Új privát üzeneted érkezett!

Rékus
Köszi a kórház-infót. Eléggé fel vagyok háborodva, hogy még mindig vannak ilyen helyek. :(

Drága Titti!!!
NEM VAGY SZARANYA!!!
Mindenkinek vannak jobb-rosszabb időszakai, amikor nincs annyi türelme a kölökhöz, mint amennyi kéne. Pláne egy dacoló kétéveshez?! :lol: (terrible-two!)
Mi is jártunk már úgy mindkét gyerekkel, hogy kiverte a hisztit, hogy márpedig nem eszi meg az ebédet, és mindkettő járt már úgy, hogy korgó gyomorral ment a délutáni alvásra. (uzsonnára-vacsorára annál szebben evett :D)
Azért azt is meg kell tanulniuk, hogy nem lehet minden mindig úgy, ahogy ők akarják. Családban élnek, meg kell tanulniuk alkalmazkodni. (Jójó, persze én is igyekszem a nagy balhét kiváltó kajákat elkerülni a továbbiakban, de egyre nehezebb olyat főzni, amit mindenki jó szívvel megeszik. :?)
Nálunk Csillával egyébként szintén virsli lenne minden ebéd és párizsi magában minden vacsora. :? Esetleg uborka.
Mostanában az válik be, hogy 1 kenyér-1 párizsi-1 ubi (katonázva, és mindig csak 1 falat kerül a tányérjára). ebédnél dettó: 1 kanál főzelék után kaphat 1 falat husit/virslit.
Csak pár napig kellett ilyen szigorúan adagolnom, aztán megtanulta. és mondja is hangosan, majd' megzabálom, ahogy magyaráz. :D
A másik, hogy nem csoda, ha a taposómalomba-monotonitásba belefáradtál. :(
Nem tudnál egy-egy este elszabadulni picit? Nincs vki ismerős csaj, akivel be tudnátok ülni vhova dumálni, vagy elugrani egy mozira? Engem ezek a csajos programok tartanak életben (szerencsére van 1-2 olyan barátnőm, akikkel szinte bármikor össze tudunk jönni, ha már nagyon belefásultam a hétköznapokba).
És Nyafi ötlete is jó, hogy írjatok pro-kontra listát, meg esetleg állásokat nézegetni, hátha adódik vmi jó!
Kitartás!!!! :D
ja, és Csilla legújabb sportja, hogy elkunyerál vmi enni/innivalót, és 2 falat/korty után közli, hogy mégse kéri. Pár napig bírtam cérnával és ráhagytam, hogy majdcsak abbahagyja, de nem. Úgyhogy bevezettem a szabályt, hogy amit elkért, azt tessék megenni/meginni (nem adok sokat, de 2 falatnál nyilván többet). Hú, először nagyon kiakadt, aztán mostmár kezdi megérteni, hogy ha igazán nem vágyik rá, akkor ne kérje el, de ha már elkérte, akkor nem lehet 2 falat után otthagyni. :D Kisdinnye...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szia Titti!

Ne érezd magad szar anyának, ez mindenkivel előfordul. A férjed meg egyszer próbálja ki, hogy milyen bezárva lenni egy 2 évessel hónapokon át. Szerintem a pasik, kb. 1 hétig se bírnák. De nem is tudják átérezni mit jelent ez.
Én úgy vagyok vele, hogy imádom a lányomat, mindent megteszek érte, de azért az tény hogy vele nem lehet magasabb röptű beszélgetéseket folytatni. :)
Egyébként múlt héten hogy beteg volt Nóri és nekem dokihoz kellett mennem, a férjem is megértette hogy nem egyszerű azért a gyerekkel itthon lenni. (pedig neki nem kellett főznie, mosnia, és takarítania, a vasalásról ne is beszéljünk, csak meg kellett etetnie meg játszania kellett vele :) ) De a második nap után már látta hogy azért ebben is el lehet fáradni.

Nekem is szoktak kirohanásaim lenni, és bizony volt már hogy Nóri is éhesen ment aludni. De ez természetes szerintem. Nekünk is lehet rossz napunk. :) :oops:

A főzelékről meg annyit, hogy nekem Nóri 15 hónapos kora óta nem eszi meg egyáltalán, kiválogatja belőle a szilárd részt, de a folyékonyat nem eszi meg. Én nem erőltetem. Nem főzök neki főzeléket, helyette kap rengeteg gyümölcsöt, zöldséget, meg sok rakott zöldséget csinálok.
Ja és ilyen előzmények után, szóltam az oviban hgoy kevés főzeléket adjanak neki, és inkább a húst, meg kenyeret, mert a gyerek nem eszi meg. Erre megyek, és azzal fogadnak az óvónők, hogy a lányom 2x repetázott a főzelékből!!!! Ő aki itthon nem eszi meg. (pedig jól főzök a férjem szerint)
szóval majd változik az ízlése!!!

Rekus,
azért Szegeden elég érdekes dolgok vannak, ahogy hallom!!!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Sziasztok!

Titti, egyáltalán nem vagy rossz anya. Szerintem mindegyikünkkel előfordul ilyesmi. Én nagyon sok türelmet tanultam, amióta gyerekem van, de azért néha borul a bili. Ma is jól lekiabáltam szegényt, mert ott téblábolt, amikor vittem a tányér levesemet az asztalhoz, persze ki is öntöttem. Aztán megmagyaráztam, hogy csak megijedtem, azért kiabáltam, és máskor ne jöjjön ilyen közel. Megértik szerintem ők is, ha néha szakad a cérna.
Evéssel már sokszor írtam, hogy küzdünk, most amíg ilyen szarul vagyok nem is kísérletezem, de biztosan változnak majd ők, bízom Ninike tapasztalatában. Nálunk is be szoktak jönni a kis kompromisszumok, mint Cas-nál.

Apával ugyanolyan a helyzet. Nem érti, miért nehéz ez néha. Megpróbálom elfogadni, hogy soha nem is fogja ugyanazt érezni, szóval inkább a hasonló helyzetben lévőknek panaszkodok.
Te is gyere bármikor, jó legalább kiírni magából az embernek.

Én is a napokban, a legrosszabbkor éreztem azt, hogy jó lenne már több felnőtt társaság, pedig most aztán pár évig még itthon leszek. Nagyon szerettem a munkámat, bár a környzet és a hangulat nagyon megromlott mikor eljöttem, de a régi az hiányzik. Meg aztán azt is rossz megélni, hogy karrierről még hosszú évekig nem is álmodhatok, mert ha visszamegyek is dolgozni, nem tehetem 8-10 órában, mert mégis ki megy el két kisgyerekért oviba, suliba??? Szörnyű lenne, ha csak este 7-kor találkozhatnék velük, addig meg fizethetnék valakit. Egyik éjjel nem is tudtam aludni, annyit agyaltam ezen. Pedig szépen induló pályám volt...nem mintha sajnálnám, világéletemben az anyaságot tartottam legfontosabb hivatásomnak, de azért rossz látni, hogy annyian beelőznek, amíg én gyerekezem. Ráadásul nem keveset tanultam ezért. na most én is jól kipanaszkodtam magamat, engem így leendő kétgyerekesként leginkább ilyen dolgok aggasztanak.

Nyafi, fog nem lehet, már rég kijött mind a 20. Igen magzatvédő jó tipp, Blankával is abbahagytam és jobban lettem, most sem szedem már 2 hete (előtte októbertől ment, szóval remélem felhalmozódott bennem, ami fontos volt), most lehet még a MagneB6.ot is el kellene hagynom.

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 

 
 

Hű, ilyen sok fontos dolgot írtatok!

Sziszi: én a múlt héten 2 napot dolgoztam, ezen a héten hármat. Beteg a főnöknő is, szóval be kéne menni, de fontosabb a gyerek. Csak ha valaki lelkiismeretes, akkor hiába tudja ezt, akkor is szarul érzi magát. Én nem kaptam vissza a régi állásom, igaz nem is akartam. A férjem csinál karriert, én meg beletörődtem, hogy ha a gyerek 14 múlt, majd akkor. És elviselem, hogy gyakorlatilag adatrögzítek (én sem ezért tanultam), viszont el tudok jönni, ha szükséges, mert nem az én vállamat nyomja a felelősség. Szóval a családra gondolok és próbálom nem észrevenni, hogy a kollégák 60%-a fúj rám. Talán azok nem, akik már gyerekesek.
És én azért nem értek egyet Nyafival: szerda felé már nagyon fáradt vagyok, szóval néha visszasírom az itthonlétet, mert persze a házimunka maradt a régi, a gyereket alig látom és úgy érzem rohannak a hetek.
Igazából a heti 2-3 nap meló lenne jó.

Titti: egyetértek az előttem szólókkal. Mindenkivel előfordul.
Én például tegnap üvöltöttem a férjemmel, mert nem tudom elfogadni, hogy neki az a fontos, hogy amikor hazaérünk, akkor átöltözhessen, míg én zokszó nélkül átpelenkázom és öltöztetem a gyereket és néha csak 1/2 óra múlva van lehetőségem levetkőzni. Ő meg az első alkalomma kibukik, ha valami helyzet van. Tegnap pl. orrszívás volt soron kívül és köhögő roham.

Viszont az pozitívum, hogy én is sokkal türelmesebb lettem.

Apropó: jó, hogy elmentünk dokihoz. Hörghurutja van, antibiotikumot kell szednie és várnak vissz hétfőn. Ez lesz az első antibiotikumos kúra. Azt mondta a doki, hogy kb. iskoláskorára már nem lesz állandóan beteg. Köszi.

Szilvió

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok!

Csak beqqcs...

Minden rendben az Uh-on - szerencsére nincs ciszta, de baba sem...
...de hogy mitől késik???
(Most jönnek a vérvételek...) :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Alig győztem mindent elolvasni....

Kiakadás: nálunk (nálam) is van néha. Szégyellem is magam miatta, de sajnos megtörténik, egyszerűen fáradt vagyok testileg-lelkileg. Pedig tényleg tündéri mindkét pocok, és a páromat is nagyon szeretem (és viszont). Ja, és mindezt úgy, hogy a szobatisztaságra szoktatást is el kellene kezdeni. És én is azt érzem néha, hogy na, most szar anya voltam... Aztán Rita rám mosolyog.... :)

Felnőtt társaság: hát az hiányzik.... Múltkor feljött párom haverja beszélgetni, úgy örültem neki, szinte átöleltem-megpusziltam, úgy kellett visszafognom magamat.... És hiányzik, hogy nagy ritkán se lehet elmenni egy-egy koncertre vagy bárhová kikapcsolódni, de ezt magamban el kell tudnom rendezni.

Munka: tegnap eszembe jutott, hogy Bercel is hipp-hopp annyi idős lesz, hogy menni kell vissza dolgozni. Nem voltam boldog a gondolatra. Összeszorult a szívem, amikor arra gondoltam, hogy a kis pockokat naphosszat nem fogom látni. Minden elismerésem a tiétek, hogy ilyen szépen átvészelitek ezt az időszakot! Persze öröm az ürömben, hogy ha dolgozol, akkor legalább társaságod is van (mármint felnőtt).

Férj: nálunk is hasonló a helyzet. Párom imádja a gyerekeket, de amikor hazajön vagy éppen valami agymenése van, hogy most valamit meg akar csinálni, akkor ne legyen láb alatt egyik se, és ne legyen nyafiizás se. A teából én iszok utoljára - általában amikor már teljesen hideg, néha csak akkor, mikor már majdnem elfogy - , én öltözök fel kabátba először és én veszem le utoljára a kabátot, ha hazaérünk, és mikor párom már rég mást csinál, akkor jutok oda, hogy hazaérkezés után kezet tudjak mosni.... Van, hogy el kell mennem, akkor próbálom legalább az egyik gyereket magammal vinni és csak egyet rá hagyni, mert kettőre csak addig tud odafigyelni, amíg nincs probléma. És sokszor éreztem régebben, hogy nem értette, mitől vagyok ki estére, de egyszer itthon maradt mindkét kölökkel, és azóta tudja, mi van itthon.

Főzelék: én sem eszem meg, Ritának se főzök ilyet. Párolt zöldség viszont szinte naponta van, és azt nagyon szereti. Egyébként érdekes gusztusa van, azt, amit előző nap jó étvággyal evett, lehet, hogy másnap meg se kóstolja....

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Kia
:( :? :(

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Jaj kia úgy sajnálom!!!

Kép
nyafi
 
 


Kép Ricsi ágya

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok!

Sajnos ide nem sikerül normális képet felraknom :( , de a Galériában csináltam fotóalbumot Bálint Richárd néven fut. :D

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Rékus szép a fiad!!! És pöpec az ágy is. Hogy festetted a képeket?

Kép
nyafi
 
 


Kia :shock: :( Hogy lehet ez?? :roll: Én már annyira biztosra vettem..... :cry: Nem lehet, hogy tévednek, és csak nem látják még UH-val?

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Sziasztok!

Este visszaolvasok végre...addig is...

Képzeljétek.... 3 napja nincs cumi :D

Febr. elején kapott egy 1-es méretűt... Elmondtam neki, hogy kifőztem..
Pár napig szívogatta, de mindig mondta, hogy ANYA VISSZAFŐZNI KELL...KICSI CUMI... :roll:

Este még néha eszébe jut, kéri 1x, de szerencsére nem sír...
Azt mondtam neki, hogy nem találom.... nem tudom hogy hová tettem... csak a doboza van meg...

...és 3 hét múlva kezdődik a bölcsi. :cry:

Képek - ha nem gond (építkezés)
Kép Kép Kép
Autók
Kép Kép
Amikor még kevés hó volt
Kép Kép Kép
....
Kép Kép Kép

Kicsit sok lett - BOCSI!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Levinek szép autókészlete van! :D És ez a huncut mosoly a pizsis képen.... :lol: :lol:
Mennyi időtök van a bölcsibe szoktatásra?

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Titti
Szerintem sem vagy SZARANYA!
....vagy ha igen, akkor 100-ból min. 90 nő az!!! (..és én is)

Rékus
Nagyon szép az ágy... a többi képet is megnézem..

Dorottya
Jó lenne, ha tévedtek volna az UH-on....
Már sok napja van mellfeszülés, stb... de nem jön..

Holnap (vagyis ma) kiváltom a gyógyszert, amit a nődoki felírt... de előtte megnézem még1x... egy teszttel...
(néztem kalkulátort - ha 35 nap körüli ciklushosszt írtam be - legtöbbször ennyi szokott lenni, akkor a peteérés jan. 20 körül volt....)

A bölcsit márc. 1-én kezdi Levi... én pedig 29-én kezdek :cry:
Át kellene néznem addig néhány dolgoz... úgy érzem sokat felejtettem...
Így csak nem vágok neki :roll:
Azt mondták 2 hét elég szokott lenni a beszoktatásra... + egy betegség is belefér, mert szerencsére később kezdek...

Jó éjt!!!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Nyafi: Köszi a dícséretet! :D
A képeket kinyomtattam a netről és kézzel rajzoltam a falra. (Aki nem olyan ügyes rajzoló felragasztja úgy, hogy indigó legyen a kép alatt és úgy húzza át a vonalakat.) A falon a festék az sima falfesték. Vettem 4 alapszínt és addig kevergettem amíg nem lett olyan színű, amilyet én akartam.
Az asztalt és az ágyat akril festékkel festettem.

fné kia: Nagyon édes a Levi manó!

2 hét után ma újra vittük a Ricsit bölcsibe. Volt egy kis sírás. :( Remélem most már komolyabb betegségeket nem kapunk el.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Titti :D
Megértelek nagyon, de ahogy már elöttem jó sokan leírták, tényleg JÓ ANYA vagy Te is!! Néha mindenkinél szakad a húr.
Nekem jó dolgom van Apával, mert mindent megcsinál Marcival, Marci körül....rohan haza munkából, s mégis kiakadok néha (vagy többször,mint néha)..sőt most Anyu is itt van, de nem járok el extra többet, több barátnőm sincs.....annyiban más, hogy nem kell párom időbeosztásához alkalmazkodnom, ha tornázni vagy kozmetikushoz akarok eljutni...na mondjuk most a torna hanyagolva van egy hete, mióta barnázom..s a lényeg, hogy akármennyire is mondjuk a magunkét, ahogy nézem, itt szinte mindenki tervezi/akarja/várja a következő kistesót, ezek szerint mégis csak jól bírjuk :wink: DE nagyon fontos, hogy jó néha elmondani valakinek a bajunkat (vagy amit annak vélünk), s akkor megy is tovább minden!!
Neked most az a legfontosabb, hogy rendben legyen minden két és fél hónap múlva Veled!!

Rékus!
Ricsi szép kisfiú!! Nekem még mindig szorul a szívem, hogy ha rágondolok, hogy mit élt át :cry:

Kia!
Nagyon sajnálom!! Várunk a teszt eredménnyel!!
Levi nagyon szép kisfiú!!! Szép lesz a hugicája is:wink:

Gem!
HOgy vagy??

Szisz!
Jó Neked, hogy már itt tartasz!! Annyira vágyom egy dobogó szívecskére 8) (aztán majd aggódom tovább, tudom)

Cas!
MIndig "mondom", de csodállak, mint Anya, mert annyira az jön át, hogy vmit nagyon jól csinálsz!
Én bezzeg azt adok a gyereknek, amiről tudom, hogy megeszi :oops: MOndjuk ilyet még nem is hallottam, amit Marci csinál: Semmi újat nem kóstol meg, ha valami mégis a szájához kerül,s nem az ő íze, akkor szabályszerűen öklendezik... a kenyér és a szalámi/sonka közé úgy kell egy mikroszkópnyi vajat csempészni, s nem mindig sikerül.....semmilyen tejterméket NEM eszik meg. Nem iszik semmi mást csak a 100%-os almalevet felesben vízzel..ezt issza reggel, este, s napközben is.....virsli az nálunk is sláger, de most nincs a boltban ami eddig volt, s a másik fajta pl. már nem kell...szóval nagyon nehéz, s ezért tényleg annak örülök ha eszik, még ha nem is túl változatos...kapja a napi Béres cseppeket, s a c vitamint...remélem,hogy nem okozok neki túl nagy gondot, s talán majd a oviban (ha lesz szívem őt egy nap elvinni), ha látja a többi gyereket...vagy ha az ovónénik ügyesebbek leszenek.....
ja, pl. a húsleveset tésztávval is jóízűen eszi

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi72
Á, nincs rajtam mit csodálni. Anyósom szerint elkényeztetem a gyerekeket, anyám szerint meg szívtelen és túl szigorú vagyok. Na most akkor hol az igazság?! :lol:
(Anyósom 4 gyereket nevelt fel, anyám "csak" kettőt, azt is nagy korkülönbséggel, nyilván egy csomó mindent máshogy tapasztaltak meg.)
Én mindig családban gondolkodom. Hogy meddig tudok elmenni az egyéni igények figyelembe vételénél, és mi az, amiben annak az egynek kell alkalmazkodnia a többiekhez. És ez mindenkire igaz, főleg ránk, szülőkre, de a gyerekekre is.
pl. Sebi is válogatós (bár az utóbbi egy évben sokat javult a helyzet, na ja, az ovis menza megtette a magáét :D), így ha mindannyian itthon vagyunk, akkor reggel megkérdem, mit szeretne ebédre. Ő megmondja, én mérlegelem, hogy a család többi tagja megeszi-e, és ha igen, akkor azt főzöm. Ha meg már főztem vmit, és váratlanul marad itthon (pl. betegség), akkor azt kapja, ami kész van, ha nem eszi, akkor éhes marad, majd vacsoránál bepótolja. Egyszerűen nincs időm/lehetőségem négyünknek négyfelé főzni.
Vagy pl. CSilla alvása szent. ezt Sebinek is tiszteletben kell tartania, addig nincs csavargás, vagy zajos játék, amíg ebéd utáni csendespihenő van. De pl. tornára csak kedd 3-tól tudunk járni Sebivel, ha nem tudok Csillának bébiszittert keríteni, akkor bizony felkeltem, és megyünk a tornára mindhárman (szerencsére van egy jó kis játszósarok a várakozás idejére).
Szóval sokváltozós egyenletrendszer az életünk, és nekem kell napi szinten megoldanom, hogy mindannyian a lehető legjobban jöjjünk ki belőle. Szerencsém, hogy nagyon jól tudok bánni az idővel, majdnem mindig sikerül jól beosztani.
Persze sokszor nálam is elszakad a cérna, vagy a kölkök nem bírják a gyűrődést, és akkor nagy a hangzavar itthon!
Ráadásul most Csilla beteg volt (hörghurut, antibio, orrszívás, csöpögtetés, inhalálás), igencsak hisztibéka lett belőle. Na ha még Sebi is rázendített mellé, akkor igencsak nagy hangon tettem helyre őket. :oops:
Marci pedig szerintem teljesen átlagosan viselkedik, én még nagyon kevés gyerekkel találkoztam, aki ennyi idősen bátran belekóstolt bármibe.
Nekem mindkettő idegenkedik az új ízektől, ráadásul Sebi inkább a natúr, Csilla inkább a fűszeresebb ízeket kedveli. A tejtermékeket nem szeretik, Sebi a legtöbbet nem is bírja, Csillának meg egyszerűen nem ízlik (ha 1-1 gyümijoghurt lecsúszik, már ünnepnap, de abból is csak a meggyes). Kakaó/karamella/sima tej azért napi kérés. de ennyi. Ja meg a puding.
Kenyérre Csillának nem kenhetek vajat, de Sebi meg csak azzal szereti.
Soroljam még?! :lol: Néha már röhögök, ahogy egy étkezés nálunk zajlik, mert vmelyik folyton rinyál vmiért (kérek kecsöpöt/ubit/inni/szalvétát, ez nem ízlik, az nem ízlik, én meg ugrálok fel az asztaltól, mint akinek rugó van a fenekén :lol:).
Szóval semmi csodálnivaló nincs rajtam, egyszerűen 2 kicsi gyerek mellett meg kellett tanulnom, hogy vannak dolgok, amiket lazán kell kezelni, különben csak állandó vita van, és nem éri meg a családi békét hülyeségekért feláldozni.
Kardinális kérdésekben meg úgyse engedek, de a kölkök gyorsan tanulnak, és azokból elég gyorsan nincs vita. :D
(Ui: a következő projekt Sebi orrmandula-műtétje. Már előre kattog az agyam, hogy előtte vérvétel, találkozó az anesztessel, aztán maga a műtét, ami után 1 éjszakát bent is töltünk, közben ovi-farsang, páromnak meló ezerrel, legalább ketté kéne osztódnom... :lol:)

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Jaj nem is írtad, hogy Csilla beteg volt. már jól van teljesen?
Nálunk Gigi változatosan étkezik, csak valamit nem eszik meg :lol:
Olyankor, ha csak két falatot evett és az ebéd, vagy vacsi volt, akkor még megtoldom egy túrórudival, vagy egy joghurttal. reggelinél, uzsinál már rég nem eröltetem, ha nem kér két harapásnál többet, tízórait meg egyszerűen nem kap, mert akkor nem ebédel egyáltalán. Nálatok van 10órai?

Kép
nyafi
 
 


Ma volt. Megevett vagy öt cikk medvesajtot.... Tegnap kapott először medvesajtot (nem szeretnem a foszfátos ömlesztősó miatt, amitt minden ömlesztett sajthoz használnak, ez pedig káros a csontoknak), és nagyon megszerette. Odaállt a hűtő elé, és közölte, hogy macisajt, macisajt!! Addig ette, amíg el nem fogyott. :oops: :lol: Persze ez egy limitált szériás macisajt, amit csak mostanság lehet kapni..... Nem tudom, a többi típusát is szeretni fogja-e. Egy cikk harmadát odaadta nekem, tényleg nagyon finom (bazsalikomos-paradicsomos).

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Köszönöm...

Dorottya
Az a toszkán... finom :P
(mi is azt ettünk ma is...)

Szilvia
Nődoki mikor lesz?

Teszt reggel negatív volt ,így kiváltottam a Norcolutot... és szedem...

Szép napot Mindenkinek!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Nyafi
Sajna Csillának megint hörghurut. :( 3 nap láz, nátha és kezdődő sípolás után vittem le a dokinéninkhez, és nem úsztuk meg az antibiót. Mostmár mindjárt vége a kúrának, és ma már egész jól van a csajszi. Csak az étvágya szörnyű, de nem csoda. Remélem lassan az is rendeződik.
Óriási szerencse, hogy itthon tudok vele maradni. Ha most kezdtük volna a bölcsit, tuti többet vagyok vele itthon, mint a melóhelyen, annyira könnyen lesz nála minden felsőlégúti fertőzésből hörghurut. :(
A túrórudi nálunk is nagy kedvenc, csak sajnos Sebinek ekcémás lesz tőle a lába, így nincs itthon. :(
Ja, és a tízórai nálunk is max. egy kis gyümölcs, különben semmit nem eszik ebédre.

Kia
:(

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Kia - :(
Kép

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Sziasztok!

Kia,
sajnálom hogy negatív lett a teszt!

Hát akkor nálatok is eljön a bölcsi ideje!!! :(
Nóri végre meggyógyult, nagyon nehezen viselte az állandó orrszívást. Még most is sokszor rákérdez, hogy ugye nem lesz szippantás. Tegnap 2 hét után újra mentünk oviba, hát volt egy kis sírás! De tegnap aludt ott először és semmi gond nem volt.
Sajnos most már be kell járnom néha a melóhelyre, hogy simán tudjak kezdeni márc. elején.

Nálunk Nóri mindenevő úgy általában, minden jöhet ami nem főzelék. :)
De a halrudacska, meg a pizza a nagy kedvenc.

Na most mennem kell, mert még tanulnom kell mielőtt megyek érte.
Puszi mindenkinek , még majd jövök!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Sziasztok,
épp most csatlakoztam, bár lehet hogy kicsit késő a legkisebb gyerekkel érkezni, amikor az már 2 éves...
Látom hasonló korú csemetékről írtok, Ajna nálunk 2 éves 2hónapos és 2 napos ma épp...
Finnországban élünk és mivel ritkán látjuk magyar barátainkat, rokonainkat, eldöntöttem h ide jövök néha csevegni:)
Próbálok egy képet is applikálni ide Ajnáról...
Üdv Mindenkinek:)
Kép Ajna
ajnácska
 
 


Sziasztok!

Köszi :roll:

Ma olvastam:
http://www.szon.hu/hirek/PR/cikk/noi-me ... 8-04491767
Szerintem biztos ciszta van a dologban... de most nem nagyok, mint 2006-ban.

Nem ártana egy kivizsgálás nekem sem...

Ajnácska, Szia!
Szép nagylányod van!! :P

Cas
Sajnálom...
Jobbulást Csillának! :(

Levinek most a gyümölcsleves a minden... (előtte a borsó volt) :lol:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Dorottya,
edes ez a kep.

Kia,
nem ragozom, nagyon sajnalom. De neked/nektek is eljon az idotok, meglatod! Mi veled vagyunk, ezt tudd!

Cas,
mintha magamat latnam az asztal korul, amikor a ti kajalasaitokrol irsz. En is, mint egy paprikajancsi, egyiknek az kell, a masiknak amaz, kiskanal, nagyvilla, rozsaszin pohar, de narancssarga tanyer, de az kozben koszos lett, ugyhogy kicsereljuk, lassan mar 5-6 tanyer es ugyanennyi pohar a ket gyereknek. Buborekos viz es buborekmentes limonade, kenyer felapritva vagy egyben, vajjal, vagy anelkul, pacso (=kecsap) pottyokben vagy egy foltban stb stb Szoval neha en is kiakadok, foleg amikor a parom annyi mindent hagy szet, hogy mar nem tudom, mit vedjek ki epp, a hasraesest vagy a pocakbeverest. Szoval mi is elvagyunk, csak hogy Titti kerdesere valaszoljak, hol bekeben, hol kevesbe, de tulkepp jol.

Kepzeljetek, tegnap beszereztem egy franko babakocsit az e-bay-en, szerintem eleg jo aron (75 euroert). :lol: Mozes is volt hozza, pedig azt ugy kulon nem is kerestem. Szoval most tok boldog vagyok
Kép

Felreertes ne essek, ez a kep meg az elado lakasan keszult, ahol rend es tisztasag honolt... :roll:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


CSak gyorsan akarok írni a kaja részhez - már megint nem tudtam mindent elolvasni.
Szétmegy a fejem, gyerek rögtön ébred és még sok kifogásom van:-)

Ma borsófőzeléket főztem. Ma reggel lelkesen olvastuk az Anna,Peti,Gergőben-gondoltam hátha. Legdrágább iglo borsóból, hogy tényleg jó legyen (tejjel, mert nekem nem megy a liszttel beszórós rendszer). Két falatot evett, a másodikat kiköpte és közölte, hogy nem szeretem.
Nálunk kb. minden főtt éellel ez van. NEm segített rajta a bölcsi, sőt még rontott. A legtöbb kaját meg sme kóstolja, már mondja is, hogy nem. Újabban alig eszik,már néha a joghurtot sem. Kakaó megy, meg a kenyér , sokszor üresen. Most megint nem kell a gyümi, még a banán sem. Néha a tv előtt benyom egyet, de az különleges világnap. Szerintem fél éve 15 kiló körül mozog. És mivel szinte folyton beteg, így nem is várható el tőle, hogy rendesen egyen.

Hopp, mennem kell, mert kiabál utánam:-)

Szilvió

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Ajnácska
Hát fürtök látom nálatok is vannak (tök cuki a csajszi)! Ti hogy bírtok vele?! :D
Finnországban meddig tart a tél? Nem esznek meg a jegesmedvék? :D (Én néha már látom őket itt a hátsókertben, amilyen hideg van... :lol:)
És ez milyen hangszer a képen?

Gem
Aztaaaaaaaa!!! Tök király a verda!!! Irigyel-irigyel! 75 Euro?! Nem semmi!
(Na ez az, amihez semmi érzékem: adni-venni a neten. :( Pedig mennyi kacatunk van?! A babakocsimat is egy barátnőm hirdette meg nekem, így végül pikk-pakk sikerült eladni tesófellépőstől, de nem az én érdemem. :twisted: )
Kaja: tegnap Sebi hisztirohamot rendezett az oviban, amikor érte mentem, hogy ő most azonnal akar kókuszgolyót. Így nincs, hisztiből nem is lesz, menjünk el a boltba, vegyünk hozzávalókat, és csináljunk, ha ennyire akarja.
Kis huzavona után ráállt (amikor rájött, hogy tényleg nincs a táskámban kókuszgolyó készen :twisted: ).
Na szóval elmentünk, megvettük, megvacsiztunk (édesség csak utána), és nekiálltunk.
Erre összevesztek a hozzávalókon, visítottak, hogy melyik tál kié, a végén a kókuszt is majdnem kiborították mindet a kőre, na akkor lett elegem.
:twisted: :twisted: :twisted:
Aztán kaptak néhány percet a hisztisarokban, hogy lehiggadjanak, oltári cukin ballagtak utána ki onnan kézenfogva, könnyes szemmel.
Sebi megszervezte a munkafolyamatokat, és a legnagyobb egyetértésben készült egy nagy tálcányi, amit a legnagyobb egyetértésben el is kezdtek felfalni. :lol:
Kisdinnyék... :lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilvió
Kitartás! CSak azzal tudlak vigasztalni, hogy Sebi pontosan ilyen volt (és nálunk az allergia miatti diéta még bonyolította a dolgokat), és már ott tartottam, hogy fotoszintetizál ez a gyerek, vagy mégis miből él?! :twisted: :twisted: :twisted: (Ezen persze csak utólag röhögök, akkor totál kiborított.)
És ez így ment majdnem 1,5 évig. Aztán egyszercsak elkezdett enni, és azóta szavam nem lehet. Persze csak a fogára valókat, de ezek köre egyre bővül szerencsére!
Marha nehéz, tudom, de igyekezni kell, hogy az evéshez ne stresszhelyzet kötődjön. Nálunk pl. az lett a kompromisszum, hogy reggeli-ebéd-vacsi a konyhaasztalnál, tízórai-uzsi lehet a nappaliban/gyerekszobában. Ezt ők is megtanulták, és nem nagyon van már alkudozás, és esznek is. na persze Csillának ha olyanja van, akkor 2 falat után köszöni nem kér többet :? , én meg a hajamat tépem, de elmehet. Általában a köv. étkezésnél bepótolja.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Ez kimaradt:
Giginek
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Köszi kia!
Ajna üdv itt, a legjobb csapatot választottad! Otthon vagy pocokkal? Férjed magyar, vagy finn? Hogy kerültél oda? Már ha lehetek tolakodó...
Szilvió Gigi másfél éves koráig nem evett igazán. Nekem azt mondta a doki, hogy amíg kínálva van a gyerek, addig nem hal éhen. Egy dolgot még megpróbálhatsz az ügy érdekében, ne adj neki enni, csak reggeli-ebéd-vacsinál szólj, hogy kaja van, ha nem kér, akkor majd kér a következőnél, vagy az azutáninál. Nasit főleg, meg joghurtot, túrórudit szigorúan tilos egy hétig. Inni meg csak vizet, a rostosak, cukros teák, kakaók remekül elveszik az étvágyát...Ez persze csak egy ötlet.
A zöldborsó főzeléket én nem adom a lánynak, inkább levest csinálok belőle májgaluskával, az nem olyan édes és jobban csúszik neki.

Kép
nyafi
 
 


MEgint csak 5 percem van, de holnap ígérem mindent visszaolvasok!

Giginek boldog névnapot kívánunk!

Levi sok-sok autója nagyon tetszik. Nálunk is csak az autó a jó játék, nagyon cukin elvan velük, de azért nincs ennyink.

Nyafi: hehe, a levesből csak az üres levet eszi. Most már a répát sem. Igazából az a baj, hogy semmi főtt étel nem megy.
Délután óriási bömbi volt, hogy anya ne szedd ki a borsófőzeléket, meg nem akarok azt enni, meg zsíros kenyeret kérek. Végül otthagytam hisztizve, bejött, megölelgettük-simogattuk egymást és amikor az apja hazajött kapott parizeres kenyeret. Viszont éhes volt, mert jól evett. Azt nehéz eldönteni, hogy mikor fogadható el, hogy pl. a borsó tényleg nem megy és mikor dacos csak. Hát nem tudom. Igyekszem nem stresszelni az evéssel, de úgy látom, hogy jövet-menet bekapná.
De mostanában már ott tartunk, hogy nem megy mindjárt reggelizni és akkor mehet enni amikor akar. Szerintem elég toleránsak vagyunk vele.

Cas. köszi a biztatást. Ja, dokinéni azt mondta az amúgy gyógyult hörghurutos gyerekre, hogy még vagy 2-3 hétig fog így köhögni.

Szilvió

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Gigi, boldog névnapot! :):):)
Még jó, hogy direkt névnapos naptárunk van, csak nem tudom, minek.... :roll:

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Giginek mi is boldog névnapot kívánunk!

Cas :D
Köszike a sok-sok jó tanácsot!! Még egy párszor tuti, hogy olvasni fogom a soraid!! Barátnődet is "kölcsönkérném", nekünk is van egy jópár eladó holmink!! Főleg ha majd a Barbi háznak is kell hely:wink:

Gem :D
NÁlatok sem semmi egy kajálás!! De legalább nálatok is együtt megy!
Nálunk is az a baj, - mint ahogy Szilviónál olvasom - hogy össze-vissza van kajálás :oops:
Babakocsi szuper :wink: Jó a színe is :wink:

Kia :D
Sajnálom!! De tudom, hogy Te mész tovább az úton, s hamar jön a kistesó :wink: Másik topikban olvastam a "ne görcsölj" tanácsot.....hááááát :roll:
Most akkor majd kiderül, hogy hol lehet a bibi?? Ha peteérésed van, akkor tényleg ajánlom az lh tesztet, elfogadható áron, itt a babaneten árulja egy csajszi....nekem eddig jól működött (nem azzal van a baj...ha most megint gond lesz, akkor én is megyek kivizsgálásra, az tuti)

Szilvió :D
Annyira együttérzek veled!! NÁlunk is hasonló a helyzet, de el kell mondjam, hogy végre valaki még talán Marcinál is rosszabb evő :oops:

Ajna:D
Üdv itt!! Kislányod csudiszép!!! ÉN is kíváncsi vagyok Rátok!!! Nyafi jól kérdezett :wink:

Nini!
Tök jó, hogy ilyen jól bírjátok (reletíve, persze) az ovit! Pizza nálunk is nyerő, s most a tonhal :wink:


Ja, felolvastam egy-két részt az előző hozzászólásokból, s párom mondta, hogy én írjam meg, hogy nálunk a gyerek kiveszi a pizzát a hűtőből, beteszi a mikróba, majd felviszi, s megeszi a tv elött :lol: :lol: :wink: mondom neki, hogy mi vaaaaan??? erre ő: miért ilyen korú gyerekekről (Kirstóf) nincs beszélgetés????

Én most vegetálok....még semmi biztosat nem tudok, volt szombaton petezsákom egy Pöttyel, de semmi egyéb. Én nagyobbra számítottam :roll: s közben már egy hete barnázom, eszem a 3*1 utrogestant...most szombaton kell,hogy majd legyen szívhang...meglátjuk...jobban bízom, mint szeptemberben, de nagyon félek.....VISZONT ma történt valami, ami valamit átkattintott odabent....Párommal régen egy helyen dolgoztunk ott, ahol most ő van, s ma úgy jött haza munkából, hogy rákérdeztek, hogy nem tud-e valakit, aki szívesen visszamenne oda ahol régen dolgozott, s van egy két éves fia :wink: Ettől valahogy újra azt érzem, hogy még másképpen is fontos vagyok....szerintem sokan tudjátok, hogy miről beszélek...s közben persze nem ez a legfontosabb, de most ahhoz, hogy egy esetleges újabb csalódást könnyebben tudjak majd feldolgozni, pont jókor jött :roll: Nekem mindig kell egy "B" terv, s ezt most kaptam, mert ilyen még nem járt a fejemben, mert ugye Marci oviját is csak halasztom, pedig bármikor mehetnénk, de nem tudom rávenni magam...persze remélem, hogy majd három év múlva lesz egy jobb pozició is...... :roll:

Na megyek Médiumot nézni,s aztán tentikélni... Jó éjt!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Sziasztok!

Giginek utólag is Boldog Névnapot kívánok! :D

Üdv ajnácska. Gyönyörű fürtös kislányod van!

Kia: Ciszta?! Sajnos nincs időm visszaolvasni, de úgy rémlik, hogy azt írtad a doki nem látott cisztát. :oops:
Teljesen átérzem a helyzeted, én is voltam ilyen cipőben. :(

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


Sziasztok!

Köszönöm

Gem
Tényleg nagyon jó a babakocsi és az ára sem rossz... :wink:

Szilvia
Remélem kiderül... és legfeljebb ismét gyógyszer kell... és sok-sok vérvétel, UH.....

A Pici pötty pedig a következő UH-ra már pár cm legyen!! :wink:

Réka
Valóban nem látott cisztát..
A nődoki sem volt egyszerű - szerinte ha PCOS vagyok nem is szülök.... :roll:
(ismerek néhány PCOS anyukát, kismamát :roll: ...de egy dokival nem vitázok )
...szerintem a vérvételek után megyek magánrendelésre...
Ott legalább komolyan vesznek mindent (bár volt rá példa, hogy a kórházban is - még Bp-en.. Levi előtt... a Margit Kórházban... jó dokim volt )

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


sziasztok!

hát úgy látom mindenkinél van valami amiért drukkolni kell!

na most mennem kell mert valaki kiöntött valamit!!!!4


na jöttem is, csak itt van az ismerős kisfiú is, és játszanak Nórival. Én vigyázok rájuk. :) Így legalább látom milyen lenne 2 gyerekkel.

Giginek boldog névnapot utólag is!

Ajna,
üdv itt!!! Örülök hogy jöttél!!!

Gem,
Jó a babakocsi nagyon, tetszik nekem, és az ára is nagyon jó szerintem.

Szilvi,
Pici Pötty, remélem nagyra nő szombatra!!!! Drukkolok!
Azért B tervnek nem rossz egy jó meló.

Szilvió,
ismerős a hosszú köhögés. Sajnos én is elkaptam Nóritól egy köhögős vírust, és most kb. 2 hónapig fogok köhögni a férjem legnagyobb bánatára. Mivel így külön kell aludnom, mert nem tud tőlem. De sajnos ha én egyszer elkezdek köhögni akkor az hónapokig eltart, úgy hogy egyébként már gyógyult vagyok!

Hát nálunk a helyzet változatlan. Nóri próbálja megszokni az ovit. De nehezen megy. Mivel 2 hétig nem volt, így gyakorlatilag újra kell kezdenünk a beszoktatást. Szóval most minden reggel nagy sírás van. Viszont az ottalvással nincs gond. Szépen alszik, csak délelőtt van sírás.
Ma megkaptuk az első kis művét: egy papírlapot ragasztottak matricával. Nagyon aranyos lett neki. :)
Ja meg egy kint van neki az oviban a falon: festettek (kézlenyomatot). :)

na most mennem kell, mert vacsizni akarnak a gyerekek!
Puszi Mindenkinek!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Szilvi drukk szombatra! Te mit dolgoztál ezelőtt?
Kia neked meg, hogy találj egy jó dokit, aki nem blamál el semmit!!!
Szilvió akkor ha jól értem csak olyat eszik a fiad, ami folyékony? Nem lehet, hogy nagy a torokmandulája? Vagy akkor csak ilyenje van. Azért egy apróság. Ő a legnagyobb gyerek a topicban, nyugtasd magad ezzel!
nini te már melózol?

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Na egy kicsit eltüntem.Nálunk a helyzet változatlan fűtés ügyileg,és bevallom egy kicsit kezdem unni a helyzetet,és hát a hangulat sem az igazi itthon mindenki feszült,és sajna egymáson töltjük ki a mérgünket.Na azért még nem válunk :roll:
Ráadásul visszamentem dolgozni.Réka aránylag jól elvan a mamáékkal,eddig fél napot apa is itthon volt.Az esték voltak a gázosak nem volt hajlandó fürdeni,meg enni este a mamával.A második este már nem próbálkoztak a fürdéssel,de a kakaóját megitta.

Üdv az újaknak!!!!!

Megkésve kicsit,de Boldog Névnapot Giginek,meg ha jól tudom Sebinek is most volt.

Cas:Minden elismerésem hogy ilyen komoly házirendet tudsz tartani.Én is elterveztem a terhesség alatt hogy nam majd én igy fogom megy úgy fogom csinálni,de valahogy semmi nem ugy lett,persze ez kizárólag az én hibám.
Réka is hálistennek mindent megeszik,nem igazán válogat,de nálunk sincs semmi rendszer.Álltalában ha kész az ebéd időben akkor is nagyrészt csak alvás után eszik.

Na ez a férj téma nálunk is hasonló.Egyik nap hazajöttem a munkából,és mondtam azt hittem legalább elmosogattál.Mire a válasz hát a gyerekre vigyáztam......Mondom én minden nap ezt csinálom és van kaja,tiszta ruha és össze is van pakolva...
Viszont nálunk most az a legnagyobb probléma,hogy annyira anyás Réka,hogy nem marad el az apjával csak a mamával,és velem.Persze ezt ő zokon veszi,hogy őt nem is szereti a gyerek.

Na bocs hogy ilyen sok voltam.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Szilvia: szerintem is jó lehetőség lesz. Én is hasonló cipőben vagyok, de meg is kell mondjam, hogy a unkahelyi rész max.50%-ban kezelhető. Gyakorlásnak jó, aztán majd ha azt hozza az élet, akkor továbblépek.

Ninike. kitartás. Nálunk még két hónap múlva is az volt a füzetkében, hogy Ádám reggel néha sír. De most már nem. Sőt, ma mondta is, hogy holnap megyünk.
Amúgy ma volt a farsangi buli. Elvileg majd kapunk képeket.

Nyafi: főtt ételből tényleg nem megy a darabos, de pl. ma parizeres kenyérből szépen vacsizott. Szóval az ilyesmi megy.

Ancsa: a második szülinap körül kitalálta, hogy csak anyával fürdik. Holott előtte én szinte sosem fürdettem. Minden este jön, hogy "anával" és sír, ha mégsem én viszem. Ha már voltam vele egy kicsit, akkor kimehetek, de addig nem. Fene sem érti.

De most a legcukorabb akkor, amikor dvd-t akar nézni. Elmondja, hogy a Wendy tapétázik jó. Aztán, hogy kapcsoljuk be, aztán, hogy Ádám megnézi, majd ha még nem reagáltam, akkor közli, hogy adok anyának puszit. Ha még ekkor sem, akkor megsimizi anyát:-)

Azért az engem is izgat, hogy hogy lehet egyáltalán bírni két gyerekkel?!

Rékus: szupi az az ágy. Mi van benne? Rács és matrac?

Engem si érdekelne a finn-magyar kapcsolat létrejötte és persze nagyon szép kislány :)

Na, nézd már a gyerek meg kurjongat:-)

Szilvió

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok Lányok,
most egyben válaszolok mindenkinek ha nem baj, még nem tudom pontosan a neveiteket:)
Köszönjük a kedves fogadtatást mi is úgy gondoltuk hogy jó helyre jöttünk, Ajna velem együtt nézte az aláírásaitokat, és boldogan visított hogy: "mééég Babááát!":)
Szóval, nekem 4 csemetém van összesen, a többiek iskolások. A volt férjem finn, a mostani párom pedig a poén kedvéért itt dolgozó magyar:)Itthon vagyok, nem igazán lennénk képesek az összes gyerek dolgát bírni logisztikailag másképp...azért gondolkodom már némi munkán:)
(Majd az iskolásokról is csempészek ide vmi lesifotókat....)
Ajna haját épp tegnap vágtam, mire ma meg is érkezett a papír a suliból, hogy vizsgálják át gyeremekeik fejét, tetű van a suliban...mind a 3 nagy lányból van, és mindnek legalább félig hosszú a haja...szóval most nem örülünk a sok hajnak:(((
A hangszer orgona ami mellett Ajna ül, egy keresztelőn ugrott fel rá. Itthon nincs ilyenünk:D
Ma -13 fok volt napközben és örülök, mert döglenek a tetvek..az elmúlt napokban -3--6 is volt, nem tesz jót a kisebb vírusoknak és egyéb fertőző dolgoknak:) amúgy nem vagyok frászolós, csak ezen a télen már megkaptunk mindenféle létező víruskát...
A BORSÓ-ról: mi is leves formában esszük, azzal a felkiáltással, hogy ez ugyanolyan mint a Mama( nagyi ) levese:) -így lecsúszik...
Ajna pedig guri-levesnek hívja, (guri=labda:)
Szép estét:)

ajnácska

Kép
ajnácska
 
 


Sziasztok!

Mindig azt írom, hogy igyekszem gyakrabban jönni, aztán mégsem lesz semmi belőle. Néha átfutom a soraitokat, de most, hoyg ilyen sokat írtatok, nem igazán tudtam mindent.

Ha haragudjatok, ha ömlesztve írok, ki-ki vegye ki magának a rá eső részt. :D

Előszöris BOLDOG NÉVNAPOT AZ ILLETÉKESEKNEK!!! :)

Másodszor, Szilvia, neked halkan gratulálok! :) Remélem, mindent rendben találnak a szombati UH-n!

Harmadszor pedig, Gemini, úristen, te már féidős vagy? Még csak az imént került fel a harmadik vonalzó is az aláírásodhoz!

A többi kismamával vajon, mi van, nem igazán láttam sem Kismok, sem Szilvi17 írásait!

Kia, neked azt üzenem, hoyg fel a fejjel, lazítsatok, lehet, pont erre van szükség a dologhoz! Remélem, semmi komolyra nem derül fény!

Üdvözlöm az újakat! Bár amilyen gyakran járok én.... lassan meg sem ismertek! :D Az a topik, ahová Krisztával írtam már mindjárt egy éve bedöglött, kár, azért remélem, ez nem jut ugyanarra a sorsra. Én ha ritkán is jövök, de sokszor gondolok Rátok és érdekel, hoyg kivel mi van. Érdekes módon, a legelső topik, ahová még Krisztával pocakosan kezdtem írni, (akkor lett netünk és őket fedeztem fel először) még mindig él. Sokszor hetekig nem ír senki, máskor meg naponta pörög (sajna, nem én pörögtetem), újabban pedig egészen régi tagok is visszaírtak, úgyhogy remélem, ha másképp nem, de ez a topik is legalább ennyire fog működni.

Nálunk a helyzet változatlan. Jelenleg már munkanélküli vagyok, 6 hónapig, aztán lehet, hogy még hosszabítanak. Emellett írok cikkeket a helyi lapnak és az Erdélyi Konyha című folyóiratnak, kiegészítik egy kicsit a munkanélküli-pótlékot. Egyelőre várakozó állásponton vagyok, abban reménykedem, hoyg valamelyik orgánum egyszercsak állandó munkatársává választ. Éppen ezért nem szeretnék más területen eltemetkezni (pl. iroda, számlázás, ami már fel volt ajánlva), mert akkor az az érzésem, sosem tudnék a saját szakmámban elhelyezkedni, érvényesülni. És nem utolsó sorban, a reggeltől estig való munka nem igazán két kisgyerek mellé való.

A lányok jól vannak, ovizik mindkettő. Boróka nagyon ügyesen vette az ovi nevű akadályt, tegnapelőtt, amikor 2 hét kiesés (betegség+vakáció) után vittem először, meg sem mukkant, vígan ment be a csoportszobába.
Jövő csütörtökön lesz a farsangi bulijuk, szülőkkel közösen, nekünk is be lehet öltözni, azért kíváncsi leszek, hány szülő teszi majd meg. :)

Psuzilok mindenkit és ... nem írok semmit. :lol: Jövök, amikor tudok. :?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Mindig azt írom, hogy igyekszem gyakrabban jönni, aztán mégsem lesz semmi belőle. Néha átfutom a soraitokat, de most, hoyg ilyen sokat írtatok, nem igazán tudtam mindent.

Ha haragudjatok, ha ömlesztve írok, ki-ki vegye ki magának a rá eső részt. :D

Előszöris BOLDOG NÉVNAPOT AZ ILLETÉKESEKNEK!!! :)

Másodszor, Szilvia, neked halkan gratulálok! :) Remélem, mindent rendben találnak a szombati UH-n!

Harmadszor pedig, Gemini, úristen, te már féidős vagy? Még csak az imént került fel a harmadik vonalzó is az aláírásodhoz!

A többi kismamával vajon, mi van, nem igazán láttam sem Kismok, sem Szilvi17 írásait!

Kia, neked azt üzenem, hoyg fel a fejjel, lazítsatok, lehet, pont erre van szükség a dologhoz! Remélem, semmi komolyra nem derül fény!

Üdvözlöm az újakat! Bár amilyen gyakran járok én.... lassan meg sem ismertek! :D Az a topik, ahová Krisztával írtam már mindjárt egy éve bedöglött, kár, azért remélem, ez nem jut ugyanarra a sorsra. Én ha ritkán is jövök, de sokszor gondolok Rátok és érdekel, hoyg kivel mi van. Érdekes módon, a legelső topik, ahová még Krisztával pocakosan kezdtem írni, (akkor lett netünk és őket fedeztem fel először) még mindig él. Sokszor hetekig nem ír senki, máskor meg naponta pörög (sajna, nem én pörögtetem), újabban pedig egészen régi tagok is visszaírtak, úgyhogy remélem, ha másképp nem, de ez a topik is legalább ennyire fog működni.

Nálunk a helyzet változatlan. Jelenleg már munkanélküli vagyok, 6 hónapig, aztán lehet, hogy még hosszabítanak. Emellett írok cikkeket a helyi lapnak és az Erdélyi Konyha című folyóiratnak, kiegészítik egy kicsit a munkanélküli-pótlékot. Egyelőre várakozó állásponton vagyok, abban reménykedem, hoyg valamelyik orgánum egyszercsak állandó munkatársává választ. Éppen ezért nem szeretnék más területen eltemetkezni (pl. iroda, számlázás, ami már fel volt ajánlva), mert akkor az az érzésem, sosem tudnék a saját szakmámban elhelyezkedni, érvényesülni. És nem utolsó sorban, a reggeltől estig való munka nem igazán két kisgyerek mellé való.

A lányok jól vannak, ovizik mindkettő. Boróka nagyon ügyesen vette az ovi nevű akadályt, tegnapelőtt, amikor 2 hét kiesés (betegség+vakáció) után vittem először, meg sem mukkant, vígan ment be a csoportszobába.
Jövő csütörtökön lesz a farsangi bulijuk, szülőkkel közösen, nekünk is be lehet öltözni, azért kíváncsi leszek, hány szülő teszi majd meg. :)

Psuzilok mindenkit és ... nem írok semmit. :lol: Jövök, amikor tudok. :?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Upsz, bocs, sokszor vacakol a mouse-om, most is csak egyszer küldtem el, mégis duplán tette be. Nem lehet valahogy kitörülni?

A csajok: Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

sszzilvia: Igen, az ágyban rács van alul és matrac.

sedith: nagyon édesek a lányok! :D

Ma én is meglátogatom a nődokimat. A kötelező éves szűrés + beszélni akarok vele a következő babócáról. Még a tervezés elején állunk, de a Ricsi "sürgősségi "császárral született. Remélem a második nem feltétlenül császáros lesz. :roll:

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
rekus84
 
 


sziasztok!

Ajnácska,
nem irigyellek a tetvek miatt!
Én már előre kész vagyok ettől, hogy nehgoy összeszedje!
Szerinted a megelőző spré hathat ellenük? Vagy ez hülyeség???

Nyafi,
nem még nem melózok! Dec. 4 óta a szabimat töltöm. De sajnos már nem sokáig. Márc. elején telik le, és akkor indul a meló ezerrel. :(

Edith,
nagyon aranyosak a csajok!!!! Látom nálatok is menő a festés! Hát nálunk is, bár Nórinál egyenlőre ez annyit jelent, hogy a tálkába kiöntött festéket addig maszatolja a papírra, amíg van a tálkában. Csak akkor hagyja abba és enged összerámolni, ha minden festék elfogyott. :)

Hát gyerekek én kész vagyok, 2 hét betegség után 3 napot ment Nóri oviba, és már megint beteg. Ráadásul én nem tudom mi ez, de nagyon gáz. Éjjel tiszta láz volt a gyerek, reggelre elmúlt és ma egész nap semmi. És egyébként semmi baja. Szóval rejtélyes ez a kór.
ma szorítsatok nagyon, mert este nődokihoz megyek, hátha végre kiderül miért fáj a hasam állandóan. :cry:

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Réka, Ninike, köszi. :)
Szorítok a nődoki-látogatásotokhoz!

Ninike, ha 2-3 nap múlva apró pöttyei lesznek, akkor a háromnapos lázon esett át. Bár ahhoz 3 napig keleltt volna lázasnak lenni előtte. Vagy ezen már átestetek?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith,

a 3 napos lázon 15 hós korában, a mumpsz elleni oltás után estünk át, 3 napig majd 40 fokos láza volt.
Most éjjel óta egyáltalán nincs semmi láza, annyi hogy kicsit folyik az orra. De én nem látom csak ő mondja hogy törölgessem, a zsepi száraz marad. :)

Hát nem egyszerű ez. Mindenesetre ha ma estig nem lesz újra láza akkor holnap megy az oviba.

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Sziasztok,
tényleg jó hangulat van itt, és annak is örülök hogy látom vegyes korú gyermekeitek vannak. Nekem néha nehéz a sajátjaim közötti korkülönbséget áthidalni.
Így talán könnyebb hogy látom máshol is van ilyen:)
Ssszilvia, a férjed megjegyzés külön tetszett, hogyan melegíti meg magának a 15 éves a kaját:) nálunk is van egy néhány nap múlva 15 éves, és nem szeretnék folyton a kamasz dolgaival jönni, de ugye ő is családtag, tehát kihat még a 2 éves viselkedésére is...

A fotókból pedig megállapítottam, ezek a 2007-2008 téli gyerekek általánosan nagyszeműek, nagyhajúak, és mind huncutok:) /elnézést ha vkit kihagytam a kategóriából...)

Ninike, ameddig a magas láz van, addig legalább a tetű sem marad meg...azt hallottam, a 40fok körüli lázat nem bírják:)

Úgy emlélkszem a 3 napos láz tényleg ilyen, h szinte semmivel nem lehet lenyomni, de a harmadik nap környékén mintha elvágnák, egy pillanat alatt vége lesz:)

Jegesmedvével még nem találkoztam, a sarkkör úgy 700km-re van innen északabbra:))

/Próbálok legalább csíkokat ide tenni a lányok életkoráról, remélem sikerül:)

ajnácska

Kép
ajnácska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: