem a fürdőkádba, rögtön belepisil, és mutatja büszkén. Hát, majd csak haladunk ezzel is...

Jó éjt mindenkinek, majd jövök a nyaralás után, képekkel is!

Üdv: Évi :)

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Ártemisznek és Vincének boldog 2. szülinapot!
kittina30
 
 


Jó reggelt!


Ártemisznek és Vincének nagyon boldog második születésnapot kívánok!

Kép
szly27
 
 


hali!

Most már felszabadultabban :wink: .
Igen, gratulálhattok :lol: . Túl vagyok az államvizsgán, 5-ös lett a diplomavédés és az államvizsga is :roll: .
Szóval juhéjj, mindjárt röpítem ki az ablakon a tankönyveimet 8) .

Nagyon boldog szülinapot kívánunk Ártemisznek és Vincének is!

Mi talán ma fogunk szülinapozni, de még semmi sincs :oops: .

Úgy hogy szaladok is, pussz!!!!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Csilla, emelem kalapom, 2 gyerek mellett 5ösre vizsgázni!!!
Büszke vagyok rád! :D

Ártemiszt és Vincét Isten éltesse!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nagyon boldog szülinapot kívánunk Ártemisznek és Vincének!

Csilla, gratulálunk!
Jó könyvégetést :twisted:

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Ártemisznek nagyon boldog 2.-dik szülinapot!

Vincének nagyon boldog 2.-dik születésnapot kívánok!

Csillusnak pedig nagy-nagy gratula!Nagyon ügyes vagy! Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Réka te már a 22.-dik hétben,nagyon gyorsan megy az idő(legalább is nekünk úgy tűnik)
Sokat mocorog a picibabó?Máté figyeli a pocakban történéseket?

Évi
majd behozza Vince a beszédet,ne idegeskedj!
Jó pihenést nektek és anyósodéknak!Mi van ott érdekes?

Mariann Ámin nagyon aranyos és szép kölkenc!Jól megnőtt már! :wink: Milyen nyelven nyomja a beszédet?

Gabuska a te képeid is nagyon jók, csak sajna ti tényleg
majdnem telelést fogtatok ki!De a lényeg,hogy jól éreztétek magatokat,látom a gyerkőcöknek is nagyon tetszett!:D

Szly
te csini vagy,a gyerkők nagyon cukik!
Akkor most 1 hónapig csak "úgy"jártok be a suliba?Ilyenkor mit csináltok?Gratula,hogy megmaradt az állásod!
:wink:

Pat te is szép képeket tettél fel,a gyerekek édik a medence meg nagyon szép!/ez a tiétek igaz?/
Elhiszem,hogy nem esett jól,amit Márk mondott a dokinak..

Berni Dorkó szép kispasi,de ő nekem még mindég érettebnek
néz ki a koránál!Jó képek és a csajozást is időben kezdi!
:lol:

Joli
Csanád nagyon megváltozott!Szép kiskölyök!

Kittina Máténak grat.a beszédhez,egy kicsit bővebben
magatokról?

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!
Látom elég 1-2 szülinap hozzá,és máris írtok! :D

Ártemiszt és Vincét Isten éltesse 2. szülinapjuk alkalmából!!!!

Csilla!
Gratulaaaa!!! 5-ös államvizsga???Ejjha!!! méghogy mindegy milyen lesz,csak meglegyen,naja!!! :lol:

Évi!
Jó nyaralást nektek!!!Várunk vissza sok-sok képpel!!! Jól meggondltátok ezt az anyóssal együttnyaralást?? :lol:

Gabus!
Szuperek a vonalzóid!!! :D

Szintus!
Mindenkit szépen sorra vettél,csak magatokról nem írtál!!!Rajta!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Sok boldog szülinapot kívánok minden kétéveskének!
Köszönjük szépen a névnapi és szülinapi köszöntéseket!
Gratulálok Csillának a sikeres vizsgákhoz, Szlynak a tartós álláshoz!
Annyi sok szép képet tettetek fel, hogy felsorolni sem győzöm, viszont nagyon szívesen nézegettem :)
Nálunk kong a ház az ürességtől, megy mindenki, merre a szeme lát :) Elemér elment hajózni, a nagyfiúk München mellett, egy tónál töltenek 10 napot a nagynénjüknél. Én dolgozok, Csanád egész nap bölcsiben...És ez így is lesz még egy darabig, mert a fiúk csak annyi időre jönnek haza, míg kimosom a ruhájukat és már mennek is a nagyszülőkhöz. A hétvégéimet feldobhatnátok egy-egy talival, mert nem szeretnék itthon magányoskodni :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Szia Joli!
Sajna talit nem ígérhetek,de ha idejössz te is meg a többiek is,felvidítjuk egymást!!!A nagyfiaidnak jó dolguk van!!! :D

Szintus!
Asszem nálad láttam,de bárki segíthet!!! :wink: Hogy lehet képre 18-as karikát vagy csillagot tenni? Mircsikéről van egy pucér fotó,ami tök jó,de a kis nunnert jó lenne kitakarni!!! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Jázminnak nagyon boldogságos szülinapot kívánok!!!

Kép

Kép
Kép
szintus
 
 


Jázminnak is nagyon boldog 2. szülinapot!
kittina30
 
 


Csilla
Gratulálok az államvizsgádhoz!

Szintus
Nem írtál magatokról semmit! Hogy vagytok?

Köszi a kérdést, velünk sincs semmi különös. Vagyis annyi azért van, hogy megyek vissza dolgozni nov. 2.-től. Még szoknom kell a gondolatát.
kittina30
 
 


Boldog szülinapot Jázmin!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jázminnak nagyon-nagyon boldog 2.szülinapot kívánok!![size=18][/size]

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Liviszáj:

A szomszédban lakik egy 90 év körüli, nagyon aranyos néni. Kicsit süket már, így mindig azt mondja, hogy ezek milyen áldott jó gyerekek, sosem hallani a hangjukat. :lol: Mindig elájul tőlük, utyuluputyulizik nekik,jó fej. Livi meg előre mosolyog magában, mikor megjelenik. :D
Egyik nap, mikor hazaértünk az oviból és babráltam az ajtónyitással, Livi bekiabált Margit néninek a csukott ajtón: Szia Margit néni, gyere, itt van a tesóm is, most kedvelheted! :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


sziasztok!
hoztam képeket,bár most szembesültem vele,h magáról a tortafelvágásról nincs képünk,mert a párom videózott :? na sebaj,majd pótoljuk a többiektől :) addíg is:

szülinapos :lol:
Kép
Kép
szülinap a játszóban:
Kép Kép Kép

Kép
berni1
 
 


ma meg állatkerteztünk
Kép

Jáz,minnak is boldog szülinapot!

Gabi!
:lol:

Kép
berni1
 
 


ja,és az egyik kedvenc ajándék:
Kép

Kép
berni1
 
 


Boldog születésnapot Jázmin!

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Jázminnak sok boldog szülinapot kívánunk!!!

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Jó reggelt!

köszönjük szépen a köszöntéseket!

Berni! Jók a képek, az az ugráló vár nagyon szuper, nem csoda, hogy nagyon tetszik Doriánnak!

Csilla! Gratuláltam már? Gratulálok a szuper vizsgádhoz!


Gabuska! Nagyon cuki Livi aranyköpése! :lol:

Kitti! Hol is fogsz dolgozni? Bocs, ha már írtad, de elfelejtettem!

Szintus! Hát nem egészen egy hónapig járunk be. Még a jövő héten kell menni. Ilyenkor elrendezzük a dolgainkat, papírmunka: naplókat rendbe tesszük, lezárjuk, beszámolókat írunk, munkaidő elszámolást, stb. Aztán a teremben leszedjük a falról a dolgainkat, szekrényekben pakolászunk, és van olyan, hogy éppen semmit nem csinálunk, csak bent vagyunk. Csütörtökön évzáró értekezlet lesz, az jó hosszú szokott lenni. Reggeltől legalább 13-ig. Ezzel vége is, mert már pénteken nem kell menni. Na meg én kedden sem megyek, mert viszem anyósomat Debrecenbe!

Csilla! Hogy sikerült a szülinapi buli? Képek?

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!
Berni!
köszi a képeket, a fiad annyira jóképű PASI!!!És az a laza szerkó,imádom galléros pólókat!Tényleg nagyfiú nagyon!!!Az az ugrálóvár az Aldiból van? Én is néztem múltkor,de úgy kiment a fejemből,és mire eszméltem már 1 hét is eltelt.Gondolom,hogy szereti Dorián,mert tényleg szupi.

Gabus!
Livi-száj nagyon szuper! Rájuk tényleg lehet számítani,kis őszinték! :lol:

A férjem épp most beszélt a nagyfiával,és mondta,hogy ő is kint volt anyóséknál amikor a gyerekeim is,és megkérdezte Márkot,hogy kit szeret jobban a mamáját (anyu) vagy engem,válasz:
-A mamát,mert ő nem kiabál velem! :oops:
Délután meg nem akart velem beszélni,mert NEM ÉRT RÁ!!! :lol: Pár szó erejéig üdvözölt,és kérdésemre közölte,hááát egy picikét! tudjátok mi volt a kérdés,természetesen hogy hiányzunk-e neki! :lol:

Sly!
Akkor lassan vége a munkahelyi pletyópartinak a tanáriban? :lol: Mentek családilag valamerre?

Többiek,terveztek valami nyaralást??

KépKép
Kép
patricia83
 
 


sziasztok!
ma kaptam végre egy tortás képet,csakh elhiggyétek,h volt az is :) én csináltam :) :)

Kép

pat!
jófej fiad van :lol: és szerintem is jóképűa "nagyfiam" :lol: mi olaszországot tervezzük augusztusra barátnőmékkel.összesen 6an mennénk,2 család apartmanos jelleggel.szóba jöhet bármi.van valakinek vmi konkrét ötlete?olyanra gondolok,h vk volt itt és itt ebben meg ebben a házban. :oops:

és a nagyosságról jut eszembe:

Kép
Kép

Kép
berni1
 
 


Hali!

Köszi a gratulációkat, még most sem hiszem el, hogy nyugodt szívvel vasalhatok :lol: .
Tegnap már elővettem egy könyvet is olvasni, idejét sem tudom, mikor olvastam az élvezet kedvéért :oops: .

Nagyon édes ez a kép Doriánékról, mindjárt elpirulok 8) .

Szly, van itt strand, csak strandidő nincs :? .
http://www.egertermal.hu/hu/fotogaleria_furdo.php

Vasárnap megtartottuk Bogi szülinapját, kapott babát, táskát, építővonatot meg egy játékkonyhát, azóta ki sem lehet onnan robbantani a lányokat.

Ja Bogi arcán van egy óriási szúnyogcsípés (szegénynek mindegyik iszonyú nagyra dagad és kifakad :( ) , az orra és a karja csupa firka, a szájában van egy meggy és a ruhája fordítva van rajta :lol: . Ennyit apáról 8)
Kép

Kép

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!
Hát nem sok hsz jött mióta írtam,de ezkért a képekért megérte felnézni!!! :lol: :lol: :lol: Csajok fetrendek ! Először is Dorián ahogy készül lekapni a kislányt vagy nem is készül,hanem meg is valósítja a dolgot!Beszvrás!Csúcs! :lol: Édesek nagyon!!!! :D

Csilla!
A te csajaid is gyönyörűek!!!Szerintem te is úgy vagy a kicsivel,mint én,hogy tisztán nem nagyon látta még senki! :lol: (vagy össze van kenve,vagy firkálva,vagy sáros....)De tüneményes!És hidd el az a ruha még fordítva is jól áll neki!!! :wink: És Toncsi is annyira csini!!! (nekem is van egy ilyen felsőm,más színben :lol: )

Képzeljétek ma azért már mondtam Márknak,hogy a héten (szombaton jön vissza) már megy haza értük apa,és jönnek vissza!Üvöltött,sírt,kiabált! :x :evil: :shock: :cry: Ő odaköltözik azt mondta,és épít nekünk házat,és menjünk mi is,és adjuk el egész Büköt! :? Nagy belhénak nézünk elébe...valami ötlet esetleg???

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Bár nem adtatok tippet,hogyan tűntessem el a kiscsaj nunnerét,így hát levágtam a képről! :lol: Gyakorolt a csaj a VB-re,bár ez még februárban készült :D Nagyon elkapott pillanat,nézzétek a háttérben lévő tv-t!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Hát ez tényleg marha jó kép :D !

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Patr
Reméljük azért Márk nem csap túl nagy hisztit, hogy haza kell mennie. Biztos nagyon jó sora van.
Ezek szerint Mira szülinapján nem lesznek itthon. Hétvégén fogtok ünnepelni? Mit kap Mircsi?
Csúcs ez a kép!

Csilla
Nagyon szép Bogi ezen a szülinapi képen, olyan édes mosolygós! A fordított ruha is jól áll neki. Toncsi is nagyon szép!
Hogy telnek a napjaid most, hogy nem kell tanulni?

Berni
Csajozós fiad nagyon jóképű!
A torta nagyon finomnak néz ki, biztos az is volt.

Gabus
Líviszáj. :-D

Szly
Biztos nagyon unalmas így bejárni a suliba, de nemsokára neked is kezdődik a nyári szünet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kittina30 2010.06.26 07:19-kor.
kittina30
 
 


Kép

Kép

Kép
kittina30
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan, majd jövök még ma!

PAtri! Mircsinek nagyon boldog 2. születésnapot kívánok!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Sly!
Köszönöm szépen a kisasszony nevében! :D Sajna ma nélkülünk ünnepelt,de bepótoljuk! Ők ma strandoltak és délután tortáztak,de mikor reggel beszélni akartam vele teefonon,eltolt és röhögve mondta,anya nem! :?

Kriszti4
Édik a képek a nagyfiadról,hol készültek???Csak azt ne írd,hogy otthon nálatok!!!Máté jól érzi magát!!!
Mi is vettünk Mirának egy ugrálóvár jellegű dolgot,ezen van még kicsi kosrápalánk,meg felfújható labdák.Meg ruhát kap még :-)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Boldog 2. szülinapot Mircsinek!
kittina30
 
 


Miruskának nagyon boldog másodikat!

Mi ma megjártuk a hadak útját, voltunk kisvasutazni, hajtányozni és eltettem 10 kiló málnát dzsemnek. :)
Megvagyunk, törpe egyre többet és szebben beszél, ma már három szótagosan is sikerült: pimplangó (pillangó Mátéul) és olykor kapcsolgatja a szavakat. A számokat tízig sorolja, valamilyen számfogalma van és mutatja, melyik a bal és jobb lába. (ez azért nem mindig sikerül, de kb 90%-ban igen)

Gyuri még itthon, állás sehol, rengeteg helyen az önéletrajza, most várunk...

Pöttömke egyre nagyobbakat és látványosabbakat kavar :) előszeretettel ül rá idegekre, olyankor alig tudok lépni. Máté egyre többet dumál a piciről, kérdez, és hihetetlen, de teljesen összeállt (időfaktor kivételével) a kép nála a szülésről és a terhességről. (persze ha kérdez, a hülye biológus anyja mindent elmagyaráz.)

Fotók tüneményesek, öröm látni őket!

Sok puszi

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: