Új privát üzeneted érkezett!

Marcsi! Egy kalappal holnapra!!! Drukkolunk, de biztos sikerülni fog, majd ránéznek a pocidra és nem is fognak semmit kérdezni, mert gondolják, ha már gyerkőcöt vársz, úgyis tudod :lol: Főleg, ha szóbeli lesz....

Fanni, akkor este nézünk a HÍR TV-ben! :lol:
Az asztalosmunka nálunk azt takarja, hogy gyakorlatilag most nincs hova tenni a ruháinkat. Volt nekem egy kisebb gardrób, de az az én cuccaimnak sem volt elég, meg egyébként is régi, na meg a tesómé, nem is az enyém, ezért azt most kipucoltuk és most legalább két beépített gardróbot csináltatunk, egyet a hálóba, egyet a nappaliba, hogy minden elférjen. Tehát míg ezek nincsenek kész, semmi értelme beköltözni, mert aludni most is van hol, azzal nincs baj, nem is kell elhagyni a lakást, de minek menjünk előbb oda, ha nincs hova pakolni, zsákokból azért nem szeretnék öltözni. Hát ez van. Reméltem, hogy már mára visszajelez az asztalos, de ez idáig még nem történt meg.

Köszi a babakocsis véleményeket, én is nagy kerekeset szeretnék, meg a már korábban elmondott teljesen vízszintes dönthetőt és lehetőleg olcsóbb fajtát, mert tényleg csak 1 évet hassználja az ember, akkor meg minek egy vagyont kiadni, eladni meg úgysem tudja nagyon az ember. Barátnőm tesója most el akarja adni az ő peg perego uno-ját, csak meg kellene nézni, hogy milyen állapotban van, elvileg már két gyerkőcöt is kiszolgált + ahhoz is meg kell venni még külön a hordozót, pelenkázót, esernyőt, hálót, stb., stb. akkor lehet ugyanott vagyok, mintha vennék 70-75 körül egy olyat, amihez már ennyiért adnak mindent és akkor csak újam van. Nem tudom. Olyan bizonytalan vagyok, úgy irigyellek Titeket, hogy sokmindenről olyan határozott véleményetek van, én meg csak még mindig gondolkodom, és már alig van idő mindenre.

A kórházi cuccot én majd sztem március elején fogom összepakolni, annál hamarabb ne jöjjön, pláne a költözés miatt :lol: Tényleg, még egy csomó olyan cuccot is kell venni, ami abba kell ( eldobhatós bugyi, betét, mellbimbó védő krém, jaj, úristen. )

Jó 7végét! Ja, ma megvettük a szőnyeget a gyerekszobába, a ttl-ben féláron volt 170x240-es és jó minőségű, szép színes! :lol:

Sztem ez a 100. üzim és még ha ismét laptető is lesz, akkor ünneplünk! :lol:

Kép
ire81
 
 


Anna beelőzött :cry:

Na nem baj, szedjed a gyógyszert szorgalmasan és gyógyulgass!

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Anna, ismét csak jobbulást!

Borsoo, babakocsi ügyben dettó!!! Nekünk is hiper-szupi van, de nehéz és nekünk is most van egy sport IS, hogy ha mégis mennem kell, akkor az kicsit könnyebb a BKV-n. Én a nehezet szeretem, mert könnyű tolni, a sportot utálom!!!!! Nekem van alul ilyen háló, meg napfénytető is, de nekünk sajna nem 6 volt.... :cry: :cry: :cry: Mi semmit nem tudunk olcsón megvenni, mert akkor semmit sem akcióznak, mikor nekünk kell!!! Ez van... :cry: :?

Reni, sztem több, mint egy év a babkocsi. Jó esetben is 2 év, mert azért akár mikor is indul el egy gyerek, azért kell neki, mert hamar elfárad. Sokan 3éves korig használják. Nekünk a nagy is 3éves korig van kalibrálva. Mi azért vettünk méregdrágát, mert azt mondtuk, hogy jó lenne, ha hármat kibírna (mi annyit tervezünk). Egyenlőre bejött, mert nagyon jó állapotban van, szinte újszerű pedig nagyon sokat használtam. Szóval sztem fontold meg... De nem okoskodni szeretnék!!!! :oops: :oops: :oops:

Fanni, ha gondolod van olyan ami csak egy hordozó és váz és csak 20ezer körül van. De most nem találom a Brendonban, lehet nem ott láttam. De lehet érdemes lenne megnéznetek. Hordoóban nekem 0-11kg-os Cybex kengurum van, amiben 3-4hóig tudod fektetve cipelni, de nekem az sem jött be, a hordozókendőt meg képtelen vagyk használni... Én ehhez túl buta vagyok. Most én is ezt a táskás fazont néztem a Brendonban "csak" 10ezer. Nekem most muszáj megvennem, mert két kicsivel ez a könnyebb.

Marcsi, mi is gondolkodtunk anno az eldobhatón, de nálunk is a lustaság győzött... :oops: :oops: :oops: most meg az idő hiány...Tudom jó kifogás :oops: :oops: :oops: Ilyenkor szégyellem is magam.
Én nem tudom mi az a mosódió, én mindent a Vanish két ágú folttisztitójával csinálok és nekem egy gyerek cuccom se foltos a mai napig sem. Merem ajánlani nektek. Nem túl olcsó, de nem kell áztatni a kakis cuccokat, hanem csak ráöntöd, bedobod, a gép kimossa és voálá!!! Ha lusti megoldás kell, szóljatok!!!Én mindent egyszerűsítettem... :lol: :lol: :lol: De lehet inkább ezt kéne használnom: :oops: :oops: :oops: :oops:

Na lépek, mert megint mindenkit lefársztottam!!!
Vendég
 

 
 

Eszti,bevált tippek jöhetnek nyugodtan! :lol: :lol: :lol: :lol:
Szerintem egyikünknek se lesz ellenére,ha időt,energiát spórolhat majd a baba mellett. :lol: :lol: :lol:
Szóval ne fogd vissza magad! :lol: :lol: :lol: :lol:
Kenguruból mi is vettünk Cybexet,a kendő nekem is kissé bonyolultnak tűnik és állítólag nyáron baromi meleg...hát,még egyiket se próbáltam egyelőre...

Anna,szedegesd akkor szorgalmasan a bogyókat,hátha hamarabb túl leszel rajta!Jobb így,mint azt várni,hogy magától helyrejöjjön...
És tényleg próbálj pihenni minél többet!

Rena,gratula a 100.hsz.-hez meg az új szőnyeghez! :lol: :lol: :lol:
Gardrób :roll: :shock: :? :asztalosok tényleg más dimenzióban léteznek,sok-sok türelem! :lol:

Holnap lehet drukkolni szorgalmasan! :lol:

piki
 
 


Fanni! Gratula, láttalak, meg a Picurkát is, már aennyi így látszott TV-n keresztül! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
ire81
 
 


Óóóó, olyan szép bababútorokat találtam, Chipolino bútorcsalád és egész kedvező akcíiós áron lehetne most rendelni, csak az a baj, hogy csak egy kiságy, egy pelenkázó komód és egy két ajtós szkrény van hozzá, és mást nem is lehet rendelni. Ebben a két elemben pedig egyáltalán nem férne el a baba összes holmija. :cry:

Azért beszúrom a képeket, lehet gyönyörködni:

Kép

Kép

Na, jó éjt!

Kép
ire81
 
 


Jól összekent zselével... még a gatyám is olyan lett... :)
a hüvely UH-t a másik kezében fogta, hogy ne meredjen az ég felé ott a háttérben.. :D :D :D

Édesek a bútorok! :)

Nem tudom melyik az a Cybex.. :?

Anna, szerintem vegyél egy Protexint is az antibiotikum mellé.. vagy valamilyen probiotikumot.. nehogy utána meg az antibiotikum utóhatásai miatt legyen gondod..
Vendég
 


Mivel senki sem írt, újra olvastam amiket írtatok! :)

Eszti, igen ezen gondolkodunk most.. hordozó+ váz, persze nem az tetszik amelyik 20e.. hanem ez: http://www.minimano.hu/termekeink/bizto ... ep_69.html
Olyan szép! :) :) :)

Anna jobban vagy már?
Én megint beteg vagyok.. de ez most más.. inkább nem is részletezem.. a lényege, hogy sűrűn megye wc-re.. :?

Marcsi nagyon szoríííítuuuunk!!!! :wink:
Vendég
 


Aki szorított,annak megköszönöm,mert egészen jól sikerült mindkét vizsgám,ahhoz képest mindenképp,hogy mennyit tanultam. :oops: :lol:
Írásbeli volt,de a 4es szerintem tutira megvan,sőt, gyerekgyógyászatból szerintem az 5ös is! Full elégedett vagyok magammal! :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)

Fanni,megnéztelek titeket én is! :lol: :lol: :lol: Tök szupi volt,kár,hogy nem volt hosszabb! :lol: :lol: :lol:
Sűrű wc-re járás: :( :( :evil: ...

Én csak aludni nem tudok változatlanul. :( :( :( Ha ez így megy tovább,a szülésre totál kimerülök...

Rena,bababútorok nagyon cukik! Mint egy kis mesevilág...na,nekünk ilyesmi max. az új házban lesz egyszer...remélem...
Nekem a második tetszik igazán,az első is édes,de a 2.áll hozzám közelebb stílusban.
A babacucc már nálunk is alig fér...mi lesz később??? :roll: :roll: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Én vagyok a laptetős el sem hiszem:)

Még mindig beteg vagyok, az orrom sajnos tiszta sebes már a sok fújástól+orrcsepp.

Marcsi: gratula a vizsgádhoz, nagyon ügyes vagy!

Fanni: láttalak a tv-ben arik voltatok, csak sajnos kevés ideig látszódtál.
Sajnálom, hogy rosszul érzed magad :( sűrűn wc-re menni :evil:

Eszti: minden jó tanácsra szükségünk van!

A légzésfigyelővel, hogy álltok?
És mi a véleményetek a porszívós orrszívóról?

Szép hétvégét!

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Marcsi gratulálok a jó eredményekhez! Ügyes vagy!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nálam az alvás mostanában érdekes,egyrészt mert éjjel fent vagyok, és egész nap alszom, másrészt meg ha alszom is sokszor felébredek, mert ugye én szeretek hanyatt feküdni, de ez már ilyenkor nem ajánlott, és mindig felkelek ha háton alszom... :cry:

Anna jobbulást, remélem hamar meggyógyulsz! :D
Én is allergiás vagyok a penicillinre. :?

Reni aranyosak a bútorok! :D
Kicsit késve de: a fűszeres rizst Anyósom szokta elkészíteni, párolt rizs csak Turmeric-kel fűszerezi, (A turmeric az egy dél-ázsiai gyömbérszerű növény), én ezt szoktam tejföllel enni meg egy bögre tejjel.

Eszti én is szívesen fogadom minden hasznos, leegyszerűsített ötleted! :lol: :lol: :lol:

Tényleg ti mivel fogjátok lefertőtleníteni a babacuccokat???

A kórházi pakkomat én is március elején pakolom össze, hisz én 20.-ig megszülök úgy terveztem!!! :lol: :lol: :lol:

Babakocsit meg hordozót mi már vettünk.
http://bergon.hu/index.php?oldal=termek ... ar=&maxar=


Fanni én is megnéztelek tegnap a tv-ben! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Köszi! :lol: :lol: :lol: :lol:

Porszívós orrszívó nagyon tuti találmány,mi használjuk az intézetben is,vannak gyerekek,akiknek kifejezetten tetszik.
Mivel elég későn(2-3 évesen)tanul meg a legtöbb gyerkőc orrot fújni,ez nagyon sokat tud segíteni,ha magától nem ürül a trutyi,mivel a csecsemők csak az orrukon keresztül lélegeznek,ergo nagyon be tudnak dühödni,ha evés közben nem kapnak pl.levegőt.
Én csak ajánlani tudom,saját tapasztalatból.

Szilvi,fertőtlenítés alatt mire gondolsz?
A mellszívót és tartozékait mikrós sterilizálóban fogom,az tuti.
Cumit mi nem szeretnénk adni a Pankának.A rágókákra+egyéb ilyesmi játékokra létezik fertőtlenítő folyadék,pl.a Chicco is forgalmaz ilyet,az a legelterjedtebb.
A kiságyat,pelenkázót domestosos kendővel át lehet törölni,környezetbarát megoldást kedvelők teafaolajat használnak.
Azt egyébként érdemes szem előtt tartani,hogy az agyonfertőtlenített,csíramentes környezetben nevelkedett gyerekeknek nulla lesz az immunrendszerük és belőlük lesznek az igazán beteges felnőttek is.
Oké,most nem arra gondolok,hogy az újszülött körül ne legyen higiénia,természetesen,még mielőtt valaki a szívéhez kap! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Porszívós orrszívót én is jónak találom. :D

A kiságyra, rágókár meg ilyenekre gondoltam, azért agyonfertőtleníteni én sem akarom, de az új dolgokat érdemes áttörölgetni, fertőtleníteni. :D

Tényleg ti a "hálapénzt" mikor adjátok a dokinak, szülés után mikor hazaenged a kórházból, vagy a 6 hetes kontrollnál? :)

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Arik vagytok, hogy megnéztetek! :)

Marcsi, örülök a vizsgádnak! De hát ez várható volt! Mondtad is hogy érdekel a téma.. :P

Orrszívótól én személy szerint rettegek :?
Pedig biztos igaza van Marcsinak.. pont pár napja láttam egy ismerősömnél, hogy milyen jól működik.. egy két éves kislány orrát szívta vele.. ő kérte... én csak lestem ahogy tartotta a kis arcát.. Nekem rossz volt nézni :oops:
Azt mondták eleinte üvöltött, de aztán rájött hogy jó neki...
Hát majd meglátjuk..
Légzésfigyelőt elvileg kapunk kölcsön..

Nálunk nem lesz hálapénz.. a doki egy magánklinikán dolgozik és amit ott kérnek abban már benne van.
De ha adnék, akkor lehet nagyobb részét előre majd a 6 hetes kontrollon is..

Olvastátok már a Suttogó titkai című könyvet?
Most kezdtem el.. nagyon tetszik.. :)
A csecsemők gondozásáról és neveléséről.. időbeosztásról, hogyan lehet megnyugtatni őket, megérteni mit akarnak kifejezni stb..
Vendég
 


Jó reggelt!

Remélem, a gyengélkedők - Fanni, Anna - már jobban vagytok!

Marcsi, én is gratula a vizsgához! :lol:

Orrszívós porszívóra én is szavazok mindenféleképpen, tesóm is használta, először a keresztlányom is félt tőle, majd náluk is úgy volt, hogy utána már ő maga mondta, hogy "búúúúúú", utánozta aa porszívó hangját, amikor kellett neki szívni + azt játszották, hogy "kiszívták" az összes babája orrát, így aztán szép lassan lenyugodott. Nyugtatgatni kell közben, aztán nem vészes. Arra viszont figyeljetek, én azt hallottam, hogy max 1000 Watt-os lehet a porszívó, úgyhogy mi erre a célra direkt szerzünk be egyet, vmi olcsóbb fajtát. Amúgy is kellene már, mert nekünk egy ngy bazi vizes porszívó van, ami nagyon jó, de amikor csak azért kell összerakni, mert pl eltörik egy pohár és összeszedjük vele a törmeléket, akkor elég idegesítő összerakni, szétszedni + ki kell mosni minden alkatrészét külön-külön és teljesen megszzárítani, hogy ne penészedjen be, és most télen csak a lakásban tudjuk szárítani, nagyon szép látvány meg jó kerülgetni. :?

Babakocsi ügyben azt hiszem döntöttem, sztem a giordani 3per8 lesz

http://www.globalplaza.hu/uzlethaz/szakuzlet/termek/giordani_3per8-multifunkcios-rendszer

és amit ezen a linken találtam, az 15.000-rel olcsóbb, mint itt nálunk az üzletben, aahol kinéztem. Még ha a 3.000-es szállítási költséget is beleszámolom, akkor is nagyon jól járunk.

Légzésfigyelő: én eleinte hülyeségnek tartottam, de ahogy egyre inkább a szívemhez nő ez a picike, már most aggódok érte és sztem ha nem is veszünk, de kölcsönzünk egyet (3.000/hó-ért láttam, úgysem kell ssokáig, csak aamíg nem tudja tartani a fejét sztem ) - ahogy mérleget is - vagy hátha az ismerősi körben aakad egy, amit kölcsön tudnának adni.

Én a hálaapénzt a varratszedéskor/utolsó, hazaengedés napján történő vizsgálaatkor gondoltam odaadni, mert a 6 hetes kontrollra sztem már úgyis a magánrendelőjébe fog visszahívni és ott ez nyilván külön vizsgálaatnak fog számítaani, így díjat is kell érte külön fizetni, azt úgysem úszom meg.

A Suttogós sorozatról már én is csupa jót hallottaam, de még nem olvastam, lehet majd költözés utánra megveszem, utolsó hónapban már úgyis nyugiban leszek, legalább lekötöm magm vmivel.

Szilvi, köszi a receptet, még nem is hallottaam erről a fűszerkeverékről, de majd kipróbálom.
Most egyébként meg is vagyok elégedve a súlygyarapodásommal, az elmúlt 4és fél hétben, aamitóa utoljára voltam a védőnőnél, elvileg 2 kg jött fel, de ahogy nézegettem a táblázzatokaat, ebből kb 70 dkg már Esztikére rakódik, akkor marad 1,30 és elvégre karácsony is volt :lol: Egyébként meeg már lesz....m.

További jó pihit

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

"Hálapénz"-ügyben én majd Esztit kérdezném,ő ugye már egyszer eljátszotta ezt ugyanezzel a dokival! :lol: :lol: :lol:
Milyen jó,ha valaki már tapasztalattal rendelkezik! :lol: :lol: :lol:

Rena,megnéztem a babakocsit,nagyon tetszik és ennyi tartozékkal annyira az ára sem húzós.Szerintem jó választás! :lol: :lol: :lol:

Fanni,a gyerekek tényleg rájönnek egy idő után,hogy az orrszívó jó nekik.Egyébként én saját magamon is kipróbáltam,mikor arcüreggyulladásom volt és nem annyira kellemetlen,mint amilyennek látszik.
Viszont az elején,amíg meg nem szokják a gyerekek,nem érdemes erőltetni,lefogni erősen őket,vagy ilyesmi,mert aztán félni fognak tőle.
Pár gyereket felneveltem már... :lol: :lol: :lol:
Meg nagyon fontos szerintem mindig mindent kommentálni a babáknak,még akkor is,ha azt hiszed,nem ért belőle semmit.
Sokkal többet ért,mint hinnétek,az elején persze főleg a hangszínből,hanglejtésből stb.

Nálunk például az orvostól sem félnek a gyerkőcök,mint a legtöbb kisgyerek,aki már a rendelő előtt ordít.
Mindig elmondjuk előre,mi fog történni,mire számíthat.Oltás előtt is szoktuk mondani,hogy igenis fájni fog,nyugodtan lehet sírni is,de az ő érdekében történik.
Ja és persze SOHA nem szoktuk ijesztgetni a kicsiket,hogy ha valami nem tetszőt csinálnak,hogy "majd jön a doktornéni/bácsi és ad egy nagy szurit,ha rossz leszel"stb.
Ezek a játékos fenyegetések vezetnek a "fehérköpeny-fóbiához",amit később nehéz jóvá tenni.Ez tényleg többéves szakmai tapasztalat.

A Suttogó sorozatból én is olvastam,van,amivel egyetértek,van,amivel nem.De ezzel szerintem ti is így lesztek,ha olvastátok.Ráadásul eléggé gyereke is válogatja,hogyan reagálnak ezekre a dolgokra.A szerző persze a saját módszerét tartja az egyedül üdvözítő megoldásnak minden problémára,ami a gyerekneveléssel kapcsolatos,de a gyakorlatban azért nem működik mindig.De erre majd visszatérhetünk akkor,ha már mindannyian babázni fogunk... :lol: :lol: :lol:

Most pedig már bedugulok,mert kezdek sok lenni... :oops: :roll: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Orrszívó: eleinte nekem sem volt jó véleményem róla, hiszen olyan félelmetes :) de biztosan beszerzek egyet én is. Lassan eljön az idő és a fészekrakási dolog elkezdett erősödni bennem.
Meg kell még venni ezt -azt és nem látom a végét.

Ez a hónap, február meg a március van még hátra és gyorsan eljön mit ne mondjak. Be kell szereznem még az ágyneműgarnitúrát...de az is itt szegeden olyan drága. 8 000Ft-nál kezdődik. Némelyik babacucc tényleg egy vagyon. Ne értsetek félre nem sajnálom a pénzt, meg azért természetesen van is rá, mert ha nem lenne nem vállaltuk volna be a picit, de akkor is, egy ágyneműgarnitúráért elkérni 20 000Ft-ot kicsit vicces.
Pl. nagyon megtetszett a múltkor egy bohócos figurás fehér alap színű 3 részes ágyng. Nem volt hozza baldachim függöny sem, igaz nem is akarok (bár cuki meg édes, de nem használom sokáig úgysem, mások miatt (látogatók)meg nem fogok venni)) 22 000Ft volt a Baby Centerbe. Köszönöm szépen. Kicsit lehidaltam :S

Légzésfigyelő: én is kölcsönözni akarok. Be fogok menni jövő héten a Brandonba megérdeklődni, hogy náluk lehet-e kölcsönözni. Sztem sem kell sokáig a légzésfigyelő, olyan 3-4 hónapig max.

Suttogó című könyvet még nem olvastam, de utána fogok érdeklődni a könyvtárban :)

Babakocsi: én akkor veszek, amikor már megvan a pici a garancia miatt :) nem akarom megvenni előre, majd akkor elég lesz, bemegyünk és kiválasszuk melyik tetszik, jó stb...

Nagyszerű elkezdett vérezni az orrom. Mióta betegeskedem sűrűn előfordul :S már 3 napja csak itthon vagyok:S ahhoz képest elég jól bírom. A párom is tanul a jogsira, én meg olvasok, főzök...kicsit már jobban vagyok, a torkom nem fáj annyira...kezdek kilábalni, csak ez az orrdugulás ne lenne:S amikor már nagyon be van dugulva csak akkor csöppentek bele :? .

Nekünk megvan már a pelenkázó komódunk. Még a terhességem elején megvettem 25 000 Ft volt. Nagyon praktikus, a pelenkázót le lehet róla venni , ha nem használjuk és egy komód lesz belőle.
Szivacsot nem találok ilyen méretben hozzá, ami jó lenne, ezért varratnom kell hozzá szivacsot meg rá valamilyen anyagot, ami jó.

Kiságy: nov. végén megrendeltük azt mondták 3 hét, erre bementünk a héten, hogy mikor lesz meg, mondták, hogy jan. végén. Még nem vágták ki a fát...hát köszönöm!!! Pláne, ha nem is lett volna időnk megvárni.....mire kész lesz!

Fanni tök jó neked, hogy ennyi mindent kapsz kölcsön. Mi nem vagyunk sajnos ilyen helyzetben. Férjem egyik nővére adott pár ruhát, de nem olyan sokat, és mind az elejére lesz jó csak, olyan 2-3 hónapos koráig. A többi ruhát szétajándékozta. A másik tesója meg odaadta a ruhákat valami barátnőjének a barátnőjének.....vagy valami ilyesmi. Kicsit ki vagyok akadva, hogy nem az öccsére gondolt és nem is akarja visszakérni a ruhákat a csajtól egyenlőre...sztem a saját tesójának kellett volna adni a ruhákat nem valami ismerősnek. Szóval mi összevásároltunk a kezdetekre kisruhákat, olyan 3 hónapos korig ami jó lesz. Utána, majd szépen fokozatosan veszünk mindent. Tehát nekünk kicsit nehezebb.

Kép
Vendég
 


Látom volt még egy kérdés :)

Hálapénz: én is magánorvoshoz járok. Rendelésenként 10 000Ft-ot kér. Én úgy gondolom, hogy a 6 hetes vizsgálatkor, amikor megnézi minden rendben van-e, akkor adom oda a szánt összeget+az akkor aktuális 10 000Ft-ot. Nem akarom rögtön szülés után, mert úgyis később derül ki, hogy rosszul lett csinálva valami (remélem nem fog).
Szülésznőt is fogadtam, neki szülés után míg a kórházban vagyunk egy csokor virág+pénz.

Megmértem a hasam átmérőjét a köldököm körül 91 cm. Nem valami nagy pocakom van és olyan mint egy kenyér.

:)
Vendég
 


Sziasztok!

Betegeskedőknek hatlmas jobbulást!!!!!!!

Szilvi, Reni nagyon kis szupik a kocsik! Remélem szeretni fogjátok!

Én a légzésfigyelőről azt hallottam, hogy 1évig kell. Mi ugyan fél évesen kiettük, amint fölállt, mert keresztfiunk így törte el a sajátjukat és mi féltettük...Na ez most jól hangzink, de nekünk ilyen "kombi" van, ami légzés+bébiőr és nagyon drága volt!!! :? De most így leírva brutálisan hangzik....De 1hónappal ezelött hallottam csak, hogy 1éves korig kell, mert állítólag pont a 6.hónaptól a legveszélyesebb. Én meg úgy tudtam, hogy addig. Na mindegy, én ezen egyenlőre túl vagyok, pár hét és kezdhetem előről az aggódást. Bár azt is elmesélném, hogy mi nem tudtuk behangolni és az első három hónapban nem is használtuk... Persze semmi baja a gyereknek!!!! Nekünk a bébiőr, ami szükséges még most is, mert az aldó szinten nem hallanám, ha fölkelt. Csak ha kiabál, vagy sír, mert amúgy Bibunak brutál erős hangja van. Már a kórházban is az összes csecsemős ezt mondta, hogy húúú, de erős!!!! :lol: :lol: :lol:

Orrszívó. Marcsivl értek egyett, mert állítólag, ha nem szívód ki rendesen, akkor különböző szövődményei lehetnek. Nálunk Bibu utálja, sőőőt!!!! Pedig mindig mondtuk mi lesz, de ezzel nem tud megbarátkozni. Pedig mi már nem is porszívón használjuk... Ja, mi vettünk aztán elektromosat is, gondoltuk ezt hátha jobban csípi majd, de dettó. És amúgy egy nagy @&{}°%!!! Ne vegyetek, mert méregdrága és nem éri meg!!!!

Suttogó! Nekem nagyon bejött, csak az én babám az angyal kategória volt, aki óraműpontosan evett, végig aludta az éjszakát 5hetes kora óta, imádta az idegeneket...stb, stb. Szóval nekem nem sok haszna volt, de én sok mindennel egyetértettem vele és azért pár hasznos dolgot így tudtam kinézni belőle. Pont előző héten rendeltem meg a 2. kötetet, mert nálunk 1éves kora óta vannak problémák és idáig egy használható nevelési tanácsot sem kaptunk... :cry: :cry: :cry: Néha totál kivagyok, hogy hogy fogom bírni kettő picivel vagy hogy mi lesz ha megjön a tesó. Az én angyalkám egy kisördög lett!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:

Hálapénz. Mi a kórházban már odaadtuk a borítékot a dokinak és szülésznőnek is. Mi a szülésznönek állítólag többet adtunk mint kellett volna, de nem bántuk, mert nagyon jó szakember. Lassan megint föl kell hívnom. :shock: Már itt tartunk. Nálunk amúgy Apa osztogatta a borítékokat, mert én erre képelen vagyok. Főleg, hogy én a dokink a dupláját adtam volna és szégyeltem, hogy csak ennyit adtunk. De állítólag ennyit is kell (vizsgálat 10xese, mi ennél egy picivel többet) és a 6hetes kontrollon is kedves volt, szóval remélem nem sértettem meg. :lol:

Jaj, nem tudom mit akartam még. Azt hiszem lassaan befejezem, ismét hulla vagyok, ráadásul alig bírom már ezt a terhességet. Egy öreg nyanya hozzámképest fitt és fiatal. És mindig fáj mindenem! Kiváncsi vagyk mi lesz kedden, mert most panaszkodni fogok, kivételesen a dokinak, hogy így meg úgy ez és az is fáj....

Szép álmokat mindenkinek!

Marcsi. ügyi voltál! Fanni micsoda híresség lettél!!!! :wink: :wink: :wink:
Vendég
 


Jó reggelt Lányok!

Remélem mindenki jól van. :D :D

Reni megnéztem a babakocsit én is, szerintem nagyon cuki! :D

A Suttogót én is el szeretném majd olvasni, sok jót hallottam róla.

Köszi mindenkinek a tanácsot a hálapénzzel kapcsolatban. :D :D :D

Nem is tudtam hogy légzésfigyelőt is lehet kölcsönözni, mert venni mi sem szeretnénk, mert drága, viszont bébiőrre mi is gondoltunk, ki is néztünk egyet, ami egész jónak tűnik, mert kamerás, és szerintem sokáig lehet használni.
Ehhez hasonló:
http://www.vatera.hu/szines_lcd_kameras ... 44211.html

Pocakot én is mértem: 107 cm és tényleg kezd csúcsosodni. :lol:
Jah, és + 10 kilónál járok. :cry: :cry: :cry:
Ma megyek orvoshoz, és a múltkor mikor voltam nála, december elején, akkor még csak 5 kilo volt rajtam, de ő már ezt is sokallotta, akkor most mit fog szólni ha meglát??? :oops: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Sziasztok

Légzésfgyelő a 9. hónapig ajánlott, bár légzésleállás másfél éves korig előfordul, szóval szerintem érdemesebb venni, kb 25 ezer asszem, mint kölcsönözni, bár nem tudom mennyibe kerül havonta.

Viszont a bébiőr része nálunk tök feleslegesnek bizonyult. Ez inkább ott hasznos, ahol mondjuk családi házban más szinten alszik a gyerek, mint a szülők, és nem hallatszódik át, ha felébredt. (bár én most kaptam egy webkamerát, lehet, hogy azt majd felrakom a kiságy fölé, és akkor pl főzés közben nézhetem, így több értelme van)

Én a mérleget kölcsönöztem, mert az tényleg elég a 3. hónapig. Szerintem aki még utána is naponta mázsálja a gyereket az már beteges :lol:

Ja és én is olvastam a suttogót, de szerintem egy marhaság, mondjuk ki sem próbáltam, mert inkább a saját ritmusunkat követtem, és a 10. héten így is beállt a rendszeresség, a 4. hótól pedig átaludta az éjszakát. Mindenkinek más válik be..

És képzeljétek, elkezdtem tornázni és fogytam eddig 3 kilót!
:wink: Ez persze csak víz, de nekem így is jó, most ezt megpróbálom tartani, ameddig csak tudom. Így +3 kilónál vagyok, ez ilyenkor amúgy is több, mint kéne.

Mindenkinek szép napot, jövök még és visszaolvasok!!
Vendég
 


Szép jó reggelt!

Szilvi, légzésfigyelőt már lehet közel ennyiért kapni mint a bébiőrt nem? ami légzésfigyelő és bébiőr is egyben.. ha bébiőrt mindenképpen vesztek+ béreltek egy légzésfigyelőt fél évre az +12.000-
http://www.minimano.hu/termekeink/ottho ... gyelo.html
Ez is bébiőr is egyben azt hiszem.. csak nem kamerás.. De szóljatok ha tévedek.. vagy bébiőr úgy is tovább kell mint a légzésfigyelő??
:?
Vendég
 


Sziasztok!

Ki hogy van? Nagyon szép idő van!
Nemrég jöttünk vissza a sétából, bevásárlásból, kölök nem akart enni sem, csak egyből be az ágyba :shock: ilyet sem gyakran csinál.

Holnap elnézünk zenebölcsibe. Nem az én világom ez a népdalos-táncizós, de a gyerektársaságot biztos élvezni fogja, és lesz ismerős mama, baba.

Marcsi,
gratula a vizsgádhoz!!
Fertőtlenítés meg: szerintem is csak módjával (a védőnőnk szerint jó, ha "higiénikus de nem steril"), néha arra is gondolok, hogy a flóraszept és társai többet árthatnak mint mondjuk egy-két baci.
Amikor a kiscsaj például kúszott-mászott, házi mosószappan (anyóstól) és ecet keverékével mostam fel. Amit meg lehet kifőzök kuktában (cumisüveg, fogkefe, stb).

Funky
szerintem is lehet, mi a bébiőrös légzésfigyelőt vettük 25 ezerért. Angelcare. De volt ahol meg csak 22 000 volt. (csak nekünk abba a boltba volt ajándék kuponunk).

Én most egy jó bundazsákot keresek a mélykocsinkba, mert most még télen is ezt fogjuk használni valószínűleg, hiszen még csak 4-5 hós lesz a baba. Ha valaki lát jót nem túl drágán, ami sokféle kocsiba betehető, lécci szóljon. Tudom, ti nem kerestek, mert mind tavaszi baba, csak megkérdeztem, hátha.
A Brendonban van nagyon jó, 27000-ért, még azon gondolkodom.

Mellbimbóvédő krém sem annyira létkérdés (persze a szoptatás sem megy mindenkinél egyformán), de a kórházban egyből megdobnak egy bőröndnyi termékmintával és azok közt volt még két éve ilyen krém is, és egy kis tasak nekem épp elegendő volt a problémás időszakra. Mondjuk én vettem bimbóvédőt, az azért sokat véd. Van aki nem helyesli, nálunk nem okozott gondot sem a gyerek szopásában, sem a fogaiban.

Kórházi csomagba való betétet pedig nálunk pl adják a kórházban, de a sima bolti tena max is jó.

Anna,
hogy vagy? Remélem, jobban!

Reni
biztos szép a szőnyeg! Mi is jó színeset vettünk és nem bántam meg! A ttl-ben van függöny is? Én most azt keresek.

Orrszívó porszívó: egyetértek Marcsival, ez kell otthonra, és nem egy nagy tétel, 1500 forint körül van. Persze a gyerek eleinte utálta, de főleg a hang miatt. Aztán rájött, hogy utána már "szelel" és akkor már nem volt hiszti. Van még kézi szívó, láttam a DM-ben, ha valakinek van, mesélje már el, hogy hatékony-e, mert útinak, gondoltam az jobban beválna.

De jó, hogy írjátok a pocak körfogatot, mert most gondoltam, hogy varrok magamnak egy kisruhát a nyárra, de fogalmam sem volt, mennyit hagyjak rá "hastájékon"... :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Most jöttünk haza a dokitól, tök sokat kellett várni, az előre lebeszélt 16:10 helyett, vagy 16:40-kor jutottunk be, pedig mindig direkt azért kérem az 1. vagy 2. időpontot, hogy ne legyen sok csúszás, de úgy látom, elkerülhetetlen, utána meg az UH szobára kellett várni, hogy megürüljön, mivel 2 doki egyszerre rendel. De a lényeg, hogy minden OK, nekem még mindig azt modnaj, hogy korának megfelelő, tehát nem variál a szülési időponton. Utolsó mensi szerint 27+6, FL szerint 27+1, fej átmérő szerint 27+2, úgyhogy ott járunk, aahol járunk. Csütörtökön védőnő, óriási, megint mázsálás :? Aztán sztem jövő héten bejelentkezünk a szülés felkészítő tanfolyamra. :lol:
Megmondom az őszintét, ma belegondoltam abba, hogy ennek a nagy baby-nek itt a pocakomban ki kell jönnie egy olyan kis lyukon és elkezdtem beparázni, de nem akarok senkit sem stresszelni és én is igyekszem másra gondolni még.

Fáradt vagyok, megyek, pihenek.

Kép
ire81
 
 


Rena,az a "kis luk" azért elég nagy lesz akkor,amikor kell! :lol: :lol:
Jó,hogy Eszti babával minden oké!

Stresszelni magunkat szerintem felesleges,én arra készülök,hogy fájni fog,DE MEG TUDOM CSINÁLNI!
Kétségbeesni majd ráérek ott és akkor,bár akkor se kéne...inkább arra kondicionálom magam,hogy végre a kezemben lesz a kislányom,a többi nem számít! :lol: :lol: :lol:
Szóval NO PARA!!! 8) :lol: 8) :lol:

Én holnap megyek dokihoz,ha a BKV is úgy gondolja,ugyanis sztrájk lesz,nekünk meg nincs autónk... :evil: :(

piki
 
 


Igazad van, Marcsi! :lol:
Csak mostmár olyan ijesztően nagy kezd lenni a hasam, hogy az már félemletes. Furi, ilyenkor nagynak tűnik, mikor meg kibújik egy gyerkőc, akkor meg olyan kicsinek, törékenynek. Minden viszonyítás kérdése! :lol:

Drukkolok, hogy holnap ne okozzon fennakadást a sztrájk! Hátha időközben megjön az eszük! :?

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

A légzésfigyelővel kapcsolatban én is azt hittem, hogy 3-4 hónapos koráig kell csak, de ezek szerint nem. Jó ezt is tudni :) még nem jártam utána, hogy hol lehet Szegeden bérelni. A Brendonban nem tudjátok arrafelé lehet?

Bébiőr: Mivel mi panelban lakunk, így nem találom értelmét a dolognak. Sztem meg fogom hallani, hogy sír :D
A webkamera is egy tök jó dolog :)

Orrszívó: örülök, hogy hasznos :) én megkérdeztem az eladót, hogy mi a véleménye a kézi pumpásról, meg a porszívósról. Azt mondta, hogy a kézi pumpás pénzkidobás és szinte egy árban van a porszívóssal. Gondolom nem olyan intenzíven szívja a fikuszt :)
Megnéztem, nekünk 1 400 W a porszívónk. Akkor ezt nem lehet használni hozzá? Aki már használta gondolom tudja.

Tegnap vettem a Tescoban egy aranyos hálózsákot. Le volt értékelve és nagyon jó minőségű. Mikulásra nővéremtől kaptunk egyet, ami kicsit nagy, ezért vettem egy kisebbet :)

Pénteken megint vérvétel 32 hetes. Nincs túl sok kedvem hozzá. De muszáj. Főleg, hogy a baba méretei alapján 29 hetes vagyok. Remélem ez a vérvételnél nem számít.

Ami igazából érdekelne, hogy egyik barátnőm mondta, aki Szigethalmi, hogy Ő kapott 65 000Ft egyszeri anyaságit az államtól, de megtudta, hogy a polgármesteri hivatal is ad egyszeri anyaságit, ha születik baba és így kapott 85 000Ft-ot a polgármesteri hivataltól. Ti tudtok erről valamit? Mondta, hogy neki is úgy súgták meg, nem reklámozzák. Itt szegeden nekem erről nem mondtak semmit, de utána fogok érdeklődni. Lehet, hogy nem minden városban adnak....
Csak érdekel, hogy ti erről hallottatok-e, mert azért nem mindegy :)

Jobban vagyok viszonylag. Tegnap voltunk vásárolni is. Az orrom be van dugulva ennyi bajom van szinte csak. Csöppentgetek minden este, mert nem tudok így elaludni. :? bár nem akarom a pici miatt sem túlzásba vinni, bár az orvos szerint nem árt az orrcsepp a babának.

H1N1: megkérdeztem újból az orvosomat az oltással kapcsolatban és azt mondta, hogy fölösleges beoltatnom magam, mert 4 hét mire védett leszek. Azt hittem 2 hét, de mindegy. Igazából akkorra már tényleg fölösleges a legvégén.

Sztrájk: néztem a Reggelit és nem semmi mi van Bp-en. Ez a sztrájk. Nagyon mérges vagyok a BKV-ra. Az egyszerű emberekkel csesznek így ki nem mással. Aki menne dolgozni, meg suliba és nem mindenkinek van kocsija + dugó is van. Nem is figyeltem, hogy miért is van ez a sztrájk?! Gondolom a fizetés miatt. Ennyi erővel más is sztrájkolhatna, a takarítónők, hogy minimálbérért kidolgozzák a belüket+az összes többi ember, aki minimálbért kap és rengeteget dolgozik.

Na megyek, nem lázadok tovább :lol:

Kép
Vendég
 


Én azért lázadok,mert a dokihoz csak úgy tudok eljutni délután,ha legalább egy órával hamarabb elindulunk és gyalogolunk egy csomót... :twisted: :twisted: :twisted: "Egy kicsi mozgás mindenkinek kell..."
Kíváncsi vagyok,mit fognak elérni a sztrájkkal,azon túl,hogy jó pár ezer ember napját elcseszték... :evil: :evil: :evil:
Na,mindegy...

Anna,az egyszeri anyasági mindenkinek jár alanyi jogon,csak kérvényezni kell.Az meg önkormányzatfüggő,hogy ők adnak-e pluszba valamit.Budapesten ez kerületenként változik,ahol én lakom,az nem tartozik az anyagilag nagyon eleresztett részek közé,így 10e ft.ot adnak...nem valami sok,de 2-3 csomag pelenkára vagy valami hiányzó apróságra elég. :lol: :lol: :lol:

A pumpás orrszívó nemsoksemmit ér tapasztalatom szerint.A porszívótokon nem lehet szabályozni a teljesítményt/szívóerőt?
Mondjuk én igazából soha nem figyeltem ezt a dolgot,problémát mégse okozott senkinél.Annyira nagyon erősen nem tud szívni,hogy kárt tegyen a babában,hidd el!

Orrcseppet meg nyilván eleve olyat kaptál,amit kismamák is használhatnak,amúgy meg már a 32.héten Jázminra nem jelent veszélyt egyáltalán-én legalábbis ezt tanultam. :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Én sem tudtam erről az önk-tól kapható anyasági támogatásra, tök jó, hogy mondtátok, gyorsan utána járok én is, bár amilyen szerencsém van, itt biztos nem jár, vagy olyan feltételeket írnak rá elő, amit csak "egy bizonyos embercsoport" tud teljesíteni:evil: , mert a végén mindig ez van. Már bocs, rem, senkit nem érint érzékenyen a téma, de felháborító, hogy pl. a barátnőmnek 3 gyereke vaan, be merte vállalni erre a sszép világra, és az iskolában nem kapnak a gyerkőcök ingyen ebédet ( amikor én iskolás voltam még úgy volt, hogy a 3 gyermekes nagycsaládoknak ez automatikusan járt ), most meg elvileg a "hátrányos helyzetűek" kapnak. És mit gondoltok, kik a "hátrányos helyzetűek"? Az önk-i rendelet szerint azok, akikneek legalább az egyik szülője nem rendelkezik legalább 8 általános iskolai végzettséggel. Agyrém!!!! Tehát kikre illik ez????? Na jó, nem diszkriminálok tovább.

A porszívóval, mármint azzal, hogy max 1000 Watt teljesítmény szabad, nem akartam okoskodni, mert ezt én is csak hallottam az egyik barátnőmtől, akinek pedig elvileg a védőnéni mondta, de sztem a használati utasításban biztos vaan rá figyelmeztetés, ha ez tényleg így van. Az biztos, hogy egy nagy ipari elszívóra nem érdemes csatlakoztatni :lol:

Marcsi, drukk-drukk, hogy eljuss a doki bácsihoz.

Anna, nem irigyellek a vérvétel miatt, nekem szerencsére az elköv 4 hétben sehova nem kell menni, de akkor majd bizti nekem is lesz. Én már megmondom őszintén, hogy ezeket a hülye vizsgálatokat, védőnőt, vérvételt, pisilést, stb. is úgy unom. Legyen már vége!!!!! Bár méág nincs kész a lakás :roll:

Kép
ire81
 
 


Hello Csajok!

Ennek az anyasági támogatásnak én is utána nézek, én sem tudtam erről. Köszi Anna. :D

Szerintem a bébiőr tovább szükséges, mint a légzésfigyelő, legalábbis most még így látom. :? :)

Tegnap voltunk egyik ismerősünknél babalátogatóban, 1 hónapos a pici, és mondta az Anyukája, h ők nem a kézi és nem is a porszívós orrszívót használják, hanem lehet olyat kapni, amit te szívsz ki a száddal, de nyugi a szádba nem megy bele a trutyi, mert van egy filter ami ezt megakadályozza. Biztos jobb mint a porszívós, mert legalább nem ilyed meg tőle a bab. :lol: :lol:

Csajok csütörtökön a minimanóban babakelengye bemutató lesz!
http://www.minimano.hu/hirek/95.html
Szerintem érdemes elmenni, valószínű mi is kinézünk. :D

Tegnap voltam dokinál, nem csinált most uh-t, hanem időpontot adott február 5.-ére, akkor lesz egy uh. Szerencsére nem kérdezett rá a kilókra, na majd jövőhéten a védőnő. :?

Tegnap hajnalban éreztem egy lüktetés szerűt a hasamnál, rákérdeztem erre is, és azt mondta a doki, h ne ijedjek meg, mert valószínű elnyomott egy aortát,a pici, és még később is előfordulhat. Azt mondta, hogy ha viszont fáj, az nem jó és azonnal menjek be a kórházba.

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi,remélem,nem fájt! Ilyen lüktetésszerű nekem is volt már,a dokim ugyanezt mondta,csak nem tette hozzá,hogy ha fáj,menjünk kórházba...

A "kedves" BKV miatt gyalogoltunk 2-3 kilométert,de aztán szerencsére volt busz.Kicsit elfáradtam,de hátha ma aludni is fogok éjjel ebből kifolyólag.
Panka bébi végre menetirányba rendeződött és már nem farfekvéses! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ez volt a nap jó híre,mivel nagyon nem akartam emiatt császárt.
Méretei:BPD:79mm
AC:244mm
FL:59mm
Súlya:1500gramm,becsült hossza 41 cm.
Átlagos mennyiségű magzatvíz,lepény hátsó falon,homogén.
A méhszáj teljesen zárt.

Szóval velünk minden oké,remélem,Eszti is ilyen hírekkel jön majd! :lol: :lol: :lol:

Utoljára február 9-én kell mennünk a magánrendelőbe,aztán már csak a kórházba járunk majd a vizsgálatokra,CTG-re,stb.
Aminek csak azért örülök,mert jóval közelebb van,mint a magán...

A juttatásokra mindenki kérdezzen rá,mert egy csomó ember azért nem kap,mert nem tud róluk.És persze figyelmeztetni nem fognak,mert nem érdekük! :twisted: :twisted: :twisted:

piki
 
 


Marcsi, ez egy igazán jó hír! Látod, milyen jó gyerek Panka, hallgatott Rád és irányba fordult! :lol: :lol: :lol:
Ez akkor feledtette Veled a sok gyaloglást.

Én mostanában olyan fáradt vagyok. Most is már alig bírom nyitva tartani a szemem, bár ez így volt délelőtt 10 órakor is :D

Na jó éjt Nektek! Esszti, várjuk a Te beszámolódat is.

Kép
ire81
 
 


Sziasztok

ma kimenőt kaptam, átjön Anyu babázni, én meg megyek ajándékot nézni egy barátnőmnek. Szuper, csak hogy bkv sztrájk van.. :? Állítólag már a metró sem megy. Ilyenkor már csak a kocsikat kéne kizárni és végre lehetne sétálni normálisan a városban..

Tegnap pedig elvittem a hölgyeményt ringatóra, hát nagyon tetszett neki szerintem. Annyit pörgött forgott, produkálta magát középen :lol: Hazafelé meg ettem egy lángost, úgy megkívántam.. :oops:

További egy kilót fogytam. Lassan elérem a kezdősúlyt, akkor megállok. :lol: (naná, mivel tegnap is sztrájk volt, így jó sokat sétálhattunk)

Reni
a kis lukról jut eszembe, még a szülés előtt olvastam ezt: a szülés olyan, mintha az egyik orrlukadon akarnál kipréselni egy egész kacsát.. :lol: Háát.. vicces, de rossz belegondolni. Ne is gondoljunk bele, nők milliárdjainak sikerült már, nekünk is fog. Még jó, hogy ez nem a férfiakra van bízva.. :lol:

Légzésfigyelővel kapcsolatban, ne értsetek félre, senkit nem akarok rábszélni, mert azért az kiadás, és bizony engem is dühített, mikor pl feleslegesen riasztott be. Csak engem megnyugtatott. Persze nem árt tudni hozzá az újraélesztést is.

Anna,
nekünk az van az orrszívóra írva, hogy minden porszívóhoz használható, mert átalakítja a szívóerőt vagy mi. A mi porszívónk is nagy teljesítményű, én odaraktam az ujjam az orrszívó cső végére és nem vészes. (ki is próbáltam magamon :oops: :lol: )
Kitartást a vérévtelhez. Én is holnap.. :?

Anyasági támogatás
egy dolog a MÁK, az asszem 65 e körül volt, és a másik az önkormányzati, ez tényleg kerületenként/településenként változik, és költözők figyeljetek! mert szinte mindenhol x év ottartózkodáshoz kötik! tehát ha pont a szülés előtt átjelentkezel akkor elesel a régi kerületednél járó és az új helyen járó pénztől IS!! (a gyerek oda lesz bejelentve automatikusan, ami az anyuka lakcíme) Én ezért nem jelentkeztem át, bár a 12. ker elég gazdagnak számít, de a 11.-ben is adnak 85 e forintot. És autmatikusan jött, a kórház ugyanis lejelenti az önkormáynzatnak. Még egy gratuláló levelet is kaptam a polgármestertől.. De persze nem árt utánajárni azért előtte.

Marcsi
gratula a beforduláshoz! akkor kb menetkészen vagytok! :lol:
Lehet, hogy a gyaloglás is rásegített!

Mondjatok már valamit erről a lepény dologról, nekem mindkétszer melső falon volt, vagy hogy mondják, tehát a hasam felé, ez mitől függ, teljesen változó? Legutóbb valszeg felül repedt meg a burok, ezért volt csak csöpögés, ezt el tudnám viselni mégegyszer.

Puszi mindenkinek, megyek reggelit csinálni.
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Örülök, hogy feltettem ezt az önkormányzati kérdést, hiszen sokan hozzám hasonlóan nem tudtatok róla.
Én is utána fogok járni, csak még nem tudom mikor. Sztem jövő héten. Én, most jelentkeztem át novemberbe a férjemhez. Fogalmam nincs, ahol mi lakunk az milyen kerületnek számít. Van vagy 4 nagy bevásárlóközpont nem is olyan messze. :D majd látom kapok-e valamit.

Apát is megműtötték tegnap. Szegény nem tud felkelni sem az ágyból+altatás után hányt is.
Nincs olyan rosszul, mert nem ehetett tegnap előtt vacsorát+tegnap egész nap és mérges, hogy nagyon éhes az infúzió ellenére is :)
Sérvvel műtötték. Pénteken engedik ki, ha minden igaz.

Marcsi: gratula, hogy befordult a kiscsaj a helyére :) nagyon jó hír és, hogy mind a ketten jól vagytok :)

Reni: teljesen egyetértek veled, hogy kiknek is jár a támogatás :) sok ismerősöm van, aki nem kap segélyt valamilyen indokkal, de az a barátnőm kap, akinek a szülei külön költöztek (állítólag) és az anyja fizetéséből élnek. Pedig az apja is vele van, csak-e miatt inkább máshová jelentette be magát + elváltak papíron! Hát szép.......
Én a terhességem elején voltam olyan fáradt, hogy aludnom kellett 2-3 órát délután, mert ha nem olyan rosszul voltam :S még életemben nem estem össze ennyiszer, mint akkor .


Borsoo: jó neked, hogy fogytál. Bezzeg én :) :oops:
Akkor a porszívós témáról is már mindent tudok :)

Mostanában Jázmin is elég aktív. Szinte állandóan fent van, most is. Nem rugdos...csak úszkál a pocakban ide oda. Éjjel is sűrűn fent vagyunk-e miatt. Nektek is mostanában aktív ennyire??

Én nem is tudom milyen vizsgálatok várnak rám a továbbiakban. Marcsi, látom te többet tudsz leírnád :)
Nekem még lesz ebben a hónapban vérvétel, utána 21-én ultrahang, és védőnő.
Utána már február lesz, 8-dik hónap. CTG-re mikortól kell, majd mennünk?

Megnéztem a minimanó honlapját, nagyon jó kis áruháznak tűnik. Kár, hogy szegeden ilyen nincs :(

A tesz-veszen szoktatok vásárolni? Én, most rendeltem meg az első kisjelmezt :) kíváncsi leszek, ha megnyerem az aukciót, akkor tényleg nem használt-e a kisrugi :)

Kép
Vendég
 


Lepény dolog: nekem semmit nem mondtak erről. Csak annyit, hogy a kislányom párnának használja :)

Kép
Vendég
 


Enyém gyerek is mindig a placentán alszik... :lol: Úgy látszik,ezt szeretik. :lol: :lol: :lol:
Panka sem rúg olyan brutálisakat,mint amilyenekről barátnőm mesélt,néha kicsit olyan feszítő érzés,amikor valamijét nekinyomja a hasfalamnak,de ki lehet bírni. :lol: :lol: :lol: Szerintem amúgy is úgy vagyunk vele,hogy minél többször érezzük,annál nyugodtabbak vagyunk-én legalábbis. :lol: :lol: :lol:

Anna,legjobb tudomásom szerint a 36.héten van egy kenetvétel a streptococcus miatt,meg talán még egy labor.Aki EDA-t akar,annak mindenképpen van valami plusz,amit az anesztes kér.
És én azt olvastam,hogy a betöltött 36.héten kell először CTG-re is menni.
Tegnap még ezekről nem volt szó,gondolom,majd a következő alkalommal mondja el a doki a protokollt.

Nekem a védőnő azt mondta,hogy 1 éve kell,hogy be legyél jelentve az adott kerületbe/városba ahhoz,hogy megkapd a támogatást az önkormányzattól.Én is azért kérdeztem rá,mert nekem is pont mostanában van egy éve,hogy ideköltöztem. :lol:

piki
 
 



Sziasztok!

Itt vagyok, csak tudjátok rossz volt a gépem, a másik meg olyan lassú, hogy mire beléptem, már ki is léphettem, mert kb. fölkelt a gyerek.
Ma visszakaptam a gépem totál üresen!!!!!Reggel óta sírok. Eltüntek a gyerek képei, a dokumentumaim. A szakdolgozatomat már leszarom, de a képek miatt totál kivagyok!!!!!! :cry: :cry: :cry:
Ma még megyek du. a védnőhöz, hogy totálisan jó kedvem legyen... :cry: :cry: :evil: :evil: Ráadásul gyalog a b...i bkv miatt. Több, mint félóra + Bibut is tolnom kell....áááá, nem is bosszankodom!!!

Tegnap megjártuk a dokit, persze jól el is késtünk... :? :? :? De minden oké. Én is febr. 9 megyek utoljára, utána csak ctg. :shock: :shock: :shock: De még nem tudtam ezzel a gondolattal megbarátkozni. Marcsi te kérdezted, hogy mikor kell hívni a szülésznőt? Én igen, csak elfelejtettem, hogyx mit mondott... :shock: :? Na mindegy, majd jövő héten bejelentkezem hozzá, bizti, ami bizti. Febr. 9 16.00kor megyek, reméltem így hátha összefutunk. Te mikor mész?

Írtátok a támogatásokat. Kerületenként változó. Sajna nálunk vmi 20vagy 25 ezer (van ahol 100000) és csak had ne mondjam kinek jár... :? De ma megint megkérdezezm a védőnőt, hátha megint lecsesznek, hogy mit akarok...Na mindegy, akkor ma megmutatom neki a pénztárcám hátha megnyugszik!!!Ja és van az egyszeri anyasági (nekem 69.000 volt tavaly), de vigyázzatok, mert az első 180napig lehet ígényelni, nem az OEP-nél, hanem az állam kincstárnál. Na remélem hasznos voltam.
Vendég
 


Sziasztok

Visszajöttem a vásárlókörútról. Tudom, hogy sokan szidják a plázákat, de ilyen sztrájikdőben kifejezetten hasznos, mert vagy 20-25 boltban jártam és így mindezt egy helyen letudtam. Plusz persze a félóra séta oda meg vissza. És mivel ennyit sétáltam, engedélyeztem magamnak egy csokit is. :D

Marcsi
na az jó, hogy nálatok 1 év, mert nálunk pl 2 év ittlakás volt a feltétel, és hallottam már 3-ról is (P.sz.lőrinc talán?).

Eszti
de jó hogy ezt írtad, igen, a támogatások igénylésénél fontos a határidő, mert pl a t-gyást is asszem csak 180 napig lehet igényelni, azután nem adják meg visszamenőleg a kihagyott
hónapokra!
Védőnőd nem tudod kihívni? Szerintem ilyenkor az a minimum, hogy kijöjjön, ha terhes vagy+gyerek is van, a sztrájkról nem is beszélve. Nincs túlzsúfolva a programjuk, csak szeretik ezt a látszatot kelteni.. :?

És akit esetleg érint, a diákhitel is kamatmentesen szüneteltethető ilyenkor (tgyás, gyed, gyes) :lol: engem sajna érint :?

Anna,
minimanónak nincs internetes áruháza?
Teszveszen eddig még csak eladtam (peluskukát :lol:) venni még nem mertem, pedig nagyon sok jó dolgot láttam már.
Pár percre tőlünk van egy turi, csupa márkás holmi és naponta árucsere, na én arra vagyok rákattanva :lol: :oops: :lol: Ezért van, hogy a gyereknek több marks and spencer meg gap holmija van, mint nekem :lol:
Milyen jelmezre licitáltál?

Na megküzdök ezzel a webkamerával. Már a csomagolást is olyan nehéz volt kinyitni, hogy leizzadtam.. :evil:

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Na megjöttem és többet nem kell mennem! ÉLJEN!!!
Szerencsére Apa hazaugrott elvinni.
Háát, híztam +5kilót, de már nagyon vizes vagyok így a fele csak víz, de azért ismét kaptam, hogy koplaljak, diétázzak. A doki szerint meg egyek... :shock: :shock: :shock: Úgyhogy döntöttem, semmit nem teszek. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Teszvesz: Én rendszeresen szoktam onnan rendelni, sztem tök jó, csak alkudjatok elötte nyugodtan, mindenki általában odaadja... :wink:

Na :wink: még vmit sütnöm kéne, mert mindjárt itt van a bácsikám!!!
Vendég
 


Eszti,én fél 4re megyek majd,akkor elvileg pont váltjuk egymást.
Én a szülésznőre még nem kérdeztem rá,de úgyis onnantól van jelentősége,amikortól CTG-re kell járni,az meg nekem még odébb van...szerintem.
Jó,hogy nem kellett gyalogolnotok! :lol: :lol: :lol:
Én is ma beszéltem a védőnőmmel telefonon,a jövő héten szerdán megyek hozzá is utoljára,aztán majd ő jön. :lol:
Ebből a szempontból jó helyen lakunk,mert a védőnő+gyerekorvosi rendelő kb.10 perces kényelmes sétára van tőlünk,később is jó lesz,amikor a picit vinni kell...

Nekem a teszveszről van kismamagatyám,felsőm, sőt mi ott lőttük az alig használt kiságyat meg pelenkázókomódot is.
Ja,meg onnan van a zsír új Cybex kengurunk,a bolti árnál egy 10e-sel olcsóbban.Eddig mindenki teljesen megbízhatónak bizonyult és nagyon kedvesnek is,a kenguru meg a kismamacuccok mellé kaptunk ajándékba játékot (originál!)meg rugdalódzót a Pankának.
Az idén nekünk sajna minden fillér számít,így rengeteget spóroltunk,szóval én teszvesz-fan vagyok!

piki
 
 



Ja,még majd a falra jön 1-2 dolog,kis tároló bigyók az IKEA-ból,polc helyett,meg éjjeli lámpa,ilyesmi...

Változatlanul semmi kedvem tanulni... :(
De kénytelen leszek... :roll:
Nektek azért szép napot! :lol:

piki
 
 


Sziasztok!
Jó sokat írtatok! :) Két napja a gépet se kapcsoltam be.. egy csomó intézni való van a költözés miatt.. Péntek-szombat költözünk!!!!:):):):):):):):)
És a jó hír hogy már be is köttettem a neted oda is! :) Nehogy véletlenül egy napot is net nélkül kelljen élni.. :)

Marcsi nagyon édes a Panka lakosztály!! Ha jól látom IKEÁS a falvédő, nagyon aranyos. :D
Néztem a méreteidet és nekem múlt hét kedden, vagyis a 32. héten volt pont ekkora!!! Most vagy nekem pici vagy neked jön majd hamarabb! :wink: :wink: :wink: :D
CTG-re nekem a következő orvosi vizsgálatnál kell mennem, ami a 35. héten lesz.. aztán azt hiszem kéthetente.. labort nem is kérdeztem.. de azt hiszem még lesz egy..

Mini-manóba mi is megyünk ma! Nem tudom még mikor, de akkor lehet összefutunk! :)

Teszveszről még nem rendeltem, de vateráról már többször is! Eddig nekem sem volt gondom...

Szép napot nektek!!!
Vendég
 


Marcsi megint beelőztél! :)
Azt hiszem van ilyen fali lámpa is az Ikeában nem?? Mint a falon..
Nekünk is onnan lesz/van egy csomó minden... :)
Vendég
 


Igen,olyan lámpánk lesz,mint a falvédő anyaga,vagy legalábbis hasonló. :lol:
Méretek:igen,a vonalzómhoz képest kicsit előrébb járunk az UH-k szerint már egy ideje,kb.1.5 héttel. :lol:
Amúgy is úgy érzem,hogy nagyon március eleje lesz,amikor jön a babó! :lol: :lol: :lol: Eddig bejöttek ezek az ösztönös megérzések,remélem,most se tévedek. :lol: :lol: :lol:

Költözéshez sok erőt és kitartást!Végre eljutottatok idáig! :lol: :lol:
Ha készen lesztek,remélem,teszel fel képeket! :wink: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Marcsi nagyon cuki a Panka-lak!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Mi is ikeások vagyunk!!!! :lol: :lol: :lol: Nálunk Bibu nagyon szereti azokat a dolgokat, minden reggel végig nézi őket. Igsz csak mostanában!!! :lol: :lol: :lol:

Fanni, erőt a költözéshez!!!!!!!!!!!Nem irigyellek, de olyan jó lesz utána nektek!!!Jaj, majd tegyél föl képeket!!!!

Nekem is kéne már vásárolgatni, talán jövő héten....
Vendég
 


Sziasztok!
Látom itt senki nem járt tegnap óta..
Volt valaki a MIni Manóban? Nekünk tegnap elmaradt.. nem értünk be időben.. én elmentem ott a környéken egy barátnőmhöz a párom meg az Ikeába..
Nem tudom mi van, de három napja nem alszom :? Jó lesz ma így összepakolni :? :? :? :?
Már úgy vártam, hogy csomagolhassak, de most semmi kedvem :?
Teszek majd fel képeket!
Puszi
Vendég
 


Jártam erre,csak a babanet vacakolt valamiért és nem engedett hozzászólni. :evil:
Talán próbált a tanulás irányába terelgetni inkább...kevés sikerrel... :lol: :lol: :lol:

Így,hogy nincs autónk,meg BKV se,sajnos nem nagyon megyünk sehová... :( :? :roll:
A MiniManó pedig nekem is tervbe volt véve,mert most ott a legolcsóbb a szopis melltartó és barátnőm szerint elég jó...na,majd sztrájk után... :evil:

Fanni,én karácsony óta nem alszom...vagyis ez így túlzás,de minden órában felébredek arra,hogy pozíciót kell váltanom,mert mindenem fáj...így meg elég nehéz mélyalvó fázisba lemenni,ami pihentetne...
Pár napja tornázom esténként,ez egy pöttyöt segített,de még mindig nem az igazi...

Pakoláshoz,költözéshez kitartást és sok energiát,bár ezt már kívántam neked egyszer a napokban. :oops:
Azért ne erőltesd meg magad!!!!!!

piki
 
 


Sziasztok!

Fanni sok kitartást a költözéshez :) elhiszem, hogy nincs sok kedved. Én is amikor átköltöztem a páromhoz, nem volt semmi annyi cuccot otthonról összepakolni. Akkor jöttem rá mennyi fölösleges kacatom van és egyben ki is dobtam ami nem kell.

Marcsi: nagyon aranyos a Panka lak :) mi ma megyünk a kiságyért, szólt a Baby Center, hogy megérkezett és menjünk érte. :)

Borsoo: egy csontváz jelmezre licitáltam. Eddig még senkinek nem kell. Remélem nem is licitál senki rá. Kíváncsi leszek, Jázmin, hogy fog kinézni benne. Nagyon aranyos rugi. Fekete és ilyen kis csontocskák vannak rajta :)

Ma voltam vérvételen. Annyira hányingerem volt, hihetetlen, azt hittem összehányom magam. Nem bírom a vérvételt+nagyon éhes voltam.
Nem tudom mi van velem, de 2 napja annyira éhes vagyok. Hiába eszem, éhes vagyok. Próbálom nem túlzásba vinni a kajálást, mert így nagyon elhízom.

Ma elmentünk a Tescoba. 700 Ft 2db babybady hosszú ujjú. Vettem 4 db-ot. 100% pamut és nagyon aranyos minták vannak rajta. Persze rengetegen vásároltak kismamák, mire kiválasztottam a jót, meg a megfelelő méretet.
:shock:

56-os méretű ruhákat nem is vettem. Eddig amiket vásároltam mind 62, 68-as, van 74 meg 80 is. Gondoltam ha nagy lesz inkább az ujját felhajtom :)
Az anyukák azt mondták akivel eddig beszéltem, hogy az 56-ost nem sokáig viselték a picik, mert hamar kinövik, ezért nagyobbacskákat vegyek. Hallgatok a tanácsokra :):)

Hála az égnek, én elég jól alszom. Végig aludtam az éjszakát, csodálkoztam is, hogy még pisilni sem kellett.
Nekem jelenleg nem fáj semmim, pedig eddig a derekam nagyon fájt.

Inkább az zavar, hogy a karikagyűrűmet nem tudom felhúzni, mert szoros. Októberben még nagy volt.
:?

Kép
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: