Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na, én is visszajöttem. Szülőknek bejelentettük otthon, nagyon örültek neki, főleg a nagypapák hatódtak meg.

Jól vagyunk, nem émelygek, bár reggel alig bírtam fölkelni, olyan álmos voltam. Lehet, hogy nem várom meg a májust ezzel a kiíratással. A doki azt mondta, bármikor kiír.

Nyúlné! Képzeld az én nővéremnek is szeptemberben lesz az esküvője, úgyhogy valószínűleg nem is tudok majd lemenni, mert 2 nap különbség van a baba várható érkezése és az esküvőjük között.

Az én adataim:
Bodza
első baba
várható érkezés: szeptember 15.
kórház: Szent István
utolsó mensi: 2004. november 24. (de ez lényegtelen, mert)
baba kora: 9+0

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Sziasztok,
Sajnos egyre többször van hányingerem és esténként új felpuffadok, hogy az már nagyon fáj is. Szerencsére napközben ha eszem utána javul a helyzet, de az estékkel nem tudok mit kezdeni.
Én is hallottam olyan mendemondát hogy a lányos babás kismamák a hányósak. Nekem és a környezetemben ez így volt, bár tudományosan hülyeség.

Ma van a házassági évfordulónk a férjemmel. Pont 5 éve randiztunk először, 3 éve volt pont az eljegyzés és a házasságkötés pedig már tudatosan pont 2 éve. A hétvégén megünnepeltük. Elmentünk vacsorázni (sajnos szinte semmit nem tudtam enni a kedvenc kajámból, mert puffadt és görcsölt a hasam) majd moziban is voltunk, ott elmúlt a hasfájás szerencsére.

Azért összeségében jól vagyok a babával, pedig nagyon érzem ahogy tágul a méhem, ugyanis nincs két éve hogy császárral szültem (lábtartás volt) és szerintem a heg ami nagyon feszül most.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Bodza,én még igen,bár nem fogom majd nagyon ropni 8hónaposanKépviszont majd megeszek minden fincsiséget,há-há-hááá!!!!
7+0

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 

 
 

Sziasztok,
sajna magára kell hagyjam Megannt a tünetmentességével.Kép Addig kiabáltam mindenkinek, hogy milyen jól vagyok, hogy 4 napja folyamatosan émelygek, kávétól hányingerem is van, pedig még az előző terhesség alatt is ittam napi 1 csészét, most meg már 4 napja rá se tudok nézni!KépMost voltam a homeopatikában, vettem fejfájásra meg hányingerre bogyókat, remélem, használ majd.

Cirmike,
én is császáros voltam(még 1 egybeesésKép)én azért, mert beszűkült a keringés és a magzatvíz is kolosztrumos volt (ez persze csak akkor derült ki, mikor kivették) és tök zárt voltam indításnak nem volt értelme, így 4 nappal az időpont előtt kivették Kevint.
Na, csak azt akartam, hogy nekem is mondta az új dr, hogy a méhen a seb nem tágul mint a méh, csak vékonyodik, és nagyon kell nézni a vége felé, nehogy kiszakadjon, és ha veszélyes a helyzet, akkor megint vágni kellKép Szóval megpróbáljuk rendesen, de van, hogy nincs más megoldás, mint a műtét. De én nagyon gyúrok a normál szülésreKép

Íme az újabb tábla, Bodza, neked is manipulálni kellett az utsó mensit, mert az alapján számolja a baba korát automatice, és inkább az stimmeljen.
<!--attachment: 2005__szi_bab_k1-155569.unk*attachment_icon.gif*application/x-msexcel*16.9**2005+%f5szi+bab%e1k1%2exls --><center><pre>
Kép
2005 őszi babák1.xls (16.9 k)</pre></center><!--/attachment-->

üdv
PEnna
penna
 
 


Pocakpacni! mikor kezdő terhes voltam Kép akkor én is álmatlanul szevedtem. Volt, hogy hajnalban is korán keltem. De ez igen gyorsan elmúlt.

ancsipancsi
 
 


Sziasztok,

Na én ma voltam UH-on és 36 mm-es a picurka, és azt mondták, hogy ez alapján most kezdem a 11.hetet, pedig hivatalossan, még csak most kezdeném a 10.-et. Most hogy van ez lányok? Mi az igazság?

Szerencsére én továbbra is csak émelygéssel és felfújódással, no meg székrekedéssel küzdök! Bár modt vettem valami csoda lekvárt a patikában!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


36 mm az ülőmagassága, kislányom!!! Kép ott vannak még a tappancsai is!!! mikor én mentem 10,5 hetesen UH-ra, ennyi volt kb. a babám, aztán mondták, hogy két nappal öregebb, mint gondolom, legalábbis a méretei alapján. pedig nem ám! még egy nappal fiatalabb is, mert tudom jól, hogy mikor fogant! :D

úgyhogy te továbbra is a saját idődet mondd, amikor az utolsó mensid volt. ha a doki akar, majd korrigál, és te is korrigálj akkor.

ancsipancsi
 
 


Igen láttam, van egy képem bescanneltem, elég rosszul látni, de élőben mikor mutogadták, akkor mindent láttam én is nem csak bólogadtam. Csatolom, hátha sikerül!

Képzeld azt mondta, hogy a redői is rendben vannak, azt hittem ez még nem látszik, de arra a vizsgálatra 25.én megyek, akkor azért biztosabb!<!--attachment: UH-10-11-155582.pdf*mime_pdf.gif*application/pdf*45.6**UH%2d10%2d11%2epdf --><center><pre>
Kép
UH-10-11.pdf (45.6 k)</pre></center><!--/attachment-->

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Pocika
veled majdnem egyidősek vagyunk! Én szept 7-re vagyok kiírva.(A saját számításom szerint egyébként szept. 2-ra várható) Én is hallottam azt,hogy a hányós kismamának lánya lesz. Az unokatesómnak hányás mellett fia született.
Január 24-nél találtam egy angol oldalt ami a születendő baba nemét számolja ki. Nekem aszerint lányom lesz.
Február 11-nél megtalálod miért nem dolgozom.
Ma sajnos megint rosszul indult a nap, de most már jól vagyok.

Ma megnézzük a Sorstalanságot.Látta már valaki?

Mindenkinek szép napot.
Sziasztok

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Prüntyő! én is ekkor voltam a redőn, és 0,7 cm-es volt, és asszem 3 centi felett van gáz Kép. mondták, hogy nem kell mennem újra, mert 1 hét alatt nem fog már annyit nőni a redő, hogy baj lenne!
a képet miért pdf-be szkennelted? ráadásul fejjel lefelé van szegény éppen Kép)

ancsipancsi
 
 


Sziasztok! Nekem semmi bajom nincs, és minden jel (az én megérzésem és egyéb bájolások is) arra mutatnak, hogy kislányom lesz.

Anyu se volt soha rosszul a terhességei alatt, három lánya született. Ennyit a rosszullét és a baba neme közti összefüggésről.

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


nekem most (!!! 13+4) van mocskos hányingerem

nem értem

ancsipancsi
 
 


Sziasztok!
Nekem az első terhességemnél végig azt mutatta az uh, hogy lányom lesz, és csak amikor kibújt, derült ki, hogy fiú. Ennyit a modern technikáról...
A férjemtől kaptam Valentin napra Anastacia koncert jegyet (imádom a nőt!), de most kicsit elkezdtem aggódni, hogy vajon nem fog-e ártani a kicsinek az az őrült hangzavar? Szerintetek?
Minden jót:
Kati(12+2)
Vendég
 


Hello lanyok!

Azt hittetek megmenekultok a beszamoloim elol???
Hat tevedtetekKépKépKép

A helyzet az hogy ma reggelre verofenyes napsutesre ebredtunk(ebben nincs is semmi kulonos), csak mostmar a hofok is stimmel, mai viseletem ujjatlan polo, vekony bermuda, papucsKépKépKépKép
Hallom otthon esett a ho, mindenkinek van jo meleg csizmaja, bakancsa??KépKépKépKéphi-hi, en tenyleg egy kis piszok vagyokKépKépKép
Egyebireant a heten lesz 26-27 fok isKép
Holnap vagy holnap utan pedig megyunk Orlandoba a Disney parkokba!Kép
Rengeteg kismamaruhat lattam jutanyos aron, de meg mindig nem tudtam ravenni magam hogy vasaroljak akar egyet is!Kép
Ugyan felprobaltam egy kismamgatyat, de az ugy logott rajtam mint azont a bizonyos tehenen!Kép
Es ami igazan gaz, hogy normal ruhat meg azert nem vasarolok, mert ugye ugysem lesz jo idenre, magyarul nem vasaroltam magamnak meg semmi ruhatKép
Ti vettetek mar magatoknak kismamaruhat??

Raadasul tovabb aggodom hogy minden rendben van e, elkepedve olvasom a kisebb terheseinket(en 10+1) hogy mar nagyobb a hasuk, en meg, csak a merleg mutat tobbet, nem jonnek fel a gatyak de szerintem csak az uszogumim nott nem a hasamKép
Na mindegy ezt mar ugyis csak a jovo heten tudom meg, de nagyon felek.... hogy eljen a babam...szoritsatok!
Egyebkent en valtozatlanul jol vagyok!Kép
No hanyinger, no szekrekedes, egyszeruen semmi!
Alomkorom is tavzoban...faradekonysagom viszont egyszeruen merhetoKép nem tudok 4-5 orat a plazakban cirkalni, mint regenKépKép
Penna, sajnalom hogy magamrahagytalKép

Kismama 2004!
Biztos hogy a Sorstalansag kell a mi lelki vilagunknak??
En konyvben olvastam, mar akkor is bogtemKép

Csilla, Rokica!
Mizu??

Na most elkoszonok!
De visszaterek amKépKép

Megann 10+1

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Megann, Pgsuska!
Köszönöm az érdeklődést, jól vagyok, bár nyűgösen. Én akkor is érzem a "más"állapotot, amikor nem vagyok rosszul, és nemigazán élvezem. Szal tök jó hogy van aki minden rosszullét ellenére úgy éli meg a terhességet, hogy micsoda élmény, meg csodálatos meg minden, de én inkább csak nyűgi leszek, hogy mennyire fáradékony vagyok, feszül a hasam, a mellem gigantikus méreteket ölt, lassan már nem lesz rá milyen melltartót húzni, hogy fáradt vagyok és a Kismama meg Babanet olvasgatásán kivül nemigen van kedvem bármi máshoz... Élmény majd az lesz, mikor mozogni érzem a picit, meg holnap ha látom ultrahangon.

Na most jól kinyafogtam magam.

Megann:
Ne aggódj sztem a súlygyarapodás miatt, nem csak az úszógumi nő, de az tény, hogy azt mondják a pocak növekedése előtt megvastagodik a derék, magyarul elveszted a szép homokóra formádat, eltűnik a derekad. Valószinűleg ezt érzed.

Nekem már nemhogy csak látszik a pocakom, hanem be is keményedett, már nemcsak a puha hájrétegek vannak ott, hanem kifejezetten feszes. Persze lehet hogy nekem is csak a puffadástól! :PPP Mert az is van.

Hétvégén tökre úgy éreztem, hogy húz, feszül ott belül valami, gondoljátok a méhem nő? Állitólag mostanában kéne kikukucskálnia a szeméremcsont mögül.

Elvileg el kéne mennem valami tornát végezni, de ehhez sincs kedvem. Kép Pedig biztos jobb kedvem lenne tőle.

11+6

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ancsipancsi,
Így sikerült! Kép

Lányok lenne még egy kérdésem! Ti hogy álltok a nyaralással!? Én iszonyatossan vívódom! Csak M.o on belül merek gondolkodni, és csak max.júli közepéig! Mit tudtok erről?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi!

Én is éppen ezen filóztam... hogy ha egy hónappal a szülés előtt elmegyek terhesszabadságra vagy mifenére, akkor még meg merjem-e kockáztatni, hogy lemegyek a Balatonra? Mondjuk csak is kettedmagammal, leginkább Anyukámmal, aki vissza tud fuvarozni Budapestre ha kell. Párom sajnos nem szeret vezetni, nem rutinos vezető, nem merném rábizni az utat nagy pocakkal.

Egyébként érdekes esemény előtt állok. Páromnak van egy 13 éves fia egy előző házasságából, akik kint élnek Amerikában (párom is amerikai). Most szó esett arról, hogy a kisfiú kijönne ide látogatóba, és hogy ne legyen neki nagyon megrázó élmény, anyukájával együt jönne. Ezt én javasoltam, mert parázok attól, hogy a nyakamba szakad egy kamaszfiú aki először utazna igy apjához, és nem szeretném ha probléma lenne belőle.

Viszont az is tuti nagyon fura élmény lesz, hogy ha nyáron jönnek mire én akkora vagyok mint egy ház, valószinűleg még morcosabb leszek mint most (nem birom jól a testi kényelmetlenségeket Kép ) hogy ez mennyire szerencsés ötlet ilyenkor engem összeereszteni párom ex-feleségével.

Ti mit szólnátok ehhez a szituációhoz?

Eredetileg úgy volt, hogy mi megyünk ki látogatóba, nem is az ex-feleséghez, hanem a párom öccséhez, és a kisfiú is odajönne látogatóba. Akkor legalább nem totál idegen országba ment volna, totál idegenek közé, egyedül. De mivel teherbe estem, és mert új munkahelyem van ahol muszáj összegyűjtenem azt a bizonyos 180 napot, ezért az ilyen vakációk most szóba se jönnek.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Hát, fura egy helyzet! Én bizti nem hívtam volna az ex-et! Bár nem tudom mennyire baráti a viszonyuk a pároddal? Én lehet hogy megkértem volna a páromat, hogy a helyzetedre való tekintettel, halasszák az ideutazást akkora, mikor már megszületett a picúr! Az mindenkinek jobb lenne!

Viszont az enyém sem egyszerű, hátha ebben te tudsz némi tippet mondani! Kép
Párommal és apósommal (jól megvagyunk) elterveztük, hogy idén nyáron irány spanyolország, kocsival...és bejárjuk az útbaeső városokat, francia riviérát! No de most hogy itt a picúr én mondtam, hogy nem hiszem, hogy ebből nekem nyaralás lesz...párom rávágta rendben itthonmaradunk...én persze rávágtam, hogy menjenek el apjával ketten, Ő még úgysem volt spanyolországban (én már voltam a déli részén). Erre felcsillant a szeme, hogy nem lenne baj? mondtam-Á dehogy. No odáig nincs is baj, hogy elmennek, mert megvagyok anyumékkal egyedül, de azért vele kettesben is szerettem volna néhány napot nyaralni itthon, amire valószínű nem lesz szabija, sem fennmaradó pénzünk. És most jutott el a tudatomig, hogy akaratlanul is mennyire rosszat csináltam magamnak azért, hogy Ő elmehessen nyaralni. úgyhogy most nem tudom mi lesz, lehet hogy meghülyülök az idő alatt míg Ő nyaral. Kép

Én is maximum a Balatonig fogok lemerészkedni a szüleimmel!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Prüntyi!

Hát, nem tudom. Inkább legyen itt veled a párod, ha esetleg bármi történne, nem? Ő is rugdosná magát, ha elmegy a nyáron, veled valami történik és ő nincs itt. Meg most inkább téged kényeztessenek olyan nyaralással ami az állapotodnak megfelel, nem? Kérdés az, hogy nagy sértődések nélkül meg tudod-e beszélni vele, hogy meggondoltad magad.

Egyébként azt végképp nem ajánlanám hogy te is menjél, bár úgy látom ez benned se merült fel. Én nem hagynám el a kórházam körzetét (mondjuk két-három órás autóúton túl) amikor már nagyterhes vagyok. És nyárra az leszek.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok,

üdülésügyben: asszem már írtam, hogy elvileg a 2. harmad a legtutibb: elmúlik a rosszullét, és még nem túl nagy a pocak. Másrészt nekünk azért is jó, mert ez tavaszra (max nyár elejére) esik, és akkor még nincs ezer fok sem.
Szerintem akkor - márha a dr nem mond mást, nem vagy veszélyeztetett stb - nyugodtan lehet menni, még akár hosszabb autóútra is, csak gyakran meg kell állni, kicsit tovább tart. Repülni is simán engednek, csak az utolsó 2 hónapban kell hozzáorvosi papír, ha jól tudom.
Mondjuk a körút az azért nem annyira ideális, mert fáradékonyabb lehetsz, fáj a derekad esetleg a sok üléstől, ilyesmi. De pihizős-kirándulósat sztem nyugodtan tervezzetekKép

Prütyi,
én is elzavartam a férjem síelni (múlt szombattól egy hétre) szóval szalma vagyok, és hát valóban nem túl felemelőKép Gyerekkel meg pláne nem.
Én a helyedben elengedném, ha szeretne menni. Annyi minden megváltozik majd a babával. Ne érezze úgy, hogy még meg sem született, de már akadályozza valamiben.
Biztos vagyok benne, hogy ő is nagyon örül neki, várja, akarja, csak a férfiakban kicsit lassabbban érnek meg ezek a dolgok.
Enyémférj pl focizni járt szerda esténként 8-tól, utána sörözés, éjjel jött haza. (Ez sztem rendben is van, neki is kellenek a haverok) Én soha nem mondtam neki, hogy ne menjen, járt is a terhességem alatt, de aztán mikor hazajöttünk a babával -mivel ütközött a fürdetéssel - szép lassan lemondogatta, először egyet, aztán még egyet. Magától. És így soha nem kellett hallgatnom, hogy "miattad", hiszen az ő döntése.
Hidd el, amint otthon a poronty, ott fog csücsülni a szoknyád mellettKép
De persze ez csak az én véleményem, neked kell eldöntened, hogy mit teszelKép

Megann
irigy-irigy-irigy!!! Ez nem igazság, én meg itt skubizom az újpesti latyakotKép

Rokica
hm...hát, nem kellemes szitu az biztos. Hozzáképzelem az ex féltékenységét, látván a garapodó családot és a csinos-pocakos kismamát (gondolom nőből van ő isKép), nem irigyellek.
Tanácsot adni nem tudok, max azt, hogy legyél nagyon kedves velük.Kép
Utolsó hónapban Balcsi...hát-hát. Nemtom, ráadásul te aug végére vagy írva, akkor még nagy meleg is lehet, ami ugyan kellemesebb a Balcsinál, de ha elkezd kinyílni esetleg a méhszáj (sokaknak az utsó pár hétben kinyílik 1-2 ujjnyira) akkor úgyse nagyon lehet fürödni. Lehet, hogy én a Bp-i légkondit választanám a helyedbenKép

Na, megyek, apukám levitte a kisfiamat csavarogni, gyorsan összepakolom a játékait.
(Nekem tökjó, mert a szüleim egy emeleten laknak velünk, és így hogy nincs itthon a férjem, sokat segítenek. Meg amúgy is.Kép)

üdv
Penna
penna
 
 


Sziasztok!

Kismama,
visszakerestem a febr 11-i irasodat, latom, hogy hosszu probalkozas utan jott ossze a baba, de vegul spontan nem? Azert nem ertettem miert vagy veszeztetett terhes. Remelem nincs kulonosebb orvosi indok ra, hanem csak tobbet akarsz pihenni a baba miatt Kép

Az utazasrol: en kb 1 honap mulva utazom haza, akkor kb 16 hetesen, jo kis 18 oras repulout, majd mindezt visszafele kb 22-23 hetesen... Hat nem mondom hogy nagyon orulok, de azert mindenkepp szeretnek meg egyszer hazamenni a szules elott Kép Remelem a sogornomtol be tudok gyujteni jopar babaruhat is Kép (most 4 evesek az ikreik)

Rokica, szerintem sem jo otlet, hogy ex-felesegestol akarnak meglatogatni. Egy 13 eves fiu vegulis mar nem annyira kicsi, hogy ne tudna eljonni egyedul! Lattam mar joval kisebb gyerekeket is egyedul utazni, a stewardessek kulon figyelnek rajuk.
Ahogy irtad a "homokora-forma" elveszteset, rajottem, hogy pontosan ez tortenik velem, de nem ertettem miert, mert valahogy nem tunik hajnak, meg sincs derekam! Kezdek mar beletorodni, bar nem konnyen Kép

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de nalunk latvanyosan csokkent a parom szexualis "erdeklodese", emiatt is kicsit szomoru vagyok. nem mintha en most a hanyingerem mellett ejjel-nappal kivannam, de azert a hiusagomnak megiscsak jot tenne Kép

Penna, koszi hogy feltettel a tablara Kép

Puszi mindenkinek,

Pocika
pocika
 
 


Sziasztok!

Ma végre kicsit jobban vagyok, most nincs annyira hányingerem. Úgy tűnik, használ a Magne B6.

Kiírattam magam ma táppénzre erre a hétre, mert nagyon fáradékony vagyok, kell a pihenés.

Ma voltam a terhesgondozóban. Adtak kiskönyvet, meg adtak egy könyvet, aminek az a címe, hogy Várandós mamák könyve. Nagyon jó ez a kiskönyv, tele van hasznos tanácsokkal, többek között az utazással kapcsolatos tanácsokkal.

Penna!

Már egyszer leírtam az adataimat, de leírom mégegyszer és engem is vegyél fel a táblázatba. Kép

Nick: Pipacsvirág
Első baba: Első baba
Utolsó menzesz: 2004. 12. 24.
Várható születési dátum: október 3.
Kórház: Kaposvár

Előre is köszi! Kép
pipacsvirág
 
 


SziasztokKép


Szombat óta nem voltam.Most is csak gyorsan elolvastalak benneteket.
Na meg röviden leírom mi van velemKép

Voltunk moziba-mi is a Sorstalanságot néztük meg!
Hááát, rendesen zokogtam rajtaKép

Ma szerencsére elmaradt a hányásKép Megúsztam csak hányingerrel.

Most értünk haza --vacsorázni vitt a férjecském:Valentin nap alkalmábólKépKép
Meg hozott,egy csokor virágotKép,meg melltartótKép,meg bugyitKépmeg egy szép toll+ rotring készletetKép
Ja ,meg egy szivecskés gyertyatartót gyertyávalKép
Ugye milyen édes???KépKépKép
Persze megint elbőgtem magam ,az ajándékok láttánKép

Amúgy a vasárnap és a mai délután is azzal telt,hogy egy intrnetes játékon játszottunk felváltvaKép
Nagyon tetszik! Hajnal 3-ig nyomtamKép
Ezért elmaradt a mai védőnő látogatás,mert nem bírtam felkelniKép

Áttettük holnapraKép

Na jól van ,megyek is mert már késő vanKép
(Az én párom sem valami aktív mostanában az ágybanKépKépKép
De ma leteperemKépKépKép



Csilla 13+3
csillam
 
 


Sziasztok!

Látom, zajlik a Valentin-napozás! Én is kaptam gyertyákat, meg egy gyönyörű csokor virágot. Nagyon meghatódtam, hogy egyáltalán eszébe jutott a kedvesemnek. Ezek után csak az tűnt fel, hogy fürdéshez hordja be Apa a fotóalbumokat a gyereknek. Nem értettem, mit keresnek. Aztán csak úgy mellékesen megjegyezték, hogy hétvégén megyünk a Kolpingba! / egy éve voltunk ott, arról keresték elő a képeket/. Kérdeztem, hogy hogyhogy??? Erre a férjem: Valentin-nap!!! Majdnem kiugrottam a bőrömből, annyira örültem! Mostanában sem idővel, sem pénzzel nem állunk túl fényesen, nem is gondoltam volna erre!
Egyébként nálunk ő lenne a fickósabb az ágyban, mostanság elég nehezen vesz rá a dologra Kép

A Sorstalanságra nagyon kíváncsi vagyok én is! Amikor egy-egy részt leadnak belőle a tv-ben, mindig elsírom magam!

Cirmike! Mi ma 14 éve randiztunk először a férjemmel Kép

Nyaralás: mi is törtük már a fejünket, mert már nagyon vágyunk egy kis tengerpartra, és bizony mióta Balázs megvan, nem voltunk. / nyáron ez már 3 éve lesz./ Végülis, ha októberben szülök, egy augusztus csak belefér? Balázs július elején született, előtte is jártunk a Balcsira, és augusztusban már megint mentünk. / persze én nem fürödtem/. Az biztos, hogy nekünk sokkal jobb volt, mint a forró panelban!

Penna! Biztos voltam benne, hogy valahonnét Újpest környékéről írsz, annyira ismerős volt, amit a homeos dokiról írtál! Biztos vagyok benne, hogy ugyanaz, aki Balázsé is volt. Mi októberig laktunk Újpesten, már nem oda járunk sajnos.

Szép álmokat mindenkinek!
Judit
jucc
 
 


Pocika:

Együttérzek veled, hogy a férjed érdeklődése csökken, bár nálunk pont az ellenkezője igaz. Nekem nincs nagyon kedvem hozzá, volt egy olyan periódusom is, hogy bár nem émelyegtem, zavartak a szagok, főleg az emberszagok, és nem esett jól, ha hozzámnyúlt. Ezt meg hogy mondja meg az ember a párjának? "Légyszi ne nagyon gyere közel hozzám, mert nem szeretem, ha hozzámnyúlsz..." Hát igen. Azóta ez elmúlt, de ettől függetlenül nemigen érdekel a szex.

Egyébként ha első terhesség és plána ha relative fiatal az apuka, lehet hogy egész egyszerűen fel van kavarva ő is. Lehet, hogy fél, hogy kárt tesz benned/bennetek. Lehet, hogy csak a kismamát és a növekvő babát birja meglátni, a nőt nem. Lehet, hogy nem tudja hova tenni, hogy apuka lesz. Lehet hogy fél az egésztől és egyszerűbb struccpolitikát folytatni.

Ha beszélgetős tipus (tudom, a férfiak többsége nem az), talán szavakba tudja önteni, mi baja. Bár lehet hogy a legkiméletesebb módszer mindkettőtök számára, ha időt hagysz neki, hogy hozzászokjon a helyzethez, és addig is finoman a tudtára adod, hogy téged azért érdekelne a dolog.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Na most én fogok kekeckedni a táblázat miatt... az én "pocakkorom" se jó, három nappal előbbre jár mint én. Pont ma vagyok 12 hetes. (Hurrá!) Kép A táblázat szerint viszont 12+3.

Ti hogy vagytok azzal, hogy a korokat és a lakhelyeket (mondjuk kerületre/városra lebontva) is jó lenne berakni. Sokszor utalunk/tok/nak életkörülményekre, és akkor ott állok hogy miről maradtam le? Ki hol van, hány éves, mi van vele?

Pl Pocika, neked hol van "otthon" ahova 18 órát kell utazni?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok

Rokica,
a mensi dátumot jól írtam? Mert ha igen, akkor hivatalosan ennyi idős a babód.Kép
Át lehet javítani, de sztem 3 napnak nincs túl nagy jelentősége, és ha a dokid szerint pontosan annyi is vagy, azért ők sem tudják napra pontosan megmondani az uh alapján...Kép
De ha mensit elszúrtam, akkor bocsesz, javítok!!

Pipacs,
bocsánat, betettelek.Kép Néha felületes vagyok, szóljatok nyugodtan.

A kort és lakhelyet is szívesen beteszem, nem gond.Kép

Bár jót tettek a homeobogyók, sokkal jobban vagyok mint pl. tegnap ilyenkor, még mindig nem az igazi. És ráadásul olyan nyomi vagyok én is, nincs kedvem sehova menni a kölökkel (pl játszóházba) és ha itthon kell lekötni, akkor meg olyan hosszú és fárasztó a délelőttKép

úgyhogy most megyek,
bocs
üdv
Penna
penna
 
 


Sziasztok!

A védőnő látogatás ismét elmaradt!
Mikor már majdnem odaértünk ,akkor láttam a kiskönyvben ,hogy ma du. van!

Úgyhogy du.megyünk megintKép
Csak az a bibi ,hogy akkor jön a szerelő is a mosogatógéphez!
Vasárnap este elindítottam, aztán csak arra lettünk figyelmesek ,hogy ÚSZIK! AZ EGÉSZ KONYHA!

vValószínű ,hogy a programkapcsoló romlott el benneKép
Remélem megtudja csinálni a szerelő,mert nemsok kedvem van mosogatniKép

Na majd még benézek délutánKép
Addíg is szép napot mindenkinekKép

Csilla
csillam
 
 


Sziasztok Kismamák!

Mindenkinek, akik itt vannak gratulálok! Kép
Nekünk még nem sikerült védőnőhöz kerülni, mert 3 hétre előre be volt táblázva Kép
Most a 7-k hetet tapossuk (orvosilag a 9-ik).
Megpróbálom elejétől végig elolvasni a topikot... biztos, hogy hasznos infótak találok benne (erre a fórumra sajna csak múlt héten bukkantam rá, de ennek nagyon örülök! Kép )
Van itt valaki, aki a Péterfy-ben fog szülni?

Sziasztok, Tmarie
tmarie
 
 


Csillam,először nézzétek meg a szűrőt,80%ban az a bibi és szerelőnek sem kell fizetni.
Pipacska,meg akik jobban vannak,hajrá!Kép
Ancsipancsi,neked meg küldök "mocskos-hányinger"elleni vigyorikatKépKépKépKépKépKépKép!
nekem csak akkor van hányingerem,ha túleszem magamKéptegnap még fincsi sütit is sütöttem,jó egyszerű volt,csak bosszantott,hogy csak 8tojásfehérjéből készül,a sárgájára nem volt szükség,megenni,felhasználni meg épp nem volt kedvem....de a süti mennyei volt,Angyal-torta a neve
na megyek takarítani,
7+1

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Sziasztok!
Már rég jártam felétek, de mostanában a Bálint elég nyűgös a fogak miatt, és szinte minden percemet eköti.

Pcika,
az utazással kapcsolatban: gondolom rutinos repülő vagy már, de nekem eszembe jutott pár dolog amit szívesen megosztanék veled (pár hete repültem 24 órát Ausztráliába) ha még nem vettétek meg a jegyet akkor próbáljatok az első sorba foglalni,(bár ott csak akkor van hely, ha nem sokan utaznak babával) mert ott ki fogod tudni nyújtani a lábad, és lesz hely mozgatni,és szerintem a folyosó mellé.

Penna,
én is császárral szültem Kép (csak én 11 hónapja)

nyaralás: mi max. júniusban megyünk tengerpartra,ha az orvos is jónak látja majd (szept 8-a körül várható a baba)
egyébként az utolsó hónapban a vizsgálatok is besűrűsödnek, az utolsó 2 hétben szinte minden másnap voltunk már ctg-n. Szóval szerintem az utolsó időszak nem megfelelő a nyaralásra, és ahogy Penna is írta a fürdés kizárt. Én az utolsó 2 hétben már szinte a perceket számoltam vissza, de ez csak az én tapasztalatom. Már akkora volt a pocim, hogy a lábam már rég nem láttam Kép ráadásul vizesedtem is rendesen, még szerencse, hogy márciusban nem volt meleg!

A táblázatba én is szeretnék bekerülni:
Nick: nedinabp (edina)
tesó: Bálint 2004.03.08
Utolsó menzesz: 2004. 12. 02
Várható születési dátum: szept 8
Kórház: Sote 2
kor:28 év
lakhely: Bp.,XVII ker

csatolok egy képet, most készült vasárnap

Szép napot,
Edina


Kép

nedinabp
 
 


jaj,de szép!Kép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Sziasztok,

Köszi a hozzászólásokat... még alszom a döntésre pár napot, de mivel tudom és látszik rajta, hogy nagyon érdekli és szereti a picurkát, ami valljuk be nagyon ritka egy férfinál, valószínű hagyom, had nyaralja ki magát. Én úgyis úgy voltam vele, hogy bármit feladnék, azért hogy lassan anya legyek, és tessék az első próbálkozásra összejön, én meg a nyaraláson tipródom, asszem most tényleg a lemondás mellett döntök! Az egészségem miatt nem aggódom, míg párom távol, van, hisz a szüleimmel lakunk egy házban és bármikor ha szükség lenne rájuk, ott vannak. Csak szar lesz egyedül... Kép

Na mindegy, asszem más szempontból is szerencsés vagyok, nekünk nincs sex problémánk, nekem inkább akkor van bajom, ha fel vagyok fújódva... Van hogy nem egyszerre kívánjuk, de mindig meg tudtuk oldani valahogy Kép és a vége mindig jól sült el!

Nálunk is volt a barnázás miatt kb 2-3 hét szünet, de már mindig kérdezgette a végén, mikor lehet már? persze mikor már lehetett a kezdeményezést én vettem át...csak szép fehérnemű kellett hozzá...

Szerintem rajtunk is sok múlik!
Mi mikor csak terveztük a gyereket átbeszéltük a lehetséges variációkat... mi lesz ha én nem kívánom...mi lesz ha ő nem...stb, de azt tisztáztuk, hogy ezzel senkinek nem teszünk kárt, pláne nem a babának, (hisz ő egy védett burokban van) és ugye ami jó a mamának...
Na nem regélek tovább... szerintem csak tisztázni kell a dolgokat! És nem szabad telhetetlennek lenni! Nekünk is voltak napi dolgaink ami ugye most leredukálódott kb hetire, de viszont a minősége jobb lett, valahogy jobban figyelünk egymásra, és most nem csak a testiséget értem, hanem a lelki dolgot!
Na most már tényleg abbahagytam... Kép

Lenne egy kérdésem... én a hónaljamat régóta gyantáztatom, és most a kozmetikus csajszi kijelentette, hogy ott nem gyantáz le, nehogy a mirigyek ott bedurranjanak? Értitek ezt? Tud valaki erről valamit? Nem nagyon szeretnék borotvához nyúlni!

Húúú de sok lett...Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Pocika
igen az elővigyázatosság is közre játszott.Meg hát lenne más is amit itt nem igazán akarnék leírni.
Mikor megtudta, hogy mennyire hányós vagyok akkor már a kórházat emlegette.Előbb-utóbb ez lett volna a vége.Nem bocsátottam volna meg se magamnak se a dokinak, ha a munka miatt esetleg elmegy a baba. Egyébként is tiszta stresszes a munkám és többször van, hogy nem 8 órát dolgoztam.
Még így is elejtette, hogy a terhességek 15-20% vetéléssel végződik.Nekem sajnos az iesmerőseim között többekkel ez történt.

Szerintem a Sorstalanság nem volt olyan megrázó, alig bírtam végigülni, folyton a táskámban lapuló szenyóra gondoltam.Teljesen kész vagyok ettől a folyamatos evéstől.Komolyan 2-3 óránként eszem.Ti is?Nekem a könyv jobban tetszett.Ellentétben a Schindler listájával ez nem rikatott meg, talán mert más szemszögből nézte az eseményeket.

Penna
szeretném ha engem is betennél a táblázatba, köszönöm!

Név:kismama2004
Első baba:első baba
Utolsó menzesz:2004.12.01.
szülés várható ideje:2005.szept.7.
Helye:Veszprém
Lakhely:Veszprém
Kor:Pár hét és sajna 30Kép

Biztos hallottatok róla mivagyunk azok a "szerencsések" akik nem választhatnak maguknak dokit szüléskor.

Nyaralásról annyit,hogy én nagyon szertnék elmenni a párommal Gyulár.Kb egy hónapja voltunk ott(egy hétvégét),és nagyon megtetszett.Nagyon sok szabadidős lehetőség van.

Szex: ha nem lenne betíltva a házasélet nálunk nem lenne gond.Egy hét múlva megyek 12 hetes uhra remélem a doki akkor feloldja a tilalmat.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Edina
Olyan édes a pocakladód,tisztára könnybelábadt a szemem!!

Nyúlné
Ha tényleg olyan egyszerű a recept írd le légyszi!

Az ifjú apáknak ajánlom figyelmükbe a www.apafej.hu oldalt. Megnéztem nekik és hozzájuk szól.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Milyen táblázat készül???
tmarie
 
 


Szia Tmarie,
Penna készített egy táblázatot, az őszi kismamákról, a főbb adatokat fentebb olvashatod.

Penna,
Én is a 12-13 hati vizsgálat után írok meg mindent!

Csillám,
mivel játszotok a neten, én még nem találtam egy értelmeset sem, csak lövöldözős meg kártyás!
Tudsz ajánlani oldalt?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szia Tmarie,
Penna készített egy táblázatot, az őszi kismamákról, a főbb adatokat fentebb olvashatod.

Penna,
Én is a 12-13 hati vizsgálat után írok meg mindent!

Csillám,
mivel játszotok a neten, én még nem találtam egy értelmeset sem, csak lövöldözős meg kártyás!
Tudsz ajánlani oldalt?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Bocsi, kétszer ment...Kép

Kép

Kép
prüntyi
 
 


ANGYALTORTA recept
hozzávalók:12dkgliszt,25dkgporcukor,8tojásfehérje,só,féldltejszín
A lisztet és a 5dkgcukrot tálba szitálunk.A tojásfehérjéket kemény habbá verjük,majd hozzá adjuk a tejszínt meg csipetnyi sót,és fényesre-keményre verjük,de nem szárazra.Kanalanként a maradék cukrot is beledolgozzuk,és kis adagokban a lisztes keveréket is.24cmátmérőjű,lyukas közepű(szavarin)formába simítjuk a masszát és nemtúl meleg sütőben aranyszínüre sütjük(ez nekem légkeverésesben130fokon50perc volt).csak kihűlve vesszük ki a formából.
díszítés:10dkg étcsokit megolvasztunk vízgőz felett,majd fél dltejszínnel elkeverjük és ráöntjük a tortára(külalak nem fontos),majd 5dkgfehércsokit is megolvasztunk és vékony,kesze-kusza csíkokat csorgatunk a csokimáz tetejére.
isteniKép

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Rokica, szerintem Pocika ott lakik, ahonnan a férjed jött. Kép

Csilla! Nálunk csak bejelentkezésre fogad a védőnő, úgyhogy meg se próbálnám adhoc jelleggel. Nálatok simán lehet meni?

Nyúlné! Én a sárgáját és a fehérjét is lefagyasztom (külön-külön). Egy cukrász ismerősömtől tanultam. Kis tejfölös dobozokban. Megjegyzem, hogy hány fehérjét ütöttem bele, mindig tehetek utána is rá, rá is fagy. Aztán ha sok összejön, akkor csinálok madártejet, sok madárral.

Nedinabp, Pocika! Náluk nem a repjegyen tüntetik fel, hogy hol utazik az ember, hanem a beszálló kártyán. Ha korán kiér a reptérre, akkor van lehetősége foglalni, ha nem, hát nem.

Prüntyő, én se gyantáznám a hónaljam, de nekem elég kb. 3 hetente borotválni, vagy még ritkábban.

Kismama! És attól még magánrendelésre jársz?

A
13+5

ancsipancsi
 
 


Prüntyi: köszi! Akkor majd én is jelkentkezek, ha már védőnőnél jártam.

Itt már mindenki volt védőnőnél? Nekem, sajnos, csak 3 hétre a beszélkgetésünk után tudott időpontot adni.. Kép
tmarie
 
 


Én pont most voltam a védőnőnél, egy kedves, kicsit lassú néni. Mindent többször is elmondott. Az nagyon meghatott, hogy emlékezett a házra amiben lakom (a nagyszüleimről "szállt rám" ez a lakás, nem igazából, de itt lakunk most a párommal, teljes nosztalgiaparty részemről), szóval nagyon jól esett, hogy a cim alapján emlékezett a névre és hogy kik laktak itt. Még arra is emlékezett hogy "nemrég" még babát hordoztunk ki-be ebből a lakásból. Nos, öcsém két hónap múlva lesz 15 éves, úgyhogy az a "nemrég" elég régen volt. Kép

A védőnőnek tkp mi lenne a feladata? Mert tőlem kérdezgetett sokat, kitöltötte a kiskönyvet, de a technikai része a dolognak abban merült ki, hogy megmérte a vérnyomásomat. Másoktól hallom, hogy az ő védőnőjük szivhangot is néz. Vagy az csak később lehet? Ma vagyok 12 hetes! Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Pocika, merre laktok?

Penna: Valóban, nem számit az a három nap. Én onnan tudom, hány napos vagyok, mert pontosan tudom, melyik nap "készült" a gyerek. Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ma délután megyünk a kórházba nyaki redőt mérni, aztán majd jövök vissza közétek parázni.

Mi is a normális nyaki redő érték??

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Valahol azt olvastam, hogy 3 mm alatt ég normális.

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Megtaláltam: "A 12. heti szűrésnél az un. nyaki redőről (ennek értéke ekkor nem haladja meg a 2-3 mm-t, ez esetben a genetikai fejlődési zavarok kockázata alacsony)
"

Kép

Kép
prüntyi
 
 


köszönöm a toigli tippet!
én se voltam még védőnőnél,majd márc14.én(10hetesen) megyek,ha munkanap lesz,ha nem,nemtom!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Sziasztok! Én ma voltam vér- és vizeletvizsgálaton, illetve csináltak EKG-t. Odamentem reggel 7.15-re, 8-ra készen lettünk a laborral. Ezek után 10.15-ig várattak az EKG-ra. Na, nem mintha olyan sokan lettek volna, én voltam az egyetlen. Csak először osztályértekezlet, aztán vizit, aztán kiderült, hogy ez az egy kezelő van, ahova egyéb betegeket is gyorsan bevittek ilyen-olyan vizsgálatra. Több mint 2 óra várakozás után egy "erre szakosodott (?)" nővérke (volt ott vagy 15 ápolónő egyébként) végre 5 perc alatt megcsinálta az EKG-t.

Teljesen kész voltam. Ott várakoztattak, ráadásul férjem is elkezdte kérdezgetni, hogy mért nem vagyok határozottabb, menjek oda, és csapjak az asztalra, hogy törődjenek már velem. Na, ez volt az utolsó csepp a pohárban, elkezdtem bőgni. Erre szegény párom nagyon meglepődött, és mondta, hogy nem engem akart bántani, amit tudtam is, meg nem őmiatta sírtam, csak olyan hülye helyzet volt ott ácsorogni 2 óra 15 percet. Teljesen elfáradtam tőle.

És még az idő is pocsék. Na, kidühöngtem magam.

Azért nektek szép napot!

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Ne aggódj Bodza, párommal én is ritkán megyek ilyen vizsgálatolra, mert 1/2 óra csúszás után már nem lehet vele bírni, és aztán engem is felidegesít! Legtöbbszőr úgy időzem, hogy csak én tudjak elmenni, és olyankor én nyugisabban tűröm a várakozást és csak akkor szólok, ha nagyon feltűnő a nemtörődömség!

Nekem szerencsére az EKG-t a körzetim csinálta, Ő meg nagyon rendes, behívott rögtön, mikor ott voltam, hogy ne ücsörögjek ott a sok beteg között!

Védőnőnél én először a 6. héten voltam és most fogok menni a 12. heti UH után az eredményekkel!

Kép

Kép
prüntyi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: