Új privát üzeneted érkezett!

Ps. Ninike:
a kókuszos -ánizsos bigyóval én is bemosom előre a lányok fejét megelőzésképp..ez legalább nem vegyszer...

A

Kép
ajnácska
 
 


Sziasztok!

Megjártam a dokit. 3 hónapig szedem még a fogamzásgátlót és utána indul a bébi projekt. :D
A nemrég jelentkező szívproblémám miatt több gyógyszert nem is fog felírni. Majd más módszert kell keresnünk.
50-50% esélyt modott, hogy a második is csaszi lesz.

Egyébként van itt még valaki aki császárral szült?


Ninike: Lehet, hogy csak találkozott valamilyen bacival, ami ellen már dolgozik a kis immun rendszere és ez váltotta ki a lázat. Nórinak milyen vitamint adsz?
Mi Vitacolant és Echinancia szirupot adjuk ezerrel!
Ha csak egy kicsit folyik az orra (víztisztán) akkor, mi visszük a bölcsibe a Ricsit. Sajnos nincs más megoldás. Lehetetlenség teljesen kigyógyítani, mert sajnos mindig lesz olyan gyerek akinek van valami bacija.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Ancsa nagy segítség ilyenkor, ha kizárólag vannak apás programok, amiket következetesen csak apuval lehet együtt csinálni. Ekkor következetesen rendszeresen kell ezt megtenni és anyukának is határozottan nagy mosollyal el kell engedni a gyereket és eltünni előle. Mondjuk elmenni valahova csak apuval, vagy anyu elmegy otthonról, míg apu pl fürdet…
Figyu Szilvi akkor én nem aggódnék ezen a nem evésen, a gyereknek vannak ilyen dili szokásai, akkor add neki a leves levét, aztán kenyeret…Ha tőletek látja, hogy ebédnél mindig főtt kaja van, előbb utóbb ő is meg fogja kivánni. Végülis a tápja meleg…
Edit Szilvi ír egy másik topicba, ahova én is, már 35 hetes terhes, jól vannak, Levike is.
Rékus én csaszis voltam, kérdezz nyugodtan.

Kép
nyafi
 
 

 
 

Sziasztok!

Nyafi: Őszintén szólva kicsit be vagyok tojva. A hegszétválás miatt. Van olyan ismerősöm aki kis híjján hasba szülte a második babát, mert 1 császár után erőltették a természetes szülést.
Sajnos elég nehezen sikerült feldolgoznom, hogy csaszisan született a Ricsi. (A férjem családjának elég sajátos a felfogása ebben az ügyben.)
Nem tudom, hogy melyik megoldás a jó?! Próbálkozni a természetes szüléssel vagy inkább eleve császárban gondolkozni?!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Nem tartom jó ötletnek a másodiknál a természetes szülést. Szétmehet a méhed. Örök problémáid lehetnek. Attól te még anyuka vagy, ha nem úgy szülöd. Én NEM tenném ki magam életveszélynek, hogy megismerjem a hüvelyi szülést. Ez az én véleményem. Nem bizonyított, hogy a tejed több lesz vele, csak előbb indul be. Az apgárja Giginek 5 perc múlva 9/10 volt, csak a csaszi miatt kapott 9et. Tehát ő is egészséges volt. Esetleg, ha lehetőségem van, megvárnám, hogy vajúdni kezdek, tehát nem programozottan és akkor császár...

Kép
nyafi
 
 


sziasztok!

Na majd ezt a kókuszos-ánizsos izét kipróbálom, mert nagyon szeretném megúszni a tetveket. Emlékszem rá gyerekkoromból hogy micsoda macera kiirtani őket utána.

Hát nem tudom mi lesz, de tegnap egyáltalán nem volt láza, de mára már full tele az orra, szóval délután megyünk a dokihoz, hogy mit mond. Így ma sem ment oviba. De pont mondtam a férjemnek, hogy ha elkezdek dolgozni, akkor egy ilyen kis náthával nem fog itthon maradni, mert nem tehetem meg, hogy hetente táppénzen legyek. Azt aztán végképp nem fogja a munkáltatóm jószemmel nézni.
:roll:

Így is a tanulással semmit nem haladok, mert ha itthon van, két percenként kell valami, most épp orrot törölni stb. Hát ti is tudjátok hogy megy ez. Egy két éves mellett nem igazán lehet komolyabb dolgokat csinálni. :)
Viszont nagyon élvezem hogy megint ketten vagyunk itthon. :) olyan jó, még egy kicsit csak vele foglalkozni!

Rekus,
mi cebion multi vitamint adunk neki, meg sok gyümit, meg eichinaea golyókat kis vízben feloldva.

na tegnap megjártam a nőgyógyászt! Hát nem volt egyszerű, elküldött egy csomó cuccot tenyésztésekre. Ja meg hát le kellett venni a spirált, mert lehet hogy valami gombás fertőzésem volt valamikor, ami felmászott a spirálon, és ettől fájt a hasam. Szóval levette, aztán meglátjuk elmúlik-e a hasfájás.
ja meg mondta, hogy szerinte lehet nem is nőgyógyászati a fájdalom, mert ahogy kitapintott, ott épp a vakbelem van, és szerinte lehet az van kicsit begyulladva. (de biztos ami biztos nem merte fennhagyni a spirált. ) mondta, hogy ha negatív lesz a spirál tenyésztése, akkor ingyen feltesz egy másikat, de végül mondtam neki, hogy hagyjuk inkább használunk mást, jövőre úgyis szeretnénk Nórinak kistesót!
Szóval ennyi volt. Ja meg csinálunk egy hormonvizsgálatot is.

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Szilvi72!
Drukk holnapra! Mikor is kell rad gondolni?

Edit
Jo, hogy jottel, es a lanyok tovabbra is csodaszepek.
Munkanelkuliseg? Nem lehet jo, de legalabb a csajokkal vagy! Nekem nagyon, de nagyon hianyoznak :( , bar amikor meg otthon vagyok, rendesen kikeszitenek :roll: foelg a Zsofia nevu elviselhetetlen mostanaban :evil: :shock:

Udv Ujak!

Kismok
MERRE JARSZ, MI VAN VELED??? :?: :?: :?:

Nem is tudom, mit irjak magunkrol. Tulkepp csak eljuk hetkoznapjainkat. Lanyok hol betegek, hol nem, mondjuk tegnap este Zsofi folyamatosan hanyt, de ezen kivul jol vagyunk.
Tervezgetem a husveti szunetunket, jo sokat leszek szabin hal'Istennek, majdnem harom hetet. Es ha minden jol megy, junius elejen mar leallnek a munkaval. Most nem akarom a vegletekig fesziteni a munkaba jarast, eleg volt ez Zsofinal.
Babamozgasokat mar egesz jol erzem, jo nagyokat rugdos odabent, de azert kulso megfigyelo meg nemigazan veszi eszre.
Rebeka teljesen a babavaras lazaban eg, mar csak azert is, mert akkor lesz a szulinapja, amikor a baba erkezik, ugyhogy mar csak erre rendesen fel kell keszulni. Es ha mar a ketto ily szerencses modon majdnem egybeesik, hat annal jobb :lol: Minden nap elmondja, hogy szereti a babat, es megsimogatja a hasam. Imadom :)

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Gem, örülök, hogy jól vagytok! :) Rebeka már felfogja rendesen a dolgokat, természetes, hogy várja a kistesót! :)
Tulajdonképpen nem vagyok a lányokkal, mert ők napközben oviban vannak, de nem is maradhatnának mindig itthon mert nagyon sokfelé kell járnom. Interjúalanyok után rohangálni, infókat szerezni, pont, mintha alkalmazott lennék, csak nem a szerkesztőségbe megyek vissza megírni, hanem haza. Itthon meg vár egy csomó házimunka, de az anyagok is határidőre készen kell, hogy legyenek, szóval... itthonról nagyon nehéz dolgozni. És most 2 hétig a csajok is itthon voltak. Nem is nagyon haladtam.

Réka, az, hoyg szülhetsz-e természetesen másodszor, szerintem attól is függ, hogy először miért került sor rá. Nem lehetetlenség, tudok ilyen esetekről. De szerintem nem szabad előre eltervezni semmit. Ki kell várni az időt rendesen, ha beindul magától annál jobb és ha normálisan tágulsz, a babának jó a fekvése stb. szerintem nincs miért ne adj egy esélyt magadnak. Persze, ha bármi van, akkor az orvos úgysem engedi és meg fog császározni. Pl. épp ma beszéltem egy ismerősömmel, aki először császárral szült és az orvosa másodszorra inkább a term. szülés mellett volt. de 4 centinél tovább nem tágult és végül ismét császár lett. De megpróbálták. Szóval én azt akarom mondani, hoyg ha semmi sem szól ellene, akkor hajrá. DE:... ne azért akarj természetes úton szülni, hogy megfelelj a férjed családjának, ők most le vannak tojva, császárral is pont olyan anya vagy, mint természetes szülés után, úgysem az a lényeg, ki hoygan szül, hanem ki hoygan szereti, neveli a gyerekét. Úgyhogy csak rugalmasan. Ha lehet így, de ha nem, akkor úgy is jó. :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Hű nagyon felpörgött a topik, alig győzök utánatok olvasni.

Edit, jó olvasni újra téged, és látni a két szép szőke kiscsajt. Borónak hogy megnőtt a haja!!

Szilvia, hát Marcival sem könnyű, és én még azt hittem Blanka nehéz eset. Szorítok nagyon, hogy minden rendben legyen a dokinál.

Ninike, jó, hogy ilyen alapos az orvosod, biztos rendben lesz minden. Nórinak gyors gyógyulást.

Blanka december elején volt utoljára beteg, pici láz és orrfolyás, aztán most elkezdett köhögni, semmi egyéb. Szirupot persze nem akar bevenni :(

Nekem picit javult a hányinger, bár azért még visszaköszön néha a vacsora. Nagyon reménykedek, hogy már csak 1-2 hét az egész.

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Hát én azért elmondanám, hogy a természetes szülés sem volt ám éppen egy sétagalopp. De szerintem én sem döntenék, hanem majd meglátnám akkor, ha már közelebb van.

Hát a munkahely nem igazán toleráns. Most "átvezényeltek" adatrögziteni és azért maradjunk abban, hogy erősen köze volt ahhoz, hogy mennyit hiányzom. Hangoztathatjuk, hogy mennyire más a rendszer és már megbecsülik az anyukákat. Pont az ellenkezőjét tapasztalom.

Szilvió

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Szilvió,

átérzem a helyzeted!!! Nem tudom nekem mennyire lesz toleráns a melóhelyem, de február elején kellett volna bemennem megbeszélésre. Ehhez képest Nóri azóta egyhuzamban beteg.
Szóval még nem jutottam be. :roll:
Hát biztos nem fognak nekem örülni, de ez van. A főnökömet még nem is láttam. És még csak a beszoktatásnál tartunk. Ráadásul még 2 hét van a szabimból, szóval ha addig nem szokik be, akkor utána nem tudom mi lesz. Ez most nagyon idegesít!!!
Persze a pénteki vírus is egyre rosszabb, ma este megint magas láz, és állandó orrszívás...


Na jól kipanaszkodtam magam!!!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Szilvió egyenlőre én is adatrögzítek, nem is vágyom többre itt, mert nem tudnám ellátni, ha beteg lenne a gyerek és felhalmozódnának határidős cuccok. Majd egy év múlva elkezdek jelentkezni magasabb pozícióba.

Kép
nyafi
 
 


Hali! :D
Voltam tegnap dokinál, s láttuk a kicsi dobogó szívecskéjét az 5mm-es Babónak :lol: :lol:
Remélem, hogy minden így rendben is marad 8)
Begegek is voltunk, először a párom, majd tegnapra én lettem nagyon rosszul (hányós-hasmenéses vírus), most gyógyulgatunk

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: Gratulálok, ez nagyszerű!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Szilvi72
:D :D :D :D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilvi72!
Gratulálunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D

és jobbulást!!!!!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárányka jelentkezik.

Ne haragudjatok,hogy nagyon ritkán jövök hozzátok de nem igazán olvasom már a babanetet.Ne kérdezzétek miért mert nem tudom.
De épp tegnap olvastalak el titeket,eszembe jutottatok és épp Edith hiányolt,köszönöm.
Nyafi: köszönöm neked,hogy írtál Editnek rólunk. :D

Szilvia:Szívből gratulálok neked a kis babóhoz,nagyon vigyázz magadra.Minden jót kívánok nektek

Gemini:Úristen,te is már félidőn túl vagy!
Hogy érzed magad?

Kia:reméljük hamar mihamarabb összejön nektek is a kistesó.Levi nagyon szép kisfiú.

Kismok:Ti hogy vagytok???

Újakat üdvözlöm bár lassan már rám sem fogtok emlékezni(vagy már nem is emlékeztek). :oops:

Edit:Annyira édesek a lányok,nagyon hasonlítanak egymásra.
Remélem hamarosan valóra válik az álmod és felvesznek oda ahova szeretnéd.:)

Rekus:A császárral kapcsolatban szeretnék neked írni az én tapasztalatomat.
Nekem is császárral született az első kisfiam,ő arctartásban volt ezért kellett azonnal megcsászározni.
Most programozott császáros vagyok mert a doki azt javasolta,hogy veszélyes lenne a másodikat megszülni rendesen.
De van biztos ellenvélemény az orvosok között is.
Én szerettem volna,hogy rendesen meginduljon amikor a pici fiam szeretne de nem szabad kivárni állítólag mert veszélyes,a heggel nem szabad játszani.
Kicsit furi,hogy tudom elvileg mikor születik(nehéz volt ezt a fejembe helyretenni),de ez így lesz jó mind a kettőnknek.
Azt mondta a doki,hogy ha a tesó mondjuk 5 év múlva jöne akkor semmi akadálya nem lenne,hogy rendesen megszüljem persze ha sikerülne de 27 hónap az kevés.
Nem az a lényeg,hogy hogy születik hanem,hogy egészséges legyen. :D

Tittina:Olyan szép a kislányod!!!!!!!!!!!
Hogy vagytok?

Rólunk pár mondat:Március 4-én lesz elvileg a nagy nap,már nagyon várom.Őszintén megmondom már szeretnék túl lenni rajta,már nagyon nehéz cipelni a kismanómat.
Amúgy minden rendben van velünk.
Levi egy kis kópé.Kb.1 hónapja elkezdett karattyolni,rengeteg szó van amit mondd de halandzsa is van azért még.
Nagyon kis vidám kisfickó,eléggé akaratos de nem bánom,majd változik még rengeteget.
Bilizéssel sehogy nem állunk,egyáltalán nem érdekli,erőltetni meg nem akarom.Reméljük,hogy nyáron majd eldobja a pelust.
Ma megyek az utolsó uh-ra kíváncsi vagyok hogy van a baba.

Majd ha megszületett a kismanónk akkor majd teszek fel nektek képet.
Vigyázzatok magatokra

Sziasztok

Üdv,
Szilvi

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Jajj, de jo Szilvia! :)
Hatalmas gratula Nektek!
Vigyazz nagyon Magadra!

Kép
tittina1982
 
 


Szilvi, persze, hogy emlékszünk Rátok! Nagyon örülök neki, hogy jól vagytok, és hogy hamarosan itt a nagy nap!!! :lol: :lol:

A bilire szoktatás nálunk se ment nagy hassal (megnézem azt, aki plusz tíz-húsz-akárhány kilóval és gigantikus hassal szobatisztaságra szoktatja a gyereket....), majd tavasszal vágunk bele. Úgy tervezem, hogy amikor elfogy a pellus, egyszerűen nem veszünk többet. Persze már most is folyton mondjuk neki, hogy a nagylányok WC-be pisilnek/kakilnak, és hogy az alvós birka is már WC-be pisil (alvós birka kapott is már bugyit az eddigi pellus helyett 8) ). WC-re most nem tudjuk ráültetni, mert a szűkítővel történt még régebben némi baleset, és azóta nem sikerült pótolni.

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Sziasztok!

Jövök majd....
..addig is Szilvia :P GRATULÁLOK!! :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Szilvi72
Nagyon orulok a nagyszeru hirnek! Tegnap ota en is a hanyos-hasmeneses virussal elek egyutt, ezert sem mentem dolgozni, es ezer nem kerultem ama vonat kozelebe se...

Szilvi
Marc 4 az mar nagyon kozel van! Drukkolok, hogy minden rendben legyen

gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem
Huh! Hála az Égnek, hogy jól vagy!!!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Gem :)
Örülök, hogy jól vagytok!!!

Szilvi :)
Mennek a drukkok! Ügyi vagy!! Várjuk a jelentkezésedet! Én is sokat gondolok Rád!

Kia :)
Várunk! Mesélj! Lassan Levi is kezdi a bölcsit :?

Szilvió, Ninike :)
Nagyon nehéz munkában, s otthon is "sikeresnek" lenni....ha van időtök, s lehetőségetek, akkor sorban haladjatok.....gyerek, s munka...de sokaknak sok okból ez nem ilyen egyszerű :roll:
JObbulást Nórinak!!

Nyafi :)
A lényeg, hogy te jól érezd magad! S ti mikorra terveztek (már ha terveztek) kistesót?? Mondjuk te még fiatal vagy! :wink:

Szisz :)
Kitartás hányinger fronton!! Most ez után a két nap után nem biztos, hogy kívánom a folyamatos hányingert :roll:

Edit :D
Lányok tényleg szépek!! Ügyi vagy a munkában! Én is kívánom, hogy mielöbb megtaláld a számításod! Írásban tényleg jó vagy :wink:

Lányok!
Mindenkinek köszönöm a "velem örülést", de azt hiszem, hogy még egyenlőre mindig van miért izgulnom...ma piros lett a papír, rohantam is dokihoz (persze nem a sajáthoz)..sürgősségin nem csináltak SEMMIT (konkrétan volt egy vérnyomásmérés :shock: és egy beszélgetés egy dokival, aki közölte, hogy itt nincs UH készülék, s ilyen esetben csak előrehaladottabb terhességnél csinálnak UH-t)...annyi, hogy akkor már nem volt semmi színes váladékom...mert nem nevezném vérnek, hanem piros színű váladéknak, amit láttam :roll: ....de végül kikunyeráltam a dokitól, hogy vigyen át a rendes rendelésre, s ott újabb 3/4 óra várakozás után (összesen három órát vártam) bejutottam egy másik dokihoz, aki kézzel is vizsgált, nem talált vért odabent, s Uh-n láttuk a Picurkánkat, aki szombat óta 0,59mm lett, s persze még mindig szépen ver a szíve...semmit nem mondott,csak annyit, hogy valószínűleg a méhnyakaból jön, mert látja, hogy volt konizációm.....mondjuk hülye vagyok, hogy nem kérdeztem, hogy 5 és fél év után ez hogyan hathat most.....de annyira örültem, hogy minden ok, hogy nem kérdeztem...most pedig azt hiszem, hogy megint kezdek barnázni :roll: De nagyon bízom a Kicsikénkben....s ami nagyon nehéz, hogy Marcus mellett nem tudom, hogy mi a helyes viselkedés, azaz mennyire fogjam vissza magam, mert ugyebár neki nem lehet megmagyarázni semmit.....most Anyu nagy segítség, sokat levesz a vállamról, de közben meg annyira hiányzik, hogy én Marcizzak...bár egyik doki sem mondta egyszer sem,hogy feküdjek, vagy hogy ne emeljek.... :roll: Most itt tartunk :?

El is köszönök, megyek gyogyót bevenni, mert érzem a pocim...

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Csak gyorsan pár szó...

Szilvia, gratulálok!!!! :)
Örülök, hoyg minden rendben és ne aggódj! Viszont tényleg, most nagyon fontos lenne, hogy pihengess és főleg, hogy ne emelj. Mert nekem bizony, Borókával mondták,a mikor ugyanilyen tüneteim voltak kb. ugyanennyi idősen. A családorvosommal beszéltem csak, mert nem tudtam, hogy mit tegyek, de ezeket mondta. Hozzátette, hogy hiába mennék be a sürgősségire, mert ennyi idősen számba sem vennének (látod, te is csak kunyerálással mentél valamire), meg amúgysem volna mit tegyenek, semmit nem adhatnak, stb. Mondjuk, meglepődtem, hoyg meg is vizsgáltak, de biztos tudják a dolgukat!
Ha most ott van Édesanyád, tényleg használd ki az időt és max ülve, esetleg elnyúlva Marcizzál, majd bepótolod később az ugrabugrát is. MAgyarázni meg azért lehet MArcikának is. Legfeljebb többször/sokszor kell elmondani, mire valami megmarad a kis buksijában. Kriszta még nem volt 2 éves, amikor Boró született, hát, amikor vártuk! De mindig mundta: Anucika, pijen. :)

Miféle vonatról van szó? Történt valami Brüsszelben? :shock: (Tévénk nincs, így nem igazán vagyok napirenden!)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Gem, akkor lehet, hogy ennek a betegségnek köszönheted az életedet?! Nagyon ijesztő, hogy ennyin múlik..... (Edit: http://www.maitema.hu/Vonatbaleset-Brus ... rt/130578/ )

Szilvia, pihizz, most ezt muszály megtenned. A piciért is felelős vagy, nem csak a nagyért! Tudom, nem egyszerű..... De legalább van segítséged, nagyszerű, hogy számíthatsz anyukádra!

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Szilvi 17,

gratulálok nektek, és majd 4-én mennek a drukkok!!!!

Szilvia72,

köszi a jókívánságokat! Nóri úgy néz ki talán már holnap mehet oviba, ha nem akkor Apa lesz vele, mert nekem muszáj bemennem konzultációra a melóhelyemre. (meg Apának is kéne valamit vennem, mert szülinapos lesz)

Neked pedig csak annyit, hogy pihenj nagyon-nagyon sokat, és akkor semmi gond nem lesz. Használd ki hogy Anyud ott van. Pihenj sokat.
Nekem Nórival 8 hetesen volt egy vetélés gyanúm, iszonyúan véreztem. És akkor a doki közölte, hogy csak feküdni szabad. Ja meg hogy kerüljem a melegvizet és az ülő fürdést. Csak a langyos vizes zuhany volt megengedett.
Vigyázz nagyon magatokra. Marcival meg fekve is lehet játszani.

Na most mennem kell matricát ragaszgatni. Már nem hagy Nóri írni. :)
Majd még jövök!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Szilvia: én is csak azt mondom, hogy pihenj. Nekem is volt némi vér az elején és bizony egy hétig feküdtem. Mondjuk nekem a magándoki megnyugtató tudat volt, bármikor hívhattam. Mindenesetre szerintem már most sem árthat szép részletesen elképzelni, hogy ott van a picike a hasadban, növekszik és jól érzi magát. Én is nagyon szorítok neked.
Marcinak esetleg mondhatnád, hogy anya beteg és sokat kell feküdnie, de össze lehet bújni és olvasni, beszélgetni, netán mesét nézni.

Megkaptam a decemberi táppénzt. Valami olyasmi szabály van, hogy ha jár a gyes, akkor a gyes melletti munkavégzés nulláról indul és amíg nincs meg a 180 napos jogviszony, addig a minimálbér után jár a táppénz. Vagy le kell mondani a gyesről.

Nyafi: elvben egyetértek, csak a módszer, ahogy ezt az adatrögzítést rám sózták, nem tetszik. Mára semmi nem maradt abból ,amiben a visszatérés előtt megállapodtunk. Plusz ne feledd, hogy 2 évig benne voltam a dolgokban, mindent ugyanúgy tudnék csinálni. Azzal vigasztalom magam, hogy nem én vagyok a hülye, hanem a cég, ha nem használja ki, hogy mekkora lehetőség lehetne bennem. A pénzt így is, úgy is kifizetik. De nagyon úgy nézem, hogy egy a cél: minél hamarabb menjek a fenébe.

Ma végre eljutottam fodrászhoz :)

Szilvió

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Ma mikor mentem Gigiért, mondták, hogy hőemelkedése van, elvittem dokihoz, vírusos torokgyulladás. Kiváltottam egy két gyógyszert, estére már 38.9 volt a láza, még jó, hogy elvittem időben, most itt állnék két kanál panadollal. A héten már nincs bölcsi. Sajna így lemarad a farsangról is. Nem jutott el egy ünnepségre se…Evvan.
Gem jobbulást! Milyen vonat volt? Most olvasom…huhh azzal jársz?
Szilvi72 GRATULÁLOK!
Én nem nagyon érzem mostanában a késztetést egy ketteskére, hogy őszinte legyek. Mi most eléggé teljes család vagyunk!
Szilvió, akkor legalább nem a fenébe mentél! Hihi Hajad szép lett? Azért szemetek. Lenne más lehetőséged?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a betegeknek!

Szilvia - ismét hozzád
Kép

Lassan csak visszaolvasok....

Ma megyünk vérvételre... a gyógyszer gyorsan hatott és hétfőn +jött..
(így van még egy hónapunk a munka előtt :roll: )

Levinek már nem kell a cumi... már eszébe sem jut...
Nagyon szerencsésen és gyorsan leszokott :lol:

2 hét múlva már bölcsis nagyfiú:
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Nyafi
Gyors gyógyulást nektek!
Sebinek holnap lett volna az orrmandula műtéte, de tegnap ő is belázasodott, és iszonyat hurutosan köhög. Úgyhogy most kérhetek másik időpontot. :? (Jó lett volna már túl lenni rajta, eléggé ideges vagyok... :()

Most csak ennyi, mert 2 gyerekem van, és nagy a nyüzsi! :D

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Csodás éjjelünk volt, priznic, kúp, kanalas orvosság hegyek...Most már jól van, a kanalas, amit ajánlott a gyógyszerésznő, egy csoda...Pedig addig olyan kutyásan köhögött. Otthon van most a nagyival, csak egy pici hőemelkedése van, meg egy picit folyik az orra...

Kép
nyafi
 
 


Nyafi, Cas :D
Jobbulást Giginek, és Sebinek!

Cas - Sajnálom,hogy elmarad a műtét, biztos sokat varriáltál, hogy minden rendben legyen a "nagy" napra......én sem szeretem az ilyet!!
Neked holnapra Boldog szülinapot!! (remélem,hogy jól emlékszem, bár megnézhetném az iwiw-en, de lusta vagyok :oops: )

Szilvió :D
Egy új/friss frizura csodákra képes az ember lánya fején :lol: Nem a fenébe, hanem majd szülésire mész megint...s gondlj erre :wink:

Kia :D
Hajrá ez a hónap!!! (is)....végül is mindegy, hogy mikor, csak jöjjön, s jönni fog hamarosan!!! Lakással mi van?? Már félve kérdezem :oops:
Köszike :wink:

Edit :D s midenki, aki pihenésre "ítél":
Nem dolgozom ám én agyon magam, de nem tudok feküdni....ülök, vagy fekszem, ha úgy van lehetőségem....de nem hematoma féle barnázás/vérzés van/volt ezen - szerintem - a fekvés nem segít..... :oops: persze PIHIZEK, S KÍMÉLEM MAGAM!!!
De mivel garázzsal együtt három szint van a lakásban, ezért már épp eleget lépcsőzök, ha a nappaliból a fürdőbe megyek, vagy a gyerekszobába...én hiszek benne, hogy rendben lesz minden...csak nagyon uncsi, hogy miért nem tudok egy "sima" terhességet kihordani...s miért nem lehetek felhőtlenül boldog....olyan jó lenne, de nem merek tervezgetni sem.....s így nem is érzem az az igazi eufolikus hangulatot, amit ilyenkor kéne :roll:

Ninike :)
Mi volt a munkahelyen?? Apa és Nóri hogyan viselkedtek??
Bár nálunk ez nem különleges, nálunk Apa nagyon jól elvan Marcival...remélem,hogy kettő kicsivel is jól bírja majd, ha a sors úgy hozza 8) :roll:

...na megyek valami reggelit keresni Marcinak!!

Ja, még annyit, hogy tegnap volt a "Csak Csajokban", hogy az a gyerek, aki egy-két félét eszik, az általában egyke, középpontban lévő csemete, s a szülők mással sincsenek elfoglalva, mint az ő evésével, létével...stb....hmmmm érdekes volt!! Szilvió - mit szólsz hozzá??? :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi boldogat!
Cas jobbulást!

Kép
nyafi
 
 


Köszi a köszöntéseket! :D
(Szilvi, hogy te mikre emlékszel?! :lol:)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Na, sorban( mert megint kimarad a fele):

Boldog születésnapot!

Betegeknek gyógyulást!

Olyan macinacink nekünk is van, mint Levinek:-)) Csak még nagy.

Evés javulgat. Ha süti van és leves, meg halrúd, abból eszik. Remélem, ez is olyan, mint az alvás, az már jól megy.
Amúgy mostanában megkérdezzük, hogy jön-e vacsizni és elfogadom, ha nem. Ma a lejárófélben lévő actimelből vacsizott kettőt egy fél kiflivel. Ez van.

Ma kaptam meg a farsangi videót, már alig várom, hogy láthassam. Erről végre nem maradtunk le.

Apropó. ismeritek Bartos Erika verseskönyveit? Nálunk mind a kettő kedvenc, főleg fiúknak jó. Vers a kukásautóról, a hókotróról, az útjavításról. Az abszolult kedvenc most az Elemér doktor:
Elemér doktor segít, hogyha baj van
meggyógyít, ha tüsszögsz hideg téli fagyban...
vagy hasonló, még nem tudom kívülről.
Kíváncsi vagyok, hogy mikor fogja leelemérezni a mi orvosunkat, aki amúgy Erika :)

Visszaolvastam még: hát istenem, tényleg sok minden forog körülötte. Bár igyekszünk normálisak lenni, de azért alkalmazkodunk is bőven. Az tény, hogy nem lesz valami vagány csávó. Viszont már nincs olyan sok hiszti. Általában sok mndent elérek alkudozással. Főleg azt szoktam ígérni, hogy ha gyorsan megcsinálunk valamit, akkor még belefér egy mese. Viszont minden ígéretet be is tartok ám.

Na, megyek zuhanyozni. Frissen festett hajam el is aludtam az éjszaka.

Szilvió

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Cas,
boldog szülinapot!!!

Nyafi, Cas,
jobbulást nektek! Úgy látszik ezt a köhögős virust mindenki elkapja. Terjed bölcsiről bölcsire!

hát nem tudom, szerintem ez hülyeség, hogy az egyke gyerek az egykesége miatt nem eszik többféle kaját. Én nagyon figyelem hogy Nóri mit eszik, és ő abszolút nem válogatós. viszont az öcsém, nem volt egyke, és lekváros kenyéren élt kb. 6-7 éves koráig, mert mást nem nagyon evett meg. Aztán megváltozott ez is.

Hát ma voltam a melóhelyen, és kiosztották a feladatokat. hát kaptam kb. 500 oldalnyi olvasnivalót a szabimból hátralévő 2 hétre. Jövő héten két nap is mennem kell továbbképzésre.
Jaj nekem, már csak 2 hét és mennem kell dolgozni!!! :(

Egyébként Apa megúszta az itthonról való melót, mert Nóri közben meggyógyult és ma ismét mehetett oviba. És nem is volt nagy sirás, sőt mikor mentem érte, közölte hogy ő ott akar uzsizni a gyerekekkel.
Apa egyébként nagyon jól elvan Nórival, semmi gond nincs mikor vele van. nagyon jól tud vigyázni rá, és Nóri imádja mikor apás programok vannak, főleg mivel Apával lehet a legjobbakat ugrálni. :)
Csak hát nem nagyon hagyja dolgozni, Nóri is gépelni akar a számitógépen, és hát ezt nem lehet hagyni.

Szóval minden rendben van. Nóri mostanában kész müvész lett. Állandóan alkot valamit. Hol festünk gyurmázunk, rajzolunk, ma például egész este matricákat ragaszgatott. :) Imádja a matricákat, csak győzzem venni. :)

Na most mentem aludni, mert holnap hosszu napom lesz.

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Sziasztok!

A betegeknek jobulás kívánok!

Nyafi: Milyen kanalas orvosságot kaptatok?

Ricsi is köhög egy kicsit, de csak ennyi. Ettől még megy a bölcsibe.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Cas
Itt is Boldog Szülinapot!

Szilvia
Neked is tegnapra!

Kép

Kép
tittina1982
 
 


Cas Boldogat!
Erigon a szirup neve.
nini te mit melózol?

Kép
nyafi
 
 


Jééé, az Erigon még létezik?! Gyerekkoromban sokszor kaptam én is!
(Gigi simán bevette? Rémlik, hogy nem volt vészesen rossz, de finom se...)

Köszi a köszöntéseket mégegyszer!!! :D

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas, Szilvi!
Boldog szülinapot!

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Jogász vagyok egy állami szervnél. :oops: :)

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Cas
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Jaj most már rémlik Nini, egyszer írtad.
Igen létezik, egy nagy flakon 605ft. Nem vette be simán, de a panadol injekció királyság.

Kép
nyafi
 
 


Hehe, nálunk minden gyógyszer ami nem ízesített és nem finom, az bizony baracklébe kerül. Így aztán kicsi baracklé és megissza szépen.
Ezt az után vezettük be, hogy egyszerűen minden gyógyszer után úgy öklendezett a gyerek, mintha rögtön jönne is vissza a gyógyszer. Így meg megissza és semmi gond.
De persze a nurofen szuszpenzió az csúszik!!!! meg a homeopátiás golyócskák is!!! :D

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Sziasztok!

Utólag is boldog szülinapot a szülinaposoknak.
Remélem betegecskék már jobban vannak. Blanka is köhög, lassan egy hete és folyik az orra. Állítólag sok gyerek beteg mostanság. Nem is csoda ilyen csúnya ködös, borús időben.

Ninike, hú két hét már sok. Azért várod is egy kicsit, vagy inkább maradnál otthon? Az gondolom segít, hogy Nóri így szereti az ovit.

Szilvia, érdekes amit hallottál, szerintem nálunk lehet benne valami, hogy minden Blanka körül forgott kaja terén, lehet azért lett válogatós, de azért szerintem ez nem kizárólag nevelés kérdése. Az is kell hozzá, de az "alapanyag" nagy mértékben befolyásol.

Én ma vérvételre és EKG-ra rohangáltam, nem igazán szeretem ezt a részt, volt benne nem tervezett 2 órás várakozás szédelegve, émelyegve, de túl vagyok rajta.

Blanka egyébként annyira édes, egyik este az ölembe ültettem erre pár perc múlva hátrafordult, hogy "anya, nem nyomom a kistestvért?", olyan édes volt. Sosem szoktam neki egyébként ilyet mondani, én vigyázok, hogy emelem, fogom meg, de nem teszem szóvá, csak este amikor mellette fekeszem, kell néha emlékeztetni, hogy a hasamat ne rugdossa.

Szilvi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Kia
Köszi!!! :)

Az Élet nagy kérdései
Ücsörésznek az asztalnál, eszegetik az ebédjüket (csordaszellem: Csilla nem nagyon szereti a sóskát, de Sebit majmolandó tolta befelé, és mondogatta, hogy "naon fincsi" ). Egyszercsak Sebi minden átmenet nélkül (hetek óta szóba se került ilyesmi) felteszi a nagy kérdést:
- Anya, a picibaba hogyan kerül az anyuka pocakjába?
Huh, hát szerencsére épp nem ültem én is az asztalnál, mert nagyon kellett vigyorognom.
- Háááát... ööööö... Az anyuka és az apuka nagyon szeretik egymást, és összebújnak, úgy kerül a kisbaba az anyuka pocakjába.
szerencsére ez a válasz elegendőnek bizonyult, különben bajban lettem volna!
:lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok lányok!

Először is nagyon jól esett, hogy hiányoltatok. :D Sokat eszemben vagytok ám, de tényleg nem egyszerű napi szinten képben lenni. Emellett persze nagyon örülök, h még két év után is ilyen jó hangulat és napi írások vannak a topikban.
Írok mindenfélét ömlesztve, ha nem baj, mert gyors visszaolvasás után hirtelen már azt sem tudom, kinek mit akartam írni.

Szilvia
először is nagyon örülök. Igazából volt egy megérzésem veled kapcs., sőt a baba nemével kapcs. is van, de titok ám. :lol: Nekem Sárival volt ugyanilyen az első 8-10 hét és folyton izgultam, hogy mi lesz és alig vártam a köv. uh-t, mert a növekedése volt az egyetlen tuti bizonyíték. Rosszul létekkel hogy állsz egyébként?
Próbálj sok vízszintes mulatságot Marcival, amit csak lehet csinálj vele vízszintesben. Mi sokat báboztunk, meséltünk, rajzoltunk így Julival, aki időnként felébresztette az álomkóros anyukáját, hogy: "anya, most akkoj nem meszéjünk?" :D

Ajnácska
én is üdvözöllek, bár már olyan régen írtam, hogy lassan feledésbe is merülök. És gratulálok a szép családodhoz! :D

Mi jól vagyunk alapvetően. Leszámítva, hogy a várandósságnak miatt gondolom, állandóan elkapok mindenféle bacit. Nem kell sok hozzá, napi 2x jövünk, megyünk az oviba, ott a melegben, míg Julcsit öltöztetem, megizzadunk és már jön ismét a nátha. Két napja meg egy elég szerencsétlenül jött hapci következtében valami izom vagy ideg becsípődött a jobb oldali bordáim közé, amik ugyebár szépen kezdenek egyébként is szétnyomódni a növekvő pocak miatt.
32. hét - ha jól számolom. :oops: :lol: Nem olyan egyszerű ám.:) Annyi minden történik velünk egy teljesen átlagos napon is, kicsi hugi meg már annyira az életünk része. A lányok rengeteget emlegetik, puszilgatják a hasam, beszélnek neki, simizik, meg kukkolnak a pupin keresztül hátha látnak valamit. Julcsi múltkor elcsípett egy nagy nyújtózkodást is a kezével és akkorát nevetett. :lol:
A név még nem eldöntetett, kis megoszlást mutat családunk e téren: Julcsi és apa Lenkét szeretne, én meg most húzok a Borbála felé, meg Sára is Borkázik. Még van szűk két hónapunk, addig majdcsak eldől. :D
Sokat kreatívkodunk: papírbabát csinálunk, farsangi álarcot, gyurmagyümölcsöket. Meg nagyon szeretünk együtt főzni, sütni, dagasztani (lányok értsd: eszik a kelt tésztát ezerrel). Kifestettük az egykori hálókuckónk falát - mesebirodalom lett belőle faltól falig matraccal. Többször írtam már, mi sokat alszunk együtt egy rakáson és már nagyon zavart, hogy a 160 centis fr. ágy kicsi volt, ha épp mindkettő rosszat álmodott, vagy beteg vagy csak úgy, jön bújni. így most 2,5 méteren már igazán van hely és jókat is alszik mindenki (engem leszámítva, mert mostanában már sokszor nem találom a helyem a pocakkal). Julcsi nagyon élvezte, hogy kapott egy kis falrészt, ahová ő rajzolt virágokat s ki is festhette őket. Az Egyszer egy királyfi... c. mese alapján készültek házak, kerek erdő, szivárványos dombra épült kastély... Majd hozok képeket.

Sokat játszanak együtt a lányok, kergetőznek, babáznak, hajóznak a székekben ülve, postásat játszanak, meg összevesznek, verekszenek időnként, aztán kibékülnek és puszit osztanak.

A császár utáni természetes szüléssel kapcs.-ban csak annyit, hogy nagyon fontos az orvos természetességgel kapcs. hozzáállása és az is, hogy a szülő anyuka mit gondol erről az egészről. Én pl. nem vagyok egy nagy parázós, olyan orvost is kerestem, aki abszolút kompetens a szakmában és rengeteg vbac-os nő fordult meg nála. Szerinte ezt az egész hegszétválás ügyet sokszor a kényelem mondatja az orvosokkal, a heg már kb. 2 hónap után összeforr szöveti szinten olyan mértékben, mint bármi más seb. Ezek után van kb. fél százalék esély a szétválásra, de csak nagyon elhúzódó vajúdás után. És persze ennek is számos és igen jellegzetes előzménye van, szóval ált. nem mint derült égből a villámcsapás derül ki. Ennyi erővel a lepényleválás miatt is lehetne parázni.
Mondom ezt azok után, hogy császáros Julcsim után, Sári abszolút természetesen és egy nagyon gyorsan született. Nekem hatalmas élmény volt. És persze most már 3.-ra fel sem merül, h bármi gond lehetne ezzel. De mások számára meg nem ez a lényeg, úgyhogy végső soron legjobb ha mindenki úgy csinálja, ahogy neki a szíve diktálja. :D

Cas
drukkolok, h Sebi gyorsan rendbe jöjjön. Az orrmandulaműtét már kész sétagalopp lesz egy vacakul elhúzódó hurutos köhögés után. Julcsim észre sem vette, olyan jól volt utána. :D

Most elküldöm, aztán még írok, csak nehogy lefagyjon szegény bnet.

:)

Kép
Kép
kismok
 
 


Hú, eszméletlen, mennyit írtam. :oops:

Nyafi
még neked akartam írni, hogy örülök, h tetszik a munka és Gigi is belejött a bölcsizésbe! :D

Edit
a lányok csudaszépek és végül is az is jó, hogy van pluszmunkád, ahol kicsit legalább a magad ura vagy, nem? Ez a főzőcske meg nagyon izgalmasan hangzik? Mikor várhatom, hogy megjelenik a szakácskönyved? :D

Gem
hihetetlen, hogy már a félidő! és roppantul furdal a kíváncsiság, hogy kukis vagy copfos van a pocakban! :D

Most berekesztem.
Válogatok képeket, ha letöltötem őket, aztán most igérem, nem jövök soká. :D

KM

Kép
Kép
kismok
 
 


Cas
most olvasom csak!:)
Nagyon jó! Nálunk is elhangzanak már ilyen 10 pontos kérdések. És eddig a legegyszerűbb válasz még elégnek bizonyult. Jópofák ezek a gyerekek!

Kia
drukkolok nektek nagyon a Levitesóért! Az, hogy ciszta nincs, már jó, nem? És elvileg én is pcos-os vagyok! :D

Kép
Kép
kismok
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: