Új privát üzeneted érkezett!

Hannablanka! 28-32. héten szokott lenni a 3. UH. De nálunk a 32-en csinálják.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönjük Toncsóci nevében a köszöntéseket :D !

Szerencsére már a fűtésünk jó, és a melegvíz is (mert másnap az nem volt :shock: :evil: ) Igaz én jól megfáztam, de majd vitaminozok.

Inerke, nálunk is egy nagy Micimackós kép van a falon Toncsinál.

Megvettük Toncsi ágyát, de végül nem olyat, mert abba csak szivacsot lehet tenni, matracot nem (mert nem sztenderd méretű ágy) és ha teljes hosszan ki van húzva, akkor meg kellene erősíteni a rácsot. Így inkább egy másik ágyikónál döntöttünk (Wanessa vonatos). Ma v. holnap érkezik, kíváncsi leszek Toncsinak hogy fog tetszeni 8) . Ott volt egy nagy baba a boltban, Toncsi mindenképp el akarta hozni, így helyette kapott egy macis takarót az eladótól :wink: . Meg vettünk egy asztalt is a nappaliba :oops: , de 75 e helyett 35 e volt, nem lehetett kihagyni :roll: , ugye?

Noémi, nálunk is 32. hetesen van a 3. uh. és végül a 38-on (úgy hallottam :roll: ).

Megyek még repetázni
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Bacilivi - Inerke
Bocsi, de azt hittem Inerke kérdezte a turit, de most egy pillanatra megakadt a szemem, hogy Bacilivi volt! Az előző oldal végén megtalálod!

CSilla
Tegyél fel képet az ágyról, jó? Biztos, hogy fogja szeretni, csak az elején szokatlan lesz!

Csajok, hol vannak a többiek?

3. uh
Egy kicsit megzavarodtam, mert Bencével a 28. héten voltunk, aztán meg a 36-on. De akkor így rendben van, mondjuk még nem vagyok elkésve, ugyebár! :mrgreen:

Puszi mindenkinek, Levi ma nagyon feszíti a hasam!

Kép
Kép
hannablanka
 
 

 
 

Hannablanka!
én szívesen társulnék veled a turiba!

nem tudom írtam-e nektek, de nagyon fájt a köldököm mellett jobbra egy 5cm-s átmérőjű körben a hasam. Nagyon kemény volt ott, már megijedtem, h már megint mi a baj. Az ultrahanggal megnézték, és lám ott támasztotta a Sára a talpát, nekinyomta a hasfalamnak, és kitámaszott. Ezt szinte non-stop csinálja, és eléggé fáj. De legalább tudom, h a talpacskája az, nem más. Fekve nem érzem annyira, még ez a szerencse.

Egy ideje felébredek hajnali 3körül, és nem tudok visszaaludni. Néha a Sára is felébred, mert pisilni megyünk, és vidáman kapálózik. Néha meg alszik, de én nem tudok, csak nézek ki a fejemből. Reggel 6 körül el tudnék aludni végre, de akkor meg kelni kell.
Nektek is van iylen gondotok?
inerke
 
 


Sziasztok!

Nekem az alvással annyi gondom van, hogy ha éjszaka felkelek ( nem mindig), ki kell mennem a WCre. Ezzel még semmi baj nem lenne, de erre a pici felébred és beindul. Én meg forgok az ágyban ide-oda hogy jó legyen neki és hagyja abba. Simogatom, addig jó is de utána megint rákezdi. Minimum fél óra mire abbahagyja. Utána tudok aludni, de addig tuti nem.

Csilla! Várjuk a képet az ágyról!

Ma túrógombócot főztem. Alig vártam, hogy készen legyen, most jól belaktam belőle!

Rakok már fel egy táblázatot, mert már nagyon régen volt!

Kép
szly27
 
 


Kép

Kép
szly27
 
 


Hello csajok!
Én is itt vagyok,már vissz ais olvastam!
nerke!
Nagyon örülök a jó hírnek én is!!! :) De erre is számítottunk!Vagyis ezt i reméltük!Nálunk micimackós óra van,meg most az anyósék nyuszija hozott egy micimackósjátékot!Ami meg az alvást illeti csak a bal oldalamon vagy hanytt megy!A jobb oldalamon képtelenség.Mikor fekszem állandóan mocorog!Ha Márk átkéreckedi (ezt így kell vajon leírni??? :oops: :oops: ) hajnalban és csak egy pillanatra nyitom is ki a szemem,meg sem mozdulok akkor is mocorog!!
Csilla!
Nagyon sajnálom,hogy későn olvastam el az összefutásra invitáló hozzászólásod,bár az volt az utolsó nap,hogy Egerben voltunk,és meglehetősen sűrűre sikeredett,de ha áll az ajánlat,legközelebb összehoz6juk! :wink: Nekem bejött a játszótér a plázánál!Vagyis Márknak! :lol:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Inerke
Akkor a turit megbeszéltük, mehetünk! :D
Nekem Bencussal volt ilyen alvásgondom. Általában éjjel 1- fél 2 körül aludtam el, 3-4 óra között felébredtem, hogy pisilnem kell, és aztán nem tudtam visszaaludni. Volt, hogy reggel 6-kor aludtam csak el!
Levivel ilyen gondom nincs, de szerintem csak azért, mert Bence a maga 2 éves lényével kellőképpen lefáraszt, elfáraszt, és alig várom, hogy Zoli hazaérjen, én meg aludhassak! Mondjuk éjjel 1-2-szer tuti, hogy felkelek pisilni, és van, hogy nem tudok visszaaludni!

Patrícia
Az hiszem: átkéretszkedik! De nem biztos! :D

Most megyek pakolni, megyünk Hevesre, és csak kedden jövünk haza! Vigyázzatok magatokra, és a babócákra!
Puszi

MINDENKINEK NAGYON KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!

Kép

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Itt süt a nap! :D

Kép
szly27
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket, sok finomságot és piros tojást kívánok mindenkinek!

Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Mi is kellemes ünnepeket,sok locsolót,a fiúknak sok tojást kívánunk!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Na mizujs csajok,nem tértek magatokhoz a Húsvéti parfümfelhőből?? :lol:
Mi ma strandra megyünk,vagyis az osztrákokhoz a csúszdaparkba!Itt van a férjem nagyobbik fia (lehet nem is mondtam,de van neki :) ) már 10 éves,és ő is olyan kacsamadár mint Márk!Amint a mackóm felébred indulunk is,bár 10-ig nyitva van!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Patr.! De jó nektek! Bár én most csak sóvárognék a csúszdaparkban. Imádok csúszdázni. Thessaloniki körül voltunk kb 2 éve egy aquaparkban. Volt ott egy nagyon magas csúszda. Semmi kanyar benne, csak egyenesen, meredeken ment le. Olyan volt, mintha szabadesésben estél volna le rajta. Nagyon durva. De imádtam! Apa egyszer mert lecsúszni rajta nagy rábeszélés után.

Húsvétkor menni akartunk az állatkertbe, de olyan rossz idő volt, hogy inkább kihagytuk. Így locsolkodók sem jöttek, mert azt hitték hogy nem vagyunk itthon. De nem is bántam. Majd minden évben elmegyünk valahova a gyerekekkel, ez lesz nálunk a Húsvét!

Kép
szly27
 
 


Csajok! Nagyon eltűnt mindenki!!!!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk mi is, kislányom ma ment először oviba, így előbb nem nagyon tudtam jönni, Ő ugyanis itthon sose alszik délután, így játszás van egész nap! Hát, én bevallom őszintén elfáradtam, pedig csak vasárnap voltunk itthon, akkor kellett készülnöm, szombaton anyuáknál, hétfőn anyósoméknál voltunk! Már az is fáraszt, ha reggeltől estig Violázok, férjem szinte semmit nem ért rá az ünnepek alatt sem! :evil: Persze, a munka az munka, meg kell értenem! :?

Jó pocsék volt itt az idő, Viola pedig főleg kinti játékokat kapott (roller, kerti szerszámok), így egyelőre nem sokra mentünk velük! :?

Ma persze sírás volt ezerrel, megint jól elszokott az ovitól ebben az öt napban! :? :(

Csajok! Bocsi a panaszkodásért, de én olyan nehezen élem most meg ezt a második terhességet! Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én már sehogy nem tudok aludni, férjem panaszkodik, hogy horkolok (gondolom a nagy hasam miatt! :oops: :? ), minden apróság fáraszt, a folyamatos pisilési ingerről nem is beszélve, hosszabb sétákat már el is felejthetem! :( A legbosszantóbb, hogy ugyanezek a tünetek Violával csak az utolsó hetekben voltak meg, de hol vagyok én még attól? :shock: :? Ti hogy vagytok ezekkel?

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Jevi: nyugodtan panaszkodj csak! Én is ezekkel a panaszokkal küzdök. Tegnap annyira fáradt voltam, hogy úgy néztem ki mint egy holtkoros. Olivérhez sincs sok türelmem és ő persze erre úgy reagál, hogy egyre szófogadatlanabb. Néha azt hiszem, hogy megörülök.
Reggel úgy ébredek mint aki nem aludt az éjjel semmit, pedig szinte még pisilni sem kelek fel. Az alvással nincs gondom. Lassan be kellene vezetnem a napközbeni alvást, csak sokszor kivitelezhetetlen.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Hali!

Ha én nem aldunék délután, belepusztulnék :oops: :wink: , csak így semmire sincs időm, a lakás szalad, bár így nem vagyok olyan fáradt. Csak így meg este-éjszaka alszom el későn, reggel kelünk és délután aludnom kell. Ez egy ördögi kör!

Én is olyan türelmetlen vagyok mindenkivel és a bálnásodás még mindig tart. Ha feljövök az emeletre, szuszogok percekig :oops: . Mi lesz még :roll: :? ?

Majd hozok képet is.
Pussz
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sly!
Én is csúszda-mániás vagyok :lol: Még December elején (bár akkor még csak 10 hetes voltam) lecsúsztam vagy 30-szor.akkor inkább az fárasztott ki,hogy Márkot fel kellett cipelni a csúszdára.Most meg csak néztem,hogy a család többi tagja rohangál fel-le! :shock:

Csajok!
Ne stresszeljetek!!! Gondoljatok bele akkor mi lesz mikor meg lesz a pici! :lol: Van egy nagy aki minden bizonnyal féltékeny lesz,van egy pici aki 24 órás szolgálat,nincs délutáni alvás,de még csak éjszakai sem!!! A nagy mindig akkor akar majd valamit amikor épp szoptatsz.. :lol: :lol: :lol: Folytassam?? Feldobtalak titeket,mi?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Ezt még elmondom..
Mivel meglehetősen közel lakunk a határhoz,Márkinak már 8 hetesen útlevele volt.Szombathely,okmányiroda:
Én:- Időpontot szeretnék kérni útlevél-készítéshez!
Biz. őr:-Hány órára?
Én: Azt pontosan nem tudom,mert 8 hetes a baba,és nem mindig ugyanakkor eszik,ezért inkább adjon 2 időpontot ha lehet!
B.őr:-Sajnos nem lehet.Meg amúgy is mé' nem 3 óránként eteti a gyereket,akkor tudná mikor ér rá!!!

Szerintetek????
Azért finoman közöltem vele,hogy ez má' nem az a kor...


Ja,és még valami!
Szerintetek mi a teendő,ha valaki (én) történetesen mnden babavárással kapcsolatos cuccát elhagjya??? :oops: :oops:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Heló Csajok!

Na csatlakozom a panaszosokhoz.. :oops: Komolyan nem is tudom hogy fogok még majd 3 hónspot kibirni...Állandóan fáradt vagyok, nem birom a házimunkát, mindenem fáj, lihegek...Jajjjjj
Arról nem is beszélve, hogy egy csomó dologvan még Kistesó szobájával, kéne csinálni, de nincs erőm hozzá.És tényleg, első babánál csak uccsó 2 hétben voltam igy ki :roll:
Oké, hogy ha a kicsi meglesz kemény lesz az első pár hét, de....mégse terhesen kell csinálni.

Lányok, ti hogy álltok a babacuccokkal? Kinek mit kell még beszerezni?
Vendég
 


Sziasztok!

Patr.! Hogyhogy elhagytad a cuccaidat? Ezt nem igazán értem!

Bacilivi! Mi még szinte semmit sem vettünk, de nem is nagyon kell. Eddig két kisruhát vettem neki, meg a babakocsit. Én majd május, júniusban akarom beszerezni ami még kell. De az nem olyan sok minden, mert ugye előszedem a pici ruhákat Roliról. Nekem szerencsém van, mert Roli is pont két éve nyáron született, még az is lehet hogy egy napon fognak születni, úgyhogy minden ruha jó lesz.

Akarok majd neki venni: kihozós ruhát, de most nem veszek fehéret. Rolira is alig adtam rá. Anyagot akarok az ágyneműnek, baldachinnak. Plédet, de az még nem is olyan fontos, mert ugye nyár lesz és ott van a Rolié is ha mégis kell. Néhány kifogót, textilpelust. Egy lubifixet a kiskádba (szivacs amin fekszik fürdéskor). Na meg egy csomag pelenka. Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Egyébként mindenünk megvan.

Kép
szly27
 
 


Talán még cumisüveget meg cumit fogok venni.

Kép
szly27
 
 


Sly!
szerintem nem "alhegytam",hanem ittfelejtettem bükön,és az uram úgy elpakolta,hogy nem lesz meg.Persze ő nem látta,de mivel sehol sincs...
Nagy bevásárlást mi sem tervezünk 1-2 ruci,egy RÓZSASZÍN ágynemű,textilpelus,néhány body.De cumi semmi esetre sem!!! :lol: :lol: :lol: Így is attól félek,hogy ha Márknak a kezébe akad a sajátja,oda fogja adni a pcinek! :shock:

Ha már a panasznál tartunk,utáljatok nyugodtan,de nekem semmi bajom! :) Ha megelmelem Márkot,rögtön bekeményedik a pocak,de ezt ki lehet küszöbölni azzal,hogy apa emelgeti! :) Fáradt sem vagyok,a fejem sem fáj,pedig gyakran szokott,szóval nálam ez még áldott állapot! :-)))

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Én nem vagyok cumi ellenes. Roli még alváshoz használja. Most nem látom értelmét elvenni tőle, mert ha jön a kicsi és ő is cumizik, úgysem hagyná el. Viszont már minden cumiját megrágta. Nem szándékozok újakat venni. Ha végleg bekrepál, gondolom már nem lesz olyan finom. Nekem a cumi szerintem nagy szerepet játszott abban, hogy Roli olyan nyugodt baba volt. Én örültem hogy elfogadja, mert láttam olyat, aki nem fogadta el és nem tudták csak ringatással vígasztalni és altatni. Egyszer úgyis elhagyja. Könnyebb elvenni,mint mondjuk az ujját. Na azt abszolút nem szerettem volna, ha az ujját szopja. Ismerek olyan 20 évest aki még mindig szopja az ujját.

Egyébként nekem sem fáj semmim. Kop kop kop. Még ha Rolit felemelem sem.

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Én sem tervezek nagy bevásárlást, hisz a Hanna cuccai mind megvannak. Egy testvérkocsira lesz szükségünk, de azt még napolom. Cumit nem használtunk, remélem a kicsi sem fog. De ez még a jövő zenéje. Meglátjuk, hogy alakul.
Azt hiszem, nekem sincs okom panszra. persze nem tudom Hannát csak hipp-hopp emelgetni, inkább leülök mellé, ha igényli. :P

Kép

Kép
balogpali
 
 


szly27!

Felkerülhetünk mi is a táblázatra?

Kép

Kép
balogpali
 
 


Bacilivi: mintha az én nyügjeimről írtál volna. Nekem is egyre nehezebb és ma merült fel bennem, hogy mi lesz még 3 hónapig. Akkora a ghasam mintha ikreket hordanék.

Én cumiellenes vagyok, bár Olivérnek van, de sak alváshoz kapja meg. Szerencsére már a bölcsiben sem kéri, hiába látja mások szájába. A többi cumis gyereknek egész nap a szájában lóg úgy beszélnek. Én ettől teljesen kivagyok. Utálom, ha egy gyere cumival a szájában beszél. Szerintem nem egészséges.
Ha megoldható akkor Leventének nem adok cumit. Mondjuk én ujjszopos voltam 13 éves koromig szoptam az ujjam.

Nekem is kell egy pár dolggot vennem, de még nem gondoltam át, hogy miket. Sajna nekem az elején ruhákat is kell vennem mert Olivér januári.

Kinga: Voltatok mostanában Anettáéknál?

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Titi!

Már rég nem voltunk Pesten. Kb. két hét múlva szeretnék menni. Akkor majd kérem a dokidnak a számát. Előre is kösz.

Kép

Kép
balogpali
 
 


Sziasztok!

Valahol megnyugtat, hogy nem csak én élem meg nehezebben a második terhességet! :) de ettől persze nem könnyebb! :?

Tegnap voltam dokinál. Szerintetek jelent valamit, hogy a bpd (asszem fejátmérő) mindig nagyobb? Múltkor is és most is jóval nagyobb volt, mint ált. lenni szokott! Ebből lehet arra következtetni, hogy a baba is nagyobb? Most 75-ös volt, doki szerint 68-70 körülinek kell lennie 28 hetesen. Már nagyon várom a 32 hetes UH-ot, akkor talán többet is megtudok a méreteiről! A cukorterhelésnél az érték a határon volt, így most kerülöm az édességet, ami nekem nagyon nehéz, mert csokifüggő vagyok, komolyan, mint a dohányosnak a nikotin! :? :( De talán nem jönnek majd úgy a kilók! :shock:

Cumi: nálam ez kényes kérdés: nekem van itt a legidősebb gyerekem, és hát kiábrándító vagy sem, még az oviban is rágja! :shock: :? Úgy volt, hogy elviszi a nyuszka, minden jól is alakult, még egy éjszakát is kibírt nélküle, de második nap este olyan sírógörcsöt kapott, kétségbeesetten próbálta az ujját szopizni, de nem ment, mert ugye sose volt ujjszopós! Akkor megegyeztünk, hogy csakis alvásra mindig visszahozza a nyuszi, azóta itthon nem is kell, csak alváshoz. (Korábban kocsiban, tévénézéshez, és egyáltalán napközben is sokszor kellett) Ez ebben a korban, azt mondják még teljesen normális, és csak lelki törést okozunk, ha elvesszük tőlük! Viszont a kiábrándító az, hogy az oviban hagyták, hogy a cumival vígasztalja magát, ami szerintem hiba volt, elmondtam az óvónőknek is, hogy itthon már ennyit elértünk, és csak reménykedem, hogy ott is csak alváshoz adják oda ezek után!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Kinga: nagyon szívesen elküldöm priviben!

Jevi: nagyon fontos, hogy az oviban is együttműködjenek veled. Én olyan sokszor nyúztam ezért a gondozónőket, hogy a végén ők is megoldották, hogy ne kelljen Olivérnek.

Nem tud valaki a 13.-ker.-ben egy szuper ovit?

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Balogpali!Írd meg az adatokat és szívesen beírlak a tábliba!

A cumi Rolinak is csak alváshoz kell. Magától köpi ki és hagyja ott a kiságyban a macinak. Persze a macit ráültetem a cumikra a kiságy sarkában, hogy ne érje el és ne is lássa Rolkó, mert különben kihalászná. De olyan édi, sokszor alvás után berakja a cumikat a sarokba és ráültati a macit, ahogy tőlem látta.

Kép
szly27
 
 


Lányok,Sly!
Én nem vagyok cumiellenes,vizsont már jó lenne ha Márk lemondana róla. Már csak alvásnál kapja meg nameg végszükség esetén autóban!Pár hónappal ezelőtt még gyakran a szájában lógott...ezért gondoltam,hogy a kicsi nem kap!!! De még én is azt mondom inkább a cumi,mint az ujja,bár erről is nagyon megoszlanak a vélemények!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Heló Lányok!

Na felébredt egy kicsit a topik :wink: :D

Cumi:
Én cumiellenesen vagyok cumipárti... 8)
Mikor Dalmi született nem akartam neki adni. Az eslő hetekben rengeteget sirt aztán kapott cumit. Nem bántam meg!!Az viszont tényleg nem szimpi mikor egy 2-3-4 éves gyereknek mindig a szájában lóg. SZerencsére mi lecsökkentettük a használatát és csak alváshoz meg kocsiban kapja meg.

jevi,,
dokid nem mondta, hogy miért lehet nagyobb a feje?
egyébként honann tudod, hoyg hány hetesen milyen méretek vannak?engem is érdekelne.

Holnap megyek dokihoz, majd beszámolok, remélem minden oké!!!
Vendég
 


Csajok!

Változott a dolog és a 4. ker.-ben kéne egy jó ovi tipp, ha tud valaki.

Köszi!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Hali!

Nálunk Toncsi döntött cumi kontra ujjszopi között :? . Sajna az ujját választotta, hiába volt cumija egy időben. Néha előkerül, megrágcsálja a fogóját és ennyi 8) .

Titi, sajna nem tudok segíteni ovi-ügyben :? .
13 éves korodig szoptad az ujjad, ne keseríts el :shock: :wink: !

Hát Patrícia, szerintem keresd azokat a papírokat! Elég nehézkes lenne újra megszerezni őket :? . És az kell az anyasági támogatáshoz is.

Ma olyan sokat keményedett a pocakom :? , biztos az időjárástól!

Ma elértem a 70 kilót :shock: (+9 kg) és a 100 cm haskörfogatot!

Kép

Ja és az ágyikó!
Kép

Bacilivi! Holnapra drukkolok a jó eredményekhez!
Babaméretek:
http://www.timmermann.hu/index.php?m=szules_kalkulator
http://www.awog.it/tabelle/bpd.htm
http://mamanet.hu/modules.php?name=Text&tid=8

Megszereztem a cukorterhelés ereményem, éhomi 5.0, a 120 perces 5.6. Szerintem jó, így nem sietek vele dokihoz. Fehérje picit magasabb, de már hetek óta kis megfázás, nátha és torokfájás van, de már remélem kifelé belőle!

Megyek mosogatni :shock: :x .
Jó éjt
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Halihó!
Bocs, hogy eltűntem kicsit... Csenge tegnap óta betegecske-fecske: életében már másodszor beteg :D (azért mosoly, mert örülök, hogy idáig ennyivel megúsztuk :D ).
Egyébként jól vagyunk, leszámítva, hogy én is nagyon terhesnek érzem magam :( Leventének nagyon erős lábai vannak, és előszeretettel csücsül a hólyagomon - van, hogy 5 percenként kimegyek WC-re... És úgy érzem, hogy hihetetlen hosszú ez a terhesség: még 3,5 hónap hátra van :shock: :shock: :shock:

Cumikérdés: én nagy cumi-ellenes voltam 2 okból is: a tesóimmal egyetemben mi mind ujjszopisak voltunk,így nekem ez sokkal természetesebb, mint egy műanyag akármi. A férjeméknél meg pont a cumi volt a nyerő, így ő is inkább azt támogatta volna. De én erős voltam - 4 hónapig. Addig azt mondtam, hogy semmiképp nem adok neki cumit, mert mi nagyon sokat szenvedtünk a szopival, és nem akartam, hogy még a cumi is bezavarjon. Aztán végül engedtem a nyomásnak, és nagon nem bántam meg. Csenge csak alváskor, és a kocsiban (ha már nyűgi) cumizik - no meg persze, ha talál egyet a kiságy alatt :lol: :lol: :lol: , de ahogy észreveszem, elkérem és szó nélkül odaadja. Nagyon jószívű! Úgyhogy, ha Levinél nem lesz gond a szopi (márpedig nem lesz, különben.....), akkor nem ódzkodom majd annyira a cumitól. Hogy hogyan fogom tőlük elvenni majd? Fogalmam sincs. Addig annyi minden fog még történni...

Kép
Kép
deako
 
 


Csilla: Hát igen, nagyon sokáig és semmivel nem tudtak leszoktatni róla. A nagy változás az volt, hogy 13. szülinapomra megkaptam a saját különbejáratú szobámat és attól kezdve nem szoptam az ujjam. Ez nekem is fura volt.
A szopizásnak lelki okai vannak, főleg, ha hosszútávú a dolog. Ebbe van valami, de nem mindig a szülő hibája.
Én sem tudom, Olivér hogyan fog leszokni róla.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Csillala! Nagyon szupi az ágy! Én már +12 kg-nál járok! Meg kéne már mérnem a hasamat is, de mindig elfelejtem. Mosogatni 23-kor :shock: te nem vagy semmi!

Bacilivi! Remélem minden ok lesz a dokinál. Én még sokára megyek, most voltam egy hete.

Ovi ügyben én sem tudok segíteni!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Én lassan rá sem merek állni a mérlegre! A minap nézem a tükröt, hogy kinek a dereka látszik benne, ki az a hájas fazon? És mit gondoltok, ki volt? Persze, hogy én. de másodpercek kellettek, amíg rájöttem.

Sly, az adataim: 30 éves vagyok, a kislány, aki születni fog a nyáron Sára lesz, de ez biztos változik, a vonalzóból a hetek kiolvashatóak, Széekelyudvarhelyen lakom, a Kútvölgyiben szeretnék szülni, és júl. 26-ra vagyok kiírva.

Kép

Kép
balogpali
 
 


Nagyon pörögtök,csajok! :) Ez a cumikérdés mindenkit lázba hozott!!
Deako!
Habár azt mondják,nem minden esetben befolyásolj a cumi a szopit.nálunk nem volt gond,ment együtt a kettő..vagy cici volt a szájában vagy cumi :lol: Engem-megmondom őszintén-azóta idegesít a cumi,mióta A győzike-showban láttam,hogy virágnak még mindig a szájában lóg,és olyan hisztit levágott az egyik részbven,mert cumi nélkül indultak útnak,hogy bementek a Tescoba venni! :evil: Pedi már 3 is elmúlt szerintem!Vagy 4!
Csilla!
Én azt hittem,bemegyek a védőnőmhöz ad egy új kiskönyvet,mert elvileg nála is vezetve van minden,és beírja újra!Nem??? :oops: Amúgy nagyon tut az ágy,de tetszik Toncsinak is?El van benne? Márk Ma "reggel" 11 óra 5 perckor ébredt!!! Persze a mi ágyunkban...
Várcukorterhelés:
éhgyomri: 3,8
2 órás 3,5 3db felkiáltójellel!!!! Ez vajon miért van?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Patricia: gondolom nagyon alacsony. Nem tudom, hogy ez gond e.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Kedves Kismamák!

Eladó egy BabyControll BC330 egy évet használt, három lapos, szülői egységes légzésfigyelő, garanciával.
Ára: 20.000 HUF (Új ár: 38.200)

Érdeklődni: deszilvi78@yahoo.de

Mindenkinek jó babavárást kívánok!
hokuszpok
 
 


Sziasztok!
Megkerültem, itt voltam, olvastam, csak...

Cumikérdés:
Bencénél nagyon cumiellenesek voltunk, bírtuk is 4 hétig, aztán megkapta az elsőt! És onnantól kezdve semmi gond nem volt éjjel. A gond csak az, hogy még mindig cumizik, bár ha megyünk valahova, nem visszük soha. (Játszótér, séta, bolt.)Itthon viszont teljes függő! Levinél sem szeretném, de majd meglátjuk! Igazából nem vagyok sem ellene, sem mellette, de a cumi még mindig jobb, mintha a kezét szopizná. Több fogorvos, és gyerekorvos is alátámasztja ezt, mert a babák az ujjszopásnál kifelé nyomják a felső fogsorukat az ujjukkal. De nem tudom, hogy mennyit lehet ebben hinni!
Viszont ami tény: tanítóként én már láttam ujjszopós gyereket (hizsen ezt nem lehet elvenni tőle), cumisat még soha!

Voltam tegnap dokinál. Méhszájam továbbra is C2100, de kőkemény. Magzatvíz átlagos mennyiségű, a lepény rendben. Babócánk ismét faros! Én nem tudom, minden vizsgálatnál másik irányban van! De legalább már tudom a mérhetetlen pisilésem okát: az egyik lába folyamatosan rajta van a hólyagomon, és ha még rúg is...ÁÁÁÁÁÁÁ! Még van ideje befordulni, tudom. Érdekes, mert Bence folyamatosan fejvégű volt, és nem forgott össze-vissza.
Adatai alapján 27 hetes 4 napos a csibe, megint megmutatta teljes férfiúi mivoltát, és 1170 g! Hosszú lábú baba, mert a combcsontja 5,2 cm!

Patrícia
Gondolom, nem csak az alacsonysággal van a baj a cukrodnál, hanem hogy evés után alacsonyabb, mint előtte! Ezt hogy csináltad?
Amúgy nekem mostmár minden orvosi vizsgálatnál lesz egy tejcsis + 2 zsömlés vércukor teszt, mert Bencével végig cukros voltam. És azért jobb félni, mint megijedni!


Hízás
Fú, csajok, én is beindultam, bár még "csak" + 5 kg-nál járok. De az elején fogytam, és ha azt is beszámítjuk, akkor meg 10-11Kg! Ajajajajjjj! :( :( :(

Pusz

Kép
Kép
hannablanka
 
 


Sziasztok,
mondjátok, szabad csatlakozni a topichoz? :P
Első manónkat várjuk, a 24. hétben vagyunk (már le merem írni, beleléptünk :D ) szóval jöhetek? :oops:
Látom, ti már többen a második/ harmadik manónál tartotok... Szerintetek mire lesz szükség az elején? Annyi bevásárlólistát láttam már, hogy fogalmam sincs, ténylegesen mire volna érdemes költeni... hilfe...
Köszi előre is,
Tojat
kindertojas
 
 


Sziasztok!

Kindertojás! Üdv. köztünk! Gyere gyakran, persze, hogy befogadunk. Írj még magatokról! Hol laktok? Kisfiú lesz vagy kislány? Név? stb.

Hannablanka! A méhszájamra nekem pont ezt mondta a doki. Ami jó. Majd befordul még időben, ne félj! Roli nekem is fejvégű volt végig. remélem a kicsilány sem fog sokat forgolódni. A legutóbbi két UH-on fejvégű volt, de amikor lent matat, mindig tartok tőle egy kicsit, hogy megfordult. De most tuti megint a lába van fent, mert nagyon dolgozik!

Patr.! Ránézésre tényleg nem valami jó, hogy alacsonyabb a kétórás cukrod mint az előző, de konkrétan nem tudom miért rossz. Valahogy nem logikus. Szerintem is kell hogy adjanak új kiskönyvet! Kell hogy legyen kiskönyved, mert abból egy idegen is tudja mi van veletek, ha esetleg nem ott és azzal lennél kénytelen szülni akivel tervezted.

Kép
szly27
 
 


Hannablanka!
tuti megfordul még a babó,van idő!Nekem Márknál volt súlysaccolás,de már nem emlékszem,de kiváncsiságból kikeresem,mert azok a papírjaim még megvannak! :)
Ami a cukromat illeti aki levette,azt mondta,minden ok... Vagy szerintetek is TÖBB édességet kellene ennem?Ez lesz a megoldás,azt hiszem! :lol:

Tojat!
Üdv köztünk,gratuláok a pocaklakóhoz!Vásárlásnál gondolom elsősorban a ruhákra gondoltál! Tudod már a bab nemét,mert akkor némileg könnyebb dolgot van színügyileg :) Szóval,
-body-ra szükséged lesz jó pár darabra,mondjuk 6-8.ezek lehetnek rövidukkúak,de biztos elkél 1-2 hosszúujjú.
-rugdalózót is számolhatsz 5-6 darabot MINDENKÉPP LÁB KÖZÖTT NYITHATÓT.Én sokszor estem abba a hibába,hogy milyen szép,de cuki,aztán 10 perc volt mire az egészet lefejtettem a gyerekről :evil:
-kis sapi 1-2 db (sétához,esetleg ha nagy haja van a babinak,fürdés utánra)
-takaró 1 vékony 1 vastagabb (babakocsiba alá,betakarni...)
-zokni
-kiskabát,ha hűvösebb van
eleinte valószínű body-ba meg rugiba fogod öltöztetni,de úgysem fogsz tudni ellenállni a 2 részes együtteseknek,kislány esetén pnk ruhácskáknak sem,ezeket annyira nem fogja kihasználni,de jól néznek ki,na! :)
-textilpelust vegyél,az jó szolgálatot tesz
Hrtelen nem jut eszembe más,többiek javítsatok ki vagy egészítsetek ki mit hagytam le a gyerkőcről! :lol:
Jó vásárlást,Tojat!-Jó ez a név,honnan van?

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Lányok!
most beszéltem az egri védőnőmmel,azt mondta a zservezetem nagyon jól bondtja le a "cuccot",nem gond,örüljek,hogy gyorsan dolgozik! :) Elő szokott fordulni,de nem gyakori.
Kiskönyvet pedig kapok újat,csak a HbsAg vérederményem nem lett bevezetve,amit itt Bükön vettek le,ezért vagy kérek egy másolatot,elvileg benne kell lennie a gépben,vagy megismételjük!Képzeljétek,most hogy mennénk itthonról,és várjuk,hogy ébredjen Töki, negyed 11 óta alszik! :)

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Tojat: én is üdvözöllek a körünkben! Gratula a pocaklakótokhoz!!!
2 db fürdőlepedő, textilpelusból szerintem elég 10 db, majd később még tudsz venni, ha kevésnek bizonyulna. 1-2 zokni, ha nem rugit adsz rá. trikóbadi (ujjatlan) Én még mindig használok ilyet Olivérnél, pedig elmúlt 2 éves. 2-3 db-ot a kis méretből (hamar kinővi) utánna kicsit többet a nagyobb méretekből. (én az elején szinte havonta kéthavonta vettem Olivérnek ruhákat.
Ha a ruhákon kívül más is érdekel akoor szólj!!!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


sziasztok!
bocs, h eltűntem, de a múlt héten megérkezett az utódom a melóhelyemen, és egész héten őt tanítottam be, ott ültünk a gépemnél, így nem tudtam írni.

most visszaolvastam....

üdv annak ,aki új a fórumon!

szly! kérlek, a táblázatban a Róbert Klinikát (Nyírő Gy. kh)í rd be a kórházhoz, ugyanis azt hallottam ,h a dokim már nem dolgozik az Istvánba, tehát nem tud bejönni oda a szüléshez, így marad a Nyírő.

Üdv a másik kis Sárának! :-)

Vércukor: ne édességet egyél, szerintem Patricia, hisz a fogaknak sem jó, inkább gyümölcsöt, abban is van elég, de egsézségesebb +gyümölcscukor!

Súly: mi így a 31. héten már 10 kg-nál járunk. A combomon és a fenekemen is van egy pár + cm.
volt egy jó hónapja pár nap, mikor nagyon görcsöltem, és akkor abbahagytam a tornát, és aztán a lustaság nagy úr.... így is maradt.

voltunk a 4D-n. Megint 10 mm-es kamraméretet mértek, de már nem idegesítem magam, majd lesz ahogy lesz!

Egyébként Sára 1,5 kg és 40 cm.
Tudtátok, h a hosszát úgy mérik, h ahány hét + a felső és azalsó lábcsont hossza? Nálunk ez volt: 29+6+5

mától itthon vagyok! 2 hónap pihi.

rosszul lévők: mi estére fáradunk be, és nyűgösek leszünk. Nem találjuk a helyünket az ágyban. szegény páromat molesztálom éjjel, h nem tudok aludni. Reggel aztán szundítunk. ma 10ig aludtunk!!!!
reggel aztán úgy ébredünk, h minden rendben.
akkor görcsölök be, ha pisilnem kell, ezt érdekes.
néha jönnek a "mormomok" (én csak így hívom a hormon-rohamaimat), ilyenkor ok nélkül sírva fakadok. De elmúlik, és nem túl gyakori, egyenlőre.

én is nekiláttam a kórházi lista beszerzéséhez. kaptam 5 lánytól listát, most összesítem.
Nem tudja valaki, mit adnak a Nyírőben?

vasáránap voltunk a Hungexpon a baba-börzén, jól körülnéztünk. sok érdekes dolog volt.

Ismeri valaki a TOP RIDER babakocsikat?
azt néztem ki, de nem tudom, h mivel PEG Perego "másolat" a minősége milyen lehet. 5 funkcióst találtam 60e-ért.

Csillala: nagyon édi a pocakod!
Hannablanka: a turit még pontosítsuk. Mikor kapsz fizut?
mi közben kaptunk egy halom ruhácskát ,de szívesen elmennék veled! jövő héten hétfőn vagyok itthon, és pénteken délután.
Utazgatni fogok most 1 hónapot a babás barátnőimhez vidékre... amíg bírok menni. :-)

kitartás mindenkinek.

na egyenlőre ennyi jutott eszembe!

Kép 30 hetesen [/img]
inerke
 
 


Inerke: nagyon szép pocakod van. Nekünk top rider-ünk van, de én nem vagyok vele megelégedve. Mondjuk az enyém 2 éve a bababörzén volt 30000-ft. Tudsz róla képet feltenni?
Nekem az a bajom vele, hogy túl szűk és pont tél lesz mire bundazsák is kell és akkor már fél éves lesz a picuri. Olivér még egész jól elfért benne, mert ő januári. Ja és a második sétánál kitört az egyik bolygókereke. Ha ennyi pénzt szántok rá akkor én a helyedben valami jobbat néznék. Az mondjuk jó benne, hogy átfordítható a tolókarja és levehető a huzata teljes mértékben. Amúgy nekem nem jött be.
Bocsi, ha nagyon leszoltam volna.

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: