Új privát üzeneted érkezett!

Ancsa te hol is dolgozol?

Nem baj kia, majd lesz hiszti... :D

Szilvió most voltam először pénteken, de még festik az irodát, úgyhogy érdemi munkát majd jövő héten kezdek. Beosztás, irodák szupik lesznek, pénz nem annyira...

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
...volt már régebben, de én nem szeretem a hisztit :P

Ma elmentünk a drnénihez, azt mondta nem komoly a betegsége Levinek..
(köhögéscsillapító, vitaminok...) :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Titti
ígértem pár karácsonyi képet:
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 

 
 

Mennyire hasonlítanak! :)
Kíváncsi voltam már nagyon a kisvejemre, meg persze a Kisasszonyra is. :)
Édesek!
Sebi jár oviba?

Kép
tittina1982
 
 


Sziasztok!

Itt is egy elveszett (fekete) bárányka :oops:

Már annyiszor ültem neki, hogy írok, de soha nem jutok tovább az olvasásnál, most egy-két képet összeválogattam, ezeket is igyekszem feltenni...

Minden baba, testvérke, s család csodaszép! Nem is akarnám külön kiemelni őket!!!

Titti :D
Én is úgy érzem - tudom, hogy mosanság nem úgy tűnik -, hogy nagyon jó lenne tudni Rólatok késöbb is, reméljük, hogy tényleg "megmaradunk egymás virtuális barátnői" :wink:
Beszéd téren ne aggódj! Ma olvastam reggel egy régi baba magazinban, hogy két és fél éves korig nem gond, ha nem beszél, akkor lenne baj (a cikk szerint), ha nem látnád rajta, hogy érti a Ti beszédeteket. AZt írták, hogy van ilyen, hogy hall rendesen a gyerek, de az emberi beszédet háttérzajként fogja fel, s nem tulajdonít jelentőséget neki....Gondolom nem erről van szó Nálatok, így szerintem "csak" beszéljetek hozzá jó sokat, s elöbb-utóbb majd nem tudod leállítani!
Jó a hajad!!! s köszi a hiányolást is!

Edit :D
Szurkolok, hogy olyan elfoglaltságot, munkát találj, amiben örömödet leled!! Borónak utólag is nagyon boldog szülinapot kívánunk!
Annyira szép mindkét csajszid!

Szisz :D
Halk gratula, reméljük, hogy minden rendben lesz! A kicsike nemét majd mind izgatottan várjuk :wink:

Nyafi :D
Én is rögtön megnéztem a linket, már holnap indulnék, tuti helynek tűnik! Munkához sok sikert, ha már kedvvel mész, az fél siker (szerintem)!

Cas :D
Örülök, hogy fűtéssztori megoldódott!

Ancsa :D
Reméljük, hogy hamarosan nálatok is ok lesz minden, ebben a hideg télben otthon kisgyerekkel, nem egy leányálom....mi van a férjeddel? Ő jól van?

Szilvió :D
Marci sem tud ugrálni...s még ő sem foglalkozik a bilivel 8) Beszélni viszont mi is folyamatosan tudunk...úgy látszik azért vannak hasonlóságok is, amellett, hogy minden baba más....Én nem erőltetem neki, ami nem megy, eddig mindig beigazolódott, hogy magától hozzászokik, hozzáfog dolgokhoz.

Kismok :D
Szerintem tuti kiscsaj lesz, ha ennyire szégyenlős.....a kukikát nehezebben lehet titkolni (értem itt a teljes lábközi felszerelést :lol: )....Kicsi pocidat én is megnézném ám!

Kia :D
Lakáshoz drukkok még mindig mennek!! HÁáááát egyre kevésbbé irigyellek, ez nem lehet semmi, még ha van helyetek együtt élni, akkor sem....az más, amikor az ember rögtön ott kezdi a szülőkkel (gondolom), s megint más, nehezebb lehet jóval, ha már Nektek is volt külön életetek!
Levi gyógyulgasson! Kistesóhoz mennek a drukkok! Remélem, hogy Ti többet is tesztek érte :wink: Most akkor Levi elkezdte a bölcsit, vagy csak tavasszal? Itt egy kicsit összezavarodtam, miközben olvastam......
Kérdésedet köszike, nálunk a múlt hónap nem jött össze, talán ez....úgyis megírom, ha van mit :wink:

Ninike :D
Én is emlékszem Rátok! Bölcsit átérzem, azt hiszem ilyen miatt halasztottam én is még a tavaly novemberi beszoktatási időponton....

Gem :D
Remélem, hogy jól vagytok! Most is végig kell dolgoznod, gondolom... Te mit érzel, lesz Nálatok (is) három a kislány???

Rólunk röviden: Anyu még itt van, elvileg február közepéig, majd kiderül, hogy mi lesz (szerintem még nem kéne tél közepén hazamennie), Kristóf megy majd egy hétre, mert apukáját, s másik nagy szülőket nem látta Karácsonykor.
Néha jó, hogy "szabadabban mozgok", néha kicsit sok így, de még mindig jobb, mintha otthon lenne anyu egyedül:cry:

Karácsony, s az ünnepek nagyon jól teltek, végül mi is együtt díszitettük a fát Marcival. Hááát azt az örömet, kiabált, s körben ugrált, hogy "jajj, de jó, jajj de szép"....Voltunk Lanzarotén, a szomszéd szigeten, az egész nagy család, sógornőmék, anyósék, s anyuval mi öten, volt benne szép is, de nem volt felhőtlen....viszont Marci tündérien viselte a repülőt, az autózást, az új helyet, ő már edzett egyem a szívét.

Beszélni, mint fent írtam már folyékonyan beszél....mindenre reagál, mindent tud, hogy hol-mit csináltunk, miért megyünk arra. Pl. bevásárlóközpont garázsánál közölte ma, hogy "sonka kocka", mert az ott szoktuk venni....egyre többet játszik egyedül, mondjuk eddig is mi zavartuk meg, ha leült egyedül játszani :oops: Rengetek mesét/mesefigurát ismer, de mint már régen is írtam nálunk inkább tv-ből, a könyvek nem érdeklik....még a képeket sem nagyon nézi, csak rövid ideig :roll:
Szobatisztaság semmilyen formában nincs, van kb. 4 bililje/wc szűkítője, de midet csak nézegeti, tudja, hogy mire valók, szól ha kakil, de pl. nem zavarja ha kakis a kis popsija :D
Bölcsiről még úgy döntöttem, hogy nem sűrgetem, de inkább magam miatt, mert nincs szívem hozzá, pedig főleg nálunk tuti, hogy jó lenne, mert elöbb menne spanyol nyelvközösségben...majd azt hiszem szeptemberben :roll:

Alvás ügyben: éjjel egyszer - kétszer ébred, van már, hogy egyszer sem, de ez ritka. Alvás csak későn, 11-kor van, s ezért nem ritka, hogy reggel fél 10, 10-ig alszik...majd lassan próbáljuk előre hozni....csak annyira kitolódott a sok vendégség, ide-odajárás miatt...este 10-kor még
vidámabb, éberebb, mint mi vagyunk :roll:
Most viszont mennem kell, bocsi, ha kihagytam valakit, igyekszem sűrűbben jönni...

Szülinap két tortával, mert Marci nem eszik semmilyen édeset, csokit, semmit, ami nasi...így csináltam neki rízses-tonhalas tortát:
Kép
Kép
Így utánozza a táncosokat, Csikó Szabolcsot és társait:
Kép
azóta már levágattuk, de ilyen bongyori volt:
Kép
Kép
Így szeretik egymást a tesóval:
Kép
Kép
Karácsony:
Nagy segítség volt:
Kép
Kép
Kép
Kép
Remélem,hogy nem volt sok...lesz még hamarosan több is :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi
Jók a képek!!! A halas-tortán jót mulattam! :D
A tesós-ölelős képen meg egészen meghatódtam. :roll:

Titti
Sebi benyalt vmi hányós-nyavalyát az oviban, végighányta a vasárnap hajnalt-délelőttöt, aznap diéta, azóta jól van, de még ma meg holnap nem megy oviba biztos ami biztos.
Utána jó volna, mert bábszínház jön hozzájuk, aztán meg fényképezés is lesz.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Szilvia

Jól eltűntél... de a lényeg, hogy minden rendben, és jól teltek az ünnepek.
Nagyon komoly a rizses-halas torta...
Szép Család vagytok!

Ne is mondd az ugrálást. Napsi most tanulja. Tegnap olyan kis ügyes volt, hogy a dohányzóasztalba kapaszkodva gyakorolta. Addig, amíg le nem csúszott a keze, és be nem verte az állát, s szétharapta a száját. Alig vártuk, hogy elálljon a vérzés, hogy láthassuk össze kell-e varrni. De úgy néz ki, nem olyan súlyos.
Kép Kép

Lehet valami a háttérzajos cikkben, mert néha azt sem hallja meg, ha szólok Neki. És nem azért, mert rossz a füle...

Cas
Biztosan csak elrontotta a kis gyomrát. Jobbulást Neki!
Majd muti az ovis fényképeket is!

Kép
tittina1982
 
 


Kia jobbulást Levinek! Figyu én se szeretem a hisztit, de ha hisztis a kiscsaj, akkor mit csináljak. Otthagyom, nem figyelek rá, akkor abbahagyja, de ez nem jelenti azt, hogy napi egyszer ne próbálkozna be legalább.
Edith összejött már valami meló?
Jaj de szépek ezek a kölkök Cas!!! És az uccsó kép igazán képeslapra való! A csajszinak honnan a szép kis ruci?
Szilvi nagyon helyes a nyakkendős kisfiad! Te pedig nagyon csini vagy! Hát akkor mi vagyunk az ellenpólus, Gigi ugrál néha már fél lábon is mint egy kis bakkecske 17 hós kora óta, dumában viszont még nem mindent értünk, van amit csak én! Van amit én sem!!!
Cas jobbulást nektek is!
Titti ebcsont beforr!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

A tesztet ma reggel csináltam és -.

Később jövök bővebben... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Ne haragudjatok, ismet csak nagyon korlatozottan tudtam visszaolvasni. Eloszor is

Kia!
Borzasztoan sajnalom. Nagyon, de nagyon drukkolok neked/nektek, mert a varakozas nekem/nekunk is borzaszto volt! De meglasd, ossze fog jonni, es akkor meg mar azon fogsz agyalni, hogy hogy is fogod birni egy gyerekkel tobbel! Kitartas, nagyon drukkolok!

Szilvi72!
Csodaszepek vagytok. A ket teso egyutt nagyon edes, meghato, ahogy olelik egymast.
A nagyfiaddal kapcsolatosan pedig csak annyit, hogy ezert szerencseje, hogy nem vagyok 20 evvel fiatalabb! Nagyon helyes srac!

Cas!
Sajnalom ezt a hanyos dolgot. Es jobbulast Sebinek. A fotok nagyon jok!

Titti!
Ez az ugra-bugra nalunk is mindennapos, csak nalunk Rebeka vezeti Zsofit, aki ugye minden hulyesegben partner, sot, altalaban meg tovabb is fejleszti novere eredeti otletet. Amit lehet, azt megmaszik, es onnan a melybe veti magat. Hol agyal rajta egy kicsit, hol nem :roll:

En jol, most kezdtem a 18. :!: hetem. Penteken vegre uh!

Udv
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Kia :cry:

Kép
nyafi
 
 


Szia Gem,
Orulok, hogy jol vagy. Jelentkezz penteken a hirekkel!

Kia
Sajnalom.

Lanyok, Ti hogy vagjatok a gyerekek kormeit? Napsi a kezerol hagyja, sot meg meg is kell reszelnem (latja, amikor a sajatomat csinalom). De a labarol, lehetetlen. Eddig almaban vagtam, de mar nem alszik annyira melyen, mint kisebb koraban. Akkora hisztit levag, hogy az csak na. Es eleg csak megemlitenem, mar akkor kitor a botrany...

Kép
tittina1982
 
 


Kia, :roll: :( .

Titti, én először valamelyik plüs állat kezéről vagy lábáról vágom le a körmöt, attól függően, hogy Ritának melyik végtagját kell kezelésbe venni. Előtte nálunk is nagy problémák voltak. Szó szerint le kellet fogni.

Viszont a hajszáírtótól megijed, fél a hangjától, akkor is, ha magunknak szárítjuk a hajunkat. Erre valakinek tippje??

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Dorottya
Rövid frizura, amit csak törölni kell (esetleg becsavarni a fejét egy pelusba, amíg meg nem szárad a haja teljesen, nemtom nálatok mennyire van hideg). Sebi a mai napig gyűlöli a hajszárítót, nem viseli el sem a hangját sem azt, hogy meleget fúj. :(
Nekünk persze könnyű, mert ő fiú, nem gáz a 2 centis haj. :)

Titti
Nálunk semmilyen udvarlás nem segített, és sajnos tényleg kellemetlen nekik a lábköröm vágása, mert visszahajlik nagyon a lábujjukra, úgy kell "felfeszegetni".
Ami segít, hogy közben mondjuk a mondókát, hogy "Egy, megérett a meggy, kettő, csipkebokor vessző..." Ez eltereli a figyelmüket.
Illetve a határozottság, hogy soha nem engedek a hisztinek, ha azt mondom: levágjuk, akkor levágjuk. minél kevesebbet hisztizik, annál gyorsabban végzünk.
Ja, vagy nézhetnek közben mesét, az kicsit eltereli a figyelmüket.
Illetve fürdés után vágjuk, akkor puhábbak a körmök, nem annyira kellemetlen nekik.
Hogy van a kismenyem szája? Remélem már gyógyul! (Sebinek hányszor de hányszor volt ilyen?! És engem is mindig a frász kerülgetett, úgy vérzett, meg enni is alig tudott 1 napig, mert minden csípte!)

Nyafi
A rucit anyu találta vhol, nemtom pontosan... de vmi magyar gyártmány.

Kia :(

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Dorottya
Mivel nálunk nyáron sincs az a túlzott meleg, így már elég régóta szárítom a Kisasszony haját. Már akkor mondta Neki, hogy mivel kislány, és Apa szeretné, ha hosszú haja lenne, ezért szárítani is kell néha. Nálunk amúgy a hajmosás a durva. :roll: Amúgy Ő szokta bedugni is a konnektorba, és be is kapcsolja a hajszárítót. Lehet ez is segített. (Mielőtt nagyon kiakadtok vagy elítéltek, itt másfajta ám a konnektor...)

Körömvágásra úgy érzem talán beválhat a plüssök körmeinek vágása. Meg még arra gondoltam, hogy post-itból vagdosok magamnak körmöt, amit Ő vághat le. Hátha ez is meghozza a kedvét.

Cas
Köszi az érdeklődést. Már besebesedett Neki a szájacskája, de akkorára feldagadt, és olyan lila... Viszont Ő már fél óra elteltével chipset akart enni. Még Gáborom mondta is, hogy ne adjunk Neki, mert csípni fogja. Dehát ugye magyarázd el, egy éépencsak megnyugvó gyereknek, hogy nem kaphat, mert fájni fog a szája. Ami amúgy is fáj. Úgyhogy adtunk Neki, és ette. :)

Lányok találtam egy tök jó oldalt, lehet hogy valaki ismeri.
http://www.desszert.eu/dobos_torta
Azért pont a dobos tortát linkeltem, mert először azt hinné az ember, hogy milyen bonyolult...
Én a császármorzsát csináltam meg innen tegnap - irtó finom lett.

Kép
tittina1982
 
 


Titti
Post-it-körmök!!! Zseniális!!!! :D Ez biztos nagyon fog neki tetszeni!!! :D
(Vmi rémlik, hogy alsóban mi is öntapadós matricából így csináltunk magunknak "műkörmöket"?!) :lol:
Chips-evés :lol: hát igen, ami finom az finom, azért még szenvedni is érdemes :D

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Cas, nagyon szépek a tesók. Mindig meglep Csilla göndörsége. Blankának csak oldalt és hátul göndörödik a haja.

Szilvia, ti is nagyon szépek vagytok. Nagyon elegáns volt Marci a kis öltönyben. Amúgy teljesen hasonlóak a gyermekeinek, Blanka is szépen beszél, de ugrálni csak nemrég tanult meg, egy lábon még egyáltalán nem megy neki. Viszonylag későn fekszik, általában felkel éjjel....stb. Igaz, a mesefilmek annyira nem érdeklik, a könyvek annál inkább.

Kia, sajnálom. Hidd el, az a babóca fog majd eljönni, akit a Jóisten rendelt.

Titti, nekünk is volt hasonló sérülés, tényleg gyorsan gyógyul, csak épp látványnak nem túl szép.

Lányok, én aaaannnyyyira borzalmas hányingerrel küzdök, non-stop émelygek. Picit szégyellem, hogy panaszkodom, de olyan jólesik leírni. Azt hittem másodszorra megúszom, de amint megkezdődött a 6. hét, azonnal elkezdődött ez a szörnyű érzés is. Blankával 6 hétig tartott, szóval nem lesz egy fáklyásmenet a következő időszak, bár legalább nem jött ki belőlem semmi, csak épp néha nem bírok felkelni. Ma bejött a reggeli keksz eszegetés az ágyban, na meg hogy a kisasszony nem ébredt éjjel és ki tudtam aludni magamat. Azt mindenesetre el akarom kerülni, hogy lássa, amint a wc fölött kuporgom.

Na majd igyekszem jobb kedvvel visszatérni.

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Sziasztok!

Cas
Szép göndör haja van a lányodnak! Édesek!

Szilvia
Köszi! Tényleg nagyon dolgozunk a tesón :lol:
A bölcsit Levi márc. 1-én kezdi.. de addig 1-2 alkalommal megyünk, hogy ismerkedjen a hellyel, a gyerekekkel... :roll:

A képek nagyon szépek!
Csinos vagy Te is és a kicsi fiú is!
Ügyesen táncol :lol:

A negatív teszt..
Bár még nem jött meg...
Levivel is kb a 40. napon csináltam a + tesztet...
Amíg nem jön meg van remény :lol:

Mi még gyógyulgatunk....

Titti :cry:
Szegény lánykád :cry:
Levi is csinál ilyeneket....
Ma pl. reggel lefejelte az asztalt reggeli közben, mert ő hintázott a kezén a székbe kapaszkodva :roll:

Gem
Az UH után gyere! Kiváncs vagyok, hogy mi lesz az eredény... megmutatja-e magát :roll: :wink:

Sziszi
Kitartás a következő időszakra!
(én gyomorsavval köszködtem végig Levivel bő 30 hetet... :oops: )

A körömvágás..
Nálunk nem probléma... az ölembe ül és levágom... ő pedig nézi :D

Hajszárítás sincs... pár perc alatt megszárad a kis haja :lol:

Uncsitesók:
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziszi
Émelygés :(
Nekem mindkét gyereknél az jött be, hogy teljesen kitiltottam minden édeset az étrendemből (még pl. a csemegeuborkát is).
A 16. hét környékén aztán helyreállt minden, onnantól szabad volt a pálya a sütiknek (és így sajnos a kilóknak is). :D

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Köszönjük a dícséreteket!

Gem :D
Én is nagyon kíváncsi vagyok az UH eredményre, gyere, ha végeztél!

Cas :D
Tényleg nagyon bongyori Csilla, de hát apukája is ilyen, "csak" szerencsésen örökölte (lehet, hogy ő majd nem ezt gondolja :roll: )Sebivel minden ok már?? mi volt a bábszínházzal, fotózással?

Titti :D
Remélem, hogy már rendben van Napsi szája!!! Mi az, hogy néz ki a post it? ....már ha jól olvastam :roll:

Szisz :D
Kitartást a hányingerhez!! Én már nagyon kipróbálnám, nekem egyik fiammal sem volt ... háát egy kiscsajért még a wc-vel is "haverságban lennék egy jódarabig :wink:

KIa :D
Én is sajálom, de akkor még reménykedjünk, hátha.....figyeled vmivel a peteérést?? Munka- végül is kell majd éjszakáznod, ha mégis kezdesz?

Körömvágás - nálunk is rémálom :oops: mama, apa, anya körmét "vághatja" de sokat nem segít, igyekszünk nagyon sokat beszéni közben...
Hajszárítás - dettó, már meglátja, s mondja, hogy "nem"...pegig van egy buborékfújó szerkezet, akkor nála az van, mert olyan, mint a hajszárító, de nem segít, így mindig szenvedés az is :oops:
Ezért én okos tanáccsal nem szolgálhatok...

most rohanunk suliba, du. megyünk lakást nézni - rám jött újra a költözhetnék, s ez nagyon jónak tűnik....majd jövök hírekkel...

holnap meg hangyaírtók jönnek, ezért holna este nem alszunk itthon...Marci általában jól viseli ezeket..

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


sziasztok!

Körömvágás,
nálunk ezzel nincs gond, úgy csináljuk hogy levágjuk neki, és minden láb után vághatja a miénket. :) Meg vághat papírt az ollóval. ez eddig bejött.

A hajszárítót imádja nincs vele gond.

Viszont ami teljesen kiborítja, és üvölt tőle, mint akit nyúznak: botmixer, keverőgép.
Esélyem sincs egy tésztát kikeverni. :)

Sziszi,
hát sajnálom a hányingert!!! Kitartást hozzá.
Nem tudok jó ötletet mondani, mert én Nórival a 8-12. hétig kizárólag csak hánytam. 8 kg-ot fogytam. Semmi nem maradt meg bennem a vízen kívül. pedig mindent kipróbáltam a keksztől a gyömbérig.
így csak azt tudom mondani, hogy kitartás!!!

Gem,
kiváncsi vagyok mi lesz az uh-n, majd mesélj ám!!!

A tesztelőknek pedig mennek a drukkok!!!!

Nálunk a helyzet változatlan. Nóri oviba jár, én meg a melóhellyel viaskodom.

Nórinak nagyon tetszik az ovi, már volt olyan reggel hogy nem sírt. Ma pedig nagyon élvezte hogy festettek. Gondolom, hogy ujjfestés volt , mert a gyerkőcnek tiszta sárga meg piros a körme alatt . .:)

Mesélik az óvónénik , hogy a héten már körjátékozott, meg tornázott is. Szóval alakulunk.
Ja és egyenlőre a fél család dögrováson van. Nóri hazahozott valami bacit: neki semmi baja, egy nap alatt átment rajta (egy nap hőemelkedés meg orrfolyás), mi a férjemmel lassan 4 napja küszködünk. :D

most rohannom kell készülődni, mert nőgyógyászhoz kell mennem délután. majd még jövök.
kellemes hetet mindenkinek!!!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Szilvia
Még nem nézem a pérést... de megígértem magamnak, hogy ha most megjön megkeresem a mikroszkópot a pincében (eddig nem volt kedvem átnézni mindent egy pár cm-es mikroszkópért.. van néhány doboz amiben lehet) :roll:

Nem tudom mi lesz a munkával... még semmi nem jött a "cég"től...
(papíron még most is Bp-en melózok :roll: )

Költözni akartok?
Mesélj! Milyen?

Ninike
Jobbulást a családnak!
...és Gratula az ovihoz! Ügyes lány!
Nődoki? Minden rendben?

...mi lassan meggyógyulunk teljesen!
Már alig köhög Levi.

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Hajszárító: apja szárítja neki, míg a fürdőkádban pancsol, ott elszórakázik addig, nem unatkozik kinn.
Körömvágás nagyon érdekli, így nem visít.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi
Gyors reagalas. Meg ne bantodj, de ezt nem mondod komolyan, hogy Abigel a furdokadban van, mikozben a hajat szaritjatok?????
Siman agyoncsapahatja az aram!!!!

Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


aranyos vagy Gem, de nem teljesen úgy néz ki, ahogy gondolod. még van egy fél méter a hajszárító és a kád között, de így is sokat szárít, nem veszélyes és a pelenkázón már csak épphogy meg kell szárítani a nyirkos hajat, nem a csuromvizeset. a kádban meg szépen eljátszik

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok,
voltam tegnap dokinal, de csak nagyon rutivizsgalat volt az egesz, rovid es feluletes uh-val. Baboca jol van, szepen fejlodik, van feje, ket keze, ket laba, szepen ver a szive. Rakerdeztem a nemere, mire hatarozott valaszt kaptam, de amikor jottem el, mondta a doki, hogy azert legkozelebb mar 100%-os biztonsaggal fogja tudni mondani,szoval hogy most meg ne kurtoljem ki a nagyvilagnak. Ezert meg nem kurtolom ki :cry:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Gem
Örülök, hogy jól vagy-tok!
....nem mondod meg :? :(

Ma van a 39. napom, a teszt neg., de még most sem jött... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Kia
Veled remenykedek! Azert a 39 nap az mar nem vicc! Drukkkkkkkk!
Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Gem :lol:
Izgi :roll: tünetek hasonlóak vagy különbözőek, mint a csajoknál?? s ők várják már a kistesót???

Kia 8)
De jó lenne, ha mégis lakna ott valaki :roll: valszeg már kérdeztem, de Levi mennyi ideig "készült"? neked volt pcos problémád, ugye? azóta tudsz valamit, hogy mi a helyzet? ÉN nagyon jó lh teszteket rendeltem innen a babanetről, szerintem megéri tudni :wink:
Mi itt bérleményben lakunk (tök hülyék vagyunk, de anno nem volt lové,s lehetőség, most meg már akkorára nincs pénz, amekorra kéne - sokan vagyunk, két (három gyerek)+anyu+mi, s a rengeteg cuccunk), s nekem minden évben/félévben jön egy ilyen költözös rohamom, de eddig még nem találtunk ennél jobbat :roll: párom legnagyobb örömére :wink:

Nyafi 8)
csak egyszer véletlen ki ne essen Apa kezéből a szárító :shock: :shock: nekem is horronak tűnik s én is BOCSÁNAK, HOGY BELEKOTTY :oops:

Ninike :D
Mindig azt mondom, hogy bevállalnék egy hányós terhességet egy rózsaszín babaszobáért, de a te eseted nem mindennapi, az tuti...azt hiszem, hogy Te írtál még régebben a magazati életre való emlékezésről, amitől az én hátamon is felállt a szőr...ma a Naplóban a TV2-n hasonló téma volt, nem láttad??
Nóri bölcsijéhez gratula! Örülj neki, hogy így alakul!

Jujj, csajok még pont ezt akartam a múlkor írni, hogy engem annyira megvisel ez a Haiti probléma...nem úgy kell elképzelni, hogy minden percem ez tölti ki, de ha látom úgy érzem, hogy elhoznám az összes kis szenvedő gyereket......őrület, s ilyenkor adok hálát mindenért amit nekünk adatik meg:roll:

én most nagyon reménykedem megint, hátha beköltözött valaki.....pár nap múlva talán hozok jó híreket :roll:

jó éjt!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


sziasztok!

hát egyenlőre csak röviden tudok jönni, elég sok minden történt múlt hét múlva és kicsit kiborultam:

- szemétkedik a melóhelyem, és pakolgatnak ide-oda, de talán lassan rendeződik. szuper mert decemberi fizum még mindig nem jött meg!!! :(

- nőgyógyász nem talált semmit, nem tudni miért fáj annyira az alhasam mindkét oldalon. szerinte nekem mindkét oldalon érik meg petém.
Talált valami bacit, most azt kezeli, aztán reméljük jobban leszek.
A peteérésre tudtok valami tuti házi módszert hogy lehet pontosan megállapítani mikor van?

-ja és a hab a tortán: megint rossz lett a pajzsmirigy-eredményem, így szerdán mehetek a sote pajzsmirigy-ambulanciájára. Olyan rossz lett, hogy a nőgyógyász szerint ilyen eredmény = meddőség. Így nem fogok tutira teherbe esni. Szóval mire akarjuk a kistesót, addigra rendbe kell ezt hozni.

- és ezek mellé, Nóri hisztis lett nagyon mostanában. szóval néha már csak bőgni tudok :oops: :cry:

na miután kisírtam magam, kellemes hetet mindenkinek!!!!!

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Kia, gondolok rád! Remélem, megcsíkosodsz. :wink:

Ninike, az egyik ismerősöm is ilyen problémával küzdött babázáskor, és sikerült szépen beálíltani az értéket, született is egy csodaszép babájuk. Persze a kilenc hónap folyamatos kontrollokkal telt, nem volt könnyű, de hát nem kérdés, hogy megérte-e. Úgyhogy fel a fejjel! A közérzetedet Nóri is megérzi, lehet, hogy azért hisztizik mostanában annyit. Próbálj meg megnyugodni, ehhez ajánlom a B6 vitamint, csodákat tesz az idegrendszerrel. Nyugodtan szedhető, talicskázni kell ahhoz, hogy túladagold és vény nélkül kapható.
Szerintem menj el egy másik nőgyógyászhoz, kérd meg, hogy vizsgáljon ki. Ilyen esetben egy orvos nem orvos. Amit az egyik nem tud gyógyítani vagy épp műteni akar, azt a másik szépen kikezeli (sajnos ez se fikció, ez is az egyik barátnőmmel történt.... ).

Gem, mikor lesz a köv. UH??

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Ninike,
Azert a te kalvariad se semi, hallod! Peteeresre en csak a tesztet tudom ajanlani, de azzal is csak ugy nagyjabol tudod megsaccolni a napot. Nekem legalabbis nem mutatott szaz szazalekos eredmenyt. A leghatekonyabb, amit a nogyogyaszok is mondanak, a ketnaponkenti egyuttlet abban a bizonyos idoszakban, amikor nagyjabol a peteeresed lenne. Ezt a menstruacio hossza alapjan ki tudod szamitani. Egy 28 napos atlag mentsruacional a 14. napra teszik az ovulaciot. Plusz-minusz ot nap, szoval te is ki tudod szamolni.
A pazsmirigy-eredmennyel ne viccelj, az komoly dolog! Mindenkeppen komoly orvos lasson!
A fizu pedig :cry: , no comment, nagyon sajnalom.
Es hidd el nekem, bar tudom, ez nem vigasztal, Zsofi is kibirhatatlanul hisztis neha. Annyira, hogy ra sem ismerek. Es szerintem ezzel sok topiklako igy van. Neha en is nagyon felkapom a vizet, es a hajam tepem. Maskor meg csak beteszem a zuhany ala, es amig bombol, ott tartom, ha kell, a fejet is megmosom jol. Aztan jol megolelgetem, megpuszilgatom, es szent a beke. Van, hogy hasznal.


Szilvi!
Drukk-drukk-drukk ezerrel!
Rebeka mar nagyon varja a jovevenyt, Zsofi csak ugrabugral a hasamon, meg nagyokat konyokolget bele. Erdekes, azelott eszre sem vettem, naponta hanyszor konyokol bele a gyerek a hasamba!

Dorottya,
Meg 4 het a kovetkezo UH-ig, de mar alig birom. Oda mar szeretnem a kis csaladot is bevinni, remelem, nem csap ki az orvos. Meg elvileg dvd-re is felveszi majd…

Kia
Mi ujsag????? :wink:

Szisz!
Merre jarsz, hogy vagy? :?: :?: :?:

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Sziasztok!

Gem, köszi kérdésedet, de elég ramatyul vagyok. Csak számolom a napokat, próbálom egyiket a másik után végigcsinálni. Közben szégyellem, hogy ilyen gyenge vagyok, mert hát másoknak ennél sokkal rosszabb, bennem legalább megmarad az étel, bár elég kevés dolgot tudok megenni, főleg meginni. De csak napi egyszer hányok. Rossz, hogy Blanka ezt látja, hiába próbálom titkolni, érzi is, mert ő is hisztisebb mint általában.

Azért még a zuhanyig nem jutottunk :roll: de ma bezártam egy fél percre a fürdőbe. :?

Hú én is nagyon kíváncsi vagyok Gem, az első jósélat megerősítette a megérzéseidet??

Szilvia, Kia, nagyon szorítok.

Ninike, nyugi. Van ilyen, hogy minden összejön. Pajzsmirigyhez abszolút nem értek, de vedd úgy, hogy legalább időben el tudod kezdeni kezeltetni a következő babóca előtt.
Peteérés mérésre a teszten kívül van az ébredési hőmérséklet mérés, hüvelyváladék figyelése. Nem tudom szakszerűen leírni, de pl.. itt találsz infot, illetve érdemes még rákeresni.
http://www.babasmamas.hu/hir.php?hir=az ... 5_jele-793
Nem semmi, amin átmentél Nórival (hányás ilyesmi), ilyenkor érzem, hogy hogy jövök ahhoz, hogy itt szenvedjek.
De sebaj, Blankával is végetért a 11. hétre, szóval már csak 4 hét....


Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Lehetséges, hogy a jobb alsó szemfog nő ki először? Nagyon úgy tűnik, hogy nálunk ez a helyzet.... Valakinek van ezzel kapcsolatosan tapasztalata? Tudom, hogy elég változatosan nőnek ki a fogacskák, de hogy a szemfog legyen az első.....

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Hali!

Ninike :D
Sajnálom a rossz szériát :cry: kívánom, hogy rendeződjön mielöbb minden!

Hiszti: nálunk is van, s lelki-, s idegállapotomtól függ, hogy mennyire tudok nyugodtan reagálni :roll: :oops:

Köszi csajok a drukkokat, nagyon úgy néz ki, hogy ismét költözött VALAKI a pocakomba :wink: Nagyon korán volt peteérésem, s még ugyan meg sem kéne jönni, de már pénteken, s vasárnap is pozitív lettt egy-egy teszt, mindkettő du., s ma a reggeli is az :lol: nagyon-nagyon remélem, hogy most minden rendben lesz :roll:
Olyan fura, hogy a családból még csak a párommal tudjuk, s mégis ide muszály megírnom :wink: Szóval kéretik drukkolni, hogy most minden ok legyen!!!
Dokit nem értem el, szombatra nincs időpont, de vettem utrogestant, biztos, ami biztos :wink:

most mennem kell...még benézek....

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szisz :)
Kitartás!!! Bár tudom, hogy könnyű pofázni, nekem (eddig) soha nem volt ilyen gondom várandósan :roll:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Kia?????????

Kismok??????

s a többiek??????

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvia
Jajj, de jó, jajj de jó! :)
Nagyon-nagyon szorítok, hogy minden a legnagyobb rendben legyen!

Dorottya
Először el sem tudtam képzelni, hogy a kétéve múlt Csajodnak még csak most jönne ki az első fogacskája. :oops: Bocsi, kicsit el vagyok varázsolva. Szval sajna én nem tudok okosat mondani...

Ninike
Még olvasni is szörnyű, amin most keresztülmész, de hidd el minden rendben jön. Én is ezt mondogatom, minden rendben van és lesz is.

Gem
Örülök, hogy mindent rendben találtak. Neked mi volt a megérzésed? Mostmár, hogy tudsz egy 70%-os eredményt, úgyis befolyásolna, úgyhogy ezért kérdem múlt időben. :)

Sziszi
Követeljük, hogy róka-koma azonnal mondjon le!

Emlékeztek Csajok, mennyit írogattuk ezt az elején??? :)

Én ma kaptam egy jó hírt: a volt kolleganőmek megszületett a Kisfia múlt hét szerdán: 2010. 01. 20. /12:10/
4100 gr, 57 cm és a neve Csörsz. :)

Többiek???
Egy-egy egysoros helyzetjelentést írhatna Mindenki!

Kép
tittina1982
 
 


"Győztél, megnyerted a legnagyobb harcot,
kifejlődött tested, csudaszép lett arcod.
Kilenc hónap várakozás, mindennek van ára,
mutasd meg magad, gyere a Világra.
Elindulsz egy alagúton,vakító fény hívogat,
Magad körül nem látsz mást, csak hatalmas arcokat.
Mosolyognak, Téged vártak hosszú idő óta,
sírásod számukra isteni nóta.
Hideg van, megszoktad a burkolt világot,
nem ismerted máig az igaz valóságot.
Megszakat hirtelen az összetartó kötél,
nem visz vissza senki, ide születtél.
Újra vizet érzel, megdörzsöl egy néni.
furcsán érzed magad, elkezdesz félni.
Lefektetnek valakire, ez most már tabu.
Mi történik Velem? Tudom már, ez Anyu!"

és ezt a verset kapta a koll-tól.
Annyira szép és megható.

Bocs, eldugulok... :oops: 1

Kép
tittina1982
 
 


Szilvi én nem gratulálok, csak csendben megy a sok drukk!!!!
Csajok, ha kiesik a hajszárító a kezéből, akkor a földre esik fél méterre a gyerektől, meg a kádtól!!!!!
Kia hajrá zebrás teszt!!!
Nini kitartás!
Mi is hisztizünk. Zutty be a kiságyba, ha lehiggadt, kiveszem, kutya baja utána, még bocsánatot is kér. Ott nem tesz kárt magában és biztonságban is érzi magát. Vagy csak simán otthagyom a lakás bármelyik pontján. Negyed óra üvöltés után rendben van.
Dorottya miért ne lehetne. Nem minden gyerek olvassa a könyvet, hogy hogy jöjjön ki a foguk. Pl Gigi sem. Neki még 3 foga nem jött ki, az alsó egyik szemfoga és két felső őrlője. Ez se éppen szabályos.
Sziszi neked is kitartás!

Kép
nyafi
 
 


Szilvi!
Annyira drukkoltam neked, es most veled orulok! Vigyazz nagyon magatokra, es probalj beszelni a dokival. Emlekszem meg, hogy amikor meg Marcit vartad, bizony orvosrol-orvosra kellett vandorolnod. Remelem, most mar minden rendben lesz ilyen teren!

En neha nagyon gorcsolgetek, furcsa, de szinte erezheto, ahogy no ez a gyerek. Neha meg kell allnom, mert ugy szurkal, aztan sokaig semmi bajom.

Titti,
most latom csak, mindjart itt a legfiatalabb topikbabank szulinapja. Istenem, csak le ne kessek a nagy naprol!

Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


sziasztok!

Szilvia,
csendben megy a gratula, meg a sok-sok drukkk!!!!

Sziszi,
nagyon együttérzek most veled!!! De lebegjen előtted a cél, már csak pár hét és vége a hányós korszaknak! :)
Engem a doki mindig ezzel vigasztalt. És napra pontosan a 12. héten elmúlt minden. :)

hát nálunk a hisztinél sok minden bejön, van hogy ott hagyom, van hogy kiságyba teszem, meg néha ha már nagyon durva, akkor megrázom kicsit. Aztán azért mindig megnyugszik.

Dorottya,
a fogak terén minden normálisnak mondható. Ismerek én is olyat, akinél a szemfog jött ki először. Nekem meg pl. a mai napig van tejfogam. És jól elvagyok vele. :)

Lányok, légyszi drukkoljatok holnapra, mert megyek a SOTE-ra a dokihoz, hogy mondjon valamit a pajzsmirigyre. Hát nem tudom jó orvos-e, de a SOTE-n csak jó szakemberek vannak már, főleg hogy ez pajzsmirigy kutatóközpont is.
Na majd jövök valamikor. :)

Ninike

Kép

Kép
ninike
 
 


Titti :D
ISTEN ÉLTESSE A LEGKISEBB TOPIK BABÁNKAT A GYÖNYÖRŰ KICSI NAPOCSKÁT!!!!
Nagyon szép a vers! Volt kolleganőd "ért" a számmisztikához!! Nem semmi dátum, s idő a szülésre/születésre :wink:

Ninike :D
Mennek a drukkok!!!!! s köszi a tiedet!

Gem :D
Nagyon köszike :wink:

Nyafi :D
Azt hiszem, hogy tényleg butaság volt, tudjátok ti, hogy mit csináltok!! bocsi a belekottyért!!!!!
Munkahely??? Drukkot köszi, elraktározon jó mélyre :-)

Jó éjt!!!

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Napsi, boldog szülinapot!! Még a nap is kisütött erre a jeles napra!!
Kép

Gyönyörű a vers. Azt hittem, hogy egy hivatásos költő műve.

Mennek a drukkok a pocakosodóknak!!!!!!!!!!!! :D

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Titti!
ISTEN ELTESSE A KICSILANYT!!!

Gem

Kép Kép Kép
Kép
_gemini
 
 


Feladtam, hogy valaha utélerem magam az olvasással. Bocs:-(

Most itthon vagyunk, mert kötőhártyagyulladása van. Nem is olyan csúnya, viszont ma egész nap "zöld" folyt az orrából. Néha szól, néha meg már csak a horrort látom. Nem is csoda, ha a bölcsiben nem tudják neki törölgetni.

Körömvágással nálunk nics gond. Tévézés közben vágom ,de úgy hogy mikor felmászik az ágyra, akkor a zoknit is lehúzza, ha szólok neki. Viszont tény, hogy hetente vágom és néha mégis akkora. A sajátomra meg már nem jut idő.

Lányok, nálunk a hiszti borzalmas méreteket öltött. Szombaton ketten nem bírtuk az anorákot ráhúzni. Nyafi, ha tehetem ,akkor én is otthagyom, de ha mennénk valahová...
Olyan mértékben üvölt, hogy lehetetlen bármit is tenni. Nem lehet elterelni a figyelmét, sem megnyugtatni. Maximum, ha engedünk.
Napi egy-két hagyományos hiszti és heti egy-két ilyen durva van. Ötletem nem sok.

Viszont pozitívum, hogy a héten már evett jobban, a betegsége ellenére is.

Napocskának nagyon boldog szülinapot kívánunk és persze várjuk a fotókat!

Sziszi: most olvastalak. Kitartás és persze nagyon örülök.

Minél jobban gondolkozom a második babán, annál kevésbé érzem, hogy elég erős lennék hozzá:-( Nagyon nehéz így, hogy senki nem tud segíteni, mindent nekem kell egyedül ,mert ugye apának első a munka. Azért nem panaszkodom, iszonyat élmény látni, hogy már mennyi mindent tud egyedül és milyen szépen beszél.
A bilire egyenlőre ruhástól ül és büszkén mondogatja, hogy belepisilt. Fél óra, mire elszedem tőle.

Na megyek, mert felébredt a kispocok.

Szilvió

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok!

Szilvia, nagyon örülök, és szívből szorítok nektek!!!!

Napsinak boldog szülinapot kavánunk.
Nagyon szép volt a vers én sírtam is. Bár mostanában még reklámokon is képes vagyok sírni :shock:

Ninike, megy a drukk a vizsgálathoz, majd gyere és mondd az eredményeket.

Nyafi, milyen a munka? Milyen érzés visszatérni otthonról?

Köszi a biztatásokat. Igyekszem nem panaszkodni. Pénteken megyek dokihoz, kíváncsi vagyok mit látunk majd.

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Először is Napsi boldogat!!!Majd kérek képeket is!!!!
3 Szilvi! :-) Nagyon élvezem a melót, könnyedén megy egyenlőre, főleg, hogy elég keveset kell még benn lennem, kb napi 7 órát a kötelező 7.36 óra helyett. Ahol ezelőtt dolgoztam, ott 10 órákat voltam, így ez elég könnyedén megy egyenlőre.
Szilvi indulás előtti hisztire van egy tutkó tapasztalat, negyed órával előbb kezd öltöztetni a gyereket, így míg kiüvölti magát otthagyod és te szépen elkészülsz.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi: milyen szerencsés vagy! Nekem minimum 8.20-at kell dolgozni. Újabban reggel ötkor keltem, hogy amit esetleg felhalmozok, majd a krízishelyzetnél(mint most, amikor délben eljöttem) hasznosíthassam.

Szilvió

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Koszonjuk Lanyok a koszonteseket! :)
Igaz majd csak szombaton unnepelunk, de azert fotokat teszek most (is):

Kép megszuletett
Kép 1 eves lett
Kép 2 eves lett

Kép
tittina1982
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: