Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Legjobb tájékoztatást arról, hogy milyen szociális ellátások járnak az ESZCSM honlapján találtam. http://www.eszcsm.hu/indexelit.html itt kattintsatok a "Lakossági tájékoztató anyagokra" (bal oldalt).

Nekem a Rókus Kórházban minden további nélkül csináltak videofelvételt a 18. heti genetikai UH-ról. telkiben szintúgy. Lehet, hogy rosszindulatú vagyok meg gyanakvó, de nekem az jutott először eszembe, hogy tán azért nem csinálnak felvételt, nehoyg később egy esetleges probléma esetén elő lehessen venni őket. Kép Valamit nem látnak meg, amit meg kellett volna, a felvétel pedig bizonyíték lehet.

Szilvus,
örülök, hogy meggyógyultál és már minden rendben. Az autóra fizet a biztosító, és már el is kezdték a javítást. Talán jövő hét végére kész is lesz. Jó lenne, mert autó nélkül közlekedésre képtelen vagyok. Vidéken lakom és már 8 éve autózom, úgyhogy tömegközlekedés már nem megy. Kép Pláne most nem !

Na megyek megnézem a Spektrumon a "Halál és betegség a brit királyi udvarban" s. dok. film Királyi szülések című részét.

Mariann 19+4
tmarianna
 
 


Sziasztok!

Mariann:
De jó, hogy írtad mit fogsz megnézni, különben biztos lemaradtam volna róla. Pedig egész érdekes volt.
Jó, hogy lassan kész lesz az autód és könnyebben kimozdulhatsz.

Andi:
Az alapján amit írtál a kismami boltról én is nagyon kiváncsi lettem rá. Valamelyik nap meg is nézem. Remélem odatalálok.

Magzatvíz mintavétel ügyben természetesen megkérdeztem a dokimat, de ő nem igazán javasolja, mert nálam szerinte nagyobb a kockázata. Azért lesz ilyen nagy korkülönbség a két gyermekünk között, mert a most kamasz fiam születése után több korai vetélésem is volt aminek mostanáig nem találták az okát. Szerencsére most még időben kiderült a probléma. Többek között az, hogy túl gyorsan alvad a vérem és ezért valószínűleg azelőtt mindig elzáródtak a méhlepény erei. Ezért most egész babavárás alatt naponta szúrkálhatom magam azt ezt gátló injekcióval. A belgyógyász azt mondja ettől még meg lehet csinálni a magzatvíz mintavételt, a nőgyógyász ellenzi, a Quartett tesztet készítők pedig tanácstalanok. Most, hogy legyek okos? Semmiképpen nem akarom veszélyeztetni Ficánkánkat, de persze egészséges babát szeretnénk.

Humi
16+6
humi
 
 


Jó estét mindenkinek!

Remélem jobb, mint az enyém... Két napja őskáosz van a lakásban, mert Kedvesemmel nekiálltunk kicserélni a fürdőben és az előszobában a linóleumot, meg vettünk egy új, vastagabb szőnyeget, mert földszinten lakunk és a pince miatt nagyon hideg a padló. Hát, nagyon gyorsan elfáradtam, nem ismertem magamra. De szerencsére már vége.
Ráadásul tegnap este nagyon rosszul lettem, hasonló élményekben volt részem mint Esztynek nemrég. Iszonyú fejfájás, gyomorgörcs, aztán hányinger, hasmenés, és végül éjjel már nem bírtam tovább és kijött az egész napi kaja Kép. Nem tudom mi lehetett, mert ma már semmi bajom nem volt, mondjuk egész nap héjában főtt krumplit majszoltam. Lehet, hogy szimpla gyomorrántás, remélem nem valami vírusos izé...

Nektek hogy telt a hétvége?
Holnap megyek hajnalok hajnalán AFP-re. Annak mennyi idő alatt lesz meg az eredménye?

Na jó, azt hiszem már vár az ágy, teljesen kifáradtam.

Jó éjt!
Brigi
(16+2)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!
Nem sűrűn jártam erre mióta bejelentkeztem hozzátok.
Képzeljétek, már a múlt héten szombaton megéreztem a baba mozgását és hétfőn egy szerencsés véletlen folytán a párom is érezhette!Kép Kicsit meglepődtem, mert azt mondják az első babánál nem szokták ilyen hamar érezni, hogy mozog.
Én nem kaptam Várandós Kismamák Könyvét. Kép A kuponon kívül van benne valami érdekes, hasznos információ?
Nekem még csak 1 kismamanadrágom van, tegnap venni akartam még egyet, mert a régi nagrágjaim már nem jönnek rám, de sajnos nem találtam megfelelőt. Jó lenne ha eljuthatnék abba a Flórián melletti boltba, de mire felmegyek Pestre többe kerül a nadrág mintha itthon vennék egyet 9 ezerért. Kép

Brigi!Kép
Én pénteken voltam vérvételen, 6 kémcsőbe csapolták le a vérem. Az AFP eredménye kb. 3 hét. (Legalábbis nálunk.)

Leone 16+5

KépKép
leone
 
 


Brigi!

Nálunk 2 hét alatt van meg az AFP eredménye, legalábbis azt igérték.

Jó éjszakát!
Humi
humi
 
 


Humi!

Ha Te most kb. 17 hetes vagy, és már legalább 1 hete tudod az AFP eredményét, akkor nem túl korán vették le a vért? Esetleg nem ezért alacsony az AFP-d? Akkor amikor levették 14 hetes voltál?
Ez furcsa nekem. Nem ez okozza a bonyodalmat?

Kitty
kitty123
 
 


Humi!

Vagy félreértettem, és eddig a Quartett teszt eredménye van meg és az AFP még nem? Akkor talán érdemes megvárni a hivatalos AFP-t a döntésed előtt.

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

Brigi,
hát, hol jobban vagyok, hol nem. A nátha néha elkap, csavarja az orrom és akkor könnybe lábad a bal szemem. De azt hiszem nem kaptam el nagyon. Talán túl leszek rajta enyhén.
Nekem az AFP-t a cukorterheléssel együtt vették le és következő hétre már előjegyeztek uh-ra. Azt hiszem kedden vették le és péntekre írtak be uh-ra. Tehát mondjuk úgy, hogy 1,5 hét.
Énnekem sem adtak a 12. heti után képet, csak a genetikairól adtak felvételt. Hogy miért nem csinálnak videó felvételt a genetikai uh-ról, nem tudom. Talán azért, mert túl célirányosan csinálják és nem lenne értelme 5 percre betenni a kazettát. Kép

Pénteken voltam dokinál. Írt nekem a tornára egy beutalót, illetve írt az adókedvezmény miatt is egy papírt. De mondta, hogy kérdezzük meg, hogy a férjemnél van-e ilyen, mert ha van és ő többet keres mint én, akkor őneki kéne igényelnie.

Eszty 22+0
eszty
 
 


Sziasztok!


Igen igaz az adókedvezményt férj is igénybe veheti, és tényleg érdemesebb neki igénybe venni ha több a fizetése. Nálunk Attila igényli, én csak a családipótlékot kapom és a gyest.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Humi, a rossz AFP-ről annyit, hogy a barátnőmnek is rossz lett az eredménye és javasolták neki a magzatvíz vételt, de ő nem ment bele. Elkezdte kérdezgetni ugyanis az orvosokat és mondták, hogy magzatvíz vétel esetén 100-ból egy vetélés lesz, még annak az esélye, hogy rossz AFP eredménnyel Down kórós gyermek születik, az 3000-ből 1, szóval jóval kisebb az esély. Persze ettől függetlenül én nem mertem volna bevállalni a helyében ezt, de igaza volt, teljesen egészséges gyermeke született.

Nekem egyébként 1 hét alatt megvolt az AFP eredménye. Viszont a védőnénim is azt mondta, hogy ne essek kétségbe, ha az AFP első eredménye rossz, mert ez sok nőnél így van.

TEgnap este sajnos én is elég rosszul voltam és meg is ijedtem, mert fájdogált a hasam. Szerencsére reggelre elmúlt, de azért szerdán majd mondom a dokinak.

Brigi, mit tanulsz?

Kellemes napot nektek!

Kata
katca
 
 


Most voltam lent a könyvelőknél. Meg akartam kérdezni, hogy mi van akkor, ha én januártól betegállományba megyek, akkor mennyi alapján számolják az adókedvezményt, azaz mennyi lesz a fizetésem. Mondták, hogy mivel januártól újra nyilatkozatot kell adni, mert változik az adó, így nyugodtan igényeljem én most, januárban meg eldöntjük.

Kata,
hogyhogy rosszul voltál? Nagyon fájt a hasad, vagy csak fájt, de rossz érzés volt.
Az AFP-vel kapcsolatban mindenhol azt hallom és olvasom, hogy nem kell arra adni, hogy alacsony, mert van ahol el sem végzik, mert nem mérvadó. Csak uh-ot csinálnak. Ezért én nem is izgattam magam, hogy 0,7 lett az eredményem. Meg egyébként is érzem, hogy nincsen semmi gond.

Eszty
eszty
 
 


Az, hogy rosszul voltam azt jelenti, hogy fájt a hasam egy ponton, de olyan furán. Rögtön attól kezdtem el félni, hogy begörcsöl, vagy valami ilyesmi. Nem tudom mihez hasonlítani,de rossz volt. Aztán gyorsan lefeküdtem pihizni, mert ez már este felé volt és úgy keltem, hogy semmi bajom. Ezek lehet, hogy normális dolgok, csak hát tapasztalat hiányában minden rezzenéstől megijedek. Kép

Kata
katca
 
 


Kata,
én is ugyanígy vagyok, csak azt hittem, hogy begörcsöltél. Remélem többször nem jön elő és nem kell aggódnod.

Eszty
eszty
 
 


Szerencsére görcsölésről nem volt szó. Én is remélem, hogy nem jön elő többször!!! Azért majd elmondom a dokinak, hátha mond valami megnyugtatót, hogy ez normális, nem kell rögötn a legrosszabbra gondolni!

Kata
katca
 
 


Sziasztok LányokKép

Humi
Hallgass a csajokra, menj el magzatvízvételre. Biztosan minden OK, csak esetleg a korod miatt magasabb a rizikó. Ne aggódj, az árt mindkettőtöknek.

Mariann
Bérautó! Nézz utána a biztosítódnál, legtöbbször benne foglaltatik a szerződésben. Bérelsz, számlát kérsz és a Biztosító kifizeti!

Gabi, Lányok,
Van valami más adókedvezmény is a 3000/hó családi adókedvezményen kívül? Vagy arról írtok? Ha TGYÁS-on leszek, akkor is igénybevehetem, vagy akkor a papának kell? (Hüjjjje bürokrácia, már előre rettegek tőle, annyi mindent kell majd intézni).

Ma megyünk a doktor úrhoz, annyira kiváncsi vagyok, számszerűen mekkorát nőtt a kispocok a pockomban, s remélem jól fejlődik. Mindenesetre igen aktív. a tegnap esti "Felpörgetve" c. film nagyon nem tetszett neki (naja, autóberregés - úútálja), végig talpalta a filmet.

Sziasztok!

Szilvus
24+3
szilvus
 
 


Sziasztok!

Szilvus!

Nincs más adókedvezmény és a TGYÁS altt is igénybe veheted.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok,

ne haragudjatok, de ma nagyon rossz passzban vagyok, bajban vagyunk jogilag és egész nap jobbra-balra telefonálgattam, hogy mihez tudunk kezdeni...igyekszem nem nagyon idegeskedni, de ezt nehezen lehet megállni...Kép sajnos most túl sokra nem futja tőlem, ami a hozzászólást illeti...Kép

Lili egyébként szépen fejlődik, doki megmérte tegnap, már 670 gramm, BPD 57 mm és most éppen keresztben fekszik, a feje a bal oldalomnál, a lábai a jobbomon...

Doki bácsi némileg sokalllotta a +7 kg-t és mondta, hogy fogjak vissza az étkezésen, mert még legalább dupla ennyi kg várható, ő meg szeretne engem a +10-12 kg körül tartani, amire én egyre kevesebb esélyt, pedig hiába próbálta kiszedni belőlem, hogy nassolok-e, cuko, csoki, stb., mert tényleg nincs nasi, csak hajlam, de az minden mennyiségben....

Úgyhogy mától no süti (a karácsonyt még nem tudom, hogy vészelem át...), reggelire és vacsira gyümölcs, napi egy főtt kaja marad, de semmi zsíros, szaftos, kalóriadús (ma épp krumplistészta volt, habár eddig se székelykáposztát ettem...Kép).

Szilvus!
Én megkaptam tegnap a beutalót a szerdai vizsgálatra plusz egy receptet is, amit ki kell váltani, ez az a bizonyos cukorszirup, amit 2 dl vízben kell feloldani, de lehet hozzá citromot tenni, így talán elvislehetőbb lesz (én viszek magammal egy citrmot félbevágva és belenyomom)..a doki se biztatott, csak azzal, hogy ki lehet bírni... Ja és pisit is kell vinni vagy ott helyben kell produkálni. A cikurszirup leküzdése után 2 órával veszik le a következő vért, addig szabad program. Eredmény 1-2 napon belül, az orvosnak elküldik, mi abban állapodtunk meg, hogy vizsgálat után néhány nappal jelentkezem telefonon.

Üdv
Andi
bagandre
 
 


Szia Andi!

Vígasztallak egy kicsit. A diétát ki lehet bírni, és a karácsonnyal ne törődj. Amúgy az a diéta, amit Te leírtál, nem célravezető. Inkább egyél naponta 5-ször, mégha nehezedre esik is, és mondjuk reggelire egy szelet kenyér, felvágott, vagy bármi más + tej, vagy amit szoktál inni (csak ne cukrozott lötty legyen). Tízóraira lehet gyümölcs, ebédre rendes főtt étel, és ha nem tömöd tele magad, csak mondjuk a felét, háromnegyedét eszed meg annak, amit eddig szoktál, az szuper (bár ha betartod a napi 5szöri kajálást, nem fogsz tudni többet megenni.). Uzsonna megint lehet gyümi, vagy kefír, joghurt, amit szeretsz, vacsira meg lehet egy kicsit többet is enni, amennyire éhes vagy, de mondom, nem leszel. Kb. 3 óránkénti evést jelent mindez.
Igaz én drasztikus formában csinálom, mert ugye nekem a cukros löttyös teszt rossz lett Kép , de azt is könnyű kibírni.
Amúgy a fél citromot nyugodtan belenyomhatod, de ha nem akarsz szerencsétlenkedni vele, inkább vigyél egy kis üveges citromlét, mert én bizony megszívtam. Nem tudtam eleget nyomni bele, és el is veszett a citrom a szirupban Kép Amúgy tényleg ki lehet bírni, sőt, nekem így utólag kellemes emlék, ugyanis az volt az utolsó cukros dolog, ami lement a torkomon Kép Szinte hiányzik is az íze Kép Ha már nem vagy rosszul, hányinger, ilyesmik, akkor nem lesz tőle semmi bajod.

Kívánom, hogy legyen jó az eredményed! Én egyébként most tartok ott, hogy a 2 kilóból, amit eddig híztam a 28 hét alatt, most megint fogyok vissza. Valahogy így nézett ki: 1-9. hétig -5 kg, 9-24 hétig +2kg, és most 24-28. hétig megint -1 kg. Amúgy 15-20 kg súlyfelesleggel indultam.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Brigi! én maszekhoz járok, ott kezdettöl bejöhet apuka is. Amugy a klinikán a genetikai UH itt nem engedik be apukát.

Andi! nekem ezeket a védönöm elmondta. Apuka elmegy majd az okmányirodába és ott adják oda a baba anyakönyvi kivonatát. A TAJ kártyáját meg kiküldni a TB a lakásra. Ezzel megy majd apuka a munkahelyemre kérni a családi potlékot meg a TGYAS-t.

Eszty! Én se adtam meg a telefonszámot, de nem kerestek. Azt tudom a korházban majd ugy kell nyilatkoznom hogy nem adhatják ki a cimemet, mert barátnöimet sorra zaklattak a lakáson! fotosok meg biztositási ügynökök!

Erika! az enyémben is ezek voltak, csak abban nem volt tea.

Szilvus! Szerintem gyogyul a fogam, majd csüt. megmondják. Már nem olyan vészes, az az 1 éjszakás fogfájás volt szörnyü. Szerintem biztos van olyan fájdalomcsillapito amit bevehettem volna, de nem mertem volna, inkább szenvedtem. Lehet ha napokig tartott volna már nem birtam volna ki.

Humi! Nekem is 0,6 volt az AFP engem is beijesztettek, aztán minden rendben volt. Én azért vállaltam a magzatvizvételt mert nyugodtan akartam eltölteni még 4 hónapot. És mert senki se ismert olyan lányt (még netem se találtam szerencsére) akinek ez vetélést okozott volna. Van kockázata, de szerencsére tényleg nagyon ritka lehet. Én megfogadtam a többi terhességnél is vállalom, nem fájt cseppet sem, utána viszont nagyon szigoruan kellett feküdni pár napot. Igaz azért is mentem el, mert itt a dokik már évek óta csinálják, 2n végezhetik, nagy gyakorlatuk van. Ez sokat számit, ha mész akkor rutinos legyen az orvos!!

Nekem kb. +10kg van, szerintem kissé sok, de most többet kivánok enni, majd leadom utána.

Karmen 30+4

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Ma levették a vért az AFP-hez, és jövő pénteken megtudom az eredményt, amivel rögtön mehetünk is Uh-ra. Már annyira nagyon várom, hogy addig csigalassúsággal fog telni az idő.
Cukros löttyre visszatérve, én most ittam másodszor, mert a 12. héten is megcsinálták nálam ezt a vizsgálatatot, ugyanis van a családban cukros. Azt mondták, hogy szokatlanul alacsony lett (4,2). Ez már csak nem baj...

Eszty!
Csütörtökön megyek először a Sóvágó magánrendelésére, ha most már végre letisztázzuk, hogy akkor ő a dokim tutira, rögtön iratok vele beutalót én is. Nagyon kezd hiányozni a mozgás, néha már itthon próbálgatok nagyon könnyű gyakorlatokat, de azért nem merek bármit megcsinálni.

Andi!
Remélem már kicsit jobb a hangulatod és elszállt a rosszkedv. Boginak igaza van a diétás tanácsban. Tapasztalatból tudom, mert régebben meglehetősen túlsúlyos voltam, és sikerült leadnom 32 kilót. Én is inkább négyszer-ötször ettem egy nap, így könnyebb volt megállni mind a nassolást, mind a nagy adagokat. Szerintem egyébként egyél most éppen annyit, amennyi jól esik, persze csak normális határokon belül. Én is kicsit megijedtem a túlzott hízás gondolatától, mert az a mínusz 32 kiló majdnem 3 évembe telt, és elég rossz emlékeim vannak a kövérségről, szóval szeretném minél kevesebb plusszal megúszni. De valahogy annyira jó az étvágyam, mint már régen. Úgyhogy amíg nincs nagy veszély, addig eszem. Azt olvastam mindenütt, hogy +16 kiló még teljesen normális terhesség alatt.

Kata! Az ELTE-re járok magyar-filozófia-alkalmazott nyelvészet szakokra. Nem egy időben kezdtem őket, szóval ha mindhármat sikerülne befejezni, akkor 4 év múlva végeznék az utolsóval. Nagyon-nagyon érdekel mindhárom szakom, csak most még nem tudom, hogy mikor és hogyan leszek képes folytatni és diplomázni. Feladni nem igazán szeretném egyiket sem, de lehet, hogy kénytelen leszek.

Puszi!
Brigi
(16+3)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kitty:
Lehet, hogy félreérthető voltam. Az AFP-t múlt hét hétfőn vették le, akkor 16 hét + 1 napos voltam. Azt mondták 2 hét múlva lesz eredménye. Másnap kedden pedig elmentem a Quartett tesztre, ennek 2 nap alatt lett kész az eredménye, és ebben szerepelt az AFP és a BHcg értéke, ezért tudom már most.

Köszi mindenkinek a segítséget! Kép
Úgy döntöttünk férjemmel, hogy mivel folyamatosan véralvadásgátlót kapok egyenlőre nem kockáztatjuk meg a magzatvíz vizsgálatot. Viszont elmegyünk a Praxisba genetikus doktornőhöz (e hét vasárnapjára kaptam időpontot) és megvárjuk az AFP eredményét is. Ha ezek nem indokolják a vizsgálat szükségességét, akkor nem kockáztatunk, ha viszont minden a viszgálat mellett szól, akkor ..... (erre inkább nem akarok gondolni)???

Andi:
Én is megpróbálom visszafogni magam evésileg, mert elég sok súlytöbblettel kezdtem a terhességet. Szerencsére eddig nem igazán híztam illetve az első hetekben felszedtem 3 kg-t, de ebből 2 kg utána le is ment; pedig nem fogyókúráztam csak többet mozgok. Egyetértek Brigivel, jobb sokszor, keveset enni és mellette sokat mozogni. Így még egy kis nasi is belefér néha-néha.

Kata:
Ugye mostmár jól vagy? Remélem többet nem leszel rosszul. Szerintem azért mindeképpen beszélj róla az orvosoddal!

Üdv:
Humi (17+1)
humi
 
 


Sziasztok!

Hanyadik héten csinálják a terheléses cukor vizsgálatot, mert nekem úgy tűnik a hozzászólásaitokból, hogy egész hamar, ahhoz képest, hogy nekem csak a 25. héten fogják. Nincs az egy kicsit későn?

Leone

KépKép
leone
 
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek, akinél kiderült a babácska neme, már mi is nagyon kíváncsiak vagyunk rá! Igazából én megbeszéltem vele, hogy a genetikai UH-n, ami pont a szülinapomon lesz, mutassa meg, mije van a lábacskái között, legyen ez az ajándék anyunak Kép
Lányok, szerintem is az AFP miatt ne izguljatok túlzottan, persze, jelezhet dolgokat, de egy alapos UH sokkal többet mond.

Karmen,
remélem jobban vagy már a fogaddal, gyógyszer nélkül átvészelni ezt, brrrrr Kép Kaja ügyben azt vallom, hogy a szervezeted tudja, mi jó neki, én mindig hallgatok a gyomromra, szerencsére eddig csak +2 kg jött föl, igaz, már eleve volt rajtam husi rendesen Kép Nálad pedig a babácska csak most kezd el hízni igazán, most kell neki a kaja Kép

Bogi,
nekem is kb. ennyi kg feleslegem van, én picit izgulok is miatta, hogy mennyire fogom bírni, ha még rám jön mondjuk 10 kg. Jó lenne, ha annyival szülnék, mint amennyi mondjuk most vagyok, de nem tudom, mit lehetne tenni ezért. Mondjuk a dokinénim és a védőnő soha nem mondja, hogy kövér lennék... Mikor nézik legközelebb a vércukrodat? Lehet, hogy most már jók az értékeid?

Andi,
remélem rendbejöttek a dolgok és megnyugodtál Kép, amúgy szerintem a +7 kg attól függ, milyen alkat vagy, nálam lehet hogy sok lenne, de egy vékony lánynak meg se kottyan KépMár alig van hátra pár napod a dolgozóban Kép

Szilvus,
örülük, hogy jobban vagy, majd írd meg, mi volt a dokinál Kép

Kata,
nekem is szokott fájdogálni a hasam (meg néha nyillalást érzek a hüvelyemben), ijesztő tud lenni, pedig valószínű, hogy csak nő a baba, és attól van. Próbálj meg sokat pihenni Kép

Eszty,
remélem már múlófélben van az a fránya nátha, de küldök néhány jobbulásmanót hozzád Kép Erről jut eszembe, egy-egy hapcinál nektek nem szokott belenyillalni a hasatokba? Amikor érzem, hogy jön a hapci, megelőzésképp inkább lehajolok, akkor nem érzem Kép

Humi,
nem tudok semmi jó tanácsot adni, de még én sem hallottam olyanról, hogy baj lett volna amnio közben. Remélem, minden rendben lesz veletek!

Brigi,
én úgy tudom, aki nappali tagozaton tanul, azt az egyetem/főiskola biztosítja, a suli fizeti helyette a TB-t. Ha vállalkozó is a suli mellett, akkor persze ez nem igaz. Ilyen alapon te is jogosult vagy az ellátásokra, de azért inkább kérdezd meg a tanulmányi előadót, ő biztos többet tud segíteni.

Képzeljétek, kaptunk kölcsön egy sztetoszkópot, de még nem hallani a manócska szívhangját, csak furi bugyborékolást, az egész olyan tengeralattjárós feeling Kép Pedig apukája már nagyon várja, hogy ő is érezzen/halljon valamit a babácskától Kép

Na jó, mára eldugulok, ritkán jövök ugyan, de terjedelmesen Kép

Vigyázzatok magatokra,
Móni
17+3
kirmon
 
 


Szia Leone!

A terheléses cukorvizsgálat ideje a 24. héten van, így a 25. héten ha megcsinálják, az természetesen még nem késő.

Holnap megyek a doki bácsihoz, meg UH-ra, és holnap kapom meg az AFP eredményemet is (nov 13-n vették le a vértKép )Szorítsatok lécci, lécci, lécci!

üdv
Erika
goczane
 
 


Sziasztok!

Humi!
Szerintem a legjobban döntöttetek. Így biztosan megnyugtatnak majd. Ha meg netán mégis meg kellene csináltatni az aminót, akkor se félj, rendben lesz. De valószínübb, hogy az UH-n már meg is nyugodhatsz. Majd írd meg légyszi, hogy a két AFP érték megegyezett-e. Kíváncsi vagyok.

Csajok!
Hízásról. A 26. hétig 7 kg-ot híztam, így voltam 64 kg. Most meg csak 63 kg vagyok 4 héttel később. Nem baj ez? HIszem csak a baba hízott majdnem 1 kg-ot. Akkor én kettőt fogytam. Pedig eszek. Holnap megyek tanácsadásra,kíváncsi vagyok mit szólnak. Persze még most az utolsó 2 hónapban hízhatok.

Azt hiszem én is elkaptam Esztytől a nátháját, nem érzem magam rosszul, lázam nincs, de egész éjjel vagy nem kaptam levegőt, vagy köhögtem, vagy vakaróztam(előjött az allergiám is). Mire 1/2 4 felé el tudtam volna aludni, addigra meg a gyomorsavam volt a torkomban. Szép éjszakám volt. Szegény Réka baba is fenn volt velem egész éjjel, minden köhögés után megpróbált újra elhelyezkedni, de hát Ő sem tudott aludni tőlem.(Ja, és az Apukája sem)Elmegyek dokihoz, iratok valami orrcseppet, amit szedhetek, mert ez nem állapot.

Erika!
Drukkolok Neked!

Kitty
(30) !!!!!!!
kitty123
 
 


Humi,

a quartett teszt eredmenye nalam is rossz volt, 1:95-hoz eselyt adtak, hogy problema van(tehat rosszabb mint nalad). A magzatvizveteltol feltem nagyon, de mivelhogy az en ocsem down koros es en elmultam 36, vegulis ugy dontottunk, hogy megcsinaltatjuk. A telki magankorhazban, surgossegi eljarassalvegeztek el. Mikor a doki beszurta a tut, a mehem begorcsolt es ez tartott kb 2-3 oraig. Kozben a ferjem maszirozta a derekam, es en ugy gondolom, hogy ez jot tett, mert elmulott. Az eredmeny jo lett, szerencsere nincs gond a babaval. Nyugodj meg te is , ez a quartett teszt csak arra jo, hogy megijesszenek.

Ildiko
kildiko
 
 


A hizassal kapcsolatosan, en 7kg-ot hiztam, a pocakom nagy es egyre nehezebben mozgom. Az etvagyam is jo, de gondolom a tobb pihenes is kozre jatszik, ugyanis a lepeny lenttapadasa miatt kell tobbet fekudjek. Ettol aztan lustulok.
A picuri sokat mozog, tobbet mint a masik ket gyerekem, de ha apa rateszi a kezet a pocakomra akkor azonnal abbahagyja. Igy o meg nem erezte.
Nekem ugy tunik, hogy keresztbe van fordulva, mert egyszerre erzem ket oldalt a mozgasat, gondolom, hogy egyik oldalt a laba, masik oldalt a kezei. Csutortokon megyek Uh-ra, kivancsi vagyok igy van-e? Meg a lepenyre is kivancsi vagyok, hogy huzodott-e fonnebb, remenykedem hatha mozoghatnek tobbet es foleg, hogy meg tudjam szulni huvelyi uton.

Ildiko(21+5)
kildiko
 
 


Sziasztok!

Látom a náthás időszak beindult, de hát nem csodálom, decemberben ilyen idő, szerintem mindenki egy kicsit lengébben öltözködik.

Én most vagyok a 26. héten és eddig 6,5 kg-t híztam, nekem a doki nem mondta hogy sok lenne, tegnap a védőnő is volt kint és ő is azt mondta hogy jó.
Én mindkét terhességemmel 14 kg-t híztam, de senki nem szólt érte. Én is úgy vagyok vele hogy ha a szervezet megkíván valamit akkor az azért van mert hiányzik,nasizni nem nagyon szoktam de ha megkívánom megeszem.
Én is inkább többször kevesebbet eszem, mindennap eszek gyümölcsöt, most a banánra vagyok ráállva pedig egyébként nem is szeretem.
Andi szerintem az ha reggelire és vacsorára gyümölcsöt eszel az semmiképpen nem jó, főleg azért mert a baba most kezd el növögetni csak igazán.

Ildikó: szurkolok hogy feljebb legyen a lepény. Nekem is szokott keresztbe feküdni a baba, de meg is szokott fordulni, de amikor keresztbe fekszik akkor nagyon feszül a hasam.

Sziasztok

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Brigi,
énnekem 3,9 lett és senki egy mondatot nem szólt. Szerintem az a jó a te esetedben ha alacsony, nem? Kép

Leone,
a Margitban 2x csinálnak cukorterhelést. Egyszer a 16. héten és egyszer a 26. héten. Tehát nem hiszem, hogy el lennél késve, mert lehet hogy nálatok csak a 26. héten csinálják. Viszont ha még nem jelezték, akkor szerintem kérdezz rá.

Humi,
énnekem a 16+2-ön vették le és azt mondták (0,6 lett), hogy megismétlik, mert pont betöltöttem és lehet hogy azért alacsony. A következőnél 0,7 lett. Nem is javasolták a magzatvíz vizsgálatot, mert mind a 2x a genetikai uh nem mutatott ki semmi rendellenességet. Ennyi volt nálam. Szerintem nem kell aggódni. Én még alig hallottam olyan anyukáról, akinek tökéletes lett volna az AFP-je. Kép

Moni,
köszi kérdéset. Hát, nem is tudom, hogy múlófélben van-e, vagy még jövöget a nátha. Nekem is szokott lenni hasfájás tüsszentéskor, de csak ha fekszem. Ilyenkor megelőzésképpen a hasamhoz húzom a lábam, és akkor nem fáj. Kép

Erika,
szorítok az uh miatt is és az AFP eredmény miatt is, de biztos nem lesz semmi gond.

Kitty,
sajnálom, hogy átraktam rád a náthámat.Kép Nem lehetett valami jó, hogy egész éjszaka fent voltatok. Én hála Istennek tudok aludni, inkább napközben szenvedek a náthától. Bár akkor a bal szemem úgy néz ki, mintha verekedtem volna, mert annyit könnyedzik. Kép

Én hízással kapcsolatban nem nagyon tudok mit mondani. Én minden reggel mérem magam és írom fel az eredményt. Eddig max. 71,9 voltam, de ma reggel csak 71,0. Hogy ez mitől van, nem tudom.

Kérdés: már teljesen bele vagyok zavarodva. Ez az adókedvezmény hogy is van? Fix összegről van szó, vagy számít, hogy milyen fizetésből vonják le? Mert a férjem cégénél azt mondták, hogy fix összeg, viszont akkor nem értem, hogy a dokim miért mondta, hogy érdemesebb annak beadnia, akinek több a fizetése. Nem értem! Kép

Eszty 22+1
eszty
 
 


Eszty!

az adó kedvezmény az fix összeg, azért mondta a dokid, hogy az vegye igénybe akinek több a fizetése, mert akinek kevesebb annak nem biztos hogy van annyi adója amiből vissza igényelhetné.
Pl nálunk 30 ezer az adókedvezmény de az én fizumból nem vonnak annyiadót hogy ezt vissza is igényelhetném, így inkább a párom veszi igénybe.

Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Szerencsére tegnap nem volt már hasfájásom, de persze mondom majd a dokinak.

Ma nagyon kényelmetlenül érzem magam, mert egy örökölt kantáros nadrág van rajtam és hát elég fura érzés. Én a csípő nadrágokhoz vagyok szokva és ráadásul ez nem csak nem csípő, de nem is valami modern a szabása...
Pont azon gondolkodtam reggel, hogy mennyi kínom van: vagy fáj valahol, vagy öklendezem a fogkrémtől, vagy megijedek, mert nehéz a hasam és hülyén érzem magam az új ruháimban, amit kénytelen vagyok hordani, pattanásaim vannak, stb.stb. ti is így vagytok ezzel?? Kép

Brigi, nagyon érdekes dolgokat tanulsz!! melyik a kedvenc szakod?? én alkalmazott nyelvészetből írtam a diplomamunkám, bár én angol szakon végeztem. Biztos meg fogod tudni csinálni mindegyiket, bár lehet, hogy lesz egy kis csúszás, de hát azt ki bánja??! nem? Most fő a picur! Aztán, ha jó gyerek lesz, akkor még mellette is fogsz tudni tanulni. Én is terveztem, mert gyes alatt ingyen van az iskola, de nem hiszem, hogy megint belevágok, már elég volt...

Puszi nektek, Kata (20+1)
katca
 
 


Gabi,
köszi a segítséget. A párom ragaszkodik hozzá, hogy az ő fizetéséből vonják le, mert nem akar majd később a családi pótlék miatt az én cégemhez szaladgálni. KépKép Mert neki azt mondták, hogy jobb mindent egy helyen kérni. És a családi pótlékot hogyan és mi alapján számolják?

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Most már nem értem ezt az egész AFP dolgot. Ha nem annyira mérvadó és "rossz" eredmény mellett is lehet teljesen egészséges babát szülni, akkor mit rémisztgetnek minket ezzel?

Két napja rettenetesen viszketek szinte mindenhol, pedig nincs is kiszáradva a bőröm és elég folyadékot iszom. Tapasztalt valaki hasonlót? Semmi bőrelváltozás, folt vagy hasonló és mégis. Olyan kellemetlen, alig bírom abbahagyni...

Leone!
Nálunk a Margitban - mint ahogy Eszty is mondta - normális esetben kétszer végzik el a cukor vizsgálatot: 16. és 26. héten. Akiknek van rá örökletes hajlamuk, azoknál az első vérvétel után, tehát a 12. héten is elvégzik. De úgy tudom, hogy más kórházakban nem veszik ennyire komolyan, csak itt indult el anno ez a terhességi cukorbetegség szűrés és kezelés. Biztos nincs későn nálatok sem.

Móni!
Köszönöm az infót, akkor még szorgalmi időszak végén elmegyek a tanulmányi előadóhoz, bár itt nem jellemző, hogy bármilyen nem ELTE-s ügyben tudnának segíteni. Azóta én is azt hallottam, hogy a Gyed-en kívül minden jár nekem is. Szerencsére Kép.

Humi!
Biztos, hogy helyesen döntöttetek, a magzatvíz vizsgálathoz nem lesz későn az AFP és az Uh után sem. És persze remélhetőleg nem is lesz már rá szükség Kép. Csak próbálj tényleg megnyugodni és a legeslegjobbra gondolni Kép!

Kitty!
Gyógyulj meg hamar!

További szép napot!
Brigi
(16+4)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Eszty:

A családi pótlék is fix összeg egy gyerek után 4500 körül van, kettőre 10100 körül háromra nem tudom, de az nem a fizetéstől függ az mindenkinek jár.
Gabi

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Szia Kata!

Szóval akkor téged is érdekel a nyelvészet! Ez tök jó! Te hol végeztél és mikor?
Nem is tudom melyik szakot szeretem jobban...Magyaron már negyedéves vagyok, tehát lassan a finishben, de végig élveztem, mind az irodalmat, mind a leíró nyelvészetet. Az alkalmazott nyelvészet tavaly indult az ELTE-n, tehát mi voltunk a "próbaévfolyam", ezért nem is megy minden simán. Nincs eléggé megszervezve, ezért talán annyira nem is jó. A filozófia pedig nagy álom volt már régóta, csak sose mertem megpróbálni. Aztán Kedvesem rábeszélt és idén sikerült is, tehát ott még csak elsős vagyok, de hihetetlenül szeretek oda járni.
Most tényleg a Baba a fontos, ez nem is kérdéses, de azért majd valamikor tényleg jó lenne lezárni ezeket is. Nem mintha annyira sokra mennék a papírokkal (sajnos), de szeretném befejezni, mert érdeklődésből kezdtem el mindet. Remélem Pocaklakó is segít majd benne Kép. Elvégre most már ő is hallja a jó kis előadásokat, talán megszereti Kép.
Te milyen szakon gondolkodtál, hogy Gyes mellett megpróbálod?

Brigi

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Brigi, írtam neked a privát mail címedre, hogy a többieket ne untassuk!

Kata
katca
 
 


Sziasztok Lányok!

Minden rendben a kisfütyisemmel, kb. 30 cm hosszú aa BPD érték 6,1 cm, mást nem mért a doktor úr. Szépen fejlődik, azt mondta. A fejecskéje volt alul, lábai fülöl, de a szivhang keresésénél nanáhogy izgett-mozgott, de végül megtaláltuk és úgy dobogott, mint egy riadt kismadáréKép Méhszáj zárt, C3000-es értéket "kaptam". A +6 kg-ra azt mondta a doktor úr, hogy nagyon jó. (Kicsit féltem, hogy kikapok, ha Andi kikapott a +7-re...) Remélem a max. 12-13 pluszt tartani tudom a végére. Sajnos néha már most nagyon nehéznek érzem magam, mint a gonosz farkas, akinek köveket varrtak a pocakjába nagymama és Piroska helyettKép Főleg, mikor jól be-ebédelek, olyankor feszít az egész..

Andi
Nekem nem adtak receptet a löttyre, azt mondta a doki, egyek meg egy zsemlét meg igyak tejet az első vérvétel után. Eképpen járok majd el. Vizeletet viszek, jobb, mint ott produkálni. Hivlak a találkozó időpontja miattKép

Gabi
Köszi, már értem. Azt hittem van valami más adókedvezmény is. Ha már a lakásra felvett összeg adóvisszaigényléséből "kizárt" az állambácsi, legalább ezt a 30 ezer Ft-t kapjuk meg.

Brigi
A Mariann által leírt weboldalon minden hasznos infót megtalálsz a tanuló kismamákra vonatkozóan is. Nagyon jó.

megyek, munka vanKép

További kellemes napot Nektek!

Szilvus
24+4
szilvus
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Ma voltam az új védőnőnél, nagyon szimpatikus. Adott egy fénymásolatot, hogy mit kell babakelengye címen beszerezni lassacskán. Január elején ad beutalót a cukorvizsgálatra. Nálunk nem csinálnak terhelést csak annak, akinek magas lesz az érték. NEM kell éhgyomorra menni Kép Leveszik a vért, délre van eredmény, és ha magas, csak akkor kell majd éhgyomri cukorszirupos vérvételre menni.Itt is csak a 26.héten kell menni, és csak egyszer.

Ma voltam fogorvosnál is, újratömött egy fogamat, mert a régi tömés mellett elkezdett szúvasodniKép De legalább ezen is túl vagyok. Be is pecsételtettem vele a kiskönyvbe.

Szombaton voltunk uh-on. Megerősítette a doki bácsi, hogy kisfiunk lesz Kép Nagyon produkálta magát, bukfencezett össze-vissza, felhúzta a lábát, tátogatta a kis száját, és egyszer olyan volt, mintha mosolyogna Kép 514 grammra becsülték a súlyát, BPD-je 54mm. Teszek képet a profilomba.

Üdv,
Pumukli
20+6
pumukli
 
 


Szilvus,
örülök, hogy a babussal minden rendben van, csak így tovább! KépKép

Pumukli,
a kép nagyon jó. Már most olyan, mintha tisztelegne. KépKépKép És, érzed már a mozgását?

Hát had ne mondjam, nem semmi, hogy ma mit csinált a kisfiam. Fogta és egy olyat nyújtozkodott, hogy azt hittem, kijön a lába a köldökömön. Egy kicsit kellemetlen is volt a köldökömnél. Össze-vissza ficánkolt, nem tudom, hogy mi volt most vele. Lehet hogy nem tetszett neki a banán? Kép

Annyira irigylem azokat, akiknek nem kell meginni a cukros lötyit. Énnekem lesz még egy a 26. héten, de már most rosszul vagyok. Talán azért, mert az első rossz élmény volt, mert kihánytam. Remélem, majd a következőnél nem járok így! Kép

Lassan indultam haza!

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy próbáltatok jobbkedvre deríteni, de sajnos az ügyünk sokkal komolyabb, hogy ezen nevetni lehessen: úgy néz ki, hogy pereskedni kényszerülünk és futnunk kell a millióink után, miközben nem lesz se házunk, se pénzünk és közben jön a baba, mi meg jelenleg egy bérelt lakásban lakunk. Tegnap már jól kiidegeskedtem és kibőgtem magam, de igyekszem tartani magam Lili miatt, mert neki ezzel nem használok, meg hát magamnak sem...Kép

Úgyhogy most teljes padló minden szempontból, csak az a jó, hogy a párommal nagyon összetartunk és hogy Lilivel minden rendben van. Szegény, már arra is gondoltam, hogy ha ő most nem lenne, akkor nem főne annyira a fejem, hogy mit tegyünk, mert ketten könnyebb túlélni a rossz időket...

December végére fog kiderülni, hogy hányadán állunk, tudunk-e pénzt visszaszerezni egyáltalán vagy megyünk a rendőrségre és a bíróságra, addig meg marad az idegeskedés és kéztördelés...

Andi
bagandre
 
 


Eszty,

komolyan kihánytad a cukros lötyit? én is ettől félek. Nagyon utálom a tömény édeset. Tettél bele citromot?

Irígykedem mindenkire, akinek már ennyire mocorog a picurja. Én még mindig alig érzem. Néha meg is ijedek, hogy ez miért van.

Kata
katca
 
 


Andi
Most olvasom a rossz híreidetKép Kép Többit szóban, de sejtem mi lehet a bajKép Ne idegeskedd túl Magad kérlek! A veszekedést - mert biztosan kell - hagyd az uradra. És olyanra NE IS GONDOLJ, amit leírtál!! Lili PONT jókor jön és a legjobb helyre. Erre gondolj. No, holnap találxunk.

Pumukli
Örülök a jó hireidnek, tünemény a kis tisztelgő fiúcska! Ez 3D-s UH volt? Olyan szépen látszik.

Eszty
KöszönömKép Most 1 darabig nem aggódomKép A köldökrúgás valóban nem a legkellemesebb, én is úgy gondolom, hogy olyankor nem tetszik Neki valami.

Megyek, veszek zsemlét meg valami kakaót holnapra terhelés gyanánt. Remélem a vérkép sem romlik, többen írtátok, hogy a kezdeti jó eredmények még a vas szedése mellett is rosszabbak lettek.

Kellemes estét!

Szilvus
szilvus
 
 


Sziasztok!

Andi,
nagyon remélem, hogy sikerül az ügyeteket elintézni! Szurkolok érte!

Kata,
bizony, kihánytam. De én akkor nem is csodálkoztam, mivel ha nem ettem (mondjuk akkor is ha ettem Kép) rögtön mentem rókázni. Citromot is tettem bele, de az sem segített. Ha Te nem vagy rosszul reggelente, akkor ne aggódj, nem lesz semmi gond.
A rugdosás miatt meg ne aggódj. Neked hol fekszik a lepényed? Én is csak nemrég éreztem jobban fiacskám rúgásait.

Szilvus,
nem is az volt a baj, hogy belerúgott, hanem nyújtozkodott egyett és pont a köldökömet találta meg. Kép Azt hittem hírtelen, hogy kijön a lába a köldökömön. KépKép
Nem hiszem, hogy mindenkinek romlik a vérképe. Pl. az enyém szerintem már nem tud, mert eddig sem volt valami fényes. KépKépKép

Eszty 22+2
eszty
 
 


Sziasztok!

Eszty,
én valóban nem hánytam még eddig, de hányingerem volt. AZért remélem, hogy ezt a terheléses cukorvizsgálatot is megúszom.
Azt írták nekem, hogy a "placenta a mellső falon, mélyen tapad". Nekem mondjuk fogalmam nincs, hogy akkor ez mit is jelent pontosan, de lehet, hogy emiatt nem érzem csak nagyon haloványan és nagyon ritkán?
Ma megyek orvoshoz és majd akkor meg is nyugszom, meg remélem, hogy meg is mutatja végre magát. Próbáltam beszélni vele, hogy Mikulás alkalmából, ezt igazán megtehetné...Kép

Kata
katca
 
 


Sziasztok Lányok! Kép

Eszty, Szilvus Kép
Szerintem nem tiszteleg a kis fütyis, hanem mosolyog és integet a szüleinek Kép Vagy csak képzelődöm? Ez a kép része az egyik videórészletnek, amit felvett a doki, és ott először mosolyog, majd emeli a kezecskéjét Kép Csak a képen elég torz az arca, ezért nem nagyon látszik, hogy mosolyog.

És képzeljétek, már érzem, hogy mozog! Kép Kép Kép
Ahogy Andi mondta, majd a 20.hét végére megérzem...és lássatok csodát Kép Andi, egy jósnő veszett el Benned! Kép Hétvégén a párommal hullámzásokat éreztünk, mint amikor felkavarodik a víz, és hullámzik, amíg lecsendesedik....De tegnap este én is, és Ő is határozott rúgdalásokat éreztünk, és éreztem anélkül is, hogy odatenném a kezem a pocimra. Kép Fantasztikus érzés volt! Kép

Kata Kép
Nekem is a mellső falon tapad a lepény, ezért lehet, hogy ilyen későre éreztem a mozgásokat.
Drukkolok, hogy ma megmutassa magát a picike Kép

Üdv,
Pumukli
ma 21
pumukli
 
 


Kata,
igen, szerintem ezért érzed még olyan gyengén a rugdosásokat. Pumuklival együtt nekünk is a mellső falon van, ezért is éreztük szerintem később a mozgolódást. Tehát lassan te is érezni fogod. Remélem a dokinál minden rendben lesz. Mivel nem hánytál, biztos, hogy nem lesz gond a cukros lötyivel. Én minden reggel mentem hányni, így nem is csodálkoztam, hogy kijött belőlem. Belőled biztos nem fog.

Pumukli,
lehet benne valami, hogy integet. Nekem elsőre az ugrott be, hogy tiszteleg. Kép
Ugye, hogy ugye. Én is 20-21 hét körül érzetem egyre jobban a rugdosásokat. Bár pár eddig csak 1x érezte, mert amikor ő ráteszi a kezét a hasamra, akkor mindig abbahagyja a kismanó. Kép

Eszty
eszty
 
 


Sziasztok!

Brigi,
Nem akarlak ijesztgetni, de ha nem múlt el a viszketésed, SOS hívd fel a dokid!!!!!!
Van olyan terhességgel összefüggő veseprobléma aminek ez a tipikus tünete. Remélem csak ártatlan dolog az egész és semmi gond, de ne kockáztass!!!!

Kata,
Nemrég olvastam valamelyik terhességi könyvben a melső falon tapadó lepényről és megemlítették, hogy az Anyuka ebben az esetben később és gyengébben érzi a magzatmozgásokat.

Tudom, hogy korai, de már annyira várom, hogy én is érezzem Ficánka mocorgását!

Pumukli,
Fantasztikusan jó ez a kép a kisfiadról. Tényleg olyan, mintha integetne nektek.

Andi,
Nem szabad ennyire elkeseredni. Tudom, én könnyen beszélek; de gondolj arra, hogy Lili és a párod ott vannak neked és Ők sokkal fontosabbak az anyagiaknál. Őket nem tudod pótolni, de a vagyon idővel szép lassan pótolható. Erre gondolj és fel a fejjel!!!

Kitty,
Megigérem, hogy AFP és UH ügyben majd megírom az újabb fejleményeket.

Mindenkinek köszi a sok segítséget, véleményt AFP ügyben.
A témát illetően már csak azt nem értem miért nézik még mindig, ha ennyire pontatlan. Állítólag tőlünk nyugatra már rég nem foglalkoznak vele.

Nálunk úgy tünik minden rendben, csak mivel építkezünk egyfolytában "népvándorlás" van a lakásban, munkások jönnek-mennek én pedig ezért nem tudok itthonról kimozdulni és ezt egyre nehezebben viselem. Itt lenne az alkalom, hogy végre megírjam a régóta halogatott diplomamunkám, de félelmetes, hogy mennyire nem fog az agyam. Egyedül vagyok ezzel a "tünettel"?

Üdv:
Humi
humi
 
 


Sziasztok!Kép

Ma végre jobb kedvem van, felcsillant egy ksi reménysugár, hogy talán mégse veszett el mindenünk és pereskedni se kell évekig, majd meglátjuk, hogyan alakulnak tovább a dolgaink, reménykedem, mást nem tehetek...

Túlvagyunk Szilvussal a terheléses vizsgálaton, ki lehet bírni a dupla vérvételt és egy szerencse folytán megúsztam a cukorszirupot!!!!Kép Az orvoosm ugyanis azt írt fel receptre és tényleg ki is akartam váltani ott a rendelőben a gyógyszertárban, már elhatároztam magam, hogy egyszer kibírom, habár próbálkoztam azzal, hogy nem lehetne-e ezt kiváltani 2 zsemlével és tejjel, mint amit Szilvusnak is elrendelt az ő dokija, de az első "vércsapolóm" azt mondta, hogy ha a dokim azt rendelte el, akkor nincs mese... Így aztán leballagtunk a gógyzsertárba kiváltani, de láss csodát, a patika zárva volt műszaki okok miatt, nem indult be a számítógépes rendszerük, így ki se nyitottak...Kép

Így aztán kénytelen voltam venni 2 zsemlét és 2 dl tejet...Kép
Üldögéltünk ott 2 órát, megvettük a Kismama legújabb számát (Pumukli, elolvastuk a MÁV kórházról szóló cikket is, tényleg jókat írtak róla!) és találtunk egy szuper babakocsit, ami mindkettőnknek tetszett és nagyon baráti akciós áron van (Brevi típus, 25.990 Ft-ért; lehet, hogy nem csodakocsi és nem tud ezer funkciót, de a célnak tökéletesen megfelel).

2 óra elteltével újból bementünk, újabb csapolás, majd mehettünk hazafelé, eredmény 2 nap múlva az orvosnál.

Pedig még citromlevet is vittem, úgy felkészültem!!!Kép

Pumukli!Kép
nagyon örülök, hogy már érzed a baba mozgását, jósnő ugyan nem vagyok, de ez várható volt, csak türelmesnek kellett lenni...

Humi!
Köszönöm a biztatást, igazad van, hogy mi együtt mindennél fontosabbak vagyunk, csak pont azért idegeskdtem talán többet is, mert már nemcsak ketten vagyunk/leszünk. De reméljük a legjobbakat!
ha ti is építkeztek, akkor nem kell mondani, hogy nem egyszerű dologba fogott az ember...

KÉRDÉS: tudja esetleg valaki, hogy a gyerek után járó plusz 2 nap pótszabadságot igénybe vehetem-e a gyerek születése ELŐTT, vagyis ha most januárban kiveszem előre a teljes évi rendes szabimat. A neten csak annyit találtam, hogy a "gyermek születésének évétől" jár/vehető igénybe...Nos, akkor jár előtte vagy nem jár?

Szép napot!
Andi
24+2
bagandre
 
 


Sziasztok!

Mellső fali lepényesek! Hát én ezzel a magzatmozgással teljesen kiidegelem magam. Ugye nekem is mellső falon van, ami kezdetben mélyen volt, de mostanra jó helyre került. Én is csak a 20. héten kezdtem el érezni valami halvány mocorgást. Most a 30. töltöttem, de most sem érzek túl nagy mozgást. Néha egy kicsit jobban mozog-akkor örülök és megnyugszom- néha meg napokig alig-alig valami, akkor is főleg befelé rugdos. Eddiog csak párszor volt olyan, hogy láttam, hogykidudorodik a hasam itt-ott. Teljes kétségbeesésében vagyok.
Ma voltam tanácsadáson, UH-n minden rendben volt, állítólag mozgott is, szívhang ok, de amikor a doki tette a hasamra a kezét, semmi. Kaptam magzatmozgást számoló papírt, du. 5-től fél 10-ig 10-et kell mozdulnia minden nap. Hát nem tudom. Ugye rendben van minden?
Humi!
Hol , melyik könyvben olvastál a mellső fali lepényről, meg a kisebb mozgásról? Ez igaz a 30. hétre is? Mit írnak?

Kitty
kitty123
 
 


Sziasztok!

HÁt Kitty, nem irígyellek, aztán lehet, hogy rám is ez a sors vár. ÉN már most is idegeskedem, mert alig-alig érezek valamit. Majd szétnézek én is ilyen kismamis könyvekben, hátha találok valamit, ha találtam, akkor holnap megírom.
És a doki mondott valamit erre?

Kata
katca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: