Új privát üzeneted érkezett!

Márti!
Ebben a korban, hosszabb-rövidebb időre meg szoktak "hülyülni" a gyerekecskék (bocsi, de nemtom máshogy írniKép).
Sinlac: aha!Kép És finomabb is! Édeskés.
Általában 8 körül reggelizik, így nem látom értelmét tízórainak, meg nem is reklamált még érte. (Főleg, hogy akkortájt pont alszik egy 30-40 percet.) 12 körül van az ebéd, 4-5 körül az uzsi (ez néha csúszik fél 6-ra, ha nem ébred előbb), 9 körül a vacsora.
A dokink szerint ha 6 hónaposan akár egy deka hízás is van, nem kell aggódni, van, aki tök ugyanannyi ekkor, mint 5 hónaposan. Viszont értelmileg rengeteget fejlődnek ebben a korban. Szóval legyél nyugodt szerintem!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Márti!

Küldenél nekem egy e-mailt? Kérdezni és mondani is szeretnék valamit, de nem akarok a topikotokban offolni, mert a kérdésemnek abszolút semmi köze a témához.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Gabuska!Kép

Nem hiszem el Lívim ugyanennyit eszik csak ő még délután 240 ml tápit eszik nem Sinlacot.
Ez a Sinlac mi????

Pedig Lívi mekkora már(enyém)KépKépKép

Akkor ezek szerint nem eszik sokat.

Viszont valóban most már elég vaskos úgy hogy délutáni tápit csökkentettem 180ml-re.

Mea
mea
 
 

 
 

Kezd az az érzésem lenni, hogy az én lányom igencsak diétásan étkezik a tieitekhez képestKép.

Nálunk 100-150g között van egy adag kaja, ötször egy nap+este 10 körül 30-50 gramm, de az már úgy látom, hamarosan elmarad.

Most megint nem kap semmit, csak tejet+tápit, mert az anyja lusta disznó pepecselni két kiskanálnyi almáért.
Meg nincs most itthon fincsi alma, csak régi, azt nem kap, mert szerintem egyszer megfagyott a teraszon...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Mea,
a Sinlacot is úgy kell csinálni (forralt víz + a por) mint a tápit, egyenértékű is vele és finom! Abban is szentjánoskenyérfa mag van, mint a Nutrilonban, meg rizs. Recept nélkül 3000 forint, receptre assssszem 800 körül. Változatosságképp kipróbálhatod tápi helyett.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Mea,
láttam odaát, hogy kipróbáltátok az ülőkét? Mit szólt Lívike?
Hogy lett levágva a haja, házilag nyíróval vagy fodrásznál? Nem hiányolja?
Több kérdésem nincs!Kép
(Amúgy így is nagyon aranyos!)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabuska!Kép

Ok megkérdezem dokinőt a sinlac miatt, hogy írja felKép
Meddig lehet azt felíratni?

Ma annyit aludt(3 x napközben előtte éjjel meg este 8-reggel 6-ig)
És átaludta a délutáni tápit így csak egy almát adtam neki utánaKép
És tök jól vanKép
Úgy hogy kihagyom most már azt.

Ja az ülőke tetszik neki, nyomogatja a játékokat az elejénKép
De még nem ül olyan szépen.

Mi nyírtuk férjem hajnyíró gépévelKép
Nem hiányoljaKép már nagyon csapzott volt szegény előtteKép

De alig tudtuk lenyírni egyfolytában forgott jobbra balra a kis fejeKép

Mea
mea
 
 


Mea!

Nemtom, sztem nincs korhatár.

Nekem csak 1 bajom van az ülőkével, mindig tiszta vörös a gyerök mellkasa, mert támaszkodik az elejére és sz@rrá nyomja neki. Bár őt nem zavarja, csak engem.

Így lobog a haja repülés közben
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hoyg így eltüntem, de összesűrűsödtek a gondok jött a fogacskánk azt hiszem erről még volt időm beszámolni. Azért nem aludtunk 2 éjszakát aztán után a 2. fogacska is 2 éjszakánkba került és mérisne elkaptunk valami nyavalyát folyt az orrunk és köhögünk éjszakánként 2-3x orrszívás mert nem kapott levegőt és sírt szóval szummaszummárum kb 7-8 napig nem aludtunk és ha volt egy kis időm akkor én is lepihentem mert teljesen kivoltam.

Rakok fel én is pár képet!
apa nyakában:
Kép
1 kosár szennyes:
Kép

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Nagyon nem megy nekünk ez a kajálás dolog.
A kanál szájösszeszorító reflexet vált ki Zitából.
Mi a túrót csináljak?

Kép
Vendég
 


Tünde
Próbáld a kanalat az összeszorított szájánal tartani Zitának. Egy idő után elkezdi leszürcsölgetni róla a kaját, mintha szopizná a kanalat.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike,
megpróbáltam. Nem sok sikerrel. Kép Már kalimpál a kezeivel össze-vissza. Végül megpróbáltam a lehető legrosszabbat: cumisüvegbe tettem. Na, így sem kellett. Kép
Vendég
 


Tünde,
tegyél neki tápszert a kiskanálba, azt szereti Zita, ha jól emlékszem. Tartsd oda neki, de ne érintsd a szájához, ha már rögtön tiltakozik. Ha megszimatolja, hogy mi van benne, lehet, hogy beadja a derekát.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Itten van a fogunk:
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi,
köszi, ezt is kipróbálom! Már milyen jól kint van a fogacska!
Vendég
 


Gabuska!Kép

Éljen a fogacska!!!Kép

Mea
mea
 
 


Mea,
köszi!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


De jó ez a kép!!!

Ilyet én is csinálok persze ha kisfiam is úgy gondolja Kép

Tünde!
Sokat gondolkodtam, de sajna nem jut semmi okos az eszembe. Bocsi!

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Asszem nagy baklövést csináltam:
a sinlacos sütőtököt vagy sütőtökös sinlacot cumisüvegből adtam Zitának. Közben próbáltam kanállal, de szorította a száját. De ez tuti ízlett neki!
Vendég
 


Tünde,
nem baj, próbáld meg újra a kanalazást!
Zita nagyon menő a napszemüvegben és a kendőben!Kép

Megfojtsam vagy lefényképezzem?
Kép
Kép

Férjem rá van izgulva a kenguruzásra!
Kép
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jó nagy macsek. Hány éves?
Lívi fogdozza?
Vendég
 


Tünde,
9 éves lesz nyáron. Nem nyúlhat hozzá, de nagyon szeretik egymást, egyelőre plátói módon.Kép Egyszer azért elgyengültem és megengedtem, hogy hozzáérjen, persze 3 centi szőr maradt a tenyerében, úgyhogy mentünk kezetmosni. De annyira szépen nézte, nem bírtam megállni, hogy ne engedjem meg. Most is beszartam, mikor megláttam, hogy hol fekszik a macsesz, de a köv. pillanatban rohantam a fényképezőért. Eddig csak 1 méterre mászkált tőle. Úgy látszik, most fogadta el teljes értékű családtagnak, mert ugyanígy fekszik a mi lábunkon is, vagyis augusztus óta csak a férjemén, én nem nagyon engedem, mert lusta vagyok naponta ötször leszőrteleníteni a ruhámat. Az a mákunk, hogy nem hullik a szőre, csak ha hozzáérünk, akkor marad rajtunk. Különben porszívózhatnék óránként.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, nem ilyen nagy valójában, csalóka a kép.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jaj de aranyos a cica!!!
Mikor nekünk volt, ő is mindig a lábunkhoz feküdt, ő volt a lábmelegítő.Kép

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,
KépKépKép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Köszi a múltkori hozzászólásokat, sajnos mi még mindig nem híztunk szinte semmit, és azóta is étvágytalankodunk, és küszködünk az evésekkel. Mondjuk volt közben kis betegség is, de összességében nem vagyok megelégedve a kajálásokkal. Az kicsit megnyugtatott, hogy más babák is leállnak, vagy lelassulnak a hízásban ilyentájt. Még nem adtam neki tejpépet, de most már ki fogom próbálni, mert a csak gyümi nem megoldás úgy látom.
Adott már valaki a gyümölcsbe keverve valamilyen gluténmentes babakekszet, vagy piskótát a gyerkőcnek? Hallottam, hogy van ilyen, csak nem tudom hol lehet kapni. Talán azt szeretné Bendegúz.
Irigykedem mindenkire akinek jóétvággyal eszik a gyereke, én ilyenkor úgy érzem, valamit elszúrtam, vagy nem jó ütemben csinálok, vagy nem akkor etetem amikor éhes, vagy már túl éhes amikor etetem, szóval valami oka biztos van, hogy nem eszik meg rendes adagokat semmiből. Abban bízom, hogy majd ha elkezdhet ízesebb kajákat enni, azt szeretni fogja.

Gabuska!
Tök jó a fogas fotó! Meg persze a macsekos is.Kép

KépKép
KépKép
Márti
márti72
 
 


Márti,
mi még nem ettünk olyat.
Köszi a bókot!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Márti, a lányom sem egy zabagép, mint ahogy már panaszkodtam párszor.
Én is szoktam irigykedni, de nagyon nem tudunk mit tenni.

Próbáltál már turmixot adni neki (tápival gyümiturmix)? Úgy kap gyümölcsöt is, meg kaját is.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Livicsek elég jól eszik, viszont sokat hány. Vagy bukik vagy mi.

Nahááááááát, ki írt rólam könyvet?
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gaaabuuskaaa!
KépKépKépKépKépKépKép
Vendég
 


Tünde!
Van máááááááááááááásik!

Ezek a lökött felnőttek(?) azt hiszik, kitolnak velem, ha a hátam mögé teszik a tévét?!
Kép

Bababarát játszóba járunk...
Kép

A barátnője épp készül fejbe vágni, mielőtt orrba rúgná!Kép
Kép
(Kicsit hasonlít Zitára a kiscsajszi, nem?Kép)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi,
aha, hasonlít! Abban is, hogy terrorizálja a barátnőjét! Kép
Nálunk se gond, ha fejjel lefelé, kitekert nyakkal KELL tévézni.
Vendég
 


Nem Zita van fejjel lefelé, hanem úgy látja.
Vendég
 


A TV-t.
Vendég
 


Sziasztok!

Régen jártam az őszi topikosokhoz, talán páran emlékeznek ránk.

Egy kis segítséget, ötletet szeretnék kérni tőletek.
Most jutottunk el arra a pontra, hogy nagyon kevés a tejci és próbálnék Márkiboynak tápszert adni, hogy a vitaminok, ásványi anyagok és a megfelelő folyadék mennyisége azért meg legyen.
Sajnos eredménytelenül. Már a 3. tápszerfajtát veszem neki( vaníliás) és még ezt sem fogadja el. Kiköpi, ordít, ökölődik.
Először azt hittem a cumisüveggel van baja, de nem. A csőrös pohárból sem fogadja el, amiből a vizet issza. Sőt, már kevertem tejpépbe is, de azt nem ette meg, kiérezte az ízét.Kép
A doki szeritn 1 éves koráig vagy anyatej vagy tápi kell. Azt mondta, türelemmel adjam neki. De azt, hogy kell?
Van valakinek valami jó ötlete, tanácsa, tippje?

Előre is köszönöm.

Sziasztok
Szilvi és MÁrk

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi!
Bizti, hogy a tápival van baja?
Nálunk nem volt gond a tápszer elfogadásával, de a cumikkal annál inkább. Rengeteg félét kipróbáltam, mire kiderült, melyiket hajlandó bevenni a kifinomult szájábaKép és melyiket nem.
Az ujjamról lenyalta a tápit, ezért azt tudtam rögtön, hogy nem az nem kell neki.
Mennyi idős Márk? Az én majdnem 8 hónapos lányom sem fogadja el a csőrös poharat.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi

Köszönöm, hogy írtál.Kép
Márk 7 hónapos. Próbáltuk a cumisüveget, a csőrös poharat és a kanalat is. Egyikből sem fogadja el.Kép. Ma vacsira 2 kanál tápit+a megfelelő vízmennyiséget összekevertem egy adag körtés kétszersültes tejpéppel. Így elfogadta. Hát ha folyékonyan nem megy le, akkor így adom neki, talán nem gond. Végül is napi 3x tud még normál mennyiségű tejcit szopizni. Vagy szted hülyeség a tápit belekeverni a tejpépbe?
Mi az a Sinlac?

Nagyon édik a babócák!Kép

Szilvi és Márk

És itt az uraság aki nem fogadja el a tápszert.KépKép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi!
A Sinlac rizspép, egy picit sűrűbb állagú, mint a tápszer, de egyenértékű vele, kicsit édeskésebb. Ugyanúgy kell csinálni is: víz + Sinlac por. Ezt is lehet keverni gyümölccsel, a neten van egy csomó Sinlacos recept, pontosan nem tudom a címet, de ha beírod keresőbe, ott megtalálod.
Receptre 800 forint körül van, recept nélkül 3000.
Ja, és a doboza szerint a tejpép is teljes értékű kaja, sztem a tápit elfelejthetitek. Folyadékot meg úgyis iszik, anyatejet vagy mást adsz neki, ha az már kevés.
Persze nem vagyok szakembör.Kép

Naná, hogy nem fogadja el a tápszert Márk úrfi, ha mindenféle plüss állatkákkal etetik!Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


sziasztok!

Én már adtam kekszet gyümibe vagy egy kis maradék tápiba belemorzsolva. A Dm-be vettem Hipp Babykeksz.

Szilvi!
Nem gondoltál arra, hogy nem tápival pótolod ki a kajákat, hanem gyümivel aztán meg főzelékkel? Szerintem az hülyeség, hogy 1 éves koráig mást nem kaphat, itt majdnem mindenki 4 hónapos kora óta hozzátáplál a picinek, de Te tudod.

Mi most azzal kínlódtunk, hogy betegség után visszaszokjunk a kanálra. Szegénykémnek bizti fájt a torka amikor beteg volt mert kanállal alig ettünk csak cumisüvegből. Most már sokkal jobb Kép

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Sziasztok!

Igazság szeritn tök össze vagyok zavarodva. Márk mindent eszik. Főzit, gyümit, tejpépet és kevéske anyatejet.
Igazából a doki szerint kellene a tápit adni. Ja, és a védőnéni szerint. Ha ők nem mondták volna, nem eröltetném én sem a tápit.

Gabi
most, hogy mondod, lehet, hogy az a bajKépA túl sok plüss állatka. KépKépNa, majd elveszem a gyerektől.
Angi
Lackónál elsőre is gond volt a kanál megszokása?

Szilvi és Márk

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi!

Nem mondanám, hoyg gond volt inkább csak ismeretlen, hamar ügyesen evett, most is van hogy a partedlire nem megy semmi maikor a kaja egy kicsit sűrűbb.

Szerintem azért mondják a tápszert, mert abba vannak olyan vitaminok ami nem bizti, hoyg más kajákban van. Ez csak egy gondolat Kép

Angi+Lackó

Kép
Kép
gangi
 
 


Szillllyjjjasztok!

Elolvastam a Sinlacos és a tejpépes (Milupa) dobozokat (3 hónap után ideje voltKép), mert kíváncsi voltam, hogy tényleg teljes értékű-e, ahogy mondják és végülis 90%-ban ugyanazok az ásványi anyagok, vitaminok stb. vannak bennük, mint a tápiban.
Szilvi, ha esetleg rákérdezel a dokinál, hogy miért ragaszkodnak hozzá, hogy add Márknak, írdd meg léccccci, kíváncsi vagyok.
Nem vagyok tápszerellenes, sőt, Lívia azt kap reggel + este, csak nemtom, hogy igaz-e az, ami rá van írva a csomagolásokra.

Pussssssz!

Kép

Már ekkora a fogacska!
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Lányok!Kép

A Similac az a Sinlac?????Kép

Gabuska!Kép

Hú de cuki fogacskaKép

Lányok!Kép

Mi így eszünk most:
7-kor 270ml tápszer(NUTRILON AR+sima keveréke)
10-11: gyümölcs
2: ebéd főzelék
délután 120 ml tápszert adok már csak mert már nagyon nagy LívikeKép
este 8-kor 270 ml tápszer.

Lívi 7 hós lesz, szerintetek ok így az étkezés vagy módosítani kell valamit?
Délutánra már mástr kellene adnom???

Mea
mea
 
 


Mea!

Még nem hallottam Similacról.

Ma elkezdett mászni a jányom!

Kaja: sztem oké!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Mea,

szerintem délután is adjál neki nyugodtan az ebéd - maradványból.

Régen irtam már, mert teljesen leköt a kislurkóm, de már ő sem nagyon szopizik.
8-kor: szopi
9 fél 10: gyümi
12 fél 1: főzelék
4 fél 5: ebéd maradék, direkt többet csinálok
fél 8, 8-kor: szopi + 210 tápszer

Kevin is 14-én lesz 7-hós.

Üdv,
Zsu
spanci
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem írtam ide, olvasni azonban olvaslak Benneteket. Hamarosan újra csatlakozom hozzátok, Benedek 21 hetes már és hamarosan elkezdem a hozzátápit, annál is inkább, mert nem szopik csak lefekvéshez és éjjel, különben fejek és kanállal fogadja csak el. Már most rengeteg kérdésem van! Kép

Mea!
http://www.mivelle.hu/Similac1.htm

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba!Kép

Köszi a honlap címet, de akkor ez nem az a tápszer amiről itt mindenki beszél????
(Sinlac)
Vagy akkor ez mi???Kép

Sapnci!Kép
Köszi a tippet de üvegest eszünk abból meg nem marad délutánraKép

Tejpép nem jó délutáni haminak?
Adhatom a simát vagy az nem jó még 7 hósan???
(tejalapú)

Gabuska!Kép

Gratula a mászó kislányodhozKépKépKép

Lívi továbbra is csak gurul és nem ül.

Ugye ez még nem gond????

Mea
mea
 
 


Mea!
Nincs meg neked véletlenül az őszi topic közvetlen elérési útvonala?
Mert nem nyílik meg, nekem meg nincs megKép
Bemésolnád, ha megvan?
KösziKép
Barbi

Ja, mi tejpépet eszünk uzsira (sinlac-ot), ez szentjánoskenyérmag és rizs alapú pép. Dokinéni/bácsi tudja receptre felírni.Kép gyümit is lehet bele keverni.
Néha sima boltit is szoktam adni Leonnnak.
És ő se mászik, ül egyedül, ne izgulj!KépKép
Kicsit husibbak, biztos azértKép

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Mea,
köszi a gratulációt!
A Sinlac rizspép, a tejpép az más. Az úgy néz ki kész állapotban, mint a tejbegríz. És olyan fincsi is!Kép
A tejpépet mindig úgy adom neki, ahogy épp kijön, mindegy, hogy ebéd, tízórai vagy uzsi.
Viszont mindkettőhöz lehet keverni gyümölcsöt is.

Livicsek sem ül még egyedül, csak egy pár másodpercig támasztja meg magát a kezével a lába mellett, de az még közel sem ülés.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Rohadt Babanet nemküldte el az üzimet.
Szóval én sem tudok a másik topikba bemenni.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: