Új privát üzeneted érkezett!

titanilla!
nagyon köszi a véleményezést.
http://www.babaholmiolcson.hu/termek.php?ID=338
Nektek is ilyen van?

Ti újan vettétek? Volt rá gari, vagy mi lett a kitört kerékkel?
egyébként könnyű átszerelni?
a mózese elég hosszú?

Kép babakocsi
TE mit vennél?
ilyen áron, csak használtat lehet venni valami márkásból.
Viszont az 5 funkcióhoz ragaszkodom.
inerke
 
 


Sziasztok 2008 nyári babák anyukái!
Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, elolvastam párat az utóbbi hozzászólásaitok közül és látom, hogy kedvesen fogadtátok az újonnan érkezőket. Az is tetszik, hogy számon tartjátok egymást, táblázatot vezettek és találkoztok is.
Magamról: június 8-ra vagyok kiírva, valószínűleg a Péterfyben fogok szülni, mert oda tartozom. Budapesten a hatodik kerületben lakom. Van két nagy fiam, 16 és 13 évesek. A picur is fiú lesz :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Lányok! Van egy tippem Tojat nevére! Mivel ő Kindertojásként van regisztrálva, gondolom röviden akarta aláírni: Tojas. De elgépelte az s-t t-re! Kindertojas javíts ki ha nem így van és előre is bocsi ha tévedtem!

Joli! Üdv köztünk! Akkor a harmadik is kisfiú lesz! :D Legalább nem okoz meglepetést! Gratula a babóhoz! Nem akartok vonalzót cisnálni?
Szólj ha segítsünk!

Kindertojás! Még a rucikon kívül kell kád, állvánnyal praktikus. A kádba én raktam Roli alá ilyen lubifixet (ez egy vastag szivacs, kialakítva a baba alakjára, így nem kell annyira vigyázni rá és nem is fél annyira). Meg persze babakocsi, autósülés (hordozó), kiságy, pelenkázó.

Inerke! Én is Top rider kocsit vettem most. Nekem jónak tűnik, de majd úgyis használat közben derül ki. Elég drága volt, úgyhogy ajánlom neki, hogy ne törjön kia kereke!

Kép
szly27
 
 

 
 

Sziasztok!

Inerke, nagyon szép, szolíd poci. Nem olyan nagy hordó, mint az enyém. Múlt héten pont 100 cm volt 8) . Babó miatt ne aggódj, tudod csak pozitívan :) . Tényleg így számolják a hosszát :shock: ? Fú, Toncsi 43 cm-vel született és Sára babád 40 cm. Lányok nemsokára szülünk :shock: :D !!!

Üdv Tojat és Joli! Meséljetek még magatokról! És csináljatok vonalzót is, jó :roll: .

Én is vettem már Boginak 8) néhány ruhát :oops: , de olyan jól esett. Majd csinálok képet róluk, meg Toncsi néhány pici ruhájáról. A múltkor pakolásztam őket, annyira édesek.

Én is átgondolom már, mit kell még venni a manó érkezéséig.

Toncsi ma délután nem aludt, de este 7 előtt bevágta a szunyát. Most rettegek az éjszakától :shock: . Szorítsatok, hogy reggelig kihúzza 8) .

Patrícia, örülj neki, hogy ilyen jól bontod a kajcsit (irigy-irigy :lol: ). Örülök, hogy sikerül pótolni a kiskönyvet. Persze, a védőnőnek tényleg megvan minden adat!

Tesóm is izgul, mert anno Ő 26. hétre szülte a lányait és azt mondta, addig nem is vesz nekem semmit, amíg át nem lépem az ominózus 26. hetet.
Ma már 100 nap alatt vagyok :D .

Holnap elmegyünk Toncsival a 2 éves státuszvizsgálatra. Kíváncsi vagyok, hány kiló :roll: . Remélem van már végre 11 kg.

Összeírtam apának, hogy mit kellene megcsinálni a lakásban, szobáról szobára haladva. Több oldal lett :oops: :lol: . Bár tegnap már ezermesterkedett itthon, felszerelte a szekrénybe a szemetest, felszerelt egy lámpát (kb. 4 éve megvettük :wink: ), megszerelt egy kilógó konnektort (kb. 3 perc volt és hónapok óta kérem :shock: :wink: ). Szóval nagyon ügyes volt :lol: !!! Ha nem rágom a fülét, nem csinálja meg. De ha kész, rém büszke magára. Férfiak :lol: .

Kitúrt a számítógép elől 8) , jó éjt
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Csillala! Tesód kislányaival mi lett? Ikrek?
Nálunk apa ezermester. Utálja a telet, mert nem tud semmit csinálni és unatkozik. Ilyenkor 5-ször átrendezi a spájzot, feltakarítja a konyhát, állandóan rendet pakol és én nem találok semmit. Persze jó hogy segít, csak olyan logikátlan helyekre tudja eltenni a cuccokat.
Amint jön a jó idő, megy ki és ott babrál. Állandóan az udvart rendezi, meg szerel meg nem is tudom mit tud mindig találni magának.


Roli már nagyon verekszik. Eddig szép szóval, magyarázattal próbáltam megállítani, de nem használ. Bármivel úgy fejbevágja a többi gyereket, hogy rossz nézni. Ha valaki ránéz, már csapkod is. Most elhatároztam, hogy határozottabb leszek. Tegnap mindig rácsaptam a kezére és megszidtam. Nagyon sírt és elvonult. Aztán visszajött és odabújt hozzám. Akkor megbeszéltük, hogy miért haragszok és miért nem szabad. Megígéri, hogy nem csinál ilyet. De 10 perc múlva megint. Szerintetek ha mindig rácsapik és megszidom abba fogja hagyni? Egyébként nagyon sajnálom, de szerintem következetesnek kell lenni.

Kép
szly27
 
 


Szly: én is így csináltam és Olivér is rászokott a csapkodásra. Az a baj, hogy nem tudni, hogy melyik gyereknél milyen módzser jön be. Sajna Olivér egyre szófogadatlanabb, szinte meg sem hallja, ha rászólok és tovább rosszalkodik. Már nem tudom mit lehetne vele csinálni. Szerintem az a baj, hogy nincs energiám vele megfelelően foglalkozni és így mutatja ki a törödéshiányt.
Most jól össze-visza írtam.

Inerke: nem ilyen a mi kocsink ennél egyszerübb. Ez egész jónak tűnik. a lényeg, hogy könnyen lehessen irányítani. Sajna nem ismerem a többi márkát, de a boltokban ki lehet őket próbálni. Nekem nagyon fontos volt, hogy át lehessen fordítani a tolókart, mert praktikus szélben és napsütésben egyaránt.

Most megyek lefekszem, mert nagyon szédülök.

Üdv az újjaknak. Késöbb bővebben.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Sziasztok!

Verekedés: gyakorlati tapasztalataim szerint (10 évig dolgoztam cigány gyerekekkel) a "sorozatos" ütés nem ér semmit. ha néha rácsap az ember a kezére, az esetenként "sokkolja", így abbahagyja a korábbi tevékenységét (egy időre) ellenkezőleg az agresszió csak agressziót szül. Ahogy egy anyuka mondta: "annyit ütöm, mégis verekszik!"Állítólag az eltávolítás egy hatékony módszer. El kell vinni a verekedés színhelyéről. Ahányszor üt, annyiszor eltávolítani. Tudom, fárasztó, de ha következetesek szeretnénk lenni, és eredmény elérni, ez egy járható út.

Kép

Kép
balogpali
 
 


Titi! Roli alapjában véve szófogadó, csak verekszik. Nem irigy, hanem azt védi, ami éppen nála van. Az nem érdekli, ha az ő játékaival játszik valaki. Most ezt próbálom egy darabig, aztán majd meglátjuk, hogy használ-e.

A babakocsinál szerintem is fontos, hogy fordítható legyen a fogantyúja, csak az a gond, hogy az új modelleknek egyiknek sem lehet fordítani. Amit én vettem, annak sem. Úgy gondoltam, hogy mindenképpen veszek egy napernyőt rá, a szél ellen meg majd húzzuk.

Kép
szly27
 
 


sziasztok!

el..né üdv!

Szly: akkor ti már megvettétek, de még ugye nincs tapasztalat akocsival, hisz még várja a "lakót". A 18 ker-i boltban vettétek?
Mit mondtak a garanciával kapcsolatban?

amit én néztem az átfordíthatós. bár ennyiért már lehet is. :-)

Titanilla: remélem elmúlt a szédülésed!
hát nem tudom, mi lesz babakocsi ügyben...

Csillala:
az én derekam is közelíti a 100 cm-t. A mellem meg már meg is haladta.
Pénteken vettünk melltartót, megint kinőttewm, már 75G-t kellett venni. eszméletlen. mekkora lesz, ha tej is lesz benne? felfoghatatlan.

a 26. héten szülni! Remélem, minden rendben volt a tesód babájával.
körülöttem is érdekes a helyzet, az egyik barátnőm 2 vetélés után esett sikeresen teherben, már meg is van a bébije, lassan 5 hónapos. Na ő full para (megértem), mindig mondja, h ne vegyek még semmit meg, h a sors, meg ilyesmi.
A Másik barátnőm, elsőre teherbe esett, és 4 hónapos a kisfia már. Ő pedig az ellenkezője, már a 4. hónaptól vásárolt, készült.
Én meg közöttük vívódom, mert mindnekttő mást mond. :-)

Verekedés: én tapasztalat nélkül belekotyogok a témába. Én azt olvastam, h valamit elfojtanak, azért is csinálhatják. szerintem a megbeszélés fontos és a következetesség.

láttam olyan családot, ahol a középső gyerek ment át agresszívba, és ha alaposan megfigyeltem a helyzetet, feltünt,h mivel ő nem a kis- és nem a nagy- gyerek a családban, nem igen találja a helyét, ezért figyelemfelkeltés miatt produkálta magát, verekedett, kiabált, dobálta megát, ilyesmi.

szerintem ezen minden gyerek átesik, nem?
vagy főleg a fiúk? vagy a lányok is?
biztos sok türelem kell ahhoz, h átsegítsük ezen a babákat. De talán szükségszerű, h ezt "átéljék" a későbbi életükhöz (konfliktuskezelés, iylesmi)
inerke
 
 


kórházi lista!
5 listát kaptam/szereztem, és azokat összegeztem. hát szép 2 oldal lett.
persze még nem tudom, h a kórház mit ad nálunk.
de idemásolom nektek, hátha valakinek segít. le is lehet szólni, nyugodtan, ez az első listám :-)

1. csomag:
Szülőszobára:
Hálóing, zokni
kis törlő 2 db
ásványvíz, citromlé
szőlőcukor
Laktoherb szoptatós tea, málnalevél tea
Tenna betét a magzatvíz felfogására
Szendvics (estére)
Homeopátiás csomag (caullophylum, cimicifuga…)
Illóolaj
Apukának papucs, fehér zokni, szabadidő naci
Fényképezőgép, elem
Rugi, kispléd, sapka a babának

Iratok:
Személyi, lakcím-, taj kártya
Kismamakönyv (+Streptococcus szűrés, a 38. heti UH lelet, és az utolsó labor)
Leletek
Apasági nyilatkozat
Apa személyi száma
Orvosi igazolás a terhesgondozásról
inerke
 
 


2. csomag:
Nekem:
2 pár papucs (lila, szürke
2 köntös (Palmers, kék)
Törölközők (piros, 3 skék),
kis törlő hajmosáshoz,
kéztörlő,
Pizsama 2 db
hálóingek (gombolós)
Eldobhatós bugyi
sötét színű bugyik
melltartók
Tena betét 2 cs.
Zokni (5 pár)
Melltartóbetét 2 pár/nap
Mobil +töltő
Szoptatós könyv, gyermekágyas könyv
Semleges: testápoló, foly.szappan, sampon, tusfürdő
Arckrém, izzadásgátló, fültisztító
Fogkrém, pihár, fogkefe
Hajgumi, fésű
Wc papír, papírtörlő, pzs
Domestos törlőkendő
Mellszívó
Karton ásványvíz, happy day
Müzli szelet
Hengerpárna
C-vitamin, Elevit, vastabletta
Mellápoláshoz: Garmastan kenőcs v. Ung. Contra rhag Mamill, bimbóvédő krém
Papírülőke a WC-re
Gátsebre: kamillatea, vatta, pohár, szűrőpapír
Kisméretű úszógumi ülni
Szalvéta, evőeszközök, pohár, bögre, kistányér, konyharuha
Algopyrin
Aranyérre, ha kell kúp: Aurobin
Orbáncfőolaj, glicerinkúp, körömvirágkrém
aszaltszilva
hasleszorító bugyi, fűző (igény szerint)


Csemecsőosztályra:
1 cs NEWBORN Pampers pelenka
4 textilpelenka (büfiztetni)
Vastag nedves popsitörlő (babának és gátsebre is jó)
? köldök- popsiápoláshoz: popsikrém (tubusos)
Mamilla törlőkendő szájpenész megelőzésére
Babaruhák:
body 5 db
rugi 5 db
sapka
pléd
zokni
újszülött kesztyű
Tetra fürdőlepedő (nem frottir, hanem pelenka anyagú)
1 db babajáték
Cumi, cumisüveg (nevet ráírni), sterilizálás?
inerke
 
 


3. csomag:
Hazamenetel:
(Elég ha apa hozza be, de érdemes már otthon összekészíteni!!!!)
- hazamenetelhez ruhák kisebb méretű kismamaruha (a pocak eltűnik, a terhesség előtti ruhák viszont majdnem biztos, hogy szűkek, a pocak kb akkora még, mint 5 hónaposan)
- autósülés a babának
- hazavivős ruci az évszaknak megfelelően
inerke
 
 


és végül az otthoni dolgok

Otthonra a babaápoláshoz
o babakocsi
o bébihordó
o Babakád

o kiságy
o Rácsvédő az ágyra
o Feje felé pörgő-zörgő
o paplan + huzat
o gumis lepedő
o PVC lepedő
o Pelenkázóbetét

o Lázmérő (digitális)
o Popsitörlőkendő
o Popsikrém (orvos írja fel)
o Fürdetőkrém (orvos írja fel, csak patikai!)
o Olaj (napraforgóolaj, az első 8 hétben, iszonyat undorító)
o vatta
o kis műa. edény a szem mosáshoz
o a köldökcsonkhoz Hyperol tabletta (ezt tudok adni) vagy alkohol
o fültisztitó
o hajkefe
o körömvágó olló
o orrszívó
o kuka (használt pelusnak)
o kamillatea

o bodyk 6-8 db
o rugik 5-6 db
o napozók
o hálózsák
o sapik 1-2 db
o zokni
o kiskabát
o Takaró (1 vékony, 1 vastag)
o Textilpelenka 15 db
o Eldobható pelenka (jó a Pampers, Libero, csak drága, a Tescos is jó, de az olcsók közül nekünk a Lidl-s jött be)
o Fürdőlepedő min 3 db
o Mosdatókesztyű

o Cumisüveg (ha kell), Cumi (ha kell)
o Mokkás kanál (gyogyihoz, de ezt majd kapsz a kórházba)
• Egyéb
o Tejgyűjtő kagyló (nagyon hasznos)
o Szobahőmérő
o Lábas a fertőtlenítéshez
inerke
 
 


Sziasztok!

Szly, nem volt teljesen véletlen a betűtévesztés... 8) ugyanis nálunk intenzíven megy itthon a szavak kifacsarása... (kissé idióta szórakozás, tudom, de már reflexes :oops: )

Magunkról: Manóka rendszeresen boxzsáknak használja az anyaszervezetet, fekvőtámaszozik és talán a jövő hétre nem lesz már olyan szemérmes. Az atyaszervezet látástól mikulásig dolgozik, anyjuk meg otthon növeszti ezét-azát... szóval urizálok, na. Előtte pár évet ledolgoztam mint rusnya pedagógus, utána mint kutató randa genetikai betegségeknél, aztán szakmán kívül kerestem némi pénzt, hogy Zsebihal létrejöhessen és ne három fejjel és hosszú zöld farkincával szülessen meg... (hogy is adnám be apjukomnak hogy nem egy sárkánnyal léptem félre :twisted: )
Ja és amire eddig büszke vagyok, hogy a kezdeteknél sem csekély tömegem eleddig nem növekedett. :P

MOndjátok, vonalzót ti hogy csináltatok? Nagyon tetszik....

kindertojgli ( na nem megmondtam :P )
kindertojas
 
 


Inerke, csúcs vagy!
Cicifix vonalon meg készülj fel a "csodára"... az Anitában (Kékgolyó u) még lehet i kosárig kapni 75-öset szoptatóst, neked még van reményed (én már azt is kinőttem... készülök a Riska díjra :-P)


Szly,
Bunyó vonalon meg (mint ex-pajdagágász) sok zűrös gyerkőcöt láttam, nekem csak a határozott de szelíd következetesség működött... bár azok nagyobb gyerkőcök voltak... MIndn esetre kitartás. Manókád is ki fogja nőni...
kindertojas
 
 


Kép
kindertojas
 
 


Kindertojas! Nem semmi stílusod van, tetszik! Én is pedagógus vagyok. Ráadásul problémás gyerekeket tanítottam. Náluk a szép szó nem működött. Aki kicsit szelídebb volt, annak nagyon hamar a fejére nőttek és nem tudott rendet tartani. De persze Roli egyáltalán nem hasonlít rájuk. Látom sikerült vonalzót gyártani! Ügyes vagy!

Inerke! Nem semmi listát kreáltál! :shock: A kórházba nálunk nem kell pelenkát meg ilyesmiket vinni. Mindent adnak, amire a babának szüksége van. Sőt, még plüssjátékot sem szabad a babák mellé rakni az ágyba. Kórházi ruhában vannak, kórházi pohárból isznak (nem adnak nekik cumisüveget). Csak annyi saját holmi kell, amiben hazavisszük.

Kép
szly27
 
 


Inerke! Most figyeltem a babakocsit! A tolókarja szerintem a tiednek sem átfordítható, csak maga a sportrész rakható fel fordítva. Úgy az enyém is, de nem hiszem, hogy 20 méter napsütés miatt lekapom gyerekestől a vázról a sportrészt és megfordítom. Pláne ha már nem 4 kg a baba.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Imáim meghallgattattak és Toncsi este 7-től csak reggel 8.30-kor kelt és most is szunyókál kicsit.

Voltunk Toncsival státuszvizsgálaton és sajna nem csíptük még meg a 11 kilót. 84 cm és 10 és fél kiló, na majd jövőre :wink: .

Toncsi nem egy verekedős fajta, de a barátnője simán fellöki, megpofozza ő meg szalad az ajtóhoz, hogy haza akar menni.

Jó hosszú lista :roll: , majd én is átnézem, ha több időm lesz :D .

Micsoda mellszerkezetekkel bírtok :shock: :shock: , nekem most 75-80 C (milyen lehetett előtte 8) ).

Nővéremnek ikerlányai születtek a 26. hétre, kiló alatti súllyal. Hónapokig kórház volt, azóta rengeteg műtét. Most 8 és fél évesek sokféle problémával :( . A fejlettebb leányzó iskola-előkészítőbe jár, huncut cserfes lány, de figyelni nem tud sokáig és nem tud önállóan járni. A kisebbnek minden téren lemaradása van. Szóval nem könnyű helyzet.

Mindenki a pocakban maradni még pár hónapig :wink: !
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a kedves fogadtatást sly27, csillala és inerke! Üdv a többieknek is!
Igen, szeretnék vonalzót, a nőivonalon regisztráltam is tegnap, de még nem jött meg az aktiválás az e-mailemre. A babafalván próbálkoztam, először a nagyfiúknak akartam, de valamiért azt írta a '92-ben születettre, hogy 12 éves :lol: Tehát szívesen veszem, ha segítetek :) Vagy ne is reméljem, hogy a majd 16 éves kamaszomnak vonalzót készíthetek?! Igen, tudom, nektek kis gyerekeitek vannak... Azért előnyben is vagytok velem szemben, mert még frissek a terheségi és babázási emlékek. Az enyéim már olyan régen voltak kicsik, hogy mindent előlről kell majd kezdenem :)
Lassanként írok majd magamról is, remélem naponta be tudok majd nézni, hogy olyanokkal beszélgessek, akiket hasonló gondok aggasztanak napról napra, mint engem:)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Inerke: köszi kérdésed, már jobban vagyok!!!
A másik topikban az egyik csajszi most vett egy kocsit 50000 ft-ért szerintem nagyon jó kocsi. Tett fel róla képeket, ha van kedved nézd meg. Innen páran szoktunk oda is irogatni, ha van kedved oda is csatlakozhatsz. A várandóságon belül a 2008 nyári kismamák topik.

Csilla: nagyon szép fejlett kislány Toncsi, kit érdekel hány kiló!!! :lol: :D :lol: :D Az ukokatesóm kislány 12-én lesz két éves és alig 10 kg. Vidám és egészséges kislány!!! :lol:

Tojat: nagyon jó fej vagy!!! Jó a vonalzód is. A bunyóval kapcsolatban más egy saját kisgyerek és más egy "idegen" nagy gyerek. A párom edző és ő többet elér fegyelmezés címén a tanítványainál mint a szülők.

el...né: Örülök, hogy te is csatlakoztál hozzánk! Gratulálok a nagyobb és a pocakban nővekedő gyerkőcökhöz!!!
Ha van kedved te is csinálhatnál vonalzót!!!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Joli! Szerintem csak a pocaklakónak csinálj vonalzót, mert a három már túl hosszú és nem engedi feltenni a babanet. Csak kettőt enged, akkor meg már választanod kéne, hogy melyik gyereket tedd fel.

Kép
szly27
 
 


Szia Titanilla!
Kezdek már mérges lenni a vonalzóra :) De lehet, ha mégis megcsinálom csak a picinek a babafalván. Téged nem találtalak meg a táblázatban, egyelőre onnan lesem, ki hol tart. Te merre laksz Budapesten és mikorra várod a babádat?

KépKép
Kép
el..né
 
 


Szly, kösz az infót, akkor nekizgram a pici vonalzójának, mert a nagyok között nem szeretnék külömbséget tenni. De milyen diszkriminácó az ilye, hogy csak két gyereknek lehet :roll:
Titanilla, most látom, hogy a vonalzódon megvan, hány hetes vagy! Bocs, vak voltam!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok Csajok!

Üdv az újaknak, végre már jöttök! Joli! Én is a Péterfyben fogok szülni! :D

Röhögni fogtok: én is PEDAGÓGUS vagyok!

Tojat
Jó lett a vonalzód!

Szly
Bence is elkezdte a verekedést. Én nem verem, az apja csap néha a kezére. Tegnap viszont lent volt a játszin egy nagyobb fiú a társaival, és azok verekedtek. Eddig Bence soha nem ütött meg senkit, és ma engem is, illetve az egyik kicsit is! Borzasztó, hogy mindent utánoz, és egyfolytában. Ha egyik nap hisztizik valamelyik gyerek, akkor tuti, hogy másnap ő is!Mikor lesz már vége ennek a korszaknak?

Inerke
Nagyon jó a kocsi! Tetszik a színe is!
Viszont a listában van egy pár dolog, ami felesleges, és nem leszólni akarom! Amikor Bencét vártam, egy csomó dolgot velem is megvetettek, és tök fölösleges volt!

Ásványvíz, citromlé, szőlőcukor, szendvics
----- nem minden kórházba lehet bevinni, érdeklődj utána! Nálunk pl. nem lehet, az esetleges komplikációk miatt!

Málnalevél tea: ezt előtte kell iszogatni, de max a 36. héttől. Segíti a szülés beindulását!

Laktoherb tea: sok baba nem bírja, és naponta max 2 bögrével lehet meginnod. Ez sem a szülőszobára kell, majd apa csinál neked, és beviszi a kórházba!

Homeopátiás csomag: ez minek? Szerintem felesleges!

Iratokhoz: utolsó uh lelet, házassági ak-i kivonat, vércsoport és ellenanyagszűrés eredménye

A ruhákhoz: Szerintem döntsd el, hogy pizsit, vagy hálóinget fogsz viselni szülés után. Mindkettő felesleges! Viszont napi 2 hálóing kell, apának tanítsd meg a mosógép használatát! :D
Köntös is elég 1!
A könyvek is feleslegesek, nem nagyon fogsz tudni olvasni!!!

Azt a rengeteg gyógyszert is felejtsd el, algopirynt a nővér adja, ha szólsz, hogy fáj, de ezt is csak az első este kapod!
Kúp sem kell, kapsz, ha szükség van rá. A legjobb: hogy legyen székleted: frissen facsart narancslé! Nem a dobozos!
A hengerpárnát meg az úszógumit helyettesítve 1 db kispárnát vigyél!

A babó kórházi cuccait pedig tényleg kórháza válogatja! Elméletileg minden és hangsúlyozom MINDEN újszülött részleg kap ingyen Libero pellust, és azt adnak, napi 5 db-ot. Nálunk babóhoz egyedül popsitörlőt kellett vinni! Ruhát is ők adnak, csak a hazamenős kell, de az is csak az utolsó nap!
A fürdőlepedőt sem értem, mi azt is kaptunk! Cumisüveget, meg cumit sem kellett vinni, mert nem adnak (legalábbis a Péterfyben) hozzátáplálást a kicsiknek. Vészhelyzetre meg kapsz kórházit! De ez szinte soha nem kell!!!

Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Na, sikerült én is vonalzót varázsoljak! Pár év múlva már jó kzdő leszek :lol:
Hannablanka, örülök neked! Neked már vannak tapasztalataid a Péterfyben, gondolom jók, ha a másodikat is ott akarod megszülni. Majd kérdezek, jó? :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Inerke: tényleg nem semmi lista! de abban igaza van Hannablankának, hogy egy pár dolog fölösleges, márcsak azért is, mert rohadtul nem tudsz hova pakolni a kórházi ágyadnál. A szoptatós könyvet is inkább előtte otthon érdemes átböngészni - de érdemes, mert sok kínszenvedést kerülhetsz el, ha tudod a helyes mellretételt és apróbb trükköket.
Mellszívót én nem használtam, még alig volt tejem, mikor már haza is engedtek. (mondjuk otthon sem tudtam mellszívóval fejni, csak kézzel egy kicsit...) Szóval a legjobb és "legsterilebb" mellszívó a pici babád. Nem tudom a te kórházadban hogy van, de az Istvánban egész nap velem lehetett Csenge. Szerencsére sokat aludt, így én is tudtam pihenni mellette. Viszont itt minden babaruhát nekünk kellett vinni, fürdőlepedőt is, meg popsitörlőt. A köldökápoláshoz adtak ott mindent: alkoholt, hintőport, gézlapot. És pelenkát tényleg adnak Liberot talán 5 db-ot, de szerintem az egy picit nagy (pedig Csenge 3790g-mal született) így az elején mi is a Pampers Newborn pelust használtuk, utána elhasználtuk azt is , amit a kórházban kaptunk :D
Cumi szerintem nem kell, cumisüveget megint nem tudom, mert az Istvánban a szopira vannak ráállva. Ha meg olyan a szitu, biztos adnak.
A gyógyteákkal kapcsolatban: a Laktoherb sem az első napokban kellhet, mivel az első pár nap még "csak" kolosztrum van, pont ez kell a babáknak, és a hígabb, tejszerűbb tej csak pár nap után lövell be. Mellápolásra szuper a Medela Purelan kenőcse - ez tiszta lanolin, szóval nem kell lemosogatni.

Bocs, ha hosszú voltam...

Kép
Kép
deako
 
 


Ja és sziasztok újak!!! :D

Kép
Kép
deako
 
 


Hali!

Na jó, nekem is pedagógus végzettségem van :wink: (de nem tanítottam egy percet sem :oops: ), asszem mindenki szerencséjére.

Egerben is bevezették a bababarát kórházi státuszt, több baba-mama szoba van (vagy csak az van :oops: ), meg nem adnak a gyerekeknek pótlást. Addig hallottam a történetet, hogy 2 babácska majdnem kiszáradt, mert hát mindent eszetlenül kell csinálni, bár ez magyar szokás. Most én is izgulok, mert anno Toncsival csak az 5. napon lett tejbelövellés, és addig mi lesz :shock: ? Igaz, akkor nem volt velem a babám és csak az 5. napon láthattam, akkor indult be a tejcsi. Remélem, most másképp alakul!

Emlékszem, amikor megszültem, volt ott egy anyuka, aki rettenetesen köhögött és kért (volna) csillapítót, mire mondták, hogy nem azért van itt :shock: . Inkább fertőzze meg az összes babát és anyát. Az ész megáll!

Jók a vonalzók :wink: !

Titanilla, a párod milyen edző? Az enyém karate 8) . Annyira cuki Toncsi, ahogy hadonászik karate címszóval :lol: . Meg rugdos (csak előtte meg kell kapaszkodni valahová :lol: ).

Én is összeírtam még Toncsi előtt egy listát, átküldtem barátnőmnek (3 gyerekes anyuka), egyik-másikra csak nézett, hogy az mi a szösz :D ?
Nekem a laktoherb helyett a fitolac teát javasolták (erősebb).
A Hepatitisz szűrés lelet mindenképp legyen ott, mert ha nem, kezelik a babát ellene!
Inerke, Te mennyi időre szeretnél beköltözni a kórházba :roll: ? Szerintem ez rengeteg holmi!

Most van nálunk lomtalanítás, hogy mennyi mindent őrizget az ember fölöslegesen :roll: :D ?

Az tényleg nagyon jó, ha átfordítható a babakocsi tolókarja!

Na, Patrícia, mikor jöttök Egerbe egy plázás jegeskávéra :wink: ?

Jó éjt,
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!
Inerke! Nem semmi a listád. de szerintem kórháztól függ, hogy mt kell vinni. kecskeméten pl. a saját hállóinget, vagy pizsit sem engedik. Mondjuk, egyáltalán nem bántam. Így nem "apa" kellett a mosással bíbelődjön.
Hannablanka: nagyon aranyos a kis Bence!

Kép

Kép
balogpali
 
 


Sziasztok!

Pedagógusok serege, már lassan kiteszünk egy kis tanárikart! :lol:

Roli nem aludt valami jól, 3-5-ig volt fent. Ez alatt kétszer kellett átmennem hozzá. Szóval azért nem volt olyan rossz.

Úgy látom a verekedés mindenkit elér, tisztelet a kivételnek.

Azt hiszem, hogy Titi is épp most végzi a tanítóképzőt!

Kép
szly27
 
 


Szly: épp akartam írni, de köszi!!! :lol:

Hát a szelektálással kapcsolatban nekem is van hozzászólásom!
A narancslevet nem javasolják, mert belemegy a tejbe és fájhat a baba hasa tőle. Az úszógumi sógornőmnek negyon jó szolgálatott tett, mert így nem kellett teljesen ráülnie a sebére. A szopispárna is nagyon jó szólgálatott tett, az egyik csajszi hozott és én is használtam. Én az első időben a hónom alá fektettem Olivért így volt a legkényelmesebb szoptatni. (majd teszek fel róla képet, ha megtalálom.
Mi kaptunk hálóinget, betétet, pelenkát, popsitörlőt, babaruhát, nem kellett ezeket bevinni.
A homeópátiás csomag a vajúdásnál és szülés után segít. Erről lehet tájékoztatót kérni a szülésznőknél. Sok mindenben segít.
Itt találtok ezekről infót! :lol:
http://www.simonmed.hu/termek.php?alkat_azon=26&oldal=0
Amúgy az utazótáskában az ágy alatt elfér minden.
Az biztos, hogy nem lesz semmi másra időd csak a babádra és magadra.

el...né: Titi néven találsz meg a táblázatban. Újpesten lakom a Nyár utcában. Te merre laksz?

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Kindertojás!
hát köszi a bíztatást. a mellbőségem a terhesség alatt több, mint 10 cm-t nőtt. c-D kosárról indultunk, és már G-H-t hordunk.
Az vigasztal, h kb 1 hónapja nem nőtt. hátha megáll. Én hiszek a csodákban, de azért a Riska díjra én is pályázok :-)

azon gondolkoztam , h léteznek-e még egyéni melltartógyártó kisiparosok.....
inerke
 
 


szly: "A tolókarja szerintem a tiednek sem átfordítható, csak maga a sportrész rakható fel fordítva."
bocs, de tök hülye vagyok a témához. Ez akkora különbség? Tehát átfordítós jobb lenne? nem elég, ha fordítva rátehetős a mózes meg a sportrész.
Sose volt erősségem az ilyesmi, de azon gondolkoztam, h a Peg perego sem átfordítható, és miért lehet ez fizikailag.
Arra jutottam, hogy mivel csak az egyik sor keréken van a fék, és a másik a bolygósítható, ezért ha a kocsi fordulna meg, akkor hátra kerülne a bolygókerék, és előre a fék. Az meg ugye elég hülyén nézne ki, használhatatlan lenne. Ezért annak is csak a "feltét" fordítható át, nem a kocsi. na ezt találtam ki, h ezért lehet.
vagy hülyeség?
inerke
 
 


Titanilla: köszi benéztem azajánlott topic-ba, írtam is a lánynak ,majd meglátjuk, mikor válaszol. köszi

Tisztelt Pedagógusok, és nem pedagógusok :) !
mindenkinek köszönöm a kórházi listám korrigálását, átírtam a válaszaitoknak megfelelően.

A mellszívóval kapcsolatban mi az álláspontotok?
tegnap jártam a dm-ben, az Avent kézi verziója 12e Ft, akkor mennyi lehet a "gépi"...
kell ilyet venni, mindenképp szükséges? Ha igen, akkor kézi v gépi?
inerke
 
 


Inerke! Sajnos a mostani babakocsikat így gyártják. A nem bolygókerekesek általában fordítható tolókarúak és van a Bergonnak olyan is, ami bolygós és fordítható is. Bergont nem akartam venni, mert sok rosszat hallottam és láttam már vele kapcsolatban.
Szerintem, én legalábbis út közben nem fogom szétkapni a babakocsit a napsütés miatt. Könnyebb lenne, ha csak a kart kéne áttenni. De én ezt az igényemet feláldoztam a bolygókerékért! Nekem az most fontosabb volt. Mert Rolinak nem bolygós volt a kocsija és amikor már nagyobb volt és a kocsi elején ült, marha nehéz volt vele közlekedni, főleg nagy tömegben.
Veszek egy napernyőt rá és kész! Szél ellen meg majd húzom.

Nekem a sima kis kézi mellszívó nem nagyon vált be. Sokan nagyon dicsérik az Avent kézi mellszívóját, csak olyan drága. Pedig én is szeretnék. Nekem Rolival olyan volt, hogy volt egy kis tartálya, meg volt rajta egy kis cső, amit nekem kellett bekapnom és szívni. Tehát én szabályoztam a vákuumot. Ha kellett szívtam még rajta. Ezzel elég jól tudtam fejni és nem is volt drága, talán 3 v. 4 ezer. Szerintem most is ilyet fogok venni. Szerintem mindenképp kell egy mellszívó. Mondjuk a kórházba nálunk ezt sem lehet bevinni, mert nagyon a természetesség hívei. Azt mondják. hogy ödémásítják a melludvart és a baba nem tudja majd helyesen bevenni a szájába. Ami szerintem nem igaz, én 7 hónapig használtam és semmi gond nem volt.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Szia deako!A kedvenc lánynevem a Csenge már vagy húsz éve :)
Ha már nykig vagyunk a pedagógusokban, én is elárulom, hogy tanítottam egy évet alsóban még a kilencvenes évek elején :lol:
A tejes témára nem tudom, mit mondjak, nekem anno semmi nehézségem nem volt a szoptatással, se a tej mennyiségével. Mellszívót sosem használtam. Igaz a babák mindig velünk voltak. Vajon most hogy lesz?
A kórházi listám is rövid volt annak idején, semmit nem szabadott vinni, akinek vágása volt, még bugyit sem viselhetet. Virágot is tilos volt bevinni. Gyógyszert nem is lett volna bátorságom semmit bevenni az orvos javaslata nélkül.
Titi, bocs, rájöhettem volna magamtól is, ha egy kicsit figyelmesebb vagyok :) A hatodik kerületben lakunk.
A melltartókkal én csak most kezdek bajban lenni, eddig jók voltak a régiek. Most már csak szoptatósat akarok venni.
Babakocsihoz se tudok hozzászólni, kaptunk egyet a bátyáméktól, az még becsomagolva áll. Az ő fiúk május végén született, állítólag nagyon jól ki tudták használni. Azt hiszem ráérek még kimosni.
Láttam az elmúlt napokban a cumi volt a téma. Én felkínálom a babócának, ha kell neki, akkor szopja. A nagy fiaim is cumizat, de már egyéves koruk előtt eljátszották, vagyis csak játéknak használták, így eltettem. Én viszont az ujjamat szoptam és bizony iskolás koromra se tudák kinevelni belőlem :oops:

KépKép
Kép
el..né
 
 


El..né! Ugye Jolinak hívnak? Na ezért vagyok én is inkább cumi, mint ujjszopi párti.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Van egy jópofa oldal, hátha tetszene nektek is:

http://abbcenter.com/index.php?t=kismamalinkek#

Itt sok mindenfélét meg lehet lelni, ami jól jöhet pl egy egészen kompakt kórházi listát is (amúgy a reklám helye, egy volt sulitársnőm csinálja - most a második kicsinyével van otthon)

Inderke, ha valahol találsz egy cicifixgyáros nénikét, szólj, lécci!!!! (én eddig nem találtam semmi ilyet, de még nem hagytam abba a növekedést :oops: és lassan nincs tovább :? )

Van valamelyikőtöknek tapasztalata a II. női klinikával kapcsolatban? Tudom, még nagyon ráérek, de jó lenne hallani valamit róla. A klinikás topikban megy az utolsó használható leírást 2004-ből találtam :( , persze belefér, h én bénultam...

Másik kérdés: mit tudtok a kendővel való hordozásról? (az idevágó netes oldalakat elolvastam, de mivel ezek javarészt reklámok... szóval jó lenne néhány hús-vér kismama véleményét is megismerni)
Ja és meg lehet úszni a babakocsizást? Vagy akkor készüljek a combvastagságú bicepsz kifejlődésére? :shock: (kicsi a lift a házban, kocsink hát... hümm... velem egyidős a drága, szóval többet döglött, mint működö, szóval bkv...)

Ja, a vonalzót minden alkalommal be kell illeszteni?

tojás

Kép
kindertojas
 
 


Szly, igen, Joli vagyok, csak a vonalzóval kiütöttem az aláírásból a nevem.
Kindertojás, tedd be a vonalzót az aláíráshoz a profilodba, akkor mindig megjelenik és nincs több bajod vele. Én a barátnőimtől csak jó tapaszatalokat halottam a kendőről, ezért én is szeretném majd abban hordozni amíg lehet.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Én a kendőről csak jót hallottam olyanoktól, akik sokat használták. Nekem kényelmesebb volt a babakocsi.

Kép

Kép
balogpali
 
 


Hello lányok!
Termeltetek rendesen! :D A tegnapi elég hosszú hozzászólásom elszállt,szintúgy a mai!De nem adom fel! :)
nerke!
Nem ijesztgetni akarlak,de a ciciméret majd csak a szülés után pár nappal nő meg igazán!Mindegy milyen volt előtte olyat látsz akkor,hogy szemed-szád tátva marad! Ami a mellszívót illeti,nekem nem jött be az Aventes kézi,bár csak a kórházban próbáltam.Kaptam Pesztonka elektromosat-nehogy kipróbáljátok,semmit sem ér!Nálunk mondjuk bejött a kiskönyvben írottak,hogy 6 hetes korra beáll a kereslet-kínálat utána már nem nagyon fejtem,addig viszont kézzel,meg a legegyszerűbb pumpással!!!10 liter le volt fagyasztva,6 dl híján mind a kukában végezte!!!Kérdezz utána a kórházba mit lehet bevinni,mi az amit adnak,mert van ahol napi 1 body+ 1 rugi a limit! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Az egri kórházba csak pelus,meg törlőkendő kellett,még betétet is adtak!
Tojat!
Azért is találó a Kindertojás név,mert hogy te vagy a tojás,benned meg a meglepetés... :lol: És neve van már a pocaklakódnak?Ami a babakocsit illeti,én nagy hasznát vettem eddi is,és most is.Amikor pl. pici volt,és 3-4 órát aludt kint benne a terszon,kendő esetén mit lehet csinálni?Ennek ellenére én is kipróbálnám,de szerintem alapkellék.Meg hát egy idő után amikor jó pár kilót nyom a gyerkőc,kímélőbb a hátnak,vállnak egy kocsi amit tolsz,de ez csak az én véleményem,kendő-tapasztalat nélkül!!!
E-né!
Üdv itt!Neked aztán van tapasztalatod a fiúk terén!Hogy hívják a fiaidat,És a pocaklakónak mi lesz a neve?
Csillu!
Valamikor hónap közepe felé készülök Egerbe,jó lenne összefutni!Ja,az emeleten meg Isteni a fagyi!!! :oops:
még a tegnapi "rosszcsont-témához" hozzászólva,nekem az a meglátásom,hogy a korábban 2,5-3 év körül emlegetett dackorszak mostanság kicsit előbbre jött.. :shock: Nálunk Márk még csak egyszer hasalt üvöltve a Tesco padlóján,mert nem mehetett még egy kört a Donald kacsás játékkal! :oops: Otthagytam,de semmi reakció,aztán visszamentem érte,és elhoztam.1 percig tartott a sírás!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Inerke: a mellszívót azért érdemes bevinni a kórházba, mert ott segítenek hogyan kell használni. Nekem volt aventes kézi, de nem jött be túlságosan. Vettem pesztonkát, de az katasztrófa, bár ahoz volt orrszívó is, de az még annyit sem ér mint a mellszívója. A barátnőmtől kölcsönkaptam a madela gépi szívóját az nagyon bejött. A kórházba is hasznát lehet venni a mellszívónak, ha már elkezd beindulni a tejed, és pohárból vagy kiskanállal azt is oda tudod adni a babucinak.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Halihó!
Babakocsi: szerintem is nagyon jó, ha átfordítható a tolókar: a nap, meg a szél miatt is, meg az elején úgyis folyton látni akarod, aztán meg, ha már ül, akkor meg ő szeretne kifelé nézelődni. Nekünk Baby Design Lucky kocsink van - 35 e volt, de ez volt a legeslegkönnyebb 2 funkciós babakocsi (8,5 kg). Igaz, csak majdnem vízszintesig dönthető, de az elején egy textilmózest tettem bele, így tökéletes volt.
folyt.köv.

Kép
Kép
deako
 
 


Sziasztok!
Fú, nagyon beindultunk! Nagyon jó!!! :D

Mellszívó
Én Medela gépit használtam, nekem sem jött be a kézi!
Az én tejcsim is csak a 8. napon indult be már itthon.
Bence besárgult a kórházban, nem akart szopizni, és akkor kapott cukros vizet. Tehát a Péterfyben vigyáznak nagyon, hogy ne száradjon ki! Az utolsó éjszaka pedig infúzión volt, ekkor kellett a mellszívó, hogy ami van a cicimben, próbáljam meg kipréselni. Igazából utána is kellett, mert rengeteg tejem volt. Rakosgattam is tejgyűjtó zacskóban rendszeresen a mélyhűtőbe, aztán amikor megpróbáltuk Bencust ezzel etetni, nem kellett neki. Dobhattam ki az egészet!!! :(
Ami nekem még kellett: bimbóvédő. Kicsi fiam ugyanis hátradugta a nyelvét, és a csecsemősök sem tudtak vele mit kezdeni. Akkor ajánlották, hogy próbáljam ki bimbóüvédővel, mert az le tudja nyomni a nyelvét. Bejött!!!

Titi
A narancslevet csak egyszer kell bevinni, hogy meginduljon a széklet. Nekem mondjuk nem volt rá szükségem! :)

Joli
Kérdezz csak nyugodtan! Van választott orvosod? Pontosan mikorra vagy kiírva, június elejére, ugye? Én június 29-re. :D

Kendő
Én Bencével nem használtam, de sok ismerősöm használ, és el van ragadtatva tőle. Már egész kicsiket is bele lehet tenni, főleg, ha van egy nagyobb is, aki még babakocsis! Szerintem praktikus. Az egyik barátnőm tart ilyen tanfolyamot az Astóiánál!

Kindermeglepetés
Az unokatesóm most a nyáron szült ott. Azt mondta, ha orvost változtatna is, szülésznőt biztosan nem. Ő nagyon meg volt elégedve a kórházzal!

Puszi mindenkinek, és jó éjt!

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Patricia, megfejtettél! Ugyanis egy kindertojással próbáltam elsőre rávezetni az én párocskámat a nagy helyzetre... :oops: Amúgy pedig amiatt is találat, mert szemérmes a manó és dugdossa az alfelét :P , igazi meglepetés...

Hannablanka, ha meg tudod írni a tanfolyásos barátnőd vagy a tanfolyam elérhetőségét, akkor beneveznék egy ilyenre!

És mindannyiótoknak köszönöm a kedves fogadtatást! (még nem is írtam, de nagyon jól esett...)
kindertojas
 
 


Kendő: én nagyon sokat használtam, szerintem szuper! Az elején pl. ha nem tudtam megnyugtatni, föl a kendőt, be a gyereket, és pár perc (tényleg pár perc!) és aludt, vagy csönd volt. És mind a két kezem szabad maradt. Így tudtam vasalni, porszívózni!!!(a porszívóra egyből elaludt). A legelején vízszintesen kötöttem föl, később (pár hetes) függőlegesen, és így jártam vele 9,5 hónapig! Akkor is csak azért álltam le vele, mert már úton volt Levi, és Csenge meg már nehéz lett.
De persze, ha sétálni mentünk, akkor jobb a kocsi. De ha csak utaztam vele, vagy boltba mentünk: kendő. Nekem sokat nyomott a latba, hogy a másodikon lakunk és nincs lift...
Inerke: a fékkel kapcsolatban: én nem tulajdonítok akkora jelentőséget a féknek, szóval nem baj, ha az átfordítással messzebbre kerül. Asszem én egyszer sem fékeztem be a kocsit...

Kép
Kép
deako
 
 


Sziasztok!

Én nagyon szerettem a kendőt, apa meg kifejezetten csak abban volt hajlandó a babóval sétálni. Mindig utálta a babakocsit, folyton belerúgott a kerekébe, nekitolta a falnak 8) . A kendőt pedig már pici kortól lehet használni a kengurúval ellentétben. Holnap majd teszek fel képet a kendős Toncsiról (a másik gépen van, azzal meg már nem akarok zörögni).

Én Aventos kézi mellszívót használtam, meg voltam vele elégedve (bár mást nem próbáltam), de a Madela gépit dicsérték nekem is.
Mivel Toncsi ugye korababa volt, nálam elkerülhetetlen volt a mellszívó. Bár a szülésznőm a kézi módszert szorgalmazta, de pár nap után kipróbáltam a kézi aventtal és hát ég és föld! Utána csak azt használtam és kellett is, mert Toncsinál 4 és fél hónaposan szopisztrájk volt és csak éjszaka félálomban és mindenféle elterelő hadművelettel tudtam becserkészni a cicit :roll: . Szerencsére 6 hós korára ez elmúlt, így végül 17 hós koráig szopizott. Igaz, egy jó fél évig már csak napi 2x. De ahhoz képest mindenki csodálkozott, hogy Toncsi csak 1 hónaposan kezdett el szopizni (pedig nekem természetes volt, hogy nem lesz semmi baj és tud majd szopizni). Előtte Ő is nagyon sárga volt (ezért is voltunk végül kórházban majd egy hónapos koráig), gyenge volt, aluszékony, lámpázták egy hétig majd infúzió, gyógyszerek és közben nem akartam még a szopival is erőltetni. A nővérek is helyeselték, így meg sem fordult a fejemben, hogy rosszul teszem. Érdekes, amint hazaértünk, már nagyon éhes volt, rátettem cicire és szopizott is, mint aki világéletében azt csinálta :D .

Nekem a 15 eFt-os babakocsin, bolygósítható kerék volt, és átfordítható a tolókarja. A márkájára nem emlékszem :oops: , majd megnézem.

Joli, be lehet írni az aláírásba a nevet utólag is!

Holnap hozzák a könyvespolcunkat végre, mert a könyveink jó része pár éve :shock: kint van a műhelyben. Még pakolnom kell.

Jó éjt,
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Roli nekem is 3 hónapos koráig bimbóvédővel szopizott. Anélkül valahogy nem tudta jól bekapni a cicit és nem tudott szopizni. Aztán 3 hónaposan valahogy nem akart úgy szopizni, így kipróbáltam bimbóvédő nélkül és láss csodát, úgy meg ment. Utána nem kellett a bimbóvédő. Most is tuti fogok vinni be a kórházba, hogy ha a pici is ilyen lesz, ezzel is meg tudjam próbálni.
Arra is nagyon jó volt, hogy nem lett sebes egyszer sem a cicim.

Kendő: Ha a kicsi is olyan lesz, mint Roli volt, nem próbálom ki a kendőt. Viszont ha valamelyik baba nem bírja a babakocsit, akkor tuti jó szolgálatot tesz. De szerintem a kendő mellett is kell babakocsi.

Kép
szly27
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: