Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lanyok!

Most kijelentkeznek egy hetre,mert kb. december közepe ota vegre van Rebeccanak utlevele es vasarnap indulunk csaladot latogatni.KépKépKépVEGRE!
Irany Budapest es Lakitelek!!!
Bar azert meg talan összejön a pakolas közepette egy kis pötyögtetes a billentyüzeten!

Kepzeljetek,Rebi tegnap ota hempereg!Tud ruhaban es pelusban is ide-oda fordulni!Nagyon elvezi!

Ha kimegyünk, a gyerekek arcat egyszerü vazelinnel kenem.

Es fogzasra mar Aaronnal is egy homeopathias szert hasznaltam,ez több szerböl van komponalva es Osanit-nak hivjak itt Ausztriaban.Ez eleg jol bejött.

Mona!
Üdv itt!

Most enyi eleg lesz, sziasztok!
Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!

Szeretnék bejelentkezni hozzátok.
Korábban néha írogattam a frissbe, de mostmár van netem, így többet tudok jönni.
Magamról annyit, hogy 30 éves vagyok, Székesfehérváron lakom. Két fiam van, a nagyobbik István Dániel 1995. 06. 20-án született, elsõ osztályos, a kisebbik Patrik Márk 2002. 07. 24-én született. Nagyon eleven kis srác. Eddig csak szopizott, ma probálkoztunk egy kis almával, de nem nagyon izlett neki, folyton kiköpte. Egy kicsit nyügi is, mert másfél hónappal késõbb, tegnap kapta meg a 4 hónapos oltását és belázasodott tõle. Azért kellett ilyen sokáig várni, mert folyamatosan betegek voltunk.

Sziasztok

Djeszter
djeszter
 
 


JAJ. Eltûnt amit írtam.
Akkor újra:
Köszönöm szépen a tanácsokat, megnyugodtam, hogy életkori sajátosságról van szó, és van remény. Fürdésidõt már próbáltuk kitolni, de ez 2db ordító gyereket eredményezett. Kiscsaj kivételesen rajtam hasal, és hagyja, hogy üljek a gép elõtt. Bár azért néha figyelmeztetõleg megemeli a fejecskéjét, nehogy elbízzam magamKép.
pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

 
 

Forti,
Nem tudom mi ez a fénytörési hiba, igazándiból nem is e miatt mentünk, hanem mert be szokott elég gyakran kancsalítani. A dokinéni meg azt mondta, hogy õ ezt nem látja rajta!? Viszont ez a fénytörési dolog, késõbb okozhat kancsalságot. Egyébként mi erõltettük a szemészt, a doki nem nagyon törõdött vele. Amikor mondtam neki, mindig azt mondta, hogy majd kinövi.

Rzsuzsa,
A szemészeten egy géppel vizsgálták Lilit, bele kellett (azaz kellett volna, de mindenhova nézett csak oda nem, pedig már az összes asszisztens ott tapsikolt nekiKép) néznie egy gépbe. Semmi komoly, kb. fél méterre volt a gép, csak a tekintete valahogy nem akart odatévedni.
Neked hogy volt ez a kancsalság és mikor mitõl múlt el?

Djeszter,
Üdv itt! Gratulálok Patrik MárkhozKép!

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke
Szorítok, hogy minden rendben legyen Lili szemével. Egyébként miért vitted el szemészetre? No, most látom már a válaszodat

Zulu
hanna is elég nyügi volt alvás terén. Én mindig úgy gondoltam, hogy legalább 3 hónapos koráig tól kicsi még bármilyen megnevelésig. Aztán végül majdnem 4 hónapos koráig vártam. S egy-két este kínlódás után most 8-kor alszik (kopp-kopp) már egy ideje. Nem teljesen az Aludj jól gyermekem c. könyv alapján, de onnét szedtem ki néhyány alapelvet,s asszerint (pl, sötétben egyedül aludjon el,este ua. az ismétlõdõ rutin, stb). Ja, s egyetértewk Zsuzsával, szerintem is ez a kólika, ebben nyílvánul meg.

Mona, Djeszer
sziasztok Kép

bringa és hanna (20 hetes)
bringa
 
 


Sziasztok!
Korábban is írtam volna, de nem értem a mai termés végéreKép.
Na, akkor most...

Kataa!
A Zsani-féle lista nálunk is létezik. Meg a közeli boltba jár egy "fõzõs cég" heti menüje (rengeteg félét fõznek, amibõl választani lehet), én mindig elhozok egyet, és ha nincs ötletem, lopok abbólKép.

Brokkoli!
Én Noéminél 6 hétig, Ádámnál 5-ig véreztem. Most nem szedek semmit (nem, mintha eddig szedtem volna), minden rendben. Szülés óta még nem jött meg, pedig már 7 hónap eltelt azóta, de nem bánom, várhat még egy kicsitKép.

Mona!
ÜdvKép! Én is kíváncsi vagyok, Nálatok hogy zajlik az élet... Vajon hasonlít a mienkre?

Fluor: ma már sokkal kevesebb orvos ajánlja, mint régen, mert állítólag nemcsak a fogakba épül be, hanem oda is ahová nem kellene (hogy hová, nem tudom pontosan, hülyeséget meg nem akarok írni).

Látom, a vasalás mindenki kedvenceKépKépKép! Én pont ma tudtam le egy halom ruhát, míg Ádám délután szunyókált. Persze, van mégKép. Sõt, lesz is, mert a szárító is tele van...

Zsuzsa!
Szerintem nem megette Elõd a hajadat, csak pelenkázás közben belepottyant a pelusba. Bár, ki tudja...

Ádám olyan aranyosan aludt el tegnap és ma is! Betettem az ágyába, és azt hallom, hogy ezerrel dumálKép. Beszélgetett vagy 5-6 percig, azán elaludt.

Ilke!
Remélem, semmi komoly baja Lilinek!

Zulu!
Nem lehet, hogy inkább a mosószer nem oldódott fel rendesen, és az csinálta a foltot?
Ha Anna esetleg fürdés elõtt enne, akkor utána nem aludna el, (mert nem szopizna)aztán, ha a következõ szopiba belealudna, akkor talán kicsit hosszabb ideig aludna egyhuzamban. Nálunk mindig a fürdés utáni szopi az "elalvós", nekünk bejött. Persze, nem garantálom, hogy egybõl sikeres lesz, de meg lehet próbálni.

Na, én is megyek, mert késõre jár... Igaz, megígértem Apának, hogy megvárom (délutános, negyed 12 kötül jönKép), így lehet, hogy még olvasgatok.
Jó éjszakát,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Hogy ti mennyit irtatok du. óta!! KépKép
ilke, Forti: nem tudok menni holnap a bájopiacra, mert közbejött valami, és csak késön tudnék elindulni, de addigra bezár. Egyedül meg amúgy se tudnék elmenni, mer nem találok oda, amilyen eltévedös vagyok KépKép
A passzirozóval kapcsolatban majd inkább küldök SMS-t, mert elég zsúfolt lesz a hétvégénk :=( De jövö héten esetleg valamikor...

Üdv minden újnak és jobbulást a beteg babáknak Kép

Na, megyek aludni!

zsani
zsani
 
 


Mégsem sikerült aludni mennwm :=( Csak még pár szó.

Orsoly: bocs hogy ide, de az indexen nem szeretném felfedni ki is vagyok Kép Nézd meg a profilomat, és hidd el, hogy Lackó is igy fog rád vigyorogni a cici alól. Akkor majd elfelejted, hogy valaha fájt bármi is Kép


zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Annyira jó volt a mai nap, hogy semmi dolgom nem volt (már mint tanulás ügyileg). Végre játszottam egésznap a Petrával, meg persze fõztem is. Most van idõm olvasni, már az egész család elaludt.

Képzeljétek el tegnap mi történt, teljesen eldugult a kádunk. Nem folyik le a víz még egy kicsit sem pedig a férjem már teljesen szétszedte. Este még a lenti szomszéd is feljött, hogy a plafonnál végig folyik le a víz nála. Kihívtuk a vízszerelõt de csak holnap reggel tud jönni, addig a szomszéd meg ázik, mert szerintem megrepedhetett a csõ és a kádunk alatt állhat a víz és az szivárog. Csak úgy tudunk fürödni, hogy bedugjuk a dugót, gyorsan lezuhanyozunk és utána kimerjük a mosdóba. Elég jó.

Ilke
Olvastam, hogy voltatok egy kicsit szórakozni a hajón. Irigyellek, mert amióta meg van a Petra mi még sehol sem voltunk csak vele. Tõlünk is nagyon messze lakik mindenki és meggondolom, hogy ér -e az egész ekkora herce-hurcát.
Most különben is annyira félõs lett, hogy bárki idegen aki megfogja elkezd sírni. Tegnap mikor a suliba voltam akkor is jött az apósom és õ vigyázott rá de ahogy megfogta már görbült a szája. Így kellett elmennem itthonról pedig már így is elég ideges voltam. Egyik nap meg a közértbe hozzá szólt a pénztáros és akkor is sírva fakadt.

Tejleadás: Én kb egy hete gondoltam úgy, hogy visszamondom mert már szörnyen elegem van a fejésbõl. Azóta meg persze be van durranva a mellem. Most azt csinálom, hogy kicsit fejek esténként és szép lassan csak megszokja a szervezetem.

Nem akartam elvenni a kedvedet a sulitól végül is csak egyszer kell elkezdeni. Nálam ez úgy volt, hogy jelentkeztem a fõiskolára, de elõtte kb. 3 évig halogattam és mikor felvettek akkor a rögtön halasztottam egy évet. Ebben a félévben egyszer próbáltam elmenni és kv fél órája voltam ott mikor telefonált a férjem, hogy menjek haza. Csak vizsgákra járok de akkor is inkább a Petra miatt izgulok mint a vizsga miatt. Hát így gondold meg, de szerintem késõbb sem lenne könnyebb.

Panda
Azt olvastam, hogy ha nem akarják elfogadni a babák az új ételet akkor nem szabad erõltetni, hanem egy hét múlva meg kell próbálni újra.

orrszívó: Tényleg nem jó a Pesztonka? Nekem is ez van. A porszívó sokkal erõsebben szív? Azt hiszem neked mind a kettõ van.

Látom már mindenki elkezdte a hozzátáplálást, mi még mindig csak tejcsizünk.

Áfonya
Ha tartogatom a Petrát nekem is mindig megfájdul a derekam.
Kaja: azt olvastam, hogy ha a babák mindig ugyanazt kapják akkor sem unják meg mert szeretik a megszokottat. (lásd anyatej) Szóval ne aggódjál ha két-három napig ugyanazt adod neki.

Zsani
Igazából Áginak hívnak de mikor megtaláltam ezt a topikot akkor gondolkoztam, hogy milyen nevet adjak meg. Azt tudtam már, hogy kislányom lesz és, hogy Petra ezért ezt beírtam.
Nem tudtam, hogy mindig fogok írni és hogy egy ilyen jó kis csapat jön össze. Utána meg már nem akartam megváltoztatni mert mindenki így ismer.A profilomat mikor megcsináltam ott kérdezte a rendes nevet és így látszik az Ági is. Akkor leszek Ági ezentúl.

Forti
Már húst is eszik Levi?

Gumicukor
Gratulálok a 6 hónapossághoz!

Kicsit hosszú lett de már olyan régen írtam.

Ági és a majdnem 6 hónapos Petra
petra2
 
 


Hali!

DJEszter!Kép
Szia! Iszonyúan régen nem hallottam felõletek, már azt hittem valami baj van.Kép Emlékszem ám rád a Frissbõl és sokáig kutattam is utánad, hátha más babanetes topikokban feltünsz!Kép Persze megfordult a fejemben az is, hogy nincs netetek.

Orsoly!

Most olvastam át a topikot úgy ahogy és csodálkozva láttam, hogy az egyik írásom nem jutott felKép Pont az amelyikben részletezem a hasfájós dolgokat! Na de mégeccer.
Hasfájásra van még az Espumisan csepp amit újszülött kortól lehet adni. Napi 2x max és alkalmanként 25 cseppet.
Van még egy amit ismerek és használt...néha (de sokaknál sürün) az a Gripe Water. Ez gyógyhatású készítmény és 1 hónapos kortól lehet adni napi 5 ml-ert ami egy teáskanálnyi. NEM kávéskanálnyi, mint ahogy a dobozon írva van!! Lemértem! Elvileg ez hascsikarásra és szélgörcsökre is használ.
Anyukám mutatott egy módszert ami baromira strapás, de Gabi akkor csendben volt és mindig elaludt. A babát a karodban teljesen magad felé fordítod, hogy a pocakját nyomjad a gyormroddal és ringatod, járkálsz vele, esetleg rázod. A Gabi a rázva járkálást szerette. Jó kis alkarra gyúrás nem mondomKép Nem tudom nálatok bejön-e, mert mi cumit használtunk. A cumit nem tudta kiköpni, mert az arca a mellem felé fordult és az odanyomta neki, és így megvolt az az illúziója a babónak, mintha szopizna. Azt nem tudom, hogy így el e lehet kapatni a gyereket, de a Gabi 2 hónapos kora óta nem hajlandó ölben elaludniKép A kocsiban tologatás jobban bejön nekiKép Ja 6 hetes korában elmúlt! Mire a 7. hetet megkezdte nyoma sem volt görcsöknek! Túl kell élni sajnosKép De azután lesz egy gagyogó mosolygó, magyarázó vigyorgó babódKép Gabi már egész mondatokat elgagyog néhaKép
Most más igy hirtelen nem jut eszembe.

Vérzés: Én kereken 5 hétig és 4 napig véreztem és ezt onnan tudom, hogy a 6 hetes kontroll szerdán volt esedékes és én vasárnap már nem véreztem. Addig folymatosan, hol erõsebben, hol alig, de soha nem múlt el közben teljesen.

Hozzon szép álmokat az ÁlommanóKép
Sasha és Gábor aki 3 hósKép

Kép
sasha
 
 


Sziasztok
Kataa
a 2 tápszert 6 hónapos kortol adják hát a védönöd nem piskota Képaz enyém soha ilyet nem mondot hogy 3 hónaposan almát adjak Petikének ilyet anyutol halotam .amugy is még a bébideszerteken is az van hogy 4hónapos kortol petike se eszik almát mert néha igy is fáj a hasa meg mert nem tud kakilni nem akarom még ezel is rontani a helyzetet

menem kell mert ismét nyügi napunk van

csics és petike
csics
 
 


Kajarendeles.
En elhataroztam hogy ha Alex izgo mozgobb lesz kesobb akkor fogok rendelni magamnak,elef elszaz O kajajat megcsinalni.
Forti,
Koszi az infot,amjd megfontolm.Mertha babatej az mas de tapszert nem akarok adni olyan sok ideig.

Zulu,
Nalunk sem jott babakesobbi furdetes,ha akra alszik ha nem akkor nem.: )
Szerintem talan a ruha szine nem birta a mosoport,lehet hogy a kelletenel jobban eresztette a szinet.

Zsuzsa
Hat ez tenyleg nem tul jo ha lenyelte a hajad,de attolett volna furcsa a hangja.

Kryss
Jo utata haza es elvezzetek az itthonletet!

Djeszter,
Udv itt is .En emlekszem rad es grayla a kisfiadhoz megegyszer!

Ilke,
Rmeelem semmi komoly baj nem lesz Lili szemevel,drukkolok nektek.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Védõnõ,Gyerekorvos
AMikor kijöttünk a kórházból telcsin felhívtuk mindkettõt. A védõnõ hetente jár hozzánk. A gyerekorvos 2x volt, és jön a jövõ héten is, aztán havonta látogat majd bennünket. Persze ha jobb idõ lesz, majd nekünk kell menni, gondolom hozzá is, és tanácsadásra is.


Zsuzsa,
Tényleg nem volt még UH-n a picur? és a 6 hetes kontroll sem volt? Hát érdekes egy gyerekorvos lehet, de mondjuk az a lényeg, hogy semmi baja. Minket pl. csak úgy mehettünk haza a kórházból, hogy fej és hasi UH-t csináltak Zsófinak. A Schöpf- Méreibõl csak így engedik ki az újszülötteket.

Bringa,
Hát lehet hogy tényleg nem múlik el ez az asszimetria a csipõjénél, de ne aggódj, hiszen ez nem fogja õt semmiben akadályozni, és nem is látszik semmi. Ezt csak azért tudom, mert nekem is olyan pelust kellett hordanom amikor pici voltam és a mai napig is a bal csípõm be van szûkülve. Semmiben nem akadályozott, 4 évig baletttoztam, tudtam spárgázni, aerobicoztam 8 évig, abszolút semmi hátrányom nem származott ebbõl. Persze neki még rendbe jöhet, ne aggódj.

Manó,
A komolyzenének, sõt szinte bármilyen zenének nagy szerepe van mind a magzati állapotban, mind a kisgyermekkorban. ÉN is pl. komolyzenét hallgattam sokat amíg pocakos voltam, és most is berakom ezt a CD-t. Az egyik barátnõm amikor terhes volt sokat énekelte a Micimackót, most 6 hónapos a kisfia, és amikor eléneklik neki megnyugszik tõle.

Lányok, ti mit adtok a babáknak ha csuklanak?
A gyermekorvos szerint ne adjak citromot, mert allergizáló, csak forralt vizet lehet adni.
Próbáltam, csak Zsófi nem hajlandó a cumisüveget bevenni a szájába.

na megyek visszaolvaslak benneteket

Brokkoli és az 5 hetes Zsófi
brokkoli
 
 


Sziasztok!

Jó hétvégét mindenkinek!

Szerencsésen kihevertük a védõoltás okozta megrázkódtatásokat, ma már levegõztünk is.

A késõbbi fürdés nekünk sem jött be. Tegnap viszont ete negyed nyolckor evett Gergõ, majd 4-ig aludt. Ez nálunk nagy szó a korábbi 2-3-hoz képest. Kíváncsi leszek, csak ma volt így, vagy alakul valami. Volt is tejcsi rendesen, nem kellett kiegészíteni.

Gergõ egyébként imád fürdeni az elsõ perctõl fogva, olyan kis átszellemült arcot vág, mikor locsolgatjuk a hasikáját. Gondolkodom a bébiúszáson, biztos azt is élvezné. Én is ilyen vizipók voltam, anyuék félévesen a Balcsiban fürdettek én pedig sikitottam örömömben.

Bringa, Te hogyan tornáztatod a babád csipõjét? Én bicikliztetni szoktam a lábait, meg nyitogatom a térdeinél fogva. A kórházban mutatták, hogy fektessem hasra és feszegessem, nyomjam le a csipõjét, de ez olyan drasztikus, szegény gyerkõc visít, meg amúgy is féltem a "férfiasságát".
Meg azt is mondták, hogy hasaltassam sokat, de ezt éjjel nem merem, csak nappal. Pedig Gergõ szeret hason aludni, van amikor csak így alszik el, én meg késõbb átfordítom, ha sikerül. Bár volt hogy ismét hason találtam késõbb.
Ti hogy altatjátok a bébiket?

A házimunkában már én sem vagyok olyan precíz, mint régen, fõzni csak 2 naponta szoktam, hétvégén pedig a férjem alkot. Jó lenne hozatni kaját, de itt Érden nem találtam lehetõséget.

Na, megyek babázni.

Judy és Gergõ (aki szerdán volt 10 hetes)
Judy (fodroczy)
 


Sziasztok!

Most olvastam végig a hozzászólásokat, és errõl jut eszembe, hogy mi sem voltunk csípõ Uh-on, vagy sima vizsgálaton, pedig a kislányomnak kötött csípõje volt, vagy van? én pedig csípõficamos voltam. A dokink nem mondta hogy vigyem el valahova, pedig én is hallottam hogy meg szokták nézetni a csípjüket a babáknak. Mi csak kardiológián voltunk, mert a Napsugárnak két pici lyuk volt a szívén, az egyik már benõtt, a másik is remélem egy éves korára elmúlik.
Képzeljétek, ma voltunk elõször szánkózni. Vagyis inkább a Napsugár szánkózótt, én meg húztam, de nagyon élvezte.Jól betakargattuk, így nem fázott. Nekem is jobb volt mint a babakocsizás, ebben a nagy hóban nem lehet közlekedni vele.

Házimunka: A konyhánk teli van piszkos edénnyel, hát, ez az itthonfõzés átka... Viszont van mosogatógépem, ilyenkor nagyon örülök neki, nagyon nagy segítség hogy fõzés után a baba mellett, nem kell mosogatnom! De sajnos vasalógépem az nincs....

Hát akkkor mindenkinek jó házimunkát!


Ildikó
ildikó
 
 


Brokkoli,
a csuklas allitolag minket jobban zavar, mint a babakatKép Elvileg semmit nem kell adni nekik, ugyis abbahagyjak maguktol is. Ha megis zavar, vagy esetleg bukik tole, akkor par korty szopit is adhatsz neki.

Valaki irjon mar, akinek bejott a kesobbi furdetesKép Tuti, hogy itt olvastam, vagy megse?Kép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
....mégmindig nemsikerült mindent visszaolvasnom, de igyexem

Pszi,Mona, és mindenki
köszi szépen a pelenkás ötleteket, asszem ki fogom próbálni ezt a Liberot

Vérzéssel kapcs. csak az a baj, hogy mintha napról napra több jönne és a hasam is görcsölget ( gondolom a méhösszehúzódás miatt ), sõt még a gátsebemet is érzem mostanság, legfeljebb ha jövõhéten se múlik el felhívom a dokimat.

Zulu,
Zsófi este 6-8-ig nem képes aludni, apa kezében elnézelõdik elvan egy darabig aztán nyûgike lesz, nálunk 8 - 8:30 -kor van a fürdés. Mi is az este 10 órás fürdéssel kezdtük, hogy minél tovább kibírja éjjel, de ez nem jött be.
Este 9 körül eszik, rögtön pancsi után aztán van amikor sikerül neki 10-kor aludni, van amikor csak 11-kor, aztán hajnalban kel fel 2-3 óra körül. 4-5 órákat már tud aludni, utána pedig 3 órát alszik,6-7 körül ébred fel, aztán jön a reggel.
mosás:
Próbáld ki szerintem az ARIEL hydraktiv folyékony folttisztítót, elég drága, de szuper jó! Simán berakod a mosóport a gépbe, és ezt az Arielt pedig a ruhák közé, és folt nem lesz a ruhákon, az tuti. Nekem a Vanish is bevált, pl. mosás elõtt a kakit ezzel is szépen ki lehet öblíteni.

Kataa,
Büfi többször is van szopi közben, és kb. 2 óráként kel fel nappal is, már amikor hajlandó aludni. Az tuti, hogy a Lactoherbtõl fájt nagyon a pocakja szegénynek. Viszont soxor hiába van sok büfi, van amikor csak úgy folyik ki a száján a tej a kis mohónak.

na megyek

Brokkoli
brokkoli
 
 


Sziasztok

Levi picit már jobban van, de még mindig rengeteget tüsszent, és szörcsög a pici orra.

Ilke
Nagyon édi vagy, köszönjük szépen, hogy kitértetek felénk. Levi már az egyik adagot be is dörgölte a 4 órás evésnél. Kép
Mesélj amúgy milyen volt a bio piac? Messze van?

Ági
Igen, Levi már 1 héten 2x eszik pipihusit, a doki néni mondta hogy már lehet neki adni. Minden héten 1 adaggal többet ehet.

Egyenlõre ennyi, megyek kiszabadítom a kocsinkat a hó fogságából.

Forti és Levi aki már 24 hetes

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Tegnap 5 pasival voltam összezárva! Az alapból jelenlévõ hármon felül apukám és apósom is itt volt, szóval abszolút kisebbségben voltam. Nagypapák persze ezerre ajnározták az unokákat, még jó, hogy mindegyikre jutott 1-1 Kép!

Kicsit tájékozatlan vagyok, van valahol fényképalbum a topiclakó babákról? Tennék fel képet a fiúkról.

Hasfájósság: nekünk két dolog jött be: min. 2.5 óra szünet két szopi között és a hordókendõ. /A harmadikat csak félve merem leírni: 6 hetes volt a manó, amikor hipp-hopp kórházba kerültem, a mentõsöknek hála Mátét is felvették ugyanoda, hogy ne kelljen elválasztani, de minden erõfeszítésünk ellenére 2 napig olyan gyógyszert kellett szednem. ami mellett nem szopizhatott, na ekkor jött a BebaHa, amitõl megszûnt minden hasfájása, a szopi újbóli elkezdésével viszont ismét jöttek a görcsök, de mára már megszûntek, szerencsére Nehogy félreértse valaki, nem a tápika mellett érvelek, de azért rájöttem, hogy nem lehet annyira szörnyû dolog, ha táponyát eszik a bébi Kép

Annyian írtátok a fogamzásgátlót: én 1 hétig szedtem a Cerazattet, de 2 nap után elkezdtem vérezgetni és drasztikusan apadt a tejem is, bár úgy írta a tájékoztató, hogy nem tesz ilyet, de mégis. Szóval pár tejcsiszegény nap után feladtam, inkább nem szedem. Ezek után a Continuint sem merem megpróbálni.

Fluor: fogorvosunk a Theodora szénsavmentes ávízre esküszik napi 1-2 dl-rel. Krisztián azt kap kb. egy éves kora óta, már 18 foga van, és gyönyörûek.

Ma tragédia történt, eltört a Nagy kulacsa, és csak abból iszik. Ezentúl minden ilyesmibõl kettõt fogok venni, mert csak ugyanolyan jó, nem kell másik. A cumiról úgy szokott le, hogy kifõztem egy nátha után, és bekapta, majd igen csalódottan közölte, hogy "nem jó". Zokogott, próbálgatta, nézegette, de hiába, nem volt az a jó régi íze. Új ugyanolyat hiába vettünk, azóta inkább nem cumizik, amit persze nem bánok. A cumisüveg dettó: kilyukadt a cumija, ugyanaz a gyártmányú ikertesója már nem volt jó, hiányzott a poshadt-savanyú szaga. Inkább másfél napig nem ivott egy csepp innivalót sem. Na, akkor hozta apa a kulacsot, amibe beleszeretett, és ma eltörött. Most vettünk egy másikat, nem tudom, hajlandó lesz-e inni belõle, csak
reménykedni tudok.

Máté szokta szopizni a saját nyelvét, a ti babáitok csinálnak ilyet?

Kataa, hát a védõnõd... ! Nagy segítség az ilyen. A Bográcskától rendelek. Hozzátáplálás: hidd el, jelezni fog Alex, mikor vágyik már más kajcsira, észre fogod venni. Én úgy vagyok vele, hogy nem egyformák semmiben a gyerekek, miért pont ebben lennének? Minden babának a saját anyukája érzi a legjobban, hogy mire van szüksége. Irigyellek az éjszakai alvásért, mégha késõn kezdõdik is.

Zulu, Máté ugyan ezt produkálta, aztán kb. 1.5 hónapos korában már le lehetett tenni esténként is. Szóval gondolj arra, hogy mindjárt kamasz lesz, aki még a puszi meg az érintés elõl is el fog húzódni, addig dajkáljuk õket, amíg engedik.

Judy! Üdv a szomszédból! Mi tárnokiak vagyunk, a Bográcska Bp-rõl szállít hozzánk kajcsit, szerintem akkor titura Érdre is visznek.

Ilke, szorítok, hogy szem-ügyben minden rendben legyen! Ha kell egy jó gyerek-szemész, a barátnõm az, megadhatom az elérhetõségét.

Jó hétvégét mindenkinek!

Mona&Máté /3 hó/
Mona
 


Zsani! Megneztem, nagyon edes, barcsak mi is mar itt tartanank.Kép

Sasha koszi az infokat, szerencsere a mano nem siros egyaltalan, csak szopi kozben latom neha hogy erolkodik aztan jon a nagy rottyKép De emiatt nem szokott sirni (mas miatt sem, lekopogomKép). Ha neha sir, akkor is inkabb arra vagyik hogy kicsit foglalkozzunk vele, es orakat kepes elnezelodni csendben a kezunkbenKép

Ma itt jart a vedono, es levette a vert a PKU teszthez (a korhazban nem evett eleget a mano ahhoz, hogy ott levegyek). Jajj, oda se birtam nezni, bar a gyerkoc szerintem inkabb azert uvoltott, mert ehes volt mar nagyonKép

Zsuzsa: ezexerint van tapasztalatod Ronaszekivel? Mert most itt filozok, hogy egyszeruen hivjam fel a korhazat, kerjem a telefonhoz es kerdezzem meg hogy kijonne-e Lackohoz megnezni? Meg utana is kereshetnem-e ha valami gond van? Nem jon ez ki furcsan?

orsoly
orsoly
 


Halihó!

Mona!
Akkor tényleg szomszédok vagyunk! Milyen cég ez a Bográcska? Tudnál adni egy telefonszámot, ahol el lehet õket érni,
Jó lenne, ha nem kéne még fõzõcskézni is.

Ja, raktam fel képet Gergõ babáról.

Jó éjszakát mindenkinek,

Judy
Judy (fodroczy)
 


Sziasztok,
Ma delutan itt voltak anyuek es olyan jot setaltunk a hoesesben hogy csak na.Alexet az apja cipelte ilyen felvos kenguruban es neha ha veletlenul raesett egy ho az arcara nagyot nezett,oedig ugy bebugyolaltuk hogy csak a szeme latszott ki: )
Delelott nagy haziasszony voltam foztem meg takaritgatam+ vasaltam,Igy ha itthon apa minden gyorsabban megy.

Brokkoli,
Ez erdekes mert nekem azt mondtak csak 6 hetes kor utan hozzam UH-ra mert azon mar laltnak is valamit ha esetleg lenne valami baja,elotte nem.De ugyemlekszem valaki meg volt ratam kivulinnen 6 hetes kora utan,valamelyik lanyos anyuka.
En teat adok Alexnek,bar olyankor nem akar inni,nem mintha nagy ivos lenne csak a kaki miatt eroltetem a kamillateat neha.
De a Spock konyvben az van irva hogy adjon citromot neki ha csuklik.

Judy
Alex ia iamd furodni,meg egyszer sem sirt ,sot neha mosolyog is.Elvezi ha tirtenik vele valami es nem olyan unalmas az elet: )
En minden pelenkazaskor 20* szetnyitom a labait ahogy mutattak Heim Palban a vizsgalaton.
Altatani mindig mashogy ketszer nem jon be ugyanaz a tecnika es ritkan alszik el ugyanakkor mint elozo este,bar mostanaban a nyero az ha a cumi a szajba es simogatom a szemoldoke folott,allitolag ez nyugtatao hatassal van a babakra,nalam bejott; )

Mona,
Hat tenyleg kisebbsegbe szorultal az biztos.
A keptar www.keptar.hu/kismamak oldalon van es ott a gyermeknel.Egyetertek azzal hogy minel tobb ido teljen el ket szopi kozott es nekem is bejott.Sajnos a tapszer bar nem onszantambol.De erdekes modon elmult mar reg a hasfajossag pedig meg mindig kapunk heti3* anyatejet a gyujtobol.
Megkerdeshetem miert is voltal korhazban?Remelem nemvolt tul komoly.En is Cerazettat szedek, nem csokkentette a tejem ,bar az az alkalmankenti 30 ml-t mar nem is lehet : (((
Na a vedonomet mutogatni kene mint negativ pelda az tuti,de nem erdekel mondjon amit akar az en gyermekem es majd eldontjuk kozosen mikor is akar mast enni.
En is imadom puszilgatni Alexet es ki is hasznalom hogy meg nem tud ellenkezni mert keveseb mint egy ev es mar eltol majd magatol.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Judy!

Tel./Fax.:06/1-286-0041 Küldenek étlapot,választassz,következõ héttõl reggel 9 körül itt az ebéd.

Mona
monamáté
 
 


Sziasztok

Ma reggelre megjött...Kép..rögtön Tena betéthez nyúltam, okulva sokak tapasztalatából.

Beszti

Mostanában kezd elõfordulni, hogy naponta egy kajcsinál az ötbõl egyáltalán nincs szopi már.Ez általában a negyedik, úgy 5 körül délután, mikor elég lassan gyûlik a tejem és ha az estinél nincs elalvás elõtt, akkor éhes marad és hajnalban riaszt a drága. Egyébként alszik fél 8-ig.Kép
Namost ez másfél hónap alatt alakult ki, lehet hogy hosszúnak tûnik és egy kicsit túl óvatos voltam,nem tudom. Az elsõ hetekben tényleg csak napi egy-két kiskanál cuccost kapott. Meg volt néha mikor kimaradt, ha nyügi napja volt. Eleinte szivesebben elfogadta az apjától, mint tõlem. Meg nem szerette a kiskanalat. Ezt onnan gondolom, hogy nem a kajával volt baja, hogy ha az ujjamról meg leszopogatta a pürét.Kép
Szóval most tartunk ott, hogy a napi 5 szopiból 2 tiszta szopi, reggel és este, és a délelõtti és a délutáni fele szopi fele püré és a kora esti csak püré.Kép
Hogy áll Nátán barátkozása a kanállal?

Ilke

Most olvastam, hogy mentek szemészetre Lilivel.Szurkolok, hogy ne legyen semmi baj!Kép

Képzeljétek, Emília állandóan nyomul elõre hason, és mivel persze nem tudja még a mellkasát emelni, az orrán csúszik...Kép Nagyokat nyög, felpúposítja a popsiját, elrugaszkodik mindkét ,vagy csak az egyik lábikójával és uccu neki.És legnagyobb megdöbbenésemre halad...Kép Azon gondolkodtam, hogy ezzel kezdõdik a mászás,ami még ugye igen korai lenne, vagy csak a foga miatt ilyen izgága?Kép

Ági

Néhány nap és félévesek leszünk!Kép
Emlékszem vizsgaidõszak után én is mindig örömöt leltem olyan dolgokban is, amiket egyébként nem mindig szerettem...pl. takarítás...Kép

Jó éjt mindenkinek!

Nyuszika és a majdnem 6 hónapos Emília

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Tettem fel képet a fiúkról a profilmba!
monamáté
 
 


Tettem fel képet a fiúkról a profilmba!

Mona
monamáté
 
 


Sziasztok!

Orsoly!
Akkor lehet, nem is fáj annyira a babád pocakja. A kakinál Gabi akkorákat nyög, hogy még!Kép Koncentrál és iszonyuan hangosan nyögKép Mondjuk 1 hete már nem hallottam úgy nyögniKép

Hátha tud nekem segiteni valaki. Akinek a babája már megkapta a 3 hós oltást. Gabinak ugye csütörtökön adta be a dokinéni. Aznap nem volt se láza és az oltás helye se pirosodott be, még kemény se volt. Tegnap óta meg van keményedve jó 2 cm-es sugarú körben a combja az oltás helyével a középpontban. Érezhetõen. És nagyon nyafi. Mikor kialussza magát akkor kb fél óra az az idõ amikor talán kis mosolygásra lehet birni és a következõ fél óra meg nyüglõdéssel telik, de aludni nem akar fél óra ébrenlét után. 1-1,5 óra után már álmos, de akkor meg már annyira nyafi, hogy nem tud elaludni, pedig próbál. Gabi a babakocsiban alszik, tologatom (elrontottam picitKépKép). Cumival és egy pelenkával a feje mellett amibe belefúrja a kis buksiját és általában a fejére húzza. Innentõl kezdve max 10 perc és mindig aludt. Az oltás napján aluszékony volt, de tegnap óta, fõleg ma: Befurja a fejét a pelenkába, próbál aludni, becsukja a szemét, de 5 mp múlva rájön, hogy valami nem jó és nyöszörög, rúgkapál. És ez igy megy kb fél óráigKép Addig persze mindig megnézem nem pisis-kakis, nem szoritja valami, fázik-nem fázik, nincs kényelmetlenül...stb. Az egyetlen megoldás, ha hagyom sirni ... elég 5 perc és utána elalszik. Ma reggel meg bukott szokás szerint és valami barna nyálkás turha jött fel a torkából!!! Igen gusztustalanul nézett ki, bár már abszolult nem taknyos. Naponta-kétnapotna takaritom a nóziját Sterimare orrszprével és utána kipórszivózom, de csak az orrszprét szívom ki, meg azt a kis darabka feloldódott fikát ami a lerakodott portól van. Szóval ezt sem értem.
Van még egy feltevésem arról, hogy miért nem alszik. Talán túlságosan el van kényeztetve az uraság és ezért alszik el a sírás után. De persze az is lehet, hogy az eleve álmos, fáradt gyerek mégjobban kimerül és bealszik egy kis ringatástól. Hétfõn mindenféleképpen kihívom a gyerekorvost ha nem múlik ez az állapot és fõleg a combján a duzzanat. Láza nincs.
Szóval a 3 hós oltás után ez normális? És mennyi ideig normális?

puszi
sasha és a nyafka 3 hós Gabka

Kép
sasha
 
 


Sziasztok,
Kataa, Zsani, Csics es Afonya, koszi szepen a tanacsokat vedoneni es gyerekorvos temaban. Kép Akkor maradunk annal, akihez "kerultunk", es majd kesobb en is leviszem Gombockat a rendelobe, ami kb. 15-20 perc setara van. Kép

Tovabbi jo babazast mindenkinek, aztan ha mar nem titkos kukkolokent jarok erre, akkor bejelentkezem hivatalosan is kozetek! Kép

Sziasztok,
Gombóc
gombóc
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jelentkeztem eddig, de csütörtökön du. csak végigolvastam amit írtatok, de gondoltam majd este válaszolok.
Szóval este Dóri elég nyafi volt, így miután írtam a Miskolc topikba, inkább mentem hozzá. (Most másolok, hogy ne kelljen kétszer bepötyögni ugyanazt Kép)
Közénk fektettük, hogy jobban alszik így. Éjszaka arra ébredtem, hogy valami meleg van az arcomnál. Elõször azt hittem, hogy elvándorolt mellõlem fejjel lefelé és átázott a pelus, bár nála nem igazán fordul elõ, vagy talán lebüfizett. Mire észhez tértem rájöttem, hogy a gyerek tûzforró. Azonnal mértem a lázát, hát kissé berosáltam. 40,5 volt. Én ekkora lázat még nem láttam (tudom van nagyobb is). Azonnal költöttem apát, adtunk kúpot és elkezdtük vizesruházni. Nem akartam a hûtõfürdõvel kezdeni, mert még félig aludt a gyerek. Szerencsére fél óra alatt, már elfogadható volt a vizesruha és kúp hatása. Hát nem aludtunk aznap éjszaka sokat. Másnap dokibácsi. Dórinak mandulagyulladása van.
Azóta is lázas, de nem vészes, nem megy 38 fölé. Sõt ma este már csak hõemelkedése volt.
Ne tudjátok meg mennyire sajnáltuk akkor éjszaka. Az én örökmozgó, lepcses szájú, mindig vigyorgó Dórikám csak feküdt szétvetett lábakkal-kezekkel és tûrte félálmosan, hogy mi vizesruházzuk.
Viszont enni nem hajlandó. Alig bírok valamit beletukmálni. Még jó, hogy a cicit elfogadja, de mást nem igazán. Sem fõzelék, sem tejpép. Fájhat a torka, mert elkezd öklendezni mintha darabos lenne, pedig nem.

Hát így telt az utóbbi pár napunk. Most megyek olvasni, mert írtatok ám rendesen. Kép

Beszti!
Jó tudni, hogy az ember nincs egyedül. Mármint a halom vasalnivalóval kapcsolatban. Én azt hittem, hogy én osztom be rosszul az idõmet. KépKép

Áfonya!
Azért köszi, hogy gondoltál rám a kenõccsel kapcsolatban! Kép

Csõrös pohár: láttam többeknek nem jön be. Dórinak vettünk egy nehezített talpút. Nem jött be, mert nincs benne szelep és ömlik belõle. Eztán vettünk egy szelepest. Ez sem jött be, mert nem jött rá, hogyan jön belõle a tea. Erre eszembe jutott, hogy a párom idült Pepsi Max ivó, amit már a lányával is megnyalatott.Kép Azóta Dóri megismeri az üveget (mert ugye nem pohárból kell azt inni Kép), szóval szinte veszekedik rá amikor iszik, hogy õ miért nem kap. Gondoltam teszek neki bele a Pepsis üvegbõl. A gyerek szeme elõtt töltöttem, jól kikavartam a szénsavat és odaadtam neki. Csodák csodájára azonnal tudta, hogy azt meg kell szívni. KépKép Az elsõ két szívás után, Pepsi kiöntve, tea a pohárba. Hát érdekes módon azt is tudta szívni. Azóta megy a dolog, és cumisüveg nem is kell neki.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok,
Köszönjük a drukkot Lili szeméhez, mármint, hogy ne legyen vele semmi bajKép. Nagyon várom már, hogy mit fognak mondani a következõ vizsgálaton.

Panda,
7 hónap mensi nélkül, szülés után? MázlistaKép!

Zsani, Forti,
Voltunk ma a biopiacon. A központtól még busszal kell menni pár megállót, hogy mennyit nem tudom, mert mi autóval voltunk. A piac elég jó volt. Leginkább idény gyümik és zöldségek voltak. Az árak sem voltak olyan vészesek. Lehetett kapni még bio mézet, csírákat, igazi tehéntúrót, valódi vajat és még sorolhatnám, viszont ezeknek azért volt ára. Fedett az egész piac, ja és ha akartok, menni akkor az Ökopiac feliratot keressétek.

Ági,
Megoldódott a káddal a probléma? Elég rossz lehetett gondolom.
Szórakozni, mi is csak akkor voltunk 1x és azóta se. Igazándiból én annyira nem igénylem, na jó azért moziba, színházba, vacsorázni szívesen elmennék. Vagy akkor mégisKép? Na majd ha nagyobb lesz Lili akkor megpróbálunk valami megoldást találni rá. Csak az a baj, hogy családi segítség az semmi sincs.
Nem lehet, hogy azért lett mostanában kicsit félõsebb, mert te is picit nyugtalanabb voltál a suli miatt?
Tejcsi, én is pont múlt héten szóltam, hogy most már csak heti 1x jöjjenek, aztán szerintem februártól teljesen visszamondom. Tényleg nagyon fárasztó már. Én kb. másfél hónapja már csak esténként fejek. 1 hét alatt ráállt a szervezetem.
Suli, hát sajnos muszáj elkezdenem idén, mert jövõre már a kistesót tervezzük, így késõbb még kevesebb idõm lesz rá. Igaz egyenlõre még fogalmam sincs, hogy hogy lesz, de majd csak sikerül összehozni valahogy.
Neked is olyan a férjed, hogyha elkezd sírni a baba akkor már nyúl is a telefonért? 2x voltam egyedül a boltban, mindkétszer jött a pánikoló hívás, hogy rohanjakKép. Azóta inkább viszem LilitKép.
Hozzátáplálást mi még nem kezdtük el. Lili is csak tejcsit kap egyenlõre, de már készülök rá. Te hogy tervezed? Mármint mikor és mit akarsz neki adni elõször? Én szívem szerint még 1-2 hónapot szívesen várnék. Úgy vagyok vele, hogy amíg látom, hogy elég neki addig nem kezdem.

Brokkoli,
Én picit mellre szoktam tenni Lilit ha csuklik. Citromlét (tényleg allergizál) biztosan nem adnék neki.

Judy,
10 hetesen Lili mindig cicin aludt el. Most már napközben vagy evés közben (cicin), vagy játék közben magától, este pedig szintén evés közben szokott elaludni. De van, hogy nem, ilyenkor leteszem a kiságyba, sötét szobába és max. 10 percen belül alszik.

Ildikó,
Egyetértek mosogatásügyileg, szerintem napi 1 órát biztosan megtakarítunk veleKép.

Áfonya,
Nekünk sem jött be késõbbi fürdetés, volt, hogy 11-kor fürdettünk és ugyanúgy 6 körül kelt Lili, mintha 8-kor fürdettünk volna.

Forti,
Nagyon szívesen!

Mona,
Nagyon köszönöm, hogy felajánlottad a segítségetKép! Most még megvárjuk, hogy mit mondanak a következõ vizsgálaton, aztán annak függvényében szólok majd. Még egyszer köszi!

Nyuszika,
Nagyon ügyi Emi, hogy már mászni is próbál! Nagyon aranyos lehet, ahogy próbálkozikKép.

Bocsi, hogy megint jó hosszú lett!
Puszi,
Ilke és a holnap fél éves Lili

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Jo reggelt
Brokoli
mi Petikének teát adunk ha csuklik vagy szomjas nem mindig akar ilyenkor inni de azt szoktam mondani hogy akor hamarabb elmulik ha iszol Kép mert egy ideig elvan ugy is ha csuklik és nem adok neki teát de késöbb már zavarja a csuklás és inkább iszik csak hogy elmulyon Kép

Judy
Petike hol hason hol háton oldalt nem sikerül mert ö már forog és ugy is a hasán aludna akor Kép

Nyuszika
Petike se hajlando nagyon kanálbol enni pépet csak cumis üvegböl eszi meg igaz én vatem neki nagy lyuku cumit mert nem volt hajlando tul sokat enni kanálal csak játszani meg hadonászni vele de a fözeléket azért kanála eszük Kép

Sasha
Borogatad a lábát ? mert én ugy halotam hogyha nem borogatják akor becsomosodhat és az fáj nekik szerintem minden kép mutasd meg a dokinak és jobbulást Gabibabának Kép

Lányok
Petike tegnap egész nap nyügi volt mert fájt a foga Kép igy enni se nagyon evett Kép legfejebb ha bekentük Dentinoxal és este is nagyon nyügi volt a pocakja is fájt mert nem kakilt egésznap Kép remélem a mai nap jobb lesz

Üdv Csics és Petike Kép
csics
 
 


Jo reggelt,
A tegnap ejszakanak szuper volt :!!!Az 5.eves utan ugy bealudt 8-kor hogy masnap reggel 7-ig aludtegy nyogi nelkul.Remelem ma is megismetli ugyanezt: )

Sasha
Na jo kilatasok a keddi szuri elott.Majd en is megprobalom borogatni soxor es meglatjuk.Bar Alex nem nyugi csak nagyon ritkan es a babakocsiba ringatast sem szereti bent a lakasban,Nem lehet ot becsapni csak kint jo a tolagatas : )
Szerintem nyugodtan hagyhatod neha sirni mert kesobb mar nehezebb lesz neki nelkuled.

Kata007,
Jobbulas Dori babanak!

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Mona,
Csudaedesek a fiuk,latszik hogy Krisztian hogy szereti a kis Matet,igazan buszke lehetsz rajuk Kép

Kép
Kép
kataa
 
 


Sasha,
Nem tudom mi lehet Gabi babával. Lili nem volt ilyen nyüzi a 3 hónapos oltásnál. Nála annyi volt, hogy egész nap aludt és délután pedig leginkább csak ölben volt el. És másnapra már minden a régi volt. Szerintem a combiját mindenképp mutasd meg dokinak. Egyébként Lili is szokott néha elalvás elõtt nyekeregni (nem sírni), ilyenkor én hagyom picit. Aztán mire bemegyek már javában durmolKép.

Kata007,
Szegény Dóri. Nagyon ijesztõ lehetett az a magas láz. Most már biztosan jobban van, ugye? Mire nem jó ez a PepsiKép. N mnm h hivivv9vjc>-jui – ez Lili gyógyító üzenete DórinakKép. Ma fél éves, ezért megengedtem neki, hogy kicsit írogasson õ is. Erre fogta és a végén betolta a klaviatúrát a helyére a lábával. Mostanában mindig ezzel szórakozik, hogy írok és õ meg tologatja beKép.

Puszi,
Ilke és a ma fél éves LiliKép

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék hozzátok bejelentkezni. A Frissbõl néhányan biztosan emlékeztek rám. Szóval dec.31-én született Gergõ, 3440 grammal és 54 cm-el.

Rögtön lenne is egy kérdésem szopi témában. Szóval Gergõ napok óta elég nyûgös, és általában déltõl este 10-11-ig semmit nem alszik. Igaz van egy hagyományos mérlegünk, de eddig nem igazán használtuk, csak fürdés elõtt mértük le. Kicsit idegesített, hogy 3 nap alatt nem gyarapodot semmit, sõt még fogyott is. Aztán ma megnéztük, hogy mennyit szopizot, és kiderült, hogy nagy gyötrések után is csak 50 grammot evett. Szerintem ezért ilyen nyûgös. Azt is megnéztem, hogy tejcsi még maradt. Ja, és még mindíg nem érte el a születési súlyát. Szerintetek mit csináljak? Etessem óránként? Kezdek komolyan aggódni, hogy elfogy az én kicsi fiam. Tápszerezni meg nem akarom.

Na, megyek, adok Neki még enni.

Sziasztok
Tüni
tüni
 
 


Sziasztok!

Mona!
Köszi az infot, megpróbáljuk a rendelést. Nagyon helyesek a fiúk!

Íz almakompótot nekem is mondták tejcsiszaporítónak. De én külön téma vagyok, semmitõl nem szaporodott a tejcsi (evés-ivás, pihenés, fejés, laktoherb, kétóránkénti szoptatás 3-4 napon keresztül éjjel-nappal, stb.) Még a homeobogyókat megpróbálom, aztán remélem kihúzzuk minnél tovább így 2/3 tejcsi, 1/3 beba módival. De kicsit megnyugodtam, mert azt olvastam, hogy ha baba naponta 150-200 ml anyatejet megkap, megmarad a biológiai védõhatás. Persze jobb lenne a több, de fél liternél többet nehezen hozunk össze Gergõvel.

Tüni
Üdv, gtaula Gergõhöz. Az én fiamat is így hívják.
Szerintem óránként ne etesd, nehogy hasfájós legyen, mert ha a friss tej találkozik az erjedt tejjel, megfájdul a pocija. Ha marad tejcsi fejd ki és add neki szerintem is, de én sajnos nem vagyok szoptatás ügyben szakértõ.

Kataa
Ez igen! Jó alvókája van a fiadnak. Nálunk ma fél négykor volt "kajaügyi zenés ébresztõ". Akkor Alex is 5-ször eszik? Nálunk az éjjelivel együtt 5 evés jön ki, a doki azt mondta, nem számít, csak az adagja legyen meg.
kipróbáltam a szemöldök feletti simogatást, hihetetlenül hálás képet vágott a baba. De persze alukálni nem akart. Nappal nehéz elaltatni, éjjel szerencsére nincs gond.

csuklás
hát én eddig egy csepp friss citromlét adtam Gergõnek, sokat csuklik, már a hasamban is ilyen volt. Nem tudtam, hogy allergizálhat, nekem a doki ajánlotta a citrongyot. Látnátok milyen képet vág a baba, de a csuklás rögtön megszûnik. Egyébként én is hallottam, hogy a babát nem zavarja a csuklás és 10 perc alatt magától elmúlik, lehet, hogy hagyom a citromot én is.

Üdv, Judy
Judy (fodroczy)
 


Hali!

Kata007!
Jobbulást Dórinak! Elképesztõ ez a magas láz! Még jó, hogy veled alszik!

Csics!
Borogattam, sõt most is borogaom a gyerek lábát. Rajta van a kötés... Bár mintha kezdene kisebb lenni a duzzanat.

Kataa!
Hát a tapasztalatok azt muttják, hogy csak én jártam így a 3 hós oltásnálKépKép Ne izgulj!

Ilke!

A duzzanat mintha már lejjebb húzódott volna a combiján, igaz tegnap óta folyamatosan borogatom neki és nem csak napi 2x. Mikor hazajöttünk csüt. reggel az orvostól, aznap csak 2x borogattam. Mióta irtam azóta folyamatosan cserélem a kendõt.
Gabi nem tud elaludni egyedül.Kép Elkezd nyekeregni, hogy nem jó neki, és mikor senki sem figyel rá, vagy nem teszünk valamit, ha ott vagyunk olyan ordítást rendez, hogy zeng az egész lakás.
Ma a déli alvásnál cirkuszolt, pedig majd' leragadt a szeme. Tologattam, cumi a szájba, tea, semmi nem nyomja, neméhes és mégis nyüszizet, hisztizett. Fél óra múlva meguntam és az apjánál elvolt kb 10 percig. Aztán leraktam a kiságyába. Eleinte elvolt, nézegette a baldahint, de mikor megunta jött a nyafi, a sirás és a sikitós ordítás. Na
az apja kivette. Aztán visszatettem, és sirt tovább. De a cumi mindig kiesett a szájából és akkor van a probléma. Mert mindig kiköpiKép Na végülis fél óra elteltével bealudtKép Siker!!! Kiváncsi leszek a következõ altatásnál. Mert most meg bealudt a szopiba...

pusz
sasha

Kép
sasha
 
 


Ilke

Gratulálok a félévességhez!!!!KépKépKép

Kata007

Jobbulást Dóri babának!Kép

Csics

Emília nem fogadja el a cumisüveget, csak forgatja a szájában, így marad a kanál. De az hogy nem fogadta el a kanalat már szerencsére a múlté....Kép Látnád hogy szürcsöli a folyékonyabb cuccokat is kanálból!Kép(pl sárgabarack, vagy almás rizs)
Ma reggel (mivel megint kelt hajnalban és kitakarította a cicimet) megint megpróbáltam a vegyes gyümis tejbedara pépet és most ízlett neki.Kép

Forti

Írtad, hogy adsz Levinek pipihusit is. Azt is a csodanyomóval csinálod?

Nyuszika és Emília

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Hali!Kép

Na, most kicsit elsszusszant a nõci, fiúk pedig elmentek szánkózni, úgyhogy végre leülhettem hozzátokKép.
Bocs, ha kicsit elavult leszek, de eddig nem volt idõm írni.

Szilcsike,
nagyon ügyes vagy szopiügyben, nem semmi, amit végigcsináltál. Zöld kaki: nálunk akkor volt, mikor én Augmentint szedtem.

Sasha,
Gabibabának virtuális gyógypuszi arra a fránya oltásra!

Panda,
kipróbáltuk amit írtál, fürdés elõtt evett Anna (ezzel két legyet ütöttem egy csapásra, mert így nyugis volt az öltözködés is a fürdés után), utána nézelõdés, fél tízkor kaja, és utána el is aludt. Szóval úgy néz ki, ez kell a kiscsajnak, talán korai volt neki a fél nyolcas vacsi. Úgyhogy mégegyszer köszi a tippetKép.

Brokkoli,
csuklásra nálunk is szopi van, citrom dokinéni által megtiltva. Vizet még nem is próbáltam, mert Anna sincs kibékülve a cumisüveggel (és akkor még enyhén fogalmaztam)

Ildikó,
Annának is van két lukacska a szívén, egy pitvari és egy kamrai septum defektus. Nagyon picikék, nem is mérhetõ, úgyhogy nagyon bízom benne, hogy beforr magától. Februárban kell visszamennünk szívultrahangra.

Kata007,
szegény Dóribaba, remélem hamar meggyógyul. Tudom, milyen szörnyû, mikor egy kis örökmozgó csak fekszik bágyadtan.

Kataa,
szurkszurk, hogy Alex megtartsa jó szokását alvásügybenKép.

Tüni,
sziaKép
Anna se hízott szinte semmit az elsõ hetekben, de aztán pikk-pakk behozta. Nagyon csalóka dolog lemérni a kaját, én is ezt csináltam a fiamnál, jól bepánikoltam, jött a pótlás, a cumizavar, és fejhettem neki kemény tíz hónapig.
Esti szopit mértél? Mert estére táplálóbb tej termelõdik, ebbõl kevesebbet esznek a babák. Szerintem etesd minél gyakrabban, ez a tejet is szaporítja, Gergõ is megnyugszik. A születési súly miatt ne aggódj, idõben vagytok még, 2-3 hetes korra szedik vissza általában. Bízz magatokban!!!KépKépKép

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy megnéztétek a képet a fiúkról, hízik a májam a dícséretektõl! A kedvencem a séta, amikor tesóbabakocsival nyomulunk és aki szembe jön velünk, az nem bírja megállni mosoly nélkül. Elõl a Nagy, mögötte fekszik a Pici, és egyszerûen gyönyörûek. Na, elég ennyi ömlengés.

Kataa, igaz, hogy pár hónap késéssel, de legalább így Neked is el tudtam dicsekedni a babáimmalKép! Alex megtaníthatná Mátét aludniKép!

Sasha, sajnálom Gabit, árnikakrémmel próbáltad már bekenni?Az csodákat tesz az oltás helyével.

Csics, bújjon már ki az a fogacska! Kitartás!

Sziasztok!

Mona&Máté
monamáté
 
 


Idõmilliomos lettemKép!

Tüni,
azt elfelejtettem, hogy szerintem ha megvan a megfelelõ számú pisis-kakis pelus, akkor ne aggódj, és elég heti egyszer lemérni Gergõt.

Képzeljétek, eddig olyan boldog voltam, hogy Malacka nem féltékeny meg ilyesmi, erre ma megkérdezte, hogy "mikoj tessük vissa azs Annát?" Azt hiszem, most kezd benne tudatosulni, hogy NEM tesszük vissza...
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Áfonya

Csirekmellet megfõzöd és ledarálod neki tekerõs sajtreszelõn (ezen egyébként diót és sajtot is lehet reszelni), úgy lehet a fõzi mellé adni, így majdnem olyan, mint a pép.

Bera
Szerintem, ha a piacon falusi néniktõl veszel csirkét, akkor az biztosan több zöldet látott életében, mint a hentesnél kapható csirkék, amik legtöbbször tápos csirkék, mert csak tápszert kapnak a gazdaságban. Ha megnézed, akkor a nagy stócos tojások sárgája éppen hogy sárga, a falusi néniknél vett pedig tényleg gyönyörû sárga, éppen azért, mert a csirkéik kapnak zöldet is enni. Ezt onnan tusom, hogy a nagyimék falun laknak, és látom a különbséget.

Jó dolog mondjuk a bio, csak kicsit túlzás is szerintema mai világban, mert minden más anyaggal nem kerül kapcsolatba a baba, késõbb sokkal rosszabb lehet neki. Így alakul ki a természetes védekezõrendszere is. + nem is biztos, hogy ami bionak van titulálva, az az is...

Cumi
Mi nem használunk cumit, Dani azt sem tudja mi az. simán elalszik nélküle + napközben sem lóg a szájából, legalább látszik a kis pofija, mert én sokszor a cumitól nem látom a gyerekeket. azt meg pláne nem tudom megérteni, hogy egy 4éves gyereknek, vagy ami még rosszabb nagyobbnak még mindig a cumi lóg a szájából és közben úgy beszél. Na de ezt is szülõ válogatja. Danival még ki sem próbáltam, hogyan fogadná, de már nem is fogom, ha eddig nem kellett.
Cumisüvegezni akkor szoktunk, ha én nem vagyok itthon, egyébként minden mást kanállal eszünk. mondjuk, ha nagyon sírós lett volna a Dani, akkor biztosan én is elõvettem volna, de így nem kellett, az is lehet, hogy a kistesóval egészen más lesz, ki tudja.

Nálunk az elsõ gyümi után nincs szopi (szintén kipróbálás volt csak) 1,5 hónap után jött el, bár még nem akarom elválasztani. Benyomott Dani egy alma-banán kajcsit, utána vártam kicsit,de egészen jól elvolt, aztán menni kellett bébiusziba és csak utána itthon volt éhes. Pedig úszásnál aztán használ fel energiát. Íyg majdnem 4 óra telt el.

Ilke
Nekem babatorna van csütörtök 2kor, amit nem szívesen hagyok ki, így nekem tuti nem jó.

Gombóc
Hozzánk kijön a gyerekdoki, mert mi így beszéltük meg, hogy amíg kicsi, addig legyen így. Mi alkalmakként 2000 pénztt adunk, most már csak havnta jön, 3 hónapos koráig 2 hetente jött, de ki lehetett bírni. Nekünk annyiban szerencsénk van, hogy a férjemnek is õ volt a gyerekdokija,aki nekünk a körzeti jelenleg, így ismerjük + állandóan képzi magát, nem az a tipikus mindenre kalmopirin és szummetrolim, hanem tudja a mai modern dolgokat is és 10 éve már homeopátiával is foglalkozik. Pl. õ ajánlotta, amikor begyulladt a mellem Dani 3 hetes korában, akkor ne Augmentint szedjek - mert az csak terheli a még fejletlen bélrendszerét a babának- hanem homeopátiás bogyeszt. Le is vitte a gyulladást.


Áfonya
Én Babylove Wind und Wetter kérmmel szoktam bekenni a pofiját + az enyémet is én nagyon jó.

Fogzásra is van több homeopátiás bogyesz.

Manó
mi anyósomékkal lakunk, de külön háztartást vezetünk. fõzés , mosás, vasalás külön, egyedül a takarítás van +osztva. szóval neked nagyon jó dolgod van! Mondjuk ezt én akartam így, hogy ne háruljon minden az anyósomra.

Brokkoli
Természetes a vérzés, nekem is hol visszatért, hol abbahagyta, én még a 6. héten is vérezgettem igaz csak kicsit, utána meg még tisztult kifelé egy kis barán trutyi, most pedig már semmi.

Afonya
Én írtam a csíkos zoknis játékot! Ma meg szappanbuborékokat fújtam neki, meg rágólufit, hát teljes extázis volt a reakció!
Nálunk most a darts tábla a favorit, amikor kijövünk reggel a szobából és meglátja, vigyorog, mitn egy tejbetök Kép

Pelus
A Pampers-t én sem szeretem, mert nemcsak hogy kifolyik belõle a kaksi, de még rá is ragad a bõrére az állítólagos balzsammal átitatott réteg... no comment Mi is Libero Discovery-t használunk + Babylove pelust, az uolyan, mint a Libero.

Most abbahagyom, mert túl sok lesz ez így 1x-re.

pusz
gumicukor és Dani
Általában a szóróanyagokon, amikre nevet is kell ráírni adatokkal, apró betûsen mindig ott van, hogy hozzájárul az illetõ további reklámanyagok kézhezvételéhez. szóval innen a sok reklámanyag és mindenféle cucc, na meg ezek egymással kapocsolatban is állnak.

Nekem az mondták, hogy kötött csípõvel sokat legyen a baba hason. Mondjuk nálunk nem volt ilyen gond.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Sajnos mostanában csak ilyen ritkán tudok jelentkezni, valahogy semmire sincs idõm.

Örömhírem van!KépKépKépzeljétek, elköltözünk innen Kõbányáról Kispestre a Wekerlére. Ez is albérlet, de már 2 szoba és van hozzá egy kis kert is. Annyira örülünk a férjemmel. Vidékiek lévén majd meghaltunk egy darabka földértKépMár látom lelki szemeim elõtt a virágaimat.Kép
Kispestiek!Hová kell gyerekorvoshoz menni? És kimennek általában, vagy nektek kell menni a rendelõbe? Eddig nagyon jó sorom volt, mert a dokinéni mindig eljött.Ingyen és bérmentve.Kép

Tüni!
Gratulálok Gergõhöz! A szopis topicba átnéztél már? Ott biztosan tudnak tanácsot adni.

Hasfájás: Sajnos Gréta még mindig hasfájós, pedig pár nap híján 4 hónapos. Nekünk csak a gyógyszertári kikevert görcsoldó segít.Megpróbáltam már elhagyni, 1 hétig nem adtam, de nem aludtunk éjjel, és nappal is többet sírt. Úgyhogy folytatjuk.Kép

Csuklás: Nekünk a dokinéni azt mondta, ne kínozzam a gyereket citromlével, mert a tej, vagy tea szóval bármi ami még jó ízû is, az ugyanúgy megfelel. Gréta is sokat csuklik, de nem zavarja.

Ilke!
Szeretnék elmenni csütörtökön, de nem tudom, hogy a költözés mellett lesz e idõm. Jó lenneKép

Lányok!
Azt olvastam, hogy ha a gyerek enni látja a szöleit és õ is csámcsog és nyúl a falat után, akkor itt az ideje a hozzátáplálásnak. Grétus teljesen izgalomba jön, ha mi eszünk, pedig õ elõtte evett. Szinte sajnálom, hogy õ nem ehet.Szerintetek kezdjem adni a gyümölcslevet? Én 6 hónapos koráig csak tejcsit akartam,nem gondoltam, hogy õ másképp fogja gondolni.

Valószínûleg mi is megyünk szemészetre. Nem múlt el az egyik szemérõl a váladékozás, biztosan könnycsatorna elzáródás.Kép

Altatás: Sajnos én nagyon elkapattam a lánycit. Csak ringatásra alszik el.Mikor fájt sokat a hasa, akkor szokott rá. Ha leteszem aludni, simogatom, de hiába, csak bemérgeli magát és akkor már csak a szopi vígasztalja.Úgyhogy ez van. Nem tudom meddi bírjuk izmokkalKép

Na jó sokat írtam és így is biztosan elfelejtettem valami fontosat.

JA: Végignéztem a profilokat, mindenkinek nagyon aranyosak a babái. És olyan gyorsan nõnekKép

Pusszancs
Pemeske és Gréta 17 hetes
pemeske
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen, de azt hiszem jobban van az én kis örökmozgóm. Kép Igaz enni még mindig nem akar, de nem vagyok megijedve, mert a cicit elfogadja bármikor. Sõt, õ kér soronkívüli szopit napközben. Kép
Hát lányok tényleg megijedtem. A két nagyobb nem egy lázas fajta kisbaba volt, úgyhogy engem ez a magas láz mellbevágott. Kereken 41-et mutatott (-5, mert popsiban mértem), ilyet én még nem is láttam lázmérõn, pedig a másik kettõ már elég nagy, sokmindent átéltem velük.

Ilke!
Boldog félévességet Lilinek!!!!!!!!!!

Sasha!
Nem alszik velem Dóri, csak olyan nyafi volt akkor este, hogy jobbnak láttam magunk közé venni, ha aludni akarunk éjszaka. Nagyon nem bánom, hogy odavettem. Ki tudja mikor vettem volna észre a kiságyában, hogy ennyire lázas... Kép Annyira jó alvó, hogy még a láz sem ébresztette fel, én ébredtem arra, hogy õ lázas.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Én mindefélét hallgattam Danival, nemcsak kimondottan komolyzenét, amit a zenei általánosban sikerült megutáltatni velünk. De ha énelekem az éppen szóló számot a Daninak, akkor õ is "énekelget", annyira cuki. Meg fuvoláztam is neki sokat, míg a pocimban volt, a férjem pedig gitározott. A nagyobb zajoktól sem tojik be, odanéz, de szóra sem méltatja. Pl. a születése elõtti este még moziban voltun. jó kis hangeffektek meg minden. Míg a pocimban lakott, akkor is sokat mozoztun vele, de nem volt ijedõs akkor sem, nem rúgta szét a hasamat. A hallása pedig kitûnõ.

Én csukláskor mindig mellre teszem és hamar el is múlik a meleg tejcsitõl. Ha nem lenne tej, akkor forralt és lehûtött vizet adnék neki. Van egy drasztikusabb megoldás is, citrom facsart levét adni neki, mivel savanyú elkezd nyeldekelni és megszûnik a csuklása. Mi 1x csináltuk, de látva a hatást többet nem próbálkoztunk vele.

altatás
Én kezdettõl fogva hason altatom Danit, mivel hanyatt max. a babakocsiban alszik el séta közben. Én is hason aludtam mindig anyukám elmondása szerint.

Ildikó
Amikor még pocakos voltál hogy nem vették észre a lyukat Napsi szívén? Elvoleg ott megnézik mind a 4 kamrát, legalábbis nekünk így volt.

Folttisztítás
Egyik ismerõsöm ajánlotta, hogy a foltra sima közönséges háztartési ecetet kell kenni, nem károsítja a szövetet és szuperül kijön. Én már sokat kipróbáltam, de ez bejött.

Fogamzásgátló
Én Continiun szedek a szülés utáni 6. héttõl, semmi panaszom nincs vele és tejem is szépen van, sõt még adtam is másoknak is belõle annyi volt, csak meguntam az állandó fejegetést.

tüni
Én is óránként etettem Danit, mert eleinte kevés volt a tej, de aztán klasszul felszaporodott a gyakori mellretételtõl. Fejhetsz is 2 szopi között. Dani mondjuk nem volt hasfájós, így nem volt gond az óránkénti etetés. Mi 6 hónaos korárajutottunk el odáig, hogy 3-4 órát kibír 2 etetés között.

üdv:
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon hagy a fiam a gép elé ülni.

Pemeske!
Ha váladékozik a babád szeme minnél hamarabb vidd el szemészhez. Nekünk minden féle gyógyszert adott a gyerekorvos, és semmi sem segített. Gondoltam egyet, elmentünk egy maszek szemészhez. Itt is probálkoztak pár gyógyszerrel, végül karácsony elõtt át kellett mosni mindkét könnycsatornáját. Borzasztó volt. Minnél kisebb a baba annál könnyebben meg tudják csinálni.
Marcinak az egyik szeménél volt szükület, az szépen meggyógyult. A másik még mindig könnyezik. Nem értem miért, de ebben a hónap nem jutok el az orvoshoz vele. Pedig minnél tovább halogatjuk annál rosszabb lesz.

Djeszter
djeszter
 
 


Sziasztok

Ilke
Gratula a 6. hónaphoz. Kép Kép Kép

Nyuszika
Nem, azt húsdarálóval daráltam le. A csodaturmix Kép nem viszi a rostok miatt.

Kata007
Jobbulást Dórikának, remélem hamar meggyógyul.

Zsani
Levinek már nincs hõemelkedése, holnap már kiviszem egy kicsit a levegõre, de csak rövid idõre. Kedden vagy szerdán szerintem már sétikálhatunk együtt, ha úgy látom hogy bírja a gyermek. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Ma vegre kimozdultam egy jot otthonrol.A baratnomnel voltunk kinek 7 honapos a fia es szornyen nagy volt Alexhez kepest pedig csak 2 kg a kulonbseg.Marci egyfolytaban le akarta venni Alex Snoopys cipojet annyira teszett neki: ))))

Tuni
Udv itt koztunk.Gatula Gergohoz.
Szerintem is fejd ki a tejcit es add neki uvegbol,lehet hogy O olyan baba aki lusta szopizni vagy csak ido kell neki hogy belejojjon.En enem javaslom az orankenti mellretetelt mert a fiuk gyakran hasfajosak.Ne izgulj majd eleri a szuletesi sulyat.Nekem sem hizott Alex az elso heten itthon de aztan minden komoly erofeszites ellenere sem lett tobb tejem,aztan jott a kapott etej+tapi es igy indult el a gyarapodas utjan.Szerintem nezd meg mennyi tejed van meg szopi utan.Bar az elso heten eleg a 50ml a babanak.

Judy,
Huha mtudom mirol beszelsz sajnos.Ha ez igy marad az is jo hidd el.Es ha nem javul a helyzet kerhetsz te is anyatejet a gyujtobol ahogy en az azt adhatod kiegeszitesnek.Alex minden nap 6* eszik,ez volt az elso nap hogy kihagyta az utolsot.
A simogatast nme am csak kicsit kell naha fel oran keresztul is hogy elaludjon,kozben meg intenziven tomkodom a cumit a szajaba ha ki akarja kopni: )
Tenyleg jo az alvokaja,imadom is ere,napkozben is laszik vagy 5 orat,legalalbb van mindenre idom (meg veletek is csevegni ) : )))
Anyukam szerint a kovetkezovel nem lesz ilyen szerencsem : )))

Mona,
Ok tartunk tanfolyamot, de esetleg valki minket meg kakilni tanithatna meg legalbb masnapontaMar megint itt a 3.nap es semmi : ((((

Gumicukor,
En sem vagyok bio buzi,csak ha az ember ugy odafigyel hogy anyatejet adjon a gyerekenek minel tovabb akkor az a minimum hogy arra is odafigyel mit ad a babanak kesobb es ha lehet olyat venni amit nem permeteznek akkor miert ne azt vegyk nem?a csirkekben egyetertek ezert is lesz imbden majd vedekrol ha Alex elkezd szilardat is enni.

Szemeske ,
Gratula kerthez.Mi ugyan a belvarosban lakunk de nagyon szep kertje van a haznak es imadom en is.

Jo ejszakat mindenkinek (magamnak is ;))
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Ja még valami!
A dokinéni azt mondta, hogy estére adhatok Levinek tejpépet, és olvastam hogy valaki már ad a babaájának. Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen arányban higítjátok ahhoz hogy cumisüvegbõl meg tudja inni este, mert ami a dobozon van, az tányérhoz van írva.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Pemeske!

Szerintem ne adj Grétának még semmit, ha elvan a tejcin! Ma mikor ettem Gabi is nyammogott és vigyorgott! Nem csinál mást csak utánozza azt amit lát! Hiszen, ha kinyújtod a nyelved azt is utánad csinálja... Véleményem szerint ilyenkor tanulja meg a gesztusokat.Kép

Kispestrõl:
2 helyrõl tudok ami közel van Wekerléhez. Az egyik az SZTK, a másik meg a Berzsenyi utcai iskolánál lévõ gyermekorvosi rendelõ. Mindkettõ az Ady Endre úthoz közel van. Wekerlén nem vagyok annyira járatos, de nem emlékszem hogy lenne ott gyerekdoki.

Elfelejtettem ki irta az Árnika krémet, de köszönöm a tippet! Holnap elballagok a patikába. Tegnap óta folyamatosan borogatom, meg finoman simizem, maszirkázom az oltás helyét, úgy hogy ne fájjon neki, de nem akar eloszlani a csomó.Kép

Most mennem kell mert a fiatalúr reklamál.
sasha és a 3 hónapos Gábor

Kép
sasha
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: