Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Menta! Kollégák vagytok? Nini, te orvos vagy? Kép Megkérdezhetem, pontosan hol és mivel foglalkoztál?
Köszi az infót a 3 napos lázzal kapcsolatban, pont ezt monták egy órával ezelõtt az ügyeleten. Kép

Annamari! Irígylem a doktornénidet! Illetve téged érte, vagy valami ilyesmi. Jaj, de álmos vagyok még...

Zsuzsi! Úgy könnyû, ha az ember barátnõjének a férje gyermekorvos... Kép Egy-egy kis vörösbor meg szerintem direkt jót tesz az egészségnek! Kép


Mi sajna nem javulunk, tegnap egész nap a lélektani 38,5 C-os határ körül ingadozott PiciLaci láza (popójában mérve), délután adtam neki az elalváshoz egy kanál Panadolt, ami jól levitte, és még este is csak pici hõemelkedése volt. Azután hajnalban elkezdett szépen felkúszni újra, és fél6kor már 39 C volt megint. Na, akkor felhívtam az ügyeletet. Vissza kell vonnom minden elõítéletemet, _nagyon_ kedvesek és rendesek voltak! A hölgy, aki felvette a telefont, alaposan kikérdezett, feltett minden kérdést, amit a saját (volt) doktornõnknél hiányoltam, hogy hasa megy-e, hányt-e, kiütések vannak-e rajta, hangulata, általános állapota milyen, szopizik-e még, stb. Elmondta, hogy van egy ilyen járvány, ami lázzal jár, vírus okozza, nem szoktak rá gyógyszert adni, csak a lázát kell csillapítani. Azt is elmondta, hogy hogyan kell hûtõfürdõt vagy borogatást csinálni, és a teáztatás és/vagy gyakoribb szoptatás fontosságára is felhívta a figyelmemet. Azt is megmondta, hogy mik azok az esetek, amikor orvost kell hívni (40 C fölé megy a láza, és nem tudom lehúzatni, vagy hány, hasmenése lesz, esetleg nagyon elesetté válik), és búcsúzóul kedvesen hozzátette, hogy ezen a számon egész nap elérhetõek, ha bármilyen változást tapasztalok, vagy bármilyen kérdésem felmerül, hívjam fel õket nyugodtan újra. Szóval nagy pirospont a II. kerületi ügyeletnek!!! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!
Kép a jó II. kerületi ügyeletnek, és Kép, hogy még mindig nincs telejesen jól PiciLacika! Sok KépKépKépKép neki!

Az egyetem után csak egy évet dolgoztam a II. kerületi Szt. Ferenc Kórházban, belgyógyász gyakornokként, de mostanában annyira, de annyira leköt az anyaság, hogy már el is felejtettem mindent! Kép

Puszi!
Menta
menta
 
 


SZiasztok!

Lesz holnap tali a szigeten? Jön valaki????? Nagyon nagy ma a pangás! Kép Mi megyünk fürdeni, de utána este még visszajövök! Remélem, addigra lesz mit olvasnom! Kép

Márti+Ármin
márti
 
 

 
 

Sziasztok!

Cory a héten azt írta, hogy lesz tali.
Bízom benne, mert mi már nagyon készülünk. Ugye ugyanott leszünk, mint a múltkor?
Jobbulást a beteg babáknak!

Sziasztok

Szilvi és Petike
bszilvi
 
 


Sziasztok!

Mi is megyünk holnap.

Tikk és Hanna
tikk
 
 


Sziasztok!
Márti, Bszilvi! Igen, lesz holnap tali. Mi megyünk, és Coryék is jönnek. (Ugye Cory?) A Víztorony mögött leszünk a romok mellett (ott szebb a fû, mint a múltkori helyen.)
Puszi
Andi és Luca

Andi
andi3
 
 


Akkor 11 óra, víztorony mellett? Igyekszünk megtalálni titeket - a múltkor ugyanis nem tudtunk menni, így nem teljesen tudom egyelõre elképzelni a helyszínt. De ügyesek vagyunk, sikerülni fog! Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Tali LESZ! Legalábbis mi készülünk, jó idõt mondtak.
A víztorony mögötti füves részen leszünk. El kell menni a víztorony mellett, majd a fizetõs wc mellett el, és ott már látjátok is. Én valszeg ott leszek már 10 után. Gyertek sokan! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


BMárti!

Aranyos a kép a pincurról!KépKép
Szerintem már sokkal jobban vagytok de azért még küldökKépKépKép

Vessetek meg én még errõl a három napos láz ügyrõl nem hallottam, mindíg tanul az ember, ha jön a dokink majd kifaggatom. Õ egy fiatal ember és szerintem nagyon lelkiismeretes, viszont még nem elég tapasztalt.
De mindíg mindent elmond mit miért csinál ha gyógyszert ír kiszámolja melyikkel járunk jobban / nagyoknál pl. sziroup vagy tabletta/ még az árakról is tájékoztat fõleg ha valami húzósabb árú gyógyszer, mert fontosnak tartja ezt is,segít abban, hogy hogy mit ehetne pl. már Napsugár/ még csak egy kis gyülölcspépet szokott meg néha "HA"-s rizs pépet azt is õ írta fel/.
Amikor már látszott a fogacska készülõdés nem csak fogzáskönnyítõ zselét ajánlott, hanem írt fel Cataflam cseppeket is, ami fájdalomcsillapító és a zselékkel ellentétban nem csak negyed órára segít, hanem akár fél napra és legalább tud aludni az a baba is akit nagyon megvisel a fogzás. Mert ugyan ez élettani folyamat/ mint a szülés/ de vannak kicsik akiket rettenetesen megvisel és napokig szinte semmit sem képesek se aludni sem ébren lenni a fáradságtól csak nyüsziznek. Én ezt nem használtam, Napcsiga elsõkéje kis nyügi árán kibujt, bízom a hasonló folytatásban.
Egyszóval aki teheti és van hozzá ereje próbálkozhat más orvossal is, én úgy tudom szabad orvos választás van Magyarországon,vannak rendesek is.

"Koros" anyuk!KépKépKép / ne vedd fel a kesztyût nem sértés/

Ez csak egy kedveskedõ megszólítás akart lenni, mert többen említitek a korotokat mint olyan tényezõt ami miatt jó lenne igyekezni a kistesóval.
Szerintem olyan igazságtalan, hogy eldöntheted mit akarsz dolgozol / ezzel független lehetsz, fõleg anyagilag/ avagy gyermeket vállalsz még huszon évesen ami ugye az ideálís. Ha fiatalon szülsz fõleg többet /ez vagyok én / elásod magad sokáig és bizony túl a harmincon elsõ munkát nézni, fõleg úgy hogy gyermekeid is vannak otthon, szinte lehetetlen. És ha vársz a karrieredért? Akkor meg azon aggódsz le ne maradj, az aktív társaid mögött stb. És a család? Nekünk mai nõknek minden téren bizonyítani kellene fõleg úgy hogy sokunknak nem sok segítsége van, hiszen nagyik is addig dolgoznak amíg bírják szusszal.Én is tisztelem azokat kik gyerek mellett tanulnak, meg szinten tartanak stb. de ott azért bizonnyal van némi kis segedelem valahonnan, akár család akár barátok. És ahol mindenki dolgozik, ott hol marad a tovább tanulás,? Mikor meg a srácok már akkorák én érzem magam úgy, az iskolapadban, mint egy negyvenes hölgy a szülõszobán.
Valami nagyon nincs jól!!!!!! Nem???????


Pussz: Dzsili és Napsugár / aki ma volt 6 hónapos /

Zsuzsi!

Engem direkt nyaggattak, hogy nem árt egy kis vörös bor, még vérképzõ is stb. így nem hiszem hogy pici ártana, de én a magam részérõl amíóta terveztem már a leányzót / így buktam le barátok elõtt / nem ittam semmiféle szeszes italt úgy vagyok vele, hogy amíg szopik még kibírom, társaságban nem ez számít./ Nem vagyok anti alkoholista, én is tudok ám mulatni!/

Abban igazad van hogy hamar felnõnek he élvezed az életet a srácaiddal én is épp ma dumcsiztam a sógórnömmel errõl. A nagyok / az õ lány a is tíz éves már/ még egy kicsit max. 4-5 év velünk lesznek /a többes szám a fiammra és rá vonatkozik/ aztán már továb tanulnak elkerülnek a mindennapjainkból. Már most fáj, ilyenkor ránézek a Napsira és azt gondolom, hogy õ még marad ám egy "kicsit"!

Na tényleg eldugattyúzok, jó talit majd képezzetek meg beszámoljatok ám!

Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!
Nagggggyon jó volt a szombati nagy tali!!! Kép Kép Kép
Óriási fák alatt kényelmes székeken jól megrakott asztalok mellett tündéri babák mellett beszélgettünk. A gyerekek egyszerûen szenzációsak voltak. Jó volt õket végre élõben is látni! Nagy élmény volt! A képeket megtaláljátok az "Ismerjük meg egymást" topicban Babanet tali 2002.július 27. alatt!!!

Heni:
Kép a 4. gyerek ajándékba - néha elakad a lélegzetem és el se hiszem, hogy valóban nekünk született Tomi! Olyan jó, hogy van!!!

betegek:
ugye gyógyultok?!!! Egy jó gyerekorvos tényleg aranyat ér. A nagyokkal volt egy doktornénink, akit anyósomtól "kaptam", férjemet és a húgát gyógyítgatta anno. Sajnos Tomit már nem érte meg Kép A nagyoknak a VIII. ker-ben van az orvosuk (ott laktunk 14 évig), de Tominak itt a budakeszi orvosnõt fogadtam fel. Illetve nem fogadtam fel, mert nem adtam neki pénzt még eddig. Azonnal kijött, amikor hazajöttünk a kórházból. Egyszer kellett kihívnom, akkor 2 órán belül itt volt, és elég ciki volt nekem (neki láthatólag NEM), hogy egy fillérem nem volt itthon. Az oltásokra meg bejárunk, ennek ellenére mindig azonnal mindent felír, telefonon is meg lehet kérni, aztán csak odamegyek a receptért. Szóval nagyon rendes Kép Szerencsére a nagyok dokinénije is ilyen. Ja, és mindketten gyógyszerellenesek, azaz csak végszükségben adnak gyógyszert. Nem is tudom, mikor adtam valamelyiknek antibiotikumot.
Orvosokhoz még annyit: nekem a Heim Pál mindig bevált, amikor még Bp-en laktunk. Ha bizonytalan voltam, telefonon is mindig adtak tanácsot. Ügyeleten pedig mindig úgy éreztem, itt mindent megtesznek, hogy a lehetõ legjobban meggyógyítsák a gyerekeimet! Sose éreztették, ha feleslegesen mentem be (volt ilyen is Kép )
Ha pedig valamiért se Heim Pál, se dokinéni, se ügyelet, akkor végsõ esetben hívtam a bátyámat, aki ugyan "csak" háziorvos, de 10000000000000000 %-ig megbízom benne és mindig jó tanácsokat ad. Kép
Szóval gyógyulást mindenkinek!!! Kép Kép Kép

Zsuzsi:
bár már mások is mondták, de én is csatlakozom a vörösbor témához. 1-1 pohárral kifejezetten hasznos, vérképzõ Kép

Dzsila: szereti a HA-pépet Napsugár? Tomi nagyon, a vaníliásat is meg a rizspépet is. De mindig gyümölcslével keverem össze, úgy egyenesen imádja. Vízzel kevésbé.

A hétfõi - azaz mai - talira nem megyünk, mert kipihenjük a hétvégét Kép A szombati tali után este vendégek jöttek, vasárnap pedig a Balcsira mentünk egész napra. Nagyon jó volt, csak kár, hogy Tomi még nem élvezheti a Balatont Kép De kint nagyon tetszett neki!

Na, most már eldugulok, amúgy is lejárt a mosógépem.

Üdv mindenkinek!!!
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Menta! Megleptél! Kép Annyira fiatalnak látszol, nem néztelek többnek 20 évesnél! Kép Ezek szerint biztosan jól ismered a II. kerületi egészségügyiseket. Sajnos nem tudom, ki volt, akivel beszéltem, mert úgy vette fel a telefont, hogy tessék, gyermekorvosi ügyelet, pedig megérdemelné a név szerint kiosztott pirospontot! Kép

Dzsili! Valami a tiédhez hasonló gyermekorvost szeretnék én is...
Én nem a karrier miatt vártam eddig a babával, hanem azért, mert sajnos így alakult az életem. Egy 20 évesen kötött, rövid életû és nagyon elhibázott házasság után sokáig éltem egyedül, és nehezen találtam meg Életem Igazi Párját Kép. De attól, hogy az én esetem kényszerpálya volt, egyébként teljesen igazad van, a szakma és a család nem egykönnyen egyeztethetõ össze. Mondjuk én kiéltem magam a szakmázásban, és most nagyon élvezem, hogy végre családom van, de tényleg nem tudom, hogy hogyan lesz késõbb, ha visszamegyek dolgozni. Azt, amit eddig csináltam, nem lehet összeegyeztetni a családdal, az teljes embert kívánt. Na mindegy, majd kialakul, sokat változik még a világ, mire én újra dolgozni akarok. Kép

A tali sajnos nekünk már megint kimarad, Lacikának még mindig van egy kis hõemelkedése, de lázcsillapítóra tegnap reggel óta nem volt szükségünk. Remélem, hogy tényleg csak 3 napos ez a láz, és holnapra már kutya baja se lesz.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Látom, mindenkit kiütött a tali meg a meleg. Kép

Márti,
a legjobb könyvet hoztad, amit hozhattál! KépKépKép Köszönöm! Elindított valamit.

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Teljesen kiment a fejembõl, hogy hétfõ van, az meg pláne, hogy tali is ... pedig mentem volna ... Na most már mindegy Kép

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Virág!

KépKépKép
A csemetéid megbátorították Ármint! A talin mindenkihez odament, vigyorgott, pakolt, mászott, nagyon aranyos volt! Úgyhogy sok puszi nektek, Ármin Abusnak külön is küld! Kép

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Szerintem nagyon jó volt a tali, bár Helena magához képest egy kicsit nyûgös volt, nem tudom miért. Ezért is jöttünk el korábban és láss csodát, itthon egybõl meg is nyugodott. Lehet, hogy most nem volt kedve a változatossághoz.. Kép

Borcsa! Remélem már jobban van a pici lányod! Szegényt úgy sajnáltam, annyira szenvedhetett!

Heni, BMárti! Hogy vagytok?

BMárti! Nagyon hízelgõ, hogy 20-nak néztél! Kép Szerintem a koromat mutatom, fõleg amióta szültem.

Rebi, állítólag gyönyörûszépek voltatok az esküvõn. Gratulálok. Esetleg nem láthatnánk valahol fotót? Naaaa...
Sziasztok!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Hát, sajnos a szombati és a mai taliról is lemaradtunk, nem jöttek össze a dolgaink. Kép
BMárti, meggyógyultatok?
Rebi, hogy sikerült az esküvö? Olyan "na ezen is túlvagyunk" típusú volt, vagy valóban jól éreztétek magatokat? Hol volt a lakodalom? Én is nagyon gratulálok nektek! Csenge hogy bírta?
Virág, milyen könyvröl van szó, ha nem titok?
Borcsa, mi baja volt a kislányodnak?
Hányan voltatok? Sajnálom, hogy lemaradtunk Árminról, Helenáról, akiket már régen láttunk, meg persze a többiekröl.
Hú, de sokat kérdeztem.

Barnival az van, hogy péntek éjjelre nagyon belázasodott, hütöfürdözni is kellett 1/2 4-kor, de még akkor is vigyorgott, azt hitte, jutalom-pancsi van!, szombat reggelre lenyomtuk a lázát. Felhívtuk az ügyeletet, az volt az elsö kérdésük, hogy fogzik-e. Azt mondták, két kúp között kaphat Panadolt is, nem szükséges kijönniük. Arany bogárkám bepótolta 10 hónap elmaradt nyügösségét egyetlen nap alatt. Vasárnap már nem volt láza, az étvágya is visszajött (igaz, föleg szopizott, megint ANNYI tejem lett!), még vidéken is voltunk pacikat nézni. Elképzelhetö, hogy tényleg csak a foga volt, bár mára pöttyös is lett picit, de semmi más baja nincs már.

Ma majdnem elmentünk a talira, de egy telefon felborította a napunkat. Kicsit OFF, de azért elmesélem.

Képzeljétek, ez a dilinyós hívott, hogy eladta másnak a házat, amit lefoglaltunk!!! Gondolhatjátok, hogy kiborultam, már éppen beleéltem magam, hogy legkésöbb októberben beköltözhetünk a sajátunkba, megbeszéltük az ügyvéddel, áttervezte a tervezö, intéztük a hitelt, erre átvág minket...
Az oké, hogy más korábban ki tudta fizetni, de lehetett volna benne annyi becsület, hogy szól elöre! Aztán belenyugodtunk, hogy biztos valamiért így kellett történnie. Elmentünk telket nézni, hogy akkor alapjaiból építünk egy olyan házat, amilyet valóban szeretnénk, erre délután telefonál a paskó, hogy mégsem kapta meg a pénzt, úgyhogy áll még a vásár. Mit mondjak, ezen már csak nevettünk...

A nap fénypontja az volt, hogy anyukáméknál ücsörögtünk a kertben, másik nagyi is ott volt, Andris ült a földön Barnival. Barni felállt apuja lábára támaszkodva, egyszercsak elengedte, és pár másodpercig széttett kézzel, egyedül állt! Közben pedig olyan büszke arcot vágott, meg kellett zabálni! És komolyan mondom, megvárta azt a pillanatot, amikor mindenki csak rá figyelt...

Hát ennyi rólunk "röviden". Ja, és az új szótag: MAMAMAMAMA! Szerintem még nem nekem szól, de hízeleg a lelkemnek! Azt is mondja Barni, hogy nem, meg hogy deje.

Sziasztok!
Jóéjt.
Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Bea:
Köszi az "engedélyt" az alkoholizásra, szerencsére, annyira rosszul viselem mostanában az alkoholt, hogy nem is kívánom már. Úgy látszik a terhesség és a szoptatás a szervezetemet jól megnevelte, mert semmi egészségtelent nem tudok elviselni. 1 pohár vörösbor vagy egy kis sör és én már kifekszem :-))) Hol vannak a régi bulik mennyisége!
Ne gondoldd, hogy vékonyan nem dagad be az emberlánya a 9. hónapban! Én sem tudtam mozogni és én is fulladoztam, ez szerintem inkább a baba nagyságától függ.

Menta:
most néztem a profilodban a képet rólatok, nagyon aranyos a fotó, igazi profi kép! És ha jól számolom, akkor téged rögtöne lsõre felvettek az egyetemre, ha már végeztél is!! Gratulálok, ügyes vagy. Nem akarod majd folytatni? Szakvizsgázni nem fogsz?

bogancsi: mi az a HA-pép? Ma voltunk védõnéninél és kiderült, hogy Dorka az elmúlt 1 hónapban egy grammot sem hízott :-(( A védõnéni tápszerrel fenyegetõzött, ha nem tudom Dorkát rávenni több fõzelékre...Ez a HA-pép, izlik a babáknak és egészséges, hogy kell elkészíteni, hol lehet kapni?

A mai talira nem tudtunk menni, mert védõnéninél voltunk, aztán az autó miatt rohangáltam a szervízek között, egy szerelõ ingyen beszerelt nekem izzót, kellemesen csalódtam! :-)

Szóval lányok, Dorottya nem hízott 1 grammot sem, most nem tudom, mennyire keseredjek el ezen. Ma próbáltam spenótot adni neki ebédre, de ebbõl is csak max. 10 kanálnyit evett. Holnap megyek a piacra és felvásárolok minden zöldséget, mert ugye Dorottyának nem izlik az üveges, gyári bébiétel :-(( Jó finnyás lett és hisztizik rögtön, ha valami nem úgy van, ahogy õ akarja. Ilyenkor hogy lehet megnevelni ?

jó éjt! Örülök, hogy jól sikerült a tali, én vasárnap voltam a szigeten kettesben Dorkával, kellemes volt.

Adjatok recepteket, mit szeretnek a babáitok enni!!!!!

Üdv:
Zsuzsi és Dorottya (8 hónapos)
zsu26
 
 


Sziasztok!

Mindjárt megyek talis képeket böngészni.

Zsuzsi!

Nem tõlem kérdezted ugyan, de a HA. a hypoallergén / remélem jól írom / pép amiben átalakítva van jelen a tejben lévõ allergiát okozó fehérje, így nem okoz gondot. Azoknak a babáknak adják akik a normál tápszerre allergizáltak illetve az orvosunk szerint az anyatejes babáknak is ilyent kellene eleinte, hiszen õk még nem próbálták a tehén tejci.
Nekem a dokink írja fel, nem tudom, hogy csak árban számít-e, illetve van olyan amit fõleg ha ilyen speckós fel kell iratni. Mondjuk nálunk nem túl takarékos mert 3-4 hét alatt meg kellene ennie, de Napsugár jobbára csak szopik, egyszer eszik egy fél étkezés szilárdabbat amit váltunk a pépek és gyümik között,így afele megy a szemétbe. A fõzelékekkel nagyon hadilábon állunk, eddig nem ette meg, se a sárgarépát / a levét viszont imádja/ se a borsót.

Bogancsi!

Napsugár még igazán csak az anyatejet szereti azt " zabálja". Minden mást csak módjával. Egy fél üveg bébi ételt eszik / napi egy alkalommal/aztán szopi. A pépek közül a vaniliás jött be , de csak némi cukorral különben sehogy nem kellett neki. Illetve most kaptunk egy Sinlac nevû pépet / tej és szójamentes papi/ ez finom, ez izlik neki.

Ma extra nyüszi volt "ok" nélkül is sírdogált, mint még eddig soha, vagy beteg lesz, vagy a foga ami már nagyon igyekszik a másik mellé. Bár mint tudjuk "ha egy babának annyi foga lenne mint ahányszor azt mondják, hogy azért sír, nem baba lenne, hanem krokodil."

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!
Henke! A Luca megkapta a HIB oltás elsõ részletét. Eleinte úgy tûnt, hogy nem lesz semmi baja, és elmentünk mi is a szigetre. De úúgy bevörösödött, bedagadt délutánra a lába Kép nagyon keservesen sírt. Mire hazaértünk, már megnyugodott, beszélgetett, meg vigyorgott ránk. Azért éjszakára kapott egy fél kúpot. Reggel jókedvû volt, és most szundikál. KépKép
Barninak nagy-nagy gratula az ácsorgáshoz! KépKépKép
PiciLaci gyógyulj hamar!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Henke,
ház miatt KépKépKépKép.
Bai állásához KépKépKépKépKépKépKép!

Zsuzsi,
én Milupa HA vaniliás pépet írattam fel a dokinéninkkel. Egész szépen ette Hanga.Kép Uzsira, szopi után, és csak fél adagot adtam neki.

Lányok,
ma ismét katasztrofális éjszakánk volt. Eszméletlen, hogy tud sírni a lányom. Nem hiszem, hogy éhes lenne (esetleg szomjas, de akkor meg nem így sírna), fázni biztos nem fázik, esetleg melege van, de akkor meg a legyezgetésre reagálna. Csak sírt és sírt, sehgogy nem lehetett megvígasztalni, csak cicivel. Lehet, hogy a foga?

Nálatok milyen volt, amikor jöttek a fogak?

Szila&Hanga
Szila
 


Sziasztok!

Tali szerintem nagyon jó volt Kép
A kérdés: jövõ héten hol legyen. A plédrõl már lemászkáló gyerekek anyukája nevében olyan helyet keresünk, ahol szép egyenletesen van fû, hogy ne legyenek nyakig sárosak illetve porosak a gyerkõk. Ilyennek tûnt a Margitsziget, és a SZIP. Valakinek valami ötlete van? Akkor várom a szavazatokat, hova menjünk jövõ héten! Urna zárás pénteken este 8-kor. 10-11 között eredményt hírdetek Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory!
Egy szavazat a SZIP-re! Egyéb ötlet most nincs.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


SZiasztok!

Én nem szavazok talihelyre, mert jövõ héten (ha semmi nem jön közbe, kop-kop-kop) nyaralni megyünk! KépKépKép Addig böngésztük az interneten a drágábbnál drágább helyeket, hogy végül is András azt mondta, menjünk Tiszaroffra KépKépKépKépKépKépKépKép, ami a szívemnek a legdrágább hely (csak András nem szereti Kép), úgyhogy most nagyon boldog vagyok! Ott van egy kis vályogházunk, vagyis a szüleimnek, karnyújtásnyira a Tisza, és ott olllllyan jó!!!! KépKépKép

Be kell szereznem valami hatalmas szúnyoghálósátrat, hogy András se szenvedjen nagyon (meg persze Ármint is óvni), mert szúnyog az szokott lenni rendesen Kép. Úgy émlékszem, az IKEA-ban régen lehetett kapni franciaágyra való baldachint, felfüggeszthetõset, arra gondoltam, hogy az megfelelne a célnak. Nincs valakinek ilyen irányú tapasztalata?

Egyébként a trwegnapi tali szerintem is nagyon jó volt Kép, itthon pedig többfogásos ünnepi vacsi várt Kép

Úgy hallom, soron kívül felébredt Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon jó volt a tegnapi tali.Kép Jövõ héten akkor teszek egy voksot a SZIP-re. Ott még úgysem voltunk.Kép

Borcsa! Lehûtöttem a csokit és már elis pusztítottamKép remélem Lucának sikerült elfelejtenie az oltást és Réka is megette a fagyiját.Kép

Andi! Luca kibírja hétfõig kajával vagy szervezzük sûrûbbre a találkozókat?KépKépKép

Henke! Gratulálok Bainak. De gyertek, mert képes leszek nem elhinni.Kép

Szila! Gyerekenként változó a fogzás. Van aki nem vesz észre van aki mint Hanna is állandóan sír éjszaka. Valamit javultak a dolgok alvásügyileg de 2-3x ébred még. Néha csak a cumia baj, aztán alszik, de van hogy nagyon sír, olyankor szopizik, mert lehet szomjas, de hogy tényleg mi a baja, szerintem sose tudom meg, vagyis addig nem amíg nem mondja majd el.Kép

Most egy óriásit alszik, lehet elfáradt tegnap meg ha valami nagy meleg jön akkor mindig durmol egy nagyotKép

Mindenkinek szép napot

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Mostmár biztos, hogy 3 napos lázunk volt/van, ma reggel láztalanul ébredt Lacika, viszont tele van kiütésekkel. Különösen a kis arca csúnya, a szeme körül és a homlokán úgy néz ki, mintha csalánnak arcul csapták volna. Kép

Menta! Mostmár megnéztem a profilodban a korodat! Kép (Eddig mindig csak Helenát csodáltam meg benne.) Hát, szerintem nem látszol annyinak! Kép

Heni! Szerintem nektek is ez a 3 napos lázatok lehetett, PiciLaci tünetei annyira hasonlítanak Barniéra. Az arcán kívül (hasán-hátán) õs is csak kicsit pöttyös, olyan, mint a melegkiütések voltak a nyakán.
A ház témában tényleg elég dilinyós, akitõl venni akartátok! Kép Amikor életem elsõ saját lakását vettem (egy pici garzon volt Szolnokon), az eladó felhívta az elõzõleg ott járt vásárlót (vagy legalább is úgy tett), és licitáltatni akart minket egymásra. Kép 1,3 millióért árulta a kéglit (Istenem, de régen volt! Kép), az elõzõ vásárló ígért érte 1,2-t. Amikor én is ennyit ígértem, azt mondta, hogy ennyiért már van rá vevõje. Jó, esetleg 1,25-öt meg tudtam volna adni érte, és nagyon tetszett a lakás, úgyhogy annyit még megajánlottam rá. Erre felhívta az elõzõ vevõt, és közölte vele, hogy 1,25-ért van vevõ a lakására, ad-e többet érte. Az meg állítólag beígérte az 1,3-at. Na, erre én felálltam (nem volt több pénzem), közöltem, hogy én nem távlicitálok, de itt a névjegyem, az 1,25-ös ajánlatom áll, hívjon fel, ha ennyiért ideadja. 3 nap múlva telefonált... Kép Ezek után persze ragaszkodtam hozzá, hogy ne elõleg, hanem foglaló legyen, amit a szerzõdéskötéskor kifizettem, nehogy már megint találjon egy jobb vevõt! Kép
Barninak nagy gratula az egyedül álláshoz! Kép

Zsuzsi! Tegnap én is ittam egy kortyika alkoholt, igaz, nem értem be borral, hanem Baileys-sel bûnöztem. Éppen csak a nyelvem hegyét dugtam bele, de úgy fejbe vágott, mintha az egész üveggel beszlopáltam volna. Lehet, hogy tényleg meg vagyunk nevelve??? Kép
Lacika se nagyon hízik kb. 5,5 hónapos kora óta szinte teljesen stagnál a súlya. Viszont napról napra ügyesedik, még betegen is vidám és élénk volt, úgyhogy nem nagyon aggódok emiatt. A fõzelékek nálunk se nyerõk igazán, de a gyümölcsöt, különösen az õszibarackot és a banánt, imádja.

Márti! Tényleg az IKEA-ban volt olyan szúnyogháló, én is láttam, de az már elég régen volt. Tiszta sárga vagyok az irígységtõl a tiszaparti nyaralás miatt! Én is a Tisza mellõl származok (Tiszasas), és ugye "ki a Tisza vizét issza..." KépKépKép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Rebi! Csatlakozva Mentához, én is nagyon szívesen megnézném az esküvõi képeteket, ha lehetne....

A szombati talira egyszerûen nem tudtam elcsalni Papamackót, egyedül (Romolával) meg nem mertem nekivágni. Kép
Így hát már nem is merek nyilatkozni a hétfõi nap ügyében, de szívem szerint a SZIP-ba mennék...

Márti, BMárti! Én ugyan nem származom a Tisza mellõl, de én is imádom!!!

BMárti! Örülök, hogy PiciLaci jobban van. Olyan borzasztó nézni, ha szenvednek ezek a picikék, és sokszor egyszerûen képtelenek vagyunk segíteni rajtuk. Kép

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Elaludt az örgögfi! Kép Majd újra felébredt... stb... kb 5 órája írom ezt a levelet! Nem bánom egyébként, ha ébren van, csak látom, hogy álmos és nyûgös! Kép

Én sem származom a Tisza mellõl, tõsgyökeres VIII. kerületi vagyok, de mióta a szüleim ('78-ban) megvették ezt a házikót (15E Ft volt KépKépKép), azóta szinte minden nyaramat, vagy legalábbis jelentõs részét, plusz más évszakok egyes napjait is (de sosem eleget!) ott töltöttem és nagyon-nagyon jóül érzem ott magam!

BMárti! Bélízbõl ítélve nálatok is volt ünneplés, igaz? Egyébként a "hogyan váltam koros Kép anyukává" sztori alapján, ha nem is ugyanolyan, de nagyon hasonló cipõnk van! Kép Örülök, hogy PiciLaci a gyógyulás útjára lépett, még néhány segítõ gyógypuszit küldök neki pöttyök ellen is! KépKépKép

Az alkohol nekem is egy perc alatt a fejembe száll, ha csak egy csöppet iszom is, szerintem pszichésen még az alkoholmentes sör is kiütne Kép

Zsuzsi! Szerintem ne izgulj, ha nem hízik Dorka, ha minden más rendben van! Ha nem éhes, úgysem fogja elfogadni a fõzeléket, Ármin sem kéri a legsikerültebb keverékeket sem, és hát a fõzitõl úgysem hízna, hacsak nem teszed teli zsírral, liszttel, cukorral ... Brrrrrr Kép A barátnõm szerintem nyaral, azóta is csak a rögzítõjükkel tudok beszélni, viszont nekem eszembe jutott néhány dolog! Ha érdekel, megírom/elmondom!

Henke! Bainak jobbulást Kép és gratula Kép, a házeladónak nagy feketepont! Megérdemelné, hogy most Ti találjatok vmi sokkal jobbat sokkal olcsóbban és õ maradjon hoppon!

Borcsa! Luca kedve, oltáshelye megjavult?

SZila! A mi éjjeleink is igen változatosak! Ármin ugyan néhány hete abbahagyta a nagy sírásokat, vagy legalábbis ritkábban sír fel, viszont álmában pörög-forog, mászik, feltérdel, alig gyõzöm visszaigazgatni az ágyra!

Most pedig épp a járókáját próbálja irtózatos erõvel eltolni - belülrõl! KépKépKép Nem mozdul a fránya! Kép

Fõztem ma neki krumpli-cukkinit, reszeltem körtét barackkal - hát, köszi, de egyiket sem Kép (az egész barack jól gurul, de kóstolni azt sem)

Na, elmegyünk sétálni!

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Az esküvõ szerencsére nem csak olyan "na túl vagyunk rajta" módon zajlott le. Voltak kisebb bosszúságok - pl. nem készült videó, mert a kölcsönkamera nem indult el aznap ... azt hittük, elromlott.. aztén tegnap kiderült, hogy csak az akku volt rosszul rárakva Kép ... most már mindegy ...

ha minden igaz, a profilba raktam fel tegnap egy esküvõis képet ... Kép

Csenge olyan hisztirohamokat tud levágni, hogy néha már csak nevetünk rajta .. de anyira behergeli magát, hogy a végén alig kap levegõt Kép mit lehet ezzel tenni?
Újabban újra sokat dumál Kép Ha az apját meglátja, mûmenekülésbe kezd... és persze retentõen élvezi Kép A kedvenc babáját ha eldobja vmerre, és megkérdezem, hogy hol a baba, akko odanéz abba az irányba, amerre elhajította... Biztos nem véletlen, mert tegnap vagy ezerszer kipróbáltuk Kép

Most megyek egy kicsit pihizni... a kékszemûek elmentek csvarogni, hogy szusszanjak egyet ...

a SZIP-et én is nagyon szeretem ...


pusssssz
R.

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Örömmel jelentem, ma már jól vagyunk!
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Henke! Örülök, hogy Bai jól van, álláshoz nagy-nagy gratula! Kép Ház-ügy Kép

Márti! Jó kis helyre mentek nyaralni, irigykedem is! A Tiszát én is szeretem, már alig várom, hogy megint elmehessek egy jó kis kenutúrára. Szúnyoghálót nem olyan régen is láttam az Ikeában.

Tikk! Az attól függ, mi lesz a menü Kép. Majd megmondom, mit szeretünk.Kép Hétfõig éheztetem, ma kapott utoljára. KépKép

Cory! Ha szavazni kell: SZIP, de (szinte) bárhová elmegyünk, ha valaki tud jobbat. Kép

BMárti, örülök, hogy PiciLacinak már nincs láza, a pöttyök gyorsan múlnak! A Baileys-t én is szeretem......

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Mi is nagyon jól éreztük magunkat tegnap a szigeten, a jövõ heti talira én is a SZIP-ra adnám le a szavazatom, mert még én sem voltam és nagyon dicsértétek.

Borcsa!

Örülök, hogy már jól van a pici lány, nagyon rossz volt látni tegnap, hogy mennyire szenvedett!

Rebi!

Így ismeretlenül is gratulálok az esküvõtökhöz, a lányok már mesélték, hogy milyen szép voltál. A képen nem nagyon látszik a ruhád, remélem, majd teszel fel olyat is, amin azt is megcsodálhatjuk, de természetesen ez a kép is nagyon jó!
Jól látom, hogy a párodon pedig Bocskai volt? Az én férjuram is abban volt az egyházi esküvõnkön. Ó, most elkezdtem nosztalgiázni, pedig még „csak” egy éve volt.

BMárti!

Nagyon jó, hogy jobban van Picilaci sok-sok puszi a kis pöttyös kobakjára! Biztos én vagyok nagyon tudatlan, de a kiütések hogyan jönnek a lázhoz? Bocsi, ha nagyon butát kérdeztem, de tényleg érdekel!

Henke!

Gratulálok Bainak! Olyan ügyesek ezek a gyerkõcök!

És még egy kérdés, Dentinox fogzást segítõ zselét ti használtátok-e és ha igen mi a tapasztalatotok?
A papírja szerint 3-4 hónapos kor elõtt nem lehet adni, de a doktor nénink azt mondta, hogy nyugodtan adjam neki. (csütörtökön leszünk 3 hónaposak)

Sziasztok!

Szilvi és Petike (akirõl végre van fénykép a profilomban, igaz, hogy „nagyon” régi, de ígérem, hamarosan frissítem)
bszilvi
 
 


Sziasztok!
Azt a mindenit, mennyit írtatok!Kép Nekem szinte alig jut idõm gép elé ülni, mindig van valami.

Zsuzsi!
Ne aggódj, amiért nem hízott Dorka! A védõnõ csak leszidottKép vagy adott is valami tanácsot? Nekem elsõként az otthoni tápláló bébikaják közül a tejpép jutott eszembe. Eszik valaki olyat????
Mi Doncival gyümölcsös kását eszünk, amit Micimackóék is. Ez tuti nagyon tápláló. Errõl jutott eszembe a tejpép. Az nem valami hasonló???
A másik, hogy mivel Dorka már 8 hónapos, adhatsz neki csirkehúst (csirkemellet), zsírszegény marhahúst. Ezek szintén nagyon laktatóak. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de kérdezz csak bátran. Tudod, mi a koraszülött bébinkkel már 2x voltunk táplálkozási tanácsadónál (másodszor már csak saját kérésreKép), mert itt a távolban ugye nincsenek bölcs nagyszülõk, és hát elsõ gyerekkel egy idegen kultúrában hogy legyen okos az ember? De azt hiszem, nagyon jó tanácsokat kaptunk, mert remekül fejlõdik Donci. Szóval nyugodt szívvel merném ajánlani, amit mi csinálunk, mert érzem, hogy jó és mûködik.

Henke!
Akkor most hogy döntötök? Kitartotok a ház mellett vagy építkeztek? Barninak nagy gratula, hát igaza volt, hogy megvárta a legmegfelelõbb pillanatot az ácsorgáshozKép

Zsuzsi és BMárti!
Hm alkoholKép Nekem is elvonási tüneteim vannak. Ja és pláne Baileys hallatánKép
A legbosszantóbb sztorim épp júniusban a barátnõm esküvõjén volt. Tudtam, hogy ihatok, amennyit akarok, mert Doncit elvitték a nagyszülõk magukkal vidékre azon a hétvégén. Tudtam, hogy lefejem a tejet és aztán kiöntöm, mégse ment le egy korty alkohol se a torkomon. Csak a köszöntõnél felszolgált pezsgõbõl ittam kb 2 kortyot. Szerintem a szervezetünk így van kitalálva. Ha szoptatsz, akkor rá se bírj nézni az alkoholra. Csak kívánd, de nagyonKép!

Ja, új kép van Donciról a profilunkban!!!!!!
Tegnap voltunk oltáson (gyerekbénulás1 -et meg HIB2-t kaptunk), Donci 7015gr és 66 cmKép Szerencsére nem viselte meg nagyon a szuri, állítólag ezek kíméletes oltásokKép Na de az éjjelünk az elég ramaty volt. Negyed 4-tõl közöttünk volt a nagy ágyban (ilyen még nem volt!!!!), fél 5-ig a fejünket verte, orrunkat facsarta, fülünket tépte, hajunkba csimpaszkodott a kis kölök és közben dumált folyton meg nevetett. Csak aludni nem akart. Aztán az apja maga felé fordította Doncit és minden apai szigorával közölte, hogy most pedig alszunk. Donci erre szeliden az arcára tette a kezét és lõn, aludt. Reggel 8-igKép HmKép Mire képesek az apák!!

Ja képzeljétek itt is nyár van ám, 25 fok már egy ideje. Tóparton töltjük a legtöbb délutánt és fürdünkKép Persze Donci csak a lábát teszi bele, de akkor is, tök jó. Én meg ahogy elalszik a babakocsiban, usgyi úszom egy jótKép Ki kell használni minden lehetõséget az örömködésre, mert itt olyan hamar van õszKép Már aug. végén inkább õsz van, mint nyárKép

Na jó, eldugulok, mert rengeteg lett!!!! Bocsi! Megyek talis képeket nézni!
Puszi: Nyuszimanóék
nyuszimano
 
 


Sziasztok!

Nyuszimanó!KépKépKépKépKépKépKépKépKép De jó, hogy jelentkeztél! Nagyon jó a kép Donci babáról.KépKép


Szila@Hanga

Ui: táplálási tanácsokat mailben tudnál nekem küldeni? Mert Hangus is csak nagyon lassan hízik. Kb. heti 6-10 dekát. Mondjuk nevetõs, vidám baba. Ez a gyümölcsös kása milyen? Hogy csináljátok? Receptre írják? (Nem véletlenül kukoricadarából készül?)
Szila
 


Bocsi,

Szila&Hanga
szila
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, mindent kipróbálok és a fejleményekrõl majd beszámolok!

Márti: köszi, hogy segitesz a szakdolgival kapcsolatban, ha tudsz írj emailt vagy sms-ezz, mikor hivhatlak fel telefonon. Én kiságyra találtam szúnyoghálót, az jó drága volt 3000,-Ft! Ilyen elektronikus szúnyogírtót nem próbáltok ki, vagy gyertyát? Állítólag még a B vitamin is segíthet elûzni õket.

Nyuszimanó: jaj de jó neked, úszol a tóban!!! :-))) Emlékszem, mi is mikor kint voltunk Finnországban, pont kánikula volt és az ismerõsünk tavában fürödtünk. Fantasztikus volt! Jó lenne egyszer Dorkával is kipróbálni!

Szila:
szerintem a foga miatt ilyen nyugtalan, szerezzetek be egy jó rágókát, amit tényleg tud rágni és szereti és a dentinox is sokat segít. csak kitartás, nemsokára kint lesz az a fogacska!

Képzeljétek Dorka végre alszik napközben is! 3 napja, minden délután 3-tól 5-ig alszik és reggel 9-körül egy félórát!!!! Hihetetlen, hogy ezt elértük nála! Most már csak a fõzelékes problémánk van hátra!

Tali ügyben nekem mindegy, hol van, ha lesz idõnk, akkor megyünk!
üdv: zsuzsiék (Dorottya ma 8 hónapos)
zsu26
 
 


Kedves Zsuzsi!
Ha jókedvû, nem nyûgös, nem gond, hogy nem hízott, szerintem. Ha nyolc hónapos a babád, gondolom csúszik-mászik álló nap, nem? Hány kiló és centi most? ( mennyi volt a születési súlya?) A hossza nõtt, vagy az is stagnál?
sziasztok! jandora
jandora
 


Sziasztok!

Rebi:az esküvõhöz hatalmas gratula és sok boldogságot immár hézason is!
Gyerekhiszti ügyben :próbálj nyugodt maradni,ammenyire csak tudsz :0,kináld meg vizzel,esetleg próbáld meg lefoglalni vmivel,ami leköti,ha egyik sem jön be,tégy ugy mintha nem érdekelne.Az egyik csak bejönKép

Szila!Hasonló volt Ajsinak a fogzás,eltartott vagy tiz napig.Viszont most szintén gyakran vannak hasonló éjszakáink,de hogy most is a foga miatt-e,majd utólag kiderül!Néha elég a cumivisszatevés,néha cici kell,néha vizet iszik,akár fél pohárral is,néha meg az is kevés,hogy magunk közé vesszük.

Mindenkinek,aki aggódik a babája sulyáért:nyugi,amig amugy egészséges,normálisan kakil,pisil és normálisan fejlõdik!KépKépKép
Én próbálom kinálgatni mindenfélével,amirõl ugy gondolom,hogy már eheti,és próbálom kifigyelni,mi izlik a legjobban.Ez néha nagyon nem az,amit én szeretnék,de ez van.Pl. kenyér a sláger,és hiába szereti a turmixolt répát,cukkinit,spenótot,borsót,karfiolt,barackot...mostanában ha nem adok mellé husit,vagy kenyeret,bizony jelzi,hogy éhes.
Ráadásul van olyan nap,hogy alig eszik és van hogy ugy eszik mint akinek kijukadt a pocakja.

Zsuzsi:én a zöldséget a saját fõzõvizével leturmixolom és semmi só nélkül :0 adtam Ajsinak.Igy is megette a drága,de egy ideje ha huslevest fõzunk,annak a zöldségéból,meg egy kanálka levésbõl kap összetörve villával,néha a fõtthusiból is apritok hozzá.Persze ez igy jóval izletesebbKép

Bai állásához szintén gratulaKép
BMárti:PiciLacinak javulást!Kép

Henke:A házvásárlás már csak ilyen,mi 7 hónapos terhesn költöztünk,elötte folyt a vásárlási procedura,az eladók az utolsó pillanatokban is tartogattak kellemetlen meglepetéseket!
Most már megyek aludni,jó éjt mindenkinek!
bea
 


Kedves jandora!

Dorka elég jókedvû, bár szeret azért nyavalyogni. Egész nap csúszik-mászik, most költöztünk 2 hete egy nagyobb lakásba és azt teljesen bejárja, sõt mikor alszik, akkor is állandóan mozog. 3370 g-mal született, 54 cm.rel, most 7,1 kg és kb. 72 cm. A mások azt mondják sokat nõtt, én úgy érzem, hogy az a jó stramm "állaga" megszûnt, most olyan törékeny lett, a bordáit, a kis csontjait jól kitapintható, régebben puha volt, nem csontos :-( De jó a kedve és most végre alszik, ami eddig nem volt rá jellemzõ. Mivel sok mindent kellett csinálnom mostanában én is fogytam és nem ettem, arra is gondoltam, hogy emiatt nem tápláló a tejem és ezért nem hízik.
Attól félek, hogy el kezd fogyni Dorka.
Köszi a tanácsokat!
Üdv: zsuzsi
zsu26
 
 


Zsuzsi!
Ja és mindig szopi után eszünk,bár néha ha kibirja várok 10 percnyit,hogy ülepedjen a tejcsi.
A költözés pedig ha rajtad nyomot hagyott,akkor rajta is meglátszhat!Ha majd megnyugszotok,jobb lesz!KépKépKép
Bea és a 8 hónapos Ajsi
bea
 


Sziasztok!

Heni,
Alice Miller: A tehetséges gyermek drámája. Tömény pszihológia.

Márti,
ennek hatására most önálló feltáró terápiát csinálok a számítógépembeli naplómban, de a Pele felügyeletével, segítségével. Egyszer csak eljutok egy egyetem pszihológia szakára! (évszázadok kérdése... Kép)Abusnak átadom, Árminnak örülök. Kép

Bainak gratula!
Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Virág!

Olvastam, hogy jól vagy, ennek meg én örülök! KépKépKép És annak is, hogy nem haszontalan a könyv, sõt, talán épp jókor jött!

Ármin úgy kiabál a járókából, mintha egy kisoroszlánt zártam volna oda! És: megjelent az elsõ fogacskája (bal alsó)!!!!! Igaz, egyelõre nem nagyon látszik, tapintásra pedig olyan, mintha egy kis tût ültettek volna be a szájába! Kép

Márti+Ármin, az oroszlán
márti
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a csípõszûrésrõl: bal csípõ kötöttebb, reggel-este torna!

Ármin OroszlánnakKépKép gratula a vadonat fogacskához!

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Hanga térdel a kiságyban és a szélébe kapaszkodik. KépKép Úgyhogy eljött az ideje, hogy egy fokozattal lejjebb tegyük az ágyat. Már nagyon szépen megy négykézláb Kép, de azért még fókázik is. Kép

Ármin, az oroszlán,Kép
gratula a foghoz!KépKépKép

Márti,
Hanga is szokott dumálni. Sõt annyira belemerül, hogy a feje is mozog hozzáKép Azt mondja: DADADADADADA.

És nagyon bírja a Fiesta együttes Angelina c. számát.KépKép

Most éppen apuci orrát tépkedi és röhigcsél hozzá. Meg valamit tök komolyan magyaráz.Kép

Csajok,
szerintetek melyik tantárgyat válasszam:
politológia
szociálpszichológia
közgazdasági elméletek története.
(Már van egy tippem, de kiváncsi vagyok a véleményetekre.)

Régebben volt szó a Viburcol kúpról. (Rebi, tán ti használtátok...) Szóval azt hogy kell használni? (Azon kívül, hogy kúp.) Mikor kell adni, meg ilyenek.

Zsuzsi,
Hanga is csak 6900 gr, viszont 69 centi hozzá. Szóval õ is jó hosszú. Szerintem is kicsit vékonyka, de õ így nagyon jól érzi magát, mosolygós meg minden. Egyedül az éjszakáink gázosak.

Na, most már eldugolok, mert jó hosszú lettem. Ja, még rakok egy táblázatot is.

Sziasztok
Szila és Hanga

Ui: Goanna Andrisának és Moni Viktória Kittijének nagyon boldog egyéves szülinapot! KépKépKépKép

/table{Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
JéJé Panna 2001. augusztus 30. Frigyes (7), Kamilla (4)
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 2001. november 25. Helsinki
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
bszilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Évi Csongi 2001. Március
}
Szila
 


Jaj, bocsi.

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
JéJé Panna 2001. augusztus 30. Frigyes (7), Kamilla (4)
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 2001. november 25. Helsinki
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
bszilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Szila
Szila
 


SZila!

Én már csak "szakmai ártalom"-ból is a szociálpszichológiát választanám! De szerintem tényleg ez a legérdekesebb! Nyilván ezért nem lettem sem közgazdász (brrr), sem politológus! KépKépKép

Egy gyors kérdés, hátha még ma tud válaszolni valaki: szerintetek görögdinnyét ehet egy nyolc és fél hónapos kisoroszlán? (és ha nem, miért????)Úgy vetette rá magát, mintha gazellahús lenne! KépKépKép(a magokat persze gondosan kiszedtem) Árthat a dinnyelé? ÚÚÚÚÚgy akarja! Mit csináljak?

Márti+Ármin
márti
 
 


Márti,
fogacskához gratula Kép, dinnyéhez egy bizonytalan igen. Szerintem nem allergizál.
Pussz:

Virág (Ha van még ilyen könyv, jöhet! Kép)
Virág (fiore)
 


Szila!
Holnap lesz idõm és összeszedem a kajás ismereteimet és leírom, rendben????
Többféle kását eszünk: rizskását, sárgabarackos zabkását, vörösáfonyás és vegyes gyümölcsös kevertkását. Az alapanyagok: zabliszt, árpaliszt, rizspehely, búzaliszt. Ezek mondjuk mind bébikásák, nem én fõzõm õket. Mondjuk lehet csak a port (egyes lisztfajtákat) kapni és saját magad készíteni, Adri barátosném így csinálja. Nem tudom, van-e otthon hasonló, azt láttam viszont, hogy vannak bébiételek rizspehellyel.
Zab- meg árpalisztet meg csak lehet kapni, nem?? Ha kell a recept, a finn kajáskönyvemben benne van.


Szila és Zsuzsi!
Amiatt, hogy vékonykák a lánykáitok ne aggódjatok, a kislányok mindig könnyebbek, mint a fickók. Kis kecsesekKép
Le tudnátok írni, mit eszik Hanga meg Dorka???? Hányszor és kb. mennyit???

Zsuzsi!
Hozzánk jöhettek vendégségbe, az nem lehet, hogy Dorka ne próbálja meg a tóban a fürcsit! Hogy még csábítóbb legyen, pont a tóparton lakunk, kristálytiszta víz, külön homokos part. De ez most komoly!!!Kép Tényleg szívesen látnánk titeket. Ja és a tél is igazán klassz, nagy-nagy hóvalKép Arra nem kiváncsi Dorka???

Na puszi, megyek aludniKép
Nyuszimanó
nyuszimano
 
 


Sziasztok!
Árminnak a fogakhoz szinténgratula!
Dinnye ügyben :én adtam Ajsinak,semmi baja nem volt tõle,de elõtte én is gondolkodtam egy sort.Ráadásul akkor még csak 7 hónapos volt.
Megyek is.Bea és a 8 hónapos Ajsa
bea
 


Sziasztok!

Márti: nem ehet! Megkérdeztem!

Szila: én is szociálpszichológiát Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory! KitÕL? ÉS mit mondott, miért? ÉN is hallottam ezt, de nem tudom az okát! Persze, köszi! Kép

Márti+Ármin
márti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: