Új privát üzeneted érkezett!

Kitty!

csak így ismeretlenül is szeretnélek megnyugtatni. Nekem is mellső falon volt a lepény, én is nagyon későn éreztem meg a mozgást és utána is jó ha 1 nap egyszer éreztem, valami minimálisan. Nem hogy a 30. hétre, de még a 40.-re is igaz ez. Néha kidugta a sarkát, de talán összesen 3-4x. Volt olyan nap hogy semmit sem éreztem. A végén hetente mentem a védőnőhöz szívhangot hallgatni, mert csak akkor nyugodtam meg. Azt mondták majd kint is nyugodt baba lesz. Azóta 14 hónapos, egy kis örökmozgó, egyfolytában mozog, rohangál.Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam a doki bácsinál az AFP eredményért, meg a vérkép eredeményemért, meg UH-n. MINDEN RENDBEN, MINDEN OK!
A szonográfus ugyan kicsit megijesztett, mert UH után kérdeztem, hogy minden rendben van e és ő azt mondta, hogy nagyjából, de többet nem tudtam kihúzni belőle.
Átmentem doki bácsimhoz, aki mivel épp ügyeletes volt, lightos 3 óra elteltével előkerült a műtő mélyéről, és én agy nélkül téptem be hozzá, hogy most akkor mi nincs rendben??? Megnézte az AFP-m: 1,3 MoM: tökéletes, vérképem tökéletes, mégcsak vashiányos sem vagyok, méhszáj zárt, hát nézzük az UH képeket: ami miatt a szonográfus néni aggódni kezdett az volt, hogy épp pisilt a baba a felvétel alatt többször is, így a veséjét is elkezdte méregetni. Annak a mérete pedig a normál tartomány felső határán van (de még azon belül), így doki bácsim azt mondta, hogy nyugi, minden rendben, nncs semmi gond, de a későbbiek során lehet, hogy majd csökkentenem kell a széhhidrátbevitelt, mert a babának lehet hogy kicsit magasabb lesz a cukra. Vagy valami ilyesmei, de egyenlőre nem kell semmmivel foglalkoznom. A mért értékek jók: BPD: 48 MM, AD1: 48MM, AD2:42 MM, OFD: 59MM, FL: 29MM, HC: 168MM, AC:141MM, SÚLYA: 330GR.
Azt a 3 órát azonban nem nagyon kívánom senkinek, mert folyamatosan, mint valami idegbeteg fel alá mászkáltam, hogy vajon mi lehet a baj???
De minden jó ha a vége jó, ninsc semmi gond, kontroll: dec 23-n , terheléses cukorvizsgálat januárban!

Üdv
Erika
Kép
goczane
 
 


Ezt a cikket most találtam a neten (mellesleg az én doki bácsim írta dr. Ádám Zsolt az Anyák lapjába, még tavaly)
Felteszem ide, hátha valakinek segít a kérdései megválaszolásában
Az AFP jelentőségéről

Sokan kérdeztek a terhesség alatti szűrővizsgálatokról, azokon belül is az AFP vizsgálatról: mi is ez pontosan, mit szűrünk ezzel a vizsgálattal, hogyan kell értékelni a kapott eredményt, milyen rendellenességek felismerésére szolgál ez a vizsgálat.

Az AFP rövidítés az alfa-fötoprotein kifejezés kezdőbetűiből összeállított mozaikszó. Az alfa-fötoprotein egy fehérje, melyet a magzati máj termel. Jelentősége a magzati életben pontosan nem ismert, azonban termelődése, az anyai keringésbe történő átjutása sok további fontos következtetésre ad lehetőséget. Az AFP a magzat keringésében jelentős mennyiségben kimutatható, az anyai vérbe azonban csak igen kis menynyiségben, szinte nyomokban kerül át élettani esetben. A lepény gyakorlatilag teljes mértékben gátját szabja ezen fehérje átjutásának az anyai keringésbe.

MoM érték
Az AFP mennyiségét az anyai keringésben kétféleképpen szokás napjainkban megadni. Egyfelől megadható hagyományos módon, az anyai vérben mérhető koncentráció alapján, ez többnyire nanogram/milliliter mértékegységben szerepel a laboreredményen. Az egyes eredmények összehasonlíthatóságának igényével azonban ez az érték nem használható, ugyanis a kapott koncentráció sok egyéb tényező függvénye is. Napjainkban már gyakorlatilag minden esetben egy viszonyítható, összehasonlítható mértékegységben, illetve eredményben is megadják az anyai szérum AFP-szintjét. Ennek lényege, hogy a nyert koncentráció mellett figyelembe veszik az anya testsúlyát, testmagasságát, adott esetben bőrszínét, a pontos terhességi kort is, ezen tényezők ugyanis alapvetően befolyásolják az anyai vérben mérhető AFP-koncentrációját. Ezek figyelembevételével a számított eredmény már objektíven öszszehasonlítható értéket jelent, hiszen elvonatkoztat a befolyásoló tényezők hatásától. Az ilyen eredmény már nem nanogram/milliliter, hanem az ún. MoM értékben jelenik meg a labor értékelésében. A MoM az angol multiple of the median (a medián, vagyis a középérték többszöröse) kifejezésből képzett mértékegység, mely az adott terhességi kor, adott testalkat és bőrszín figyelembe vételével a mért koncentrációértékből számított eredményt jelent. Az érték az egy adott terhességi kor, egy adott testalkathoz és bőrszínhez rendelhető leggyakoribb szérum alfa-fötoprotein koncentrációértékét veszi viszonyítási alapul, ennek többszörösének számszerű kifejezése.

Kiszűrhetők a rendellenességek
Mit is mutat nekünk, orvosoknak az anyai vér AFP-szintje? Élettani esetben az AFP tehát csak kis mennyiségben kerül át az anya keringésébe. Amennyiben az AFP a magzatvízben is nagyobb koncentrációban található vagy a lepény szerkezete nem állja útját ezen fehérje átjutásának, úgy vérszintje az anya keringésében jelentősen megemelkedik. A magas anyai AFP-szint hátterében gyakorta észleljük a lepény rendellenességét, a lepény méhfaltól történő leválását, a lepény mögötti terület bevérzését. Ilyen esetekben a gátfunkció károsodik, a fehérje viszonylag nagyobb mennyiségben jut át az anya keringésébe, így a vérszintje is mérhetően magasabb lesz. A magzatvízben megemelkedett AFP-koncentráció oka igen gyakran a magzat testfelületének záródási rendellenessége: leggyakrabban a gerinccsatorna záródási zavara (velőcsőzáródási rendellenességek, nyitott gerinc, koponyazáródási-zavarok), illetve a testüregek nyitott volta (hasi, mellkasi, húgyúti záródási rendellenességek). Ilyen fejlődési rendellenességek esetén a magasabb magzatvíz-koncentráció lehetővé teszi több AFP átjutását az anya keringésébe, a mért érték tehát jelentősen megemelkedik. Egyes esetekben a magas anyai AFP érték hátterében semmilyen rendellenességet vagy lepényi problémát nem tudunk igazolni. Vannak megfigyelések, melyek ilyen esetekben bizonyos későbbi terhességi kórállapotok (koraszülés, magas vérnyomás, magzati fejlődés elmaradása) gyakoribbá válását írták le, erre a további gondozás során fokozott figyelemmel kell lenni.

Vérvétel – rossz időben
Az alacsonyabb AFP érték jelentőségének felismerése az elmúlt évtized vívmányának tekinthető. Tudományosan megalapozottnak tekinthető már az a megfigyelés, hogy a súlyosan beteg magzat mája kevesebb fehérjét, így AFP-t termel, ennek megfelelően az anyai vérszint is alacsonyabb ilyen esetekben. Ez a megfigyelés elsősorban a kromoszóma-rendellenességgel sújtott magzatok esetén bizonyított, azonban hangsúlyozandó, hogy nem minden genetikailag beteg magzat esetében igaz ez az állapot. Az alacsony AFP érték tehát nem minden esetben jelent genetikai rendellenességet, ennek elbírálása minden esetben genetikai tanácsadó feladata. Magzati kromoszóma-vizsgálat szükségessége ilyen esetekben kóros vagy gyanús ultrahanglelet, határérték anyai életkor (30-35 év), illetve terhelő kórelőzmény esetén merül fel. Alacsony lehet az AFP érték nem felismert vagy nem megfelelően beállított cukorbetegség, illetve elhalt terhesség esetén is. Lényeges azonban kiemelnünk, hogy a kóros AFP értékek hátterében leggyakrabban a nem megfelelő időpontban történt vérvétel szerepel.

Az orvos felelőssége
Röviden összefoglalva az első olvasatra kissé talán bonyolultnak tűnő okfejtést az AFP eredményét illetően: kórosnak tekintjük a 0.7 MoM-nél alacsonyabb, illetve a 2.5 MoM-nél magasabb értéket, amennyiben a vérvétel megfelelő időpontban történt. A további teendőket az igen részletes és alapos ultrahangvizsgálat (lehetőség szerint kiemelt centrumokban végzett, genetikai ultrahang) eredményének, valamint az anya életkorának, kórelőzményének ismeretében a genetikai tanácsadáson dolgozó genetikus kollégák határozzák meg. Ismételten fontos hangsúlyozni: sem az alacsony, sem a magas AFP érték önmagában nem jelent biztosan semmilyen kórállapotot! A vizsgálat szűrővizsgálat, és mint minden szűrővizsgálat, ez is magában hordozza az ál-pozitív (kóros eredmény, de nincs mögötte semmilyen kórállapot), illetve az ál-negatív (normális eredmény, egyértelmű kórállapot ellenére) tévedés lehetőségét. A kapott eredmény elbírálása és értékelése minden esetben a gondozást végző orvos feladata, kóros lelet esetén pedig a genetikai tanácsadó véleménye tekinthető irányadónak a további diagnosztikus vizsgálatok elbírálása tekintetében.
goczane
 
 

 
 

Sziasztok!

Lehetséges szerintetek, hogy már most éreztem Pocaklakóm mozgását? Tegnap este pihiztem a kanapén, és éreztem valami furát, de nem vagyok biztos benne, hogy ő volt. Lehet, hogy teljesen más, még leírni se nagyon tudom az érzést.

Humi!
Köszönöm a figyelmeztetést, nem is gondoltam arra, hogy ilyen komoly dolog is állhat a hátterében! Bevallom, kicsit megijedtem, de pont holnap megyek dokihoz, akkor gyorsan inkább rákérdezek. Úgy remélem, hogy nem lesz semmi baj!
Miből írod a diplomamunkádat? Hát, egyáltalán nem vagy egyedül a problémával, nekem is csak tornyosulnak a könyvek, de valahogy most egyik sem köt le.

Andi!
Nagyon jó, hogy végre kicsit megnyugodhattál, remélem most már minden rendben lesz!

Pumukli!
Olyan szuper a kép, hogy most irigykedem is kicsit Kép. Remélem jövő pénteken én is kapok végre fotót. Nagyon drága a kisfiad!

Kata!
Megyek és most elolvasom a leveledet. Akkor én is az e-mail címedre válaszolok!

Üdv: Brigi (16+5)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Új vagyok a topikon. A Margitban fogok szülni, remélem, csak március 30. után.
Ma voltam ui. a dokimnál, mert furán éreztem magam az utóbbi pár napban. Kiderült, hogy a külső méhszájam nyitva. A 24. héten ez elég rémisztő. Az első gyerekemet császárral szültem, fájásgyengeség miatt, úgyhogy duplán fura a dolog.
Nagyon megijedtem. Doki mondta: pihenés, magnézium, antibiotikum. Két hét múlva megint megnéz.

Volt már valakinek hasonló problémája? Biztassatok kicsit!

Éva
evaanya
 
 


Sziasztok!

Kitty!

Ne aggódj. Nekem hátsófalon tapad a lepényem. Már a 29. hetet kezdem holnap, és nekem is van, hogy egy hétig sem érzem, hogy mocorog. Most meg olyan mint egy kis őrült. Ráadásul ez még "rosszabb" is lesz, mert ha nem lesz elég helye mocorgni, akkor még kevesebbet mozog. Be kell látnunk, hogy ha mellső fali a lepény+egy kicsit lusta a baba, akkor nincs mit várni. Ha az UH-n minden oké, akkor ne aggódj. Én már leszoktam róla. Ez a sok gond (cukor, visszér a legkellemetlenebb helyen, amitől majd szülésnél szenvedek, az erős diéta) teljesen leszoktatott a felesleges aggódásról.
Úgyhogy No Para Kép
Mindájrt updatelem a táblicskut és küldöm.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Kitty,
Elég sokat keresgéltem itthon, de nem találtam meg azt amiben nemrég olvastam a mellső fali lepényről. Bocsi, de ha agyonütnek sem tudom miben volt. Arra viszont határozottan emlékszem, hogy volt 3 ábra, a hátsófali, a mellső fali és a "méhszáj felett elhelyezkedő" (nem emlékszem hogy hívják szaknyelven) lepényről. A mellső fali lepényt úgy ábrázolta, hogy a méhen belül a hasfal belső oldala mentén (azaz "kifelé, a külvilág felé") helyezkedik el.
Azaz tulajdonképpen ha a pocakodra teszed a kezed akkora kezedhez közelebb a lepény fekszik és mögötte van a babóca.
A szövegben pedig azt írták, hogy kevésbé érezni a babóca mozgását, mert tompítja a lepény.


Brigi,
Nem akartalak megijeszteni, de az a biztos ha rákérdezel.
A diplomamunkám írását már jó ideje halogatom. Informatikai témájú lesz, azon belül pedig közlekedéshez kapcsolódik.

Andi,
Én is örülök, hogy egy kicsit megnyugtatóbb híreid vannak. Kép
Igen, mi is építkezünk, de mi "csak" a tetőteret építjük be, így lesz majd Ficánkának is külön szobája. Az ezzel járó felfordulás viszont leírhatatlan. Úgy érzem soha nem lesz vége.

Erika,
Köszi az AFP-s cikket.
Aranyos a babócád az UH képen, Milyen nagy már! Kép

Üdv:
Humi (17+3)
humi
 
 


Humi!

Engem érdekelne bővebben az a diplomamunka Kép Én a Kisalföld Volánnál dolgozom, és informatikai témában Kép Szóval miről írsz?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

Kép Megleptél. Én is Volán cégnél dolgozom, informatikai területen. Mail megy holnap magánba, mert most leragad a szemem.
A profilodban lévő céges címedre írjak vagy küldesz másikat?

Jó éjszakát:
Humi
humi
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkitől a megnyugtatást, azt hiszem sikerült is. Most, hogy figyelnem kell a mocorgást, azért 3 óra alatt sikerült összhoznom tegnap is a tizet. Azt mondta a doki, hogy a kis mozgás is mozgás.
Most majd találok más idegeskedni valót.

Majd még jövök.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok

Látom mindenki jól van.
Brigi hallottam én is hogy szokott lenni terhesség alatt viszketés, nekem is szokott jelentkezni a hasamon, attól hogy kezd tágulni a bőr, én kenegetem a milupa krémmel és az megnyugtatja, de attól üggetlenül kérdezd meg a dokidat.

Éva: üdv közöttünk, gratulálok a pocaklakóhoz.
Tudjátok már a nemét? nekem a második terhességnél volt nyitva a külső méhszáj 1 ujjnyira de csak a 34. héttől, ugyan ezeket kellett nekem is csinálni, plusz még azt mondta hogy könnyebb lesz a szülés, és tényleg igaz volt mert, az első fájások éjjel 2-kor jelentkeztek és 3-kor amikor a korházba értünk már bő 3 ujjnyira tágultam, úgy hogy a fájások teljesen elviselhetőek voltak. és fél 7-kor már kezemben tartottam a picit. Az pedig hogy az első császár volt nem jelenti azt hogy a második is az lesz.

Nekem is mellső fali lepényem van, én is féltem hogy majd nem érzem a pici mozgását, de én nekem nincs ilyen gondom, olyan erőseket rugdos, hullámzik a hasam, gyerekek nagyon élvezik és már apa is érzi. Már nagyon várom az uh-ot, te Eszty? Kiváncsi vagyok hogy néz ki.

Viszont nekem meg a mellem fáj nagyon, hozzá sem lehet érni.Kép

Nektek nem fáj?



http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1139, itt új képek vannak a második oldal utsó 3 db kép és a harmadik oldalon.

Sziasztok

Gabi1

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Brigi, biztos, hogy a baba mocorgasat erezted, en most a harmadik gyereknel mar a 14. heten ereztem, a masik kettonel a 16 hettol.

Eva,
probalj megnyugodni, pihenni ebben az esetben azt hiszem ez a legjobb. Nalunk(Romaniaban)pl. nem is nezik a mehszajat, csak szules elott, vagy, ha verzes van. Remelem nalad nem lesz gond. A magnezium azert jo, mert izomlazito hatasa van, ugy, hogy szedjed szorgalmasan!
Bogi, kerlek javitsd ki, en ma 22 hetet toltottem; koszi

Ildiko(22)
kildiko
 
 


Sziasztok!

Humi!

A cégesre írj, mert nincs másik. Mivel itthon dolgozom, ez a magán címem is Kép
Várom a leveled!
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Gabi Kép
Nekem is szokott fájni a mellem, főleg a bimbó, és az udvar körül. Van, hogy 1-2 hétig nem fáj, aztán megint. És folyamatosan nagyon forró, mintha gyulladásban lenne. Szerintem nő, azért fáj.

Andi Kép
Hol láttátok a babakocsit? Milyen? Leírnád bővebben?

Üdv,
Pumukli
pumukli
 
 


Szia Pumukli!Kép

A babakocsit a Kismama újságban láttuk, pontosabban ugyanazt a Brevi(? ha jól tudom)típusút két színben is, egyik színben egy belső oldalon, másik színben (piros, de szuperul nézett ki) pedig az egyik szórólapon az újságban. Kuponakciós áron 25.990 Ft volt, eredeti ár 32.990. Ez nem az a mély típusú, hanem az a könnyebb verzió, kb. 8 kg-os, minden volt hozzá (lábzsák, bevásárlóháló, bolygós kerekek, italtartó tálca elől, stb. sajnos annyira nem értek hozzájuk), amit nem tudtunk a leírásban felfedezni, az a mindkét irányba tolható funkció. ja és napernyő sincs hozzá.
No persze el kellene menni személyesen is megnézni..Ha jó lenne, én meg is venném, mert ennél szuperebbre nem vágyom, nem kell ötezerféle funkció, csak még nem merek vásárolni...szeretném megvárni a január-februárt a biztonság kedvéért...

Vidéken ott felénk nem szabad vásárolni, mert pl. ahol néztem, ott két kocsi volt kiállítva, az volt az össz kínálat és persze drágábban. nem tudom, hogy nálatok Kecskeméten mi a helyzet, de szerintem érdemesebb rászánni egy napot és feljönni Pestre körbenézni, hogy össze tudd hasonlítani...

Már szívesen beszabadulnék a Soroksári úti Megatoysba körbenézni, de még nem merek, nem érzem, hogy itt lenne az ideje...

A mellbimbóm nekem is nagyon érzékeny, de még elviselhető, teljesen besötétedett, anyukám szerint akkor sok tejem lesz..Kép

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Pumukli
Igen nekemis ott szokott, most meg oldalt. Nem baj majd csak kibirom.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Hogy állt a nemek aránya a múltkor? Én végre tegnap megtudtam: kisfiú!! Bizony, kukija van és a doki bácsi ki is nyomtatta nekem és még oda is írta Kép
Az időnkénti fájásokra és a keményedésre azt mondta, hogy teljesen normális. AKkor kezdjek el izgulni, ha 5 percenként görcsölök, akkor már gond van. Addig viszont ne, mert mostanában sokat nő a méh mérete és emiatt érezhetek mindenféléket. Szóval, megnyugodtam, mert úgy látta az uh-on, hogy minden rendben van, el is magyarázta, hogy miért jó, ha látjuk, hogy a gyomra tele van, meg a veséi, stb, stb. Örültem nagyon.
Azt is kérdeztem, hogy nem baj-e, hogy nem nagyon érzem a mozgást, de arra is azt mondta, hogy ez normális, bár a mellső fali tapadásra külön nem tért ki.

ÜDv, Kata (20+4)
katca
 
 


Sziasztok!

Gabi,
hát, már nagyon várom az uh-ot, kiváncsi vagyok, hogy mennyit nőtt a baba. + végre megismerek valakit személyesen a fórumról. Kép
A mellem nekem is úgy van, mint Pumuklinál. A bimbom érzékeny, viszont az egész mellem csak néha-néha szokott fájni. Volt úgy, hogy 1-2 napig annyira fájt, hogy nemigaz. Aztán elmúlt.

Erika,
a pici baba nagyon aranyos és tényleg mekkora! Olyan jó látni, nem?

Kata,
gratula a kisfiadhoz! Mostmár tényleg többségben vannak a fiúk! Teljes férfi uralom! KépKép

Ma voltam védőnőnél. A vérnyomásom szokás szerint alacsony, a súlyom jó. Vizeletben nem talált semmit. Most váltás volt náluk, így egy másikhoz tartozom, kiváncsi leszek, hogy ő milyen lesz. De ráérek még, mert csak januárban kell újra mennem! Ma megint gyűrmézte a köldökömet a manó. Nagyon élvezheti! KépKépKép

Eszty 22+3
eszty
 
 


Sziasztok!

Tényleg, akkor most hogy is állunk a kisfiú-kislány arányban????
A táblázatban találtam 4 kislányt (Gabi1, Kitty, Ildikó és én) és 6 kisfiút (Humi, Erika, Pumukli, Szilvus, Eszty és Nita) és ehhez jön még Kata kisfia (gartulálok Kata!), vagyis 7:4 az arány a kisfiúk javára!!!Kép Jézus, kész férfiuralom!!!Kép no nem baj, legalább lesz majd kikből válogatni a leányainknak..Kép

Az én kislányom egész délelőtt szinte végig rugdosott, itt ülök az irodában a gép előtt, lehet, hogy egyre kevésbé tetszik ez neki, mert ez egyre sűrűbben fordul elő...
No nem baj, már csak két hét, holnap péntek van már és két hét múlva pénteken lesz az utolsó napom.

A jövő évi teljes szabimat kiírtam már, nálunk az igazgatónak kell aláírnia, de azért meg akarom vele beszélni személyesen is. öszesen 27 napot írtam ki, belszámoltam a gyerek után járó +2 nap pótszabit is, legfeljebb arra azt mondják, hogy nem megy, de 25 úgyis jár...

Andi
bagandre
 
 


Szia Kata!

Gratula! Üdvözöllek a kisfiúsok táborában!
goczane
 
 


Sziasztok!

Kata! Téged nem is talállak a táblicskuban. Kihagytalak volna?
Most pótolom. Bocsi. Melyik kórházban szülsz? Mi lesz a neve a kisfiadnak?

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Andi,
akkor addig dolgozom én is, mint Te, kivéve, hogy én 19-ét kivettem szabiként, mert még maradt 6 napom ebben az évben! Aztán most gondoltam ki, hogy a januári hónapot szabadságként veszem ki, így csak 1 hónap sima táppénzem lesz (február), mert márciustól úgyis felvesznek, mert április 5-re vagyok kiírva.
Az én manóm délutánonként szokott belejönni a mozgásba. Délelőtt csak "buborékolás" van.

Eszty
eszty
 
 


Szia Eszty,

nekem épp az előbb írták alá a szabadságos paprisomat jövő évre is, 27 nap szabi, +2 nap pótszabival elfogadva!!!!Kép senki nem kérdezett semmit, nincsenek is nagyon tisztában a dolgokkal, így könnyű dolgom volt, a könyvelő pedig jó barátnőm, ő csak megerősíteni tudja, hogy jobban jár a cég is, ha szabit veszek ki, mint ha táppénzre megyek...

Január 5.-től vagyok szabin (jan. 2. munkaszüneti nap, 10.-én kell ledolgozni) és február 6.-ig tart ez, aztán február 9.-től jön a 15 nap 100%-os táppénzem, amikor teljes fizetést kapok, ez van február végéig és március 1.-től szülésig a 70%-os táppénz, az meg elvileg szintén csak 3 hét, ha Lili betartja a határidőt...Kép

Így én abszolút jól járok anyagilag és mindenféleképpen...Kép nem gondoltam, hogy ilyen könnyen megy, de az igazgatónkat nehéz elkapni, beszélni vele, a helyettes meg úgyse ért hozzá és nem mer ellenkezni...Kép

Már alig várom az otthoni lustálkodást!Kép

Andi
bagandre
 
 


Andi,
jó, hogy sikerült elintézned a szabidat. Én nem akarok sok szabit kivenni, hagyni akarok arra az időszakra, amikor visszajövök. Mert hát soha nem lehet tudni. Én is alig várom már, hogy leteljen ez a 2 hét. Bár most a karácsonyi lapok dömpingje van, tehát nem unatkozom Kép

Eszty
eszty
 
 


SziasztokKép

Terheléses vércukrot túléltük Andival. Ő "saaaaaaaaaaajnos" nem tudta kiváltani a receptet, igy mindketten a 2 zsemle+tej variációt tömtük magamba. Mindkét karom jelenleg úgy néz ki, mint 1 drogosé, hatalmas kékeslila foltokkal. Szörnyű!

Üdv az újonnan érkezőknek!Kép

Mit látok? Vezetnek a fiús mamák? Pedig mintha kicsilányból lett volna több? Kép

Mellfeszülés nálam is fennáll, ám nem fáj, nem is érzékeny. Viszont a mellbimbók jelentősen megnagyobbodtak, szerintem már kb. 10 Ft-osnyi nagyságot is elérik, pedig eddig kicsik voltak. Ez meddig "nagyobbodik" még? Visszaáll majd az eredetire?

Kitty
Az a lényeg, hogy mozog a kiscsajKép Már irtam Nektek, édesanyám mesélte, öcsém egyáltalán nem mozgott. Kicsit se, semmikor, még a legvégén sem érzett semmi mozgást. Szép nagy egészséges baba lett. Csak lusti volt már pocaklakó korában isKép
Mi mozgunk rendesen, a 10 mozgás az egyszerre megvan kb. 1/2 perc alatt, ha elemében van a kicsi. A hullámzáson nevetünk jó nagyokat, azt biztosan a popsijával csináljaKép Egy zacskó poliphoz hasonlítottam, aki a csápjaival próbál kiszabadulni a szatyorbólKép

Andi
A +2 napra nekem azt mondták, az csak a gyerek születése UTÁN jár. De biztos ami biztos rákérdezek még egyszer. Mégiscsak +2 napról van szóKép

Ma megint őrültekháza volt. A mérleg ismét azirányba lendült, hogy nem jövök be mégsem januárban.

Sziasztok, kellemes estét Nektek!

Szilvus
24+6
szilvus
 
 


Sziasztok!

Uj vagyok itt, eddig a nyari babak topikba irogattam, de ugy latom itt tobben vannak akik velem egyidosek. Szoval 28 eves vagyok es 17 hetes terhes + van egy 17 honapos kisfiam. A 14. het Uh szerint valoszinuleg a kovetkezo is legenyke lesz, de meg nem 100% (csak 98)Kép. A Kutvolgyiben fogok szulni. Es mar nagyon varom, hogy erezzem a mozgasat, ugy emlekszem a elozo terhessegemnel kb. ilyenkor ereztem eloszor. Persze lehet hogy nekem is mellso falon van a lepeny a 14. heten meg a mehszajon volt.Kép
Ennyit hirtelen rolam.

Mindenkinek minden jot!

Reka
Reka
 


Ja, Pomazon lakom es majus 14-re vagyok kiirva (mint Brigi)
Reka
 


Sziasztok Lányok!

Réka, üdv közöttünk! Kép

Képzeljétek, már én is egyre határozottabban érzem a babukám mozgását, tegnap rúgott három olyan határozottat, hogy én is meglepődtem Kép Én kb. 16 és fél hetesen éreztem először a pici kis pulzálásokat. Úgy irigylek mindenkit, aki már tudja a kicsi nemét, alig várom a jövő pénteket, hogy kiderüljön végre, remélem megmutatja magát Kép Pumukli, Erika, nagyon édesek, formásak a babák Kép

Én egész nap itthon vagyok egyedül, ráadásul egy Pest környéki kisvárosban, ahol senkit nem ismerek, néha halálra unom magam, egész nap csak tévézek meg takarítok-főzök-mosok. Olyan jó lenne valami klassz elfoglaltságot találni, lassan teljesen megkukulok Kép

Brigi, Humi, Valamelyik nap én is házit írtam a páromnak, és nagyon úgy éreztem, hogy semmi nem jut eszembe, mindig elkalandoztam, nem irigyellek benneteket, hogy most írtok diplomamunkát.

Lányok, lenne kétkérdésem: az egyik, hogy úgy kb. 6 naponta menetrendszerűen fáj a fejem már vagy három-négy hete, de durván, úgyhogy olyankor fél szem Algopyrint (csak az használ)bekapok, mert ha nem, akkor hányás+rosszullét jön. Szerintetek ez már túl gyakori gyógyszerszedés? Gondoltam, hogy elmegyek egy rheumatológushoz, mert úgy érzem, hogy mielőtt jön a fejfájás, a nyakamban valami kiakad, na ezt most jól elmondtam, lényeg, hogy mire eljutok orvoshoz, addig is jó lenne nem izgulni a gyógyszerezés miatt. A másik meg, hogy múltkor kiírt a doki a szerinte meglévő folyásomra gyógyszert, de elég csúnya kézírássak. A patikus Canestent adott, de arra rá van írva, hogy terhesség alatt nem szabad alkalmazni, szóval lehet, hogy nem jól olvasta a receptet. Esetleg van köztetek valaki, akinek szintén ezt írt ki az orvosa és használta?

Móni
kirmon
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Kata Kép
Gratulálok a kisfiadhoz! Kép
Nem gondoltam volna, hogy vezetnek a fiúcskák! Kép

RékaKép
Üdv közöttünk! Kép

Andi Kép
Babkocsi ügyben még eléggé tanácstalan vagyok. A vágyam egy háromkerekű volt....most már nem az a fontos, hanem az, hogy minél könnyebb és praktikusabb legyen. Lehet, hogy tennünk kell egy pesti körútat a vásárlás előtt. Nem akarok én sem sokfunkcióscsodakocsit.

Csináltam egy albumot, tettem fel még néhány képet a kismanónkról. A cím:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1259

Jó éjszakát,
Pumukli
pumukli
 
 


Jó estét Mindenkinek!

Ma szuper jó napom volt! Először hallhattam Pocaklakóm szívhangját!!! Fantasztikus volt, egész este elhallgattam volna még, de hát nem lehetett. Az új orvosom magánrendelésén történt mindez, aki hihetetlen kedves, figyelmes és törődő volt. Megnyugodtam tehát, a választás most jól sikerült. Azt mondta, hogy ne is nagyon járjak a magánba, ha kérdésem van, akkor hívjam inkább az otthoni számán és a kórházban is bármikor megkereshetem. Kicsit meglepődtem, de jól esett.

Viszketés téma, hátha még valakinek lesz vele gondja: azt mondta az orvos, hogy teljesen normális kísérőjelenség egy bizonyos szintig. Ha csak a végtagok viszketnek és nincsen semmilyen látható nyom, akkor semmi gond, mert szimplán a hormonváltozás okozza. Ha viszont már nyakon, nemi szerv környékén is jelentkezik és pirosas foltok is megjelennek, az májproblémára utal, tehát rögtön nagy laborvizsgálatot csinálnak és májfunkciót is néznek.

Kitty!
Nem mernék rá megesküdni, de mintha a Kismama magazin most megjelent különszámában (Kilenc hónap a címe) is lenne a méhlepény helyezkedéséről némi infó. Megvettem, de sajnos Zircen maradt az újság, szóval már nem emlékszem pontosan.

Gabi!
A mellem nem is nagyon érzékeny, és egyre nagyobb...Kép. Nem tudom, akar-e még nőni, de én már nem bánnám, ha megállna. Fáj és a bimbó körül nagyon kiszáradt.

Kata!
Gratulálok a kisfiadhoz!!! Olyan jó, hogy minden rendben van nálatok.
Tegnap este írtam e-mailt, remélem eljutott Hozzád!

Réka, Éva!
Üdvözöllek én is titeket. Tök jó, hogy mindegyikőtökkel van egy-egy közös pontunk: én is a Margitban fogok szülni, mint Éva, és Rékával mindketten május 14-re vagyunk kiírva!
Éva, Te melyik dokihoz jársz?

Móni!
Nekem az első 13-14 hétben MINDEN nap fájt a fejem, és pont úgy, ahogy leírtad. Elviselhetetlen volt gyógyszer nélkül, szintén hányinger kerülgetett minden alkalommal. Én akkor a körzeti dokit is felhívtam gyógyszer ügyben és a nőgyógyászom is. A körzeti Aszpirint javasolt vagy bármilyen paracetamol tartalmú gyógyszert, de igazából nekem is az Algopyrin a legjobb. A nőgyógyászom viszont azt mondta, hogy Algoból akár kétnaponta is bevehetek, nem lesz semmi bajom tőle! Úgyhogy biztos nem szedsz túl sokat!

Mostmár zuhanás az ágyba, jó éjt Nektek is!

Brigi (16+6)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Brigi, Kitty, ha elolvassatok a Kismamabol a cikket a lepenytapadassal kapcsolatosan irjatok ide is rola, en sajnos ebben a honapban nem megyek Mo-ra, igy nem tudom megvenni a Kismamat.
A tegnap ujra voltam az orvosomnal uh-n, azt mondta, hogy a lepeny helyzete nem javult, vastagon a mehszajon fekszik; szerinte mar nem is fog felhuzodni, nagyon vigyazzak, mert ha elindul, nem tudjuk megallitani, olyan eros verzes alakulhat ki, hogy nem csak a baba hanem az en eletem is veszelybe kerulhet. Felirt egy NO-SPA nevu gyogyszert, allitolag lazitja a mehizomzatot. Szedte-e valaki kozuletek, vajon biztosan nem art a babanak?

Ildiko
kildiko
 
 


Ildi!

A No-Spa tudomásom szerint egyzserű görcsoldó, régebben ilyet szedtem menstruációs görcsöknél, amíg nem volt más gyógyszer, például Meristin.
Azt viszont nem tudom, hogy ártalmas-e vagy sem. Nekem ugyanilyen célból (izomlazítás) a görcsölés után MagneB6-t írtak fel, de már nem szedem, mert semmi bajom nincs.

Pumukli!Kép
Háromkerekű?? Az a nagyon modern, vagány kis kocsi? Hááát, az egy vagyonba kerülhet, szerintem is jó lesz egy egyszerűbb, könnyebb, praktikusabb verzió is..
Megnéztem a képeket, tök aranyosan kucorog ott az egyik képen, felhúzott lábakkal...Kép

Szilvus!Kép
Szerintem nincs egyértelmúen sehol se leírva, hogy csak szülés után jár a +2 nap, de mivel nálam nem kötöttek bele, így nem is forszírozom a dolgot...Kép már alá lett írva, úgyhogy bevégeztetett...

Készül a karácsonyi partira az új bordó kismamablúzom, nagyon elegáns és szép, csak olyan nagynak érzem magam benne, de nem lehet most teljesen paszentosra csinálni, mert szeretném még felvenni a későbbiekben is, nem csak most egy alkalommal...

Jó munkát mindenkinek és szép napot, én végre hamarabb lelépek ma, legkésőbb fél négykor!Kép

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Sziasztok!

Ildi!
A No-Spa tájékoztatójában ez van:
"Szabad e alkalmazni terhesség, szoptatás időszakában?
Kellő vizsgálati eredmények hiányában általában nem, kivétel, ha az orvos annak ismeretében - az előny/kockázat mérlegelése alapján - előírta."

Szóval valószínű, hogy az orvos tudta mit csinál. Szedd be úgy, ahogy előírta!

Képzeljétek, nekem még egy kismama ruhám sincs így a 29. héten. Sőt. A karácsonyi partikra azt a ruhát fogom felvenni, amiben anyukám feszített tavaly decemberben az esküvőmön. Ráadásul az egy szűkített fazonú nagyon szép ruha. Persze pocakom van, és látszik is benne, de nagyon szép és elegáns. Hétköznapokon meg a régi ruháimat tudom hordani, mert februárban az első terhességemkor vettem két nadrágot, direkt 1 számmal nagyobbat, és az még mindig akkora, hogy nőhet is bele a hasam.
Pláne az erős diéta még segít is a dolgon Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Brigi!
Köszi a gyors választ, nagyon megnyugtattál! Kép
Móni
kirmon
 
 


Sziasztok!

Brigi,
akkor érdemes volt váltani. Tök rendes, hogy megadta az otthoni számát is.

Réka, Éva,
üdv közöttünk.

Kirmon,
milyen Canestent írt fel? Krémet, vagy hüvelytablettát?

Eszty 22+4
eszty
 
 


Sziasztok!

Nem hagynak itt a munkahelyen társalogni veltek! Kép Nagyon sok a dologom, de azért gyorsan jelentkezem.
Köszönöm a gratulákat! Kép
Bogi, igen, én még lehet, hogy kimaradtam a táblából: Schöpf Mérei Ágost kórházban fogok szülni, elvileg április 18-án és most vagyok 20+5 napos, a kicsi fiam neve még két esélyes: Máté, Bálint. Kell még valami? Ja, 30 éves vagyok. Húú, de soknak hangzik így leírva! Kép

Brigi, megkaptam a méled, de még nem volt időm arra sem reagálni, de fogok mindenképp!

Mocorogni még mindig keveset mocorog a picúr, de azért néha haloványan érzem.

Bogi, de jó neked, hogy még húzod kismam ruha nélkül. ÉN nem nagyon kedvelem ezeket a nadrágokat, meg főleg az a problémám, hogy az eddigi felsőim sem jók, azokból is kellene lassan beújítani egy-egy kismamásat.

Ildi, akkor a dokid nem nagyon nyugtatott meg. A No-Spa-t én is szedtem még régen menses görcsre kettesével. Szerintm elég ártalmatlan és biztos nem árt a babának, ha a doki ezt ajánlotta. Vigyázz magatokra!

Móni,
A Canesten-ről én annyit tudok, hogy az unokatestvérem mondta, hogy a kismamáknak azt szokták írni a dokik. Ő gyógyszerész asszisztens. Én pont egy másik gyógyszer miatt aggódtam, hogy azt lehet-e hasonló problémákra kismamiknak használni és akkor mondta ezt az infot.

Réka, Éva!
ÜDv nektek! írjatok sokat!

Megint mennem kell!
Puszi mindenkinek, Kata (20+5)
katca
 
 


Sziasztok Kismamák!

Ildi!
Remélem minden rendben lesz, és nem kerül sor semmilyen negatív eseményre. A Nospa sima görcsoldóként funkcionál tudtommal is, menstruáció alatt sokszor szedtem. Tényleg pihenjél sokat és ne erőltesd meg magad. Sajnos az én Kismama magazinom Zircen maradt Kedvesem családjánál, így nem tudok most segíteni ezügyben. A magazinnak van weboldala (www.kismama.hu), esetleg ott próbáld meg, hátha ezt a cikket pont feltették.

Eszty!
Tegnap elfelejtettem leírni, hogy mennyire dicsérte a dokidat a Sóvágó! Egy órát voltam majdnem nála, sokmindenről beszélgettünk és szóba került, hogy ha esetleg valami sürgős bajom lenne és bemegyek a kórházba, amikor ő nincs ott, akkor mindenképpen a tiédet keressem meg, mert hát ő egy arany ember, és jó kezekben leszek nála. De gondolom ez nem nagy újdonság Neked sem! Mesélte, hogy milyen durva átszervezések és lefokozások vannak most a Margitban, és emiatt forr a hangulat az orvosok körében. Ő - többek között - ennek tudta be, hogy ingerültebbek és agresszívabbak most a dokik.

Móni!
Örülök, hogy megnyugodtál. Talán hamarosan elmúlik Neked is magától. Én azóta fekete teát és capuccinót iszom (pedig ez utóbbit rémesen nem kívánom), hogy a vérnyomásom helyreálljon valamennyire, mert az orvos szerint a béka feneke alatt van és emiatt volt a sok fejfájás. Most már sokkal ritkábban veszem be az Algot.

Nagyon jó hétvégét és jó pihit mindenkinek!!!
Brigi (16+7)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Tegnap a tanácsadáson a doki ideadta a 4 pecsétröl az igazolást. Közben leszidott, hogy +10 nagyon sok, amikor mondtam nem is eszek sokat, kérdezte mennyit iszok. Mondtam min. 3 l vizet, azt hittem kevesli, de kiakadt, hogy csak max. 1,5 l lehetne. Pedig nem is vizesedek. De szerintem ezt tudnom kellett volna hogy terheseknél nem ürül ki ugy, én nem lehet többet inni. Ezt eddig senki se mondta. Tényleg olyan sok a 10 kg?? Ti hol tartotok? A 21. héten csak +1,5 voltam Kép

Azt hogy mit kell majd kifözni és hogyan, mennyi ideig azt majd elmondja a gyerekorvos amikor kijön? mert nekem erröl fogalmam sincs.

A fogam meggyógyult, most sokkal szebb az inyem mint 2 honapja. Nem is kellett fizetni.

Karmen 31+1

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem, hogy most írok először ide! Üdvözlök mindenkit!
Lenne egy kérdésem, ha volt már valami hasonló írjatok légyszi:
Most vagyok a 21.hétben és már nov. 12. óta érzem, hogy mocorog a babám. Minden nap szokott mocorogni, hol sokat, hol kevesebbet, de ma nem mocorgott, legalábbis úgy éreztem. Mit tegyek? Figyelgessem még holnap is, vagy menjek holnap a dokihoz? Nagyon meg vagyok ijedve!
Előre is köszi a választ! M
Melinda
 


Szerintem menj el dokihoz.Ha másért nem legalább azért, hogy megnyugodj.
Névtelen
 


Brigi!

A Béres doktorhoz járok. És Te?

Jaj, Lányok!
Minden örömöm elszállt a nyitott méhszájam miatt. Állandóan a jeleket figyelem, mikor mit érzek, keményedik, nem keményedik... Nyomom magamba a magnéziumot.
Szegény kétéves fiam issza meg a levét, tiszta idegbaj vagyok, amivel persze mindenkinek ártok, főleg a még pocakomban lakónak, mert ettől keményedik a méhem igazán.
Holnap még a Mikulásbulira sem mehetek a fiammal, mert a doki eltiltott az autózástól is.
Remélem ez csak a kezdeti pánik, később kicsit megnyugszom, és nem fogom állandóan a napokat számolni.
Megyek is lefeküdni.

Éva
23+2
evaanya
 
 


Melinda,
ha gyorsan akarsz megnyugodni, akkor menj el dokihoz. Nem tudom, hogy megfigyelted-e magadon azt, hogy ha valamit iszol, vagy eszel, akkor mocorog a babad. Ha igen, akkor igyal, vagy egyel azt, amitol mocorog.

Brigi,
el is hiszem, hogy dicserte, mert nagyon rendes dokim van. A tiederol meg nem hallottam, de oket mondtak a leg precizebbnek es odafigyelonek. Tehat jol jartunk, hogy oket valasztottuk.

Karmen,
en most vagyok a 22. hetben, de eddig meg szinte 1 kg-ot sem hiztam. Csak a pocakom novoget. Egyebkent ez gondolom azert volt, mert en nagyon sokaig hanytam. Ez alkati kerdes is szerintem. Ha te nem hanytal, akkor persze, hogy tobbet hiztal, mint en.

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok,

régen nem írtam, mert lusta vagyok, de azért olvaslak benneteket!

Tegnap voltam dokinál, minden rendben. Felírt vasat, az Elevitet pedig még 1 hónapi kell szednem. Lány/fiú kérdés még mindig nyitott. December 18-án megyünk 3D uh-ra a Praxisba, remélem ott majd minden kiderül.

Én is alig bírom megállni, hogy ne vásárolgassak még, de januárig visszafogom magam. Tovább nem bírom! Kiságyat meg hozzá való pelenkázót már kinéztem az IKEÁ-ban. Más bútor nem kell a gyerekszobába, mert az már van benne. Szerencsére!

Babakocsi ügyben teljesen tanácstalan vagyok, annyira nem értek hozzá! Múltkor voltam a Madrinában övfeszítőt venni, és csak úgy futtában megnéztem a kocsikat. Hát, nem lettem okosabb. Egy biztos, olyan kell majd, ami bírja a macskaköves meg földutat is itt vidéken Kép.

Megyek, barkácsolok egy-két karácsonyi ajándékot. Teljesen beindultam ugyanis, a nappalim ablakát már feldíszítettem és olyan szép lett.Kép TénylegKépBár idén sajnos kicsit tartok a karácsonytól Kép Pedig annyira szeretem!

Mariann 20+3
tmarianna
 
 


Sziasztok!
Karmen!

Ha a kifőzős kérdésed a babacumikra és a többi babaholmira vonatkozik, akkor persze segít a védőnő, ha megkéred. Nekem volt sterilizáló tablettám, meg tartókám, egyszer használtam, aztán behajítottam a sarokba, mert bonyolultabb volt minta kifőzés. Venni kell egy edényt, amit csak arra használsz, hogy a baba cuccait főzd ki benne. A kifőzéshez Desztilláltvizet használj, mert attól nem fog bevízkövesedni az edény.
Tedd fel forrni a vizet, ha forr, dobáld bele a kifőzendő dolgokat (cumisüveg dirib darabokra szedve, cumik, mellszívó főzhető alkatrészei, stb.), és kb 4-5 percig főzd őket. Rendszeresíts egy műanyag edényt a szárításra, amibe tegyél mindig tiszta textilpelust (legyen ami felszívja a vizet). Ha valami nem tiszta kérdezz, szívesen segítek ha tudok.

Mariann!

babakocsiügyben, ha elfogadsz egy tanácsot, akkor arra érdemes odafigyelni, hogy: legyen bolygósítható kerekű (lehessen vele normálisan kanyarodni), legyen átfordítható a tolókar (hisz a babákat nagyon zavarja ha a szemükbe süt a nap, valamint megnyugtatja, ha anyucit látja, de néha szükségük van arra is, hogy másfelé nézelődhessenek), A háttámla 3 ponton dönthető legyen (1 teljesen vízszintes, 1 teljesen ülő, és egy köztes pozíció).
A kerékről nekem az a véleményem, gyakorló anyaként, hogy a felfújható kerék egy kicsit gázos, mert és speciel a második héten rajzszögbe toltam a kocsit, és ha ezt egy felfújható kerekűvel tettem volna, akkor tuti vihettem volna foltoztatni. A tömöret ezér előnyben részesítem. A méretéről annyit, hogy a közepesen nagyot lehet jól tolni, és irányítani!

Más:
ha valaki esetleg úgy járna mint én: jól megfázik, vagy bacit ragasztanak rá: találtam egy jó kis homeopátiás gyógyszert, amit terhesek szedhetnek, és tényleg hatásos: a neve: Coryzalia. Nem szabad lenyelni, hanem el kell szopogatni, mert így tudnak felszívódni a hatóanyagok. Érdemes tartani a házipatikában.

Képzeljétek ma voltunk a kislányommal a vállalati Mikulásbulin, nagyon élvezte. Képek róla a http://babanet.hu/album/main.php?album=1087 lapon.

Voltam az általatok emlegetett Vörösvári úti kismamaruhaboltban (átkocsikáztam a 18. kerületből), és nagyon megérte. Vettem egy szürke kordnacit, ami most is jó és a pocakbetét miatt kihúzom vele a 9. hónap végéig (4700.- Ft), egy ugyanolyan szürke kord melényt (2900.-), meg egy thermo sapita kislányomnak (1400.- ). Tényleg olcsó a bolt, és sok jó cucc volt. A végén már pánikszerűen menekültem ki, mert attól féltem, hogy kiszúrok még egy két dolgot aminek nem tudok ellenállni, és otthagyok egy rahedli manit. Kép A kordcuccról is teszek fel képet a már említett címre.

Azt hiszem ma egy kicsit grafomán voltam, bocsi ha valakit untattam.

üdv

Erika
goczane
 
 


Mariann!
Macskaköves és földutakra csakis a lehető legnagyobb és FELFÚJHATÓ kerekű kocsit vedd! Lehet, hogy lesz néhány defekted (bár földutakon elég ritka a rajzszög), de csakis ilyenben nem rázod szét a babát és magát a kocsit!
A bolygókerék szvsz az ilyen utakon nem annyira fontos, mint a városi közlekedésnél.
Legjobb a háromkerekű babakocsi, nekünk nagyon bevált.
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

A szétrázásról csak annyit, hogy az főképp nem a keréktől függ, hanem a kerék felfüggesztésétől: (Milyen minőségű rugó van ott, elől - hátul van e vagy csak az egyik oldalt.)Másrészről a háromkerekű kocsik a drága árkategóriába tartoznak, és ott valóban a nagykerekű a jó, hiszen szinte csak azzal gyártják. ( design) Kép
Én is nagyon sokat toltam földúton és macskakövön és nekünk nagyon jó volt, valóban sokat segített a bolygósított kerék. (MI egy Pierre Cardin kocsit vettük annak idején) Itt egy kép róla
Kép
goczane
 
 


T. Érintettek!

Én 1 gyakorló apuka vagyok és a következőek a tapasztalataim a babakocsival kapcsolatban:
Ha előre láthatólag nem sík terepen használják majd a b.kocsit akkor jobb ha a kerék legalább közepes méretű, de mindenképp recés legyen, mint a személyautóknál a téli gumi. Lehetőleg ne felfújható, mivel nem csak szög hanem üvegszilánk ill. élles kő is kiszurhatja a kereket mint a bicikliknél. Amellett, hogy a gumi tömör, legyen puha és gumi, ne puha muanyag, mert az jobban tapad a járólapokon. Nehogy úgy járjatok ahogy mi, hogy a bevásárló központokban a kerék nem mindig állt abba az irányba amerre tolni szerettük volna.
Az hogy mennyire rázza szét a babát az a rugózástól függ leginkább, nem a kerék mérettől. A 3 kereküeknél látványos a rugó mérete, de nem biztos, hogy oly finoman ringatja is a csemetét. Vannak kocsik amelyeknél csak elől v. csak hátul ill. mind a két helyen elhelyeztek rugózást. Sőt vannak amelyeknél nem a kerekek felfüggesztésénél hanem a kosár rész van rugoztatva a vázhoz. A bolygosításról meg annyit, ha rossz minőségű úton használják a kocsit akkor jobb ha több ponton fekszik fel. Míg a bolygósított kerekek közül az egyik a saját utján megy addig a másik kerékkel még irányban tarhatjuk. Mivel mi a kismanóval elég sokat jártunk mindenfelé, a kocsit volt részünk letesztelni földes-, sáros-, macskaköves-, tükörjég úton ill. a természetben a tisztáson.

Egy gyakorló apuka
Apuka
 


Sziasztok,

Köszi a jótanácsokat, sokat segítettetek.

ApukaKép
milyen márkájú és típusú babakocsit használtok?

Mariann
tmarianna
 
 


Erika! Köszi, erre gondoltam hogy hogyan kell kifözni. Sajna másik rendelöbe akarok majd átmenni, nem ahova tartozok, igy egyelöre nem tudom ez a védönéni is kedves lesz-e. A mostanit nagyon szeretjük.

Eszty! A 21. héten még nekem is csak +1,5 kg volt Kép

Én CAM Apollo babakocsit vettem nemrég.

Karmen 31+2

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: