Új privát üzeneted érkezett!

Szia Andi!

Hááááááát... én lepasszolás alatt max két-három órát gondoltam, azt is nappal... Eddig max. tíz-húsz percet voltunk külön, addig az apjával volt, de ez is ritkán fordult elő... Ez főleg a szopi miatt volt így, de most már eszik mindent, ha nagyon belemerül valamibe olykor el is felejt cicit kérni pár órát - na, nem túl gyakran, de előfordul -, szóval megpróbálom majd. Esti nyűgi: na, ez nálunk is van. Az az oka, hogy Szabolcs fél tizenegytől egyig alszik nappal. Aztán két verzió: vagy elalszik még egyszer valamikor öt-hat körül egy órácskát, de akkor borzasztóan kitolódik a fürdés, lefektetés, olykor tíz is elmúlik, mire elalszik, vagy fürdés idejére már annyira álmos, hogy szinte mindenért üvölteni kezd. De nem tudom kihúzni ezt a hosszabb alvást mondjuk fél tizenkettőtl kettőig, fél háromig az istennek se. Fél tizenegykor ha törik, ha szakad elalszik... Talán ha reggel tovább aludna, de hétkor, max negyed nyolckor kipattan a szeme, akkor már soha sem alszik vissza. (Ez független a lefekvés időpontjától sajna). Már a redőnyöket is eresztjük. Na, persze én ne beszéljek, amikor a fiam két-három órát alszik nappal, másnak meg kétszer felet...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

FCS, akkor épp itt az ideje a két-három órás lepassszolásnak... Kép Én már többször megtettem (micsoda galád vagyok! Kép ), bele kell hogy férjen legalább egy fodrász (fél évben egyszer), egy kávé a csajokkal, na és a hivatalos ügyek intézése, amit jobban szeretek egyedül. Nem irigyellek, nekem kéznél a segítség, mivel anyukámnál lakunk, így szavam sem lehet. A fiam mindkét oldalról jól ismeri a nagyszülőket, sőt a dédire is akár ráhagyhatnám néhány órát, de őt nem akarjuk terhelni.

Legyen azonban bármilyen jó hangulat kávézás közben, néhány óra múlva már minden pillanatban a fiamra gondolok, hogy mit csinálhat és hogy hiányzik. Ezen most biztos mosolyognék, ha nem lenne gyerekem, pedig így van.

Együtt érzek Veled, nekünk sincs még lakásunk, illetve már befizettünk egy újépítésű társasba, de jövő nyáron költözünk. (hogy miből rendezzük be, a jövő zenéje) Hitel- félünk tőle, a párom szept. elsejétől eljön a munkahelyéről,jelenleg nincs más helye még, így pedzegeti, hogy visszamegy külföldre.Bocs, nem panaszkodni akartam, csak úgy jött, szóval tudom, miről 'beszélsz'.

Drukkolok a vizsgádhoz, csak összejön!!!

Jó éjt,

-Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunkKép
Elolvastam mindent és annyi mindent akarnék írni, de rohanok.
Addig is Fcs, kitartás és drukk a vizsgádhoz.

Majd még jövök, remélemKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 

 
 

Hali!

FCS!
Én meg már azt hittem, hogy egy pár napra megszabadulsz tőle! Kép Kép Kép Pár óra viszont nagyon jót fog tenni, rádfér és megérdemled!

Nálunk is érik Peti "nevelése", a párom szept. végén el fog utazni 5-6 napra, és én azt tervezem, hogy azon a héten leszoktatom Petit az éjszakai szopikról, vagyis nem fogok adni neki!
Nem tudom még ki fogom-e bírni, de nagyon remélem!
Lehet, hogy Kittikét is lepasszolom az anyukámhoz, hogy ne ébredjen fel éjszaka ha Peti sír, így nem lesz mire fogni, hogy miért kap cicit.
Próbált már valaki ilyen drasztikus lépést tenni?
(Aludj jól gyermekem szisztéma.) Én Kittinél is megcsináltam anno, kb. 1 éves volt, nagyon nehéz volt, de javított a helyzeten. Na, azért tökéletes nem lett így sem, de nem 6x, hanem 1-2x ébredt utána.
Peti mostanában kétóránként, hajnal 3-tól óránként ébred, és csak cicin alszik vissza.

A napközbeni alvásról annyit, hogy arra kell törekedni (valahogy) hogy délben pontosan aludjon, mert a bölcsiben is így szoktatják őket, így nem kell majd átszoktatni. (oviban is kb. fél egykor már ágyban vannak.) Úgyhogy Szabolcs csak másfél órával van előbbre, ezt majd szép lassan másfél éves korára pont jó írányban fog tolódni. Persze ez csak feltevés.
Puszi,
Andi
andi68
 
 


Legújabb képünk, 2 napja készült!
Kép
andi68
 
 


Még egyet! KépKép
andi68
 
 


Sziasztok csajok!

Most talán van egy kis időm. Igaz Dorka rászokott a 7-kor kelésre, de most szépen eljátszik egyedül a szobájábanKép

Lepasszolásról:
Én Dorka 3 hetes kora óta rendszeresen lepasszolom a csajt, a suli miatt kellett elkezdeni. Ez bizonyos szempontból nagyon jó volt, mert anyukám volt vele és bármikor rá merem hagyni, mert pontosan tud dorkáulKép
De kőkemény volt az elején, 2-3 óra múlva már úgy hiányzott, hogy a vonatokat néztem, hogy tudnék hamarabb hazalógniKép

Most, hogy vége a sulinak kb hetente 2x nagymamis délelőtt van, amíg én vásárolok, csavargok, beülök kávézni, intézem amit kell.
Ez mindhármunknak jóKép
Hetente azért eljárunk esténként valahova, ilyenkor mi lefektetjük Dorkát és Anyukám vagy Anyósom itt alszik. Még ezzel sem volt probléma.

Dorka most 3x1 órát alszik napközben 8-9, fél12-fél1, 4-5. Közben viszont egy kis hurrikánKép
Akkorát nőtt most, hogy alig kell lehajolni hozzá sétálás közbenKép

Jaj nem is újságoltam kibújt az 5. fogacska a jobb alsó 2-esKép
Most úgy néz ki, hogy alul van 4, felül 1.

Kistesó:
én is nagyon vacilálok, hogy is lenne jó. Ráadásul tegnap olyan hányingerem volt, hogy frászt kaptamKép
Én alapból 4 év különbséget szerettem volna. A kedvesem szerint már most álljunk neki a tesónakKép

Szóval Meli, egy cipőben járunk. Itt sztem nem lehet okosnak lenni, úgyis az lesz a legjobb, ahogy lesz. Ezt megaszontam, de így gondolomKép

Andi,
Nagyon édes a Peti a képeken, milyen huncut kópéKép
Drukkolok, hogy sikerüljön az éjszakát átaludnotok.
Én jókat hallottam az aludj jól gyermekemről, sztem én ösztönösen hasonlóan csináltam Dorkánál még 2 hós korában át is alussza az éjszakát azótaKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok !

Gyorsan elújságolom a nagy hírt. Nekünk legalábbis még az, hogy Alexa eljutott a felállásig. Egyik nap felállt, de leülni már nem tudott, de tegnap aztán már minden elképzelhető helyen felállt és már a popóját is sikerült leengednie. Kép Olyan aranyosan vigyorgott közben, mintha azt mondta volna "nézd, én már mit tudok !"
Fogacska még sehol, mégcsak nem is duzzadt.Kép

Andi:
Nagyon aranyos a kisfiad ! Olyan édin vigyorog Kép Éjszakai alvási problémáink szerencsére nekünk sincsenek, nappali annál inkább. Alexa 6-kor ébred, szopi után még max. 1 órát alszik vissza, aztán napközben ha jó napja van, akkor 2X 1/2 óra, teljesen kiszámíthatatlan időpontokban.Kép

Meli :
Nálunk is 5 év van a 2 lányka között. Ha Anettnek (decemberben lesz 6 éves) jó kedve van, nem is gond, mert elszórakoztatja Alexát (8 hónapos), aki nagyon élvezi, de ha nincs olyan kedve (pl. fáradt v. "nagylányos" dolgokat szeretne csinálni, pl.rajzolni), akkor viszont mindent elkövet, hogy sírásra bírja Alexát. (kiveszi a játékát a kezéből, eldugdossa a többit stb.) Hát ez a nyár nem volt egyszerű, de lehet, hogy csak én nem voltam rá felkészülve rendesen. Ha szórakoztattam őket, nem volt gond, csak ha kellett vmit csinálnom, pl. többnyire főzni, akkor vkinek mindig volt vmi problémája.KépKisebb korkülönbségnél viszont nem lehet elmagyarázni a nagyobbnak, hogy van olyan amit nem lehet a kicsivel csinálni. Ezt legalább egy 5 éves már megérti.
Egyébként nekem egy 9 évvel idősebb bátyám van, ami nagyon sok különbség, viszont anyai szemszögből biztos jó. Az én szemszögemből nézve, nem volt közös gyerekkorunk, és már 18-20 éves voltam mire megtaláltuk a közös hangot, ami most nagyon jó, de sokat kellett rá várni.Kép

Most csak ennyit sikerült írnom, mert Alexa felébredt.Kép

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy tetszik neketek Peti fiú.
Most nem ilyen mosolygós, összeszedte az első betegségét, méghozzá a füle gyulladt be valszinKép Ma egész nap csak sír és nyögött. Ha holnap is lázas lesz el kell kezdeni az antibiotikumot. Nem vagyok boldog, dehát nincs mit tenni. Nagyon lázas 2 napja. Kép brühühü

Tünde!
Gratula a felálláshoz!
Nálunk is 5 év van a két gyerek között, és egyszer Kitti is "beszólt" Petinek, valamiért sír, már nem emlékszem miért és pont nem volt időm azonnal odamenni hozzá, és akkor Kitti rossz hangulatban volt és azt mondta neki, hogy: Anya most nem jön és ordíthatsz ameddig csak akarsz!
De ezt valahogy olyan gonosz hangsúllyal mondta, hogy annyira szíven ütött vele, hogy még a könnyeim is elindultak és jól beolvastam neki, (kicsit felkaptam a vizet!) hogy így nem beszélünk a Petivel, és én soha nem mondanék neki ilyet, és neki sem mondtam amikor ő kicsi volt stb. Úgy látszik ez hatott, mert ez már kb. 3-4 hónapja volt és azóta nagyon kedves vele. Persze mivel ma is elég sokat sírt Peti, és Kitti nem hallotta a tv-t, többször szólt hogy vigyem már ki ezt a bőgőmasinát, de aztán látta, hogy mennyire kivagyok és akkor mindig segített megnyugtatni. Szóval egyre rendesebb vele.

Na, most megyek, puszika a nagyfiúknak és nagylányoknak!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok,
most találtam ezt a topikot, és, ha elfogadtok, akkor jelentkeznénk hozzátok felvételre.

Van egy 8 hónapos fiacskám, nagyon aranyos sztem.

Krisszit, és Ágiboszit már ismerem is egy másik topikból, de, hogy eddig benneteket miért nem vettelek észre?
Hát igen, kicsit szétszórt vagyokKépKép
<!--attachment: mi_ketten2-105440.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*257.9**mi+ketten2%2ebmp --><center><pre>
Kép
mi ketten2.bmp (257.9 k)</pre></center><!--/attachment-->

szóval, ilyenek vagyunk mi ketten.

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk! VIzsga sikerült, jól kipurcantam a nap végére. Szabolcs és Apa kipróbálta, milyen reggel héttől, délig nélkülem, meg főleg cici nélkül... Azért állták a sarat, ügyes fiúk voltak. Szabolcs bűbájos volt Szegeden végig, az összes családtaggal folyamatosan huncutkodott, és nem fél már senkitől! Hiába, öregszik a gyerek... Úghyogy nem félek a lepasszolástól, remélem, a tejtermelésnek sem fog ártani...

Andi! Klasszak a képek, bár én nemrég élőben is tapasztaltam, milyen szép és huncut a jógyermek... Gyógyuljatok gyorsan, olyan vacak, ha egy ilyen kis maszat beteg... Aludj jól: nem beszéltünk még erről? Szívesn megosztom az összes tapasztalatom veled...

Meli! Na, képzeld el, közben a férjem tegnap előtt este kibökte, hogy hát ő osztott-szorzott, és mivel télen lehet, hogy lesz egy kis plusszbevételünk, amiből a tartozásainkat ki tudjuk fizetni, és még félre is tehetünk belőle, ő mégiscsak úgy gondolja, jöjjön a kistesó. Mondtam, hogy jó, várjuk meg, tényleg lesz-e plusszpénzünk, és én még így is várnék, hogy a diplomám biztosan meglegyen, mert még egy gyerek mellett is félek a tanévtől... (tanítási gyakorlat, szakdoli, államvizsga, nyelvvizsga...) De azért oloyan jó kedvem lett a dologtól!
Fulescsacsi
 


Eszter gratulálok! Ügyi vagy!!!

Ja, amúgy sziasztok!
Manóka üdv. köztünk, én már olvastalak valahol, talán a Pöttömökben? NEm csak te vagy szétszórt!
Ez tuti!
Olyan álmos vagyok,még köszönni is elfelejtek!

Igen, emlékszem hogy a "módszer" címmel írtál anno, ha elküldenéd nekem magánban, vagy ha a többieket érdekel ide, nagyon jó lenne, vagy visszakeresem, de most hulla vagyok!

Peti egész nap nyüszögött, fáj a fülecskéje, de ha ölben van akkor nem, és ha tolom a kocsiban akkor sem, szóval kicsit kitoltam vele, mert a szobában tologattam egész este!
Elkezdtük az antibiotikumot, mintha már hatna is mert már nem olyan magas a láza.
Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Manóka! Üdv. tőlünk is! Mesélj a kisfiadról!

Andi! No, hát annyi volt, hogy egyetlen nap alatt sikerült a dolog, az az este borzalom volt, negyven perc üvöltés, majd ültéből előredőlve aludt el. Onnantól elaludt este egyedül és aludt hatig. Mígnem elkezdett ötkor ébredni. Nem baj, kapott cicit, aludt tovább. Aztán egyik napról a másikra nem aludt el egyedül sehogy, csak cicin. Majd mégegyszer ébredt, néha háromszor is. Most így állunk: este nagyon elfárasztom, csak akkor megyünk lefeküdni. Nem alszik el teljesen cicin, csak félig, az ágyba kerülve sírni kezd, de pár másodperc, perc után elalszik. Általában csak öt, fél hat körül ébred, néha ájfélkor is. Viszont az öt óra körüli ébredés után nem hajlandó az ágyában aludni, csak velem. Akkor alszik még akár két-két és fél órát is. De találtam egy jót neked. http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=279&post=341345#POST341345
Olvasd el, meg itt találsz pár hsz-t az Aludj jólról is.

Ma voltunk az első Ringató foglakozáson. Szabolcs jószokását nem elhagyva megpróbálta szétüvölteni... Ki is kellett mennünk. Remélem, jövő héten jobban sikerül, nem tudom, mi nem tetszett neki, mert az odaúton nagyon vidám volt, és ahogy kijöttünk az épületből megintcsak. Olyan nehéz eligazodni rajta...

Ma a szüleim elmondták, hogy nekik teljesen terhes az unokázás, ne is számítsak rájuk ilyen téren. Eddig is voltak célzások, de azért borzasztóan rosszul esett. Egyszerűen semmi segítségem nincs, és már elegem van abból, hogy mindig szalad a lakás, és sehová sem tudok elmenni... Pedig fájt a fogam a Diane Krall koncertre - nem mintha meg tudnánk venni a jegyet... -, nagyon irigyellek Krisz, hogy ki tudsz mozdulni! Nem bizarr, hogy van öt nagyszülőnk, mert nekem van nevelőanyám, meg szülőanyám is, és mégis így vagyunk? Anyámra nem merném bízni, ugyan imádják egymást, de ő elég vacakul van egészségileg, Péter szülei nem hajlandóak eljönni hozzánkk, pedig ingyen utaznak, az enyéim meg...

Benéztem az NLC-n a 2003. novemberi babás topikba. Hát ott már mindenki jár, meg beszél, meg mit tudom én. És még azt hittem Szabolcs milyen jól halad...

Jaj, Apa hétvégén itthon lesz, megyünk a barátainkhoz Gödöllőre holnap, remélem megjavul a kedvem!

Apropó, Andi! Megvan neked a babaúszásos Kriszta telcsiszáma? Nem találom, pedig kéne, mert ugyan azt mondta, az aug. 23-ás héten már lesz úszás, de mi hiába mentünk múlt héten, nem volt ott senkiKép. Ehéten nem megyünk, de jövő héten már szeretnék. Ti?

Többiek! Hol vagytok?
Fulescsacsi
 


Haliho!

Fulescsacsi, gratula a vizsgádhoz, ezek szerint nem omlik össze a világ, ugye? Kép

Nagyon nehéz lehet nagyszülői segítség nélkül! Nem is tudom, mi lenne, ha nem lenne (biztos megoldanám valahogy, de lehet, hogy már befordultam volna néhányszor) Úgyhogy minden tiszteletem a tiéd.

Figyelj csak: ne higgy el mindent, amit a másik mond: minden baba megy már a novemberi topikban? Tudod, mikor hiszem el! Nekem volt egy "barátnőm", akinek egyidős a kislánya a fiammal. Na, annak már kéthetesen azt mondogatta a kislány: ku (kutya)...
Úgy jó, ahogy Szabolcs fejlődik, minden megy magától. Én nem szeretem, ha valaki túllicitálja a másikat "gyerekben". Az én fiam nem volt még hat hónapos, amikor felállt, de igazából csak 11 hónaposan indult el. Paráztam, hogy ez a gyerek nem fog elindulni soha. A babaszobai mit tud a gyerek szerint 11 hónaposan már két szót tud a gyerek, sőt megtanul egy harmadikat is. Az én fiam csak azt tudja: dadada-dáda...De egyáltalán nem aggódom.
Andi! Hogy vetted észre, hogy fáj a füle a kicsidnek? Tényleg sikítóan sírnak ilyenkor? (olvastam), vagy odakapkodott a füléhez?

Mi az a Ringató foglalkozás, FCs?

Manóka! Nagyon aranyosak vagytok! Mesélj magatokról!

Képzeljétek, ma este Benjamin fiam lefejelte a fürdőkád szélét és felrepedt a szeme sarka! Annyira kell rá figyelni, hogy nem igaz! Tegnapelőtt belefutott az ágy sarkába (még azért nem olyan stabil a járás..), így felrepedt a szája, plusz van egy jókora karmolás az arcán, amit a betört körmével álmában ejtett magán. Képzelhetitek, mit gondolnak rólam, ha viszem sétálni a gyereket az utcán... Kép

Tünde, könnyebb a második kislányoddal már, mint az elsővel volt? Tényleg tapasztaltabb az ember, vagy ugyanolyan új kihívás hogy mégiscsak kettő, és mégiscsak mindkettő más-más személyiség?

Jó éjt,

-Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Vasárnap megyünk végre úszniKép, alig várom. Ma is akkora pancsolást csapott Dorka a fürcsinélKép

Fcs,
gratulaKép
ne foglalkozz az nlc-s topikosokkal, sokan túloznak a teljesítmény ügyben. Más részről pedig az ember óhatatlanul összehasonlítja a saját gyermekét a többiekével.

Dorka ma is 2 akkorát esett, mondjuk én jobban megijedtem mint ŐKép
Már nagyon bátran járkál, az egy kézzel kapaszkodva járást ma kezdte, de nagyon sokat haladt. Az egyedül járástól még messze járunk.
A beszéd pedig főleg halandzsa szöveg. Néha mond pá-pá-t, de ritkán egyszerre az integetéssel, előfordult már apapapa apáraKép(hú de örült neki), hintázásra ta, a labdára meg abda. És ezzel kifújtKép

Na megyek mert anyósom csinált nekünk egy csomó hurkát, csak győzzem elpakolniKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Dirtha! Persze, igazad van ebben a fejlődés-ügyben, de ma valahogy olyan hüle vagyok. Szabolcs tündéri kölök, nagyon ügyes, például már visszagurítja a labdát, meg tologatja az autót. És nagyon klasszul közlekedik négykézláb, meg kapaszkodva. És humora van, és nagyon huncut, már tud rosszalkodni isKép.

Amúgy ahogy megállnak támasz nélkül, mennyi idő míg elindulnak? Vagy ez is változó?

Klasszul festhet BenjaminKép. Érzem, rám is ez vár, Szabolcs már most olyan minden lében kanál...

Ja, a Ringató olyan zenebölcsiszerűség. Nagyon klassz amúgy, remélem, Szabolcs is rájön hamarosanKép.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Meli!
Üdv itt.

Fülescsacsi!
Vizsgához gratula. Kép
Szülők nem semmik. Nálunk sokat dolgoznak, de ha szabadok, szívesen vigyáznak a gyerkőcökre.

Dirtha!
Hadirokkant gyerkőc Kép

Manóka!
Üdv itt. Kép

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Fcs!
Nekem csak egy segítségem lenne, az anyukám, de jobb nem is beszélni róla! 16 km. Diósd. SOHA nem jön be, amikor Peti 6 napos volt, akkor elment (igaz előtte 1 hónapig itt volt, mert Karácsony stb. volt.) mert már nagyon vágyott haza. Azóta nem jön. Mindig van mire fogni miért.(nem dolgozik)Különben a cigizés miatt van az egész, mert itt a lakásban megkértük, hogy ne tegye!
Most 10 napja szerelik a kocsiját, mondtam neki hogy Peti beteg, erre: Jaj bárcsak lenne kocsim, hogy bemennék segíteni neked! Mondom: milyen jó hogy van mire fogni!
Amikor nála vagyunk akkor sem foglalkozik 10 percnél többet Petivel. Mondjuk Kittivel se. Kép Igaz, főz ránk sokat. Mert ugye én úgyse tudok egy normális kaját elkészíteni egész héten. Kép

Na, most jól kipanaszkodtam magam. Nem baj, én már akkor megfogadtam, hogy nem fogok törődni vele, amikor én 30 évesen terhes lettem ő kijelentette, hogy még nem érett a nagymamaságra!
Igaza van.

Bocsi, kicsit "felindult" vagyok! Kép

Keresem a telcsiszámot, lehet hogy kidobtam?

Megvan! 30/900-6725 Tőled kaptam!
Legalább valami hasznomat is veszed! Kép

Jösz szervezkedni? Hétfőn vagy kedden tali!

Amúgy én kb. Januártól szeretnék vállalni 1-2 gyereket Peti mellé vigyázásra. Kittivel is csináltam, igaz ő akkor már 2 éves volt. Bár elég messze laksz tőlem, azért hetente 1x,2x elhozhatod majd Szabolcsot, ha van kedved! Íme a bizonyíték: Kép http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=282&post=56794#POST56794

Beszéltem Éviékkel, hétfőn már talán hazajönnek!

Puszi mindenkinek!

Andi
andi68
 
 


sZIASZTOK,

Most kicsit kivagyok, 2 napja nem bírok a fiammal, a férjem meg dolgozikKép

Fülescsacsi,
csak isméteklni tudnálak, szalad a lakás, van egy kazal vasalnivaló, kaja is kelleneKépKép

Fiacskám Imike, 8 hónapos volt 30.-án, mászik,és felkapaszkodik állásba, de onnan sírás.
És most is, a vezetéket akarja megrágni áááááááááááááááááááááááá
4 kis fogacskája van, azzal igazán nagyokat tud belém harapni, meg húzza a hajamat.
Tényleg,. a ti babóitok csinálnak ilyeneket, vagy csak az én fiam ilyen?

folyt köv

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!
Ma én is ki vagyok vagyis necsak maKépAnnyira fáradt vagyok a férjem 4 napja elutazott ma jjel jön de úgy érzem már egy kicsit elég.Zsófi egyxszerűen állandó törődést igényel mostanában még a lábamat is fogja hogy ne lépjek nélküle sehova!!!
Képzeljétek megy egyedül!!Annyira édes hogy majd meghalok!És nagyon büszke magára.Pedig pár naoja még a fél kézzel való sétálás is döcögve ment és egyszer csak magától elindult!Tündéri.
Egylbként nagyon nagy színésznő elképesztő nem is gondolttam,hogy ilyen kisgyerekben ennyi huncutság lehet!Tündéri csak már olyan nehéz egyedül.Persze Anyukám itt lakik a házban és sokat segít de azért mégsem rángathatom állandóan!
Szörnyű lehet annak akinek nincs segítsége őszinte részvétem.
A babkérdés nálunk még mindig nagy dilemma de azt hiszem el fogok kezdeni dolgozni bár anyagilag nem lesz egy nagy durranás.Az ügyvédjelöltek minimálbért kb nettó 47000 forintot kapnak..jó mi?Szuper kilátások.De úgy érzem nem lóghatok a levegőben és kezdenem kell valamit.Úgy érzem felelőtlenség lenne most még egy baba de lehet hogy tévedek.....a fene tudja.
Milyen találkozót szerveztek?
Az én lányommég semmi értelmeset nem mond csak halandzázik össze-vissza de azt nagyon aranyosan!
Most megyek mert hulla vagyok de holnap is jövök!Sziasztok és üdv az újaknakKép
meli
 
 


Meli,
látom, akkor nem vagyok egyedül,és nem javul a helyzet később semKép
Este a férjem munka után 2 órát bírt a gyerekkel, aztán vitte fürdeniKép
Mostanság mindig olvas, és aztán megeszegetné az olvasnivalót, ha hagynám, bár, sztem ma ment le egy falatKép

A munka- gyerek dilemmádat megértem, én is vágyódok vissza, de már nem vok olyan fiatal, hogy sok évet kihagyjak a 2 gyerek között, meg még 3.-at is szeretnékKépKép

Jó éjszakát nektek,

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Most rohanva írok!
Meli, egy Demonstációt tervezünk, erre lesz a tali, kedden. Amennyiben érdekel egy kicsit, gyere át ide! A többiek is!

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=284&post=342070#POST342070

Már csak 2 hét!!!!!!

Üdv.
Andi
andi68
 
 


SziasztokKép

Az olvasó üzemmódból kicsit átkapcsolok irásba isKép

Manóka üdv közöttünk itt isKép Mekkorát nőt már a fiad ahogy igy nézegetem a képeket, ugy rohan az idő. Csatlakozom hozzád, hogy ne légy egyedül, Dani állandóan a hajam huzgálja, élvezi hogy hosszu és van miben csimpaszkodnia. Valamint állandóan harapdál, ez legfőképpen a cicizés közben nagyon gáz, és amikor rászolok elkezd röhögni, de persze ugy hogy közben el nem engedné a mellbimbómat, sőt néha még alkalmaz hozzá egy kis rongyrázós technikát is, mint a kiskutyusok. Mondanom se kell hogy ilyenkor nem a mennyekben járok, már kérdeztem máshol is hogy mivel lehetne leszoktatni erről, mert hiába szólok vagy néha koppintok rá, ugyanugy csinálja.


AndiKép
Ha nem lesz aznapra programunk, akkor mi is csatlakozunk majd hozzátok. Tényleg baromi rossz hogy annyi lépcsőn kell levinni a kölköt babakocsistul mindenestűlKép
Anyu és cigizés nálunk is hasonló, én mikor terhes lettem leszoktam a dohányzásról, azóta se gyujtottam rá, párom nem dohányzik, egyedül a családból anyu az aki fujja és ugye nálunk nem lehet a lakásban rágyujtani, talán ezért is jön át kevesebbszer, mert otthon ott szivja fujja ahol akarja.
PEti füle meggyógyult már? vagy még mindig fáj szegénykének?



FcsacsiKép
Gratula a vizsgádhoz és kitartás a többihez, már nem sok van hátraKép
Nagyszülői segitségKép Nálunk se sokkal fényesebb a helyzet, anyukámat csak öt perces nagyinak hivom, mert annál többet nem igen tud foglalkozni Danival. Elméletileg egy telken lakunk, külön lakrészben, tehát ha van kedve bármikor átjöhet vagy én átnézhetek, ez ritkább... Talán ha kicsit nagyobb lesz a kölök akkor jobban tud vele foglalkozni.
Anyósom nagyon lelkes nagyi, kuszik, mászik a gyerekkel, csak nála a kajával kell résen lennem, mert képes lenne bármivel megetetni a gyereket, azzal a felszolamlással hogy csak egy kicsit adtam neki... meg hogy az ő gyerekei ilyenkor már mi mindent ettek... Aposom multkor meg is jegyezte hogy mért szoptatom még a gyereket, aztán elmagyaráztam neki hogy ez az én dolgom....

MeliKép
De édi lehet Zsófi a menésselKép Az egész napos törödés nagyon fárasztó tud lenniKép Hála nálunk azért van hogy egy két órát eljátszik még magában nélkülem is. A szinészkedés az elemük, annyira édesek ahogy tudják hogy rosszat csinálnak mégis teleszájjal mosolyognak hozzá.

MAgdiKép
Azért többet is irhatnál magatokrólKép Ez jó gyorsvonatnyi bejelentkezés voltKép

KriszKép
annyira édi Dorka a képekenKép A pápá nálunk is ritkán megy együtt az integetéssel, a halandzsa az a sztár még, néha olyan hangosan és reklamálóan tud dumcsizni hogy az csak naKép
Nem kell sok hidd el és az egykezes kapaszkodásból már el is indul, csak légy résen, és utána már tényleg nincs megállás, minden másodpercben vele lehetsz majdKép
Milyen volt az uszás?

DirthaKép
Szegény hadirokkant fiadKép El tudom képzelni mit gondolhatnak ha mentek sétálni, Dani nálunk multkor lefejelte az orromat, én csillagokat láttam, neki meg lett egy monoklija a szeme alatt, másnap meg a kisszékben bukott orra, erre a monokli alá lett még egy kék csik is. Mikor meglátta a párom, rögtön mondta hogy ha valaki meglátja a kölköt igy tuti hivja a családvédőket hogy verjük a gyereketKép Brutális szülök gyerekeKép
Ami meg a kinek mit csinál a gyereke szerintem a legnagyobb butaság ezzel versengeni, és talán a fele sem igaz amit leirnak, csak a ne maradjak le szellem hajtja őketKép Volt olyan topic ahova egy jó ideig én se irtam, mert nem akartam hogy bárki rosszul érezze magát ha azt olvassa hogy az én fiam már áll és kapaszkodva jár kell, pedig még csak fél éves, nincs két egyforma babóca, mindegyik máskor csinál dolgokat, de egy idő után a gyorsfejlődésüek is lelassulnak és kiegyenlitődik a fejlődés.

TündeKép
Gratula a felálláshozKép Nem baj az hogy még nem bujt ki az a fránya fogacska, minél később jönnek annál erősebbek lesznekKép Ha egy kidugja a sarkát már csöstűl jön vele majd a többiKép
Nálunk az öcsém és én közöttem 4 év van, de soha nem jöttünk ki, sajna most nagy lovakként semKép Lehet hogy ha hugom lett volna jobb lett volna.
Azért nagyon jó hogy ha van kedve a nagyobbnak akkor eljátszik a kicsivel, és igazad van, hogy sok mindent el tudsz neki magyarázni és bátrabban lehet együtt hagyni őket, nem kell félni hogy éppen mivel eteti meg a kicsit amivel nem kéne, vagy nem okoz neki valami fájdalmat véletlenül.
Mi is sokat vacilálunk a korkülönbség kérdésen, szeretnénk tesot, de nem tudom mi lenne a jobb, főleg a saját tapasztalatomból...

Minden uj fogacskának nagy nagy gratula és a felállások, sétálások se maradjanak ám kiKép

Magunkról csak annyit, hogy megtanultunk tapsikolni, ha van kedvünk akkor kacagva csapkodjuk a mancsinkatKép Fogak száma nem változott, felül és alul is kettő, de azzal aztán tudunk harapniKép A félkezes kapaszkodós variációs felállást probálgatjuk több kevesebb sikerrelKép Viszont a nagyágyról már elég ügyesen letudunk jönni, anélkül hogy baj történne.
Ráhagyni Danit senkire nem tudom, igy bárhova megyek cipelem magammal, nagy ritkán van ha anyosnál vagyunk hogy egy két órára el tudok szabadulni, de ilyenkor is ő jár a fejemben hogy mit csinálhat éppenKép

Most megyek mert megy a reklamáló halandzsa a játék hegyek mögülKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk a nyaralásból, elkezdek visszaolvasni, ha lesz egy csepp idQm-rólunk annyit, hogy eléggé beindult az evészet, fQzök-sütök, boltba járok, mint egy Qrült, keresem a recepteket égen-földön, mi lenne a legfinomabb falat...
Mi is álldogálunk, lépegetünk kicsiket a székek, asztalok mellett, fogacska 6 van egyelQre.
Most mennem kell, jövök este,

puszi mindenkinek


Éváék
rizike
 
 


Sziasztok!
Most jobb a hangulatom megjöttt a férjem még kozmetikushoz is eljutottamKép
Lenne egy kérésem ha valaki tudna abban segíteni.hogy milyen szülinapi tortát lehetne sütni???Zsófi vasárnap egy éves és nekem gőzöm sincs mit csináljak pedig imádok sütni-főzni.
Légyszi segítsetek ha van valami ötletetek.
Most nem tudok sokat írni,mert holnap megyek angolra és még át kéne nézni.........
FCS:lyan jó útmutatást írtál a kép profilba tételére el is jutottam idáig de a végén kiírta a gép hogy túl nagy a kép.na innentől meg voltma lőve úgyhogy válzozatlanul homály fedi a kilétünket akaratomon kívülKép

Most megyek sziasztok és jó babázást mindenkinek!
meli
 
 


Meli!
Itt van a tortarecept:

tejmentes 1eves szülinapi torta, francia almatorta, de persze más gyümölcsből is jó

20dkg liszt, 10 dkg (tejmentes) margarin (persze vajból az igazi, de ugye mindenki azzal főz, ami jár nekiKép, 1 tojássárgája és annyi víz, hogy szépen összeálljon nem túl kőkemény tésztává, fél óra pihentetés után többször nyújtani, és belesimítani sütőbe (a gyümölcstorta alapba a legjobb), jól megszurkálni, és 10-15 percig elősütni, kicsit színt kapjon,
eközben 4-5 szem almából kevés vízzel kompótot főzni (fel csomag vaníliás cukor nem árt bele, fahéj és cukor csak ha már szoktatva van hozza a gyerkőc, nálunk az nem volt), villával összetörni a sűrű kompótot és rásimítani a tésztára és 2 (vagy 3) almát egész vékony szeletekre vágni, és azt szépen csinosan elhelyezni körkörösen, be a sütőbe, kb. 30 percig meg sütni,
nálunk cukormentesen gyerkőc és a felnőttek is értékelték.

Ez a torta már teljesen letesztelt, végigment a "Friss babák" topkion is. Kép

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Hm, Magdi, nem hangzik rosszul, meg fogom csinálni én is!

Meli, az én kisfiam jövő pénteken lesz egyéves, azt a tortát készítem el neki, amit mindjárt elküldök email-ben neked, mert kicsit hosszú lenne leírni itt, nem áttekinthető, meg nem mindenkit érdekel!

Képzeljétek, a kisfiam eljutott arra a szintre, hogy csak megy, egyáltalán nem mászik. És ma úgy megijedt a kukásautótól, hogy fél óráig nyugtatgathattam. Azt hiszem,megvan a mumus, amitől félni fog...

Ági, gratula a tapsikolós Danihoz, Benjamin egyetlen egyszer sütött kalácsot, azóta sem hajlandó.

Magdi, mindenben törekszel a cukormentességre? Én is igyekszem, de néha azért becsúszik egy-egy túrórudi. De nem is azért van oda, hanem a ropiért!!!

Pusz,

*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Megint Szegeden jártunk, lassan a fiam is kész egyetemista lesz!

Újdonságok: megtanult cuppogni, már tudja, hogy puszinak hívják, de csak a levegőbe csinálja, arcra nem... hetedik fog, bal felső hármas nagyon gyanús, bár megnézni nem engedi, de én látni véltem valami kis fehéret, holnap megpróbálom megvizsgálni alaposan... (Alul két fog, felül öt???????) Taps: Szabolcs már jó ideje tapsol, illetve most egy ideje megint nem, de kérésre nem igazán, csak úgy magának, de jó csattanósat... Ja, és még elutazás előtt megismerkedtünk pár tündéri kiskutyával a Népligetben. Szabolcs egyáltalán nem félt tőlük, olyan nekivaló méretűek voltak, teljesen elképedtem, ahogy a kutyák is hagyták, hogy nyúzza őket, de ő sem tartott a kutyáktól egy cseppet sem...

Meli! Ja, hát előbb le kell kicsinyíteni... Én az InfranWiew-t használtam, Ágiboszitól, vagy Krisztől kaptam linket a letöltéshez, jó is, hogy mondod, mert kellene nekem is, ugyanis, az újrainstallálásnál az is elveszett sajnos...

Éva! Végre itthon vagy! Már Sami hiányom van! Sikerült a vizsgáidat megcsinálni?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Bocsi hogy így eltüntem, azt hiszem a demo-ig nem nagyon lesz időm magánügyben írni, nem is gondoltam, hogy ilyen sok intézni való lesz! Már vannak szórólapok is, akit érdekel tudok küldeni emilben és társadalmi munkában lehet osztogatni! Kép
Persze csak annak akinek van kedve.

Petinek már meggyógyult a füle, nekem van egy olyan gyanúm, hogy nem is az fájt neki, csak szokásból tapogatta. Most meg egy olyan furi dolgot csinál, hogy ha hozzászól valaki, akkor behúzza a nyakát, a két válla közé, és a fejét oldarlra hajtja, annyira cuki!

Mindenkinek jó hétvégét, puszi a csemetéknek és MELI:
Kép
BOLDOG SZÜLINAPOT NEKTEK!!!!!!!!!!!
andi68
 
 


Sziasztok!

Dirtha!
Öööööööööö,izé... én nem hajtok a cukormentességre, csak amikor küldték nekem a receptet, benne volt és én benne felejtettem. Kép

Meli!
Boldog szülinapot Zsófinak.Kép

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!
Nagyon köszönöm az ötleteket nagyon kedvesek vagytok!!!!És a képeket is köszönjük!!!!!!Olyan cukikKépMég nem tudom melyiket csinálom de valószínű az almásat mivel nálunk eddig nem volt tejtermék adva Zsófinak,mert én tejfehérje allergiás vagyok(ennek ellenére mindet eszem és állandóan ekcémás vagyok) szóval hirtelen nem hiszem hogy jó lenne ennyi tejes dolgot adnom neki.....
Képzeljétek Zsófi már teljesen egyedül jár annyira édes.Jobbra balra közlekedik a lakásban és annyira élvezi!
Nálunk is megy a cuppogás puszi gyanánt és ő sem akar arcra adni......milyen egyformák ezek a kis huncutok.
Vettünk neki közösen egy amolyan hintalóféleséget a szülinapjára remélem örülni fog neki.Jópofa mert le lehet szerelni az aljáról a lovacskát és akkor "motorként" funkcionál van 4 kereke.Haláli nagyon édes.És nem szőrös mert attól írtózom hanem műanyag így legalább könnyen tudom majd tisztántartani.Kíváncsi vagyok mit fog szólni az is lehet hogy belöki a sarokba és rá se néz majdKép
Olyan rossz hogy már korábban sötétedik úgy sajnálom hogy jön a tél és egy csomót kell majd a lakásban lenni.Az öltözködéssel már most is gondban vagyok hogy ne fázzon meg de agyon se öltöztessem....
Most megyek mégegyszer köszi a segítséget!Ja még egy fontos kérdés!!!!Ti beadatjátok a babáitoknak az agyhártyagyulladás elleni védőoltást???????
Köszi a válaszokt puszi mindenkinek
meli
 
 


Sziasztok!

Mi is boldog szülinapot kívánunk Zsófinak!!!Kép
Képzeljétek, nálunk új mánia van, Sami minden lámpát meg akar fogni, úgyhogy a fejem felett tartva közlekedem a lakásban, meg a jármqveken, és kezdek is szépen bicepszesedni, mert 11 kiló a lelkem. Nálunk most egyébként a gombás rántotta a szuperkedvenc!
Fcs, gratula a szigorlathoz!Mi lesz ezzel a félévvel? Iratkozol?
Mennem kell, a szobáig ér a mosogatnivaló!
Írjatok, hova lettetek?

Éva
rizike
 
 


Sziasztok!

Meli! Boldog szülinapot Zsófinak! Sajnos döglődik a gépünk, holnap végre talán teljesen megcsinálja a férjem, de holnap biztosan nem leszek fenn a neten. Azért remélem, majd látunk valahogy szülinapi képeketKép. Oltás: hát én a kötelezőkön kívül semmit sem szeretnék, de még változhat a véleményem...

Éva! Beiratkozom, már válaszotottam konzulenst, a szakdoli témám is megvan, jó kis zűrös év lesz, főleg, mert belevágunk a házvásárlásba! Jövő októberben ki kell költöznünk a lakásból, amiben lakunk, és a családi kupaktanács úgy döntött, akkor ne hurcolkodjunk tovább albérletről albérletre, hanem vegyünk sajátot. Aztán Péterrel meghánytuk vetettük, hogy kis ház vidéken, vagy kislakás a városban, és az előbbi mellett voksoltunk... Kaja: Szabolcs még nem kap gombát, azt mondják, nehezen emészthető, ezért bár mi sokat eszünk, de az ő részéből kiszedegetem. Tojásból még mindig csak sárgáját kap. De a tejet, tojásfehérjét, gombát kivéve voltaképpen mindent eszik. Ma kapott egy kevés paprikát a lecsóból. Nagyon ízlett! Mikor találkozunk????? nem mintha túl sokat lennénk Budapesten, de valamit csak összehozunk.
Fulescsacsi
 


Sziasztok,
látom, még mindenki kihasználja a jőidőt, és kint vagytokKép
Meg, gondolom, ti is úgy vagytok, hogy addig van nyugalom, míg alszik a gyermek. Legalábbis nálunk így van, egyedül az erkély tíltott terület számára, máshová mehet a lakásban, amit meg is tesz, mászik folyamatosan, és mindenhol feláll.
Ma vettünk is egy kiscipőt neki, de egyenlőre még nem nagyon szeretiKép

Fülescsacsi,
én is most folytatom a sulit, jó, hogy írtad, nekem is kell konzulens, már majdnem el is felejtettemKép

Most, hogy a szülinapi tortáról írtatok, nekem is eszembe jutott, hogy már csak 3 hónap van addig, fiacskám dec. 30.-án született,de én mindenkép szeretném majd külön megünnepelni neki, hogy ne fojjon össze a karácsonnyal.

Ágiboszi,
köszi, megnyugtattál, néha már azt hiszem, hogy biztosan az én fiam nagyon rámenős, mert mindenkihez megy, és hajhúzáson kívül mostanság az orrharapás is nyerőKép

na, mentem, most van egy kis nyugalmam, apa elvitte sétálni a fiútKép

manóka

manóka
manóka
 
 


Sziasztok!

Csak egy percre ugrom be, most jött el a pillanat, amikor a lakásban mindent fel kell pakolni másfél méter magasra-ez bele fog telni egy kis idQbe...
Fcs, szerintem jól döntöttetetek!Valószínq egyébként, hogy Sami sem innen fog suliba járni-de hogy hová megyünk, még homály fedi. Jó lenne 2-3 éven belül elhúzni innen a csíkot, már most fulladozunk.
Mi a helyzet a dekupázs klubbal? Emlékszel, hogy megbeszéltük? Jó lenne pár képet csinálni-meg kirándulni, annyira szép most az idQ. Írj mélt,
ha van Pesten szabad napotok.
Manóka, a kiscipQ nálunk is ellenszenv tárgya-elQször is alig tud még szegénykém mozogni benne , felállni, másrészt mi az, hogy a kisnadrág meg a póló után még egy dolgot felszuszakol Anya??!!
Azt mondják, lassan kell szoktatni, pár perc, félóra, óra a cípQben...
Konzulens,jó hogy szóltokKép

Éváék
rizike
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom, sok a "kisdiák" anyuka. Annyira nem irigyellek benneteket, én az utolsó évet szinte végigszenvedtem a szakdolgozat írásával. (a felénél összetépte a konzulensem, aztán meg annyira tetszett a végeredmény, hogy disszertációt akart tartatni velem az helyi egyetemi napokon) Szóval brrrr....

Benjamin fiam pénteken egyéves. Vettünk neki egy húzható, zenélő, kockákkal teli elefántot, de annyira borzasztó a hangja (helyben nem lehetett kipróbálni), hogy feláll a szőr a hátamon, ha meghallom. Félő, hogy megijed majd tőle, és ez a játék felsorakozik a kukásautó mögé mumusnak.
Úgy várom, hogy egyéves legyen, várok a csodára, hogy talán egy éjszakát végigalszunk. pedig tudom, hogy nem így működik, de hátha...
A fogzása másfél hónapja folyamatos, rágja az öklét szegénykém félálomban éjjel, úgyhogy kelünk 2-3szor.

Manóka, a Te manókád akkor majdnem szilveszteri baba! Akkor csupa ünnep karácsonytól!!! Néztem a profilodban, kicsit irigyellek, hogy szülésznő vagy, de csak a hivatásod szépsége miatt, az anyagi részéről nem. Onnan magamat sem, az oktatásban dolgozom.

Meli, milyen volt a szülinap? Biztos jól sikerült!
Én beadattam az agyhártyagyull. elleni védőoltás. (talán már írtam róla, de lehet, hogy nem ebben a topikban, hogy az ismeretségi körben volt egy agyhártyagyull. -os kisgyerek, így mindenképpen akartam)

Pá,
*Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Manóka!
No, én nem felejtettem el a konzulens-választást, de mivel már egyszer előre ittam a medve bőrére, és már a vizsgáim megléte előtt beszéltem valakivel, aztán meg félévismétlő lettem, most nem siettem el, csak az utolsó vizsgám végeztével keredtem meg a tanárt...

Éva!
Írtam mélt!

Dirtha! Hú, ezzel a szülinapi ajándékvásárlással mi is gondban vagyunk. Meg az ünneplés megszervezésével is. Én úgy képzeltem el, hogy tartunk két szülinapot, egyet a családnak, egyet meg a babahaveroknak, de Apa le akar beszélni a babazsúrról. Nálatok lesz? A családival sem tudom, mi lesz, mert bizonyos családtagok nem nagyon csípik egymást, a lakásunk mérete meg főleg akadályozó tényező... A szüleim szerint meg amúgy is fölösleges most nagy buli, tartsuk meg csak hármasban, mert még nem ért semmit belőle... Még van majdnem két hónapom kitalálni, mit akarok...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Ha belegondolok a rengeteg vizsgába, feláll a szQr a hátamon!
Fcs, nem jött mél, egyik címemre sem!
A születésnapi tortán kívül nincs valami jó kis süteményreceptetek babának? Ami nem vaj+cukor+20 tojás?Kép

Éva
rizike
 
 


Éva!

Pedig mindkettőre elküldtemKép.

Annyi volt csak, hogy pénteken itthon vagyunk már, és nincs-e kedved fél tízre Ringató foglakozásra jönni az Almássyba. 2500 Ft/hó. Aztán mehetünk a Kaluzálra talizni. Jövő héten meg kirándulhatunk. De azt megbeszéljük élőben.
Fulescsacsi
 


Na, van még egy kis időm, mert csak a későbbi vonattal megyünk.

Az a problémám, lányok, hogy Szabolcs megint nem eszik. Volt már egy ilyen valamivel több, mint egy hónapja, akkor a pépes kajákat elkezdte nem enni, akkor kezdtünk el darabosabb kajákat adni neki. Most viszont látványos gyümölcssztrájk van. És nem csak az. Semmilyen gyümölcsöt nem fogad el, semmilyen formában. Barackot - eddig imádta -, kiköpi, szilvát is, szőlőt is, almát, körtét reszelve kapott, kiköpi, illetve körtét kapott darabosan is, érettebbet, puhábbat, de úgy sem kellett. Dinnyét szívesen evett, de annak lejárt a szezonja. Főtt kajákból is látványosan kevesebbet eszik, mondjuk úgy tíz kanállal egy alkalommal. Banánt eszik, ha olyanja van, de azt is van, amikor elutasítja. Szopik viszont továbbra is lelkesen, bár nekem ez is kevesebbnek tűnik a korábbiakhoz képest. Amit megeszik: paradicsom, sajt, olykor zsömledarabok, de ezekből is feleannyit, mint korábban. Lehet, hogy eddig evett túl sokat? Nekem nem tűnik a korának, mozgásának megfelelő mennyiségnek étkezésenként tíz-tizenkét falat. (Napi egy étkezés van, amikor többet eszik, de azt is nyammogva, kedvetlenül). Nem akarom erőltetni, nehogy ez a kis kedve is elmenjen, hát próbálunk derűsen állni a dolgokhoz, de azért aggódunk...

Ami eszembe jutott, hogy esetleg vashiány, de hát szokott spenótot, májat kapni, meg az anyatejben is van... Ez most kb. másfél hete tart, és úgy tűnik, közben fogbajok is vannak, bár még nem bújt ki újabb, de a tünetek megvannak azért, szóval, lehet, hogy csak emiatt van az egész, még várok egy kicsit, mielőtt orvoshoz viszem... Mondjuk, ahogy ismerem, körberöhög majd, hiszen Szabolcs tíz hónaposan tíz kiló...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcs,
ne aggódj!
Simán vannak ilyen hullámok kajailag, nyilván most összebeszéltek a manók, mert Dorka nagyon keveset tízóraizott, az ebédből 3 kanállal evett, pedig amúgy imádja. Uzsira gesztenyepürés banánt adtam neki, az jó kis kalóriabombaKép
Azért nem gondolom, hogy éhen fog halni, ahogy Szabolcs sem fog lefogyni ennyitől.
Sztem amúgy fogzás lehet a háttérben, Dorkánál legalábbis a felső fogaknál mindig így jártunkKép Hihetetlen, hogy most készülődnek a felső 1-eseiKép

Télleg, babának süti recept engem is érdekelne, vagy valami rágcsálni való keksz is jó lenne.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Kaja-sztrájk nálunk is szokott lenni, van, hogy 3 kanál étel a napi adag-ritkán, de van. Szopni viszont nagyon összevissza módon szokott most a kicsi, volt olyan nap, hogy csak egyszer, na én meg ezen paráztam be! Hogy vége, ennyi volt?!
Fcs, ezt az Almássy-dolgot kinéztem már én is, ha minden jól megy, pénteken megyünk.
Anyósom megdobott vagy 10 szakácskönnyvvel, az egyikben (Monspart Éva: FQzni jó! Móra Ferenc KK., 1981)találtam egy kis ropogtatnivaló-receptet (dió és méz van benne,én mindkettQt adtam már többször is, nem tudom, ti hogy vagytok vele, szerintem kevéssé lehet allergén, mint a gyári joghurtok meg a túrórudik...) csatolom itt:

Kép
Puszi mindenkinek
rizike
 
 


könyvvelKép
rizike
 
 


Hali!

Bocsika, nem akarok vészmadárkodni, de mézet nem az allergizáló hatása miatt nem szoktak adni egy éves korig, hanem valami van benne, de nem tudom mi, ami nem tesz jót az ilyen pici babáknak.

Diósat már Petyka is evett egy két morzsát, meg mákosat is, kedvence a lazac, a párizsi, a túrós sütik.

Krisszie, ez a gesztenyepüré = gesztenyemassza?
Egyszerűen banánnal kevered tejszínhab helyett?
Fini lehet, én magában is szeretem, de így biztos jobban csúszik. Kép

Pusz!
Andi
andi68
 
 


Andi,
ja igen gesztenyemasszát morzsolok neki villával kicsit trancsírozott banánnalKép nagy kedvenc, nekem nem is szokott hagyniKép

Ja a mézet sztem sem lehet és a darabos diót pláne. Ez nagyobb gyerkőcöknek való, de nagyon fini lehetKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Helló!

Lehet, hogy igazatok van... Én azért most megcsinálom, mégis, milyen íze lehet... Persze,a a diót ledarálva fogom belerakni, a méznek meg utánanézek, miért nem jó. VégsQ esetben lesz egy jó kis uzsimKép
Kriszi, a gesztenyemasszás banán szuperül hangzik! Kicsit töménynek tqnik, Dorka mennyit szokott belQle együltében megenni?
rizike
 
 


Sziasztok!
Jól eltűntem de estére olyan fáradt vagyok hogy sosincs erőm írniKép
A szülinap nagyon jól sikerült Zsófi nagyon élvezte bár szegénykém a tortájától enyhén csalánkiütést kapott dehát ne legyen nagyobb baja.Azt hiszem egészen jól fogta,hogy itt valami érte történik nagyon fel volt pörögve este alig tudott elaludni.Még a gyertyát is el tudta fújni addig mutogattuk neki,hogy mit csináljon.Rengeteg ajándékot kapott mindenkitől ami szerintem nem jó úgyhogy a Karácsonyt majd szépen adagolva bonyolítom le ugyanis szegényke a végén már azt sem tudta mihez nyúljon mivel játszon sokkal jobb lett volna ha van egy valami ami elfoglalja.Na mindegy ez így alakult.A tortában a tojásfehérje volt a bűnös bár nagyon picit evett belőle de úgy látszik ez is megártott.
Az agyhártyás oltást úgy döntöttem beadatom,októberben kerül rá sor de utána decemberben már jön is a 15 hónapos 2 oltás úgyhogy kivagyok.Engem ezek annyira megviselnek ráadásul el sem tudom képzelni hogy fogják beadni neki mikor egy örökmozgó nagyon erős és ellentmondást nem tűrő gyerek!!!!!!Meg fogok halniKép
Nálunk Zsófi evésével nincsen gond inkább nekem okoz problémát hogy mit adjak neki.A fő gondom az ebéd utáni időszak és a vacsora között.Nálatok mit esznek a gyerkőcök uzsonnára délután?
Gyümölcsből én még csak almát banánt és barackot adtam neki...lehet hogy mást is ki kellett volna próbálnom?És ebédre miket szoktatok adni nekik?Félek hogy nehogy nagyon egyoldalúan tápláljam és valamiben hiányt szenvedjen.Remélem tudtok meríteni tőletek pár ötletetKép
Holnap indul a sulim kíváncsi vagyok milyen lesz...
Ez a gesztenyemasszás dolog nekem is tetszk lehet hogy kipróbáljukKép
Most megyek sziasztok!
meli
 
 


Sziasztok!

Meli! Én uzsonnára ált. natúr joghurtot adok gyümölccsel. (ebben min 2-3 gyümölcs szokott lenni, ma pl. őszibarack, körte, néhány szem szőlő- persze mag és héj nélkül - és egy kis banán. Turmix, majd óvatosan összekeverve joghurttal.) A dokinő azt mondta, gyümölcs nem uzsonna, csak két étkezés között adjam (pl. ebéd és uzsi között), de nem eszik meg többet. Néha nem keverem joghurttal, és akkor kap egy kis kalácsot, vagy néhány falat friss kenyeret (barnát, v. fehéret) sajttal, és a kenyeret picit belemártom joghurtba v. kefírbe.
Ebédre nálunk mindennap a főzelék megy, mert nem fogad el mást (pl vasárnap párolt csirkét raktam elé néhány szem olivaolajban sült hasábkrumplival, de nem ette meg). A főzelékét azonban mindig mással turbózom fel: reszelt sajttal, tojássárgájával, durumtésztával, paradicsomszósszal. Igyekszünk ízletesen főzni, használunk fűszereket itthon, de csak módjával. Igyekszem mellőzni a sót, amennyire lehet, borsot egyáltalán nem adok.
Uzsonnára néha becsúszik egy-egy Kinder tejszelet vagy túrórudi, ha éppen megyünk vhová, vagy vagyunk valahol.
Igazából Benjamin étrendje tíz hónapos korától lett ilyen sokrétű (ha ezt lehet sokrétűnek nevezni). Szerencsére nem tejérzékeny, ezért bár tejet még nem merek adni egyéves kora ellenére, de minden más tejtermék megy. (tejfölt sem adtam még, joghurttal helyettesítem.)
Ja, jó lehet uzsira a Nestle babapudingja is, igaz, elég drága, de nincs benne tartósítószer, semmilyen E-s dolog.
Talán hasznos volt, amiket leírtam.

Fulescsacsi, a szülinapi pary nálunk is "gond" volt. Aztán bekeményítettem: csak a nagyszülők, egy barát család és unokatesóm családja -akik nagyon közel állnak hozzám- kaptak meghívást. Képtelenség több embert fogadni és nem tartom jó dolognak. Anyu annak idején beleesett abba a hibába, hogy hatféle helyre vitte az ajándékokat a gyerkőcök 18. szülinapjáig!!! Nem volt kis kiadás, és én sem várom el senkitől, h. kiadásba verje magát. Na és magamat is kímélem: egy szülinapi ünnepség és slussz. Az első a gyerekem, nem a vendégek (száma).

Jók a receptek, lányok! Kár, hogy a 90 napos diéta második hetében (9. nap) vagyok! Kép

Minden jót mindenkinek,

*Dirtha
dirtha
 
 


Haliho!

Megvolt a szülinapi parti, majd mesélek, addig is:
Kép
dirtha
 
 


Sziasztok!

Hát, egyévesek lettünk és olyan büszke vagyok (mint minden anya a csemetéjére)

http://babanet.hu/album/main.php?album=3442
dirtha
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: