Új privát üzeneted érkezett!

Cyntia :)
De sajnálom a vese dolgot :( Én is átérzem, akár Dóri :( Én is félek, hogy ennek a babának is lesz gondja vele, akár csak Domcsinak.

Petra :)
De jó, hogy minden rendben van! Most már próbálj meg tényleg egy kicsit megnyugodni!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Dóri, hány éves vagy ma, 29???
És 8 éves fiad van??
Ez igen!!

ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!!!

Megnéztem az én babácskám adatait a tiétekhez képest, minden stimmel. :D Hosszú combú lesz, mert a bpd nagyobb, a többi kisebb a tiéteknél. :D (Vagyis nem rám ütött... :) )

Cyntia, és mit mondanak a vesére, egyévesen kiveszik és a másik egyedül végzi a munkát, ugye? De más baj nem származik ebből, nem kell gyógyszert szednie, ugye? Lényeg tényleg, hogy teljes életet élhet! De nagyon pozitívan állsz hozzá, csak bámullak!

Nelli, neked mondtak valamit a baba veséjére??

Petra, ne aggódj, minden rendben lesz!!! A nagynéném a legkisebb lányával az első harmadban esett át RUBEOLA fertőzésen, és az unokatesóm makk egészséges, ő a legjózanabb, legkiegyensúlyozottabb az egész családban. :)
Lehet, hogy az ijedtségért "cserébe" egy szuperjófej kislányt kapsz!!! :)

Olyan cuki a lányom, most kezd ráérezni, az s betűre, játék közben folyamatosan monologizál és susog. :lol: "Itt van az isssskola, gyertek issskolások, a kisssslányok még nem ettek reggelit, szia apussskám..."

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Na, most jó nagy hülyeséget mondtam, majdnem négygyerekes létemre, hiszen a bpd nem a combja, hanem a feje... :lol:
Akkor nagyfejű lesz, de a combja sem rossz... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 

 
 

Rita,
köszönöm szépen, ja ma vagyok 29. :D Korán kezdtem és fejezem be. :lol: Megvannak a nagyszerű előnyei. :)

Egyébként, Kriszti, én is csodálom a hozzáállásodat az egészhez, nekem nem megy sajna ez. :(
Vendég
 


Sziasztok!

Cintia,
sajnálom a kis pocaklakódat, de hála Istennek a vese páros szervünk és ha az egyik működik, akkor már nincs nagy baj....
A hozzáállásod tényleg irigylésre méltó, a legjobbakakat kívánom Nektek!!!!

Dóri,
boldog szülinapot!!! Őrület, hogy 30 éves korodra már 3 gyermek anyukája leszel, én ennyi idős koromban, egy hosszú kapcsolat végetérte után, amiatt szomorkodtam, hogy már soha nem lesz gyerekem... :cry: Azután persze szerencsés fordulatot vett az életem!!! :lol:

Rita,
édes lehet a kislányod, én is úgy várom már, hogy Zsófi így dumcsizzon!!!! :)
Gratula a nagy fejű, jó combú bébihez!!!! :lol: :lol: :lol:
Mi újság a vizsgáiddal? Vannak még?


Mi most jöttünk meg a védőnőtől, jó sokat híztam az utóbbi 5 hétben, de a védőnő vígasztalt, hogy a vékony nőknél természetes, hogy többet híznak, hát nem kedves??? :lol:

Kép

Kép
mankababa
 
 


Mankababa :)
Ne aggódj a hízás miatt. Tényleg úgy van, hogy a vékonyabb nők többet híznak, de aztán gyorsan le is adják :lol:
Én 13-16 kg-t híztam a lányaimmal, de nem látszott.

Cyntia :)
Neked mikor nézték ezt a vesedolgot?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Manka, megkérdezhetem, hol tartasz kilóilag??
Mármint hogy mennyi plusznál?
Én nem vagyok vékony, nagyon figyelek, kíváncsi vagyok csak, neked mennyi a sok. Egyébként meg tényleg tökmindegy, nekem a húsz is simán lement, erőlködés nélkül magától, maximum a végén nehezebben mozog az ember. :) Ettől függetlenül most - kizárólag hiúsági okokból :) - nem szeretnék 14-nél többet hízni. :)
Cserébe én is megmondom :lol: , négy és félnél tartok a huszadik héten. Ez a táblázatom szerint éppen megfelelő. (20. héten 4-5,5 a megengedett.)
Még négy vizsgám van, de nehezen bírom már. :roll: (Illetve lehet, hogy csak három, hétvégén derül ki, kapok-e megajánlott jegyet a dolgozatomra...)

Timo, Csilla, ti hogy álltok??

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


sziasztok

Dóri Boldog Születésnapot!!

Nelli a 18 héten vette észre a dokim hogy kicsit tágabb a veséje, de nem volt vészes.. és a 20 héten voltam 4D-n ott látták 3*4cm-nek... rá egy hétre Pesten már 3*6cm volt.. akkor riogattak hoyg nagyot nőtt, és én sem voltam nyugodt..
most nem nőtt akkorát, ill miután nem tudunk semmit tenni, így próbálom nem ideges lenni.. bár belül rágondunk férjemmel.. de én azzal nyugtattom magam amit a doki mondott,hogy egy fertőzés miatt is tönkremehet a veséje..:(

ma ellenőrizték a cukrot, de most normál érték lett.. (eddig mindig inkább alacsony volt. de 2 hete nagyon magas volt.. és idegeskedtem eleget..

Rita a legnagyobb gond hogy míg meg nem születik, addig senki nem mond semmit.. akkor tudnak majd infót adni.. de a bal veséje normálisan működik..

Dóri elhiszem hogy ideges vagy,,., én sem lennék nyugodt a helyedben.. mikor tudtok beszélni a sebésszel?

a vizsgázóknak drukkolok

cintia2
 
 


Rita,

+8-nál tartok!!! Igaz, Zsófival 22 kg-ot híztam, mert iszonyúan vizesedtem, de hamar visszanyertem az eredeti súlyomat. Remélem most is így lesz, de azért ilyen sokat nem szeretnék felszedni.... A hiúság nagy úr! :wink:

Vizsgáidhoz kitartást!!!

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Az én súlyom is nagyon megindult felfelé :cry: , most 4-5 kg-nál járok. (bár a lányommal ennél is többet híztam) Picit vissza kell fognom magam, mert este bevágtam egy csomó sütit :oops: .
Igaz, én nem is vagyok vékony, tehát nekem eleve nem szabad(na) sokat hízni.


Dóri, boldog szülinapot :lol:


Az én vizsgáimnak vége, sőt, már új félidő van. Jövő héten nem leszek végig, mert lent leszünk Gyöngyösön (konzultációs hetem lesz). Illetve Mátrafüreden vettünk ki szállást. Gyerekek (lányom+férjem) majd jól elkirándulgatnak egész nap, míg én bent szenvedek a suliban :roll:

Cintia: Ez a vese dolog tényleg elég borzasztó, de vígasztaljon, hogy apukám is leélte 1 vesével az életét úgy, hogy soha nem volt vele problémája. (ráadásul akkor még az orvostudomány is sokkal fejletlenebb volt) Szóval tényleg fő a pozitív hozzáállás :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Dóri: a lányod egy mormota :lol: ? Jó neked, akkor én is irigykedem. Az enyém borzalmasan rossz alvó :cry: Későn fekszik, korán kel :evil:

Kép
Kép
timóca
 
 


Én most tartok 1,5 kg-nál. De gondolom, majd most jön a megindulás, mert eszek rendesen.

Cintia :)
Akkor majd a 18. heti genetikai UH-n megkérdezem a dokit, mit lát az előzmények miatt.
Én is csodálom a pozitív hozzáállásodat!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Erka, nem baj, tartok tőle, hogy még így sem vagy annyi mint én. :?
De tök nem ez a lényeg tényleg, hanem az egészséges baba, vidám mama! :D

Megyek tanulni... :? (vidám mama??? :) )

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok,


Most mindjárt megüt a guta!Napok óta nem voltam, látom milyen jó sokat írtatok!Már majd egy órája olvasom, végre írok is mindenkinek egyenként, jó sokat, erre........egyszer csak ERROR és elszáll az egész!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :cry: :cry: :cry: most nem tudom, hogy dühös legyek vagy sírjak!!!!!

Azért röviden mégis...


Dóri,[/b]ISTEN ÉLTESSEN NAGYON SOKÁ!!!!


[b]Cintia,


Sajnálom a vesés dolgot, és iszonyúan felnézek rád amiért ilyen jó a hozzáállásod!!!Így kell csinálni, teljesen igazad van!Drukkolok nektek mindenben nagyon :wink:


Csilla,

Tök jó a táblázat, amit a méretekről felraktál :) igazán hasznát lehet venni.
Baba neme :) majd talán a következőn már kiderül!


Petra,

Nagyon örülök, hogy ilyen ozitívan alakultak a dolgok :) és az a legjobb, hogy nem hallagttál arra a dokira aki az elején az elvetetést javasolta!
Drukkolok nagyon, hogy három hét múlva az UH-n minden rendben legyen :wink:

Rita,

Én a szopi alatt híztam meg, és most híúság ide-oda így is kövér vagyok :oops: :cry:
de egynek örülök, hogy még egyenlőre -2 kg-nál tartok!!!Remélem nem lesz +20 kg a végére :D

Zsókuci,


Üdv itt :) tök jó, hogy jöttél te is!Én még a 2007 júniusi topikot nem is néztem :oops:
De igyekszem pótolni :lol:

Megyek is mert fönt van már Esztikém, és nem hagy :lol:
manóci
 
 


Erka, Kriszti, Timi köszönöm a szülinapi köszöntéseket! :) :)

Timi,
jó lesz az a kis kiruccanás. :wink: Mennék én is vmi ilyesmi helyre, de esélytelenek vagyunk a telekmizéria miatt. :evil:

Hízás: Lányok, én ma méreckedtem és 62.5 volt a digit mérlegen. Az plusz 9 kb. :oops: :shock: :roll:

Kriszti, jan 31-én áll újra munkába. Akkor a npokban hív a nephrológus és megbeszéljük a randit vele. :? :(

Rita, nem is értem hogy bírod ezt a tanulást a 3 gyerek mellett!? :shock:

Nekem ma az is sok volt, hogy Gergővel 3x kellett a suliba menni. Reggel ugyebár, aztán fél 3-ra érte, aztán vissza 3/4 4-re a zongorás próbára (holnap furulya koncert lesz a zeneiskolában :)), ott (jobban jártam) megvárni, hogy végezzen, haza (kettő közt megírni a leckét együtt) és fél 6-ra vissza edzésre. majd végez 7-kor. Jó, mi? :shock: Esküszöm a kisebbekkel könnyebb néha.
Vendég
 


Dóri, ha így haladok, én is leszek +9, mire annyi "idős" leszek, mint Te :evil: . Úgyhogy kénytelen leszek kicsit visszafogni magam, különben kapok a dokimtól :oops:

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Dóri, én sem szeretnék kimaradni a köszöntők sorából. Isten éltessen még 2x ennyi ideig :lol: !

Rita, én múlt héten csináltam meg az utolsó szigorlatom. Minden sikerült :), most élvezem a szabdságot pár hétig.

Cintia, a hozzáállásod a fontos, olyan pozitívan fogod fel ezt a vese dolgot, hogy valóban nem lesz semmi probléma.

Manóci, 17 hetesen még mindig minuszban vagy? Én a 21 hetesen 3-4 körül járok.

Képzeljétek, vettünk kenyérsütőgépet. Kiváncsi vagyok miket tudok alkotni vele, de a kedv megvan. Már nézegettem a recepteket, olyan fincsi dolgokat lehet sütni...
Holnap veszünk lisztet meg mindenféle belevalót, és megsütöm az első hamuba sült kenyeremet.

Csilla
Vendég
 


Csilla, Neked is köszi! :)

Viszont eddig nem volt ilyesmi nálam, és most olyan este 7 óta folyamatosan keményedik a pocakom, és igencsak fájdogál, ha fekszem kevésbé. Remélem múlik.

Én is szeretek sütögetni, majd számolj be mit alkottál. :)
Vendég
 


Csilla,

addig még van 3-4 hetem, ugyhogy még behozhatlak :lol: :wink: főleg így, hhogy ma este Született Feleségek közben benyomtam egy szilvásgombócot :oops: és ellőtte 7-kor vacsiztam a családdal!
De majd beszámolok hol tartok!
kenyeres gép jó dolog, biztos fincsiket süttök majd benne!Csak ne ingerelj itt minket :lol: :lol:


Dóri,

Akartam kérdezni, hogy vagy a karambol óta?kicsit megnyugodtál már?
manóci
 
 


Dóri :)
Nagyon boldog szülinapot!
Ideje többet pihenned! Tudom, gyerekek mellett nehéz, de muszáj!

Lányok, ne törődjetek nagyon a kilókkal! Majd lemennek.

Nekem kezdődik valami nátha. Alig bírok nyelni, folyik az orrom. Jó lenne valahogy visszaszoritani.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Jó reggelt!

Nelli, köszönöm. :) Háát igen, a kérdés csak az HOGYAN. Ma is szokásos 1 órás délelőtti séta Vikivel, aztán ma korábban menni a suliba kb. 1 körül Gergőért, tanulás, majd fél 3-ra a Zeneiskolába, ma van a koncert. :) Este anyum megy a nődokihoz, jó lenne elvinni kocsival, mert olyan szar oda tömegközlekedni (nem is tudom hogy kell :shock: ). Ráadásul pár napja nyügi van, mindenen nyünnyög a Viki, olyan kis nyafka lett. :roll: :evil:

Csilla, megnyugodtam már teljesen (már ami az autókázást illet), csak estétől ezek a hülye keményedések zavartak. De most mintha jobb lenne.

Ráadásul a hétvégén anyóslátogatás :roll: :evil: (remek a viszony, inkább iszony) meg ház- és telek nézegetés.
Vendég
 


Csilla, na ne, Téged is elkapott a kórság. :? Kúráld magad!
Vendég
 


Dóri,

Én kérdeztem, hogy vagy a baleset után, de mind1 :D Végülis Csillának címezve megkaptam a válszat!

Teleknézegetés az jó dolog, és mégjobb lesz ha találtok is valami frankót :wink:
manóci
 
 


Móni,
látod össze-vissza vagyok. :oops: :D

Úgy tűnik van egy szuper 80%-ban kész ház 130 nm-es, 230 nöl telekkel és minden szocpol felvehető rá még, holnap reggel megnézzük. Naggyon tetszik, 5 szobás, jó környéken, pont ilyenre gondoltam. :D
Vendég
 


Dóri, szuper, hogy találtok pont olyan házat, amilyet szeretnél :lol: .

Kép
Kép
timóca
 
 


Dóri,

nem vagyok sértődös tudod :) :wink:
A háznak nagyon örülök, de jó lenne,ez szuper, hogy ilyen lehetőségek is vannak, drukkolok :) Ha sikerül képet küldjél milyen!
manóci
 
 


Dóri,
drukkolok a kiszemelt házhoz!!!


Timi,
hogy vagy? Biztos jobban, ha nem írsz róla! :)

Ma vettem Zsófinak egy Noddy dvd-t, teljesen odáig van érte, minden egyes szereplőnek kiabálja, hogy "Szia", imádja őket!!! :lol:



Nelli,
jobbulást Neked! Az én torkom is vacakol.. :(



Hallottátok milyen vihar lesz ma este/éjjel/holnap hajnalban? Vigyázzatok magatokra nagyon!!!

Egyébként ahelyett, hogy vigyáznék a kilóimra, ma rétest sütöttem!! :oops: :lol: Megérdemlem a sorsomat! :lol:

puszi mindenkinek

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok,

Ma reggel voltam a védőnőnél, minden rendben volt, jó a vérnyomásom is, és a +5 kg-ért sem tolt le, azt mondta, hogy ez kb. reális.

Cintia,
Sajnálom, amin keresztül mész a Picikéd veséje miatt. Tudom, illetve sejtem, hogy mennyire nehéz lehet most neked, de próbálj nyugodt maradni, sajnos az idegeskedéssel csak ártasz neki. Szerencsére 1 vesével simán lehet normális életet élni. Ez vígasztaljon. Kitartás!!!
Az AFP-vel kapcsolatosan ma megnyugtatott a védőnénim is, és mondta, hogy a súlynak SEMMI köze nincs az eredményhez, csak felírják… A lényeg a MOM. :D Úgyhogy mostmár TELJESEN megnyugodtam :lol:

Dóri,

Utólagosan is:

Kép

Ja, és természetesen én is drukkolok a házhoz!


Manóci,
Köszönöm Neked is a kedves fogadtatást! Aranyos vagy! :D
Amúgy nekem is sokszor elszállt amit írtam, ezért rászoktam arra, hogy az Outlookban (vagy akár egy Word doksiban) megírom a dolgokat (és így legalább görgetgetni sem kell :lol: ), és ha kész, csak bemásolom, és utána formázom, így ha elszáll is újra be tudom másolni :D :wink:

Cscsi,
Nekünk is van kenyérsütőgépünk, de olyan igazán finom kenyeret nem sikerült vele alkotni, pedig sok fajtát kipróbáltunk. Mindig túl sűrű lett, és olyan „nem kenyér” jellege volt :D
Ha sikerül valami jót, oszd meg velem is kérlek :D

Mankababa,
Itt már el is kezdődött az erős széllel, meg valami trutyi is esik… brrr. Remélem a ház meg a kocsi egyben marad… Meg persze mindenki másé is…

További szép estét mindenkinek!
Puszi!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok!

Életem első kenyere süldögél a gépben :lol:
Rengeteg receptet kaptam, az eelkövetkező napok kiséletezéssel fognak telni. Ha valami különösen jól sikerül, megosztom veletek.

Dóri, hol van a házikó?
Timi, gyógyulsz? Voltál orvosnál?

Csilla
Vendég
 


Nelli, Erka,,Timi,

Jobbulást neketek :!: viharra kiváncsi leszek.állítólag hajnalra ér Bp.környékére, és reggel 7-re már el is megy!Jó lenne,remélem nem tesz kárt senkiben, és semmiben :!:


Csilla,

:P kenyér, biztos fini lesz.Akkor lehet kísérletezni a receptekkel :)


Zsókuci,

Jó 5let az outlook, meg a word :wink:

Tök jó, képzeljétek már egyre többet érzem végre mozgolódni a picikémet :) naponta többször is.A hosszabb szünet után most olyan jó érzés.
Jöv hét szerdán lesz meg az AFP eredményem.De én inkább már az UH-ot várom nagyon!

jó éjszakát mindenkinek!
manóci
 
 


Sziasztok!

Köszi az érdeklődést mindenkinek. Tegnap egész nap jól voltam, este mentem csak wc-re (még jó, hogy épp reklám volt a Gyilkos elmék alatt :lol: ). Ma meg már teljesen jól vagyok. Mostanság elég érzékeny a gyomrom, biztos ettem valami zsírosabbat, amit máskor meg sem érzek, most meg ilyen hatása volt :cry: . Amúgy holnap megyek dokihoz. Azon gondolkozok, mennyit tagadjak le a súlyomból, hogy ne kapjak ki :lol: :oops: . (már ha a viharban eljutok odáig)

Kb. 1 éve mi is vettünk kenyérsütőt, de nekünk se lettek valami jók a kenyerek (1-2 kivétellel), úgyhogy mostanában nem is szoktunk csinálni. Hónapok óta múlt héten vettük elő először, és csináltunk kalácsot, az legalább jó szokott lenni. De most az se, bár finom volt, de annyira morzsázott, hogy nem lehetett rendesen felvágni. Ráadásul másnapra jól meg is keményedett, lehetett kidobni (pedig le volt takarva).
Csilla, ha lesz valami jól bevált finom kenyérkéd, azért várjuka receptet, hátha úgy sikerül nekünk is :lol: .

Itt még egész jó idő van, picit fúj a szél, de nincs hideg. Viszont a fejem már fáj :evil: , biztos érzi a vihart.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Mónika, nálunk is volt ma nagy buli, férjem is élvezte, mert Livi előtte sose mocorgott ennyit :lol: (eleinte szégyenlősködött, csak nekem mozgott, utána meg már csak kidugdosta 1-1 testrészét) Marcika viszont most nagy banzájt rendezett apának, össze-vissza hullámzott a hasam, meg kidugdosta ő is a kezét vagy lábát itt-ott. :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Zsókuci, Neked is köszi. :)

Csilla, Kerepesen van a "kis" házikó. :) Bele se merek gondolni milyen élmény lehet 130 nm-t takarítani. :shock:

Erka, hmmm fini rétes. :) Azt én is imádom. De megelégedtem most a csokitortával. :oops: :lol:

Durva lesz ez a vihar. :? Szegény Gergőnek annyira fájt ma du a feje mióta hazahoztam a suliból, remélem nem beteg lesz, hanem "csak" ezt a rohadt frontot érzi. Összetörtem neki egy fél Algopirint és beletettem egy kanál mézbe, így nem volt keserű. Panadol Baby-t mégsem adhatok neki...

Anyumnál meg talált a doki ( a jó kis uzsokis, akivel én is szültem 2x :cry: :cry: ) egy polipot és meg kell műteni. :( Állítólag reggel bemegy, du hazajön, 2 hét múlva lesz. Remélem nem lesz gond. Pedig semmi panasza nem volt, most a rutin rákszűrésnél derült ki.

Mondjuk rám is vár egy hasonló "fimonság" majd a szülés után kb fél évvel, a méhszájsebbel muszáj vmit csinálni. :? :(

Most nézem hogy milyen gyorsan megy az idő, holnap töltöm a 25. hetemet! :shock: :shock: :D Lassan szülünk, lányok. :wink: :lol:
Vendég
 


Timi, örülök, hogy jobban vagy.

Móni, már mész tentélni? :) Lehet, ma nekem is meg kéne próbálnom hamarabb, de az a baj, hogy akkor többször kell menni pisilni, és akkor meg ugyanott vagyok. :roll: :evil:

Babamozgás nálam is van, szépen aktívkodik a gyermek. Viki felhúzza a pólómat a hasamnál és mondja "ba-ba". Teljesen komoly fejjel. :D Ez szép és jó, csak akkor kap el a röhögés, de nagyon, amikor az apjával műveli ugyanezt. :lol: :lol: :lol:
Én még mindig keményedek elég gyakran, most főleg du meg este.
Vendég
 


Na, már itt a hülye szél... :shock:
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Mankababa melyik Noddy dvd-t sikerült beújítanod? Nálunk a Noddy kalandjai játékvárosban-megy orrvérzésig (most is!!!!9 és kéne már valami másik.Aranyos? Hol vetted és mennyi volt?Azthiszem nekem is fel kell hajtanom!

Elment a vihar!Itt semi nem történt csak kosz és kosz és kosz mindenütt nomeg ,megromlott idő.Remélem sehol sem okozott nagy bajt.

Dóri szia! nagyon örülök hogy van valami tetszetős! Ha nyélbe ütitek (vagy már ha közel álltok hozzá) tennél fel képet, hogy mi is "beköltözzünk"?

Kenyérsütőgép.Nekem egy full egyszerű van. Ha van valakinek valami fini kalács receptje, kiéhezve várom!!!

Sziasztok, legyen szép napotok! (remélem nekem az lesz.Ma jön meg a toxoplazma egy újabb eredménye elvileg.4 hét eltelte után már legalább is illene, nem?)

petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Timi :)
Nem fogsz kikapni a súlyod miatt, ne aggódj! Csak nem extrém kövér vagy ugye.
Örülök, hogy jobban vagy!

Dóri :)
Szegény anyulád! Jobbulást Neki!

Olyan jó Nektek, hogy már érzitek a mozgást! Remélem, 2-3 hét múlva már én is érzem.

Én is nagyon megijedtem, milyen orkán lesz reggelre. Erre éjjel lezajlott valami hál istennek.
Én nagyon szédültem tegnap este. Le kellett feküdnöm.
Éjjelre pedig úgy keltem, hogy nem bírtam nyelni. Kaptam valami vírust :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Petra, mi is vettünk új Noddy-t, mert én is untam a játékvárost :lol: . A Camponában lévő tescoban vettük a Noddy és a koboldokat, az most jelent meg, szerintem mindenhol lehet biztos kapni, 950 Ft. Előtte (kb. 4 hete) a budaörsi auchanban vettük meg Noddy Tükörországbant. Szintén 950,-. De szerintem biztos lehet kapni ezeket szinte mindenhol.

Nelli, én is örültem, hogy éjjel ment el a vihar, Livi észre se vette, átaludta az egészet :lol: . Úgyhogy most irány a doki.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!!!

Hála Istennek itt sem okozott károkat a vihar. Azért kicsit ijesztő volt számomra, hogy mekkora az ereje, mert a teraszunkon lévő árnyékolókat olyan sebességgel tologatta, hogy csak na, pedig nem olyan könnyű őket megmozdítani.... Zsófi szerencsére átaludta az éjszakát, valószínűleg semmit nem érzékelt az egészből.

Petra,

én is ezt vettem meg, de kapható volt még a Noddy tükörországban is, az lesz a következő :D Ilyen mesék vannak rajta, hogy Bicikliverseny, Különös időjárás stb. összesen 5 epizód. Azt gondolom, hogy ebből a játékvárososból sok létezik, más-más epizódokkal, de lehet, hogy tévedek. A Játékpalotában vettem, ez a Csillagvár bevásárlóközpontban van, a Szentendrei úton, de szerintem általában a nagyobb játékboltokban kapható, illetve van rajta, mármint a dvd borítóján egy internetcím, ahonnan meg lehet rendelni. 999 Ft volt.
Zsófi tegnap kétszer nézte végig (57 perces) és még lefekvés előtt is sírt, hogy Noddy-t akarja, őrület, hogy mennyire elvarázsolja ezeket a törpéket... :o


Nelli!
Csúnya vírus :( Remélem gyorsan rendbejössz. Nekem csak a torkom fáj, meg egy picit náthás vagyok. Az a rossz, hogy nem lehet semmit szedni rá/ellene, így csak a mézes teát iszom rendületlenül.

Babamozgás: én is csak a 18. héten éreztem először, de megértem, hogy már nagyon várod!!! Nálam egyébként nem annyira intenzív a mozgás, mint pl. Timinknél :) , vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy nem annyira erőteljes, pedig most hátul tapad a lepény... Zsófival a mellső falon tapadt, sokat tompított a rúgások erősségén, persze a vége felé, már nem tudott eléggé tompítani!!!! :lol:

Dóri,

pólófelhúzás nálunk is van, Zsófi is modja, hogy baba, sőt már azt is, hogy Marci, ezen kívül puszilgatja a hasamat, pedig ezt senki nem mutatta neki, cukipofa! :D

Csilla,
hogy sikerült a kenyér? Nekem is van gépem, amikor megvettük nagy sláger volt az itthoni kenyérsütés, de azután meguntuk, mert tényleg nem volt annyira nagyon fincsi, meg nagyon morzsálódott is, ahogy írta valamelyikőtök. Szóval, én is csatlakoznék a receptet szívesen fogadók táborához! :lol:

Móni,
gratula a sok babamozgáshoz! Megértem, hogy várod az uh-ot, én is biztos azonnal bejelentkeztem volna 4D-re, ha nem derül ki a neme a 18. heti uh-on. Persze így is nagyon várom, hogy mehessek végre, Zsófival a 24. héten voltunk, Marcival is így tervezzük...

Timi,

örülök, hogy jobban vagy!!! :lol:


Szép napot csajok, rám egy nagy halom vasalnivaló vár!!! :roll: Mindegy, ebben a szélben úgy sincs kedvünk kimozdulni...

Puszi

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Hahó! Süti sül, gyermek Noddyzik kikent pofival én pedig már megint itt vagyok mert nem tudunk kimenni játszani az eső miatt.

Lányok, akinek van nagyobb babája! Dackorszak nálatok miként ütött be? Imke tnapelőtt este ismeretlen okból annyira de annyira kiborult, hogy rá sem lehetett ismerni.Semmi sem volt jó úgy ahogy egyébként.Sem a tej, sem az ágy, se az átöltözés..Gyerekek!Ilyen hangon ember nem tud ordítani ahogy azt leművelte!mint egy kis sárkánygyík!!! Minekutána kb 5-10perc elteltével sem higgadt le (megütni pedig nem akartam semmiképp pedig felment a pumpám rendesen, de az még olaj lett volna a tűzre) kimentem egy pohár vízért és zutty...!Egy hangosabb ordítás, aztán hüpp-hüpp! Megkérdeztem, hogy megnyugodott-e és ekkor nagyon készségesen már felelte, hogy igen, megnyugodtam.Eztán már minde3n simán ment, csak át kellett öltözni.
Volt már valakinek hasonló, kezelhetetlennek tűnő helyzete a minikamaszával?Ijesztő volt, hogy kell ezt rendesen kezelni?Már lilult a feje, csuklott a sírástól, levegőt sem vett rendesen...Tanácsokat, ötleteket szívesen fogadok!!!


na, megyek, mert Noddynak mindjárt vége, este benézek.Sziasztok!!!!
petra :roll:

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra :)
Hogy volt-e ilyen tapasztalatom? Csak ez van. Dorka 3 éves korig hisztizett. Volt, hogy 1 órát sírt, üvöltött megállás nélkül. Még a hidegzuhany sem számított.
Domcsi most ilyen hisztis, akaratos.
Sajnos ezt az időszakot túl kell élni. Amit nagyon nem engedsz meg, abban következetesen nemet mondani mégha ordít is. Amiben meg lehet, rugalmasabb lenni.
A hidegzuhany jó.
Én hagyon, hagy hisztizzen, és mikor rájön, hogy nincs meg az eredménye, akkor előbb utóbb abbahagyja.
Nagyon nehéz megőrizni az embernek a türelmét. Pedig sajnos ilyenkor a kiabálás, ütés, stb. nem használ.
Kitartás!!!
Fontos a következetesség. Meg igyekezni elkerülni a hisztit adó helyzeteket.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok,


Nelli,

Jobbulást :( gondolom, hogy várod már a babamozgást, de amint látom a vonalzódon nem is biztos, hogy heteket kell várnod :wink:


Dóri,

Anyukádnak jobbulást :wink:

Petra,


Nálunks is van ám hiszti, de rendesen!Fú, én néha már alíg bírom.Lehet, hogy a terhesség miatt de nem mindíg tudom tolerálni.Remélem nálunk se tart majd tovább mint 3 év, mert addig ugye jön a kistesó is :?
Nálunk szerencse földre dobálás nincs, de baromi szemtelen.Haggyál már, menjél ki a szobából, ne nézzél, ne szólj hozzám.Hát kb ilyenek mennek!
Viszont azt Eszti is csinálja, hogy simizi a pocim, puszilgatja stb.Édes nagyon, akkor meg elolvadok! :)
Hát ilyen ez
manóci
 
 


Sziasztok!

Hiszti nálunk is megy ezerrel :roll: . Néha én is alig bírom cérnával, főleg a terhesség alatt, most alapból is ingerültebb vagyok... Én ezt a hideg zuhanyosat nem mertem kipróbálni.

Amúgy dokinál minden rendben volt, 4 hét múlva kell mennem a terheléses cukros vizsgálatra :evil: . Már előre félek. De remélem, most rendben lesz.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi,


De jóóóó neked :) már én is úúúgy várom az UH-t, izgulok kicsit :oops: :)

A hidegzuhanyt én se csináltam, nálunk is az a felállás mint nelliéknél.Megpróbálunk nem tudomást venni róla, aztán egyszercsak abbahagyja!De van amikor nagyon behergeli magát, és üvölt velünk szemtelenül, akkor meg bezavarjuk a szobájába!Aztán, ha lenyugodott kijön, vagy behív!
Eddig nagyjából ezek váltak be :?
manóci
 
 


Gondoltam ez hátha érdekel valakit.Egy másik topikban találtam rá, sztm érdemes elolvasni!
Az Előzmény c. hozzászólást olvassátok!

http://forum.index.hu/Article/jumpTree? ... &t=9125583

Na, jó késő van, és holnap hosszú nap lesz.De. megyünk Esztivel színházba, du. pedig gyerekes barátokhoz vendégségben :) Ahol 6 gyerek lesz :lol: :roll:

Jó éjszakát!
manóci
 
 


Jó reggelt!

(Csendben megjegyzem, Micimackó megy a háttérben és nem a Noddy!!!!!)

Hát igen, érdekes dolog lesz ez az orvososdi.Eddig is oltári nagy különbségek voltak szülés és szülés tarifa között, mi lesz ezután?!És főleg mi lesz a kismamákkal ezután, -akik ha nem tudnak perkálni- akár a legunszimpatikusabb és legkevésbé hozzáértő dokit is maguk mellé kaphatják a legkiszolgáltatottabb pillanataikban. Bizalom ohne!

Ma talán már szebb nap lesz időjárásilag. Itt egy-két tetőt megmozgatott, de ennyi.Szerencsére.

Megjött a toxo eredményem -új-, de nem mentünk vele messzire. Ebben a vizsgálatban nem olyan szempontok szerint, nem azt az összetevőt vizsgálták mint korábban.Mit lehet akkor itt összehasonlítani?semmit.Pedig egy volt ÁNTSZ-es főorvos is véleményezte nekünk maszekbe, és ő sem tudott semmi újat mondani.Azt mondta, pechem van, mert szerinte pont a legelején estem bele, vagy előtte és ez ami miatt izgulnom kell végig.De ő is affelé hajlott hogy nem lesz baj. Para tehát marad.

na, megyek reggelizni, mert a fiúk ma buszos kirándulást tesznek paksra (manónak ez lesz a második ilyen útja, az elsőt naon élvezte) a Tescoba akciós pelusért.

Sziasztok, szép napot, kevés szelet!
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Jó reggelt,

Házügy: megjártuk Kerepest és környékét tegnap, de a házikó, aminek annyira örültem úgy tűnik mégsem lesz amienk, mert az kamu, hogy 80%-ban van kész :evil: , minimum 4-5 millát kéne még beletenni, így viszont sokkal jobban jövünk ki egy saját építésével, és akkor nem 140nm-est építenénk, merthát azt mondjuk télen kifűteni.. :shock: :roll: De tény, hogy nagyon szép maga a ház. És nincs aszfaltút előtte, kb. 4-500 m-t földúton kell megtenni a járdáig, szóval azt egy totyogóval meg babakocsival elég érdekes lenne. És nincs a közelben játszó. Szóval nem egy családbarát rész. :?

Marad az építkezés (sajnos), amitől azért félek, mert rengeteg időt/energiát fog elvonni a férjemtől, én meg ugye nem leszek beszámítható egy mini babával, tehát mindnt neki kell lemenedzselnie az építtetővel (hiába kulcsrakészen kérjük a házat), mindezt munka mellett, hááát érdekes lesz. Dehát majd lesz valahogy.

Meg az az igazság, hogy nem szívesen mennék el innen Újpestről, mert itt van anyukám, akire mindig tudok számítani, és hát 3 gyerekkel lesz is rá szükség. :roll: De itt megfizethetetlen (csak viszonyításnak 29 milla egy bontandó házzal rajta :roll: ) a telek, ráadásul nem is nagyon van itt a kertvárosban eladó. Sorházba meg nem akarunk menni semmiképp, csak önálló házba.

Szóval, nagy dilemma ez.... hiába annyi pénzed sosincs, amennyi pont elegendő lenne ahhoz, amit szeretnél 100%-ban, dehát befogom a szám, mert van aki albérletben vagy panelban lakik és nevel gyerekeket. :roll:

Na, bocs a témáért, de nálam most ez az egyik központi téma, és ráadásul keddig választ kell adni egy nagyon jó telekért Kistarcsán, de félek egy kicsit az egésztől. :oops: :? Persze nem a férj az, aki rohangászik, hozza-viszi a gyerekeket napközben az apró-cseprő, ill. kevésbé apró-cseprő dolgokkal, hanem én. Rá nem igen lehet számítani, mert ugyebár (mint a legtöbben) dolgozik. És ha bármi nyűgöm van, akkor csak magamra számíthatok fél óra autóükázásra bármiféle segítségtől. :? Összes ismerősöm, barátnőm, tesómék is mindneki úgy költözött, hogy vkije (ált. anyja) a közelben legyen, ha bármi gond lenne legyen vki, akire vmilyen szinten számíthat. És bevallom őszintén egy kicsit most beparáztam a helyzettől.. :?

Na jó, tényleg befejezem. :oops: :)

Tegnap reggel hánytam, remélem csak a fronttól (más tünetem nem volt), és napközben is megvannak ezek a hülye keményedések, remélem ez is csak a normlis méhtevékenység.

Petra,
a toxo témához nem tudok hozzászólni, de itt (is) a legtöbben azt mondták (érintettek is), hogy a legnagyobb valószínűséggel nem lesz semmi gond.

Hisztitéma:
nálunk még/már nincs. Ok, Gergővel sokszor nehéz, de vele meg lehet mindent beszélni. :)

Viki meg próbálkozik időnként, hátraveti magát, ha vmi nem úgy történik, ahogyan ő szeretné. Pl. nem engedem felmászni a lépcsőn, ana akkor van hiszti. Ki akar csavarodni a kezemből, kifliformába hajlítja magát :) Én is csak azt teszem, hogy nem kislányom, és határozottan elhozom onnan (sokszor az idegiemre megy ez a huzavona persze, de igyekszem palástolni :)) és ráhagyom, általában fél perc sem telik el és abbahagyja. Du. rendetlenebb ilyen szempontból. :D De könnyen kezelhető. :)
Gergő egyáltalán nem volt hiszis, olyan kis mimóza gyerek volt, azt hittük ez ketőig nem fog tudni számolni, aztán tessék.. mi lett belőle. :shock: :shock: :lol:
Vendég
 


Lányok, hogy jártam, menten megőrülök! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Gondoltam gyorsan reggel megfőzök, hogy legyen időm délelőtt, erre mi történik? Soha életemben nem volt még ilyen. Palóc levest csináltam (pörkölt alap-krumpli-zöldbab benne-kapros-tejfölös, jó kis laktatós leves), már épp megfőtt minden krumpli stb benne, erre megsóznám még, és leesett a sószóró teteje, egyenesen a lábasba és kb. a tartalmának a fele a már kész levesben landolt. :evil: :evil: Megkóstoltam és EHETETLEN! :roll: :x :evil: Krumplit már esélytelen vagyok belefőzni, de azzal sem érnék el olyan hatást, hogy ehető legyen a kaja. Most EGYESÉVEL!!! kivadásztam (nagy élmény) a husokat (mind a 60 dekát) és áttettem tiszta vízbe új lábosba főni őket. És ha kicsit forrt az új víze, hozzálöttyintek a sós léből meg belerakom a krumplikat, zöldbabokat. Komolyan mondom, olyan ideges vagyok ettől a szarakodástól, mert ez az. Ezek után nincs is kedvem nekifogni vmi második fogásnak, mert elment az egésztől a kedvem. Lehet a kutya fog jól járni, mert kivágom a francba az egészet. :evil:

Jártatok már így? Vmi ötlet?? :roll: (A kutyán kívül? :oops: ) Bár csak biztos én vagyok olyan bolond, hogy szombat reggel 10 órakor azon bosszankodik, hogy oda lett a kaja. :evil:

Áááááá, ez megint nem az én napom.. :evil: :roll: :? :evil:
Vendég
 


Dóri,


Pedig nagyon fini a palócleves, kár érte :( szegény, ez marha pech!Még velem se fordult elő, de tuti kiakadnék ilyentől!!Főleg most pocakosan, hogy amúgy is kevesebb sokkal a türelmem :oops:

Ház,sajnálom, hogy az nem jött össze, de talán jobb is lesz így, ha minden úgy lesz ahogy ti megálmodjátok :)
Mondjuk nem értem mért kell füllenteni, az ember úgyis meglátja a készültséget, ha odamegy,nem?? :shock: na mind1!
Viszont mi is így voltunk, hogy mikor kitaláltuk, hogy nekünk családi ház kell, elég a közösködésből mi is úgyanígy indultunk neki, hogy építkezni nem akarunk, és használtakat keresünk!De aztán lesúlytó volt amiket láttunk, és főleg hány hétvégénk a semmivel ment el.Végülis ahogy utánajártunk a dolgoknak, rájöttünk, hogy annyiból már építünk egy újat!És így is lett, és nem is bántuk meg :)
Nekünk meg végül a környék is teljesen más lett mint ahol eredetileg nézelődtünk házak után.
Igaz azért egy fokkal könntyebb helyzetben voltunk, mert nem volt még gyerek, de ha ügyesek, és kitartóak, türelmesek lesztek nem lesz baj meglátod!Kicsit mi is féltünk, meg jöttek egy páran a hülye kis jóslásukkal, hogy el fogunk válni, mert ez tönkreteszi az embert,ez butaság!!Ha eléggé szeretitek egymást, és meg tudtok mindent beszélni, nem leszz semmi gond :wink:
Ne izgulj, sikerülni fog vágjatok csak bele.Csak persze okosan kell, meg résen lenni, de aztán meglesz a gyümölcse :)
A rokonok, anyuék, nekünk se a szomszédba vannak, és ebben teljesen igazad van, hogy így azért sokkal nehezebb,, hogy nem tud senki átszaladni,, meg te se.De hozzá lehet szokni, főleg ha olyan helyen vesztek amibe nagyon beleszerettek.Néha én is sajnálom, hogy nem tudok anyuhoz, vagy barátnőmhöz csak úgy átugrani, de azért nem adnám fel, és vissza nem költöznék a zsúfoltságba!
Ja, sár :D :D hát igen, mi is újabb részen lakunk, már 5 éve lesz, és tavaly ősz óta van csak rendes aszfaltút előttünk! :roll: szerinted???Én a babakocsival, biztos nem káromkodtam sokat :D :D :D hogy úúúútáltam a rohadt sarat, de jó kis terepbabakocsink volt a nagy, készültem!Így mondjuk jobb volt egy fokkal!
Most viszont már világvárosi gyönyörűűű sármentes útunk van, nem lesz gond a tesónál :wink:

Na, befejezem én is, mennem kell fánkot sütni :wink:
manóci
 
 


Petra,

Igazán én sem tudok hozzászolni, de annyit mondhatok, hogy nyugi!Nem lesz semmi gond :wink:
Csak ne idegeskedj!
manóci
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: