Új privát üzeneted érkezett!

Rám jött most az Edit féle csináljunk meg minél több mindent minél kevesebb idő alatt!!!!! :lol:
Mosok, csinálom a holnapi ebédet(milánói) és a mai vacsit(bundás zsömle, kifli) és még ÍROK IS NEKTEK, ti meg sehol se nem vagytok!!!!! :(

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti! Nálunk is milánói lesz holnap!

Barni jobban van, megengedte, hogy kimossam a fogát, és evett is 2 tányér sajtos tésztát vacsorára.

Afta: sárga, apró gyulladt ki sebek a szájban. Állatira fáj, csípi minden, még beszélni is nehéz. Egyébként sok emberben van ez a vírus, másokban herpesz vírus, néha mindkettő egyszerre. Nekem herpeszem nincs, aftám van. Sajna!

Márti! Azért eszik Virág, de keveset. És ezt olyan szenvedéssel teszi, mintha fájna az evés.
Mi is Barnusnak szólítjuk a kiskrapekot.
Megköszönném, ha megkérdeznéd a term. gyógyászt az aftáról.
Én hüvelyi úton szültem. Barnit 3 óra alatt, Virág pedig majdnem kipottyant a kórház felé menet. 23.50-kor értünk be. 00.35-kor született meg. Itthon néha fájogattam a Győzike alatt, öltözködés közben meg olyan fájásaim lettek, hogy azt mondtam a Férjemnek, taposson a gázra. A kórház tőlünk 5 perc. Olyan gyorsan azóta sem tolatott a garázsból ki. Már könyörögtem, hogy ébresszék fel az ügy. dokit, ekkor belépett a fogadott orvosom, és 1 nyomásra kirobbant belőlem Kis Virág. Azért a terhességem nem volt ám piskóta, kijutott a jóból. Végig mindkettővel veszélyeztetett voltam.
Fruta Purát még nem próbáltam ki.

Zsuzsi! Írtad, hogy Szandi is kevesebbet eszik. Mennyi az a kevés?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Na sziasztok!
Még csak most értem az írások végére. Árpi keze lassan, de javulgat. TALÁN megússza a gipszet, de azért fenyegetem, mert, hát a gyerekre figyelni kell!!!

Edit, nagyon sajnálom amit átéltél ma! Szerettelek volna átölelni, vagy csak megfogni a kezed. Remélem használ az az ecsetelő!!! Amúgy nekem sem eszik jól a kisebbem. Pár napja kanálból úgy "eszik", hogy amint odarakom a szájához a kanalat egyből löki ki a nyelvével. Eddig azt hittem csak szórakozik, de ma rájöttem, hogy valami oka csak kell legyen. Már arra gondoltam, leviszem a védőnőhöz (akivel ugyan nem sokra megyek, de hátha mégis lenne tippje), merthogy a dokink szabin van. Nem tudom, hogy miért csinálja. Vele régen is nagyon szenvedtünk. Amikor kissebb volt, és elkezdett enni nyelt nagyokat szívott-szívott, de az üvegből nem fogyott. Rájöttünk (elég sokára), hogy a nyelvét a szájpadlásán hagyja, és a nyelve alá rakja a cumit. Így meg nem lehet enni. Most megint ilyenre gyanakszom, csak azt nem értem eddig nem volt gáz. A kanalas evés elkezdésekor még pár alkalommal igen, de rájött hogy is kéne. De ma én is beparáztam, hogy mi van miért csinálja. A foga lenne? Mindig meg kell tömni. És a durva, hogy a kaját meg megeszi, ha a szájába préselem. Ja és Barninak adj egy kis kamillateát, nehogy az afta lejjebb húzódjon. Vagy az nem tud lejjebb menni (gyomor meg ilyenek)?

A Fruta Pura nagyon finom. A csajok már ettek, tényleg jó.

Én hüvelyin szültem.

Andi, már akartam kérdezni, miért voltak a kicsik kórházba? De ha nem szeretnéd nem kell elmondanod, nem akarom, hogy rosszérzés legyen róla beszélni. Biztos nem lehetett könnyű.

Cloroxot én is hazsnáltam, de hogy szinesre való-e... Keveset öntöttem az áztató vízbe, úgy kihozta kis sikamika után a foltokat.

Meggy. Ne már, hogy én vagyok a főzési guru!!! Nekem ezek az első gyerekeim, többen meg már nevelgettek egy ideje. Olyan furán érzem magam, én a nagy kezdő anyuka és babakaja tippeket adok. A meggyet amíg szoktattam meghámoztam, de aztán meguntam. Simán kimagozva összeturmixoltam aztán tésztaszűrőn átszürtem és a héját megettem. :lol: Azért ciki, hogy engem kérdezgettek ilyenekről, mert ilyenkor mindig arra gondolok, hogy hú most biztos azt gondoljátok, hogy de hülye nem is így kéne, mert ezzel ezt meg azt okozhat a kölköknek. Azért szóljatok jó!!! Csak mert én is "csak" 6 hónapja gyakorlom ezt az anyaságot és nem vagyok biztos mindig a dolgomban. Én pl már adtam nekik paradicsomot, ti meg írjátok, hogy mennyire allergizál, de dokinéni mondta, hogy adhatom átpaszírozva, én meg most kétségbe vagyok esve, hogy mit ártottam. Árpi szerint hülye vagyok, mert honnan tudom, ha valaha netán valamire allergiásak lesznek, hogy az a paradicsomtól van. De mi van ha... Jaj, tiszta para.

Márti, de legalább te is el tudtad intézni az elintézni valót.

Azért nem voltam sokáig, mert bent voltunk Árpi eü. pénztárában papirokat bevinni és megtudtuk, hogy babdolgokat is el lehet számolni. Pl. babakaja, ápolószerek, pelus, ilyenek. Egy másik topikban ezt mondták és itt el lehet számolni. Ez tök jó. Estére meg bementünk a sote II-re, ott szültem. Megkerestük a szülésznéninket és olyan jó érzés volt. Majdnem elbőgtem magam. Ott lettünk család!!! Mondtam neki, hogy dolgozzon jó sokáig, mert ha lesz még gyerek azt is nála szeretném szülni. Képzeljétek, mesélte, hogy volt egy szülése a családba már volt 3 gyerek. Szerettek volna negyediket is. De hárman lettek. Nem semmi! 4 helyett 6 gyerek. a legkissebje is 2400 g körüli volt. Nagyobb volt mint az én kissebbem. Hát minden tiszteletem a nőé!!! Na meg persze ami még rájuk vár...

KépKép
kgiulia
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap már írtam, de végül nem küldtem el, rohannom kellett.

Nincs valami nagy élet itt, mi ez a pangás? Mindenkinek ezer dolga és melege van? :wink:

Ma nálunk is milánói lesz, jól összhangban vagyunk azért. Julcsi, Zsuzsi, ti nem kaptatok kedvet? :wink:

Edit!
Az már jó, hogy evett este Barni. Lassan-lassan azért már jobb lesz talán. Majd mesélj, hogy használ-e valamit az ecsetelő.

Tegnap sütőtököt adtam a gyerekeknek. Egy-egy üveggel ettek belőle, szépen ki is bírták a következő kajáig. Ma reggel, mikor átpelusoztam Marcit, láttam, hogy kaki is volt. (Bocs a részletességért, de csak így tudom elmesélni. :oops: ) És hát a kakijának egy része totál sárga volt, olyan, mintha a sütőtök egy az egyben visszajött volna. Vagyis így is volt. Ez nem gáz? Miért nem emésztette meg szerintetek? Nem is értem, hogy jöhet valami úgy vissza, ahogy bement.

Julcsi!
Az nagyon jó, ha az eü. pénztár térít babadolgokat is. Azért nagy könnyebbség lesz talán.
Elhiszem a meghatódottságod, nekem is olyan jó csak visszaemlékezni is a szülésre. Az én szülésznőm a barátnőm volt, ha vele találkozom, mindig eszembe jut.
Nem semmi a 3-as ikres sztorid. Azért 6 gyerek, atya világ! Bár én már 4-et sem mernék vállalni.

Babócáim 2 hónaposan kerültek kórházba. Egyik napról a másikra Flóra elkezdett köhögni, és szöttyögött (ezt nem tudom másképp kifejezni). Nem jött semmi az orrából, de olyan hangja volt, mintha tele lenne. Láza nem volt, nem gondoltunk komolyra. Elvittük megmutatni dokinéninek, aki azt mondta, hogy nagyon beteg, vigyük azonnal a kórházba, tüdőgyulladás gyanús. Azt hittem, elájulok. Rögtön bennfogták, branül a fejébe, röntgen, antibiotikum, stb. Bennt maradhattam volna a kettő gyerekkel egy külön szobában, de nem akartuk kockáztatni, hogy Marci is elkapja, vagy valami mást a kórházban. Így Anyukám maradt benn vele, én meg itthon a Marcival. Minden délután mentem, és kétnaponta a Marcit is vittem mutatni az orvosoknak. Kb. 1 hét múlva a Marcin is jöttek a tünetek, amikor Flóra hazajöhetett, ő akkor került be. Végül hörghurut (így kell írni? :oops: ) lett a diagnózis. Azt mondták, hogy vírustól kapták, és valóban kb. 1 héttel az egész előtt az unokatestvérük beteg volt, és rájukköhögött. :shock: Akkor azt hittem idegbajt kapok, az anyja (akikkel egyébént nagyon jóban vagyunk) is ott volt, de csak annyit mondott: ne menj oda cica-mica. Persze a gyereknek egyik fülén be, másikon ki. Én meg a nagy hülye, nem szóltam, bunkónak éreztem volna magam. Legközelebb ilyen nem lesz. Egyébként rá egy hónapra a bárányhimlőt is tőle kaptuk, de arról tényleg nem tehettek, ők sem tudták akkor még, hogy fertőz a kislány.
Hú, jó hosszú lett. :oops:

Nem gondolod, hogy azért kérünk tőled tanácsot, hogy utána meg lefikázzunk?!?!?! Te már benne vagy a főzőcskézésben, és tök jókat tanácsolsz! Ne tessék elbizonytalanodni!!! Az meg, hogy mindenki hall valamit és megosztjuk egymással (pl. paradicsom), csak jó lehet. Ha ti a dokinénitől kaptatok rá zöld utat, akkor csak nem olyan vészes.

Párodnak jobbulást, azért ilyen melegben jobb lenne megúszni a gipszet.

Zsuzsi, Zsuzsófi, Gabek?

Timinek még mindig nincs gépe?

Márti!
Én is hüvelyin szültem. Statisztikát csinálsz? :D

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ja, még azt is szerettem volna írni, hogy amikor a törpök kórházba kerültek, akkor még anyatejet kaptak nagyrész, napi kb. 1x pótoltunk. Szóval jól megvédte őket. De szépen, gyorsan reagáltak a gyógyszerekre, úgyhogy elég hamar rendbejöttek. Nem tudom levonni az ok-okozati összefüggés, csak úgy megemlítettem.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Hú, csajok 2 nap múlva megyünk dejózni. Nem tudom mi lesz, tegnap este az Anyósom elvitte őket kb. 1 órára, én meg 5 percenként rohantam ki az utcára, hogy nem jönnek-e még. Mi lesz 2 napig??? :roll:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Ez megvan nektek????
Julcsi nézd meg a paradicsomot!!!
És ne tessék parázni!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

4-6 hónap
Ételek állaga: félfolyós, csomómentes pürék szitán áttörve, reszelt gyümölcsök
Ajánlott ételek, italok:
- burgonya, sárgarépa, zöldborsó, zöldbab, paradicsom, saláta, cukkíni, spenót + anyatej v. fõzõlé, 1 kk hidegen sajtolt növényi olaj
- alma, banán, narancs, õszibarack, körte, sütõtök, meggy, gesztenye, mandarin
- semleges ízû kompót
- gluténmentes bébirizs anyatejjel
- zabpehely, tápióka, köles
- forralt víz, babatea, turmix anyatejjel, híg gyümölcstea, higított 100%-os gyümölcslé
- édesítésnek szõlõcukor
Nem ajánlott ételek, italok:
- cukrozott gyümölcspép
- tej- ill. gluténtartalmú étel
- sós, fûszeres étel
- eper, kivi, málna, rebarbara, szõlõ, ribizli
- tejtermékek
- szója, méz, mazsola
- éretlen, magos gyümölcs
- szörp, hígítatlan gyümölcslé, limonádé


6-8. HÓNAP
Ételek állaga: õrölve, törve, folyadék hozzáadásával
Ajánlott ételek, italok:
- tök, paszternák, cékla, fehérrépa, csemegekukorica, kelbimbó, brokkoli, uborka
- húsleves leve szûrve, puhára párolt zöldségdarabok beletörve
- rizs v. kukoricakása
- tejbegríz anyatejjel
- reszelt zöldségdarabok
- babapiskóta
- szárított sárgabarack stb. áztatva /meleg vízben egy éjszakán át/
Nem ajánlott ételek, italok:
- lásd 4-6. hónap
- keksz, sütemény, fagylalt /2,5-3 éves korig/, édes tészták
- zsírban sült étel
8-9. HÓNAP
Ételek állaga: áttörve, puha darabokkal, hús darálva vagy pépesítve /eleinte kb. 1 kávéskanálnyi/
Ajánlott ételek, italok:
- sovány marha, bárány
- jól megfõzött, áttört lencse
- rizs, barna rizs
- zeller, kelkáposzta, karalábé, karfiol, sóska, spárga
- avokadó, sárgadinnye, õszi- és sárgabarack reszelve ill. törve
- csirkemáj
- tonhal
- csirke v. pulykadarabok paradicsomba keverve
Nem ajánlott ételek, italok:
- l. 4-6. hónap
- belsõség
- felvágott
- virsli
- hal
- füstöltáru
- sózott marhahús
- kolbász
- szalonna
10-12. HÓNAP
Ételek állaga: harapásnyi falatokra vágva
Ajánlott ételek, italok:
- gõzben fõtt brokkoli hidegen
- darabolt csirke
- zöldbab egészben /puha!/
- ananász
- fõtt sertéshús
- erõsebb ízû zöldségek: zöldpaprika, káposzta
- péksütemény /pl. kiflivég/
- kenyér /pl. vajas kenyérbél/
- teljes kiõrlésû gabonából /gluténtartalmú/ készült pépek: árpa, rozs, zab, búza
Nem ajánlott ételek, italok:
- l. 4-6. hónap
- zsíros étel
- mesterséges aroma
- rántás
- ízfokozót tartalmazó ételek /pl. leveskocka, félkész étel
- hal
- sózott marhahús
- kolbász
- szalonna
- füstöltáru
1 ÉVES KORTÓL
Ételek állaga: darabos /pl. fõzelékben kis darab krumpli/- a rágó- és õrlõfogak kibújását követõen!
Ajánlott ételek, italok:
- tehéntej
- összetört kemény tojás
- túró, sajt, kefir
- natúr joghurtba kevert áttört, fõtt gyümölcs
- pirítós
- eper, kivi, málna
- szója
- méz
- müzli, kukoricapehely
Fokozatosan adhatjuk a család által fogyasztott ételeket!
Nem ajánlott ételek, italok:
- bolti gyümölcsjoghurt és túródesszert
- csonthéjasok
- olajos hal, kagyló
- sózott marhahús
- éretlen, magos gyümölcs, ribizli
- kolbász, szalonna és füstöltáru
- mazsola, rebarbara
- sûrített tej, tejszín
- szénsavas üdítõ
- szaharin

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Tegnap a kicsi fiam megakart enni minket!!!!Nekem a pofazacskómat meg a nyakamat célozta meg apjának meg az állát és a vállát!!!!! :shock: Mondtam én hogy kisfarkas, úgy gondoltuk akkor már biztos éhes épp kajaidő volt erre evett 120-at!!!! :shock:

Edit:örülök, hogy Barni evett!!!És gondolod, hogy a gyomrával van valami vagy ott belül?????? :roll:

Zsandi: ott nem fogsz kirohangálni, mert nem lesznek a közelben a babók!!!!! :lol: Ha rám hallgatsz megpróbálsz lazulni a férjecskéddel, persze hiányozni fognak ez természetes, de jó dolguk lesz a nagyikkal!!!!! :wink: Nem győzik majd kényeztetni őket!!!!!! :lol:

Julcsi:és mondták a lánykáid, hogy fincsi a fruta pruta?????? :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Főziket , hogy kell kezdeni????Répa, krumpli????És abból is csak picit először minta a gyüminél???Köszi

Na mi van mi van??????
Sehol senki???????

Edit:mármint a Virágnak a gyomrát értettem, hogy gasztroenterológusban gondolkodsz??????

Zsuzsi:megint telefonálsz????? :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Mindkét kölök reggel 4-kor kelt. Azt hittem, harakirit követek el. Barninak bekapcsolta a mesét az apja, én Virágot altattam. Vissza is aludt a kiscsaj, Barnit nem tudjuk, Apa elaludt.

Szerintem javul már Barnus szája. A gyomrára nem tudom, terjed e tovább, remélem nem. Az ecsetelő jó, utána mindig megnyugszik. Nemsokára megyek az új szirupért, remélem használ majd neki.

Julcsi! És cumisüvegből azért adsz a kicsinek tápszert, hamár kaját nem akar enni? Ugye mennyire kiborító, ha tömködni kell? Mennyire kicsi a kicsi? Vagy csak ő a későbbi baba, ezért hívod kicsinek?

Mindenki hüvelyi úton szült?! Az ikreseknek elismerésem! Nálunk alapból császározni akarják Őket.

Márti! És a gyerekdoki mit szólt az otthon szüléshez? Megnéztem a táblicskut, én azért nem értek vele egyet mindenben, de jó ötleteket adott. Szoni a régi formában?

Andi! Neked nem támogatna semmit a TB az ikrek után? Egy próbát megérne nem? Értem a hétvédi dejó miatti aggodalmadat. Azért próbálj kikapcsolni. Nem próbálod meg Őket szoktatni már egy nappal előbb a mamához? Akkor Ő is rutinosabb lenne a másik napra. Hú bocsi! Magamból indulok ki. Sajna nálunk egyik mama sem ismeri a gyerekek rigolyáit. A múltkor is felébredt Virág háton alvásból fél óra után, erre Anyám kivette az ágyból. Pedig ha hasra teszi, aludt volna tovább. Ilyen kis fortélyokat csak Apa és én tudunk. :cry: Dehát biztos Te ügyibb vagy, eleve bevontad Őket mindenbe. Én hülye vagyok, túlságosan kisajátítom a kölköket.
Sütőtököt kaptak már máskor is? Mennyi idő múlva volt a kaja után kaki? Ha nem sokkal, akkor tényleg nem emésztette meg. Ha pár óra múlva, akkor ez lehet normális. Nálunk a spenót még másnapra is zöld kakit csinált anno Barninál.

A többiek dejóznak?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti! Várok még a gasztroenterológussal. Más is panaszkodik a tavaszi topicban nem evésre. Ha nem hízna, azonnal mennék vele. De 6400 gr, 4 hét alatt 800 grammot hízott. Csak azt nem értem, mitől. Ha a meleg levonultával is ez lesz, konzultálok valami szakemberrel. Az nem létezik, hogy egy 4 hónapos baba utáljon enni?!

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:lehet, hogy neki kevés kaja is elég:ha ilyen gyarapodást produkált!!!!!A másik foga kijött már alul????

Gyerekdoki nem szólt be az itthon szülésért, akkor ezért nagyon szimpi volt, de ahogy írogatja az antibiotikumot, meg fogyóztassam a kölyköt na az nem tetszik!!!!Hogy kell dokit váltani?????

Nektek ugye nem nagyon cumiznak a babók????Zsombi igen, és már olyan ügyi simán berakja a szájába!!!! :shock: Most reggel is az oldalára fordult elkapta és addig ügyeskedett mig bele nem talált a szájába!!!!! :lol:
Tegnap nagy csatakiáltásokat hallatott!!!!Apa berakta a járókába és voltak bent Szonó plüss játékai, Zsombi kiabált és rájuk vetette magát, én nem láttam de apa nagyon jól szórakozott rajta!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:persze hogy nem tökéletes ez a táblázat!!!!Nem azt mondtam :oops: , csak feltettem hátha ad ötleteket mint neked!!!! :lol: Virág miket eszik már (ha eszik ugyebár!!!)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Nagyon szar napjaim voltak.
Szandi egyáltalán nem akarja elfogadni a cicit. Mivel nem tudok fejni (nem indul be az a fránya tejadó reflex, de azért én kitartóan próbáltam) tegnap estére, 0-ra csökkent a tejem. És most megint nagyon megvisel. Úgy érzem, kudarcot vallottam.
Tudom, hogy túl kellene ezen tenni magam, de nagyon nehéz.
:cry: :cry:

KépKép
zsuzsi78
 
 


Edit: Szandi egy kajára eddig 130 ml-t evett, most naponta többször csak 60-70 ml-t eszik. Ha többet tömök bele, akkor visszabukja.
De ő is csak úgy eszi meg az adagokat, hogy 2x annyi ideig tart, mert közben pihenünk.

Nagyon úgy tűnik, a fehér folt az ínyén mégis a foga. Egyre jobban dudorodik és már érezhetően recés. Talán ezért van, hogy minden ok nélkül fájdalmasan felsír.

Ma megint készülünk a szüleimhez, de a gyerek is és a Ferkó is alszik, nem tudom mi lesz belőle. Később már annyira meleg van, hogy nem szívesen indulok el.

Márti: én is rendesen szültem kb. úgy, mint az Edit (19.30-kor volt az első fájás és 22.30-kor kint volt a baba). Alig értünk be a kórházba, és a dokim is csak az utolsó pillanatba eset be.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Márti: dokiváltás: egyszerűen elmész a másik orvoshoz és megmondod neki, hogy hozzá szeretnétek járni. A papírok átkérése már az ő dolga.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:tudom, hogy nagyon rossz, itt ezt már mindenki átélte, megértünk hidd el.Könnyű azt mondani, hogy tedd túl magad rajta, de nagyon nehéz.Megtettél mindent....most úgy megölelgetnélek.Szegény Szandi: jön a foga, meleg van elhiszem hogy nehezen eszik!!!!Kitartás!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi:menj el anyukádhoz legalább megszeretget!!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Na, a mai napom kész káosz. Marci egész nap műsorozik, laza 2,5 óra után végre elaludt, most Flóra ott folytatja, ahol ő abbahagyta. A már tervezett dolgaimnak a fele sem készült el, se kaja, se semmi.
Remélem neketek jobb nap jutott mára.

Az előbb kimentem megnézni, jött-e posta. Hát olyan jót röhögtem, biztos már kínomban. Termékmintát kaptam az Always-től, mindjárt kettő példányban. Gondolom még a kórházban megadott elérhetőségem alapján. Az rendben van, hogy pelenkából duplát kapok, na de betétből. :roll: Van benne egy füzetecske is, csupa okossággal. Csak beleolvastam: "A baba mindig akkor kezd ordítani, amikor a sampont a fejedre öntöd. Aztán, amikor ennek vége van, és újra tiszta fejjel tudsz gondolkodni, tegyél le egy aromagyertyát a fürdőkád szélre." Nálam ilyenkor kezd el a mások üvölteni, és a többi kétgyerekes anyukánál sincs ez másképp, gondolom. :lol:
"És ha dúdolgatva, frissen, illatosan lépsz ki a fürdőszobából, a világ legszebb dolga jutalmazza majd az erőfeszítéseidet: a baba mosolyog. Tetszik neki, amit lát." Úgy legyen. :D

Andi
Kép
zsandi
 
 


Mostanában Zsombi is szórakoztat evés közben, ugye ő sem eszik olyan sokat és néha azt csinálja, hogy eszik felül, visszarakom a szájába visszadől aztán megint kezdi!!!!Lehet hogy a felülés miatt csinálja az egészet, mert mikor felálltam vele és tartottam a karomban akkor evett!!!! :shock:

Egyik gyerekem sem alszik!!!!!Én meg itt kamillázok 1 bögre kávéval, már hívtam apát, hogy siessen, mert nem bírom!!!!! :roll: Aztán megyünk vásárolni, ha Szoni hajlandó itthon maradni akkor legalább az pihentető lesz!!!!

Na hol van mindenki??????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mindkét gyerekem alszik! Ma először! Kép Kép Kép Kép Kép
Most kéne futnom mindent megcsinálni, de már erőm nincs hozzá.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi:pihizz egyet!!!!!A meló megvár úgy sem csinálja meg helyetted senki!!!!! 8)
Nekem az egyik gyerekem mindíg mozgásban van!!!Nagyon ritka nálunk is hogy ketten aludnának egyszerre!!!!Már nem is emlékszem mikor volt ilyen!!!!!! :shock:

Zsuzsi:még mindíg nagyon szomorú vagy??????

Edit:gondolom neked is strapás napod van!!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Nincs időm:( Ezer meg egy dolgom van:(

Bocsi. Arik vagytok hogy hiányoltok, jólesik!!!

Nagyjából visszaolvastam, de írni téllleg nincs időm:( Talán este ha nem leszek hulla....ezer puszi mindenkinek:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Na jól bevásároltunk!!!!!Nem akarok itt számokkal dobálózni, de egyik kártyámon nagyon kevés pénz volt , a másikon 1 vásárlásra elég, erre még annál is többet fizettünk, még szerencse hogy múltkor az otp-s néni megemlítette az A-hitelt, mert most maradhattunk volna a tescoban felmosni!!!!! :shock: :shock:
Na úgy volt, hogy szombaton sütögetés lesz Roland öccséék is jöttek volna.Most kitalálták, hogy nem jó mert nincs pénzük, most nem tudom hogy benzinre nincs vagy nekünk akartak olyan hatalmas ajándékot venni a névnapunkra!!!Bár mindkét dolgot kétlem!!!!Kb. 2x annyi a fizetésük és ugye még eggyel kevesebb a gyerekük!!!!! :roll: Na sebaj, nem fognak hiányozni, csak rosszul esett kicsit!!!! :(

Zsuzsi:hogy vagy????Kicsit már jobb???Voltatok anyudéknál????

Legalább 1-2 füstjelet szeretnék látni!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok

Végül nem mentünk, talán holnap. De anya bent volt a városba és felugrott megnézni minket. Szandit megint jól megtömte.
Most meg jön a nővérem, nem a gyerekes, hanem a másik a legújabb barátjával.
Na megyek mert már itt is vannak.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:hány tesód van????? :lol:
Nem "hallom a hangodon", hogy jobb kedved lenne????? :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Lányok!!!! Felvettek az egyetemre:) Na jó, a főiskolára:) Juhééééé:)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Megy a füstjel!

Ma is kész vagyok teljesen. Barni ma alig evett valamit, aztán este szólt, hogy kér milánóit. Jól beevett, én meg megnyugodtam egy kicsit. Egyszer 1 évesen került kiszáradásos állapotba, kórház lett a vége. Ezért rettegek megint a kiszáradástól, hát én azt nem kívánom senkinek, hogy megélje. Virág folytatta a rosszul evést, délután alig kajált. De vigyorog, nincs rossz kedve. Egyébként én délben ettem pár falatot, most meg egy joghurtot, és még csak éhes sem vagyok. Szóval nem csodálkozom, hogy nem esznek a babák.

Márti! Másik fog már remélem, csak napok kérdése, már világít. Így nem is lesz sütögetés szombaton? Azért durva ám azt mondani, hogy nincs pénzük. Elvégre egy szál virág is meglepetés lehet! Gondolom nem az ajándék miatt kaptak meghívást.

Zsuzsi! Együtt érzek Veled! Én a múltkor cicire tettem Virágot, csak nézett rám, fogalma nem volt, mit is kellene csinálnia vele. :cry: Nem csak szopisztrájkról van szó? Próbáld meg félálomban cicire tenni, hátha úgy elfogadja. Neked megjött már? Nem lehet, hogy érzi a tejcsi ízén?

Andi! Én is ma kaptam Always mintát! Ma kettős front volt, biztos arra kattantak be a gyerekek! Remélem, azért pihentél egy kicsit!

Ma Laci kiment Olaszországba, egy csomó dolgot vásárolni kellene. Klassz lesz holnap két gyerekkel! De lehet, hogy Barnikát lepasszolom mamának addig. Megyek venni Barnusnak új fogkefét, cumit ( :cry: ) Lecserélek mindent, ami Barni szájába kerülhet!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Zsu!

Hová jársz majd suliba? Nem irigyellek, én most el sem tudnám képzelni még a tanulást is. Nekem két diplomám van, az egyiket nappalin, a másikat levelezőn munka mellett csináltam, de elég húzós volt az is.

Gratulálok!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti: 2 nővérem van!! :lol: :lol:
De azért már jobb a kedvem, sajnos nem tudok mit csinálni el kell fogadnom a helyzetet.

Zsu: gratulálok a felvételihez!

Na megyek mert a Szandi még nem alszik.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Én is ma kaptam Allways mintát:):):):):) Kell valakinek? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edit a Heller Farkas Főiskolára fogok járni, Vendéglátás és Turizmus szakra...

Én 3 éve tanulok gyerek mellett, igaz csak középiskolába jártam. Az érettségit már 2-vel csináltam meg:) Szóval nekem megy szvsz. Más kérdés hogy jól választottam-e....majd kiderül..

Megyek, hulla vagyok, ma egész nap pakoltam.... fellelkesültem, mert felhívott a csaj akitől vesszük a lakást, hogy megjött a papír, ami kell a szerződéskötéshez, így mostmár tuti hogy 8.-án megyünk a bankba:)

Nagyon jó kedvem van ma:)

Jó éjt..

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Bmo
Köszi a kajás listát, elmentettem, majd ha ott tartunk előkapom :-)
Te tényleg otthon szültél?? Nem féltél, hogy valami baj lehet? :shock:

A MAM2 cumi még mindig foglalkoztat, valószínű, mert annyit írtatok róla. Szóval, miért nem inkább csőrös poharból adjátok a kaját, ha az kell, hogy ömöljön?
Vett a férjem egy (számomra) no name cumit, és az van írva a használati utasításba, hogy 5 hónapos gyerek már ne cumizzon :-(
Nem értem ezeket a dolgokat :roll: valaki világosítson fel :cry:

A mérleget csak béreljük, és lassan vissza kellene vinni. Ugye ne aggódjak, mert ha rendesen eszi a tápszeres kaját akkor mindig nőni fog, és már nem kell méricskélni. :?:

Úgy tűnik kilógok a sorból, én császárral szültem.

Jó éjt,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek:én tényleg itthon szültem, és nem féltem .A lánykám születése után nekem ez volt a jobb megoldás és NAGYON JÓ VOLT!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Én a MAM"-ből a gyümilevet és a tápszert adom, MAM1 a tea.Nekem ez azért tetszik, mert a NUK latex vacak volt nem zárt rendesen, az AVENT pedig nagyon kemény szilikon a fiacskámnak!!!!A hozzátápis kaját gondolod csőröspohárból?????AZt azért célszerű kanálból, hogy megszokja, hogy nem csak ömlik minden a szájába, hanem kanállal kell flamózni(ha így írják)!!!!! :lol: Mondjuk lvileg ha 1 három hónapos gyerektől elveszed a cumit, nem fogja keresni.Nem tudom ez így van-e, mert Szoni leszoktatta magát a cumiról elég hamar:mindíg kiköpdöste!!!! :lol: Zsombi pedig nagy cumista, bár ő a cicit is egész nap elviselte volna a szájában :lol: .Úgy működik a kicsi fiam alvás terén , hogy cumi be a szájába hasra teszem pelus a feje alatt azt gyűrögeti és szépen elalszik magától, persze csak ha fáradt!!!!!! :lol:
Szerintem ne aggódj a mérleg miatt, 1 éves koráig, úgyis mész havonta tanácsadásra és ott lemérik!!!! :wink:
Az nem gond hogy császárral szültél ám :wink: , csak kérdeztem.
Átkukucskáltam ám abba a topikba, ahova Julcsival írogattok és tündérien mosolygott a Gergőd, jobb kedvem lett tegnap egyből!!!!!!

Edit:na igen nálunk nem az ajándék értéke számít.Névnapra 1 szál virág, fiúknak 1 üveg bor bőven elég.De ők elég furik, náluk úgyvan , hogy 5000 -et szánnak valakire, (bár most a névnapra nem emlékszem, de szülinap és karácsonykor tuti), de nem azt veszel amit akarsz, hanem amitő kitalál!!!! :shock: Karácsony a legfurcsább, mert akkor ő megveszi, becsomizza magának :lol: , te meg fizetsz mint a katonantiszt!!!!Az meg a másik kérdés, hogy nekünk karácsonykor huszonvalahány szerettünk van a listán és ha mindenkinek 5000-ért vásárolnánk.......mehetnénk bankot robbantani!!!!!! :shock:
Passzold csak le a Barnust a nagyinak, hadd nyúzza őt is egy kicst!!!!! :lol:

Zsuzsófi:gratula a sikeres felvételihez!!!!

Zsandi, Julcsi:hol vagytok????? :shock: Na ne már, így eltünni ejnye-bejnye!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit, én nem szoktam tápszert adni neki(k) ha nem esznek jól. Ez is a hülye leveimnek az egyike. Mondjuk annyit mindig tudok beléjük tömni, hogy ne haljanak éhen. Tegnap pl estére jó ha ettek 5-6 kanállal az uzsijukból. Ilyenkor azért nem adok mást, mert úgy gondolom, hogy akkor majd a kövi kaját előretolom. De ki szokták bírni ezért gondolom, hogy megeszik amire épp szükségük van. Viszont valamelyik nap jól kiéheztettem Livit (nem volt hajlandó megenni a 10 órait gondoltam majd előbb ebédel, de nem igényelte) és szépen szó nélkül benyomta az adagját. Livi a 3 perccel későbbi baba(Árpi szerint nem volt 3 perc) és a kissebb súlyú is ő volt. Ezért ő a kissebbem. Rakjál már fel léci képet a lánykáról. Egy frissebbet ha nem gond. Kíváncsi vagyok mennyire van "gondban" a súlyvesztés miatt. Mert a vonalzós képen nem éppen túl vékony. Teljesen egészséges baba. A kaja szempontjából a fog is nagyon beüt. Legalábbis nálunk.

Márti, hát nem mondták, hogy finom a fruta pura, de valahogy ez volt a sejtésem miután behabzsolták. :lol: Na meg sztem is fini.
Igen répa- krumpli az első főzi. Pesrze lehet más is, de ez a legkevésbé bonyi (nem puffaszt, nem szokott vele gond lenni).

Andi, nem semmi lehetett amikor a két gyerek beteg volt. Remélem mi soha nem fogjuk átélni amit ti! Hát igen, mi is vágyunk egy kis együtt töltött időre kettesben.. de nem tudom, hogy bírnánk ki nélkülük. Én csak anyukámra bíznám szívesen, de neki meg apu nem nagyon tud segíteni, max. csörgőt ráz. Alig meri megfogni őket, meg megpuszilni (nehogy megnyomja őket vagy akármit elkapjanak az egészséges embertől is). Szóval apukám nagyon túlaggódik. Anyura meg nem akarom a kettőt ráhagyni, elég ha engem kikészítenek néha. Anyósék meg egyáltalán nem ismerik a gyerekeket. Nyekkennek egyet, már bajuk van (hasuk vagy a foguk) és nem is tudják a szokásaikat. Amúgy meg szerintem maximum ti fogtok szenvedni a hiányuk miatt, ők fel sem fogják venni. Mert ha eszükbe jut, hogy nem vagytok ott, egymásnak mindig ott vannak. És sztem nekik egymás társasága annyira fontos mint a szüleiké.

Gabek, nem lógsz ki a sorból. Ha esetleg igen akkor a Márti is, mert ő meg otthon szült. Én azért adok még cumis kajákat nekik a tápon kívűl, mert egyszerűen nem fogadják el a csőrt. Szépen megvettük, hogy na majd jól rászoktatom őket, avent van ami akkor jön ha szívják és puha is. Ehhez képest mindig néznek rám furán, hogy mi a fenét akarok, az egyik öklendezik tőle a másik meg rágókának nézi. Pedig maszíroztam is a szájukba tehát rájöhettek, hogy jön is belőle valami. Egyszerűen nem akarják elfogadni, pedig én is már abból adnék nekik teát meg mindent. Amúgy pohárból "ügyesebben" isznak csak kevés jut le, na meg baromi időigényes. De azért azt is gyakoroljuk.

Zsu, gartula a felvételihez. :lol:

Zsuzsi, elhiszem, hogy el vagy keseredve. Illetve mire ezt olvasod remélem már nem! Nem vallottál kudarcot, jó anya vagy!!! Nézz a lányodra. Így néz ki egy kudarcot vallott anya gyermeke? Egészséges és szép és boldog! Akkkor hol a baj? Igen, a sors nem adott több anyatejet neki, de ő ezt könnyebben felfogja. Mivel így is megkap mindent, elgedett baba. Persze jobb lenne az anyatej, de ezért nem fog lemaradni semmiről. A legkritikusbb időben kapott tejcsit, az első időkben. Most már elég erős a szervezete, nem lesz a későbbiekben sem semmi baja emiatt. Erre gondolj!

Én meg megint megyek át anyuékhoz, tegnap is ott voltunk. Ott "csak" 29 fok van. Dorkának látszik a foga. Kis fehér vonal, de még nem tört át. Nagyon sajnálom szegénykét. Tegnap este olyan fájdalmasan felsírt kaja után, hogy vele sírtam én is. Úgy átvenném a fájdalmát. Habár soha de soha ne legyen nagyobb fájdama és problémája mint a fogacska kibújása. Asszem minden szülő ezt kívánja.

Szép napot nektek. Remélem estére több energiám marad ideülni.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Nekem is hüvelyi szülésem volt, mindkettő indított.

Bencénél este 8-kor repesztettek burkot, És 3.34 perckor bújt ki,

Katánál meg fél 4-kor repesztettek, és 6-kor bújt ki. (tegyem hozzá hogy igazán csak fél hattól fájt, addig telefonáltam, röhögycséltem:)

Nagyon betegek vagyunk a párommal, az éjjel csak hányni járt belénk a lélek:( Nagyon félek nehogy a kicsik ewlkapják, mert ebben a hőségben az tuti kórház:(

Viszont leg. a párom nem ment dolgozni:)

Na megyek, mert kavarog így ülve a gyomrom rendesen...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Füstjel, ahogy mondani szoktátok! :)

Kép

Takarítok ezerrel, és ha ideülök, tuti ittragadok. Igyekszem ügyes lenni, és akkor jövök délután reagálni.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsandi: jó kis füstjel!!!!! :lol: :lol: :lol:

Zsu:gyógyuljatok meg gyorsan!!!!!

Zsuzsi:gondolom anyukádhoz mentetek, érezd jól magad!!!

Edit:manóid hogy vannak?????

Én most a kis életünket számolgatom, úgyhogy csak bekukkantottam!!!!Tegnap úgyis én dumáltam a legtöbbet, most ti jöttök!!!!! :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Julcsi! Megkérdezhetem hány éves vagy? Olyan mély bölcsesség sugárzik írásaidból, mindig telkesen elérzékenyülök.
Teszek képet, csak előkapom a fényképezőt. Nem sovány ám, 6400 gramm. 2650-nel született. Csak nem értem, miért nem akar enni. A gyümit sem kívánja, így egy időre azt felfüggesztettem. Nagy kérés lenne, ha tennél fel te is képet Magadról?

Éjszakám frankó volt. Bari 3-szor jött át hozzám, Virág éjjel kétszer evett. Reggel hatkor keltek, ráadásul egyedül vagyok szombat reggelig velük.

Márti! Rég hallottunk Szoniról. Valami aranyköpés? Virág is ugyanúgy alszik el, mint Zsombi. Nálunk Barni a nagy cumis, sajna még mindig kell neki alváshoz. De bekeményítettem, oviba nem visszük szeptembertől. De most nem is akarom elvenni, elég törés neki Virág érkezése.
Hát ez az ajándék kérdés nevetséges. Nálunk Anyósom alakít. Mindig rám bízza a gyerekek ajándékvásárlását, ő meg kifizeti. Gyereknapon mondtam neki, felejtsen el, vegyen ő nekik valamit. Barninak olyat vett, ami már volt, Virágnak meg SEMMIT. Azt mondta, nem tudott venni semmi értelmeset a 2 hónapos kiscsajnak. Na akkor nem kommentáltam, csak hátat fordítottam, és ott hagytam. Nekem annyira rosszul esett, hogy úgy viselkedett, mintha Virág nem is lenne. Még bőgtem is miatta. Nwe vegyen neki csak egy kis csörgőt, de ne nézze már levegőnek.


Andi! Kitakarítottál? Én csak 2 délelőtt bírom megcsinálni, akkora ez a hodály. Persze ha közben nem kellene ezerszer valami miatt félbeszakítani, akkor egy délelőtt is végeznék vele. Apósom ma besegített gyomlálni a virágos kertbe, mert látta, hogy elég gáz már.

Zsu! Jobbulást! Igyatok sokat, de csak kortyonként. Én terhes voltam, mikor egy ilyen vírus elkapott. Ráadásul a cukrom miatt ennem kellett volna, dehát semmi nem maradt meg bennem. Szorítok, hogy megússzák a kicsik. Elismerésem a sulihoz!!! Hová költöztök?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Kép

Kép

Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Aranyköpést akarsz Edit????Ma reggel úgy nevettem rajta, válogattam a DM-es kuponokat és érdekelte a dolog, mondtam hogy mi a neve annak a kis papírfecninek.Erre, hogy ne dugjam a fenekébe.....rögtön eszméltem, hogy ő a KÚPra gondolt!!!!Haláli egy nőszemély!!!!!!

Na az én anyám ilyen, hogy ő ad rá pénzt én meg vegyem meg!!!!!De szerintem az ajándék vásárlásnak nem az az értelme, hogy mennyit költöttél, hanem kigondolod minek örülne, mi lenne hasznos neki, utána jársz és az ára az nem számít.Szerintem!!!Még jó, hogy megbántódtál, hogy a lánykád nem kapott semmit!!!!! :shock: Különben anyám is 1x vett a Szoninak 1 könyvet, persze már volt belőle!!!! :roll:

Zsombi nem nagyon akart vissza aludni fél 7kor kelt , fél 9 körül nagy nehezen elaludt és még most is alszik!!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit:gyönyörű a kicsi Virágod!!!! :lol: :lol:

Zsandi:huuuuuuuuuuuuuuuuuu most nézem, hogy még szivárványt is küldtél a füstjel mellé, nem semmi!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok,

bmo
Megnézted a szülés site-odat, a végén még el is pityeredtem :)
Jó, hogy könnyen és simán ment minden, én nem mernék otthon szülni, jó is hogy nem tettem, nem véletlen hogy császár lett belőle.

Edit
Virág nagyon aranyos, nem nagyon bírom rajta felfedezni az éhezés tüneteit :lol:

Nagyon tetszik Gergőnek ez a nevetős képe, be is szúrtam az aláírásomba, úgysem volt ott még semmi.

Még a kajával kapcsolatban azt szerettem volna kérdezni, hogy ti is írtátok, hogy 6-szor esznek a gyerekeitek, de ezt hogy értétek el? Gergő 8-szor biztosan eszik, de a tápszeres dobozra az van írva, hogy naponta csak 6-szor kellene ennie, jövő hónapban meg már csak 5-ször. De hát mit csináljak ha 3 óránként üvölt ha enni kér? Ne adjak neki, azt nem bírnám ki. Így meg a sok tápszertől nem lesz valami baja?

Kgiulia
Te mikor adtál nekik először csőrös poharat?

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek:nézd meg mennyi az össz mennyiség a dobozon és, hogy Gergő mennyit eszik!!!Ha az kb.egyforma akkor nincs gond!!!!Nekem azt mondta a dilis doki, hogy a 9 dl sok, de az van a dobozon is hogy 5x180!!!Az akárhogy is számolom 9 dl!!!!!Az nem baj ha többször eszik, kevesebbet, hisz ő még fiatal!!!!!Nekem is előszőr tápit 6x 7x evett, aztán 6x, de mostanában 5x.Tovább is alszik néha reggel, meg tolódnak a kaják, pedig ő is 3 óránként eszik!!!!Ha éhes adj neki, szerintem!!!!! :wink:
Gabek:könnyűnek nem mondanám egyik szülésemet sem, de megérte szenvedni!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Hát nem tudom mikor viszem el még egyszer Sógornőmhöz ill. Anyóshoz Barnit. Letettem kb. 9-kor náluk és 1/2 10-kor elkezdte mondani, hogy haza akar menni. Sírdogált, semmihez sem volt kedve. Én 10-kor telefonáltam, hogy minden rendben van e. Azt mondták, igen. Megyek érte 1/2 12-kor, a szeme vörösre sírva, és zokogott. Ekkor elmondták, hogy már 2 órája engem keres és nem akartak szólni nekem. Hazavittem, ebéd nélkül lefeküdt, már 3-szor sírva ébredt, és azt ismételgette, hogy haza akarok menni. Az előbb át kellett öltöztetnem, mert csavarni lehetett ébredés után a ruhájából a vizet. Legszívesebben jól beolvasnék nekik, hogy miért nem szóltak nekem. Most meg visszaaludt, már vagy negyedszer. Remélem, azért minden rendben van vele.

Hát ennyit erről, hogy miért is nem bízom rájuk Virágot!!!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit:sajnálom, hogy ez történt Barnival!!! :( Nem is szereti anyósodat????Nem szokott játszani vele????Mikor Szonó először aludt a nővéreméknél, ő is emlegetett néha minkat, de olyankor elterelték a figyelmét és nem volt gond!!!Én bátran itt szoktam őket hagyni, tudom, hogy jó kezekben vannak.Persze ha elesik a kiscsaj engem keres, de már náluk is meg tud nyugodni!!!Hogy mennyire szeret velük lenni az arra a mai nap is jó példa:após még szabin van a héten, de tegnap és ma is az autót bütykölte.Kiscsaj tegnap úgy nézett ki mint az autószerelők, le kellett fürdetnem!!!! :shock: Mindíg ott sertepertélt, aztán ma az ebédjét is levitte és a du-i alvást is a papával bonyolította le!!!! :lol: Biztos azért van ez a kötődés, mert együtt lakunk, én örülök ennek!!! :lol:
És volt már nélküled Barni máskor is anyósoddal vagy csak együtt???Elhiszem hogy Virágot nem mered rájuk bízni, de Szoninak az is jó ha mindketten maradnak, hogy azt mondjuk, hogy segítsen a mamáéknak vigyázni Zsombira!!!! :lol: Ő ezt nagyon a szívén viseli, hogy ő a nővérkéje a kistökösnek!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

De jó Neked! Tök jó, hogy olyan jó fejek! Barni akart elmenni, én nem is erőltettem. Nem tudom, mi jött rá. Nem is ez a lényeg. De ha én felhívom, és megkérdezem, hogy minden rendben van, akkor mondja meg az igazat. Akkor autóba ülök, és elhozom. Akkor maradjon ott Barnus, ha jól érzi magát. Ráadásul nem volt olyan dolgom, ami miatt le kelljen passzolnom másra. Annyira rossz volt, hogy zokogva kelt, és azt kiabálta, hogy haza akar jönni.

Virág tele van kiütéssel. Remélem, csak melegkiütés. Ha holnapra nem múlik el, viszem az orvoshoz. Nem evett ma tejcsin kívül semmit, ezért kaja miatt nem lehet. A tejkiütés meg nem ilyen.

Barnit reggel beviszem a bölcsibe elköszönni, holnap lesz az utolsó nap. Kár, hogy így alakult neki ez a pár nap. Többet már nem lesz bölcsis! Nehéz szívvel engedem oviba!

Majd még jövök!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Edit
Jajjja jajjjj, szegény Barni, de sajnálom. Foglalkozz ma vele sokat, hogy visszabillenjen a leki egyensúlya.

bmo
A tápszerre az van írva, hogy 120 ml+4 kanál táp 6 alkalommal. Tehát ilyen adagokat készítek neki, meg is eszi mindig az egészet, tehát az adag mérete az stimmel, csak a gyakorisága 2-vel több, tehát nem 720 ml, hanem 960ml. Hogy szoktassam le kettő kajálásról? Tegyek egy adagba több tápit? Vagy több vizet?

Köszi a tanácsot,

Gabek

Kép

Kép
gabek
 
 


Gabek:a tápszerrel ne machinálj, nekem ezt a csajok :lol: mondták, mikor attól gittóztam, hogy sokat eszik Zsombi!!!!!!Rá is van írva a dobozra, hogy az emésztési zavarokat okozhat!!!!!! :!: És mindíg megeszi ezt az adagot?????Akkor tényleg jóétvágyú!!!! :shock: Leszoktatni nem tudod a kajálásról!!!! :lol: Szerintem várj még ezzel, ez tuti nem gond hisz ő még fiatal, majd ha többeket eszik akkor biztos tovább fogja bírni kaja nélkül, vagy többet alszik reggel és akkor kimarad 1-1 kaja!!!!Teát próbáltál neki adni?????

Edit:na igen én azt jól megmondanám nekik, hogyha nem tudtak mit kezdeni a fiaddal és 2 órán keresztül érted sírt , akkor az lett volna a logikus, hogy felhívnak!!!!! :evil: Attól neked nem lett jobb sőt csak rosszabb, hogy nem szóltak, és így már a bizalom sem a régi!!!!!És nem esett meg a szívük a síró Barni láttán?????Őrület!!!! :evil: És próbáltak tenni valamit vele, hogy jobb kedve legyen?????

Zsandi:nem mondod, hogy még mindíg takarítasz?????

Julcsi, Zsuzsi:na milyen volt anyukátoknál????
Julcsi, Edit, Gabek, Zsu nektek van tesótok, ha igen mennyi?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti!

Nekem van tesóm, 1 bátyám.

Nem tudom, mit kezdtek Barnussal, de tény, mikor odaértem, a kapuban fogadott zokogva. Ma este meg kifejtette, hogy megy Julcsi mamához. Ha rám bíznak egy gyereket és 2 órán keresztül az anyját sírva követeli, én biztos felhívtam volna. Még akkor is, ha a fodrásznál ül festékes hajjal. Virág tuti nem kerül a kezei közé. Megnyekken, azt se tudja, mit csináljon, csak kérdezgeti, hogy mi a baj gyöngyöm. Mintha tudna válaszolni. Eszébe se jut, hogy esetleg szomjas, éhes, álmos, pisis...

Valószínű, reggel megmutatom Virágot a dokinak. Az Ő szájában is láttam egy halvány piros pontot. Lehet, hogy csak rémeket látok, de ha az, akkor még időben el kell csípni, ne terjedjen nagyon szét. Na, akkor én megyek is a Tiszának! Még egy ilyen hetet nem bírok ki!
Hizlalhatom fel Barnit, ráállítottam a mérlegre, fogyott majdnem 1 kilót!!!

Csajok! Mit csináltok?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Gabek!

Gergő Bergő nagyon szép kisbaba. Egy kis falánkságot küldjetek nekünk! Hogy áll súlyilag? Mekkora most, és mennyivel született? Virág is hétszer evett kezdetben, most hatszor. Fokozatosan elhagyja majd az éjjei evéseket. Mondom én, akinek a gyereke tegnap éjjel visszatért a kétszeri evésre. Na jó, napközben viszont keveset evett. Esetleg kérdezd meg a doktornőt valami tápszer sűrítő felől. Én Nutritont használtam kezdetben, nekem bevált.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?