Új privát üzeneted érkezett!

Jónapot!

Muki,
nagyon jók a képek és lizi nagyonügyes csajszi, gratula! A havat pedig kérjük szépen idetolni, nekme csak a jég vakarás jutott reggel az utóról hó már nincs!Kép

Juc,
borleves jól hangzik, lehet hogy én is kipróbálom, köszönjük!! mi mennénk találkozóra, mindenképpen, de szerintem apa nélkül, mert ő előző éjjel fog hazajönni, engem a parkolás érdekel, hogy lehet ott valahol? Esetleg a Böszörményin? Ha valaki igényt tart rá szívesen elviszem majd, mert mi átmegyünk az egész városon!

Babus,
csak így tovább, reméljük beáll Kristóf is a délutáni alvásra! mi egy háttámlás bobot kapunk a keresztanyáméktól a KIKÁ-ban néztem ki 4000 forint marha profi!

Csajok ez a wiw marha jó, annyi embert találtam már egy hét alatt, és még egy csomó függőben, nagyon élvezem!!

Képzeljétek tegnap felhívtam a konzulátust, minden sz@rról kell igazolás, fénykép, erkölcsi biz, OEP, anyakönyvek, házassági, jövedelem, lakás.... persze mindent lefordíttatni, de csak kinti fordítóval lehet, majd mindent kinti közjegyzővel hitelesíttetni, szóval el is ment a kedvem a kinti élettől!
Msot nem érdekel a dolog, mert van egy csomó minden, legfeljebb majd január első hetében elmegyünk Marcival szobrozni a papírokért vagy nem megyünk!

SZép napot, ma végre nincs hideg, lehet csavargoni!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hahó!

Andi, Tamesz, küldtem mailt. Majd este jövök még.

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Juc,
Ezer köszönet a receptért, jól hangzik, biztos fincsi is.

Mukika,
Nagyon aranyos Lizi, főként az alvós kép tetszik Kép.

Nálunk is hullt a hó, voltunk is kinnt Ákossal, nagyon tetszett neki. Sajnos a szánkót még nálunk is pontra kell tenni, úgyhogy azt még nem próbáltuk ki.

Én is felteszek egy pár képet:
Gyí te fakó, gyí te ló:
Kép
Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 

 
 

SziasztokKép

Muki, Nyuszkó
Nagyon édik a fiúk, lányokKép


Muki
Irigyellek a hóért, nálunk tegnap alig esett 1 órát, persze semmi se maradt meg belőle.
Most is szélvihar tombol és zuhog az esőKép
Nálunk tuti nem lesz már sose hóKép


Nyuszkó
Engem is letegeznek mindenholKép Úúúgy utálom!


Az előbb irtózatosat esett Kristóf. Állásból elvágódott hanyatt, a parkettára. A feje akkorát koppant, hogy Apuci a másik szobában meghallotta. Pedig itt voltam tőle pár lépésre, de nem figyeltem rá. És a habtapi szőnyeg is alatta volt, csak épp pont a buksija esett mellé. Jaj, nagyon remélem semmi baja nem lesz. Tudom, hogy minden gyerek sokat esik, és mégis túlélik, de én akkor is túlkombinálom a dolgokat (foglalkozási ártalom), hogy megrepedt a koponyacsontja, bevérzik az agya, ez ugye csak majd pár óra múlva produkál tüneteket...jajj, nem is folytatom. Ez tuti hülyeség, hisz akkor alig lenne ember a földön, mert mindenki meghalt volna kiskorában.


Sajna most csak ennyire futotta, rögtön érkeznek a fiük pancsibólKép

Ja, még annyit, nagyon remélem más apukák is jönnek a talira. Különben Apucim nagyon fog szenvedni.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Hali!

Babus, ne aggódj, biztos nem lesz semmi baja Kristófnak! Kép

Jók a képek! Muki, de szép nagy hó van nálatok! Most itt is esik, remélem, reggelre meglátszik. Nekünk még nincs is szánkónk egyáltalán. MOndjuk itt a városban nem is igen lehetne szánkózni. Igaz, a Normafa nincs is annyira messze innen.

Ma próbáltam cipőt venni Marcinak, de nem jártam sikerrel. Kép Egyszerűen nem tudom rá föladni a cipőket, többet is próbáltunk, amibe bele se ment a lába... Amibe meg belement, abban tök sok hely maradt elöl, viszont hátul nem tudtam úgy bedugni az ujjamat, ahogy írtátok... Most akkor hogy van ez? Kép

Ja, és képzeljétek: ma Marci megijedt a vasalótól, ordítva menekült előle... Kép Talán látszik ebből, milyen gyakran szoktam használni... Kép Kép Kép A jó háziasszony...

Sziasztok, jó éjt!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóestét!

Juc,
köszi a címet, megkatam a mailt, igen ma dolgos napom volt!

Most próbalaltatás van, itt van anyósom és próbálja Marcit elaltatni, ettől függ, hogy megyek-e apával hétfőn vagy sem!

Nálunk Maci is tart a vasalótól, vagyis inkább a gőzétől, de ő sajnos kapaszkodik a deszkába, így nem tudok csak akkor vasalni ha már alszik, vagy ha apa szórakoztatja! Én sajnos hetente látom a vasalót apa ingei miatt!Kép

Cipő:
MArci sem mindig hagyja hogy felhúzzam a cipőt, akkor kell valami játék a kezébe és akkor nem feszíti a lábát. Én egyébként kivettem a talpbetétet a cipőből és hozzámértem a lábához kb 1 cm-rel nagyobb a téli cipője, így remélem kitart! Az ujjamat én sem tuom bedugni, mert magasszárú cpő, így lehetetlen!Kép

Jelentem nálunk esik a hó, hatalmas pelyhekben!

Babus,
nyugi, ügyesen tudnak ők esni!!!

Nyuszko,
nagoyn jók a képek, és szereti Ákos a hintalovat?

NA bőgés van, mennem kell! Szép estét!
tamesz, és holnap péntek, jönapa!!!!!!!Kép

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!!!
Juc!!!Megkaptam az emailedet majd holnap válaszolok most inkább berakok pár képet!!!

KépKíra a nagy segitség!!!

KépÉnekesnő lesz!!

KépIgy tudunk ám már egyedül menni!!

KépApa és fia!!

KépAz új polcot olyan jó lepakolni!!

Hát egyenlöre ennyí,majd holnap jővők!!!
Jó éjt mindenkinek!!!
Andí
Vendég
 


Sziasztok, én is rakok föl két képet, hogy ne maradjak le... Kép

Kép


Kép

Szép napot!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


SziasztokKép

Andi, Juc
Nagyon arik a gyerkőcökKép

Cipővásárlás nálunk is problémás, mert olyan kis duci lába van Kristófnak, egy cipőboltban azt mondták, hogy torkos a bokája, én így még sose hallottam, na mindegy, szóval csak olyan cipőbe fér be a lába, amit nagyon ki lehet fűzni vagy nyitni, ilyen cipőt pedig nagyon ritkán találok.

Vasalás nálunk se túl gyakori, így attól nem tud megijedni Kristóf, a hajszárítótól, porszívótól és minden más zúgós műszaki cikktől viszont iszonyú bőgést levág.

Ja, és kibújt az 5.fogunkKép Szépen titokban, észre se vettem, hogy nő, most is csak véletlenül vettem észre, miközben nevetett. Mégcsak hisztisebb se volt, mint egyébként.

Egyébként a nappali alvásunk megint pokol. Reggel 7 óta összesen 30 percet aludt. Délután másfél órát küzdöttem a bealtatással. Megivott egy rakat teát, ringattam, szopiztunk, ettől be is ájult, de amint lecsatlakoztattam ordított. Megpróbáltunk fekve szopizni, de 2 perc múlva kipattantak a szemei.
Most már kész idegroncs vagyok, nem szoktam ilyet csinálni, de most már betettem a járókába és hagy sírjon. Neeeem bírom már tovább. Ez nem normális, hogy 12 órát pörög megállás nélkül és közben szinte semmit nem alszik. Ilyenkor meg már totál balhés, most már az esti fürdetésig itt fog hisztizni.
Sík ideg vagyok, nem csoda hogy már akkor se tudok aludni, amikor pedig elvileg lehetne, pl. éjszaka.
És rögtön hazaér Apucim, előadja, hogy mekkora fárasztó napja volt, fogja magát és beül a kádba 1 órára, én pedig ne panaszkodjak, mert már egy párszor megkaptam tőle, hogy én folyton csak panaszkodom, szedjem már össze magam egy kicsit, elege van, hogy mindig arra jön haza, hogy én fáradt vagyok, meg ideges.
Húú, úgy elmennek egy pár napra a világvégére, egyedül.

Bocsi.

Babus

Kép
babus2005
 
 


Húú, képkavalkád!
Juc, Nyuszko, Andi!
Édik a Manók!

Andi!
Kíra tényleg nem semmi segítség számodra.

Juc!
Tök jóKép Marci, megijedt a vasalótól?! Mármint nem úgy jó, hanem hihetetlen, hogy ezeknek a kicsiknek mik a félelmetes dolgokKép

Tamesz!
Kíváncsi vagyok megy-e a próba altatás.

Babus!
Hát jól kivagy. Nem is tudom mit mondjak. Nem csodálom, hogy hagyod 1 kicsit sírni, csak ugye az a baj, hogy az is idegtépő. Nálunk a mosogatások alkalmával rendszeres szívszaggató ordítás van, hogy vegyem fel. Na, de 1 kézzel hogy a csudába lehet mosogatni.
De tényleg, így, hogy mered majd bevállalni a kistesót? Mikorra is tervezitek?
Egyébként én sem értem, mert azért 1 ekkora gyerkőcnek több alvásra lenne szüksége, nem?
Anyukádékat nem lehetne időnként bevetni, hogy amíg Te elmégy vhova, addig felügyeljék Kristófot? Vagy ez már volt kérdés? Mert időnként egy pár óra sztem hihetetlenül feltöltheti az embert.
Hát csak azt tudom mondani, hogy kitartás, segíteni nem tudokKép

Képzeljétek Apánkunk céges bulin van, Balaton akárhol, remélem nem csajozikKép

Ja, jelentem, a hó frankón elolvadt, de azért addig kitartott, míg Lizinek megmutattam, be is aludt az új látványtól.

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Babus!
Még azt akartam kérdezni, hogy próbáltad már úgy altatni Kristófot, hogy lefekszel vele együtt mondjuk az ágyatokra? Lizi pl csak így alszik el, aztán ha fáradt vagyok alszok vele, amúgy meg ellógok mellőle, csak aztán feszt rohangálok be, nehogy leessen.
És azt is tudni kell, hogy amikor látom, hogy totál álmos Lizi, akkor is van, hogy nem akar megmaradni mellettem. Ilyenkor szabályosan lefogom, és kényszerítem, hogy csicsikáljon mellettem, aztán lehet, hogy 15-ször is útnak akar indulni, akkor én 15-ször visszafogom és előbb-utóbb nyugiban marad. Mondjuk Lizi cumizik is az is segít lenyugodnia. Meg egyébként ezt a barátnőm is mondta, mármint a lefogós dolgot, mert a gyerek van, hogy annyira pörög, hogy nem bír leállni.

És az miért volt, hogy a fekve szopinál kipattant a szeme?

Na, most össze-vissza cikázok. Én értem, hogy éjszaka jól alszik, de azért nem hiszem, el, hogy mondjuk 4-5 óra ébrenlét után nem fárad el. Márpedig elfárad, mert ugye mondod, hogy nyűglődik már ilyen tájt.
Nemtom vhogy csak ki kéne találni, hogy hogy alszik el, de tudom már 1000 dolgot próbáltál, úgyhogy csak a számat jártatom..., ne haragudj!

Megint csak kitartás!

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok,

Babus,
Tényleg idegtépő mikor minden erőlködés ellenére nincs eredménye az altatásnak. Nálunk is elő szokott fordulni, de olyankor mindig van valami magyarázat, pl. bujik a foga vagy fáj valamilye. Nem lehet, hogy Kristófnak is emiatt nem sikerül elaludni? Próbáltál valami csodaszert bevetni? Nem tudom nálatok van-e Calgel? Ez egyfajta gél, amivel a foghúst kell bekenni. Vagy van a Tantum Verde (ez lehet, hogy csak helyi gyártmány), ez egy zöld színű gyógynövénykívonat, ami nagyon jól enyhítí a gyulladásos fájdalmakat.

Tamesz,
Hát a hintaló tulajdonképpen inkább addig tetszett Ákosnak, amíg haza nem hoztuk Kép. A barátnőm adta kölcsön és mikor ott voltunk náluk, nem is akart leszállni róla úgy odavolt érte. Mondjuk itthon is játszik vele, de nem akar felülni rá, csak tologatja Kép.

Juc,
A cipővásárral kapcsolatosan: miután belekerül a Marci lába a cipőbe, told egy picit előre benne, és így az az üres rész, amit elől éreztél, hogy megvan, az hátra kerül. Akkor befér az ujjad. Persze, mint ahogy azt Tamesz is írta csizma vagy bakancs esetén nem ezt nem lehet bevetni Kép. De lemérheted a lábát egy pálcára, és azt próbáld majd betenni a cipőbe. Akkor meg őt sem kínozod meg. Nagyon aranyos a kis huncut manód.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Köszi a cipős válaszokat, lehet, hogy Marci lába is torkos vagy hogy írta Babus. Kép Babus, te végül milyen márkájú cipőt találtál, amibe belefért Kristóf lába?

Andi, tök jók a képek! Kíra nagyon helyes nagylány!

Tamesz, hogy sikerült a próbaaltatás? Mész jövő héten Horváto.-ba?

Babus, tényleg próbálj néha egy kis segítséget szerezni (szüleid, barátnők stb.), mert nagyon fárasztó lehet az egész napos pörgés... Ha nem is tudsz olyankor aludni, de vonulj félre, olvass, netezz Kép, vagy még jobb, menj el sétálni, vásárolni (mármint magadnak vmit, nem cipekedésre gondoltam Kép). Délután, amikor a férjed hazajön, nem tudsz elszabadulni egy kicsit? Nálunk ez vált be. Ha nagyon kiborulok az egész napos műsortól, akkor késő délutánra elkéredzkedem Kép egy kicsit csavarogni.

Muki, nálunk ez a lefogós módszer már nem válik be, régen, újszülöttkorában, amikor ide-oda kalimpált és attól megijedt, akkor úgy altattuk ölben, hogy fogtuk a kezét-lábát, de most csak jobban behergeli magát tőle, ha meg akarom fogni.

Na, jó éjt, csajok, meg jó hétvégét!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Jól elkiabáltam Adri szuper alvásást. Kép 1 hete őt is altatni kell, még délután is. Jobban van, de még taknyos egy picit.

Nagyon jók a képek csajok.

Babus
Egy picit elmaradtam: Boldog szülinapot! így utólag.
Lehet kapni fejvédőt az esésekhez Kép, apa folyamatosan azt magyarázza, hogy ilyet akar venni Adrinak, én meg, hogy ne vegyünk Kép
Adrinak is már 4 foga van. Hol jött ki Kristófnak a 5.?
Megint meg kell, hogy nyugtassalak, apa nálunk is hasonlóan viselkedik, viselkedne, de nem hagyom. Sokszor szócsatázom vele ilyeneken. Állítom ilyen vastag könyveket még életében nem olvasott (a kádban is), mint mióta Adri megszületett. A WC-n való olvasásra is csak azóta szokott rá. Ma sincs este és holnap is koncertezni fog. És persze ilyenkor éjszaka jön, fáradtan, és másnap aludni akar. Ennyi hobbija még életében nem volt. Heti két próba, számítógépes játékok, weboldal szerkesztés, házi stúdiózás természetesen az is a számítógépen. És közben nekem mondja, hogy állandóan netezek. Na erre közöltem, ha ezt tényleg komolyan mondja, akkor januártól lemondom a netet, aztán meglátjuk, kinek mi a fontos... Állandóan aludna, pihenne, nem zudom miben fárad ki ennyire. Mindig is nagy alvó volt, de amikor terhes voltam én is és a család is megmondtuk neki, ha megszületett Adri erről mondjon le. Na gondolhatjátok. Sajnos be kell vallanom olyan, mint aki "menekülne itthonról", csak hogy mással foglalkozhasson, ne velünk. Úgy látszik nagy fába végta a fejszéjét, de ezt nem akarja belátni. A múltkor délután ő volt Adrival, mert cégügyben ügyvédhez kellett mennem. Közölte hogy ő most milyen fsza gyerek, mert egy fél napot ő volt Adrival, ne szóljak egy szót sem. Aztán ledöbbent, amikor mondtam, hogy az a fél nap max 3 óra volt Kép Na én is kidühöngtem magam. Anyu azt mondja lehet még fiatal (26). Lesz majd ő is 30 Kép Én nem hagyom magam, mivel időnként ő eteti, öltözteti, még a Corába is elküldöm Adrival vásárolni, belátja néha, hogy igazam van. Olyankor pl. kiporszívózikKép Fel a fejjel! Én is szeretnék mihamarabb 2. gyereket, de tuti előtte leülök apával, hogy jól gondolja meg, mert egyedül én nem csinálom.
Elringatni sem tudod Kristófot hintaszékben, hordozóban? Nálunk ez beválik, még ha egy kis ideig fészkelődik, játszik, de bealszik. A hintaszékben is az ölemben sokszor gagyarászik, felnéz, kapálózik, de egy idő után becsukja a szemét, szoktam neki énekelni, vagy csak simán sssusogni. És csak akkor rakom be az ágyába, ha teljesen elaludt.
Nekem mákom van, mert imádja a szomszédokat szinte minden nap 18-20ig ott van, addig van időm magamra, sőt van amikor apa is átmegy, így végre teljesen egyedül lehetek Kép Neked nincs ilyen ismerősöd, barátnőd?

Juc
Én is bejelentkezem a talira. Majd mondjátok meg, hogy akkor most délelött vagy délután. Én a délutánra szavazok. Apa még gondolkodik, de lehet hogy jön ő is. Adri imádja a zajos dolgokat, régen mindig a járóka mellett vasaltam, úgy aludt el, szerintem azt hiszi róla, hogy egy sárkány Kép A porszívó a mindene, követi, mostmár az orrszívót is kezdi csípni kis túlzással. Mindig megmutatom neki, hogy mi az, a kezébe adom, az elején még tartja is az orrát, meg a végén is megmutatom, hogy milyen ügyi volt és hogy ez milyen jó dolog, mert így sokkal jobban kap levegőt.

Andi
Milyen ügyes Miron, nahát... De jó, hogy van babysittered!

Muki
A következő gyerekemet én is cumiztatni fogom. Alig vártam, hogy elkezdje az ujját szopni Adri, hogy meg tudja magát valamivel nyugtatni. kb 8 különféle cumija van, de egyik sem kellett, öklendezett tőlük, meg hányt is, nem kezdtük elég korán a szoktatást.

Tamesz
Mi is wiw függők lettünk Kép Alakul a következő osztálytalákozóm Kép Hogy ment az altatás? Én csak napközben tudom itthagyni Adrit, akkor sem mindegy, kire. Este mással nem eszik, alszik el. Napközben anyukámmal tök jól el van, ebédel, uzsonnázik vele, eddig szuperül aludt is, kivéve a héten. Pedig ringatta, itatta, etette, 15után dőlt csak ki.

Jó éjt!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Még valami:

Babus
Próbáltál mát homeos golyókat adni Kristófnak? Pl rakj a teájába 1/2 Sedatifot, vagy egy Viburcol kúpot (azt ne a teába Kép).

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Na apa tegnap este megérkezett.

Altatás:
1 óra alatt sikerült, úgyhogy úgy néz ki lelépünk apával hétvőn és szerda délután rohanunk vissza. Nagoyn fog hiányozni, de mindenképpen szeretném látni a lakást és a körülményeket, és MArcit nem szeretném nyúzni-húzni 2*5 órát autóztatni. SZóval nehéz a döntés, de most kipróbáljuk.

Flames,
hát egy bő hét alatt már 82 ismerősre rátaláltam a wiwen, szóvl nagyon jó, és beidnult a levelezés is, jó lesz ez nekem a magányos zágrábi napokon!Kép

Babus,
nem tudok semmi módszert ajánlatni, csak annyit, hogy kitartás!

Kistesó,
tegnap este voltunk Marcival dokinál, megnézte a labort és a cukor vizsgálatot, azt mondta hogy jók az eredmények, ha akarjuk akkor jöhet a kistesó, csak jó lenne a szoptatást abbahagyni előtte. Na msot ez a nagy dilemma, hogy mit csináljak, eddig azért küzdöttem, hogy legyen, msot meg hogy ne? Tiszta hülye vagyok! SZóval azért javasolta, mert akkor jobb minőségű pete tud érni ha már nem szoptatok, így kisebb a vetélési kockázat (lásd előéletünk). SZóval elgondolkodtató. Írattam fel vele gyógyszert is, de elég brutális mellékhatásai vannak, szóval nem tudom beszedjem-e vagy sem. Majd megkérdezem a gyerekorvost, hogy hogyan elhetne homeós bogyókkal inkább elapasztani, vagy várunk még egy kicsit hátha Marci magától leszokik?!

Juc,
nagoyn jók a képek, az etetőszékes különösen aranyos! Már nagoyn várjuk a találkozót!

Andi,
NAgoyn szépek a gyerekek, hát egy nagyobb gyerkőc úgy látom már komoly segítség. Most kicsit elgondolkoztam, hogy két picivel hogy bírnám a doglokat, mert nekünk segítség egy szál sem 100 km körzeten belül!

Cipő,
Marcinak is dagi a lába, torkos, vagy magas a rüsztje, kinek hogy tetszik, de a siestából találtam neki fűzős bakancsot és a héten már nagyon ügyesen hagyta is hogy ráadjam, nem szívatott!Kép Egyébként és siesta márkaboltban voltam, de a héten vettem magamnak is egy cipőt az Ecseri templom melletti nagykerben és ott voltak siesta gyerekcipők is 9.999,- egységáron illetve szandi 4000 körül, na erre nem emlékszem pontosan!

Takonykór engem is elért, most próbálom kúráűlni magam, kevés sikerrel!
Kellemes hétvégét,most képezgetni fogunk, a dédinek megcsináljuk a MArci albumot!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!!!
Mi az a wíw???Lehet hogy analfabéta vagyok,de fogalmam síncs,de olyan izgalmasnak tünik!!!Kép
Miron is rosszul alszik el esténként,majdnem fél tiz mire végre nyugi van pedig ő már legkésöbb 8-kor aludt általába,nem tudom mi lelte!!
de aztán az egész éjszakát átalussza,ma ís 8-kor kellt,aztán meg aludt délelött1/2 11-töl 1-ig,és délután 3-tol 1/2 5-ig.Hát ennyí,sőt még Kíra ís alszik eggyet délután ha nincs ovi!!
Nekünk már a hátso rágo fogak jönnek de még nem bujtak ki ,csak be van püffedve az iny,és íszonyatosan nyálzik!!
Lenne egy kérdésem,hátha valaki jártas tb ügyekbe!!!!Szoval az én drága őcsíkém focizás közbe kiforditotta a térdét,meg szallagszakadása ís van,aztán most meg kéne müteni,igen ám csakhogy életébe nem volt bejelentett munkahelye nem volt utána tb fizetve!!!Szerintetek???Van valami kiut???Mondjuk anyu nevére mehet az egész???
Ráadásul kezelésekre is jár,gondolom az se ingyen van ha nincs tb fizetve!!!
Na,várom az őtleteteket!!!
Elöre ís köszi!!
Szép hétvégét mindenkinek!!!
AndiKép
Vendég
 


Halihó!

Látom, mindenki karácsonyi ajándékokat csomagol... Kép Megvan már a fátok? Mi ma vettük meg.

wiw (vagyis iwiw): aki még nem tudja, ez egy olyan weboldal, ahol barátokat, ismerősöket lehet megkeresni, név, város, iskola stb. alapján. Nagyon jópofa, pláne hogy mostanában megújult, és lehet képeket is fölrakni, vannak fórumok, apróhirdetések.És így már Flames-nek is tetszik... Kép Andi, küldtem neked egy meghívót, mert csak azzal lehet regisztrálni. Kép Tamesz, nem semmi, egy hét alatt nyolcvanvalahány ismerős!!! Kép Kép Nekem elég sok ismerősöm van rajta, de annak legalább a fele volt tanítványom vagy más diák a suliból, ahol tanítottam...

Tamesz, ez tényleg így van, hogy nem szoptathatsz, ha újra babát szeretnél? De furcsa! Kép A barátnőm simán szoptat még (9 hónapos a kisfia), közben meg már 3 hónapos terhes. Neki azt mondta az orvos, hogy nyugodtan szoptasson, amíg van teje. Igaz, kevesebb lett, kell mellé pótlás, de nem mondta az orvos, hogy hagyja abba. Hát az tök nehéz lehet, direkt elapasztani, én csak a másik végletet ismerem... Kép

Andi, sajna nincs ötletem tb-ügyben. Kép

Na, szép estét mindenkinek!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,
tb...lehet hogy hulyeseget irok, de kicsit homalyosan emlekszek, valaki volt hasonlo helyzetben, mintha azt mondtak volna...az edesanyja utan alanyi jogon megkaphatja?Szinten nem volt bejelentve, semmi tb. Nem biztos.
En ugy tudom, legujabban lehet varandosan szoptatani, ha elotte nem volt veteles, nem okoz gorcsoket, stb. Amig nalunk szopik a baba, addig nem gondolunk a testverre, mert nekem volt sok gorcsoles, osszehuzodas.
Szep estet.
Rahel
rahel
 
 


Hali!

Andi
TB: Ha nem nappali tagozatos tanuló, (nem nyugdíjas) aki automatikusan biztosított a tanulmányi időre, nincs sehol jövedelme, akkor a megoldás: ha közvetlen családtag - akivel egy háztartásban él(egy bejelentett cím a szigazolványukban) - a Teve u. 1-3. Eü. Pénztárban bejelentheti, mint eltartott családtagot. Mind a kettőjüknek alá kell írni a nyomtatványt, be kell mutatni a személyi igazolványukat. Már régen meg tehették volna, javaslom minél előbb, mert az Egészségbiztosítási Pénztár akár 5 évre visszamenőleg is megküldheti a számlát. Vagy próbálják meg visszamenőlegesen bejelenteni valahova legalább minimálbérre. Nem tudom mikor történt a baleset, de minél előbb intézkedni kéne.

Tamesz
82, az nem semmi Kép A szopi terhesen dolgot én is így hallottam. A rokonomnak, akinek rengeteg tejcije van először elment a baba, aztán csökkentette a szopizást, mert nagyon nem tudott leállni a szopiról a fia, 3 éves és még mindig a kishugival együtt szopizik. Kép Ugyanaz az apasztó mint a termelő homeos bogyó, csak nagyobb adagban. Én megvárom, míg Adri 1 éves lesz, aztán szépen leállunk róla, szerintem nem lesz nehéz, nem egy óriási cici függő. Utána jöhet az öcsi/hugi. Bár én is egyre jobban ingadozom, hogy Adri egyre jobban lefoglal, csak azzal nyugtatom magam, hogy 2 évesen már sokkal önállóbb lesz.

Juc
Meg van a fenyő, normand gyökeres. Igen így tényleg sokkal jobb a wiw Kép Én nem kaptam mailt, hol lesz a babatali Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Halihó!

Flames, mail ment, bocsi, hogy eddig nem írtam! Kép

Babus, írd meg te is az e-mail-címedet, és akkor neked is elküldöm a címünket!

Mások nem jönnének a talira? Dunakeszi lányok??? Kép

Jó éjt!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!!!
Köszi Flames a segitséget,zavarom őt minél elöbb a Teve utcába!!!Egyébként,annyíra nem gáz mert a fönöke minden költséget állna azt mondta,tehát valamilyen szinten normális!!de azért jobb lenne ha bejelentené!!!Dehát az öcsém már 28 éves van agya,én nem tudok helyette gondolkodni,pedig már annyíszor mondtuk ezt az anyuval neki!!!
Azért köszi szépen,most rohanok mert fő az ebédem!!!
Szép napot mindenkinek!!!
Andi

Kép Kép
Vendég
 


Nem engedte berakni a főzős képemet!!!Azért is megprobálom mégegyszer!!!Hol vagytok???Wíw-eztek???Vagy ajándékot csomagoltok???Az még rám is vár!!
Sziasztok AndiKép
Vendég
 


Sziasztok,

Én is megvagyok, valahogy sikerült befejezni a fordítást, úgyhogy most már kissé felszusszanhatok én is.
Tegnap voltunk céges évvégi bulin, kicsit sikerült kikapcsolódni, de sajnos a helyzet az, hogy túl nagy elvárásaim voltak ezzel a bulival szemben, mivel már rég nem voltam sehol, így csalódott vagyok. Nem sikerült túl jól Kép.

Ákos viszont jól bírta anyummal, igaz hazaléptünk és én fektettem le a kis lurkót.

A karácsonyfát mi is megvettük már, nálunk nincs túl bő választék, csak ezüst meg rókafenyőt lehet kapni. Mi ezüstfenyőt vettünk, az tartósabb és szebb.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik, továbbra sem nagy a forgalom itt... Kép Mi is egész nap úton voltunk, még pár ajándékot beszerezni. Meg csomagolok ezerrel.

Ti mikor és mit főztök szentestére? Tudom, már volt téma, de egyre aktuálisabb. Kép Mikor csináljátok meg, hogy legyen idő a fát is feldíszíteni, magatokat kicsinosítani, és ne őrült rohanással essetek be a fa alá? Félek, hogy velem ez lesz... Kép

Nyuszko, sajnálom, hogy nem sikerült túl jól a buli. Kép

Jó estét!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Juc!
Mi mennénk a talira. Azt még úgye nem beszéltétek meg, hogy de vagy du lenne?

Nekünk meg van a fánk már, ezüst fenyőt vettünk, az illata nagyon szuper. Most este fel is diszítettük, mert pénteken már elutazunk és nem tudtuk volna feldiszíteni mikor, de nálunk ez már úgymond "hagyomány", hogy mindig előbb diszítjük, mert karácsonykor nem leszünk itthon.
Mondjuk épp beszéltük a férjemmel, hogy jövőre már nem fogjuk előbb feldiszíteni, mert akkor talán már Szonja jobban felfogja.

Szenteste nálunk halászlé lesz tésztával, valamint őszibarackos csirkemell, saláták és sütemények. Karácsony első napján húsleves, töltött káposzta és persze mindig marad az előző napról. Karácsony másnapján pedig kolbászhússal töltött dagadó valamilyen körettel.

Ezeket persze Anyukám csinálja majdnem mind, én kuktáskodni fogok mellette, és bevállaltam pár süteményt, amit itthon fogok megsütni még csütörtökön, remélem azért finomak lesznek még szombaton is. Muffint sütök és almás linzertortát.

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Az előbb írtam egy csomót és elszállt.

Juc!
Mi mennénk a talira, de az úgye még nem beszéltéttek meg, hogy délelőtt vagy délután lesz?

Nekünk már meg van a fánk, ezüst fenyőt vettünk. Most este fel is diszítettük, mert pénteken már hazautazunk és nem lenne időnk mikor. Szerintem nagyon szép lett. Amúgy mi minden évben előbb diszítjük a fát itthon, mert karácsonyra hazautazunk, úgyhogy szinte ez már "hagyomány". De azért éppen azt beszéltük a férjemmel, hogy jövőre már nem fogjuk előbb felállítani, mert talán akkor Szonját jobban fogja érdekelni, mint most. Azért most is megcsodálta, de szegénby olyan fáradt volt már mire mi elkészültünk, hogy alig látott ki a fejéből, már a második napja csak fél órát aludt napközben és estére tiszta hulla volt. Nem tudom mi ütött belé lehet, hogy valami front van.

Szenteste nálunk halászlé szokott lenni tésztával, és most lesz még őszibarackos csirkemell rizzsel, és persze sütemények. Karácsony első napján húsleves és töltött káposzta lesz, másnap pedig kolbászhússal töltött dagadó.
Ezeket a kajákat Anyukám csinálja, én segédkezem mellette, csak pár sütemény sütését vállaltam be, remélem jól fognak sikerülni.

Nyuszko, én is sajnálom, hogy nem sikerült jól a buli. Kb. 2 hónapja én is voltam kollégáimmal lakásavatón, de nem éreztem jól magam. Én mindig arra gondoltam, hogy mi lehet itthon és szinte egy percre se kikapcsolni erről.

Csilla
bogacsi
 
 


Bocsánat.
Mégis csak elment az első is. Lehet, hogy én bénáztam?
bogacsi
 
 


Rakok fel egy pár képet, ha sikerül.

Kép

Kép

Kép
bogacsi
 
 


Hahó!

Bogacsi, nagyon aranyosak a képek! Kép

Jó, hogy jöttök a talira! Kép Küldöm a címünket emailben! Azt még nem tudjuk, délelőtt vagy délután lesz, többiek, mire szavaztok? Nekünk mindegy, napirend úgyis borul Kép, szerintem a délelőtt azért jobb, mert akkor tovább tarthat Kép , meg akkor még ált. vidámabbak a gyerkőcök, meg még nincs sötét.

Na, úgy néz ki, kitaláltam a karácsonyi menüt: a borleves után aszalt szilvás csirkemell lesz, a neten találtam receptet. 25-én ebédre anyukámék jönnek, akkor húsleves lesz (azt én főzöm) meg székelykáposzta (azt anyukám), délután nagycsalád jön (sütik, pogik, bejgli, de én ebből csak mézeskalácsot csinálok), 26-án meg mi megyünk a férjem családjához, oda nem kell főzni semmit.

Buli: hát én biztos nagyon kegyetlen anya vagyok Kép, de én eddig minden kikapcsolódáskor remekül éreztem magam, persze telefonálgattam haza, de mikor mondta a férjem/anyukám, hogy minden oké, akkor megnyugodtam. Legutóbb most szombaton voltam egy jó kis koncerten a barátnőmmel, hát már nagyon rámfért... Kép

Jó éjt!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!!!
Hát én inkább a kora délutánra szavaznék mondjuk kettő kőrül,mert mi spec.délelött szoktunk nagyobbat aludni 1/2 11-től,utána ebédelünk egy jót aztán 4-ig fenn vagyunk!!!de ez lehet hogy csak nálunk van igy,ha nem jó akkor majd megprobálunk alkalmazkodni hozzátok!!!Csak gondoltam leirom a véleményem!!Nagyon kihalt itt minden,ugy látszik mindenki készülődik csa én nem,ugyanis én már készen vagyok.A főzéssel nincs gondom mert 24-én anyuéknál eszünk 25-én pedig a sogornőméknél 26-án pedig maradékot fogunk enni és egy kis húslevest dobok fel!!!Sütni nem tudok,de ezt a problémát pedig a Dédik megoldják!!!Szoval én ennyíre elvagyok kényeztetve,még jó hogy mindenki itt lakik 10 km.-es körzetbe!!
Szilveszterezni viszont mi sem megyünk mert anyukám már novemberbe jelezte a bulizos szándékát,és rajta kivül nem szivesen hagyom itt senkire Míront!!Kira még el lenne akárkivel de Míron nem!!!
Na jo azt hiszem elmegyek fürdeni,mert ma Vészhelyzet van és azt nézni szoktam!!!
Szép estét mindenkinek!!!
Andi
Vendég
 


Hali!

Én is a délutánra szavazok. Csak én inkább későbbre. Adri 13-15ig szokott aludni, elég 20ra hazaérni a fürcsire. Délelőtt későn, 9 körül szokott felkelni. Most gyorsan csak ennyi. Jó készülődést!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


SziasztokKép

Vagyok ám én isKép, csak nálunk a szokásos egész nap nem alvás miatt "kissé" ki vagyok purcanva, írni sincs sok kedvem soha.
A hétvégén új rekordot döntöttünkKép, reggel fél 7-től este 11-ig, igen, jól olvastátok, este 11-ig 30 perc alvástól eltekintve egyhuzamban ébren volt és pörgött Kristóf. Nem részletezem, gondolhatjátok milyen állapotban voltam.
Bár a végén már kínomban röhögtem, pláne amikor ilyen bociszemekkel ült a hatalmas hálózsákjában a szoba közepén:
Kép


Tali:
Egyelőre még nekünk is jó.
Juc, monik79@freemail.hu-ra küldhetsz e-mailt.
Ugye más apukák is lesznek ott, nem csak az enyém? Mert így sincs sok kedve Apucimnak a talihoz, de ha csak ő lesz ott az egyetlen pasi, akkor tuti szenvedni fog.
Időpont nekünk végülis nagyjából mindegy, mi de. kb. 10-11-re már fent tudunk lenni Pesten, de du. max. fél 5 - 5 körül már indulunk haza, hogy fürdetésre hazaérjünk.


Ja, és végre nálunk is esett hó, ma kétszer is voltunk lent szánkózni, nagyon tetszik KristófnakKép, (bár mindkétszer végül elaludt a szánkóban és haza kellett szállítmányozniKép, mert ott bezzeg megy az alvásKép)
íme egy kép róla:
Kép



Ja, még valami, megvan a 6.fogunkKép Jól belehúztunkKép, végül beelőzünk mindenkitKép


Most már pucolok pihizni, már ameddig lehet, mert a kissrác folyton felsír, kb. 2-3 óránként, valószínűleg jön a 7.fogaKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Húúú, úgy látom, ahány gyerek, annyiféle időpont... Kép Kép Kép Hogy lesz így tali? Kép Marci általában 10-től alszik egy kicsit, aztán kb. 3-tól még egy kicsit. Tehát nekünk a 11 körül meg a 4-fél 5 körül a legjobb. Tamesz, Bogacsi? Ti mire szavaztok?

Babus, gratula a sok foghoz! Kép Tényleg jól begyorsított ez a kissrác! Kép

Na, megyek, én is kidőltem, nem könnyű egész nap úgy ajándékokat csinálni meg csomagolni, hogy Marci a lábamon csüng... Kép

Jó éjt!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hát tényleg nincs túl nagy forgalom ittKép
Mondjuk én is csak olvasgattam mostanság, írásra nemigen jutott idő.

Babus!
Örülök, hogy végre havazott nálatok is, ja,és gratula a sok foghoz. Kristóf cuki gyerekKép

Bogacsi!
Szonja nagyon édesKép

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Írjak még egyáltalán???Azért elolvassátok???Na jó!!
Babus!!
Azért minket még nem tudtok fogzásba leelőzni nekünk már 8 van és jőn a hátsó rágofog is,csak ezzel mintha kicsít többet kinlodnánk!!
Nálunk tegnap esett jó nagy hó,amiböl mára latyak lett!!De azért tegnap jót szánkoztunk délelött!!Miron el is aludta Kíra őlébe hazafelé
sajna nem volt nálam fényképező pedig olyan édesen odabújt hozzá!!De amint beértünk a kapun felébredt!!
Na jó nem irok többet,mert az se biztos hogy ezt elolvassa valaki!!
Üdv.mindenkinek!!!
AndiKép
Vendég
 


Hali!

Nem mondtátok, hogy ma nincs Megasztár KépKép
Megint nagyon jók a képek csajok!

Andi
Írjál csak, én is olvasó üzemmódban vagyok. Kár, hogy nem volt nálad gép KépKép A 8 fog tényleg nem semmi.

Babus
Próbáltad már, hogy 1/2 Sedatifot adsz Kristófnak? Hátha lenyugtatja, elaltatja picit. Én már rég kiugrottam volna az ablakon Kép Szerintem a mi apunk is jön. Mondtam neki, hogy lesz közös témájuk: számítógép Kép Csak az a baj, hogy nekünk pont 16 után lenne a jó, vagy ha délelőttre szavaztok, akkor 10,11-től 12,13ig

Juc
Ha már mindenki megírta az időpont óhaját, akkor összegezz és mond meg légyszi, hogy akkor mikor menjünk.

Rólunk: Adri állandóan fel akar állni a TVnél, hogy 2cm-ről nézze, és az a legújabb, hogy huncutul hátranéz, vigyorog és hátradől, várja, hogy elkapjuk. Mi lesz, ha nem leszek mögötte? Hát ezekről sürgősen le kell valahogy szoktatnom. Csak az a baj, hogy alacsony a TV állvány, azt meg nem hagyhatom, hogy hátravágódjon a földre. Ötlet?

Tamesz
Nálatok is elég alacsonyan van a TV, hogy akadályozod, meg, hogy közelről nézze Marci?

Kép
Kép
Kép
Frissítettem Adri babanaplóját és csináltam egy 10 hós albumot is: http://www.babaszoba.hu/services/blog/fuleadriennkorall
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=14851

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Tegnap éjjel hazaértünk 10 után még marcit is összezedtük a keresztanyáméktól, nagyon élvezték ők is és a nagyszülők is a "marcizást".

Élménybeszámoló,
Zágráb nem egy nagy város, hétfőn hajnalban idnultunk és 1/2 11-re már kint is voltunk, ahol tiszta tavasz van, egy szál poláros idő, sütött a nap, hónak nyoma sincs. Már első nap megkaparintottam az autót, mert a háziak nem voltak otthon, így bevittam apát dolgozni én meg csavarogtam, majd ezt így folytattam a köveetkező két napon is, meg végignyaltam a lakást, leltároztam, összeírtam mi mindent kell kivinni, de jó lesz. Két nap alatt sikerült rendesenb efűteni, mert először iszonyúan hideg volt, mert üresen állt és nem fűtötték!

Találkozó,
mi alkalmazkodunk, nekünk nincs röghöz kötött napirendünk, bármikor mehetünk, de apa ki szeretné hagyni!Kép

Szopi,
nem szedtem be a gyógyszert, és hétfő reggeltől nem szopizott Marci, de nem fájt a cickóm, teáht már nem sok lehet, de ma reggel ez volt azt első dolga, hogy kibontotta a hálóingem és rácuppant!
Én ma még "alkotok" és próbálom átgondolni, hogy mit kell még vennem, mármint kaját, mert most kicsit szét van esve az agyam, de holnap mindent be kell szereznem!

Babus, Bogácsi, Flames,
nagyon jók a képek!

Flames,
TV elé rakom a játkos dobozokat!

Most várnak a munkák, majd jelentkezem! Jó készülődést mindenkinek!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Flames,
Jók a képek. Úgy látszik ez a közelről Tvnézés szindróma nagyon elterjedt Kép. Nálunk is folyton ezt műveli Ákos, én eddig azt csináltam, hogy mindannyiszor utána mentem és elcipeltem onnan. Persze újból visszasunnyogott. Végül mindig oda lyukadunk ki, hogy lekapcsolom a TV-t.

Andi,
Nekünk is pont 8 fogunk van, illetve most bujik ki a 8ik, egyelőre csak félig látszik (nálunk is ez egy rágófog, és rettenetesen kínozza).

Babus,
Gratula az új fogacskához, nagyon jó a szánkós kép, látom sikerült feltenni a háttámlátKép. A miénk még sajnos nincs kész.

Bogacsi,
Nagyon aranyos Szonja Kép.

Tamesz,
örülök, hogy minden rendben és, hogy tetszik a lakás.

Később felteszek egy pár képet a céges buliról.

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukkra van időm. Tegnap egész nap az iskolában voltam (karácsonyi ünnepélyek, buli Kép), ahol tanítottam, és anyukám vigyázott a Marcira. Ez volt az első ilyen egész napos alkalom, de nagyon jól bírták mindketten. Kép Marci nagyon jó kisfiú volt, és állítólag amikor anyukám mondta neki, hogy mama, akkor elkezdett integetni, márminthogy elmentem és nem vagyok itthon... Kép

Tamesz, köszi a TV-tippet, eddig nálunk is a kikapcsolás volt a megoldás, de majd kipróbáljuk a játékosdobozt is!

Flames, helyesek a képek! Kép Látom, Adri jó kislány, és szorgalmasan mossa a fogát! Kép

Na, sziasztok, további jó készülődést!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Andi!
Írj nyugodtan, én elolvasomKép

Tamesz!
Örülök, hogy tetszik az új hely. Na, és hogy bírtad Marci nélkül ennyi ideig?(de őszinténKép) A rokonok mit mondtak, Marci, hogy bírta a távollétedet?

Flames!
Látom Adri is komálja a sütőtököt, szép sárga az orra neki isKép

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Szíasztok!!
Látom azért csak be kukkantotok,ugyhogy írok!!Miron most aludt el,Kíra meg a barátnőivel játszik a szobájába igy 3-man egész jól elvannak!!Még holnapra ís beválaltam a csajokat,igy aztán ma késő este lezavarjuk a vásárlást,ha Míron már elalszik!!!Holnap akkor Apa elmegy Míronnal a három csaj remélem ellesz ugy mint ma én pedig utotakaritást és ágynemű huzást tervezek!!!Apa ma volt zárobulin,de már hamar otthon volt mert állitolag lapos volt a hangulat!!Ilyen se volt még a 8 év alatt amiota ítt dolgozik mindig hajnalba jött haza!!!Engem pedig egész egyszerüen nem hivott meg a volt munkahelyem pedig ők is ma tartják!!Kissé szarul esik,ugyhogy az elöbb ettem is egy csokit,hogy nőveljem a boldogság hormonomat!!KépKépKép
A lényeg hogy már apa is csak jővőre megy dolgozni igy legalább egy kicsít én is lazithatok azt hiszem rám fér egy kiados kis masszázs,azzal fogom ünnepek után kezdeni!!
most megyek mert a csajok szomjasak és nem szeretném ha uszna a konyha!!
Szép napot mindenkinek!!!
Ja amugy nálunk ma egésznap szakad a hó!!
Andi

KépKép
Vendég
 


SziasztokKép

Flames
Nagyon jók a képekKép
A mosogépes kép ismerősKép
Ja, meg azon gondolkodtam, hogy jól kifogta egymást a 2 nem éppen mintaapa, majd a babatalin a te párod és az enyém jól kitárgyalja majd, hogy milyen jó dolog is az apaság, csupa pihi, lazítás, a nőknek milyen jó dolguk van otthon, és majd jól megnyugtatják egymást, hogy ez így van rendjén.
Úgyhogy kéne a babatalira egy igazi mintaapa, aki mesélne nekik az apaságról.


Tamesz
Örülök, hogy tetszik az új lakásotokKép


Fogról még annyit, hogy nálunk azért különösen nagy szám ez a 6db fog, mert 9 hónapos koráig egyetleg foga sem volt Kristófnak. Akkor kinőtt az első, utána 1 hónapig semmi, aztán 10 hónaposan belendült és 2 hét alatt további 5 foga nőtt kiKép


Nálunk ma is egész nap havazattKép, megint szánkóztunk egy jótKép
Úúú imádom a havatKép És végre egyszer talán karácsonyunk leszKép Amúgy abszolút semmi karácsonyi hangulatom nincs. Ajándék még mindig alig van. Kristófnak és anyukámnak van. Apucimnak gőzöm nincs mit vegyek, illetve az ő családjának az a "fantasztikus" ötlete támadt megint, mint minden karácsonykor, hogy ők pénzt kérnek. Szerintem ez annyira gáz. A saját anyjának pénzt adni??


Na most már pucolok, mert jönnek a fiúk pancsibólKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!

Babus, annyira irigyellek a hóért. Én úgy imádom, és nálunk délelőtt esett is egy kicsit, de utána az eső elmosta azt a kicsit is, ami volt.

Babus, Flames nagyon jók a képek, aranyosak a picurok rajta.

Tamesz, mesélj milyen volt Marci nélkül pár napot? Első benyomásra tetszik a ház és a környék?

Juc, én beállnék azok táborába, akik a tali időpontjának a délelőttöt szavazzák meg.

Most megyek, mert még nem végeztem a sütéssel, pedig egész nap szinte ezt csinálom, de nem tudtam folyamatosan, mert Szonja mindig jött utánam és a lábamba csimpaszkodott.

Holnap utazunk haza, így én most kívánok mindenkinek

BOLDOG KARÁCSONYT,

teljen az ünnep nagyon boldogan, vidáman és meghitten.

Jó éjszakát!

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan benézek, mert rengeteg dolgom van, most éppen fürdőt kéne súrolnom, de 10 percre otthagytam, mert MArci alszik, és még van egy futásunk a henteshez a megrendelt husikért!

Marci nélkül:
őszintén piszkosul hiányzott, főleg, hogy én egész nap egyedül voltam, mert apa dolgozott, éppen ezért csavarogtam és takarítottam, de nagyon-nagyon hiányzott. Mióta hazajöttünk le nem száll rólam, tegnap este is azzal szórakozott, hogy fel az ölembe két perc nyugi, majd le, két perc múlva vissza, na mindezt százszor. Tegnap éjjel 11-kor még tecsoban mentem kajákat vásárolni, a fiúk pedig már aludtak, mert apa is fáradt volt. Tegnap "pihenésképpen" a zágrábi út után győrben volt dolgozni, ma viszont már csak ide ment pestre és elvileg január 2-ig itthon lesz, hurrá!!!!!!!!
Egyébként olyan furcsa volt, mert hajnalban mindig felébredtem fél6-6 között, amikor MArci enni szokott, de nem volt akit megetessek, szóval én szerdán már számoltam az órákat, hogy mikor indulunk és mikor érünk már végre haza!

Fog:
hát gratula minden foggal rendelkező topikos gyereknek, mi még mindig fogatlanok vagyunk., vagyis talán a bal alsó lassan kijön, de már nem hiszem, hogy az idén!

Hogy MArci hogy viselte?
Õ nagoyn barátságos, azzal nem volt gond, aludni is aludt, inkább nem evett abban fejezte ki a "zaklatottságát", de mindenkinek kellemes napokat szerzett, mindenki imádta, felajánlották, hogy máskor is szívesen, na ezen még majd elgodnolkodunk, hogy mikor!Kép

Sütés:
nekem idén nem kell, mert az összes kaját én csinálom, és mindenki sütit hoz, viszont én két nap alatt 6 féle kaját csinálok, nem tudom ki járt jobban?Kép

Ajándékok:
mindenkinek megvan és minden becsomagolva a MArci által előgyűrött papírokba! a Dédinek is kész a fotóalbum, bevallom elviettem magammal, hogy legyen mit nézegetnem a gyerkőc helyett!Kép

Na letelt az időm, mennem kell, de
kívánok NEKTEK, az idei újdonsült Anyukáknak és a világ legszebb, legügyesebb gyerekeinek nagyon boldog Karácsonyi Ünnepeket!!!
Kép
Két ünnep között kérjük a fotókat feltenni és élményekről beszámolni!!!!Kép
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok,

Hát a mai nap buli a javából, én most felszusszanok egy pár percre, végigolvastalak titeket, írok egy pár sort, aztán pörgök tovább Kép. A fordításra csak most kaptam meg a pénzt és én abból számítottam apának ajándékot venni, úgyhogy még azt is el kell intéznem. És még van a sütés, egy kis takarítás, szóval őrület.

Ígértem bulis képet, hát mondjuk túlzás bulinak nevezni, ez inkább olyan kajálos, dumálos party volt. Egy képet azért felteszek.
Kép

Mindenkinek jó készülődést!
És küldök egy képet Ákosról meg a kis barátnőjéről:

Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Hát nagyon ügyesek vagytok, de tényleg! Én tuti képtelen lennék bármi ünnepi kaját is összehozni, mert nálam már akkor is ordít Lizi, ha csak egy ici-picit mosogatok. szóval nem tudom hogy tudtok gyerkőcök mellett főzni-sütni, meg egyebek. Nálam ilyen tényleg csak akkor lehetséges, ha itthon van az embör, habár Lizi akkor is legtöbbször sír utánam.

Tamesz!
Gondoltam, hogy nagyon fura volt Marci nélkül. Tényleg extrán barátságos kiskölyök lehet, az én porontyom még 5 perces távollétemet sem tűri.

Nyuszko!
Aranyosak a kiságyas törpikékKép

Én is dobok pár képet az én kis hisztibékámról:

Ébredés után:
Kép

Széles szájú kisbéka:
Kép

Nekem is kell ám már csat a hajambaKép:
Kép

Mióta megszületett a kicsim, tegnap csinált először olyat, hogy este 6 körül nem fogadta el a kaját, pedig előtte 2-kor evett, fogalmam nincs mi volt a baj, miért nem volt éhes.

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Muki
Olyan édi LiziKép

Ne aggódj, én semmilyen ünnepi kaját nem csinálok.
Holnap Apucimmal csináltatok valami sima csirkemellet egy kis rizzsel, tök hétköznapi kaja, kettőnknek tökéletesen megfelel. 25.-én úgyis anyósomékhoz megyünk, 26.-án pedig anyumékhoz, mindkét helyen lesz kaja.
Õszintén szólva engem ez az egész karácsonyi mizéria most hidegen hagy. Pedig minden évben vártam a karácsonyt, és most még inkább várnom kéne, mert most végre itt van Kristóf is. Ennek ellenére rajtam már olyan fokú fáradtság van, hogy nem érdekel az egész.
Tegnap vettünk fát, az utolsó pillanatban, holnap feldíszítjük, alatta főleg csak Kristófnak lesz ajándék, nekünk csak 1-2 apróság és ennyi.
Nekem a legjobb ajándék 1 hét pihenés lenne, de ez lehetetlen. Ma pl. hajnali 3:30 óta ébren vagyok, egyszerűen nem tudtam aludni, fél 6-kor pedig Kristóf kelt. Azóta össz-vissz 1 órát aludt.
De délután nagy feladatot kapott Apucim, itthon hagytam 2 és fél órát kettesben a fiacskájával, míg én a várost jártam. ennyi már járt neki azokután, hogy reggel 10-ig aludt, míg én dolgoztamKép


Nyuszkó
Ákosék is aranyosakKép

Most már megyek, mert Törpikém rögtön szétüti a fejét.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok, lányok!

Én is csak egy rövidet írok most, mert mi még csak most kezdünk takarítani, de ajándékok becsomagolva, mézeskalács megsütve, csak a holnapi kaja van hátra (azt majd holnap délelőtt). Szóval nagy a hajrá itt is.

Nagyon szépek a csajok a képeken!!! Kép Na jó, a pasik is!!! Kép

Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, és kívánok mindenkinek nagyon szép karácsonyt és boldog új évet, anyukáknak egy kis pihenést az ünnepek alatt, gyerekeknek sok szép ajándékot és mindenkinek sok-sok örömet!!!

Szeretettel:

Juc


Kép

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Huhhh... Kész vagyunk a takarítással, csomagolással. Jöhet a Karácsony Kép Én sem főzök, sütni végképp nem. 25-26 úgyis nagyzabálás anyuéknál, anyóséknál. Holnap eszünk amit találunk a fadíszítés közben. Anyuék idehozzák az ajándékokat holnap és hoznak kaját is vacsira. A főzést megúsztam Kép

Tamesz
Örülök, hogy bejött a zágrábi rezidencia Kép Remélem jól is fogjátok érezni magatokat. Mindig irigyeltem az olyan ismerőseimet, akik azzal dicsekedtek, gyerekkorukban milyen országokban éltek, és ezáltal különböző nyelveket tanultak meg. Egyik pl. valahol Dél-Amerikában járt oviba, és mint kisgyerek nagyon könnyen megtanulta a nyelvet. Majd Marci is dicsekedhet Kép Hátha ragad rá egy kis horvát nyelv, lehet még jól jöhet neki később.
A doboz a tv elé jó ötlet, köszi, bevetjük. Eddig én is azt csináltam, mint Nyuszko.

Tegnap apával volt itthon Adri, mert végre eljutottam kozmetikushoz. Marha nehezen szereztem taxit, egyik társaság sem tudott 1/4 órán belül küldeni autót, volt olyan, amelyik csak 3/4 órára vállalta volna, meg olyan is, hogy egyáltalán nem. Közben itthon Adri csak 1 órácskát aludt és nem tudta apa visszaaltatni, pörgött ezerrel. Jól lemerítette, mondta is, hogy mégsem marad itthon vele 1 éves kora után Kép Végre, végre megtapasztalta, hogy nem egyszerű feladat itthon lenni vele, hátha elismeri a munkám Kép

Babus
Pénz ajándék tényleg elég furi. Én legszívesebben beszüntetném az egész felnőtt ajándékozást. Tök felesleges megvenni a 66. felesleges mütyűrt. Elég lenne, hogy csak a gyerekek kapjanak ajándékot. Nálunk nagynéniket, unokatesókat is meg "kell" ajándékozni. Én sem vártam a karácsonyt, de most, hogy végre befejeztük a takarítást megjött a kedvem Kép Nem kéne neked vmi altatót szedni?! Még a végén megbetegszel!!

Nyuszko
Sajnálom, hogy nem sikerült úgy a buli, ahogy vártad. Nahát Ákos csajszival egy ágyban Kép Nálatok vannak a falon a törpék? Matrica, vagy festve van? Nagyon tetszik.

Muki
Az ébredés utáni képet rakd majd be Lizi manöken portfoliójába, tündéri. Gondolod a sütőtöktől sárga Adri orra, azt hittem a vas cseppektől van ilyen jó szine Kép Én is csodálom ezt a nagy sütés-főzést. Adri ma kivételesen sokáig eljátszadozott, dumált az etetőszékében, a kompot is bevetettük, így tudtunk végezni mindennel, holnap csak fát díszítünk. Adri is csinált már ilyet, alig ebédelt és nem is uzsonnázott. Igaz egész jól megjött az étvágya. Kaptam egy tippet, de még nem próbáltam ki: Vitacolan emulzió 250ml www.pharmachip.hu/main/ut/leiras_report?cikkszam=19991006 Állítólag meghozza az étvágyat.

Mindenkinek nagyon boldog ünnepeket kívánunk!

Kép

Két ünnep között beszámolni!! Kép
Jó éjt!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?