Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

bocsi,hogy úgy eltűntem, de Nóri már megint összeszedett valami vírust. Most másfél hétig járt oviba,aztán hétvégén jött ki a kór. Szóval most itthon van.

Én meg holnap kezdem a melót!!! :( Így holnap Apa lesz itthon vele. :)

Szilvi,
gratulálok a méretekhez!!! hogy vagy különben??? Gyerkőc tudja már hogy lesz kistesó?j vagy még nem mondtátok neki?

Cas,
Csilla jobban van már? Egyetértek veled, én is nagyon unom már a telet. Nekem is Nóri folyton beteg, már elegem van a vírusokból.

De nálunk már nyílik a kertben a hóvirág, meg bújnak kifelé a tulipánok. :)

Kismok,
gyönyörű a szobátok, nagyon tetszik!!!Tök jó hogy ti ilyen kreatívok vagytok!!!

Na puszi mindenkinek , megyek készülök holnapra, még főznöm kell meg összerakni a cuccokat amiket be kell vinnem a melóhelyre.

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Ja és Kia, nagyon örülök hogy ilyen jól veszitek a bölcsit!!!
Nagyon édes a Kisfiad a katicával!!!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Kia helyes a katica!
Gem Szilvit csüt reggel fogják császározni, kicsit aggódik, de nagyon jól vannak egyébként, bár a nagyfia és a férje éppen beszedtek valami vírust, úgyhogy lehet be se mehetnek hozzá.
Nini jobbulást a kiscsajnak, neked meg kitartás!

Kép
nyafi
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma nagyon téliesen indult a nap, de szép lett az idő...

Köszönöm!

Ma is nagyon jól sikerült a bölcsi.
9-kor megérkeztünk, átöltöztettem... és már indult is be a többiekhez... (el sem köszönt tőlem :lol: )
Hazajöttem, 11 után mentem vissza érte...
A gondozónő megnézte, hogy elfogadja e az ebédet tőle... megebédelt és azt mondta ő is lefexik a kiságyra, mint a többiek :shock: :D
Így holnap vinnünk kell egy alvótársat - pár percik lefekszik majd az ágyra....
Az első héten még nem aludt ott senki...

Nórinak JOBBULÁST!
..na és Szilviéknek is!
...akkor holnap szül... ha írsz neki Nyafi DRUKKOLUNK!!!!!!!!+++++++

Ninikek
Meló... nem is akarok belegondolni... bő 3 hét és én is megyek :?
Majd gyere és mesélj, hogy milyen újra melózni....

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


köszi az érdeklődést lányok! :D Csilla már jól van, szerencsére gyorsan hatott az antibio!
Közben Sebivel is szerencsésen átestünk az orrmandula műtéten (jó nagy volt a mandula), a többi "alkatrész" (gége, garat, hallójárat) rendben van, így remélhetőleg hamarosan rendeződik a hallása (és bebizonyosodik, hogy tényleg csak az orrmandula okozta a problémát).
amúgy ha vkinek úgy alakul, hogy szükséges a gyereknél vmilyen fül-orr-gégészeti műtét, akkor a Szt.Imre kórházat nagyon tudom ajánlani, nagyszerű ellátásban részesültünk!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas!
Szupeeer!! Örülök Sebinek nagyon, s persze Csillának is, hogy jobban van!!

Kia!
Ügyes nagyon Levi, s valszeg ebben a te "kezed" is benne van, hogy ilyen jól veszi a bölcsit!

Ninike!
Jobbulás Nórinak! Még jó,hogy Apának ilyen munkája van! Nálunk ez nem lenne egyszerű :roll:

Szilvinek mennek a drukkok holnapra! Hihetetlen, hogy nemrég még a "nagyokért " izgultunk, s most már jönnek a tesók (ezt már írtam, de még fogom egy párszor, mert tényleg felfoghatatlan)

Gem!
Biztos nem lesz egyszerű Zsófival, ha ilyen szélvész Kisasszony! De majd - gondolom- utánozza Rebekát, ahogyan ő segít majd a hugival! Hááát igen, egy kiscsaj jó lenne, de van egy weboldal (midjárt felrakom), s ott az apuka-anyuka-gyermek születési időpontjából ki lehet számolni, hogy fiú vagy lány...nekünk hármaska is fiú lett...bár Kristófnak lánynak kéne lennie, sógornőmnek fiúnka....tehát nem 100%.... :roll:
Hízogatok, ez most furább, mert már kezdett formám lenni (na nem csúcs, de valamiféle), tünetem nem sok van, a pocim szurkál néha, s kb. ennyi...nem vagyok vészesen álmos (főleg, hogy nem szedek reggel, s délben utrogestant), a puffadás sem olyan vészes....lehet, hogy a legtöbb tünetemet az utro produkálta?....én egyik fiúval sem voltam túl tünetgazdag 8)
Nekem is sok tervem van, lakásfelújítás vagy költözés (mi ugyebár béreljük a lakást, sajátra esély sincs egyenlőre), haza is kell valamikor menni a nyár elején...szóval telnek a napok....anyu, s anyósék pénteken mennek haza, üres lesz a ház, biztos lesz jó, de sok rossz oldala is 8) Most így hiretelen ennyi..ha és itt is iszonyat szar idő van, ahhoz képest, hogy milyen szokott lenni :twisted:

Ha kérhetem nézzétek már meg meg, hogy kinek milyen a találati aránya!! Bárkire ki lehet próbálni!
http://dabsy.de/wunschbaby/wunschbaby_e ... aby_e.html

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Kia nagyon ügyes a fiad! És te is, hiszen Levi úgy tűnik akkor semmit se érzékel abból,amik benned felmerülnek rossz érzések. Megírom Szilvinek!
Cas mi baja volt a hallásával Sebinek? Ezt nem is tudtam. Jó,hogy jól sült el minden!
Szilvi megnézem a tesztet mindjárt.

Kép
nyafi
 
 


Azt írja, hogy Abigél fiú lesz :lol:

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
Az egyik óvónénink zargatott, hogy menjünk el hallásvizsgálatra, mert szerinte nem hall a gyerek rendesen.
Nyáron voltunk, ki is jött, hogy kb. olyan, mintha mindkét füle be lenne dugva, nagyon nagy eséllyel a megnagyobbodott orrmandula okozza a zűrt. De ez még nem győzött meg.
Aztán ősszel voltunk egy másik fajta hallásvizsgálaton, ahol már konkrétabb lett a dolog: egy bizonyos frekvencia-tartományban nem hall rendesen. Még ez után is hezitáltam.
Aztán a logopédus 3 hónap után bekérte a hallásvizsgálat leletet, mert nem haladtak megfelelően a gyerekkel, és ő mondta ki a végső ítéletet: nincs mese, szükséges az operáció, mert így majdnem képtelenség megtanulnia tisztán beszélni, hiszen nem hallja a különbséget (és akkor az írás-olvasás hol van még?!).

Szilvi72
Ennek a tesztnek nem hinnék, nekem mindkét gyerek fiú szerinte. :lol:
Amit viszont tudok ajánlani,az az ingázás. Nekem nagyon jól megy, elég sok barátnőmnél próbáltam, és eddig 100% a referenciám :) (Egyébként e szerint a jóslás szerint lesz mégegy lányunk, jajjjj.... :lol:)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Most írom a diplomámat a csecsemők táplálkozásáról. A szakdolgozatom megírásához szükségem van kutatásra, ezért szeretnélek kérni titeket, hogy segítsetek nekem azzal, hogy a kérdőívet kitöltitek és visszakülditek nekem.

Itt megtekintheti a közzétett űrlapot: https://spreadsheets.google.com/viewfor ... blI0WVE6MA

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gazsi Krisztiánné Kosicsár Ágnes
gigike22
 
 


Cas!
Nem is tudtam, hogy emiatt kellett kivenni Sebi orrmandulajat. Csak azert mondom, mert tavaly juniusban Rebeka ugyanezen a muteten esett at, plusz neki meg egy-egy csovecsket is bedugtak a fuleibe, mert allitolag az orrmandula formaja miatt folyadek gyulemlett fel mindket fuleben, es ez akadalyozta a hallast bizonyos frekvencian. A csovek azert kellettek, hogy a fulek kiszellozzenek. Meg mindig bent vannak, rendszeresen jarunk a csajszival kontrollra. Elvileg a csovecskek idovel kiesnek majd maguktol. Es mi is logopedosuzunk, tulkepp rogton a beavatkozas utan kezdtuk, es lathato a javulas. Sokkal nyitottab lett, hatarozottan jobban hall (amikor akar :lol: ), szoval nekunk nagyon megerte. Persze meg mindig messze van korosztalya atlagjatol, de azert szepen halad, es en bizom benne, hogy masfel ev alatt behozza a lemaradasat.

Szilvi
Csodajot multattam ezen a kalkulatoron. Szerinte mindket lanyom fiu, sot mi tobb, en is fiu vagyok :lol: :lol: :lol:

Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Nálunk mindkét gyerek fiu a teszt szerint. De hát ezek a tesztek ilyenek, 50-50% az esélye, hogy bejöjjön. :wink: A biztos az, amikor megszületik, mi Ritát végig nem tudtuk, fiu vagy lány lesz-e. Mikor megszületett, lánynévből még kettő közül nem döntöttünk, ott a helyszínen kellett eldönteni, hogy Mirtill vagy Rita legyen-e. 8)

Szilvinek itt a nagy nap, talán lassan már túl is van rajta, és úszik a boldogságban. :D :D :D Minden jót nekik!!

Mi itt lakunk a Szent Imre szomszédságában, nagyon szeretem, hiszen itt született mindkét pockom. Örülök, hogy neked is jó tapasztalatod van vele, Cas. Azért remélem, nem kell hasonló műtétre sort keríteni nálunk. Jelenleg inkább a kisasszony hallásélességével van probléma, ugyanis azt is megérti, ha a másik szobában halkan mondunk egymásnak valamit (pl. Hozol a boltból Túró Rudit? mire Rita a másik szobából: tújójóóóóóóóó).

Kia, ügyesek vagytok, remélem, nekünk is ilyen jól fog menni majd az oviba szoktatás jövő januárban.

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Gem
Nálunk nem volt folyadék a hallójáratokban (így az a tubusos megoldás, ami nálatok, fel sem merült), "mindössze" az óriási orrmandula miatt beszívódtak kicsit a dobhártyák, és ebből kifolyólag persze nem is működtek 100%-osan.
Illetve a logopédus is magyarázott vmi olyat, hogy a zöngés-zöngétlen hangok képzésénél/hallásánál (? már nemtom melyiket mondta :oops: ) nem mindegy, hogy az üregek (arc-orrmellék-homlok?) hogyan rezonálnak, de a nagy orrmandula ezeknek tuti bekavar.
És a logopédus milyen nyelven foglalkozik Rebekával? És akkor ő most tulképp hány nyelvet ért/használ?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas
Rebekaval flamandul foglalkozik a pszichologus, mert az iskolaban ezt a nyelvet beszelik, ergo ezt kell a leghamarabb szintre hozni.
Erti a gyerek a magyart es a spanyolt is tokeletesen, magyarul meg csak-csak kommunikal, de spanyolul nem nagyon akar. Persze tudna, csak egy kicsit meg kene eroltetnie magat, de ez nem mindig megy, mar termeszetebol adodoan sem.
A magyarja sincs 4 es fel eves szinten, szerintem olyan 3 es fel evesnek felelhet meg, de akkor is nagyon sokat javult az utobbi evben.
Epp ma reggel dobbentem le valamin. Valamit emlitettem a paromnak az ovival kapcsolatosan, ami nekem tok evidens volt, mert a gyerek mar honapok ota beszel rola, a paromnak viszont ujdonsagszamba ment. :wink: Szoval sokkal tobb info jon at tole magyarul, mint spanyolul.
Nagyon bizom benne, hogy a juniustol valo otthonletem Rebekanak is hasznos lesz a nyelvfejlesztes tekinteteben is.

Egyebkent meggyozodesem, hogy mindenki mas kepessegekkel szuletik. Rebeka sokmindenben jo, de a nyelverzeke nincs a topon. Zsofi szinte jobban nyomatja az apjaval a spanyolt, mint novere, es neha mar a flamand szavak is bekavarnak nala. A minap kerdezte tole az apja spanyolul, hogy ker-e vizet. Mire a kiscsaj: "Jaaaa, agua". Szetrohogom magam rajta, annyira jo fej. A "ja" ugye flamandul az "igen", az "agua" meg spanyolul a "viz". Es nagyon kovetkezetesen hasznalja mindkettonkkel a sajat nyelvunket. Szoval ha ejszaka tolem ker vizet, siman magyarul mondja, az apjanak meg spanyolul. Hogy ezt hogy csinalja, azt nem tudom...
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Szilvi tényleg már babázhat!! Puszi nekik!! s jobbulást a "nagy"fiúknak!

Gem - nagyon jó sztorik....már említettem, hogy nekünk is van baráti párunk, ahol a szülők kétnyelvűek....hihetetlen, hogy mire képesek a gyerekek, agyukhoz a mienk egy nagy nulllllaaaa :-)
Férjurad még Zsófizik otthon, - gondolom ezért van az, hogy Zsófi már ilyen jól nyomatja a spanyolt, s persze valószínűleg már a beszélőkéje is, mint Rebekának!

Dorottya - legalább tudod, hogy Réka hallása jó, s ha nem ért valamit, az azért van, mert nem akarja érteni :wink:

Cas - na mostantól Sebi még a "rossz" hallására sem hivatkozhat 8)
harmadik :lol: akkor tessék belehúzni gyorsan!!! :D

Köszönöm a próbákat!!! Legalább jól mulatattok! Én meg még reménykedem :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


+1x: arra gondoltam, hogy Zsófi beszélőkéje is JOBB, BESZÉDFEJLŐDÉSE GYORSABB, mint Rebekának....csak a fentiből a nagybetűs rész kimaradt :oops: :oops: lehet terhes vagyok :roll:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!

Szilvia, én is megcsináltam a tesztet, Blanka fiú és a pocaklakó is az lesz :) Egyébként engem is nagyon foglalkoztat, valahogy attól kezdve könnyebben el tudom képzelni a kis jövevényt.

Holnap megyek 12 hetesre, állítólag előfordulhat, hogy már ott is látnak valamit, de nem fűzök ehhez nagy reményeket. Ahhoz már annál inkább, hogy rendben lesz a babó és fog mocorogni rendesen.

Gem, nagyon jók ezek a történetek, tényleg nem semmi, hogy több nyelven így tudnak különbségeket tenni. Flamandul otthon szoktatok beszélni? Feltételezem egymással a pároddal???

Cas, örülök, hogy jól ment a műtét. Azért jó, hogy felfedeztétek ti és a szakemberek együtt, hogy mi lehet a probléma forrása.

Kia, ügyesek vagytok nagyon a bölcsivel.

Velünk semmi különös, hányinger múlóban, bár azért még vissza-visszaköszön.

Ja még annyi, hogy Blankának lehet valami frusztrációja a kezével kapcsolatban, persze csak viccelek, nagyon muris, hogy nyilatkozik róla. Egyik este elalvás előtt nézegette az enyémet: "Kis kéz, nagy kéz. Nekem is kell ilyen nagy, cseréljük ki. Elmegyünk a doktorbácsihoz, leválasztja :shock: és áttesszük nekem."
Másnap reggel kértem az ágyban, hogy masszírozza meg a hátamat, ő mondja, hogy nem. Kérdezem miért? "Mert Blankának kicsi a keze, tud csak játszani vele. Nem tud maszírozni"

Olyan jókat derültem, amúgy is tiszta apja, akinek folyton az volt a baja, amíg kosarazott, hogy nem elég nagy a keze :) :) :)

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Gem
Azért nyilván nem könnyű nekik egyszerre ennyi nyelvvel ismerkedni! Ráadásul ha nem volt rendben a hallása, még nehezebb lehetett neki.
(Jópofa lehet ez a kevert beszéd. :lol: Sógornőmnek van spanyol-francia párja, viszont Bécsben ismerkedtek meg, aztán itt éltek pár évet. így az otthoni nyelvük a német lett, társaságban viszont az angol, mert azt értette mindenki, és persze a magyar, mikor Hugo már elég jól megtanult. Néha persze akadtak vicces mondatok, főleg mikor sógornőm is nekikezdett spanyolt tanulni... azt a keverék beszélgetést?! :lol:)
És tuti, hogy adottság kérdése is, anno engem nagyon sokat nyúztak a némettel, és alig-alig jutottam valamire. Öcsém bezzeg simán megtanult angolul, aztán németül is, és most az egyetemen latinból is simán ötöst kapott. (Na jó, ő meg matekból küszködött mindig, nem győztem korrepetálni, mert nekem meg az ment magától értetődően.)

Szilvi72
Hát a szelektív halláson sajnos semmiféle műtét nem segít?! :twisted: :twisted: :twisted:
Harmadik?! Ááááá, még egy darabig tuti nem. 5 éve ülök itthon, kezdek belefásulni. Kell egy kis "kikapcsolódás". Aztán ki tudja, 1 év munka után lehet, hogy megint itt fogok gömbölyödni, mert mennyivel jobb volt itthon babázni?! :lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilviéknél megjött KicsiMáté, 4050 gr, 58cm, csaszi. Egészséget, sok tejecskét!

Kép
nyafi
 
 


]Gratula KicsiMáténak!! aki nem is olyan kicsi :roll:
Sok tejcsit, nagyon sok boldogságot!

Egyébként Benneteket Nyafi hol lehet még megtalálni??? Mert ugyebár az Anyatanya az nem nagyon mozog, pont egy pár hete néztem....hol bujkáltok???

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


4050 gramm???! Az már igen! Nagyon kedves neve van, igazán jó választás. :D Remélem, mindannyian jól vannak, és van bőven tejci a "csöppségnek". :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Szilviéknek nagy-nagy gratula Máté-babához!!! :D

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Titti - jól vagytok?? már régen nem jelentkeztél...mikor lesz a műtét??

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


sziasztok!
ígérem holnap írok ,de most nagyon sok a dolgom.

azért annyit:

Máté babához nagyon gratulálok!!!! Szép nagy baba!!!


ja és örülök hogy Sebi jobban van!!! Egyébként csak mesélem hogy én 4 évesen teljesen süket lettem, és hónapokba telt, mire rájöttek hogy orrmandula a ludas. Kivették és szuper lett a hallásom!

Szóval minden ok lesz!!!
Majd holnap jövök!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Szilvinek nagy szeretettel gratulálok Máté babához!!!


Ma voltam uh-n, 5,9 cm-es a babó és minden egyéb rendben. Olyan jó volt látni.

Kép

Kép
szisz05
 
 


Szisz, veled örülünk! Hol voltatok UH-n? Ti a váci kórházhoz tartoztok?

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Szilvia mi az anyatanyán vagyunk, de a 2007 novemberi babák oldalon. Annó itt is voltunk, aztán átköltöztünk oda, hogy nyugodtan írhassunk az életünkről és ne csámcsogjanak rajta mindenféle idegenek. Még most is szoktak hozzánk csatlakozni, jó kis csapat van ott. Szilvit ismered onnan, meg Ancsát, bár ő ritkán ír oda...Nem is tudom ki van még onnan itt.Más talán nem...Ott is vannak most új pocakosok, 3 gyerekesek, meg olyan kakukktojás egykölkösök, mint én :lol:

Kép
nyafi
 
 


Ez nagyon jó hír szisz!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Cas
Remélem rendben lesz Sebi hallása! DRUKK!!!

Szilviéknek nagy GRATULA a nagy MÁTÉHOZ!!
Sok Boldogságot!

Sziszi
Neked is Gratula... már 6cm-esek vagytok :lol:

Hétfőn lesz az első igazi bölcsis napunk... 8-ra kell vinni és marad délutánig...
A péntek nagyon jól sikerült... elaludt a többiekkel fél 1-kor és fél 3-kor ébredt (az utolsó ébredőkkel együtt).

...a gombóc a torkomban van...fura így látni Levit... néha a sírás környékez :roll:

Holnapra :P Boldog Nőnapot Mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia, kitartás!! A gombócot meg tudom érteni, néha én is érzem, pedig Rita csak jövőre megy oviba.

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Sziasztok!

Gratula Máté babához! Nagyon szép méretekkel született. Sok tejcsit és jó egészséget!!!!

Kia: Nagyon ügyes Levi fiad. Így öröm a bölcsibe szoktatás!

szisz05: Gratula a babócához!

Látom szóba került az orrmandula műtét. Ezen még nekünk is át kell esni. Számomra nagyon ilyesztő a dolog. állítólag nagyon rosszul viselik a gyerkőcök.

Cas: Szomorú, hogy műtétre kerül a sor. A sógorom fiának chippes hallókészüléket kellett beültetni. Ő speciális siket iskolába jár. A műtét után viszont nagyon gyorsan fejlődött a beszéde.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Rékus
Az orrmandula-műtét nálunk semmiféle problémát nem okozott! Sebinek annyi maradt meg belőle, hogy milyen jó volt a kórházban, mert mennyit játszottunk. :roll: (Na jó, a kötelező vérvételt azért annyira nem élvezte.)
Nekem az a 1/4 óra, amíg bent volt a műtőben, elég gyomorszorító élmény volt, de ettől eltekintve nem volt semmi gond. (egyszer sírt, de mint kiderült, nem fájt semmije, hanem nagyon hiányzott neki Csilla :D)
Nálatok miért merült fel a műtét?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Kia milyen az egész napos böli Levinek? És te hogy érzed magad, most, hogy még nem dolgozol, (bár már mindjárt) és a kisfiad sincs otthon...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Ma már végig a bölcsiben lesz Levi... :lol:
Köszi, Nyafi... megvagyok.... hiányzik napközben, de így legalább megy a főzés, takarítás...
Kedden - 1 hét múlva - megyünk Bp-re... leszerelni....
Aztán már itt lesz a munkahelyem... :(

Manó nagyon élvezi a bölcsit.. jóban van a dadájával, a gyerekekkel...

...azt nem is írtam még, hogy fogytam 2 kg-ot.... :P végre annyi vagyok, mint Levi előtt - de még így is fogyni kellene néhányt...

Az öcsémnak anno 5 évesen vették ki az orrmanduláját... őt nem viselte meg... (egyszerre voltunk kórházban - nekem akkor vették ki a garatot)
Emléxem ... csak azért sírt, hogy kísérjem el én is a műtőbe... pár perc volt az egész... aztán én következtem...

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Cas: Ricsike inkább a száján veszi a levegőt, ez este még jobban halatszódik. Többször horkol is. Szegeden az egyik legjobb doktornő vizsgálta. (A hallás problémával küzdő gyerekeket is hozzá viszik.) Azt mondta, hogy a hallásával nincs gond, de megvan nagyobbodva az orr mandulája és ezért javasolja a kivételét. Meg állítólag ha nagyobb az orrmandula, akkor a felfogott bacikkal folyamatosan vissza fertőzheti a gyereket és jön a torok mandula és fül probléma.
Még egyenlőre az is kérdés, hogy ki lesz vele otthon. Azt már tudom, hogy a műtét elött 1 héig kell otthon tartani. 1 nap a műtét és megfigyelés. De hogy utána meddig kell otthon lenni azt nem tudom???
A munkahelyemen biztos nem fogják díjjazni.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Rékus
A műtét után min. 1 hét gyógyulás, utána kontroll. Ha minden oké, akkor utána mehet közösségbe.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


sziasztok!

csak pár percre jöttem, mert rohanok!

Máté babához gratulálok!!! Jó egészséget és sok tejcsit kivánok!

Szisz, gratulálok a méreteitekhez, nagyon szépen fejlődtök!!!

sok puszi mindenkinek!

nálunk Nóri holnaptól újra megy oviba, túl van egy betegségen. Én meg dolgozom ezerrel. Ennyi van velünk.

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Nyafi,hogy írtál a csajoknak.:)
Nagyon köszönjük a gratulációkat kedvesek vagytok.:)
Jól vagyunk köszönjük,vagyis inkább Mátéval minden rendben,eddig egy szavam nem lehet,eszik alszik.Az első éjszakánk volt rémes,de túl éltük,gondolom még lesz ilyen vagy ehhez hasonló.:)
Levi nagyon beteg,már 1.5 hete.Eddig soha nem kellett neki adni antibiotikumot de most már nem lehetett megúszni,iszonyú csúnyán köhög és taknyos.
Lelkileg is megviselte,hogy nem voltam itthon.Büntet is rendesen,de majd remélem idővel minden a helyére kerül.
Mátéval nagyon aranyos,sokat ölelgeti,puszilgatja a kis arcát.Remélem nem kapja el a kis törpém a Levitől ezt a fránya betegséget.
A hasam nagyon fáj,sokkal jobban mint Levinél.
De remélem ez is hamar elmúlik mert már sokszor potyognak a könnyeim amikor fel kell állni.:(
Na ennyit rólunk.

Kismamák vigyázzatok magatokra

ha nem baj akkor teszek fel nektek képet
Kép

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Szilvi!
Nagyon helyes Mate! Vigyazz Levi lelkere, olyan kis erzekenyek ilyenkor! Es o meg raadasul beteg is, szegeny!
Orulok, hogy jol vagy, es kivanom, minel hamarabb legyel meg jobban!
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Szilvi
Nagyon szép a pici fiad! :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szilvi, gyönyörű a kis herceg! :D :D :D Kitartás az első néhány héthez, míg meggyógyulsz, Levi pedig megbékél a helyzettel. Az antibio pár nap alatt biztosan helyre hozza a nagyfiút. :wink: Férjed már jól van??

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


sziasztok!

Szilvi!
Még1x gratulálok Mátéhoz!!! Nagyon szép babácska!!!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Sziasztok!

Irtam egy kisregenyt, es elszallt. :evil:
...ugyhogy rovid leszek.

Koszi Szilvia a hianyolast. Olvaslak Benneteket, de nekem nem nagyon van mit irnom. Jo ido van, jatszoterezunk, setalunk, biciklizunk. En meg csak (el)vagyok... Aprilis 21-en lesz a mintavetel, aztan eldol a sorsom...

Mate babahoz oriasi gratula! Az Anyukanak es nagyobbik fiacskajanak mielobbi gyogyulast!

Cas, Sebi egy igazi kis hos, hogy ilyen jol viselte a mutetet. Nem hiaba na, az en kisvejem... :)

Kia, milyen kis pasis mar Levi. Orulok, hogy szereti a bolcsit. Mennek a drukkok lakas- es munka ugyben is! Gratu a fogyashoz. (Es semmit nem fogytam - el is vagyok keseredve, nincs akaraterom, nem vagyok kitarto...)

Nyafi, latom kepben vagy, irogatsz. De Magatokrol nem. Mi a helyzet?

Igyekszem majd surubben jonni, addig is ha valakit erdekel:
http://tittinapocska.blogspot.com/

Kép
tittina1982
 
 


Sziasztok! Nálunk! Giginek székrekedése van, ötleteket várok rostos ügyben, hogy kinek mit szeret a gyereke...
Melót még mindig szeretem.
Úgy néz ki, hogy idén is Mo-on nyaralunk, valahol Pécs környékén.
Gigi mostanában sűrűn ébred éjjel, legutóbb 4 órán át volt fenn...Rekordra hajt a kölyök...

Kép
nyafi
 
 


Szilvi17
Mégegyszer gratula a picihez, és köszi a képet, annyira jó ilyen tökmagokat nézegetni!!! :) Még-még!
Neked gyors regenerálódást!
(És állítólag ha már kapja az antibiót Levi, akkor már nem fertőzhet... gyors gyógyulást neki is!)

Titti
Sebi :D

Nyafi
Nálunk Sebi székrekedéses alkat nagyon kicsi korától. Ami bevált: sok-sok folyadék (lehetőség szerint rostos, pl. a sárgabaracklé/őszilé király!), sok gyümölcs (banán nem igazán, viszont állítólag a citrusfélék nagyon jók, csak azt Sebi meg nem bírja). Minél kevesebb csoki/kakaó (a kakaó is fog).
Ja, és én sütöm a kenyeret, aminek a fele teljes-kiőrlésű, és nagyon szeretik is. Ha esetleg ki akarod próbálni, leírom a receptet.
Éjjel 4 óra ébren?! huh! És akkor mit csináltok???

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Nyafi, nálunk is volt szenvedés a kakival. Nem tudom mit kap a bölcsiben, de nálunk bevált az, hogy minden nap eszik levest. És ha még ez sem elég, akkor kap este vacsira teljeskiőrlésű gabonakveréket tejbe felfőzve, mézzel.
Reggel garantált az eredmény - nálunk.
Örülök, hogy tetszik a munka. és sztem semmi baj azzal, hogy "csak" Mo-on fogtok nyaralni. Megjegyzem mi is csak ott... :)

Kép
tittina1982
 
 


Nyafi, székrekedéssel mi is küzdünk időnként, valahol hallottam, hogy a piciknek ez egy ilyen időszak (most áll át az emésztőrendszerük a felnőtt üzemmódra), hát, lehet, hogy tényleg van benne valami....Ami nálunk bevállt:

- aszalt áfonya, szilva, mazsola, barack (a legjobb az áfonya, akutt problémát is orvosol)
- paradicsomlé (ez csak az enyhébb esetekre)
- céklalé (ez a tuti szer, csak nem szereti az ízét sajnos.... lehet bioboltban kapni üveges céklalevet)
- a legújabb csodaszer: Spar-ban kapható Spar-os bio túró. Helyes negyed kilós dobozban van, bio termék, és mivel osztrák túró, nem olyan, mint amit itthon megszoktunk, hanem inkább egy mascarpone-túró félútra hasonlít. (A túró ugyanis csak nálunk néz ki így, más országokban teljesen más az elkészítése, mert máshol a félsajtok közé sorolják.) Az íze nagyon finom, lágy, édes (pedig természetesen nem édesített-cukrozott), úgyhogy Rita imádja. Ha Gigi szereti a Túró Rudit vagy a túrókrémet, akkor valószínűleg ez is csúszni fog neki. :wink:
- Kubu műanyag flakonosból a citrusos. A barackos fog, az epres nem csinál semmit. Legalábbis ahogy én tapasztaltam.
- megelőzésként: zöldségek és sok folyadék, csoki, kakaó, banán tiltólistára, húst mérséklettel (állítólag az is fog :roll: )

Nálunk ezzel a kúrával max. két nap alatt van kaki, de ha egy nap kimarad a kaki, akkor már másnap elkezdem a "kezelést". Eddig talán kétszer fordult elő, hogy nem jártam sikerrel, bár 4-5 napnál többet nem adok neki, mert már két nap után is bogyósat kakil, utána pedig már fáj is neki.

Mennyi ideje nincs kakija? Vagy úgy általánosságban székrekedéses?

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Sziasztok!

Nyafi: Székrekedésre Mira baby víz. Gyógynövényboltban és egy-két patikában is lehet venni. Nekünk annó a Tamarin lekvárt is ajánlotta a gyerekorvos, de azt végül mi nem használtuk.

Szilvi: Nagyon szép a Máté baba. Gratulálok nektek!!!!! Gyors gyógyulást.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Rékus, ezt eddig nem ismertem, most megnéztem a neten, és úgy érzem, ki fojuk próbálni. Köszönöm a tippet én is!! Szükség esetére fogunk ilyet itthon tartani.

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Sziasztok!

Szilvi
Jobbulást a nagy fiadnak ... és neked is!

Köszi Titti!
Jó kis blog :wink:

Székrekedés
Levinek 2008-ban volt az anyatejes időszakban... most nincs (kop-kop)... akár napi 3x is van kaki :lol:
Jó ötleteket írtatok.
Végső esetben a glicerines kúp jött be nekünk... (amikor már egy hete semmi....)
Sok folyadék, gyümölcsök!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: