Új privát üzeneted érkezett!

Szia Anett!

Ne aggódj, mert az tényleg nem jó se neked, se a babának. Szerintem minden rendben lesz csak kényelembe helyezte magát Picurka. Tényleg ne aggódj!!!!!!!!!!!
Holnap küldök sms-t, ha végeztünk.
Dolgozol pénteken?

Puszi
Sys
sys
 
 


Sziasztok!

Anettka, ne aggódj, mert biztos nincs semmi baj és tényleg csak árt ha idegesíted Magad!
Milyen babakocsit vásároltok?Meg egyáltalán vásároltok már?Bár mi a babakocsit majd csak akkor vesszünk, ha már kibújt a pocaklakó.
Sokat gondolok a szülésre, mert hát ez lesz az első, és bevallom kicsit tartok tőle.Ez baj?
smille
 
 


Dia! Biztos, hogy van Boglárka roma lány isKép. Én nem ismerek egyet sem. Viszont Olivérből csak romát ismerek, de ez nem baj persze. Csak Katinka kérdezte, hogy kinek, hogy tetszik az Olivér név, én meg válaszoltam, ennyi! Nekem romás, de csak azért mert én fehér Olit nem ismerek. Mindekinek szive joga milyen nevet ad a gyerekének!

Timi: Sztem ez nem, nemfüggő, hanem inkább kor és a gyermek személyiségétől függ, de majd utánaérdeklődöm! Azért édes lehet, ahogy a kajáját elrakná kistesónakKép Nagyon aranyos jó szivű kisfiú! Kistesó fiú vagy kislány lesz,tudjátok már?

Anett: Sztem se idegeskedj, felesleges. Nekem Bogival lett egy állati alacsony Afp értékem, majd szétvetett az ideg hetekig, mert meg kellett ismételni és 2 hetet várni az eredményre. Ami persze jó lett! Szóval én már ilyesmire nem adok! gondolj arra, hogy ha baj lenne, a dokid biztosan szólt volna, vagy hívott volna kollégákat konzultálni!!! Nem szabad megijedni, mert tényleg ártasz vele a babának, aki makk egészséges, nyugiKépKép

Smille: Nekünk Graconk van. Érdemes olyat venni, ami könnyű, és van hozzá babahordozó is. Pl Graco Vojager! nekünk nagyon bevállt, én arra esküszöm!
Szülésre sokat gondolsz! Még szép! Életed legklasszabb eseménye leszKép! Egyébként nem olyan rossz, mint ahogy az ember elképzeli! Én sokkal rosszabbra számítottam. Igaz, rövidebbre, de rosszabbra. Nem volt olyan vészes, ha annyira pocsék lenne, akkor a legtöbb nő nem vállalna másik babát.Kép Erre kell gondolni!

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

 
 

Anett,
nem azt mondták, hogy baj van!!! Fogd fel úgy, hogy nyertél egy plusz UH-t.

Sys, Enikő,
szerintem a hiszti a legtermészetesebb formája annak, hogy a gyerek kimutassa az aggodalmát! Ezért teljesen fölösleges pszichológushoz fordulni.Kép Azt tartják, hogy a kistesó minden gyereket megvisel (azt is, aki nagyon várja), csak van, amelyik kimutatja, és van, amelyik befelé "fojtja", és az a rossz. Akkor kell a pszichológus. Tudjátok, mint az a férj, aki sose veszekszik, aztán egy nap fogja a baltát... (jaj) Úgy emlékszem, a Spockban elég jó leírás van erről. A hiszti meg majd elmúlik, ha leesik a kiscsajnak, hogy attól, hogy van egy pici, őt is nagyon szereted.
Nekünk bejött, hogy kicsit inkább a tesó anyukájaként fogta fel magát a lány, mint a vetélytársaként. Ebben lehet segíteni őt, és akkor talán könnyebben elhelyezi magát az új képben.

Enikő,
névügyben teljesen egyetértünk! A Boglárkán mi is gondolkodunk, bár elég sok van most belőle. A Hanitka Hannája is nagyon tetszik, de sajnos nem megy a vezetéknevünkhöz. Szinte semmi se megy hozzá.Kép Szóval mi is gondban vagyunk. Bori? Bogi? Timi? (ha fiú lesz, majd rögtönzünk!)

Puszi: Vica
mvica
 
 


Sziasztok Kismamák!

Anett, én is csak nyugira intelek, szerintem ha baj lenne, akkor nem várnának két hetet az újabb vizsgálatra. Egyébként én is nagyon aggódós vagyok, amikor Kismaszat elkezdett mocorogni és bizonyos napokon nem mozdult meg, tiszta ideg voltam. Aztán szerintem ez átragadt rá is és csakazért se mozdult meg. Szerencsére most már emiatt nem kell aggódnom, elég rendesen mocorog Babuci. Most például a vérképem miatt paráztam be, mert valami a megadott érték alatt volt. Szerencsére a szomszédban lakó barátnőm orvos, aki még a dokival való találkozás előtt meg tud nyugtatni.

Enikő, érdekes, amit az Olivérről írsz, én két Olivért ismerek, de ők fehérek és aranyosak. De a Levente nevet például mi is azért vetettük el, mert Páromnak van valami nagyon bunkó ilyen nevű ismerőse. Szerintem az a lényeg, hogy a név a szülőknek tetsszen, aztán a többiek úgyis megbarátkoznak vele (meg a gyerek is kénytelen lesz Kép).

Babakocsi ügyben én már nagyon kiműveltem magam, csak az a baj, hogy olyan kocsi biztosan nincs, ami minden kívánalmamnak megfelel. Nekem a nagy felfújható kerekeket ajánlották (Fehérvár belvárosa tiszta macskakő), az átfordítható tolókart, a legalább négy fokozatban dönthető háttámlát, aminek egyik fokozata teljesen vízszintes. És persze könnyű legyen, meg szép is. Pár hete a Madrinában láttunk is egy jót, Tako Julia a márkája. De azt mondják, az első hat hónapban babonából nem szabad semmi cuccot venni, úgyhogy majd a táppénzes időszakomra halasztom a vásárolgatást.

Puszi Mindenkinek,
Katinka
katinka
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok nyugtatgatást, így már jobb a hangulatom. Tegnap este még a férjemet is "húztam" a témával, szerinte sincs semmi baj, de azért láttam, hogy belül egy picit ő is aggódik.

A név szerintem egy olyan dolog, hogy kinek mi tetszik, ezen kívül, ha tudod valaki konkrét személyhez kötni, az is befolyásol, pl. ha az illető aranyos, akkor pozitívan, ha nem kedveled, akkor negatívan. Mi igyekszünk majd olyan nevet választani, amit nem kötünk senkihez.
Bár én olyan vagyok, hogy mást ilyenben nem szeretek lecikizni, inkább nem mondok rá semmit, de bántót sem. Ha meg tetszik, azt megmondom.

Vica, szerintem meg majdnem minden megy a ti nevetekhez!
Nézd meg a miénket, "extra különleges": Horváth. Na? Az első gyerek azért lett Petra, mert apa Péter, és így szépnek találtuk, hogy az ő női megfelelőét kapja, de most ez nem jön majd be. (Ha fiú lesz, akkor utánam Antal legyen, mert én Anett vagyok?! Hú!)

Babakocsi:
Ahogy Katinka írja, még én sem találtam meg az optimálist, szerintem nincs is olyan, vagy 2-3 kocsiból lehetne összerakni. Az első gyereknél megvettük a 60 ezrest a Megatoys-ba, használtuk kb. fél évig, mert a gyerek nem szerette, így utána vettem használtan egy nagyon jó kis sportkocsit, de nem azt a nagyon egyszerűt, hanem masszívabbat. Aztán 1 éves kora után, amikor már inkább szeretett önállóan menni, na, akkor vettünk gagyi 5-7 ezreset valamelyik nagyobb áruházba, (talán Corába) és még most is ezt használjuk, pedig már majdnem 2,5 éves a lányom. Igaz, ebből a másodikat nyűjük már.
Érdemes használtakat nézegetni a babaszoba.hu-n, az apróhirdetésekben, illetve az Anyák Lapjában, Baba Magazinban, szerintem jobban megéri kéz alatt venni az ilyen dolgokat.
Persze tudom, akinél első gyerek,úgy van az ember, hogy csak újat, a legjobbat stb, stb. De nálam ez már tapasztalat, hogy alig használódnak el a kisgyerekek "alatt" a dolgok.

Puszi mindenkinek:
Anett
19
anettka
 
 


Sziasztok!

Babakocsi:
Nekünk egy kicsit meg volt kötve a kezünk, mert kaptunk egy Graco baby-hordozót ajándékba. Ehhez kellett keresnünk kocsit (megfelelő mintával). Megnéztük az újakat is és rájöttünk, hogy nem mindíg a legdrágább a legjobb. Ezért használtan vettünk tegnap egy Graco Mirage babakocsit kemény 8.000,- Ft-ért. Még tegnap este szétcsavaroztuk, minden textil darabját kimostuk. A hétvégén a vázat és a kerekeket is átmossuk és olyan lesz mint újkorában. Egy kicsit aggódtam, hogy hideg lesz, de adott hozzá az előző tulaj egy lábzsákot is és a Mega-toysban lehet kapni téli betétet hozzá.
Viszonylag könnyű is a kocsi (7,5 kg) és picire össze lehet hajtani.
Szerintem nem volt rossz üzlet!

Barbara
babar
 
 


Sziasztok,
Köszi a korábbi jó kis híreket, Apuci kitartó öröme afelett, hogy ez a babus bizony Hanna lesz engem is meggyőzött (+Anyukám kedves történetei is) és már nagyonis örülünk a lányunknak.
Név témában: mi a Hegedűshöz választottuk a Hannát (fiú nevünk úgysem lett volna Kép) Jelentem én is ismerek Olivért, aki helyes és szőke is, ráadásul a tesóját Oliviának hívják.

Anett,
Számolj majd be, ha mégis elmész a Praxisba korábban, és megnyugtatnak, hogy csak kreatív pózokat tudott kitalálni a pocaklakód, és egyébként szép vonalú gerince van.

Babakocsi ügyben: mi öröklünk egyet a tesóméktól, mert (első gyerek révén) ők vettek egy szuper járgányt a kislányuknak, de Réka nem tűrte, hogy beletegyék (érdemes meggondolni). Szóval ők így mindenhova kenguruban vitték, ha gyalog mentek, autóval meg a hordozóban, ami a babakocsihoz volt.
A vásárlásban én is kicsit babonás vagyok, úgyhogy inkább a vége felé hagyjuk, (pedig már csomószor akartunk kiságyat venni, de mindig lebeszéltük magunkat...)
Puszi, Hanitka
hanitka
 
 


Hali,
a találkozó ügye már teljesen el van vetve?
Hanitka
hanitka
 
 


Babar,
Nagggyon bölcsek vagytok!!!Kép Különben ha a gyerek alá teszel egy összehajtott kistakarót, rá meg egy másikat, abszolút téliesített lesz! Ezt a betétre mondom, a lábzsák tényleg nagyon jó, a takarót is jól a helyén tartja!

Anett,
szerinted hogy hangzik a Méh Hanna? Mindenki Méh Annának értené! Amúgy az is szép lenne, de nem mondjuk a nevünk végén a h-t (csak én, mert nekem muszáj az Éva előtt), úgyhogy abból meg Mély Anna lenne! Nekem az Áron név pl. nagyon tetszik, de elképzeled, mikor a Méh Áront Mély Áronnak értik?! Tiszta Baumax-reklám!Kép

Mikor Mesit vártuk, poénkodtunk, hogy mi minden lehetne: pl. Méh Tádé. Erre a barátnőm elgondolkodik, és megkérdezi: Miért jó, ha a gyereket Mélytányérnak hívják?KépKépKép
mvica
 
 


Pocakosok!

Sziasztok!

Kampányolni szeretnék!

Én lassan két éve járok hastáncolni. Azt gondolom, hogy a ciklusom rendbetételében is része volt a táncnak. Most 22 hetes terhes vagyok és természetesen a táncot nem hagytam abba, mert nemhogy rossz lenne, de kifejezetten jól esik.
Tegnap is volt óránk és megláttam a szeptemberi órarendet. Ez késztetett arra, hogy ezt Veletek is megosszam.

Nem én vagyok az első terhes a csoportban, sőt én az ötödik vagyok. És régóta beszélgetjük, hogy kéne indítani kismama táncot. Mindig fűztük Xéniát, hogy tegye meg. Neki júniusi a második babája. Június 5-ei és június 3.-án még jött táncolni, bár mondta, hogy minden cucc a csomagtartóban van, ha mennie kéne szülni. És aztán mikor három hetes lett Dani Xénia újra megjelent.
De ez nem is lényeges, csak hozzá tartozik, hogy tudjatok arról is valamit, aki kismama táncot indít.

Szóval a lényeg:
2004 szeptember 3-tól minden szombaton 10.00-tól kismama tánc indul a Szent István krt. 10., 1.em. 2/A, (a Vígszínház mellett, a 6-os busz megállójában, a Margit hídnál. Kapukód: 10, kulcs: 0422) Orientális Tánc Iskolában. A tánciskoláról többet olvashattok a www.has.hu

Tehát kampányoltamKép. De nem azért, hogy ezzel keressek valamit, vagy keressen a tánciskola, hanem értetek. Mert egy hastáncóra felér egy nagy tábla csokival, annyi boldogság
hormon van benne(és nem hízlalKép)

Jó pocakosodást!

Rékacs 21+3

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok megint!

Így néz kis két kismama, ha táncol(én a hátsó vagyok és 17 hetesen, az első 29 hetes)

RékacsKép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Húúú, tök jó ez a hastáncKép sok kismama együtt mulatozik, van ebben valami ősanyásKép,szntem
én megyek!

Találkozó-én folyamatosan próbálom nyomatni, hogy üljünk össze talizzunk, igyunk meg egy kávét vagy ilyesmi, de sose nagyon jön válasz, ...pedig én nagyon örülnék, már csak azért is mert egyetlen barátnőm sincs aki szintén már még babázna ,babát várna, és jó lenne talizni olyanokkal, akik benne vannak ebben..meg egyszer még a kismamában olvastam egy nagyon aranyos sztorit ahogy a kismamák a játszótéren összebarátkoztak..szóval én nagyon nyitott vagyok és mobilis még egy pár hétig,
aztán sajna jön az egyetem, meg autóvezetést is tanulok, a gyakorlatot majd tavasszal, most az elmélet, +eüvizsga, meg nyelvet tanulok, meg dolgozom, meg tornázni járok, meg ...szóval ősztől már sok a dolog, de addig kéneKépKép

millió pusz, eszti +pocaklakó(24)
esztyx
 
 


Szia Eszti!
Mi" Friss kismama topikosok"szep.11-én talizunk/még hely és idő nincs/.De szivesen látunk téged is ha van kedved.Pl:Én is a 24.hétben vagyok.KépPuszi,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap voltam orvosnál meg uh-n. Babócával minden rendben, de sajnos azt nem tudtuk meg, hogy mije van. Egyébként is nagyon el voltam kenődve, mert most a kórházba kellett menni uh-ra és ott futószalagon működik a dolog. A dokinak egy kedves szava nem volt és amikor megkérdeztem, hogy esetleg meg tudhatom e hogy fiú v. lány akkor azt mondta, hogy ezt még nem lehet megállapítani. A kislányomat pont ennyi idősen mondták meg biztosra. Na mindegy valószinüleg irok majd egy kis litániát a Jáhn F.topicba Csákány doktornak. Ja és ráadásul elöttünk volt két kismama akiknél bement apuci is az én férjemet meg kizavarták hogy hát ez nem így működik.
Kinek mikor tudták megmondani a nemet? És rendesen vagy csak 4D-n?

Mi is találtunk fiú nevet, amit kicikiztek. A szomszédunk akivel jóban vagyunk kérdezte, hogy mi lesz a neve ha fiú lesz és mondtuk, hogy Gergő vagy Ádám. Erre azt mondja, hogy Gergő ne legyen mert ő ismert valakit aki buzi volt ezzel a névvel. Mondtam neki, hogy én nem ismertem az illetőt tehát nekem nincsennek ilyen előitéleteim. Azon kivül úgy is mi döntjük el.

Na puszi mindenkinek!
Sys
19+6
sys
 
 


Sys!

Írtam neked levelet.

Hát, ezt tényleg megírhatnád a dokinak, mert én pont most írtam neki hasonló témában, majd olvasd el, hogy nekem mit írt válasznak, fel is kaptam a vizet rajta.

És igenis szép név a Gergő!! Az Ádám is, nektek különlegesebb a vezetéknevetek, azokhoz jól megy mind a kettő.

Puszi:
Anett
19+1
anettka
 
 


Sys!
Nekem a 20.héten az Istvánban sima uh-on mondták azt,hogy TALÁN kisfiú.Mert ilyenkor még a nagyajkakat is lehet herének látni.De a 4D uh már most is pontosan megtudná mondani a nemét.Puszi,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Lányok!

Aki volt már a Megatoysban 4D-n, az nem tudja, közlekedési eszközökkel hogy jutok el oda? Mondjuk a Határ útról megy valamelyik busz vagy esetleg a Petőfi híd alól? (nem jut eszembe a térnek a neve)

Ha ott előbb adnak időpontot, lehet, hogy átíratkozom a Praxisból, de stikába, mert a férjem szerint ne menjünk még, olyan drága... (spúrkodik a drágám)

Puszi:
Anett
anettka
 
 


Anett!

Megirtam a dokinak a véleményemet az uh-ról. Kiváncsi leszek, hogy mit fog válaszolni rá.
Én is írtam neked levelet.

Puszi
Sys
sys
 
 


sziasztok!
újra itt vagyok! kis plussz balaton-környéke is bejött, ezért a hiányzásom!

kééépzeljétek, most 17. hetesek vagyunk, és a héten egyik nap reggel arra ébredtem, hogy nedves fölül a hálóingem!!! kb egy-egy kiskanálnyi tej-féle jött belőlem...... nektek van ilyen???? a pirosság mág megvan mellben, de nem viszket meg ilyenek, hátha a súly, ki tudja!?

pocakban is jó vagyok! mindenki ledöbben hogy még csak 17 hetes! akkora hogy csak na! lemértük, derékban 89cm!!!! de még tartom a 62-65kg-ot, tehát nem zsííír!

az érdekelne engem, hogy valaki tudja a madrina-ba hogy kell gyalogosan kijutni??? megnézném mijük van!!!

köszi!
bagzerka
17+5

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Bagz: Nekem is folyik/szivárog az előtejem pár napja és én csak most töltöttem a 15. hetet. Nem tudom miért ilyen korán, de utálom!Kép

Sys: Miért mi volt az UH-án? Lemaradtam valamiről! És nagyon szép név a Gergő is és az Ádám is.Kép

Katinka: Így van, igazad van név terén,tökéletesen egyetértek. Nektek kell, hogy tetszen. Te fogod Őt egy életen át így szólítani!Kép

Rékacs: És a baba mit szól a hastánchoz? Kép Élvezi?

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sys,

mi is a Gergőt fontolgatjuk! Én egy csomó jó fejet ismerek belőle, és egy se buzi. Meg különben is!!!

Nekem is a 18. héten mondták meg Iminél, hogy fiú lesz, sima UH-n.

Puszi: Vica
mvica
 
 


Szaisztok!

Enikő! Ő a csoport legifjabb hastáncművésznőjeKép!

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Lányok, ti hogy álltok az egyre gömbölyödő pocitokkal? Én most, hogy kicsit hűvösebb az idő, kicsit pánikba estemKép Mert eddig ugye jók voltak a vékony megkötős gatyák, de már fázok bennük. Van egyetlen kismamagatyómKép dehát abban csak nem grasszálhatok végig (elég borsos ára voltKép)
Ti tudtok valamilyen olcsó helyet, (na jó, viszonylag olcsót) ahol lehetne néhányat venni?

MOst néztem a www.kismamaruha.hu -t, ahol állítólag árleszállítás is van. És a www.mutta.hu -t, de ott nem voltak árak feltűntetve.

Ti hol keresgéltek?

Üdv. cic
cicmerák
 
 


Sziasztok kismamikKép

Tudom, hogy elég ritkán írok, de azért próbálok képben maradni. Örülök, hogy mindenki jól vanKép
Én holnap megyek UH-ra, és eléggé parázok, hogy minden rendben legyen. Néha úgy félek, hogy rossz híreket fognak mondani, főleg azért, mert még mindig nem igazán érzem Pocóbabát mocorogniKép Igaz néha már mintha valamit éreznék, de annyira bizonytalan vagyok, pedig ő már a 3. babócánk.
Légysz, légysi szoritsatok nekem, hogy minden rendben legyen, és végre megnyugodhassak.

Pusz mindenkinek:
Brigi
bombomanyu
 
 


Szia Brigi!

Én is ma megyekKép És én is mindig parázok előtteKép remélem majd beszámolsz, hogy mi volt.
Üdv.cicmerák
cicmerák
 
 


hahóka!

én is mindig parázok uh meg vizsgálatok előtt,,
Egyébként megfigyeltétek már, hogy a kismamaújságok nemhogy megnyugtatnának, hanem kifejezetten megijesztenek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tegnap olvastam a Kismama első oldalán egy riportot egy nagyon helyes fiatal anyukával, aki szomorúan mesélte, hogy neki ez már nem az első próbálkozása, mert az előző kisbabáját 27hetesen veszítette el,a baba köldökzsínórján csomó keletkezett...no comment, hát marhára megnyugatttak és a babavárás nyugalmas szép részére tereltek...no mindegy..bár utánna hosszú órákba telt amíg elaludtam, és hipohonder lévén mindenhol fájdalmat észleltem magamon...Kép
Mára már jobb...
DE az is olyan rossz, hogy a dokim elutazott3hét szabadságra!Képés akkor kihez forduljak nagy kétségbeesésemben...
millió pusz, eszti
cicmerák,bombomanyu hajrá, nem lesz semmi gond!!
esztyx
 
 


Bagzerka!

Visszakerestem, ti voltatok Prágába. Milyen úton-módon?
Mi most készülünk szept.végén, okt. elején, de még nem találtam jó szállást stb.
Tudsz tippet, segítséget adni? Utazási irodán keresztül mentetek?
(Mi elöre foglalnánk a szállást, de autóval mennénk)
Köszi elöre is!

Puszi mindenkinek:

Anett19+4
anettka
 
 


Szaisztok!

Anettka! Te tudsz annyit autózni? Én egy Esztergom Budapesttől is kikészülök. Amikor legutóbb voltam Prágában Hajnali 5-kor indultunk és délután 4 körül értünk oda. És nem álltunk meg.
Azért írom ezt, mert mi is kitaláltuk, hogy most elmegyünk prágába, de rájöttem, hogy én nem bírnám. Na meg várost nézni végképp!
Mi úgy döntöttünk megyünk Jordániába. És röpcsivel és pont ugyanannyiba kerül.
Véletlen sem belepofázni akartam, csak kiváncsi vagyok, hogy csak én vagyok-e ilyen penye, vagy sem.Kép

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Most jöttem a dokitólKép Úgy néz ki, hogy minden rendben. Na most meg az AFP-től rettegekKép HOlnap megyek vérvételre, rá két hétre meg uh-ra a dokimhoz. Ti nem féltek ettől? Nem tudom, hogy itt olvastam-e, hogy a Shöfiben talán megmondják hamarabb az eredményt. Ki tud erről valamit? (oda küldik majd elemezni)
A Kismamában én is olvastam, hát, engem sem nyugtatott megKép Nem is tudom, hgoy mit csinálnék.

Üdv. mindenkinek
Cicmerák
cicmerák
 
 


Sziasztok!

Mi hétvégén Bécsben voltunk Párom nővérééknél. általában 3 órás az út, de most belekerültünk a határ előtti dugóba, így 4 és fél órát vártunk a határ előtt. Kép Közben nem is volt vészes, de miután megérkeztünk, teljesen ki voltam facsarva.

Viszont megtudtuk, hogy Párom nővéréék is babát, azaz babákat várnak, merthogy egypetéjű ikreik lesznek! Kép Nagyon örülünk, hogy Kismaszatnak egyből két unokatesója is lesz majd.

Cicmerák! Én annyira drágállottam a kismamacuccokat (meg Fehérváron nincs is túl nagy választék), hogy inkább kerestem egy jó varrónőt. Hétvégén lagziba megyünk és olyan édes nadrágos-tunikás együttest találtunk ki együtt, hogy alig várom, hogy felvehessem. Kép

Az előtejem múlt hét óta nekem is szivárog, de csak a nagyobbik (bal) mellemből. Ugye ez nem azt jelenti, hogy majd csak ebből tudok szoptatni????

Mi is készülünk 4D ultrahangra, bár az elején nem is akartuk megtudni a Kicsi nemét. De ahogy a hetek teltek, úgy csökkent a kitartásom, és most már csak egy hajszál választ el attól, hogy Apát is végleg meggyőzzem. Ugye szerintetek is érdemes elmenni? (Látom, Ti szinte mindannyian voltatok)

Puszi minden Mamócának és Babócának,
Katinka
katinka
 
 


Sziasztok!

JÓ AZ AFP-M!!! Bár kezdem nem nagyon érteni. Most 0,8, Mesivel is annyi volt, ez állítólag tökéletes. De akkor mért csaptak akkora faksznit Iminél, mikor akkor 0,7 volt? Egy tized miatt??!!

Csütörtökön megyek én is UH-ra. De mi se kérdezzük meg a nemét. Én már próbáltam így is, úgy is, és így jobb volt. Csak meg ne mondják maguktól.Kép

Attól a Kismamás cikktől én is teljesen beparáztam. De mostanában gyakran nem tudok elaludni meg felébredek éjszaka, mert Burundiban csecsemőket ölnek meg, meg hogy esetleg valami történhet a gyerekeimmel, és csak akkor nyugszom meg, ha jól kibőgöm magam. Szerintetek ez ilyenkor normális, vagy már klinikai eset vagyok?

Vica
mvica
 
 


SziasztokKép

Voltam tegnap UH-on, és úgy néz ki minden rendben vanKép Egyedül a szivét nem tudta rendesen megnézni a doki, ezért 2hét mulva vissza kell mennem. Még izgulok egy kicsit, hogy minden jó legyen, de azért nem nagyon, mert a fiamnál sem tudták ennyi idős korában rendesen megnézni. Itthon összehasonlítottam az adatokat, és majdnem teljesen megeggyeznekKép
BDP: 48mm AC: 152mm FL: 33mm.
Remélem 2hét mulva még okosabb leszek. Ja meg sajnos nem mutatta meg mi lesz, de ez nem is olyan fontos.

Szép napot mindenkinek.
Brigi 20+3
bombomanyu
 
 


Sziasztok!

KAtinka! Honnan tudja a sógornőd, hogy egypetéjű ikrek? Égy a burok? Vagy a méhlepény? Mert a barátnőim közül ketten szültek mostanában ikreket és ott egyikőjüknél sem tudták előre, csak a mikor megszülettek. Sőt az egyik két fiút szült nyolc hónapra, és születéskor azt mondták, hogy kétpetéjűek és egy hónap múlva megállapították, hogy még sem. Nem értem, hoigy van ez!?

Na, dolgozok mindenkinek szép utolsó nyári napot!!Kép

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szia Anett,
bocs, hogy így ritka
látogatóként "belekotyogok", ( olvasni szoktalak benneteket , mert mi is 2004 dec.-re vagyunk kiírva)
Szóval a Prága dolog miatt:
mi nekünk nagyon bejött a város, pár éve rendszeresen megyünk tavasszal-ősszel...szállást a Mary's nevezetű cseh irodával szoktunk foglalni...a www.marys.cz honlapon fennt van egy csomó szállásuk, a honlap pedig magyarul is működik és szerintem nagyon jó!!
van magyar ügyintézőjük, akivel én e-mailben szoktam lelevelezni a dolgokat és eddig még minden tök rendben volt.
szerintem rengeteg jó szállásuk van, mindenféle árkategóriában.

Cicmerák,
a kismamruha dolog nagyon nehéz ügy, én is a nadrág miatt szorultam rá, hogy körülnézzek és elég elkeserítő volt a felhozatal. annyira, hogy azt mondtam, inkább nem megyek utcára Kép
de van a 2in1 nevezetű bolt, a mammutnál, aminek a honlapján elég jó kollekció van www.2in1collection.hu, igaz még csak a nyári...ez alapján szerintem az őszi/téli sem lesz rossz, bár nem tudom, hogy lehet -e már kapni, mert még nem volt időm elmenni.

üdv mindenkinek
Rita
( 2* 21+1)
trus
 
 


Sziasztok!

Rékacs!

Ha beleszámolod a reptéri várakozást stb-t, akkor nem sokkal vagyok beljebb, mint 500 km utazással Prágába.
És hát nekünk sajna számítanak az anyagiak is: Én is nézegettem Jordániát v. Tunéziát, nagyon szívesen tengerpartoznék,5 éve nem voltunk, de míg Jordánia olyan 150-200 ezerböl jönne ki, addig Prágát egy százasból "megússzuk". Vagy ti olcsóbban mentek?

Rita!
Örülök a belekotyogásodnak, köszönöm a javaslatot!Már szerveznünk kéne az utat, ha 1 hónapon belül mennénk, úgyhogy szeretnék felpörögni a témában!

Drukkoljatok, csütin megyek egy potya uh-ra, remélem, ott megnyugtatnak, hogy minden rendben, és "normál" gerince van a gyereknek.

Sok puszi:
Anett
anettka
 
 


Sziasztok!

Én még csak most írok először, de néha szoktam olvasgatni a fórumot, csak ettől úgy érzem magam, mintha kihallgatnék valakiket titokban, szal úgy gondoltam, inkább én is hozzászólok néha Kép
17. hétnél tartunk, most éppen arra várok, hogy megmozduljon. néha már gyanakszom, de mivel első baba, nem vagyok benne biztos... Február első felében fog megérkezni kismanó, ha minden jól megy, és éppen túl vagyok a hányós időszakon, és kezdem igazán élvezni az egészet. Kép ami nagyon furcsa nekem, olvasom, hogy mindenki aggódik a vizsgálati eredményeken, és én nem szoktam. attól az egytől félek, hogy nem fog megszületni a baba, de még sose jutott eszembe, hogy esetleg valamelyik vizsgálatnak rossz eredménye lesz. tegnap voltam épp vérvételen, hogy nézik az afp-t és mivel a dokim szabin van, csak jövő héten tudom meg mi van, de valahogy nem is izgat. Kép azt hiszem szerencsés vagyok, mert így eggyel kevesebb indok, hogy aggodalmaskodjak Kép)Mondjuk a 12 hetes uh-nál azért utólag örültem, mikor nem látszott nyaki redő Kép
szóval ezek vannak velem így hirtelen

kikocska
 
 


Anett!

Végül is tök igazad van. És Ti meg is állhattok utközben.
És valóban fejenként 100 körül lesz nekünk. De egyszer kötik be az ember fejét(remélem)Kép.
És mikor mentek?

Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szia Kikocska!

Üdvözöllek körünkben.
Akár hiszed akár nem az első gyereknél én sem paráztam. Most meg valami oknál fogva állandóan aggodalmaskodom, hogy biztos hogy minden rendben van e. Nem tudom miért van ez, de azt hiszem nem én vagyok az egyetlen. De azért minden nagyon szép, minden nagyon jó és élvezzük a terhességet.

Sys
sys
 
 


Mi is így vagyunk vele!Kép

Vicáék
mvica
 
 


Figyu lányok!

A család elkapott valami vírust, láz, nátha stb. Mesinél úgy tűnik, hamar lemegy, de az apjuk nagyon bekapta!!! Nektek nem volt mostanában ilyen? Nem tudjátok, milyen lefolyású szokott ez lenni? Kicsit aggódom, nemcsak az öregért, hanem hogy mi lesz, ha én is elkapom. Jó lenne túl lenni rajta!

Vica
mvica
 
 


Anett!
mi diákszállóban laktunk a dejvice megállónál, ami kb 5 perc metrózás a belvárostól. ha gondolod megmondom pontosan hol, ha érdekel! ket ágyas szoba, közös fürdő meg wc- de mi kibírtuk, elég tiszta hely, meg éjszakánként kb 2100ft fejenként. az utazást én jól bírtam, 8 óra volt busszal....... most rögtön azért nem indulnék el újra, de így jó volt!
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Vica, tegnap sikerült végre a férjecskémnek beszélnie a tiéddel, mondta is, hogy most beteg, úgyhogy majd 18-án jön ki megnézni, mi a helyzet munka terén. De legalább már eljutottunk idáig!
Szerintem most ne puszilgasd a párod, hátha téged elkerül a dolog. Az elején én is tartottam ilyentöl, de szerencsére nem kaptam el töle.

Bagzerka, ti itthonról foglaltatok? Adsz akkor részleteket? Bár azért én szeretnék saját wc-t, mosdót, most higiénikusabb lenne ebben az esetben. Még egy, amit nem értek: hogy hogyan kell intézni a fizetést, ti hogy csináltátok? (gondolok itt arra, amit itthonról kell intézni, kint gondolom, csak kifizetjük a fennmaradókat)

Rékacs, Ja, egy nászút, az más!!! Mi október elejére tervezzük az utat, akkor talán még én is mozdítható állapotban leszek.
Egyébként lehet, hogy az alapvetöen nagy hasam miatt, de rajtam még nem veszik észre a babát, pedig szerintem most sokat nöttünk! Te viszont csini kismama vagy, ahogy a hastáncos képen láttalak! Na, elég az udvarlásból!

Remélem, mindenki jól van, sokan eltüntetek.
Pl, Csilla, mi volt a 4D-n? Ki csinálta?
Mi szombaton megyünk.

Mindenkinek puszi:
Anett

20 (félidö!!!)
anettka
 
 


Szia Anett!

Nem tűntem el, csak nagyon el voltam foglalva azzal, amit szombaton a doktornő mondott az UH-on.
A baba teljesen rendben van. A doktornő csinálta az UH-ot. Azonban talált egy 6mm-es amnionszalagot és éppen a baba nyakán volt a köldökzsinór.
Azóta már rengeteg embertől hallottam, hogy ettől nem kell rögtön megijedni. A doktornő is mondta, hogy mivel még van helye a babának, akár le is tekeredhet a köldökzsinórról. De állítólag ha rajta marad, az se jelent feltétlen problémát, sok anyukától hallottam azóta, hogy köldökzsinórral a nyakán született a gyereke.
Azonban ahogy Sys, úgy vagyok én is. Első gyereknél nem aggódtam semmin. Most meg mindenen. Nem csak ezeken a problémákon, hanem MINDENEN.
Legközelebb szeptember 25-én megyünk a Praxisba, ugyanis az amnionszalagot alig, a köldökzsinórt viszont egyáltalán nem lehet látni 2D-s UH-on, csak 4D-sen.

Csilla
spectro
 
 


Anett!
a www.hostelworld.com -on lehet hasonló szállást foglalni, dombornyomatos kártya segítségével! mi így csináltuk, kártyáról keveset, asszem 10%ot vesznek csak le, a többit személyesen fizeted. remélem találsz igényeteknek megfelelőt! -a higiéniáról csak annyit, hogy mi sem ültünk rá, sem a mostani helyzetben, sem máskor.....
bagz
18+4

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


ja, még valami: a dokim egész nyáron felváltva dolgozik kollégéival, ami azt eredményezi hogy valamelyikőjük van csak bent, és az meg siet, fáradt és nem valami alapos! az afpmet ma 2hete vették le, és csak hétfőn tudom meg mennyi lett, mondjuk nem izgulok annyira, bízom benne hogy jó lesz. szóval arra is aszonta hogy hetfőn telefonáljak és megmondja, viszont nem is tudom mikor vizsgált meg legutóbb, és az uh időpontom nem 18-20hétre kaptam, hanem csak a 22.re volt szabad hely!!! és az orvos is azt mondta hogy akkor majd megvizsgál. ez normális? én azért örülnék egy kicsittöbb odafigyelésnek!!
-a kérdésem az, budapesten tud-e valaki olyan orvost (gondolom csak magánrendelős) akinek van saját uh gépe, mert ha lehet én már elmennék a 22hét előtt! szóval gondolom fizetni kell, de egyszer nem bánom!
köszi!!
bagzerka

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Csilla!
Ne izgulj, nem lesz semmi baj, bár könnyű mondani, én is izgulós vagyok, ezt már többször bebizonyítottam. Én az első gyereknél is aggódtam, de most még jobban aggódós lettem.
Mi is megyünk szombaton a Praxisba, égek a kíváncsiságtól.

Bagzerka!

Ne izgulj, az AFP általában 2 hét alatt van meg, amit azzal együtt vizsgálnak, (nem tudom, talán a hepatitisz?) még mindig nem jött meg, pedig nekem aug. 9-én vették le. Állítólag sikít az ÁNTSZ, ha valami baj van.

Látod, ez a gondom, hogy nekünk nem dombornyomásos a bankkártyánk, így nem tudom, milyen más módon lehet fizetni még. Van még a banki átutalás, de legalább 2 hét, mire átér az én bankomból, és rengeteg plusz költség jön rá.

Mindenkinek puszi!

Anett
20
anettka
 
 


Sziasztok!

Én most már tényleg nem tudom hány hetes terhes vagyok.Ma voltunk UH-n és már megint több hetesnek mondták, mint szerintem. A 4d UH a 19. héten azt mondta a doki, hogy nagy baba lesz, lehet több mint 4kg. Nem lehet, hogy azért mondták ma is többnek, mert csak nagy? Most talán 26 hetes vagyok. Ha ilyen körül van adatotok, méretetek akkor írjátok le légyszi, hogy össze tudjam hasonlítani!!!Én azt hittem, mindig az elsö két UH-hoz számoltam a korát, mert voltam amikor 4 hetes volt és akkor azt mondta a doki, hogy ha két hét múlva megyek újra, akkor már dobog a szive, mert 6 hetesen már dobog. És voltam és dobogott is. Ha viszont amit ma mondott kort veszem alapul, akkor már amikor 4 hetesnek nézték Uh-n, akkor 6-7 hetes lett volna és már akkor dobogott volna a szive. Szóval nekem ez érthetetlen. Pedig én nem szeretném mondjuk túlhordani,mert azt hallottam, hogy olyankor már nem kap elég táplálékot és...
Nekem eddig kb. 5 UH-om volt.Nem árt neki a túl sok uh.?
Nálam a jövendő nagymamák már vásárolgatnak.Nem túl korai?Bár legszivesebben én is csak babadolgokra költenék már.
Puszi Nektek!
smille
 
 


Szia Smille!

Ne aggódj, az UH nem árt, én is ma voltam negyedszer. Igaza volt a dokidnak, az első UH-k adnak pontos időpontot, akkor még milliméterre ugyanúgy fejlődik minden baba, ilyenkor meg már vannak eltérések. Én is ma 18+4 vagyok, az UH meg kihozott 19+2-re! Úgyhogy valószínűleg nagyobb babáink lesznek. Az szerintem nem baj. Nekem a második pont 4kg volt, nem cseréltem volna el a szomszéd mama 3kg-sáért, így is épp elég pici volt!KépKép
Ha meg megérik a baba, úgyis megszületik, és az utolsó egy-két hónapban nagyon odafigyelnek, észreveszik, ha baj van.

Puszi: Vica
mvica
 
 


Halihó Anett!

Merre vagy? Irtam emilkét.

Sys
sys
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: