Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

én is láttam a szülőszobát, bár majd elaléltam a fáradságtól, de kiváncsi voltam rá. Kép
Na, nekem a sikerpáros nem volt valami szimpi...
A férj meg pláne, hogy ott filmez messze a szülő feleségétől ahelyett, hogy a kezét fogná...
Ijesztő volt az a sok ember aki körülvette azt a nőt, rém megalázó, ha az ember lukába egy csapat emberke bámul...Sajna a kórházba volt részem annó ilyen "bemutatásban". Az én szülésznőm sz*rt a fejemre, egész éjjel ha 3-4 szer bejött szívhangott hallgatni, aztán visszafeküdt aludni. Méghogy vajúdáskönnyítés! Egy jó szava sem volt hozzám. Ha a férjem nincs velem, teljesen kikészülök. Az se volt semmi, hogy nyomták ki a nőből gyereket. mondjuk belőlem is, bár úgy tudom ezt nem ajánlják, mert méhrepedéseket okozhat.
A másik pár sokkal emberibb volt számomra. A doki meg túl közvetlen...

Bellana
bellana
 
 


Alice, ez nagyon jó hír, örülök Nektek. Remélem most már egy kicsit
megnyugodtál. Kép

Kinga, megint csak gratulálni tudok a vizsgádhoz. De jó Neked, hogy ma megint láthatod a gézengúzt. Tegyél majd fel képet ha tudsz. Milyen csomagot vettél át és hol lehet átvenni. Pestiek?

Chello
chello
 
 


Chello Kép
Köszönöm, igen megnyugodtam de teljesen szerintem csak akkor fogok ha már betöltöm a 12 hetet.De messzinek tünik még remélem hamar elszalad az időKép

Alice
7+2
malice
 
 

 
 

Sziasztok!

Anita!
KösziKép Nekem is jólesett amit írtál.
Sajna valami nálunk is történt alvásügyileg, ugyanis az utóbbi pár napban Bence felébred éjjel 3kor is. Először azt hittem hogy azért mert volt olyan hogy már 8kor aludt, de nem emiatt van, ugyanis tegnap direkt kitoltuk a fürdést is, fél10kor aludt el, de ugyanúgy ébredt. Így már én sem vagyok anniyra frissKép, mert éjfél előtt nem kerülök ágyba, olyan mint "újkorában"Kép 3-4 óránként kelünk. Na mindegy, remélem ez csak valami tévedésKép és hamar rájön Bencike hogy éjszaka aludni kell.

Regina!
Dominika tényleg nagyon szépKép
Nekem is a szája tetszik a legjobban, nagyon édes.
Hát nem semmi lehetett akkor neked sem a szülésKép Bár gondolom hogy akkor nem volt idő még megijedni sem. Nekem is hasonló volt. Nálam is felmerült a toxémia súlyosabb változata, a HELLP szindróma, de aztán mégsem. Viszont egyik éjjel levált a lepény (igaz ez nálam már sejthető volt), bementünk a szülőszobára (akkor már vagy ötödször az elmúlt egy hónap alatt), de akkor már nem engedtek haza, sőt! Egy órán belül én is túlvoltam a műtéten. Persze akkor nagyon izgultunk Bence miatt hogy minden rendben legyen vele, mert 5 héttel korábban jött, de így utólag azt mondom hogy annyiban jó volt, hogy nem volt időm félni, olyan gyorsan történt minden.

Barbi!
Ádám nagyon aranyosKép Olyan kis megilletődötten néz! De azért egy kis mosoly csak ott van az arcán, mint ahogy azt már tőle megszokhattukKép
Remélem hamar elmúlik(elmúlt már) a fejfájásod, én is érzékeny vagyok a frontokra, asszem én egy ilyen 23 fokos ingadozástól meg is őrülnékKép

És egy tegnapi játszószőnyeges kép BencérőlKép
Kép

Üdv mindenkinek: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Na hol van mindenki????
Soralya és többiek.

Az én fotóm is hasonló a Sorolya-é hoz de az enyém nem ennyire szabályos kör (mármint a petezsák)az nem baj?

Alice
7+2
malice
 
 


Alice, nekem a 10. hétig nagyon lassan telt az idő de azóta jobban telik. A 12. heti uh után én is megnyugodtam egy kicsit de most már az AFP miatt kezdek aggódni. És ez így fog menni végig.

Chello
chello
 
 


Chello
KépKépKép

Szöszi!
Hol vagy?

Alice
7+2
malice
 
 


Sziasztok!

Alice, természetesen én is gratulálok! Bocs, hogy reggel nem írtam.

Bellana
bellana
 
 


Dominika, Bencike tüneményesek Kép

Ma megint volt végre kaki, tegnap alma nap volt Kép úgyhogy most örülünk!
Ma pedig egész nap mondja!

Most ébredt, úgyhogy megyünk kajálni!

Puszi

meme
meme
 


sziasztok!

Hát, nagyon nem lazít itt a nép!

Én de. voltam most a védőnőnél. Olyan vérnyomásokat produkálok neki! (100/85; 100/80) Itthon mindig 100/60 max. Bizti feszült vagyok.
Délután megyek dokihoz.
Tegnap szerintem túlhajtottam magamat, mert este fájdogált a hasam. Ma prószálok figyelni rá.

Alice: Hurrá-hurrá és hurrá! Csak nyugi, hamar elszalad az a pár hét Kép) Most volt veled a férjed is?

Kinga: tőlem is gratula. Mi leszel, ha nagy leszel? A köv. félévet is megcsinálod?

egcsi: köszi a bíztatást.

Bellana: mi baja a nagyi epéjének? Az diétával karban tartható, vagy nem? Amúgy az időseknél a rosszindulatú sejtek szaporulata is sokkal lassabb. Egy műtét sokszor több gonddal jár. De minden ember más...

Lino: az már méretes baba Kép
Remélem használ végre neked ez a gyógyszer.
Amúgy a WC-n alvást én nem tartom jónak, mert nálunk ott nagyon hideg van!

Zsuzsi: akkor most megpróbálom megadni itt a linkeket:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=41
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1344
http://kep.tar.hu/zzs
Amúgy nem veszek rá mérget, amit az a doki mondott, de így felkészültem arra, hogy ha tőle is ezt hallom, nem leszek már magam alatt!
Amúgy tudom, szerencsés vagyok, mert baj nem történt eddig, és szerintem nem is fog ezután sem Kép

Süncsi: szorítok a nyelvvizsgához. Miből lesz, és milyen szint? Írásbeli?
És hogy nő a pocid, az természetes Kép

És végül a szülőszoba műsor:
Nekem nagy csalódás volt...
Okosabbak nem lettünk, de szegény szülés előtt álló anyukák láttak egy sor rémséget. Még jó, hogy a Margitos doki nem ugrált szegény kismamán. Nem adták oda a babákat azonnal az anyukáknak. És nem is szoptatták meg őket a filmen!
Szerintem egy-egy módszernél, vagy a Margitos problémánál meg kellett volna magyarázni rendesen, mi történik, és miért.
És a kispapa is csalódás volt a Margitban. Az én férjem fotós létére nem avval volt elfoglalva, hogy fotózzon. Velem foglalkozott, és ez így helyes! Ezek után még büszkébb vagyok rá!

Zsuzsa
zerko
 
 


ZsuzsaKép

Köszi a hurrákat Kép csak már szaladnának a napokKép
Igen apa ott volt de nem jött be mert félt a belső UH látványától(nem birná elviselni hogy kotorásznak odalentamikor ő ott vanKép
Legközelebb már be is fog jönni,szép lassan hozzászoktatjukKép

Alice
7+2
malice
 
 


Alice: nem kell erőltetni. A következő UH is hüvelyi és hasi lesz. Csak a genetikai az, ami tuti hasi. Így mérlegeld, apa mit akar látni!

Zsuzsa
zerko
 
 


Zsuzsa

Hát mit akarna látmi mint az ő kisbabájátKépKépKép majd valahogy megdumcsizom a dokival hogy a hasinál apát zavarja beKép
Tényleg most mér kell nekem 3 hetet várni a kövire? tök uncsi ez a doki.
Vegyünk már egy UH gépet Kép

Alice
7+2
malice
 
 


Alice!Kép
Gratula,ugye,hogy megoldodik minden.Orulok neked,veled!Kép
Soraya!Kép
Neked is gratula es nagyon jo kepet kaptatok.Nekem csak 6 hetes kepem van,remelem kedden kapok masikat is.

Most rohanok dolgozni,bocs,hogy masnak most nem irok,majd otthonrol...
szoszi
12+4
szoszi
 
 


Sziasztok csajok Kép
Egy kéréssel fordulok hozzátok.

Ti már biztos túl vagytok ezeken és tudjátok miről beszélek.
Most lett meg az általános korai terhességi vérvételem és vizelet eredményem.
Dokim azt mondta, elég, ha 2 hét múlva viszem, amikor megyünk 2. UH-ra, de van benne 3 megcsillagozott rész, leírom mik azok, hátha tudja valaki közületek.
Nem izgulok, de azért zavar, hogy mi a fene lehet ez, és hogy vajon nagy gond-e.
Főleg a baktériumok idegesítenek.

Előre is köszi.

Vérkép MPV (fL) határérték 9-13, nekem 8.45
Vizelet baktérium max. érték 1000, nekem 1660
vese hámsejt max. érték 1, nekem 6!!!

Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Sziasztok csajok Kép
Egy kéréssel fordulok hozzátok.

Ti már biztos túl vagytok ezeken és tudjátok miről beszélek.
Most lett meg az általános korai terhességi vérvételem és vizelet eredményem.
Dokim azt mondta, elég, ha 2 hét múlva viszem, amikor megyünk 2. UH-ra, de van benne 3 megcsillagozott rész, leírom mik azok, hátha tudja valaki közületek.
Nem izgulok, de azért zavar, hogy mi a fene lehet ez, és hogy vajon nagy gond-e.
Főleg a baktériumok idegesítenek.

Előre is köszi.

Vérkép MPV (fL) határérték 9-13, nekem 8.45
Vizelet baktérium max. érték 1000, nekem 1660
vese hámsejt max. érték 1, nekem 6!!!

Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Edit

Nekem az utóbbi kettő nem tetszik. Szerintem valami felfázás jellegű bajra, vagy valami hugyuti fertőzésre utal. Evvel nem a nőgyogyi foglalkzik, hanem a házidokid. Őt kellene felkeresni evvel a lelettel mihamarabb. Lehet, hogy elküld urolgushoz. Kikezelik hamar. De foglalkzni kell vele.
Az első nem tudom mit jelent, de az nem lényeges eltérés.

Zsuzsa
zerko
 
 


Szöszi Kép

Hú te már hol tartassz, úgy irigyellek ámKép
Na majd sietek utánnadKép

Alice
7+2
malice
 
 


Sziasztok!

Bocsi Nanda, az előbb elfelejtettem válaszolni Neked, annyira siettem aludni Kép Szóval,kispapával nem foglalkozunk, ez a legjobb módszer,mert érdekes módon így ő teper és nyüszög.Karácsonyra kaptam tőle terhes szoknyát, meg pulcsit, meg apróságokat, meg szilveszterkor is együtt voltunk+a barátainkkal(leginkább az ő barátaival)és dicsekedett nekik, de egyelőre teljesen egy haver szintjén tartom vele a kapcsolatot.Még féltékennyé tenni is sikerült a legjobb barátjával Kép (Oka az nem volt rá!!!!)

Chello!A "Várandós mama csomagot" vettem át és abban a könyvben van hátul hozzá kupon,amit akkor adtak, mikor a kiskönyvet és az a címe, hogy A várandós mamák könyve. Egy nagypocakos szőke nő van az elején.És a kupon hátulján meg le van írva,hogy melyik bababoltokban lehet átvenni,de most nem írom ide, mert Pesten rettentő sok van.

Most tűzök dokihoz,megnézni a babót,aztán elkezdek tanulni.
Hm.Zsuzsa! A köv.félévet is megcsinálom,az utána következőt valszeg nem.Gazdasági agrármérnök,Európai Uniós Agrármenedzser leszek,diplomailag. De inkább szociális munkás vagy orvos, ha minden kötél szakad,ápolónő lennék.Most folynak a "tárgyalások" otthon. De ezt az egyetemet azért mindenképpen befejezem Kép

Pusza, Kinga
13+1
nyinike
 
 


Sziasztok Kép

Regi, üdv itt Kép Domi tényleg csodaszép Kép Szerintem se foglalkozz a szopi = jó anya kérdéssel, nem ezen múlik! Persze egyetértek coryval, h ez a táplálás legobb módja és meg kell érte mindent tenni, de van, h nem megy... Én is nagyon megkínlódtam érte, de szerencsére lett tejcsi. Nálunk a gyerekorvos már nyomta volna a tápszert 1 hetesen, mert csak 8 dekát hízott Hami - én meg örültem, h a fogyás után egyáltalán hízik. Na akkor döntöttem el, h a gy.orvos csak abban nyilatkozzon, amiben én kikérem a véleményét, a kajához meg qss van!!! Tegnap meg közölte, hogy van MÉG tejem??? Kösssziiiii.... VAN és azért is lesz!!!

Zit, kúszáshoz gratula, jól hangzik, h ha jobban lefársztja magát nagyobbakat alszik! Már várom! Kép

Barbik, ez a fog téma nagyon bíztató Kép Nekem 9 hós koromban jött ki az első, viszont DBarbival ellentptben nem vmi csúcs minőségű Kép Viszont akkor sokáig nem tudja harapni a cicit Kép

Barbi, nem irigyellek a hőm. ingadozás miatt, ez még soxor rosszabb, mint a tartós hideg, nem?
Olyan jó, h Ádit ilyen könnyű fényképezni!Annyira édesek a képek! Hami mindig grimaszol vmit, vagy belekalimpál Kép De azért ari!

Na, tegnap megkaptuk a 2 hós oltást, tényleg csak a szúrás fájt neki, ahogy Anita, írta, amint felvettem nyugi lett. Viszont utána nyűgösködött, bealudt és egész estig aludt, közben rendesen szopizott, csak félálomban Kép Estére meg kialudta a bajt Kép Viszont a helye naon csúnya neki Kép Bekékült rendesen (2,5x5cm folt), borogattuk/juk, remélem, nem fáj neki nagyon!

Íme egy kép még karácsonyi, de úúúgy tetszik

Kép

pussz
Ann
annann
 
 


Sziasztok!
Látom Bencének is van ilyen "puzzle szőnyege", mi is vettünk a babusnak, igaz a párom hevesen tiltakozott ellene, mondván hogy rá van írva hogy 3 éves kortól, de hát kit érdekel, nem is annyira a gyereknek kellett, hanem nekem...Kép
Most olvasom hogy Barbi Kanadából ír?! Ez egy nagyszerű dolog szerintem hogy sok kismama ahelyett hogy befásulna otthon a kakis pelusok közt, inkább "sorstársakkal" levelezik a neten, akár a világ másik végéről is !!
Ami aggaszt egy picit, hogy lánykám szinte egyáltalán nem marad meg hason, pedig azt mondták (agyontapasztalt gyermektelen vénkisasszonyok) hogy az a fejlődéséhez elengedhetetlen...jó tudom, a zárójelben meg is válaszoltam magamnak a kérdést...de akkor is! Lehet hogy igazuk van? Erőltessem hasra a gyereket?!
sziasztok
Regina
gregina
 
 


Ááááááá elszállt az előző irományom Kép Kép Kép

Sziasztok akkor újra!

Regina: nekünk a neurológus mondta (4 hósan), hogy eröltessem hasra, nem baj ha ordít (mondom magamban - Neked!) Nem eröltettem semmit. Most hogy majd 7 hónapos, most kezdett nemrég hasraforgolódni. Anyum szerint engem sem lehetett hasratenni, üvöltöttem. Szerintem néha próbálgasd, de ne hagyd úgy, ha sír. Még csak 3 hónapos! Van még ideje.

AnnAnn: látom, felavattad Hami ruháját! Énis imádom ezt a rucit, sajna kevés az alkalom, hogy ráadjam. Itthon lazán melegítőgatyóban van. Sajna a legtöbbb cuccát a szekrényben fogja kinőni Kép Amúgy Hami gyönyörű, Ő is tipikus kiscsaj Kép

Vera: Bence is nagyon helyes a menő gatyójában Kép Haptapilap-szőnyeg nálunk is van Kép

Voltam ma a városban. Borzalmas volt Kép Ahogy ott caplattam az Astoria-Ferenciek között. . . . úúú mondom, ettől én már elszoktam. Az az iszonyú zaj, tömeg. . . brr. . . borzalmas. Cipőt akartam venni, naná, hogy nem sikerült. . . igaz türelmem sem volt, és beugrottam a bnőmhöz, aki eladó egy kristályboltban. Alig vártam, hogy hazaérjek. Anyu vigyázott Fannira, meg is ebédeltette. . . . alma, krumpli, répa és csirkemell Kép Kislányom benyomta az egészet állítólag. Uzsira hoztamneki almát és körtét. A körtét nagyon szereti.
Most neki kéne állnom a lakásnak, holnap de. vendég jön, de baromira nem akaródzik. . .

És egy kép...
Kép
DBarbi
 


Sziasztok Lányok!

Regina, üdv itt. Nem lehetett semmi ez a szülés...egyébként a védönökkel és dokikkal gyakran csak a gond van.
Én most felhivtam az enyémet, hogy szeretnék tejet leadni és adjon ilyen-olyan papairokat, de mindegyikkel lerázott, hogy ez nem az ö dolga, meg nem is hallott ilyesmiröl (az anyatejgyüjtöböl irányitottak hozzá) meg egyébként is minek akarok tejet leadni. Csak macera van vele meg biztos nincs is olyan sok. Na mindegy, csak azt akartam ezzel irni, hogy a védönö szerintem csak akkor kell, ha baj van, addig csak púp az ember hátára.
Tényleg Vera, te végülis mire jutottál a tejkérdéssel? Azóta is kevesebb, vagy visszajött a sok?

Lányok kezdek féltékeny lenni, hogy folyton egymás közti mailekre célozgattok! Ez nem fair. Legalább ne emlegessétek, akkor nem érzem, hogy kihagynak valamiböl.

Ja Vera egyébként sokat emlegettelek tegnap, nekünk is elszállt a gépünk Boti összes képével, csak azok maradtak meg, amiket elvittem elöhivatni...okos ember más hibájából tanul, a buta meg a sajátjából. Igy én mindenképpen az utóbbi kategóriába tartozom. Persze a tábla is elszállt, de az nem nagy meló szerencsére.

Anita, az a helyzet, hogy szerintem nem kéne ennyit aggódnod és a dokidnak lehet igaza, mindennek eljön az ideje. Emlékszem arra a képsorozatra Robóról (a kedvencem azóta is, bübáj), amikor elkaptad ahogy átfordul...aki ilyen fanasztukisan csinálja, közben mosolyogva, annak nincsenek fejlödési zavarai. És különbenis, már tudja, most már nem annyira izgi, minek folyton mutogatni hogy ez is megy, az is megy.

Zit, már nagyon hiányoltunk, de ezek szerint Beni köt le ennyire?

Ez a fog téma nem biztató, Apának négy hónaposan kijött a két alsó, majd két hétre rá a két fölsö foga. Botinak meg folyik a nyála ezerrel. Remélem nem...nem szeretnék fogas babát szoptatni amig elkerülhetö.

Frontmentes szép napot mindenkinek!
Edit
szedit
 


Sziasztok!

Babók tüneményesek, sajna mi még mindig nem tudunk képet feltölteni.

Ma a kicsi fiam rámhozta a szívbajt. Felállt a lépcső mellett, és egy kézzel kapaszkodva egyensúlyozott. Ha nem lettem volna elég gyors, jól nekiesik az étkező küszöbénekKépKépKép(szinteltolásos a földszintünk), ahonnam már egyszer fejre is esettKép

DBarbi, mi is leakadtunk a két alsónál. egyenlőre nincs több. Amúgy nekem későn jöttek a fogaim, nemúgy mint BencinekKép

Regina, üdv itt, Dominika csodaszép kislány!!!!
:o:o:o

Vera, említettem már, hogy az én Bencémnek, is ugyanilyen játszószőnyege van? Meg ugyanilyen puzzle-szőnyege is, csak az számos. (Itt nem lehetett állatosat kapniKép)

Ann, nem emlékszem, hogy válaszoltam-e már neked így ha igen, akkor bocsi az ismétlésért. Szóval mi nagyok nem fejlődtünk ilyen gyorsan, de Anna 3 nappal hamarabb ült fel, és 4 nappal hamarabb állt fel mint Bence.
De azért nem panaszkodhatomKép

Jaj, és még annyit akartam mondani, hogy Benci egy hónap alatt 93 dkg-ot hízott!!!
Most 7365 g, és 68 cm.

Puszi:

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Regina,
én is üdvözöllek itt Kép Én is azt mondom, hogy ne foglalkozz a védőnő és a doki beszólásaival, bár tudom, mondani könnyű Kép A mi védőnőnk és a dokinéni is anyatejpárti, de minden találkozáskor elmondják, hogy azért limonádét (!) nyugodtan adhatok Zsoltikának, rendesen cukorral-citrommal. Ezt én szépen elengedem a fülem mellett Kép
Hasratevés: kisfiam sem szerette túlságosan, ha hasratettem. Igyekeztem naponta 2-3 alkalommal néhány percre hasratenni, ilyenkor szépen kinyomta magát, majd pár perc múlva befúrta a fejét a pelusba... Néha tovább is bírta. Soha nem hagytam, hogy úgy sírjon. Viszont amióta magától forog, imádja, sőt ha valamiért visszafordítom a hátára, akkor sír KépKépKép

Zit,
én is hiányoltalak ám! Beni kúszásához nagy-nagy gratula! Kép Igy szép az élet, jöhet a járóka Kép

Edit, szörnyű, ahogy a dokid a tejleadáshoz áll. Nemhogy örülne! Korábban sokat olvasgattam arról, hogy milyen nehéz a tejleadás, mármint hogy aki kisvárosban él, annak el kell vinnie mittudomén hány km-re, stb...

Képzeljétek, holnap megyünk oltásra, anyukám meg beteg, szegény jól megfázott, pedig vele szoktam menni. Most majd anyósom kísér el Kép Amúgy mi jól vagyunk, bár aggódnivaló mindig akad. Kicsit keveslem Zsoltika alvását. Éjjel szépen alszik, bár tegnap pont éjfélkor sikerült elaltatni Kép Napközben alig! Átlag éjszaka 8-9 órát alszik. Nappal olykor félórát, bár most már majd' másfél órája szundizik KépKép És közben rengeteget mozog, hogy bírja? Mármint napközben mozog, nem álmában Kép Szerintetek elég ennyi alvás?

Még valami: tovább gyarapítottam az albumunkat: a régi betelt, de abban is van egy csomó új kép + nyitottam újat, abban 2 új kép van Zsoltikáról Kép

Itt vannak a címek:

www.babanet.hu/album/main.php?album=959&p=2361901

www.babanet.hu/album/main.php?album=1425&p=8745933

Fanni, Ádám, Hami, Bence és Dominika is gyönyörűek! Tényleg igazán szép babák tartoznak a topichoz Kép

Ébredezik Zsoltikám, megyek hozzá.
Sziasztok!
Gabi

pgaboka
 
 


Babi: olyan jót mosolyogtam az időjárás elméleteden. De ami főképpen tetszett az az, hogy nálunk is ugyanez a helyzet. Ha én vagyok aktív akkor tuti a párom nyomottab, ha ő aktív , akkor fordítva. Mi sem egy "hullámhosszon" működünkKép.Örültem, hogy jó sokat írtálKép. Ádi annyira zabálni való a fotón.Na és az a mosoly, kicsit félrehúzodom , onnan kukucskálok mosolyogva, tündériKép.

DBarbi: ténleg minden babánál más időben bújik ki az első fog. Mellesleg amellett állok, hogy az nem gond ha később bújik ki, mert akkor nagyobb a valószínűsége annak, hogy nem romlik olyan gyorsan. Bár ha kérhetném , akkor ne olyan fogai legyenek Robónak mint nekem.De ez nem kívánság műsor.Nálunk a nagyszülöknek van a legszebb foguk, azaz volt fiatal korukbanKép. Fanni üléséhez is gratulálok, nagyon ügyesKép.

Vea: tényleg jó, ha néha kapunk egy pár kedves szót itt egymástól. Főleg az ilyen érzékeny lelküeknek mint én is vagyokKép. Nekünk is van olyan habtapi szőnyeg, bár kevesebb darabszámú, de lehet még hozzá venni. Majd ABC-et szeretnék én is, azon jól lehet a betűket majd "nagykorában" gyakorolni.természetesen Benci édes , mint mindig. kicsit hasonlít Robómra, mikor Robó ébredezik, akkor ilyen az arca, mint BencinekKép.A szőnyegen , Robó 360 fokos köröket ír le amúgy, most is éppen azt teszi apávalKép.Alvás. azt olvastam , hogy azoknál a babáknál akik végigaludták az éjszakát egy időben , azoknál is van olyan időszak, amikor ismét felébrednek éjszaka szopizni. Lehet fogzás miatt is.Bár még nem bizti, hogy a foga jön, de lehet, hogy ágyazódik már neki is.

Meme: kakinak örülök. Főleg, hogy Nórit nem szenvedteti a dolog azótaKép.

AnnAnn: az orvosd, tiszta én védőnöm. Bár már három hónapja felénk sem nézett, de nem is hiányziik. De mindig rákérdez, hogy hogy lehet az, hogy én még szoptatok. Nem tudom mi ebben az olyan elképzelhetetlen??Robó szépen fejlődik, szóval még ez sem lehet a fő ok...Olyan jó látni kislányokról képeket. Nagyon csini HannaKép. Egy időben Robót is nehéz volt lencsevégre kapni, de mostmár vigyorog , ha meglátja a gépet. vagy ha nem is mosolyog, de tudja, mi következik. Oltás: szerintem borogasd még neki egy picit, de ne túl hideg borogatással.Biztosan el fog múlni.Megjegyzem: most jött ide apa Robóval és megmutattam hanna fotóját neki, mit ne mondjak, nem semmi mosollyal reagáltKép.

DBarbi: nagyon jó étvágy FanniKép. Körtét te hogyan adod neki? Ma Robónak almát adtam egy picit(most kezdtük nem rég), de picit savanyúbb volt, ugy látszik az nem jön be. Már így ül a babakocsiba?Kép. csoda édes, olyan nagylány már!

Edit: sajnálom, hogy elszálltak a fotók. Amúgy nálunk is egy része, (jut eszembe nem is írtam szerintem még ide meg). Olyan dühös lettem. Apa kimásolta DVD-re aztán rámásolt vmit, így szépen eltünt az összes!!!kép. Azt hittem lefordulok a székről. Aztán egy ismerősünk párat vissza tudot csalni belőle. Természetesen mi sem hivattunk elő elötte egy darabot sem magunknak. Csak a nagy pocis képeket sajnálom, azokat nem tudták visszahozni. Azért félretettük a DVd hátha fejlődik a technika és lesz ötlete vkinek, hogyan szerezzük vissza a képeket. Mentségemre szolgál: hogy nem igazán írok senkinek privátban olyat, amit más nem olvashat, vagy akkor szoktam, ha vki kér vmit és azt küldöm át neki. Semmi titkos levelezésnem ment a hátad mögöttKép, de maximálisan jogos a meglátásod, legközelebb jobban figyelek majd rá!

Zsófi: húúú nem is tudom mi lesz velünk is ha Robó már beindul majd! Nem lehet könnyű neked sem. Folyton készenlétben lenni. De vhol meg jó, hogy ilyen életre valók, mint Bence is.Amúgy szerintem is gyorsabban fejlődik az átlagnál Bence. Bár tényleg hülyeség hasonlítgatni őket egymáshoz. Mindenki máshogyan fejlődik.

Regina: csak a mi esetünket tudom leírni hasrafektetés ügyben: Robó picinek hasfájós volt , így sokat volt hason, három hónaposan forgott, de négy hónap óta nem akar megmaradni. Most néha azért hasra fektetem, már annyira nem nyafizik, hogy nem tetszik neki, de én is csak azért teszem, mint te is írtad, hogy a fejlődéshez kéne, hogy előbb mászni tanuljon meg és utána járni. bár biztosan ebben is megoszlanak a vélemények. természetesen erőltetni semmit nem szabad.Ha úgy látod rossz neki, akkor ne erőltesd.

Ma vettem egy klassz függöny anyagot Robó szobájában, igaz még be kell szegni , de nekem tetszik. Igaz kicsit nagyobb minták Mici mackóék vannak rajta , de jó. Majd ha kész lesz lefotozóm. Most örülök nekiKép. Imádok neki vásárolgatni. Nálunk még nincs kész a gyerekszoba, de alakulgat. Van egy jó kis szönyeg már benne, meg átmegy a kiságy, kisszakrény, nem is nagyon kell más, mert nem túl nagy helyiség. Még a falat kéne átfesteni, bár nyáron festettünk ki , de most két színűre gondoltam, és középen tapétacsíkkal elválasztva.na lassan befelyezem, mert apa is kezd nyűgi lenni, bár elég jól elvannak Robóvl, éppen az ákom-bákomot hallgatják Kép.


Jó éjt mindenkinek: Anita
anita77
 
 


Gabi: közben egyszerre írtunkKép. Most végignézegettem Zsoltika képeit, tündéri. Nagyon aranyos mosolya van. Alvás miatt ne aggódj. Amúgy bent vagy kint alszik napközben? Mert nálunk Robó bent nem alszik fél óránál többet, de ha kint elalszik ,akkor simán alszik két órát is. Persze a nagy hidegben nem hagyom kint addig, csak ott alszik el és tovább folytatja bent a babkocsiban az alvást. Próbáld ki, hátha többet aludna. Bár nem hiszem, hogy kevés neki az annyi alvás, de nálunk Robó olyankor nyügibb is ha nem alszik eleget.

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Ismét itt Kép Épp az imént panaszkodtam alvásügyileg. Zsoltikám fel is ébredt, ahogy írtam, jót szopizott és újra bealudt KépKépKép Ne szóljak semmit! Kép

Anita,
Zsolti is nyügi, ha nem alszik, épp ezért éreztem úgy, hogy ez gond. Séta közben mindig nagyon jót alszik, és néha kint az erkélyen is altatom. De sétánál sem alszik 1 óránál többet.
Köszönjük a dícséretet Kép Függöny szép lehet, a fotót várjuk.

Zsófi,
közben Te is írtál Kép Szépen fejlődik Bence, azért 93 dkg nem semmi! Nagyon ügyik vagytok! Gratulálok!

Edit,
én épp a minap mondtam köszönetet Szisznek egy mail-ért Kép Régebben írta, hogy elküldi az érdeklődőknek a légzésfigyelőhöz kapott újraélesztési leírást. Különben én is mindig ide írok le mindent, mail-ben pedig csak azokat a dolgokat kapom-küldöm, ami túl nagy. Tőled is kaptam bejglireceptet, nagyon jó lett! Kép Mindenkinek nagyon ízlett.

DBarbi,
Fanni nagyon szép a babakocsiban. Hogy ül már! Igaz, akinek etetőszéke is van már Kép Milyen típusú a kocsitok? A belváros tényleg borzalmas lehetett. Viszont az jó, hogy hosszabb időre is el tudsz szabadulni Kép Nálunk ma megint kétóránként volt szopi, nem tudom miért... A hétvégén pedig el szeretnénk menni hintát venni, maximum visszük Zsoltikát is Kép

Ann,
nem normális a dokid! Mi az, hogy még van tej? Miért ne lenne? Ne is foglalkozz vele, bár tudom, bosszantó. Hami csinike, olyan mintha épp puszit adna Kép

Vera,
Bence is gyönyörű, tetszik a nadrágja Kép Jól látom, zokni van rajta? Nem rúgja le? Nálunk pár percet bír Zsoltika lábán a zokni, egyszerűen úgy rúgkapál, hogy lejön. Harisnyát még nem próbáltam, rugdalózóban van mindig a picurika. Alvás: igazán nem tudom, mi lehet, csak a saját tapasztalatomat: nálunk van, hogy 2-kor kel Zsoltika, vagy fél 4-kor, vagy fél 7-kor, semmi rendszer nincs ebben. Ritka, hogy 6-ig kibírja, de előfordul Kép Én sem igazán tudom, hogy miért... És néha bizony én is fáradtabb vagyok.

Barbi,
Nagyon szépen mosolyog Ádám a képen! Fejfájáshoz kitartást! Sajna én is fejfájós vagyok, tudom milyen rossz.

Mára ennyit, még netezgetek, ha már ilyen szépen alszik Zsoltika Kép

Jó éjt mindenkinek!
Gabi

pgaboka
 
 


Hello!

Vera: Nagyon vagány hapsi...feljegyezzük a vőlegény jelöltek közé...Kép
Látom nektek is van ilyen "puzzle szőnyegetek", mi is vettünk Domi babának, bár az apja tiltakozott hogy csak 3 éven felülieknek való, de hát ez nem is annyira a gyereknek kellett, inkább nekem...Kép))

Figyu! A ti picijeitek hogy fekszenek? (kb 3 hónaposak) Hason? Hanyatt? Valakitől azt hallottam hogy sokat legyen hason a gyerek, mert az elengedhetetlen a fejlődéséhez...na hát mondanom sem kell hogy életem értelme kb 1,5 percig bírja hason, utána belefúrja az orrát a takaróba/játszószőnyegbe és ordít...Kép

Más: míg pocakos voltam, sokan óva intettek a hajfestéstől, sminktől, körömlakktól...nem igazán értem...mi köze lehet a rúzsnak a pocaklakóhoz?! Kép)) Na mindegy ez most csak úgy SZM-eb jutott.

üdv mindenkinek: Regina
gregina
 
 


Azt hittem elszállt az előző, és beírtam majdnem ugyanazt mégegyszer...na ezt még gyakorolni kell...Kép Kép
gregina
 
 


Ilyet is tudunk Kép Abszolút friss termés Kép
Kép

Szép álmokat! Kép

DBarbi
DBarbi
 


sziasztok!

A doki megvolt... A babóca nő, és hogy nincsenek negatív tüneteim, a doki szerint biztató.
Genetikai UH majd jan 23-án, akkor az is eldől, mi lett a lepénnyel.
Addig marad a remény, hogy minden renden lesz. Mert a remény hal meg utoljára...

Zsuzsa
16+4
zerko
 
 


Sziasztok!

Bár még Bence mindig nem alszik, megpróbálok írni...

Mindenkinek köszi a dicséretet Bence nevében isKép

Ann!
Hami nagyon szépKép
Milyen sok haja van! Nem azt mondtad hogy kopik?Kép
Oltáshoz gratula, nagyon ügyes a kiscsajsziKépKép

Barbi!
Fanni is szép, a babakocsiban is nagyon édi, de ez a lábujjszopogatós a csúcsKép Már én is próbálom néha Bencének felhúzni a lábát a szájához, ha odaér, vigyorog és elkezdi szopizni. Egyelőre még nem mindig olyan hajlékony hogy elérjen a szájáig, ezek szerint később lazulnakKép

Edit!
KépekKép
Tejleadás: nem is értem hogy hogy mondhat ilyet egy védőnő?!Kép Ahelyett hogy örülne hogy tejet szeretnél adni.
Anno az enyém azon volt megsértődve hogy nem hozzá fordultam hanem egyenesen az anyatejgyűjtőbe.
Szóval most leírom ide ezt a tejleadás témát, pedig legszívesebben ezt most csak neked írnám magánbanKép de mivel szóvá tetted a külön méleket, azértis ide íromKépKép
Akit nem érdekel, az légyszi ugorjonKép

Én decemberben kezdtem el leadni tejet, de épp most szóltam be hogy egyelőre hagyjuk, mert nincs annyi. Az az igazság hogy régebben én néha öntöttem ki tejet, ha épp olyan kevés volt, hogy nem akartam vele szenvedni a fagyasztással, meg hát tele is már a fagyasztónk. De ilyenkor annyira rossz érzés fogott el, ezért is jelentkeztem tejleadónak. Tudom hogy sok kisbabának van rá szüksége, és Bence is kapott a kórházban, akkor én is hálás voltam érte. Ha meg sok van miért ne segíthetnénk másokon?
Decemberben volt is sok, kétnaponta jöttek is érte, de mikor karácsonykor elutaztunk anyukámékhoz akkor ott nem akartam a fejéssel foglalkozni, így szépen be is állt arra amennyi Bencének kell. Biztos hogy több is van, tehát ha újra fejnék, tudnék leadni.
DE. Mióta tudom hogy jönnek érte, és LE KEL ADNOM, azóta egyfolytában azon görcsöltem hogy tudjak fejni, és legyen mit leadni. Minden egyes szoptatás után fejtem vagy 20 percig, néha alig jött valami, de fejtem, mert KELLETT. Aztán mellszívó elmos, fertőtlenítés, stb,stb...
Ez még oké is bár elég fárasztó.
A nagyobb macera viszont az amit ők követelnek meg tőled. Hoznak külön fertőtlenítő kézmosót, fejés előtt elvileg be kell mosakodnod derékig, könyékig... Aztán fejés szájmaszkban. Steril üvegbe, még sterilebb papírkoronggal lezárni, szigorúan 4 fok alatt hűteni lehetőleg külön polcon. Na, ebből volt amit megvalósítottam, volt amit nem. A leadott tejet az ANTSZ vizsgálja, és ha nem oké, akkor arról kapsz értesítést. Az első 5 alkalommal ha jó a tej, ha nem jó, kifizetik, utána a rosszakat nem. Na most nekem volt sorozatban 3 rossz tejem, állítólag a hűtőnk miatt, mert 7 fok van benne. Ha lejjebb vettük, minden fagyos volt benne.
Úgyhogy mindezek után, és mert most tényleg nincs leadható plusz, úgy döntöttem, hogy elég volt.
Szívesen adnám más babának a felesleget, de ennyit nem ér az egész. Ha valakinek viszont nagyon sok van, és simán lefeji, akkor ő adja le.
Én most egyelőre örülök annak hogy Bencének újra van elég (mert volt egy pár nap amikor megijedtem), nem akarok most meg azon stresszelni, hogy vajon tudok-e leadni.
Na "röviden" ennyi, bocsi hogy ide leírtam, de esetleg másokat is érinthet.

Zsófi!
Az a 93 deka tényleg nem semmi! Ügyi BenciKép
A játszószőnyeget mi karácsonyra kaptuk, nagyon szereti Bence nézegetni hason, de folyik rá a nyála ezerrel, úgyhogy sűrűn kell mosniKép

Gabi!
Megnéztem a képeket, annyira szép kék a szeme Zsoltikának! A tietek is kék?
Bencének még mindig kék, de már világosabb mint volt. Lehet hogy már így marad?
Holnapi oltáshoz szorítok!!!

Bencén a képen zokni van, igen. Nem rúgja le, csak a lüke anyukájaKép 00-ás méretűt vett, és kicsit kicsi. Vettem 3 páratKép Napjában ezerszer húzom le, mert a sarka lecsúszik...

Anita!
Jaj te szegény! A képekért én is ölni tudnék. Azóta mentegetjük mindig. Ez pótolhatatlan!
A függöny biztos klassz, szerintem én tudom milyen mert a nővérem kislányának is vmi ilyet vettek és nagyon aranyos. Majd ha kész lesz, tegyél fel róla képet!Kép

Regina!
Bence nappal felváltva van háton ill. hason. Én igyekszem a játszószőnyegen is sokat hasratenni, bár ő szereti is. Éjjel kivétel nélkül mindig hason alszik. Amíg háton aludt, 2-3 óránként ébredt, és persze szopizottKép Mondjuk épp gondolkodtam azon hogy meg kéne próbálni újra háton altatni, hátha már úgyis tudna aludni, de egyelőre önző vagyok és nem akarom a saját pihimet veszélyeztetniKép Hason pedig szeret aludni, minek zargassam?

Nekem is sokan mondták pocakos koromban hogy nem kéne hajat festeni, de mivel nekem szőkített, és elég gáz ha le van nőve, ugyanúgy festettem, és közben paráztam hogy hülyeséget csinálok. De Bencikén nem látszik semmiKép

Egyébként szerintem a mai hajfestékek már olyan modernek hogy nem okozhatnak gondot szerintem. Sminkkel meg inkább most vigyázok, hogy ne érintkezzen Bence bőrével. Mondjuk itthonra nem sminkelekKép

Na mivel már megint kisregényt írtam, igaz egy óra alatt, mert közben hatvanszor visszadtam Bencikének a cumit, és ráadásul még mindig nem alszik, megyek és elaltatom. Lehet így már reggel 7ig alszunkKép

Jó éjt mindenkinek:
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy ilyen amatort kerdezek, de uj vagyok errefele! Szoval valaki mondja meg legyszi, hogy mit jelent a nevetek alatt a 16+4, 7+2 stb.
En augusztusra varom a picurkamat :-)

avocado
 
 


Sziasztok!

Regina:
nekem is mindig azt mondta a védőnő, hogy tegyem Ákost hasra, még ha ordít is, mert akkor nem fog majd megtanulni mászni.
Na, én az elején még próbálkoztam is, de annyira ordított, hogy három-négy perc erőltetett hasonhagyás után 30-40 percig kellett vigasztalnom. A szívem majd' megszakadt.
Aztán 3 hónapos korában úgy döntöttem, békén hagyom. Vállalom, hogy hátráltatom a gyerekem mozgási fejlődését, de legalább a lelki fejlődése rendben lesz. Innentől kezdve amint kezdett hason sírni, visszafordítottam.
Azóta a fejlemények.
3 hónapos és 10 napos: hasról hátra forgoloódik.
3 hónapos és 11 napos: hátról hasra forgolódik.
3 hónapos és 12 napos: elkezdett kúszni.
És kb. három hete azt csinálja, hogy 2-3 perig szabályos négykézlábon van (fejét is emeli szépen) és előre hátra himbálózik és már egyet-kettőt "lép" a kezével is, sz'al már csak pillanatok kérdése a mászás.
És a neurológián is azt mondta a doki, hogy mozgási fejlettségében 2-3 hónappal megelőzi a korát. (Ákos 23-án lesz 6 hónapos.)
Alvás meg úgy volt, hogy míg nem tanult meg hasra fordulni, csakis hanyadt fekve aludt.
De mióta forgolódik, Ő maga forgul hasra és úgy alszik a legjobban. És mióta Ő fordul meg, imád hason lenni.
Szóval NEM SZABAD SEMMIT ERŐLTETNI.

Többieknek most nem tudok írni, csak Reginát akartam megnyugtatni, mert tudom, hogy ez nekem is nagy dillemmám volt.
Annyira azért futja az időmből, hogy elmondjam, nagyon szép és aranyos minden baba. Remélem tavasszal össze tudunk hozni egy topik talit, hogy a babák is meg tudják egymással beszéni az élet nagy dolgait.

Szorítsak nekem, mert most kezdődnek majd a vizsgáim.

Ha vége a vizsgaidőszaknak, remélem nem csak olvasni járok majd ide.

Addig is teszek fel én is egy képet.

Kép

Üdv és puszi.

Marcsi és Ákos

Marcsi
Ákos(2003.07.23), Peti(2005.12.22) és Eszter(2009.02.17.) anyukája
marcsi77
 
 


Sziasztok KismamákokKép

Képzeljétek ma reggel nagy lelkesen elindultam hogy levegyék a véremet erre mondták hogy csak Hétfőn,vagy Kedden hát aszittem bemászok a kisablakon.Na mindeggy pedig én úgy igyekeztemKép

Orsi
pl.a 7 a hetet jelenti a +2 pedig a napotKép
Remélem tudtam segíteni, és gratulálok a picurkádhozKép nekem meg csíkocskám van és én is Augusztusra váromKép

Alice
7+3
malice
 
 


sziasztok

Orsi: Mindenek előtt gratuláció! És az Aug szerint jó helyen jársz itt.
A terhesség hossza 40 hét, és az utolsó menses első napjától kezdik a számítást. Alice példájával élve a 7+3 azt jeleni, hogy neki ezen dátum óta eltelt 7 teljes hét, és még 3 nap. A szülésig meg a számítás alapján van még 32 hete és 4 napja. Remélem kimerítő volt a válasz.
A Te terhességed gondolom 6-10 hetes lehet.
Ha kedved van rendszeresen "publikálni" itt, megadhatod az adataidat (korod, hol szülsz majd, és mikor volt meg utoljára), és akkor felvesz téged Pano a mi kis listánkra, ahol követheted a terhességed korát is, ill. láthatod, mi hol tartunk.

Alice: ezt én sem értem, de lehet, hogy valami speckó vizsgálat. Hol voltál, az SZTK-ban?
Én is voltam már olyan vizsgálaton, amit csak pl. reggel 9-ig végeznek el, és nem minden napon.

Zsuzsa
zerko
 
 


Zsuzsa

Igen SZTK-ba kell mennem és van 3 db beutalóm ami csak a vérvételre lessz és a negyedik az EKG.
Aszonta a doki hogy 2 héten belül intézzem el és 3 hét mulva mennyek vissza hozzá a lelettel és a kismama könyvvelKép

Alice
7+3
malice
 
 


Sziasztok LÁnyok!
Remélem jól vagytok, és minden rendben veletek.
Kis biztatás rám férne, most hívatk fel hogy meghalt a nagymamám és elég pocsékul érzem magamat, mert megutóbb mikor arra jártunk nem mentem be hozzá, és úgy halt meg hogy nem is tudta, hogy dédunoka van érkezőben...
Puszi babanyúl
babanyúl
 
 


R.Edit-
én kérdezősködtem a leletedről, azt mondták, hogy ne aggódj, nem olyan vészes, egy kis fertőzés lehet, nem feltétlenül felfázás, akármilyen női őrület. Bocsi, hogy csak most írom, de hamarabb nem jutottam géphez.
babanyúl
 
 


Babanyúl!

Nagyon sajnálom fogadd őszinte részvétem.
És kérlek vigyázz nagyon magadra és tudom hogy ez most nehéz de amenyiben teheted ne idegeskedj, vigyázz a kisbabádra nagyon.

Pusz
Alice
7+3
malice
 
 


Sziasztok!

Minden eheti uh-osnak gratulálok a jól sikerült mozizásért!Kép Aranyosak ezek a babócák, pedig még csak pár centik, na jó, van akinek már 10 cm felett is!Kép


Nanda: nekem elvileg jó a jan.22., de nem korai még ilyenkor találkozni velük? Én tuti, hogy kispapa nélkül megyek(állandóan dolgozik), ha előadásra megyek, akkor viszek magammal diktafont, legalább hallja otthon, ha akarja, miről is volt szó.

Alice: egy ilyen vagány csaj, mint Te (a profiloadt megnéztem) hogy lehet ennyire aggódos! bízz egy picit a babádban és a természetben! Minden rendben lesz, hidd el!!!! A sok stresszeléssel ártasz a legtöbbet, tehát tessék megnyugodni és élvezni, hogy babócád lesz! Most örülnöd kell, nem pedig aggódni, majd lesz időd aggódni, mikor ez a pici pocaklakó 16 év múlva elmegy bulizni és nem szól haza telefonon!Kép
Elég buta rendszer van ebben az SZTK-banKép

Zsuzsa: tök jó, hogy minden rendben van! Nem értem, mi lenne a lepénnyel??

Kinga: szerintem egész jó diplomád lesz, ilyen szakemberre biztosan lesz szükség, és elég sok mindennel foglalkozhatsz ezenbelül, ha jól értelmezem a szakodat. Ápolónak nem menj, csak, ha nagyon nagy hívatástudatod van, pici gyerek mellett ilyen nehéz munkát vállalni... Az orvosi meg olyan hosszú (6 év tanulás utána 3 év szakosodás és még mindig senki sem vagy a szakmábanKép, nagyon kemény, szülői segítség nélkül nehéz végigcsinálni). Hajrá!!!

Orsi: üdv itt!Kép

Edit: én is azt mondanám, amit Zsuzsa, a legelső adat szerintem a vasat jelenti, hogy mennyire képes a szervezeted a vasat feldolgozni.

Üdv: zsuzsi 12+5
zsu26
 
 


Babanyúl: őszinte részvétem!Kép

Zsuzsi
zsuzsi
 


Sziasztok!

Vera:
Nálunk is ez a helyzet alvásilag kb 2 hete. Már nem alszik hatig, hanem 4-5 körül ébred, eszik, aztán még nyolcig visszaalszik, de akkor kegyetlenül ébreszt. Kép Nem tudom miért van, én arra gondolok, hogy jön a foga és felébred, ha jobban fáj, mert néha úgy kel, hogy felsír.
Nekünk is ilyen játszószőnyegünk van, mint amin Bence fekszik. Kép Ha Beni meglátja magát a tükörben, akkor vigyorog nagyokat és magyaráz a "másik" babának és meg akarja fogni. Kép

Ann:
Nagyon édes ez a csücsörítős kép!

Regina:
Beni is utált hason lenni, aztán pont 3 hónapos volt amikor hasra fordult. Most meg már úgy alszik el, hogy oldalra, majd a hasára fordul. Nekem meg csak be kell takarnom. Kép Szóval nem kell erőltetni semmit. Ne aggódj, tudja a babád, hogy mikor jön el az ideje a dolgoknak. Kép

DBarbi:
Nagyon édes Fanni a képeken. Kép Nálunk is Most kezdte el felfedezni a lábát Beni, így elég nehéz pelenkázni, mert állandóan fogni akarja. Kép Mindig megy a harc, meg a bírkózás. Kép Fanni nem utálja, hogy így be kell öltözni a sétához?

Edit:
Köszi, hogy hiányoltál! Kép Igen, Beni nagyon hisztis volt egy hónapig és csak kézben volt el. Amióta kúszik, megint csönd van és egész nap elvan a szőnyegén és játszik, felfedezi a szobát. Kép Közben még apája is készül(t) a vizsgákra és kellett a gép neki is. Most már vagyogatok. Kép

Gabi:
Neked is köszi a hiányolást! Aranyosak vagytok! Kép Pedig azt hittem nem hiányzok. Kép
Érdekes ez a limonádé dolog. Normálisak ezek??? Úgy tudom, hogy ekkora babáknak éjjel 10-12 órát kéne aludniuk, akkor is ha kelnek szopizni, meg nappal is 3-4 órát még. Beni fél 9-től alszik 8-ig, de egyszer kel szopizni közben, így 11 órát alszik, s mióta rendesen mozog, kúszik, azóta jobban fárad és nappal is alszik 2x 1,5 órát. Fura, mert az elején semmit nem aludt nappal. Kép Most is alszik a drága. Kép

Olyan jó különben, minden nap vannak kis változások. Kép Most pár napja pl ha nagyon örül, akkor sikkantgat örömében, nagyon édes! Kép Olyan boldog baba, jó látni. Kép Tegnap próbált mászni, már néha sikerül neki két-három "lépés" és riszálja a kis seggét, ha kinyomja magát. Kép És közben mondja és mondja és mondja...Kép Kép Kép

Marcsi:
Ákos jó ügyes, hogy egy-egy nap eltérésekkel így elindult. Kép Fura, hogy nem is gyakorolt a kúszás előtt. Nagyon helyes a képen, igazán vidám Kép. Dumált is közben? Kép

Na, befejezem, mert hosszú lettem. Bocs, akinek nem írtam!

zit + a ma 5 hónapos Beni
zit
 
 


ZsuzsiKép

Köszönöm az elismeréstKépigyekszem nem aggódni.
Most néztem a profilodat mikor készült a kistesóról a kép?hány hetesen annyira édes,na és a nagytesó is nagyon DrágaKép

Alice
7+3
malice
 
 


Mi ez a nagy pangás Kismamik hol vagytok???
Egcsi,Szöszi,Panó,Chello és mindenki?

Alice
7+3
malice
 
 


Alice: akkor azért lesz időd elintézni. Szerintem az EKG-ra kell időpontot kérned. Számíts rá.
Ja, és Zsuzsinak igaza van. A babádnak nem jó, ha te "dilizel".

babanyúl: fogadd őszinte részvétemet. Ami a dédunokát illeti, biztosan örült volna, de szegény nem élte meg az érkezését. Majd a mennyből figyel benneteket!

Zsuzsi: 4 hete a lepényem a méhszájamat fedte. Csak ez aggaszt. Kép
Én most még veszélyeztetett vagyok evvel. Csak az UH nyugtathat meg, hogy már minden rendben.
Bár a doki azt mesélte, hogy ez olyan elven működik, mint a lufi. A baba a fogantatás után valahol landol a méhben, és beágyazódik. Elkezd nőni a lepény, és nálam ránőtt a méhszájra Kép De idővel elkezd nőni a méhed is, mert már nem fér el az alapban körte nagyságú méhben a baba. És ilyenkor úgy működik, mint a lufi. "Fújódik" fel, és az a hely, ahol a magzat tapad, egyre messzebb kerül a lufi szájától, és a veszély elhárul. Nos, ebben reménykedem.

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok Csajok!

Sajna csak most tudtam gép közelébe kerülni. Olyan sokat írtatok azóta, hogy alig győztem elolvasni. Először is a legfontosabb, az adataim:
2003. október 20. -utolsó menszesz
23 éves leszek 29-én, és a Jahn Ferenc Kórházba fogok szülni.

Tegnap voltam dokinál, és elküldött a nyaki redő vizsgálatra, ami hétfőn lesz. Már annyira várom hogy lássam a picúrkát. Már három hete volt, hogy találkoztunk a képernyőn, és akkor még csak a CRL 18mm volt. Azóta már biztosan sokat nőtt.
Az UH-on rögtön meg mondják, hogy milyen az eredmény?
Egy helyesbítéssel tartozom, a múltkor azt írtam, hogy 12+1, holott akkor még csak 11+1 voltam. Fogalmam sincs miért öregbítettem magam egy héttel?

A Kismama csomagot bármikor fel lehet venni, vagy valamilyen időponthoz van kötve?

További jó napot kívánok!!

Sziasztok!
Ramcsi
11+4
Ramcsi
 


Alice itt vagyok csak dolgoztam mert holnap nem jövök.

Babanyúl, őszinte részvétem.

Zsuzsa, remélem a lepény már jó helyen lesz a következő uh-nál.

Kinga, mesélj már a babóról !

Chello
chello
 
 


Szia Ramcsi!

Azt hiszem én még nem is üdvözöltelek. Gratulálok a babához.Kép

A nyaki redőt megmérik és rögtön mondja is a doki, hogy mennyi. 3 mm alatt jónak számít.

Chello
chello
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: