Új privát üzeneted érkezett!

:lol: :lol: :lol: -Mi is most jöttünk haza a tescoból,mert a tesco-busz legalább jár. :evil:
Vettem én is pár bodyt,ezek elég jó minőségűnek tűnnek és tök szépek az árukhoz képest.Azért én veszegettem kisebbeket is,mert nem tudom,ez hogy van méretezve,de az 56-ost összehasonlítottam itthon egy más márkájú 62-sel és szinte egyformák. :roll: :roll: :roll:
Végül is mindegy,hamar kinövi,de bodyból úgyis kell jó pár.
Rugit rengeteget kaptunk,szinte túlzásba is,de body kevés van,meg abból inkább adnék rá újat.

Amúgy a legtöbb babacucc le van most árazva tescoéknál,pelenka is van akciós,meg törlőkendő stb.,de még ilyesmit nem vettünk.

Hmmm.Megpróbálok tanulni... :( Bár ha holnap is ennyire fitt leszek,mint ma,lehet,hogy hagyom a sulit a fenébe.Főleg,ha még holnap is sztrájk lesz. :evil: :evil: :evil:

piki
 
 


Huuuu teljesen kész vagyok. Ma elmentünk a kiságyért meg a matracért. Kibontottuk és az egyik funér el van törve. Erre vissza kellett menni reklamálni, így nem tudtuk a kiságy ágyneműtartóját összerakni. Hétfőn hívnak, hogy a szállítók mikor hoznak másikat.
Annyira ideges lettem :twisted: majd szét robbantam. Nem elég, hogy egy csomót vártam a kiságyra 1 hónapot, amíg Bp-ről leszállították még várhatok tovább. A matrac nagyon aranyos mint egy kis mezőgazdasági lak :D
Tiszta kék és rózsaszín kutya, malac, kék csiga, meg sárga kakas van rajta meg virágok...tiszta cuki :) mi rugós matracot vettünk nem kókuszt.

A másik amin felhúztam magam 4990 Ft egy hónapra a légzésfigyelő kölcsönözve. Kivagyok akadva. Ennyit biztosan nem adok érte, akkor inkább veszek. Jobban megéri. Még kérdezősködök szegeden hol lehet kölcsönözni, de én azt hittem, hogy 3000 Ft-nál nem lesz több.

Szóval a mai nap nem volt semmi. Kész káosz.

Látom sikeresen laptetős vagyok, mint a 18 oldalon. Valamit nagyon tudok :)

Kép
Vendég
 


Halihó!

Nem mentem be vizsgázni,mert elég pocsék éjszakám volt. :(
Fél2-től ébren vagyok,szédültem,fejem fájt,derekam,csípőm sajgott,bármilyen pózt vettem fel... :( :( :(
Azt hittem,sose lesz reggel...

Szerencsére van másik vizsgaidőpont is,majd arra bemegyek,mert reggel nem mertem elindulni...főleg így,hogy gyalogolnom is kellett volna,mivel még mindig sztrájk van. :evil:

Most olvastam,hogy a februári topikosoknál megvan az első baba! :lol: :lol: :lol:
De jó lenne már ott tartani...engem már eléggé lestrapált ez a terhesség... :oops: és még jócskán van hátra...

piki
 
 

 
 

Marcsi: sajnálom, hogy nem tudtál éjjel aludni. :( a vizsga legközelebb biztosan sikerülni fog.

Nekem csak a mellem kezdett el ma fájni. Megint jön az előtej.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Mielőtt még elfelejtenétek engem, hírt adok magamról. Kicsit húzós volt a hét, de végre fel van szerelve a riasztó és a klíma is a lakásba, el is takarítottam a romokat és hétfőn már tud is kezdeni a festő, csak előbb el kell menni megvenni a festéket.

Mondanom sem kell, hogy az az asztalos, aki legelőször, még jan. 5-én kint volt, a mai napig b....tt adni bármilyen ajánlatot, hát én meg mostmár jól nem vszem fel a telefont neki. Volt még kint 2, hogy minél több árajánlatunk legyen, és aki utoljára volt ( szerdán ), már hétfőn megyek hozzá 8-r, mert ő már kész is van, viszont ő gyerekbútort egyáltalán nem csinál, így a 3. ajánlatot mindenféleképpen muszáj vagyok megvárni.

Fanni, kitartást, vígasztaljon, hogy még mi a fasorban sem vagyunk Hozzátok képest!

Marcsi! Nekem is nagyon tetszik a Panka-lak, szép és vidám, olyan kis csajos! :lol: A vizsga miatt meg ne búsulj, majd meglesz legközelebb, amúgy is, ahhoz képest, hogy említetted korábban, hogy nem nagyon foglalkoztat most ez a dolog, nagyon szépen haladsz és teljesíted a kihívásokat!

Anna! Én még nem néztem utána a légzésfigyelő kölcsönzésnek. Nem tudom, itt mennyi az árfolyam, de ha ilyen drága, akkor tényéeg mindegy, ha az ember vesz egyet, én is úgy tudom, hogy 25e körül már lehet venni. Én még mindig reménykedem abban, hogy hátha kapunk vhonnan. Amúgy meg mi is anélkül nőttünk fel és nekem senki ne mondja, hogy ma több a bölcsőhaalál, mint a mi korunkban volt. De ne is beszéljünk ilyenekről, semmi gond nem lesz!

Mi is voltunk ma a Tesco-ban, vettem pár bpdy-t, kis zoknikat, próbaképpen textilpelenát, azt majd kimosom és megnézem, milyen a minősége, ha jó, akkor még visszamegyek venni, víz hőmérőt, kisollót + csipeszt, ilyen apróságokat. Furi volt már ilyen dolgokat vásárolni, ez volt z első ilyen alkalom, hogy Esztikének vettünk vmit. Tegnap meg elhoztam a tesómtól egy nagy csomó body-t, rugit, harisnyát, zoknit, igaz, a többsége 62-es, úgyhogy kisebbeket mindenképpen be kell még szereznem. Ja, meg a pólyát is elhoztam, a keresztlányommal bele is poróbáltunk egy babát, azt hurcolta körbe-körbe a lakáson.

Én még tudok aludni éjszaka, szerencsére, mondjuk a 2 pisi az a minimum, már csak akkor nem tudok visszaaludni, ha reggel 6 körül kell kimennem, utána már szevnvedek, de ennyi belefér.

További jó pihenést, én megyek barátnőzni egy kicsit.

Kép
ire81
 
 


Reni: nem felejtettünk el. Ti is nagy költözésben vagytok, így gondoltam, hogy el vagytok foglalva.

Huuuuuu ha nem mondod nem is veszek kisolló...ez teljesen kiment a fejemből, hogy ilyen is kell...mennyiért vetted a tescoban?

Látom a tescoban a badyt mindenki veszi :)
Vendég
 


Sziasztok!

Marcsi nagyon kis cuki Panka-lak!!! :D :D :D

Mi sem voltunk a Minimanóban, átaludtam az egész napot.
A tescoban mi is vettünk 2 db body-t, de sajna inkább csak csajosak voltak, de találtunk egy fehéret pici kék halakkal, és egy bézs színűt barna tappancsokkal, az nagyon cuki. :lol: :lol: :lol:
Amúgy a corában is le vannak értékelve a babacuccok.

Fanni átköltöztetek? Remélem nem erőlteted meg magad, vigyázz magadra, ne emelgess!!! :D

Marcsi nemsokára mi is befutunk a finisbe, hisz gondolj bele, még csak most volt karácsony, de a januárnak a fele már el is telt. :lol: :lol: :lol:

Én nappal alszom, éjjel fent vagyok, de az alvással ezen kívül nekem sincs bajom most, kivétel a pisik. :lol: De a hátam továbbra is fáj. :cry:

Elkezdtem olvasni a Suttogót, szerintem nagyon jó. :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Most értem haza, most karácsonyoztunk a barátnőkkel, nagyon jól sikerült. Kicsit rövid lett ugyan az este, mert emberem is bulizik, de ha Anyu vigyáz a kiscsajra akkor nincs szívem hosszasan elmaradni, mert tudom, hogy még haza kell mennie, stb...

Visszakaptam a kismamaruháimat, kölcsönben voltak, már nemsokára lehet, hogy váltanom kell, bár örülök, hogy még mindig kényelmesek a rendes ruháim. Két éve, ennyi idősen már 6 kiló plusz volt rajtam.. És kaptam nyári rucikat is, hurrá!

Nem tudjátok, hogy terhesen meddig lehet repülőre ülni?
(meddig tanácsolja az orvos ill. mikortól nem engednek fel a gépre, mert asszem ilyen szabályozás is van. De lehet, hogy ez utóbbi csak a malévnál. Paráznak gondolom hogy "összevizezzük" a gépet :lol: ). Olyan mehetnékem van, és azt hiszem vagy most tavasszal megyünk valahová, vagy utána kb egy évig nem, max kocsival, 2 lurkóval.. :(

Tescos body-k: mi is vettünk jópárat, nem is olyan rég, van, ami tiszta fehér, 3db-onként egybecsomagolva, hosszú- és rövidújjú verzióban is, nagyon beváltak! Jó tapintású, vastag és rugalmas, már a sokadik mosásnál tartanak, elégedett vagyok.

Valaki írta az 56-os méretet, szerintem sem szükséges, ha csak nem vagytok nagyon alacsonyak amúgy (bár egy darab legyen babonából, hogy biztos ne legyen koraszülött a baba.). A lányom egyet sem hordott, pedig átlagos hosszúsággal született (57), de a hasa jó nagy volt mindig is, és úgy már nem fért bele. Most, másfél évesen 104-eset hord..

Szoptatós melltartó: még anno a bnv-s börzén vettem egy Natasha nevű szoptatós melltartót 1000 Ft-ért, ami nagyon bevált (egy kézzel nyitható-csukható)! Azóta sem látom sehol, csak neten, használtan. Csak azért írom, hogy ha valaki látja, akkor azt merem ajánlani. A Quelle-nél is van, elég olcsón, de annak a csatja nem túl praktikus (kétkezes), és nem is tartós. De egy gyereket végül is kibírt..

Anna,
sajnálom a kiságyat. de ne aggódj, biztosan megjön időben az új!
És nagyon szép lesz!! Aranyos lehet a matrac huzat! Most jut eszembe, hogy a mienk is ilyen vidám mintás, csak én kb 2 éve nem láttam, mert mindig dupla lepedő van rajta, pedig lecipzározható a huzat.. :lol: :oops: De a mienk kókusz, és szerintem jól tettétek, hogy rugósat vettetek, mert a kókusz nagyon kemény.. csak én későn jöttem erre rá.. Én nem feküdnék rá, csak szegény gyereket kínzom vele.. :lol: :oops: legalább nem lesz hátfájós.. :lol: :oops:
Édi lesz a manó a csontváz jelmezben, drukkolok, hogy Te vidd el! Mikor lesz rá jó?
Én jövő héten mennék elvileg beöltözős buliba, 'szuperhősök' a téma, de egyelőre nincs jó ötletem... lehet, hogy kihagyom, mert elég füstös helyen lesz, de azért.. olyan vicces lenne. .

Na, lepihenek lassan, jócakát!

Ja, és egyre inkább valószínű, hogy a második is lány!!! úgy örülök neki! Ez mondjuk inkább csak gyanú még, mert már másodszorra mérték 2 héttel idősebbnek, mint a kalkulátor, tehát valószínűleg annyival a ciklus közepe előtt fogant. Akkor meg a lányok valószínűbbek! Bár van, aki szerint csak nagyobb, mert fiú, de szerintem ilyenkor még nem lehet ekkora különbség, vagy igen? (és állandóan fiús álmaim vannak, de mindig valami képtelenség, inkább nem is írom le..) Áááá.. remélem lesz erőm végig kibírni anélkül, hogy megkérdeznénk a nemét :D
Vendég
 


Borsoo,ti nem is akarjátok tudni a nemét,hogy meglepi legyen? :shock: :shock:
Húúú,én nem bírnám ki,az tuti...nem mintha nem lenne mindegy,engem is inkább azért foglalkoztatott,mert kíváncsi voltam,jó-e a megérzésem...eddig mindkétszer bejött! :lol: :lol: :lol:
Olyan furi,hogy te még ennyivel előrébb vagy a terhességben! :lol: :lol: :lol: Bár,ahogy visszagondolok,azért elég hamar elment ez a pár hónap...csak menet közben tűnik olyan lassúnak... :lol: :lol: :lol:
Én amúgy mindig azt tanultam,hogy a babák jobban szeretik a kemény matracot...mi leginkább azért vettünk kókuszt,mert kedveljük a természetes dolgokat és állítólag jól szellőzik is.
Repülésnél,ha nem vagy veszélyeztetett,inkább csak az utsó trimeszterben nem rajonganának érted a légitársaságok,akkortól már kell orvosi igazolás,de a 8.hónaptól már azzal együtt se javasolják.
Tavasszal te még nyugodtan utazhatsz,ahogy elnézem a vonalzód.

Szilvi,olyan édes vagy,ahogy próbálsz pozitívan hozzáállni:"még csak most volt karácsony és a januárnak már a fele eltelt". :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ez tetszik,át is veszem ezt a gondolkodásmódot! :lol: :lol:
Jó,hogy te legalább nappal alszol,én akkor se tudok. :( :(
Bár most,az előző sz@r éjszakának és a kimerültségemnek köszönhetően én is aludtam vagy 5 órát,el se akartam hinni,mikor felébredtem! :lol: :lol: :lol:
Tappancsos bodyt mi is vettünk,nem szeretnénk csupa rózsaszín hercegnőcskének öltöztetni Pankát,se apája,se én.Így is nagyon sok rózsaszín cuccot kaptunk...

Rena,nekem még pont ezek az apróságok vannak hátra a vásárlásból,amiket írtál,hogy vettél...
Asztalosok... :evil: :twisted:
Lassan azért elkészültök ti is! Bár én is alig várnám a helyedben,hogy kész legyen minden és túl legyünk a költözésen.

Eszti?
Mozgalmas a hétvége?
Írj majd azért,ha lesz időd!

Fanni,téged is várunk este,ha lesz erőd még a költözés után! :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Akkor én is csatlakozom, mert mi is vettünk a tescoban tappancsos bodyt:)

Borsoo: a csontika jelmez olyan 0-3 hónapos koráig jó. Szóval még az elején rá tudom adni. :) nem is baj, mert jó meleg ahogy a képen láttam és alul patentos, így a pelust is könnyen ki tudom halászni :) és új.
Én nem akartam kókuszt venni. Az-az igazság, hogy ez, most nagyon divatos és mindenki ilyet vesz. Az eladó is elkezdett okoskodni, hogy így meg úgy, de jó mondtam neki, hogy akkor aludjon Ő rajta 2 napot és visszatérünk, hogy kényelmes-e. Nem nagyon szoktam sokáig foglalkozni a kedves eladókkal :)
Na jó, ne értsen félre senki, mindenkinek más tetszik és más a jó. Valaki esküszik rá, valaki nem. Én megkérdeztem egy természetgyógyászt és nem ajánlotta, mert nagyon kemény, meg ha feláll a pici szinte törik.
A mi matracunk rugós, de ne úgy képzeljétek el, hogy beleteszem a kicsit és lepattan róla :lol: minimálisan rugózik.

Szilvi: én is így gondolkozom mint te. Tulajdonképpen tényleg január közepe van, ma már 17-e van. Nem semmi, lassan február :)
Februárban mi meg szeretnénk venni már szinte mindent, mert mosni akarom febr. közepén a kisrucikat, vasalni...meg lefertőtleníteni mindent. Persze a kórházi csomagba is akkor már össze akarok pakolni, biztos ami biztos.

Légzésfigyelő: Rena írta, hogy régen sem volt...én is erre gondolok. Kicsit tanácstalan vagyok, mert a kölcsönzés egy vagyon, újonnan meg nem nagyon akarok venni. Max. körbekérdezősködök, hogy tud-e valaki olcsóbban használtat, ami jó is. Meg megkérdezem, majd a védőnőt februárban.

Én jól alszom éjjel. Megnéztem a Nagy Sándort, így fent voltam 1-ig.
:oops:

Kép
Vendég
 


Írtam a szegedieknek, hogy mit tudnak erről az egyszeri anyasági támogatásról az önkormányzat ad-e, de senki nem akar nekem válaszolni.

:(

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Megint én. Kicsit böngésztem az interneten és találtam egy jó kis helyet, ahol lehet légzésfigyelőt venni, kölcsönözni.
Sokan gondolkodunk mi legyen, akit érdekel ugorjon be.
2000Ft-ért is lehet havonta kölcsönözni légzésfigyelőt, igaz Bp-ek előnyben.

http://www.babaapro.hu/kinal/muszaki-cikkek//3

Szegeden egyszerűen nem találok olcsón kölcsönzésre alkalmas helyet :S
Vendég
 


Átköltöztünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Tegnap éjszaka aludtunk itt először.. hihetetlen.. ágyban alszunk, konyhában főzünk és étkező asztalnál eszünk.. eszméletlen élmények ezek két év 25nm-en lakás után... :D :D :D :D
Már jöttem volna, csak azt hittem kell router, vagy kábel.. és aztán rájöttünk hogy hagytak itt kábelt is.. :D

Mindenki a Tescoban vásárol??? :)
Pénteken elmentem egy tesco mellett, már sajnálom, hogy nem mentem be :? Na majd legközelebb..

Marcsi, remélem már jobban vagy!?? A vizsgát ne bánd.. a lényeg hogy veletek ne legyen semmi gond!
Mostanában nekem is sokat keményedik a hasam.. meg néha hirtelen mintha szúrna valami belülről.. ilyenkor nem is tudok felállni.. de nem is csoda, hiszen a sok punnyadás után péntek délutántól tegnap estig csak pakoltam.. de már csak 5 doboz van és mindent kipakoltunk. :)

Én még nem tudom milyen matracot vegyünk.. A kókusz felé hajlok én is mert természetes.. és azt mondják praktikus is, mert átfolyik rajta a víz.. nem tud beposhadni stb..
Az ellenvélemény meg hogy kemény és mi sem szeretnénk ilyen keményen aludni.. hát majd meglátjuk..
Vendég
 


Fanni! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon ügyesek vagytok!
Remélem,ha minden a helyére kerül,lesz időd pihenni is.
A 25 nm után tényleg nagy élmény lehet! :lol: :lol: :lol:
Kérünk fotókat,ha minden kész! :lol:

Légzésfigyelő:lehet,hogy most meg fogtok kövezni,de bennünk fel se merült,hogy egészséges babánál ez az alapfelszereléshez tartozik.
A csecsemőotthonban is csak annak a babának volt,akinél megvolt az esélye az apnoénak valamilyen betegség,rendellenesség miatt.
Mi is felnőttünk nélküle,ahogy ezt már valaki írta...nekem fontosabb,hogy velünk egy szobában legyen,éjszakára nem hagyjuk hason fekve stb...
Nem érzem ettől felelőtlennek magam,azt se hiszem,hogy kevésbé szeretném a gyermekem...és azt se,hogy ettől kevésbé lesz biztonságban...

piki
 
 


Sziasztok!

Fanni, gratula, ügyik és gyorsak voltatok! Nekem a sulis cuccaim még mindig nincsenek kicsomagolva, így egy év után.... :oops: :oops: :oops: Szóval le a kalappal.
Én azért néha visszasírom a régi nm-et (50-et), amikor takarítok... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bodyk: Mi is tescoból, sőt inkább Anyum és Anyósom vesz onnan mostmár igaz nem bodyxkat, hanem rucikat, és tényleg jók, nekem csak egy problémám van vele, hogy nekem nagyon hamar tönkremennek (besárgulnak, kinyúlnak, bolyhosodnak). Én ezért tartom inkább a H&M-est jobbnak, de azok sokkal drágábbak is... Ja, adhatok nektek egy tanácsot? Én eleinte csak keresztbe átlappolósat használtam (úgy 3.hónapig), mert sokszor nehéz volt átbújtatni a gyerek fejét, főleg, hogy nem is tarja eleinte. Ez nem Borsoonak és Marcsinak szól, mert a rutin talán náluk már megvan. Csak azért írtam, mert én sokat szenvedtem vele és a gyerek is.

Én az 56-os méretre csak annyit mondanék, hogy az enyém is 55cm-el született, de nekem még vagy egy fél-egy hónapig teljesen jók voltak. Pedig Ő havi 1kg-ot hízott. Mondjuk mi tudtuk, hogy 3kg körüli lesz, de be is jött. Nekünk a 62-esekben eltünt a gyerek, én azt meg nagyon utáltam, mert olyan kis nyomika kinézete volt... :lol: :lol: :lol: Ő most is már 82-84cm, de még mindig a 82-esek jók rá, igaz kis vékony fazon, mert csak 9kg. :lol: :lol: :lol: Apja fajta (de ez nem baj!!!)

Nálunk tegnap volt az ismerkedési évfordulonk, így lepasszoltuk Bibut és este 9-ig "buliztunk". Sétáltunk (én megnézhettem közbena kirakatokat :D ), majd ebédeltünk, majd moziztunk és a legvégén romantikusan bevásároltunk a Tescóban, mert nem volt itthon már semmi... :lol: De tényleg nagyon jó volt!!!!! És ma 9-ig aludtunk!!!!ÚRISTEN!!!Ezt a luxust!!!! Ma meg Anyumnál voltunk. Bibu nem akart aludni, így másfél órát sétáltunk vele (mert babakocsiban, autóban általában rögtön bealszik). Mqajd lefagytunk. Most meg hulla vagyok...

Megyek is lefekszem!!! Jó éjt!!!!
Vendég
 


Eszti,ismerkedési évfordulóhoz gratula! :lol: :lol: :lol:
Jó,hogy azért van egymásra néha időtök...ebben majd követném a példádat! :lol: :lol: :lol:

Gyereköltöztetési rutin... :lol: :lol: :lol: hát igen,az van... :lol: :lol:
Egyszer megpróbáltam megszámolni úgy saccperkábé,hány pelenkát cserélhettem az elmúlt 6 évben...ezres nagyságrend jött ki :lol: :lol:
Annak örülök,hogy olyan gondom nem lesz,hogy nem merem megfogni a babát vagy egyedül fürdetni stb... :lol: :lol: :lol:

Az egyik múltkori vizsgám 5 lett...nem is értem,ennyi tanulás mellett hogy sikerült... :lol: :lol: :lol:
Na,léptem vasalni... :roll:

piki
 
 


Sziasztok

Fanni gratula a költözéshez!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Örülök, hogy végre sikerült átköltözni! Már mindennel kész vagytok? :D

Nálunk tegnap gipsz-kartonozták a konyhát, szerdán tapétázzák, és elvileg jövőhéten már a járólap is le lesz rakva.
Ma kötötték be a vizet. Haladunk!!! :roll: :lol: :lol: :lol:

Én sem tudom melyik fajta matrac lenne a legjobb. :roll:

Én kicsit félek megfogni a piciket, meg azt sem tudom hogy fogom megfürdetni, egy kisfiút más, szégyen vagy nem, de nem tudom hogy kell megmosni a kis kukacát. :oops: :oops: :oops:
De párom felajánlotta, hogy amíg nem születik meg rajta nyugodtan gyakorolhatok. Legalább tudom hogy számíthatok rá! :lol: :lol: :lol:

Tényleg ti milyen cumit vesztek a kicsinek? Mert láttam hogy van alvós és játszós cumi is, de mi a különbség a kettő között?
Mondjuk van egy itthon, a várandós csomagban volt, de ez sajnos piros, és fehér kis csillag szerű minták vannak rajta, olyan csajos, de nekünk nem kell, ha kell valakinek csak szóljon. :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok

szuper ez a hóesés, nemcsak szép, de a gyerek egész nap alszik
:lol: így volt időm takarítani, meg főzni is.
De szerintem nemsokára felkeltem őt, így csak röviden:

Funky
gratula a költözéshez!!! Mostmárcsak a kicsomagolás van hátra. :D Na bocs, gonoszkodtam, de egy új lakásban/házban úgyis minden szuper lesz! Még az "új szag" is olyan jó :D
A "matracon-vízátfolyással" kapcsolatban pedig szerintem ne aggódj, nekünk sosem lett pisis, még kicsit sem. Ezért nem kell gumilepedő sem, ezek a pelusok nagyon jók (nem emlékszel, Te eldobhatózol-e majd, de biztos a mosható is teljesen megbízható). Emiatt is meséltem feljebb, hogy én már a gyári huzatára sem emlékszem, mert azóta nem vettem le, rajta van egy puhább pokróc, és azon cserélem a lepedőket. De most "gyerekváltáskor" majd kiteszem a napra fertőtleníteni :lol:

Eszti,
én most pakolom ki a gimis és egyetemi jegyzeteimet.. Nincs szívem kidobni őket. Egy élmény újraböngészni, annyit röhögünk a barátnőimmel, a múltkor megtaláltam az egyikük jegyzeteit nálam: autogén tréningre jártunk.. képzelheted...
A kis albérletünk néha nekem is hiányzik.. olyan vicces volt akkor minden, semmi felelősség..

Marcsi
gratula az 5-öshöz!
A fürdetés nekem is eszembe jutott, az, hogy a kórházban nem engedik, hogy fürdessenek az anyukák, mert ott csak csap alá tartják és az veszélyes (de higiénikusabb). Vajon csak elsőszülőknél nem engedték meg?
Igen, szólni szeretnék majd az uh-n, hogy ne mondja meg a nemét, a férjem szívesen tudná, de "belemegy a játékba". Azért ő majd biztos meresztgeti a szemét.. :lol: Lehet, hogy nem lesz több gyerekünk, és szerintem így izgalmasabb a várakozás. Azt leszámítva, hogy MINDIG MINDENKI azt kérdezi, hogy mi lesz... :?

Anna
a matrac egyáltalán nem törik, ahhoz azért elég hajlékony, de az tény, hogy nagyon tömör. Mindenesetre a kölök megszokta, a mi szerencsénkre, jól alszik. :lol:

Én nem vagyok cumipárti, egyszer próbáltam és tök hamar bepenészedett, mert a gyerek csak egyszer vette a szájába és ki is köpte az ágy mögé :lol: :lol: Szerintem teljesen felesleges, az ujjszopi is, csak nyűg később, hogy leszokjanak.
Vendég
 


Sziasztok!

Már szinte mindennel kész vagyunk! :) Még három doboz van hátra és mindent kipakoltunk! Két nap alatt belaktuk az egész házat :D Ma már havat is lapátoltam :P :P :P

Szilvi, akkor még ti is nagy munkában vagytok! De te egy hónap előnyben is vagy!! :) Lehet egy hónap múlva már ott is kész lesz minden! :wink:
A fürdetésben meg biztos segít majd a párod! :wink:

Én sem szeretnék cumit használni.. de azért előre nem mondom hogy nem is fogok.. sokan azt mondják életmentő tud lenni :P :P

Ti hol vesztek ágyneműt a babának?
Egyáltalán mi kell?
Marcsi, nektek milyen lesz? (csak azért kérdezlek így külön, mert tudom, hogy ti is szívesen használtok természetes dolgokat..)

Hát pelenkázásban úgy látom nagyobb rutinotok van.. :roll:
Én még nem próbáltam :?

Eszti! Jó hogy így odafigyeltek egymásra! :) Mi nem tartunk semmilyen évfordulót.. igazából nem is tudjuk pontosan mikorra lehetne tenni :)
Vendég
 


Borsóó, tényleg szuper ez a hóesés! Nem csak a gyerek, hanem én is 10-ig aludtam ma!!! :D :D :D :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Mi tegnap de. kint voltunk, szánkózni. Hát a kutyunk Iciri élvezte, Bibu nem. .,, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh,,.h.hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh,.,.lé, na ez az Ő hozzászólása, bocsi. Csak becsuktam az ablakot...Hihetetlen milyen gyorsak. :lol: Na szóvalm Bibu megint kiakadt egy 5perc után. Utálja a havat. Talán majd jövőre...akkor meg lillus lesz hisztis... :shock: :shock: :shock:
Aztán meghozták az ágyat és egész este ezt szereltük...Most kint áll a nappaliban, Bibu még nem szólt hozzá semmit. Most reménykedek, hogy Apa itthon van de. és berendezzük a szobáját/szobájukat!!!!
mostanában képzeljétek már egyre jobban várom, hogy végre itt legyen az idő. Most épp a nem parázok résznél tartok... :lol:

Marcsi, viszont azt olvastam, hogy totális látogatási tilalom van az Istvánban...mindjárt rákérdezek pontosan, hogy ez mit takar...ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, én ezt nem fogom kibírni.....nem!!!!3nap, hogy ne is lássam, meg se ölelhessem Bibut ez horror!!!!

Fanni, nagyon ügyik vagytok. Bizti nagyon szépek vagytok!
Szilvi, nektek még kitartást!!!!!Mindjárt ti is meglesztek!!!!
Reni, remélem jól vagy és ti is a vége fele jártok. Mindenki megérkezett a munkások közül már?

Kókuszmatrac:mi azt vettünk, meg ilyen bio töltetű, allergia mentes ágyneműt...(első gyerek minden drága szart ránksóztak... :lol: mi meg megvettük... :o ) Most sima szivacsa lesz, hát kiváncsi leszek. Én amondó vagyok, hogy a mi időnkben sem voltak ilyenet és túléltük. Én asztmás is vagyok meg allergiás is és nem a korai tejtől, sem az ágyneműtől...szóval ennyit erről. Ja, engem most azzal húznak, hogy mi az, hogy Bibu már tejet iszik, mikor nem értem, hogy vesebeteg lesz????De én sem vagyok az, sőt az Apja sem, sem a rokonai. Ja, és én se :o gyak, mert lillus is az lesz...Lényegtelen, hogy én meg azt kívánom.... :roll: :roll: :roll: Ahhh, néha kivagyok....
Ja, azt nem is mondtam, hogy a védőnő szerint meg meghalhatok.... :roll: :roll: :roll: mert már +9-nél tartok. Igaz a vérnyomim, cukrim, majdnem alacsony, szóval tök rendben vagyok....Hihetetlne mi?!

Na megyek, mert még megint jól felhúzom magam!!!!

Ja, Marcsi gratula a jó jegyekhez!
Borsoo, Anna, szép napot!
Vajon mi lehet a többiekkel? Mindig csak mi maradunk a végén.... :? Lehet velünk van a gond?!

Na, szép napot!!
Vendég
 


Sziasztok
most jöttünk vissza a ringatóról, megint jó volt, utána pedig megint lángosozás.. :D :oops:
(hmm.. tudom, fáradt olaj, fehér liszt, stb... de ennyi erővel az ember csak azt egye, amit maga főz, és akkor még arról nem is beszéltünk, hogy azt se tudjuk, mit is veszünk a boltban... :roll: Jobb nem belgondolni, mert csak elmegy az ember kedve mindentől.. Amennyire tudok, odafigyelek, de nem zárkózhatunk be teljesen..mai okoskodásomnak vége. bocs.)

Eszti
szerintem is túl van kicsit lihegve a tej ártalmassága, ha kívánod és nincs semmi bajotok tőle, miért ne innád? Én is megiszom napi kb 1 litert amióta az eszem tudom, anyukám is, és mostmár a lányom is napi 3-4-szer kb 2 decit. Egyelőre egyikünknél sem jelentkezett semmi. És erre jön még a kefír, joghurt, sajt stb naponta.
Sokszor elgondolkozom, mert annyi helyről hallani már ezt a tej-ellenességet, de vajon tényleg van benne valami? Én valahogy úgy képzeltem eddig, hogy 3 éves kor körül, aki már nem iszik több tejet, tényleg eltűnnek azok a bacik a tápcsatornából, amik addig segítettek a tej lebontásában, ezért lesznek ők érzékenyek rá, de aki tovább is issza, az továbbra is könnyen le tudja bontani. A bocikat is ha nem választják el, bármeddig tudnának szopni, nem? (na én városi lyány vagyok, f*ngom sincs erről, csak tegnap ez volt a "McLeod lányai"-ban.. :lol: :oops: :lol: :oops: bocs..)
De hogy vesebaj? A kálcium miatt? Vagy miért? Mert az én védőnőm is folyton ezzel jön, hogy vigyázzak, mert vesekövem lesz. (én kálcium tabit is szedek) De ő azt is mondja, hogy sokkal több vörös húst meg belsőséget kéne együnk a terhesség alatt, és ez nekem, kicsit, hm, fura, szóval őt ebben a témában ignorálom.. (meg szegényen van vagy 30-40 kiló felesleg..)
És a lényeg: nem fogsz meghalni!!! én +21-el mentem szülni (szégyellem, de ez van), és semmi gond nem volt!
Ezek a védőnők olyan "hasznosak" :evil: :evil:


Ágynemű témához csak annyit, hogy én előástam a nagyim örökségéből rám maradt ágyneműket, a kiscsaj azt használja (a nagypárnahuzatok a lepedői pl), még valaki (talán egy ük-üknagyim) kelengyéje lehetett, mert mindegyikre az van hímezve, hogy "Jolánka" :lol: :lol: :lol: Kár, hogy mi nem így neveztük a gyereket, most passzolna :lol:
Vendég
 


MIcsodaa??? Egy védőnő hogy mondhat ilyet?? :evil: :evil:
Tuti nem normális!!! :( Ne hallgass rá! Biztos nem lesz semmi gond!
Amit felszedtél most az mind a baba és "járulékai".. Miből kellett volna fejlődnie?? Amiket korábban felszedtél?? ez szerintem hülyeség.... abban nincsenek vitaminok.. csak méreganyagok.. Na de én sem akarok okoskodni.. de nem tudom egy védőnő hogy mondhat ilyet.. :x :( :(

Képzeljétek ma elmentem a Mini-manóba "nagybevásárlásra" de csak 3 dolgot vettem.. :) csak jártam fel-alá.. hogy mi is kell... mi is kell.. aztán eljöttünk.. majd hazafelé bementünk egy barátunkhoz, akitől kaptunk légzésfigyelőt, elektromos és kézi mellszívót, ágyneműt, játszószőnyeget, kiságy fölé akasztható zenélős játékokat, sterilizálót, új cumisüvegeket.... még jó hogy nem vásároltunk!!! :D :D
Vendég
 


Halihó! :)

Fanni nagy gratula, nagyon ügyik vagytok! :lol: :lol: :lol: Jó nektek, hogy már kész vagytok. :lol:

Eszti ne is foglalkozz a védőnővel!!! :evil: Hogy mondhat ilyet, tudnia kéne hogy ilyenkor eleve érzékenyebb egy nő, mondja azt hogy ejnye-benye , majd lemegy, de ne azt hogy meghalsz!!! Ez gyagyás ez a nő! :evil: :evil: :evil:
Ne törődj vele, én 11-nél járok,de most már sz@rok rá, majd ha megszülünk úgyis lemegy, meg amúgy az a fő hogy a babák egészségesek legyenek!!!! :D :D :D :D

Én is sok tejet ittam eddig, de kb másfél hete "leálltam" róla, mert a homlokomon ilyen pici piros kiütések lettek, azt hittem a tejtől, de most 2 napja már a mellkasomon is kijöttek, és nem tudom mitől. :( :( :(
Nem hiszem hogy a tejtől, mert eddig semmi bajom nem volt, és amúgy is ha kívánod nyugodtan igyál annyit amennyi jól esik, ha Lillusnak nem tetszik úgyis jelez. :)


Ágyneműt mi még nem tudjuk hol veszünk, de pont tegnap láttam a vaterán egyet ami nagyon megtetszett, 8500.- + szállítási költség, 3 részes, 100% pamut. Baldachin nincs hozzá, én azt fölöslegesnek tartom, legalábbis most így gondolom. :)

Borsoo szerintem nincs ebbe semmi szégyellni való, valaki többet, van aki kevesebbet hízik, Anyukám pl +26 kilóval ment szülni. :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok!

Köszi csajok a támogatást! Engem tényleg nem érdekel, hogy miket mond, főleg, hogy a dokim szerinte semmi gond sincs.
Borsoo, köszi a megerősítést én is így érzem a dolgokat.
Én Bibuval tavaly napi 2l.-et ittam, most csak felet, de én világ éltemben nagy tejes voltam. Bibu is megiszik reggel 280ml(!!!)-t, szóval Ő is szereti. Sőt néha még du. is mutogat rá, hogy Ő azt kér. Én próbálok mindent ésszel gondolkozva csinálni. Nálunk pl. a védőnők (főleg az előzöm szerint) csak az üveges a jó, mert az bió. Én nem értettem vele egyett, mert hogy lehet, hogy tartósítószer nélkül majd 1évig eláll?! És nem a hőkezeléstől, ezt azért nem hiszem el. Illetve én is sok mindenre tudom mondani, hogy bio...szóval én magam csináltam neki mindent. De nem bánom. Sógornőm pl. nem, de az Ő indokát is eltudtam fogadni.

Fanni, de jó, ez azért nagy segítség!
Szilvi, én Anyúm is ennyivel ment és karira már velem semmi nem volt rajta. (én februári vagyok)
Többiek hol vagytok?
Vendég
 


Hellóka!

Én is itt vagyok, bár mindig elolvasom, amit írtok, mostanában nem sok okosat tudok hozzáfűzni a dolgokhoz.

Fanni, minden jót az új lakáshoz, legyen sok-sok örömötök benne.

Szilvi, Veled együttérzek a lakberendezés kellős közepén. Marcsi, gratula a vizsgához.

Én most gyerek cucc terén semmilyen előrelépést nem tudtam megtenni, mert egyrészt még mindennap dolgoztam, másrészt már nem tudjuk hova tenni a cuccokat, még meg kellene várni a jövő hetet, hogy a festés befejeződjön és ki legyen takarítva a kecó, mert utána már lehet oda felhordani, igaz, még nincs nagyon hova rakni, de a szatyorban vagy egy dobozban ott is elvannak és akkor léegalább nem mindent kell majd a költözéskor.

Jaj, Csajok én nagyon-nagyon el vagyok keseredve, még mindig nem sikerült látni mindegyik tervet, talán holnapra az utolsót is megkapjuk, mert az egyik asztalostól csak egy árajánlatot kaptunk. Hát kösz, abból nem látom, hogy néz ki majd a szekrény... :cry: Február végére ígérnek mindent, én nem is tudom, mi lesz, sokszor a sírás van rajtam, hogy nem leszünk kész. Én már kisbabával nem akarok költözködni és akkor még ki is kell majd mosni mindent. Szóvsl, mostanában nem vagyok túl jó passzban...

Testi bajaim nincsenek szerencsére, még elég jól bírom magam, bár napközben sokszor rámjön a fáradtság, de tutira aakkor szólal meg mindig a telefononm, amikor már majdnem elalszok.

Eszti, nyugi, vígasztaljon, hogy egyszer a védőnő is meg fog halni :lol: , ha már ő is ilyen aranyosan bánik Veled, szerencsére az enyémmel nincs sok gond, igazából nem is sokat beszélgetünk, mert mindig csak adminisztrál. :roll:

Én is nagyon sok tejet iszok, de a picurkának egyelőre nem akarok majd adni. Én nem is tudom, mi ez a tej mizéria gyerkőcöknél, én csak annyit láttam, hogy a tesóm is tök sokáig, kb. 2 éves koráig nem nagyon adott neki, meg utána is sokáig forralta a tejet. Én ehhez egyelőre nem értek, én még csak az aktuális problémákra koncentrálok, bár mostanában elkezdtem olvasgatni a szoptatásról szóló cikkeket.

Sztem mi is kókuszmaatracot fogunk venni, ágyyneműn én még nem is gondolkoztam, mármint azon, hogy olyan nagyon oda kellene figyelni rá. Sokszor úgy gondolom, mennyivel jobb volt anyáinknaak, volt egyfajta ágynemű, egyfajta kiságy, egyfajta babakocsi, nem kellett ilyen sokat gondolkodniuk :wink:

Na, jól van, eléggé lefárasztottalaak Titeket.

Jó éjt!

Kép
ire81
 
 


Rena, dehogy fárasztottál! Írhatsz többször is, ha már olvasol is! :)
Egyetértek veled.. ma már túl nagy a választék mindenből..
Tegnap a minimanóban is csak jártam körbe-körbe és nem tudtam dönteni.. ruhákat szívesen vettem volna, de azok meg nem igazán tetszettek.. és még drágák is voltak.. pláne miután írtátok, hgoy a tescoban mennyibe kerül.. szóval azt azért nem vettem.. de már bébihordozót választani.. vagy cumisüveget... :?
Az asztalosok tényleg kiborítóak tudnak lenni.. arra még nem gondoltatok, hogy egy napot rászántok és feljöttök pestre, mondjuk az ikeába.. és otthon összerakjátok? tudom ezt sem egyszerű megszervezni, de lehet még könnyebb mint az asztalosokra várni és izgulni.. Mi pl a beltéri ajtókat vettük meg Debrecenben.. kétszer is le kellett menni miattuk.. gondoltam is rád, hogy nem vagy messze.. :)
Majd teszek fel képeket a házikóról, majd ha már a gyerekszoba is jobban néz ki.. :)

Tejhez nem sokat tudok hozzászólni.. szójatejet iszom :oops:
Tehén tejet nagyon ritkán, nem is kívánom..
Arról sokszor hallottam már, amit Borsó is írt, hogy egy bizonyos kor fölött sokan már nem tudják megemészteni.. de ez a laktózra vonatkozik nem? de talán már egyszer erről szó is volt itt a fórumon.. Aki meg érzékeny rá, az ihat laktózmentes tejet is nem??
Különben meg biztos az egyik védőnő ezt mondja a másik meg azt... lehet hogy egy másik azt mondaná, hogy milyen jó hogy iszod mert sok benne a kalcium... :)

Na most már én se fárasztalak titeket..
Szép estét nektek!
Vendég
 


Sziasztok!

Marcsi párja vagyok, helyette írok, mert a Panka idő előtt megszületett!

A leány Paraméterei: 48cm-es magasság, 1,84kg-os testtömeg, fekete haj!

Mindketten jól vannak, a baba koraszülött intenzív osztályon van a SOTE 1-es klinikáján, jelenleg segítik a légzését és antibiotikumokat kap vénásan, tápszerrel együtt, jelenleg szoptatni még nem lehet, Marcsi is egy ottani kórteremben fekszik!

Pár kép Pankáról:



Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
:oops: :)

Üdv András

piki
 
 


:P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P
Komolyan mondom megfordult a fejemben, hogy ezért nem ír!
Furi volt hogy eltűnt.. minden nap írni szokott..
Mikor született?
Örülök hogy mindketten jól vannak! Gratulálok Nektek! :D :D :D :D
Ha tudsz még gyere és számolj be addig is mindenről!!
Pusziljuk a Marcsit! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


és persze Pankát is!!! :D :D :D :D :D
Vendég
 


Úristen, hát ez oltári! Egyből az jutott eszembe, hogy pont Marcsi írta pár napja, hogy a februári topikosok közül vki már megszült és erre nálunk Ő kezdi a sort! :lol: :lol: :lol: :lol:

Gyönyörű kislány és én is csak nagyon sok boldogságot és mindenek előtt jó egészséget kívánok Babának és Mamának! És gyorsan menjetek haza, ne legyetek sokáig bent!

Nem tudom elhinni, nagyon furi :shock:

Várjuk a folyamatos beszámolót!

Puszi

Kép
ire81
 
 


ÚÚÚÚÚÚRISTEN!!!!!!!!! András gratulálunk nektek!!!!!
Marcsi,sok-sok egészséget és mihamarabb gyertek haza!!!!


Nagyon meghatódtam, itt sírok!!!!!!!
András, ha tudsz, számolj be mi van a csajokkal!!!!

Milyen gyönyörű kiscsaj!!!Hihetetlen
Vendég
 


Na jó, összepakolom a böröndöm!!!!!!!!!!! Már itt áll, csak még üres!
Melyik nap született meg Panka?

Úristen nekem még semmim sincs kész és tegnap éjjel fájásaim voltak...De még egyben... Se egy rucim kimosva sincs, de még az én cuccaim sem...Húúúúha!!!Na most elgondolkoztam!!!

Reni, kitartás! Tudom milyen, de most ne ezen kattogj!!!! Mi több mint 3-4hónapot csúsztunk és horror volt, de próbálj ezen nem filózni!!!! Minden kész lesz még időben!!!!
Vendég
 


Sziasztok!


Huuuuuuuuu nem semmi. Sok boldogságot és egészséget a picihez.
Ez nem semmi. Huuuuuuuuuuuuu Marcsi már egy gyönyörű kislány anyukája. Remélem jól vannak. Gondolom nem lehettek könnyű helyzetben, hogy hamarabb jött a kis Panka, de sebaj minden rendben lesz!

Nekem is eszembe jutott, mi van akkor, ha Jázmin előbb jönne. Két napja nekem is keményedik a hasam és mensi görcsöm is van kicsit éjjelente. Nem is aludtam sokat ezek miatt, mert már idegeltem magam, hogy semmi nincs összerakva....

Délután még benézek, mert én is ma megyek az orvoshoz.

Jók legyetek addig is.

Huuuuuuuuuuuuuuuuuuu el se hiszem!!!!!!!!!!!

Kép
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Képzeljétek, hogy jártam. Pár hete jelentkeztem az Anyák Lapjába, az átváltoztatós részre. Vagyis én is benne lennék az anyák lapja magazinba :) nem gondoltam volna, hogy felhívnak, erre fél órája felhívott a szerkesztő, hogy febr. 3-án lenne a fotózás érdekelne-e :)

Ez tök jó, hogy pocakosan benne lennék egy magazinba, csak pont nem jókor jött. Bp-re kell mennem és a férjem pont dolgozik és kell a kocsi. Nem ismerem Bp-et egyedül nem akarok felmenni.
Barátnőm Bp-en lakik, nem tudom, hogy 3-án melózik-e. Olyan jó lenne benne szerepelni. Mondtam a csajnak, hogy visszahívom. Nem tudom el-e tudom intézni valahogy :( akár vonattal is felmennék, de egyedül tuti nem. Oda sem találnék ahová kell, akkora Bp.

Most ezen agyalok, mit csináljak ?!

TEJ: én amúgy is tej érzékeny vagyok, így nem iszom. Hasmenésem van tőle. Érdekes a joghurttól nem, de a sima tej, az gatya :)
Sztem, ha kívánjátok, akkor igyátok. Ami jó a mamának, az jó a babának is.

Cumi: valaki kérdezte azt hiszem talán Szilvi, hogy milyen cumi a jó. Sztem mindegy. Ebben is, ha nézni kell, hogy éjjeli vagy nappali, akkor tényleg kiakadok :S a chicco a legjobb márka az én véleményem szerint. Én veszek chicco márkájút, ami 0 hónapos kortól ajánlott.

Fanni: én is jártam már úgy, hogy csak nézelődök az üzletben és semmit nem találok :S a kisruhák közül sem tetszik minden.

Reni: kitartás a költözéshez. Ezek az asztalosok nem semmik.

A másik. Tudjátok megjött az ágy. Amikor össze akartuk rakni, láttam, hogy az egyik funér el van törve. Mit ne mondjak ki voltam akadva :S már elegem van. Több mint egy hónapot vártam az ágyra és erre törötten jön. Még jó, hogy össze tudtuk szerelni, mert az ágyneműrésze van eltörve. Visszamentünk pénteken és mondták, hogy hétfőn hívnak, hogy mit mond a gyártó és mikor küldik az új lapokat. Erre már csütörtök és semmi. Fel sem hívtak. A múltkor is megígérték, hogy hívnak, erre akkor sem hívtak. Holnap be kell mennünk megkérdezni, hogy mizujs a szállítóval. Nem igaz, hogy akkor minek mondja, ha nem hív úgysem.
:( Csalódtam a BabyCenterben. Remélem ezt még nem írtam le nektek.

Már azt sem tudom mit írtam idáig. A napokban elég sok dolgom volt. Tegnap barátnőm jött, előtte ügyeket intéztem...mindig van valami.

Írta egyikőtök, hogy a védőnő milyen kedvesen közölte vele a halálhírét. Nem semmi. Mit képzelnek ezek. Huuuu az enyém sem semmi.

Én is megkönnyeztem Panka születését. :)

Ágynemű: én veszek a matracra valami cseppálló fóliát, rá teszek egy pokrócot+utána egy lepedőt. Lehet, hogy a miénket rakom rá, sztem édes mindegy. Nem is veszek garnitúrát, mert van hálózsákja a picinek, abban is jó meleg lesz, főleg, hogy body lesz még rajta+ vettem egy tök jó kis takarót, ami nagyon puha és jó meleg.
Fejvédőt varrok én. Veszek szivacsot és rávarrom a huzatot.
Ennyi. ÉN is gondolkodtam rajta, hogy veszek, de egyenlőre sztem fölösleges. Esetleg, ha már nagyobb lesz a gyerkőc veszek neki.
De azért olyan túlzás ára van annak is. Itt szegeden 10 000Ft alatt nincs is normális.
Egy felnőtt nem kerül ennyibe.

Még du. írok nektek, hogy mi volt a dokinál :) remélem kapok képet és megmutathatom nektek is.

Addig is jók legyetek!
Vendég
 


Anna, sztem próbáld megoldani, bizti jó lenne, ha benne lennél. És utána leszokták fotózni a babóval is a Mamikat!
Sztem aa barinőd jó ötlet. Ha dolgozik, akkor sincs gond, néz ki Neten hova kell menni ilyen útvonaltervezővel és az leírja, hogy mikor mire kell fölszállni. Én a mai napig ezt használom, pedig tőőőzsgyökeres Pesti vagyok!

Ja, én nem néztem Bibunál a cumikat. A mai napig a 0-6hósat használja és van minden márka. Illetve rosszat mondtam...Most már 4hete anélkül alszik és nem is hiányolja! Azt hiszem leszkott róla... :lol: Az én "nagylányom"... :lol:

jaj, egész nap Marcsiékon jár az agyam. Vajon mikor kerülhet ki Panka az intenzívről? Míg el nem éri a 2kg-ot? Remélem hamar odaadják Marcsinak.
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Ismét András kopogtatja a billentyűket...Panka(aki egész pontosan január 19-én este 8 óra tíz perckor, természetes módon érkezett :))egyre jobban van, a kezdeti pirossága szerencsére elmúlt, most már kezd olyan lenni a bőre, mint a természetes rózsaszín...egyre jobb a légzése, egyre kevesebb gyógyszert kap és már szájon át is adtak neki némi folyékony táplálékot... :D sokat fogyott(most 1600 gramm) de visszaszedi és szép husi lesz ő is...Marcsi is jobban van, szombaton reggel szedik ki a varratokat (csak gátmetszés volt) és utána haza jöhet, természetesen rendszeresen megyünk vissza látogatni a gyermeket és esetleg szoptatni, most még nincs tejünk, de biztosan beindul az üzem, csak idő kérdése. :)
Újabb képek holnap lesznek!

Addig is minden jót Nektek és vigyázzatok magatokra! :wink:

piki
 
 


Andris!

Örülünk a jó híreknek és várjuk nagyon a képeket!
Marcsit naagyon sokszor pusziljuk és remélehetőleg személyesen is ír nekünk nemsokára. Na, nem mintha Ellened bármi kifogás lenne. Sztem tiszteletbeli fórumos kismamánk fogadunk! :wink:

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

András gratulálok Nektek Panka babához! Nagyon édes kisbaba! :D :D :D :D :D :D :D
Remélem, mihamarabb kiengedik, és Marcsit is! Sok sok pozitív energiát küldünk nekik!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Uhh, hát Lányok én nem térek magamhoz!!! :shock: :shock: :shock:
Nekem sincs még összepakolva semmi, Barninak is alig vettünk valamit, de látom nem csak én pánikolok! :P :lol: :lol: Azt hiszem holnap én is összepakolom a kórházi motyóm, és kimosom a babarucikat!


Rena sajnálom, hogy ennyi baj van az asztalosokkal, de nyugi időben kész lesztek, és Eszti baba egy szép új lakba érkezik haza! :D :D

Anna szerintem mindenféleképpen gyere fel Pestre, ez tök jó, hogy benne leszel a magazinba! Ne hagyd ki! :lol: :lol: :lol:

Örülök, hogy Marcsi és Panka is jól/jobban vannak!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(De én még mindig nem térek magamhoz!!!) :oops: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


:D :D :D :D :D :D Marcsi és András, hatalmas gratula és sok boldogságot az egész családnak! Kívánok sok tejecskét és mielőbbi nyugodt éjszakákat együtt! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Ilyen hírekre jönni! egyáltalán nem számítottam rá, hogy már beindul dolog! Mondjuk én ma majdnem elájultam, még épp időben le tudtam dőlni az ágyra, mikor sötétedett el minden, gondolom, valami front lehetett vagy a hóesés, nem tudom..

Állandó parám, hogy front miatt indul be nekem, és rajtam kívül még kb 20 másik anyukának, és persze nekem már nem jut szabad szülőszoba, hanem a műtőben vagy az azelőtti "zsilipben" kell majd megszülnöm egy tolószékben... :lol: :lol: :lol: :lol: (a szülészfelkészítőn mesélték, hogy bizony van ilyen)

Anna
hajrá a rácsvédőhöz, majd tedd fel a fotóját, ha megvarrtad, biztos nagyon szép lesz! én is magam akartam varrni rácsvédőt, de sehol nem találtam ahhoz való szivacsot. :( Aztán végül kaptam egy barátnőmtől tiszta fehér huzatút, úgy is maradt.. :lol: Azóta azzal 'magyarázom a bizonyítványom', hogy emiatt (is) alszik jól a gyerek, mert nincs ami eltereli a figyelmét :lol:
Ha nem egy helyi kisboltban találnál szivacsot, hanem egy nagyobb láncban, ami bp környékén is van, írd már meg lécci, mert ez ajándéknak is jó (barátnőknek, pl)
A fotózáshoz meg kitartás! De jó dolog! :D Hová kell menni? Én is a netet akartam javasolni, és talán mi is tudunk tippet adni, hogy mire szállj fel, ha vonattal jönnél. Autós útvonalban én nem, pár éve már abszolút gyalogos szemmel nézem a várost.. Azért egy barátnő mindig jól jön. :D

Tényleg lehet valami a levegőben, szegény korisok akkorákat esnek :(
(és a gyereket már fél 8kor le kellett tennem, mert nem bírt magával :D )
Vendég
 


Húú, de nem alszik a kis büdös, hallom, ahogy matat az ágyban. Mindegy, legalább nem reklamál, hogy előbb küldtem aludni. Kipp kopp.
Vendég
 


András én már úgy vártalak! jaj, nagyon jó, hogy ilyen jól vannak!!!!Sok-sok puszi nekik!!!!!!!!!

Csatlakozom Renihez, ha akarod, akkor szívesen befogadunk kismaminak... :lol: :lol: :lol:
Nagyon várjuk a képeket!!!!!

Szilvi, nah én még most se tartok sehol a pakolásaal... :lol: :lol: :lol: Nem tudom mikor leszek összepakolva.




[/img]
Vendég
 


Sziasztok!

Először is a kis Pankának sok-sok kg-ot küldök így virtuálisan is :)
Marcsinak meg sok-sok pihenést és minden jót. Holnap megnézem a kicsi képeit.

Anyák Lapja: igazából a barátnőm meg tudná oldani, hogy aznap nem dolgozik (talán), de úgy döntöttem nem vállalom az utat. Reggel még nagy lázban égtem, hogy huuuuu de szuper és szuper is, de átgondoltam, hogy reggel vonatoznom kell, utána még buszoznom+még kifestenek...utána este vissza vonattal. Nekem ez jelenleg nagyon megerőltető lenne. Egyfolytában pisilnem kell, fáj a hátam+kajálni is hol eszek...lehet, hogy én vagyok körülményes, de nem merem Jázmin miatt sem bevállalni. Így egyedül utazni+valami ne adj isten történik velünk, mit csinálok ott Bp-en. Nyolc hónaposan az én kis manómat nézem és nem megyek fel.
Lehet megbánom, hogy holnap reggel lemondom, de az élet megy tovább és nekem jelenleg más feladatom van :)
Már 3 hónapja jelenkeztem a lapba és akkor a férjem el is tudott volna vinni kocsival, de jelenleg sok a munka és nem tud szabit kérni.

Ma voltunk a dokinál vettek kenetmintát is.

Eléggé el vagyok keseredve, mert kiderült, hogy a manókám farfekvéses :(:( remélem még meg fog fordulni, mert természetesen szeretném a világra hozni.

Képet nem mutatok, mert nem sikerült jól,ahogy ficánkolt.

BPD: 78,5
FRONTO:98,5
HC: 286
AC: 875
Femur 61

Méhszáj zárt. 1800 gramm

Már a szülésem időpontja is kezd a mensim felé közeledni. Tudjátok átrakott márc. 28-ra, de így csak 30 hetes 4 napos lenne, most meg azt mondta, hogy 31 hetes és 4 napos :)
Tehát lassan ott vagyunk, hogy a márc. 13 a jó időpont.
És láttam a kis nunciját, így tuti lány. A nagyajkat...tehát már biztosan az. Eddig nem volt 100%.

Holnap kivasalom a hálóingem+egy két dolgot :)

Jók legyetek!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

András, ha bármikor itt jársz kérlek számolj be mindenről!!!
Remélem azóta még több jó híred van!!! :)

El is kezdtem pakolni.. tegnap voltam a Corában, Tescoban, C&A-ban, Kenguruban.. vettem is két rugdalózót, és 9 bodyt (különböző méreteket)! :) Tényleg a Tescoban vannak a legjobb árak, és cuccok is! + a Corában.. sokkal jobbakat láttam mint a bababoltokban és olcsóbban is!
Még egyedül hálózsákot nem találtam.. ha láttok valahol szépet, ami hosszú ujjú akkor szóljatok!

Még egy-két dolog hiányzik,de már szinte minden megvan! :)
Most már csak ki kell mosni és vasalni mindent..

Anna, végül hogy döntöttél? Lemondtad?
A "méreteid" szinte ugyan azok mint nekem voltak a 32. héten!
Vendég
 


Sziasztok!

Na, én is csak bekukkantottam, mert vártam, hogy hátha András erre jár.

Fanni, mi most pl. varratattunk és nagyon jó áron volt és olcsóért, igaz nem hosszúujjú. De miért akarsz már most hálózsákot? Én is vettem Bibunak anno mielött megszületett, de én aztán soha nem abban tettem le, hiszen eleinte egész nap az ágyában van. És akkor még nem tud kitakarózni. Mi most nyáron/ősszel vettünk neki, mert egyfolytában kitakarózik és azért féltettem...
Akkor te most már mindent megvettél? Nagyon ügyi vagy!!!!


Na mi ma fölhúztuk Bibu szivacsára a huzatott és nagyon tetszett nek i az ágya, vagy 2órát játszottunk ott.
Ráadásul tegnap frissen facsart narancs levet adtam neki és ma olyat kaksizott, hog ytotál kicsípte a popóját. Nagyon fáj neki. Borsoo neked van erre vmi tuti recepted?

Reni, hogy álltok? Van vmi fejlemény? Nagyon szurkolok, hogy megembereljék magukat ezek a ....!!! És tudod mi a hihetetlen, hogy állítólag válság van és nincs munka...Én is ezen voltam kibukva, mikor 3hónapba kerülkt a 2napos munka kivitelezése... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Szilvi, nálatok végeztek már a gipszkartonozással?
Anna, ne keseredj még befordulhat, semmi sincs veszve. Állítólag a 36.hétig kell nekik. De sok helyen még utána sem szoktak pánikoltatni a kismamikat, mert még utána is van esély...Az István kh.-ban pl. be is tudják fordítani.Nálatok a kh.-ban van rá mód?

Borsoo, én is nézem a korisokat. Ugye milyen bénák mostanában????Egyfolytában seggeznek... :shock:
Nálunk is van ilyen, hogy még hallom, hogy játszik...De aztán bealszik. Sőt, néha reggel is azt hallom, hogy fölkelt és vihog meg gagyog a játékoknak... :lol: :lol: :lol: Olyan kis jópofik...

Na megyek, még este benézek!!!!Pussssssssz
Vendég
 


Hellóka!

Na, végre megnyugodtan egy kicsit, mert ma végre megrendeltük a bútorokat, a háló + nappali február 15-re lesz kész, a gyerekbútor kb 1 hónap múlva, de az még azért belefér, legalábbis reméljük:))) Addig bent kell maradnia Esztikének, amíg nincs kiságya meg pelenkázója. Egyébként egy Brendonos bútort koppintottunk le:

http://www.brendon.hu/Products/ViewFami ... e&store=25[url]

Annyi sajnos, hogy a színes frontok nem lesznek pont ugyanilyen színűek, de remélhetőleg szép lesz így is. Majd ha kész lesz, teszek fel fényképeket.
A festés holnapra befejeződik, utána nagytakarítás és lassacskán el lehet kezdeni áthordani a cuccokat, amik nem mindennapi használatúak.

Fanni, Te már nagyon ügyes vagy a bevásárlásokkal, nekünk még hátra van szinte minden, csak annyink van, amiennyit a tesómtól kaptam meg az a pár cucc, amit a tesco-ban vettünk a múltkor, de ehhez még egy csomó mninden kell ( matrac, ágynemű, babakocsi, kórházi felszerelés, cumik, jaj, nem is sorolom tovább ), de jövő héten, ha kész a takarítás, akkor beindulok ezen a téren is.
Bár megnyugtat, hogy bekuttantottam az áprilisi topikbaa és egy kismama, aki naapra pontosan akkorra van kiírva, mint én, kb. ugyanitt tart.

Anna, gratulálok a fotózási lehetőséghez, legalább az újságban megláthatnánk, ha már az iwiw-en nem vagy rajta ( mert Téged ne kukucskáljanak :mrgreen: ), de abszolút megértem, hogy nem szeretnél egyedül utazgatni már ebben az állapotban. Tőlem is kérdezte Fanni korábban, hogy miért nem megyünk fel az IKEA-ba, hát pont ezért, mert már elég nyűgös vagyok, hamar fáradok, meg én az IKEA-s bútorokat annyira nem is szeretem, a kiegészítői ( lakástextil, díszek ) jók, van is belőlük nméhány, de a bútorokat annyira nem csípem.

Üdv

Remélem, ma is hllunk hírt Marcsiról meg Pankáról. :D [/url]

Kép
ire81
 
 


Reni, nem lehet megnyitni a linket! azt írja az oldalon hiba történt!
Ez azért már jó hír, hogy adtak egy dátumot! De azért még hívd fel őket többször addig, hogy tuti meglegyen! :)

Azért azt nem mondtam, hogy minden megvan! :)
Még kell vennünk ágyneműt, huzatot, pelenkázó szekrényre lapot, meg patikából mindenfélét ami kell.. + szoptatós melltartót, meg pizsamát/hálóinget a kórházba.. de ezen kívül talán minden megvan! Ja meg babahordozót.. meg babakocsit.. ha veszünk... na szóval azért még van mit :P :P
De most a héten nagyon sok mindent megvettünk/kaptunk..

Eszti, nekem anyum mondta, hogy mi mindig hálózsákban aludtunk.. és mennyire szerettük.. hogy sokszor az volt rajtunk napközben rugi helyett is, mert jobb volt hogy összeér a két kis lábunk.. stb..
Csak ezért szeretném ha lenne.. :)
Milyet varrattatok? Teszel fel egy képet? :D
Vendég
 


Sziasztok!

Kár, hogy nincs hír a kis Pankáról meg Marcsiról :( remélem jól vannak.

Eszti: nem tudom van-e lehetőség a klinikán, hogy megfordítsák a babát, de gondolom van. Legalábbis remélem :)

Fanni: ennek örülök, hogy a te babádnak is ennyi volt a mérete. Akkor remélem márc. közepén már találkozom vele :)
Egyre jobban várom már, hogy itt legyen velünk.

Én is ma kivasaltam a hálóingeket....a kórházi cuccot holnap össze is rakom (már ami megvan hozzá).

Egy két kérdés, hátha tudtok választ adni :)

Mi a véleményetek a mellbimbóvédőről? Nekem nagyon érzékeny a mellem és gondolkodom, hogy veszek. A Brendonban árulnak 1 200 Ft-ért kb. Van mini és normál. Mi a különbség?

Aki kislányt vár, van kislánya van, mikor akarja (mikor lövette) kilövetni a pici fülét? Itt a klinikán már nem csinálnak ilyet, de megkérdezem a védőnőt. Tanácstalan vagyok, mert valaki pár naposan, valaki csak később. Nem tudom, hogy nem nyomja-e a kis fejét, ha oldalra fordul...mert magamból kiindulva nekem valamikor nagyon nyomja és zavar a fülbevalóm és ki is veszem éjjel.

A korisokat én is szoktam nézni :)
Sajnálom Bibut, hogy így kicsípte a kaki. Szegénykém. :( Jobbulást!

Kép
Vendég
 


Kép

Kép
ire81
 
 


Nagyon szép és aranyos bútorai lesznek Esztikének. Huuu ez tényleg nagyon szép bútor.
Ezek a halvány színek. Nagyon csecse :)
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: