Új privát üzeneted érkezett!

Reni!
Nálunk itt a lakótelepen Kata óvodája mellett van a bölcsi ( a városban van még ezenkívül 3 állami és 2 magán).
A törvény szerint 6 hónapos kortól kötelesek felvenni a gyerekeket.
Ez a bölcsi nagyon színvonalas mármint ami a gondozókat illeti ezért sokan szeretnék a gyereküket ebbe a bölcsibe járatni.
Én akkor mentem beiratni Pannát amikot 4 hónapos terhes voltam vele.Szerencsére felvették mert igazándiból itt sem fogadják akkora lelkesedéssel az 1 éven aluli gyerekeket.
Azt nem írom le mégegyszer, hogy miért kell bölcsibe mennie mert már lerágott csont itt a fórumon és szerintem mindenki kívűlről tudja.

Látom te sem unatkozol, előre is boldog házassági évfordulót kívánik nektek.

Kép

Kép
katus73
 
 


Preni: én is szerintem 2-3 hónapig olvasgattam a topicot csak úgy, mielött regisztráltam. Jó volt csak úgy kívülállóként egy kicsit belelátni a többiek "életébe". Tisztára mint egy kukkolás :oops: :oops: :oops: .
Jó hülyén hangzik :lol: .
De még jobb így köztetek :) .

Egyébként én is elszomorodtam egy kicsit, amikor olvastam, hogy jövő ilyenkorra már egy csomóan megint pocakosok lesztek, mert mi egy kicsit későbbre tervezzük a 2. babó érkezését, ahogy ezt már korábban írtam. Szóval csak azért, mert olyan jó lesz nektek megint megbeszélni, hogy kivel-mi történik. Na de talán nem leszek egyedül akkor sem, amikor én leszek pocakos :) .

Kép
marcy
 
 


Már egy órája nem írt senki :cry: .

Na jó, most én is mentem, mert nagybevásárlás lesz :lol: . Imádok vásárolni :lol: .
Babóka ma veszi fel először az új kiskabátját, remélem nem lesz nagyon nagy neki :lol: .


Kép
marcy
 
 

 
 

megjöttünk a sétából,plusz bnőzésből.
Amelita evett egy kis sütőtökpürét,most meg nagyon vigyorog és játszik.

Marcy:biztos lesz akkor is pocakostársad,én is ebben reménykedem mert még mindig nem tudom mikor lene a legjobb időzités.

Preni:islert imádom,küdhetsz.Jó sütögetést!Sajtos csiga,hm...de finom is az!!!

Csajok ha érdekel vkit kakós csiga recept,van egy nagyon tuti ,nem szárad ki mint amiket eddig sütöttem,szóljatok és feldobom.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Engem valami tuti sósrudacska recept érdekel. Valhol ettem valam i mennyeit, de már nem tudom ki sütötte... így nem tudom elkérni a receptet :(

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Katus!
Emlékszem ám, hogy miért kell vissza menned dolgozni!

Pil!
Engem érdekelne a kakós csigusz. Férjem imádja!

2. baba:
Én egyre inkább úgy érzem, hogy szeretnék kisöcsit v. húgit Petinek. Szavakkal elmondhatatlan milyen jó érzés anyának lenni. Ugyanakkor vacilálok az anyagiak miatt, na meg inkább a férjem! Viszont ha úgy döntünk, hogy lesz, akkor nekünk is Peti 2 éves kora előtt kell, hogy megfoganjon!

Ma 3X is elöntött a tej! Nem tudom mit ehettem, amitől ennyire beindult a tejtermelés!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, ma megmaszíroztam Olivért.. könyvből,, :) nagyon élveztük..
Ja, én is szeretnék csatlakozni a jövőre pocakosodókhoz.. így tervezzük.. Remélem lesz egy Orsink.. bár a párom Arturt szeretne.. a végén ikrek lesznek, de azt már közösen NEM szeretnénk :) Tényleg, nálunk nincsenek is ikresek..
Macsek, hogy én hogy jártam.. még jó, hogy úgy terveztem, hogy szar az idő, nem megyek sehova, most meg lóg a nyelvem, kiséláltunk a szigetre, ott körbe, és vissza.. bár szerencsére onnan már villamossal jöttünk..
itt egy kép:

Kép

Örömmel látom, hogy feléledt mindenki!!

Puszi

satuk
 
 


Satuk, hát igen, az Orsi szép név! :D ;)

pogacsa
 
 


Igen :) eddig csak jó tapasztalatom van.. és mindig mindenki csak erősíti, aki Orsolya.. :wink:

satuk
 
 


Ex: az első képen a adarabok amiből áll,a jobb alsón azt látod amit nyomni kell,a jobb felső meg kompletten.Nuby a márkája,ezervalamennyi volt,nekünk nagyon bejött.
Amelit azért raktam be mert 4 képből csinál képrácsot a progi.Itt kisasolta hogy eszek és olyankor le nem veszi rólam a szemét. :lol: :lol: :lol:
Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Hellóka!

Csajok ne csináljátok, én meg majd kitalálom, hogy jön a harmadik, mert kedvet kapok! Máté hazajött a Mimiétől, és egy kg homok hulott ki belőle. Állítólag segített tojást felverni, meg foghagymát beletenni a spenótba. Lehet, hogy ő lesz az új Lázár! :D

Pil: Sajna még mindig nem tettük fela képeket, férjem tudja csak. Mindig bealszik az altatásba, hulla estére. Majd még noszogatom. Kakaós sütit tedd fel, hátha hétvégén megcsináljuk.

Marcy: Te írtad, hogy pizzát ettél? Én is, semmi nem volt itthon.

Katus: Én már nem sajna a Máténál is megtapasztaltam az éjszakázást. Reméltem a Noinak jobb lesz az alvókája, nem jött be.
colett77
 
 


Pil! Ez mire használod? Nekem is volt, de én nem jöttem rá, hogy mire jó, elajándékoztam. Nem kellett volna, jó találmány?
colett77
 
 


Halihó!
Képzeljétek, ma a nagy kádban fürödtem a fiatalemberrel.. :) Naggyon élvezte, és.. :) olyan a kád dugója, hogy a dugó másik oldala egy gumikacsa.. no, ez aztán beindította Olivért.. majdnem vetődött érte.. mármint az ő kis nyugodt stílusában..
Olyan édes volt, nagyon-nagyon.. :)
Ja. erről is teszek képet... ha már úgy belejöttem..
Pil! Ameli kellett oda képrácsot is csak Vele lehet csinálni..

Kép

:)

satuk
 
 


Colett:oké,majd akkor ha tudjátok dobjátok fel.
Ez arra jó hogy beleteszem a gyümipépet,főzeléket akármit,és nyomom és belemegy a kanálba.nekem azért jó mert igy nem annyira malacka Ameli,van egy szabad kezem amivel meg tudom fogni az övét,mert ő közben nyúlt a tálba,szájába,kanálért,és minden "evés" után kismalac lett.
Hajrá 3. baba!!!! :wink: :wink:

Satuk:asszem kell még nekem is 3.,mert Ameli után KisPeti van tervben,viszont nagyon teccik nekem Olivéred,igy muszály lesz még egy csajszi.Merthogy Amelinek már kinéztem Bogyeszt,amire Pogi is áldását adta. :lol: :lol: :wink: :wink:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


A kakós csiga meg lemaradt
:lol:


Kakós csiga(ami nem szárad ki)

Hozzavalok:
50 dkg liszt
2.5 dl tej
1 szaritott eleszto
10 dkg cukor
csipet so
2 tojas
1 teavaj (10 dkg)
Poharba teszem az elesztot, 3-4 evokanal langyos tejjel es pici cukorral, allni hagyom. Kozben egy nagy talban osszekeverem a langyos lisztet, cukrot, soval, bele a tojasokat, majd a 10 dkg puha vajat, a langyos tejet es az elesztot.
Kezi mixerrel 7-8 perc alatt elobb lassu majd erosebb fokozaton dagasztom, majd meleg helyen kelni hagyom (45 perc). Kozben elkeszitem a tolteleket.

Toltelek:
1 teavaj olvasztva (vagy 1 dl olaj)
3 ek cukor
3 ek kakaopor
2 cs vanilias cukor
3 ek nutella
Osszekeverem oket, suru de folyekony massza lesz belole.
A tesztat lisztezett deszkara teszem, kezzel jo nagy teglalap alakra huzkodom, rakenem a kakaos masszat es feltekerem. 2 centis karikakra szeletelem, tepsiben meg fel orat kelni hagyom. 200 fokon 20-25 percig sul

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Bocsi,de eszembe jutott hogy imádok képeket feltenni

:lol: :lol: :lol:

Koncetrálunk-----csak úgy

Füles sapi-------az új haverok

Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Üdv!

Képek szuperek, köszi Pil., itt is.

Enyim Petinek kit szánjunk, megvan: Szilviék Renijét, legalább nem felejtik el egymás szülinapját. :lol:

Pil., akkor nálatok is 3 baba lesz. Kezdek kisebbségi érzést kapni. Mi kettőt tervezünk, ráadásul, több mint 2,5 év lesz köztük, hacsak egy véletlen közben nem jön. :D

Satuk, én még nem mertem így beletenni, de ahogy írtam, megpróbáljuk egyszer.

Jó, hogy mindenki aktívkodik.
Én most nem tudok mit írni. :( Kicsit kivagyok...de semmi komoly, csak úgy.

Na puszka.
Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,

Satuk: sajnalom a mai elmaradt randit. :(

Lanyok: nektek nem szakad le a derekatok furdetes kozben? Ezt foleg azoktol kerdezem, akik mar a nagy kadban furdetik a babat.

Igaz az, hogy a dio jo tejszaporito? Nem csinal zurt a baba pocakjaban, tudjatok, a multkor jol megszivtam a pisztaciaval, mar mindentol felek.

Pil: a kakaos csiga receptet koszi, mi is imadjuk, neha szoktam diosan is csinalni, az is nagyon fini! :D nyamnyam...

Ma is nagyon nyugos napunk volt 7x szopizott, pedig csak 5x szoktunk. Mindig azt csinalta, hogy kb. 5 perc utan abbahagyta, vagy bealudt. Mar azt hittem, estere megorulok a sok nyafogastol.

Nem tudom, hogy tudnam jobban kialakitani a napirendjet, mert estere hulla faradt, szerintem azert van az allando nyuszizes. Mi 3/4 8-kor furdetjuk, es utana az utolso szopi, elotte elvileg 5-kor kajal. Szeretnem elorebb hozni az esti macerat, de akkor meg nem lesz ehes, es nem tudom megetetni, ugyanott vagyok, mint igy. Ti hogy csinaljatok?

2. baba: mi is hugit szeretnenk!

Most megyek aludni, udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!!!

Sokat örlődtem írjak e vagy nem!Sajna van oka is a dolognak!

Mostanság valahogy nincs képezni kedvem,a másik meg Reninek reflux gyanúja van a sok bukás miatt!!!
Holnap megyünk a dokihoz,hogy hított e vagy fogyott!
remélem nincs semmi,de készülök a legrosszabbra!!!:(

Pil:Jó volt amit írtál,tetszett!
A képek is szupik,Ameli gyönyörű,és jófej!!!!
És az irtakkal egyet értek!!!!:)

Ex:Petinek is utólag is BOLDOG SZÜLINAPOT!Jó nagy már!!!!Nevettek már hangosan????

Méz!drukk a dokis dolgokban,és köszi a mailt!:)

Colett!!!Kár,hogy nem akkor jöttök,pedig olyan jó lett volna együtt fürcsizni a babókkal!:)
Hétvégén láttalak titeket az ablakból,mentetek a piacra!!!:)

Mi már két hete esszük a gyümölcsöt:almával kezdtük,és hétfőtöl a barackot esszük!!!
12-kor első a gyümi,utánna tápi!!
Először öklendezett a dolgoktól,mert nem jött rá,hogy nyelni is kéne!:)
15-20kanállal eszik meg naponta!!!A kaki is kezd egybe állni,én meg BEÁLLNI!!! :shock: :lol: (a szagtól):)

Hétvégén már jön a banán+alma,utánna bele a keksz!!!
Tudom tudom,alergia!!!
Én nem félek,régen is adták és fele ennyi szar nem volt,most mindentől óvnak!
Van persze némi alapja,de sajnos addig amíg minden szarra gyógyszert,homeót,vitamint szedünk lesz is!Mert innentől megszünt a természetes védekező képesség!
Engem anyuék úgy neveltek,hogy ne szedjek be sok gyógyszert,vitamint stb!És nem is vagyok allergiás,s beteges!!!(Ez némi hajlam kérdése is de nagyrésze ebben van)!
Persze ez csak az én véleményem,és leírom ha nem gond ez miböl is fakadt ki!
Ma voltam a Tescóban,és az üditők közt,voltak gyerek italok is ráirva 2-3éves kortól(ez olyan porból készíthető dolog)
Kiváncsiságból nézem az összetevőket,és benne aszpartán(édesitőszer)tudom egyenlőre nem bizonyított hivatalosan a rákkeltő hatása,de ha csak a logikát nézem 2-3 éves gyereknek édesítőszer?????Update???Vagy mi???
Na én ezekért vagyok pipa,nem ősrégi dolgokat kéne megmagyrázni(amin nagyanyáink felnöttek),ilyezgetni a kismamákat ezekkel,hanem az ilyen szarokat beszüntetni!Evvel kéne foglalkozni!!!
Ma bizonyára,szörnyülködünk az olyan etetésektől mint a zsír,olaj nélküli rántás-tejjel,pedig régen közkedvelt etetési ejárás volt,és fölnöttünk!Egészségben legtöbbször!Ma meglehet nézni az arányokat 10kismamából 3-4 szoptat csak!!!Na ez itt a baj!

Bocsánat ha valakit e elvi írás bántott nem rossz szándékkal írtam!:)

Amúgy még szeretném az újakat üdvözölni ez úton is,már jó ideje nem voltam!!!

Puszika mindenkinek!!!

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1159998153.74.jpg[/img] [/img]

Kép
szgoron
 
 


Na akkor én is bejelentkezem, ha már hiányoltatok! Kedves tőletek! :)

Sziasztok!

Minden rendben van velünk, de újabban valahogy előbújt belőlem a házitündér és inkább a családommal foglalkozom, rájuk dolgozom, mintsem a gép előtt lógok! Olvasni is már csak kb. 2-3 naponta szoktam, és azt sem alaposan, inkább csak kutyafuttában, keresve a számomra érdekes dolgokat. (Most pl. jó volt a rántott sajtos ötlet, köszi Macsek! :) )

Nóri továbbra is csak anyatejet kap, és nem is fog mást még jó darabig, ha továbbra is így állnak a dolgok (márminthogy van bőven). Már elérte a 7 kilót a lyány, olyan hurkás, hogy öröm nézni! Mosolyog, nevet, gagyog, kommunikál ezerrel. Pistivel is kacérkodik, annyira aranyosak ketten... Nem véletlenül akartam én ezt látni és megtapasztalni, márminthogy milyen két apróságot együtt nevelni. De azt már most mondhatom nektek, merthogy szóbajött a testvérprojekt is itt a topikban, hogy rohadt nehéz tud ám lenni néha!!!! Csak hogy tudjátok, mire vállalkoztok. Épp hogy kicsit meg lehetne pihenni az első után, máris újra terhesség, ráadásul akkor még ott van hozzá a pici (tehát nem lehet úgy kényeskedni, mint elsőre), aztán meg újra jön az éjszakázás, meg kettőt pelenkázni, úgy szoptatni, hogy közben a másik ráncigál, stb. Nem is tudom már, mikor aludtam egy jót utoljára! Szóval, csak bátraknak és legfőképpen erős idegzetűeknek való ez a dolog. (Ez utóbbit főleg arra értem, hogy mivel két baba mellett megoszlik a figyelem, önkéntelenül is bekövetkeznek olyan apró balesetek, amik egyébként nem történnének meg nagy valószínűséggel.) Ja, és a férjről még nem is szóltam, akire szintén egyre kevesebb ideje jut az ember lányának... De azért ne ijedjetek meg: összességében boldog vagyok én ám!! :lol:

Hát, röviden ennyi. És akkor dobok egy képet is, kedvcsinálónak:

Kép

Pusz, Hello
hello
 
 


Szilvi!
Nem kell meg ijedni a refluxtól ( bár először én is nagyon el voltam keseredve).
Kata 7 hónapos volt amikor megállapítátták nála.Úgy derült ki, hogy amikor abbahagytam a szoptatást és elkezdtem tápszert adni neki ( 7 hónaposan) egyre többet hörgött amikor etettük és egy kicsit köhécselt is.
Kapott a gyerekorvostól a köhögésre gyógyszert de az csak ideig-órái volt jó.
Ekkor elvittük egy tüdőgyógyászhoz aki beutalta gyomorvizsgálatra.( meg kell itatni vele egy kontraszt anyagot és 10 perc múlva ráfektetni egy gépre ami figyelemmel kíséri, hogy van -e visszaáramlás a gyomorból.) Teljesen fájdalommentes vizsgálat csak 15 percig mozdulatlanul vagy majdnem mozdulatlanul kell feküdni a kicsinek.Természetesen ott lehettek vele.
A vizsgálat után kiderült, hogy Kata refluxos kapott egy kellemes ízű folyékony gyógyszert amit ha jól emlékszem naponta 3x kellett neki adni étkezés előtt 15 perccel.
A tünetek azonnal megszűntek és másfél éves korára teljesen elmúlt.

Testvér: csatlakozom Hellóhoz, bizony nem könnyű két kisgyerekkel főleg ha a nagyobbik még nem önálló.Szerencsére nálunk Kata egyedül megy a Wc-re és ki is törli a popsiját, egyedül eszik és megérti ha szoptatok olyankor szépen csendben játszik vagy nézi a mesét.
Persze nálunk is előfordul, hogy nagyon hangosan beszél és felkelti a kicsit.
Ha nem járna óvodába akkor biztosan nehezebb lenne de így nem panaszkodom.

Macsek!
Panna is 17 órakor eszik és 1/2 8 - 8 fele fürdik, ő is nagyon álmos addigra de legalább az esti szopi után egyből elalszik.

Én Reni Petikéjét néztem ki Pannának :oops:

Ex!
Ne legyen rossz kedved.Bár amilyen szar idő van nem csodálom.
Mi van a férjeddel remélem nem beteg, hogy az urológiára kellett mennetek?

Kép

Kép
katus73
 
 


Tegnap találkoztam az egyik szomszéd anyukával akinek 1 éves a gyereke.
A gyerek nyakába egy borostyán gyöngyökből fűzött nyaklánc volt.
Azt mondta, hogy csillapítja a fogzási fájdalmakat és nekik nagyon bevált a gyerek miután felteték a nyakláncot a nyakába már egyáltalán nem szenvedett a fogak kibújásától pedig előtte nagyon fájt neki.

Ti hallottatok már erről?
Mert én valahol olvastam róla csak már nem tudom, hogy hol és mit.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Én is elég rég voltam, de próbálom újra felvenni a ritmust, bár nem mindíg sikerül :oops:

Szorgon: Reflux miatt :( De ahogy Katus írta, lehet kezelni a dolgot. Persze azért nem jó.

Hello, örülök, hogy hallunk rólatok!

Pil.: Édes Ameli! Mire használod azt a kanál szerű tüneményt? Én is ki fogom próbálni a kakaós csigát! Köszi! Mi is nagyon szeretjük.

Tesóval mi is úgy próbálkozunk, valószínű, hogy még 2 éves kora előtt össze kéne jönni a babónak. Bár meg kell pontosan kérdeznem, hogy Ausztriában hogy megy a dolog 2. gyerek esetén. Az biztos, hogy 2,5 évig lehetek otthon. Aztán majd ahhoz igazítunk, hogy járunk jobban. :wink: Látom többen is beszéltek 3. gyerekről. Egyenlőre mi is 3-at szeretnénk, aztán lehet, hogy a 2. után újra gondoljuk. :)

Szegény Mátém nem nagyon tud aludni mostanság. Ma is teljes fronton "támadnak" a munkások. Víz, gáz, villany, falak. Mindenhol fúrnak, úgyhogy 7-en szorultunk be 2 szobába. Itt vannak sógornőmék, a 2 éves gyerekkel, akit így elég nehéz lekötni. Most is itt szereli a gépet, amíg én írok.

Ha kicsit felszabadulok, akkor olvasok majd újra, és reagálok. :)
Szép napot!

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok!
Voltunk dokinál,de csak azt kell csinálni mint eddig,szivmni az orrát.De mit csináljak ha nem jön ki a trutyi?Hiába cseppentek,meg orrsprézek előtte,úgyse mindig jön.

Megittam a gravi milkemet,majd beszámolok az eredményről.


Szilvi:drukkolok nagyon holnapra,de ne fordulj magadba,gyere és beszélgess velünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hello:akkor én asszem várok amig Ameli elmegy oviba,mert én nem vagyok bator.

Macsek:köszi a sajt ötletet,teszek igy még egy próbát.Én ezt eddig nem is hallottam.
Mi 7-kor fürdetünk,mert nem birja ki annál tovább,igy fél 8 körül eszik,néha rögtön elalszik,néha meg nem.De előtte is változó mikor eszik.Szóval nagy napirend nincs,csak a fürcsi idő ami szinte mindig ugyanaz.

Ex:hát ezt még nem mondanám tutira hogy 3 lesz,mert nagyban függ majd sokmindentől(értsd:pénz) :wink: ,de én szeretnék.Ill.Peti is,de tényleg majd attól függ akkor milyen helyzet lesz.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Hát igen van abban valami,amit Hello írt.Nálunk ugy Alexa még csak most múlt két éves,még nem szoba tiszta,még nem eszik egyedül,illetve,ha igen akkor úszik az egész étkező.
Nekem magával a terhességgel nem volt problémám,ugyanúgy emelgettem őt ,emg mindent csináltam,csak a végét bírtam nehezen,mert akkor már kánikula volt.
Az alvással szerencsém van,mert Vencel jól alszik éjjel,a napközbeni alvásokat nehéz úgy összehozni,hgy egyszerre aludjanak,már ha Alexa hajlandó aludni,de muszáj lesz rászoktatni,mert jövőre ovi.A gondom nekem is szopinál van,mert mindig odajön,de nem tud csendben maradni,és most márelvonja Vencel figyelmét.De összességében nagyon jó a dolog,mert már most látom,hogy Vencel is,hogy figyeli Alexát,egyből mosolyog,ha meglátja.
Egyébként mi is szeretnénk egy harmadikat,én úgy szeretném,hogy kb 2,5 éves legyen Vencel mikor megszületik.

Szilvi:ne idegeskedj,biztos nem olyan súlyos a dolog,meg inkább vizsgáljk ki kapjon rá valamit,mert az sem jó,ha sokáig visszabukik,és marja a nyelőcsövét a dolog,akkor még az étvágya is elmehet,ha meg kezelik,akkor nem lesz ilyen gond,és egy idő után kinövi majd.

Macsek:én állványra teszem a kiskádat,úgy fürdetem,még nem akarom őket együtt fürdetni,mert Alexa mellett nem lenne biztonságos,mert ő állandóan ugrál a kádban.

Pil:jól hangzik a recept,lehet hétvégén kipróbálom.
Tetszik ez a kanals dolog is,mindig tanul valami újat az ember.
Ja tegnap pizzát sütöttem!
Képek szuperek,én soha nem tudok elkapni ilyen jó pillanatokat.

Reni:merre laktok Szabolcsban:Egy barátnőm Márokpapiban lakik.
Pelenkás oldalt megnézted?


Niki
Vendég
 


Pil! Akkor mi lesz Olivérrel.. csak hitegetjük a gyereket... :wink: aztán meg vihetem cihológushoz.. :wink: .. pedig, ha Ameli huga is annyira édes lesz.. :)

satuk
 
 


Pil!
Mi az a Gravi Milk?
Az orr dugulásra nincs tippem nekünk Katánál még soha nem kallett használni és eddig Pannál sem. Nincs is orrszívónk.

Melinda!
Miért fontos, hogy hogy van Ausztriába? Te ott dolgozol?

Hétvégén megyünk Székesfehérvárra, nagyon izgulok, hogy Panna hogy fogja bírni a hosszú utat (250 km).
Kata mindíg nagyon jól bírta de ha jól emlékszem ő egy kicsit nagyobb vlot amikor először mentünk Fehérvárra.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus:egy táplálékkiegészitő por,amit szlovákiában lehet kapni,és állitólag jó tejcsináló.itt egy kosdi lánnak sok teje lett tőle,pedig az első gyerekét egyáltalán nem tudta szoptatni.Most tesztelem

Satuk:de jó fej vagy,köszi!!! :lol: Ha Olivért megörzöd a huginak,akkor lesz !!:lol: :lol:

Melinda:tök sajnállak hogy mennyi ideig csináljátok még a dolgokat,mi amióta itt lakunk még csak kisebb javitáasokra ,utólagos munkákra jöttek a szakik,és igy is pont elég volt,Ameli mindig felébredt.a kanalas= etető.Ebből adom neki a gyümipépet,főzit.
Miért Ausztria?

Niki:kösz.csak az a titka hogy naponta vagy 50 db fotót csinálok,és abból biztos lesz 4-5 szuper,a többit meg kitörlöm.
a kanalas tényleg jó.

Aki megsüti a csiguszt majd irja meg milyen lett.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok,

gyorsan reagálok, mert Marci szeretné, ha játszanék vele :) .

Szilvi: reflux miatt :( , minden rendben lesz :) .

Katus: még nem hallottam ezt a gyógymódot, de el tudom képzelni, hogy hatásos. Hiszen egy kisgyereknek nem tudod megmagyarázni, hogy higgy benne :) , vagy tényleg hatásos, vagy nem :) .

Melinda: én szerintem az elején lemaradtam vmiről: ti Ausztriában éltek? Vagy félreértettem vmit? A férjed osztrák állampolgár?

Kiskád: nekünk is állványon van, úgyhogy nem okoz problémát a fürdetés (bár ez a férjecském feladata, én csak segédkezek :) ).

Nekem inkább a járóka feletti hajolás a fárasztó. Nagyon szeret benne lenni, sokáig el is beszélget a körülötte lévő haverokkal, de azt is igényli, hogy én is gügyögjek neki. Természetesen örömmel teszem, csak a hátam fáj :) .
Tegnap a férjem este megmasszírozott, szuper volt, annyira, hogy el is aludtam közben :) . Nagyon jó volt, tervezem, hogy anyukám szülinapjára egy 10 alkalmas masszázsbérletet veszek és én is elmegyek vele, mert szerintem ő egyedül nem szivesen menne, én viszont szeretném, ha kényeztetné magát.

Olyan furcsa, azt hittem, hogy a mai világban kevesen vállalnának 3 gyereket, de itt szinte mindenki ezt tervezi, köztük mi is. Kettő nálunk is biztos, a harmadikat én korábban 38-40 éves korom körül szerettem volna megszülni, de aztán rájöttem, olyan lenne neki, mintha "egyke" lenne, úgyhogy ha 3 baba lesz, akkor egymás után.
Szerintem a pénzen kívül egyéb dolgok is befolyásolják a döntést. Én például azért is kezdtem el tanulni, hogy egy idő után ne csak a babáról tudjak beszélni :) .
Azt sem tudom még, hogy mondjuk 3 év múlva, hogy érzem magam a bőrömben. Hiszen nem biztos, hogy nem fog hiányozni már a kollégák társasága, a munka (bár erre azt mondom, hogy dolgozhatunk még eleget :) ). De sosem lehet tudni.
Egy csajjal beszélgettem, mondta, hogy ő 8 évig volt otthon 2 babával és amikor elkezdett dolgozni, az első héten zsongott a feje, mert annyira már hatások érték a munkahelyen (pörgés, beilleszkedés, feladatok átvétele stb.), mint otthon. Nagyon furcsa volt neki, de természetesen hamar vissza lehet rázódni :) .

Tegnap megvolt a nagybevásárlás, vettem 6 db lapos és 6 db mélytányért. Nekem nagyon tetszenek :) .

Babókáról mellékelek képet, tegnap készültek:

Kép

Kép

Kép

http://www.babaszoba.hu/services/vaccin ... 0-9966CA9B
marcy
 
 


Sziasztok!

Niki!

Megnéztem az oldalt, de a pelust kicsit drágálom. Azt hiszem maradunk a Rossman-nál, és Lidl-nél( bár ott még csak most akarunk venni, mert állítólag 31Ft/Db). De rendeltem bodykat, csak még nem reagáltak vissza! A rossmann-ban most 20%-kal olcsóbban tudunk pelust venni pontgyüjtő füzettel, így 28Ft/db. Azt hiszem beruházunk vagy20e ft-ot pelusra, és akkor egy pár hónapra elég lesz.
Én Záhonyban lakom. Márokpapiról most hallok először, de megnéztem, hogy hol van, inkább a beregi részen!

Katus! Megtisztelő, hogy Petit nézted ki Pannának! :D

Nagyon aranyosak a babás képek! Reni, Ameli, Marcika és Nóri is!

Peti 7kg 10dkg-ot nyom és 61cm. A védőnő jól meggyimakolta! Jövő kedden megyünk 3 hós oltásra, már előre félek a kúp beadástól!
Na, megyek sajtos csiguszt összeállítani.

Pil! Hol vetted a kanalas cumisüveget?
Köszi a receptet!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok !!

tegnap kicsit elvoltunk az örömtől és a bútól.

Kezdem a jóval!!!!!!!VAN JÓ BURKOLÓNK ugynéz ki a dolog mert az egyik régi barátom munkatársának a sógora.Lehet h hétfőn kezdődik a meló.
A rossz hír :felnyomták a kocsinkat.....no komment

Gyerekvállalás:nagyon örülők annak,h feldobtam a témát a 2* babuciról és mindenki lelkes és vállalja a 2* vagy 3* babát!
Gondolom nem könnyű de megéri .
Én szerettem volna ikreket a legelején(én is iker vagyok és tök jó)de mostmár inkább elég 1.

Kolos már 3* napja este ugy kakant h minden kakis lesz és utána rá pár percre még 1* .hihetetlen óramű pontosan ,forgatókönyv szerint csinálja és aztán 23.00 balhézik és elájul utána.


Én remélem tudom szopiztatni 6 hónapos kóráig de utána muszály komolyan fogyiznom h a 2* babával NEVÁLLJAK VIZÍLÓVÁ.
Mert most katasztrófálisak az állapotok kínézetileg.

Marcy:ugyanilyen kék pillangós huzatunk van nekünk is,szeretem mert puha meleg...flanel és nem kell vasalni!!!

B.

Kép
beataa
 
 


Mi lesz nálatok a menü?

Marcika most alszik, úgyhogy gyorsan csináltam egy kis túróstésztát. (Tegnapi napon felbuzdúlva, hogy mindenki milyen ügyes, én is készítettem magamnak kajcsit :) ).

Pil: majd számolj be az eredményről (Gravi Milk).

Orrdugulás: hát nem tudom, lehet, hogy ti ellenzitek, de én porszívós orrszívót vettem, nem cseppentek semmit Marci orrába, de minden távozik :) . Minden nap reggel ezzel kezdünk, nagyon szereti :) . Eddig még nem volt náthás, de szerintem rendszeresen kell tisztítani az orrocskáját, hogy nehogy később vmi egyéb problémája legyen.
Pil: te a porszívós orrszívót próbáltad.

Egyébként még ez elvekre visszatérve: régen ezt is hangoztattam, hogy nahát én aztán nem fogom ezt a módszert alkalmazni, mert allergia kialakulásának az esélye és stb.
Tényleg nem kell mindent túlreagálni, ha ez egy hatásos módszer, akkor teljesen felesleges szenvedni szerintem :) . Eddig bejött :) .

Na megyek kajcsizni, mert mindjárt felébred és Marci is követel :) .

Az elöbb elhibáztam a linket, ne foglalkozzatok vele :lol: .

http://www.babaszoba.hu/services/vaccin ... 0-9966CA9B
marcy
 
 


Preni:egy bababoltba vettem itt vácon,sztem bárhol lehet kapni.

Marcy:porszivósat használunk kezdetektől fogva,de most vhogy nem akar kijönni a trutymi,és hallom hogy szörcsög.

Beataa:nem vagy egyedül a fogyással,nekem még a 2.baba előtt le kell adnom 10 kilót,addig nem vállalom a terhességet az tuti.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil: az elöbb kérdés szeretett volna lenni :) . Te a porszívós orrszívót használtad???

Ma elég szétszórt vagyok :lol: :lol: :lol: . Linkek...

http://babafalva.hu]Kép[/url]
marcy
 
 


sziasztok!

csak gyorsan és egykézzel, szörnyű hajnalunk volt, fél négykor arra ébredtem, hogy a gyerekem fuldoklik a visszabukott tejcsitől, gyorsan felkaptam, ezután kb. 10 mp-ig nem vett levegőt... :( aztán nagy nehezen kapott levegőt, majd félórát sírt, utána egy óóóóóóóóriásit büfizett, de visszaaludni csak hatkor sikerült...

este jövök bővebben ne haragudjatok, h most csak ennyi voltam!

pussz!

Kép
Kép
norwell
 
 


Marcy!
Nekem tegnapról maradt csibe hús leves, csirkepörkölt nokedlival a végén egy kis :shock: vanília puncs jégkrém. :oops:

Bea!
A 6. hónaptól én is drasztikus fogyókúrába kezdek van egy tuti receptem amivel egy hét alatt 5 kg-ot fogytam úgy, hogy nem is jött vissza.
Persze ahogy majd abbahagyom a szopit magától is lemennek majd a kilóim ( ez tapasztalat).
Pil!
Nekem is 10 kg-ot kell leadni úgyhogy majd versenyezhetünk :wink: .

Mézgombi!
Hiányzol gyere légyszíves, tudom, hogy ott ülsz a gép előtt mert éppen ebédelsz és minket olvasol.

Kép

Kép
katus73
 
 


Méz! Pont rád gondoltam.. szerinted priviben kérdezhetnék Tőled vmit? Szakmai, és nem tom, mennyire foglalkozol most vele.. meg zavarni végképp nem akarlak.. :oops: Köszi!
Most megyek, mert lassan forr a víz a tortellinimhez.. ma ez lesz az ebéd.. de holnap!!!! Marhahúsleves+vadas :) :) :) imádoooooooom!!

satuk
 
 


Norwell:hú ez nagyon szörnyen hangzik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :(
A hátán aludt?Még jó hogy észrevetted!!!Nincs egyébként légzésfigyelőtök?Remélem már minden ok,és jól vagytok!!!!Irj majd!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan, mert 20 perc múlva indul a buszom, megyek a fodrászhoz, éljen!
Peti dédizik. :) Vettem neki ma pelenkát, 30 Ft/db, nekem jónak tűnik, de valahogy kinézetre kicsi, viszont nyúlik, de a puding próbája az evés, majd meglátjuk.

Szilvi, dokihoz drukk, és köszönjük a köszöntést!
Kajaügyben egyetértünk. :)
Egyébként Petiből is jön ki kaja, de az az érdekes, hogy a köv. kaja előtt...nem tudom, hogy csinálja, hogy addig bent marad. De ettől függetlenül eszik rendesen.

Marcy, édesek a képek.

Norwell, háton alszotok? Na én ezért teszem hasra. Remélem, csak egyszeri eset volt.

Nem tudom, ki kérdezte az urológiát, hát "beteg" a férjem, de ez orvosolható egy kisebb műtéttel, amit elvileg tegnap megcsinált volna a doki, DE nem volt elég műtősnő...így okt. végére kaptunk újabb időpontot.

Napirend: nálunk a fürdetés általában hét és fél nyolc közé esik, utána evés. Van amikor szórakoztatni kell, de olyan, is, hogy büfizés nélkül azonnal beájul, és alszik reggelig.

Képzeljétek, lejjebb kell tennünk a kiságyat! Ma bemegyek a szobámba, mert hallottam egy gyenge puffanást, Peti az ágyában volt, és elkúszott a pelenkázó alá, és ahogy emelgette a buksiját, az állandóan talákozott a pelenkázó aljával...

Na ez van velünk, este még jövök, asszem...
Ja, tegnap megvolt a cserék estéje...most már jó a mosogató szifonja, viszont egy kaki a fürdőszobai csap és a tusfej is. :) Ma megy a férjem cseréltetni, és lehet, hogy a végén vesznek anyummal egy új mosdó csapot is...

Pusz. Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hellóka!

na, ez a harmadik gyerek project nem volt komoly, majd ha lesz hely is hozzá, egy családi ház...Fiam ma viszont tök nyügős, délben kidőlt. Noi is változatlan, ezek a szerek semmit se érnek nála. Úgy aludtunk, hogy fekve, és ha sírt, kapott cicit, így én is tudtam egy kicsit szunyálni. Egyetértek hellóval, elég fárasztó a két gyerek, de amikor egymással "foglalkoznak" az mindent megér.

Szgoron: Párom is refluxos, ez nála annyit jelent, hogy amikor a kedvenc kajáját csinálom, közli, hogy fáj, nem bír enni. Külömben semmi, csak annyit böfög, mint egy kisbaba, csak sokkal hangosabban. Azért remélem hamar kinövitek. És nagyon ügyes a hozzátápiban. Én még várok, húzom, mert így még sokkal egyszerűbb. Kíváncsi vagyok az úszásra, főleg, hogy mi nem is treníroztuk nagykádba. Mondjuk a mátét se, mégse félt.

Katus: Mi az a csodamódszer? Csak kíváncsi vagyok. Külömben fura, mert a fiammal még szoptatással is olvadtak a kilók, most meg gürcölnöm kell, és még mindig lemehetne pár.

Kisvirág: Nem kérdés, hogy a Noinak a fiad lesz a párja, ha már így házasítjuk a babákat. Mi van veletek?

Beáta: Kocsi miatt



:cry: :cry: :cry:

Érdekes, hogy rá tudnak szokni, hogy ugyanakkor kakiljanak. Noi régebben, mindig a hordozóba rottyantott, és azt is sikálhattam.

Megyek, megnézem a lurkókat.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Kép Kép Kép

Már lassan 3 hónaposak leszünk, egészen pontosan október 22-én.

Puszi Mindenkit és nagyon szépek a babák: Emese[/img]
jurem
 
 


Ja és persze, remélem még emlékeztek rám.

EGy jó sajtos süti recept:

30 liszt, 1 tejföl, 1 ráma, só (kb. 1 teáskanál) Összedolgozzuk, és egy teljes éjszakára hűtőbe tesszük. Másnap újjnyi vastagra nyújtjuk, és tojással megkenjük, reszelt sajttal, szezámmaggal, köménymaggal szórhatjuk a tetején.

Ez egy leveles sajtoshoz hasonló, és szerintem egyszerű, és finom.

Emese
jurem
 
 


Hello!
Na akkor leírom a tegnapi napomat, hátha én is elveszem a kedvüket a második babától :)
Fiam este 10-kor végre elaludt, mire én is kifujtam magam és leülhettem volna a gép elé Blanka kelt szopizni, aztán éjjel 3-kor megint Blanka. Épp hogy Blankát visszatettem a másik szobában nyöszörgés. Fiam bepisilt. Gyorsan átöltöztettem és bebújt mellém a nagyágyba majd egészen 6-ig aludtunk, amikor is kakaó, majd Blankának tejecske és 9-kor már el is tudtunk indulni az oviba. Most mindjárt megyek érte és kezdjük előlről.
Azért ne vegye kedveteket, mert nagyon édesek együtt és ugyan nálunk is megy a rángatás meg piszkálódás szopi közben, de közben meg megzabálom, Jó látni, hogy imádják egymást. Vagyis még csak Balázs Blankát, de már a pici is úgy nézegeti a bátyót.
Igazából gyerekfüggő, hogy kinek mennyire könnyű. Nálunk a fiam problémás ezért vele nehéz volt. Már biztos írtam, hogy azzal egyidőben hogy terhes lettem fiamnak viselkedési zavara lett. Röviden ennyi, most nem fejtem ki a lényeg, hogy amióta itt a kistesó rohamosan javult és már semmi gond nincs. Ha apa is besegít akkor egyáltalán nem gond kettővel. nyilván egyel könnyebb, de pár év múlva meg a kettő lesz könyebb, mert lefoglalják egymást.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


szóval választhattok, hogy nehéz kezdés után könnyű folytatás vagy végig ti akajátok szórakoztatni az egykét :)

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Pil!
Este megkérem a férjemet, hogy telepítse fel.

De nem kellene valami mikrofon?

Colett!
Ha lesz időm leírom csak most itt ül a jobb combomon Panna néni és így nehéz gépelni.

Jurem!
Na végre gyere írj bővebben!
Én hiányoltalak többször is.
Férjed nem sérült meg a csatába?

Kép

Kép
katus73
 
 


sziasztok!

Na a tegnapi konyhagyujtogatás okozta kupi már megszűnt, már csak festés vár ránk meg egy új szagelszívó...

Szilvi, küldök sok ++++++ energiát!!! Nem lesz semmi baj!

Katus: most őszintén: egy gyantadarab, aminek semmiféle sugárzása nincs (najó, mindennek van, de ebbe most ne menjünk bele) szted hogy hatna egy gyerek fogzására???? Legfeljebb úgy todm elképzelni, h rágcsálja, akkor esetleg... nade ahhoz meg nem kell pont borostyán...
Szóval sztem véletlen, h épp jobb lett.

Pil, én is köszi a receptet, mentettem! :D

pogacsa
 
 


Satuk, már tegnap akartam írni, hogy nagyon aranyos Olivér, és nagyon jól sikerült ez a fotó :) .

Jurem: jó, hogy jelentkeztél :) . Tündérke a kisbabád :) .

Pogi: lemaradtam vmiről :shock: ... konyhagyújtogatás :shock: :shock: :shock: .
marcy
 
 


Sziasztok!
Pogi! Akkorát rötyögtem rajtad.. Abszolút, mintha magamat hallanám, abszolút reálisan... a hugomat ezzel kergetem ki a világból :)
Egyébként vmit kihagytam? Mi volt Nálatok??
Norwell fúúú, ez kemény lehetett.. :( mi is múltkor csak úgy ugrottunk ki az ágyból, hogy a légzésriasztó bekapcsolt, de "szerencsére" csak a szomszéd lakás volt.. azért tettem idézőjelbe, mert ez meg szólh hajnalban vagy 20 percen keresztül.. Még jó, hogy Olivér pesti gyerök, meg sem ébredt.. :)
MArcy! Tök édes a kisfiad.. remélem jövő héten talizunk.. végre :)
most megyek ,mert Apa aludni akar.. , pedig ilyenkor én szoktam :shock: :? :shock: hmmmmmmmm mindegy

satuk
 
 


Ja, Pil, ahogy látom (blogban), Gergőcske nőzik ám ezerrel.. :lol: :lol: Ha Amelinek kell egy nyugis pasi.. Olivérnek széles vállai vannak:)

satuk
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?