Új privát üzeneted érkezett!

Na figyi Csajok! Hat engem akkora meglepi ert most! Kicsit dedos, de azert leirom. Szoval azt szeretnem, ha Zsebibaba, mikor megszuletik, legyen neki plussmacija, amivel tud aludni. A Nici-nek (Happy Box) tavaly karacsonyra volt egy jegesmacija (sok meretben persze), nem tudom ismeritek-e, de en akkor beleszerelmesedtem. Vettem is magunknak, isteni: puha a teste, a szore barsonyos, nem hullik, tehat nem fogja beszipkaznina baba, rovidszoru, de nagyon puha. Es bajos is. Na, kitalaltam, hogy ez idealis halotars lenne a babanak. Igen am - de akkor is promos volt a cucc es azota nem gyartjak, mi tobb, sehol se lehet kapni. Gyorsan szetneztem a neten es rendeltem 2-t (2-t szeretnek a gyereknek, hogy amikor az egyiket lehanyja-osszenyalazza, is ott legyen a masik, hogy zavartalanul alhasson vele, mig en kimosom a serult darabot... ez a tesomeknal nagyon bevalt es nagyon kenyelmes!). Nekem 20 centis van otthon, igy azt szerettem volna megegyet, de azt nem talaltam. Igy rendeltem 2 db 28 centiset egy helyrol - ott kiderult, hogy csak 1 van. OK, kuldjek azt az 1-et - aztan veletlenul talaltam egy 20 centiset valahol Azsiaban, azt is megrendeltem (igy most 3 macink lesz, de az se baj, 1 marad Kaminak :). Es most megerkezett az elso, a 28 centis es GYONYORU! Mar tok elfeledkeztem rola es most idetettek az asztalomra es olyan boldog lettem, mikor rajottem, hogy ez a BABA MACIJA!!! Remelem a masik (a 20-as) is megerkezik hamarosan es ezeket is odatehetem a baba-sarokba, ami mostmar egyre nagyobb... Kép Macika
kami
 
 


Kami: megegyeztünk. :) Hétfőn megmutatod nekünk Zsebibabát. Szupper. Már tökre várom.

Nálam a frissítés sem mindig jön be, olyankor azt csinálom, hogy rányomok arra, hogy "Babanet társalgó", és akkor kezdem előről, hogy Gyermekek/magzatok kor szerint, 2007 tavaszi babák. Akkor általában már jó.

Ági: igen, én is néztem egyet, hogy mennyi mindenre lesz még szükségünk, miket kell venni. Hát nem kevés cuccost.

KépKép
catrine
 
 


Kami: ez télleg gyönyörűséges és puha és minden. Én is néztem, és nagyon nehezen álltam meg, de anno otthagytam a boltban. Már bánom. Jajj, nagyon jó meglepid volt, tök szupper. Az egyik barátnőmnek ilyenből tolltartója van. :)

Én amúgy imádom a macikat, egy csomó plüssöm van. Majd egyszer összeszedem őket, egymás mellé teszem, és lefényképezem nektek. :)

KépKép
catrine
 
 

 
 

De ez olyan... pihepuha pluss, isssteni!!! Szivem szerint kiultetnem az asztalra, de az eleg hulyen nezne ki :) A salat egyebkent le fogom venni rola, az otthonirol is levettem, minel kevesebb sallang van rajta, annal jobb. A gyereknek meg foleg. Nekem van belole bogrem, kulcstartom, telefontokom... mindig is imadtam a Happy Box-ot, de aszonta ez a szallito, hogy csodbe megy, ok is ugy vasaroltak fol nemreg a teljes brit keszletet es ebbol tudott nekem 1 db 28 centiset kuldeni... mert ennyi maradt... :(
kami
 
 


Kami: én is imádom. (Imádtam?!) Basszus, télleg csődbe megy? :( Mondjuk az az igazság, hogy sajna nem is csodálom. Amennyi pénzt el tudnak kérni miniatűr darabokért... De ezzel együtt egy csomó cuccom van onnan, nekem is telefontok, plüss, bögre, kulcstartó... Minden. Ha kéne mondani kedvenc boltot, nem vmi ruhaüzletet mondnék, hanem ezt. Tollam is van.

És sztem nyugodtan tedd ki az asztalra, nálunk az irodában szinte mindenkinél van vmi, nálam történtesen egy maci, amit akkor kaptam Vikótól, amikor megtudtuk, hogy baba lesz. :)

KépKép
catrine
 
 


De 28 cm! Nem kicsi am! Nekem delfinek vannak az asztalon, meg kagylok, meg Jordaniabol sivatagi homok, meg a Holt-tengerbol so... ezek. Kollegaktol kaptam oket :)
kami
 
 


Jahh, télleg :D Bocsi, hirtelen nem értelmeztem. Delfinből nekem olyan van, ami igazából egy óra, az aljában meg van vmi kék lötty, és abban úszkál a delfin.

KépKép
catrine
 
 


Azt tudom milyen :) A baratnomnek is van olyan. Nekem Horvatorszagbol jott, ilyen kis szobrocska. Aranyos, 2 kek delfin ugrik...
kami
 
 


Sziasztok4
kami
szép maci, viszont ahogy látom gyöngy szeme van, azt lehet, hogy sokáig nem hagyhatod majd Zsebikénél, nehogy leharapja.
Nálunk Tódor van, mikor 3 hónapos volt Krisztián akkor kapta, viszont nem győzöm mosni és azóta nem kapok ilyent :cry: Mindjárt megmutatom Kép
Ebben az a jó, hogy könnyen meg tudja fogni.

Pocis képet jövő héten igérem teszek, de ma már nem. Délután megyünk vásárolni, hétvégén meg hazamegyünk anyuékhoz.
Ugye magamnak meg nem tudom lefényképezni :oops:
Majd a másik képet is pótolom, de kevés időm van géphez ülni, most is vasalnom kéne :roll:

Délután már nem biztos, hogyí tudok jönni, így mindenkinek kellemes hétvégét kívánok :!:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Pluto!,
Nem, nem jol latod - varrott fekete szeme van, cernabol :)
Hat latod, en ezert akarok 2-t! A tesom kisebbik lanyanak van egy Samy macija. Vikmancs enelkul nem tud aludni (pedig mar 4 eves), szoval a tesom gyorsan rajott, hogy kell meg egy es szerencsere kapott is. Kiskoraban Viki nem is tudta, hogy 2 van - mostanra mar rajott, hogy mi a szitu, de nem banja, viszi oda a tesomnak, hogy "anyu, mosd ki Samy macit"... es keri el a masikat... Es ez igy van jol. Zsebibabanak is lesz 2 db 20 centis Macikaja, Kaminak meg marad az 1 db 28 centis... en ugy is nagyobb vagyok, mint o :)
kami
 
 


Kami
Az a macika nagyon aranyos!És milyen jó ötlet,hogy kettő kell belőle... :D
Egy óra múlva mehetsz haza!!! :lol:

Totál kész vagyok ma.Álomkorban szenvedek,nincs kedvem megmozdulni sem és ráadásul úgy émelygek vagy hányingerem van már nem is tudom...Összegezve:ramatyul vagyok! :cry:
Vendég
 


Szia Sagi,

Igazsag szerint nem haza megyunk az emberrel, hanem a koruton a Katay-ba. Van vagy 10e Ft erteku kuponunk oda, es le kellene mar vasarolni... Most elhataroztuk, hogy elnezunk ide, kozben setalok egy nagyot, ami nagyon hasznos egy kismamanak...

Sajnallak, hogy rosszul vagy :( Otthon vagy? Nem akarsz kicsit ledolni-alukalni? Nem tenne jot?
kami
 
 


Ági: sajnálom, hogy ilyen rosszul érzed magad. :( Amit Kami írt, tényleg jó lehetne, dőlj le egy picit, pihizz, sőt, az sem baj, ha elalszol.

KépKép
catrine
 
 


Rokica,
Az 1-2 óra alvás nem is annyira rossz, csak kár, hogy emellett nem alszik éjjel. Nati is kb annyit alszik. Mostanában váltott 1x alvásra, és most remélem, meglesz a min. 2 óra. F7kor kelt és 9ig tuti nem lesz alvás. Amikor kicsit kiborít Nati nemalvása, mindig az alvás horrorsztorikra gondolok. Kedvenc kolléganőm mesélt a barátairól. Náluk a picinek kb nincs alvásigénye. Újszülött korától kezdve NAPI kb 4-5 órát alszik. Az utolsó info olyan 1,5 éves korából való. Miután éjfélkor sikerül ágyba tuszkoli, 4kor kukorékol. Zéró napközbeni alvással, két holt fáradt szülővel. Amikor azt kérdeztem, hogy bírják, annyit mondott, sehogy. Hogy is gondolhattam másként?!

A két óra nem jött be, ébredezik, jó egy óra alvással
lorca
 
 


Lorca:

Ezek szerint mindig van rosszabb. :P Nem is tudom, mit csinálnék, ha Zsuzsa csak 4 órát aludna egész nap, nem is értem így hogy élhet gyerek... vagy ember.

Azért Zsuzsa éjjel alszik... fél nyolctól reggel hatig, tehát a 10 és fél óra megvan, csak megszakításokkal.


Más...

Néztem a babakelengyés lapot... a babaápolásig oké... de pl babafürdetéshez mi kizárólag még mindig az orvos által felírt fürdetőkrémet használjuk, és samponnak a Johnsons babafürdetőt. Azt se tudom, mi az az olajos fürdető... krémet meg sose használtam a bőrére, a fürdetőkrém eléggé hidratálja. Szóval ott a 6-ból mi kettőt használunk. Körömvágó ollót én még a saját körmöm vágására se tudom használni, Zsuzsánál is csak a csipeszt szoktam néha. De még mindig olyan puhák a körmei, hogy maguktól letörnek, ha túl hosszúra nőnek, tehát nem nagyon szoktam manikűrözni. A kórházi pakkhoz csak annyit, hogy a Garmastan kenőcs helyett szerintem jobb az Avent mellbimbóvédő krém, mert azt nem kell lemosni. Ordító babával az ember nem mosakodni indul, hanem minél hamarabb előrántja a mellét és örül ha sikerül betömni a száját.

Most hirtelen ennyi.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Jo reggelt Csajok!

Ma jonnek hozzank a tesomek, Olaszorszagban laknak es most itthon vannak, elneznek hozzank is. Na, mivel felkeltem mar megint fel 7-kor, gondoltam hasznossa teszem magam - csilivilire pucoltam a konyhat. Most folmostam, szarad, van meg 1-2 eligazitani valo, de aztan kesz. Kozben eszembe jutott, amit a hazidokino mondott csutortokon: ugy takaritsak, hogy felejtsek mindent el es 2x kelljen mindenert odamennem, hogy sok kilometert tegyek meg a lakason belul... aszondta legyek orok mozgasban, mert a mozgas nagyon fontos a kismamanak... hat, igy is tettem, ha akartam, ha nem... mindent elfelejtettem, a Domestost a furdoszobaban, a Cillit Bang-et a WC-ben, stb... vicces volt :)

A tesom 2 kiskolke mar nagyon kivancsi az "uncsitesora". ugy megmutatnam nekik a videot, de sajna csak DVD lejatszonk van :( Pedig nekik ez akkora elmeny lenne, szerintem meg nem lattak ilyet... de lehet, hogy a sajatjukat mar lattak, azt nem is tudom...

Na, ebredezzetek szepen. Varlak benneteket fel 10-ig, akkor jonnek a tesomek...
kami
 
 


Rokica,
Akkor nálatok is a napi kb 12 óra alvás jön ki. Tény, hogy a hivatalos átlag alatt van, amit egy nem egészen egy éves bébinek kéne aludnia, de nagyon kevés "jól teljesítővel" találkoztam e téren. Kéne egy kicsit változtatni az átlagon talán a valóságnak megfelelően.

Babakelengye:
Mi is csak a doki által felírt kenőcsöt használtuk (egy évig), aztán nagyinál maradt a kenőcs és áttértünk Johnsonsra. Nemigazán látom a különbséget, annyi, hogy nekem minden illatosítóra elég durván reagál a bőröm és ezért magamon szoktam kipróbálni. Az enyém a dokisat tűri jobban. Eleinte samponnak is azt használtuk.
A körömvágas amúgyis egy tortúra, nem tudom, hogy lehetne egy ollóval megoldani. Nálunk csak szopi közben, félálomban, körömcsipővel megy.
Az Aventet nem próbáltam, csak a Garmastant. Így is szétrágott, az első hónapokban napi 15-20x szopizott, tehát amúgy is mindegy lett volta, mit használok. Emellett jobb volt sokkal, mint nélküle.

Kami,
Nincs egy szomszéd, akitől lehetne egy videólejátszót kérni? Vagy áttenni a videót dvdre? Aki ért hozzá és van felszerelése, gyorsan meg tudja oldani.
Oh, rend, minő távolinak tűnik!
lorca
 
 


Szia Lorca!

At akarjuk tenni DVD-re, csak elobb megvarom, mig a tobbi UH is lezajlik, azokat ugyanerre foltetetem es aztan attetetem DVD-re. Csakhat kozben nem nagyon fogom tudni nezegetni :( A fotot mar betettem a telefonomba, az most a hatter :)

Tesomek kozben mar el is mentek, sajna :( A nagyobbik csajszi (7 eves) megtapogatta (az utcan) a mellemet, hogy "hu, milyen nagy!"
:shock: Elneztunk a Brendonba is a noveremmel, elmondta neki anno mire volt feltetlenul szuksege. Pl hajkefe a koszmo ellen (???) es koromollo... de latom ti csipeszeztek... vettem most egy ollot, aztan majd meglatjuk. Neki anno bejott. Mellszivorol mi a velemenyetek_ Motoros vagy kezi? O aszondta, a motoros majd' letepte a mellet... o az AVENT kezire eskuszik...
kami
 
 


Lorca, meg valami! A Brendonbol hoztunk par regebbi ujsagot es az Anyak lapja februari szamaban a 67. oldalon azt irja, hogy "mar a korhazbol is csak olyan szabalyosan bekotott babahordozoban szabad hazahozni az ujszulottet, amely megfelelosegi tanusitvannyal rendelkezik..." blablabla. Ez valszeg amiatt van igy, mert nyilvan senki se gyalogosan viszi haza a kisbabajat (hacsak nem epp a korhaz mellett lakik, de akkor is kell valami, olben nem vihet egy csak fekudni tudo babat, nem??), emiatt kellhet a mozeskosar vagy a babahordozo. Valszeg emiatt kellett a tesomnak is anno a mozes...
kami
 
 


Kami:

Zsuzsának csak egyszer lett koszmós a feje, és akkor nagyon jól bevált egy régi, puha röstéjű fogkefe ellene. Meleg olajjal be kell kenni a fejét félórára, majd a kádban fürdés alatt lesikálni a puha fogkefével. Nem is tudtam, hogy erre kifejezett céleszköz is van. ;)

Persze ha valakinél visszatérő probléma a koszmó, akkor lehet érdemes felszerelkezni rá, de nem törvényszerű, hogy a gyereked feje koszmós lesz. Bár gondolom ez a legkisebb kiadás a sok közül.

Mellszívó:

Én sokat fejtem, mert Zsuzsa 5 hetes korától kezdve minden második héten egy egész napos tanfolyamon ültem (nagyon jót tett a lelkemnek kimozdulni a baba mellől). Ilyenkor apukája vigyázott rá, és lefejt tejet kapott. Egy ideig küszködtem az Avent kézivel, de nekem az is szétszedte a mellbimbómat, úgyhogy én maradtam a kézi fejésnél. Tíz hónapos koráig fejtem minden nap. Akkor hagytam abba.

Nem biztos, hogy a tiedet is szétszedné, nekem laposak, illetve befelé fordulóak voltak a mellbimbóim, már az is kinyújtotta hogy a baba szopizott. Amikor a mellszívó vákuumot csinál és még jobban beszippantja, az már fájt. Szóval melle válogatja. Persze ahhoz túl drága hogy az ember csak úgy hébe-hóba kipróbálgassa, az Avent kézi újonnan ha jól emlékszem olyan 15e forint. A motorosak még drágábbak.

Szerintem csak akkor éri meg egyáltalán mellszívót venni, ha tudod hogy rendszeresen másra fogod hagyni a babát, mert különben nincs sok értelme a fejésnek, illetve ha csak hébe-hóba lesz ilyen, akkor sztem felesleges kiadni rá ennyi pénzt.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Roki: a fejesnek nem az is az ertelme, hogy ha eleinte a baba nem szopik rendesen, de van tejed, ne apadjon el? Asszem az AVENT 13e Ft korul van (a nem motoros, a motoros inkabb 30...). A "koszmo-kefe" igazsag szerint egy sima, puhasorteju kefe es egy fesuvel egyutt volt 800 Ft max, nem egy okor ara... Tesom is aszondta furdesnel kell hasznalni es ez inkabb megelozi, mint leszedi a koszmot. Ha az ember furdeskor atkefeli a gyerek fejet, ki se alakul a koszmo... Hat, ez is egy uj ismeret :) Aszondta meg a lazmero nagyon fontos...
kami
 
 


Sziasztok!
Hogy vagytok?

Sem pénteken, sem szombaton nem voltunk itthon. Van egy kiadnivaló lakásunk Dunaújvárosban, azt takarítgattuk. Kicsit elegem van, bazira elfáradtam! Na, mindegy!

Róki!
Remélem jobban vagy már és a párod is javulgat a műtét után. Zsuzsa még mindig éjszakázik?

Kami!
Nagyon aranyos a plüssmaci, tegnap meg is kérdeztem a férjem, hogy a mi gyerekünk fog-e az apukájától valami ilyesmit kapni? Persze azt mondta, hogy igen, aztán kiváncsi vagyok rá! :) Nagyon várom Zsebiről a képet! :D

Cat, Gabi, Lorca, Sági!
Remélem mindenki jól van és jól telik a hétvége!

Táblát teszek fel ma, de lehet, hogy csak holnap!

Puszi mindenkinek! :D Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Ja, lányok!
Ti hogy vagytok a melltartókkal? Mert azt olvastam, hogy jobb folyamatosan hordani, hogy kevéssbé legyenek terhelve az izmok, hogy ne ereszkedjen meg annyira a mell. De nekem a szokásom az, hogy hazajövök és ledobom magamról, úgy idegesít. Most akkor hordjak otthon is? :cry:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szia Timo!
Orulok, hogy jottel! :) Felejtsd el a takaritos elmenyeket, pihenj es irogass ide! :)

Mint emlitettem, tegnap voltunk a Brendonban a tesommal es megneztuk a babakocsikat. Megmondom oszinten, nekem az a PegPerego Pramette tetszett a legjobban (kiprobalas utan is), amit regebben Cat fedezett fol (kep csatolva). Kiprobaltam, taszigaltam, igen konnyu volt fel kezzel is banni vele (igaz, nem volt benne egy minimum 4 kilos baba, se raaggasztva cuccok...). Pikk-pakk ossze lehet csukni esernyore, befer a kocsi csomagtartojaba (102,5 cm), 9,9 kilo es igen pratikus. Az ernyojet at lehet szerelni mindket oldalra: mikor picike a baba, szembe nez veled, mikor nagyobbacska, mar a menetirany fele nezhet. Ulo-fekvo, igeny szerint, 4 fokozatban dontheto, a labtarto 3 fokozatban allithato. Alul hatalmas pakoloter. A gyereket elmeletileg 4 eves koraig kiszolgalja. Tokkeletes! Ugy tervezem, sokat fogok a kolokkel menetelni a szabadban: kell nekem is a mozgas, neki meg a szabad levego es tekintve, hogy epp a tavasz legelejen szuletik, remek az idozites erre. Szoval nekem fontosak ezek a praktikus dolgok a babakocsinal. Progalgattam direkt nehany Gracot is, de vagy kevesebbet tudtak, vagy joval nehezebbek voltak (Cocoon Citisport csak 6,6 kilos es nem rossz egyebkent! De a hordozot - ha van hozza kaphato - nem lehet beletenni.). Viszont olcsobbak. Volt meg ABC Design brand is, az is komplexnek nezett ki. A tobbirol messzirol latszott, hogy nem az en elkepzelesem, szoval nem is nagyon neztem oket. A tesom is, en is egyertelmuen emellett a Pramette mellett voksoltunk. Aszondta tesom, anno bar lettek volna ilyen hiper babakocsik! O is abba a helyzetbe kenyszerult, hogy az elso rossz valasztas miatt meg egy babakocsit kellett vennie es a 2 ara ugyanitt volt valahol... Hat, ha ez szerkezetileg birja a strapat, akkor vegulis megeri az arat.

Mozeskosar: amennyire nagyokos voltam az elejen, annyira biztosan tudom most: nem veszek mozeskosarat! Legalabbis nem a tipikus PegPerego mozest: nagyon nagy boszme es igen nehez! Azt ha valaki hordozza, hat le a kalappal elotte! VISZONT: letezik egy Porte Enfant GM mozeskosar, ami joval konnyebb, de nem merev, hanem textil - na az talan hasznalhato valamire, de... ott a boltban nem ereztem, hogy erre igazabol szuseg lesz, szoval bizton allithatom: a babahordozo (amit kocsiulesse lehet alakitani) boven eleg lesz nekunk. A korhazba is, a maszkalashoz is. Igy ez a 2 dolog 112e Ft lesz es tekintve, hogy 4 eves koraig a babakocsi le van tudva (hacsak el nem torik vagy valami), szerintem nem olyan huzos. A babahordozo 1,5 eves koraig lesz csak jo a koloknek (illetve 13 kiloig). Aztan johet a nagyobb fajta autosules...

Hat ennyit a babakocsi attekintesrol. Kép PegPerego Pramette babakocsi Kép PegPerego autosules
kami
 
 


Timo! En itthon mindig ledobom a cicifixet szinten, hat nemtom... szerintem fo a kenyelem! Mondjuk az is igaz, hogy fekszem, ha tehetem, tehat a gravitacio nem huzza a ciciket... Csinalj inkabb par mellferosito gyakorlatot, akar sulyzo nelkul is, negyedora az egesz es valamire azert jo... tudod, lefekszel a hatadra es emelgeted a karjaidat magastartasbol fuggolegesbe eloszor, aztan oldalrol fuggolegesbe, aztan alulrol fuggolegesbe, aztan melltol fuggolegesbe kitolas... sulyzo nelkul nyujtott karral szep lassan csinalsz mindegyikbol 100-100-at es mindjart jobban erzed magad... De az 1 kilos sulyzo sem veszes meg! En azzal szoktam 50-eket..
kami
 
 


Kami:

Az első 6 héten nem érdemes fejni, viszont érdemes a babát minden nyikkanására mellrerakni, mert ő sokkal hatékonyabban ki tudja szívni a tejet, mint te kifejni. És nem kevésről van szó: ő minimum kétszer annyit ki tud szívni mint te fejni. Csak így tudod beállítani a babának szükséges tejmennyiséget, különben vagy sok lesz, vagy kevés. Az ember gondolná, hogy ha már választani kell, inkább legyen sok, de nem így van, mert ha sok van és túl gyorsan folyik, akkor egyrészt a baba fuldoklik rajta és azért bőg, te viszont hajlamos vagy azt hinni, azért nem fogadja el a melled, mert éhes és nincs benne tej. Másrészt meg ha túl sok a tej, felborul a vizes (innivaló) első tej és zsíros (ennivaló) hátsó tej aránya, és sokkal gyakrabban lesz éhes a baba, mert mindig csak vizenyős első tejet kap, a hátulját te szorgalmasan lefejed, ő még "levesen" él. Arról nem is beszélve, ha túl sok a tej, pláne az elején, könnyebben begyullad a melled, az nagyon kellemetlen, de azt is a baba (vagy apuka) tudja kiszívni leghatékonyabban, nem a mellszívó.

Ki van ez találva.

Ha kevés a tej, azt könnyebb megorvosolni, mert akkor egész egyszerűen beköltözöl a babával az ágyba egy-két napra (és eszedbe se jut mellette mást csinálni, csak enni, inni, pisilni), és mást sem csinálsz mint szoptatsz. Ez garantáltan pár nap alatt feltornázza a tejmennyiséget.

Szóval az első 6 hetet nem hiába hívják gyermekágynak, mert ennyi idő kell hogy kialakuljon a jó szoptatás. Érdemes rokonoknak és barátoknak is megmondani, inkább ne jöjjenek látogatóba, vagy ha igen akkor csak félórára, és ha már jönnek, akkor mosogassanak el vagy főzzenek ebédet és titeket hagyjanak pihenni. Az első hat hét nagyon megterhelő. Ez a másik oka hogy nem jó ha fejsz. Az újszülöttnél míg dolgozik a tejmennyiségen, teljesen természetes hogy akár napi 8-12-szer szopik. Ez lehet kétóránként! Képzeld el, ha a kétóránkénti éjjel-nappali szopik között az aranyat érő szabadidődet nem alvással hanem fejéssel töltenéd!!!

Még egy gondolat: ugye azt mondják, szülés után "bejön" a tejed... ez nem egészen így van, nem napok kérdése míg kialakul a megfelelő tejmennyiség, hanem hetek.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Hu, ez erdekes, amit irsz, Roki: a baratnom, aki juli 10-en szult, mar a korhazban is fejt, aszondtak neki, kell! Es azota is, otthon is, minden nap. A multkor felhivott telefonon, ket szot valtottunk, majd jott a berreges: fejt. Minden szoptatas utan fej - igy mondtak neki a szuloszoban. Szoptatni tud, megy is konnyen, nincs gond. Most meg 3 orankent, ahogy a nagykonyvben meg van irva!!!
kami
 
 


Most a gyulai kolbaszrol foglak benneteket kerdezni. Tegnap valami nagyon megkivantam. Annyira, hogy fogtuk es elmentunk a Tescoba este, hogy beszerezzuk... Joizuen ettem ma reggel 2 szelet kenyeret, utana (persze nem elotte...) elgondolkoztam viszont, hogy az gyakorlatilag nyers, fustolt, fuszeres hus. Ettol nem lehet baja a babanak??? Nem a nyers tojassal es tatarbeafsteak-kel stb. egy kategoria, a toxoplazmozis egyik lehetseges forrasa??? Talan gyerekes a kerdes, de... SEGITSETEK!
kami
 
 


Kami!
Tök jó a babakocsi, amit kinéztél! Persze, az, hogy milyet veszünk az nagyban is attól függ, hogy élőben milyen, hogyan lehet tologatni, milyen nehéz, milyen praktikus! Nekünk mindenképp kell vmilyen mózeskosár, mert úgy gondoltuk, hogy az első pár hónapban éjszaka velünk aludna a hálóban, de oda kiságy nem fér be. Majd kinézzük azt is!
A fejéshez nem tudok hozzászólni, de ha jól emlékszem, tesóm is fejt az első pillanattól kezdve. Nem tudom melyik a jó, azt hiszem kialakul majd magától.

Gyulai kolbi: mivel már hetek óta nem kívánom a húst, ezért fura számomra, hogy valamelyik nap a párom hozott haza és jól belaktam belőle! Szerintem baj nem lehet belőle, max nem egy rúddal kell megenni! Nekem a védőnő azt mondta, és a doki is, hogy ami jólesik a mamának, az jó a babának is!

Mi meg tegnap este borozgattunk a párommal, ami azt jelenti, hogy jóízűen megittam 1 dl vörösbort. Jól esett! :D

A takarítást nehéz elfelejteni, főleg azért, mert mindenhol a lakás szagát érzem és a mocskot látom magam előtt! Ne tudjátok meg mi volt ott (a párom papája lakott ott évek óta egyedül), sokszor 18 éven felülieknek dolgok kerültek elő! :( Főleg a konyha és a fürdő volt a leggázabb!!!!! Na, mindegy, étvágyam sincs azóta! :cry:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Lehet valamilyen fájdalomcsillapítót bevenni? Tegnap huzatot kapott a fülem és baromira fáj, még az állkapcsomba is sugárzik, ezért rágni se nagyon tudok. Vagy ha nem, mit lehet ellene tenni?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szia Timo! A paromnak is ez volt par hete, akkor sot melegitettunk, beletettuk egy zokniba es a fulere szoritottuk (gyerekkoromban igy gyogyitotta anyu a fulfajasunkat). A forro kamillatea-kortyolgatas + inhalalas is hasznos. Van valami doki ismerosod, akit esetleg fel tudsz hivni?
Kami
kami
 
 


Köszi Kami, azt hiszem tényleg ez lesz. Mármint a só melegítés, és csinálok kamilla teát is! :) Nagyon éhes vagyok, alig várom, hogy felébredjen a párom és süssön bundáskenyeret. Tegnap megígérte és nem szeretném megfosztani ettől a lehetőségtől, hogy ő csinálja a reggelit! :D :D
Mentek este tüzijátékot nézni?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo! ha alvasra szanjatok a mozest, szerntem megjobb lehet a textil. Beteszem annak a kepet is, amirol irtam, ez egesz jopofa. A merev, ernyos mozes olyan... nemtom, eloben egyaltalan nem tetszett... ez viszont kis aranyos... Kép Mozeskosar
kami
 
 


A, oszinten szolva nincs kedvem. Amugy is utalom a tomeget, hat meg Zsebibabaval... Szepen hajat mosok delutan (nem szeretek, mert hosszu gondor es nagyon maceras, de muszaj ugyebar... :)) es be is szinezem, mert 3 honappal ezelott szineztem utoljara. Ez nem festek, sima hajszinezo, aszondta a vedono, semmi akadalya... Szoval ezeken ha tulesem, utana mar csak doglesre vagyom... lehet, hogy a TV-ben ranezunk a tuzijatekra, bar az ugysem az igazi... Ti mentek?
kami
 
 


Te, azt nezem, hogy enne az alja nem is textil, hanem csak a teteje! Tehat az alja tart, a teteje viszont piheuha! Megjobb!!!
kami
 
 


Mi sem megyünk, nem szeretjük a tömeget! Mára totális pihenés van beiktatva, főzünk valami könnyű kis ebédet, lehet, hogy nézünk vmi dvd-t délután. Tüzijáték marad a tv-ben! :)
Van a www.poppet.hu weboldal, tök jó dolgok vannak rajta! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


:) Latom te is folfedezted a Poppet-et. A babakocsi-fotok is onnan vannak :) Szerintem is nagyon klassz!
Milyen filmeket szerettek a paroddal?
kami
 
 


Bocs, csak kidobott a net és nem engedett vissza!
Szóval, mindenevők vagyunk, leginkább a történelmi, vígjáték, kalandfilmek a nyerők. A romantikusat is szoktuk nézni, de azt leginkább az én kedvemért! :D Akció kilőve.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kami,
Nekem Aventos mellszívóm van, nem használtam túl sokat, de megérte. Én inkább többet szoptattam, hogy tej legyen, a fejés nagyon macerás. Nem próbáltam a gépit, de nekem a sima is elég fájdalmas volt az elején. Kell az edzés mindenképp :( Van aki viszont három óránként fejeget mondjuk hónapokig, éjjel nappal, mondjuk fél órát alkalmanként. Nekem letörne a kezem, az nem szokik hozzá. Még az a napi pár perc, amíg megvolt a fél deci, az is elég megerőltető volt. Sajna ebben nem hiszem, hogy lehet tanácsot adni, mivel az adott helyzet diktál. Ráadásul mindegy, melyiket veszed, nagyon drágák. Engem pl nagyon bosszantott volna, ha egy 15e-es kis hülyeség csak porosodik a polcon, és ez csak az olcsó kézi volt. Amikor még esetleg jól jöhet, amikor tejbelövellés van, pár napos korában. Szobatársaim elég sokat szenvedtek ettől, nálam elmaradt, csak szép lassan megjött. De akkor meg akár mit csinálsz, fáj, jobb a kézi fejés, ha van, aki megmutatja.
Az előírásokról annyit, hogy hiába írnak bármit, nem tartathatják be. Törvényi jogod van bármikor otthagyni a kórházat saját felelősségedre és vinni a babát. Nati pl egy pihe puha takaróban jött haza, az ölemben.
Ki akarna egy 4 éves gyereket babakocsiban tologatni? Nővérem oviba menet közölte, hogy ciki, ha anyukám az ajtóig kíséri, nem is hagyta. Hiszen már nagy. El tudod képzelni, mit szólt volna egy babakocsira? Már egy 3 évesnek is nagyon van véleménye. A babakocsi szerintem nagyon szép, remélem bejön. Az állítható ülésirány nagyon praktikus sztem.

Koszmó:
Natinak is volt, időnként most is. Nem zavarja. Annál inkább a hajmosás. Sok hajjal született, most is sűrű, hosszú, pedig már sokszor vágtuk. Amikor géppel le lett nyírva, azonnal eltűnt a kezelésre, csak azóta visszanőtt a haja és amúgy is nagyon izzadós. Csak most apuci nem engedi megnyírni, mondván, hogy mégiscsak kislány. A Céleszköz sztem is csak egy újabb porfogó és a fogkefe is megteszi. Vagy megvárod, amíg kinövi :)

Lázmérő:
Nekünk egy fűl-homlok mérőnk van. Nemrég kaptam, már nagyon sírtam utána. Egy bömbölő, lázas gyerekkel az ember tényleg nem arra vágyik, hogy percekig mozdulatlanul tartsa. Egyébként nagyon vicces az egész, pl eddig nem tudtam, hogy az egyik fülemben mindig pár tizeddel melegebb van, mint a másikban. (biztos azon az oldalon van az agyam, a nagy fejem csak átverés) Más dolog, hogy a végbélben mérés lehet veszélyes. Még soha nem hallottam róla, hogy megtörtént, de a könyv szerint a hőmérő átszúrhatja a végbelet és az eredmény szinte biztos, hogy halálos. Sima lázmérővel az jött be, hogy szopizott, hóna alá dugtam és megpróbáltam nem mozogni. Csakhogy 10 percenként nem szoptathatom órákig. Kisbabók, ahogy látom iszony gyorsan be tudnak lázasodni. Nat pl 1-2 óra alatt a normálisról majd 39 tud lenni, majd másnap nyoma sincs. Ehhez nem kell még a méregetés stressze is.

Timocska,
Régebben csak éjszakára nem viseltem melltartót, most akkor is. Teljesen hozzászoktam. Nincs sok szoptatós, úgyhogy van, hogy mind mosásban van. Olyankor nagyon furcsa az a pár óra.

Gyógyszerek:
Amikor gond volt, felhívtuk az ügyeletet és megkérdeztük a dokit, ha sikerült elérni (mindig éjjel, ha lehet hétvégén vagyok rosszul) A meleg sónak biztos nincs mellékhatása. Remélem, hamarosan jobban leszel.

Már napok óta arra ébredek, hogy nem vagyok rosszul. Tök jó! Ráadásul Nati egyre jobb éjszaka, ma is csak 4 körül kelt először. A kajakívánással tegnap én is jól jártam. Imádom a kínait (nincsenek illúzióim, nagyon káros) Vettem egy szép nagy adagot. Felét megettem jóízüen, másikat majd mindjárt kidobom. Persze fél órát se tartózkodott bent. Nagyon megérte megvenni :D
lorca
 
 


Lorca: 4 eves gyerek es babakocsi? Hidd el, nagy segitseg! A sajat szememmel lattam! Amikor hosszabb menetelesre indulsz, a gyerek nem fogja birni: nyugos lesz, hisztis. Na ekkor jo, ha van babakocsi, ulo, sportkocsi: beleul es elalszik, mint akit fejbe vertek! nem arrol van szo, hogy ALLANDOAN abban taszigalod. 4 eves korban mar igazabol csak arra kell, hogy amikor ilyen szitu van, kisegitsen. Pl. tesomekkal elmentunk Serravalleba, olyasmi, mint Parndorf. Az elso par boltot elveztek a kolykok, meg ott van egy kiraly kis jatszoter - de utana mar nekik ez nyug, es akkor tesom elorantotta a viharvert babakocsit, Viki beleult es mar aludt is. A tolokarra meg ra lehetett akasztani a sok cccot, amiket vettunk. De ez mar mellekes... a fo, hogy csak amultam es bamultam, minden hisztinek vegeszakadt.
kami
 
 


Sziasztok Kismamák!

Hazaértem a hosszú hétvégi, balatoni kiruccanásból. Nagyon jó volt, tulajdonképpen a nap 24 órájából 15-öt átalaudtam. Ez valami borzalmas volt, mintha álomkórban szenvedtem volna. de sajna csak eddig tartott, mert ma újra dolgoznom kell. Nehéz megszokni.
A hírek alapján nagyon jól tettétek, aki Budapesti, hogy nem mentetek ki a tüzijátékra. Szörnyű volt látni a tv-ben is!
Kami : nagy örömmel olvastam, hogy minden szépen alakul a pocakodban. A zsebibaba egészségesen fejlődik. Nagyon örülök az ilyen jó híreknek!
Timo: megétrtem a takarítás miatti "undorodat". Amúgy nagyon szeretek takaírtani, de valahogy a szagok miatt (tisztítószerek szaga) egyszerűen nem megy. És ami a legszörnyűbb, hogy az allergia utolért. Pedig azt hallottam, hogy a terhesség alatt gyakran egyáltalán nem jelentkezik a korábbi allergia. Hát ez nem jött be!
Szuper kis babakocsik képeit tettétek fel az oldalra. Nehéz lesz majd dönteni, hogy milyet is célszerű venni.
Apropó vásárlás: a hétvégén lett úrrá rajtam csak igazán a babonaság. Nem írom le a történetet, ami az egyik ismerősőmmel esett meg egy pár napja, nehogy valaki, aki időben a közelében jár, magára vegye, de most már egészen biztos vagyok benne, hogy a 30. hét előtt semmit nem fogok vásárolni.
Timo: írtad, hogy bundáskenyeret ettél egyik nap. lehet, hogy most nem írok vele újjat,de én nemrég óta csinálom a bundáskenyeret így, és megveszek érte: két szeletelt kenyér közé füstölt sajtot, és sonakszalámit teszek, és így együtt forgatom bele jó alaposan a tojásba, majd kisütöm. Hát valami isteni!

Pusza mindenkinek!

Kép
miaa
 
 


Az írásom tele van helyesírási hibákkal, bocsika érte. Remélem azért értelmezhető!

Kép
miaa
 
 


Sziasztok!

Hu, hat az biztos, hogy tudnak tortenni dolgok a terhesseg alatt barmikor, semmi sem 100%, de erre nem szabad keszulni. A fo, hogy sokat nevessunk, egeszsegesen egyunk, es joizuen, beszelgessunk a bebivel, ne stresszeljuk magunkat es mozogjunk, ha lehet - es bizakodjunk. Sajnos a tobbi folott nem mi rendelkezunk :(

Gyerekek, rajottem, hogy veszelyesen kozel lakom es dolgozom a Brendonhoz. Most kiszaladtam a parommal egy pokrocert, ami GYONYORU, de az arat inkabb nem irom le. Csak megegyszer azt, hogy GYONYORU. Meg szombaton neztem ki. Most viszont unnepelyesen megfogadom, hogy egyelore leallok a vasarlassal. Eddig 8 db dolgot vettunk neki, de mostantol piheno. Mostantol inkabb tervezgetem a koltsegvetest a szuletesig es osszeirogatom, addig es kozvetlenul utana mi kell. Ezzel is megy az ido...
kami
 
 


Sziasztok!

Nekem nagyon jól telt a hétvége. Szegeden voltunk a kajak-kenu vb-n. Fantasztikus hangulat, óriása magyar sikerek, nagyon-nagy élmény volt :D

Én már évek óta nem megyek ki a tűzijátékra, szinte minden évben ugyan olyan és a tömeget sem bírom.

Kami,
Én még mindig semmit nem vettem a babának. Nagyon babonás vagyok, de persze az interneten nézegetem a dolgokat. Én is nekiálltam egy költségvetést készíteni, hogy mire van szükség, és hogy mi mennyibe fog kerülni.

Móni

Kép
móni23
 
 


Sziasztok!
Meg volt délelőtt az uh!!!
jaj nagyon szuper érzés volt.Ugye eddig is tudtam,hogy egy kis élet növekszik bennem,de most hogy már láttam is...valami felfoghatatlan érzés!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ott mocorgott,járt keze lába,nagyon aktív volt!5,9cm és most 74 gramm.Ja és természetesen minden rendben volt a nyakiredő és a többi méretekkel is!!!Felvették videora,kaptunk 3 képet is.Szabolcs elvitte a munkahelyére a videot digitalizálni a fotot pedig be szkenelni.Majd felteszem!
Örülök,hogy mindenki jól van és hogy ti is kihagytátok a tüzijátékot...
Kami
A Brendonban én is úgy jártam mint te.Voltak kocsik amikről már ránézésre kiderült,hogy nem nekem való és voltak amiket megnéztem,de valahogy nem tudok elszakadni a Pegperegotól.Az olyan pont nekem való minden tulajdonságával együtt!!!
Na elég lesz már belőlem!
Sziasztok
Vendég
 


Szia Sagi!
Nagyon orulok neked meg a babonak. Jo erzes, mi? :) Ad egy nagy loketet a kovetkezo UH-ig...
En nem vagyok babonas, de most kicsit en is soknak erzem magam, ami a vasarlast illeti. Ugyhogy most jon a szamolgatas. Egy darabig azzal is elvagyok, meg tervezgetek, hogy kellene a lakast atalakitani, stb. Aztan mar itt is lesz a 18. het es a kovetkezo UH! Mar csak 5 het... Jovo szerdan megyek a fogdokihoz, egy nagyon kedves hangu fiatal nocihez, ha megfelelo, megtartom kesobbre is. Meg a nodokival is akarok beszelni, azt is elintezem 1-2 heten belul... vissza kell menni a vedonohoz is szeptemberben... csak addig ne keruljek kirakat ele, vagy bababoltba, mert az a baj, hogy ha meglatok valami tenyleg szepet, azt akarom, hogy Zsebie legyen es olyankor jobb lenne, ha le lenne kotve a kezem... :) A babakocsit ma is megneztem, megtaszigaltam es meg mindig nagyon tetszik :) De azt nem vettem meg :)
kami
 
 


Kép
Hát itt van Ő a mi kisbabánk!!! :D [/img]
Vendég
 


Sziasztok!
Kami kedves invitálásának teszek eleget. Talán 1-2 embernek rémlik a nevem a topic legelejéről.
Babonából nem jelentkeztem eddig mivel a 7.-9. hét táján görcsöltem, véreztem. Mostanára -hál'Isten- mketten jól vagyunk, meg volt a 12. heti UH, nucha és egyéb paraméterek is rendben vannak.
Saknos egy 17 hónapos ördög mellett esélyem sincs a visszaolvasásra, így ismeretlenül is mindenkinek jó babásodást kívánok!
Írni is csak ritkásan fogok tudni -fennt említett ördögfióka és munka mellett -, de azért majd igyekszem! :oops:

Kami!
Nekünk - más babakocsi után - végül Peg-Pérego Pramette-re esett a választásunk Barnusnál :D !
Én esküszöm, h az utolsó fillérig megéri az árát! Barnabásnak még ülni is más volt benne, mint az előző kocsiban, ráadásul annyira praktikus, más is befér pl. a csomagtartóba, mamabarát és SZÉP!!!!!! Etetőszékben is Peg-Pérego mellett döntöttünk és szintén nagyon jó választás volt! Nem mondom, h olcsó, de nagyon jó mínőség.

Más. Mellszívó ügyben: én pl. Medela Minielectricet használtam( kb. 16 E Ft- picvel drágább.mint az Avent kézi). A szoptatás is olyan, mint a terhesség, szülés: mindenkinek más. Van, akinek könnyen, sok teje van és van, aki minden csöppért megszenved, hiába teszi 15x mellre a babát, muszáj fejni, h szinten tartsa a tejtermelést. Alkati különbségek vannak babák és mamák közt is. .Én pl. nagy mellű kismamának - mint pl. Én /75 E/ - biztos nem ajánlanék kézi mellszívót, az maga a kishalál- tudom mert próbáltam, de a "gebe" barátnőmnek tökéletes volt a kézi. Szerintem ráér megvenni szülés után, hisz' nem mindenkinek kell. Egy biztos, én amennyit szenvedtem a szoptatásért, biztos az első perctől fejni fogok, h nehogy apadjon!

Bocsi, h hirtelen így belekotyogtam a dolgokba :wink: !
Mindenkinek Üdv
Judit
barnama
 
 


Kami!

Örülök hogy a barátnődnek jól megy! Én nem kritizálni akarom, csak azt osztom meg amit ilyen szopis tanácsadóktól tanultam, meg a saját élményemet. Ami pedig az, hogy a kombináltan kb 120 anyuka közül, akik a 2005 nyári és őszi babásokhoz tartoznak, csakis az tudott 6 hónapig szoptatni, aki a szopis tanácsadók elvei/tanácsai szerint csinálta.

Ugye eleinte az ember azt látja, van akinek az elején sikerül, van aki már akkor feladta. Ezt anyukák hajlamosak arra fogni, hogy adottság, de (megint saját élmény) 99%-ban annak nem sikerült az elején, aki nem igény szerint szoptatott (hanem szigorúan időre), adott mellé vizet vagy teát vagy cumit, vagy ahelyett hogy gyakrabban mellre tette volna, tápszerrel pótolt. Ez volt újszülött korban. Aztán volt akinek beállt a rend, lett teje, minden szép és jó. Tehát az első vízválasztó az az első pár héten történik.

A második hullám aki kiesett azok az anyukák voltak, akiknek az elején beindult a szopi, de időre szoptattak, szigorúan 3-4 óránként. Egy ideig úgy nézett ki, ez egy olyan alternatíva, ami vérmérséklet függvénye, és ugyanolyan jól működik, mint az igény szerinti szopi. De aztán 3-4 hónap múlva az időre szoptató anyukák is tápszeres pótlást voltak kénytelenek adni, mert a baba nem tudta gyakrabb szopival szabályozni a mennyiséget. Én ezt láttam a fórumokon lezajlani ez alatt a 2 év alatt, hogy olvasgatok.

A barátnőd a fejéssel egy állandó többletet tart fent, magyarul több tejet termel a melle, mint amennyit a baba megiszik. Ez persze lehet jó is, mert mikor majd növekedésugrása lesz a picinek és átmenetileg többet eszik, akkor lesz miből. A fejéssel önmagában nincs gond, volt közöttünk (én is) akik fejtünk és leadtunk tejet, de nálam pl gondot okozott amit írtam, hogy túl sok volt a tej. Pedig én kivártam az első 6 hetet a fejéssel, hogy beálljon a mennyiség, és mégis. De volt olyan anyuka aki elejétől fejt, napi 1 litert (!!!!) azon felül amit a gyereke megevett, végig adott tejet (és mielőtt felmerülne bárkiben, B kosaras mellei voltak, tehát ránézésre nem tejcsárda csak roppant szorgalmas). De ehhez hatalmas elszántság kellett, ő igény szerint szoptatott, és éjjel-nappal minden szoptatás után fejt. Hónapokig, ki tudja, lehet még most is. Jó, persze biztos van arany középút.

Ha érdekel, itt van egy-két cikk a témában:
http://www.nlc.hu/cikk.php?id=18&cid=2940
http://www.nlc.hu/cikk.php?id=18&cid=2948
http://www.babanet.hu/faq/szoptat.php
www.szoptatasert.hu

Amúgy ha Brendonos cuccok tetszenek, nézz be a Kenguru Goldba is. ;) Ott is nagyon édes gyerekruhák vannak. Bútor meg miegymást szintén szépeket lehet kapni a Minimanóban, a felső emeleten csak bútor van.


Timocska!

Köszi szépen, David gyógyulgat. Újra bevezettük, hogy ő megy be első körben Zsuzsához mikor éjjel felébred. Ez nem tetszik Zsuzsának, aki leginkább egy kis cicizésre vágyna (magyarul sír szegény :( ), de lehet hogy így úgy gondolja, nem érdemes felkelni. Már "csak" kétszer ébred éjjel. Most addig akarom folytatni, míg egyszer se!!! :)


Lorca!

Gratula az émelygésmentességhez! :)


Miaa!

Ez a bundáskenyér istenien hangzik! Mi mostanában a melegszendvicsekre kattantunk rá! Friss kenyér, pizza vagy paradicsomkrém, hagyma, olivabogyó, vagy bármi más ami van otthon, és sok-sok reszelt sajt. Grillezve 3 perc alatt kész van.


Sági!

Nagyon helyes kis pocaklakód van! :) Olyan nagy élmény az UH, tényleg élteti az embert a hosszú hetek alatt.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Barnamaaaa! Vegre ismet itt! Gyere, amikor raersz, orulok, hogy minden OK, ahogy mar priviben is irtam :) Es koszi a PegPerego-tamogatast. Igazsag szerint ugy gondolom, vannak esetek, amikor a dragabb valoban jobb es azt hiszem, ez eppen ez az eset. Hosszutavra akarok babakocsit vasarolni, illetve a nagyobb kiadast igenylo dolgokat, igy inkabb kiadok egy kicsit tobb penzt, de legyen ra garancia, megbizhato a gyarto, stb.

Szia Roki!
Nem gondoltam, hogy kritizalsz barkit is, ne aggodj. Sajna az irott szoveg nem mindig ugy fejezi ki a mondanivalot, ahogy az elmondo szeretne :) Sok jo tanacsot adsz nekunk, kezdoknek, egy percig se hidd, hogy barmi is banto toled, legalabbis en igy gondolom. Csak azon dobbentem meg, hogy ket vedono / tanacsado is ketfelet mond. A baratnomnek a korhazban mondtak, hogy fejnie kell... azota is fej szegeny, minden nap. Majd megkerdezem tole, mit csinal a folosleggel...
kami
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: