Új privát üzeneted érkezett!

Készült egy újabb "kedvenc képem". Kép
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Márti! A hancúrszõnyeget vagy az etetõszéket kérdezed? Kép Egyébként mindkettõt a Brendonban, a Peg-perego termékeket csak õk forgalmazzák, de a hancúrszõnyeg kapható (és olcsóbb) a MegaToys-ban is. Mi a 26 darabosat 6.990.- Ft-ért vettük, látom, azóta GOrsi megírta a MegaToys-os árát is. Kép
Minden elismerésem a tiéd, ha angyali mosollyal fogadtad anyósod gyereknevelési 5leteit... Kép PiciLaci imád a kanállal játszani, és minden lehetséges bekapási módszert kipróbál. Néha úgy lenyomja a torkán a nyelét, hogy már attól félek, meghányatja magát. Ja, és most éppen egy fürdõs-kacsát rágcsál a hancúrszõnyegen hemperegve. Kép Lehet, hogy éppen most szúrom el a nevelését??? Kép
Mikor (milyen idõs korában) próbáltál elõször kanalas kaját adni Árminnak?

Dzsili! PiciLacinak még csak két fogacskája van alul, azok se nagyobban egy milliméternél, de azért mindig szemmel tartom, hogy nehogy rágcsálni kezdje a hancúrszõnyeg darabjait. De így, hogy sima parkettán egymás mellé vannak rakva a darabjai, nem könnyû kivenni belõle bármit is.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!
Volt mit olvasnom tegnap reggel óta!Kép
Bogancsi, én mindig így csinálom, letöltöm, aztán offline olvasok. (És várom, hogy nálunk is lehessen végre korlátlan internet.)

Cory, te fõszervezõ! Kép Mi is megyünk szombaton és hétfõn is, de szerintem mondanom sem kell. Kép Ja, és örülök a babaprojektnek!!!! Kép Még az is lehet, hogy csatlakozom....

Henke! Nem is értem miért mondod ezt? KépHa Lucának fülbevalója lenne, akkor legfeljebb azért szólnának meg, milyen anya az ilyen, aki a kisfiának kilöveti a fülét.Kép Még Zsófinál gondolgodtam a fülbevalón, a kórházban olyan aranyosakat mutogattak. De letettem róla, láttam, hogy a szomszéd gyerekek hogy tépték ki egymás fülébõl. Majd ha õ is akarja, és egy kicsit nagyobb lesz. (Már megemlítette párszor, hogy szeretné...)

Játszószõnyegünk nekünk is van, Luca nagyon ügyesen szétszedi, ha már unja, hogy egyben van, és õ is harapott már le róla egy-két darabot, egyébként inkább rágja.

Márti! Nem is olyan ijesztõ az én lányom!Kép A hétfõi talin egész szolíd volt, nem is kiabált. (Ugye, többiek??)Ármin különben is az egyik kedvence (Baluval és Barnival együtt.)Kép Ha kiabál is, csak szeretetbõl teszi.
Azt meg hogy képzeled, hogy asztalnál kacsát rágni??? KépKépKép Az anyósod nálunk is sok dologba bele tudna kötni....

Megyek, mert valahogy senki sem akar helyettem elmosogatni....
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 

 
 

SZiasztok!

BMárti, Gorsi! Köszi a játszószõnyegárakat! A 26-db-oson meglepõdtem! Mekkora egy ilyen szelet? Én Ágci profilja alapján kb. 30x30-asra tippeltem volna, de akkor azzal egy egész lakást ki lehetne rakni! Szóval: mekkora??? (A játszósõnyeg!)

Etetés: Ármin kb. 5,5 hónaposan kapott elõször almalevet néhány kanállal, aztán ez így maradt 7 hónapos koráig, akkor próbálkoztunk elõször répával, sütõtökkel, barackkal, körtével - egy-két kanálkával elfogadja, de többet láthatóan nem kér. Becsukja a száját, elfordul és csak vigyorogni fordul vissza. Az üres kanalakat viszont nagyon szereti! Naponta kb. 1000x szopik, próbáltam már szopi elõtt/helyett is kínálni más kajával, akkor sem kéri. SZerintem nem fejlõdik rosszul, úgyhogy nagyon nem aggódom (bár a doki szerint már rég húst kéne ennie), csak a szeptember miatt Kép

Anyós: tudom, hogy ez nem "az" a topik, és végül is nenm akarok rendszert csinálni a szidásából - ráadásul most VALÓBAN Kép jófej volt - de általában nem bírom ki kommentár-röhögés-sírás-falkaparás nélkül a megjegyzéseit. Andi! Ez csak természetes, hogy nálatok sem lenne rendben egy 's más! Kép SZerintem magában a mennyországban is akadna egy-két elrendeznivaló - na, de õk még "rendetlenkedhetnek" vagy 30-40 évig! KépKépKép Egyébként Luca ellen semmi kifogásom, remélem, ezt tudod? Kép Ármin minden kiabálástól megijed, csak a sajátjától nem.

Bogancsi, Henke! ÉLjenek az Andrások! Kép

Én is megyek mosogatni Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Márti,
mi nos? Nem hívsz? Kép

Andi,
köszönöm! Kép Majd felhívlak. Vedd fenyegetésnek! Kép

Henke,
mi a dallama? Le tudnád szolmizálni, kérlek?

BMárti,
nem olyan vészes. Nagyon jó fejek! Kép

Menta,
Rebekának a 4. szülinapján jutott eszébe bejelenteni, hogy igazi fülbevalót szeretne. Hát nekiálltam keresni gyorsan egy kozmetikust, találtam is gyorsan. Belövettük. Nem tartom jónak korábban, mint õk szeretnék. Az, hogy tudatosan nem emlékeznek egy kiskorukban elszenvedett fájdalomra, az nem jelenti azt, hogy tudat alatt sem. Amikor még védekezni sem tudnak, sem megmondani a véleményüket. Az együttalvásról: jó, ha elég nagy az ágy. Sokszor egy Ráhellel végigaludt éjszaka után fáradtabb vagyok reggel, mint mikor lefeküdtem. A szemsimogatást kipróbálom.

Most elküldöm, aztán jön a többi. Az elõbb annyit írtam, hogy el sem hinnétek, de elszállt. Kép
Virág (fiore)
 


Dzsili,
a szájpenész szaki megérkezett. Kép Mi másfél hónapig szenvedtünk vele. Igenis kell a száját kezelni!!!! Pelust benedvesíted jól glicerines bóraxxal (lehet nystatinos glicerines bórax is), és mindenhol átdörzsölöd vele a kis száját: alul, fölül, oldalt, ínyét, mindent. Erõsen. Miért bontsuk meg a belsõ egyensúlyát feleslegesen gombaölõ készítménnyel, ha helyileg alkalmazott kezeléssel teljesen meg lehet szüntetni ezt az állapotot?????? Melledre nem ment rá?

Remélem, szombaton ott leszünk. Kép
Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Márti! Persze hogy tudom. Kép Ismersz ennyire, nem? Elmosogattál? Én igen, sõt már sütöm a sütit szombatra. Kép Luca is segített, látszik a konyhán....

Virág! Fenyegetésnek (és ígéretnek) vettem! Jó, hogy jöttök szombaton. Kép Ha már lesz ovi, ugye eljöttök valamelyik talira?? A dallamot én lekottázni nem fogom, de ha akarod, személyesen elénekelem. Nálunk is nagy sláger, igaz, apró változtatásokkal.

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Virág!

Köszi szájpenész ügyben, mostanra már teljesen tanácstalan vagyok, és kissé elkeseredett is. KépKép
Mióta nem "bóraxolunk" csúnyább lett neki. A két oldalán a szájának olyan, a nyelve nem , õt látszólag nem zavarja nem fájlalja, eszik, szopizik rendesen, ezért nem gondoltam komolyabb fertõzésre / az ua. már volt a fiúknál, és nagyon fáj/. A mellemet nem érte, bár azt hiszem az enyém strapabíró nem volt a három szoptatás alatt egyszer sem berepedve, vagy ilyesmi./ KOPP, KOPP, KOPP, gyorsan mielõtt elkiabálom/ Már két napja adom neki a gyógyszert de semmi jó nem történt, sõt....KépKépKépKép

És hogy még panaszkodjak egy kicsit, tegnap az apjuknak kifordult a bokája és mert igen konok fajta, csak estére jutott el odáig hogy megnézesse orvossal is. Rettenetesen csúnya / azóta is/ lila, dagadt, kiderült hogy a külsõ ínszalag elszakadt, kb. 8-10 hét mire rendbejön, de vigyázni kell mostmár vele mert ez soha nem forr össze. KépKépKép

Mostmár fel fele nézek sûrûn hátha jön a féltégla a fejemre,mert ha egyszer elkezdõdik ez a széria ......

Vidámabb:

Ovastam én is a fülbevalós sztorikat, ehhez egy adalék.
Az ikertesóm kislánya, most töltötte a 7-et. Neki nics még de õ is nagyon szeretne, a minap itt nyaralt és édesen megkérdezte õ is , hogy mi van ha a néni nem találja el a fülét a pisztollyal. Annyira nevettünk a tesómmal mert ezt õ komolyan gondolta, a válasszal persze mindjárt elõrukkoltam , hát abból lesz a PIRSZING ! KépKépKép

Na sziasztok, jobb napokat!

Menta!
Láttam kicsi lányod nagyon örül a cicinek, tényleg cuki!KépKépKép Ó és a fogakért ne nagyon irígykedj mert azt a cicim bánja !!!

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Jaj!

Mégegy, látszik, hogy alszik a lányom szájmenésem van!

Menta! és többiek

A hétvégén volt a TV-ben / már aki néz TV-t / egy mûsor a génekrõl, érdekes volt és abban is beszéltek a babák különbözõ fejlõdésérõl. Azt mondták, és szerintem nagyon igaz, legalább is a fiúknál így volt, hogy nem mutat elõre semmit az hogy melyik gyerkõc mikor kezd el járni, forogni stb., illetve mikor jön a fogacskája, ha semmi nem akadályozza / pl.lekötözikKép / akkor ez egy genetikusan programozott dolog ami akkor fog megtörténni, tehetsz te bármit, amikor eljön az ideje, és erre a szervezet, az agy utasítást kap.Természetesen egészséges babákra értve, a fejlesztõ torna és egyebek nem tartoznak ide. Nálunk a nagyobbik Márk hamar csinált mindent, még nem volt 7 hónapos amikor egyedül felállt, 9 hónaposan már járt, nem kaptunk neki cipõt a lábacskájára, a mászást kihagyta. A kisebb Mátéka viszont félévesen még nem forgott felülteve egy kicsit üldögélt, és szépen komótosan haladt minden mozgásfejlõdése! Mostanra Máté egy örökmozgõ imád mindenre mászni. Fára, mászókár, van egy fából készült váruk is pont ezért ,nagyon ügyes minden mozgásos dologban, kitûnõ az egyensúly érzéke, látnátok hogy görkorizik!
Márk sokkal ügyetlenebb / már bocsi. de ezt nem olvassa/ nehezebben is tanult meg bicajozni pl. pedig sokáig kínlódtam vele. Tehát nem jelent semmit, azért persze bizonyos határig, hogy mikor csinálnak dolgokat a gyerekek amíg az nem kórosan késõi. Minket pl. Márknál letolt a védõnõ hogy miért áll ez a gyerek, hát mert nem kötözhettem le! Ahogy elkúszott, mászott valamihez amin feltudott állni máris lábra kapott.

Ügyes babáinkra persze büszkék vagyunk, fogacska és mászás ügyben is, de ez ne vegye el a kedvét annak aki még nem tart ott. ATTól õ még nem fejletnenebb, épp úgy mint az alcsonyabb vagy vékonyabb, kisebb súlyú baba sem az csak más.

El is felejtettem dicsekedni a sok rosz hír miatt, Napsugár mászik. Most már a kezeit és lábait használja négykézáb nem a pocakját, persze még nem olyan gyors, szerencsére!KépKépKépKépKép
dzsili
 
 


Sziasztok!
Fülbevaló: nekünk anno a szüleim csak 10. szülinapra engedték a fülbelövést. Az talán kicsit késõ, addigra egy csomót nyafiztunk érte. Én úgy gondoltam, hogy majd ha Réka kéri. Eddig nem kérte.
Amin ki tudok akadni: pár hónapos kisfiú fülbevalóval.
Dzsili! a pirszing aranyos Kép

Ja és szurkoljatok! Most készül a nagytalira a fûszeres kenyérke! Benéztem a "Mit vigyek " topikba, és eddig ott mindenki csak rávalókat igért.

A hétfõi szigeti tali ??, mert megyünk a HIB oltás elsõ részletéért. De ha nem lesz extra nyûgös szegény csöppem, azért talán nekiindulunk. Réka már nagyobbnak kapta, õt nem viselte meg egyáltalán, de gõzöm sincs Luca, hogy fogja viselni.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szia Márti!

Az a fajta hancúrszõnyeg, amit mi vettünk, 30*30 centis lapokból áll. A 26 darabból egy 1,5*1,5 méteres területet "padlóztam" le, és még marad is egy, amit gondosan elraktam, nehogy megevõdjön. Kép
Egyébként nagyon sokféle variáció volt belõle, különbözõ méretekkel, formákkal és mintákkal.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Henke!

Látom már én mindíg veled vitázom, de ez nem baj mert a dolgok szerintem csak akkor haladnak elõre ha megvitatni is lehet õket nem csak dícsérgetni.
Szóval természetesen én arra gondoltam még mindíg fekvés szempontjából, hogy nem minden anyu olyan szerencsés hogy eldöntheti, hogyan aludjon akár egy napos korától is a baba, persze ilyen is van példád alapján.
Nálam hiába tettem fõleg az elsõ kettõt akiknél még nem orvosi javaslatra ment a pocakon való alvás, nem voltak hajlandóak háton, vagy oldalt aludni. Mindíg felébredtek, a nagy iszonyú poci fájós is volt ráadásul és csak a hason tudott pihenni valamit, de akicsi sem akart így aludni, pedig hála a kitûnõ propagandának én is hónapokig rettegtem annyira féltettem õket, de csak így tudtak aludni.
Persze nem értettelek félre nem volál sértõ csak a saját tapasztalataidat írtad.

A fülbevalós véleményed elmondom miért tetszett. Amíg nem volt lányom, illetve meg nem született, még inkább amíg azt sok bájos kis fülbevalóst meg nem láttam én is ugyan ezt hangoztattam. Minek? Ráér stb..Aztán engem is elkapott valami hiúság szerintem mert egy kicsi lány mégis legyen szép. Persze nem ettõl az, de mégis.
Másrészt tényleg több lányos mami mondta hogy vagy picinek vagy tényleg nagyobbacskának jobb, mert az 1-2 évesek már rosszabul viselik,nem engedik forgatni stb.

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Fülbevaló:
Hangának már 4naposan volt fülbevalója. Amikor eljöttünk a kórházból a fõcsecsmõs tette be neki személyesen. Tûvel szúrták. Nagggggggggggyon édes a fülbevalóval, a nagyapitól kapta.Kép

Képzeljétek, Hanga támaszkodva ül!Kép Egyszer már hátra is dõl ebbõl, mert folyton vagánykodik, hogy félkézzel is megy.
Sõt, ma állandóan bemászott a számítógép alá, és ott ücsörgött.Kép

Dzsili,
hajrá, Napsugár!KépKép

Üdv
Szila
Szila
 


Sziasztok!

Ja, és Márti, Hanga is éppen a fürdõskacsájával játszik a nappali kellõs közepén.KépKép

Szila
Szila
 


Szila!

Nagyon édi lehetetett, én már elõre félek hogyan fogok mindent biztonságba helyezni elõle, ha igazán beindul.

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Szila!

Gratula a sikeres felvetelidhez!KépKép

Cory!
wow! Balu is biztos orulni fog a kistesonak jol el lesznek egymassal majd!!! Hajra!!!

Na mi tulestunk a 4 honapos oltasokon. :-((( Mondanom sem kell szegeny Madike nagyon sirt. Egyet a bal vallaba kapott, 2-2 a combocskaiba. Szerencsere nem lazasodott be. Igaz az egyik alvasnal napkozben tobbszor felsirt. De utana mar semmi gond nem volt. A furdest is nagyon elvezte.

Szerencsere talaltunk egy nagyon aranyos doktorbacsit. Kép Akit Madike azonnal elbuvolt. Szeles mosollyal koszontotte, majd gagyaraszott is neki. A doktorbacsi meg megdicserte, hogy milyen aranyos szep nagylany. Ma a merleg 7540 gramot es 64 cm-t mutatott. Kép
Mar o is nagyon szeretne ulni, probalkozik is sokat.KépEs imad mindent a szajaba venni. Legfokepp a ket kis kezecskejet, ha az eppen tele van valami jatekkal, akkor a jatekot tuszkolja a szajaba vagy a rajta levo eloket. Mondta is a ferjem, talan nem kellene ennyire eheztetnem, akkor nem akarna mindent megenniKép

Jo talizast mindenkinek!

Andysj es a 4 honapos Madison
andysj
 
 


Marti
A mienk is 30x30-as. Amig nem olyan ugyik a babak, segithet a szel ragcsalasa ellen, ha veszel a szonyeghez egyenes szelet is. Kulon lehet kapni, 14 db-os + sarokelemek. Vegulis vettem, mert Peti tegnap nagyon raindult a kiallo szelekre. A Mega-ban 1290 Ft.

Menta
Helena nagyon edi.Kép

Fulbeloves
Nekem anno meg a korhazban belottek es nincsenek negativ emlekeim.KépBar ki tudja, mit hordozok tudat alatt. Viszont regen azt mondtak, hogy az egeszen kiskorban kilott ful nem no be, vagy csak nagyon-nagyon sokara, mig a kesobbi igen. Ebbol nem tudom, mi igaz. Az biztos, hogy volt, amikor egy evig sem hordtam fulbevalot es nem nott be a lyuk.
Teljesen elfogadom persze, hogy sokan csak a gyerek keresere szanjak ra magukat, hiszen amugy is mindenben olyan kiszolgaltatottak nekuk a kisbabak.

Udv
Gorsi es Peti
gorsi
 
 


Szia Gorsi!

Nagy 5let az egyenes szél a hancúrszõnyeghez! Én nem is láttam, hogy olyan is van, persze nagyon sok fajta volt, nem nézegettem mindent végig. PiciLaci még nem kezdte ki a széleket, de azt hiszem, preventíve beszerzem én is a lezárót. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok, mert ugye állandóan ezzel a szakdolgozattal vagyok...:-(((

Márti:

Mi ugyanígy vagyunk Dorottyával! Mi is 6 hónaposan próbálkoztunk elõször gyümölcslevekkel, persze alig ivott belõle, talán 2-3 kanálnyit, utána jött az almapüré, banán, körte, barack. Úgy 7 hónapos korára eljutottunk odáig, hogy Dorka megevett 1 egész öszibarackot. Ekkor megkóstoltuk a sárgarépát, aminek nagyon nagy sikere volt és abból megevett 2 jégkockányit adagot (elõre megfõztem egy nagyobb adagot és utána lefagyasztottam jégkockatartóban). Erre jött a foga és emiatt semmit sem fogadott el, csak a cicit. Az öszibarackot sem szereti most már, az almától köhög, a sárgarépából max. 5 kanálnyit eszik meg, kipróbáltuk a védõnõ tanácsára az almakompótos krumplit, abból is csak pár kanálnyit evett. DE EZEK NEM ADAGOK! Múltkor láttam egy Dorkával egykorú kisfiút, megevett 1 üveg Hippet és még rendesen szopizott utána! Na mi itt nem tartunk... Tegnap kipróbáltam egy üveges bébiételt, öszibarackos pulykát, hátha izlik neki, 7 kanálnyit tudtam belekönyörögni (ha nevetett, akkor usgyi be a szájba a kajával). De nem kívánja, így nem erõltetem. Szóval marad az anyatej. Ami érdekes, a kenyérhéjnak nagyon örült, azt szívesen enné, de azt meg ugye nem adhatom ilyen korán!
Ki érti ezt?

Nekem az az állandó fóbiám, hogy nem elég folyadékot kap Dorka és kiszárad. Szerencsére mindig vizes a pelusa, csak a bõre nem mindig olyan feszes, olyan kis puhácska Dorottya tapintatása, pedig nem is pufi. Tiszta hülye vagyok, nem?
na befejezem.

Mindenkinek jó hétvégét! Babaprojektekhez kellemes nyári estéket kívánok! :-)))

üdv: Zsuzsiék
zsu26
 
 


Sziasztok!

Dicsekedni szeretnék, Hanna most már bármelyik pillanatban felülKép
Zsuzsi! Vannak olyan babák, akik nehezen szoknak hozzá a szilárdételekhez. Hanna nem ilyen, ö szinte 1-2 hét alatt megszeretett szinte mindent és azóta 220-240g fözeléket, gyümölcsöt eszik egy alkalommal. Szerintem emiatt ne aggódj egyszer csak nem fog jóllakni a tejjel, nálunk ez volt a fö ok. De azért még szopizik.Kép Az neki a desszert.Kép
Andysj! Mennyi szurit kapott Madison?? 5-öt ha jól számoltam???? ez rengeteg.

na felébredt majd folyt köv.

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy mindenki így beindult. Judit, üdv itt! Momo. ZMariann, jó, hogy nem tüntetek el! Kép

Sajnos Barnika reggelre belázasodott, most (7-kor) adtunk neki kúpot, és várjuk, hogy mi lesz. Remélem, semmi komoly!!!!

Dzsili, még szerencse, hogy fiam van!Kép Fülbevalója és farkincája nem lesz, az tuti. (Tudjátok, egy hosszú hajtincs hátul, brrr.) Tetoválás, hát, egye fene Kép
Egyébként érdekes, hogy én mindig lányos mamának tudtam csak elképzelni magam, meg is lepödtem, amikor kiderült, hogy kisfiam lesz. Nem csalódtam, csak fogalmam sem volt, mihez fogok kezdeni vele! Most pedig másodiknak is fiút szeretnék, úgy belejöttem! A harmadik esetleg lehet kislány Kép

Amúgy én soha semmit nem írok sértés képpen (csak néha úgy sikerül, ezért bocsánat), ha mégis, azt külön jelzem. Kép Csak sajnos az égegyadta világon MINDENröl nagyon határozott véleménnyel vert meg a sors! Itt a babaneten ritkán szoktam leírni, de most nem sikerült visszafogni magam.

És ha nem baj, még valamivel szeretném kiegészíteni a véleményeket a mozgásfejlödéssel kapcsolatban. Teljesen egyetértek azzal, hogy a más gyerekekhez, illetve szakkönyvekhez való hasonlítgatás csak felesleges frusztrációt, versenykényszert okoz a szegény anyukákban, meg hogy minden gyerek egyedi és különbözö, mégis fontosnak tartom, hogy tisztában legyünk a fejlödés nagyságrendi határaival.
Bizonyos késések a mozgásfejlödésben nem feltétlenül jelentenek kóros elváltozást, visszamaradást, de ha mégis - és sajnos soha nem lehet elöre tudni, teljesen egészséges-e a baba -, jobb idejekorán szakemberhez vinni, elkezdeni a fejlesztését, mint otthon várni azzal a címszóval, hogy ráér még megfordulni, felállni, stb, meg lusta, dagi, lassú... a drágám.
Azt hiszem, nem egy ilyen történetet olvashatunk itt a neten.
Tényleg nem riogatásképpen írom, de muszáj odafigyelni erre! Jobb egy korai felesleges vizsgálat, esetleg "felesleges" gyógytorna, masszázs, mint egy túl késöi diagnózis. Úgy tudom, egy éves kor után már nagyon nehéz helyrehozni bizonyos dolgokat! Szila, igaz, hogy a Dévény Anna Alapítványnál sem fogadnak 12 hónaposnál idösebb gyereket?
Még valami: egyértelmü összefüggés van a korai mozgásfejlödés és az értelmi (beszéd-) készség között. Logopédiai kezelésnek fontos része a hintáztatás, forgatás pl. (Bocsi, ha nem tudom szaknyelven leírni) Olyat is olvastam, hogy a nem mászó gyerekeknek késöbb tanulási problémáik lehetnek, ezért érdemes akár a járás elsajátítása után is megtanítani mászni a gyerekeket.

GOrsi, Virág, nem tudok szolmizálni Kép Kép Kép Inkább elénekelem, de talán jobban jártok, ha Andi3 tanítja meg, mert az ö "apró változtatásai" lehet, hogy a valódi dallamot jelentik... Kép

Úgy tünik, lement a láza, most alszik, csak tudnám, mi volt az oka????

Dzsili, szájpenész ügyben sajna nem tudok hozzászólni. A cicidet kezeled? Férjednek Kép Kép Kép Nekem is volt ilyen, még pisilni sem tudtam elmenni. Kisfiad rendben?
Szila, Hanga meggyógyult?
Cory, te is jól vagy? Nem fáj már a torkod?
A sziget jónak tünik, de még nem ígérem, hogy el tudunk menni. Még a héten nem dolgozik apunk, de aztán orrba-szájba, úgyhogy minden nap megyünk! Kép
Márti, én is kíváncsi vagyok Árminra! Majd lekiabálják a Lucát, meglátod!

Anyukám szerint Barni úgy mászik, mint a sánta róka. (Szoktak ilyet játszani az oviban a gyerekekkel.) Meg kell zabálni, olyan édes, nyög közben. Tegnap már a fürdöszobát is célba vette, de nem mert átmászni a küszöbön, szerencsére. Ha valamit nem engedek, akkor pedig balhézik! És sajna gyakrabban belekényszerül a járókába, mint eddig, néha muszáj ezt-azt csinálni ugyebár.

Nagytali remélem, összejön. Lehet, hogy valamelyik nagyszülövel megyünk, apu megy a tanyára lovakat fürdetni Kép
Mit kell/lehet vinni?

GOrsi, a Komjádyba járok (most szombaton 3-kor lesz, de sok idöpont van), de más uszikban is szoktak tartani (pl BVSC) Az új Kismamában pont van egy cikk róla. Tényleg szuper, csak én nagyon drágának találom. 7000 Ft a tíz alkalmas bérlet, vagy 1 óra 800 Ft. Plusz az uszi! Az elsö óra ingyenes.

Na befejezem végre,mert lekopnak a betük a billentyüzetröl.

Sziasztok, szorítsatok, hogy Bai ne legyen beteg.

Henke+Barnika, a Padlószönyeg Ördöge

Ui. Nem tudtok egy jó rizseshús receptet? (csirkéböl vagy pulykából)
gesztenye
 
 


Még valami (elnézést a szómenésért).
Tegnap hason aludt el Bai, (már este 7-kor), fél óra múlva hallom a hangocskáját, bemegyek, ül az ágyban. Visszaaltattam az oldalán, 11 körül megint szólt halkan, hogy "Bebe", ismét ott ücsörgött. Eddig ezt nem csinálta!
A baj az, hogy ha csak közelítünk is a rácsos ágya felé, már üvölt, pedig nem hagyom ott egyedül, ott maradnék addig, amíg elalszik - ha elaludna.
Cory, ti beszoktattátok Balut? Vagy hol alszik?
A szivacs jó megoldás lenne (mint nálatok, Márti), de nem szétszedhetö az ágyunk.

Na sziasztok, itt durmolnak nekem a fiúk kollektíve, azért érek rá ennyire. Kép

Henke
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Most jó dühös vagyok, mert persze írtam egy csomót, mikor elszállt.

Henke:
1. fülbevaló témában egyet értek. Nekem 14 évesen sikerült kisírnom. Apám barbár csonkításnak tartja a dolgot. És még így is voltak kisebb baleseteim a fülbevalóval kapcsolatban.
2. Balu éjjel úgy alszik, hogy a kiságyban alszik el, és ott van az elsõ ébredésig, utána köztünk. Napközben meg nagyon változó. Ha én is lefekszem vele, akkor a franciaágyon alszik, ha nem, akkor a kiságyban. De ez mindig sírással jár. Most is már 5 perce sírdogál, de ha bemegyek hozzá, akkor még keservesebb lesz, és utána ha elaludt, onnan is felhüppög még.
3. Köszi, már jól vagyok Kép

Zsu: hozzátáplálással még ráértek. Balu 7,5 hónaposan egyszercsak komolyabb mennyiséget fogadott el. Azóta most már 3-szor kajál normálisan. De ez is változó, hogy mennyi. Van, hogy benyom egy teljes üveg bébiételt, van, hogy csak egy felet.
Néhány napja ott tartunk, hogy reggelire is muszáj neki normálisat adnom, mert úgy tûnik, nem elég tápláló neki már a tejem. Szopizik 20-25 percet, végig nyel, és utána sír, hogy éhes. Ilyenkor kap egy kis gyümölcsöt, vagy joghurtot, vagy Danonino-t, és akkor kerek a világ Kép Azért furcsa, hogy most már nemcsak cici kell neki. De úgy tûnik, ettõl a cici még rettenetesen fontos KépKép

Na, a fiatalember végre elaludt. Elküldöm, mielõtt újra lefagyna.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok

Túl vagyunk a 4 hónapos oltáson. Hát nem volt boldog tõle, a tegnapi nap kicsit nyügisen telt, szomorkodott egész nap, de talán túl vagyunk rajta. Egy kis hõemelkedéssel megúsztuk.

Holnap megyünk. Ki mikor jön? Találjuk ám meg egymást....

Máté különben mostanába hipeaktív kezd lenni, folyamatosan emeli fejét lábát. Ülni szeretne egyfojátban de hát még elég picinyke hozzá. Tesz vesz, a játékokat egyfojtábaa a szájába tuszkolja, eldobálja, aztán keresi. Ja és verekszik. Folyton ütöget a kezével valamit. Nagyon ari.
Aztán nem egyszer verete már magához a csörgõjét, akkor meg jön a sírás.
A fordulással küzd egyfojtába, de a hasról hanyat nem igen akar sikeredni.

Mi miután tápszerezünk igen csak megeszünk 1-1 üveg fõzeléket, gyümölcsöt is egyszerre. Imádja a banános, máslnás, sárgarépás.....stb rizspépet. Ez általában 200gr. körül szokott lenni. A tápszerbõl csak 150gr. körül eszik.
Annak ellenére, hogy milyen adagokat eszik nem hízik rohamosan. Szerintem kb. 6,5kg. (Két hete volt 6100gr.és 63cm)Apja fia.......

A lánykámon most már teljesen elmúltak a sebek, kiütések. Csak hát majdnem mindegyik fehér foltba váltott, mert a barnaság azokon a helyeken teljesen lekopott a sebekkel együtt. A bõrgyógyászunk egy szupi ember. nem az elsõ eset, hogy míg más dokik ezer féle más kencét adnak, gyógyszerrel tömik a gyereket (tuladonképpen szerintem fogalmuk sincs ezekbe a bõrbetegségekbe hogy mi a baj csak próbálkozanak) Addig õ pár nap alatt meggyógyítja a lehetetlennek tûnõ dolgokat. A két nagyobb gyerekkel, már többször jártam végig, hogy valamilyen bõrbajnak nem találták az okát, aztán egyszercsak ajánlották õt azóta csak hozzá járunk. Tulajdonképpen itt is az volt a baj, hogy elõször határozottan bárányhimlõt állapítottak meg, ami ugye nem bõrgyógyászati dolog, csak hát a fertõzés terjedt, terjedt. Akkor még mindig azt gondoltam hogy háziorvos....
Nem kellett volna. Hétfõn látta a bõrdoki és mára már nincs seb és fõleg fájdalom nélkül. Ugyanis amit a háziorvos írt az úgy csípõte a gyerek sebeit, hogy együtt sírtunk...
Szóval ha valakinek bõrgyógyász kell csak ajánlani tudom.

Megyünk egy kicsit levegõzni, aztán a holnapi, hétfõi viszontlátásra az érintetteknek.

A többieknek pedig jó hétvégét.

Sziasztok Zkati
zkati
 


Sziasztok Lányok!

Hát benneteket nehéz utólérni az olvasással. De sebaj, most kaptam új szemüveget, úgyhogy minden lemaradásomat bepótoltam.
Tegnap voltam Pesten az orvosnál, és õ is megállapította, hogy nem halucinálok: tényleg terhes vagyok Kép. A kis marslakó most 8 hetes és 15 mm. Szóval jövõ márciusban újra szülök. És tudjátok, mi a furcsa? Most sokkal jobban izgat, hogy milyen lesz a baba, mint az elsõnél. Kicsit szégyenlem magam, de lehet, hogy csak most kezdek belejönni az anyaszerepbe? Azért az izgatottságon kívül félek is egy kicsit, mit fogok majd két gyerkõccel kezdeni (pláne, ha a 2. is ilyen ördögfióka lesz), mivel eddig sem volt segítségem és valószínüleg eztán sem lesz Kép.
Nálunk most az a legújabb probléma, hogy a terhesség miatt erõsen megcsappant az anyatej forrás, így kicsi lányom gyakran pislog rám a cici fölött éhesen. Viszont a fõzött és bébiételes kajákért nem rajong, csak végszükség esetén eszi meg õket. Mi lesz így szegénnyel? Szerintetek érdemes a tejmennyiség növeléssel próbálkozni (bár valamelyik topikban azt olvastam, hogy ilyenkor ez nemigazán megy), vagy próbáljam õt megbarátkoztatni a rendes kajákkal?
Bocs, hogy ennyire magammal vagyok elfoglalva, legközelebb nem panaszkodok ennyit, jó?

Üdv
Momo és Timi(mindjárt 10 hónapos)


Momo
momo
 
 


Momo!

Azt hiszem már egyszer mondtam de, nem árt meg sok-sok gratula a picirkéhez.KépKép
Bátor embereknek kijár,KépKépKépsimán megy majd minden meglátod csak az elsõ pár hónap lesz rázósabb, bár többen vannak körükötem akiknek a babái között kicsi a korkülönbség én nem válalkoztam erre. / Így a legnagyobbam és a pici lány között most aztán jó 9 év lett, a középsõ és kicsi között is több mint 5 lett./
Szerintem ha a szervezeted így reagál a picibabára hallgass rá és a "nagy" lányodat inkább a szilárd ételek felé terelgesd.Ha tényleg éhes marad, elfogad majd mást is.

MIND A TÖBBIEK !

Akinek még nincs pocaklakója miért szeretnétek kicsi korkülönbséget a gyerekek között? / Ez kérdés, nem felreértendõ /KépKépKép Többen írtátok hogy bele kellene vágni a következõ babóca elõkészületeibe.

ZKati

Jó hogy tulvannak a gyerkõceid a megpróbáltatásokonn az orvosok próbálgatásaival nagyon egyetértek, valahol érthetõ, csak ha a gyerekem bõrén kisérleteznek az bizony fáj.

Henke!

Remélem nem lesz semmi bajszija a fiacskádnak este azért még mérd meg a lázát szerintem, mert ha gond van akkor addigra kiderül.
Én sem tudtam eleinte elképzelni magam fius maminak, mind a két fiamnál lánykát vártam, de én ellentétben sokakkal nem voltam szomorú, hogy nem az lett a baba neme amire vágytam, annak örültem hogy egészségesek.
Amikor Mátéka / 2. számú/ született minden ismerõs úgy sajnálkozott mintha , legalábbis kiskutya lett volna, na én ezek miatt voltam ideges inkább!
Fõleg mert az én fiaim olyan anyásak még mindíg amin két lány sem tudna túltenni! Szeretnek hozzám bújni puszi stb. jó a nagynak nem fogom a kezét az utcán már..../még, majd nõ még egy kicsit aztán csak had irigykedjenek az utcán hogy micsoda helyes pasim van!!KépKép /
Amikor Napsugárt vártam és azt mondták végig az UH.-kon hogy lányka, mondtam hogy hiszem ha látom én fius mami típus vagyok ki van zárva a kicsi lány, Õ MOST A HAB A TORTÁN!KépKépKépKép
Persze nagyon örültem, hogy a másik nem szépségeit is kipróbálhatom, de aki három gyerekre vállalkozik az már nem hiszem hogy azon agyal hogy most a neme megfelelõ legyen, fõ az egészség!
Ha lehetne se akartam volna megszabni a nemét, ha 3 fiú akkor annyi, ha 3 lány akkor meg 3 lány.

Ha lehetne és viszonylag veszélytelen is lenne persze ez akkor is mesterséges dolog vállalkoznátok arra hogy Ti határozzátok meg a gyerekeitek nemét?

A fejlõdési problémakról írt dolgokkal egyetértek én ezért írtam hogy azért vannak bizonyos körök amiken belül megengedhetõ az eltérés.

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Megint én, babulek alszik.
Mióta mobilabb lett legalább egyszer egy nap alszik egy kicsit rendesebbetKépKépKép
Este olyan édes volt megpróbált átkeveredni a küszöbön miután az ajtóig elért, nagy üdvrivalgások közepette. Ezt a " hegyet" még nem mászta meg de látszik rajta az elszántság!

Henke

Köszi az érdeklõdést fiacskám jól van még antibiotikumot szed, futkosni biciglizni még nem szabad neki, ez viseli meg a legobban.
A párom nagyon eltökélt õ bizony eljár dolgozni, vezet mintha mi sem történt volna azt mondja nincs neki annyi kidobnivaló pénze hogy itthon üljön. Én meg rettenetesen féltem és bízom benne hogy így is helyre jön. Egész nap fáslit hord most az támasztja a bokáját. Még dagadt a lába de fokozatosan kisebb már viszont ezzel egyidejüleg egyre csúnyább színû. Az ujjaitó a lábszáráig tiszta véraláfutás az egész. Lila kék vörös stb...Kép De gyógyul ez is valmi és már kevesbé fáj!Kép
A mozgásos dologhoz még annyit, hogy Márk aki ugye nem mászott hamar is beszélt, szépen ráadásul,másfél éves korában olyan mondatokban beszét hogy mindenki csodálkozott rajta Mátéka viszonylag késõn és hibásabban, pedig õ többet mászott. Mostanra szép és értelmes gyerekek KépKépKép/Hát persze hiszen ahogyan apjuk mondaná:"Az én tyúkom tojta"õketKépKépKépEgy járó gyereket nem igen lehet mászni tanítani mert azonnal fel áll amint meg tud kapaszkodni és ezt gyakorolja inkább. Ez MENÕBB nekik!KépKép

Tikk

Gratula Hannának!

Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Jöttem panaszkodni. Kép PiciLaci hirtelen nagyon belázasodott, 5 órakor még tuti nem volt hõemelkedése se, fél hatkor meg 39,1 C láza colt. Kép Jön a java, megrémültem, felhívtam a gyermekorvosi rendelõt, ahol a pénteki rendelési rendrõl csak annyi van a kiskönyvembe beírva, hogy változó. Na, olyan mázlim (?) volt, hogy éppen a mi doktornénink rendelt, még tíz percig... Mondom neki, hogy hirtelen belázasodott, jaj, most mit csináljak? Úgy értettem, hogy rohanjak be vele a rendelõbe, vagy kijön a doktornõ ilyen esetben házhoz is. Õ viszont nem így értette, közölte, hogy adjak neki egy lázkúpot, és ha újra felmenne a láza, akkor hívjam fel az ügyeletet. KépKépKép Oké, tudom én, hogy péntek délután 10 perccel a rendelés vége elõtt egy lázas kisbaba nem öröm, de azért nem ezt a hozzáállást vártam volna el a gyermekorvosunktól. Idealista vagyok? Azt se kérdezte meg, hogy bágyadt-e a gyerek, kiütéses-e, vagy folyik-e az orra, egyáltalán semmit, a legminimálisabb érdeklõdést se tanúsította. Még annyi tanácsot se adott, hogy teáztassam, vagy szoptassam gyakrabban, nehogy kiszáradjon, ha lázas. Egyértelmûen csak arról szólt a hozzánkállása, hogy hagyjuk már békén. Kép Jó, még soha nem adtam neki semmit, és a szurikat beadni se hívtuk házhoz és fizettünk neki, hallottam róla, hogy van ilyen, de fölöslegesnek tartottam. Lehet, hogy akkor nagyobb hajlandóságot mutatott volna foglalkozni a problémánkkal. Kép
Én vagyok idealista? Más gyerekorvos is tojik a kis betegeire, ha a rendelési idõ letelt? (Még le se telt! Kép)
Tapasztaltatok már hasonló hirtelen jött lázat, minden más betegségi tünet nélkül? Még csak nem is bágyadt, talán kicsit étvágytalan, de ránézésre egyáltalán nem tûnik betegnek. Hogy ez mi lehet?! Nagyon aggódok, és ráadásul jön a hétvége, csak vadidegen ügyeletes orvos lesz elérhetõ (az is q... messze), ha a saját orvosunk ennyire "lekiismeretes", mit várhatok egy idegen ügyeletes orvostól? Kép
Az már csak hab a tortán, hogy a nagy tali így kimarad nekünk, mert nem merem közösségbe vinni, nehogy valami fertõzõ baja legyen, és nektek is tovább adjuk. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti! Nyugi, nyugi!!!

A doktornõtök tényleg egy dög, de most ne erre koncentrálj! Tényleg szoptasd PiciLacit gyakran és figyeld árgus szemekkel.
Lehet, hogy a vadidegen ügyeletes orvos sokkal rendesebb lesz!
És lehet, hogy csak valami hülye kis vírus lesz, ami olyan gyorsan el is megy, mint amilyen gyorsan jött.
A lázát azért mindenképpen vidd le kb. minimum 38 fokig.
Gondolok rátok! És Kép

Dzsili! Telejesen igazad van a fejlõdéssel kapcsolatban, de amikor innen is meg onnan is azt hallom, hogy már ezt csinálja meg azt csinálja, akor azért kicsit írígykedem. De csak egy kicsit. Kép

Virág! Már értem. Szerencsére nekünk egy 180x200cm-es ágyunk van így viszonylag kényelmesen elférünk. Az elsõ éjszakákon kicsit nehezebb volt, de teljesen megszoktam, most már hiányozna Helen. Az a vicces, hogy Helen már közel 4 hónapos volt és átaludta az éjszakákat a saját kiságyában, aztán az LLL-es írások hatására hoztam az ágyunkba. Eddig nem bántuk meg. Kép

ZKati! Örülök, hogy jobban van a kislányod! Elárulnád annak a dokinak a nevét és elérhetõségét? Helen ekcémás és jó lenne egy bp.-i jó bõrdoki. Köszi! Kép

Mi mégsem megyünk holnap, de hétfõn igyekszünk.
Sziasztok!
Menta és Helen (mindjárt fél évesKép)
menta
 
 


BMárti Szia, azt írod, hogy az ügyelet messze van.
Na az úgy van, hogy ha telefonálsz, akkor ki kell menniük hozzád.
Én régebben kérdeztem a dokitól, hogy mi van, ha hétvégén stb.. valami van, és nekem nincs kocsim, akkor villamosozzak el a Henger utcába? Erre azt mondta, hogy minden esetben ki kell menni, ha a szülõ kéri, nem csak érdeklõdik valami iránt. Arra kell várni, hogy egy másik gyereknél van a járkáló orvos.
Éva
Évaiii
 
 


Sziasztok!

BMárti,
sok-sok gyógypuszi PiciLacinak! Egyébként sajna tényleg sokat számít, ha házhoz hívod az orvost és pénzt is adsz neki. Ilyen a világ (ma Magyarországon) Kép. Persze tisztelet a kivételnek! És ha szerencsétek lesz - bár erre ne is kerüljön sor - egy nagyon rendes és lelkiismeretes ügyeletest is kifoghattok. Sajnálom, hogy a talira nem jöttök.
Dzsili,
én korban hasonló játszótársat szeretnék a kislányomnak, mivel nálunk a családban vele egykorú gyerekek nincsenek, csak jóval nagyobbak. Ezen kívül idejekorán szeretném, ha megszabadulna a már 10 hónaposan is jól látható egyke viselkedéstõl. (Én ezt sose vetkõztem le, mivel az öcsém 10 évvel fiatalabb nálam, így nem is igazán vagyok közösségi lény.)
Egyéb szempont, hogy sajnos az anyagiak is nagyon számítanak (még építkezünk), ezért nem akarok túl sokáig egyhuzamban itthon "üdülni", amíg a párom hülyére gürcöli magát.
És nem utolsó sorban, a korkülönbségtõl teljesen függetlenül, már nagyon be voltam sózva egy újabb babáért. A párom csak attól fél, hogy nem lehet majd leállítani Kép.
Ja, és nekem is teljesen mindegy, hogy fiú avagy lányka lesz, már úgyis beleszerettem abba a 15mm-es marslakóba az UH-n.
Mi megyünk holnap a talira, ha nem jön közbe semmi. Sütöttem, kotyvasztottam, szóval én készültem ám!

Jó éjt
Momo és Timi


Momo
momo
 
 


Ja, van új kép Mátéról a profilomban!
Évaiii
 
 


SZiasztok!

Mi sem valószínû, hogy megyünk holnap, esetleg kettesben Árminnal, de ma BKV-ztam egyet és KépKépKép volt!

BMárti! Picilacinak sok gyógypusziKépKépKépKépKép, remélem, nem lesz semmi komoly! A gyakori szopi csak jót tehet vele!

Menta! Nem tudom, milyen bõrgyógyászra vágysz, én ismerek egy nagyon jót már nagyon régrõl (anyukámnak volt évfolyamtársa), ha érdekel, mailben elküldöm (nem személyesen, csak a számát Kép)! Felnõtt és gyerekrendelést is visz!

Dzsili! Én mindig sajnáltam a nagy korkülönbséges gyerekeket, mert nekem úgy tûnt, mintha azok mind egykék lennének. Nálunk ezen felül szempont a korom Kép, és én mindenképpen szeretnék testvért Árminnak, ha lehet, többet is! És magunknak is még kisbabákat!!!! KépKépKép

ZSuzsi! Hogy haladsz? A barátnõm sajnos elérhetetlen, valószínûleg elutazott, de nem felejtettem el, amit ígértem! Kép

Tikk! Hannának nagy gratula a mindig sikerülõ üléshez! A múltkor kaptál csokikat? Hétfõn jöttök? Én viszek, bár a kedvenc márkádat felénk sehol sem látom Kép, de remélem, jó lesz más is!

Andyjs! Hogyhogy 5 szuri??????? Mi mindent adnak felétek???? Szegény Madike! Nagyon sajnálom õt Kép, még ha bátran is viselte! Kép

Momo! Én még nem gratuláltam a kisbabához, úgyhogy itt az alkalom: Gratulálok! KépKépKép És irígykedem! És kíváncsian várom a tapasztalatokat, hogy milyenb terhesnek lenni egy másik pici mellett!

Éva! Ez a Máté nagyon-nagyon helyes kissrác! KépKépKép

Elálmosodtam, úgyhogy mindenki másnak csak jóéjszakát tudok kívánni és nagyon jó szombati talit! Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

BMárti! Dettó! Barni is belázasodott reggelre, a mi dokink szabadságon, a másik egy barbár, az ügyelet meg Kép Kép Kép

Bár a mi dokinénink sem volt kezdettöl csupaszív, amikor Barni decemberben beteg lett, elfelejtett kijönni hozzá!!!, aztán azért rendes volt, mert este 7-kor mégis eljött (föleg utána, mert adtam neki pénzt). Ez volt hétfön, szerdára ígérte magát, de kedd este kihívtuk az ügyeletet, olyan rosszul vette a levegöt. Hát ne tudjátok meg! Jött egy mogorva pasas, és amikor megkértük, a hálószoba elött vegye le a cipöjét, azt mondta "Csak nem gondolják, hogy éjszaka minden egyes helyen leveszem a cipömet?", végigcaplatott a sáros bakancsával a padlószönyegen, kifújta az orrát, és utána úgy nyúlt szegény Barnikámhoz, hogy nem mosott kezet! BRRRRRRRRRRR!

Szóval Barni is lázas, most este adtuk be neki a harmadik kúpot, de mindig kikakilja. Sokat aludt egész nap, nyügös is, de nincs megfázva, nem pöttyös, evett, mozgott csomót. De rajta látszik is, hogy beteg! Azért aggódom nagyon, mert még akkor decemberben, kezdödö tüdögyuszival sem volt semmi láza. Mi lehet ez??? Szerencsére férjemnek eszébe jutott, hogy egy volt évfolyamtársának az anyukája gyerekorvos, és itt lakik a közelben! Jókor. Kép Kép

Megyek is, megnézem a kicsimet.

A holnapi tali is, és a tornám is ugrik. Kép Nem baj, csak gyógyuljon meg!!!

Sziasztok.

Ui: Évi, Máté csúcs! És még a feje tetején is göndör!!!
Kistesó-ügyben mindenkivel egyetértek! Mi is úgy szeretnénk: hármat folyamatosan, aztán a negyediket ajándékba! Kép És persze, hogy mindegy a neme! Elöször is meglepit szerettem volna, a lényeg az, hogy GYEREK, csak apu volt irtó kíváncsi. (A suliban is én voltam az egyetlen, aki nem akarta tudni, ki húzta Mikuláskor, és én sem mondtam el ám senkinek!)

Puszi: Heni
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Na ez a nap szépen eltelt és a szakdolgozatomhoz nem is nyúltam! Anyámék önhatalmúan megjelentek segíteni pakolni, így ki kellett használnom és egész délutánig pakoltunk. De Dorkának így lett még egy szekrénye,és egy hintája! Nagyon tetszik neki a hinta!!! Este pedig találkozóm volt a csoporttársaimmal, akik már lediplomáztak, nagyon-nagyon jól éreztem magam. Mondtam is nekik, hogy nehéz lesz engem lelõni, mert ugye gyermekszobából kiszabadult kismamát nem lehet leállítani, ha végre nem gügyögõ hangokat hall maga körül. Éjfélre értem haza, arra, hogy férjem eteti Dorottyát barackkal és Dorka gyönyörûen nyítja a száját. Hát igen, ezek az apák, mindig sikeresebbek!

Kistesó témában úgy látszik egyedül maradtam, mi várunk a kistesóval. Legalább addig, míg nem lesz saját nagyobb lakásunk és amig le nem diplomázom. Kb. 3 évet szeretnénk várni. Végre 53 kg vagyok, így csak 4 kg-val több, mint a kezdetekben, kezdem régi énemet is megtalálni, most nagyon élvezem a pörgést, szóval lehet, hogy csúnya dolog, de most nekem elég egy gyerek. Engem lelkileg eléggé megviselt a terhesség alatti fizikai változásom, így most nagyon örülök, hogy végre kezdek visszaalakulni. Én azt sem bánom, ha újra deszka leszek, legalább fogok tudni újra hason aludni! :-))) Persze, ha összejönne mégis véletlenül a kistesó, persze én is nagyon boldog lennék!

Természetesen ennek ellenére mindenkinek drukkolok, akik most kistesót terveznek és minden tiszteletem az õvéké, hiszen nem lesz könnyû az elsõ idõszak!

Lázas breteg babák! gyógyuljatok gyorsan, szopizzatok sok-sok tejcit és aludjatok sokat! Anyukák pedig ne csüggedjenek, fel a fejjel, nemsokára túl lesztek ezen a buta víruson.

Évi: tényleg gyönyörû ez a Máté baba és nagyon illik rá a neve!

na megyek aludni! mindenkinek átaludt éjszakát kívánok!
üdv: zsu26
zsu26
 
 


Éva!

Gyönyörû ez a gyerek! Mindíg oda voltam az ilyen fürtöcskéktõl, honnan van? KépKépKép

BMárti!

Sajnos a pénz az nagy úr, úgy hogy amikor a mi dokink felajánlotta, hogy kijár 2 hetente havi 3000 Ft-ért megnézi a jányt mindjárt belementem. Ezenfelül természetesen 1000 Ft ha csak úgy kihívom, de én tapasztalatból tudom, hogy a havi pénzzel az állandó figyelmességet fizetem meg. Nekem meg ez fontos. Eddig mindíg elértem he kellett és ma pl. szájpenész ügyben vissza is hívott amikor nem tudta felvenni, kijött megnézte, pedig péntek délután volt és nem lázas betegség!
Küldök sok-sok fejecskétKépKépKépKépKépKép a picurkádnak hogy jobban legyen , tudod a babák kevésbé nagy bajoknál is tudnak nagyon lázasak lenni, amilyen gyorsan jött megy is a betegség remélhetõleg.

Menta!

Tudom mit érzel amikor dicsekszünk, de mi meg olllllyanKépKépKép kis büszkék vagyunk, azért írtam, amit írtam, hiszen már említettem hogy én a kisebb fiamnál voltam így, már azt hittam valami baja van, de nem volt, csak amennyire különböznek kívülrõl annyira mások "belülrõl" is.

Henke!
Barninak is sok gyógy fejecske elõször is KépKépKépKépKépKép/ki tudja hátha hat/. Kiderült mi okozta végül is a lázat? Majd írd meg ha igen. Este mindíg rosszabbul vannak egy kicsit, olyankor jön a láz is meg társai. A lányom erre elkezdett köhögni, hát príma lehet hogy mi is beállunk a sorba. Megyek !

Remélem nem lesz ma több köhi, nappal is volt egy-kettõ de mivel õ sokat bukik, idönként ettõl is köhög, de ez most nem olyan volt, itt alszik mellettem.

Tesó téma!

Én úgy voltam ezzel, hogy csak akkor szerettem volna tesót mindegyiknek amikor már felfogja sõt õ is szeretné. Persze a túl sok korkülönbség is relatív, a fiuk között 4 év van a fici fiú és a lányka között 5 és fél, tehét nagy fiú és Napsugár között több mint 9.
Nekem nem tûnnek úgy mintha ettõl egykék lennének, sõt!
Szeretik és védik egymást /máskor meg veszekednek és tépik is/ de szerintem a gyerekek személyiségétõl, természetétõl is függ hogy mi a jobb nekik.
Egy biztos, még ha most sokan meg is haragszanak érte, de szerintem a gyereknek testvér kell mert tõle olyan dolgokat tanulhat amiket felnõttektõl nem.
Hogy hány tesó meg hány év van köztük már a szülõkön múlik. Nekem szerencsém volt mert annak ellenére hogy a nagy fiú, szereti és foglalkozik a kicsikel, most hogy kórházban volt a Napsugárt emlegette állandóan, hogy mi lesz ha nem ismeri meg, egy hét után. Nem kötelezõ neki, de szeret segíteni, tisztába teszi , öltözteti, / eleinte ugyan nem engedtem neki /állandóan cipelné, szoktam mondani, hogy az apjuk elbújhat mellette.
Apát se bántjuk õ a pénz keresõ, bár én sem úgy érzem hogy itthon "üdülök" õszintén szólva, csak ezért a munkáért nem fizetnek, ezért sokan lenézik! -ami fáj kicsitKép
Mert aki itthon van az "ráér" mindenre, szerintem nem sok rendetlenebb férj van mint az enyém, õ még a tányért sem képes a mosogatóig vinni, vagy a ruháit a szenyesig, a szék meg jó ott is ahol nem esünk hasra benne. Pedig nem vagyok rend mániás de "cserébe" azért hogy itthon vagyok a gyerekekkel kimondva kimondatlanul kissé cseléd is lett belõlem. Nálunk úgy alakult, hogy apa ha nem kell másra figyelnie, máshoz alkalmazkodnia, többet keres mintha ketten dolgoznánk, de megszabott idõre kellene jönnünk a srácokról nem is beszélve. Nekünk nincs segitségünk magunknak kell megoldani, hogy pénz is legyen és a gyerekek is el legyenek látva. Így apa dolgozóba jár meg maszekol, de itthon elvárja hogy kiszolgálják, neki legalább néha lejár a munka idõ, és nekem!?!
Na nem panaszkodom tovább hiszen kitûnõen vizsgáztam már egy csomó "férfias " melóból,redõny szerelés, festés, mázolás, glettelés, és javítások szegelés csavarozás és társaik. Nálunk ha tönkremegy valami a srácok mindjárt nekem szólnak. Hát ez is valami...

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

BMárti, Henke,
pont így kezdõdött Hangusnál is ez a láz dolog.Hajnali 5kor volt 37,8. Aztán reggel 37,5. Aztán délelõtt felment 38ra, estére meg lett belõle 39. Dokinéni azt mondta, hogy 38ig nem kell kúp, 38 fölött adjam be neki. Amikor 39 fok volt a hõje, hûtõfürdõt csináltunk és még egy kúpot is kapott, úgy mentünk este cicizni.Kép Aztán két-három napig volt lázas, a negyedik napon meg pöttyös lett, ami másnap elmúlt. A dokinéni az egyik mandulán látott egy kis tüszõt, kaptunk gyógyszert, amit csütörtök este kezdett szedni a jány, de hétfõn már kutya baja nem volt.Kép

Nagyon sok gyógypuszit és KépKépKépKépKépKép-t küldök Bainak és PiciLacinak.

Hanga ma katasztrófa volt éjjel. Én már négy óra óta ébren vagyok, mert úgy felkeltett, hogy nem tudtam már visszaaludni. Õt persze sikerült elaltatni végre. Nem cicinKép, hanem a babakocsiban toligáltam, de elaludt.Kép

Üdv
Szila&és a 7 hónapos Hanga (hogy megy az idõ)
Szila
 


Sziasztok!

A lázasoknak jobbulást! Küldök sok-sok gyógypuszit KépKépKép
Henke: nyugi! Balu sem volt lázas még decemberben, mikor a légcsõhurutja olyan volt, hogy a doki majdnem kórházba küldött minket. Aztán az utolsó betegségénél már volt, pedig az sokkal enyhébb volt.

Dokik: nekünk úgy néz ki, ezzel is mázlink van, nemcsak a védõnõvel. A gyerekorvosunkról az a hír járja a játszótéren, hogy akik próbáltak neki pénzt adni, azt nagyon csúnyán elküldte melegebbre. Úgyhogy mi nem is próbálkoztunk vele. Az is igaz, hogy én eddig még mindig levittem Balut a rendelõbe, mivel nagyon közel van hozzánk.

Nálunk szerencsére minden ok Kép Most készülünk indulni a nagytalira.

Megyek is. Még egyszer jobbulást minden kis betegnek!

cory és a 10,5 hónapos Balu

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Minden labadozo babanak jobbulast kivanunk! Kép

Henke
Nem baj, majd enekelve megtanuljuk.

Dokik: En sem adtam penzt a dokinknak, a vedononek sem. A doki 2x jott ki hozzank kotelezoen az ujszulotthoz, utana bejartunk, de nekunk nagyon kozel van, ugyhogy nem gond. Amugy rendes, es en nem akarok puszipajtas dokinenit, nekem egyszeruen eleg, hogy van. Persze, ha sok gond lenne Petivel, akkor biztosan felulvizsgalnam eme nezetemet. (Megjegyzem, a nogyogyasszal hasonloan vagyok. 5000 forint/vizsgalat szerintem nagyon sok, de tudom, hogy lehurrogtok, nekem nincs is olyan ismerosom, aki a szakrendelesre jart volna terhesen rajtam kivul. En is valasztottam dokit, de nem magant, a szulesert pedig valoban halapenzt fizettem. Most le ne hurrogjatok, nem vitat akartam inditani.)

BMarti
Lehet, hogy megis haszontalan dolog a szonyegszel, Petinek ugyanis csak pillanatokba telt, mig megszabaditotta tole a szonyeget es akkor mar valaszthatott is, hogy melyiknek a szelet kezdje el ragcsalni. Kép Kép

Tikk
Gratula Hannanak. Kép

Evi
Imadnivalo a fiad a gondor furtjeivel. Kép

Dzsili
Tesom es koztem is 4,5 ev van es ez meg jo, legalabbis nekunk az. En megis kevesebb kulonbseget szeretnek, mert nem akarok 2 gyerek kozott visszamenni dolgozni fel-1 evre es mert vagyom az ujabb kicsire.Kép A fonokom is ugy bucsuzott, hogy szerinte legkorabban 4 ev mulva talalkozunk, mert tudja, hogy ugyis babazni akarok. A gyerek-taposomalombol persze neha en is szeretnek kiszallni, mert nekunk, anyaknak tenyleg 24 ora a gyereke. Foleg, hogy Peti is csak szopizik.

Udv, jo talizast. Valoszinuleg csak 2 het mulva jovok. Tikk, a csokidat egyszer csak megkapod.Kép
gorsi
 
 


Sziasztok!

BMarti, jobbulast PiciLacinak! Az ugyelet tenyleg koteles kimenni, ha hivod oket! Nem gondolkoztal meg orvosvaltason? Letezik olyan, hogy szerzodest kotsz egy masik korzet orvosaval, aki szimpi neked es egy bizonyos osszegert kijar, vagy azt hiszem ingyert ti bejartok hozza.

Annamari
muter
 
 


Máté köszöni a gratulációkat, imádja ha dícsérik!
A haját reggelente félóráig csavarókra tekerem. Kép
Egyébként én vagyok göndör, de hogy kinek van kék szeme???
Irigylem a talizókat!
Éva
Évaiii
 
 


Sziasztok!

Ezer köszönet minden együttérzõ szóért, gyógypusziért és Képért, többet érnek a doktornéninknél. Kép

Úgy alakult az éjszakánk, hogy az este fél6kor kapott kúp fürdetéskor még használt, de fél10kor megint úgy ébredt, hogy tojást lehetett volna sütni a homlokán. Nem volt igazán ébren, nem akartam nagyon nyúzni a vetkõztetéssel, kúpozással, inkább adtam neki egy kanál Panadolt, és már aludt is tovább. Fél11kor ébredt legközelebb, a Panadol szinte semmit nem használt, 38,7 volt a láza. Akkor felhívtam a védõnõvéremet, aki azt mondta, hogy a Panadolmiatt még ne adjak újabb kúpot legalább egy óra hosszáig, ha tovább emelkedik, és 39 fok fölé megy a láza, akkor csináljunk hûtõfürdõt inkább. Akkor megszoptattam, és átvittem közénk, hogy folyamatosan figyelni tudjam a hõmérsékletét, nehogy a magas láz annyira leteperje, hogy ne is ébredjen fel panaszkodni. Befúrta szegénykém a fejét a hónom alá, húsz körömmel belémkapaszkodott, és hajnali 4ig aludt, igazi mély, gyógyító álommal. Amikor felébredt, és cicit követelt, akkor már csak hõemelkedése volt. Szopizott, és úgy elaludt közben, hogy simán letettem a saját kiságyába, és reggel fél8ig húzta a lóbõrt. Azóta is a 38,1 - 38,2 környéki hõemelkedése van, kicsit bágyadt, nem nem látszik igazán betegnek. Én meg képtelen vagyok eldönteni, hogy hívjam-e az ügyeletet, vagy ne. Fölöslegesen nem akarom ugráltatni õket, de ugyanakkor nyugodt se vagyok. Várom a fejleményeket, figyelgetem, hogy emelkedik-e a láza, és aggódok. Kép

De legalább szép idõ lett azokra, akik eljutottak a talira. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Dzsili! Én is kislányt vártam eleinte, el se tudtam képzelni, hogy fiam legyen. De PiciLaci már a 16 hetes UH-n megmutatta, hogy tévedtem. Kép Egy pici, pillanatnyi csalódást éreztem, de Életem Párja olyan boldog volt, hogy emiatt hirtelen mégis örülni kezdtem neki, hogy kisfiú a pocaklakónk. Kép Pedig jó nagy szájjal hangoztatta ám elõtte, hogy neki mindegy (na jó, én is hangoztattam Kép), de amikor meglátta az UH-n a kis fütyikét, majd kiugrott a bõrébõl örömében! Kép
Én tuti nem befolyásolnám, hogy milyen nemû legyen a gyerekem. Hogy miért az hosszú ahhoz, hogy most lepötyögjem, de még olyan veszélytelen módszerrel se próbálkoznék, hogy pl. tejterméket enni, vagy azt a naptárt megnézni, ami a mama születési dátuma alapján megmutatja, hogy mikor lesz fia, és mikor lánya.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok újra!

Annyi a mondanivalóm, hogy csak több nekifutásra tudom lepötyögni. Kép Jól kihasználom, hogy Apakommandó õrzi Lacikát. Kép

Menta! A ti orvosotok megadta a telefonszámát, hogy ha baj van, felhívhatod?

Éva! Nagyon köszi az infót, én ennyire tájékozatlan vagyok, eddig azt se tudtam, mi fán terem az ügyelet. Kép

Momo! Én is sajnálom a talit. Kép Ráadásnak Életem Párját is ledöntötte az allergia (mi a fene virágzik ilyenkor?!), úgyhogy dupla okunk van nem menni. Kép Remélem nektek nem jött közbe semmi, és nagyon jól éreztétek magatokat! Kép

Márti! Köszönjük a gyógypuszikat! Hasonló cipõben járok, mint te, túl a harmincon, ha az ember több gyereket szeretne, nem igazán tervezhet be nagy korkülönbséget. Ugyanakkor én egy kicsit tartok is az egyik kicsi, másik pici szituációtól. PiciLaci annyira leköt, hogy el se tudom képzelni, hogyan férhetne be még egy baba az idõmbe, életembe.

Henke! Bai hogy van? Ti voltatok orvosnál? És a mellgyuszid? Elmúlt már?
Ügyelethívás témában valami hasonlótól tartok, mint amit leírtál. Egy ügyeletes orvos nagy valószínûséggel mogorva, és sokkal jobb programot is el tudna képzelni magának, mint hogy egyik lázas gyerkõctõl a másikig rohangáljon. De azért az mégis túlzás, hogy összetaposni a padlószõnyeget, az meg már mindennek a teteje, hogy összetüsszögött kézzel nyúljon egy amúgy is beteg gyerekhez. Lehet, hogy az elõzõ kis beteg vizsgálata óta se mosott kezet az ilyen?!?!

Dzsili! Ez tiszta beszéd, ha a mi doktornõnk is felajánlotta volna a pénzes-viziteket, én is örömmel elfogadtam volna. A nõgyógyásznál is tudja az ember, hogy meg kell fizetni, és meg lehet kapni a normális odafigyelést. De ott legalább kialakult a hogyanja is a dolognak. Mégis csak ciki lenne a gyermekorvosnak a telefonba azt mondani, hogy csak jöjjön már ki, megfizetem... Kép
Az otthon "üdülés" témájában néha hasonló érzéseim vannak, mint neked... Kép

Szila! A három napos lázra, ha nem lett volna a tüszõs mandula, adtak volna valami gyógyszert? Vagy kivárjuk a 3 napot, addig csillapítjuk valahogy a lázát, és kész, túl leszünk rajta? A gyógypuszikat neked is köszönjük! Kép

Cory! Éppen ez a bajom, hogy ha nem adok pénzt, akkor lehet, hogy azért ráz le bennünket, ha baj van, ha adok, azzal meg lehet, hogy megsértem. Igazodjon ki rajtuk az ember... Kép Gyógypuszikat köszi! Kép

GOrsi! Én se puszipajtás doktornénit akarok, csak azt szeretném, ha komolyan foglalkozna velünk. Ha nem rázna le péntek délután, 10 perccel a rendelés vége elõtt, hogy adjak egy kúpot a gyereknek, és mire újra felmegy a láza, az már nem az õ gondja lesz, hanem az ügyeleté. Kép

Annamari! Eddig még nem gondolkoztam az orvos váltáson, bár már akkor is orroltam a doktornõnkre, mikor azt, hogy a fogzás kínjainak enyhítésére létezik egy nagyon jó homeopátiás kúp, itt, a babaneten kellett megtudnom. Õ, aki elvileg homeopátiával is foglalkozik, nemhogy a kúpot, de még a Dentinoxot vagy a Calgélt se ajánlotta. Megnézte az 5 hónapos szurikor, mondta, hogy jól be vannak indulva Lacika fogacskái, panaszkodtam, hogy mennyit szenved tõle, a doktornõ meg hümmögött, és bólogatott, hogy hát, így van ez. Egyáltalán semmi fájdalom-enyhítési módszert nem javasolt, jön a foga, hát szenvedjen. Kép De ezt még meg tudtam magyarázni magamnak, hogy végül is a túl sok, esetleg feleslegesen alkalmazott gyógyszer se jó, biztosan azért nem ajánlott semmit. Viszont a mostani viselkedése egy pillanat alatt eldöntötte a kérdést, sürgõsen utánajárok, van-e a lakótelepen (vagy a környékén) lelkiismeretesebb gyermekorvos, és "átigazolunk". Nem szeretném még egyszer átélni, hogy beteg a gyerekem, és ez egyáltalán nem érdekli a gyermekorvosunkat. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Bocs a szómenésért, most látom, milyen hosszúra sikerültem! Még annyit, hogy tettem fel új képet a profilomba. Igaz, ez is majdnem két hónapos már, de azért sokkal újabb, mint ami volt. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!

Nagyon szuper a kép rólatok!
Igen, megadta a dokinéni a számát. De nem mondom, hogy nem játszott bele az, hogy végülis kollégák vagyunk. (Már elsõ alkalommalmondta, hogy tegezzem, nekem meg ez olyan furcsa.)
A három napos lázat vírus okozza, ezért a lázcsillapításon és hidráláson kívül más nem kell.

Na puszi! Gyógyulgassatok!
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

BMarti!
Hat akkor en osszeteszem a ket kezemet, mert egy nagyon rendes dokinenink van. Abszolut szoptatas-parti, amikor Balazs nem hizott egy dekat sem es a probaszopin jol "teljesitett", kozolte, hogy legkozelebb 4 het mulva menjunk, nem tekintette tragedianak, hogy Balazs most eppen nem olvasta az orvosi tankonyvet.
Fogzasra is azonnal mondta a Dentinoxot es akarmilyen kis problemaval felhivom, segit egybol.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Minden betegeskedõnek mielõbbi gyógyulást kívánok és sok-sok gyógyító tejcit! A mamáknak pedig kitartást!

A mi dokinénink csak azért adta meg a telefonszámát, mert a férjem elég szigorúan megkérdezte, hogy, ha baj van Dorottyával, akkor ugye rá számíthat. Persze egyszer sem hívtuk fel, hanem azóta, ha baj van, a barátném férjét zargatom éjjel-nappal, aki gyermekorvos, hogy most érdemes kihívni az ügyeletet vagy sem.

További kellemes hétvégét kívánok!
Üdv: Zsuzsiék

P.S.: Imádom a kislányomat!!!:-))) Milyen nehéz lesz, majd elszakadni egymástól majd kb. 17 év múlva :-(((

Most éppen bûnöztem, megittam egy pohárnyi vörösbort. Szerintetek mennyire árt ez a babának? Olyan régen nem ittam alkoholt, most jól a fejembe szállt, de nem szeretnék Dorkának ártani.

Milyen volt a nagy tali? Tavaly is szép idõ volt, most is az volt, remélem jól éreztétek magatokat!

BMárti:
Nagyon aranyos a fotó rólatok! :-)))
zsu26
 
 


Sziasztok!Hát nem gyözlek olvasni benneteket lányok,már vagy egy órája próbálom behozni a lemaradást.
A betegeskedö babáknak mihamarabbi gyógyulást!!!
Mi jól vagyunk Ajsikával,Bár éjszakánként gyakran felsir pár napja,szerintem ebbõl fogacska lessz megint,legalábbis akkor volt hasonló problémánk.Nappal szerencsére kutya baja,rohangál a bébikomppal.
Pillanatok alatt telnek a napok,nincs is idõ bekapcsolni a gépet,igaz amikor lenne napközben idõ,akkor nem kedvezményes az internet.

Zsuzsi:Ajsi kb.7hónaposan,talán kicsit elõbb kapott kenyérhéjat-a nagyitól,én még nem adtam volna.De aztán olyan ügyesen rágcsálta,szopogatta,hogy megnyugodtam.onnantól kikövetelte magának,és pár nap alatt olyan ügyesen nyelte a kenyeret,hogy csak!Ez azóta is kedvenc,akkor is ha én adagolom a belét,és akkor is ha õ rágcsálhat.Persze fõleg az elején oda kell nagyon figyelni,nehogy egy nagyobb darabit leharapjon,de nagyon ügyesek a babócák.Ajsi mostanság elbánik egy fél kiflivel is,pesze a környék és a baba utána alapos nagytakaritásra szorul!

Gyerkorvos ügyben:mi is kifogtunk egy nagyon bunkó nõcit,mi a homeopata háziorvost hivjuk,ha baj van,persze ez 1-2000 Ft,de ezért tényleg maximális odafigyelést kapunk.Persze mint homeopata orvos magándokinak számit,ezért fizetünk neki.Hihetetlen,hogy lehet egy nõ gyerekorvos-saját gyerekekkel egy érzéketlen tuskó.Engem nagyon kiakasztott az elsõ pár alkalommal,pedig tudom,hogy sok ilyen van.Aztán kicsit kedvesebb lett,de már hiába,én nem bizom benne.

Kistesó ügyben ugy gondolom,a kis és a nagy korkülönbségben is van jó is meg rosz is.Tul sok idõm nekem sincs várni,mert még szeretnék 1-2 babát,de azért nem kapkodjuk el,1-2 évet még várunk,amikorra Ajsi már egy picit nagyobbacska.Bár néha szivem szerint lassanként ujra szeretnék babát várni!Majd meglátjuk!Nekem ugyanis még fogynom kéne egy ujabb baba elõtt.Ajsit is tulsujosan hordtam ki,minden klassz volt,de az utolsó 5 hét maga volt a pokol,ugy bedagadtam,nem birtam mozogni,levegõt se nsgyon kaptam.Ha kisebb sullyal vágnék bele,talán megusznám a császármetszést-és nagyon szeretnék természetesen szülni!
jó éjt,elég hosszu lettem!
bea
 


Zsuzsi:az alkohol szerintem egész kis mennyiségben nem árt.Ha nagyon kivánod igyál idõnként pár kortyot.Én terhesség és szoptatás alattis ha nagyon kivántam,ittam egy egész picit.Ráadásul ha nem tiltott a dolog,egybõl nem olyan kivánatos!
bea
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: