Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lanyok!


Ez örület,hogy mennyit tudtok irni!Kép
Hogy olvassak el igy mingig mindentKép?

PAnda!
Remelem,mar jobban van Noemi!?
ES Adam miatt en csak azt tudom mondani,hogy szerintem,ameddig jokedvü es kiegyensulyozott addig tuti nincs nagy gond.De azert lehet ,hogy ennyi megnyugtatas nem lesz eleg...Kép

Zsani!
Haaat igen a filozofalas!Kép
En elöszertettel hasznalok homeopathias szereket is,de hogy emlekezik e a viz, azt nem tudom,meg nem mondtaKép.

Szilcsike!
Szia itt!Kép

Beszti!
Helyesek a fiaid!

Ildiko!
En ugy tudom,hogy nem szabad a baboknak keszitett kajakat sozni.
VAn böven ize a repa purenek is,akkor is,ha csak vizzel van elkeszitve.kkor pedi tuti meg finomaabb,ha anyatejjel van.
Mi mar nagyon hozzaszoktunk a sozashoz,es ezert erezzük az izeket csk soval.En legalabb is nagyon keves sot hasznalok,es szerintem nincs rossz ize a füszertele repanak!
BAr nemelyik HIPP kaja szinte csipösre van füszerezve - ezen teljesen kiakadtam.
Bar szerintem ptreszelymet,bazsalikomot es hasonlokat lehet hasznalni izesiteshez,persze a bors, chili es hasonlok szoba sem jöhetnek meg egy ideig!

Bera!
En is gondolkoztam meg Aaron idejeben,hogy mit is lehetne ragokanak adni.En arra a jutottam,hogy hamozott nyers repat lehetne.HA jo vastag,akkor fogak nelkül nem hiszem,hogy valami bajt okozhatna.Rebinel tuti ki fogom probalni!
Hogy a keze kicsit sarga lesz,az nem baj.Kép

Ugy tudom,hogy a malata kave is tejgyarapitokent hat!

Kepzeljetek!Voltunk Szankozni!Aaron es apa együtt csusztak, en meg Rebit magamra kötöttem ahordozokendövel es mi is csusztunk!
Neha meg hangosan rötyögött is Rebi!

Többgyerekes anyukak!
Nektek is gond aket gyerköccel elmenni?Nalunk, ha azt csinaljuk ami Aaronnak jo lenne,addigra Rebi üvölt,ami Rebinek jo lenne az nem tetszik Aaronnak stb.Es Aaron se szeret gyorsan szaladni,seta közben,hogy en ne fagyjak meg.Ez iden nalam problema.Kép
HA negyesben megyünk,akkor,persze minden egyszerübb.
Jövöre mar biztos egyszerübben fog menni a setala!

Akkor most ennyi eleg!
Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk!

BUÉK mindenkinek!

Csak sikerült kiugrasztani bennünket a táblázatból... Nem baj. Sajnos mióta hazajöttünk, nincs egy percem se, a lakás romokban, a fürdõbõl folyik ki a sok szennyes, a gyerekek a nyári ruhákat koptatják megint... Gondolom ismerõs a helyzet.

És már megint irigykedhetünk a sok hó miatt! Remélem nem okoz senkinek csak annyi gondot, mint amennyi örömöt!

Most rohanok tovább! Még jó, hogy csak 74 nm!

Sziasztok, remélem néha be tudok majd ugrani hozzátok!

Solya és a Gyerkõcök
solya
 
 


JA!


És nagyon szépen köszönjük a csodálatos karácsonyi és újévi üdvözleteket!

Megint Solyáék
solya
 
 

 
 

Sziasztok
Nyuszika
küldtem neked egy emailt ahogy gumicukor is irta a neten is találsz ilyen programokat és olyanokat is amelyek nem ilegálisak szerintem de még is ingyenesek vagy bizonyos ideig ingyenesek

Zsani
köszi a megnyugtatást Kép orr is menö dolog nálunk föként ha sikerül a hajamnál fogva a szájához huznia az orromat és a másfél fogával jol megharapnia az orromat Kép a kiszsiványnak Kép

Orsoly
a szájpenész viszont szerintem alatomos van akinek álandoan viszajön van akinél egyszer volt és többet nem .

Ilke
köszi a jokivénságot Kép

Kataa
Alexnak gratula a 3honaposághoz Kép akor most jön a di-per-te oltás etöl álitolag minden baba belázasodik ugyhogy mindenképp kell adni kupot nekik és borogasd a lábát majd

Pusz mindenkinek Kép

Csics és Petike Kép
csics
 
 


Hali!

Orsoly!
Gabinak kb 3-4 hetesen jött elõ elõször a szájpenésze, de a kis szájában eleinte semmi sem látszott. Csak iszonyuan piros és pöttyös volt a feneke. Aztán kb 2-3 napra rá látszódott meg a szájpenész, de akkor már nagyon sok volt, az egész szája totálisan tele volt fele. És szerintem fájt neki. Tudom azt mondják nem fáj, de szerintem nagyon le volt terjedve és az már nem ugyanaz, mint a két pötty. Utána volt még 9 hetesen is szájpenésze. Na akkor csak 2 pötty volt és az nem fájt, és hamar el is múlt.
Ja meg onnan gondoltam hogy nincs valami rendben, mert elõször a cicim is fájt. De csak a bimbó és környéke, amit a baba bekap.

puszi all
sasha és a ma 13 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 


Gumicukor

köszi a segítséget, mi az a drága? (mármint a Photoshop Adobe)

Csics

köszi a segítséget, Csics neked külön köszi a mélt, majd kutakodok egy kicsit a neten...Kép
egyébként nem biztos hogy Petike is be fog lázasodni, Emília egyik oltásnál sem lázasodott be, pedig a három fél kúpból max kettõt adtam neki, mert kicsit soknak tartottam.Kép De borogatni nem árt.

Beszti

köszi , majd kipróbálunk egy-két tejpépet, csak gondoltam hátha van tapasztalatod.Van néhány termékminta, amivel a bébikaja gyártó cégek elárasztanak valszeg Titeket is, de tudod hogy van ez, az egy adagra elég, és azért mert elsõre nem kell neki, még nem biztos, hogy tényleg nem ízlik.Kép
Ja és gyönyörûek a fiaid...nálunk a bátyáméknál ugyanígy hasonlít egymásra a három gyerekbõl a legnagyobb és a legkisebb, a két lányKép

Áfonya

Mikortól lehet borsót adni? Bocs hogy ennyit kérdezek, de ugye mi 6 hónapnál korábban kezdtük sajna a hozzátáplálást és az összes ilyen lista, vagy táblázat,pl a Kismamában is abból indul ki, hogy 6 hónapig csak szoptat az ember....Kép

Nyuszika és Emília

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Csics
Gratula az 5. hónaphoz. Kép

Sasha
Nektek pedig a 13. héthez. Rohan az idõ iszonyatos sebességgel.

Lányok
A ti babáitok nem csinálják azt, hogy a szájukon veszik a levegõt? Levi egyfolytában ott veszi, az orrát nem használja. Lehet hogy szólnom kéne a dokinak, vagy ez természetes? Nincs megfázva, az orra nincs eldugulva, nyugodtan használhatná.

Gumicukor
Olyan mint egy húsdaráló, csak a végén egy hosszú csõ szerû izé van ami olyan mint a szita, ott folyik ki a paszírozott anyag. Felül kell tölteni.
Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Ja képzeljétek Levi kinõtte az összes 68-as ruciját, gondoltam elmegyek a gyöngyösi sétányra a kenguruba veszek egy pár cuccost neki. Végig vergõdtem a sétányon (iszonyatos hó volt ott is) anyuval alig bírtuk tólni a kocsit, odaérünk is ki volt írva hogy CSAK ma 08-án leltár miatt zárva. Kép Kép
Holnap megint vergõdhetek.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok
Nyuszi
hamár az ember párja hobbi szinten erösen számitogép mániás akor rám is rám ragad valami bár érteni nem értem a szöveget mert angolul szoktak leni Kép ha beirod az egyik keresöbe hogy képszerkeztö akor kifog adni egy csomo infot én is tudok olyan oldalakat ahol még le is tudod tölteni mindjárt megirom mailbe neked

Csics és Petike
csics
 
 


Nyuszi
küldtem neked még egy mailt sikeres program vadászást Kép

Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a biztatástKép!

Beszti!
A tejpépeken már én is gondolkodtam. Noémi is ette, semmi baja nem lett. És Ádám a napokban lesz 7 hónapos, úgyhogy lehet, hogy kipróbáljuk. Csak itt ugye nem túl népszerûekKép, én meg amolyan könnyen befolyásolható vagyok, így eltekintettem eddig tõlükKép.
Noémi mindet szerette, a legjobban a HIPP-féléket.
A fiaid tényleg nagyon hasonlítanakKépKépKép.

Csics!
Nem az étvággyal van a baj, Ádám eszik egész nap. A gond az, hogy úgy tûnik, kevés neki a tej.

Kataa!
A tápszer eddig azért nem merült fel, mert nem is gondoltam, hogy kevés a tej. Eddig hízott szépen (sõt...), csak most derült ki, hogy az utóbbi másfél hónapban gyakorlatilag semmitKép.

Ma szopi 6-kor, 1/2 9-kor, 10 körül, utána rögtön egy egész banán (ezen még most is csodálkozom), ebédre szopi, uzsira is, mert elealudtKép. Majd vacsorára megint kipróbálom a tegnapit, az bejött.

Noémi teljesen jól van, biztos a sok jókívánságtólKép.

A bab és a borsó emlékeim szerint eléggé pepecselõs munka, mert meg kell fõzni egy csomót, hogy egy kicsi maradjon passzírozás utánKép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok lanyok
En is belepek hozzatok bar eddig is olvasgatalak de nem nagyon irtam.Torontoban eleunk es dec 11-en megszuletett kisfiam Robert 3660 g es 54 cm. Nagyon jo baba csak egyetlen gondunk van nagyon gorcsosek vagyunk pedig nagyon odafigyelek hogy ne egyek semmi olyat amitol gorcse lesz de szerintem tul mohon eszik es emiatt gorcsol.
mokuci
 
 


Emese
Üdv. Kép Nekem csak az jött be a hasgörcsökre, hogy elhagytam minden tejterméket (helyette kalcium tablettákat szedek), s így valamelyest csökkent a hasfájás, s anno a pöttyök is elmúltak.

Ilke
Na, beleolvastál már a könyvbe?

Kataa
Még masszírozol?

Csics
Gratula az 5 hónapossághoz!

bringa és hanna (holnap 20 hetes)
bringa
 
 


Sziasztok!

Kataa!

Én azért hagytam el az utolsó etetést, mert szinte mindíg éjfél körülre jött ki, Emma meg már 10-kor tök nyûgös meg álmos. Csak tisztára meglepõdtem, hogy gond nélkül ugyanaddig alszik anélkül is.

Kata, Sasha!

Emma is 74-es rugikat hord már.Kép Van még egy két 68-as is, ami jó rá, de pl a Kenguru Gold-os-ból a 74-es épp jó.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Ma en is kimereszkedtem babakocsival, hat mit mondjak, egy jobbfajta eronleti edzesnek megfelelo energiat emeszettt felKép Masfel orat "setaltunk", en megfagytam /az elso verziot visszatoroltemKép/, de Reka vegigaludta. Aztan 1/2 9kor mar nem lehetett birni vele, esett-kelt, mindenen sirvafakadt. Szopizott par percnyit, aztan elaludt. De tuti jon a foga, mert csomoszor felsirt azotaKép Nameg egesz nap szopikor mindig megprobalta az ujjamat is a szajaba venni a cici melle. Olyan edes, szopik, szopik, kozben jar a keze, elkapja az ujjam es automatikusan pakolja a szajabaKépKép

Szia Emese,
udv kozottunkKép Sasha a lefrissebb "hasfajos" kozulunk, O biztos tud majd mondani Neked praktikakat. Addig is bufiztesd sokat, akar szopi kozben is, felidoben, segit a masszirozas nekik, a meleg a pocakukra, nalunk pl az edeskomeny volt a ludas, pedig csak en ittam Laktoherb teaban, tejserkentonek. Aztan amint irtak a lanyok, a tejtermekek is sokaknal gondot okoz. Allitolag a fiuk hasfajosabbak /ez igaznak tunik az itteni tapasztalatok alapjan is/, az elso 3 honapot kell kibirni, aztan elmulik. KitartasKép

Valai kerdezte a zoldborsot: a kesz bebietelek kozt mar 4 honapostol ajanljak. En ugy szoktam, hogy 2-3 honapot raszamolok, mivel mi 6 honaposan kezdtuk a hozzataplalast. Meg hazilag nem csinaltam, mert ez a passzirozo most kerult elo. Szerintem attol, hogy Te elobb kezdted a hozzataplalast, mint 6 honap, attol meg lehet tartani ezt a tablazatot, hisz a babak ilyenkor meg nem valogatosak, legalabbis Reka eszik mindent. Igaz, neha megy a musor, mert minden erdekesebb, mint az ebed, dehat ez van, ezert vagyok itthon veleKép Ez a partedli is jo talalmany, csak valami masik tipust kell vennem, mert ezt allandoan gyuri a szajaba. Van valakinek az a kemeny muanyag, aminek visszahajlitott alja van? Bevalt, vagy azt is tudjak a fejukre boritaniKép?

Na megyek aludni, mert mar 2 oraja mostam fogat, nem ezzemittam, johet a homeoKép

-Afonya
afonya
 
 


Hali!Kép

Urtica nekünk is bejött, bár én nem tartom be szigorúan a +- félóra kajaszünetet, csak a fogmosást. De ha úgy jön ki, a Malacafogkrémet használom, abban nincs mentol.

Annalány már nagyon felgyorsította a kajálást, csak az a gond, hogy a komfortszopira is igényt tart, de akkor már idegesíti, hogy jön a tej a szájába. Ma lemértem egy kaját, 8 perc alatt lehúzott 130-at, utána jött a nyügi, erre gyorsan kifejtem a maradékot, és az "üres" cicit adtam neki, de ez se jött be. Cumitól továbbra is irtózik. Veszek neki egy mûcicitKépKépKép, ha nincs más ötlet.
Ja, ma is kaptam egy adag nyakigkakit, úgyhogy Pamperssel leszámoltam, csak gumirozott derekú pelus jöhet szóba egy ideig. A mosható sajnos egyelõre a hónaljáig érKép.

Zsuzsa,
nálunk 27 hónap a korkülönbség. Vannak nehezebb napok, de hamar megszoktuk. Talán mert Anna sokkal nyugisabb, mint a kisfiam, talán mert már több gyakorlatom van, lazább vagyok, mint az elsõ babámmal, nem tudom. Rájöttem, eddig mennyire nem használtam ki az idõmetKép, ma már kiválóan tudok legózni és szoptatni, gyurmázni és szoptatni, fõzni és gyereket altatni, stb.stbstb egyszerre.
Talán abban nehezebb, hogy NAGYON meg kell szervezni a napjainkat, már amennyire egy kisbaba mellett ez lehetséges. Az egyetlen, amihez ragaszkodtam, hogy ne szálljanak meg a nagyik, mert az nem valós élethelyzet, õk jönnek egy hónapig, addig mindkét kölökre jut min. egy ember, aztán utána meg egyedül maradok a két gyerkõccel, és kihullik a hajam.
na pusz
Zulu+Anna+Malacka

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hali!

Köszi mindenkinek a hétfordulótKép HOlnap meg hóforduló leszKép 9-én lesz 3 hónapos a Gábor.Kép

Emese!
Az én fiam is hasfájós volt, szerencsére 6 hetes korára kinõtte. Nálam igazándiból nem vált be az hogy elhagyok ilyen-olyan kajákat, mert a végén fõtt burgonyán életem és vizen, mégis görcsölt a gyerek. 6 hetesen eldöntöttem, hogy betartom a 3 óránkénti evéseket és pár nap alatt teljesen elmúltak a görcsök. Szerntem magától is elmúlt volna neki. De olyan érdekes! Addig volt hasfájós amig én véreztem... Ez most ugrott be.

Lányok!
Ilyen is elõfordulhat? A Gabi addig volt hasfájós amig én tisztultam, véreztem. 6 hétig. Mert most, hogy igy belegondoltam, azonnal elmúlt neki, de az nem számított, hogy burgonyán és vizen életem a végén már. Kicsit javitott ugyan a helyzeten, de nem sokat.

Manó!
Akkor jól elhúztunk itt a növésben, de van egy olyan megérzésem, hogy azért mert fiúk és azért nem olyan kicsi súllyal születtek. A 3540 szerintem nem kicsiKép Most megint nõtt! Valahogy napról-napra láthatóan nõ. Viszont a 74-es rugik még kicsit nagyok rá, de a body-k viszont kényelmesen lengék. Hiszen még csak 65 cm.

Hát velünk semmi újságKép Hát én úgy döntöttem, hogy holnap nem tolom el a doki-hoz a 3 hónapos oltásra. Bár elötte még alszom rá egyetKép Jó kis erõsitõ lenne pedigKép Pénteken tuti nem megyünk a taliraKép Majd legközelebb!

Sziasztok és legyetek jók... ha tudtok!Kép
sasha és a 13 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 


Lányok,
Holnapra újabb adag hó várható, mi lesz így a talinkból? És hallottátok, hogy éjszaka milyen hideg lesz? –20 vagy még kevesebb! Tessék szorosan hozzábújni az apucikhoz és melegíteni egymást Kép(én is ezt fogom tenniKép)!
Hír: Ma voltam SPAR-ban és le vannak értékelve a HIPP babaételek, nem tudom, hogy mind-e, de nagyon úgy nézett ki. És a Kecskemétibõl is pár akciós volt. Egyébként azt mondta a védõnõm, hogy minden bébikaja bio.

Voltunk ma méreckedni, hát nem mondom, hogy megnyugtató volt amit láttam. Lili majdnem 1 hónap alatt nem egész 10 dekát szedett föl és nõtt 2 centit. Mondtam is a védõnéninknek, hogy azért ez kevés már, nem? Erre õ rámutatott Lili combijára és azt mondta, hogy mit akarok én ilyen méretek mellett, szerinte Lili nagyon jó húsban van, felesleges aggódni. És képzeljétek megnyugtatott, hogy nyugodtan szoptassak ameddig akarok, ha van bõven tejcsi és Lilinek is elég. Szerinte 1-2 hónapot várhatok még a kajcsikkal. Esetleg egy kis almát barackot lehet adni, azt mondta, de ha nem az sem baj. És K vitcsi sem kell már több, szerinte 6 hónapos korig kell, utána hiába kap továbbra is csak tejet a baba, már nem szükséges. És egy jó hír: elmúlt Lili kifli alakja, hurráKép!

Kataa,
Én is megmosatom mindenkinek a kezét mielõtt a babához nyúl, de már megtanulta mindenki, mennek már maguktól isKép. Mi Lifebuoy-t használunk.

Nyuszi,
Nehogy azt hidd, hogy minden nap lemegyünk sétálniKép. De amikor eltelik 2-3 nap itthon, akkor úgy, de úgy elfog a mászkálhatnék. Ilyenkor ha csak nincs nagyon ítélet idõ akkor megyünk (igaz a tegnapi hófúvás nem volt semmi, néha alig láttam, de mégis olyan jó volt a friss levegõn lenni)
Hogy tetszett Eminek az Árkád?
Emi hogy viseli magán a szoknyás ruhácskákat? Csak azért kérdezem, mert Lili azt szokta csinálni, hogy elkapja a szoknya alját és azt tömi a szájába, meg állandóan felcsúszik rajta. Pedig vettem én is párat, meg kaptunk is, de nem tudom ráadni, mert egyfolytában igazítgatni kell.

Gumicukor,
Nekünk nagyon bejött ez az esõvédõ a babakocsira. Most amikor ilyen nagy hidegek vannak, vagy amikor fúj a szél nagyon akkor is fel szoktam tenni és nagyon jól védi. Persze nem zár hermetikusan, kap levegõt is a manó.
Én írtam a 0.7-et, bocsi.

Kryss,
Jó lehetett a szánkózás.

Mokuci,
Gratulálok Robibabához!
Egy ötlet, büfiztess sokszor, akár evés közben is 2-3x.

Bringa,
Á, még nem jutottam oda, de már ki van készítve az éjjeli szekrénykémreKép.

Rzsuzsa,
Nekem kb. Lili 3 hónapos korától kezdett el hullani a hajam, és most 2-3 hete ált le. Hihetetlen mennyiség hullott ki.

Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett.
Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Rzsuzsa: koszi kerdesed, ugy tunik, hogy a Kistarcsai korhaz gyerekfoorvosa lesz a faluban a gyerekorvos februartol. O allitolag ki is jar mar nehany csaladhoz, es en is terveznem kihivni, mert ugye nalunk nem jott ki orvos a hazajovetelnel. Szerintetek kihivjam, ha igen, mikor, vagy varjak februarig?

Szajpenesz ugyben koszi a hozzaszolasokat, valszeg nincs neki, csak ugye aggodo anyuka remeket lat..

Pussz: orsoly
orsoly
 


SZiasztok!
Ildikó,
megírnád nekem az e-mail címedet?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


jóreggelt mindenkinek

Az a helyzet, hogy visszavonom a feltett kérdésem, igaz nem válaszolt rá senki Kép.
Le kell mondanom a pénteki talit veletek, Levi tiszta taknyos, egész éjjel porszívoztunk, ma viszem le du. a dokihoz.
Nagyon sajnálom, majd a köv. tali talán összejön.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Jo reggelt
Panda
HIPP tejpépek egész jok és Ádám korához már egész sokféle izesitésüt lehet kapni ugy hogy lehet válogatni Kép mi is Hippet eszünk bár mi még csak barackosat mert még nincs 6hönapos igy csak egyfélét ehet de eszi szépen Kép

Zsuzsa
igen Petike orrot szeret harabdálni az én orromat Kép már ha sikerülneki és mivel már van foga harapni is tud Kép

Mano
Petike is 74 badyit hord épp tegnap raktam el a 62 ruhákat és utána vetem észre hogy mien kevés ruhája van ami jo még rá ugy hogy a következöbevásárlo körütön veszünk néhány babacucot is Kép

Sasha
Boldog hófordulot Gabibabának Képén elmentem még hoesésben is a dokihoz igaz muszáj volt mert már nem volt itthon tápi kiváncsi vagyok hogy viseli Gabibaba a di-per-te viszed ma oltásra ?

Ilke
minden Spárba akcios a Hipp bébiétel ? suly ugyben nekem is azt mondta dokinéni hogy ne aggodjak Kép

Lányok
tegnap este nekünk se volt jo Petikének fájt a hasa 9orátol 11-ig fent volt Kép és ringatni kellet a babahordozojába Kép ma reggel viszont már semmi baja sem volt és beszélt egyfojtába az anya szót gyakorolta Kép ugy ahogy irjuk Kép ugy hogy megvan az elsö értelmes szavunk azt hiszem Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Forti,
Akkor ezek szerint kiderült, hogy miért vette Levi a levegõt a száján. Sajnálom, hogy megbetegedettKép. Mielõbbi gyógyulást kívánok neki! Küldök ma még mail is!

Csics,
Nem tudom, hogy minden Sparban akciós-e a babakajcsi, mert én csak 1-ben voltam, de valószínûnek tartom.
Nagyon gratulálok Petikének az elsõ szóhozKép!

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Lányok,
Tekintettel erre a nagy hidegre és hóra, ne tegyük át a talit jövõhétre? Szóljatok még ma, hogy idõben le tudjam mondani.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Van valakinek hasonló tapasztalata, vagy csak azért van igy, mert még kevés ideje próbálkozunk?
Szóval: Nátán egyszerüen nem hajlandó a szájába venni a kanalat, nyitni a száját. Ha meglátja, akkor szoritja össze a száját és berreg. Mindegy, hogy milyen hami van a kanálban, egyszerüen még ha sikerül egy picit valahogyan betenni a szájába, fújja nyálát és kijön az egész. Szerintem eddig egyszerrre max. egy kanál hamit evett összesen egy étkezésre. Ahhoz képest, hogy elvileg egy teljes étkezést ki lehetne váltani max. 2 hét alatt. Mit csináljak?
Próbáltam már szopi elött, után, saját hamival, bébiétellel. A cumisüveget nem ismeri (azt, hogy a pohárral mit kezdene, nem is merem elképzelni). Adjak a kezébe kanalat, aztán maszatoljon? Adjak neki darabosat (banán?)? (Van négy foga, tudna rágni...)
Talán még a hami nem is lenne annyira baj, de az orvosságot alig tudom beadni neki, persze mind kanalas...

Ilke!

De!KépKép Na jó, én nem is szólhatok bele, hisz ott sem tudnék most lenni...

Beszti
aki nagyon tapasztalt kétgyermekes anyuka, bár idönként azt érzi, hogy még csak most csinálja elöször (most jövök rá, Beni milyen tündéri, könyvszerüen mintagyerekKépKép volt (és biztos most is az, csak még nem tudhatom))

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Tessék, másodszor is elküldte. Csak azért nem látjátok, meg töröltem.KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm az üdvözléseket itt ebben a topikban is. Gondolom egy párótoknak ismerõs voltam Kép
Sajnos nálunk rosszabbodott a kicsi lányKép, tegnap óta nagyon köhög, és folyik a nózija. A köhögés éjszaka már fulladásba ment át sajnos.Kép Voltunk ma orvosnál, kaptunk kétféle gyógyszert, és holnap kell visszaszólnom, hogy javult-e.
Csak azt nem értem, hogy hol szedhette össze ezt a vackot. Igaz hogy beteg volt karácsonykor, de javult, és tök jól volt, aztán egyik napról a másikra jött a köhögés, és mostmár a fulladás. (Nem voltunk sehol, még a levegõre se vittem ki, és nem volt nálunk vendés se. Ja és mi meg nem vagyunk betegek) És mindehhez úgy sir, mintha nyúznák.
Dokinéni szerint teljesen tiszta a tüdeje, nem piros a torka. Köhögni pedig azért köhög, mert zavarja a lefolyó slejm. pedig mostmár tényleg semmi mást nem csinálok, csak orrporszivozás, meg szoptatás. De ezt úgy egyfolytában.
Méreckedtünk is: 5200 g, 58 cm. Ez normális súly egy kéthónapos babánál?

El vagyok keseredve KépKépKép

Szilcsike és Szilvike aki ma 9 hetes
szilcsike
 
 


Nyuszika
Borsót már lehet adni 6 hónapos kortól, csak jól át kell passzírozni, hogy ne legyen benne a héja.
Photoshop árát majd megérdeklõdöm a férjemtõl. A netrõl való letötlést azért mondtam, mert otthon úgysem ellenõrzik a gépeket. A BSA még ahhoz a céghez sem ment ki, ahol 3 éve dolgoztam, pedig külön be is jelentkeztek... képtelenség lenne megvenni otthoni használatra az összes szoftvert, amit használunk. A pedig csak néhány hónapig ingyenesen mûködõ progigból, sok olyan komponens nem mûködik, amit hazsnálni szeretnénk. Na de ez egy informatikus véleménye.

Forti
Köszi a képet a paszírozóról, ,majd beszerzek egyet én is, de az is lehet, hogy anyukám kincsei között is találok ilyet.

Tegnap nem bírtam ki, ahogy elállt a hóesés, kimentünk a Városligetbe egy jó kis sétára. Most áldom, hogy nagy kerekû babakocsink van, mert mindenhol át tudtam tolni, míg másokat szenvedni láttam, ,meg a nagy hóbuckákon emelgetni a kocsit. Hát nem lehetett könnyû. Baz i hideg volt, de nagyon jól esett.

Emese
Nagyon ari a kis Robert. Gondolom Toronto-ban is zudar hideg van.

Zsuzsa
A hajam nekem a Dani 2 hónapos korától kezdett el hullani, elég idegesítõ volt, hogy mindenütt a hajam volt. csak meglibbentettem a fejem és már röpködtek is a hajszálak. ami a legundorítóbb volt, az ágynemûn is, nem gyõztem cserélni. aztán ahogy jött, úgy el is múlt mire a Dancsi 4 hónapot betöltötte. El fog múlni, ne aggódj, sõt vissza is nõ, ez a hormonváltozástól van. Terhesség alatt egyébként sem hullik, most ettõl szabadulsz meg.

Sasha
Én rácáfolnék, hogy fiúk és nagyobbak. Dani csak 2900 gramm volt, most meg már pár deka választja el a 8 kilótól. Õ is 74-es cuccokat hord már, pár 68-as is jó rá, na meg elõkerültek a 80-asok is.

pusz
gumicukor és Dani (27hetes)

-most Dani a csíkos zoknimmal játszik, elég kényelmetlen így ülnöm, teljesen ki vagyok tekeredve, de annyira édiKép

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok,

Na ma iszonyu hideg van es mivel eddig a ho miatt nem mentem ki most a hideg miatt nem mehetek : (
Penteken is esni fog allitolag ugyanennyi ugyhogyen is maradok ithon es lefujva a nagymamizas.

Tegnap jol felidegeltem magam mert egy biztositos pali ahol nekem van biztositasom felhivott hogy hozna egy kis ajandekot Alex szuletese alakalmabol.En naivan mondtam hogy ok erre mikor jott probalt kedelyesen elbeszelgetni,annyit kerdezett hogy mar tolakodoanak ereztem aztan meg nyomult hog ykossunk eletbiztositast Alexnak de most es azonnal.Mire mondtam hogy nekunk mar van erre sertodotten elvonult,Esa plane az egeszben hogy ajandek nuku.Szoval tobbet nem fogok ilyennek bedolni.

Pepek,
Itt nalunk nem lehet kaoni ilyen buzapapet.Mert kulfoldon az az elso kaja mait este adnak a gyereknek.Tejjel vagy tapsszerrel kell higitani es szornyu ize vande allitolag a babak szeretik.

Bringa,
Nem minden nap de igen.Eszrevettem hogy ha este csinalom nagyon felelenkul tole sajnos.

Zsuzsa,
Pont ma akartam kerdezni a hajhullast.Nalam is most Alex 3 honapossaganal kezdodott a dolog ,remrelem nem ttart sokaig mert akor nem marad hajam.Ja es most hogy barna mindenhol meglatszik ahol elhullik.

Mano,
En is eszrevettem hogy a Kengurus bodyk mintha szukebbek lennenekazert van hogy a Princebol meg jo nehany 62-is eppen de a Kengurubol csak a 68-asok.

Forti
Jobbulast Levi babanak!

Na megyek vasalo deszka fole gornyedni: ))))
Kataa es Alex ,aki mostanaban egesz delelott alszik delutan meg semmit

Kép
Kép
kataa
 
 


Szilcsike!

Ne legyél elkeseredve! Ádám 5 kiló és 57 centi. Pedig akár 8-9* is eszik egy nap. És 4 kilóval született, úgy néz ki, csak odabennt igyekezett nõni. Hogy csináltad, hogy Szilvi szopizzon? Mert Ádám sajnos nem hajlandóKép Mindig fejem neki a tejcsit és cumisüvegbõl kapja.
Nátha miatt részvétemKép Bár nálunk is ugyanez a helyzet. Ádi is úgy köhög néha, hogy a végén már fulldoklik és sír nagyon. Kapott slejmoldót, meg porszívózom én is az orrát. Dokinéni nálunk se talált komolyabb bajt. Igaz én is olyan beteg vagyok, pedig én se jártam sehol, szerintem apa hozta hazaKép De majd csak javulunk.

Betti és Ádám, aki tegnap volt 9 hetes

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Sziasztok!

Olvaslak Titeket szorgalmasan, csak valahogy nem volt idõm írni.
Tegnap megkaptuk a 2 hónapos oltást, szegény Gergõ be is lázasodott rendesen, még sosem sírt ennyire, azt hittem megszakad a szívem. Szerencsére a fél kúp és a borogatás estére levitte. Még az evésre is nehezen lehetett rábírni. Nektek volt ilyen tapasztalatotok? Valaki azt mondta, hogy rögtön be kellett volna adni a kúpot, de én nem adtam, mert a doki meg azt mondta, hogy nagyon ritkán lesznek lázasak.

Mi se merünk kimerészkedni, pláne most a láz után.

Lányok? Volt valakinek kötött csipõjû babája? A 6 hetes ultrahangon mondták, hogy Gergõnek kötött a csipõje, torna és betétes rugi.Tegnap 4 hét elteltével még mindig kötött a doki szerint. 2 hét múlva kell kontrollra vinni. Pedig éjjel-nappal rajta van a rugi és minden pelenkázásnál tornáztatom.

Ezek a tejcsináló bogyók tényleg jók? Hol lehet kapni õket?

Kataa
Az én fiam is egész délelõtt alszik, délután viszont enm marad meg a kiságyban. Ha kiviszem, a levegõn elalszok, meg néha kézben, vagy a hasamon is, de az ágyban nem. Viszont akármikor adom neki az utolsó vést. éjjel 2-3 körül mindig kér. Hát, egyszer majd csak megnyújtja az éjszakát.

Judy és Gergõ (10 hetes)
Judy (fodroczy)
 


Sziasztok!

Sasha!

Emma lány.Kép Igaz hogy õ is nagy súllyal született, viszonylg, mert 3400 gr volt. Tegnap mértük, most 6050 gr. A rugikhoz hozzátartozik, hogy én szeretem ha kényelmes rá, vagyis egy kicsit nagy rá, mert ahogy emelgetjük, meg játszik mindíg felcsúszik a rugija, és ha nem nagy rá egy kicsit akkor nyomja a lábát ilyenkor.

Mi sok rugit azért nõttünk ki, mert Emmának olyan nagy a lábfeje, hogy volt olyan rugi ami helybõl kicsi volt rá. Nem tudom, majd 42-es lába lesz a csajnak?Kép De komolyan, mikor utoljára mértem volt 11 cm a "kis" talpa, és ez több hete volt.

Judy!

Én a 2 hónapos oltás után azonnal adtam egy fél Germicid C-t, és lefekvés elõtt még egy felet. Nem lázasodott be, nem tudom mi lett volna kúp nélkül. Viszont az oltás után kb 2 órával nagyon sírós volt, kb 3 órán kereszetül, cska az ölemben volt hajlandó lenni, de úgy hogy meg se mozdulhattam, mert akkor rögtön keservesen sírt. Ez állítólag az oltás mellékhatása, nekem elõre szólt a doktornõ hogy sírós lesz. Úgyhogy lehet hogy Gergõ sem a láztól sírt.
Kötött csípõje szerencsére Emmának nincs,bár nekünk a kontrollon a kézi vizsgálat után az egyik oldalon a csípõjét találták kicsit gyanusnak, de az UH-on kiderült hogy rendben van. Én azért tornáztatni szoktam. Majd 5 hónapos korában viszem kontrollra.

Emma is még mindíg náthás, ennek következtében ma éjjel fel is ébredt 1/2 6-kor, pedig már kb 3 hete átaludja az éjszakát. Megetettem, kiszívtam az orrát aztán visszaaludt. Így tegnap nem kapta meg a Di-per -te oltást, itt spájzolom a hûtönkben, jövõ héten újra jön a doktornõ, ha már nem lesz náthás megkapja, ha még beteg akkor nem.

Manó és Emma (ma 13 hetesKép)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa! Apa végül hazaért éjfél körül Debrecenbe, sikerült kiásnia a reggel az állomásnál hagyott autót és hazacsúszkált. Szoval minden rendbenKép én imádom a havat, de ez már egy kicsit sok. Tesó ügyben nem tudok tanácsot adni, mi már úgy döntöttünk öregek vagyunk hozzá, úgyhogy nem lesz többKép

Képzeljétek én most kivételesen azon aggódtam délelõtt, hogy Lili túl sokat eszik (Õ sem tartozik a nagysúlyú babák közé).Ugyanis nálunk a tízórai mostanában gyümölcs. Összetörtem egy banánt egy kis turmixolt õszibarackkal. Amikor látta, hogy elfogyott a tányérból, akkor keservesen sírva fakadt, így odaadtam a barack másik felét is. -Olyan kis kb. 2 dl-es kis müanyag dobozokban fagyasztottuk le.-
És mind megette. Nem sok ez egy kismanónak? (Most meg jót durmol...)

Minden betegeskedõnek jobbulást kívánunk!

bera
berka
 
 


Ja igen! Valakinek ígértem, hogy beszámolok a meggyevésrõl. Nem sikerült kipróbálni, mert bekrepált a turmixgépünk. Vadi új, direkt a babakajákhoz vettükKép
berka
 
 


Sziasztok!

Sasha!
Gratula a hófordulóhoz!

Minden betegeskedõ mamának és babának jobbulást kívánok!

Judy!
Mi már túl vagyunk jó néhány oltáson. Azt mondta adoki néni, hogy a két hónaposat meg sem érzik a babák. Na a Levente azt viselte a legrosszabbul, pedig én itthon adtam neki kúpot. Mégis sokat sírt szegény, meg hõemelkedése lett. Ebbõl "tanulva" a következõ oltásokra én már GermicidC-vel felszerelkezve mentem és azonnal benyomtam a kúpot, meg este még egyett és így abszolút semmi baja nem volt.

Tejcsináló bogyók: a homeopátiás bogyókra gondolsz? Azokat szerintem gyógyszertárban lehet kapni. A Laktoherb teát iszod? Van, aki arra esküszik. Én is ittam (szerintem nem is olyan rossz az íze), rengeteg tejem volt, bár nem tudom, hogy attól-e, vagy egyébként is lett volna.

Kataa!

Hát ezektõl az ügynököktõl én is rosszul voltam. Igaz, én a nagyját megúsztam, mert amikor az ilyenek élõsködtek volna nálunk, mi még bent voltunk a kórházban. De több ismerõsöm mesélte, fõleg a fotósok tudnak még nagyon nyomulni. Csak az a gusztustalan bennük, hogy ha szépen mondod, hogy nem érdekelnek, nem értik.

Tali: majd kicsit késõbb (pl. tavasszal) mi is szívesen elmennénk. Lehet, hogy én vagyok a hülye, de ilyen idõben nem szívesen megyek messzebbre, mint ahova nagyon muszáj.

Hajhullás: szülés után én is azt hittem, meg fogok kopaszodniKép. Derékig ért a hajam, és nálunk is minden azzzal volt tele. Aztán mikor a Levi ágyában is azt találtam (pedig szinte indig össze volt fogva), levágattam. Akkor a rövid hajammal volt minden tele:0 Most már talán kevésbé hullik, remélem, így marad.

Sziasztok, további szép napot mindenkinek!

Viki és a 7 hónapos Levente
vikici
 
 


Szilcsike!

Sajnos a levegõben van ez a megfázásos dolog, ha végignézed a listát, majdnem az összes baba beteg, vagy beteg volt az elmúlt hetekben. Mindenkinél ugyanez a nátha, köhögés, torokfájás nélkül. Sajnos nálunk mi is betegek vagyunk, nem csak Emma, remélem nem fertõzzük vissza egymást.
Épp azon gondolkodtam hogy legközelebb biztos tavaszi gyerkõcöt fogok tervezni.Kép Akkor legalább már kicsit nagyobb és erõsebb lesz mire jön ez a szörnyû hideg.

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kataa
Ez érdekes, mert hannát úgy látom elbágyasztja. Fél hétkor masszírozom, 7-kor fürdés, utána kaja, s alig bírom 8-ig ébren tartani Kép

Judy
Mi már a négyhónaposon is túl vagyunk, de minden tapasztalattal ellentétben nálunk is a kéthónapos szuri viselte meg hannát legjobban. Nagyon bedagadt a lába, csak a borogatás vitte le.
Hannának is kötött a csípõje (70-70%-os volt), nálunk is rugi+torna állandóan, most már csak torna, bár már csak 75-ös+ enyhe asszimetria is van.

Hajhullatókhoz csatlakozom. Kép Hosszú hajam van, s megõrülök, hogy mindenhol azt találom.
üdv,
bringa és hanna (ma 20 hetes)
bringa
 
 


Sziasztok

Nem délután hanem délelött voltunk orvosnál. Levike megfázott, piros a torka (köhögni még nem köhög, de a doki szerint az is jön majd), és nagyon teli van a nózija. Kapott gyógyszert, orrcseppet és óránként porszívózni kell az orrát hogy nehogy a fülére húzódjon.
Nem is gondoltam volna, hogy egy ilyen csöpp gyerekben ennyi trutyi elfér. Mármint az orrára gondolok. Kép
Elmarad a jövõ heti oltásunk is.

Zsani
Még jó hogy nem mentünk át ebédelni. Vittünk volna jó kis bacit. Kép

Ilke, Kataa
Köszi, remélem gyorsan meggyógyul.

Zsuzsa
kicsit nyûgõsebb mint szokott, fõleg hogy szinte egész éjjel nem aludtunk. Én õ miatt õ pedig azért mert csak cumival tud elaludni, de a cumit nem tudta szívni mert nem kapott levegõt az orrán csak a száján.

Szilcsike
jobbulást a kicsi lánynak.
Ne legyél elkeseredve, fel a fejjel.

Bera
Levi is csinált már ilyet, kb 2 napja adtam neki uzsira 1 egész banánt, gondoltam elég lesz, de utána még bedörgölt 200 gramm tápszert. Hogy hova fért bele nem tudom, de megette és utána tökre elvolt. Kép

Képzeljétek tegnap írtam hogy potyára vergõdtem el a gyöngyösi sétányra a kenguruba, mert ki volt írva hogy aznap leltár miatt zárva. Ma megint elvergõdtem, igaz gyerek nélkül, odaértem és a tegnapi táblára odabiggyesztették hogy ma is leltároznak. De ez tegnap még nem volt odaírva. Azt hittem felrobbanok. Kép
Holnap már elõtte telefonálni fogok. Kép Kép Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Jó ötlet ez a esõ/hóvédõ! Lehet, hogy én is kifogom próbálni. Ma is azért nem megyünk sétálni, mert esik a hó, és az arcunkba fújja a szél. Minden babakocsikoz illenek, vagy minden márkához külön fajtát kell venni?
Ti adtok a babáitoknak fluor tablettát? Állítolag már hat hónapos kortól lehet adni, hogy egészséges legyen a foguk.
Nekünk a dokink ajánlotta, de még nem adtam neki. A tápszerben sok calcium van szerintetek? Mert a dobozra az volt írva, hogy tejjel együtt nem szabad bevenni, mert a calcium közömbösíti a fluort v. valami ilyesmi. Akkor a tápszerébe sem tehetem bele?

Ágci!
Az e-mail címem: ildiko77@mailbox.hu


Ildikó
ildikó
 
 


Hali!

Csics!

Mégicsak lementünk az orvoshoz oltani, 9-kor indultunk a gyerek meg 8-kor evett. Hova halogassam végül is?! Eljött velem a párom nõvére és igy egyszerûbb volt! Az oltásnál sírt, de csak azért mert elõtte lemérték és nem szereti ha kifeszítikKép Viszont utána már nem is üvöltött, csak nyafogott a kezemben, ha letettem akkor volt a balhéKép Hazaérvén kibontottam a zsákokból és aludt háromnegyed 12-ig! Rögtön kajált, utána felnyomtam a kúpot neki. Az oltás helye nincs megdagadva, nem piros és a gyerek nem lázas, sõt még röhögni is van kedve!Kép Sokkal jobban tartottam tõle! A 2 hónapos oltás sokkal vészesebb volt, mert fájt a lábija és feldagadt, meg bepirosodott!

Köszi mindenkinek a hófordulóra a gratulátKép

Ildikó!
Nagyon sok babakocsihoz sajnos nem szériatartozék ez az egyszerü átlátszó müanyag. Két fajtát láttam belõle: 2 funkciós babakocsira és 3 funkciós babakocsira. 2000 forint körül van az áruk, szóval nem egy nagy tétel.

puszi
sasha és a 3 hónapos Gábor

Kép
sasha
 
 


Köszi Sasha a gyors infot, biztosan be fogok szerezni egyet, csak itt nálunk " falun" lehetetlen. De a közeli városban van bababolt, ott biztosan lehet kapni.

Az oltásról: A Napsugár szinte mindegyik oltásnál egy kicsit belázasodott, pedig oltás után kb. fél órával adtam neki kúpot, de így este alvás elõtt is kellett adni neki. Ja, és mindig borogattam neki a lábát, és nem dagadt ill. pirosodott be egyszer sem. De jó hogy a következõ csak 15 hónapos korában lesz!


Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!

Voltunk setalni ma isKép Most aldom, hogy ilyen nagykereku, nembolygos, massziv babakocsink van, siman vettuk az akadalyokat.
Ma vegre eljutottunk dokihoz is. Reka nem hizott semmit az elmult honapban, csatlkaozom a "stagnalo" brigadhoz, azzal az apro szepseghibaval, hogy igy 7 honaposan meg nem erte el a 7 kilot /6780g/. Ez van. Viszont sikerult feliratnom Beba HA-t nagynehezen, de a patikaban, mikor mondta az elado, hogy 4020 Ft lesz, akkor mondtam, koszi, megsem kell. Tartaleknak kicsit draga lenneKép

Kata007,
nem felejtettem el am a testapolot. De azt mondta a doki, nem lenne etikus, ha "beleszolna" mas doki szokasaiba, igy nem arulta el az osszeteteltKép Es meg nem is gratulaltam az acsorgashoz, ugyik vagytokKép

bera,
nem vagy Te meg olyan oregKép Meggyturmixolo miattKép Kajailag neha en is elcsodalkozom, van, hogy a reggeli boseges szopi /ezt kivetelesen tudom, hogy az, mert feszul az ejszaka utan/ utan 2-3 oraval neha eltunik egy banan+alma is akar. Na jo, kis veszteseggel, ami a talcara-ruhara-foldre kerulKép

Vedono mondta, lassan adhatnek feltétet a fozelekhez, kezdjem csirkemellel. Nade hogy? Valaki mar adott ilyet?

-Afonya
afonya
 
 


Érdekesek ezek az oltások. Szinte minden doki -a mienk is - azt mondja, hogy a 2 hónapos szurit meg sem érzik, nem lesz semmi gond..stb.. Itt meg azt tapasztaljuk, hogy szinte az a leggázosabb. Nálunk azt az egyet kellett borogatni -jegelni -és akkor volt a legnyûgösebb. Lehet, hogy nekik is babanetet kellene olvasniukKép?
berka
 
 


Áfonya!

Mekkora az a tápszer? Mert azért nem semmi az ára! Mi a Humana HA2-t esszük (illetve csak LiliKép), 650g és 1300 Ft (remélem jól emlékszem) van az ára felírva. Azért ez nagy különbség!

Én is gondolkodom a feltéten. De elõször is megint azzal van a bajom, hogy honnan és milyen csirkét vegyek. Most hallottam valami bio lehetõséget, de még nem jártam utána. Olvastam itt, hogy valaki úgy csinálta, hogy megfõzte, összeturmixolta a fõzõlével, és kis adagokban lefagyasztotta.És akkor csak elõvett egyet-egyet a fõzelékekhez. Én is ezt tervezem, de a beszerzés miatt még csak terv. Vagy szerintetek nem kell ennyire törekedni a bio-ra? magam sem tudom...

bera
berka
 
 


Betti.,
Szerintem Adam azert is nem eszik mert beteg es akkor persze hogy nem hizik iszonyatos erovel.De 5-kg os 9 hetes baba az tokely,ugyhogyne izgulj.Jobbulast Neked is meg Adam babanak is ;)

Judy
Alex nekem sem evett az oltas utan egy ket napig rendesen es allitolag ez normalis.Bar az oltas alatt nem sirt de kesobbazon a napon eleg keservesen felsirt csak ugy,gondolom eszebe juttot mi is tortent vele.Mi talan meg aheten kapjuk a 3 honaposat,remrelem nem lesz nyugi tole nagyon.
Nekem is kotott a csipoje de csak tornaztatani kell es 4 honaposan visszamenni.Az elejen utalta a tornat most hogy gondolom mar lazul neki neha meg mosolyog is.
En napkozben nem hagyom a kisagyban mindig a nappaliban van szerintem probald meg letenni az agyra es ha almos magatol is elalszik,ha nem akkor seholsem.


Mano
Megmertem Alex talpat J))Es 9 cm!

Bera
Orulj neki,akkor most biztosan tobbet fog hizni ha rakapott a gyumireJ))

Viki.
Ahhoz kepest hogy a korhazban mindenhova azt irtam hogy ne adjak meg senkinek cimemet.Mar fotosok is megtaltak es a pelenka mintak is ozonlenek a postaladankba.Igazad van egyszeruen nem halljak amit mondasz es terelik a szot.

Forti,
Pont egy gyerekboltban csinaljak ezt ahova az ember ugyis gyerekkel megy vagy celiranyosan mert vennie kell valamit.Na de legalabb ma egyedul mentel.

Kataa
Kataa
 


Bera, Áfonya
Én már adok Levinek piphusit, a doki azt mondta hogy 5 hónaposan már lehet. Én pulykamellet vettem, megfõztem levesnek, a husit húsdarálón ledaráltam pici lével elkevertem hogy ne legyen annyira száraz, és jégkocka tartóba nyomkodva lefagyasztottam.
Mi is Beba HA-t használunk, ill. Levi azt eszi, 750g kiszerelés és 1600,- kb. az ára. Kérjél kisebb kiszerelést, tartaléknak az is elég.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Kataa!
Igen, de ajándékcsomagot kapsz a kórházban (felicitas, ha jól emlékszem), amiért cserébe ki kell töltened egy lapot (persze adatokkal). Én úgy hallottam, ez a cég aztán eladja acímeinket a többieknek.
Az volt a csúcs, amikor még szülés után a Brendonban vásároltunka férjemmel, és amikor fizettünk,az eladó a kezünkbe nyomott egy biztosítós szórólapot. Most nem emlékszem pontosan, hogy milyen kedvezményre jogosított (valami árengedményre vagy mi, de lehet, hogy rosszul emlékszem), de tuti, hogy az volt a lényeg, hogy ki kellett töltenia lapot az adataiddal együtt, és elpostázni. Na gondolhatod, ennek is mi volt a lényege, csak szerencsére még idõ elõtt kapcsoltam.
A legdurvább, majd meglátod, mikot 4 hónapos korotok körül majd jön a különbözõ bébiételes cégektõl a tájékoztató, amikben azt ecsetelik, hogy bizony 4 hónapos gyereknek már nem elég az anyatej, nekik vannak tuti bébikajáik. Na, én dobáltam mindet a kukába.

Bera!
Ne viccelj már, hogy vagy te öreg? Mások még a te korodban az elsõ babát sem szülték meg!:0:0:0

Forti!

Hát ez a nem-alvás ismerõs, az én Levim is cumival alszik el, de cumizni a bedugult orral nem igazán lehet. Így aztán õ sem tudott aludni (meg mi sem).
Tegnap nem tudom, milyen front volt, de délután egyszerûen nem bírtam a Levivel, semmi nem volt jóKép Aztán 7-kor etettem, utána úgy beájult, hogy nem volt szívem felébreszteni fürdeni, reggel fél 7-ig aludt. Úgyhogy ma koszosak vagyunk.:0
Megfigyeltem, mindig akkor alszik ennyit, mikor jön a hó.

Áfonya!
Én a napokban vettem tartaléknak egy BEBA 2-t, én is úgy emlékszem, valahogy 1.600.-Ft körül volt. A tiedben van valami aranyrúd is, vagy mi?:0:0:0

Viki
vikici
 
 


Sziasztok!

Oltással kapcsolatban: Ádám hétfõn kapta a két hónaposat, de nem lett lázas (kopp-kopp), se nyûgös, csak egy jó nagyot aludt.

Kataa!
Köszi! Nem is agonizálok Ádi súlya miatt, ekkora és kész. Kis hurkás keze-lába, kis pufi pofis, vigyorog állandóan, akkor meg miért aggódjak? (hát mert folyton aggódó, elsõ gyerekes anyuka vagyokKép)

Milyen az, ha kötött a csípõje a babának? Érzitek Ti is?

Na nem tudom, lehet, hogy én is beugrottam egy fotósnak. Kb 3 hetes volt Ádám, mikor jött. 6 ezerért fényképsorozat, nagyméretû, plusz egy képbõl még nagyobb.Felét akkor ki kellett fizetni. Na de a fényképész majd csak a baba 4 hónapos korában jön. Kíváncsi leszek...

Annyit írtok a babakajcsikról, kíváncsian várom, hogy ha ott lesz az idõ, Ádi mit szól hozzájuk. De ha majd õ nem esszi meg, akkor majd én. Néha szoktam venni magamnak ilyen üveges kajákat, én tök szeretm õketKép 8 éves voltam, mikor az öcsém született, és amit õ nem evett meg, azt nekem adták. Azóta szeretem ezeket a pempõketKép

Betti

Kép

Betti
fodbetti
 
 


Forti: jobbulást Levinek!!

És gyógyuljon meg minden baba! Bocs, de sietnem kell, úgyhogy nem tudom visszaolvasni kik betegek Kép

Juli szerencsére jól van, csak a foga jön. Mondjuk ez is elég szörnyü.

Áfonya, bera: ha Beba HA-t irattál, akkor azért volt ilyen drága, mert vényre csak 6 hós korig lehet irni, utána a teljes árat kell fizenti, hiába van felirva. Vagy 2-es volt? Mert akkor valami nem stimmel, mert a HA tápszerek 1 éves korig adhatók vényre, és akkor 50% a tám.
A kisebb kiszerelés 200 g-os, az tartaléknak elég karcsúKép

Viki: a HA tápszerek drágábbak elvileg, mert hipoallergének Kép

Forti: én is mentem volna épp ma a Kenguruba, de akkor jó hogy nem indultunk el (a hótól megrémültem, mert az utcában egyáltalán nem takaritották el a havat).

Tali: én sem szivesen indulnék el a talira, de ha tutira lesz, akkor elmegyünk istibizti. Most akkor lesz?

zsani
zsani
 
 


Manó!
Noéminek is nagy lába volt (vanKép). Mikor elõször meglátta a védõnõ, rögtön ezt volt az elsõ reakció: -Mekkora lába van!!!! Most 2,5 éves és 26-os cipõt hord. Csizma 28-as, hogy plusz egy vastag zokni is beleférjenKépKépKép.

Beszti!
Eleinte Ádámnak sem kellett semmi kanállal. Egyszer merõ véletlenségbõl mûanyag kanállal adtam a kaját, azzal elfogadta. Azóta azzal eszik.

Én is csatlakozom azokhoz, akiknek a kéthónapos oltást szenvedte meg legjobban a babájuk. Ádám egész nap sírt, nagyon bedagadt a lába, pici hõemelkedése is lett. A többit meg sem érezteKép.

Ahogy olvasom a hozzászólásokat, egyre kevésbé aggódom Ádám súlya miatt.

"Zaklatás"-ügyben szerencsére most elkerültek minket, de Noéminél nem gyõztem elhajtani a különféle ajánlatokkal meglátogató ügynököket.

Sziasztok,
Panda

panda
Halásztelek
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: