Új privát üzeneted érkezett!

kocsit-kocsi :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
gnesa
 
 


Bettó

Még az ultrahanggal kapcsolatban akartam írni, hogy nekünk azt mondták, hogy a 28-30. hét körül a legérdemesebb menni, mert akkor már gyakorlatilag teljesen látszanak a kis arcvonásai, viszont még nem olyan nagy, és teljesen ráfér a képernyőre! :)

agi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
gnesa
 
 


 
 

Adri!

Gratu a babakocsihoz! Nagyon jól néz ki. Érdekes, hogy fényképen milyen picinek látszik, közben meg mégse az :)

Ági sajna sokan mást mondanak, még az orvosok is. Én is eddig ezt hallottam, amit te írtál, de mostegy pár embertől meg azt, hogy olyan soká azért rossz menni, mert nem fér bele teljesen a képernyőbe, vagy mi. :wink: Sajna nem lehetünk ebben sem biztosak.
Tudod a negatív dolgok, csak akkor rosszak, mikor hallgatja az ember. Én még túl is lépek rajta, csak szegény naiv férjecském dolgozza fel nehezen. Így is ő jobban fél a szüléstől, mint én :lol:

Kép
bettó
 
 


Bettó!

Jogos, igazad van, biztos hogy nehéz meghallgatni ezeket a negatív dolgokat!!! Meg ugye azon is múlik, hogy éppen milyen passzban van az ember! Én is csak akkor tudok könnyen átlépni rajta, ha jó hangulatban vagyok. De nagyon meg tudok zuhanni, ha éppen rossz kedvem van, vagy bizonytalannak érzem magam. Inkább csak biztatásnak szántam! :)

A szülésnél azt hiszem nálunk én leszek a teljes para... :oops: Nálunk a férjem ilyenkor a nyugalom szobra, és én is csak abban bízom, hogy ez rám is jó hatással lesz!!!

Az ultrahanggal kapcsolatban elbizonytalanodtam, nekem is a dokim mondta a 28-30. hetet! Akkor lehet, hogy a 26. hét lesz a nyerő!?! :)

agi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
gnesa
 
 


Ági!

Köszi a biztatást. Én már az elején próbáltam úgy nézni a szülést is, hogy vagy így vagy úgy de túl kell lenni rajta, ezért parázni felesleges. Nálunk még mindig nem biztos, sőt... hogy apa bejön. Nem tudom, hogy melyiknek örülnék jobban. Majd ő eldönti. Tesóm úgyis riasztva lesz még akkor is dönthet úgy, hogy inkább kimegy.

Remélem jövőhéten tudok majd képet mutatni pincurról és akkor jobban el tudod dönteni, hogy melyik héten menjetek. :wink:
Reményeim szerint csütörtökön, vagy pénteken mennék, az már majdnem 23. hét lesz. Vagyis a péntek már az lesz. :)

Kép
bettó
 
 


Mennyire nincsenek véletlenek, hihetetlen :) Most iratkozott be egy nőgyógyász, akinek magánrendelője van. Itt Debrecenben nagy neve van. (Lehet a lombikosok ismerik: Major Tamás) Sajna sokan voltak, így nem tudtunk nagyon beszélni, hogy mikor a legjobb 3d-re menni, csak annyit mondott, hogy nála a kismamákat mindig azon nézni, nincs sima Uh-ja.
Holnap kiffagatom :wink:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Először is gratula mindenkinek a "pocaklakóhoz"! :D

He lehet, szeretnék Hozzátok csatlakozni, bár én pont február 29-ére vagyok kiírva :lol:

Most voltam genetikai UH-n, minden rendben van a bébivel, de azt sajna még nem tudjuk, hogy kisfiú vagy kislány lesz-e az új családtag? Egyébként Ő lesz az első kisbabánk és talán az egyetlen gyermekünk (bár soha nem mondom azt, hogy soha....)

Tápiószecsőn lakunk, valószínűleg Kistarcsán fogok szülni. Sajnos, mint kiderült, sikerült melléfognom a dokiválasztásnál, de szerencsére még van időm, hogy "korrigáljam" a hibát - ideje váltani!:( - Pedig annyira bíztam benne, hogy sikerült egy jó szakembert találnom!
Nektek van választott orvosotok? Szerintetek nem "ciki" váltani, ha nem vagyok megelégedve a doki eddig hozzáállásával?

Szép napokat Nektek!

(20. hét +1 nap)
vadmálna
 
 


sziasztok!

Szép jó reggelt!

Vadmálna!Az a Vadmálna vagy akire gondolok?Én mindenhol Lecso vagyok! :lol: Örülök,hogy összetalálkoztunk itt is!

Ma reggelre úgy érzem az arcom sokkal jobb!Talán gyógyulok? :)

De viszont most is azért nem alszom,mert fáj a pocim.Nem nagyon,de érzem.Hétfőn megyek úgy is a nődokihoz a táppénzes papírokért,és rá fogok kérdezni,mitől lehet!Talán mert nő a méhem,húzódnak a szalagok? :roll:

Ittam magnéziumot!Ti mit tudtok róla,hány mg-ot lehet bevenni max belőle egy nap? :?

Jutiboszi,hogy vagy?
És többiek?

Szülés?Amikor én Levivel terhes voltam a végén csak a sarkon levő kisboltba mentem csak zsömléért el.Ott a boltosnéni azt mondta nekem:úgy menejek el szülni,hogy úgy fog fájni,hogy majd bele halok.És ha nem így lesz,csak kellemesen csalódok!

(Volt igaza :roll: )

De azért az tény,hogy jó ijezgetni semmivel a kismamit!Az nélkül is be lehet parázva! :lol:

Na megyek visszaolvasok teljesen!

Kép

Kép
lecso
 
 


jó ijezgetni=nem jó ijezgetni lett volna :oops:

Kép

Kép
lecso
 
 


Adri!

Szupi a babakocsi!!!

Tegnap voltunk a soroksári úton a baby outletben és ott 3-as ikreknek láttunk babkocsit!Egymás után voltak a babáknak a helyük.Olyan volt mint valami "vonat" :lol: Nem lehet könnyű közlekedni ilyennel!

Visszatérve!Használjátok egészséggel a babakocsit!!!! :D

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a babakocsi dicséreteket. :lol:

Edina! Örülök hogy jobban vagy! :lol: Én úgy tudom, hogy a béres magnézium+b6 vitaminból elég 1, a magne b6-gól 3x2 is hallottam. Azt javasolta az egyik barátnőm ha úgy érzem hogy görcsölök vagy keményedek igyak meg azonnal 1 pezsgő tabletát. Szerencsére még nem volt keményedésem (azt hiszem). Nektek volt már?


Betti!Jól tezsed ha rémhíreket meg sem hallod, én is így szoktam tenni. Sőt én még a híradóban sem nézek semmi olyat ami felidegesítene. Tudom, hogy ez strucc politika, de van pár millió ember még rajtam kívűl és törödjenek ők a rossz dolgokkal!


Vadmálna!
Üdv körünkben. Nekem van választott dokim, de én nagyon meg vagyok vele eddig elégedve. Szerintem most az a legfontosabb hogy megbízz a dokidban, és ha ez nincs meg akkor keres másikat. Rajta múlik a te és gyermeked élete is.


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


keres=keress

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Juti!
Örülök, hogy minden rendben van, és csak egy jó napod volt a barátnőddel!
Köszi a festékes tippet. Az a baj, hogy én ecsettel nem igazán tudok szépen festeni. Inkább rajzolni tudok, de majd gyakorolok addig... :?

Adri!
Tényleg nagyon jó a babakocsi. Tök jó, hogy így lehet variálni! Ez nagyon hasznos!!! És leglalább olyan állapotban van amilyenben gondoltad?

Lecsó!
Örülök, hogy jobban érzed magad! Csak így tovább!!!

Vadmálna!
Üdv közöttünk. Én is Kistarcsán fogok szülni. Megkérdezhetem, hogy ki a választott dokid. Ha gondolod priviben is megírhatod. Kíváncsi vagyok, mert én sem vagyok 100%ig megelégedve a dokimmal, de hát ő is ember nem lehet mindig a toppon...
Akkor lehet, hogy mi majd személyesen is találkozunk. :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Ági!Igen eddig még úgy látom hogy jó állapotban van, pedig szét szedtem darabokra! HI-HI :lol: Ja és még egy pozítivuma hogy gyorsan szárad a huzatja!


Pussz!

Ui: bocsi, hogy most csak erről tudok fecsegni, de bele szerettem!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a hozzá(m)szólásokat! :D

Lecso:
Igen, én vagyok az! Lám, itt is találkozunk! Majd utánanézek, hogy átírhatom-e mindenhol a nevem Vadmálnára...tulajdonképpen ez az "eredeti" :)
Szerintem "csak" nő a méhed, de azért kérdezd meg a dokit! Magnéziumot én is szedek, de csak napi kettőt...sajna nem tudom, mennyi a limit.


Jadika: Köszönöm - szerintem is nagyon fontos a bizalom, ezért egyre inkább hajlok az orvosváltásra. Örülök, hogy Te meg vagy elégedve a dokiddal!! :)


Giga:
Végre:) Örülök, hogy találtam valakit, aki szintén Kistarcsán szül majd - talán személyesen is találkozunk majd!
Eddig Túri Istvánhoz jártam...Tudom, hogy az orvos is ember, lehet fáradt, stb...de itt sajnos nem csak erről van szó...Az utolsó két alkalommal pl. meg sem vizsgált, pedig szerintem már ellenőrizni kellett volna a méhszáj állapotát, stb...
Te kihez jársz? Lesz fogadott szülésznőd?

*****

Most megyek és folytatom a nagytakarítást...(felújítás volt/van nálunk.... :shock:

Szép napot Nektek!
vadmálna
 
 


Sziasztok!

Adri, valóban nagyon jó a kocsi! A legjobb benne, hogy nemcsak mélykocsis, hanem sportkocsivá alakítható.

Betti, ne hallgass a rémisztgető nőkre. Biztos irígy volt a leendő gyönyörű Kincsődre, azért mondta. Egyébként meg a kisebesedett mellbimbó a rossz mellrehelyezésből fakad, ezért mondd neki, legközelebb, hogy szoptatni tudni kell :lol: Na, most gonosz voltam, de csak vicc volt.

Egyébként azért nem írtam eddig, mert szerda este Szonja ugrált le egy matracról, és az egyik lába rosszul érkezett, és azóta nem tud ráálni. Persze voltunk rögtön a baleseti ügyeleten, megröntgenezték, nem tört el, "csak" zúzódás. Emelgetni kellene ugye, de nem tehetem Szonjuska 17 kilójával ezt naponta többször... A barátnőim jönnek segíteni, míg a férjem haza nem ér. Mára lett javulás, rááll a kis drága, de menni fáj még neki. Szóval ez van. Szerdán eléggé kivoltam, de mots már látom a végét...

Juti, a takarítónős dologra mindenképpen reagálnék! Biztos én is így gondolnám, ahogy te, ha nem éltem volna meg azt az aggodalmat, amin keresztülmentem, amikor hamarabb beindult a szülésem. És azt a pár hónapot, amíg Szonjuskámért aggódtam, hogy minden rendben legyen. Ezt senkinek nem kívánom, és nem hiszem, hogy irígylésre méltó a dolog... Szóval én nem kockáztatok, tekintve, hogy veszélyeztett terhes vagyok. És ez nem anyagiak kérdése. A takarítónő havonta 8000 plusszot jelent (amennyi egy internetelőfizetés kb, nem minimálbérből élünk, de a köuéposztálytól igencsak messze vagyunk), és ez nekünk megéri, egy 2,5 éves mellett, meg suli mellett a fennmaradó időt pihenéssel töltöm, és érzem, ha többet csinálnék, az mindkettőnknek ártana.
Egyébként biztos így gondolnám, ha nem éltem meg volna, hogy milyen sokat jelent a pihenés. Remélem nem gond, hogy leírtam! :)

Vadmálna, üdv köztünk!!!

Lecsó, neked jobbulást, szegény... Levi jár már bölcsibe? Infralámpázni lehet terhesség alatt? Egyébként az antibiotikumok nagy része nem magzatkárosító hatású, megérdeklődtem a teratológiai tanácsadóban.

Most már nekem is jegyzetelnem kéne, hogy tudjak mindenkire reagálni :lol:

Puszi, szép napot mindenkinek!

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Milyen sok mindent mellégépeltem :oops:

Adri, látom elkapott a babakocsimánia :D Tök jó egy ilyen járgányt szerezni.

Vadmálna, szerintem válts orvost mindenképpen! Én nem váltottam, pedig így utólag látom, hogy kellett volna. És én is febr. vége - márc elejére vagyok kiírva. :lol:

Holnap leszek félidős! :P

És ez az Ábelfiú olyan egy határozott gyerek. Határozottakat rúg, ha éhes :lol: Ha nem eszek időben pl...

Na puszi, készülnöm kell, elvileg ma küldök anyagot a tanáromnak...

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Adri!
Semmi baj, hogy csak ez jár most a fejedben. Tudom, hogy milyen az újdonság varázsa... :wink:

Vadmálna!
Én Szabó dokihoz járok. Lilit is nála szültem, és 100%-ig én sem vagyok vele megelégedve, de erre mondtam én, hogy emberből van ő is. Megértem, hogy csalódtál a dokidban, hiszen ez már több mint sima rossz kedv... :? Igazából nekem is volt egy ilyen afférom Szabóval, de már inkább nem foglalkozom vele. Örülök annak, hogy a picuri jól van, és nincs már semmi baj.
Egyébként van egy másik topik is ahova még írok (Szülészetek, kórházak- Kistarcsai Flór Ferenc kh.). Itt csak itt szűltek vannak. Nagyon jó kis társaság, ajánlom figyelmedbe. Sokat meg lehet tudni a kórházról, a szokásokról, meg a személyzetről :!:.
Persze ide is irogass azért!

Manka!
Szegény Szonja! Remélem hamar rendbe jön a lába! Jobbulást neki!
Megértem a takarítónős eseted! És csak azt tudom mondani, hogy nagyon is jól dönöttél :!:

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!!!!

Jól vagyok, köszönöm!

Manka!

Teljesen megértettelek, hogy takarítónénid van. Nagyon sok ismerősömhöz járt tak.néni, amíg kicsik voltak a gyerekek. Asszem én azt írtam, hogy mi sajnos nem tehetjük meg. Ja, most még nem, mert egyelőre 1 fizetésből élünk, de amint el tudok menni betegszabira (dec.15-től), már nálunk is jobb lesz a helyzet.
A lányodnak meg jobbulást, vigyázzon magára! Te pedig tényleg ne emelgesd, már nehéz lenne neked!

Vadmálna!

Üdvözöllek én is!!!! Február 29-re vagy kiírva? Nagyon mókás!!!! És ha akkor születik pontosan, akkor mikor ünneplitek az első szülinapját? Szerintem ez annyira különleges, én is örülnék, ha akkor születne a bébim. :lol:

Na, most megyek megint "férjezni".
Sétálunk egyet a városban, vagy erdőben még nem tudom, de ő mondta, hogy ki kell mozdulni, mert nem ülhetek egész nap a lakásban! Igaza van, megyek is!

A bébike is örül, olyanokat ficánkol, csak ki ne essen!!!!

Jaj, a barátnőm napokon belül szülni fog!!!!!! Annyira várom már! Kisfiú lesz nekik, kis dagi, már most 3700g! Nem semmi, még meg se született. Én 3500g voltam, amikor megszülettem.

Akkor mindenkinek minden jót kívánok!

Pusszantáááááás!

Juti

jutiboszi
 
 



Sziasztok!

Manka!NAGYON SAJNÁLOM A CSEPP LÁNYODAT A BALESETÉRT! :cry:
Kép
Jó húsban van a lányka tényleg.Levi 12,5 kg és 92 cm"csak".Nagyon rossz evő gyerek.Igen jár már bölcsibe hétfő óta ismét.Igaz még a héten kellett adni neki orrcseppet(ami igazából szemcsepp,de a dokinéni szerint pont ez kell neki :shock: ).De mostmár nem köhög és az orra sem folyik,így igaza lehetett! :)

Tuti,hogy gyógyulok,az arcom szuperul van Kép .De persze az orrom tartalma nem szünt meg :roll: .

Mindenkinek nagyon jó éjszakát,és szép álmokat kívánok!
Kép Kép

Sziasztok!

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Nem jegyzeteltem :evil:
Megpróbálok mindent leírni, ami eszembe jutott :wink:

Vadmálna üdv. körünkben. Beillesztem a tábálzatunkat, szólj, ami kimaradt :wink:

Adri! Nem csodálom, hogy mindig erről beszélsz, írsz! Csodálatos dolog a pincurnak/oknak vásárolni. Mi ahogy végzünk a felújítással, bejárjuk a várost. Már én is nagyon várom :)

Juti! Édes az új vonalzód :) Sétálgass is, én imádok, utána még édesebb a pihenés.

Manka! Megértelek takaritás ügyben, nekem is nagy segítség, hogy sógornőm elég sok dolgot megcsinál. Éppen csak mosogatgatok, meg a mi szobánkat takarítgatom. :wink: Jobbulást pincurnak. :wink:

Magne B6-ról: Tudjátok, én is növeltem két szemre a bérest félét. Eredmény: a reggeli úgy ahogy volt kijött :twisted: Ilyet még sosem éltem át. Nem akarom részletezni, de nagyon durva volt. Remélem, hogy tényleg csak attól volt. Szerintem nagyon kell vigyázni a mennyiséggel, és az sem mindegy, hogy milyen fajtából vesz be az ember több szemet. Nagyon sok olyan vitamin van benne, ami zsírban oldódik, vagy "túladagolásnál" baj lehet. Én ezek után inkább a több pihenést fogom választani, mint a több szem Magne B6-ot :wink: Sógornőm is szólt, hogy többet be fog segíteni a tékában. Nagyon örülök neki, mert most is érezzük pincurt a frontot.

Juti! Tegnap nekem is este bekeményedett jobban a pocakom és figyeltem rá, nekem is fentebb van valamivel :)

Remélem nem hagytam ki semmit :roll:

Kép


Puszi mindenkinek!

Ui. Vadmálna, szerintem nem ciki doki váltani, én biztos nem maradnék nála. Nekem a magándokim nagyon jó, de a körzeti doki, róla beszélni sem érdemes. :wink: Nics rosszabb annál, hogyha nem tudsz megbízni a dokidban. Nem? :wink:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok csajszik! :)

Adri,gratula a babakocsihoz,nagyon jol valasztottatok.Jo hogy ennyi funkcio van rajta es tök cukik lesznek benne a babok :D

Betto,ne hagyd magad ijesztgetni!!!Persze en is utalom mikor elkezdenek nekem remtörteneteket meselgetni,de rögtön le szoktam allitani az ilyen embereket.Amugy is elegge panikolos fajta vagyok,nem hianyzik nekem mas ijesztgetese is.. :x

Lecso,jobbulast kivanok neked,gyogyulj meg hamar! :wink:

Vadmalna,üdv a forumon,erezd jol magad közöttünk! :D

Jutiboszi,en ezert imadom a reggeleket,mert nekem is mindig ugy össze van gömbölyödve a kis csöppsegem,es ilyenkor mindig fentebb van.Mindig az az elsö,hogy vegigsimizem a pocim,es olyan edi ahogy kidudorodik egy ponton. :D

Lanyok,most azon gondolkodom hogy tul kis meretü bodyt vettem-e??Tegnap voltam vasarolni a sogornömmel es anyosommal,es az 50-es body meret egyaltalan nem tünik picinek.Vettünk 56-ost is,de kepzeljetek meg 40-est is lattunk. :shock: Persze az 50-esböl csak kettöt vettem,ugy voltam vele hogy azert ez pont jo lesz ra ha megszületik(ugy irja hogy ujszülöttre),vagy legalabbis 2 hetig.Nem akartam elsöre tul nagy meretet,azert az sem jo ha kiesik belöle..,nem???Vagy tul kicsi lesz ra?? :( Akkor vettem sapit,zoknit,kis kezvedöt,alvos kezeslabast,egy vastag overalt,amiben setalni is viszem,par fölsöt es rugdalozzot,es egy klassz selymes kis feher törlöt,fürdes utanra.. :)

Kép
ami6
 
 


Visszajöttem,de latom senki sehol :(
Tegnap vettem meg eletem elsö kismamanadragjat. :D Olyan furi,bar lehet hogy csak nekem szokatlan,mert azelött mindig szükebb csipögatyikat hordtam.Az elsö amit felprobaltam,annyira kenyelmetlen volt a hasam aljanal,az egy merettel nagyobb meg kicsit bövebb.Olyan erzes mintha le akarna esni :? de ha megjobban megnö a poci akkor mar jobb lesz,nem???Azert tul nagyot sem akartam venni..Ti hogy vagytok ezzel??Gondolom ket honap mulva is jo meg ram,nem??Vagy akkor ujra venni kell??Ma fel is vettem,de jo sokat boszankodtam,mert allandoan huzni kellett felfele. :evil:

Kép
ami6
 
 


Ami!

Nekem is az első gatyóm olyan, mintha le akarna esni, én úgy szoktam, hordani, mivel hűvibb is az idő, hogy veszek fel hosszú atlétát, és a pamut valamennyire "összetapad" és nem csúszik le olyan hamar. Nekem varrnak még 3-at, remélem az is kényelmes lesz. A htvégén nővérkém gatyót vett magának, csak úgy csábultam a szűk csípőgatyók után. Jövő ilyenkor, mikor beköszönt a hideg, már olyat fogunk hordani :wink:
Engem annyira bizatattak itt a csajok, hogy mostmár tényleg nem bosszankodom az ilyeneken, egyiken be a másikon ki :lol:
Mi rucikat 56-ost fogunk venni, bár megvárom, hogy mit örökölünk Alíztól, lehet, hogy abból csak azt fogjuk megvenni, aminek nagyon nem tudunk ellenállni (bár ezeknek a pici ruciknak nagyon nem lehet). Szerintem nekünk ez marad utoljára, nem akarok úgy járni, hogy rá se tudom adni, mert kinövi. Tesómék voltak ilyen helyzetben :)
Én igazán még olyan téli sapikat nem nagyon láttam, szerintem nekünk még olyan kell majd. Nem?

Kép
bettó
 
 


Betto,en azt a sima kis feher sapit vettem,ami kimondottan ujszülöttre van es sokan alvos sapinak is hasznaljak.(biztosan tudod melyik...)Tök olcso volt,1 euro 25 centet fizettem ket darabert,es mindenki szerint fontos. Termeszetesen kell meg neki erre majd raadni valami meleg sapit is,hiszen egymagaban majd keves lesz.Tegnap olyan cuki teli sapikat lattam,de ezzel meg varok,hiszen meg csak most jönnek a boltokba.Ja,es nemelyik annyira jo kis puha anyagbol van.
A babakocsi mar megvan,viszont kisagyat,pelenkazot meg mind venni kell.Jaaaj,annyi minden van meg hatra.Raadasul meg festeni is kellene es berendezni a babonak a szobacskat.Persze a hely is eleg szük,igy ki kell meg talalni hogy mi hova kerül. :shock:

Kép
ami6
 
 


Ami!
Nálunk most kerültek be az ablakok, de mivel a régi abalak még "kettős" volt, (biztos láttál ilyet) a párkány nagyobb lett, de ki kell egyenlíteni, szóval utómunkálatok még akadnak. Utána jön a festés és laminálás. Sajna csak utána lesz berendezve a szoba, vagyis a miénk lesz átalakítva. Már nagyon várom, utána mi is vesszük a dolgokat.
Ja én azt hittem a téli sapit vetted meg :) Igen arra szükség lesz, hiszen febrár még igen hüvi szokott lenni :evil: . Amúgy én a kis plüss rucikat imádom. Olyan édes rugikat láttam már. Már nagyon várom, hogy tesóm áthozza a rucikat, szétválogatom méretre és akkor már mi is vásárolgatunk :)

Szorítsatok! Holnap hívom fel a 3d-s rendelőt, hogyha lesz délutánra időpontjuk, megyünk is. Izgulok nagyon :wink:

Puszi

Kép
bettó
 
 


Jó reggelt!

Bettó - Előre is köszi a kifaggatást és az infót! :lol:

Vadmálna - Bár még én is új vagyok, de azért üdvözöllek köztünk! Szerintem ne foglalkozz azzal, hogy mit szól hozzá az orvos, ha váltasz! Az a lényeg, hogy Te maximálisan megbízz a választott orvosodba. Annyi minden történhet a szülésnél, nem jó, hogy ha még bizonytalanság, bizalmatlanság is nehezíti a helyzetet!

Lecsó - Örülök, hogy már jobban vagy!!! Milyen volt a Baby Outlet???? Már mi is eldöntöttük, hogy mindenképp elmegyünk, mert kinéztünk ott egy autósülést, de még nem jutottunk el odáig! :)

Lili- hogy van a kislányod lába???

Ami - hááátt, talán az 56-os méret biztosabb, de előre olyan nehéz kitalálni, hogy milyen méret kell majd. Én is nagyon bizonytalan vagyok, talán olvastad is feljebb! :) A kissapira a születés után mindenképpen szükség lesz, mert az az újszülött sapi!

Nem tudom, Ti hogy álltok a kiságy választással!?!? Nekem egy olyan kérdésem adódott, hogy szerintetek nagyon fontos, hogy az ágy alja mozgatható legyen??? Vagy csak elég, ha az oldalrács leengedhető???

agi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
gnesa
 
 


Sziasztok!

Még egy uccsó hozzászólás a magnéziumhoz. A max adag belőle 3x2. Ennél többet nem lehet szedni. Ez a tablettára vonatkozik, a pezsgőtablettánál nem tudom, hogy mennyi.

Gnesa!
Lilinek nagyon egyszerű ágyat vettünk, de már kicsit meg is bántam. Neki csak simán lehet állítani a rácsot, hogy milyen magasan legyen. Igazából az a legjobb, legpraktikusabb ami ifjúsági ággyá alakítható. Egyszeri kiadás, de természetesen drágább mint a sima. Mi most már ilyet fogunk venni. Mert ugye kell még egy. :wink: Szóval szerintem inkább legyen drágább, de tovább lehessen használni.

Bettó!
Na, kaptál időpontot?
Azért vegyetek meleg téli sapit is! Mert kell amikor hazahozod a kórházból. Tény hogy utána egy pár hétig nem mentek még ki sétálni, de akkor is kell arra a kis időre is.

Ami!
A 40, 50-es ruhákat koraszülötteknek csinálják. Reméljük ti nem lesztek azok. Az 56-os persze nagy még egy kicsit, de inkább nagy legyen, mint kicsi. Ha meg pont jó lenne akkor nagyon hamar kinőnék (1-2 nap). Szóval inkább 56-osakat vegyetek.
Kismamanadrágból nekem 2 fajta van. Az egyik pici pocakra jó, a másik meg nagyra. Az inkább téli, mert a pocakrésze dupla anyagból van, így jó meleg. Hát igen, majd ha megnő a pocak, akkor jobban rá fog feküdni, és nem fog lecsúszni rólad. :lol:

Juti!
Örülök, hogy a párocskád így foglalkozik veled, hogy elmentek sétálni. Ez tök jó érzés!

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok! :D

Muszáj volt jegyzetelnem, hogy érdemben tudjak reagálni, de lehet, hogy még így is kimarad valami...:oops:

Manka: Szerintem mindenképpen jó dolog, ha van segítséged - egy takarítónő valóban sok terhet levesz a válladról! A lényeg, hogy Te és a Babád biztonságban legyetek!

Giga: Nekem a genetikai UH-t csinálta Szabó doki - szimpatikusnak találtam. Most nagy dilemmában vagyok, hogy legközelebb kihez menjek terhesgondozásra? Az is gondot jelent, hogy légvonalban (kocsival) közel a kórház, de vonattal, metróval, busszal elég messze van és sok az átszállás...úgyhogy lehet, hogy következő alkalommal a körzeti nőgyógyászhoz megyek és "csak" a 28. héten keresek fel egy orvost a kórházon belül...Totál kavar van bennem...Na, mindegy, úgyis megoldom! :)

Juti: Nos, ha tényleg február 29-én születne meg a bébi, akkor egyrészt örökké fiatal maradhatna :lol: , másrészt megspórolnánk egy csomó tortát + lufit.... :)
Na jó, persze nem büntetném Őt ilyesmivel.....
Köszi a tippet, készítek majdan vonalzót - tényleg nagyon aranyosak a tieitek!! Na, ezt jól megaszondtam! :wink:

Bettó: Köszi az üdvözlést! :) Jó ötlet ez a táblázat! Annyival kiegészíteném az adatokat, hogy 29 éves vagyok, még nem derült ki a kicsi neme, ő lesz az első gyerkőc, úgyhogy nincs tesója. Nevek? Hm...Ha fiú lesz Márton, ha kislány...? Nos, nem jutottunk még dűlőre...

Ami6: Köszi az üdvözlést :)
A babaruha méretével kapcsolatban: eddig 2 body-t kaptam ajándékba, az egyik 50-es, a másik 56-os - összemérve alig van köztük méretbeli különbség! A húgomnak 4 gyerkőce van, ő az 56-os méretet javasolta kezdetnek, de hát nincs két egyforma baba!
Kismama gatyót már vettem kb. 1 hónappal ezelőtt. Nekem is a derékszabásával van gondom: első ránézésre azt hinnéd, hogy egy csípőnadrág (a has alatt tart), felül viszont pocakbetétes. Remélem, érthető voltam! :D Szóval nekem az a bajom, hogy néha nyom alul, pedig méretre (elvileg) jó, sőt, még egy picit talán nagy is volt, amikor megvettem.
Ahogy nő a pocakod, egyre kevésbé kell majd húzogatnod a nadrágot, ebben biztos vagyok! :D

Gnesa: Köszi az üdvözlést Neked is! :)
Szerintem nem rossz dolog, ha állítható a kiságy aljának magassága, mert ha a bébi már felül, feláll, esetleg kieshet, viszont amíg picike, kényelmetlen lehet túl mélyre hajolni (ha pl. ki akarod venni).
Mi sógornőméktől örököljük az ágyat. Régi fajta, de állítható. Jó állapotban van, csak egy kicsit kisuvickoljuk, veszünk bele matracot és kész. Én inkább a babakocsival vagyok gondban. :roll:

........

Tegnap nagyon elfáradtunk, mert a felújítás után (még nincs teljesen kész), rengeteget kellett takarítani! - de most olyan jó végignézni a lakáson! :)
Iszom egy teát, összepakolok, aztán készülődöm - elmegyünk a barátnőmmel "vásárolni". Remélem, találok magamnak valami vastagabb kabátot (bővebb fazonút), ami majd nagyobb pocakkal is jó lesz!

Szép Napot Nektek! :D
vadmálna
 
 


Sziasztok!

Vadmalna,en is pont azt neztem,hogy nem sok külömbseg van az 50-es es az 56-os között.Olyan furi,mert itt nalunk az 50-es is nagynak tünik(bar lehet hogy csak en latom annak :roll: ),mindegy csak kettö van belöle,igy megtartom,megha csak 2 hetig is hasznaljuk.56-osbol sem vettem sokat,mert gondolom ilyenkor gyorsan nö a baba.Unokatesom szerint eleg akkor is meg utannavasarolni,ha itt van mar a picur.

Gnesa,mi meg nem vettünk kisagyat,fogalmam sincs meg milyen lesz.Majd a heten megyünk nezelödni..bar szerintem Giganak van ebben igaza!

Giga,a 40-esre mondta is sogornöm hogy koraszülött babakra valo,de hogy az 50-es is,azt nem tudtuk. :roll: Azert megtartom,mert nem is volt draga,es csak 2 darabos csomag volt.Jo hogy vettünk 56-osat is. :)

Betto,biztos nagyon szep lesz nalatok. :) Sikerült idöpontot kerni ma a 3D-re???Remelem kepet is latunk majd Kincsöröl :wink:

Lanyok en most rohanok,mert zöldseglevest fözök pont,aztan pedig irany a varos! :wink: A nadraggal kapcsolatban megnyugtattatok,nemsokara nem fog mar lecsuszni..Kepzeljetek,ma reggel felprobaltam a regi farmerom,es tök szük ram :lol: Hihetetlen hogy igy megerösödik az ember... :oops:
Mindenkinek szep napot es vigyazzatok magatokra.
Pusziiii

Kép
ami6
 
 


Sziasztok!

Én is jegyzeteléssel kezdtem az olvasgatást :wink:
HOLNAP FÉL 5-KOR MEGYÜNK 3D-RE!!! Már nagyon várjuk. Apa reggel még ki sem nyitottam a szemem, de már nyomta a kezembe a telcsit, hogy kérjek időpontot. Édi volt :)

Kiságyban mi is olyat fogunk választani, aminek a magassága is állítható :wink:

Giga! Mindenképpen veszünk meleg sapit, mert levegőztetéskor is jó lesz még rá, meg kelleni is fog neki, emrt megfázna még. Nem?

Vadmálna! Én a dokimmal úgy jártam, hogy még 12 hetes voltam, mikor szoltam, hogy szeretném, hogyha ő lenne az orvosom és azt mondta, abban az esteben tud elvállalni, hogyha január után szülünk. Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy nehogy kicsússz az időből, hogyha mégis olyan dokit találnaál, aki felkapott :wink:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Ma voltam nőgyógyásznál!A méhszáj zarva Kép .Megkérdeztem a magnéziumról.Azt mondta,hogy nem lehet túladagolni,mert ha többet veszek be mint a szervezetemnek kellene kipisilem.Holnap megyek laborba.

Ági:Jó volt az outlet.Mi kimondottan kismama gatyót mentünk nézni.Vettem is.
Kép Kép

Ha nem hízom combra,fenékre,akkor jó lesz végig a gatyó.Olyan jó rugalmas anyagból van a dereka. :)

Szerintem teljesen mindegy,hogy az ágyrács vagy az ágy alja állítható.A lényeg,hogy könnyen ki tud venni a picurt akkor is amikor még fekszik.

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!!!

Megvolt a séta apával, de olyan hideg lett! Brrr...
Utálom a telet, de nagyon.

Képzeljétek, kb 2 hete én is vettem egy kismamanacit a turkálóban, tök frankó, csak akkor még röhögtünk a barátnőmmel, hogy milyen nagy, úgy lógott rajtam. Most meg azon röhögök, hogy jó rám. Kb 2 hét alatt belenőtt a pocim. Szuper! Most már 3 puttonyosnacim van!

A mi kiságyunk olyan, hogy 2 féle mélységet lehet rajta állítani. A rácsokat nem tudom, hogy ki lehet-e venni, de mindegy, mert a mamimtól kaptunk gyerekheverőt is. Úgyhogy ágy-ügyileg el vagyunk látva egy darabig.

Képzeljétek, van egy kis szekrényem, amit babaruhás szekrénynek fogok majd használni, de szegényem elég kopott volt már 1-2 helyen, mert még tinikoromban kaptam, és matricákat ragasztottam rá, aminek meglátszott a helye. És most vettem öntapadó bordűrt, és azzal kidíszítettem. Olyan babás lett! Nagy élmény ilyeneket saját kezűleg csinálni!

Na, jók legyetek!

Pussz!

jutiboszi
 
 


Ági!

A magándoki vizsgál meg? Vagy a körzeti, amikor menni kell tanácsadásra?
Jó a gatyód :wink: Nekem holnapra lesz mag az új. Jó kis meleg lesz :)

Juti! Jó nektek, hogy így el vagytok látva! Csinálsz képet a kis szekrényről? Kiváncsi vagyok milyen :wink:

Kép
bettó
 
 




jujj de jó :wink: nagyon szeretem én is az ilyen kézzel készített dolgokat. Hogyha már nem vagyok olyan ügyi, akkor csodálom a mások által készített dolgokat :)

Kép
bettó
 
 


Tegnap voltunk apával a Plázában, és véletlenül megálltunk a játékbolt kirakatánál. Annyi gyönyörű játék van. Nem is a gyermeknek fogjuk megvenni, hanem magunknak. Láttam a Hófehérke és a 7 törpe házát. Egy vagyon. A Hófehérke 4000 Ft, a 7 törpe össz. 24000 Ft, és a házukat nem is mertem megnézni. Asszem okosabb lesz kartonpapírból elkészíteni, mert az legalább olcsóbb.

Már régen elterveztem, hogy csinálunk majd babaházat, de igazi hozzávalókkal. Például rendes tapéta lesz majd benne, meg rongyszőnyeg, meg kis bútorok fából. Ha magamból indulok ki, biztos tetszeni fog a gyerkőcnek is, mert nekem mindig ez volt az álmom. Keresztanyuval csináltunk is egyet és rengeteget játszottunk vele.

Jaj, múlnak a gyermekévek nincs visszaút!!!! Dehogynem!!!!! Szülj gyereket, és visszajönnek a gyermekévek!!!

BOLDOGSÁG VAN!!!!

Nálatok is?

jutiboszi
 
 


Bettó!

Egyébként ügyi leszel, bármit is csinálsz! Én úgy csodáltam a keresztanyut, pedig nem is lett olyan csodálatos az a babaház, de gyerekszemmel a világ legszebb háza volt. A gyerekek varázslók. Téged a legügyesebb anyukává fognak varázsolni! :lol: :lol: :lol:

jutiboszi
 
 


Bettó!
Igen-igen. Mindenképen kell meleg sapi. Simán meg tudnak még fázni az elején. Főleg, ha nem lesz meleg tavasz.

Juti!
Tök jó, hogy ilyen jó kedved van! :wink: :lol:

Lecso!
Nagyon jó ez a gatyó. Megkérdezhetem, hogy mennyiért vetted?

Kép
Kép
giga1
 
 


Juti!

Biztosan így lesz. Tesóméknál most pont ilyen barkácsolós időszak van, Alíz is édesen kiveszi a részét :wink:
Amúgy teljesen igazad van, visszatérnek a gyemekévek, amit én már nagyon várok.
Most komolyan nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én már szeretném, hogyha februárt írnánk. Annyira várom, már, hogy a karjaimban legyen :)


Giga még akkor is veszek neki, hogyha kb 2-szer lenne rajta, mert olyan kis édik azok a mini sapik is.

Kép
bettó
 
 


Én is! Én is! Én is! Várom a februárt, meg a márciust, meg az első karácsonyt, meg a harmadik szülinapját, meg az oviba menést, meg a sulit, meg az érettségit, meg a diplomaosztót, meg a kinevezését, meg az unokáimat...

Nem vagyok egy kicsit türelmetlen?

ÁÁÁÁÁÁ, dehogy!

Olyan kicsattanóan jókedvem van, hogy jaaaaaaj!

Mindenkinek küldök jókedvet!

JÓKEDV, kérlek szállj rá minden kedves ismerősömre!

Megkaptátok?

Kép Jókedvhez: [/img]

jutiboszi
 
 



Giga!

Nagyon jó a cd, ma meghallgattam, de csak úgy kíváncsiságból, kaja közben belehallgattam, és már ettől potyogtak a könnyeim! Nagyon jó, nagyon köszönöm neked!!!!!

jutiboszi
 
 



Sziasztok!

Giga:Nem is volt "drága" a gatyó.8100-Volt még M és L-es méretben is.

Juti:Ez a pocakos kép egyszerűen fanntörpikus!Nagyon tetszett!

Kép

Kép
lecso
 
 


Sziasztok!

Imádom, hogy szinte nem is tudlak bennetek követni. A héten nem nagyon leszek egész hétre programjai vannak. Ma megint a körzetis dokinál voltam, hogy írjon ki holnapra kereső képesnek mert megint oktatás lesz a vasúton. Szerdán barátnőmmet kísérem orvoshoz, csütörtökön nekem lesz a terheléses cukor stb..
Ja képzeljétek én február 28.-án születtem, de nem szökőévben, de nem bátam vona mert még csak 7 és fél éves lennék. :lol:
Vettem egy hálóinget majd a kórházba.
Kaptam tegnap egy csomó fiú babaruhát 56-74 méretig, de én szerintem fogok venni (ha kapok) 50-est is mert nekem valószínűleg koraszülöttek lesznek.
Nekem rengettek mocorognak a ebihalak a pocimban pl.: most is. :lol: Szeretem érezni őket.

Lili!Szegény Szonja, jobbulást neki! :lol: Te pedig vigyázz az emelgetéssel!

Edina!Örülök, hogy jobban vagy! :lol: Nem tudom ismered-e a a bioptron lámpát, leht hogy az használna. Mikor műtöttek én napi 2* lámpáztam a hasam szerintem segített.
Tök jók ezek az ugri-bugri figurák, honnan vannak?
A gatyó is nagyon frankó.

Ja és tudjátok még mi segített a gyorsabb felépülésbe a c vitamin. Mikor először műtöttek nem szedtem mikor másodszor megfáztam Köhögtem ami isszonyú volt potyogtak szinte a könnyeim, a doki azt mondta minél több c vitamint fogyasszak mert ami felesleges lenne úgy is kipisilem és nem csak a megfázáson segített, de hamarabb begyógyult a seb is. Úgy- hogy ha valakit császároznak merem javasolni a a c vitamint.

Ami!
Jó lehetett babaholmikat vásárolgatni.
Eleinte nekem is fura volt a kismamagtyó, de egyre jobb.Minél nagyobb lesz a pocid annál jobb.

Betti!
Várom a híreket és képeket a 3D UH-ról!

Juti!
Nekünk muszáj volt szekrényt venni mert mi is épphogy elfértünk benne. Én nem tartom túl fontosnak, hgy nagyon babás legyen, mert úgyis mire 12 évesek lesznek cikinek fogják tartani, hogy olyan babás és nem hiszem, hogy lenne pénzem másikat venni csak ezért. A szobafal, kiságy , pelenkázó az más.
Hát igen a gyermek játékok elég drágák, olyan jó neked hogy ilyen ügyes vagy, hogy tudsz minden félét csinálni. Ez a pocis kép tényleg nagyon édes!

Vadmálna! Szegény jó nagy dilemmában lehetsz a dokik miatt. Szerintem fontos hogy legyen választott dokink akármennyibe is kerül. Az egyik ismerősőm Hatvaban szült választott doki nélkül, hát eléggé el is hanyagolták, ráadásul császározni kellett. Szegényt sajnáltam.


Pussz!

Ui.: Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Betti!Én is alig várom már hogy a karjaimban tartsam őket! :lol: Szorítsatok, hogy ez január közepénél elöbb azért ne legyen!

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: