Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nekem két lányom van, a 4,5 éves Tamara és az 5 hónapos Adrienn. (A profilomban van róluk egy kép.) És szeretnék még egy kisfiút is majd.
A XVII. kerületben lakunk és itt szeretném úszni vinni a kicsit. Mellesleg a nagy sem tud még úszni, úgyhogy lehet, hogy össze kellene kötni a két dolgot, ha lehet.
A BM Kórházban szültem egyébként.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Ines,
Így, hogy a két nagy már "nagy" nem különösebben nehéz a három gyerekkel. Persze relatív, hogy kinek mi a nehéz. De én most nagyon élvezem, sokkal kisebb a stressz, mint az első kettőnél. Most tudom igazán "kiélvezni" ezeket az első hónapokat, a nagyoknál erre az időszakra rányomta a bélyegét az állandó aggódás.
Bár a Kismamában egyszer azt olvastam, hogy az egyik legnehezebb kombináció, ha kamasz és csecsemő is van a családban, mert az előbbi lelkileg, az utóbbi fizikailag meríti ki a családot. Hát a majdnem 11 éves lányomat tekintve, van ebben némi igazság Kép. De szerencsére alapvetően jól működnek a dolgok, a nagyok is imádják Lilit, erről itt az első hozzászólásomban írtam is.
Szoktatok Erzsébeten járni? Merre lakik a nagymamád?
Nagyon aranyosak a gyerekeid Kép!
Én egyébként nagyon jól érezetem magam a Nyírőben. A kolléganőd mit mondott?
Tényleg, a bankár mit jelent pontosan? Tartod a kapcsolatot a munkahelyeddel? Én tartom az enyémmel.

Bucska,
Neked is gyönyörűek a kislányaid Kép!
Szerintem a 4,5 éves még egyáltalán nincs elkésve az úszással. Az enyémek 6 éves kor körül kezdtek el úszni tanulni az oviban. Szerencsére később az iskolában is volt rá lehetőség, így azóta is folyamatosan járnak.

Nekünk nincs digitális kameránk és most, hogy nem járok be a munkahelyemre, szkennelni se nagyon van módom. De egy régebbi kép (Lili pár hates korából) egy ideig benne volt a profilomban. Azután egy másik topik-beli kellemetlen élmény miatt kivettem. De mivel ott már elültek a hullámok, alkalomadtán visszarakom.

Üdv!
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anna! Oké, akkor itt Kép
Na megvolt az első torna. Nem Móni tartotta, de Lili nagyon élvezte.
Ajánlotta az úszást is, de Győrújbarátról nem akarok amiatt a fél óra miatt egész napot GYőrben tölteni. Így is elég lesz heti két egész napot Győrben dekkolni az egy órás torna miatt.
Amúgy jó volt, Lilinek tetszett, bár majdnem elaludt, annyira kifáradt, de aztán újra felélénkült. A gyógytornász szerint elsőre nagyon jól bírta.
Remélem toivábbra is így lesz, mert amikor itthon csináltam vele, már nem nagyon tetszett neki, pedig kell csinálni, edzeni kell.

Anna!
Milyen kellemetlen élményed volt másik topicban, ami miatt levetted a képeteket?

Bucska!
Üdv!
Az én Lilim 10-én született Kép

Ini!
Örülök, hogy jól vagytok!

Puszi: Bogi

Anna!
Utólag is boldog névnapot Lilinek!

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Bogi,
Örülök, hogy Lilinek tetszett az első alkalom. Gondolom a gyógytornász gyakorlata is számít abban, hogy nála jobban élvezte, mint amikor Te tornáztattad otthon. De biztos hamarosan Te is gyakorlottabb leszel Kép.
A Móni egyébként még csak félállásban dolgozik, mert neki is van egy 2 éves kislánya (meg egy 6 éves és egy 14 éves Kép), így ő most csak vizsgál. Egyébként a kislánya ellenére nem szokott babanetezni, de hallott róla (hiszen folyamatosan babákkal és mamákkal dolgozik) és büszke volt rá, hogy megjelent a neten Kép.
A közlekedés miatt veszi el az egész napot az egyórás torna? Kép

A Házasság, család Boldog házasság topikban egy-két hete nagyon eldurvult a helyzet. A topik-indító valószínűleg csak provokálni akart, itt nem részletezném, el lehet olvasni. Bár a legdurvább hozzászólásokat (mind a topik-indítótól származott) már törölte az Admin, azért így is eléggé magáért beszél a topik. Na, ez a topik-indító az egyik lány babájának fényképét és adatait bemásolta a saját profiljába. Az én - akkor még fényképes profilomra - pedig megjegyzéseket tett.
Akkor ez eléggé kedvemet szegte, de most már nem látom olyan tragikusan a helyzetet. Azt hiszem most mindjárt vissza is teszem a fényképet, remélem, sikerül Kép.

Az én Lilim névnapját nagyon nagy bulival ünnepeltük meg! Kép Ugyanis július 11. az egyik unokatestvérem születésnapja is, aki tegnap éppen 50 éves volt, így az egész családot összehívta. Persze a legtöbben Lilikének is hoztak egy kis ajándékot Kép. Ti hogy ünnnepeltetek?

Na, jó hoszzú lettem, úgyhogy be is fejezem.

Jó éjt Mindenkinek:

Anna
tinalila
 
 


sziasztok!
Anna!
Gratulálok a három gyerekhez. Nekem most született meg a második, de szeretnék egy harmadikat is. Igazából egy kisfiút szeretnék, és mivel a második is lány lett, kéne egy harmadik is. Így lesz majd belőlem 5 gyerekes anyuka Kép
Lányok!
A ti babáitok esznek már valamit?
Üdv Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Anna!
Mi csak hármasban itthon, de vettünk virágot, egy zenélő játékot, meg vettem vízhőmérőt, és lázmérőt, mert mindegyik egyszerre ment tönkre Kép
Csak szerényen, de akkora feneket kerítettünk neki, ahogy odaosontunk az ágyhoz, és felköszöntöttük Kép

Ugye írtam, hogy mi Győrtől 7 km-re lakunk. Ez még mind nem gond, csak a buszok ritkán járnak (pedig a Volánnál dolgozom, és nem is vagyok Gyesen Kép Kép, dehát erre nincs befolyásom Kép
Szóval ilyenkor reggel megyünk a férjemmel, letesz anyósomnál, onnan elmegyünk a tornára, vissza anyósomhoz, és amíg a férjem dolgozik, addig ott vagyunk. Gondolom tudod milyen macerás a gyerekkel menni valahová, hát azt hiszem nem próbálom ki, hogy babakocsival, és a rengeteg cuccal lavírozzak a vidéki buszon.

Bucska!
Lili már enne főzeléket, ha szeretné Kép Gyümölcsöt és tejpépet azt eszik, meg a tápszert, mert sajnos én már nem tudok szoptatni. Eleinte erőlettem, de nagyon leszidtak, hogy ha nincs, hiába erőltetem. Pedig direkt nem adtam a gyereknek pótlást, vagy ha igen, akkor kanállal, hogy ne szokjon el a szopizástól, és a technikája is jó volt, mégsem termelődött a tejci.

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bucska,
Köszi a gratulációt Kép. A fiúk tényleg mások, mint a lányok (pl. sokkal anyásabbak), így érdemes mindenképpen kirpóbálni Kép.
Szerencsére az én Lilim még csak szopik. Ha betölti a hat hónapot - két hét múlva -, akkor majd elkezdünk gyümölcsözni. És Ti hogy álltok az evéssel?

Bogi,
Lili mit szólt a köszöntéshez? Gondolom tetszett neki Kép.
Az mit jelent, hogy nem vagy GYES-en? Dolgozol az öthónapos baba mellett???
Persze, el tudom képzelni, hogy milyen lehetetlen lehet a távolsági buszon egyedül utazni a babával és a rengeteg holmival Kép. Milyen napokon jártok tornázni? Mikor mentek legközelebb?
Sziasztok:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Csak röviden írok, mert nálunk 2 napja nyüszi van, és ez azért nagyon furcsa, mert eddig áldott jó baba volt a kicsi. Lehet, hogy egy fogacska van kibújóban? Nálatok ezen a fronton mi a helyzet? És hogy álltok a forgással? Nem versenyezni akarok, baromira nem érdekel, az enyém mikor fog elindulni, vagy felállni, csak kíváncsi vagyok.
Egyébként a babócám még szopizik és most a délutáni szoptatás után próbálok neki gyümölcspürét, meg gyümölcslevet adni. A gyümölcspürét elfogadja, de a gyümölcslé az nagyon nem jön be. Pedig szeretnék 1 hónap múlva már egy szoptatást kihagyni, de ha ennyire nem hajlandó inni, nem tudom hogy fogom ezt megvalósítani.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Bucska,
Mi kéthónapos kor óta nyáladzunk, de fogacskának még nyoma sincs. Ez a nagyoknál is így volt, nyolchónapnyi nyáladzás után tízhónapos koruk körül jöttek ki az első fogaik. Utána viszont gyors egymásutánban egy csomó.
Lili forgás szempontjából elég lusta. Már másfél hónapja megfordult a hasáról a hátára, de csak nagyon ritkán mutatja be ezt a tudományát. Hátról hasra nem is nagyon erőlteti, mert háton imád lenni. De már sokszor annyira oldalra fordul, hogy csaknem átbillen, de azután nem hagyja magát és mégis hátra fodul vissza Kép. Háton egyébként kiválóan "közlekedik", gyakran rakom a földre és simán "lemászik" a takarójáról Kép.
Muszáj egy szoptatást kihagynod? A nagyokkal még én is így csináltam, fokozatosan váltottam ki a szopikat egyéb ennivalóval. De nekem nagyon szimpatikusak a mostani elvek, melyek szerint féléves kor után is igény szerint kell szoptatni és csak szoptatás után kiegészítésképpen adni az egyebeket. Mivel én többet már valószínűleg nem fogok szoptatni Kép, szeretném ezt az utolsót még minél tovább élvezni Kép.
Jó éjt!
Anna
tinalila
 
 


Anna!
Forgás ügyben nálunk is hasonló a helyzet. Ha akarna, már átfordulna, de nem akar. Viszont ha hasra teszem, megpróbál négykézlábra állni, legalábbis a térdecskéit maga alá húzza.
A szoptatásról: tulajdonképpen nem muszáj kihagynom a délutáni szopit, de én az elsőnél is így csináltam. Mikor 1 éves lett, abbahagytuk a szoptatást, illetve addigra már csak a reggeli volt és minden étkezésre rendes kaját kapott. A tápszert szerencsére teljesen kihagytuk. Most is így szeretném csinálni, mert nem igazán szeretek szoptatni. Nekem még mindig kellemetlen egy kicsit, meg például 12 kiló felesleg van rajtam, ami nem is fog lemenni, amíg szoptatok. Persze nem érdekel, hogy hogy nézek ki, de egyre több bevérzés van a lábamon, nem bírom a saját súlyomat. Meg igazán nem hiszek benne, hogy 1 éves kor után van értelme a szoptatásnak, azon kívül, hogy a kicsi élvezi Kép. Ha rosszul tudom, kérlek javíts ki!
Üdv Bucska
bucska
 
 


Bucska!
Én nem vagyok szakértő, de állítólag a szoptatásnak egyéves kor után is van szerepe a betegségek elleni védekezésben. De persze szerintem egyéves korig is szuper szoptatni Kép. A nagyokkal én is úgy csináltam, ahogy Te, hogy fokozatosan váltottam ki a szoptatásokat egyéb étellel. A nagylányomnál már háromhónapos korában - az akkori elveknek megfelelően. Ezt ma már nem így csinálnám, mint ahogy a fiammal két évvel később már nem is így csináltam. Ő nyolc hónapig csak szopott, de végül mindkét gyereket kb. egyéves korában (a fiamat kicsit később) választottam el. Mégpedig tervezetten, előre beosztva, hogy mikor melyik szopi marad el és helyettesítődik mással. Ez egyébként tökéletesn működött is.
Csak úgy gondoltam, hogy most szívesen kipróbálnám azt, hogy nem tervezem meg ennyire a dolgokat, hanem igény szerint szoptatok, amíg lehet. Persze a két év körüli gyerekeket elnézve, nehezen tudom elképzelni, hogy Lilit még akkora korában is szoptassam Kép. De egyéves koráig csak hozzátáplálni szeretnék, étkezést kiváltani nem.
Egyébként azt szokták mondani, hogy szoptatni addig kell, amíg mindkét félnek jó. Én pedig egyelőre nagyon élvezem, főleg, hogy elmúltak a "kezdeti" nehézségek (amelyek négy hónapig tartottak Kép).
Egyébként mit jelent az, hogy Számodra kellemetlen a szoptatás? Az ezzel járó kötöttség? Vagy a fizikai része? (Bocs, ha indiszkrét a kérdés, nem muszáj válaszolni, ha nem akarsz.)
Sajnos rajtam is maradt még 9 kg a terhesség előtti állapthoz képest. Nekem szerencsére ez nem okoz egszségi problémát, engem viszont nagyon zavar a külsőm Kép. Meg az, hogy egyetlen terhesség előtti ruhám sem jön rám Kép.
De azt hiszem, szoptatás alatt én sem igen fogok tudni ezen változtatni.
Nálatok a két lány hogyan viszonyul egymáshoz? A nagyobb nem volt féltékeny?
Anna
tinalila
 
 


Tinalila!
Szóval, anélkül, hogy vitatkozni akarnék veled, szerintem a legfontosabb a szoptatás az első 6 hónapban, esetleg az első évben. Lehet, hogy utána is van betegségmegelőző hatása, de mint táplálékra akkoriban sztem már nincs rá szükség. Hiszen akkor már mindent eszik a baba. Egyébként azt hiszem én is sokáig szoptatnék, mert miért ne, ha a baba igényli és jól esik neki, de mint már írtam, nekem elég kellemetlen, ezért ha a kicsi, hasonlóan a nagyhoz, nem ragaszkodik 1 éves kora után a szoptatáshoz, én nem fogom erőltetni. Egyébként fizikailag kellemetlen, vagyis fáj. Pedig jó a technikája, nagyon gyorsan végez, nem szeret cumizgatni, lehet, hogy éppen ez a baj. Olyan gyorsan eszik, és olyan vehemensen szívja, hogy azt hiszem a szemem ugrik ki a helyéről.
Különben persze engem is zavarnak a plusz kilók, főleg, hogy nyár van, fürdőruhát lehetne húzni, meg vékonyabb cuccokat, én meg térdig érő blúzokat hordok, gumis derekú nadrággal. Nekem főleg a hasam maradt nagy, most olyan, mint az 5 hónapban volt.
Nálunk a nagy imádja a picit, állandóan puszilgatja, vele akar aludni, fürdeni. Az elején mindent feláldoztunk azért, hogy ő ne érezze magát elhanyagoltnak. A férjemmel együtt állandóan foglalkoztunk vele, beszélgettünk, bátorítottuk, hogy mondja el, ha bántja valami. Mi gyakran megyünk mindenfelé (kirándulni, lovagolni, állatkertbe, stb.) és a kicsivel együtt is megyünk. Ez így nekem nehezebb, de azt hiszem megéri, mert egyelőre nincs féltékenység. Persze, ha majd a kicsi elindul és veszélyezteti a nagy játékait, hát lehet, hogy akkor kitör a palotaforradalom Kép Nálatok ez ügyben mi a helyzet?


Még azt szerettem volna mindenkitől kérdezni, hogy tapasztaljátok-e, hogy a babóca unatkozik? Nálunk többször is van sírás, sőt, üvöltés csak azért, hogy felvegyem. Ha kézben van, rögtön elhallgat, szóval csak társaságra vágyik, leginkább az enyémre. Régebben jobban elvolt egyedül, most szinte nem távolodhatok el tőle. Ez valami életkori sajátosság, (most volt 5 hónapos), vagy elkényeztettük?
Üdv Bucska
bucska
 
 


Sziasztok!

Anna!
Hétfőn és szerdán járunk tornára, ezért is nem írok azokon a napokon Kép
Távmunkában dolgozom itthon a Lili mellett!
A számítógép elé bármikor leülhetek, nem vagyok időhöz kötve, és mégis itthon vagyok, van időm mindenre. Pályázatokat figyelek, EUs jogszabályokat gyűjtök, minden olyan dolgot a cégnek, ami a neten elérhető.
Szóval szuper dolog.

Bucska!
Ilyenkor nem uncsizik a gyerkőc, csak társaságra vágyik szimplán, ahogy írtad. Nem kényeztetted el, van ilyen időszak. Gondolj bele. Még mindig nem töltött egyedül annyi időt, mint amennyit a pocakodban, szóval jogos az igénye.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bucska,
Szerencsére nálunk is imádják a nagyok Lilit Kép. Meglepő módon Kristóf volt az, aki már a terhességem idején is oda volt érte. Hétről hétre követte, hogy hogyan fejlődik a baba, jött velem UH-ra, tisztára szülésszé képezte magát Kép. A 10 éves nagylányom akkor még hihetetlenül féltékeny volt, de ahogy kibújt Lili, szerencsére azonnal megszerette.
Az én Lilim is - aki az első 4 hónapban áldott jó gyerek volt, szinte csak aludt és evett - jó ideje nagyon igényli, hogy foglalkozzunk vele. Ezt szerencsére a nagyok sokszor magukra vállalják. Nem kell, hogy felvegyék, csak dumáljanak hozzá, énekeljenek neki stb.. De ha én megyek oda hozzá, akkor bizony ragaszkodik hozzá, hogy felvegyem. Most is itt ül az ölemben Kép.

Bogi,
Ez a távmunka tényleg nagyon klass! Kép Már a szülésed előtt is így csináltad? Ez a Volánnál általános vagy csak Te vagy ilyen szerencsés?
Hogy ment tegnap a torna?

Lányok,
Mi holnap 10 napra elutazunk, úgyhogy eltűnök egy kicsit. De Ti azért pörgessétek a topikot! Ti mentek nyaralni valamikor?

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anna!
Jó volt a torna, tetszett Lilinek, csak annyira álmos volt, hogy egyszercsak elaludt közben. Kép

Igen, terhesség alatt is így dolgoztam. A Volánnál 3 ilyen munkahely van. Ez úgy volt, hogy írt ki pályázatot távmunkahelyek létesítésére a Minisztérium, amit megpályázott a Volán, és el is nyerte, így 3 munkahelyet hozhattak létre, az egyik az enyém lett. Kicsit ugyan csókos voltam, mert ugye a férjem a Volánnál programozó, és már ismertek, de teljesen a képességeim miatt vettek fel. Nagyon szeretem csinálni.

Jó utat Nektek, merre mentetek?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Bogi - ez a távmunka nagyon klassz, azt hittem csak nekem van szerencsém. Én is itthon dolgozom már 3 éve.
Más.
Alvás ügyben nálatok mi a helyzet? Nálunk eddig teljesen rendben volt. Szopott, büfi, aztán letettem a bölcsőbe és aludt. Most még 1 órát nyüglődik, sírdogál. Igazából semmi baja, mert ha felveszem, rögtön elhallgat. Nem akarom elkényeztetni sem, de jó lenne, ha aludna ismét rendesen, mert így a nagyot zavarja.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Szia Bucska!

Nálunk az alvással nincs semmi gond. Én kajcsi után, ha leteszem a Lilit, és még nem alszik, akkor egy darabig dumálgat, birkózik a párnájával, aztán elalszik. Kép
Igaz most éjjel felébredt háromnegyed ötkor (na jó, fél 6-kor szokott kelni, most kicsit előbb kelt Kép )
És az már hajnal Kép

Férjem is csak 2 után ért haza, mert kint volt csillagászkodni (fotóztak). Sajnos én a Lili miatt nem mehettem, pedig mindig mentem vele eddig, én is imádok csillagászkodni.
Most éppen a Napot videózza, van rajt egy bazi nagy napfolt.

Na nem untatlak ilyesmikkel Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bucska, Bogi,

segítsetek légyszi, hogyan lehet távmunkához jutni ? Nekem is meglenne itthon minden szükséges cucc hozzá, szgép, internet, nyomtató, fax, szkenner, stb, tudok két nyelven tárgyalási szinten - hová fordulhatnék távmunka ügyben ???
Ha tudtok segíteni, megköszönöm nagyon !

Sziasztok

Timi
kismaszat
 
 


Timi!

Most írt ki a minisztérium egy pályázatot, arra még egy kicsit várni kell. Addig nézz körül itt a neten (bár gondolom ezen túl vagy). Jó távmunkához csak ismerősön keresztül juthat az ember szerintem. Kérdezősködj.

Puszika

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk tegnap este. Szerencsére nagyon jól sikerült a nyaralás Kép! Sopronban voltunk, onnan párszor átmentünk Ausztriába is. Ott találtunk egy nagyon szuper élményfürdőt, Sonnentherme a neve. Már a Kismamában is láttam a reklámját, csak nem tudtam, hogy ennyire közel van a határhoz. Van egy kimondottan bébikre szakosodott része: nekik való hőmérsékletű medencékkel, járókákkal, szoptató és pelenkázó helyiségekkel, bébiétel melegítőkkel, a gyorsétteremben bébitermékekkel, stb..
De nagyoknak való medencék, óriáscsúszdák, hullámmedence, játszótér, stb. is vannak. A belépő elég borsos, de minden benne van, bent már semmilyen szolgáltatásért nem kell külön fizetni (kivéve persze a kaját Kép). Olyan csúszda is volt, amihez lifttel kellett felmenni! De arra nem engedtem fel a gyerekeket, csak apát Kép. De szerinte szuper volt és legközelebb a nagyok is lecsúszhatnak Kép.
Volt ingyenes bébiúszás, amit persze kipróbáltunk és Lilinek nagyon tetszett, kacagott közben Kép. Kár, hogy én itthon semmiképpen nem tudom megoldani, hogy eljárjunk, a három gyerek mellett ez egyáltalán nem fér bele. (Meg én is dolgozgatok itthonról.)
Az elmúlt hétvégét pedig Keszthelyen töltöttük, mert ott laknak a batyámék. Az is nagyon klassz volt, tök jó most a Balaton vize: tiszta, sok és meleg (27 fok), így Lili is kipróbálta és tetszett neki Kép.

Bogi,
Amikor mentünk Sopronba, bementünk Győrbe a Lengyel Móniékhoz (illetve ők is Győr mellett laknak egy faluban). És pont ott volt nála a gyógytornász lány, akihez jártok (én őt eddig nem ismertem), így megint beszéltünk Rólatok Kép. Nem szoktunk egyébként a Mónival ilyen gyakran találkozni, mert mindkettőnknek sok a dolga (három gyerek + munka) és még a távolság is elég nagy, de most így jött össze Kép. Hogy megy a torna?
A csillagászkodás hobbi Nálatok vagy a párod ilyesmivel foglalkozik?
Lili alvásával szerencsés vagy! Különösen éjszaka! Hathetes korunkra mi is aludtunk este nyolctól hajlani négyig, de négyhónapos korunk óta megint kétszer-háromszor ébredünk. Kicsit már kezd fárasztani Kép.

Bucska,
Az elalvás nálunk változó. Van amikor megy magától, van hogy segítni kell (pedig látszik rajta, hogy álmos): ringatás, szopi, babakocsi, stb.. Azért nagyon nem panaszkodhatom, általában könnyen elalszik. Az éjszakai ébredések után is szopik egy keveset és alszik tovább.
Hogy állsz a hozzátáplálással? Elkezdted már? Mi holnap leszünk hathónaposak, de még nem szántam rá magam. Augusztusban még elutazunk egy hétre, azon gondolkozom, hogy addig várok a hozzátáplálással. Nagyon kényelmes volt ugyanis úgy nyaralni, hogy Lili kajáltatásával nem volt semmi különösebb teendő Kép.
Te mivel foglalkozol? Tök jó, hogy Nálad is működik a távmunka. Jelenleg egyébként én is dolgozgatok itthonról, de nálam ez csak addig megy, amíg Lili nagyon kicsi. Egyéves korában vissza kell mennem a munkahelyemre, de legalább egy évig csak félmunkaidőben akarok.
Bébiúszással hogy állsz?

Képzeljétek! Lili szombaton hátról hasra fordult! És ezt azóta is szorgalmasan gyakorolja. Csak közben elfelejtette a hasról hátra fordulást - pedig azt két hónapja már tudta, igaz, nagyon ritkán gyakorolta Kép -, így most állandóan hasra fordul, majd nyöszörög, hogy fordítsam vissza Kép.

Ti mentek nyaralni?

Puszi: Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Üdv itthon!

És mit mondott rólunk a gyógytornász? Kép
Sajnos oda már nem viszem Lilit, hanem úszni viszem. Férjem sajna nem örült, hogy heti kétszer nem vagyok itthon, és nem tudom végignyalni a lakást Kép
Holnap megyünk úszni, mert múlt héten megbetegedtem pechemre Kép

Szupi lehetett a nyaralás! Ránk is ránk férne már. Férjem sajnos nagyon depressziós (bár most javult egy kicsit), és jót tenne neki egy kis kikapcsolódás.

Puszika

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi,
A gyógytornászlány dícsért Benneteket természetesen Kép. Meg neki is elmeséltem a Babanet-et, hogy egyáltalán honnan "ismerjük egymást".

Kár, hogy nem tudtok már a tornára járni, főleg ha mindketten élveztétek Kép. Az nem megoldható, hogy ezeken a napokon a férjed busszal megy dolgozni és Tied a kocsi? Akkor nem kellene egész nap Győrben lenned és a lakást is fel tudnád nyalni Kép. De otthon gondolom csináljátok a tornát?
Holnap mentek először úszni? Azt régebben a Móni csinálta, de amióta van a babája, azóta nem ő. Elvileg résztvevőként jár a kislányával, de saját bevallása szerint sokszor "ellustálkodja".

A férjednek kezelik a depresszióját? Lehet tudni, hogy mi váltotta ki? (Ha valami kiváltja egyáltalán - én nem nagyon értek hozzá.) Közben eszembe jutott, hogy írtad, hogy a férjed programozó, így a csillagászat nyilván csak hobbi.

Tényleg klassz volt a nyaralás, próbáljatok meg Ti is elmenni valahova. Biztos, hogy jót tenne az egész családnak.

Neked is Győrben (vagy környékén) laknak a szüleid? (Írtad, hogy anyósod ott lakik.)
Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Szia!

Igen, az én szüleim is, meg Ati szülei is. Nem is túl messze egymástól.
Egyébként mi interneten ismerkedtünk meg egymással Kép A férjem pont vált az előző feleségétől Kép

A depressziót sokminden kiválthatja, nálunk ez a sokminden egyszerre jött. Tavaly költöztünk családiházba, jött a baba, nem volt éppen problémamentes a terhesség sem, aztán a szülés is elég zűrös lett, és a férjemnek ráadásul még a nőkkel is problémái vannak. (Túlságosan odavan értük.) Úgyhogy szegény nehezen viseli, hogy most nem ő, és a takarítás az első nálam, hanem Lili. Bár hogy teljesen őszinte legyek (szégyellem is nagyon), de a sorrend sajnos pont fordítva van. A családi béke érdekében feláldozom a Lilire szánt időmet a takarításra, és a férjemre. Természetesen azért próbálok innen-onnan sumákolni, és ennek az eredménye az, hogy a férjem állandóan elégedetlen velem. Ő a pénzt hajtaná egyfolytában, és tőlem is elvárja, hogy keveset költsek, és takarékoskodjak a pénzemmel.
Megtehettem volna, hogy szépen elmegyek GYES-re, nem tettem, mert kell a pénz. De maszekolni nem fogok, és a saját pénzemet már had költsem arra, amire akarom. (Bár ez ennél sokkal kényesebb, és összetettebb probléma, ha akarod magánban leírom.)

Sajna a férjemnek kell a kocsi, mert ő maszekol, és ha hívják, mennie kell, és az nem oldható meg busszal. Meg hiába lakunk közl Győrhöz, itt már vidéki buszok járnak, és elég ritkán.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi,
Persze, érdekel. Ha van kedved / ídőd írj. E-mail cím a profilomban Kép.
Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Ma nagyon jó napunk volt, a kicsi egész nap mosolygott, meg dumált, a nagy meg bábozott neki, meg mesélt. Szóval teljesen kipihentem magam Kép
Mi is megyünk nyaralni, augusztus 28-án, Olaszországba, 2 hétre. Ez az élményfürdős dolog biztos jó lehet, mi most a nagy melegben itthon fürödtünk mindennap. A babóca is nagyon élvezte, pedig szerintem nem volt melegebb a víz 25 foknál, de csak akkor nyüszizett, ha kijöttünk.
Válaszolok néhány kérdésre: én keresztrejtvényeket készítek itthon, egy lapkiadónak dolgozom és 2 hetente van leadásom, addigra kell elkészülnöm a vállalt mennyiséggel. A hozzátáplálással úgy állunk, hogy délután két szopi között gyümölcspépet eszik a kicsi, már fél üveggel is lenyom, meg iszik gyümölcslevet is. Egyébként borzasztóan érdekli a mi evésünk, nyúlkál a kaja után, például fagyit nem lehet előtte enni, mert balhézik érte. Már megkóstoltattuk vele és nagyon bejött. Csak nem merek adni neki, mert ugye tej van benne. Egyébként ma sikerült a kismanónak a hátáról a hasára fordulnia Kép
Üdv Bucska
bucska
 
 


Bucska,
Nagyon aranyos lehetett a két gyerek Kép. Szerencsére nálunk is elég jól megvannak egymással, a nagyok tök jól el tudják szórakoztatni Lilit!
A keresztrejtvény készítés nagyon izgalmas lehet! Hogy kezdtél el ezzel foglalkozni? Te találsz ki mindent hozzá vagy kapsz valamilyen irányleveket? Pl. hogy mi legyen a megfejtés? (Ez biztosan nagyon amatőr kérdés, de nekem fogalmam sincs, hogy hogy megy az ilyesmi.)
Mennyi idő alatt jutottatok el a fél üveg gyümölcspépig?
Gratulálok a hasra forduláshoz Kép! Visszafelé megy már? Lili azt azóta nem csinálja, amióta megy a hátról hasra. Úgy látszik, egyszerre csak egy dologra tud koncentrálni Kép.

Bogi,
Voltatok bébiúszáson?

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Igen, voltunk, szuper volt. Lilinek is tetszett, 20 percig bírta a fél órából, és merítettem is. Jó volt.

Bucska!
Tényleg jó lehet a keresztrejtvény készítés Kép
Én is kíváncsi vagyok hogy megy ez.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
Nagyon jó, hogy tetszett Lilinek a dolog Kép. És milyen bátor, hogy már merült is! Én nem jártam a gyerekekkel usziba, de a nagyoknál Móni megmutatta, hogy hogyan lehet a fürdőkádban csinálni. Amíg ki nem nőtték csináltuk is, és nem is féltek a víztől soha. Kép
Most Lilinél valahogy ez elmaradt. Már nem is nagyon emlékeztem, hogy miket csináltunk, meg az első hónapokban Móni sem járt erre. De most, amikor Ausztriában részt vettünk a foglalkozáson, elég sok minden eszembe jutott. De mi nem merültünk, csak orrig.
A tornát csináljátok otthon? Az alapprobléma (a ferde fejtartás) javul?
Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Először válaszolok a kérdésekre, aztán kérdezek én is.
A keresztrejtvény-készítést a Népszabadságban hirdették, otthon végezhető munka, stb. Jelentkeztem, rajtam kívül még 130-an és én nyertem. A megfejtést megmondják, meg azt, hogy mekkora rejtvénybe kell betenni és, hogy jobb, vagy bal oldalon van a karikatúra. (Csak skandi rejtvényt csinálok). 2 hetente megyek a munkáért, akkor rögtön fizetnek is. Annyit csinálok, amennyit vállalok, de a 3 év alatt már kialakult az a munkamennyiség, amit meg tudok csinálni. Elég jól lehet vele keresni, de nagyon sokat kell hozzá agyalni. Hát ennyi.
A visszafelé fordulást már elég régóta megy is, és gyakorolja minden reggel, mert az én babócám hason alszik és mikor felébred reggel, rögtön átpörög. Engem már hanyatt fekve fogad a bölcsőben. A gyümölcspürével kb. 1 hét alatt jutottunk el a fél üvegig.
Most szeretnék én kérdezni. Mi az a merülés? Olyankor beteszitek a kicsi fejét is a vízbe?
A ti bébitek érdeklődik az evés iránt? Az enyém egyszerűen megőrül érte. Amikor mi eszünk, neki is kell adni, mert nyújtogatja a kezét, meg az egész testét, látszik, hogy kér. Ízlik is neki egy csomó minden, például húsleves. Jégkrémet csak elbújva eszünk, mert abból ő nem kaphat. Ez nem annak a jele, hogy mást is igényelne már, mint a tejcit, meg a gyümölcspürét? Egyébként nem szopik gyakrabban. Ja, a kenyérhéj-rágcsálás a kedvenc elfoglaltsága. Tapasztaltatok hasonlót?
Üdv Bucska
bucska
 
 


Szia Anna!

Hát tényleg nagyon hasonló korúak a gyerekeink,sőt mi is. Nálunk is még mindig imádják Rékát a lányok. Szinte veszekedés van,hogy ki mennyit fogta, és ki jön. Így aztán én meg tudok itthon mindent csinálni, de ehhez hozzátartozik az is,hogy Réka igen nyugios baba. Ha ébren van eljátszik egyedül is, de ha véletlenül unatkozik és felnyekken,már ott is van valamelyik lány. Egyedül sétálni nem jönnek el velem, mert az már nem program Nekik, különösen,ha megállunk ismerősökkel beszélgetni.
A nyári szünet egy kicsit húzós nekem,mert a két nagynak állandóan programokat kellene szervezni, és én még nem akarom a kicsit strandra vinni. Így aztán,ha Apa ráér viszi Őket ide-oda,amúgy itt játszanak az utcában. Jövő héten furcsa lesz Rékának,mert a nagyok elmennek a mamához 1 hétre.

Más:Szoptatásilag teljesen rendbe jöttünk, egyik reggel arra ébredt Réka,hogy már megint szeret szopizni. Már elkezdtem adni Neki az almát és a barackot is, már jó pár kanállal eltüntet belőle.

Írjál, most elmegyek barackot turmixolni, de még ma jövök.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok,

Kitty,
Nagyon jó, hogy írtál Kép! Te azért vagy a tavaszi topikban, mert akkora vártad a babát és hamarabb jött?
Nálad is negyedikes, illetve elsős volt a két nagy? Merre laktok? Milyen suliba járnak?
Mi a XX. kerületben lakunk, a fiam a körzeti iskolába jár és nagyon jó tanítónénit fogott ki. A lányommal (aki negyedikes volt) már nem volt ilyen szerencsénk, de ő most el is megy nyolcosztályos gimibe.
Örülök, hogy helyrejöttek a szoptatási gondok Kép. Nekem is Lilivel volt a legtöbb szoptatási problémám. Nem is gondoltam, hogy harmadik gyerekként még ennyi fejfájást tud okozni Kép. Mivel nálunk csak kb. két hónapja mennek zökkenőmentesen a dolgok, ezt annyira élvezem, hogy nincs is kedvem elkezdeni a hozzátáplálást. De tudom, hogy lassan muszáj, mivel betöltöttük a hat hónapot. Jövő hét utáni héten elutazunk, ha visszajöttünk, akkor kezdünk hozzá.

Bucska,
Nálunk Lili egyáltalán nem érdeklődik az után, amit mi eszünk. Pedig szokott velünk lenni evés közben. Azért ha majd kap mást is, biztosan érdeklődőbb lesz.
Tejtartalmú ételt viszont semmiképpen ne adj a babádnak egyéves koráig. Nekem a nagy lányom tejallergiás volt, amit négyéves korára nőtt ki. Addig hihetetlenül sokat kínlódtunk, semmilyen tejszármazékot nem ehetett, ami nemcsak a tejtermékeket jelenti, hanem egy csomó margarint, kekszet, felvágottat, stb.-t is. Ettől a mai napig olyan válogatós, hogy tésztán, rizsen, nagyon kevés húsfélén és néhány gyümölcsön kívül szinte semmi normális ételt nem eszik meg. (Chips és édesség persze jöhetne, de azt erőteljesen korlátozom Kép.)
A merítés valóban azt jelenti, hogy belekerül a gyerek feje a vízbe. Én a nagyoknál először csak az arcukat locsolgattam hosszabb ideig, hogy szokják és csak utána merítettem bele őket. Bogi Lilije nagyon ügyes, ha ez már elsőre ment neki Kép.

Bogi,
Nem ilyedt meg Lili egyáltalán?

Bucska,
Te azelőtt is foglalkoztál keresztrejtvény készítéssel vagy akkor csináltad először, amikor megkaptad ezt a munkát? Azt el tudom képzelni, hogy sokat kell agyalni Kép! Milyen újságokba készíted őket? Korábban mivel foglalkoztál? (Ez csak azért érdekel, hogy milyen "előélettel" lesz az ember keresztrejtvény készítő? Kép)

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Anna!

Itt vagyok, egy hatalmasat sétáltunk délután.
Már nem emlékszem,hogy kerültem a tavaszi topikba,azt hiszem ismertem pár lányt már más topikokból. Aztán már februárban az ember úgyis a tavaszt várja, így aztán tavaszinak számítottam magunkat. Egyébként nemhogy hamarabb jött volna Réka, még 10 napot rá is húztam.
Az én nagylányaim is negyediket és az elsőt végezték. Mi Tapolcán lakunk a Balaton mellett, így aztán nincs nagy lehetőségünk a nagy iskolaválogatásra. Én is a legközelebbibe hordom a lányokat, de meg vagyok elégedve a sulival. Nálunk is a kisebbik tanító nénije tünemény, a másiktól most 4. végén szerencsére megszabadultunk.
Szoptatásról: Most olvastam,hogy az sem tragédia,ha a baba 1 éves koráig szinte csak szopizik, ha amúgy szépen fejlődik. Én is csak azért kezdtem el adni a barackot, mert most van friss, és akkor már inkább azt kóstolja meg,mint 2 hónap múlva a bébiételest. De én sem viszem túlzásba az etetést, ha úgy alakul adok Rékának, ha nem akkor szopizik helyette.
A nagyokat meddig szoptattad? Én 14 hónapig mind a kettőt.Most még tovább szeretném, ilyen úgy sem lesz többet az életben, ki akarom élvezni minden percét.

Na leteszem Rékát,mert már leszakad a kezem.

Kitty
kitty123
 
 


Szia Kitty,
Újabb közös pontok: tanítónéni a kicsinél szuper, a nagynál jó, hogy megszabadultunk tőle Kép. Én Henit pontosan egy évig szoptattam (a szülinapján szopott utoljára Kép), Kristófot 14 hónapig. Tehát ez is stimmel nagyjából. Lilit én is tovább szeretném, mert én sem szeretnék már több gyereket.

Nagyon szép helyen laktok! Tapolcaiak is vagytok vagy később kerültetek oda?

Na, én meg "leteszem" lassan magamat, mert elég fáradt vagyok. Lili nálam már jó ideje alszik, sőt hamarosan fel is ébred Kép. Tényleg, Réka is felébred éjszakánként? Lili többször is, de pár perc szopi után visszaalszik hál' istennek.
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Én Tapolcai vagyok, Pécsen jártam egyetemre, utána meg Szegeden laktunk pár évig. Aztán meg visszaköltöztünk, és jól érezzük magunk itt. Egyre szebb és nagyon emberi ez a város, persze más kérdés a munkahely, de remélem valami adódik a környéken mire visszamegyek.
Réka is felébred éjjelente, átlag 2x, de szopi után rögtön vissza is alszik, így nem fárasztó.
Miket csinál már Lili? Réka elég lusti, hasról hátra megfordul, mert útál hason lenni, és már 2x volt,hogy hason találtam az ágyban, pedig háton raktam le. De nem láttam hogy csinálta.
Más: Te nyúzod a nagyokat nyáron egy kis tanulással? Olvasniuk kell, de nem nagy örömmel teszik. Megfogadtam,hogy néha egy kicsit matekozunk, angolozunk,stb.de nem tudom rávenni Őket, meg én is lusta voltam eddig. De lassan kellene nem?

Kitty
kitty123
 
 


Szia Kitty,
A lustaság is stimmel Kép: Lili négyhónapos korában fordult először hasról hátra. Hason sose szeretett lenni, ezért ha hasra tettem, néha próbált megfordulni. De sokszor inkább nyafogott, hogy fordítsam meg. Szóval a hasról hátra fordulást nem gyakorolta aktívan. De pár napja megy neki a hátról hasra, azóta viszont a vissza egyszer sem ment. Most az a játék, hogy hasra fordul, majd egy darabig elvan, utána pedig nyafog, hogy fordítsam meg. De megfordítás után egy percen belül újra hasra fordul Kép.

Neked mi a foglalkozásod? Réka születése előtt dolgoztál?

A nyári "gyereknyúzásról" írtam a pesterzsébeti topikban (mert, hogy ott lakok), megpróbálom a linket idevarázsolni (remélem sikerül, még sose csináltam ilyet Kép):

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/index.html

Utolsó hozzászólásomban. (Bocs, hogy itt nem ismétlem meg, de nagyon fáradt vagyok. Tényleg: nem tudod, hogy korábbi hozzászólás szövegét hogyan lehet valahova bemásolni?)

Jó éjszakát!

Anna
tinalila
 
 


Kitty,
Hát a link nem sikerült Kép. De Pesterzsébet topik jelenlegi utolsó hozzászólás.
Anna
tinalila
 
 


Bogi,
Majdnem elfelejtettem: Boldog Névnapot! Kép Kép Kép

És ne tűnj el innen! Kép

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Bucska!
Igen, az egész gyereket a víz alá kell meríteni. Előtte mondani kell, hogy Hopp! és úgy meríteni. A rutinos babák (6-7-8 hónaposak) már előre becsukják a szemüket, és vesznek levegőt, mikor meghallják a Hopp-ot. Tök aranyosak.
Úgy kell otthon szoktatni, hogy fürdéskor mondod neki, hogy hopp, és a fejét lelocsolod kevés vízzel, úgy, hogy hagyod hadd follyon, amerre akar. Ezt párszor megcsinálod minden fürdésnél, és hamar megtanulja, hogy a Hoppnál mi következik.

Anna!
Sziasztok Kép
Lili nem ijedt meg, csak kicsit prüszkölt, de vigyorgott. Meg nyelt is egy kis vizet, de attól sem ijedt meg.
Amúgy minden probléma megszűnt, ami felmerült. Szerintem magától rendbe jött. Igen, tornázunk itthon, de nem minden nap, ahogy van időnk. Lili a tornát annyira nem díjazza. Hallottál már olyat, hogy babánál kimaradt a lábevős időszak? Lili nem érdeklődik túlzottan iránta. A lábát emelgeti, meg fogdozza, de nem eszi Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
Nálam a nagyok egyáltalán nem ették a lábukat. Ők is csak fogdosták. Az én Lilim viszont tömi magába 1000-rel Kép. De szerintem nem szabály, hogy enni kell Kép.
Ezek szerint úszni már csak hobbiból jártok? Nem terápiás céllal?
Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Bizony!
Már csak hobbiból.
Bár nem tudom meddig, mert kicsit kifogytunk a pénzből.
Még névnapi ajándékot sem kaptam Kép Kép Pedig ilyen még nem volt velünk, de csak az a 2000 Ft-unk van tizedikéig, amit anyósom adott névnapomra.
Na mindegy, csak mondom Kép

Most még 2 alkalomra van jegyünk, aztán nem tudom, hogy hogy viszem, mert ez az úszás nagyon tetszik.

Puszi

ui.: Lábevéssel kapcsolatban megnyugtattál Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi,
Sajnálom ezt a pénz dolgot Kép. Volt valami hirtelen kiadásotok ebben a hónapban? Mindketten 10-én kaptok fizetést? Az még több, mint egy hét! Nem tudtok a szülőktől kölcsönkérni?

De 10-e után biztosan kapsz valami szép ajándékot. Kép.

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Köszi a merítéssel kapcsolatos leírást. Most elkezdem edzeni a babót a fürdőkádban, mert augusztus 28.-án megyünk nyaralni és szeretném, ha ő is fürdene velünk.
A keresztrejtvény-készítésről: Nem foglalkoztam keresztrejtvény-készítéssel, a szülés előtt újságíró voltam. Egyébként most egy kiadónak dolgozom, ők 10 skandi típusú rejtvényújságot adnak ki, például Sztárnaptár, Poénbazár, Poénpletyka, Állati poénok.
A kajával meg úgy vagyunk, hogy szopik továbbra is ötször-hatszor, és mellette amit kér, abból adunk neki, ha lehet. Ma például megevett legalább 1 dl húslevest. Délután eszi a gyümölcspürét, továbbra is lecsúszik egy egész üveg. Ahhoz képest, hogy milyen kajás, nagyon kis vékonyka.
A ti gyereketek is állandóan ülni próbál? Persze nem megy neki az egyensúly megtartása, felborul, de ha megközelítem, állandóan belekapaszkodik a kezembe és felhúzza magát.
Most különben nagyon szenvedünk a fogzástól, legalábbis én arra tippelek, próbálok most homeo-s bogyót adni neki, remélem egy kicsit nyugodtabb lesz. Éjjel például felébred, pedig sosem szokott, de nem sír, hanem édesen gügyög. Meg kell zabálni. De hajnali 4-kor inkább aludnia kéne. Egy darabig vártam, aztán otthagytam és a bébiőrön keresztül hallgattam a hálóban, ahogy dumál. Kb. 1 óra múlva elaludt. Ilyet a nagy gyerekem is csinált, amikor fogzott.
Na indulok, dolgozni.
Üdv Bucska
bucska
 
 


Szia Bucska,
Jó újra hallani Rólad Kép.
Hova mentek nyaralni? A pici biztosan élvezni fogja a fürdést Kép, ha nem lesz túl hideg a víz.

A keresztrejtvény-készítést csak úgy el lehet kezdeni egyik napról a másikra? Nekem olyan bonyolultnak tűnik! Te biztos voltál benne, hogy menni fog? Mennyi idő alatt csinálsz meg egyet?

A kislányod nagyon ügyesen eszik már mindent! Mivel nálunk még továbbra sem mutat érdeklődést a nagyok ennivalója iránt, a jövő heti elutazásunkat még mindenképpen megvárom a hozzátápi elkezdésével.

Lili szeret ugyan ülni, ha felültetem (és persze tartom, magától még nem marad meg ülve), meg fel is húzza magát, ha nyújtom neki a kezemet, de azért nem ez a legfőbb elfoglaltsága. Fogunk még nem áll sehogy, de a nagyoknál is 10 hónapos kor körül jöttek az elsők.

Éjszakénként szoktál dolgozni?

Kitty,
Hova tűntél? Ugye nem bántottalak meg azzal, hogy a "gyereknyúzós" kérdésre csak egy linkkel próbáltam meg válaszolni és az is bénán sikerült? Kép Várom, hogy jelentkezz!

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Dehogy bántottál meg, csak pár napig annyi dolgom volt,hogy be sem tudtam kapcsolni a gépet. Most megyünk Rékával sétálni, de délután vagy legkésőbb este jelentkezek.

Kitty
kitty123
 
 


Szia Anna!

Lili nagyon élvezi az uszit. Másodszorra már bírta a fél órát.

Igen, mind a ketten ugyanakkor kapunk, mert egy cégnél dolgozunk. Be kell vallanom (ilyet még nem csináltam) a vizitúrára beszedett pénzből még nem fizettem ki a hajókat, mert a srác nagyon tuti, és hiába nyaggatom, hogy hadd fizessek, mindig azt mondja ráér. Most kapóra jött a dolog, mert elvettem a pénzből egy bevásárlás erejéig, amit a hét végén már vissza tudok tenni.

Bucska!
Mi még nem fogzunk azt hiszem, bár Lili is fél 5-öt órakor ébred, eszik, de már kaja közben alszik, és akkor 8-9-ig alszik.
Szerintem a 4 órai kelés nem gáz. Mikor fekteted le? Mert ha 7 óra körül, akkor szuper, ha 4-ig alszik. Én Lilit olyan 8-9 között, általában fél 9-kor teszem le.

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi!
Mi ez a vizitúra történet? Fogtok menni? Vagy szoktatok szervezni? Ebben a topikban (legalábbis amióta én olvasom) nem írtál erről. Kép
Pedig már csak azért is érdekel, mert a párom és a fiam (nyolcéves) éppen vizítúrán vannak a Mosoni Dunán. Egyébként Rajkától Győrig Kép mennek. Szombaton érnek Győrbe és vasárnap vonattal jönnek haza.
Nagyon hiányoznak, meg aggódom is értük (én nagyon aggódó vagyok Kép), de örülök, hogy jól érzik magukat.
Örülök, hogy Lili szereti az úszást Kép!

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Olaszországba megyünk nyaralni a Riviérára, a francia-olasz határ mellé egy üdülővárosba. Már voltunk ott 2 évvel ezelőtt, akkor még csak 1 gyerekkel, de gyönyörű szép volt, meg sokat lehet kirándulni Nizzába, Cannes-ba, Monaco-ba. Szóval remélem, hogy a pici is jól érzi majd magát. Én meg szeretném fürdetni a tengerben, szerintem nem hidegebb a víz, mint itthon a medencében. Inkább csak az úttól félek, mert autóval 12 óra, de éjjel megyünk, remélem átalusszák.
A keresztrejtvény-készítést 2 hétig tanították be, meg fontos volt, hogy nagy szókinccsel rendelkezzek és tudjak helyesen írni. Mivel újságíró voltam előtte, ezekkel nem volt gond. Aztán elkezdtem itthon csinálni, és a főnököm is, meg én is, bíztunk benne, hogy menni fog. Egy rejtvényt kb. 40 perc alatt csinálok meg, de az már teljesen nyomdakész, tehát a nyomdai előkészítő munkát is el kell végeznem. Egyébként éjszaka dolgozom, miután letettem a gyerekeket. Nekem egyszerre fekszenek le, kb. fél 9-kor van az utolsó szopi meseolvasás közben és fél 10-re elalszik mind a kettő. A kicsi, ha minden rendben van, akkor 5-6-7 körül ébred szopizni, de utána még visszaalszik 8-9-ig.
Szerintetek a tejpépek jók? Mármint, hogy abban nincs tehéntej-származék? Arra gondoltam, hogy a nyaralás alatt, próbálok neki délelőtt adni két szopi között. Egyszerűbb lenne itthonról azt vinni, mint egy csomó üveg főzelékes bébiételt. Viszont odakint mi nem mindig eszünk olyat, amit neki is lehet. Azért csak idegen ízek, fűszerek, stb. Szóval nem akarom, hogy éhes legyen. Mivel úgy tűnik, hogy ő már igényel mást is, valahogy meg kell ezt a dolgot oldanom.
Sziasztok
Bucska
bucska
 
 


Szia Bucska,
Hihetetlen, hogy 40 perc alatt megcsinálsz egy keresztrejtvényt! Én megfejteni sem tudom annyi idő alatt. Kép
Nem tudom, hogy Bogiék milyen hőmérsékletű vízben úszanak, de az ausztriai, ahol én úsztattam Lilit legalább 30 fokos volt. A Balaton 27 fokos volt, szerintem az a határeset, amit már éppen élvez a gyerek. De ott nem kacagott akkorákat, mint a melegvizes medencében Kép. De biztos a tenger is lesz annyi, legalábbis a szélén.
Nem tudom, hogy mi az aktuális helyzet, de 10 évvel ezelőtt a boltban kapható tejpépekben volt tehéntej származék. A nagylányomnál az első kanál tejpépkor derült ki, hogy tehéntej-allergiás (kiütéses lett tőle). Utána receptre tudtunk venni szója alapú, teljesen tejmentes pépet.
De szerintem ez nem jelenti azt, hogy Te ne próbálhatnád ki. Hiszen olyan jellegű tejfehérje van benne, mint a tápszerekben. De erről lehet, hogy a Hozzátáplálás topikban lenne érdemes érdeklődnöd. Minden esetre, ha úgy döntesz, hogy kipróbálod, akkor mindenképpen még jóval az utazás előtt tedd, hogy kiderüljön vált-e ki allergiás reakciót vagy sem.
Jó éjt!
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Tényleg a Mosoni-Dunán vannak? Oda már kétszer mentünk. Idén a holtágrendszert járták be, én nem tudtam a Lili miatt, de én szerveztem. Tavaly is én szerveztem. Tavaly 30-an voltak, idén 40-en Kép

A Mosoni-Duna nagyon lightos, nem kell tőle félned. Nálunk még 6 éves gyerek is volt, és nagyon élvezte. A holtág már sokkal húzósabb, mert sok zúgó van, ahol lehet borulni, de ahol a férjed van, ott nincs semmi ilyesmi.

Egyébként az usziban 30 feletti a víz hőmérséklete, majdnem olyan mint a fürdővíz.

Én még nem vagyok aggódód, mert általában velem van Lili, ha nem akkor anyósommal, vagy anyámmal, és bennük vakon bízom.

Bucska!
Szerintem nyugodtan adj neki tejpépet. Lili már 4 hónapos kora óta eszi, és imádja. Nekünk a banános és a sárgabarackos jött be. (azt én is szeretem Kép )

Ja, elkészült az új honlapunk:
http://web.different.hu/partners/gyacse/jaksy/
Én csináltam Kép
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Még az előbb elfelejtettem megkérdezni, hogy ismeritek-e a Simi Manó filmeket? Én nézegettem róla egy reklámfüzetet, meg a neten is találtam róluk egy oldalt, de jó lenne tudni, hogy tényleg bejön-e a piciknek?
Üdv Bucska
bucska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: