Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!
ma értünk vissza párgából, jó volt minden!!!! Kép
reggel afp vérvétel, meg hepatitisz, meg toxoplazma.... szuper volt, egész estés buszozás után, éhgyomorra, meg különben is....na túléltem!

nekem a kezdő súlyom 60 volt, most vagyok a 16. hét végén, és most 65, az milyen??? ti?

valaki jár már terhes tornára?? kell valamilyen orvosi papír is ahhoz? hova jártok, mit tanácsoltok??? jóga?

köszi a melles tippeket, ma kipróbáltam hintőporral, eddig jó......

bagzer
16+4

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


.......ja, még valami:
csak szept. 28.ára kaptam uh időpontot!!!!! az már a 20. hét után lesz, egyel biztos, de szerintem többel is!!! nem baj az? nem a 18.-20- héten kell afp utáni uh????
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


sziasztok!

Rita!Gratulálok az ikreidhez! Jó egészséget Nektek!
Voltam a cukor terhelésen.Nem olyan borzasztó ki lehet bírni.
a múltkor írtam, hogy ki van egy kicsit tágulva a méhszájam. Most voltam dokinál, nem lettem tágabb. Szerencsére.

Márti05!Javasoltad a mandulaolajat.Hol lehet kapni?Drogéria?
smille
 
 

 
 

Bagzerka: Elvileg a 18. és a 22. hét közötti időintervallumban csinálják az Uh-át, szóval nem baj, hogy picit késbbi az időpont.

Katinka: Igen Maricának igaza van, valóban 30 napnál nem szabad régebbinek lennie, de sztem ez kórházfüggő, valahol meg se nézik a dátumot, valahol meg....bürokrácia hegyek...Kép Apával kézenfogva a gyámhivatalba kell intézni az önkormányzatnál. Személyiket vigyetek majd! Kép

Rita: Én is gratulálok a dupla babáhozKép El sem tudnék képzelni magamnak egyszerre kettőt. Lesz segítséged?? Kitartás!

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


ceniko!
köszi!!! megnyugtattál!

torna, valaki??? tippek?
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Sziasztok!

Mandulaolaj, igen drogéria, én Dm-ben szoktam venni ott a Milupa krém is olcsóbb mint nálunk a gyógyszertárban.

Vigyázzatok magatokra, kellemes hétvégét!!!
B.Márti
márti05
 
 


Márti: Mandulaolaj a pocak csíkosodása "ellen"???? Van illata? Ha van, nagyon erőteljes?

Bagz: Szivi!Kép

Köszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Marica, Enikő: Köszi az infot, akkor későbbre halasztjuk, de majd érdeklődöm a kórházban is.

Bagzerka: Én 48 kg ról indultam, a 18. hét óta tartom az 53-at, amit nem teljesen értek, mert egyfolytában eszem és a pocakom is rohamosan nő Kép
Szóval szerintem a Tiéd is teljesen OK Kép

Nálunk Fehérváron egész nyáron nincs torna, a védőnőtől kaptam egy kazettát, de valahogy mindig megfeledkezem róla.

Üdv,
Katinka
katinka
 
 


Sziasztok!
Régen nem irtam de ugy látom mindenki jol van Kép
Bagzerka tényleg szep.18-ára kaptál időpontot,az még vagy 4 hét.Én hétfőn akarok telefonálni időpontért,akkor nem is reménykedem.Én kb 2 hét mulva akartam volna menni.Bagzerka neked cak hétvége volt jo,vagy bármikor mentél volna?Tényleg aki volt már uh-on attol szeretném kérdezni,hogy szeretne apa is jönni, beengedik velem?
Üdv mindenkinek
bea 23+1

bea
beatron
 
 


én bármikor mentem volna, ez volt a legközelebbi szabad időpontjuk.............Kép Kép
bagz

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Hi!

Anett!

A praxisba kedden telefonáltam,és szerdára (08.25.) kaptam időpontot, már nagyon várom.

Ceniko! A mandulaolajnak nincs erős illata, babamasszázshoz is ezt használtuk a kisfiamnak 4 hetes korától.

Bagzerka! Én + 4kg-nál járok, de kb. 2 hete állandóan ennék. Fiammal össz.: 9 kg-t híztam, most szerintem befogok gurulni a szülőszobába ha így haladok, de fogyókúrázni nem fogok!

Timi(20+4)
fabrika
 
 


Babócások!!

Hogy állunk a szeptemberi talival??SZeptember 1. oktogon jó nektek?beülhetnénk valahova...Kép
állítólag az Aranytíz-ben szeptembertől sok féle kismamatorna van, ha van kedvetek mehetnénk együtt is??Kép
Millió pusz, eszti
egyébként pocaklakó sokat mozog, szépen növekszikKéppróbálok megbarátkozni a gondolattal, hogy lány lesz...
Nem tudom már ki írta, de valaki írta, hogy az ő párja is fiút szeretett volna, nem tudtam visszakeresni azt az írást, de kíváncsi lennék,hogy náluk mi lett, fiú v. lány?
pppppppppuuuuusssszzzi
esztyx
 
 


Bagzer,
én +4, de 68-ról!Kép Terhestornához nem kell papír, ha te magad tudod, hogy egészséges vagy, csináld. Ha meg veszélyeztetett vagy, úgyse csinálodKép És bármikor elkezdheted. Sőt hajrá.

Eszti,
ezért sokkal jobb, ha nem nézeti meg az ember!!! Ha apuci végigcsinálja veled a szülést és kibújik egy kislány, eszébe se jut, hogy fiút akart!Kép Persze ez így se lesz másképp, csak lesz pár nehezebb hónapod. Amúgy a lány nálunk is sokkal apásabb, az apa meg szerelmes a lányba. És hogy lehet őket öltöztetni!!! Én ÚGY SZERETNÉK még egy lányt!!!

Nekem szept. 1 valószínűleg nem lesz jó, a következő hét jobb lenne, de nem kell hozzám igazodni. Nem is lehet, egyesek szerintKép

KÉRDÉS: Mikor lehet az AFP eredményét megkérdezni? Én 16-án voltam, szept. 2 lesz az UH, és közben gondolom föl kéne hívni a dokit, mi lett az AFP, de nem tudom, mikor. Babar, neked mondott erről valamit? Többiek?

Vica
mvica
 
 


Sziasztok!

Mandulaolaj: szagtalan, masszázsolaj, nem tudom, hogy csíkok ellen jó-e,de a viszketésre nagyon szuper.Én keverem a Milupa krémmel, így biztos jó a csíkok ellen is.

Sziasztok
B.Márti
márti05
 
 


Szia Vica!

Nekem a doki annyit mondott, hogy ha nem jó az eredmény hív, ha nincs gond, akkor a 20.heti UH-n megmondják. Szerencsére tökéletes ereményünk lett, így csak az UH-n derült ki. Te tudod a legjobban, hogy milyen a Gajdos! Kép Ha bármi gond van hív téged! Azt tudom, hogy min. egy hét kell, mivel a Schöfi-ben csinálják az elemzést!

Bagzer!
Én is a 18.hétig híztam 3,5 kg-t (62-ről) és azóta megállt a hízás, pedig a pocakom már jó kismamis! Kép

Tali mehet!

Pusza
Babar
babar
 
 


Szisztok!

Szobatársnőm! Merre jársz?

Bagzer!
Én 58 kg-val kezdtem. A 16. héten 64 kg lettem, de ez mind semmi, a 21. héten 69 kg. Jól el is keseredtem! de aztán rájöttem, hogy hülyeség! Majd lefogyok. És rólam aztán nem mondható el, hogy nem mozgok. Tehát ez a dolgok rendje!
Ha akarsz valamit mozogni, szerintem ússzál. Az teljesen tehermentesen mozgat és nagyon jó érzés. Főleg háton. Tök jól kinyúlik az ember.

szia
Rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Holnap kell telefonálnom az AFP eredmény miatt (nekem 9-én vették le, és azt mondták, 2 hét, mire megjön az eredmény) a dokinak, már nagyon izgulok, utána kapok idöpontot uh-ra. Remélem, ez még a héten meglesz, és ha nem mutatja meg a bébi, milyen nemü, akkor irány a Praxis!
Köszi róla az infókat!

Már mocorog a babóca, nagyon jó érezni!

Tudja valaki, hogy a házassági anyakönyvi kivonat sem lehet régebbi 30 napnál a gyerek papírjaihoz?
Még ez után is lehet rohangálni...

Anett
18+4
anettka
 
 


Anett: anyakönyv ügyben ismét én Kép
Szerintem házassági akvi.-ból nem kell 30 napos, de max 1 éves, ill. 300 napos lehet. Igy hallottam. Ez minket is érint, mert (ha minden jól megy, akkor) szept. 18-án lesz a NAGY NAPUNK, és semmi kedvem rá egy hónapra újat igényelni. Remélem, hogy jók az értesüléseim, és 1 évnél nem lehet régebbi az akvi. kivonat! Kép

Enikö: te Szegeden kérdezted már ezeket?? Mármint a papirokat? Hogy vagytok, mikor mégy uh-ra??

Marica
marica69
 
 


Bagzerka!
Terhestorna:
A baross u. 1-ben (azt hiszem Mozgásstúdió a neve), a Kálvin tér közelében tartanak terhestornát. 1 alkalom 60 perc és 700Ft. Hétfőn és csütörtökön 4,5,6 órai, kedden és pénteken 6 órai kezdettel. Kényelmes ruhát kell vinni+zoknit. Tel: 267-4885

Én is 16 hetes vagyok, 65-ről indultam és kb 3 kg-ot híztam. Nem túl meggyőző! Igaz sokáig nem is volt étvágyam, és még most sem a régi. A poci is még csak most kezd gömbölyödni. A bébi 15+4 naposan 102mm-es volt. A fej átmérője 34mm. Átlagosnak mondható. Vagy mégsem? Kicsit most előjött a para, mert a hasam is néha fáj. A doki szerint a meleg+az ülőmunka+a stressz az oka. Magnéziumot kell szednem(napi 2*1). A doki elég nyugodttnak tünt, de én most rendesen betojtam!
Na jó! Elég volt a nyavalygásból!
Puszi mindenkinek,
Flo
flo
 
 


Sziasztok!

Talit nem lehetne hétvégén? Hétközben dolgozom, viszont találkozni jó lenne.

Ma kell 1 óra után telefonálnom az AFP eredmény miatt. Kicsit izgulok. Csütörtökön megyek dokihoz meg szerintem még aznap uh-ra is. Már tűkön ülök annyira várom, hogy megmutatja e magát. A 12 heti uh-n párom azt mondta, hogy szerinte ez is lány lesz, mert úgy szét tette a lábát, de akkor még nem tudta megmondani a doki a nemét a norm.uh-n. Úgyhogy most izgulok.
Kiváncsi vagyok én is, hogy mennyit híztam. 55-ről kezdtem és a 15.héten 58,5 voltam. Azóta már eltelt egy pár hét meg volt közben 2 hét nyaralás amikor az ember egy kicsit elhagyja magát. De úgy döntöttem, hogy nem fog érdekelni mennyi jön föl hiszen elöttem az élet, hogy lefogyjak megint.

Hugiöcsi nagyon aktív volt a hétvégén. Szombat este lefeküdtem és egy jó 1/2 óráig folyamatosan mozgott meg rugdosott. Persze a férjem meg dolgozott úgyhogy lemaradt róla.

Én is úgy tudom hogy 30 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell. De ki találta ki ezt a hülyeséget és mikor? 4 éve még nem kellett. Azt hiszem én is megkérdezem a dokit csütörtökön, hogy a Jáhn f.-be mi a módi most.

Puszi
Sys 19+2KépKép
sys
 
 


Sziasztok Csajok!Kép
Most jöttünk a praxisból.Nagyon jó fej a doki.Egészséges kisfiú lakik a hasamban 55dkg.KépKépÉppen aludt és nem volt hajlandó felkelni.KépEzért profilból van róla kép,este majd felteszem.Puszi,Dia 23+5

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok,
nagyon köszi a kedves fogadtatástKép meg a gratulákat is a két babáhozKép
bár megmondom őszíntén elsőre engem is inkább letaglózott a hír, nagyon meg is ijedtem, hogy mit fogok két babával kezdeni, de mostmár örülök nekiKépKép mert úgylátszik ilyen az élet!! én csak egy gyereket akartam, de egyenlőre a sors azt hiszem megkímélte a gyerekemet az egyedülléttőlKép

néztem a kg.-kat, megmondom őszintén én a 18. héten 53-ról +4-el álltam, aztán kifogyott az elem a mérlegből és azóta nem mérem KépKép és nem is veszek bele újat, mert úgyis túl sokat foglalkozom a kilókkal....

irígykedveKép szemléltem, hogy van akinek tök jól áll a babája a mocorgással, nálam kettő lakik, de most a 20. héten is csak alig alig érzek valamit...és ezt sem biztosan.
Szerintetek ez miért lehet? nincs valami gond?

pusz mindenkinek

Rita
20+X ( azért "X" mert a doki szerintem teljesen tévúton jár a számolással, megzavartam azzal, hogy nem tudtam az utolsó menstruációm napját, de 20. hétnél tuti tivább tartunkKép)
trus
 
 


Sziasztok!

Dia, gratula, de jó neked, hogy láttad a babucit!
Nem tudod, a Praxisban a 8 ezer ft-ban benne van a videózás akkor is, ha a képeket CD-re kérem?
Vagy nagyon túlbonyolítom, és hülyeséget kérdezek?
Győrffy doki uh-zott?
Nem tudod, szombatra is be lehet jelentkezni?
Jó lenne, ha ott lehetne a férjem és a lányom, neki is talán kézzelfoghatóbb lenne, hogy milyen is anya hasában a pici baba, akit hol utál szegényke, hol meg szereti. Nem is tudom elképzelni, hogy alig több, mint 2 évesen miket vívódhat szegényke abban az okos kis buksijában erről.

Rita,
Gratula a 2 bébihez! Tudod már a nemüket?

Sys, Marica, köszi az infót!
Akkor a 4 és fél éves házassági anyakönyvivel már kevés esélyem lesz, hogy elfogadják, járhatok majd utána.

Már nem emlékszem: személyi és anyakönyvi (meg talán az én anyakönyvim?) kell csak a kórházba az ügyintézéshez, ugye?
Na, úgy kérdezgetlek titeket, mintha már holnap szülnék, pedig még több, mint a fele hátravan.

Puszi mindenkinek!
Anett
18+4
anettka
 
 


Szia Anett!
A 8000ft-ba benne van egy vizsgálat,egy videó felvétel"te viszed a kazit"és egy fekete-fehér kép.Mi kértük a video felvételt,a fekete-fehér képet,egy szines képet és vagy 4-5db-ot cd-n és így fizettünk 9000ft-ot.Persze csak azért ennyi,mert a netes jelentkezést levonták."1000ft"Igen,a Győrffy doki volt ott.KépKépAmíg várakoztunk/előbb mentünk 3/4 órával/hallottam,hogy egy érdeklődőnek adtak időpontot szombatra.Tehát akkor is van 2-ig.Így a kislányod is megnézheti a tesót.KépMost is volt család is.Puszi,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Meg van az AFP eredményem 26,9 és 0,7 MOM azt mondta az asszisztens, hogy egy kicsit alacsony de ne aggódjak. A dokival majd csütörtökön beszélek remélem ő is azt mondja, hogy nincs min aggódni. Viszont biztos, hogy megyünk uh-ra csütörtökön (HURRÁ)KépKépKépKép
Azt hiszem amint hazaérek megnézem az előző kiskönyvemet, hogy akkor mennyi volt az AFP.

Puszi
Sys
sys
 
 


Sziasztok Csajok!
A profilomban bemutatkozik kisfiunk Dominik

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Marica: Hát nem kérdeztem hivatalos helyen ezelet a dolgokat, hanem mondták, olyanok akik érintettek a dologban. Tőlük tudom az infókat. Engem különösebben nem érint. Nem vagyunk összeházasodva és az én nevemen lesz majd a pici, mert Bogi is enyémen van, és ne legyen két különböző vezetéknevük a gyerekeimnek. Így állapodtunk meg a párommal. Nem volt különösebb kifogása elleneKép! Rendes nagyon nem???!!!

Egyébként jól vagyunk. Azaz mihez képest? Én még mindig extra hányós vagyok, minden szagtól öklődöm és hányok, és nagyon sokat keményedik a pocakom. Feküdnöm kéne, na de egy duracell kétéves mellett, hogyan lehet ezt kivitelezniKép? Sehogy! No majd csak lesz valahogy!
Pocaklakó sztem jól van. Szegénykém állandóan reklamál, amikor éjszaka véletlenül hasra fordulok (imádok hason aludni), csak hát nyomja szegényt! A pocakom óriási ahhoz képest, hogy most vagyok a 15. hétben, de még nem híztam egy dekát sem szerencsére. Mondjuk nem csodálom, amennyit hányok.....Kép Úgyhogy inkább híznék, csak ne hányjak már!
Bogi jól van, de úgy vettem észre megváltozott amióta tudatosult benne, hogy tesója lesz! Méghozzá hisztisebb lett és kényesebb. Kép És sokkal jobban "kívánja" a testkontaktust velem! Szóval olyan anyásabb lett. Lehet, hogy ez a korral jár, de nagyjából azóta ilyen amióta elmeséltük neki, hogy ki is lakik a pocakomban! Úgyhogy nem tudom! Sok szeretettel és türelemmel próbálom kezelni a dolgot. Remélem menni fog később is!

Ti jól vagytok Maricám?

Dia: Gyönyörű a kisfiad Kép

Szép napot kívánok mindenkinek!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő:Köszönöm.KépKép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Anett!

Biztosan adnak szombatra is időpontot, mert mi is most szombaton megyünk. Szintén egy két éves kislánnyal.

Csilla
spectro
 
 


Sys!

Szerintem egyáltalán nem kell aggódnod az AFP eredményed miatt. Annak idején a kislányomnak ugyanennyi volt a MOM értéke, az AFP-je pedig 24 volt.

Csilla
spectro
 
 


Csilla!
Köszi a megnyugtatást. Remélem az uh-n is rendben lesz minden.

Dia!
Nagyon ari a kis Picur. Gratulálok!

Enikő!
Az én kislányom 4 éves lesz és ő is megváltozott. Nyávogósan beszél és időnként úgy viselkedik mint egy 1 éves. Viszont amellett nagyon sokat beszél a pici babáról meg puszilgatja a hasamat. Az az igazság, hogy most hogy olvastalak kezdtem el gondolkodni, hogy lehet, hogy a kistesó miatt van a változás? Remélem nem ellenségként fogja kezelni a picit ha megszületik, mert most olyan szeretettel beszél róla.

Sys
sys
 
 


Sziasztok,

Már elég rég írtam, akkor az AFP miatt aggódtam, de azóta szerencsére minden rendben van.

Most a 20. héten tartunk, tegnap mi is voltunk UH-n és azt tudtuk meg, hogy mintegy 150% bizonyossággal kislányunk lesz. Bármilyen fura, nem voltam egészen felkészülve erre az opcióra, úgyhogy Esztihez hasonlóan én is szokom a gondolatot. Örülünk így is nagyon, bár nálunk ő az első baba, és -mivel nekem egy 1,5 évvel idősebb bátyám van- megátalkodottan ragaszkodtam eddig a gondolathoz, hogy ugyanez lenne tökéletes.

Ráadásul Apuci nálunk is tutira szeretne kisfiút, de nagyon örül a kislánynak is és már mindenkinek újságolta, hogy "képzeljétek, Hannánk lesz...". Mégis, bennem is van némi 2ség.

Dia,
Nagyon helyes kisfiatok, gratulálok én is! Nekünk hasonlóan bújcsis volt a kislány tegnap, reméljük, hogy ilyen marad, ha megszületik is Kép

Hízás ügyben én 6 kg-nál tartok, (kivéve szülinapi tortázás után), de mivel nem voltam az ideális súlyomnál, igyekszem optimistán szemlélni a jövőbeli fogyókúra kérdést.

Pocakfájás nálam is van, de tegnap azt mondták (bár csak UH volt, ugye), hogy a babuka nagyon jól van, úgyhogy ez már csak az én bajom. A magnéziumot megpróbálom, hátha..

Bocs a sok írásért, jók legyetek, puszi,
Anitka
hanitka
 
 


Anett!

Tudod már az AFP-t?

Sys
sys
 
 


Enikö: Tényleg nagyon rendes Apáka! De úgy a szive mélyén nem hiányolja, hogy nem az ö nevén vannak (lesznek) a gyermekei?
Jelenleg még mi sem vagyunk házasok, de remélem ez szept. 18-án megváltozik! Kép Nem vagyunk egy kapkodósak, igaz?
Egyébként türhetöen vagyok, föleg ha nem kell dolgoznom. Pl. hétvégenként. Már nagyon unom a melót! Egyre erösebb a késztetés arra, hogy kiírassam magam! Kép Remélem valós ok nem lesz rá! Péntekre van idöpontunk uh-ra, már nagyon várom, hogy újból láthassam a babácskánkat!
Továbbra is gyomorégéssel küszködöm (néha), meg a melegben dagad a bokám. Kb. ennyi.
Azért nem irigyellek a hánykolódás miatt! De majdcsak vége lesz! A keményedést is jó korán elkezdted! Tényleg próbálj meg pihenni!
A hasonfekvés nekem is nagy kedvencem, de egyenlöre ki kell hagyni, még min. 2,5 hónapig!

Marica
marica69
 
 


Marica: Utána meg a cicid méretétől nem fogsz tudni hason aludni KépKép meg ha hasra fekszel összetejezel mindentKép Úgyhogy ne reménykedj...Kép

A Boginak nem ő az apukája, ő szerette volna a nevére venni a Bogit, de én nem engedem. Mi lesz ha pár év múlva szakítunk (benne van a pakliban, sajna nincs rá garancia, hogy örökkön örökké...)és akkor a Bogi aki nem az övé, az ő nevén lesz! Hát ezt nem szeretném. Így mindenkinek jobb lesz. Ja és neki tucatneve van, a mienk meg különleges ősmagyar, és nincs is más aki továbbviszi, mert az apukám az utolsó kukis, a családnevünkkel, ebben a régióban! Szóval ezért született ez a döntés.Kép

Marica merre dolgozol? És milyen munkakörben? Sztem nyugodtan kiírathatod magad. Legalább lesz időd vásárolni a babának, a magad és párod legnagyobb örömére Kép
Engem Bogival is rögtön az elején kiírtak. Mondjuk étteremben dologztam ami nem egy kismamabarát hely! De sokat görcsöltem, meg véreztem is és a doki jobbnak látta. Meg én is. Most is dettó ugyanaz a forgatókönyv, kivéve a vérzést! A görcsök és a pocakkeményedés szintén megvan. Azt hiszem ez nálam alkati dolog. Hátrahajló a méhem, nem tudom ezzel esetleg összefüggésben van-e?

Pihizek sokat. Vannak itt nagyon rendes szomszéd lányok, akik átjönnek naponta többször, játszanak Bogival,hogy vízszintesbe legyek addig is.Volt, hogy a játszótérre is levitték (hogy addig fel tudjak mosni, vagy csak simán pihenni egyet). Megoldom, majd lesz valahogy. Kép

Bocs a szájmenésemért!

Sys: Hát nem tudom nekem gyanús, hogy kistesó miatt van ez a hiszti,kényeskedés, de nem vennék rá mérget. Majd megkérdezek valami szakembert hogy lehet ezt kezelni! Neked van valami trükköd? A kényeskedésre, hisztire?

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Anett,
Nekem a Rókusban és az Istvánban is 30 napnál nem régebbi akvi-t kértek.

Sys,
a második kölöknél nekem is 0,7 volt a MOM, de nem kellett extra vizsgálat, mert jól megnézték UH-n és nem látszott semmi. A gyerek egészséges is lett. A nyaki redő mennyi volt annak idején? Megnyugtató lehet, ha nem volt nagy.

Hanitka,
mikor az elsőt vártam, mindenki azt gondolta, hogy fiú lesz, de anyukám nagyon drukkolt, hogy legyen lány, mert eldajkálja, szeretgeti a kistesókat, mint valami kisanyuka. (Neki egy 6 évvel fiatalabb öccse volt.) És Mesi lány lett, és NAGYON JÓ így!!!Kép Olyan kedves az öccséhez, hogy el nem tudom mondani. Még csak 4 éves lesz (a kicsi 20 hónapos), és rá tudom bízni, vigyáz rá, szeretgeti. Nem cserélném el egy "erős" (verekedős? versengős? "pasi"?) bátyért!!!

Üdv:
Vica
mvica
 
 


Sziasztok!

Most néztem: Dia, Moni, olyan jó látni az uh képen a kis babócákat! Nagy gratula!!!
És Dia, szép neve lesz a fiatoknak!

Akiknek meg lányuk lesz, azok ne keseregjenek, mert nagyon-nagyon jó ám egy bújós kiscsaj, aki naponta mondogatja az apjának 2 évesen, hogy "szeretlek, apóca", majd' el lehet tőle olvadni, a sógoromról, nagypapákról már nem is beszélve.
Persze, nem mondom, jó egy tökös is, de higgyétek el, ha nagy közhelynek is hangzik: mindegy, csak egészséges legyen! Én nagyon erre esküszöm!

Mindenkinek csók!
Anett
18+6
Ma megyek uh-ra!!! (megöl a kíváncsiság a nemét illetően)
anettka
 
 


Anett!Kép
Köszi a dicséretet.De épp tegnap húztam fel magam egy "drága"rokonon,mert lefikázta a Dominik nevet.Kép
Nemek:Háát az én párom kislányt szeretett volna,mert azok tényleg bújósabbak.Eddig én is azt szerettem volna,de persze örülök a fiúnak is.KépLégyszi majd írj,hogy nektek mi lesz.KépPuszi,Dia 24+0

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Vica!
A nyaki redő az melyik rövidités? Ugye a 12.héten nézték? Én holnap megyek uh-ra és remélem minden rendben lesz.

Enikő!
Sajnos még nem találtam semmi megoldást erre, mert amellett tényleg olyan aranyosan beszél a kistesóról. Ha esetleg beszélsz szakemberrel megosztod velem is az információt? Nem szeretnék elrontani semmit.
Anett!
Délután mész az uh-ra? Megtudod ma még írni, hogy mi volt?

Lányok!
Az én gyerekem szerintem hiperaktív lesz. Hihetetlenül sokat rugdos meg forgolódik.

Puszi
Sys 19+4
sys
 
 


Dia: a Dominik szerintem is tök jó név, ugyhogy ne törödj az ilyen tökfejekkel. Különben nálunk is a lány a nyerö, de azért tömködöm Apuka fejébe, hogy lehet, hogy fiú lesz! Nehogy rosszul essen Neki, ha tényleg nem lánykát kap!

Enikö: Ja, most már értem a név-dolgot! Igy mondjuk tényleg logikus! Nekem szinte alig nöttek a cicijeim, nem tudom, majd akadály lesz e belölük? Kép Azért jó lenne, ha teli lenne tejcsivel, mert Dorinát szinte semeddig nem tudtam szoptatni (de fél éves koráig hordtuk neki a tejet). Most majd határozott leszek a szoptatást illetöen! Kép
Irodában dolgozom, vámügyintézö vagyok. De az ülö munka sem igazán elönyös! Pénteken már azzal az eltökélt szándékkal megyek a dokihoz, hogy megkérem vegyen táppénzre. Elegem van már a munkából! Azzal nem leszek jobb, ha az utolsó percig dolgozom. Már igy is a 30. hétben vagyok, nem lehet egy szavuk sem! Kép

Marica
marica69
 
 


Sziasztok!

Szeretném megnézni Lldicsi profiljában a babót!Hogy tehetem?
smille
 
 


Smille!

Rá kell kattintani a nevére ( bal oldalon).
Clauida
claudia
 
 


Dia! Figy nem tetszhet a név mindenkinek. Speciel nekem sem tetszik, bocs. Sok embernek meg az én lányom neve nem tetszik a kicsinyitő képző miatt (Boginak hívják). Én elfogadom, ízlések és pofonok!Kép Ne törődj mások véleményével, úgy is az lesz a neve amit Te szeretnélKép

Valaki kérdezte (azt hiszem Katinka) az Olivér nevet. Nekem az sem tetszik, de a Dominik,Olivér meg hasonló nevek nálam eleve tiltólistán vannak,mert nem magyar nevek és én magyar név párti vagyok, hiszen magam is magyar vagyok! Na ezt jól megaszontam!Kép Vannak elveim amiket igyekszem betartani, a névadás is ilyen. Én sose adnék idegen nevet a gyerekemnek. Más adna,sőt ad is ettől kerek a világ!Kép

Egyébként az Olivér nekem romás egy kicsit. De lehet, hogy csak azért, mert én összvissz 4 Olivért ismerek mind a 4 roma gyerek. Erre mifelénk, a romák körében felkapott ez a név. Persze ez nem baj, de én rájuk asszociálok ennek a névnek hallatán és kész!Kép

Oké névtéma kivesézve!Kép

Sys: Majd beszámolok. Tesóm szerint (gyógypedagógus) most van kialakulóban a gyerekben az ÉN tudat és azért reagál így ahogy! A neten nem tudsz valahol egy "online" gyermeklélektannal foglalkozó szekértő emberkét?

Marica: Vámügyintéző? Az jó lehet, érdekes, nem? Elhiszem, hogy azért mostmár pihenésre vágyszKép Sztem nyugodtan írasd ki magad, nagyon szép teljesítmény,hogy a 30. hétig végig dolgoztál. Tényleg nem lehet egy szavuk sem!:o
Hát nekem sincsenek óriási cicijeim, de épp most vettem észre, hogy folyik az előtejemKép amit utálok, mert Bogival is végig folyt és annyira kellemetlen..Kép És fura, mert még csak 15 hetes vagyok. Bogival nagyjából félidőtől folyt!

Bocs a szájmenésért!Kép Megyek főzni!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikö: mi lesz a menü?? Tegyél félre belöle és pénteken hozz a klinikára az éhezö Kép kismamának!!
Hát, a vámügyintézö munka tényleg jó, csak május 1 óta csökkent a munkám, mivel mi 99 %-ban EU-ba szállitunk. Ez nem is lenne baj, csak néha unatkozom, illetve meredten bámulom a képernyöt (Ilyenkor internetezem Kép ) és ez esetleg feltünhet a kollégáknak is. Tudod milyen a rosszindulat??
Azért meg, hogy netezzek, nincs sok kedvem itt lenni, de remélem hamarosan lesz otthon is net!
Nevekhez: akkor mi kedvedre választottunk? (Mariann és Róbert). Kép De a nagylányom Dorina. Végül is az a Dóra, Dorottya névböl származik, ugyhogy szinte magyar! Kép

Marica
marica69
 
 


Ceniko!
Igazad van,nem tetszhet mindenkinek.Nekem a Boglárka tetszik,de van akinek az nem tetszik.Ja!Szerintem Boglárka nevű Roma lány is van elég sok.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Már itthon vagyok, megjöttem az Uh-ról.
Egy kicsit meg vagyok ijedve, mert azt mondta a doki, hogy 2 hét múlva vissza kell mennem, annyira be van gubózva a baba, hogy nem tudja végigkövetni a gerincét. A papíromra azt írta, hogy: "A gerinc nyaki szakasza a magzat tartása miatt jelenleg nem ítélhető meg pontosan, ezért 2 hét múlva kontroll".
Nagyon meg vagyok ijedve, lehet, hogy most azonnal felhívom a Praxist időpont miatt. Nem bírom ki, hogy 2 hét múlva mondják csak azt, hogy nincs semmi baj, minden rendben van a babával.

Csajok, nagyon el vagyok kenődve!

Na, puszi:
Anett
18+6
anettka
 
 


Sziasztok!

Most voltunk a praxisban uh-n, kislány!!!!!!!!!!!
Az egész család( párom+fiam) lányt szeretne, hát így teljesüljön minden álmunk ! Szonográfus szerint minden oké, mindene megvan és már 460g.
Azért kitolt velünk mivel majdnem végig az arca előtt volt mindkét keze, lába. Így csak 1 valamire való kép sikerült a pofijáról.

Anett: Nekem 2 éve elfogadták az eredeti anyakönyvit, ha az apa személyesen megy a születési papírokért( I-es Nőin szültem).

Enikő: Zorán fiam(2 éves) minden kinőtt ruháját a kistesónak adja, valamint már az ételét is el akarja rakni neki, lehet hogy azért mert fiú nem tudom.

Timi(21)
fabrika
 
 


Anett! Ne aggódj, az árt a Babának! Gondolom a 12 hetesen Nektek is mértek nyaki redöt, ott is megnézték a gerincet! Biztos nem hagyták volna szó nélkül, ha gond van! Az AFP-d milyen lett? Ha jó, akkor biztos nincs semmi baj!
Nekem a 20 hetesen a szivét nem tudta megnézni, mert ugy feküdt Pucorka, de 4 hét múlva kellett visszamennem és akkor azt mondta, hogy rendben van.
Nyugi! Neked is meg a Babának is jobb, ha jó a hangulatod! Kép
Marica
marica69
 
 


Sziasztok!

Marica, köszi a nyugtatgatást.
A nyaki redő jó lett, majd azért előkotrom a papírokat. Csak úgy megijesztett a doki, hogy ez elég szokatlan póz, ahogy fekszik a baba, és hát ilyenkor én mindig a legrosszabbra tudok gondolni.

Hívtam a Praxist, de hétvégére már csak szept. 4-re tudtak időpontot adni. Annyira fel vagyok ajzva, hogy lehet, hogy holnap felhívom őket, hogy mindegy, adjanak hétköznap reggelre, csak akkor a férjecském lenne kiakadva, hogy ő meg nem láthatja a gyerekét!
De tényleg nem kéne idegeskednem, ugye?

Sys, holnap várom az SMS-t, remélem, minden rendben lesz veled!

Puszi:
Anett
anettka
 
 


Anett!
Egyrészt megértelek,mert én is nagyon betudok parázni,másrészt ne agódj minden rendben lesz!Kép
Ha gond lenne,akkor tovább néztek volna és nem engednek csak így haza.Csak pozitív gondolkodás!Ok?KépPuszi,Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: