Új privát üzeneted érkezett!

Itt vagyok,Alice!KépEn is 3x mentem,mire az ora,a nap megfelelt es az apolo is ott volt,mire levettek a vert...

Tegnap d.u mar nem tudtam irni,mert megfeledkeztem az angoloramrol,ott voltam estig.Ma reggel meg a fogorvosnal kezdtem,mondtam nezzen jol korul,nehogy a baba leszivja a sok kalciumot,aztan szules utan mehessek protkoert.De szerencsere errol szo sincs,megdicsert,hogy minden ok.Ezt csak azert meselem el,mert a doki azt mondta a legjobbkor mentem,mert a 4-7 honapokban barmit lehet csinalni,de az 1-3 es 8-9ben semmit.Ezt nem tudtam...Ugyhogy, Kismamak, akik mar errefele jartok IRANY A FOGDOKI is!Kép
Kerdeztem az inyverzest is,tudom hogy termeszetes a terhessegnel,irja a konyv is,de azert rakerdeztem nehogy sorvadas legyen,adott ra valami kenceficet,vmi klorid,szerinte ez alegjobb.Ha valakit edekel majd megirom,ha megvettem...nekem egy hete kezdte a verzest az inyem.

babanyul!Kép
Sajnalom a nagyidat,de te mar ne ragodj ezen,mert a babanak art es a nagyid mar mindent tud odafonnt...

Orsi!Kép
Legy udvozolve.Jo helyen jarsz a nyari babaddal,gyere gyakran es kellemes pocakosodast!

zsuzsa!Kép
akkor az alapjan amit irsz,es ami nagyon logikus,en is igy tudtam,akkor most kell nagyon vigyazni,amig a mehszajhoz kozel van, aztan megoldodik magatol.az en hatrahajlo mehem is elorehajlo lett a meh novekedsevel,a suly elorehuzta.az elejen engem is megijesztettek,hogy beragadhat a kismedencebe,ha nem emelkedik ki.

Megyek vissza galyazni
szoszi
12+5
szoszi
 
 


ZsuzsiKép
Elég nehezen bírom a férjtelenséget, de nincs mit tenni.Kép Minden nap beszélünk és vadul sms-ezünk,persze ez csak jobb mint a semmi. Una nevü helyen dolgozik, egy kisebb település, a térképen is alig látszik.

AliceKép
Gratula!Kép

KingaKép
A baba nagon jót tesz a vizsgáidnak!Kép Én is szoc munkás vagyok diplomailag.Kép

ZsuzsaKép
Ilyen vérnyomással nem veszélyeztet az agyvérzés az fixKép Remélem a lepény jó helyre vándorol!Kép

babanyúlKép
Nagyon sajnálom.Kép Bizakodj, hogy ő fentről mindent lát és már tud a picurról is. Őszinte részvétem.Kép

OrsiKép
Üdv a topikban!Kép

RamcsiKép
Szerintem nincs időponthoz kötve.Kép

Tegnap elég zűrös napom volt, reggel vigyáztam a 3 éves unokahúgomra, aki persze mindenáron fel akarta magát emeltetni-majd 20 kg- amiből egy kis hiszti kerekedett, ugyanis nem voltam rá hajlandó. Délután 2 órát ültem a háziorvos rendelőjében , mert elfelejtett kimenni a nagyihoz szerdán és elfogytak a gyógyszerei. Mondanom sem kell, majdnem sírva fakadtam, amikor megláttam a teli várót.
Kaptam egy állásajánlatot-most, amikor egy éve hiába keresek munkát!-amit persze nem fogadhattam el.
Ráadásul mióta eldicsekedtem, hogy nem hányok, azóta megint elkezdtem, szóval hipp-hipp-hurrá!
A Szülőszoba c. műsor nekem is csalódás volt egy kicsit, láttam már hasonló műsort külföldi adón és ott jobban megoldották. A Margitos szülésen kicsit kiakadtam, a másik sokkal szimpatikusabb volt, még a doki is.

Egcsi
10+6
egcsi
 


Ramcsi: jan 29-én? A húgom is azon a napon született, csak 8 évvel korábban Kép
Az eredményét az UH-nak megkapod írásban, a CRL-je már 4-5 cm lesz.Kép Jó mozizást!

chello: köszi, én is ebben bízom.

Zsuzsa
zerko
 
 

 
 

Egcsi Kép

Köszike,de tudod hogy milyen vagyok már alíg várom a 28-át akkor megyek UH-ra csakKép
Ma olyan jól érzem magam, fáj a fejem,bármelyik pillanatban lefejelhetem a monitort olyan álmos vagyok és még mintha egy kicsit nemkapnék levegőtKép
Állandóan éhes vagyok,és ha így folytatom tovább olyan leszek mint egy tehénKép
Egcsi te is hol tartassz márKép nekem olyan lassan megy az idő.
SzösziKép
Jól vagytok? Márciusban hazaugrok ha minden OK,talizhatnánk egy sütireKép

Alice
7+3
malice
 
 


szöszi: az enyém is szokott vérezni néha. De nem vészes. De azért írd meg, mert ha fokozódik, jó ha van ellenszere.
És most is riogatnak evvel? (becsípődés)
Amúgy szerintem is logikus, és elképzelhető, hogy ez így van Kép (nálam)

egcsi: gondolod? (agyvérzés) Kép
Az emelgetést az én lányom is próbálja, de felfogta már, hogy anya nem...

Úgy tűnik, a szülőszobának nem sok lelkes nézője lesz ebből a topicból...

Zsuzsa
zerko
 


Zsuzsa Kép Zsuzsi Kép és babanyúl Kép
Nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltatok a leletemmel kapcsolatban.
Úgy döntöttem nem izgatom magam feleslegesen, alapban azt mondta az orvosom, elég ha 2 hét múlva viszem.
Azért hétfőn, amikor a magánrendelése van felhívom és rákérdezek az eredményekre.
A fertőzéssel kapcsolatban, gondolom úgysem tudnak mit csinálni, mert kúp+gyógyszer ilyenkor mellőzendő, úgyhogy csak a szokásos Lactacyd fürdő gél és egy kis Canesten vagy Pimafucort külső kenegetés. Ezt már ismerem.

babanyúl Kép
Nagyon sajnálom a nagyit. Az én nagyim, anyukám édesanyja most nyáron halt meg, úgyhogy át tudom érezni. Ő volt az utolsó nagyszülőm és nagyon imádtam, együtt lakott a szüleimmel, pici koromtól fogva.
Amikor most pozitív lett a tesztem, férjem első megjegyzései között szerepelt, hogy kár, hogy a mama ezt már nem érhette meg.
Tudod én rengetegszer álmodom vele és csomót beszélgetünk.
Neki már jó és a te nagyidnak is biztosan.
Koncentrálj a babára és a szép dolgokra gondolj nagyiddal kapcsolatban is.
Puszi,
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa:nekem is mélyen tapadt a lepény,ezért is volt a vérzésem a 11.héten,és most nagyon kell vigyáznunk magunkra,mert még csak 3 hét telt el,és rettegek nehogy megint bekövetkezzen.Nekem is azt mondta a doki,hogy idővel,ahogy nő a méh a babával együtt,a lepény is vándorol felfelé.Még sok idő van az uh-ig(4 hét)ezért amikor csak tudom kímélem magamat,igyekszem nem megerőltető dolgokat csinálni.A múlkor amikor kimentem sétálni a Mayával,negyed óra múlva haza kellett jönnünk,mert elkezdett fájni a hasam.Érdekes,hogy most a másodikat sokkal nehezebben viselem fizikailag és lelkileg is.De mindig arra gondolok,hogy minden rendben lesz.

Babanyúl:Őszinte részvétem a nagyi miatt!Biztosan nehéz elfogadni egy szerettett személy hirtelen távozását,de gondolj mindig a szép emlékekre,és mosolyogj!NE sírj,és ne okold,hibáztasd magadat,mert az most ebben az állapotban egyikőtöknek sem tesz jót!Hidd el a nagyikád boldogan figyel majd titeket,és így is örülni fog a picúrkának!

Zsuzsi:Azért gondoltam most,hogy valamilyen szinten nem árt hamarabb megismerkedni a szülésznőkkel,főleg ha választani akarsz,mert sok mindent meg lehet beszéli vele előre.De ha nem is választassz még most,legalább megismered őket!Úgy tudom,ez nem igazán előadás,hanem beszélgetés a kismamákkal.Az előadásoknak külön témái vannak,meghatározott időpontokban.

Orsi:Üdv itt nálunk!

puszi
Nanda
nanda
 


Lányok!
Aki tudja nézze du.16:40-kor a Jakupcsek müsorát,a tv2-n!A hálapénzről lesz szó!
p.nanda
nanda
 


nanda: akkor egy kicsit sorstársak vagyunk. De szerencsére én eddig nem tapasztaltam tüneteket. Remélem mind a ketten túl leszünk rajta Kép

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok !

Meg volt a szuri, különösebben nem viselte meg az Annát, inkább én transzoltam. Viszont mennünk kell fejlődésneurológiára, mert nem akarja emelni a fejét hason, sík ideg vagyok emiatt. Nem tudom, h a születése körüli dolgok mennyiben játszanak bele ( gerinc sérv miatt, a szülészem, a neurológusi konzíliumi javallatra, nem várta meg a szülés megindulását, hanem 2 nappal a terminus előtt megcsászározott) szóval, egy darab fájásom nem volt, még jósló sem. A terhesség probléma mentes volt, kivéve, amikor egyszer előjött a sérvem és akkor kaptam egy szurit a gerincembe, h legalább ne ordítsak a fájdalomtól, többet nem engedtem.
MEg azt sem tudom, h mire számítsak majd ott, nem tudom mennyire normálisak az emberrel, vagy ott is az lesz, h én vagyok a hülye szülő??? Milyen véleménnyel vagytok ezekkel a doktorokkal?

Megyek, mert hív az Anna, akinek a beszélőkéjével SEMMI gond :-)))))

Szilvi

Bocsika, h most nem írok többet, de nagyon idegesít ez a vizsgálat .....
susie
 
 


Hali!

Megint nem írok mindenkinek, mert nagyon el vagyok havazva írásügyben, meg Gabi is fent van, és nem hiszem, hogy sokáig kibírja egyedül.

Forgásról szólva, megnyugodtam most, hogy írtátok, hogy azért vannak még nem forgó babák Gabin kívül. Védőnéni is nyugtatott, és meglátogat minket hétfőn, hogy elbeszélessünk. Hihi, most jön összesen harmadszor Gabi születése óta, bár jött volna többször is, de csak úgy, bejelentés nélkül, én meg nem szoktam kinyitni az ajtót, ha nem tudom, ki az, és éppen nem vagyok fogadóképes, szóval most előre szólt.Kép Gabi most éppen az oldalán fekszik, sőt majdnem hasra fordul.Kép Ja, azt nem is írtam, hogy tegnapelőtt először fordult hasról hátra ruhában (pelenka ellenálló hatását legyűrve), de ezt azóta nem csinálta.

Tegnap voltunk oltáson, Gabi picit belázasodott, és fájt a combija, de egyébként jól bírta, főleg azért, mert szinte egész délután rajtam aludt.Kép

Ann,
dehogy lógsz ki, és bár tudom, hogy nektek is van saját topicotok, de azért ide is nézz be, amikor van időd!Kép Egyébként Gabi sem alszik 12 óránál többet egy nap, sőt van, hogy kevesebbet, de állítólag apája is ilyen volt, ő még éjjel sem aludt, kitették az előszobába játszani, hogy ne zavarja a többieket.Kép

Edit,
ez a telefonszámla ügy elképesztő! Remélem azért sikerül valamit elérni.

már reklamál is a kiscsaj, ezért gyorsan még Reginának egy kézzel: tápszer téren egyetértek a többiekkel, szóval szerintem sem vagy rossz anya. hasonfektetés: én úgy éreztem, hogy kell neki, meg a gyógytornász is mondta (Gabi oxigénhiányosan született, ezért járunk folyton kontrollra), de én is úgy csináltam, hogy naponta többször (3-5) csak addig, amíg nem sírt. ez az elején egy perc sem volt (két hónapja), most 5-10 percnél tartunk, a kedvétől függően. szerintem jót tett neki, mert egyre jobban tartja magát, és most már nem is utálja annyira, főleg az elején, amíg még nem fáradt a hátizma.

most muszáj abbahagynom, mert asz ölemben is reklamál.

sziasztok.

zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Hali!

Megint nem írok mindenkinek, mert nagyon el vagyok havazva írásügyben, meg Gabi is fent van, és nem hiszem, hogy sokáig kibírja egyedül.

Forgásról szólva, megnyugodtam most, hogy írtátok, hogy azért vannak még nem forgó babák Gabin kívül. Védőnéni is nyugtatott, és meglátogat minket hétfőn, hogy elbeszélessünk. Hihi, most jön összesen harmadszor Gabi születése óta, bár jött volna többször is, de csak úgy, bejelentés nélkül, én meg nem szoktam kinyitni az ajtót, ha nem tudom, ki az, és éppen nem vagyok fogadóképes, szóval most előre szólt.Kép Gabi most éppen az oldalán fekszik, sőt majdnem hasra fordul.Kép Ja, azt nem is írtam, hogy tegnapelőtt először fordult hasról hátra ruhában (pelenka ellenálló hatását legyűrve), de ezt azóta nem csinálta.

Tegnap voltunk oltáson, Gabi picit belázasodott, és fájt a combija, de egyébként jól bírta, főleg azért, mert szinte egész délután rajtam aludt.Kép

Ann,
dehogy lógsz ki, és bár tudom, hogy nektek is van saját topicotok, de azért ide is nézz be, amikor van időd!Kép Egyébként Gabi sem alszik 12 óránál többet egy nap, sőt van, hogy kevesebbet, de állítólag apája is ilyen volt, ő még éjjel sem aludt, kitették az előszobába játszani, hogy ne zavarja a többieket.Kép

Edit,
ez a telefonszámla ügy elképesztő! Remélem azért sikerül valamit elérni.

már reklamál is a kiscsaj, ezért gyorsan még Reginának egy kézzel: tápszer téren egyetértek a többiekkel, szóval szerintem sem vagy rossz anya. hasonfektetés: én úgy éreztem, hogy kell neki, meg a gyógytornász is mondta (Gabi oxigénhiányosan született, ezért járunk folyton kontrollra), de én is úgy csináltam, hogy naponta többször (3-5) csak addig, amíg nem sírt. ez az elején egy perc sem volt (két hónapja), most 5-10 percnél tartunk, a kedvétől függően. szerintem jót tett neki, mert egyre jobban tartja magát, és most már nem is utálja annyira, főleg az elején, amíg még nem fáradt a hátizma.

most muszáj abbahagynom, mert asz ölemben is reklamál.

sziasztok.

zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


bocsi, kétszer ment el.

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Szeretnek bejelentkezni hozzatok. A "friss babak"ba szoktam irni, mert mar van egy kislanyom, Emma, aki 3-an volt 1 eves.
Eleg gyorsan jott a 2. baba, igy nem is tudom, mikor fogant, szoptattam es csak 2szer jott meg, akkor is ossze-vissza. Raadasul Emmara fel evet vartunk, Clostilbegyt et is szedtem, ezert voltam igy meglepodve, hogy ilyen gyorsan sikerult. Persze nagyon orulunk neki. Kép

Az Uh szerint ma vagyok 11 hetes es 2 napos, hetfon megyek nyakiredo vizsgalatra.
A 2es Noin fogok szulni, Emmat is ott szultem, nagyon jo elmenyem volt, a dokim es a szulesznom szuperek voltak, es a szules hatalmas elmeny!
Ha mindegyik ilyen lenne, akar meg tizet is bevallalnek! Kép (ok, csak vicc volt)

Udv mindenkinek
Kakukkfu
11+2
kakukkfu
 
 


Sziasztok Lányok!

Természetesen nem a fileküldös mailek miatt reklamáltam...meg amúgy sem igazán jogosan, de nem volt jó az elmúlt egypár napom.

Hasrafektetés témában nekem is az a véleményem, hogy nem kell eröltetni, sokszor kicsit. Boti ruhában nem szeret hason lenni, csak ritkán is próbálom, mert annyira kétségbeesik, hogy utána már háton sem jó neki. Ha meg hátra rakom le akkor remekül elvan egyedül is. Viszont a napi rendszeres babamasszázs alatt mindig hasra szoktam forditani már vagy 2 hónapja (most 3). Ekkor masszirozom a hátát. Eleinte nem szerette, akkor nem eröltettem, de most már van hogy várnom kell perceket amig megunja miután kész vagyok a masszival. Söt, egy pár napja ilyenkor egy szál semmiben amikor megunja a hason levést magától fordul hátra. De még nem "érvényes" az átfordulás, mert a pelenkázónk egyik része 1 cm-rel kb magasabb, az segit neki.

Szopi ügyben vagyok kiváncsi a véleményetekre. Kb egy hete irtam a maratoni szopikat. NO ennek vége, most az van napok óta, hogy kb 3 perc szopás után elkezd nézelödni, meg akár sirni is, ha megszólalok akkor meg azonnal abbahagyja és tágra nyilt szemekkel figyel. Csak éjjel (ill hajnalban 4-5 felé amikor elöször ébred) akkor szopik rendesen, intenziven mint eddig. Ha eröltetem (mindig vissza-vissza adom neki) akkor egy idö után folytatja a szopit, de nem szivesen csinálom. Nem akarom, hogy kényszernek érezze az evést. Gondoltam rá, hogy nem igazán éhes talán, mert most 3 óránként etetem nappal, mert az éjszakai nagy alvás miatt csak igy eszik 6szor...esetleg elég lenne az 5szöri evés?
Ha viszont a 3 perc intenziv szopi után abbahagyom az etetést, akkor egy óra múlva megint enne...szóval nem értem a dolgot. Volt valakinél ilyen? (cumit nem használ, szóval az nem lehet a baj).

Vera, nagyon köszi az infókat, meg a táblakészitési leirást is. Valamelyik nap rászánom magam és újból megcsinálom az elszállt táblát. Újabb fejlemény, hogy ma voltam a körzetinél a börgyógy igazolás miatt, erre mondta, hogy nehogy csináltassak tüdöszürést, mert elmegy töle a tejem. Erre felhivtam az anyatej központot, ök azt mondták, hogy de csináltassak és nem megy el töle. Én egyébként nem fejek, hanem folyik (tejgyüjtö kagyló), aggódom nagyon is a sterilitás miatt, mert hogy nem fogok szájmaszkban szoptatni az ziher. Persze ez a kagyló meg zárt...szóval meglátjuk. Lehet hogy mire az összes papirt beszerzem már nem is lesz mit leadni.

Anita, most hogy irtad, tényleg a pocakos képek is mind elvesztek nekem is, meg a néhány percesek. Abból a legjobbat elemileztem egy-két embernek, visszakérem majd, de a pocakos tényleg nincs meg senkinek.

A nappali alvás nálunk is csak kint megy. Séta közben elalszik és utána még alszik egy darabig. Általában. De napi 12 óránál igy sem jön több össze.

Marcsi, drukk a vizsgákhoz.

Zsizsa, mit jelent az oltás utáni láz? Mennyire megy fel?

Tényleg Vera, hogy álltok most a babaúszással? Mi jövö héten kapunk remélem oltást (ha nem lesz megint beteg) és utána jó lenne menni. Összehangolhatnánk estleg. Persze ha az Apákkal is össze tudjuk hangolni.

No itt az ideje, hogy elduguljak. Sziasztok!
Edit

Ui: Fanni egyszerüen ennivaló a lábával a szájában...hihetetlen!

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


szia Kakukkfű!

Üdv itt. Az adatokból csak a korod hiányzik Kép
Akkor Emma egy napon született Noémi lányával (friss babák topic), de egy évvel korábban.
Hát, nálatok sem lesz sok nyugi. De megértelek, én is nagyon örülnék neki.
Számolj majd be az UH eredményéről!
Olvasgass, és "publikálj" köztünk, és kapcsódj be a társalgásba.

Zsuzsa
16+5
zerko
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek Dominika ma megevett egy egész almát, és utána pohárból(!) ivott Kép és folyamatosan kacarászott közben...más: ma még nem volt rotyink, de az alma remélem előcsalogatja...ez a mániám hogy biztos székrekedéses a gyerek pedig dehogy...
Picurkám napközben 3 óránként eszik, és este 10-től kb. 4-ig alszik...az szerintem egész jó, csak jó lenne ha már napközben is ritkulnának az étkezések, de hát tul.képpen semmi okom panaszra, mert eszik-alszik.
na most megyek mert ellökdöste magától a csörgőt, és kétségbeesetten kér hogy adjam vissza

üdv mindenkinek
Regi
gregina
 
 


Sziasztok!

Csak egy pár szó gyorsan.

Susie!
Ne izgulj a neurológia miatt, nem vészes egyáltalán. Hova mentek?
Mi végül egy maszek dokinál voltunk, mert a Madarászba a megbeszélt időpontra nem jött el a doki...
Nagyon rendes volt ez a neurológus, le kellett vetkőztetni, nézegette itt-ott, hason-háton, próbálta felhúzni ülésbe, de mivel ez nekünk nem megy (azóta sem) nem is erőltette. Mondta ha nem, hát nemKép
Csinált vele egy lebegőülést , meg mutatott egy fordítgatásos tornát, ennyi. Bence egyáltalán nem sírt, pedig ő ha vizsgálgatják mindig szokott.
Szóval ne izgulj!
Biztos nem lesz semmi probléma nálatok sem.
Nekünk mondjuk mákunk is volt, mert a doki előtt 2 nappal emelte fel a fejét először hason, addig ő sem volt hajlandó.

Edit!
Babaúszást mi is a jövő heti oltás után tervezzük, bár megvárom mit mond a doki. Én úgy félek hogy valamit elkap ebben a hidegben. De állítólag 6hó alatt érdemes elkezdeni. A Rubin Hotelbe szeretnénk járni, jövő hét pénteken 10kor lesz is egy bemutató úszás+előadás, amire viszont mi nem bizti hogy el tudunk menni.
De jó lenne együtt menni!

Puszi mindenkinek, most mennem kell.
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Gabi: a kocsi noname márkájú Kép A Könyves Kálmán krti babakocsi kis- és nagykerben vettük. Imádom, csak bazinehéz Fannistól Kép Mármint a 3dikra le-föl cipelni. Ha neadjisten még veszek is valamit...kéész...anyumnak is ettől purcant ki a gerince, anno, hogy engem cipelt, meg a kocsit, meg a bevásárlást...

Zit: nálunk is külön program a pelenkázás. Mindent matat, lába a szájában....kifordul a pelenkából, mire nagynehezen beleigazítom...Kép Így megy...
Beöltözésnél a sapkánál kezd ordítani, utálja (tiszta anyja Kép), a többit viszonylag tűri Kép

Anita: a körtét megpucolom, megmosom és összepépezem (merülőmixerrel), jó lédús, imádja, jobban, mint az almát Kép
Tegnap banánnal adtam Kép
Függönyre énis kivi vagyok Kép

Susie: a mi neurológusunk nekem nem túl szimpi, de ez egy dolog Kép Fannit le kellett vetkőztetni és emelgette, lógatta, rángatta...amit akarsz. Persze nem tetszett neki és üvöltött. Vinnem kell kontrollra...még mindig nem kértem időpontot...nem akaródzik. A tiétek bizti jobb fej Kép

Most ennyi, mennem kell Kép
Jah egy "lovaglós" kép:

Kép

DBarbi
DBarbi
 


Sziasztok Lányok!
Már megint rég nem írtam, de olvasgattalak benneteket. Nem akarok teljesen elszakadni, hiszen együtt fogunk majd örülni a sorban érkező babáknak és már most drukkolok mindenkinek.
Kedves Babanyúl! Sajnálom, ami a nagyiddal történt. Az enyém sem érhette meg sajnos a dédunoka érkezését, ez az egyik fájó pontom. De biztosan figyelni fog benneteket fentről... Koncentrálj a picire, úgy talán könnyebben átvészeled ezt a nehéz időszakot.
Miért mondtátok, hogy nem volt jó a szülőszoba c. műsor? Én fel akartam venni, de nem sikerült...addigra meg már rég aludni szoktam.
Kinek mennyire nő a pocija? Én ma vettem észre, hogy a szokásos "két hurkácska" (sajnos nincs kocka hasam) egybefolyt és valami furcsát érzek ha előredőlök. Szóval érzem, hogy valami van odabent...
Nekem ma kellett volna mennem UH-ra, de hó miatt - Bp-ről mentünk haza - lekéstem a rendelést. Szerencsére a dokim vasárnap ügyel és akkor a kórházban újra láthatom a kis albérlőt.
Pussz mindenkinek. Ha már olvasni úgyis olvaslak benneteket, megpróbálok többet is írni.
Teamy
14+5
teamy
 
 


Sziasztok!

Olvasgattalak titeket az elmúlt napokban, de írni sajnos nem volt időm. Most is sietek, mert lehet, hogy mindjárt ébred Martin. Karácsony óta esténként 8 körül alszik egy fél órát és utána 11-ig szórakoztat. Ma du. szinte semmit nem aludt, úgyhogy, lehet hogy ma mégsem ébred? Nem akarom elkiabálni, mert az mindig bejön nekünk.
Legutobb is azt hiszem dicsekedtem, hogy Martin 7-ig alszik, erre másnap 6-kor, aztán 5-kor, majd 4-kor kelt. Mondjuk azóta már visszaállt a 7 órai kelésre.
Amiért most írok nektek, az az hogy Martin sem forog még semerre. Mostanában időnként tornáztatom, meg hasra fektetem, de csak a ti hatásotokra. Igazából nem aggódom miatta, és nálunk se a dokinéni, se a védőnő nem kérdezte, hogy csinálja-e. Egyébként Dorka is későn kezdte, 6 hónaposan fordult oldalra és 7,5 hónaposan hasra. Dorka nagyon utált hason lenni, amíg meg nem fordult, nem is erőltettem sosem. Martin 2,5 hónapos koráig szívesen aludt hason, mostanában már nem szeret hason lenni.

Regina: én is üdvözöllek itt közöttünk! A hason altatást nem mindenki javasolja, vannak akik azt mondják, hogy a bölcsőhalál miatt nem jó. A 2. csemeténk Dominika lett volna, ha lánynak születik.Kép

Edit: az 5x-i evés lehet, hogy elég már a babádnak. Erőltetni nem érdemes szerintem.

Anita: a könyv címe: Dr.S.H.Jacob: Gyermekünk fejlődő értelme.
Ennyi voltam mára! Puszz!

Dandy
Dandy
 


Koszi Zsuzsa!

27 eves vagyok meg egy par honapig. Kép
Igen, biztos az elso ev eleg nehez lesz, de aztan a kis korkulonbseg inkabb elony.
Majd jol eljatszanak egyutt. Kép
Kakukk
kakukkfu
 
 


Zerko,vagy Zsuzsa!
Bocsi a chat-es hülyeségekért,de ezen a néven nem tudtalak azonosítani!
Kérdésem lenne:Mikor mész a köv. uh-ra?Mikor mondta a doki,hogy mélyen tapad a lepény?Nem mondták,hogy mire vigyázz,vagy ne erőltesd magad?

Nanda
nanda
 
 


Sziasztok!
Kb egy hete kezdtem almát adni bébikémnek, de nagyon "szorulgat" tőle...na, most akkor mit adjak neki? Narancs,sütőtök...van valami ötletetek?!
gregina
 
 


Sziasztok!

Regi: én azt olvastam/hallottam, hogy a citrusfélékkel várni kell még. Sütőtököt próbálhatsz, vagy körtét Kép
DBarbi
 


Sziasztok!

Egy kérdés: ti hogy takarítjátok a habtapi szőnyeget? Porszívózni nem merem, mert elég könnyen kijárnak a darabjai. Én úgy gondoltam hogy kétnaponta felszedem (nagy élményKép) kiporszívózok és felmosok alatta, visszarakom, és vizes ruhával áttörlöm. Szerintetek ez így elég?
Ráadásul ma reggel Bencike a pelenkázóról sugárban lepisilteKép Nem szeretném ha megtelepedne benne valami baci.

Regina!
Én úgy tudom hogy ha az alma nem jön be, akkor szőlőlevet is lehet adni. 2-3 szőlőszemnek a levét kell gézlapon keresztül kinyomkodni. Vagy répalé.
Én vettem sárgarépa bébiitalt (nem ízlett nekiKép)ami 4hónapos kortól adható, csak úgy kipróbálásra. Hát amíg Bence csak pár kamállal eszik belőle, addig inkább én csinálom majd, mert így elég drága...

üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Vera!

szerintem elég persze, végül is alulról nem szív port,ha alatta felmosol, a lapokat meg jó forró vízzel átmosogatnám, ami benne marad, annyi meg kell az immunrendszerének, nem tarthatod sterilen..Kép Dominika még csak 3 hónapos, úgyhogy ő még nem volt soha a habtapin, ám az anyjának nagyon tetszik..Kép, összeraktam, de hát egyenlőre feleslegesen, lehet hogy fel kéne szednem mert így csak porosodik...Kép
Asszem kiprószáljuk ma a sütőtököt..bár az alma nagyon ízlik neki, de már lassan "nyúlbogyókat" produkál...úgy kínlódik szegénykém, inkább hagyom a francba az almát Kép
Most megyek és összekotyvasztom neki a tököt...Kép
köszi a tippet,
szióka
Regi
gregina
 
 


AliceKép
Én is nagyon türelmetlen vagyok két UH között, legszivesebben minden nap ellenőrizném, hogy rendben van e a babuci. Persze, tudom nem kell túlzásokba esni, de első babásként minden miatt aggódom.
Örülj neki, hogy álomkorral megúszod, én már nagyon a melegebb éghajlatra kívánom a kisvukkot.Kép

NandaKép
Néztem a műsort, remélem még lesz folytatása. Tudom még ráérek ezzel, de ezek után nem tudom hogy tudakoljam meg a dokimtól, ugyan nála mennyit kóstál egy szülés úgy nagy vonalakban.
A magánrendelésén a vizsgálatért elkér x összeget, ami szerintem nagyon korrekt, de az egyebekről halvány fogalmam sincs.

KakukkfűKép
Én emlékszem rád, néha bele szoktam olvasni a friss kismamis topikba is anno. Gratula az új babához, nem lesz könnyű dolgod, de nagyon jól össze fog nőni a két tesó.Kép

Egcsi
egcsi
 


szia Nanda!

Semmi baj, én sem bizti, hogy tudtam volna kapásból, hogy egy fórumon vagyunk, ha nem előtte olvaslak Kép Zerko is vagyok, és Zsuzsa is Kép Kép Kép
Én a köv UH-ra, mint fent írtam jan. 23-án, pénteken megyek. A lepény gondját a 13. héten vette észre a doki, dec. 10-én.
És az óvintézkedések a következők: nagyon sok pihenés (fekvés), nem szabad emelgeti, megerőltetni magadat, nem szabad guggolgatni, és no szex. Nos, én igyekeztem betartani, még ha nem is mindig megy egy másik gyerek mellett. Tény, nekem evvel gondom még nem volt, és a dokim szerint ez jó, és szerencse.
Az én lepényem a hátsó falon tapad, és a széle lóg(ott) rá a méhszájra, de azt fedi(te). Ez volt decemberben.

Remélem kimerítő voltam.

Zsuzsa
16+6
zerko
 
 


Sziasztok!

Regina:
én is úgy tudom, hogy a citrusfélékkel várni kell egyéves korig.

Az egyik ismerősöm ajánlotta ezt a könyvet.
Kép
Neki egyéves a fia és tapasztalatból mondta, hogy nagyon jó a könyv.

Nekem is nagyon tetszik, már meg is vettem. Még csak lapozgatom, de Ákos féléves korától én is el akarom kezdeni a hozzátáplálást.
A köny alcíme az, hogy "Egészséges ételek - egészséges gyerekeknek 6 hónapostól 6 éves korig".

Közben megtaláltam a Libri honlapján a könyv hátulján lévő szöveget. Bemásolom ide.

"Ismertető
Minden szülő a legjobbat akarja adni gyermekének. Azon fáradozunk, hogy az első naptól fogva megalapozzuk gyermekünk egészséges és boldog életét. Ennek a lankadatlan munkálkodásnak az egyik legfontosabb része babánk, kisgyermekünk táplálása. Minden kanál étel javára válhat, hogy védje egészségét, erősítse immunrendszerét, csökkentse a betegségek kialakulásának esélyét, és gyorsítsa gyógyulási folyamatát.
Az Egyél, kicsim! című könyv abban segít a kezdő és gyakorló anyukáknak, hogy az étel egyszerre legyen értékes tápanyag és ízletes fogás a baba számára. A receptek a fiatal anyukákban felmerülő kérdésekre és kétségekre segítenek választ adni az elválasztástól kezdődően.

- Mit adjunk enni gyermekünknek és miért pont azt adjuk?
- Milyen sorrendben követhetik egymást a különböző ételfajták az első évben?
- Hogyan nyerhetjük meg napi "csatánkat" válogatós gyermekünkkel szemben?
- Hogy kerülhetjük el, hogy jó étkú, járni tanuló gyermekünkből "rossz evő" ovis legyen?
- Milyen szerepe van minden zöldségnek, gyümölcsnek, húsfajtának és gabonafélének a növekedésben, az agy fejlődésében, a szükséges energia biztosításában, az immunrendszer erősítésében vagy az erős csontozat kialakulásában?
- Hogyan nő fel gyermekünk a közös családi asztalhoz, és fejlődése miként reformálhatja meg a család főzési szokásait?

Minderre számos gyakorlati tanáccsal, más népek ételeiből is csemegézve egy kétéves kislány anyukájának tapasztalataiból kapunk választ."


Vera:
kíváncsi vagyok majd, hogy Bence mit szól az úszáshoz.
Ákos az első alkalommal csak csodálkozott, de most már ott is csapkodja a vizet Kép
Mi az Újhegyi uszodába járunk, mert az van hozzánk közel.
4-6 hónapos korig a búvárreflex miatt érdemes elvinni, de ha valaki később kezdi, az sem baj.
Amúgy Ákos azóta alszik rendesebben napközben is, mióta járunk babauszira. Addig botrányosan keveset aludt napközben. Persze túlzásba most sem viszi, de így már elégedett vagyok.

Megyek, kiszedem újra Ákost at asztal alól Kép

Jó hétvégét mindenkinek.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


egcsi: az a helyzet, hogy két választásod van szerintem mani ügyben.

Egy: nem kérdezel semmit, és ha a doki akarja, úgy is megmondja neked, de nem most, majd a szülés előtt.

Kettő: megkérdezed, majd a 30. hét körül, hogy akkor tényleg számíthatsz-e rá, és hogy mennyi az annyi. Illetve ha nem munkaidőben akaródzik szülni, akkor te hívd-e fel, vagy majd beérkezés után értesítik a szülésznők, ha kell. ( azaz ebben az esetben mi a dolgok menete)
Ha árat mond, akkor annyi, és vagy kapsz levegőt, vagy nem.
Ha nem mond semmit (nálunk ez volt), akkor szerintem max. annyit szoktak adni, amennyi a maszek rendelési tarifa 10-szerese.
Szerintem kérnie sem illik ennél többet.

Mi a férjemmel anno kijelöltük szülés előtt a keretet, és abban maradtunk, hogy a szülés után megbeszéljük, hogy mennyit is adunk a dokinak, ill. a szülésznőnek.
Így is lett, és szerintem ez jó módszer.

Remélem, most sem csalódok az új dokimban, és nála is így lesz.

Ezt a pénzt oda lehet adni a varratszedésnél, vagy majd csak a 6 hetes kontrollon is.

Zsuzsa
zerko
 
 


ZsuzsaKép
Köszi a tanácsot.Rendes doki és még senkitől sem hallottam, hogy pénzéhes lenne.Kép A tegnapi tv műsor után estem gondolkodóba, az ott elhangzott összegek annyira irreálisak voltak(pl.120.000Ft), majd hanyatt estem. Szóval remélem a legjobbakat!Kép

Egcsi
11+0
egcsi
 


egcsi: szerintem is az!
Én tuti dokit cserélnék, ha nekem ennyit mondanának.
De ha nem a legmenőbbet választod, és a doki nem pénzéhes, a nagy átlagnál szerintem nem így van.

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!

Zit,
gratula Beninek a kúszáshoz!Kép

Anita,
nem igazán értettem a tornás oldallal kapcsolatban a kérdésedet. Úgy tűnik, kissé nehéz a felfogásom.Kép Miben hogy lehet keresni? Robó nagyon ügyi az üléssel, amúgy meg szerintem a te dokid az igazi, minden baba megtanul mindent a saját tempójában (ld. a tesóm 17 hónapos nem járása). Meg aztán forgott ő már, csak most már biztos uncsinak találja, őt már érdekesebb dolgok foglalkoztatják, mint például az ülés.Kép

Barbi,
most hallottam a tévében, hogy Kanadában mínusz 40 fok van, nálatok is??? Hogy bírjátok?! Barométeres hasonlat nagyon tetszik!Kép

Szisz,
köszi a mailt.Kép Betöltötte az egész postaládámatKép, lementettem a gépre, de mindig elfelejtem megnézni, hogy utána törölhessem a ládámból.

Zsófi,
tényleg jó, hogy ilyen gyors voltál, úgy tűnik, Bencike már nagyon sok figyelmet igényel, így, hogy ilyen gyorsan fejlődik. Hízáshoz gratula!Kép

Gabi,
limonádéról szólva: Gabi most kapott Szabin-cseppet teában, és mondta a védőnő, hogy most ne adjak neki citromosat egy pár óráig (pedig tudja, hogy csak anyatejes), én meg mondtam neki, hogy én nem szoktam anyatejen kívül mást. Jön is hozzánk hétfőn (szerintem részben ezen felbuzdulva), szerintem majd szépen elmondja, hogy adjak ezt meg azt, én meg majd szépen bólogatok, aztán meg úgyis azt csinálok, amit akarok.Kép

Marcsi,
szorítok a vizsgákhoz!Kép Ákos nem kapott még el betegséget a babauszin? Nálunk a dokinéni nem támogatja, mert szerinte mindent elkapnak ott a babák.

Szilvi,
mi viszonylag gyakran megyünk neurológiára, de nekünk nagyon aranyos dokinénink van ott, és a gyógytornásznő is kedves, bár Gabi persze sírdogál közben (főleg az "idegengyűlölő" korszakában tette ezt), de nem vészes egyáltalán.

Edit,
Gabi már vagy másfél hónapja így szopik: nappal alig, mert mindig abbahagyja, és engem néz, vagy a lámpát, vagy a tévét, mostanában igyekszem úgy szoptatni, hogy nem is nézek rá, nehogy megzavarjam, és éjjel szokta bepótolni a nappali kevés evést. Úgy szokott ébredni, hogy szopik 22-kor, 1-kor, 4-kor, 7-kor és 10-kor, bár most irtó jó éjszakám volt (két hónapja először), az oltás miatt tegnap nappal is sokat szopott, és 22 után csak 5-kor, utána meg 9-kor ébredt. De szerintem vissza fog állni a sűrű kelésre, két hónapja is így volt. Ez azért van, mert ilyenkor már leköti a külvilág, és sok baba, aki az éjszakát már átaludta, ilyenkor elkezd felébredezni, hogy azért valamikor egyen is (ezt a szopistopicból tudom). Szóval ez természetes dolog. Nappal nálunk is úgy van, hogy pár percig szopik csak, aztán meg akár fél óra múlva is kiabál a ciciért, hiszen éhes a lelkem, de ilyenkor is éppen hogy csak elveri az éhét.
Gabinak szerencsére nem ment fel nagyon a láza, csak 38,3 volt (bár az is igaz, hogy én rögtön beadtam neki a kúpot a mérés után, és nem vártam meg, hogy feljebb menjen), de pl. a három hósnál a kúp nem vitte le a lázát, végig 38 körül maradt (ami ugye 37,5-nek felel meg a hónaljban), ezért 6 óra elteltével adtam neki még egy kúpot, mert akkor már feküdtünk le, és nem szerettem volna, ha alvás közben esetleg nem veszem észre, hogy lázas.

Vera, Edit,
nektek van kocsitok, vagy békávéztok a babaúszásra? Én is szeretném Gabit vinni, de egyelőre nem merem, mert nekünk nincs kocsink, és influenzaszezon is van, meg hideg, szóval inkább várok vele, bár tavasszal ő már hat hósnál idősebb lesz.

Regi,
én is úgy tudom, hogy citrusféléket csak később szabad, esetleg próbálj répát vagy krumplit.

Bocs, hogy nem írtam mindenkinek, de Gabi már borzasztó hangosan panaszkodik, nem is tudok erre szót, amit csinál, rágcsálja a rágókát, és közben üvölt, de nyögve. Nem is írtam, hogy már ő is 6 kiló.Kép

Tegnap hasmenésem volt, meg hányingerem, remélem nem valami vírusos dolog.Kép

Minden baba édes!KépKépKép

Szép napot!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Kép
már lassan megszokom, h Hami mindig akkor nyüszít, amikor odajutok, h válaszoljak, persze olvasni enged Kép

DBarbi, ne tudd meg, a kisruha, mint egy estélyi, úgy állt Hamin, hiszen "földig" ér neki. Csak azért volt rajta, mert náthás volt, és nem akartam folyton takargatni, ráadtam a rugi tetejére Kép Egyébként vettünk zöldben is, nekem is ngyon bejön.
Hami is iszonyúan utálja a sapit, mint Fanni. A sima öltözés még elmegy, de amikor a sapi jön, addig üvölt, amíg ki nem érünk a lakásból. Jól kell tudni időzíteni a sapit Kép
Hintapacis + lábbekapis kép Kép

A babaúszás nekem is tetszene, persze annak is örülnék, ha rendes uszi lenne errefelé, úgyhogy strono.
Marcsi, a búvárreflexről jut eszembe, hogy a fejlődésneurológusok azt mondják (legalábbis a Katona prof a Szabadsághegyen), hogy annak vissza kell fejlőni, ugyanúgy, ahogy a többi elemi mozgásmintának, amivel születik a baba, úgyhogy jobb, ha annak visszafejlődése után megy a baba úszni. Legalábbis mi ezt tanultuk anno, de különösebben nem értek hozzá.
Ákos is édi, szép mosolya van Kép

Vera, én úgy tudom, a saját répával jó ideig vigyázni kell, mert abba nagyon bele tud menni a nitrát. Úgyhogy elvileg kaphat, de ha épp nitrátos, akkor ...
Marcsi, ez a könyv biztosan jó, felveszem a beszerzendők listájára - bár nekünk még nem sürgős - szerencsére Kép

(na, mit mondtam, már panaszkodik Hamcsi...)

Edit, Gabi, hát nálunk is ez megy Kép nappal ha megkapja a cicit, 3-4 percig szívja, utána elkezd mindenfelé nézelődni, vagy nyafizik. Van, hogy olyan édes, nézelődik pár percet, és ha nem mozdulok el mellőle, akkor visszajön, megint szív egy kicsit,megint nézelődik Kép Persze így egy kicsit hosszú lenne a szopi. Van, hogy hagyom, hagy nézelődjön, 10-15 percet, és utána befejezzük a szopit.
Éjjel persze mindent bepótol, bár összesen 7x eszik általában (ha épp nem sűrít) - 22-23 óra körül sosem szopott - mindig kimaradt.

Zsizsa, jobbulást! Kép

Na még egy tegnapi meg egy mai kép Kép
Kép
Kép

mennem kell, mert sír a kincsem
Pusszika
Ann
annann
 
 


Alma etetés: nálunk sem igazán tett jó a székletnek a tiszta alma adása. Eddig szépen naponta volt széklet, most pedig 3 napig sem volt semmi, és már picit kellemetlenül is érintette , úgy láttam. nem tudom, (de utánna fogok járni és majd megírom), hogy mivel lehet keverni esetleg, Mert az íze amúgy nagyon izlik Robónak. Azt tudom, hogy az őszibarack az lágyító és már azt is lehet az alma után adni,tettünk is a fagyóba nyáron, így most azzal próbálkozunk.

Ja és nálatok ha már adtok mást is az anyatejen kívül, adni kell még a K vitamint? Nálunk már azt mondta a doki, hogy ne adjam.

Úszás: csak irigykedve olvaslak benneteket, mivel én nem tudom sajna vinni. Ugyanis itt nálunk nincs lehetőség, csak Szolnokon lenne, az pedig kissé messzebb van. Ezt nem szeretem, ilyen téren, hogy kisebb város és kötve van az ember sok mindenben.

Mozgás: ma volt a doki nálunk is rákérdeztem a forgsra, szerinte sem kell semmit erőltetni. Vannak babák , akik ebben, vannak akik másban erősebbek. Példaként említette, hogy tanulták annó, hogy az olyan gyerekek , akiknék korábban beindul a mozgás, azok később tanulnak meg beszélni éppen.Nem fejlődnek egyformán. Szerinte sincs Robó elmaradva, nem szorul külön orvosi odafigyelésre.Jókat mosolygott az aggodalmaimon, és megnyugtatott, hogy nincs semmi gond. Akkor van gond, ha a gyermek semmiben nem fejlődik. Ha vannak egyes mozzanatok amiben nem túl aktív az nem gond. Nem egyformák a babákKép. Remélem tudtam a többi aggódó anyukának segíteni ezzel, azért írtam le.


Gabi: nálunk Robó már harisnyás, szerintem te is nyugodtan adhatsz rá. Arra vigyázz, hogy a gumit némelyikből ki kell vágni, mert elég szoros (tapasztalatból írom). Nálunk sem marad meg Robó lábán a zokni, így kénytelen voltam ráadni a harisnyát, viszont öltözkodni nem szeret.

Regina: nálunk aludni hanyatt alszik Robó, napközben pedig, mostanában többször fektetem hasra, egészen addig még meg nem unja.

DBArbi: Fanni édesen pózol, Robó is szeretettel szorítja és kapja be a lábújját. A lovaglós kép is nagyon aranyos. még hogy ez a baba nem fejlet???Olyan nagy már!Köszi a körtés infót.

Marcsi: Ákos nagyon fejlett fiúKép. Vizsgáidhoz megy a drukk .Milyen suliba is jársz pontosan? Sok van még hátra belőle?Köszi a könyvajánlást, ari vagy, hogy ránk is gondoltál. Az írójának nevét leírnád?

Zit: Beni ari lehet, ahogy a tükörben nézi magát. Jó olvasni, ahogy írsz beniről. Tüneményes lehetKép. Ugye most volt a névnapja? Igaz írtam fentebb gratulációt, de nem tudom, hogy most tartottátok e?

Susie: gerincsérv????húha. Apukámnak is pont az van most éppen.Neked nem javasoltak műtétet? Melyik részen található? sajnállak nagyon, mert tudom, hogy mennyire fájdalmas. vigyázz magadra és ne emelgess sokat.Neurológiáról nincs tapasztalatom, de látom a többiek írtak róla. Valójában nem igazán értem, minket miért nem küldtek el? Vagy talán ez városfüggő dolog??Ne aggódj szerintem, nagyon is jó szülő vagy és Anna is tökéletesen fejlődik, de te is jobban megnyugszol, ha megnyugtatnak, hogy nincs semmi gond, mint hogy én parázok mindog, hogy van e vmi? Mondjuk DBarbi esetükön annó meglepődtem, de látod, ott sem volt semmi gond.

Zsizsa: oldalra nálunk is oldalra fordul Robó. A többiről fentebb írtam.szegény Gabika, remélem mára már nyűgi-lázmentes lett.Ja és a keresést úgy értettem, hogy nem a tornán belül, hanem azon a honlapon belül, miket lehet még keresgetni? Gondolom több hasznos tanács is található a honlaponKép.

Vera: érdekes az a répa dolog. Én is inkább sk gyártom majd Robónak, bár ha belegondolok, nehéz olyan biorépát venni, ami nem lenne vegyszerezve, bár ez a többi gyümölcsre is értendő. A répánál a karotin miatt is vigyázni kell.Szerintem bőven elég a szőnyeg tisztítás úgy ahogy csinálod. Amúgy meg vmennyi bacihoz már hozzá kell szoknijukKép (mondom én, aki mindent sterilizál..Kép)

Regina: Szopi szerintem nem sok a hatszori nappalietetés. Ha belegondolsz, hogy ahhoz kéne őket szoktatni, hogy reggeli , tízórai , ebéd, uzsi, vacsora , akkor nem kéne ritkítani őket. Az esti szpijai pedig így is szuperek, ha pl Robóhoz viszonyítomKép. Bár nem érdemes viszonyítgatni, de biztosan fog ritkulni majd nálatok is.

Edit: remélem jobb napjaid vannak már!Boti szerintem azért szopizik úgy, mert már érdeklődöbb a külvilágra. nálunk is csinálta/csinálja ezt Robó, elfordul szétnéz, majd vissza cicire. Persze olyankor már inkább csak konfortszopizik.Nálunk sem tart sokszor már 5 percnél tovább egy egy szopi.

Dandi: köszi a címetKép. Még nem is írtam, hogy Dorinának szép neve van. Nálunk is ha kislány lett volna ezt a nevet választottukKép. Martint amúgy elfogadta? Kijönnek egymással?Vagyis nem féltékeny még rá Dorina?

AnnAnn: Hannának is szép hosszú haja vanKép. Nagyon édi a fotókonKép. Én azt hittem , hogy csak a fuúk nem szeretnek öltözködniKép, erre írjátok, hogy nálatok sem igazán jön be a sapi...

Jó hosszú lettem, így el is köszönök izibe:

Jó éjt mindenkinek:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Zsizsa!
Miért teában kapta Gabi a szabincseppet? Olyan rossz?!
Mi jövő hét kedden kapjuk, de nem mondott ilyet a dokink. Mondjuk Bence nem is iszik teát.

Ann, Anita!
Félreértés ne essékKép én csak addig gondoltam sk a répalét amíg csak 1-2 kanállal eszik belőle, mert így kissé drága lenne, de amint benyom egy üveggel, jöhetnek a bébiételek.
Biztos lesz olyan amit én fogok neki elkészíteni, de azt hiszem hogy a bébiételek elsőbbséget élveznek majd... Jobban jár a gyerek isKép és hát én isKép (Nem vagyok egy konyhatündér...)
Anyukám szerint mindannyian jobban járunk amíg Bence szopizikKép

Ann!
Képek naggggyon jók!!!Kép
Hami édesKép Olyan mintha a két képen nem is ugyanaz a baba lenneKép Tündérien gyönyörű, a második kép csúcsKépKépKép
Mit csinál?! Nevetett vagy ez valami grimasz?

Anita!
Szegény Robó a kaki miattKép Próbálj meg neki szőlőlét adni, állítólag az nagyon jó. Bár hogy most milyen szőlőt lehet kapni, nemtom...

Én is adok Bencére harisnyát, bár még csak egyszer karácsonykor (férjem kiakadt rajta, hogy az ő fiára nem adhatok harisnyát, mert az olyan lányosKép) és ma adtam rá másodszor. Miután két rugit bukott le ma délelőtt, úgy gondoltam hogy akkor most jöhet a harisnya, mert ez azért luxus egy nap ennyi rugit elhasználniKép
Íme egy kép a harisnyásBencirőlKép

Kép

Ja, és a legfontosabb: ma a fürdés előtti meztelenkedésnél Bence oldalra fordult, majd át is fordult nagy nehezen a hátáról a hasáraKépKép De észre sem vette, mert csak az érdekelte hogy a kezét minél előbb begyűrhesse a szájábaKép már nagyon éhes volt.

Jó éjt mindenkinek:
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Olvasgattalak benneteket DBarbi javaslatára, de csak most merek beírni Kép

Kisfiam hétfőn lesz 10 hetes, így egy kicsit kilógunk a sorból (de az őszi topikban nem igazán van "mozgás"). Bár láttam, hogy a feltett táblázatban szintén vannak november elejei babák.

Sajnos ő tápszeres, mert hiába próbálkoztam mindennel, nem lett több tejem, csak 10-20ml, de kiegyensúlyozott, vidám baba így is Kép És 5 hét depresszió és szenvedés után tán lassan anyukája is alakul Kép

Mivel már a 2(!) héten kiderült, hogy hasfájós lesz, hason altatjuk és nagyon szereti. Jobban, mint az oldalt vagy háton fekvést! Úgy csak 10 percig alszik, aztán sír. Pedig az első héten a pólyában általában oldalt aludt, a háton fekvést nem preferálja, na Kép

Viszonylag kis súllyal született (2700gr, doki nénik kis súlyú újszülöttnek titulálták, bár a mi korunkban ez normális súly volt), így mikor hason alvás bejött, beszereztünk egy légzésfigyelőt. Volt már riasztás, mert Marcus (ja, Marcellnak hívják) nagyon izgő-mozgó, és sikerült azt a 10 cm szegélyt megtalálni, ahol nem volt érzékelő Kép Egyébként legtöbbször a rácsra tapadva alszik Kép

Sikerült két ismerőstől fagyitejet szerezni, a lányok babái már 6 hónaposak Kép De Marcus elfogadja és ez a lényeg!

Kérdés: mikor kezdődik a forgolódás? Ha jól olvasom 3-4 hónapos korban?

Üdv mindenkinek

Hanzika

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok irni egy keveset, habár már fellötték a pizsamámat, menni kéne aludni.
NAgy napunk volt ma, kirándulni voltunk a hegyekben!!!
A változatosság kedvéért, most nagyon jó meleg van nálunk, az éjjel plusz 1 fok volt odakinnt, egész egyszerüen nem tudtunk aludni a melegtöl...Kép Tiszta gyagya egy helyzet, ha hideg van az a baj, ha meleg van meg az...
Tehát ma a jó idöre való tekintettel kilátogattunk ide:
Kép

Nagyon sok hó volt, de szerencsére nem volt hideg plusz 3-4 fokban sétáltunk. Azaz csak én Ádámkával, ö pedig rajtam kenguruban, a férjem sielt egy jó nagyot, mi addig sétáltunk. (Ádám rögtön bealudt,amint elindultunk).
A jó kis friss levegö után bementünk a túrista házba, ahol van egy óriási pihenö hely, szép bútorokkal, kandallóval,nagyon hangulatos hely. Tele volt kirándulókkal, jó sokan voltak, igyekezett mindenki kihasználni a jó idöt. Itt ebédeltünk egyet a szendvicseinkböl, és Ádámnak is eljött a rizspelyhes kajája. Háát, mitnemondjak,minden és mindenki érdekelte a kaján kivülKépForgatta körbe-körbe a fejét,a végén már a feje búbján is volt kaja, ekkor készült ez a kép:
Kép
Szóval néhány órát eltöltöttünk, majd indultuk haza. Ádi-bádi a hazafele utat (kb másfél óra kocsival), végig aludta, szerintem jól letaglózta a friss hegyi levegö.
Jó volt végre egy kicsit kimozdulni, végre idönk is volt, és az idöjárás is kegyes volt hozzánk.
(Zsizsa, Te kérdezted a kanadai idöt, hát a keleti parton van most az a nagy hideg, ezt élveztük mi a múlt héten egész végig...Nagy ez az ország,bizony napokig tart,mig egy-egy front átvonul rajta)

NAgyon aranyosak a képek, Hami igazi kis hercegnö ezeken a képeken,föleg a mosolygós ari nagyon!!!
Benci meg nagyon kis csibészes a harisnyában!! Nálunk kezdettöl fogva van harisnyája Ádámnak, az itteni hidegre való tekintettel. Az én férjem (velem együtt), külön imádta amikor az elsö pár kék kis harisnyáját ráadtuk, olyan imádnivalóan néz ki benne!!!
Fanni is édes mind a 2 képen, igazi kis cowboy-lány lesz, azaz cowgirlKépKép
Marcsi, Ákosod is nagyon aranyos, ez a mosoly!!!KépKép

Sziasztok, most megyek, csak feltétlen be akartam számolni a mai nagy kirándulásunkrólKép!!!
BArbi, és Ádám, aki fürdés után beájult, és szerencsére alszik..

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok Kép
Na, bemutattam Haminak a fiúkat (Ákos, Bence Ádi képeit), úgy látszik, nagyon tetszettek neki, mert nagyokat beszélt nekik Kép
Hami képeiről annyit, hogy tényleg sok arca van. A másodikon épp "zsiványkodik vagy csibészkedik", azaz vigyorog, felhúzza az orrát, behúzza a nyakát, elfordítja a fejét, imádnivaló!!!
Majd egyszer kaptok ordítós képet is, fel se ismernétek Kép Kép Kép

Vera, Anita, akkor jól tudtam ezt a répás dolgot! Szerncsére nagypapám biorépát termel már évek óta, abból jó szívvel merek majd neki adni.

Hanzika, üdv itt, ezek szerint Marcell csak egy nappal idősebb Haminál Kép Mi kedden töltjük a 10 hetet.

Vera, a férjem közölte, hogy ha lesz fiunk, rá se lehet harisnyát adni, csak akkor, ha eszméletlen hideg van Kép Ilyenek a ffiak KépKépKép

Anita, remélem, megoldódik valahogy az a kaki. Olyan rossz lehet!

Barbi, ezek a hegyek mmmmmmmmmmm, azt hiszem én is szívesen kirándulnék oda! De most épp boltba fogok kirándulni Kép
Örülök, hogy jobb az idő! Kép

Na, megyek, mert Hami és Hamiapu várnak!
Pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!

Szőlőlé: mi Kecskeméti bébiitalban próbáltuk (nem kaki miatt, csakúgy), persze én ilyesmit nem kanállal adok, hanem cumisüvegből. Benyomta az egészet. Mondjuk Fanni elég sokat iszik, legyen az tea, gyümilé.

AnnAnn: a ruha Fanninak is térd alatt ér bőven Kép Mehetnek bálba Kép Kép Kép
Hami nagyon tündi, szép nagy haja van! Fésülgeted? Remélem Fanninak is kezd dúsulni és nem csak azt látom, amit akarok Kép Kép Kép Mert mintha...Kép

Harisnya: én mindenkinek ajánlom, akár fiú, akár lány a baba! Zokni nálunk is lecsúszik...leveszi Kép Én ráadásul harisnya+zokni párti vagyok Kép Ez a biztos Kép

Hanzika: üdv. itt Kép Forgolódás minden babánál máskor jelentkezik. Azt hiszem mi vezetünk "késésben" Kép 4 hósan mentünk a neurológiára, mert nem forgott. Olyan agyament gyakorlatokat mondot a nő, hogy azt nem csináltam...ill. egyszer próbáltam, Fanni üvöltött, úgyhogy annyi. Mostmeg járókát kellett venni, mert lefordul mindenhonnan Kép

Marcsi: énis drukk a vizsgákhoz Kép. Könyvajánlót köszi, megnézem azt hiszem Kép

Vera: Fanni kanálból kapta a Szabin-cseppet, a dokinál a védőnő adta be. Semmi extra, volt némi fintor és annyi Kép

Barbi: irigyellek, gyönyörű az a hegy! Tökjó lehet! Kép Ádám tündéri! Milyen jól ül már! Kép
Tegnap mi is kipróbáltuk a tejberízspépet, almás-vaníliás volt, ízlik Fanninak Kép

Anita: jó, amit írtál a fejlődésről. Fanni mozgékony, nem áll le egy percre sem, de nem a kúszás-mászás terén. A kezei, ujjai, lába, lábfeje...állandóan jár. Ő inkább a "beszédre" koncentrál, mondja régóta, hogy "bababa", aztán jött a "mamama", majd a "papapapa" és az "apppa"...ha belejön, löki folyamatosan ezeket Kép Persze rengeteget mondogatjuk neki. És kajakra utánoz csomómindent Kép Csücsörítés, ilyenekre gondolok Kép

Na nemtom most befejezni, jön a nyósom hamarosan, el kell raknom a száraz ruhákat. Csak levágtam őket az ágyra Kép

Pusszok: DBarbi
DBarbi
 


Zsuzsa!
Nekem ue.a helyzet a lepénnyel,csak én sajnos-mint már említettem-nem jártam túl jól.
Remélem a köv.uh-n már jobb lesz a helyzet.
köszi a választ!
Ki az orvosod?Nekem Dr.Bálint Mihály(Szt.Imre) és nagyon meg vagyok elégedve,csak egy kicsit sokat kell várni a mag.rendelésén.
Nanda
14+6
nanda
 
 


Sziasztok!

Anita:
Igen, most tartjuk Beni névnapját, mert mindenki most üzent, telefonált, pedig én március 31-én szerettem volna tartani, mert akkor nincs másnak a családban. Köszi a dícséreteket! Kép

Hanzika:
Üdv köztünk!
Nekünk olyan légzésfigyelőnk van, amin nem kell rajta feküdnie a babának, nagyon jó. Kép A forgolódás meg egyéntől függ szintén. Nálunk Beni 3 hónaposan fordult hasra, pár nap múlva már forgott. Most mászni tanul. Kép

Barbi:
Nagyon szép helyen laktok! Legalábbis a képről ez jön le. Ádám meg nagyon aranyos, ahogy összemaszatolta magát kajával!

Beni két napja négykézláb áll és riszálja a seggét előre-hátra, mint a kislány a Nicsak ki beszél még-ben. Kép Olyan édes!! Közben dumál és sikkantgat ezerrel, olyan, mintha bíztatná magát. Kép Lehet, hogy nemsokára megindul és mászni fog. Kép Most idekúszott hozzám, megyek visszaviszem a szőnyegre. Kép

zit
zit
 
 


Sziasztok ismét Kép

Elmondanám, hogy Marci fiunknak is van már albuma a Babaneten, mégpedig a http://babanet.hu/album/main.php?album=1269 címen. Jó szórakozást!

Kép
hanzika
 
 


Sziasztok Lanyok!

Koszi az udvozleseket, remelem fel tudok majd jonni ide suruben! Sajnos az utolso irasom ota nem jartam erre, most probaltam mindent elolvasni, amit irtatok, jo sok volt!Kép

Akkor az adataim: 29 es fel vagyok (nyaron leszek 30), Kistarcsan fogok szulni es az utolso mensim nov.7-en volt, ugyhogy most 9+2 vagyok, ha jol szamoltam Kép
Viszont azt majd irjatok meg, hogy hol van az a lista, ahol nyomon lehet kovetni ezeket a dolgokat, igaz en allandoan azon gondolkozom, hogy most mar 8 es fel hetes vagyok, most mar 9 es nezegetem a konyvben, hogy milye is fejlodott ki a picikemnek!

Nekem erdekes volt az elso UH elmenyem, ugyanis tul koran mentem el a dokihoz es meg csak egy picike potty latszott (huvelyi UH volt) es a doki mondta, hogy jobb lenne visszamenni egy het mulva, hogy tuti biztos legyen a dolog, mert ugye a teszt a mehen kivulit is kimutatja, igaz megnezte es ott sem latott semmit! Akkor egy hetig egy picit izgultam, nehogy gond legyen! Ra egy hetre viszont ORIASI volt a kulonbseg!!!Mar 15 cm volt a petezsak, a parom teljesen meghatodott, amikor a doki megmutatta a pici feher pulzalo pottyot, ami a kicsi szive! Azota 3 het telt el, meg van egy hetem a kovetkezo vizsgalatig, akkor kapok majd kiskonyvet, meg gondolom, akkor fog elkuldeni laborba is, igaz ezt nem tudom, hisz nekem augusztusban volt rakszuresem, ugyhogy azt nem kell csinalni. Meg majd mehetek a vedonohoz, szoval azt hiszem viszek egy kis noteszt a dokihoz es szepen kikerdezem es felirok mindent, mert a mostani nyugihoz kepest lesz hova mennem.
Amugy nekem eddig teljesen ok minden, nincs hanyingerem, az elejen neha delutan emelyegtem, de nagyon enyhen! Remelem picurkammal is minden rendben van odabent!
A terhesnaptar szerint augusztus 14-en kellene megszuletnie, de en szinte napra pontosan tudom mikor fogant, ugyhogy talan kicsit kesobb jon majd. Remelem augusztusban, mert en mindenkeppen nyari babat szerettem volnaKép Igaz jojjon amikor akar, csak legyen egeszseges, nem igaz?

Irjatok mar meg, hogy kit mikor kuldott a doki laborba, meg terhesgondozasra, szoval normalis, hogy nekem ezt csak 10 hetesen csinalja majd meg?
Igaz en nagyon megbizom benne, nagyon kedves, figyelmes doki es mindenki csak dicseri!

Remelem veletek is minden ok, majd irjatok!

Puszi mindenkinekKép

Orsi
9+2

avocado
 
 


Sziasztok!

Meg annyit felejtettem el leirni, hogy ami nagyon erdekes, hogy a csokit es az edesseget szinte egyaltalan nem kivanom, pedig en iszonyuan edesszaju vagyok(voltam???), trabla csokikat birtam bevagni egyszerre! Erre most semmi, nem birom megenni! Tele vagyunk szaloncukorral es nem fogyKépKép
Viszont a savanyut es a gyumolcsoket kiloszamra birom enni! Mondjuk ha a sulygyarapodast vesszuk szerencses vagyok, hogy nem forditva tortent! Kép
Es Ti? Ki mennyire kivanos? Ram csak neha jon ram egy-ket dolog, hogy nagyon kivanom, de amugy eleg jol vagyok.

Sziasztok!

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Hú, hogy mennyit írtatok!

Minden baba gyönyörű!!!!!!!!!!!!!!!!

Barbi!
Nagyon klassz helyen jártatok! Így a képen mondjuk elég zordnak néz ki az idő/táj, ahhoz képes, hogy plussz fokok voltak...

Fordulás: Hát nálunk szerintem még messze van. Meglepődve olvasom, hogy sok baba már forog. Andris most múlt 4 hónapos, de csak oldalra fordulgat, hasra abszolút nem bír... Na mindegy, majd eljön az ideje.

Szopi: Szerintem lehet hogy én vagyok az egyetlen itt, akinél nincs meg az éjszaka átalvása :-))) Én a szülés óta nem aludtam egy jót :-( Nálunk most a napirend olyan, hogy fél kilenc felé van a fürcsi, utána vagy előtte szopi, majd hajnali fél kettő felé megint ill. fél hat/fél hét tájában újra. Nappal pedig háromóránként. Én arra is gondoltam, hogy lehet hogy egy alkalommal csak keveset eszik, emiatt kel fel többször...Ja és nálunk 10 percig se tart a szopi, pedig rajtam nem múlik :-)

Anita!
A könyv (Deákné: Anya taníts engem!) szerintem jó, bár még csak lapozgattam. Mozgás és kézségfejlesztő feladatok vannak benne, kor szerint.

Nálam most vmi torokgyuszi féle kezd kialakulni sajnos ezért elég rossz a közérzetem. Megyk is és csinálok még egy teát.

Docka
Docka
 


Küldök egy képet:

Kép
Docka
 


Szaisztok!

Gyors leszek, mert mindjárt indulunk sétálni (Ákos tökre megszokta, hogy ilyenkor szoktunk menni apa elé buszmegállóba és hát ugye Ő még nem tudja, hogy mikor van vasárnap és mikor hétköznap).

Zsizsa:
kop-kop-kop eddig még nem szedtünk össze semmit az uszodában.

Anita:
az Egyél, kicsim! című könyvet Balogh Anita írta.
Olyan érdekes, hogy nagyon jó viszagondolni egy-két hónappal ezelőttre, de mégis mindig azt tartom a legszebb időszaknak, amiben épp vagyok. Nagyon jók ezek a babák, hogy min

Zit:
Beni is nagyon ügyes Kép
Tiéd fiú nem szokott mérgelődni, mikor visszarakod a plédre? Ákos tökre kiakad, hogy végre valami izgalmas helyen van, én meg elrontok mindent azzal, hogy visszateszem.

Hanzika:
megnéztem a képeket, nagyon jók.
Néha olvasgatom én is azt a topkot, ahol eddig voltál, mert Mese a harmad unokatestvérem és róla szoktam kíváncsiskodni.

Képzeljétek, tegnap megnézegettem a topikunk elejét, úgyanis én csak október körül csatlakoztam és akkor nem volt nagyon időm visszaolvasni és most ez így eszembe jutott. Tök furi, hogy nemrég még olyan pindurkák voltak a lurkók. (Nem mintha most nagyok lennének, de azért szemmel látható a fejlődés.)
Tényleg rohan az idő, de szerencsére én nem úgy élem meg ezt, hogy jaj de kár, hogy vége van valaminek. Valahogy mindig az a leszebb időszak, amiben épp vagyokKép

Harisnyája Ákosnak is van és rá is szoktam adni.
Az egyik barátunk (ráadásul srác) hozta ajándékba. Mondta, fogalma sincs hordanak-e ilyet a babák, de valószínűnek tartja, mert különben nem lehetne kapni. (Igaza van Kép)
Szerintem sem ciki fiú babának harisnyát adni. Inkább a harisnya, mint a porszívós orrszívó.
Különben én mindig csak annyi réteg ruhát adok Ákosra, mint amennyit én veszek fel. Olvastam, hogy tök hülyeség a plusz egy réteg, az csak arra jó, hogy fázos gyerek váljon a babából.

Indulunk sétálni.

Üdv.

Marcsi

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


SZiasztok!

Docka: kitartás!! Zsoma sem alussza át az éjszakát, de nekem ez nem új, Balu is csak 18 hónapos korától aludta végig. De akkor egyik napról a másikra.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: