Új privát üzeneted érkezett!

Brigó: olyan jókat írsz!Köszönjük!

Nekem a hasam két oldalán szokott húzódni,olyankor jólesik leűlni,pihenni.A lágyéksérv-műtétem helye fáj olyankor a legjobban.Néha-néha bekeményedik a hasam is,de csak fél percre.
alexa2006
 
 


Tünde!
Ez komoly? Nem mintha örülnék neki, de legalább megnyugtat, hogy nem egyedi eset. És te kérdezted a dokid, hogy ez mi lehet? Így egyre inkább hajlok arra, hogy nem erősődtek meg az izmok, szalagok.

Nekem a másik problémád ( :) ) a szülés után okozott gondot, kb 2 -3 hétig. Mivel az izmok akkor még tényleg nem jöttek helyre, sokszor nem tudtam visszatartani a pukit, amit szégyelltem is szegény férjem előtt :oops:

Na, csajok, készüljetek a szülés utánra! Nem csak az lesz a probléma, hogy mennyit szopik a baba :lol:


Alexa!
Én is így gondolom, hogy a sárga elég unisex. Jázinak is vettem még mielőtt megszületett több sárga színű cuccot is, hátha nem is kislány lesz. De aztán az lett, és jöhetett a rózsaszín dömping :D

Segíthetek én is képfelrakásban, ha esetleg tesód nem ér rá.

Na, most már lelövöm magam, mert így is sok voltam mára. Osszátok be egy hétre :)


Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Én is elbúcsúzom,talán szerdán jövök.Puszi Mindenkinek!ALEXA.
alexa2006
 
 

 
 

Brigó, komoly. De nekem akkortájt volt, amikor keményedett a hasam, a doki arra mondta, kiváncsi lesz a méhszájamra...
De valszeg az is lehet, amit Te is írtál, hogy nem alakultunk vissza teljesen.
Nekem szülés után tudod, mi volt? Fúúú, de sz@r volt sokszor: ugye vérbőség volt még altájon, és a csiklóm néha úúgy megmerevedett, hogy tök fájt.
Vendég
 


Sziasztok!

Na megint csak gyorsban, míg fürdenek a fiúk :)

Brigó! Nagyon szép ez a baldahinszett! A Bababirodalomból rendelted? És hogy kérted, mert látom, hogy választani lehet, hogy lányos, fiús, unisex? Vagy írtál nekik? Na most teljesen bezsongtam, mert ilyet képzeltem el a kiscsajnak. Gergőnek világoskék fehér volt, nagyon szerettem, most adtam el. Mindjárt keresek is róla képet. Igaz adtam fel hírdetést, de nem valami ízlésesek jönnek csajos baldahinra. :?

Kép

Kép

Ja, még azt akartam írni, hogy amit a bölcsőhalálról írtam (kockázati tényezők) azokat én is a netről szedtem. Igazából senki nem tudja még , hogy mitől van, csak statisztikát készítettek, és innen szürték le ezeket a dolgokat.

Babakocsi: Nekem először Pierre Cardin volt, amivel volt bébihordó is, travel system asszem :oops: Node mikor már a harmadikról kellett levinnem :twisted: ... ne is mondjam.. Lecseréltem egy ötkilósra, és nem bántam meg. Tök kicsire össze lehet zárni. Amúgy meg Gergő (januári) az első pár hónapban szinte mindig a gyerekülésben volt, a kocsiban üvöltött. Meg hóban hidegben nem is nagyon vittem sehova. Inkább csak ki a teraszra. Utána meg jó volt amire cseréltem, mert ennek már kicsit döntött az ülése.
Lábzsák szerintem is felesleges, jó meleg takaró kell és kész, ugyanaz, ráadásul két hónap múlva nem fogod kerülgetni.


Brigó! Nekem volt, hogy pisit nem tudtam visszatartani :oops:

Csernusné : wink: a babaszobán tuti találsz kiegészítőket a kocsihoz, ha más nem, adj fel egy hírdetést a keres rovatban.

Na tűzök árvizettakarítani :wink:

Pussz, cic

Ja, a csajocskám dícséretét meg nagyon köszönöm mindenkinek!
cicmerák
 
 


Sziasztok!

Látom nagyon pörög a topik, és még jobban is fog később biztosan, amikor mindenki beindul a vásárlásokkal. :D
Szerintem a topikviták nem elkerülhetők, inkább az a kérdés, hogy kezeljük a különböző véleményeket. Szerintem lehet jól is.

Babakocsi: szerintem elsősorban azt kell eldönteni, hogyan, milyen körülmények között akarjuk használni, milyen lehetőségeink vannak az egyéb szállításra, milyen hosszú távon és milyen időben akarjuk használni.
Nekem pl. nem fontos a méret és a súly sem annyira (jó, azért meg lehessen egyedül is emelni :D:D), mert az autóm csomagtartója elég nagy, kertes házban lakunk és nem fogom emeletre cipelni. Viszont fontos az, hogy értelmes méretű kerekei legyenek, mert terepen közlekedünk. Nem kell a két irányból tolhatóság sem. Viszont mivel szeretnék családilag sétálni, ezért kell a lábzsák (az egy plusz szigetelő, amit még a takaró fölé feltehet az ember) vagy mózes. Ill. a mózes lehet, hogy altatáshoz is kell, meg szoktunk olyan helyre menni gyakran, ahol hosszabb időt vagyunk és jó, ha van nálunk egy olyan, amiben vízszintesen alhat a baba. Nem fontos a nagyon nagy méret, mert egy idő után úgyis át fogok térni a kendőre házon kívüli hordozáshoz, csak sétánál kell majd a kocsi, ill. ha ül, akkor már nem fontos, hogy annyira hosszú, széles legyen a kocsi (bár arra figyelni kell, nehogy túl hamar végigérje a lába).
Egyébként nekem már nem kell keresgélni az "ideális társat", mert van egy számunkra szupi kocsink, aki most már a harmadik gyereket fogja szolgálni (abszolút nincs lestrapált állapotban). Egyébként egy kétfunkciós Peg Perego babakocsi, ami már fel van "turbózva", mert pont Hannánál (ő őszi baba) vettünk hozzá egy mózesfeltétet, ami most is nagyon jó lesz. Tartozik hozzá babaülés is. A kocsihoz való babaülések lehetnek egyébként ugyanolyan jók, mint az önmagukban kaphatóak, a mienket árulják külön is, az már csak plusz, hogy rá lehet tenni a kocsira. A legbiztonságosabb ülések egyébként az ISOFIX-es ülések lennének, de olyat én amúgy sem vennék, mert annyira kevés ideig használják, hogy nem éri meg az árát (szeritem :)). Később, az eggyel nagyobbaknál már igen (Hannának olyan ülése is van).
Ilyen az autósülésünk: http://www.brendon.hu/pdf2006/gyermekules/357.pdf
Ennél van egy talp is, amivel az autóba lehet kötni, méghozzá nagyon egyszerűen. A talpat nem kell mozgatni, az autóban maradhat.
Ilyen a mózesünk:
http://www.brendon.hu/pdf2006/babakocsi/299.pdf
És persze mindkettő rátehető a babakocsira egy mozdulattal.
Ja, és nem olyan nagy kocsi, mert mózesfeltéttel együtt (persz összecsukva :D) befért a Renault Megane-on csomagtartójába. Most meg már egy hétüléses autóm van, abba biztos be fog :D:D.
Én arra biztatnék mindenkit, hogy próbálja meg végiggondolni és leírni magának, hogy merre fog közlekedni a babával, milyen utakon, kell-e emelnie sokat, kell-e autóba tennie, meddig akarja használni, stb. Aztán én kiszúrnék egy (vagy több) babáruházat és ott is egy szimpatikus eladót (pl. nekem még a Váci úton lévő Brendonban eddig babakocsi és autósülés téren mindig jó tapasztalatom volt), és elmondanám neki az igényeimet, segítsen választani. Ha esetleg nem sikerül elsőre, akkor több boltot is megnéznék. Mindenképpen arra törekednék, hogy az eladó mindent megmutasson az adott kocsival és üléssel kapcsolatban (pl. egyszer egy eladó nekünk demonstrálta, hogy mennyire lehetne emberi erővel kiszedni egy nem Isofixes és egy Isofixes ülést az autó üléséből :D (az Isofixeset meg se tudta mozdítani :D:D)). Nem kell elsőre dönteni, nézzétek meg a választékot és az árakat (pénztárca szerint). Ez még arra is igaz, aki használtan akar majd kocsit venni. Van még időnk.
Egyébként mi sem vettünk volna meg egyben egy ilyen rendszert, ami nekünk van, bár az jó volt, hogy anyukám minden gyereknél besegített a "babajárgány" árába.

Alvás: hát mi majd meglátjuk. Már van babaágyunk külön szobában, de lehet, hogy eleinte mózesben altatjuk, de az is lehet, hogy mellettünk. A szopi lesz a mérvadó, meg meglátjuk, hogy mikor alussza át az éjszakát (én nem vagyok egy másik szobába átmászkáló, az alvás fontosabb :D:D).

Várandós csomag: jé, én sem kaptam. Vagy az 4. gyereknél nem jár?:):)

Látogatás: nekem egyrészt messze laknak a rokonok, másrészt aki nem, az elég tapintatos. Nekem épphogy kéne segítség.

Korena!

Én nem biztos, hogy véglegesen külön tenném a picit, de az biztos, hogy külön alvóhelyet biztosítanék. A nagyobb már iskolás, nem? A pici meg még egész más ritmusban fog élni. Tanulást, barátok a nagynál. Persze később lehetnek együtt, de ezt majd úgyis megmutatja az idő.
Látom Tünde is pont ezt írta :).

Tünde!

Jó, hogy nem nyíltál, vigyázz magadra!

Niki!

Én mindenhol pelenkázok, valahogy nem tudok egy helyen :). Ugyan az egyik ágyunk kombi, pelenkázós, de csak a fiókosszekrényét használjuk.

Cic!

Az összekent pofijú és az alvós kép nagyon tetszik! :)

Kataa!

Nálam is azonos nemű lesz a tesó :D:D! De hogy melyikkel...

Brigó!

Hányinger ilyenkor? :( Jobbulást!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Gyorsan én is bejelentkezem......

Szombaton megkaptam a vércukros eredményem: 5,2 mmol/L a referencia tartomány: 3,5-5,5 :shock: a doki szerint jó...
A HGB-m pont 120 g/L,így továbbra is este és reggel is szedem a Ferrofolgammát,ezenkivül Magnéziumot és Elevitet.(Persze ha nem felejtem el!!!! :D )

A többi labor eredményem is elvileg jó,remélem így is marad.

Nektek mikor mocizik a bébi? Mikor aktívabb? Szerintetek az normális,hogy éjjel is annyira aktív,hogy felébredek rá? Ez nekem nagyon furcsa,mert Dávid olyan kis nyugi volt ....

Cic!
Hihetetlen,hogy milyen bamba vagyok! :oops: Vagy a Bnet szórakozik velem???? Én a fényképeidet mostanáig nem is láttam....
Gergő eszméletlenül aranyos. És az az uccsó kép....igazi profi alkotás!!!!!!!Te csináltad?

Árvíz???? :cry: :oops:

Igenis izléses az a Baldachin,jól néz ki nagyon. Tisztára kedvet kaptam tőletek,elő is fogom kotorni a képet a miénkről. Mi is inkább megpróbáltunk olyat választani,ami uniszex,már akkor tudtuk,hogy kevés korkülönbséggel akarunk tesókat,és jó lesz mindkettőnek.

A babakocsit is ez alapján választottam (Pierre Cardin),és fontosnak tartottam a két irányból való tolhatóságot,ma már ez nálam nem szempont,igaz amit kinéztem az úgy tudom,változtatható,de most az volt a cél,hogy beférjen a miniatűr autóm csomitartójába. Szerencsére sikerült hamar túl adnom rajta,mert csak a helyet foglalta..
Katának igaza van, mindenkinél más szempontok jönnek elő, attól függően,hogy ki hol lakik,stb...

Korena!
Nagyon szeretjük Tatabányát!Ismerőseink laknak ott,és elég sűrűn talizunk,meg a férjem nagy hó-hó és ott vannak jó kis tavacskák....

Kislány a picurim! (Niki! Kérhetünk egy festést?)

Most olvasom a hason bőkős tűneteidet...te jó ég ez is elég kellemetlen lehet :(

Kata!
Nagyon klassz lehet az a váz;fényképet tudnál esetleg feltenni róla mutatóba? Nálunk is lehet szted ilyet kapni?
Igaz az én bkocsim amit kinéztem (Peg Pérego-Pramette) elég mini,de sose lehet tudni.

Deszilvi!
Köszönjük a dícséretet a kiscsajszi nevében. Én egy fótót kaptam róla,de elég szerencsétlen volt a választásom :oops: :cry: :cry: :cry: , későn vettem észre,de olyan rajta,mintha 6 újja lenne a pocakbabámnak,teljesen rosszul lettem,mert csak a kocsiba vettem észre a képen. A férjem persze humorosan vette fel ezt az egészet,inkább legyen 6,mint 4,próbált szellemeskdeni,de én addig nem nyugodtam meg,míg meg nem néztem a dvd-n.....,és szerencsére "csak" 5 van!
Persze így utólag,én is azt gondolom,hogy a doki biztos észre vette volna és szólt volna,de akkor a kocsiban halálra rémültem. :oops:

Úgyhogy inkább a dvd-ről vágtam ki ezeket a képeket.

Krista!
Üdv.
Mi is anyóssal egy udvarban lakunk,szóval meg tudlak maximálisan érteni. :oops: ne aggódj ez nem múlik el,csak rosszabb lesz,ha a bébi megszületik....csak hogy megnyugtassalak.



Brigó!
Akartam kérdezni már a múltkor is,hogy hogy csinálod,hogy Mindenkihez van egy két kedves szavad,sose marad ki senki a szórásból,ha írsz????Jegyzetelsz,vagy neked fordítva működnek a kismama hormonjaid és semmit nem felejtesz el????? :oops:

A szemed is nagyon jó! :wink: Kiscsaj és lehet ,hogy a Jázik névsorát fogja gazdagítani...ez még vita tárgya...

Nagyon szupi ez a Baldachin is,és az egész babasarok nagyon klasszul meg van csinálva.

A hugomnak voltak ilyesmi tűnetei,mint nektek,és neki azt mondták,hogy víszér. Azt sajnos nem tudom már,hogy mit mondtak rá,de ha érdekel valakit,holnap rákérdezek.

Mágnes!
Szia!
Én is rettentően sajnálom az asztmádat,reméljük a legjobbakat,majd írd meg ,hogy milyenek lettek az eredmények.

Anyós :(
De legalább nálatok tervbe van a költözés,ez a tudat vigasztaljon...

Tünde!
Köszke!

Niki!
HA van kedved megmutizhatnád a babaholmikat,amit kaptál,tényleg jó,ha vannak az embernek ilyen rokonai.
Engem most ruhákkal látnak el,már most özönlenek a kis rucik,de főleg ezek után fog jöni,hogy kiderült a neme...
Már látom előre a sok rózsaszín cuccost.

Ja és hiányozni fogsz,azért néha küld el kávézni azt a helyettest. :wink:

Mot!
Hogy te micsoda rendes hapsi vagy!Leckéket nem adsz véletlenül ? :wink:
És tényleg a képeket nem elfelejteni!!!!

Winnie!
Sajnálom az allergiádat,mostmár talán enyhűl a hideg közeledtével,nem? Vagy mire vagy allergiás? Bocs,ha már irtad.

Majd írd meg,hogy hogy tetszett a könyv.

Alexa!
Várjuk tőled is a fényképeket pénteken!

Tényleg egyre olcsóbb ez a 4D,nem? (Úgy összeségében azért jól keresnek vele,de pár évvel ezelőtt még ritkaság számban ment,ma meg már egy csomó helyen csinálnak) 10 év múlva már lehet,hogy a rutin vizsgálatok közé fog tartozni és teljsen ingyenes lesz. :D :roll:

Remélem nem maradt ki senki,de azoknak is sok ölelést küldök és sok pihit!

Minden jót és szép éjszakákat:Ildikó
ilgya1
 
 


Szia Beszti!
Téged már megint nem láttalak,biztos egy időben irtunk.

Köszike ismét a rengeteg jó tanácsot!
Úgy látom nálatok is a Peg Pérego a menő!!! :wink:


Ja és a fénykép:
Igaz itt csak félig meddig látszik,de majd keresek még. Most huzok alunni! Jó éccakát!
Kép
ilgya1
 
 


Hű micsoda nyüzsi volt itt tegnap!
Hajnali háromkor arra keltem, hogy nagyon szúr ott bent valami. Félig kóma voltam és csak arra emlékszem, hogy szorítgattam a hasam alját, amíg újra el nem aludtam. Nem görcs volt, de hogy mi azt nem tudom. Jó sokáig forgolódtam, szorítgattam... a fene egye meg, hogy mindig van valami nyomorom....

Az angliai cikket, nem bírtam beszkennelni, úgyhogy pár mondatban elmesélem, hogy ott amíg be nem töltöd a 3 hónapot, le sem fütyülnek. Ha elmész orvoshoz, a körzetihez kell menni. Az azt mondja, hogy menjél majd vissza ha már elmúltál 3 hónapos. Két ultrahang van a 16. és 26. héten és viszont hallás. A csaj akiről a cikk szól, hajnalban arra ébredt, hogy szivárog a magzatvíz, és vérzik. Felhívta a kórházat, mondták neki nem baj várjon még otthon amíg 5 perces fájásai nem lesznek !!!!!!
Csak vérzett, úgy érezte, hát ez nem normális, újra telefonált, még nem voltak 5 percesek a fájások, majd akkor menjen, ha azok lesznek. Na akkor bement a kórházba, de akkor sem sokat foglalkoztak vele. Aztán nagynehezen előkerült valaki, aki megvizsgálta, mehetett a szülőszobára, de csak mert kellően ki volt tágulva. Addig folyosó. Tisztára úgy kezelték, mintha megbökte volna az ujját és feleslegesen cirkuszolt volna.
Jó, persze a terhesség nem betegség, de azért ez nekem elég balkáni. A cikk írójának is az volt.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok,

Latom a rossz ido itt is meghozta a hatasat es mindenki felelenkult :D

Niki
Szerintem teli baanak a labzsak hasznos,persze csak szeltol /hotol ov de arra mindenkepp kell.A teli teto passz,mert az enyemnek csak egy van :wink: Majd otthonrol teszek fel kepet a kocsimrol,nekunk is uniszex szinu,lila-sarga,de igy utolag lehtett volna kek is :lol: Bar az az egy szin amit sosem vennek,ha kifakul nem tul szep latvany.

Winnie
Allergia ellen is vannak homeopatias szerek,amiket szedhetsz babasan is,kar szenvedni.
Ne agyd a lazat felmenni mert az tobbet arthat mint egy gyogyszer,Algopyrint nyugaodtan bevehetsz.

Brigo
Csini a Baldachin,nekem is tetszenek ezek de ez is csak a mamanak kell mint dekoracio,ugyhogy ezert nem vettunk,pedig ugyanolyan aron lett volna mint a mostani agynemunk.
Ezek a tunetek nem semmik,szerencsere nekem nincs ilyen ,de talan azert mert ugye csaszar volt.Sot olyan jo erzes hogy szinte alig erzem hogy babas vagyok,csak abbol ha mocorog.Meg is lepodok neha a tukor elott,hogy huha ez en lennek :?: :wink: :lol: Azt hinne az ember hogy ekkora has mar teher ,de nem :D

Az alatalad ajanlott honlapok tenyleg jok,en a komodot a Helimex-nel vettem,irto kedvesek es profik :lol:

Alexa
Penteki UH-hoz drukk :)
Ahol en voltam is pesten itt is 9000 volt a 4D, es nagyon kedvesek is voltak,ugyhogy szerintem a vege fele meg elmegyunk meg egyszer.
Szulesfelkeszitore jartam meg Alexnal,most azert mar nem egek,de a doki asszisztense , aki szuleszno is megigerte hogy szeptemberben korbevisz majd az osztalyon es mindent elmagyaraz :D
Mi is 2-en vagyunk teljesen egy idore kiirt kismamik itt a munkahelyen :D
A sarga szin szuper,neknuk csomo sarga rucink van meg most is Alexnak,imadom rajta az elenk szineket :wink:

Tunde
Szeleden jot mosolyogtam,ez sajnos tunet szinte mindenkinel van,meg jo hogy elmulik ha megszuletik a baba :D

Beszti
Ja igen,hat nalad mar nagy variacio nem lehet :lol: :lol:
Most Beni tipusunak kene jonni, mert Natan meg Hanna nagyon egyformak,akkor lenne az igazi kiegyenlites :lol:

Ilgya
Nekem altalaban este es reggel mocorog a baba,de akkor aztan kirugja a haz oldalat :lol: Ejjel is ha eppen arra ebredek hogy irany a wc.
Hat itthon nem igen talaltam ilyet ,pedig tettem fel kereso hirdetest is.Csakezek a komplet szettek vannaami vaz es hozza ahordozo,kesobb a mozes es az ulo babakocsi,de egybe nagyon draga,es mivel babakocsim van ezert ilyen kompleten nem is kellett.
Ebben vazban aza jo hogy minden babahordozo rarakhato nem csak a sajat tipusa.
Szoval itt a linkje:
http://www.target.com/gp/detail.html/re ... B000BMKEVC

Kolena
Remele mmar jobban vagy.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Én 28 hetes kismama vagyok, első babámat várom és néhány kérdésem lenne hozzátok. Olvasgattam az üzeneteket, de ilyen témában nem találtam egyet sem.
A múlt héten voltam orvosnál és kiderült, hogy a külső méhszáj elkezdett nyílni, a cg.2100. Olvastam, hogy van akit befektetnek ennél az értéknél, különösen első babánál. Nekem azt mondta az orvos, hogy ha sokszor keményedik a pocakom, akkor menjek hozzá, ha nem , akkor elég lesz 4 hét múlva.
Igazából csak akkor érzem keménynek a pocakom, amikor a baba mozgolódás közben egy-egy helyre odanyomja magát, de ez nem érinti az egész pocakot és csak pár pillanatig tart.
Van valaki, aki hasonló problémával küzd?
Kérlek, ha van időtök és tapasztalatotok e téren, akkor írjatok!
Köszi!
Évi
eva27
 
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy ennyit írtatok babakocsi ügyben. Azzal jöttem be reggel, hogy érdeklődni fogok ehzügyben, mert én tök tanácsadás vagyok, hogy egyáltalán mit lehet releváns figyelni, meg milyen zempontok vannak, meg van-e valami írás ezügyben, de tök jó sokat írogattatok. de még mindig van bennem bizonytalanság bőven....
Egy barátnőm Bergont vett, az tökre tetszik, meg többfunkciós, de mint mondják, az bazi nagy, meg nehéz, és nem BKV-ra való, nekünk meg azért majd kell azt is.....
És brigo, köszi a linkeket is, szerintem majd nagy hasznát veszem tanácstalanságomban....

A másik közkérdésem a 4D UH lett volna, hogy annyi hely van, és hol érdemes, hol a legjobb az ár/érték arány eddigi tapasztalaitok szerint (hol adnak sok képet :D ), de erre is érkeztek hozzászólások..
Kataa, ez a 9 eFt-os hol volt?

Én közben rájöttem, hogy ez nem allergia, hanem megfázás, de brutál...... éjszaka össz 2-3 órát bírtam aludni. Ma talán jobb, de még mindig tele van a fejem..... lázam nem lett, 37,3 estére, reggel 36,9. Homeobogyoval majd probálkozom, eddig tea + cvityi, negro...
Allergiás elvileg sok mindenre vagyok (pollenek), de néhány éve nem jött ki, de most idén pár hete kicsit megint....

Mozgi: nálam inkább este, ha, de még azért nem oan intenzív. MOndjuk, most, hogy éjjel fentvoltam, többször is éreztem.

Ja, tegnaőp voltunk dokinál, méhszáj ok, szívhang is, meg moziztunk i kicsit, apa is látta :) de most nem ficánkolt annyit Ficánka, megágyazott magának a méhlepényen, és ott pihizett :) csak kicsit mocorgott.

Mi is többen vagyunk kiírva a munkahelyen, 3-man kb 1-2 heten belül :)

Cic, ez a macis baldachin/kiságy szuperaranyos! Én macimániás vagyok, úgyhogy szerintem hozzánk is valami ilyen jön majd :)

na, most ennyi, épp tréninget tartok kezdőinknek így dáthásad.... :(
da pá biddedkidek :)

widdie :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Lanyok
A 2006.oszi topictan lattam hogy Bunnynak megszuletett a kisfia:1670gramm es 47cm. Remelem jól vannak és egy kis hizas utan haza is johetnek majd.
Niki
Szerintem ird be lecci a tablaba,O az elso kisbabank :D

Evi
Azt hiszem van itt valaki akinek ugyanennyi a mehszaj.Ne aggodj ez csak a kulso,az meg nme olyan veszes.Tenyleg pihenj sokates ha kemenyedik akkor irany a doki.

Winnie
A XIII: Karpat utcai 4D rendeloben voltunk,kazettara 9e DVD-re 11e.Nekunk mindket baba kazin van ezert kertuk arra,adnak hozza 3 kepet is :wink:
A Bergon tenyleg nagy kocsi,en nem vennek,mert az ulo kocsi resze is aranytalanul nagy, nem tul kenyelmes egy izgo mozgo babanak.Ulo kocsinal fontos az 5 pontos ov is,ebben azt hiszem nincs.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok gyorsírógépek,

Munka mellett kb fél nap elolvasni mindenkit.:)

Szóval, sokan kérdezték mi az a télitető. Ez lehet, hogy szabad fordítás, de a PegPerego Venezia babakocsinak a tetejéhez cipzározható valami, mindjárt látjátok a képen is, és szerintem az a toldalék, az ami megvédi a babát attól, hogy a szél csak ala natúr átsüvítsen a babakocsin vízszintes helyzetben.
Kép

És a hordozhatós kiságy, amit nem tudunk még hova fogunk hordozni.:)Kép a következőben lesz.

Hát a lábzsákba a párom azt mondja csak az "eredeti jó". Az 20 ropi, én biztos nem veszek hozzá olyat!!!

Brigó,

Van netünk otthon, csak ott időm nincs, mert én olyan vagyok, hogyha hazaérek, akkor mindig találok valamit, vagy a konyhában, vagy a szobában, de legkevésbé a szg előtt. Majd átszervezem az életem, mert azért eltűnni nem fogok, azért ne aggódjatok:)


Korena,

az angliai szülés engem is érdekelne.Bár már olvastam amit leírtál.
NEkem a párom vetette fel, mivel a nővérem Londonban él, hogy utolsó hónapban pattanjunk ki, és szüljek ott, hogy a gyerek kettős állampolgár legyen. De persze amióta EU-s tagok vagyunk, szerintem változtak a dolgok, mert egy pár évvel ezelőtt, ha valaki kint szült, akkor a gyerek jogán letelepedésit vagy tartózkodásit kapott. Azt az előnyét szerette volna élvezni, hogyha iskoláztatnánk Angliában a lurkót, akkor egyszerűbb és jóval olcsóbb lenne, mintha idegennek számítanál. Persze ebből nem lesz semmi. :)

Viszont ezt a nővérem is mondta, hogy ő nem szülne kint, mert hiába áradoznak a kinti egészségügyről, lehet, hogy az épületek szebbek, meg a felszerelés modernebb, csak nem kerülsz be egy életmentő rákműtétére, vársz rá fél- egy évet és addig belehalhatsz.:(

Winnie,
gyógyulj meg Te kis dáthás:))))

Nem tudom ki kérdezte Brigótól, de én is csodálkozom, hogy tud valaki mindennre emlékezni és mindenkinek válaszolni. :) Én szoktam egy cetlire címszavakat írni, hogy milyen témákra írok, de névvel csak konkrét esetekben írok. És remélem ezt senki nem vszi bunkóságnak. :oops:


Annyira aranyosak a képek amiket felraktok:)
Szerintetek egy kisfiúnak illik a fodros? Nálunk most ez a dilemma, meg hogy a férjem kitalálta, hogy kinézünk mindent, de ő majd akkor vásárol, amikor én a kórházban leszek. Ez kitolás!!!!! Én is ott akarok lenni, amikor megvesszük életünk első kis csemetéjének a dolgait!!!! :) Különben néha nagyon nehéz, egy mindenben okos(kodó:)), mindenhez szakértő férfival együttélni.:)Főleg, ha a feleség is hasonló tulajdonságokkal bír :lol: (Ez vagyok én...)

csernusn
 
 


Csajok itt a csecsemőkori hirtelen halál rizikófaktorai:

Környezeti rizikófaktorok

Hason fektetés - háton fektetés

Hosszú évek során nagy propagandát folytatunk a hason fekvés érdekében. Mai nézetünk ezzel szemben 180 fokos fordulatot vett. Az adatok azt mutatják, hogy a SIDS esetek kb. 80% a hason fekvőket sújtja. A hason fekvők mélyebb alvása, nehezebb ébreszthetősége és a légúti obstrukció veszélye mind-mind a háton fekvés mellett szól. Számos országban folytatott propaganda hatására, a háton fekvéssel csökkent a SIDS esetek száma (pl.: Norvégia, USA)

Anyai dohányzás - kábítószer élvezet

A magzati “passzív dohányzás” önmagában csökkenti az újszülött születési súlyát és már ezért is rizikófaktor. A fentiek mellett a fiatal csecsemő hypoxiára adott ébredési reakciója is csökken. Az intra- és extrauterin “passzív dohányzás” statisztikák szerint 30%-kal növeli a SIDS kockázatát.

Hasonló adatok gyűlnek napjainkban az anyai kábítószer fogyasztással kapcsolatban is.

Évszak - napszak szerepe - öltöztetési szokások

A hidegebb őszi-téli periódusban a SIDS gyakorisága kb. 2,5-szor magasabb. A lehűlés, az ebben az időszakban jelentkező vírus / bakteriális infekciók egyaránt szerepet játszhatnak ebben.

Egyidejűleg a túlöltöztetés miatti hyperthermia is okként szerepelhet a SIDS betegek elvesztésében.

A halál leggyakrabban a parasympathicus túlsúllyal jellemző éjszakai-hajnali órákban jelentkezik. Koraszülöttekben ebben az időszakban gyakrabban lép fel hypoglycaemia.

Szocio-kulturális különbségek

A család és ezen belül az anya szocio-kulturális állapota is jellemző kockázati tényező. A fiatal anya, az alacsony anyai iskolázottság, a gyermekét egyedül nevelő anya mind-mind rizikófaktora a SIDS halálozásnak.

Hazánkban érthető módon elsősorban a roma lakosságot érintik súlyosan ezek a kockázati tényezők. Hasonló módon az USA-ban az indián lakosság, Új-Zélandon a polinéz populáció helyzete rosszabb. A rassz és etnikumon belüli különbség genetikai, biológiai rizikófaktorként is felfogható.

Altatási szokások

Mint már említettük a SIDS események elsősorban az éjjeli-hajnali periódusban jelentkeznek. Ennek kapcsán fontos, hogy a puha matrac, a játékok, a felesleges pelenka, rongy fokozott fulladási veszélyt jelent, éppúgy, mint a szülőkkel közös ágyban alvás.

Biológiai rizikófaktorok

Életkor

A csecsemőhalálozás döntő többsége az első hónapban jelentkezik, míg ebben az időszakban SIDS gyakorlatilag nincs. A csecsemőkori hirtelen halál eseteinek döntő többsége a 2-4 hónapra esik. 6 hónapos kor és 1 év között a SIDS ismét igen ritka esemény. Biológiai szempontból a 3 hónapos életkorra esik a fiziológiás anaemia ismert jelensége. Ugyancsak ilyenkor relatív gyengébb a csecsemő immunstátusza, mert az anyai ellenanyagok már, a saját ellenanyagok (IgG) még nincsenek optimális szintben jelen a csecsemő szervezetében.

Genetikai szempontok

A SIDS-ben elhunyt testvér a csecsemőkori hirtelen halál gyakoriságát 5-20-szorosára emeli az átlag populációhoz képest. Ez lehet természetesen a környezeti rizikófaktorok eredője, de mégis leginkább genetikailag determinált anyagcsere-betegség irányába mutat. Ugyancsak genetikai okra vezethető vissza az, hogy a fiúk valamivel veszélyeztetettebbnek tűnnek, mint a leányok.

Koraszülöttség, ikerszülés, alacsony születési súly

Valamennyi állapotban a SIDS gyakorisága magasabb. Az okok szerteágazóak. Egyrészt szerepet kaphat az ebben a korcsoportban gyakoribb perinatális asphyxia, de fontos tényező lehet a légzőközpont éretlensége is koraszülöttekben. Ugyancsak közismert a praematurusok hypoglycaemiás hajlama az éjjeli-hajnali órákban.

A fent felsorolt állapotokban a GOR (gastro-oesophagealis reflux) a cardia záróizomzatának éretlensége miatt szintén gyakoribb, mint az érett, 2500 g feletti súlycsoportban.

ALTE (Apparent Life Threatening Event), a GOR és a SIDS kapcsolata

Az ALTE olyan életet veszélyeztető, légzéskimaradáshoz vezető állapot, mely izomtónus zavarral, cyanosissal jár és beavatkozás nélkül a csecsemő halálát okozza. A SIDS áldozatok anamnézisében 10%-ban fellelhető ALTE. Az ALTE kórokaként leginkább súlyos GOR tételezhető fel. A GOR reflexes úton az oesophagus vagy a légutakból kiindulva olyan kóros vegetatív reflexet indíthat be, melynek következménye az ALTE lehet. A GOR és a SIDS kapcsolata nem ilyen egyértelmű, azonban, ha a GOR ALTE-t indukál a beteget SIDS várományosnak tekinthetjük.

Szoptatás, mesterséges táplálás

A 6 hónapig kizárólag szoptatott csecsemők között a SIDS ritkább, mint a mesterségesen tápláltakban. Ez egyrészt az anyatej immunológiai hatásaival (IgA típusú ellenanyagok, lymphocyták), másrészt optimális összetételével magyarázható.

Itt emelném ki a tehéntej magasabb Na tartalmát, mely a még éretlen vesefunkciók miatt hypernatraemiahoz vezethet exsiccatio kapcsán. A hypernatraemia pedig súlyos központi idegrendszeri görcsöket, apnoet okozhat.

Az ismertetett statisztikai összefüggések két következtetést engednek meg: (4)

1. A súlyos rizikótényezőkkel élő csecsemőket SIDS centrumokban kell kivizsgálni és az étrendi, gyógyszeres, ápolási tennivalókkal csökkenteni a SIDS valószínűségét. A szülőt a SIDS centrumban edukálni kell: az apnoe alarm működtetésére és a resuscitatio teendőinek ellátására.
korena73
 
 


Sziasztok!

Éva, nekem van egy barátnőm, ő a 2005/2006 télieknél szült, ő is sokat keményedett, és neki feküdnie is kellett a 28. héttől, de ő tényleg sokat, mondta neki a doki, hogy számolja, és napi 7-8-10 (nem tudom pontosan sajnos) keményedésig normális, utána sok. Szóval szerintem mindenképpen pihenjén sokat, aztán ha nagyon sokat keményedsz, menjél dokihoz, addig is magnézium! de Neki nem csak babamozgáskor volt, hanem tényleg mindig, és rögtön felkeléskor is.

ja, és bocsánat, én sem tudok mindenkinek név szerint reagálni, mert elfelejtem, de igyekszem ahhoz hozzászólni, ami nyomja a lelkem :)
és köszi a válaszokat....

Niki, én tuti béna vagyok, de nem látom ezen a kocsin hol a télitető?

Ficánka most épp ficánkol, úgyhogy tök jó. Az én tréningelőadásom után apa jött, belehallgattam az övébe, Ficánka bizti megismerte a hangját és örömtáncot járt.... tök jó kedvem lett! :D :D :lol:

Bost beg ha el tudok szakaddi a detről, begyek haza piheddi..... :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


csernusn: Na az én férjem is mindenhez ért! szülész-nőgyógyász, ügyvéd, közgazdász, futballbíró, meg minden egybben :lol: A neve elé szoktam tenni, hogy doktor, amikor okoskodik. Na persze ez nem tetszik neki. :lol:
Nálunk is Ő fog vásárolni, amíg kórházba leszünk, csak erre én kértem meg, és mindent megmutogattam neki, hogy miket vegyen meg. Kiváncsi leszek, mert ha boltba leküldöm kenyérért, mindig tele szatyorral jön haza, vesz még hozzá ezt-azt.
Néha én is zavarban vagyok, hogy le merjek-e írni valamit ami az eszembe jut, nem ám leírtam már 52X, és mindenki ásítozik a gépe előtt, hogy na a Korena már megint ezzel jön... Ha így volna akkor bocsi bocsi bocsi :oops:

Az angliai cikket meg ha akarod elküldöm neked priviben.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Ezekkel a bébihordozókkal meg autósülésekkel nekem mindig az a dilemmám, hogy szegény baba gerincét nem terheli meg, hogy nem tud rendesen feküdni?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
Megint sokat írtatok. Én sem vagyok képes mindent megjegyezni, de jegyzetelni még eszembe sem jutott. Ez jó ötlet.
Én is Bergon babakocsit néztem ki magamnak, tudom, hogy nagy batár és nezéz vele közlekedni, de ennek van olyan 4 funkciós változata, amihez van minden, és nem kell külön vásárálni hozzá egyebeket. Bár elég sokan szidják, szerintem télre kell az ilyen nag babakocsi. Aztán lehet, ha az üzletben próbálgatom, akkor mégsem ilyet fogok venni. Még eléggé képlékeny a dolog. Egyébként az adok veszek topikban van egy olyan ahol a babakocsikról írnak.( Mielőtt babakocsit vennél, nézz be ide! címmel). Hát elégg megoszlanak a vélemények, azért érdemes elolvasgatni.
Hú Hali! Milyen sok infót összegyűjtöttél a bölcsőhalálról. Szerintem én biztos fogok venni légzésfigyelőt, és egy jó darabig biztos egy légtérben leszünk a babával, így biztos felébredek, ha gond lenne.
Winnie! Jobbulást! Szorítok neked, hogy mihamarabb kimássz a náthádból. Én mióta terhes vagyok még semmit nem kaptam el, pedig állandóan körülvesznek beteg emberek. AMúgy meg két perc alatt el szoktam kapni minden nyavalyát. Nekem van egy nagyon jó ősrégi receptem, remélem kipróbálod, és 2 nap alatt kikúrálod magad. Hagymatea. A nevétől ne ijedj meg, mert nagyon fincsi. Szóval kb 20 dkg kristálycukrot egy nagy lábosban felolvasztasz, míg jó barna karamell nem lesz belőle. Aztán leveszed a tűzről és óvatosan hidegvizet engedsz rá. Vigyázz, mert fröcskölni fog. Aztán kb 1 óra múlva, miután feloldódott a karamell, felengede vízzel, felforralod, és beledobsz kb 5 vöröshagyma héját. ( Az a héjat, ami úgy magától le szokott jönni.) Aztán ez ázik kb 15 percet, és langyosan ihatod. Napi 2 litert kell meginni, és tökéletes mindenféle vírusra, megfázásra. Az íze a cukor miatt finom édes, a hagymából nem érezni semmit. Remélem kipróbálod, mert tényleg használ. Régen az öregek is ezt itták.

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Hali! Én azért akarok olyan babakocsit, aminek mózese is van, mert azt hallottam, hogy bár újszülöttkortól ajánlják a gyártók a hordozókat, mégsem szabad 2-3 hónapig beletenni a picit, mert nem vízszintes. :roll:

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


hordozóról még annyit, hogy én a hordozókendővel barátkozom egyre jobban. Ezt is egy barátnőmnél láttam műlt héten 8-10 hetes baba, úgy tűnt, nagyon jól érezte magát benne, mamának is szabadak voltak a kezei, és még bkv-zni is tudtunk.

Hú, most nagy ficánkolás van, tök jó. :lol: :lol: :lol:

Tünetekről még annyit, hogy nekem a derekam bír néha tropa lenni. Még nem tettem le teljesen a hanyatt fekvésről, mert imádom, tökre megnyugtat. Viszont ha sokáőig úgy vagyok, alig bírok felkelni, úgy fáj a keresztcsontom. Tegnap éjjel külön szenvedtem, mert nátha miatt hanyatt volt jobb, de így meg mint egy nyomorék, úgy forogtam....

hú, Viki, köszi a teaötletet, egyelőre elég bizarrnak hangzik, de ha van otthon vöröshagyma (nem vagyok egy nagy háziasszony :oops: ), vagy ha be tudok rövid úton szerezni, kipróbálom...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


viki: már hiányoltalak! A hagymatea tényleg szuper, és meglepően finom!!! Az íze egyáltalán nem hagymás!! Én is ezt a módszert használom. Jaj Viki, ha már a recepteknél tartunk. Emlékszel a gimiben mennyi narancshéjat csináltál? Annyira imádtam. Nem írnád le a receptjét?
Kész rémálom ez a babakocsi téma már :lol: legyen mózese amit nem használsz csak pár hónapig, legyen autós ülése is, fektethető legyen, bolygó kerekű, de levegős mert az nem rázkódik, állítható tolókar, nagy kosár, ha beugranál a boltba, lábzsák mert téli gyerkőc lesz.... Van ilyen kocsi, na de mennyiért! Bár ha mindezt külön megveszed, lehet, hogy ugyanott tartasz nem?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Itt a tábla:

Kép
Kép
Kép

És a kiságy a hordozhatós:
Kép

csernusn
 
 


Sziasztok!
Hali! Én már nem nagoyn emlékszem, a narancsra, valahogy úgy volt, hogy jól megmosod a narancsokat, kefével, aztán meghámozod, és gyűjtöd egy zacsiba, amíg jó sok nem lesz. Aztán ha megvan a mennyiség, beáztatod egy órára vízbe, hogy megpuhuljon kicsit, majd feldobod a serpenyőbe, és ráborítasz valamennyi cukrot. Aztán egy kicsit megolvad rajta a cukor, és leveszed kihűl és kész a cukorka. Erre gondoltál? Majd enyutól még megkérdezem, mert neki most jobb a memóriája, hogy így volt-e.
A mózesról annyit, hogy én elég soka fogom sajna hurcolni a babár, és azt könnyen lekapom a kocsiról, az alját betolom a tárolóba, és aztán a babát mózesben felviszem a 2 emeletre. Meg aztán abban is jókat tudnak aludni, és akkor nem kell átraknom hirtelen az ágyba. Tudom, hogy nem sokáig lehet használni, de hát keel mégis. Aztán ha kinőtte, vagy túl sokat akar nézelődni, jöhet a hordozó.
Csernusn! Ezt az utazóágyat ágyat kaptad kölibe? Lehet benne állítani a magasságot? Amúgy nekem nagyon tetszik, főleg a színe, mert imádom a narancssárgát. Babakocsit is valami vidám színt képzeltem magunknak.
Winnie! Légyszi próbáld ki a hagymateát, imádni fogod. Gyorsan kérj a szomszédból egy kupac hagymahéjat. ja azt nem írtam, de a hagymahéjat meg kell mosni.

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Winnie,

Hát ez az, hogy ha megnézed a babakocsit, ott a fejrésznél látod a fenyőfákat mögötte.:) És ott a tetőn, hátul a fejrésznél van egy fél zippzár, tehát oda valami csatolható... Én arra gondoltam, hogy az a télesítő rész. Mert ha a brendon oldalon nézel Peg peregot, akkor ott látok egy plusz részt ami nekem nincs, és azon gondolkogtam, hogy talán ez a télitetőrész.:) De most olvastam, hogy egy eladó venezia márkánál, hogy zippzárral napellenzővé alakítható. Szóval nekem nincs meg a zippzár alatti rész.:(

1156861041.06.pdf

csernusn
 
 


Viki,

Igen ezt katam, de szerintem magasságot nem lehet benne állítani, viszont, van a végén zippzár, ahol ki tud bújni a kisgyerek, ha már nagyobb. Addig meg reméljük nem jön rá mi az cipzár (utálom azt hogy zippzár)és hogy működik.:)

csernusn
 
 


Sziasztok!

Húzok haza, már hulla fáradt vagyok a nemalvástól, a hagymareceptet mindenesetre kinyomtatom, aztán meglátjuk, össze tudom-e hozni.... max holnap veszek a zöldségesnél, úgyis akartam menni gyümiért...
Mézzel is jó különben? bármongyuk nehezen, mert abból nem lesz karamell :) jójó, mondtam, hogy nem vagyok jó háziasszony..... :oops:

Niki, ja, így már vili :)

pá,
winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Niki!

Először én sem értettem, mit értesz télitető alatt, de most, hgoy látom a képeket, rájöttem, mi a problémád.
Nekem hasonló kocsim van (az enyémet Atlanticonak nevezik, nagyobb a kereke, meg picit más a váza), de az alapdolgokban gondolom hasonlóak (színre az enyém is ilyen :D:D).
Szóval szerintem mindenképpen azzal kéne beszélned, akitől kaptad, mert nem télitető hiányzik a kocsidhoz, hanem ez a tető alakítható vissza, egy kis cipzáras rész visszatételével. Igaz, hogy lehetne nyári tetőt kapni hozzá, de ehhez mi is pont azért nem vettünk, mert így szétcipzárazható. Viszont szerintem az a kis cipzáras rész nem kapható külön, ráadásul az se mindegy, mit teszel rá, mert a cipzárazható rész is színfüggő (azon is van kockás rész). Ebben az tudna segíteni, akitől kaptad, kérd meg rá, hogy nézzenek otthon jól körül, hátha megtalálják.
Mindjárt megpróbálom megmutatni (előszedem a szekrényből kocsit, picit poros (1 éve szerintem már ott áll :D), de azt ne nézd :D).
Szóval ilyen a kocsi a teljes tetővel, lábzsák nélkül:
Kép
Ilyen lecipzárazva:
Kép
Ilyen a kis cipzáras rész:
Kép Kép

A Veneziára is rá lehet rakni a babaülést?

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Niki!

Látom, mialatt én az előző hozzászólásokat olvastam, és utána mindezt leírtam, te is rájöttél a megoldásra. :D
És ténleg az a gond, hogy iylen cipzáras részt ki adna el külön? Mikor ez növeli a kocsi értékét, ez nem tartozék, hanem a kocsival árulják (nyári tető, pelenkázótáska az lenne, de ezt nem lehet külön kapni).
beszti
 
 


Sziasztok Csajok!

Tünde!
Én szerencsére nem éreztem ilyet, de gondolom ez sem lehetett valami kellemes. :(

Cic!
A bambino.hu-ról rendeltem a baldachint. Megnéztem, hogy a megrendelőlapon mit kell beírni, és annak alapján írtam nekik mélt, mert emailen keresztül is lehet rendelni, és itt még kérdezni is tudsz. Szerintem, ha írsz nekik, lehet, hogy tudnak küldeni a fiúsról/lányosról is képet, de ez a sárga lenne az unisex. És kis macik vannak rajta, amit esetleg a képen nem lehet látni.
A Gergő baldachinja és ágyneműje is nagyon szép volt. Látod-látod, ha nem adod el, most cserélhettünk volna :D
Nekem meg képzeld el, hogy most van már, hogy nem tudom néha a pisit visszatartani :oops: Ezek a fránya izmok. Bizisten, hogy szülés után csinálom az intimtornát. Most már nem merem a "Tünde tüneteivel megegyező bajom" miatt.

Hát csajok, engem most megköveztek, de én hordozóból nem vettem olyan hiper-szuper jót=drágát. Úgy voltam vele, hogy arra a pár hónapra nem adok ki 30-40ezer forintot érte, és fél éves korában már meg is kellett venni a 18kg-ig jót. De most már ott vagyunk, hogy a 15-36kg-osat kell megvennünk, viszont ezen nem fogok spórolni, mert elvileg 12 éves koráig használnunk kell, és nem akarok gagyit venni (bár elvileg mindegyik, amelyik forgalomban van megfelel az előírásoknak)

Beszti!
Tudom már mitől volt hányingerem. Tegnap almanapot tartottam (volna), és nem jött be a gyomromnak a savas alma. Így legközelebb inkább vegyes-gyümölcsnap lesz, variálva mindenféle gyümölccsel.

Ilgya!
Gratulálok a laboreredményekhez! :D
Nekem általában akkor rugdos jobban Babszem, ha lepihenek. Néha elég, ha csak leülök, de inkább akkor, ha lefekszem. Na, akkor beindul a rock and roll :)
A férjem is 6 ujjal született, persze leműtötték neki az egyiket. Inkább volt kinövés, mint ujj.Egyébként azt mondják, hogy aki 6 ujjal születik, nagyon szerencsés az életben :)
Ez olyan szép volt tőled, hogy írtad, hogy mindenkihez van egy-két kedves szavam :) Ilyen szépet még senki nem írt nekem :D Amúgy a titok, hogy bár régebben jegyzeteltem, de az olyan macerás volt, így most 2 ablakban nyitom meg a babanetet, egyikben olvasom, másikban írom a gondolataimat. :) Így aztán most le is hullott a lepel a nagy titokról. :lol:
Nem azért mondom, de a Jázmin tényleg szép név, nem értem, hogy lehet ez vita tárgya :)
Nagyon szép a ti baldachinotok is!!! Jó ízlésre vall :P

Korena!
SAjnálom az éjszakát! Remélem többször nem fordul elő, de ha igen, inkább menj el dokihoz. Bár lehet, hogy csak a szalagok nyúlnak.
Nekem néha mensiszerűen szokott fájni a hasam. Nem görcsöl, csak olyan érzés, mintha meg akarna jönni. Remélem ez is csak a méhszalagok nyúlása, legalábbis én arra fogom.
Nos, talán tényleg jobb, hogy nem Angliában szülünk! De nem értem, hogy miért nem hívták be rögtön, amikor, ha a magzatburok megreped, az fertőzésveszély, másrészt a vérzés sem jó jel.
A hordozóval kapcsolatban szerintem addig a kis ideig, amíg benne van, biztos nem terheli a gerincet, elvégre a pocakban sem egyenesen fekszenek. Nem kell a legelején hosszabb utakra indulni, a lakásban nem ebben kell altatni, és kész. Persze nekünk is volt olyan, hogy Jázi elaludt benne, és azzal együtt vittük be a lakásba, de egy óra hossza még nem a világ.

Kataa!
Valóban így van, a baldachinnak semmi komolyabb szerepe, csak szép! :D Egyébként annyiban nekünk jó volt, hogy az egész ágyat körülölelte, és nyáron szúnyoghálóként is működött.
Hát, az biztos nagyon szerencsés, akinek nincsenek panaszai a várandósság alatt. Tulajdonképpen nem is foglalkoznék ezzel a problémámmal, ha tudnám, hogy a babának nem lehet ettől baja, és a méhszáj sem nyílik ki, de így elég para.

Eva27!
Üdv! :)
Nekem az előző terhességemnél a 32. héten lett cg2000 a 37.-en cg2100. Szerintem is pihenj sokat, és igyál mg-tablettát.
A keményedés egyébként olyan érzés, mintha szét akarna durrani a hasad. Nem fáj, csak kemény lesz, mint a kő, és pár perc múlva elmúlik.


Winnie!
Sajnálom ezt a fránya takonykórt! Szerintem is igyad a teát!
Hanyatt fekvés jó dolog! Sajna én már nem nagyon gyakorolhatom, mert asszongyák, hogy 6 hónapos kortól inkább oldaltfekvés, mert hanyatt vmit elnyomhat a méh, és ezzel a baba sem jut elég oxigénhez. Vagy valami ilyesmi.

Bunnynak megszületett a kisfia? NAGY-NAGY GRATULA ÉS JÓ EGÉSZSÉGET NEKTEK!!!

Niki!
Most már értem a télitetőt :D Nekünk is van ilyen lecipzározható rész, szerintem biztos meglesz a ti kocsitokhoz is.


Na, megyek, sütök egy kis palacsintát vacsorára.


Pá,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Niki, engem elfelejtettél befesteni kékre. :cry:

Nekünk nem volt, és nem is lesz baldachin az ágyon, Vhogy nagyon nem a mi stílusunk.

Emlékeztek Tonticára? Most olvastam a másik topicban, hogy hugyúti fertőzése volt, és elvesztette a babáját. :cry:
nagyon sajnálom.

Kata, Bunny-nak hogyhogy megszületett a babája? Mi történt?
Vendég
 


Brigó!

Biztos, hogy Jázinak már kell a 15-36 kg-os ülés? Én azt tudom, hogy 4 éves kor előtt nem jó, sőt, mivel ott már az autó saját övével kell bekötni a gyereket, szerintem ha a gyerek nem növi ki hosszra az előzőt, akkor később is ráér (Beni eleinte rendszeresen kibújt az övből). Nálunk Nátán még a középső ülésben ül.
Ja, és amiatt, mert az autó saját övével kell kötni a gyereket, közel nincs olyan stabil az ülés, mint az eggyel kisebb, ahol az ülést külön kötöd és a gyereket az ülés övével.
Súlyra nőtte ki az előző ülést?
Jó, hogy megvan a hányinger oka. Nekem a korábbi terhességeimnél a végén a savas dolgoktól égett a gyomrom...

Drágább dolgok: hát igen, én is azért adtam ki csak esetleg a drágábbra pénzt, mert tudtam, hogy lesz még utánpótlás :D:D. Így nekünk megérte, de nem biztos, hogy így tettem volna, ha nem tervezünk ennyi gyereket.
Mondjuk egy dolgon nem spórolunk, az az autósülés (bár még ott is azt mondom, hogy a legkisebbeknek való Isofixes ülést nekik nem érdemes megvenni). Mindenkinek igyekeztünk a legjobbat megvenni.

Winnie!

Én nagy hordozókendő vagy más hasonló hordozópárti vagyok. A kedvencem ez: www.ergobabycarrier.com .
Nem csak közlekedéskor, hanem otthon anyázási időben, hasfájós babánál, vásárláskor, stb.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Havtünde,

Elnézést, ezer bocsi,Holnap az első dolgom lesz befesetni téged kékre. :oops:

csernusn
 
 


Sziasztok!
Hát tényleg nem semmi, hogy milyen termékeny a társaság, kb. 1,5 óra volt végig olvasni a lemaradásomat, hát ezentúl igyekszem minden nap előkerülni :D

Hát akkor egy pár szó magamról:
31 éves vagyok
A kislányom Csenge 2005 május 12-én született 4100 gr és 57 cm-rel.
A Szent Imrében szültem Dr. Bálint Mihálynál és most is nála szeretnék.
És amiért egy-két ember lehet, hogy megkövez, de a szülés napján hazajöttem a korházból.
Pomázon lakunk egy kertesházban együtt anyós pajtásékkal. De azért hál istennek külön lakásban, de ez persze nem sokat számít, mert a lányom első 6 hónapjára szinte felköltözött hozzánk, akkor már kezdett tele lenni a hócipő és akkor mondtam, neki, hogy megtudom egyedül is fürdetni, stb... (kissé ingerültebben :twisted: ) akkor rájött hogy talán nem neki kéne felnevelni a lányomat, de a jótanácsokat persze azóta is kapom és ha kicsit el vagyok keseredve valamiért akkor csak a rémtörténetekkel és a: ez még sokkal rosszabb lesz... kezdetű mondattal szokott felvidítani.
De igaz, hogy tényleg van jó oldala is: imádja a Csengét, nagyon jól tud vele bánni és nyugodt szívvel hagyom vele itthon bármikor, mivel ő főz az egész családra, nekem nem kell, és hogy mivel varrónő volt gyönyörű baldahint és rucikat vart nekünk. Szóval akár szerethetném is ha nem rágná az agyamat.
Egy két téma amihez hozzá szólnék, már amire emlékszem a lyukas agyammal :)

Babakocsi:
Mivel Pomáz elvileg város, de gyakorlatilag nincsenek aszfalt utak, ha vannak olyan amilyen, szóval nekünk van egy felfújható kerekű Pierre Cardin, mert másban kirázódna a kicsi agya, de mivel ez akkor mint egy tank, vennünk kellett egy kis városit is az egy Graco Mosaic. Szóval így van kettő, amúgy mi örököltünk egy kombi Gracot ami igazából se erre, se arra nem volt jó :D

Légzés figyelő:
Hát első babásként (talán hál istennek még nem hallottam sok részletet a csecsemő halálról) így anyós hasra fektette a babát, én ennek örültem is, mert így szerintem tényleg sokkal jobban aludt és kevesebbet ébredt. De az tény, hogy én sem egyszer kaptam frászt, mert olyan mélyen aludt, hogy amikor a hátára tettem a kezem nem éreztem a lélegzet vételét, ekkor persze addig maceráltam, míg felszínesebben nem kezdett aludni. Szóval akkor megfogadtam, hogy a következ babánál lesz. Még nem tudom, de erőssen gondolkozom rajta.

SIDS így kell írni?
Csak érdekességként: bár ez kismamák esetében inkább rémségként. Én is csak olvastam, hogy egyes kutatások és orvosok a DiPerTe (most már DiPaTe) oltás pertitis (vagy mi?) összetevőjét teszik felelőssé. Ez a szamár köhögés elleni oltás több esetben bizonyítottan okozta a baba halálát. És ami számomra furcsa összefüggés volt, hogy a legtöbb eset 2 és 4 hónapos kor között fordul elő és furi módon ezt az oltást a bébik 2, 3 és 4 hónaposan kapják.
De biztos, hogy ezekhez hozzá jönnek azok a bizonyos kockázati tényezők.

Allergia:
Én is allergiás vagyok, de eddig a homeopátiás bogyókkal tök jól elvoltam. Most hogy terhes vagyok, nem hat olyan jól a szer amit használtam, most akarok elmenni homeos orvoshoz, hogy keresen egy másikat. A tüsszögés és a köhögés még el menne, de félek, hogy nekem is előjön az asztmás rohamom és ugyebár az a babucinak nem tenne jót.

Homeopátia:
Sajna még nem emlékszem a nevekre, de valaki írta, hogy náthás és szedi a bogyókat és hozzá a c-vitamin és negro. Szóval homeopátiás kezelés mellett nem szabad, mentolos, eukaliptuszos és kámforos dolgokat használni, mert ezek hatástalanítják a szert. Szóval igazából még a normál fogkrém sem túl jó vagy legalább is sok idő (órák) teljen el a használat között. Szóval a negro se igazán segít a homeo bogyónak.

Pocak keményedés:
A Csengővel nekem is keményedett a hasam a hatodik hónap tájától kb 1/2 óránkét ami ugye sokkal több mint 8-10, de a Magne B6 nagyon sokat segített. És tényleg pihenni kell!

Na sziasztok mára ennyi, mert már lassan 3 órája ülök a gépnél :shock:

Pusz:
Krista

UI: igérem a napokban teszek fel képeket is magunkról :wink:
krista
 
 


Brigó: Én azt olvastam, hogy cssak annak van értelme, ha egyfajta gyümit eszünk egy nap!

Havtünde: Én emlékszem Tonticára, és olvastam a történetét, rettenetesen sajnálom én is, már nem is akartam Titi után írni, mert nem akartam a frászt hozni mindenkire.

Krista: Én is a szt. Imrében fogok szülni, csak a Bardóczynál. Aznap hazaengedtek? Én is én is én is! Ez tök jó. És miért köveznénk meg érte? Ki a fene szeret a kórházban lenni?
Tegyél fel vonalzót is, ha van kedved!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Jó reggelt Mindenkinek !!! :)

Hát még nem sikerült mindent elolvasnom, volt termés rendesen!!! :)

Már a nagytakarításnál tartunk, Kedvesem óvatosan besegít! Talán egy-két nap és kész :)

Jövő hétre ki is vettem egy hét szabit! (pihi)
:)

Babakocsi: még csak terepszemle, kb 40-50e lesz a felső határ, használtakat is nézegetek a neten!

Kellemes napot Mindenkinek!!! :)
mot
 
 


mot: Már azt hittem nem is jösz! Interneten én is nézegettem használt kocsikat, és néha tök jók vannak normális áron!
Ha befejezted otthon a takarítást, akkor várlak szeretettel ide is :lol: :lol: ... ha már úgy belejöttél ... (na jó csak vicceltem)

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Brigó! A Korenának igaza van, ez csak akkor működik, ha csak almát eszel. Nem lehet váltogatni a gyümölcsöket. Ha a savad nem bírja, azt mondom, próbálj egy kis kkekszet enni utána. Hátha úgy jobb lesz.
Krista! Szerintem ez tök jó, hogy hazajöhettél a kórházból. Szerintem mindenki örülne, ha mihamarabb hazamehetne a kórházból. Csak jobb otthon, nem? Mondjuk, ha valami komplikáció van, gondolom, akkor nem engedtek volna haza. Mert azért akkor jobb szakemberek között lenni. De ha semmi gond, akkor miért ne?
Hali! Lehet, hogy te is ilyen hamar hazajöhetsz? De jó nektek! :P
Mot! Jó takarítást. Nagyon rendes vagy, hogy ennyi mindent megcsinálsz otthon.Ritka az ilyen férfi! :roll:

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Sziasztok!

Niki,
a táblát kiegészítendő, hozzám beírhatod a győri kórházat a szülés helyéül és ma megerősítheti a doki, hogy rózsaszínben látjuk-e a világot, vagy "bekékülünk", mint Tündi. Eddig kislány várományosok vagyunk.

Látom, itt is pörög a topic. Elkezdek visszaolvasgatni, mert le vagyok maradva. :(

Andi


Kép
andykamama
 
 


Kedvesek vagytok!! :)

Hát izgi napok voltak, de olyan szép lett a kecó, hogy csak na...:)

Kedvesemre rátört az allergia, pezsgőtablette, és egy fél bogyó amit allergológus írt fel és nem bántja a babucit!! Viszont a tüsszögés a brutál!!! :) Annyira sajnálom olyankor, a torka, szeme is KO!!! Eddig bírta a harcot a szervezete, még az a jó, hogy nem az elején voltak a tüsszögések!!!

Lehet, hogy a festés is bezavart!!

Drága anyósom igére ám, hogy eljön segíteni, de nem jött össze neki!!!! :)

Na most elkezdem olvasgatni a termést! :)

Egyetlen lányuk, első babucija, de nem nagyon hatotta meg őket ezek szerint! Na mindegy, büszke vagyok Magunkra!!!!! :)

Konyha, fürdő nagytakarítás még hátra van!!!!

:)
mot
 
 


mot: Ügyes vagy. Sajnos az én anyósom is olyan, hogy csak akkor hiper-aktív amikor az önös érdekei úgy diktálják! Megvagyok nélküle. Gondolom te is. :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok,

Niki
Hat igen ehhez a tetohoz az eredetit kene megkeresni,kell valami mert igy nem tudod majd hasznalni telen a kocsit.
A mi hordozonk is ilyen szinu,csak mas markaju, van hozza egy talp ami allandoan bent van a kocsiban es csak ra kell pattintani a hordozot,nagyon praktikus,nem kell mindig az ovvel szenvedni,csak ajanlani tudom azoknak akik meg nem vettek ilyet.
Ferjednek elsz eleg dolga mig te a korhazba,jobban jarsz ha
megveszel mindent mielott bemesz. :) Fodros baldachin serintem miert ne,hiszen ez egy csopp baba,ha fiu ha lany nem gaz a fodros.Bar en nem vagyok mervado mert nem lesz baldachinunk.
Az utazoagy akkor jo ha mondjuk soakt mentek mamahoz videkre vagy esetleg nyaraloba.

Winnie
Tuti jo recept meg megfazasra a fokhagyma.Egy gerezdet megeszel (este amikor mar nem emsz sehova :lol: ) es reggelre jobban leszel.En sem hittem el de egyszer ketsegbeesve kiprobaltam es bejott.

Kolena
A hordozokban csak minimalisat van a baba,ha mesz valahova kocsival,es setaltatni nem vinnem ebben sosem,pedig lattam mar ilyet soxor. Napi 1-2 orat nyugodtan lehet benne a baba.

Viki
Ha akarod majd esetelg bevinni az uzletbe-,nem tudom meddig tervezel otthon maradni,de egy kozmetikusnak nehezebb aztan visszacsalogatni a vendegeit evek mulva :roll: . (a baratnom pont ebben a dillemaban van )-akkor erdemes egy nagy kocsi hogy ne legyen sokat hordozoban a kicsi.


Brig
Egyeteretek Besztival a vegso ulest csak 4 eves kortol lehet hasznalni.Es megmondom oszinten nekunk mivel ket autonk van az egyikben van az uj nagy ules a masikban meg a sajat oves elozo,es meg mindig jo neki,nem notte ki,pedig 16kg es 104 cm.
Mivel ez is Romer , markas biztonsagi ules az ovet is lehet a magassaggal allitani.En elso gyereknel semmit sem akartam hasznaltan, mert tudtam hogy ugyis jo lesz meg a tesonak. Persze tudom penztarca fuggo,de annyi minden mast megvesz ugyis az ember ami felesleges :roll: : :D

Tunde
En si csak olvastam hogy valakinek abban a topicban kulodtt sms-t. Remelem azert jol vannak.
Szegeny Tontica :cry:

Krista
Latod azert anyos nagy kincs am,mit nem adnak ha nem kene naponta foznom..es ingyen megbizhato gyerekvigyazom lenne.mindig merlegelni kell az elonyoket is :D

Mot
Jo takaritast neked :) En is igy gondoltam hogy 50ezernel tobbet adni kar eg kocsiert ,a 100e sem tud tobbet.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Ismét szia mindenkinek!

Nagyjából átolvasgattam pár oldalt. Hűűűűűűűűűűű.... Volt termés.

Az anyós kérdéshez: E tekintetben egyre inkább meg vagyok győződve, hogy marha szerencsés ember vagyok. Az én anyósom egy tündér. És még így, hogy egy nagy családi házban lakunk együtt (ők lent, mi fent, gyakorlatilag külön háztartás, csak egy légtér) így is ez a véleményem. E hónap hetedike óta táppénzen vagyok a veszélyes munkahely miatt és mivel mindenki dolgozik napközben, tulajdonképpen egyedül vagyok itthon. Anyós ér haza legkorábban, kb. 2-fél 3 körül, de az égvilágon semmi baj nincs vele. Igazi laza csaj. Soha semmibe nem szólnak bele apóssal, sőt még inkább küldenek bennünket, ne dolgozzunk már annyit (nálunk is felújítás van, mint sokaknál), járjunk el moziba, vagy csak csavarogjunk, kiránduljunk amíg lehet, majd ők csinálgatják. Csak hát, mi meg úgy vagyunk vele, hogy a miénket mi szeretnénk alakítani, de nagyon rendes tőlük, hogy ennyire segítőkészek. Szóval, borzasztóan sajnálok mindenkit, akinek "klasszikus" anyósa van. :(
Ja, és anyukámék meg kb. 8 km-re laknak tőlünk, a szomszéd faluban, és alig bírom rávenni őket, hogy jöjjenek már át hozzánk. Ők nem azok a nyakra járós típusok. Persze, gondolom, ha meglesz a bébi, majd gyakoribb vendégek lesznek. De ők is klassz páros. És a párom is úgy vélekedik anyuról, mintha csak a saját anyukája lenne. Szóval, egyikünknek sincs anyós-baja.

Mot: üdv!
Azt hiszem, Te valamikor akkor jöhettél, amikor én nem voltam errefelé. Persze én is újnak számítok itt. Inkább a Győr topicba írogatok. Hát, mit is mondjak, igazi klassz apuka vagy! Esetleg nincsenek valamiféle médiumi képességeid, hogy az én apjukomnak sugalmazni tudnád, hogy ha nem is takarít, legalább ne legyen olyan irgalmatlan rendetlen? :? Mert amíg anyósomra azt mondhatom, hogy igazi modern felfogású csaj, addig a párom klasszikus férfi. Iszonyatosan rendetlen! :evil: A drágám állandóan maszekolni jár, hogy mindent meg tudjon adni nekünk, meg a lakás is készüljön, szóval e tekintetben egy rossz szavam nem lehet rá, de abban a néhány órában, míg itthon van, irgalmatlan felfordulást bír csinálni. Mondjuk, így nem unatkozom... Mindig van dolgom. :)
Tényleg, Mot, nem raksz fel vonalzót a bébiről? Olyan jópofa dolog, majdnem mindenkinek van, így látjuk, hogy ki hol tart időben.
A takarításhoz meg kitartás! Azért ki ne purcanjatok teljesen. Anyukát kímélni! :)


Többen írták, hogy kaptak és kapnak ezt-azt ismerősöktől. Képzeljétek, az első dolog, amit kaptunk (kb. 10-12 hetes terhes lehettem) az egy kis hinta volt. Tudjátok, amit fel lehet szerelni bent a lakásban a gyereknek. A rokon gyerkőcöké volt és amikor megtudták, hogy nálunk is lesz babó, akkor azt mondták az anyjuknak, hogy ezt a kisbabának akarják adni, mert ők kinőtték. :lol: Kisruhákat meg már az összes ismerős felajánlott, úgyhogy szerény számításaim szerint egy turkeszt is nyithatunk, ha mindenkitől elhozzuk az "adományokat". :)

Andi


Kép
andykamama
 
 


andykamama: Tündér anyós, úgy hogy még együtt is élsz velük, hát ez tényleg mázli. :o A szobahinta nálunk nagyon bejött! Most is szeretnék, mert én elajándékoztam annak idején mindent. Egy dolog maradt a fürdetőkád, mert azt használom mosásnál ruha ki-be pakoláshoz. :lol:

kataa: nézegettem én az üléseket, találtam is olyat ami 0-tól sokáig jó, de az akkora batár, hogy elveszik benne egy újszülött, pedig az biztonságilag tökéletes lenne. Na de vadászgatok tovább, biztos meg fogom találni a megfelelőt.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Segítsetek nekem légszi! Mennyi az AFP ng/ml határértéke? És a MOM értéknek? Az AFP-m 80 ng/ml, a mom 1,95.
Aki már tudja, hogy kislány, vagy kisfiú van a pocijában, megtudja mondani van - e alapja annak, hogy azt mondják, az 1 körüli MOM érték kislányra utal, a magasabb fiúra?
Én csak jövő kedden megyek genetikai UH-ra és bár a dokim, és a védőnő szerint határértéken belül van, de picit aggaszt, mert csak a Mom-ot nézték és az AFP határt meg nem tudom. Lehet,hogy azért is magasabb, mert 16+5 -nél vették le a vért? De azt mondták, inkább a 17. felé menjek.
Előre is köszi a segítséget!

Kép
nolina 25
 
 


Sziasztok!
Mostmár én is jegyzetelek, remélem senkit sem hagyok ki.

Korena:
A babakocsi nagyker címe: Bp. Könyves K. krt. 64. Sajnos nincs weboldaluk, de szerintem érdemes elnézni oda. Mi 40- re tájoltuk be a babakocsi árát, és közel annyiért sikerült is kiválasztani.

Brigó:
Nekem is szokott lenni a nyilalló érzés a hüvely környékén. Állítólag ilyenkor termelünk valamilyen hormont, aminek hatására ezt sok kismama érzi.Minden ilyennek utánnanézek, mert nagyon parázós voltam, azért mostanra már kissé lenyugodtam:)

Alexa:
A keményedésnek is utána jártam, nekem is van, pláne, ha háton fekszem. Ez spontán méhösszehúzódás, ami teljesen normális és jó, ha pár másodpercig, percig tart. Erősíti a méhfalat, és a keringést. Nekem olyan érzés, mintha a fejével menne neki a méhemnek:)

Nálunk is sok a kismama a munkahelyemen, hatan vagyunk, mind téli babák :lol:
Pedagógus vagyok, úgyhogy az igazgatónk most kapkodhatja a fejét:)

Ilgya:
A mi Manókánk is éjjel aktív. Fel szoktam rá ébredni, sőt mostanában már van, amikor valamit eltalálhat, és kellemetlen:)
Napközben is mocorog, de kevesebbet. Ha pedig külön megkérem, hogy ugyan produkáljon már valamit, akkor csak azért sem.:)
Én örülök neki, mert a 19-21. hétig azon aggódtam, hogy nem érzem a mocorgást. Hát most bepótolja:)

Winnie:
Én sem bírok hanyatt feküdni, csak úgy, ha fel van húzva mindkét lábam. Ha megfeledkezem erről, rögtön jelez a Manó, hogy ne szórakozzak már vele! Oldalt szokta, és párnát rakok a hasam alá, úgy kényelmes.:) Mondjuk amikor allergia és asztha volt, akkor ülve tudtam csak aludni...

Dilemmázok a 4 D-s ultrahangon. Eddig el akartam menni, de annyira nem akarjuk a nemét tudni, hogy félek, hogy az uh- n kiderülne....

Holnap megyek terhelésre, és ultrahangra (végre!!). Addig nem tágítok, amíg nem kapok képet. Utoljára 9 hetes korából van felvétel.. Nagyon kiváncsi vagyok:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


nolina:
Napjainkban az AFP értékét a legtöbb laboratórium már egységesített értékben adja meg. Normál értéke ily módon: 1.0 MoM (MoM - Multiple of the Median: a középérték többszöröse). Normálisnak tekintjük 0.7-2.5 MoM között.
Az ng/ml határértékről nem találtam semmit, csak azt tudom nekem mennyi lett (33,5). Szerintem ne aggódj, ha azt mondták minden rendben ,akkor úgy is van:)
Nekem a MOM volt éppen csak jó..:)

Hová jársz, hogy genetikai uh-ra kell menned? Én is voltam, de nem mindenhol csinálják.
A fiú lány kérdésben nem tudok segíteni, nem tudjuk a nemét. Hátha mások:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég írtam már, de igyekeztem olvasgatni benneteket. Nekem is sikerült összeszednem egy kis megfázást vagy nem is tudom - torokfájós nyavalya. Szerencsére nekem is csak 37,4-ig ment a hőm eddig; remélem nem is lesz rosszabb.

Nolina,

Az én AFP-m 2 MoM lett, nekem is azt mondták, hogy még normál határértéken belül vagyunk (egyébként én kislányt várok). S úgy tudom, ha pár nappal később veszik le, akkor magasabb.

Bunny-nak gratulálok, remélem jól vannak, annak ellenére, hogy kicsit korábbn érkezett a bébi. Tudja valaki, mi történt?

Mot,

Sajnos igazat kell adjak Kvikinek, tényleg ritka az ilyen férfi...

Azt hiszem én is jegyzetelni fogok, mert kissé szenilis vagyok mostanság :roll:

Eddig még mi is csak a kiságyat szereztük be, most próbálom kiválasztani a megfelelő babakocsit; mert amit először kinéztünk az baromi nehéz (16kg), nem merem bevállalni. Szóval kezdem újra a nézelődést a neten.

Kép
Kép
szana80
 
 


Kedvesek Vagytok! :)

Hát nem mosolyogtam, mikor polifixel fényesítettem a parkettát, de hol van ez a háromórás etetéshez képest !!!! :)

Nolina :)

Ahogy Ágnes írja, király az AFP-d!!!

Péntek 4D!!

Fotók hétfőn!!!! :)
mot
 
 


Kép


Íme a vonalzó!!!

:)
mot
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: