Új privát üzeneted érkezett!

Ilke

Lehet, hogy jobb lenne a jövõ héten talizni. Akkora a hó a mellékutcákban, hogy félek elakadok valahol az autóval és nem szeretnék valahol ásogatni míg a gyerek ordít az autóban...
Emikének nagyon tetszett az Árkád, észre sem vette, hogy nagyi felpróbált vagy 10 kabátot,vagy 6 boltban, csak játszott vagy nézelõdött, vagy az eladókkal koketált..Kép
Egyébként Emike is ugyanezt csinálja a kisruhákban, a szoknya szélét rágcsálja.Kép Mi az összes kisruháját kaptuk, én addig nem akartam ruhát venni neki amig legalább ülni nem tud, mert úgysem látszik jól a ruhácska fektében. De ha már kapta õket csak hordjuk nem igaz?Kép
Egyébként az a vicces a rágcsálásra visszatérve, hogy a Manó minden plüssjátékon a címkét keresi meg és azt szopogatja...KépLe fogom vágni õket, nehogy baja legyen tõlük.

Beszti

Emlékszel, mikor arról elmélkedtünk kb. másfél hónapja, hogy mikor vált ki a püré egy egész szopit? Na ma fordult elõ elõször, hogy Emília 11-kor alma-banán pürével telerakta a hasát és bírta egész fél háromig.KépMost nem kapott utána szopit, mert ki akartam próbálni, hogy keresi-e. Szóval ez bõven több volt mint két hét.
És õ is ezt csinálta a kanállal elõször.Illetve nem összeszorította a száját,hanem kitologatta a kaját a szájából eleinte, vagy két kanál után vonaglani kezdett az ölemben hogy õ cicit akar.Persze biztos én is fejlõdtem benne,hogyan etessem.KépEgy jó nagy adag türelem kell hozzá.Kép

Bera

Én kérdeztem a meggyevésrõl..Képazért várom továbbra is a beszámolót!Kép Szerintem nem sok amit a lánykád evett, Emília is van hogy egyszerre megeszik egy 190g-os üveges bébiételt.Kép..és utána még szopizik egy kicsit...Kép
Mi még csak most kezdtük el a gyerekgyártástKép , pedig már 33 éves vagyok.Szerinted ez öreg? Persze nem lesz túl nagy körkülönbség köztük, mert azért 40 évesen talán már nem kéne szülni. De mi szeretnénk vagy hármat.Kép

Ilke

Múltkor kérdezted, hogy mikor lesz kistesó, valszeg olyan 1-1,5 éves korában elkezdünk próbálkozni...Jézusom, az júliusban lesz...KépKépKép

Nátha

Minden náthás babának-mamának jobbulást!KépKépKép
ALig merem leírni, de mi még nem voltunk náthásak egyszer sem, pedig mindjárt 6 hónaposak leszünk.kop...kop

Gumicukor

Megpróbálom letölteni ezt a programot a netrõl...Kép Kicsit megdöbbentem, mikor írtad, hogy már több ezer képetek van Dani babáról, de ha jobban belegondolok még sosem számoltam össze, de mi is folyamatosan töltjük a kamerából a számítógépbe...Kép

Nyuszika és Emília 25 hetes

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok
Lányok
Áfonya tápijába nincs aranyrud csak nem 6hönaposan iratot fel tartalék dobozt hanem 7 hónaposan és az állam nem támogatja a tápszereket csak 6HÓNAPOS KORIG UGY HOGY MINDENKI AKI TARTALÉKOT AKAR 6HÓNAPOS KORIG IRASA KI különben ugy jár mint Áfonya ezt nekem a dokinéni mondta kedden .

Zsuzsa
nálunk másnap már jött is a dokinéni hozánk igaz én szoltam be a gyerekrendelöbe mert tudtam hogy mire az értesités odaér az többnap mi vasárnap jötünk haza és én már hétfön lementem a rendelöbe és szoltam hogy megjötünk Kép de minden babához kikel hogy menjenek nem csak az orvos hanem a védönönek is .

Tali
szerintem is halaszuk el jövöhétre ha lehet nincs kedvem messzebb menni mint a bolt Kép

Kataa
én csak a fotosoknak nem örültem a pelenka mintákat szeretem mert ha megyek valahová akor azokat viszem magamal a bébiételeseket meg elolvasom de ugy is azt veszek amit Petike szivesen eszik Nestlé és a kiskecskés nem jöttbe csak a Hipp Kép melesleg utobinak tényleg jo ize van Kép

Oltás :
nálunk nem okozott semmi bajt a 2hónapos még lázas sem lett
csak egy kicsit nyügösebb volt és kézben szeret lenni a három hónapos oltásnál már gondolkozás nálkül adtam neki egy egész kupot mikor hazajötünk és este viszont a 4hónapos nem tetszet neki egyátalán mert az már 2 szuri és egy csepp

Lányok
most olvastam a BABA PATIKÁBAN hogy a csecsemöknek is kell a só méghozá jódozot napi mennyiség csecsemöknek 40-50 mikrogramm szóptato anyának 200 mikrogramm kell mert kólönben gólyvás lesz ugy hogy a sö nélkülözhetetlen a bébiételekböl söt minden ételböl nélkülözhetetlen Kép

Pusz Csics És Petike Kép
csics
 
 


Nyuszika
meg kaptad a mailt amit tegnap küldte neked ?

Csics és PetikeKép
csics
 
 

 
 

Nyuszika!

Hát a "hogyan etessem" már nem okoz gondotKépKép, hisz nem az elsö, söt a szomszéd gyereken is gyakoroltam nemrég. Bejutni még esetleg bejut a szájába, csak jön is ki rögtön!
Szóval 1,5 hónap volt egy teljes étkezés kiváltása?

Panda!

Én müanyagkanállal kezdtem, direk erre a célra vettem két különbözö faját (egy villa-kanál készletet és külön 5 babakanalat), söt azt is kipróbáltam, hogy ö is játszhat eggyel.
Nem is eröltetném nagyon a kérdést, csak azt nem tudom, hogy mi lesz a jövö heti mérickedésen (ha a dokinéni azt mondja, hogy megkaphatja az oltást). A szopi nagyon megy neki, söt egész jókat alszik (igaz, az éjszakát még nem aludta át, de a múlt éjszaka pl. 1-kor evett, aludt 6-ig (akkor evett újra) és visszaaludt 8-ig).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok !!
Koszonom szepen a meleg fogadtatast.
Gumicukor
Itt Torontoban is nagya tel sot most is hull a ho de nem olyan veszes, csak az a rossz hogy itt eleg gyakran fuj a szel ami raadasul nagyon hideg igy nem igazan tudunk kimeni bar a jovo heten megyunk doki nenihez az elso vedo oltasra es remelem megint nem fog keleni olyan sokat varni mint a multkor. Nagyon felhaborito volt mert itt nem jon ki a doktorno miutan hazajossz a szuleszetrol hanem te kel bevid hogy megneze, ami meg ok is lenne de az hogy 1 orat kelet varnom a varoba egy egy hetes babaavak az nagyon felduhitett.

Sasha
Hat remelem hogy Robertnek is megszunik hamarosan a gorcsos idoszak bar az a szerencse hogy ejszaka azert alszik csak nagyon sokat nyegodozik.Az ejszaka is evett 12 kor aztan 4 kor es mar csak reggel 8 kor ebredt meg, pedig mar azt hittem az ejszaka nem alszunk mivel a tegnap delutan elegge nyugos volt.

Afonya
Koszi a biztatast, de remelem hamarosan megszunik neki a hasfajos idoszak mert nagyon sajnalom szegenyt.

Zsuzsa
Koszi a tanacsot a jovo heten rakerdek a dokinenitol hogy mit adhatok neki, remelem fog valamit fellirni neki.

Emese
mokuci
 
 


Tali,
Nos, mivel mindenki megszavaztaKép, ezért elmarad a holnapi találkozó! Akkor jövõ hét csütörtök 2 óra a következõ idõpont, jelezzétek ha nem jó valakinek.

Beszti,
Csõrös pohárral próbálkoztál már?

Szilcsi,
Talán úgy tudsz segíteni neki a gyógyulásban, hogy Te szedsz C vitcsit, így az az anyatejbe is átmegy.

Forti,
Hû, ez nagy kitolás volt az üzlet részérõl, ha velem ilyen történne, biztosan fél évig nem mennék arra. Nagyon nem szeretem a potya utakat.

Ildikó,
Én nem hallottam, hogy kellene adni fluort a babáknak.

Bera,
Nagyon jó ötlet ez a husi össze turmixolás és kockákba fagyasztás. Szerencsére mi tudunk megbízhatót kapni vidékrõl. Fogok is majd készíteni ilyet késõbb.

Nyuszi,
Meg tudlak érteni az autóval kapcsolatban. Ásásról jut eszembe, apa a napokban az összes háztartási lapátomat eltörte, csak annyi volt, hogy kiásta a kocsit. Úgyhogy hétvégén nézünk valamit erre a célra.
Lili is imád vásárolni, eddig még soha nem nyüzizett ha elmentünk vásárolgatni. Tipikus lányokKép.
Gyanítom, hogy nálunk is a cetlik lennének a nyerõk a játékokon, de én mindig levágom õket mielõtt odaadom Lilinek.
Mi is pont így tervezzük a babákat, 1-1,5 év elteltével akarunk megint hozzálátni. Viszont mi egyenlõre két babában gondolkozunk. Azt olvastam, hogy ez a kicsi korkülönbség a gyerekeknek nagyon jó, viszont mi (mint anyukák) lehet, hogy a végére kipurcanunkKép.

Jaj, Lilivel ma nem bírok, egész nap eszik, de nemcsak tejcsit hanem a kezem a nyakam a ruhám..., minden ami a keze közelébe kerül az a szájában köt ki. Már a Dentinoxot is bevetettük, de nem sokáig hatott. Mostmár tudom mi a fogzásKép.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Na, megneztem, mi a fenet irt fel nekem a doki. Hat sajna nem aranyrudatKép Hanem 3 doboz HA tapszer kerul 4000-be, igy, hogy 50%os tamogatas van rajta. Nem rossz. Mondjuk azt nem ertem, hogy a sima tapszer tamogatasa miert szunik meg 6 honap felett. Akkor mit kene adni nekik, ha nincs valakinek teje?!

Mi is fogzunk megintKép Latszik megint a hasmenesen, a mindentragason es az ok nelkuli keserves sirasokon. valahogy most minden jobban faj nekiKép MAskor egy ekkora kis orrbeverest, fejlekoccanast meg sem erez, most meg mintha olnek szegenyt, ugy visitKép

Ez a csirke jegkockatartoban, ez tetszik, tok jo otlet, csak valahogy nem tunik tul sterilnek, bar nem tudom megmondani, miert van ellenerzesem.

Kivancsi lennek, hogy azt a 40-50 mikrogramm jodot hogy lehetne kimerni. Kb annyi lehet, hogy ranezek a sotartoraKép
En egyebkent amugysem vagyok a hive mindenfele plusszban adott tablettaknak /pl fluor, helyette nem adok cukrozott dolgokat neki, attol nem romlik el a foga, en eszem a tejtermekeket, hogy legyen eleg kalcium a babanak, stb../, c vitamint is csak, ha nagyon kinez egy megfazas, na jo, a D es K vitamin az johet, de lazcsillapito kupot is csak, ha tenyleg kell, a Dentinoxot is megvettem, de miutan meglattam a lidocaint benne, kiprobaltam, s biza az en szajpadlasom/nyelvem is elzsibbadt tole.

Panda,
ugy latszik, ez egy ilyen idoszak a babaknal, masra gyurnak, nem sulyraKép

Epp szamolgattam en is, Reka 2 eves korara szeretnenk kistesot, ez azt jelenti, hogy szeptemberbn kene neki is fogannia, vagyis nyaron mar elkezdjuk a probalgatast. Mindjart itt vanKépKép Haaaat....

Alig varom, hogy felebredjen a gyerek es megmerhessem a talpatKép

-Afonya
afonya
 
 


Hali!

Beszti!
Miért szeretnél kiváltani egy szopit???

sasha és Gábor aki 3 hós

Kép
sasha
 
 


Áfonya
Ezaz!!!!! Nekem nem jutott eszembe hogy neked aranyrudat akartak adni a tápszer mellé! Kép És otthagytad??????? Kép

Viki
Sajnos az én Levim még soha nem produkált olyat, hogy este 7-tõl reggel fél 7-ig aludjon. Kép

Betti
Én is imádom a bébikaját, nekem is van egy öcsém! Kép

Zsani
Köszi, sajnos a séták egy darabig el lesznek halasztva. Nem vihetem ki amíg hõemelkedése van, ja és hát a Váci úton átvergõdni... Át kellett cipeli a babakocsit, mert tolni nem lehetett.
Én pont ma vettem Beba HA-t 750 g kiszerelés (csak már kidobtam a blokkot), de azt tudom hogy recept nélkül valami 2650,- fizettem múltkor!
Oda a gyöngyösire jöttél volna? Holnap megint megyek, igaz a nagyival is talizok, de ha gondolod eljöhettek. Levi marad itthon apával.

Ilke
Én sem szeretem a potya utat, de muszály rucit venni Levinek, mert egyébként egy szál pelusban kéne hogy legyen, az még jó rá. Kép Kép De csak azért mert abból most vettem nagyobbat.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sasha!

Nem akarom kiváltani a szopit, kb. 1 éves koráig ugy gondoltam, hogy hozzátáplálok (szopi elöbb, hami utána). A kiváltást csak azért kérdeztem, mert ezek szerint ennyi volt az egy étkezésre elég mennyiség eléréséhez szükséges idö. (Irtam, hogy Nátán összesen talán 1 kanállal ha megeszik.)

Ilke!

Igen, pontosabban a Avent üvegez kapható olyan csörös fejet (mint a varázsitatójához is), csak éppen ha benne van a csöpögésgátló szelep, akkor nem tudja, hogy ugy fog jönni, ha megszivja, viszont ha nincs benne, akkor ugyan jön belöle, de állandóan a torkára megy (mert persze ö csak rágogatni szeretné, nem inni).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok,

en meg csak titokban kukkantgatok neha bele ebbe a topicba, bejelentkezni meg nem vagyok jogosult...Kép

Azert kerdeznek egyet Toletek, Ti mar jaratosak vagytok a temaban. Kép Obudan ismeri valaki dr. Kover Katalin gyerekorvost? Teruletileg hozza tartozunk, a vedono rabeszelt, hogy Ot kerjuk fel, de semmi infom nincs rola. Illetve esetleg van valakimek Obuda kornyeken szuper gyerekorvosa?
Es Ti hogy oldottatok meg ezt a gyerekorvos dolgot? Kimegy hozzatok vagy Ti viszitek el a babatokat az orvoshoz? Mennyit illik/kell adni egy hazhozmenetelert?

Koszi szepen,
Gombóc, akinek mar csak 2-3 hete van hatra Kép
gombóc
 
 


Viki,
Na akkor meg a java hatravan.Egyebkent amin csodalkoztam a tapszerre viszont ra van irva hogy a szoptatas lenne a legjobb es csak akkor hasznalja ha semmikepp nincs tetej (vagy valami ilyesmi)En ezen csodalkoztamazt hittem istenitik az o termekuket de nem annyira.Ez jo hogy eladjak a cimeket.
Mar nekunk is volt ilyen hogy annyira aludt hogy inkabb nem furosztottuk meg,nem reklamalt miatta : ))))

Betti,
Azt a korhazban mondjak vagya 6 hetes csipovizsgalaton ami koteltezo.Altalaban minden babanak kotott vagy laza.Akinek egyik sem az a nagyon kicsi szazalek.De ezt tornaval ki lehet lazitani .

Zsani,
Es a Beba2-t mikortol kell adni??Hataz szuper hogy csak 6 honaos korig van ra tamogatas.Utana majd vehetjuk teljes aron.Na jo nem panaszkodom de mi van ha valaki azt mar nem tudja fizetni?Na ez is tipikus magyar rendelkezes.
Bar kulfoldon meg egyaltaln nem tamogatjak.A noverem az 1 doboz tapszert 3000/Ft ert vette es az 1 napig volt eleg a ket vadul evo fickonak a szopi mellett.

Emese,
Hat az erdekes nem ponr az a szimpatikus hogy Amerikaban amikor mesz a dokihoz megbeszelt idopontban akkor a varoszobaban kell varni a dokira,max 10-15 percet,igy legalabb nem kerul kapcsolatba a baba sok bacival,mint itt ahol a varoteremben mindenki egyutt varakozik.

Gomoboc,
Te titokban kukkantgatos: )))))
Engem is a vedonom beszelt ra a doki neninkre.Mivel en sem ismertem senki mast ezert ot valasztottuk.Eddig nem volt vele gondom es az oltasokat is kihozza egy darabig.Az viszont tuti hogy csak akkor jon ki a gyermekhez ha lazas,ami nekem nem tetszett dehat ez van,mivel korzeti gyerekorvos es ez a rutinja.Az eslo honapban hetente, a 2-ban kethetente jott ki most mar csak az oltasra.Altalaban 2000 adok neki de ha valaki van nalam akkor soha nem fogad el penzt : ))))Karacsonykor meg ajandekot adtam neki penz helyett.
A vedonovel ugyanez a helyezet,viszont neki penzt nem adok csak neha valami ajandekot.
Varunk am itt nagyon!!!!

Nekem is ma extrem sokat alszik Alex,biztos a ho miatt mert hetfon is ezt csinalta.Viszont ha fent van csa kezben hajlando lenni.Most eppen apazik.

Tenyleg egy csomoan eltuntek mostanaban,Parazita,Iancsa???????
Pusz
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!
Ma voltam suliba és szerencsére túl vagyok az egészen.
Hát aki gondolkozik a sulin annak nem ajánlom. Gyerek mellett szörnyü, pedig a Petra nagyon jó kislány. Minden nap 2-kor feküdtem le. Ma jól kialszom magam és utána probálom behozni a lemaradásomat.

Beleolvastam a végébe és nekem jó a csütörtöki találkozó.

Majd késõbb majd jelentkezem.

petra
petra2
 
 


Juli ma szupernyügös volt :=( De jól el tudtam terelni a figyelmét, bár a Dentinoxot is bevetettem, meg hideg vizben lehütöttem az ujjamat, és azt rágcsáltattam vele. Már érzem a kis fogacskát az inyben, már csak kis lökés kéne neki hogy áttörjön Kép

Forti: nem tudok menni a Kenguruba, mert a babakocsival elakadok (próbáltam ma sétálni). Majd jövö héten, mert akkor apa itthon lesz, én meg tudok ügyet intézni (vészesen közeledik a munkába állás Kép).
Azért szellöztess gyakran, mert a friss levegö jót tesz Levibabusnak Kép
A Beba HA pont a fele ha receptre iratod Kép 1300 valamennyi. Piszok drága.

Áfonya: azért van csak 6 hónapos korig támogatás a tápszerekre (ez igy nem igaz, mert igazolt allergia v. más tápl. betegség esetén 1 éves korig van 50% térités), mert utána már tudnak hozzátáplálni. Persze ez gyér magyarázat, hiszen 1 é. korig minimum ajánlják a tápszert. De akkor sincs a 2-esekre térités.
Próbáljatok meg feliratni Sinlacot, az gyógytápszer, arra van térités szintén 1 é. korig. Vagy Beba HA2-t, arra is van.

Gombóc: sziaaaaaaaa KépKép Már vártam, hogy mikor jössz Kép Segiteni gyerekorvos ügyben nem tudok sajna Kép Kimennie ki kell. Tényleg megy az értesitö a kórházból, de célszerü a férjednek a rendelöbe betelefonálni mikor már tudjátok a hazajövés napját, és akkor hamarabb kimennek.

Beszti: ki lehet szedni az Avent itatócsörböl a csöpögésgátló szelepet? Hm. akkor jobban szemügyre veszem, mert Juli sem tud belöle inni.

Emese: üdv itt Kép Ird már meg légyszi ha tudod, hogy ott nálatok hogy van az oltási rend? Milyen oltásokat mikor kapnak a babák?

Bébigyártó projekt: én 3 éves kora körül szeretném az újabbikat szülni, az apája kicsit hamarabbra tenné. De mondtam, hogy két pelenkás kicsit húzós egyszerre, föleg igy, segitség nélkül.

Tali: nekem jó a jövö csüt., de nem lehetne délelött? Nagyon gáz volt a múltkor hazamenni a metrón, majdnem lelökdöstek. De ha nem lehet délelött, akkor a du. is jó. Találjuk ki pls., hogy mikor legyen rendszeresen a tali, jó? CSak hogy tudjak mire készülni. Ha délután van, akkor a kedd és a csüt. jó, ha délelött, akkor a hétfö és a péntek.

Na megyek, megnézem a babusomat.

zsani
zsani
 
 


sziasztok
Mi megin nyûgösködünk éjszaka, gondolom, jön a fogacska. Tegnap éjjel is sírt egy darabig, majd bekentem dentinox-szal, s rögtön bealudt.
Nálatok nem pirosodik ki a baba arca a sok nyálazástól? Én is törölgetem persze, de így is.

Detti
Igen, érzem a kötöttséget, nem tudom a térdeit a padlóig nyomni, s nehezen lehet a lábait "szétfeszíteni" (noi nehogy szadizásra gondolj Kép )

bringa és hanna (ma 20 hetes)
bringa
 
 


Bringa,
dehogynem pirosodikKép Tiszta piros folt a szaja korul, sot a kezfejei is nagyon csunyak, gondolom, az ekcema ratesz meg egy kicsit.

Most elbizonytalanitottal ezzel a kotott-laza csipovel, hm. Azt nem tudod, hogy a laza az miben latszik? Mert Reka neha ugy ul fel, hogy hasonfekvesbol, hatul kinyujtott labait hozza elore ketoldalt, kozben megcsinalja az angol(?) spargat. S neha kozben rafekszik a padlora, mert valami jatekert nyul. Meg nezni is rossz.

Ugy remlik, valakinek meg volt tuzfoltja rajtunk kivul, hogy all vele?

-Afonya
afonya
 
 


Zsuzsa,
Rekanak a nyaltol a szaja korul piros. A pofija is az, de az maskepp, az olyan, mint amikor kicsipi a hideg. Lehet, hogy attol olyan neki egyebkent. MErt hiaba oltoztetem fel meg szelvedett a babakocsiban a helye, de attol meg hideg van ugyebarKép Errol jut eszembe, Ti bekremezitek seta elott a baba arcat valamivel?

Vedono+orvos: nalunk a korhaz kiertesiti a vedonot, o meg az orvost, de en azert odatelefonaltam, biztos, ami biztos alapon. Doki kijott masnap, akkor irta fel recepteket. Addig egyszer furdott sima vizben a gyerek, tulelteKép Popsikenocsot meg kaptunk a korhazi csomagban is, elozoleg adott a vedono Sudocrem-mintat is, meg a Gondozasi konyv hatuljan levo kuponert adott csomagban is volt, ugy remlik. A koldokapolashoz meg sima alkohol kellett, amit recept nelkul is lehet venni gyogyszertarban, nem nagy penz. Szoval nincs semmi gaz, ha nem jon azonnal az orvos, normal esetben persze.
Egyebkent meg tolunk jo negyedoranyira van a vedonoi es a dokirendeles is, annyi seta meg nem art, ha oltas van. Tanacsadasra kell menni, akkor /elvileg/ csak egeszseges babak vannak. Vedono egyszer volt nalunk /halistennek/, az elso alkalommal, aztan lebeszeltem rola. A hatam kozepebe kivantam a "vendeget" az elso hetekben, mikor ejjel is alig aludtam, delben meg pizsamaban voltam, a lakas romokban /azota se javultKép/, stb.

Na, mara ennyi, joccakatKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezem, hogy még élünk, csak nem voltunk net közelben. Sajnos a talira most sem tudunk menni, késõn olvastam ,hogy leszKép

Na, megyek, elolvaslak titeket!
Pusszancs
Pemeske és Gréta 16 hetes
pemeske
 
 


Nyuszi
Utólag is NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!

Zsani, Ilke
A Petrának is a karácsonyból csak a csillagszoró tetszett, a karácsonyfával nem nagyon törõdött pedig 260cm.

Zsani
Írtad, hogy Juli etetõszéket kapott karácsonyra. Nem korai még ha nem tud ülni? Vagy mikortól lehet?

Áfonya
Gratulálok a felüléshez.

Panda
Akkor már neked is nyugisabbak az éjszakáid. Lehet, hogy mégis tud valamit az a könyv.

Különalvás:
Mi szombaton rendezzük át a szobát és a Petrát külön rakjuk.
Biztos az elején nagyon rossz lesz mert nem tudok hallgatozni.

Mindenkinek nagyon köszönöm aki drukkolt a suli miatt.

Üdvözlöm az újakat!!

A Petra sajnos még mindig nem tud megfordulni, pedig már nagyon várom és a foga sem bújt még ki.

Mindenkinek megnéztem a profilját. Nagyon édik a babák.

Petra
petra2
 
 


Sziasztok!

Babagyártás: nekünk ez a két év nagyon bejött! Noémi épp akkor lett szobatiszta, mikor Ádámmal hazajöttünk, igaz éjszakára csak mostanában... A féltékenység annyiban kimerül, hogy "Anya, engem is vegyél fel!". Attól sem kell félnem, hogy valami kért tesz Ádámban. Már most játszanak egymással néha (Noémi beszél, Ádám meg nevet ezerrel, vagy a játékait csörgeti Ádinak), szóval, ez így pont jó. A húgom és köztem is picit több, mint 2 év van, és remekül elvoltunk (a mai napig), szóval tapasztalatból csináltuk így. Az igaz, hogy fizikailag picit kimerítõ, de szerintem csak az elsõ év, mert utána elvannak együtt, nem kell pl. cicin a kicsivel a nagyobbik után rohanniKép.

Zsuzsa!
Elvileg minden gyereknek csinálnak az orthopédián csípõszûrést kb. 6-12 hetes kor között. A beutalót a gyerekorvos adja. UH csak akkor kell, ha az orthopéd orvos szerint valami baj van. Kérdezz rá a dokidra, lehet, hogy õ úgy ítélte meg, hogy minden rendben, ezért nem mentetek. Bár én ilyet még nem hallottam, azt hiszem, ezt mindenkinél meg kell csinálni. De lehet, hogy nem.

Pemeske!
Jó, hogy újra vagy!

Jó éjszakát!
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Forti,
Jó gyorsan nõ LeviKép!

Beszti,
Hû, nincs könnyû dolgodKép.

Ági,
Én idén akarok elkezdeni tanulni, hát nem mondom, hogy most kedvet csináltálKép.

Zsani,
Neked sincs semmi segítséged? Mi úgy szoktuk apával megoldani, hogy kb. havonta kivesz 1 nap szabit és akkor tömörítjük a programokat, no a holnapi ilyen leszKép.

Bringa,
Lilinek is tiszta vörös a két pofija a nyáltól, esténként egy kis nyugtató gyógyszertári kenõccsel be szoktam neki kenni.

Pemeske,
A legújabb idõpont a talira a jövõ hét csütörtök. Az sem jó neked?

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Zsani!

Igen, egy mozdulattal ki lehet venni, nekem nagyon tetszik az egész rendszer, mert igy nem kellett új üveget venni ahhoz, hogy legyen csörös, nem csöpögös üvegünk (nem is iszi közben a legrosszabb, ha csöpög, hanem ha elmegyünk valahová, véletlenül felfordul az üveg, aztán eláztat mindent).

Petra!

Ha jól tudom, akkor Zsani Peg Perego Prima Pappát vett etetöszékként, és ez 4 fokozatban dönthetö ülésü (a leghátsó állásban ugy ül, mint az autóülésben).

Áfonya!

Kép Csak nem?
Hát nálunk is ez a helyzet... Nem mindha büszke lennék rá, de nem értem eddig még utol magamat. Igazándiból az egyetlen nagyon kritikus rész a vasalás, mindig halomban van a vasalatlan ruha.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Jo reggelt
Emese
neked kell az 1 hetes babát oda vined és még várakoztatnak is ez tényleg fölháborito én már azon folháborodnék hogy egy ujszülötet vigyek el az orvoshoz

Áfonya
nem tudtad hogy a lidocain a legerösebb zsibaszto szer amit a fogászok használnak és a dobozra is rávan irva hogy 2x-3x lehet egy nap bekeni vele az inyt a babáknak pont amiat mert lidokain van bene atol hogy nem adsz neki cukros dolgot atol még romlik a foga Kép ezért kell a fluor

Gomboc
hozánk kijöt az orvos egyszer mikor hazajötünk de utána már én megyek inkább le a gyerek rendelöbe mert az utca végén van a rendelö és igy sétálunk is egy kicsit

Zsani
ez tényleg gyér kifogás mert nem is olyan könyü kiváltani egy-egy tápit fözelékel deszertel tejpépel .

tali
még nem tudom hogy todok -e menni mert jövöhéten nézük meg apéval a tanfolyan helyszinét

Mano
megkérdezhetem hogy a di-per-te oltás hogy került a hütötökbe ? mert ha jol olvastam ott van én még nem halotam ilyet .

Bringa
Petinek is tiszta piros az arca mert öröké folyik a nyála Kép

Zsuzsa
hogy hogy nem voltatok csipöszörésen hisz ez kötelezö vizsgálat és a uh is kötelezö Petikének is megnézték 6 hetesen a csipöjét és voltunk UH igaz mi egybe letudtuk a tejes uh amikor is megnézik a gyerek fejét gyomrát és egyéb fontos szerveit ez utobi nem köelezö csak a csipö Uh ugytudom bár eröl Zsanit kéne megkérdezni

na befejezem
Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Áfonya!

Tûzfolt: Lilinek amikor megszületett, akkor volt a szemhéjain és hátul a tarkóján egy nagyobb. A szemhéjáról gyakorlatilag eltünt, talán ha sír akkor kicsit pirosabb, de lehet, hogy csak én gondolom. A hátsó az megvan, nem sokat változott, talán egy picivel halványabb, de az meg alig látszik a hajától, úgyhogy már nem aggódom miatta.

Pirosság: nekünk is csupa piros az arca sokszor Lilinek, fõleg amikor a nyûgibõl is tudjuk, hogy fogzik. Csak az az érdekes, hogy fog még mindig sehol. Lehet, hogy mi maradunk fogatlanok? (Hogy rám ragadt ez a királyi többes, pedig úgy nem szeretemKép)

Köszi a biztatásokat a koromra vonatkozóanKép, de talán az is közrejátszik, hogy nekünk ez már második nekifutásKép, mindkettõnknek van egy-egy gyereke az elõzõ házasságából és nekem mindkettõ császár volt függõlegesen vágva...szoval sok minden miatt döntöttünk így, de azért néha játszom a gondolattalKép Kép

bera
berka
 
 


Jó reggelt

Irtam egy jó hosszu üzit, és elszállt minden Kép

szóval akkor mégegyszer

Fodbetti
Nálunk a szopizással az volt a baj, hogy a lánykám kiszivta ugyan a tejcit (igaz, hogy kisebesitette a mellem), de a szájából a másik oldalt ki is folyt minden. A mellszivással meg az volt a bajom, hogy érezhetõen apadt el a tejci, no meg kaptam egy jó kis tejlázat. 39,5 volt a lázam, és hihetetlenül fájt a mellem. Ráadásul a sógornõm beteg lett, és már nem tudott nekünk tejet adni, adhattam tápszert.

Úgyhogy muszájból csináltuk a szenvedést. Egy hétig szinte egész nap cicin volt, és nem adtam neki pótlást. Volt sirás, de nem sok. Ja és persze poziciókeresgélés volt, hogy hogyan tudna õ is segiteni nekem. De szerencsénk volt, lányka nagyon ügyi volt, megtanulta, hogy nemcsak kiszivni kell, hanem le is kell nyelni. Most ott tartunk, hogy már fagyasztani is tudok.

Nálatok is csinálja a babóca, hogy este csak úgy lóg a cicin? Pont tegnap néztem az órát, hogy fürcsi után 2 órát nyammogott.........

Testvértéma
Mi már most szeretnénk a másodikat. Részben azért, mert én nem szeretnék 6 évet itthon lenni, a másik ok pedig hogy minél kevesebb korkülönbséget szeretnénk közöttük. Tudom, hogy nehéz lesz......

Bébiételek
Sógornõm mondta, hogy a megatoysban és a rossmanban is vannak leárazva bébikaják. Õk ott vásároltak be, azt mondta hogy van mindenféle kajcsi. Mi is megyünk veszünk párat, ki tudja meddig lesz tejcsi, amilyen nehezen indult be nálunk.

Adtam a kicsinek a gyógyszert, és rendesen meg is ijedtem, mert zöld volt a kakija. Párom szerint a gyógyszertõl, én azért ebben nem vagyok olyan biztos. szerintetek?

Szilcsike és Szilvike
szilcsike
 
 


Tudom mit akartam még írni: csípõ.

Errefelé kötelezõ 2 hónapos korban az UH. Beutaló sem kell, semmi, csak mondják, hogy majd menni kell. És itt azzal "idegesítik" a népet - engem legalábbis, de sokat hallottam - hogy sok gyerek papírjára ráírják, hogy RA, azaz ránc asszimetria, illetve amit ti is írtatok a kötött, laza probléma is gyakori. Na azóta is figyelgetem, hogy megvan-e még az asszimetria. És mi van akkor ha megvan? Merthogy azt írták rá kontroll nem szükséges. Akkor mi a csudának foglalkoznak vele, miért írják rá? Én ezt nem értem, sokszor úgy vagyok vele, mégis vissza kellene menni kontrollra, de mit mondjak miért jöttünk, ha az van ráírva, hogy nem kell? Tudom, hogy a RA csípõproblémára utalhat, de akkor most van gond, vagy nincs? Van még valaki, akinek ráírták ezt?

bera
berka
 
 


Jo reggelt,
Na a mi ejszakank sem volt tul hosszu.Megint kezdte ezt a nem akarok elaludi azert sem musorszamot.Aztan mar mindketten felalomban voltunk igy kenytelen volt magatol 1 ora fele elszunnyadni: )
Sajnos a ho miatt en is maradok a hetvegen itthon pedig mar ugy keszultem hogy vegre megyek anyuekhoz.Remelem gyorsan elolvad ez a ho.

Agi
Gratula a vizsgadhoz!En olyan lusta vagyok hogy inkabb bele sem kezdek,pedig kene.

Afonya,
Ha laza lenne azt mondta volna a doki mar a korhazban vagya 6 hetes vizsgalaton,ugyhogy ne aggodj Reka csak jo kis laza csaj.

Zsuzsa
Ha tenyleg kotelzo az ortoped vizsgalat a csipoficam megelozesere,erdekes hogy a gyerekdokid nem mondta.Az UH nem kotelezo,de van ahol mar a korhazban megcsinaljak.Nekem nem tettek ezert elmentunk a Tuzolt outcai klinikara es ott csinaltak koponya es hasi UH-t.

Ilke,
Hat ez is egy megoldas hogy apa itthon marad csak vagy egyedul megetunk el valahova vagy harmasban es ugye az ebben telben eleg bonyoluul mertbarhova bemegyunk kivetkoztetes aztan meg beoltoztetes : )

Neke mezzel a hazimunkaval az egyetlen problemam az hogy ki kell talalni hogy mit fozzek.Amikor mar megvan akkor gyorsan megy de ez a kitalacio neha az agyamra megy.

Pusz
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok

arcpirosodás

Pont tegnap néztem estefelé, hogy milyen piros Emília arca, fõleg a szája körül. Lehet hogy végre tényleg jön a fogacska?Kép És pár napja megint elég sokat alszik.

Csics
Megkaptam a mélt ,köszi, de elõbb beszélek az emberrel,a tudta nélkül nem akarok semmit letölteni, mert még kikapok.Kép Csak nehéz õt most elérni, mert 6 óra az idõeltolódás...

Bébikaja
A Sparban egyébként nem mindegyik HIPP hami van leárazva, csak néhány.Kép De én is be fogok vásárolni, vagy ott, vagy máshol, ha eljutok valahova ebben a nagy hóban.

Ági

Köszi a szülinapi jókívánságot, aranyos vagy.És gratulálok a vizsgákhoz!Kép

megyek sütõtököt pépesíteni...Kép

Nyuszika

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Áfonya: a tüzfolt nálunk játszik mégKép A karján lévö szépen húzódik vissza, egy nagyon kicsi (kb. 1forintosnyi) területen élénkpiros még, a többi már szinte "börszinü". Van a popsiján is egy kicsi, de az eleve is világos volt, az szerintem nem nagyon változott, de alig látszik.
Náluk még természetes ez a "gumibaba" stil, hogy a végtagjaik, izületeik nagyon lazák (pont azért, mert ebben az idöszakban iszonyat gyorsan fejlödnek, meg sokat esnek-kelnek). Ne aggódj a laza csipö miatt, mert az ortopédus észrevette volna ha az lenne Rékának.
Én popsikrémel kenem be az arcát, mielött kimegyünk.

Zsuzsa: elvileg kellett volna ortopédushoz vinni Elödöt (a vidéki viszonyokat persze nem ismerem). DE: ha a dokitok úgy itélte meg hogy nem kell, akkor _elvileg_ a fiúknak nem kötelezö a csipöszürés (mert a lányoknál 5x gyakoribb a csipöeltérés).
Homeo: szerintem te szedjél homeos cuccot KépKép Sima nátha ellen a Coryzaliat ajánlom, de érdemes kipróbálni azt, amit Zulu ajánlott (nem tudom pontosan leirni a nevét), de az drágábbnak tünt a leirás alapján. Utánanézek, hogy mit javasolnak kifejezetten a babáknak erösitésnek, de szerintem jobb ha te szeded (igy te se leszel betegKép).

Petra: (te most akkor Ági vagy v. Petra?)
Amikor eldöntöttük hogy a nagyiéktól etetöszéket kap, akkor azt gondoltam, hogy majd addig tároljuk mig nem ül. Aztán közben elkezdett üldögélni, igy bele is raktam. Jól hátra lehet dönteni, úgyhogy kb. olyan a legalsó fokozat mint az autósülés, és nagyon jól elüldögél benne.

ilke: nekem sincs segitségem :=( Ráadásul apa sokszor nagyon késöig dolgozik (tegnap fél 11-kor jött haza, akkor meg én már aludtam majdnem). A ciki csak az a dologban, hogy anyósomékkal egy folyosón lakunk, de nekik nem jut eszükbe hogy esetleg lehetne nekem segiteni. Valamelyik nap mondtam az anyósomnak, hogy a hó miatt nem tudom tolni a kocsit, és igy nem nagyon tudunk lemenni, de eszébe se jutott hogy megkérdezze hogy kell-e valami a boltból (persze az ö s.gge alatt még kocsi is van. De mindegy, ez van. A férjem viszont egy tündérangyal és mindig segit, csak az a baj hogy sokat dolgozik.

Beszti: én is szeretem az Anevt konstrukciót, hogy minden mindennel kompatibilis. Elöször mérgeskedtem a férjemmel, hogy ezt vette (mi még akkor kórházban voltunk), de azóta rájöttem, hogy sokkal praktikusabb, mintha a sima üvegek.

Nálam is a vasalás a legkritikusabb Kép Meg az ablak is jó koszos Kép

Szilcsike: az anyatejes babák székletének szine a narancssárgától a zöldig változhat, akár egy napon belül is. Ez élettani, na aggódj.

bera: akkor kell megint visszavinni, amikor kezdi a járkálást. És azért irják rá, mert a köv. vizsálatkor jobban odafigyelnek ilyenkor.

Kataa: nekem a kajával kapcs. az jött be, hogy elövettem a szakácskönyvet, és kiirtam egy csomó kaját amit szeretünk (meg közben nekem is eszembe jutott egy csomó). A listát odatettem a férjem elé, hogy nézze meg és irja hozzá ami eszébe jut. Igy lett egy elég komoly listám, és amikor nem jut eszembe semmi, akkor csak elöveszem és kinézem hogy mi volt már rég.
Ma pl. borsófözelék lesz fasirttal (vagy fasirt nélkül, Julitól függKép), holnap csirkehúsleves soksok zöldséggel (mama imádja) és krumplistészta uborkával (apa imádja), vasárnap pedig bakonyi sertéstokány nokedlivel (v. tésztával, szintén Julitól függ).

Magunkról: tegnap rájöttem, hogy Juli az elözö két nap azért aludt el nehezen este mert éhes volt. Átvert a kiscsaj KépKép Szopi után adom neki a tápot, erre ezerrel tolja el a cumisüveget, sokszor elsöre kiköpi, fintorog (biztos azért mert fáj az inye), a kezével úgy hadonászik hogy nem férek hozzá :I Eddig ez azt jelentette hogy elég volt neki. Tegnap az átlagnál türelmesebb voltam, és nyugodtam vártam, amig be tudtam tuszkolni a cumit. És mikor benn volt a cumi, akkor szivta ezerrel. De addig...
Amikor már tényleg nem kellett neki több, akkor letettem az ágyikójába, és 10 perc múlva már szunyált is.

Ja: képzeljétek, tegnap a fözi után úgy bealudt, hogy még öltöztetés közben sem ébredt fel, pedig az elég nagy dolog, mert össze-vissza kell csavargatni a végtagjait hozzá KépKép

Ja2: és ma reggel 6-kor magamtól ébredtem, Juli az én zörgésemre ébredt negyed 7-kor Kép

ilke: megyünk holnap bájopiac?
Forti: hozzak valamit a bájopiacról ha megyünk? És elkérhetném a paszirozót? Jövö héten itthon lesz apa, és egy napot akarok szánni a kajagyártásra. Légyszilégyszi!!! Szivesen elmegyek érte, nem kéne elhozni. És akkor vinném a bájoholmit is, amit vettünk Kép

zsani
zsani
 
 


Áfonya
Nem semmi lehet az a felülés Kép Tuti laza a csajszi! Szerintem nincs vele tennivaló. Ógy tudom a csípõficam is inkább a kötött miatt lehet. Azért is kellett a terpeszpelust hordani. Az egyik bnõm kislányának is laza, neki csak annyit mondtak, hogy ne tornáztassa. Olvastam Rólatok az érzékeny bõrû topicban, de most nem ugrik be: te mit kensz az arcára?

Séta elõtt én Alsol nevû krémet kenek Hannára, mert az pont a hodeg és a szél ellen jó. Recept nélkül lehet kapni.

Bera
Nálunk is van asszimetria, de nekem azt mondták, nem fog elmúlni. Nos én nem hiszek nekik! Kép

bringa és hanna (20 hetes)
bringa
 
 


Sziasztok megint,
Itt volt a vedono azelobb es megint sikerult olyanokat mondania hogy csa kneztem.Szoval els kerdes>Nincs koldokserve Alexnak?Mondom mit tudom en de en nem erzek semmi.Megnezte es nics.Aztan a kovetkezo kerdes >Mikor akarom elkezdeni a hozzataplalast mert mar a JOVO heten ekzdhetnem az alma levet.Mondom en meg varnek 5 honapos koraig.Erre O:Hat 4 honaposan mar a fozeleket kell kezdenie!!!!Na ezt mar nem kommentaltam ,majd megbeszelem a gyerekdokival ha jon kedden a 3 honapso oltas miatt.
JA igen es a Ha tapszer tamogatott megis 1 eves koraig.Viszont azt mondta hogy tapszert a 2-est 2 eves koraig kell adni a gyereknek es hogyne adjak majd neki tejes csak 2 eves kora utan.Hat azt hittem rosszul hallok.Ti hallottatok mar ilyet.En 1 eves kora utan egyaltalan nem akrok neki tapszert adni.Amikor mar eszik mindent akkor minek????
Ja a es a lenyeg hogy kerulet (IX) megszuntette a tamogatast az agyhartya elleni oltasra.Most nem azert mert sajnalom ra a penzt de hogy van ez, akinek hamarabb szuletik babaja annak jar akinek meg kesobb annak nem???!!!!

Zsani,es mindenki akinek tapszert is kap a babaja!
M a legkesobbi idpont erre,mert Alex meg olyan kicsi nem hiszem hogy mast igenyel a cumisuvegen es cicin kivul.

Zsani,
Hat akkor nem minden anyos jo.Sajnos nekem mar nem el,de mit nem adnek erte ha neha valaki vigyazna Alexra keres nelkul.Bar a hogymagam ismerem en a helyedben szolnek neki hogy mire is van szuksgem a boltbol,csak nem utasit vissza .Te vegulis mar csaladtag vagy es azok segitik egymast.
En is Avent fun vagyok: ))
Jo otlet a lista teme ,csakhogy az en ferjem szornyen finnyas,rosszabb az atlagnal: )
Velem meg az a problema hogy csak max 1 orat akarok a konyhaban pepecselni tehat csak egyszeru es gyors kajak kerulnek szoba.: )))

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Csics!

Úgy került a hûtõbe, hogy hozzánk még mindíg kijár a doktornéni, mert ilyen influenzás idõben nem akarom a rendelõbe vinni Emmát, szerdán hozta is az oltást, hogy beadja, de mivel Emma beteg sajnos, így nem adta be. Viszont odaadta nekem, hogy tegyem be a hûtõbe Kép, a jövõ héten oltja Emmát ha addigra rendbe jön. Bár most nem úgy néz ki, mert taknyosabb mint volt és már hõemelkedése is van.Kép

Áfonya!

Én is úgy tudom a csípõszûrés kötelezõ. Nekem a gyerekorvos adott beutalót Emma 6 hetes korában a Heim Pál kórházba. Ott 2 perc alatt megvizsgálták, majd felajánlották az UH-ot, ami nem kötelezõ, de ajánlott. 1 hét múlva mentünk. Addigra kaptunk beutalót hasi UH-ra is, mert Emma nagyon hasfájós volt. És ott a fejét is megnézték minden figyelmeztetés nélkül, amitõl én frászt kaptam, mert azt hittem azért nézik, mert valamit találtak a hasánál.Kép Állítólag holt sápadtan jöttem ki a rendelõbõl.Kép

Áfonya, Bera!

Emmának is van tûzfoltja a tarkóján, és születéskor a bal szemhéján is volt. A helyzet ugyanaz mint Beránál, a szemhéjról nagyjából eltünt, ha erölködik, ol sír akkor kicsit látszik, a tarkóján semmit sem halványult. egyébkénta férjemnek is vana tarkóján, ma is látszik, úgyhogy az nem fog eltünni valószínûleg. A doki néni szerint ez a tarkó táji nagyon gyakori, de úgyse látszik a hajtól.

Házimunka: Hát meg kell mondjam én nem vagyok egy nagy háziasszony, mi anyukámmal együtt lakunk és eddig is nagyon sok mindent megcsinált helyettem (takarítás, mosogatás), fõzni meg a férjem szokott.Kép És nagyon csodálom azokat akik a baba melett még a háztartást is vezetik, mert én pl ma egyedül vagyok Emmával, és még odáig se jutottam el, hogy kiteregessek, ott áll a mosógépben a ruhája.Kép Az Emma ruháját vasaltatni meg a szomszéd idõs nénivel szoktunk, õ vállal ilyet.

Képzeljétek Emma most hogy beteg még nyûgösebb, mint máskor, most is nyafogott, mert már álmos volt, de õ nem alszik el csak úgy játék közben. Nyafogott a játszó szõnyegen, nyafogott az ölemben, a hordozóban. Pedig ringattam is , és énekeltem neki. Aztán betettem Vivaldi: Négy évszakot, amire rögtön elhallgatott, és 5 percen belül aludt is a hordozóban. És ezt már többször tapasztaltuk. Pedig a terhesség alatt sose halgattam komoly zenét, úgyhogy nem ismerõs neki. Ti tapasztaltatok ilyet hogy a komoly zene megnyugtatja a kisbabákat?

Manó+ Emma, aki ma 3 hónaposKép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Annyit írtok, hogy alig bírom végigolvasni.

Lányok, szerintetek normális hogy 5 hete szültem és még mindig eléggé vérzek? kb. 2 hete alig jött már valami,és most egy pár napja megint rázendített.

Zulu,
Zsófinak is minden nap „megmossuk a hátát” napközben, mert olyan kakis. Létezik olyan pelenka ami hátul gumis? Mi is a Pampers minit használjuk. Este fürdés után olyan jót rotyizott a pelusba nem gyõztem lecserélni. Tegnap beszéltem hozzá föléhajoltam, és a hajamat nézte inkább, és elmosolyodott, mostmár nem csak álmában mosolyog. Anna mit szól a TV-hez, mert sokszor lerakjuk Zsófit a nagy ágyra, és el kell fordítanunk mindig hogy ne nézze a Tv-t, mert ezt elnézné hosszú percekig, amit ugye nem kéne még ilyen korban.

Hát lányok azt nem mondanám, hogy a fiúk gyorsabban nõnek és hasfájósak, mert az én kicsi lányom 1 hónap alatt 1kg-t hízott, és 60cm hosszú is, ráadaásul hasfájós. Szopi közben pl. rúgkapál kezével-lábával, de persze úgy, hogy a mellbimbóm a szájában van és cibálja…..ez annyira „jó”
Sab simplexet szoktam neki adni, valamit használ.

na megyek, próbálom a mai termést elolvasni, majd jövök
pusz

Brokkoli és az 5 hetes Zsófi
brokkoli
 
 


Sziasztok!

En is ugy tudom, hogy fel eves kor utan a HA tapszert csak indokolt esetben, /elvileg/ igazolt tejallergia, ekcema, stb. eseten irhatja fel az orvos, allitolag a TB ellenorzi oket sokszor.

Tuzfoltos hozzaszolasokat koszi, nem is az esztetika miatt aggodom, mert Rekanak a labujja aljan vanKép Hanem hogy mennyire erzekeny, esetleg serulekenyebb, mert ugye O most kezd labraallni.
Errol jut eszembe, valaki irta a csikos zoknis-jatekot, nalunk is meno a labamKép Akkorakat sikongat rajta. Neha olyan dolgokon tud vigyorogni, hogy percekig tart, mire rajovok, epp min rohog. Multkor pl. Aptya beszelgetes kozben az ajtokilincset mozgatta, oda sem figyelve, annak sikongatott pl. Olyan jo lenne tudni, mit gondolnak ilyenkor, minek latjak, nem?Kép

Forti,
ott sajna. De csak mert nem birtam volna el, harom doboznyi aranyrudat, a gyerek mellett. Rekat valasztottamKép

Agi,
grat a vizsgahozKép Nekunk is olyan etetoszekunk van, bevallom, en az a legjobban donott ulest is sokallanam egy nem ulo gyereknek, eppugy, mint a hordozot, hosszutavon. Nekem a 2-3 ora mar hosszu, mindennapos hasznalatnal. Mondjuk en betartottam, hogy nem ultettem Rekat, amig magatol fel nem ult, pedig mar honapok ota O is felhuzta magat, ha kezemet elenyujtottam, de az nem az. S lam, milyen szepen felul magatol, abszolut idoben. Jo, hozzateszem, nekem van jo kis gerincferdulesem, amennyire tudom, meg akarom ovni Rekat ezektol, tudom, mennyire tud fajni neha.

Panda,
mar csak a receptet kerem, hogy hogy kell csinalni, hogy ne kelljen a nagyobbik utan rohanniKép

Beszti,
nekunk olyan szilikonos kanalunk van, aminek a nyele szep piros, a masik vegen meg egy macifej van. Reka imadja ragcsalni a szilikont is, meg a macifejet isKép Amig kicsi volt, addig felugyelet alat jatszhatott vele, mert mindig letolta a torkaig, de most mar egyedul is "eszik", mikor jatszik. Hatha.

Csics,
de, ismerem a Lidocaint /gatsebKép/, epp azert nem adok neki, ha nem muszajKép Fluor ugyben szkeptikus vagyok, szerintem nagyon sok embernek nem megfelelo a higieniai, szajhigieniai kulturajaKép

bera,
ne siettesd azt a fogat, ugyis kijon egyszerKép Talan jobb, ha minel nagyobb a gyerkoc, talan jobban viseli /bar ez lehet, hogy onamitasKép/ A kiralyi tobbessel en is igy vagyok, sokszor vissza is torlom, amit irok, de megis neha belefutok.

Szilcsike,
gratula a szopihozKép Valaki mar irta, tenyleg mindenfele szinu lehet az anyatejes kaki. Az en dokim azt mondta, amig nem "budos", vagy nincs melle hoemelkedes, addig nem gond a zold. Milyen gyogyszert adtal egyebkent?

Kataa,
van itt egy topic, nemreg nyilt, valami olyan cimmel, hogy "Gyors ételek hétköznap - amikor a gyerek a lábad alatt mászkál ", hatha kapsz otleteket.

Zsani,
tok jo ez a kajalista otlet!!Kép

Bringa,
majd rakerdek erre az Alsolra akkor. Eddig a testapolojat kentem, az tunt eleg zsirosnak, mert allitolag a hidratalo-felek az nem jok /mondjuk van benne logika, rafagy az arcukra/.

Mano,
szerintem keversz, mert mi is voltunk 6 hetes ciposzuresenKép Csakk ... Akkor visszahivtak kontrollra, mert bar az eredmeny jo volt, de anno a Hugom csipoficamos volt. Aztan kiderult, rosszul tudom, nem volt az, igy nem vittem vissza kontrollra. Utana honapokkal kesobb kiderult, a ferjem huga viszont az volt, de aztan mar nem mentem vissza. Ezert kicsit bennem van az aggodas, lehet, hogy elviszem most, mondvan, feleves kontroll, ugyis lassan labraall?Kép
Komolyzene: nalunk is az szol alvasidoben /Halasz Juditon kivul perszeKép/, a Classic-radio.

Jaigen. Ha ilyen hosszut irtok, mint enKép, akkor mentsetek ki vagolapra a hozzaszolast /windows alatt kijelolod egeszet, aztan vagy menubol, vagy controll c gyorsabb/, es ha elszall, siman vissza lehet illeszteni.

-Afonya
afonya
 
 


Brokkoli,
én is hasonló cipõben jártam pelenka ügyben, és ezért tértem át a Libero Discovery-re. Ez hátul gumirozott. Azóta már nem folyik ki a kaki a pelusból. Ahogy nézem a papírján csak midi méretnél kezdõdik (5-9 kg), de ha ilyen ütemben gyarapodik Zsófi, akkor lehet, hogy hamarosan jó lesz.

Pszi és Balázska (21 hetes)
pszi
 
 


Brokkoli!
Nálam is volt vérzés, miután már egyszer elmúlt, jól meg is ijedtem, aztán kiderült, hogy én vagyok az a szerencsétlen, akinek az egész napos szopi ellenére megjöttKép.

Pelusból most Babylove-ra váltottam, annak is van derékgumirozása, csak sajnos nem bírja a sok pisit, szóval csak nappalra fogom használni, éjszakára veszek Liberot.
anna is nézné a Tvt, meg a monitort is, de be kell érnie a falon lógó képekkel.

Komolyzene:
nálunk is bejött, van már egy halom baba CDm is, de egyébként Vivaldi a nagy kedvenc. Meg a psichedelic trance...Kép Tuti altató, nekem a terhesség alatt is bevált.
No, megyek visszafelé olvasni, ha a gyerkõcök hagyják.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Mona vagyok, talán páran még emlékeznek rám a Friss...-bõl. 2002. okt. 5-én megszületett Máté nevû kisfiam, és azóta mindig olvaslak Benneteket, de az írásig nehezen jutottam el, de azért 3 hónap elteltével már van rá egy kis idõm. Szerencsére Máté egy ritka nyugis gyerek, eszik-alszik-játszik, éjszaka viszont rendületlenül 3-4 óránként enni óhajt, szóval némi alvás rám férne, de majd ha nyugdíjas leszek, bepótolom Kép.

Beszti, feltennél minket a következõ táblázatba? Tesó: Krisztián, 2001.01.16., én 28 év, született 3830 grammal,jelenleg 6480 gr.
Megvolt a 3 hónapos oltás, nem volt semmi gond. A lába sem dagadt be, bezzeg a 2 hónapos oltásnál, ajajj, mi volt ott. De túléltük.

Séta elõtt én a Naturland által gyártott "Körömvirág babakrém"-mel kenem õket, gyógyszertári, adalékmentes, tuti jó.

Szia Kataa Kép!

Kaja-kitalálás: már lassan 3. éve itthon vagyok, nem dolgozom és magamra + most már a Nagyra fõzök, és meguntam már az állandóan ismétlõdõ kajákat. Most rendelem az ebédet, meg néha fõzök is, és nagyon bejött, mert egy csomó kaja van, amit nem tudnék elkészíteni a gyerekek mellett, meg eszembe se jutna. Így viszon tök változatosakat eszünk, és nem is drága, az idõmet meg a kincseimre tudom fordítani.

Tesó-kérdés: nálunk 20 hónap van köztük, és nagyon-nagyon jó! Pedig csak magamra és a férjemre számíthatok, segítségünk a messze lakó nagyik miatt nincs. Eddig csak az elõnyeit tapasztaltam, ha bárkit részletesebben érdekel, szívesen megírom, hogy zajlik az életünk. Mert nagyon zajlik, szerencsére Kép

Sziasztok!

Mona
Mona
 


Áfonya!

Bocsánat, Zsuzsának akartam írni a csípõszûréstKép

Brokkoli!

A libero gumis mint már többen is írták. Egyébként ez a kaki kifolyás nagyon egyedi dolog minden babánál, Emmának pl a derekánál sose folyik ki, neki a combjánál szokott, de csak a rosszabb minõségû pelenkákból, amiknek nem túl erõs a gumijuk. Pl Helen Harper. Én a liberot egyébként azért nem használom mert ettõl az egy pelenkától kipirosodott Emma feneke, ráadásul a midi jóval kisebb mint a többi fajtájú pelenkából a midi, pont ezért szerintem megpróbálhatod már te is. Mi most Huggiesthasználunk, annak nincs derékgumirozása, ugyanúgy mint a pempers-nek. Ez nagyon nagy mennyiségû pisit képes elnyelni, nem is szoktam csak minden második etetésnél pelenkázni.

Brokkoli, Zulu!

Sajnos vérzés ügyben én is érintett vagyok, úgy jártam mint ti, hogy szépen csökkent, aztán hirtelen újra, ekkor volt 3 hetes Emma, kiderült hogy megjött. Aztán egy hónap múlva újra. Aztán elkezdtem gyógyszert szedni, continuint, semmi probléma nem volt egy ideig, még itt is beszéltünk róla. Aztán sajnos újra elkezdtem vérezni, elõször két hétre az elõzõhöz képest, aztán már hetente.Kép Így visszamentem a dokihoz, gyógyszerrõl le lettem állítva, ergam cseppeket kell szednem, és van még 1-2 hetem, ha addig nem áll el, vagy megint visszajön akkor kórház.KépKép Úgyhogy azért figyeljetek rá oda.

Manó

Ui.: közben sikerült kiteregetnem, hurrá.Kép Lehet hogy nagyon elrontottam valahol a lányom, mert nappal kizárólag úgy alszik ha ringatom a hordozóban.Kép Még szerencse hogy közben tudok netezni.Kép Csak azt nem tudom arra ki tanította hogy éjjel meg simán alszik a kiságyában?Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hali!

Hát Gábor eléggé nyafogósan aludt! De mint mindig most is mellettem, úgyhogy egy kis cici és megnyugodva aludt tovább, de néha nem volt maradása, úgyhogy akkor cicit cseréltünk, így Õ is a másik oldalára került. Reggal 5-kor viszont sehogy sem volt már jó neki! Felkeltünk, büfizett és igy sem akart visszaaludni. FEnt volt vagy 1 órát, pedig már fél 6-kor beraktam a kocsiba és latattam.. volnaKép De fél 7-kor elaludt és fél 10-ig durmolt. Akkor enni kért és aludt még egy órát!!!!
Ma meg kiderült, hogy fáj a lába az oltás helyén!Kép Ha véletlenül hozzáértem fájdalmas sírás volt az eredménye! Utána leteszteltem, hogy nem csak az álmosság miatt sir, vagy valami és mikor nevetett megsimiztem a lábiját és már görbült is a szájaKép Azért egyszer sikerült megnevettetniKép
Ma takaritani is volt idõm annak ellenére, hogy kicsit nyafi! Szerencsére akkor sokat alszik.

Manó!

Gratula a 3 hónapossághoz!

Mona!
Üdv itt!Kép Fogsz aludni ne izgulj! A nyugdíjas korban meg már az a borzasztó, hogy hiába van idõd aludni akkor már nem fogsz tudni! Legalábbis ezt tapasztalom a környezetemben lévõ idõseknél!

Puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok
ma voltam kint vásárolni hát keddhez képest a házunk elött javult a helyzet itt normálisan tudtam tolni a babakocsit de a legtöbb helyen emelgetnem kellet csak az özlet soron meg a fö utcán nem kelet mert ott már eltakaritoták.

Nyuszika
az efajta programok letöltését én is a páromra hagyom én csak kocca számitogépes vagyok Kép én inkább megmondom vagy megkérdezem hogy jo -e egy program a gépemre vagy szeretnék egy programot ehez-és ehez és ö megkeresi és letölti.

Kaja csinálás
én általában azt csinálom amit a párom szeretne enni és én is szivesen megenék vagy régen volt .

Kataa
nem értem hogy miért töled kérdi a védönöd hogy nincse köldök sérve Alexnak szerintem egy elsö babás anyuka se tudná megmondani hogy van vagy nincs .almát én 4hónapos korában adtam Petikének bár vigyázni kell az almával mert székletfogo hatása van a fözeléket mi 4 hónapos korban kezdtük el a doktornéni javaslatára .ha már mindent fog enni 1éves korában akor szerintem sem kell tápi a fözelék bevezetéséröl meg tényleg kérd ki a doki véleményét .

Mano
most már értem Kép és jobbulást Emmának

Áfonya
én csak azt nem értetem hogy minek kostoltad meg mert gondoltam hogy ismered én sem kenem be Petike innyét feleslegesen csak ha fáj neki .

Mona
Üdv itt is gyere gyakran ha idöd engedi Kép

Mano
mostmár én is tudom hogy a Helen hárper nem joKép mindig kifolyt belöle a pisi most vissza tértünk a Pempersre mert nagyobb a nedszivo képesége igy csak akor folyik ki belöle a pisi ha én rosszul teszem rá PetikéreKép

Lányok
mi ugy nézki megint fogzunkKép ma már 2x kelett bekeni a DENTOXAL hogy ne fájon neki és ne sirjon olyan keservesen most is itt van a karomba és dajkálom

Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok,
Voltunk ma szemészeten Lilivel és azt mondták, hogy fénytörési hiba van a szemébenKép, ezért 2 hét múlva vissza kell mennünk egy alaposabb vizsgálatra. Szegénykének elõtte 2 órán keresztül, fél óránként csöpögtetnem kell a szemébe egy lötyit amitõl kitágul majd a pupillája. Jaj úgy félek, nehogy valami komoly baj legyen a szemével. Sajnos még mostanában is elég gyakran bekancsalít.

Zsani,
Akkor te sem vagy elkényeztetve anyós téren. Ehhez egy külön topicot lehetne nyitniKép.
Mi megyünk holnap a biopiacra, Te mikor jössz? Azt nem tudom ígérni, hogy talizzunk, mert apuci felajánlotta, hogy elvisz minket, így hozzá kell igazodniKép. Szerintem mi olyan 10-11 körül fogunk menni.

Látom mindenkinél a vasalás a kritikus pontKép. Nálunk is hegyekben áll. Annyira reménytelen befejezni, mert szinte minden nap mosok 1-2 géppel, viszont ugyanennyit vasalni viszont nincs idõm (na jó, kedvem sem)Kép.

Kataa,
Ez a 4 hónaposan már fõzi, elég korai szerintem. Elvileg akkorra írják a gyümik bevezetését.

Mano,
Hát te nagyon szerencsés vagy, hogy anyud ennyit segít. Bárcsak az én anyum is itt lehetne még velünk. Mióta megszületett Lili, még jobban hiányzik, mint korábbanKép.
Fõzni a férjed szokott? Beírathatom az én férjemet hozzá egy pár óráraKép? A drágámnak a vörösboros marhapöri a specialitása, de sajnos itt meg is áll a tudománya. Amikor hazajöttünk Lilivel a kórházból, akkor is azt fõzött, persze a bort csak megmutatta neki. Azért a szándék a lényegKép.

Brokkoli,
Én 6 hétig véreztem egyfolytában szülés után. A végén már azt hittem, hogy sohasem fog elállni.

Mona,
Üdv itt nálunk! Megkérdezhetem, hogy honnan rendelsz kajcsit?

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok

Zsani
Holnap akkor jössz a paszírozóért? Annyira kivi vagyok hogy milyen a bio piac. Úgy mennék én is. Kép De majd a jövõ héten ha mész megyünk veled, Levi addigra bizti meggyógyul.

Ilke
Az mit jelent hogy fénytörési hiba van Lili szemével?
És magadtól vitted el szemészetre vagy doki mondta?

Üdv. Mona közöttünk. Kép

Kataa
Tudom hogy a védõnõk sok hülyeséget hordanak össze (az enyém is Kép ) de nem lehet hogy úgy gondolta a 2-es tápszert hogy ha pl. tejet adnál inni a gyereknek akkor helyette inkább azt?
Nem tudom hogy a 2-es tápszert mondják erre vagy van valami másik amit így inni lehet adni a gyereknek tej helyett.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Még mindig nem végeztem az olvasással, de lenne egy gyors kérdésem.
Ma is volt nyakigkaki, utána csak gyorsan bedobtam a ruhát egy vödörbe, egy kis mosószeres vízbe, gondoltam kiázik mosásig. Mire visszamentem, a ruhán nagy fehér folt lett, mintha hypo folyt volna rá. Szegény kicsikémnek ilyen maró kakija van? Normális ez? Vagy ne egyek pl. narancsot?

Meg még egy kérdés: Annalány 7-kor fürdik, utána kaja, és ha mázlim van, fél óra alvás. Aztán szórakoztatni kell éjfélig. Ez többnyire abból kell, hogy álljon, hogy anya cicire helyezi a kisasszonyt, Õ pedig igény szerint eltölt rajta pár órácskát. Vagy apa sétálgat vele. Nagyon szigorú a csaj, leülni tilos, rögtön ordít, ha apa csalni próbál.
Lehet, hogy önzés, de egy nyomi órát szeretnék a párommal tölteni/nap, és ez így nem megy. Szerintetek várjak, és kinövi, vagy próbáljam "nevelni"? Nap közben semmi gond nincs, eszik, kicsit nézelõdik a kezemben, vagy az ágyon, és utána alszik. Csak este ilyen letehetetlen.
Na jó hosszú lettem, most rohanok fürdetni, aztán jövök még .
Pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Mano,
Jobbualst Emmanak.Jaj de jo neked,annyira irigyellek.En is kibirnek egy otthon levo nagymamat.
Nekem az elejen a sok mosogatastol iszonyu szaraz lett akezem es fajt is tole.Szoal hiaba mivel mindketten a munkahelyen ettunk itthon ritkan volt fozes.EN a kaja rendelessel ugy vagyok hogy6 evig minden nap rendeltem az ebedet a munkahelyen es mar minden kihordo ceget kiorbaltunk es ismerem az izeket.Ja es en meg ugy is fozok hogy a ferjem azt viszi masnap munkaba,mert naluk az etterem eleg egyhanguan foz, igy maradok en.
A vasalas csak azert nem gond megeroltetem magam hogy masnap mindent kimossak.Mivel Alexnak nagyon sok ruhaja van igy 5 naponta mosom csak a ruhait igy gyulik ossze egy adag.
Le kellett allin a gyogyszerrel,szegenykem.Nekem meg mar tobb hete van pecsetelo verzeem.Felhivtam az Organon info vonalat es ott adokino mondta hogy szedjem be az elso 3 levelet vegig es ha nem mulik akkor menjek vissza a dokihoz.Remelem elmulik.

Brokkoli,
En is 6 hetig vereztem es kb ilyenkor kerdeztem a lanyokat hogy ez normalis-e.De az biztos hogy nem mensi volt mert azota a gyogyszer mellett sem jott meg meg.
Hany orankent szopik Zsofi mert ha hasfajos tartsd be a ket orakat es igy csokkenni fog.Ja es bufi is nagyon fontos.

Pelenka,
Nekem ponta Pampers nem jott be ,annyira pisi szagu volt a baba 2 ora utan es sirt is mert hamar jo nagyra dagadt.Mi is BabyLOve-t hasznalunk es szuper,ja meg Liberot mert egy csomot kaptam ajandekba.

Szia Mona,
De hogy irtal ide ,nekem azota sem jott at akep ugyhogy kuld mar el megegyszer: ))))))
Jo hgoy mar van idod jonni egy kicsit a ket ficko mellett is.
Micsoda meretek Mate babanak : )Alex most 5840gramm es 63 cm.
Persze hogy erdekel a zajlo elet.Mar elore kell a felkeszites a masodik gyerekre; )))Bar legalabb akkor mar nem fogunk annyit aggodni,te mar csak tudod : )))
De azert erdekel hogy te honnan rendelsz ebedet????

Sasha,
Na akkor varhato nalunk is a nyugosseg jovo heten kedden: ((

Csics,
Drukk Petike fogainak hogygyorsan kibujjanak.Jo a vedonom mi???
Pont az almaval kell kezdeni ,nalunk amugyis csak 2-3 naponta van kaki,mi lesz akkor??Na mindegymajd nyomaom a barackot az segit talan.

Ilke,
Ugye ,ugyhogy 4 honapos kora elott nem lesz semmi egyeb,kitartok emellett.

Na megyek mert most meg nekem kell teregetnem,
Kataa es Alex aki nagyon kacag a hatterben apanak : )))

Kép
Kép
kataa
 
 


Forti,
Hat en akkor mar vegkepp nem rtem mert miert ne lehetne adni tejet 1 eves kora utan,csak jobb mint a tapszer.Sot en meg igazi tehenbol levo tejet is tudnek szerezni.Ja igen es mikor is kell a 2-es tapszert hasznalni?Te tudod?

Zulu,
Mintha csak magunkat latnam karacsony elott ugyanez volt dolog nalunk.Sot neha 2-3-ig is eltartott.Napkozben angyal volt de este nem volt hajlando elaludni.Aztan anyueknal valahogy atallt es mostmar jobb a helyzet de az ejfel a standard elalvasi idopont,bar mi eszunk meg 11 korul is utoljara es igy atalussza az ejszakat : )))Kitartast hozza,de nem nagyon tudsz mit csinalni.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Zulu,
szerintem a neveleshez meg kicsi Anna. Tobben irtak anno, hogy kesobb furdetik, 9-10 fele, utana kajcsi, es akkor alszik hosszabban. Probald meg, hatha Nektek is bejon.

En eddig a TotalFoodtol rendeltem kajat, nem egy egetvero konyhajuk van, de a menzai atlagnal jobb. Nomeg, ha szembeallitom vele, hogy nekem kene fozni, mindjart mennyeinek mannanak tunkKép De most, hogy Reka fozelekezik, en meg "fogyozom", mar nem rendelekKép
-Afonya
Névtelen
 


Kataa
Most találtam egy prospektust, ez pont a Nutrilon-é, van egy csomo, csak most ez akadt a kezembe. Itt úgy van, hogy a 2-est 4-6 hótól adhatják, ez elválasztó tápszer. Aztán van a 3-as ez 9 hótól adható ez a babatej, hogy ne tehéntejet igyon a baba.
Nem tudom, én nem bízom a tehéntejben, és én úgy tudom, hogy ha nem muszály 3 év alatt ne adjunk a gyereknek, az allergiák miatt. Meg szerintem az õ kis szervezete még nem tudja feldolgozni a benne lévõ anyagokat, míg ez a babatej teli van vitaminnal, vassal, stb. stb.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Ja!
Zulu
nálunk nem jött be a késõbbi fürdetés!! Mi is húztuk 10-ig utána kaja, de ugyan úgy felébredt éjjel 1-2 körül. Kép Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Ja!
Nalunk se jott be, de hatha.. anno tobben irtak, hogy mukodik, ilyenkor meg mindent megprobal az emberKép Erdekes, ezen en annyit filoztam, honnan tudjak, amikor a vallunkon pihennek, hogy leultunk?! Mert amikor meg picik, nem er le a labuk, megis siras van egybol.
-Afonya
Afonya
 


Zsuzsa,
en is rendszeresen talaltam a hajhullatos idoszakban hajszalakat a pelusban, pedig nekem 4-5 cm-s hajam volt akkoriban. Csak ezert ne vagasd le! Valaki irta /juteszembe, hol van Potyi is?!/ anno a hajhalot, kovetkezo gyereknel mar fogom hasznalniKép
Névtelen
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: