Új privát üzeneted érkezett!

Azert szoktak a szemre figyelni, mert a szulesnel gond lehet, az erolkodes miatt. Nem? Nekem se mondta eddig senki, hogy kellene menni, de ugyanigy a fogorvost se mondtak meg, se a nodoki, se a hazidoki, se a vedonoci - ettol fuggetlenul menni kell, tudom... szoval ra is kerdezek legkozelebb, hogy mizu ezzel...
kami
 
 


Sziasztok Kismamik!

Nagyon aranyos vagy Cat, hogy hiányoltál (nagyon jól esett mindenkitől)! Minden rendben van velünk. Semmi probléma nem volt, csak éppen a munkahelyemen van internet (otthon majd csak akkor lesz ha táppénzre megyek a szülés előtt). A melóhelyen meg egészen máig helyettesítettem a kolléganőmet, egyedül voltam, és hát egy utazási irodába ilyenkor nem könnyű egyedül.
De most már úgy voltam vele, hogy egy picit bezárom az ajtót, és pótolom a lemaradásomat.
Igyekeztem visszaolvasni, hogy kivel mi történt, maj szép sorjában igyekszem bekapcsolódni ismét.
Cat: nagyon nagy örömmel olvastam, hogy milyen sikeres volt a teleknézés. és hogy a család micsoda örömmel fogadta a baba jövetelét. Ennél nagyobb boldogság nem is kell, minthogy egy szerető családba érkezzen a kis babuccó.
Elmeséltétek, hogy ki hogyan tudatta a nagy hírt a párjával, családjával: hát nálunk ez nagyon hamar bekövetkezett (talán babona szempontjából túl hamar is). Ha minden igaz akkor napra pontos volt a fogamzás (tudjátok hőmérős módszer-bár nem hittem benne, de gondoltam 2 sikertelen hónap után kipróbálom, és nem hiába végül), mely naptól számítva már a 10. napon + lett a teszt. Akkor reggel kirohantam a fürdőből, és visszafogottan ugyan, de nagy örömködés közepette felkeltettem a férjemet. Nagyon nagy volt az öröm! A családnak 4 hetesen árultuk el. És minden egyes alkalommal, amikor valakihez mentünk és mondtuk el a nagy hírt, sírás lett a vége (persze az örömtől).
A rosszullétek látom még kisértenek mindenkit úgy ahogy. Nálam a szagok borzalmasak. Az új házban az illatosítótól, a fa szagától, attól a tipikus új szagtól (egyesek szerint ez illat) egyenesen rosszul vagyok. Szerencsére hányás nincs, inkább csak az émelygés. De egyszer csak elmúlik.
A következő vizsgálat kb. két hét múlva lesz, a pontos dátumát még nem tudom: állítólag a védőnő fog kiírni a 12 hetes UH-ra. Ahogy meglesz megírom.
Kérdezhetek olyat, hogy van közületek olyan akinek hátrahajló méhe van? Mit tanácsolt az orvos erre?

Mindenkinek további szépséges pocakos délutánt kívánok!
Ja, de még jelentkezem ma! Csak próbálok utánaolvasni az eseményeknek.

Kép
miaa
 
 


Hétfőn fogok csak jelentkezni, addig szabin vagyok, és végre egy kis pihi kövtkezik. Mindenki addig is nagyon vigyázzon magára, és a picurkákra!!!
Pusza mindenkinek!

Kép
miaa
 
 

 
 

Csajok, ma valami hihetetlenül jó napom volt (ilyeneket kívánok mindannyiótoknak-Rokica, főleg neked, mert nagyon rádfér)

Szóval voltam nyakacska és mamivér vizsgáló Down-kór szűrésen az Istenhegyi klinikán és minden OK! Nagyon nehéz volt nem bőgni, amikor ilyeneket olvastam, hogy normális, átlagos, ép, szabályos és ráadásul végtagból is pont 4 van!!!!
Ha mentek UH-ra tényleg mindenképpen vigyetek DVD-t vagy videókazit, mert így báááármennyiszer megnézhetitek (nekem DVD-re vették, szóval alig várom, hogy apának is megmutassam a Bébike háton-ugró tudományát :lol:

Móni, képem viszont nincs. A filmből ki lehet valahogy emelni egy képkockát és képként lementeni?

Ja Timo, a táblázathoz: 6,1 cm (CRL)

Akik dolgoztok (Kami és most nem tudok visszalapozni, hogy ki fenyegetőzött még katasztrófával), csak magatokra vigyázzatok, különben meg a munkatársak-ha már tudják a jó hírt-úgyis belekalkulálják, hogy már nem nem figyeltek 100%-osan a munkátokra. (Én legalábbis már nem számítottam ugyanolyan elkötelezettségre a körülöttem lévő kismama kollégáktól, pláne amikor hárman voltak egyszerre és nagyon egymásra találtak).

Na, én sem leszek hétfőig (talán leugrunk a Balcsira), de gondolok rátok...
szép hétvégét, nyugodt pihenést!
Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönjük az együttérzést. Sajna pechsorozatnak még nincs vége. A kisebbik baj, hogy elvesztettem a fél fülbevalómat amit egy régi egyetemi barátnőmtől kaptam. A nagyobbik hogy elkezdett annyira fájni a medencém, hogy néha csak bicegni tudok. Tudom mitől van - a relaxin hormon annyira fellazítja az izületeket, hogy szétcsúsznak a medence csontjai - csak azt nem tudom, mit csináljak, hogy ne fájjon ennyire. Holnap benézek a szakrendelőbe, hátha nem kell az ortopédiára beutaló, és talán mondanak valami okosat.

Lorca:

Zsuzsa egy csomót volt most babysitterre bízva, még szerencse, hogy van, mert különben vihettük volna szerencsétlent a különböző ügyintézésekre, kórházba, stb. Volt olyan is,hogy szegény ott kúszott-mászott az ügyelet előtt a kórházban, mert éppen senki nem tudta átvállalni. Gondolom emiatt is annyira fel lett kavarva, hogy elkezdett újra olyan sokszor ébredni éjjel. A baj az, hogy ha átadom valaki másnak, az időt nem tudom pihenéssel tölteni, mert muszáj rohanni valamit intézni. Az a baj, hogy David nem nagyon tud önállóan ügyintézni, mert annyira nem tud magyarul, hogy az orvosok szakzsargonját megértse. Ez volt a legborzasztóbb a dologban, hogy órákat ültem a kórházban csak azért, hogy valami orvos oda dugja az orrát és elmondja hogy mi van, mert Davidnek egyedül hiába mondja. Ma volt az első nap, hogy úgy tudtam Zsuzsát anyunak odaadni, hogy én közben lefeküdtem aludni. Aludtam is 3 órát délelőtt, de aztán mentünk ügyvédhez hogy mit kell intézni ahhoz, hogy Davidnek lehessen TAJ száma (egy két oldalas listát adott,hogy mit kell beszerezni ahhoz, hogy elmehessünk Pozsonyba, ahol ha mázlink van adnak neki munkavállalási vízumot, amivel meg tudjuk kérvényezni a TAJ számot... hát megvan a program a következő 3 hónapra...). Aztán meg a kórházban vettem át Zsuzsát anyukámtól, mert mindketten odamentünk a nagynénémet meglátogatni. És úgy jöttünk haza. Szegény kismanó, nem csoda ha fel van kavarva, nincs napirend, nincs semmi.Amennyire tudom, a délutáni rutint megtartom, ötkor megyünk játszótérre, fél hétkor vacsora, hétkor fürdetés, fél nyolckor alvás. Most hogy David jobban van, és ki tudja nyitni egy kicsit a szemét, ő is kel hozzá éjjel, és első körben ő próbálja visszaaltatni. A baj csak az, hogy én ugyanúgy felébredek rá, és végighallgatom David próbálkozásait, aztán ha neki nem sikerül, akkor még plussz ébrenlét amíg én visszaaltatom. És még mindig 3-4-szer ébred este fél nyolc és hajnali fél hat között (ez a legújabb ébredési időpontja). De mondjuk már ez is klasszisokkal jobb mint mikor 1-2 óránként ébredt, az valami brutális volt. Remélem hogy ahogy egy kicsit visszatérünk a normális kerékvágásba, ő is visszatér az éjjel max egyszeri ébredésre. Azt már remélni se merem, hogy átalussza az éjszakát :P


Szem:

Ebben nagyon kiművelődtem, egyrészt első terhességem alatt, másrészt most David retina leválása miatt. A RÉGI elképzelés az, hogy a vajúdás alatti erőlködés miatt a rövidlátóknál megnövekszik az esélye a retina leválásnak. Minél magasabb a dioptria, annál nagyobb az esély, a RÉGI elmélet szerint. Ám erről kiderült, hogy nem így van, mégis a legtöbb szülész még ezt tanulta, ebben él, hogy egy bizonyos dioptria felett automatikus császár.

Nekem -10-es a szemem, tehát NAGYON rossz. Mikor megkérdeztem az orvosomat, ő elmondta nekem ezt amit leírtam, és amit már előre tudtam, mivel utánaolvastam a dolognak. Pl Amerikában, ahol rettentő sok császárt végeznek, ilyenről nem is hallottak, hogy a dioptriák száma bármit is jelent ilyen szempontból. Azért elmentem szemészetre szemfenék vizsgálatra, megnézetni a retinámat, de azt mondták, szüljek nyugodtan. Szültem is nyugodtan, 17 órát vajúdtam, természetes úton szültem Zsuzsát, és még csak piros se lett a szemem az erőlködéstől. Semmi bajom nem lett.

Mikor Davidnek operálták most két hete a szemét, direkt rákérdeztem az orvostól, hogy mi a helyzet a szülés alatt a retinaleválással. Ez az orvos a Magyar Retina Társaság elnöke. Azt mondta, hogy ez a hozzáállás, hogy bizonyos dioptria felett császár, a szülészeknek kényelmes, de abszolút indokolatlan, és ő azt mondja a kismama betegeinek, szüljenek ahogy akarnak.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Jóreggelt, sziasztok! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Jó reggelt!
Tegnap írtam egy csomót, és nem engedte elküldeni a rendszer :( :evil:

Rokica
biztos ténylegesen orvosfüggő, a látás gyengeség-császár összefüggés. Nekem mikor Krisztián született 2 szobatársamnál volt emiatt programozott császár. :wink: Ezek szerint vidék az
"óvatosabb"

Miaa
hátrahajló méhnek már a tehességnél nincs általában semmi hátulütője. Nehezebb vele teherbe esni, de nálunk ez megdőlt :lol:
Ami kellemetlen, hogy addig míg a medencédből kiemelkedik a méhed, addig többször fájhat a hasad. :(
azt, hogy épp, hol tart szépen követni tudod, ha oldalról nézed a pocidat. Kezdéskor teljesen alul van a pocak, és folyamatosan fog feljebb látszódni, ha elérte, vagy meghaladta a köldök magasságát, akkor már teljesen kiemelkedett.
Amúgy 12-13. hétre általában ez megvan, nekem volt 15 hét is. Viszont utána már nem húzódott annyira vissza, a fiamnál, és most sem fájt emiatt a hasam. :D és a pocakom is rögtön helyen volt :D

Na, megyek mert Krisztián itt hisztizik nekem:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Timocska,
kicsit zavart ez a Babanet, nézd meg hány órára írta az üzidet :D

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Közben helyreállt a rend :lol:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Jó reggelt!

Mia: örülök, hogy jelentkeztél, jó pihit neked!

Gabi: tényleg meg van zakkanva a rendszer, én speckó eddig be sem tudtam lépni. :?

KépKép
catrine
 
 


Tök fura, hogy eddig mindig azt vártam, hogy beköltözzön a baba a pocimban. Most azt várom, hogy mikor kezd már el nőni a pocak és mikor érezhetem a bébit. Aztán tuti az lesz, hogy mikor jön már ki! :D Aztán mindig lesz valami... sosem elégedett az ember. Már nagyon szeretnék vásárolgatni is! Na, lőjjetek már le nyugodtan! :D :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Csajok. Most indulok UH-ra is izgulok. Ha beertem a ceghez, lejelentkezem, remelem jo hirekkel.
Pusz,
Kam
kami
 
 


Szia Kam, gondolok rád! Képet hozzál! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Jó reggelt,sziasztok!
Timo
Ezzel én is így vagyok.Azt várom mikor nő a pocim,de én már annak is örülnék ha a karomban tarthatnám.... :D
Kami
Szorítunk neked!
Vendég
 


Olyan kiváncsi vagyok, hogy milyen lehet a bébi! Kire hasonlít, fiú lesz vagy kislány, lesz haja vagy nem, milyen szinű lesz a szeme stb! :) Remélem minden rendben van odabenn! :D
Néztem egy tökjó babakocsit, megpróbálom feltenni nektek!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Itt a leírása, Graco:


- Kép 3 pozícióba dönthető háttámla
- 5 pontos biztonsági öv
- gyermektálca
- naptető kukucskálóablakkal
- egykezes összecsukó mechanizmus
- nagy bevásárlóháló
- leszedhető és mosható huzat
- ergonómikusan kialakított tolókar
- nagyon könnyű
- első kerekei bolygósítható duplakerekek

- kinyitva: 92,5x49x103 cm
- összecsukva: 86,5x49x36,5 cm
- súlya: 7,06 kg
- ülőfelület hosszúsága: 29,5 cm
- ülőfelület szélessége: 35 cm
- fekvőfelület hossza: 70 cm

- Újszülött kortól kb. 3 éves korig.

Rendelhető kiegészítők (nem tartozék)
- esővédő
- pelenkázó táska Trend/Sport
- napernyő
- lábzsák, lábtakaró
- póthuzat
- gyermektálca játék

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo
Ez a kocsijól néz ki,sőt jól hangzik a leírás is.Ma megyek a Váci úti Obiba,szerintem beugrom a Brendonba,szigorúan csak nézelődni és ötleteket szerezni.Megnézem ezt a kocsit is,hogy milyen és mennyi.
Vendég
 


Ági!
Meg fogsz döbbenni, de csak 50000 Ft. Igaz, élőben még nem láttam, de nagyon megtetszett. Persze más színben.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kami: gondolok rád én is, nagyon várunk a hírekkel és a képpel együtt.

Timi, Ági: én is azt várom a legjobban, hogy végre a kezemben tarthassam Babuccót. Viszont annyira jó belegondolni, hogy milyen és mennyi csodálatos élményben lesz részünk a terhesség alatt. A következő sztem az lesz, hogy nő pocink, aztán megmozdul a baba, a kettő között megint nő pocak, folyamatosan érezhető lesz a mozgás... Áhh, ez az egész szuper jó sztem, de persze a legklasszabb az lesz, amikor már végre kibújik.

Timi: ez a babakocsi nagyon baró. Ahogy Ági is mondta, tök jól néz ki, és leírás alapján is nagyon nyerő. Tökre tetszik nekem a színe is, és klafa, hogy könnyű. Sztem tök kiri. :)

KépKép
catrine
 
 


Timo
Hát,ahogy leírtad semmivel nem tud kevesebbet mint a pegperego és mégsem 100000.Nem mindegy!Majd megírom milyen volt tapintásra :lol:
Most azt találtam ki,hogy a szív uh-n ha normálisak az emberek megkérem őket,ha lehet vessünk már egy pillantást a babócára hátha látszik már hason keresztül is.
Vendég
 


Ági: ez izgis. :D Kíváncsi vagyok, mi lesz, drukkolok, hogy normálisak legyenek az UH-n, meg persze ahhoz is, hogy nálad minden okés legyen, de ez tutesz így lesz.

KépKép
catrine
 
 


Ági!
Tök csalafinta vagy! :wink: Nekem tuti eszembe sem jutott volna! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Végülis vesztenivalóm nincs.csak örülhetek ha ránézhetünk,ha pedig nem akkor majd hétfőn!!!
Vendég
 


Ez így van. Fő az optimizmus. ;)

Megyek hajat mosni.

KépKép
catrine
 
 


Sziasztok!

Na, megvolt a vizsgalat Zsebibaba szive dobog, mocorgott egesz ido alatt, minden erteke nagyszeru - csak azt nem tudom, hany centi. 88gma sulya, az tuti, arra rakerdeztem. De a hosszat nemtom, es annyi adat (rovidites) van a papiron, hogy fogalmam sincs melyik az... esetleg aki volt mar, nem tudja veletlenul? Vannak ilyenek, hogy BPD, AD1, OFD - ezek kozul valamelyik. De a legnagyobb (OFD) is 29 mm...

Annyira orulok meg el is pityeredtem az UH agyon... ahogy neztem, hogy ossze-vissza forgolodott, nem hittem el, hogy ez az en babucim :) Foto van, 2 is, meg video (Agi, sajna csak videozni tudnak)

En is alig varom, hogy novekedjen, hogy erezzem, hogy mocorog es hogy vegre aztan taszigalhassam a babakocsiban... egyet ertek veletek!

Most megyek mitingelni. Szerintetek fogok figyelni???? Viszem a fotokat, majd azokat neegetem :)
kami
 
 


Kami!
Ezek szuper hírek, ha tudod, tedd fel a képeket! :D
Én is akarom már látni az enyémet! :D

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Kami!
Éljen,Éljen!Gratula!!!! :P :P :P :P :P
Vendég
 


Na mentem,majd jelentkezem.
Sziasztok
Vendég
 


Kami: jessz, tök jó, gratula, szupi :)

Rövidítések:

YS = szikhólyag
BPD = a koponya keresztirányú átmérője (a két halánték közötti távolság)
FRO/OFD = a koponya hosszanti átmérője (tarkó-homlok távolság)
HC = fejkörfogat
CRL = ülőmagasság (fejtető-far távolság)
THQ/TTD/TAD = mellkas átmérő
APAD = a has hosszanti irányú átmérője
APTD = a has kereszt irányú átmérője
AD = has átmérő
AC = haskörfogat
HU/HUM = felkarcsont hossza
RAD = alkarcsont hossza
Fl = combcsont hossza
TIB = sípcsont
FIB = szárkapocscsont

KépKép
catrine
 
 


Sziasztok!

Mia,
Örülök, hogy jelentkeztél. Remélem jövőhéttől már többet tudsz jönni.

Kami,
Gratula az uh-hoz :D

Ági,
Drukkolok, hogy minden rendben legyen az uh-n a szíveddel, és hogy láthasd a babót is.

Lányok,
Már én is nagyon szeretném látni, hogy nő a hasam. Én egyre nehezebben állom meg, hogy ne menjek be egy baba boltba, de eddig egy hős voltam, nem tudom meddig bírom.
Tegnap voltam védőnéninél. Megkaptam a kiskönyvemet, nagyon aranyos, sokat beszélgettünk és képzeljétek szeptemberben jön családlátogatásra, hozzátok nem megy?

Móni

Kép
móni23
 
 


DEJOOOO, Cat, ezeket igy vagod??? Akkor jelentem, Zsebibaba ulomagassaga 68.5 mm!!! A fej hosszantija 21.5, a halantekok kozti tavolsag 20.7 mm.

Koszi mindenkinek, nagyon megkonnyebbultem. Higgyetek el, amint ez megvan, sokkal nyugodtabbak lesztek. Lesz meg ez az AFP vervizsgalat meg az UH a 18-19. heten es aztan mar meg lehet nyugodni azert... En legalabbis most igy erzem...

Kami nagyon boldog...
kami
 
 


Szemüveg:
Akkor gondolom ezért nem érdekelte a dokikat annyira, hogy szemüveges vagyok. Azért majd elmegyek, úgyis régen voltam. Ha ezért meg császározni akarnának, majd keresek egy másik dokit vagy kórházat.

Mia,
Nekem nincs, én is úgy hallottam, hogy inkább a teherbeesés a gond. Az, hogy nehezebb teherbeesni és fájdalmas tud lenni a terhesség, az stimmelt, de csak szóltak volna, nem??

Bigsis,
Én azzal váltam gyanússá a kollégák előtt, hogy a nagy sztahanovista lógni kezdett. Elkéstem, kiterültem az asztalomon egy kis pihi kedvéért és nem rohangáltam mint pók a falon. Azért is mentem el táppénzre, mert egyszerűen már nem érdekelt a munkám, ami számomra volt a legdöbbenetesebb. Nem tudott zavarni, ha slendrián módon, csak úgy tessék lássék csinálom. Csak annyi maradt bennem, hogy ezért már mégse a sulitól kérjem a pénzt.

Timocska,
Ha jól látom, ez az a babakocsi, ami Rokicával nekünk is van. Nagyon jó volt az elejétől kezdve, csak egy szivacsot vettünk bele, az első pár hétre/hónapra. Babucinak teljesen megfelelt. Kora tavasz szerintem minden bbkocsiban hideg ez sem kivétel, de szerintem a csúcsmodellek sem védenek jobban, mivel a babó nem képes testével felmelegíteni a 0 fokos takarót, akkor sem, ha egy rakás van rajta.

Rokica,
Nem próbálod meg az együtt alvást? Nekem minden elvem ellen volt, de muszáj volt. Mivel Zsuzsa még szopizik, simán ki tudja magát szolgálni úgy, hogy még fel sem ébreszt teljesen. Én is belealudtam a legtöbb szopiba és túlélhető volt a 2-3 óránkénti etetés. Nálunk mintha alakulna a helyzet, ma is aludt kb 6ig.
Ezt a korai fektetést, kelést ti állítottátok be? Nekem a rémálmaim közé tartozik az, hogy gyermekem fél hatkor ébredési jeleket mutat és úgy is marad. Ha Nat véletlenül így csinál, szerencsére egy óra múlva meggondolja magát és zutty vissza az ágyba vagy két órára, boldog anyucival egyetemben. Igy mondjuk fent van 9-10ig, de azt még mindig jobban viselem, mint a reggeleket.
lorca
 
 


Kami!
Megnéztem vonalzóval Zsebibabát, szép kis mérete van, neked már kell, hogy nőjjön a pocid, nem? :) És elhiszem, hogy boldog vagy, én is az lennék! :D

Móni!
A védőnő hozzánk is jön családlátogatásra, a következő talink alkalmával, szeptember első hetében. Ja, én is úgy vagyok, hogy alig bírom ki, hogy ne menjek be egy-egy boltba és nem tudom meddig vagyok képes ellenállni!!!! :roll:

Cat!
Köszi a rövidítéseket! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Ja, egyebbkent nekem eloszor hasi UH volt, szinte az egesz igy ment, aztan - mivel Zsebibaba nana hogy nem azt csinalta, amit kellett - volt egy kis huvelyi UH is, de aztan megint hasi, mert ugy jobban lehetett latni. Szoval Sagi, ha a doki belemegy, lesz mit latnotok a hasi UH-na!
kami
 
 


Timo,
Hat ami azt illeti, szerintem egy picit nott a pocim. Az egy dolog, hogy egeszen maskepp nez ki, mint azelott, de mintha telleg nagyobb is lenne. Fura, de meg nem vagyok biztos benne. Par het es egyertelmu lesz a novekedes...
kami
 
 


Sziasztok!
Megjöttem.Szívügyileg minden ok,szüléskor kell egy kis antibiotikum.Ennyi.Azt,hogy nézzünk rá babócára azt már nem is mertem említeni,mert én csak egy órát vártam,de utánam még voltak vagy tizen ugyhogy inkább hagytam,majd hétfőn.

Kami
Köszi az infot!

Móni
Nálunk már volt a védőnő,semmi nem volt.Beszélgettünk aztán ment is.

Timo
Megnéztem a babakocsit,teljesen rendben van.Könnyű,jól is néz ki.Csak az összezárást nem tudtam kipróbálni,ebben még béna vagyok.Természetesen a segítség az nem jött.
Nem vettem semmit,nem is értem magam,tiszta hülye vagyok! :? :roll:
Vendég
 


Lorca:

Mikor Zsuzsa kétóránként ébred, akkor együtt alszunk,másképp nem is lehetne kibírni. Így is nehezen.De tegnap éjjel már csak kétszer ébredt, és az első hajnali három körül volt! Tehát azért lehetett mellette pár zavartalan órát aludni.

Igen, azt hiszem mi állítottuk így be, bár ez elég korán kialakult, hogy 6-7 óra tájban átállt "éjjeli üzemmódra" még újszülött korában, ami azt jelentette,hogy csak szopizni ébredt fel, és már aludt is vissza. Én meg inkább ezt választom, hogy este még legyen egy kis magánéletem, amúgy is korán kelünk mindannyian.

A legnehezebb Zsuzsával, már rájöttem, hogy napközben alig alszik. Irigykedve hallgatom más anyuka beszámolóját, hogy a gyereke délelőtt is, délután is alszik 2-2 órát... esetleg hogy délutánonként stablian 3 órát. Hát ilyet Zsuzsa nem csinál. A napi alvásigénye 1-2 óra, és inkább 1 mint 2, és azt is 2 menetben szokta. Tehát délelőtt egy félóra, délután egy félóra. Borzasztó kevés, ami azt jelenti, nem lehet mellette semmit se csinálni, főzni, ilyesmi. Csak azt remélem hogy ketteske ennél nyugisabb lesz.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Kami
örülök, hogy minden rendben veletek.
már én is alig várom a jövő hetet :D

Rokica
nekem a lányom volt ilyen, hogy ilyen keveset aludt :(
2 éves korától meg egyáltalán nem tudtam délután elaltatni. Volt olyan , hogy este állva elaludt, csak letette valahová a fejét, és aludt is. Fürdés közben, evés közben :D bárhogy el tudott este aludni.
Krisztián sokkal jobb alvó. Ő most is napközben 2-3 órát alszik, de jó is így,néha kimaarad az alvás, de akkor nagyon pörög este.

Az én védőnőm nem szeret annyira menni. A kicsi 3 hónapos volt amikor hozzánk került, akkor kijött bemutatkozni, de utána egyszer sem volt itt. Most sem hiányzik.

Nekem már nőtt a pocim, de ugye a többedik terhesség már korábban látszódik :D
Babakocsit majd nekünk is kell venni.
Ja, ezekkel a babahordozós babakocsikkal vigyázni kell :!: Ezeknek elég kicsi a belső része, majd erre figyeljetek oda.

na, megyek, mert veszekednek a gyerekek :D

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Jo reggelt Kismamik!

Tegnap este meg elmentem a haziorvoshoz, es kepzeljetek, beleirt a kiskonyvembe - a vedono ota o az elso, aki beleirt! Leadtam a verveteles papirokat, aszonta minden tokeletes, ideadta azt a papirt, amit kozvetlenul o kapott az egyik vizsgalatrol, az is tokeletes, ezeket majd oda kell adnom a nodokimnak. Az EKG-mat is megcsinaltak tegnap a korhazban, a hazidoki meg megmerte a vernyomasom, 110/70 volt, teljesen jo. Ugy nez ki, minden rendben van. Mosma csak fogdokihoz kell menni, meg a 18. heten vissza vervetelre es UH-ra. Aztan nem tudom :)

Tegnap nezegettem a fotokat es az egyik irodaban megneztem a videofelvetelt is - hat nagyon jo erzes, mit ne mondjak. Meg most is uszom benne...

Hol vagytok? Gyertek! Nekunk ma 2-ig van munka, hurrahurra!
kami
 
 


Jó reggelt,sziasztok!
Vendég
 


Kami
Olyan jó neked!
Szeretnék már én is fotot,videot nézegetni és még a mostaninál is boldogabb lenni!
A párod,hogy fogadta a fotot és a videot?A büszke apa!?
Vendég
 


Hi Sagi,
A buszke apa aszondta, hogy amikor nezte az UH monitort, egesz elerzekenyult. Azt en is lattam, hogy majd' kiesett a sajat szajan, ugy vigyorgott. Ma reggel is nezegettuk a fotokat, mindketton szembenez velunk Zsebibaba es olyan, mintha az egyiken dumalna, ki van nyitva a szaja :) Latszik a szeme, szaja, keze, a ket kis tappancsa. Ugy nez ki, mint a Mazsolabol Tade: nagy fej, nagy pocak, rovidke vegtagok :) Olyan jo nezegetni. Ma nem hoztam be a kepeket, mert ha nem dolgozok rendesen, nem tudok 2-kor lepni es nagyon szeretnek!
kami
 
 


Kami
Bent volt a párod?De szuper!
Sok munkád van?
Vendég
 


Ja és nem tennél fel képet Zsebibabáról?!
Vendég
 


Hat persze hogy bent volt! Eddig mind3x.

Jaj, hat szivesen feltennem, de nincs meg digitalis fenykepezonk, se szkennerunk. De ha lesz (rovid tavu tervek egyike), felteszem mind a 3 fotot!!!

Igazabol nincs sok munka, csak egy, amirol fogalmam sincs, hogy csinaljam meg. De mar elkezdtem es persze kiderult, nem is olyan nagy cucc...
kami
 
 


Sziasztok, szép napot (reggelt?)!

Örülök, hogy Kami nagyon boldog. :) És Cat nem vágja így a dolgokat, mármint a rövidítéseket, csak egyszer elmentettem magamnak, most meg kimásoltam. Találtam még egy nagyon szuper listát arról is, hogy mit kell magunkkal vinni a korházba, mi kell a kismamának, a babának, mi kell otthonra, de azt most nem tudom, hogy hol van. De mindjárt utána fogok lesni.

Timi: nincs mit. :) Boltos sztori sajjjnos ismerős, de én egyelőre még ellenállok. A 12. heti UH-ig Babuccó semmit nem kap, utána pedig, ha kijöttem a vizsgálóból, első dolgom lesz, hogy berobogjak egy babaruha üzletbe, és megvegyem az első kis ruciján, akár egy cipőcskát, bodyt vagy valamit. Aztán jó darabig megint semmi...

Ági: saknálom, hogy végül nem láttad tegnap Babócát, de a hétő már nincs is messze. Én is jövő héten megyek. És baromira izgulok.

Gabi: nem teszel fel képet a pocidról? Had irigykedjünk egy kicsit. Meg ha már látszik, akkor az albumba is beteszem, mert a csajokkal azt beszéltük meg, hogy először kép magunkról, aztán pocik, aztán babák. Persze csak akkor, ha nem baj.

Kami: csatlakozom Ágihoz, kérünk szépen képet Zsebibabáról. Mutasd meg nekünk is.

Sztem nekem is nőtt a pocim. :shock: De most komolyan. Bár lehet, hogy csak fel vagyok puffadva, mert már kicsit rég voltam WC-n... Alapból is ilyen vagyok sajna.

KépKép
catrine
 
 


Oké, Kami, látom, 10 perce már írtál, hogy még nem tudsz képet mutatni, csak a hsz írása közben telefonom volt, úgyhogy kicsit fel kellett függesztenem.

KépKép
catrine
 
 


Bocsi a helyesírási hibákért. :oops:

Nektek nem szokott néha olyat csinálni, hogy miután elkülditek a hsz-t, azt írja ki, hogy "Nincs hozzászólás a topicban."? Az agyamra megy vele.

Ajj, basszus, nem találom azt a babakelengyés oldalt. :evil: De a Babaneten is van egy ilyesmi rész:

http://babanet.hu/hol-mi/kelengye.php

KépKép
catrine
 
 


De igen, en is szoktam latni, hogy ezt irja ki. Olyankor refresh-elek parat es a 3-4. probalkozas utan ismet latom a leveleket...

Na, rajottem a megoldasra: itt bent van digi kamera, majd kerek kolcson, lefotozom a kepeket (most sajna nincsenek velem) es akkor majd fol tudom rakni Zsebibabat! Jovo heten mondjuk.... hetfon? :)
kami
 
 


Ez a kelengyés lista egész jó.Húúú,jó sok mindent be kell szerezni..
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: