Új privát üzeneted érkezett!

Szia Tinu!
Hát nálunk nincs tünet, csak nem alszik. Este elalszik, de az az érzésem, hogy valami miatt nem tud mélyen aludni, mert, ha átfordul a másik oldalára és mondjuk kiesik a cumija, rögtön elkezd nyösszögni. Ha visszakapja a cumit az nem elég előtte iszik egy-két kortyot és utánna a cumi. Ezt egy éjszaka kb. tizenötször eljátsza. És ha már eltelt legalább két óra az előző szopi óta, akkor már a lötyi nem elég, akkor meg kell szoptatni, mert különben bömbi van. A pocakja nem mocorog éjszaka sem, napközben négyszer, ötször kakil, ez is biztos besegít. Mondjuk ez nagyon furcsa nála, mert mindig egy keveset rak a pelusba, ritka a normál adag, pedig csak gyümizett idáig.
Úgyhogy nem igazán tudom miért nem alszik, de már nagyon kész vagyok néha.

Szia!
Andi

Ja, akartam kérdezni, valaki írta, sajna nem emlékszem ki (bocsi!), hogy esküvőn voltak. Agusztusban mi is megyünk, de én merő egy frász vagyok, hogy mi lesz, mert hétkor lesz a vacsi, és akkor már a Norbi fürdeni szokott. És hát az alvás sem egyszerű nála, vigyázna rá egy néni, de nem tudom mi legyen. De ott kellene vépgig lennem a lagziban, mert a húgom esküvője lesz. Tud valaki segíteni? Nagyon kizökkennek ilyenkor a dedek? Idegent mennyire fogadnak el? Vigyek fagyitejet?
Bocsi, ha sok voltam!

Kép[/url]

Kép[/
ihianya
 
 


Köszi a mensis nyugtatásokat:-) Találtam rá homeo bogyót, be is kaptam és mintha csökkent volna:-)) Remélem öt nap alatt nekem is lefut:-))

Niki, nem tudom hogy lesz a színház.:-) Van,amikor Ádám már 1/2 8-kor alszik. Erre próbálunk hajtani:-) Aztán taxival elmegyünk, 1/2 9-kor kezdődik. A pesti lakás nincs messze a Szigettől. Hát remélem jó kisfiú lesz és nem kell szünetben hazamenni:-))) És nem lesz eső sem, mert az esőnapot, ha lesz, nem tudjuk bevállalni:-)

Ihianya mi voltunk esküvőn. Ádám meg sem érezte, sem kajában, sem alvásban, pedig előtte már két napig Pesten aludtunk. Ott is 7-kor volt a vacsi, aznap nem fürödtünk:-) Ne izgulj, csak lazán:-) Megérzik és az rosszabb:-))) Biztos lesz vmi hely, ahol meg tudod szoptatni.

GYED infók: Apa letolt, h beírtam a 36%-os adóelőleg-levonást, azt mondta inkább nálunk kamatozott volna, mint az államnál:-) Ezért felhívták a mhelyemen az OEP-et és azt mondta a csaj, h nem veszik figyelembe, h oda mit írtunk, hanem van egy program, oda beírják, kiszámolja és utalják:-)
Így még reménykedem a magasabb összegben:-)

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Ihianya még: hát azt nem tudom, h idegent mennyire fogadnak el. Nem tudtok a nénivel előtte többször találkozni?

KépKépKép
kiscsiko
 
 

 
 

Ihianya: a mi esküvőnkre a tesómék eljöttek az akkor 4 hónapos unokahúgommal. Nem hagyták otthon, hanem elhozták. Szerintem a sógornőm időnként eltűnt szoptatni és annyi. A gyerek nagyon jól bírta a lagzit. :D

Na megjártam a sebészetet. Ma még nem csináltak semmit, majd egy hét múlva. Addigra fejni kell, mert kapok érzéstelenítőt és akkor egy napig nem szoptathatok. De legalább egy értelmes, normális orvossal beszéltem. Ritka az ilyen. Most kicsit megnyugodtam, hogy csak rendbe teszik a lábam egyszer. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Mági: Nekem van feleslegbe figurám. Elég, ha a talira viszem, vagy adsz címet, és feladjam, vagy be is ugorhattok érte, ha Pestre jöttök! :)
Azt mondta a doki, hogy túl lesz terhelve a méhem, és lassan kimerül. Nem lesz több peteérés, mensi, .... olyan, mintha klimaxolnék. De fogamzásgátlóval lehet húzni ezt is, meg a terhesség is nyújtja a dolgot.
Neked a pajzsmirigyes hormonosod van? (Na ezt jól megfogalmaztam). Amikor szültem, abban a szobában, ahol voltam 5 ember fordult meg. Mindegyikünknél volt valami. Az egyiknek PCO szintén, a másiknak ez a pajzsmirigyes (szóval már én is hallottam róla), a harmadiknak terhesség nélkül is olyan produkáltak a hormonok, mintha terhes lett volna, (tejtermelés, ...) , ... mind segíti ám a dolgot. Kicsit génhibások vagyunk asszem. Ezek után már nem csodálkozok semmin. :(

Ante: nagykádba még nem próbáltátok? Kiara annyira élvezi. Mondjuk ő is, ha nem fektetem le gyorsan, :lol: akkor nyomja ki magát állásba, annyira megfeszíti magát, de utánna már el is van felejtve a dolog. Ülni mondjuk már simán magától ül, de még a csúszós kádban nem merem. Majd veszek csúszásgátlót.

Tali: Nekem tényleg mindegy. Találjátok ki, csak még mostanában, hogy úgy tudjam intézni. Szóval engem a mindegy kategóriába rakjatok.

Üdv.

Kép
kernico
 
 


kernico:
hát a figurát szívesen venném, köszönjük! Ráér a talin, feltéve, ha akkor lesz, amikor én is tudok menni. Szerintem maradni kéne az eredeti felállásban, ami asszem jövő héten lenne. Ez a hét olyan bolond időjárás ügyileg.
A pajzsmirigy nálam csak egy a sok közül, igazából kezelve van, így nem okozhat gondot, de amíg nem állítottuk be a megfelelő gyógyszeradagot, addig nem sok esély volt teherbe esésre. Na meg terhesség alatt nagyon oda kell rá figyelni, mert súlyos fejlődési rendellenességeket okozhat (törpenövés, abberáltság, stb. ) Én már megszoktam ,hogy ilyen hibrid vagyok.. :lol:

A csajszi elaludt a játszószőnyegen.. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu: nekünk is most bujt ki a fogacskánk, nehezen ment.Dentinoxot használtam én is, de sajnos nem mindig volt elég.Kétszer már a panadolra is szükség volt, annyira fáj neki.
A kaja kérdés nálunk is így van, nem lehet enni előtte, mert ahogy tud nézni, meg nyujtogatja a kis kezét, hogy ő is kér.Ha együtt eszünk nincs gond, ez most bevált.

Csernusn: ne aggódj a fogak miatt, nagyon szélsőséges dolog.Amiket hallottam 4hótól-10hóig bármikor jöhet, nem vagytok elkésve.

Winnie: jó volt olvasni a nyaralásotokról, a képeken nagyon édes a kislányod!

Roni nagyi: sikerült a retusálás, köszi a segítséget!!

Deszilvi: nagyon kedves vagy, hogy felajánlottad a segítséget a képekkel kapcsolatban! Meg tudtam csinálni, egy kis sikerélmény.

Mi is ijedősek vagyunk mostanában. Elég ha apa fújja az orrát, vagy elhúzzuk a függönyt. A nénikre,idegenekre még vigyorog, azzal még nem volt gond.

Mágnes: egy kis gyógyitó energiát kaptál a kislányodtól, azért múlt el a fogfájásod. Gondolom hallottál már róla.Én szoktam a kisfiamnak adni.

Úgy tudom sárgarépát, sütőtököt max heti 1-2 szer lehet adni. Tényleg besárguhat tőle a baba!
sziszi22
 
 


Sziasztok,

Láttunk egy etetőszéket, szerintetek megéri ennyiért?Mondjuk szerintem ezt nem tudom odatolni az asztalhoz később.:((

http://bebibolt.hu/bababolt/index.php?m ... 030f5ccbfe


Ihianya,

szerintem is csak lazán kell felfogni a dolgot, ha egyszer nem fürdik az nem gond. Én inkább idegenre nem bíznám a gyermekemet. Viszont ha ismerős és megbízol benne akkor ok.


Tinu, hát akkor hajrá a fejéssel, és a jövőhéten már neked is jobb lesz.:)))


Kata, te kérdezted anno a szekrénynél, hogy könnyen csúszik-e a tolóajtó? Igen , nagyon könnyű... még::) De szerintem nem Te voltál, mert nektek szobátok van:)))

A tali nekem jobb lenne ha tolnánk a 24-i hétre, mert úgy néz ki, hogy a jövőhéten nem leszünk Pesten és már szívesen látnálak benneteket.:(((

csernusn
 
 


Ja és nem merek megesküdni, de az Auchanban láttam műanyag(ők nylonnak írták) előkét, hátul kapcsos, elől zsebes és jó nagy volt 670 Ft.
A Katáéban nekem az volt a furi, hogy az valahogy előre állt nem? Vagy az is sima előke volt?Ezért nem merem állítani, hogy olyan ez az Auchanban.

csernusn
 
 


Sziasztok!

Na, tök jó volt olvasni, hogy más is küzd a pelusozással.... :lol: :lol: :lol: a hason öltözés már nálunk is megy, a hason pelusozást még nem alakítottuk ki :)
de köszi a tippet, én eddig rucival próbáltam lekötni, az nem jött be, most odavittem két játékot... hát.... hanyatt nem köti le túl sokáig, de legalább ha hasra fordult, nem a krémeit nézi ki magának, hanem akkor elvan velük :)
egyszer már borított le egy tégely krémet fejjel lefelé, tiszta krém lett a padló.. :? :)

Marslakócska, nekem régebben tök együttműködő volt a csípőtornánál, mostanában feszít ezerrel, meg van, hogy el is kezd sírni.... pedig ezt muszáj lenne csinálni.... :?

Tali: hát nem tudom, most jól bekavartunk. akkor ezt a hetet már lőjük ki szerintem....

Kezdek új Zsuzsi féle táblit 4 dátummal, marad a 19-e is, de én azt nem írom be, mert nekünk nem jó, de ha a többségnek igen, akkor az marad :)

szóval:

Winnie............ júli 20,24,25 15 óra


Liberos virág nekünk sem jött még meg, én 3 hete adtam fel pont. Meg a Nestlés píprt is akkor, az sem jött még meg.
Viszont jött matávos kiszokni :) vagy T-com, mindegy :)

Kernico, erről a színházasdiról lemaradtam, mit csinál nálatok apa?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Jaj, de bekavartam tegnap az esténk, éjszakánk ellen. :? Ettem olajos halat, meg tőkehalmájat és úgy látszik, hogy az olaj felfújt. A gyerek egész éjjel csak nyomta a pukikat és alig tudtam visszaaltatni. Persze az összes tejcit kiszippantotta, fejni nem tudtam. :shock: Na majd napközben megpróbálom, hátha.
Most jut eszembe, hogy ha jövő hét kedden megműtik a lábam, akkor lehet, nem is nagyon fogok tudni talira menni. :roll:

Winnie............ júli 20,24,25 15 óra
Tinu.................júli 19.(?), 20, 24, 25 mindegy

De mindig közbejöhet valami, amiket még nem tudok. Pl. a dévényes torna, vagy fogalmam sincs, hogy mikor megyünk megint anyósékhoz. Remélem, azért el tudok majd menni a talira.

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Tali:

Winnie............... júli 20,24,25 15 óra
Tinu....................júli 19.(?), 20, 24, 25 mindegy
Kernico...............Júli 19-aug 1 :-).


Mági: Húúú, akkor az ijesztő lehetett, hogy nincs-e probléma vele! :shock: :shock: Én tiszta para lennék.
Viszem akkor majd a figurákat. 3 db ugye?

Winnie: Apa fénytechnikus, és csak panaszkodtam, hogy mennyit dolgozik most nyáron a szabadtéri rendezvényeken. De azért van előnye is ennek. Legalább is később tuti lesz. 8) 8)
Ja, tényleg! T-com-os zoknit mi is kaptunk. Az egyetlen, ami a lábán marad. Lehet meg kéne kérdezni, honnan szerezték be! :lol: :lol: :lol: :roll:

Csípőtorna: Mi eddig elfelejtettük a 4 hónapos kontrollt. Mondjuk az elsőn azt mondta, hogy makk egészséges, jók az izmai, de azért visszamennék. Csak ez jusson eszembe mondjuk pár óra múlva is!

Ma mi is fél 6 óta ébren vagyunk. Próbáltam, de inkább magyaráz, meg játszik. Vissza dehogy aludna. :roll:

Kép
kernico
 
 


Sziasztok!

Egy kérdés ti milyen pelust használtok? Azt hiszem váltanom kell. Már többször is hajnali 2 körül öltözünk át, mert szétázott a ruhája. :roll:
sziszi22
 
 


Jó reggelt!

Tali:
Winnie............... júli 20,24,25 15 óra
Tinu....................júli 19.(?), 20, 24, 25 mindegy
Kernico...............Júli 19-aug 1 Smile.
Kiscsikó..............Júli19,20, Júli30-tól bármikor, mindegy az óra

Lehet megyünk mi is babaúszó táborba , annyira lelkes vagyok, izgulok, h lesz-e még hely:-) Főleg, h így együtt mennénk Winnie-vel:-)))

Liberós virágot én is várom mindennap:-) A Nestléset még nem adtam fel. Ti bedobtátok úgy vagy betettétek borítékba?

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Sziszi, valszeg most mindenki Liberozik, mert hajtunk az ajándékokra:-))
Egyébként tényleg jó, én most vettem és ebből még nem folytunk ki sehol!!:-)

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Én most Babylove-ot próbáltam, mert volt hozzá a kupon. :) De nekem nem tetszik, szerinem olyan szűk. És elvileg 9 kilóig jó... Hát ezt nem hiszem el...

Kiscsikó: asszem csak úgy bedobtam, ha jól emléxem. Beadtam az ablakon a postán a többivel.

Kép
Kép
tinu
 
 


Jó reggelt!

Kernico, hát a nagykádban néha volt már fürdés csak itt az a bibi, hogy nagyon méllyen van a nagykád és oda apának lekell hajolnia tartani Lidit nekem meg fürdetnem kell. Apa majdnem két méter így nagyon nagyot kell hajolnia és hát a háta neki sem bírja.
Így marad a kiskád. Viszont akkor szokta megfeszíteni magát ha kivesszük nuncimosásra na utána nem tudjuk visszatenni mert hiába van vízszintesben végigéri a kádat és nem tudjuk belerakni. :-)

Tinu, jó, hogy említed ezt a hozzátáplálós dolgot mert úgy néz ki mi is ettől szenvedünk, hogy nagyokat kell pukiznia LIdinek és tényleg mintha azóta nem aludna jól. De nem tudom erre mi lehet a megoldás. Ráadásul mióta hozzátáplálás van két naponta van kaksi csak.

Honnan lehet T-comos zoknit szerezni?

A fa etetőszékre és a vele lévő asztalos változattal kapcsolatban még annyit szeretnék hozzá fűzni, hogy annak nem levehető a tálcája és így nehéz kivenni a babát illetve a lábikóit beletenni. Pláne ha magára borít stb. balesetek történnek akkor jó, ha a tálcát az etetőszékről elvesszük és csak kivesszük a lurkót. Én ezt saját tapasztalatból írom mert mikor vigyáztam a sógornőm gyermekére meg mikor láttam, ahogy ő eteti mondta, hogy hát nem egy praktikus dolgot választottak hiába jópofa.

Niki, szerintem jó árban van az etetőszék amit mutattál.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Kiscsikó, én még mindig Pampersezek. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Ante: én nem tudom, hogy lehet T-comos zoknit szerezni. Nekem egyszercsak küldték, pedig nem is vagyok T-comos. Valahonnan megszerezték a címemet. Talán a kórházból? :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Kiscsikó:
Akkor veszek liberót, mit kell gyűjteni és mennyit?

Ante:
Nekem is küldtek T-comos zoknit.Én sem kértem, csak küldték.
Igaz alig megy fel a lábára, elég kicsi ( nekünk ) :)
sziszi22
 
 


Jó reggelt,

Én is csatlakozom a nem alvók táborához, Dani éjjel éjféltől reggel fél nyolcig ötször kelt. És hajnalban azt álmodtam, hogy kijött a foga, egyszerre mindkettő, de nem látom neki. Érdekes, hogy elég friss vagyok, szerintem később fogok kidőlni.

Én ma megyek babcucc körútra, de szerintem a DM-be fogok menni, pedig az osztrák üzlet. :((((szennyezik a Rábát:((()


Én most kérdeztem a barátnőmet, hogy megkapták-e a kérdőívemete a libcsinél (MErt az SCA-.nál dolgozik, és oda kell küldeni a kuponokat), de szabin van így csak várok, hátha meglüdik addig. Én egybe küldtem a két kérdőívet, meg a kuponokat.Remélem egyszerre kapom meg, ha igen, akkor tudok, adni matricát, mert Éva után az egyik barinőm is megdobott jó pár kuponnal, csak tartogatom, hátha íjra kell küldeni.:(((

A t-comos zokni engem is érdekel (Vajon T-mobilos nincs??:))
És mi az a nestlé kupon?


Tali:
Winnie............... júli 20,24,25 15 óra
Tinu....................júli 19.(?), 20, 24, 25 mindegy
Kernico...............Júli 19-aug 1 Smile.
Kiscsikó..............Júli19,20, Júli30-tól bármikor, mindegy az óra
Niki.....................Júli 24-től bármikor

csernusn
 
 


Jó reggelt CSajok!

:)

Kép

Kép
mot
 
 


Tali: ha jól látom, úgyse tudunk olyan időpontot találni, ami mindenkinek jó. Nem csináljuk úgy, hogy legyen 19-én a mostani, és akkor augusztus elején még egy. Végülis ki mondta, hogy feltétlen várni kell 1 hónapot a következővel? :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Ne en utananeztem a gyednek,es jol utaltak,egyedul azadokedvezmenytnem kapom meg ,amjd jovore egyben ,mert ugy toltottek ki a lapot.Sozval a max gyed ennyi,adokedvezmennyel meg 77ezerlenne.Na ez sem sok a TGYAShoz kepest :?

Beszti
IGen tezert jo az allithato tamlaju etetoszek,nekem is mar 5 hos koraota ul benne nehanyszor Leon.Akkor is jo ha epp mar semmi mas nem szorakoztatja akkor paholybol nezi bohoc tesojat :wink: Szerintem te meg gyastkapsz mert ahogy irtam a max gyed 77ezer.

Niki
Ez az etetoszek szerintem megeri,muanyagban sokkal dragabbak vannak manapsag.
Az elokenk azert allt elore mert ugy raktam ra :D Szoval semmi ordongosseg nincs benne.Annyi hogy nem nylon hanem muanyag,tehat nem lehet osszegyurni.

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziszi: mi is liberot használunk. Pisi marad, de a kaki nálunk mindig kifolyik hátul a háta közepéig, ha sokat nyom, és nem veszem észre azonnal. Ma reggel is már túl vagyok egy pizsi.lepedő.párna mosáson! :( de a pampers még vékonyabb, nem gumis hátul, és így az pláne nem jött be nálunk. Az inkább lányoknál válik be.

Most szombaton a Spar - Intersparban minden Hipp bébi étel 50% akcióban lesz! Lehet betankolni!!!!!!!!

Ma végre jobb volt az éccaka :) csak 2x kelt Ákos! Hurrá :) ! Én meg aludtam mint a bunda, meg álmodtam össze-vissza mindent, meg apa szerint dumáltam éjjel, hogy nem tudok aludni, mert itt van Ákos az ölemben........ő meg hangosan röhögött, és erre sem ébredtem fel! :lol: biztos mókás lehettem!

Kiskönyvet hogylehet liberótól kapni? Virágot már én is elküldtem, de még semmi!

T-com zokni jött nekünkis. jTuti az anyakönyvezetők adták ki a címet, mert én emelet, lakás számot soha sehol nem adok meg, és ez meg így jött! :x Mondjuk ez durva! Mert ok, ha valahol megadod a címet, de így.........

Basszus, tegnap itt Pécsen de 14 fok volt! Előtte meg 34! Kicsit durva ez az idő! Még jó, hogy ajándékba kaptunk nagyobb méretű őszi cuccokat, így volt meleg ruha Áksonak! Mert hát most a méretéből tele vagyunk nyári holmikal!
Vendég
 


Roni nagyi: :P :P :P :P :P Laurának boldog 5. hófordulót kívánok!!!!!!! :P :P :P :P :P
Vendég
 


Laurának, Ákosnak boldog 5. hónapot! :-)

Szilvi, mindegyik Spar, Intersparban vagy esetleg itt is lehet eltérés?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!
Hát tiszta ideg vagyok! Felhívtam a MÁK-ot, hogy érdeklődjek a gyedemről. (51 ezret kaptam). Persze a bérszámfejtőm szabin van, a kolleganője segített. A lényeg: júni 13-ig voltam gyás-on, így megkaptam a tört havi gyás-t+családi pótlékot+1 harmad havi 13. havi fizut. Így lett nettó 51 ezer. Kérdezem: És hol a 14-től járó GYED-em? Erre ő: beadtam az gyedigényélést? Mondom neki, még januárban a kolleganője ideadott egy nagy adag paksamétát, ahol mindent kitöltöttünk.Na erre közölte, hogy a GYED igénylés nem volt köztük, mert azt akkor kell igényelni, amikor a gyás lejár! Hát köszi!! Én, mint első gyerekes anyuka, ugyan honnan szopjam ezt ki?Miért nem lehet egy tájékoztatót kiadni erről? Ráadásul annyit igazán megtehetnének, hogy egy levelet megeresztenek, hogy te hülye, igényelj már gyedet, mert nem lesz pénzed!! Nem tűnt fel nekik a rendszerben, hogy a levegőben lógok?? Így most mehetek be a gyerekkel jövő héten, ami cseppet sem lesz egyszerű, mert egész Pestet túrják, és a Bartókig bejutni.... Gondolom így pénz is talán majd szeptemberben lesz belőle, ahogy őket ismerem..
Na jól kipanaszkodtam magam!

Niki:
Az etetőszék jó áron van, mi is ebben a boltban néztük ki, pénteken megyünk be megnézni élőben is. A miénk drágább lesz.. :oops:
http://bebibolt.hu/bababolt/index.php?m ... 030f5ccbfe

tali:
Nekünk a 20-a utáni héten csak 26-27 jó, addig Anyuéknál vagyunk.

Kernico: Hát a para bennem is volt, de nem is a pajzsmirigy miatt, hanem az összes többi nehézség miatt.

Deszilvi:
Hú köszi a tippet! Megyünk is SPar-ba. Ma Hipp-es kaját evett, egészen bejött neki: kukoricás burgonya pulykahússal. Az italok is le lesznek árazva?

mot:
gyönyörű Krisztina, de még mindig nem tudjuk mi van veletek? :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Lányok, a magasságállíthatóság, agörgős kerék és a lábtámasz megér 17.000 ft. különbséget?
Most csak azért kérdezem, mert csak egyszer szeretnék etetőszékbe beruházni, de nem mindegy hogy 17, vagy 34 :shock:
Nekem mondjuk nem kell, hogy görgős legyen, a lábtámasz, meg a magasságállító talán megér ennyit?

Kata ez is műanyagelőke, nem tudom miért nylonnak írták....


Lányok, a fogáttörés nem úgy kezdődött, hogy az íny egy ponton(rotringhegynyi) kis lyuk alakult ki, mert Daninak olyan és szeintem ma már nagyobb volt.Lehet hogy lesz fogunk??? HÁny nap még áttör a fog?

csernusn
 
 


Sziszi,
Babyloveot használunk, előtte Pennyset, mindkettő tökéletesen bevált.

Tinu,
szerintem váltanotok kellene méretet, mi is már 1 hónapja a 7-18kg-sat használljuk, pedig akkor még csak 6 kg körül jártunk.

Mágnes,
az első műtétem után azt mondták, soha nem lehet gyermekem. Kaptam 6 hónapig egy hormontermelést leállító injekciókúrát, végig klimaxoltam (borzalmas volt, hőhullámokkal, izzadással, nemalvással), majd mégegyszer megműtöttek. Akkor azt mondták, lehet, hogy lesz esélyem, nem kellett szervet eltávolítani. Ahogy visszaállt a hormonműködésem, azonnal megfogant a Nagyfiam. A terhességet az eslőtől az utolsó napig végighánytam, szerintem a hirtelen hormonsokk miatt. De meglett a gyerkőc! :-) Viszont bekavart a pajzsmirigyem, annyira túltermelt, hogy csontira fogytam. Másfél évbe telt, mire beállították a gyógyszereimet, de utána hamar gyógyszermentessé is váltam. 3 éves volt a manóm, amikor újra műteni kellett a panaszaim miatt. Kicsi lánykám is spontán fogant, s az orvosok a mai napig csodálkoznak, hogyan lehetséges ez a fennálló betegség mellett. Én tudom a választ. Mindkettő nagyon akart, szerelemgyerek! :oops: :lol:

Csernusn,
akkor leelőzöl minket, sehol egy fogacskánk, csak nyügi, nyafi meg mindent szájba-dörzsi.

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Marslakocska, akkor ti meg még minket is, mert Lidi csak akkor nyafi ha álmos, és dörzsi sincs, csak a szokásos szájbavétel mindent, hogy megismerje.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Óóó, hogy én, hogy utálom az alattunk lévő szomszédot. Végre leraktam Lidit aludni erre most kezd el kopácsolni. Kb három napja csinálja a küszöbét a bejárati ajtónak.
Ez volt mikor terhes voltam. Felújjították a lakást és basszus sírtam itthon annyira hagnos volt ahogy fúrtak, véstek mindent csináltak a lakásban én meg úgye nem tudtam elmenni sehova, mert könnyen eldobtam magam az utcán. Persze egy szóval sem volt, hogy bocsi most ezt fogjuk csinálni innentől idáig. Ráadásul reggel 8-tól volt engedélyük felújjítani, erre ők ők simán negyed 8-tól reggel és persze, hogy aludni nem tudtam éjjel akkor már nappal se tudjak. Nem hallottam pl a telefont ha felhívtak hiába ordítottak a telefonba, rezegtek az ablakok az ajtóban, annyira hangos volt minden, a tévében nem hallottam mit beszélnek hiába hangosítottam a tv-t.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Niki:
Az állíthatóság szerintem akkor fontos, ha még nem tudni ülni a gyerkőc. Anna még nem tud, így dönthetőt veszünk, mert ma is a hordozó huzatot mososm... Leteríteni teljesen nem lehet a hordozót, mert be is kell kötni a csajszit, az meg úgy nem megy.. :)
Mondjuk etetőszék terén nekünk szerencsénk van, keresztelőre kapjuk, csak nekünk kell kiválasztani, a rászánt összeget megmondták. :)

Ante:
Tavaly a mi csökkent képességű szomszádunk is eljátszott hasonlót. Csak ó nyáron, reggel negyed 7-kor kitette a hangfalat felénk, és csumára nyomta LL Juniort.... Na a párom átment, és közölte velük, hogy jó lesz abba hagyni, nem tudok pihenni. :)

Marslakocska:
Hát akkor tényleg csoda mindkét gyerkőc! Elkezdek én is bízni, hogy sikerülni fog a tesó szimplán is :)

Niki:
Nekünk úgy kezdődött, hogy látszott, hogy fehérebb az ínye. Aztán egyszer csak áttörte, azt úgy vettem észre, hogy végighúztam az ujjam, és éreztem a fogacska élét.

Képzeljétek!
Felébredt a csajszi, bemegyek hozzá, és hason volt az ágyában! :) Tudom, legtöbb baba már túl van ezen, de nekem az akkora öröm volt! Most gondolom megint várhatok 1-2 hónapot, hogy újrra produkálja.. :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szilvi!

Ákoskádnak is boldog 5. hófordulót, jó egészséget. Kívánom, hogy legyen továbbra is sok vidám, örömteli élete.
Kép

Köszönöm Laura nevében is a köszöntéseket.

roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


MÁgi,

A háttámlaállíthatóság ok, én a magasságit kérdeztem, hogy mennyire ülnek később az asztalhoz a gyerekek ebben a székben, stb.:)

A vékony vogcsíkot mi már egy hónappal ezelőtt is láttuk az ínyén, most már jól be van dagadva neki, meg néha fehérebbnek is látom, néha meg nem:(((Viszont az lyuk aggaszt...Ja és két napja, még a fogzsalét sem engedi hogy rárakjam az ínyre.:(((


Szilvi,
A mi Sparos újságunkban csak a bébiitalra vonatkozik az akció, szombaton:((((

csernusn
 
 


niki nekünk pár napja megvan már az a kis pont de valahogy nem akar áttörni a fogacskája. Amúgy lenne egy kérdésem hozzátok mit hallottatok a borostyán nyakláncról? én olvastam nagyon sok jót de azért szeretnék elfogulatlanok szájából is véleményt hallani.Gege két napja szuper nyügös szerintem fogacska állandóan csak ölben lenne ha leteszem akkor sír most Lekopogom elvan a kiságyban de szerintem csak pár perc kérdése. Nekem nagyon tettszik ez a nyaklánc és amit olvastam róla engem megyggőzött

http://babacsoda.hu/component/page,shop ... Itemid,26/

Ezen az oldalon ti is elolvashatjátok.


Mi is liberót használunk mert volt hozzá kuponom meg a dm-ben 15% is összejött igy még olcsóbban tudtuk megvenni.Én megvagyok most elégedve vele a discovery változatot használjuk :):):) A virágot még mis em kaptuk meg pedig elég régen feladtam a kérdőívet a pontokkal.


Én sem kaptam t-comos zoknit vajon hogy lehet hozzájutni? iGaz a városban nincs is t-com mert más vonalas szolgáltató van Salgótarjánban.

Roni nagyi: mi is boldog 5.-et kívánunk :D:D:D:D:D:D

nika70
Salgótarján
 
 


pár friss kép :)

Kép

Kép

Kép

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Akkor megnyugodtam, hogy nem csak valami baci van a szájában.:)))
Viszont innentől szerintem már csak napok kérdése a fogacska.

A borstánykőről mindenki azt mondja hogy jó, de mi sem vettünk, én hiszem az ilyeneket, de áldozni még sosem áldoztam rá, hogy ki is próbáljam.

Gege nagyon szép gyerkőc, már neki sem aza babapofija van, hanem olyan kisfiús.:)

csernusn
 
 


Nika, azt hiszem Cic-ék használtak ilyen borostyánt. Ő azt mondta, hogy szerinte jó.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Nika, Cicéknek volt ilyen lánca. Hátha olvas minket és ír majd róla:-)))

KépKépKép
kiscsiko
 
 


oksika köszike tényleg valami rémlik mitn ha úő be4szélt volna róla régebben

nika70
Salgótarján
 
 


Nika:

Köszönöm Laura nevében.

Csuda édes Gergő ahogy alszik. Mindig arra gondolok, amikor álmában mosolygó babát látok, amit régen ilyenkor mondtak: "biztosan az őrző angyalát látja (piros bugyogóban)" tréfásan hozzátéve. Aranyos mondás ugy-e? Tényleg, biztosan valami nagyon ismerősen szépet láthatnak.

Általad kérdezett borostyán nyaklánc volt már divatban úgy 40 évvel ezelőtt. Sok mostani nagymama hordott ilyet, mert sok jót meséltek róla. Valamikor a lengyelektől lehetett igazán jó minőségű csiszolt és csiszolatlan láncokat vásárolni. Az igazán értékeseket az oroszoktól lehetett v. ékszerüzletben venni.
Nekem is volt több féle nyaklánc és karkötőm is, mint divatékszer. Volt-e bármilyen hatása , bár sokat viseltem ilyenről nem volt tudomásom.
Ha a lányom kérdezné, hogy tegyen-e bármilyen láncot, vagy ehhez hasonlót, határozottan lebeszélném. Egyszerűen azért, mert a babák, sőt még a nagyobb gyermekek is megbotlanak, egyensulyukból hamar kilendülnek és könnyen a nyakláncuk által felakadnak. Olyan sok baj származott már ilyen kicsi, jelentéktelennek tűnő dologból.
Nem tudom ér-e a jótékony hatás ilyen rizikót? Mindenki maga dönti el.

roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


roni nagyi nagyon szépen köszönöm nekem is vannak félelmeim pontossan ezekből kifolyólag

én is mindig azt mondom hogy mikor egy baba alvás közben mosolyog hogy angyalkát lát :):)

nika70
Salgótarján
 
 


Nika
A borostyán nyakláncot ha esetleg valaki megrendeli vagy megveszi, azt sokszor nem részletezik, hogy a köveknek különböző rezgési frekvenciájuk van. Nem elég beletenni a baba nyakába, előtte meg kell tisztítani. Nem okoskodni akarok, csak szólok, mert sokan nem tudják. Ez nem azt jelenti, hogy megmosod és kész. (Három részből áll, kiürítés, tisztítás, feltöltés). Nem részletezem, annyira nem vagyok hozzáértő.
sziszi22
 
 


Lányok: de igen, sajna nem az összes bébikaja lesz leértékelve, hanem csak a bébiitalok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bocsi, ezt benéztem!!!!!!!!!! :x :( :(

Nika: igen, én is úgy emlékszem, hogy Cicnek volt iylen, meg anno még Havtünde kislánya nyakában volt! Írj Cicnek privit, azt biztos olvassa.

Niki: pár nap, és lesz Daninak foga. igen, így kezdődik, Először egy pont, aztán egy kis csík, utána nagyobb, pirosabb, aztán egyszer csak áttöri magát, és ott fog figyelni a kis csipkés fehér fogacska! Kinek milyen hamar töri át magát, az változó. Nálunk az első két nap alatt, a második 4 nap alatt! Ja és mikor kibújt, horror éjszakánk volt! Remélem van Dentanox krémed!!!!!!

Nika: Gege tényleg édes. Ilyen kutyusos bodyja Ákosnak is van! :lol: csak lassan kinövi.

Ma voltunk shoppingolni, és kaptam a C&A-ban tök klassz előkét. Olyasmi nylon anyagból van mint Katáéké, de mint egy kis ujjatlan ing, bele lehet bujtatni. Puha, nem merev, remélem beválik! Akkor tették ki, és egyből 4 anyuka repült rá.....

Jók az etetőszékek, amit belinkeltetek!
Vendég
 


Lányok: de igen, sajna nem az összes bébikaja lesz leértékelve, hanem csak a bébiitalok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bocsi, ezt benéztem!!!!!!!!!! :x :( :(

Nika: igen, én is úgy emlékszem, hogy Cicnek volt iylen, meg anno még Havtünde kislánya nyakában volt! Írj Cicnek privit, azt biztos olvassa.

Niki: pár nap, és lesz Daninak foga. igen, így kezdődik, Először egy pont, aztán egy kis csík, utána nagyobb, pirosabb, aztán egyszer csak áttöri magát, és ott fog figyelni a kis csipkés fehér fogacska! Kinek milyen hamar töri át magát, az változó. Nálunk az első két nap alatt, a második 4 nap alatt! Ja és mikor kibújt, horror éjszakánk volt! Remélem van Dentanox krémed!!!!!!

Nika: Gege tényleg édes. Ilyen kutyusos bodyja Ákosnak is van! :lol: csak lassan kinövi.

Ma voltunk shoppingolni, és kaptam a C&A-ban tök klassz előkét. Olyasmi nylon anyagból van mint Katáéké, de mint egy kis ujjatlan ing, bele lehet bujtatni. Puha, nem merev, remélem beválik! Akkor tették ki, és egyből 4 anyuka repült rá.....

Jók az etetőszékek, amit belinkeltetek!
Vendég
 


Sziasztok!

Roni nagyi, Szilvi, boldog hófordulókat!!!

Volt ma védőnő, beszéltük, a napokban mi is kezdünk barackozni, hát tartok tőle, majd meglátjuk...
megnézte, fognak még híre-hamva sincsen nálunk, hiába nyáladzik ezerrel...

Nika, tök jók a képek...

MÁgi, ez bosszantó, hogy ennyire nem figyelnek Rád.... :evil: :evil: nekem tök rendik voltak, múlt hónapban küldtek egy levelet, hogy lejár a tgyás, és küldték a gyedigénylő lapot...

Éjszaka: nekünk változatlanul elég jó, na majd kiváncsi vagyok, ha jönnek fogacskák, ill barack indul...

Etetőszék:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
én ezt néztem, ha sikerült a link.... szétszedhető, dönthető a támla, és leszedhető a tálca... csak persze kell bele 5 pontos öv (egy barátnőm egy éves kisfia nemrég esett ki az etetőszékből, de szerencsére baj nélkül, 2 nap megfigyeléssel megúszta, na, ők is vettek övet....), meg textilbetét...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Ha ma még nem nevetettek:

Egy asszony egy kisbabával elmegy az orvosi rendelőbe. Az orvos megvizsgálja a babát, megméri a súlyát, és megállapítja, hogy egy kicsit soványka. Megkérdezi a nőtől:
- Anyatejet vagy tápszert eszik a baba?
- Anyatejet.
- Akkor legyen szíves derékig levetkőzni - kéri az orvos.
Megtapintja, megnyomkodja a nő mellét és megállapítja:
- Érthető, hogy nem lakik jól a kisbaba, hisz önnek nincs is teje.
- Nem csoda, mert én a nagymama vagyok. De örülök, hogy eljöttem.

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Kernico, ja, tök jó, hogy akkor később fogtok tudni rendezvényekre :) jövőre mi is kulturálódunk egyet, vettünk az operett színházba musical bérletet, így végre láthatom majd a Rómeó és Júliát :) 3 előadás lesz, egy ősszel, kettő tavasszal, akkor már babó is nagyobb lesz :) már várom!!!

Mági, gratu az újabb forgihoz, most már bizti beindul, aztán nincs megállás a továbbiakra :)

Ante, szomszéd... :evil: nem tudsz neki szólni, hogy pl du legalább ekkor-és ekkor hagyja abba? legalább amíg altatsz?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Roni nagyi és Szilvi!
Boldog 5.-et a babáknak!


Fog:
Észre sem vettem, pedig nap, mint nap bevette a szájába a kezemet, újjamat és semmi. Egy éjjel alatt lett . és olyan kis éles ahogy rágja az ujjam.

Tali:
Na most totál be vagyok kavarodva.
Mi is legyen?
Marad az eredeti 19.-e 14 óra?
Vagy toljuk máskorra?


Zokni:
Honna van ? Én nem kaptam még ilyesmit.

Liberos virágot sem, pedig már rég elküldtem.

Pempersz küldött egy kis könyvecskét, most ez a legujabb szerzemény. De csak ilyen fényes papír, nem rágható, mint a liberós.
Olyanunk van, mert kaptunk egy ismitől, akik már kinőttek a rágcsálásból. legjobban az egészben a liberós fehér cimke tetszik neki, azt rágja. Semmi mást! :D

Ma voltunk kenguru goldban és csak ugy heccből beleültettem fannit egy bébikompba. na ugy tetszett a csajnak, hogy alig tudtam kivenni. persz e alába még nem lógott le teljesen, de a kis ketyerék, amik rajta voltak , hát el volt ámulva. Mondjuk nem tudom, hogy érdemes-e olyasmibe invesztálni, mert tudtommal nem csípik a gyerekek.
Hát majd meglátjuk.

Ante:
Szomszéd... :evil: . Nálunk is van olyan, hogy kalapálnak, fúrnak, faragnak. A panel meg vezeti a hangot, lehet nem is a lépcsőházban csinálják, de olyan az egész.

Ma Fanni extra nyűgi volt. Szinte sikítva üvöltött. lehet, hogy a fog miatt. Látom, hogy a másik mellett is fehéredik az ínye. lehet jön az ujabb fogacska. Mostanában ugyis jobban leskelődöm a szájába, mint eddig.
A nyálzás nem lett több, ma pl kevesebb is volt.
Aludni nem sokat alszi, én jobban kivagyok dögölve, mint őnagysága.

Szép estét

Kép
zsuzsu74
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?