Új privát üzeneted érkezett!

Szia Fcs!

KösziKép

Én is nagyon várom a Balcsit, remélem azért fogunk tudni fürdeni. Dorkának biztos hideg lesz, de azért megpróbáljuk belerakni egy kicsitKép

Nagyon édesek lehettek együtt a srácokKép
Remélem vannak képek.

Mi is sokat sétálunk, azt mondta a védőnő, ha már feláll és kapaszkodva elindul magától, akkor már lehet vele sétálni az nem eröltetés.
Dorka amúgy is imádjaKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Mi is megjöttünk, már szerdán, csak most jutottam el idáig.

Fcs. Kár, hogy nem találkoztunk !

Vagyis lehet,hogy nem is kár. Kép

Ugyanis nagyon rosszul sült el a nyaralás vége, de először is az elejét mesélem el.

Szuper volt minden!

Hétfőn tök későn értünk le, mivel én skót sajnáltam a pénzt arra a hülye matricára, ezért cammogtunk 20 km/órával a 7-es úton.
Nem is tévedtünk el, és majdnem elsőre megtaláltam az épületet is.
Még aznap sétáltunk egy jót, és Éváék annyira aranyosak voltak!
Azt nem is írtam, hogy elvittem a legjobb barátnőmet is, mivel úgy volt hogy Éviék elmennek az anyukájához, de aztán mégis maradtak.
Az éjszaka is szuper volt, vagyis nekem ugyanolyan, mint itthon, sok szopival.
Másnap fantasztikus jó időnk volt! Peti és Sami sokat fürcsiztek a 3 centis vízben, ami jól felmelegedett. Peti volt a legkisebb az egész parton, de nagyon bírta! Mindig meg akarta inni a vizet.
Az éjszaka is jól telt, bár Sami nagyon korán még sötétben felébredt és szegény Éviék nem tudták sehogy sem visszaaltatni. Már nagyon fáradtak voltak.
Kimentünk a strandra, megint szupi idő volt.
Délután kezdett Évi hányni.
Szegény nagyon szarul volt.
Én reménykedtem, hogy ez nem az ami nekünk volt, csak elrontotta a gyomrát.
Este mi eljöttünk, mert csak szerdáig volt megbeszélve a maradás.
Másnap már Sami is és Miklós is betegek lettek.
Most esz a penész, hogy remélem nem tőlünk kapták meg, de tényleg nálunk pl. Kitti el sem kapta.
Peti is csak 2x hányt pénteken, de szinte csak egy nagy bukás volt. A férjem tényleg beteg volt, de ő nem jött le a Balcsira. Megkérdeztem a dokinkat, hogy le tudtuk-e vinni a vírust, és ő azt mondta, hogy mindenhol nagyon terjeng most ez a rota vírus. Mégis annnnnnnnnnyira bánt, hogy talán mi ferőztük meg őket.
Pedig tényleg nem érdemelték meg.
Úgyhogy Évi, ha megjöttök, kérlek bocsáss meg nekem, ha én voltam ilyen elővigyázatlan, de olyan ártalmatlan dolognak tűnt nekem, tényleg rajtunk nem is jött ki igazán!
Szánom-bánom minden bűnömet,de nagyon jó volt a nyaralás, és nagyon köszönjük a lehetőséget!

Úgyhogy ebből kifolyólag jobb, hogy nem is találkoztunk több emberrel. Kép

Azért még mindig van rá egy x százalék, hogy nem is mi voltunk! Vagy nem?

Most megyek, Peti hív!

Ő is már majdnem mászik ám!
De azért a feltérdelés még nem megy.
Felülni is csak 2x tudott még.
Dehát mi még picik vagyunk!

Puszi mindenkinek!
Andiék.
andi68
 
 


Sziasztok!

Jöttem beköszönniKép
Holnap reggel megyünk a Balcsira, remélem nem lesz semmi gond.
Ja és holnap még beugrunk az Europarkba, állítólag szuper babacipő akció van. Nincs kedvetek benézni?

Szombatra remélem áll még a tali. Majd csörögjetek, ha van valami.

Andi,
kicsit megijesztettél ezzel a vírussal, viszem az ellenszereket, hátha nem lesz rá szükségKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 

 
 

Jó nyaralást mindenkinek!
Andiék
andi68
 
 


Sziasztok!

"Új" vagyok itt és gratula mindenkinek a csemetéjéhez.
Látom, összeszokott brancs a tietek, remélem, befogadtok. Kép
Tök jó, hogy végre olyan oldalra tévedtem, ahol hasonló korú babák vannak, hasonló gondokkal és élményekkel.

Látom, bőszen nyaral mindenki csemetéstől. Mi idén kihagytuk, jövőre pedig költözünk, így marad a locs-pocs medence a nagyiéknál a kertben Benjamin fiamnak.

Mindenkinek jó nyaralást és - ehhez illően - szuper időt kívánok.

Sziasztok,

-Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Rég jártam már itt, de hát 3 gyerkőcöt lefoglalni nem ki időbe telik.

Krisz!
Utólag is boldog névnapot.
De jó nektek, hogy balcsiztok, az én párom egész nyáron dolgozik.

Mikor és hol lesz tali? Szívesen megismernélek már Titeket személyesen is.

Dirtha!
Üdv itt, bár én is elég ritkán jövök. Jövöre hova költöztök?

Zsuzsinak most éppen nincs újabb tudománya, 10 hónapos kora óta megy, kb. 1 hónapja a kedvenc szava a "híííta aíííta" és sokszor szórakozik velünk csak úgy, hogy pl. beleharap a lábamba és utána jön a fogpaszta reklám vigyor. Kép

Megyek, mert ébredeznek a gyerkőcök.
puszi

Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Csak egy sor: tali a Millenárisban, szombaton a park Fény utcai bejáratánál 15 órakor. Gyertek sokan! Remélem, Kriszék nem felejtették el...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Este hívott Krisz, és csak ötre érnek oda holnap a Millenárisba... Mi szerintem már fél négy körül ott leszünk, de azért legyen ötkor a Fény utcai kapunál...
Fulescsacsi
 


Hali!

Nem igérek semmit (úgy sem tartanám be Kép ) Talán ott leszek, de nem biztos. Na ezt jól kitaláltam.
Viszont tényleg még nem tudom mi lesz holnap.
Jó talizást!
Andi

Ui.
Dirtha!
Nagyon helyesek vagytok! Üdv.
andi68
 
 


Sziasztok!

Dirtha! Csak most láttam, hogy felbukkantál közöttünk... Üdv!!!!! Remélem, beszélhetek a többiek nevében is: persze, hogy befogadunk, gyere csak, bár most kicsit nyaral a topik... Van más topik is, ahol hasonló korú babaák vannak, de itt vagyunk a legkevesebben, és könnyebb áttekinteni, barátságosabb az egész...

Mesélj erről a gyönyörű Benjámin fiadról! Tényleg nagyon helyesek vagytok!
Fulescsacsi
 


Na sziasztok!

Megjöttünk a nyaralásrólKép
Sikerült +1 foggal hazaérkezniKép, ami megdöbbentő, hogy a bal felső 3-as! bújt ki.
Az lenne a szemfog?

Részben emiatt nem jött össze a szombati taliKép, mert Dorka egésznap nem aludt és fél2-fél4-ig beájult. Szerencsére Ágiék is később értek rá, így mini taliztunk velük.

Ági,
nagyon örülök, hogy találkoztunk. Remélem legközelebb a többiekkel is összefutunk valahogy.
Ez a Danifiú meg egy tündér, olyan aranyosan incselkedett a lányommal az anyja szoknyája mögülKép

Elküldöd majd a képeket az emilemre? A kedvesem hiába fényképezett egy csomót az izgő-mozgó kisfiad sok képbe belemozdultKép, de én is elküldöm őket, ha kéred.

Dorka a Millenárison
Kép

Dorka piskótázik a talinKép
Kép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SziasztokKép

KriszKép

Mi is nagyon örülünk hogy tudtunk talizni. Dorci tüneményes, annyira jó volt nézni, hogy folyton mosolyog. Dani meg baromi bátor kölyök a szoknyám mögülKépKép
Teszek fel ide két képet, amit csináltunk azokat elküldöm, sajnos egy kettőnél piros szeme lett a bébiknekKép

Dorcit nagyon érdekli Dani, Dani meg a mamiját keresiKép

Kép

Egy sármos Dorka mosolyKép

Kép


puszi
Ági és Dani

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Jók a képek!!!!!!!

Andi, Fulescsacsi köszönöm a "befogadást". A kisfiam 2003. szept. 17-én született, jövő hónapban lesz egyéves. Terhességi cukorbetegségem volt, a kezdősúlyomhoz képest kettő kg-ot híztam, Benjamin sem vitte túlzásba: 2960g-mal született. Azóta sem vitte túlzásba a súlygyarapodást, annál inkább nőtt: a gy.orvos szerint egy átlagos másfél évesnek ekkor a magassága, mint neki. (mondta, amikor kilenc hónapos volt a fiam Kép ) Pedig sem én, sem pedig a párom nem vagyunk magasak. Nagyon eleven, kiegyensúlyozott baba. Tízhónaposan jött az első foga, azóta már a negyedik jön. Pár napja indult el egyedül, igaz, csak néhány lépést tesz. A beszédfejlődéssel sem sietünk: az "ááááááááuuuuuuuuéééééééé"-n (kiabálva) és a "mámmá"-n kívül néhány napja felvette a d betűt a repertoárjába és bőszen variálja a magánhangzókkal. Kép

Más! Képzeljétek! Ma éjszaka gyomorrontásom volt és minden kijött belőlem (mindenhonnan Kép ) Ki kellett hívni az ügyeletet, mondtam, hogy szoptatok. Kijött az orvos, rákérdezett a kisfiam korára. Mondtam, hogy tizenegy hónapos erre ő: "Akkor már abba kéne hagyni a szoptatást, nem?" No comment.

Magdi, Győrben lakunk és ugyanitt maradunk, egy társasházba fizettünk be, ahová jövő nyáron költözhetünk.

Jönnek a fogacskák máshol is? Hogy tűrik az apróságok? Hogy álltok az éjszakai ébredésekkel? (fogzáson kívül)

Továbbra is maradok érdeklődéssel a topik iránt, jó nyaralást mindenkinek.

- Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Írtam egy regényt és elszálltamKép
Na mégegyszer:

Dirtha,
üdv nekedKép
nagyon aranyos a kép a profilodbanKép

Dorkának mégsem a bal felső 3-as fogacskája bújt ki, utánanéztem és az jóval későbbre várhatóKép Szóval a 2-es van meg, gondolom hamarosan követi a többi isKép

Dorkacsaj eddig még nem kelt éjszaka remélem a fogzás sem fogja annyira megviselni.

Benji mekkora volt 9 hósan?

Szopcsi: nekem is egyre gyakrabban jönnek a még mindig szoptatsz? és a mikor akarod már rendesen etetni? típusú kérdésekkel...
Ráadásul a saját anyám sem ért velem egyet, de elintézi annyival, hogy ez a 'dilim'

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Először is: nagyon sajnálom, hogy elbénáztam a talit... A telefonom nem volt a helyzet magaslatán aznap sajnos, de én is olyan szétesett voltam a fura időtől...

Dirtha! Szabolcs is óriásbébi, mindig összehasonlítgatom a többi babával, hát hatalmas hozzájuk... Bár ő azért olyan kis mokány is hozzá, nem kifejezetten vékony... (9600 gramm, 76 cm volt egy hete kilenc hósan.)

Fogak: nekünk hat van már, és nem alszunk jól... Szabolcs már éppen átaludta az éjszakát, aztán beindult ez a rengeteg fog pár nap különbséggel, és nagyon meleg is volt, ekkor rászokott a hajnali ötös cicire. Most a hatodik fognál viszont már minden volt: egy órás ordítás éjfélkor, éjjeli három szopi... Próbálok következetes maradni, de úgy sajnálom.... Persze akkor meg magamat fogom, amikor még sokévesen is kelni fog éjjel inni, meg pisilni, meg egyéb ürügyekkel...

Szopi: rám is néznek furán, ne is mondjátok... Főleg, hogy én meg lelkes bárholszoptató is vagyok. Amúgy a kajaügyben kicsit gondban vagyok: mi most éppen ott tartunk, hogy szinte csak szopi van megint, kivéve a tejpép (kínomban vetettem be), és bármi, amit mi eszünk, de nem ám pépesítve, hanem darabokban. Így ebédre csupa olyat főzök, amit ő is ehet, és már szét is tud csócsálni - nem valami egyszerű, sajnos, de azért egész jól megoldjuk, reggelire meg kap rozskenyeret, sajtot, kevés paradicsomot, esetleg halat... Így sem eszik olyan sokat, szóval jóevő Szabolcs enyhén szólva megváltozott a fogak hatására... Viszont rengeteg folyadékot iszik, vizet, gyümölcslevet, bármit...

Ma Esztergomba kirándultunk, nagyon klassz volt! Gyönyörű helyen van a város, bár nekem egy kicsit szegényesnek tűnt... Valahogy nem volt olyan "ápolt", mint az elvárható lenne egy turizmusra nagyban építő településtől... Szabolcs imádta, játszott a fűben a Duna parton, jól belakmározott az ebédemből (sajtos karfiol rizzsel), rikoltozott volna a Bazilikában, bár gyorsan megdumáltuk, hogy inkább ezt ne... Apja felvitte a kupolába a hátihordozóban, amit a törpe halálosan élvezett, de apa végigrettegett, amit fokozott, hogy a gyerek majd leugrrott a hátáról a lelkesedéstől... Én meg lent izgultam, hogy mi van velük... De hát a férfiak ilyen kalandosak... (Nagyon jó volt az útban, hogy olyan klassz új vonattal mentünk odafelé: légkondi, szelektívhulladékgyűjtő, kényelmes hely a babakocsiknak és tolószékeknek... Visszafelé meg a világ legputribb vonatát sikerült kifognunk...) Összességében szuper nap volt!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Üdv. újra mindenkinek!

Gratulálok a sok foghoz! Nálunk még mindig csak az alsó kettő hegye van kint, szerintem 2 hete semmit nem nőtt. Nem baj, úgysem fogad el semmi darabosat Peti, csak az abszolut turmixoltat szereti. Kivétel a paradicsom, azt szivogatja ezerrel, magokkal együtt. Bírja. Ma rágcsált egy kis kenyérhéjat, de csak ha én tettem a szájába. Egy morzsát azért biztos le is nyelt.Kép

FCS!
Szerintem ne stresszeld magad, hogy majd X évesen így meg úgy nem fog aludni! Hidd el, én is ugyanezt éreztem Kittivel, aki 2 évesen aludta át először az éjszakát. Mindent kipróbáltam vele, de neki mégis 3-4-szer fel kellett kelni éjszaka. 14 hónapig szopizott éjjel, azután cumisüvegezett, ami a legrosszabb volt, hogy persze teával. Nem bántam meg semmit, de ezt az egyet igen, teát éjszaka nem fogok Petinek adni. NAGYON nehéz volt leszoktatni, másfél évesen örjöngött éjszaka a teáért, olyan szinten hisztizett, hogy leöntöttem egy pohár vízzel! Aztán mégis megszokta, hogy nem kap csak vizet, (nem a nyakába, hanem a cumisüvegbe is Kép ) és attól fogva szinte alig ébredt fel, és hamarosan átaludta az éjszakát, most meg már úgy alszik, hogy Petire sem ébred fel, pedig tud a kiscsávó nagyon nagyon óóóóóóóóórdítani ha azonnal nem kapja meg a cicit!(Azért próbálkozom én is néha a cumival, de nem sok sikerrel.)
Úgyhogy ne aggódj, el fog múlni ez is, csak bírni kell valahogy, pl. nappal is lefeküdni, nekem ma nagyon bejött aludtam 2 órát Petivel!
Puszi!
Andi
andi68
 
 


UI:
Nagyon jók a képek!
andi68
 
 


SziasztokKép

Először is üdv közöttünk DirthaKép Gratula a gyerköchözKép

Szopcsi, látom mindenki megtalálja a kedves ismerősöket és rokonokat akik elhülve tapasztalják, hogy a gyerek még nem pacalpörköltöt eszik, és nem egy szál kolbásszal a kezében rohangálKép Hála az égnek nekem még csak az apósom jegyezte meg hogy, mért szoptatok még mindig, de hát ő ebben a témában nálam messze nem mérvadó, igy le is pergett a mondata egy fél pillanat alatt rólamKép
Fcsacsihoz csatlakozva én is bárhol megszopcsiztatom őkelmét, ha szükség van rá, ennél kényelmesebb és olcsóbbKép dolgot még soha senki nem talált ki az tuti.

Hozzátápi: mi is kezdünk egyre kevésbé pépeseket enni, sőt legszivesebben Dani a mi kajánkat enné, ha hagynám, max akkor kap belőle, ha olyat eszünk amit ő is ehet. Kiprobáltuk a joghurtot gyümivel, nagyon bejött neki, vettem sima bifiduszeszenzisztKép és törtem bele banánt, meg öszibarackot, két étkezésre bevágta és elégedetetten cuppogott hozzáKép

Jelentem tegnap kibujt a jobb felső egyes hegye, igy nem kell gondolkodnunk az esetleges protko ügyébenKépKép Kiváncsi vagyok milyen ütemben fog jönni a többi, és hogy fogja megviselni az éjszaka alvásokat, tegnap még nem ébredt hála az égnek.

KriszKép
Köszi a fotót, majd belejön apjukod is a fényképezésbe, de mondjuk apamacinak könnyű dolga volt, mert jó a gépeKépKép

DirthaKép
Mekkorák vagytok most? Hol tartotok, mit csináltok már, kérünk tök részletes beszámolót ámKép

AndiKép
IGen igen, csatlakozom, a világ legjobb dolga, ha a gyerek napközben hajlandó mondjuk 2 órát egyhuzamban aludni és még a mamija is tud vele. Sajnos nálunk ez elég ritka vendég, mert órát lehetne Danihoz igazitani, profi szinten üzi a 30 perces alváskatKép Bár multkor anyóspajtinál az egész család tudott aludni két és fél órát, felemelően fantasztikus dolog voltKép

TündeKép
Merre kószáltok? nyaraltok még? tessék életjelet adniKép

NAh megyek mert nagyon érdekes zajok jönnek a kiságyból háp pá háp dalolással kisérveKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok Lányok!

Krisz, Dorka nagyon szép (és a neve is!!!). Válaszolva a kérdésedre, Benjamin fiam 9 hósan 76 cm volt és ehhez 8270 g társult. (akkor 100 g-ot hízott csak egy hó alatt). Nem volt mese, kevés volt a tej, és nagy bánatomra tápszert kellett bevetni. (egy hét alatt ennek hatására +350g-ot hízott szegénykém) Amúgy éjjel egyszer kap tápszert, másfél decit, ennyi az igénye. Én csesztem el a tejcsi-dolgot, a hozzátáplálás kezdetekor a szopi-más kaja sorrend valahogy felcserélődött, magam sem tudom, hogyan, a fejésre meg lusta voltam 9 hónap után belefáradtam. A sorrend felcserélődése volt a ballépés, legközelebb tudom, mit ne tegyek. Neked mekkora Dorkád most kilenc hónaposan? (a lányok általában kisebb súlyúak, de a fiam még a lányok súlyátlagából is bőven kiesett)

Fulescsacsi, Szabi igazi nagyfiú Kép Nagyon elevennek tűnik a tekintetéből!!!! Kép De jó neked, hogy nem muszáj különfőznöd. Nekünk még csak a negyedik fogunk bújik, de a harmadiktól nem fogad el a fiam semmi darabosat! (hiába aprítom, kiköpi a gyümit, kenyeret. Kivéve az ebéd, amiben pl. lehet tészta v. krumplidarab, azt megeszi.) Van esetleg valami ötletetek, hogyan szoktathatnám a darabosra?
Joghurtügyileg olvastam egy cikket, amiben kifejtették, mennyi gyümölcs van egy gyümölcsjoghurtban. Lányok, ajánlom a natúr joghurtot összemixelve friss gyümivel. Nekem minden nap megeszik Benjamin egy pohár natúr joghurtot, aminek egy részével általában a főzelékét habarom be, a többit összemixelem gyümölccsel.
FCS, sokat mentek a picivel, sokat kirándultok? Voltatok esetleg külföldön is?

Andi, az éjszakai teáztatás ellen vagyok én is, majdnem sikerült rászoknunk.(pedig annak idején megfogadtam: semmi tea, semmi túrórudi, semmi édesség!) Inkább a víz, néhány csepp citromlével.
Igyekszem mellőzni az édességeket, de mivel én is nagyon szeretem és kinézi a fiam a számból, engedek...Úgy értem, nem vagyok vasfegyelmű ebből a szempontból sem.

Ági, nem semmi Daniról a kép a profilodban Kép Kép Ez nagyon jól sikerült sztárfotó! Látom, Ti sem vagytok túl jóban az álomtündérrel... Én 11 hónapja nem aludtam végig egy éjszakát sem , nem panaszképpen. Anyukám mondja mindig, hogy nem lehet jó evő és jó alvó egyszerre egy gyerek, mert az már luxus volna. Kép

Bocs a regényért, ált. nem vagyok egy szószátyár, de olyan családias ez a topik és nagyon aranyosak vagytok picurokkal együtt.

Jó éjt mindenkinek,

-Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Dirtha,
akkor nekem egyelőre luxus jutottKép
Dorka éjszakaátalvó és jóevő is egyszerreKép
9,5 hósan 9000 g volt a csaj és kb 71 cm.

A darabos kajával lehet mi is bajban leszünk.
A falatokat Dorka kibányássza a szájából és játszik velükKép Viszont ha kap egy nagyobb db gyümölcsöt vagy piskótát stb azt szépen elcsócsáljaKép
Közepesre turmixolva eszi meg normálisan az ebédet, viszont akkor igen szép adagokat bír betömni.

Fcsacsi,
te hogy adod Szabolcsnak a falat kajákat pl sajtot? Dorka azt tuti nem eszi meg.
Újra próbáljuk a joghurtot, most a Danonino megy és nyoma sincs pöttyöknekKép

Ági,
grat Dani fogacskájához!
Úgy látszik összebeszéltek a lurkók a talin, mert Dorka is átállt a félórás alvásokra. Hihetetlen milyen rövid 30 perc, alig tudok valamivel haladni addig.

Andi,
én is nagyon odafigyelek, hogy milyen folyadékot adok Dorkának, főleg most a melegben vagy 200ml-t megiszik egy nap. Kajához szoktam kb 5x-re hígitott gyümölcslét adni, amúgy meg vizet kap.
Tényleg meddig kell forralgatni a vizet? Már úgy unom.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert már nagyon "holnap" van!

Ma voltunk a védőnéninél, 8100 grammok vagyunk!

Visszatérve az éjszaka átalvására, hiába kezdte el Kitti 2 évesen átaludni, én már annyira megszoktam addigra, az éjszakai keléseket, hogy azóta sem tudok jól aludni, na és amikor terhes lettem Petivel, kész katasztrófa. Úgyhogy nem is bánom, hogy ébred, mert úgysem tudnék aludni.

Én bevallom, hogy már 1 hónapja nem forralom a vizet, de ma megkérdeztem és azt mondta a védőnő, hogy egy évig forraljuk. Én lehet, hogy túl bátor vagyok, Petinek is adok mindent ami létezik, pl. fagyi! (magnum) igaz, csak egy nyalit. Már tejet is ivott, nálunk nincs senki aki allergiás lenne, de mivel a tejben alig van valami vas, ezért nem fogom adni, inkább cici, vagy végszüksében egy kis tápszer. (hajnalban)
Szerintem pohárból bármit ihatnak, ami egészséges persz kólát azért én sem adok. Peti még inkább cicizik ivásnak, és mellette kajál 2x,de nem viszi túlzásba az adagokat.
Bocsi, ha össze-vissza írtam, ez már csak ilyen lehet éjjel 2 felé.
Üdv.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Dirtha! Szabolcs bizony nagyon elevenKép. Sajna most nincsenek új képek, és az albumaimat is megszűntettem, de szombaton szerintem készülnek majd újak, meghívtak bennünekt a barátaink a Palatinusra... Szabolcs nem hiszem, hogy strandolni fog, mejd meglátom, milyenek az állapotok. Amúgy, igen, egészen sokat utazunk, mert minden nagyszülő máshol él, külföldön még nem voltunk, bár most Esztergomban gondolkodtunk, hogy át kellene menni Párkányba, van ott egy klassz vízividámpark állítólag, és nagyon olcsó. Darabos kaja: hát, nálunk nem kellett szoktatni, egy nagy kajasztrájk után egyszerűen csak azt fogadja el. (meg persze joghurt, és egyéb ilyesmi). Amúgy azt hiszem, itt írta Tünde, hogy fokozatosan egyre több részét kell darabosan hagyni, aztán egyszercsak elfogy a turmixolt rész. Hát, mi erre nem szorultunk rá... Joghurt: mi is natúrt adunk, vagy házilag kutyulom gyümivel, én ugyan meg nem eszem a bolti gyümölcsjoghurtot...

Krisz! Úgy van ez, hogy a sajtot lereszelem, és golyót gyúrok belőle, vagy a puhábbat kicsit összenyomkodom az ujjammal, így eszi szívesen. Apropó, gartula az új foghoz! Amúgy Éva Samijának nőttek ki előbb a kettesek, amikor a Balcsin voltunk, olyan volt, mint egy kis vámpír, nagyon helyes volt! (Szabolcsnak meg szépen sorban: bal felső kettő, bal felső egy, jobb felső egy, jobb felső kettő...).
Fulescsacsi
 


Ja, csajok! Elfelejtettem megosztani egy tapasztalatom veletek: Szabolcsnak elég csúnyán kipirosodott a feneke környéke és a zacsija melletti rész. Kentük Bepanthennel, Sudocremmel, gyógyszertárival, szellőztettük, semmi nem akarta helyrehozni, csak kisebb javulások voltak, míg ki nem próbáltam ezen már nem múlik alapon a Nivea popsikenőcsöt, amit valakitől kaptunk ajándékba. Két nap alatt tökéletesen elmúlt a pirosság, pedig tényleg elég csúnya volt.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
Nagyon gyors leszek, mert mindjárt elájulok az álmosságtól.

Fcs!
Tudsz valami bővebbt a párkányi viziparkról? Mennyi az az olcsó? Mi most tervezzük, hogy megyünk az Aquarenába, de ha annyival olcsóbb esetleg inkább átmennénk oda.

Köszi a popsikenőcs tippet, nekünk eddig mindig jó volt a sudocream de még bébisitter koromból tudom, hogy ha semmi sem segít, akkor étkezési kukorica keményítőt kell rá szórni! Ezt csak fiúknál lehet alkalmazni, mivel a lányoknak nem szabad port tenni.

Nagyon jó hosszú hétvégét mindenkinek, ha addig nem jönnék!
Andi
andi68
 
 


Andi! Bocs, csak most olvastam. Nekem azt mondták, de ez nem biztos info, hogy 600 Ft-nak megfelelő Korona a belépő, de szerintem keress rá a neten.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
Ma fedeztem fel ezt a topicot és annyira örültem nektek.)Nekem egy 11 hónapos kislányom van Zsófi és remélem nem bánjátok ha csatlakozunk hozzátok de olyan jó hasonló korú gyerekek szüleivel beszélgetni,mert valamikor annyi kérdés merül fel bennem és nem tudom kivel megosztani akinek ennyi idős babája lenne.
A kislányom most 10 kg és 71cm nagyon aranyos és kedves baba.Az éjszakát 2 hónapos kora óta átalussza szoptatni sajnos nem tudtam,mert bár véresre fejetem a melleim és agyon ittam magam szoptatós teákkal nem lett tejemKép
Mindegy túléltük nem csináltam belőle különösebb gondot mivel a nincsből nem lehet csinálni...
Mostanában Zsófi annyira ragaszkodik hozzám hogy 1 percre sem tudom magára hagyni,merr sír!!!Teljesen tanácstalan vagyok mit tegyek!!!Tudnátok segíteni?!Ilyenkor annyira hisztizik,hogy már hangja alig van annyira sajnálom és amint felveszem odabújik és hatalmas szuszogásokkal megnyugszik...dehát ez nem állapot még wc-re sem mehetek tőle.Gondolom már tudnia kéne valamennyire egyedül játszani vagy nem?Az sem működik ha egy légtérben vagyunk és úgy hagyom magára ő azt akarja hogy vele foglalkozzam és kész!!Szerintetek ilyenkor mit lehet tenni???
Ne haragudjatok hogy ilyen hosszúra sikerült és csak úgy betolakodtam ide!
meli
 
 


SziasztokKép

MeliKép
Üdv közöttünk, nagyon szívesen látunk és örülünk nekedKép Dehogy haragszunk, de mi is sikerült hosszúra?Kép tök rövid volt amit irtálKép
Nálunk már egy hónapja hasonló problémák léptek fel ragaszkodás terén, pedig még csak most multunk 8 hónaposak. Az okosok szerint ez a szeparációs félelem. A doki nénink nekem azt javasolta, hogy magyarázzam el szépen a gyereknek, hogy hova megyek, mikor jövök és tegyem a dolgom, mert ha hagyom magam akkor a hisztivel bármit bármikor el fog tudni érni. Igy nálunk manapság ugy zajlik a dolog, hogy megmondom hogy megyek pl Wcre és mindjárt jövök, a száj lekámpicsorodik, néha még sirás is van, de mikor meghallja a vizzubogását már mosolyog. Sőt manapság mivel már uralja az egész lakást, az is előfordult, hogy mire végeztem ott ült az ajtóban és várt rámKép
Természetesen ha tehetem vele vagyok, vagy viszem magammal a lakásban, de ha olyan dolgot kell csinálnom ami ránézve veszélyes lenne, akkor sirás rivás de irány a járóka, ha nem tul fáradt akkor kb két perc és eljátszik magától, én meg gyorsan megcsinálom a dolgom.

A magától való játszás szerintem nagyon egyedi gyerekenként, Dani sokszor eldumál a játékaival akár egy órán keresztül is, de van olyanja hogy csak velem hajlandó játszani és nem lehet otthagyni.
Zsófi mennyire közlekedik a lakásban már? Én sokszor, mivel Dani mint a gyik bárhova pillanatok alatt eljut, bevonom a házimunkába már.
Ő ugy érzi játszom vele, én meg haladok a dolgommal. Imádja ha azt játszuk például teregetésnél hogy az adott ruci kié, vagy a porszivózás az ami még nagy kedvencKép Az apja szerint jó szakács lesz belőle, mikor főzök és fent van, akkor sokat van kint velem a konyhában is, imád játszani a tálcákkal a földönKép Mikor 2-3 hónapos volt, akkor főzés közben a babakocsiban velem volt kint, a lábbammal tologattam, hogy a két kezem szabad legyen és gyorsan haladjakKép

Hu elsőre ennyi jutott az eszembe, de kérdezz mert ugy könnyebb válaszolniKép

A tejcsihez meg annyit hogy mindenki más más tipus, van akinek sikerül, van akinek meg sajnos nem indul be a tejtermelés. Bár feladni szerintem nem szabad, a következő babócánál ujra meg kell majd próbálni. Mikor terhes voltam, együtt feküdtem egy kedves anyukával aki már a harmadik kislányát várta, az első kettőt egyáltalán nem tudta szoptatni, de a harmadiknál kapott segitséget és csodák csodájára beindult a tejcsiKép (homeos bogyokat kezdett szedni megfelelő időben, és neki az segitett, ez persze nem szentirás, csak egy plusz lehetőség)

Voltunk ma egy nagyot sétálni a Várban és a Duna parton, Dani nagyon élvezte, bevágott egy egész üveg bébikajcsit, meg egy jó megtermett nektarin felét ebédre, majd aludt vagy két órát, ami nála nem éppen megszokott. Láttuk a repcsiket ahogy átmentek a hid alatt, de a tüzijátékot nem vártuk meg, azt itthon néztük a tévében, Dani addigra már az igazak álmát aludtaKép

Nah mostmár dugultam mert a végén kisregény leszKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Meli! Üdv, örülünk neked! Ágihoz tudok csatlakozni, ez szeparációs szorongás lehet. Szabolcsnál pár hete kezdődött (kilenc hónapos), de ő is megoldja, jön utánam, és voltaképpen nálunk itthon nincs is ilyen, csak, amikor társaságba megyünk, és más babák is vannak... Akkor le sem lehet vakarni magamról az amúgy felnőttekkel nagyon közvetlen, barátkozó gyereket. És még éjszaka nyilvánul meg, mert többször ébred cicizni megint, pedig már egy ideje átaludta az éjszakákat. Borzasztóan ijedt, kétségbeesett hangon szinte üvöltve sír olyankor. Nehéz, de elmúlik, és addig is valahogy muszáj következetesnek lenni...

Ági! De jó lehetett a séta! Mi itthon voltunk, csak a Népligetben sétáltunk szokás szerint, Apa dolgozott, de a hétvégén szabad!
Fulescsacsi
 


SziasztokKép

FcsacsiKép
Hogy állsz a tanulással??
Jó volt csak kicsit sok volt a tömeg, de kibirtukKép A kézművesk ünnepét sajnálom egy kicsit, de kemény hatszáz forintot kértek volna fejenként, hogy végig menjünk a pavilonsoron. Nos ahhoz, hogy végig nézzem a portékákat kicsit soknak találtam az összeget, majd legközelebb (addig megnyerem a lottóötöst).
Nálunk apája sajnos hétvégés, de hétfőtől egy hét szabin itthon lesz, kettő lett volna, de csak egy jött össze..., örülök ennek is, legalább kipiheni magátKép

KriszKép
Merre vagytok, mit csináltok?Kép Dorci talán már futóversenyre készül?Kép Olyan édi volt ahogy emelgette a lábácskáit mikor fogtad a kezétKép

AndiKép
Gratula a sulyotokhozKép A vizet már én se forralom, igaz az esetek 99 %ban az óbudainak a bébivizét adom Daninak (ez itt most a reklám helye volt, majd benyujtom a számlátKép). A gyümileveit szoktam azzal felhigitani, meg az instant bébiteát készitem el vele.
Jajj de jó hogy ilyen praktikákat elárulsz ám nekünk, tessék többet is mondani ámKép

DirthaKép
Az éjszakai alvásokkal nekem nagy szerencsém van, nagyon ritka az hogy felébred, általában este 9től reggel 6ig aludni szokott mint a bunda. A napközbeni alvások amik néha krimik, bár mostanában valahogy ez is kezd változni nála, tegnap pl a séta alatt ebéd után kemény két órát szunyizott a babakocsiban.
Anyukád mondása szerint akkor én háromnegyed luxusban részesülökKépKép kajával nincs gond, éjszaka jól alszik, hát a nappalok azok olyanok amilyenekKép

Dugultam, Dani mindjárt visszalszik még egy kicsit, gyorsan kihasználom és felmosok.

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!
Köszönöm nektek a kedves fogadtatást de tényleg.Nagyon jól esett.A tanácsokat is köszönöm szépen.Attól tartok nálunk nem ez a szorongás lehet a gond hanem az elkényeztetés és félek,hogy már nem fogom tudni "megnevelni".Az a baj,hogy én gyakorlatilag 3 hónapos korától tanultam folyamatosan,mert az egyetemet nem halasztottam el hanem államvizsgáztam ami júniusig tartott és nagyon kemény volt.Mivel tanultam szinte egész nap valaki mindig volt Zsófival így nem szokta meg milyen is az ha nem sündörög körülötte valaki.És most miután már befejeződött a tanulás hiába próbáltam én kialakítani az életünket nem megy hiszen jogosan ő nem értette mi ez a változás és miért nem szórakoztatja mindig valaki.
Azt nem értem hogyan tudjátok megoldani hogy megy veletek a gyerek mindenhova és így tudjátok végezni a dolgotokat,mert pl ha Zsófi kijön velem a konyhába én semmit nem tudok ott csinálni,.mert felkapaszkodik aszékeken át a hűtöre és mindenre ami létezik és persze hatalmasakat esne ha nem figyelnék oda!!!Ti ezt hogyan véditek ki?!Teljesen szabadon van engedve a lakásban de ez azzal jár,hogy én csak akkor tudok csinálni bármit ha alszik.Szerencsére sokta alszik viszonylag,mert a 10órai után is és délután is alszik legalább 1-1 órát.Kénytelen vagyok ide besűríteni mindent ez van.Ezt az elmagyarázós módszert én is próbálgatom de torka szakadtából üvölt amíg újra oda nem megyek.Nem egyszerű de valahogy csak megváltozik legalábbis bízom benne.
Arra lennék még nagyon kíváncsi hogy ti hogyan oldjátok meg azt amikor kint vagytok az utcán és a gyerek már utálja a babkocsiban ülést ki akarna jönni de menni még ne tud csak mászni...mégse tehetm le az utcára?!Ti mit csináltok ilyenkor?
Az evéssel kapcsolatban érdekelne hogy ti már adtok sziléárd ételt a babáknak?
Én mostanában barna kenyeret adok neki és nagyon tetszik neki.Szerettem volna rá sonkát tenni de a védőnő mondta hgy nem mert tele van mindenfélével ami neki nem jó...hát nem tudom így egyenlőre nm adok.Nálunk kicsit bonyolultá teszi a helyzetet hogy én tejfehérje érzékeny vagyok így neki megelőzés képpen semmilyen tejterméket nem adhatok és így egy csomó minden kimarad de azért kibírjuk.
Most ennyit írtam remélem nem túl sok.Puszi mindenkinek sziasztok!
meli
 
 


Sziasztok!

Ma a Palatinuson voltunk a barátaink jóvoltából, készült pár aranyos kép... Nagyon klassz volt, ilyenkor, ha valóban több időt tudunk vízben tölteni, látszik, mennyire a lételeme a víz ennek a kis bikficnek: fantasztikusan érezte magát. Mellesleg mi is, még én is úsztam vagy 600 m-t, jól esett, de nem tudom, mikor leszek a régi formámban, mint az egyetem elején... Nagyon tetszett ez a srtand, és nem voltak nagyon sokan, mert déleőtt olyan rossz időre állt.


Kép

komolyan
Kép

állandóan mozgásban
Kép


Kép

Kép

a végeredmény...
Kép

Ági! Rosszul, mint mindig, de azért bizakodom...

Meli! Munkavégzés: ha ébren van max. főzni, mosogatni, mosni tudok, felmosás, porszívó amikor alszik az erkélyen. De ő napi három órát is alszik, szóval van időm. Esés: Szabolcs esett egy-kétszer, és utána klasszul megtanulta, hogy le kell tennie a kezét, ha elveszíti az egyensúlyát. Nem mondom, néha így is koppan olykor, de egyre ritkább, annyi meg kell...
Babakocsi: hát, én mázlista vagyok, Szabolcs elég türelmes babakocsizó. Ha valamiért mégis sokáig kell benne maradni és elunja, akkor kicsit kiveszem, megbeszéljük, hogy mindjárt odaérünk, ahová megyünk, és kiszállhat. Szerencsére ő nem akar kimászni belőle, mint pl. Ági Danija...
Evés: Szabolcs már szinte csak szilárdat kap, nem is fogad el mást, legfeljebb a tejpépet, (meg anyatejcsit), meg azért a kenyeret picit belenyomkodom gyümilébe, hogy a morzsák ne irritálják a torkát. De a gyümölcsöt sem töröm már, szépen elnyammog bármit. (rozskenyeret kap ő is, de zsemlét is, evett már tőkehalmájat, tésztát egyben, sajtot lereszelve golyóban, a főételt mindig darabosan kapja (répa, krumpli, brokkoli, stb). Hát így.
Fulescsacsi
 


SziasztokKép

FcsacsiKép
Tök jó lehetett strandolni, nagyon édes a képeken SzabolcsKép Magam részéről a strandról még lemondok, félő hogy ha belemennék a vizbe akkor árviz lenneKépKép
Ejj ejj tanulás tanulás, csak egyszer popsizd végig és többet nem kell, tudom milen pocsék ilyen időben a könyv felett görnyedni, de gondolom nem akarsz még egyszer vizsgázni.

MeliKép
Ne izgulj már a hozzászólásod hosszáért, felőlünk akár egy kilométer is lehet, legalább van mit olvasnunkKépKépKép
Babakocsi: hát arról tudnék mit mesélni, biztonsági őv ide vagy oda Daninak az meg se kottyan ha ő ki akar szállni akkor pikk és pakk már döl is kifelé, én meg legyek résen és kapjam el. Mostanában ha olyan dolgom akad hogy őt is viszem, inkább kenguruban cipelem, igy legalább a babakocsi plusz tologatását megsporolom, és könnyebben cipelem őkelme nagy popojátKép
Bár most a kirándulásunk alatt meglepően rendi kölyök volt, egy apró hisztit kivéve végig a babakocsijában tronolt, sőt még aludt is egy nagyot.
Kajcsi: Félig darabosan kapja már az étel, már nem turmixolom annyira össze, inkább csak villával megtöröm. Gyümit ugy eszi már mint a nagyok, szépen elrágcsázik rajta a négy fogávalKép Kenyérhéjat nagyon szereti, meg a kiflit. Mikor olyan helyre megyek vele, ahol nem tudok neki pacsmagolni akkor üvegest eszünk, azok ugyebár meg pépesek, imádja vele kikenni a babakocsit meg a környezetétKépKép
Konyha és társai: Nálunk is felmászna ha lehetne még az ablakba is, de hála az égnek a konyhában szinte minden beépitett, igy csak a földön játszik az ocska fém tálcákkal, de azt nagyon imádja tologatni. Amig meg nem tudott mászni addig babakocsiban vittem ki és dumáltam neki hogy éppen mit csinálok.
A lakásban meg tök jó eljátszik ha a szönyegen lehet, mindent alaposan megvizsgál, hoz visz, azért lehet tőle pakolgatni.
Alvás: a napközbeni idők nagyon változóak, van amikor max fél óra és kész, de például ma majdnem két és fél órát aludtunk együtt délután, nekem nagyon jól esett, rajta meg este látszott meg, alig birtam ágybadugni, olyan virgonc voltKép

Igy lépcsőzik manó:
Kép

Kép

Mindent felfedezz, épp most a szék alatt talált valami érdekeset:

Kép

puszi
Ági

Ui: a vágódeszka még nem volt használva, épp decoupálásra vár, Dani hagyott rajta egy kis nyálmintátKépKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Tettem fel végre képeket a topicunkba, egy jó másfél hónap termését probáltam bepotólniKép

puszi
ÁGi

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

FCS, Ági, gyönyörűek a gyerkőcök!!! Fulescsacsi, jártok úszni is egyébként Szabolccsal, úgy értem babaúszásra? Olyan szépen tartja magát a vízben! Tényleg helyesek vagytok!
Akárcsak Ági manója! Jól megcsípkedték szegénykét a szúnyogok, ha jól látom!
Meli, nálunk ugyanaz a helyzet, mint Ágiéknál: szabadon cirkálhat a fiam, aki félig mászik még, félig már fut(na), úgyhogy néha helyesen le is fejel dolgokat (pl. az ágy szélét). Akárcsak Ági, én is mindenféle dobozt, műanyag tányért adok Benjamin kezébe, azokkal el van egy darabig. A lényeg, hogy viszonylag balesetmentesítsd a környéket, (ne legyen szék, amire fel tud mászni, vagy magára tud dönteni...) és hagyd, hogy essen-keljen, persze normális kereteken belül. Én már nem féltem annyira, mint pár hónappal ezelőtt, vele együtt megtanultam én is, hogy saját kárán tanul az ember. (hozzáteszem, balesetmentes környezetben!!!)

Jövő héten egy napra leugrunk a Balcsira, állítólag Füreden van egy strand kif. babásoknak. Remélem, a víz tisztasága és hője is megfelelő lesz, különben nem engedem bele.
Puszi mindenkinek,

-Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Meli!
Üdv. köztünk!

Nálunk azért még nem fordult ilyen komolyra a helyzet, most kezdett Peti mászni, de még a küszöb elég nagy akadályt jelent, tegnap egy jó 10 perc filózás után végre átmászott rajta. Na meg van egy nagyon édi bébiszityóm, Kittike elszórakoztatja Petit, amikor fontos dolgom van, nem is tudom mi lesz szept. 1-től mert kezdődik az ovi. Brühühühü!

Nálunk most van egy olyan gond, hogy csak a szopi kell neki, de 20x is egy nap,(hajnal 5-7-ig folyamatosan!!!)amit már egy picit még én is kezdek sokalni. Ha meg elkezdek enni, csak az én kajám kellene neki, de ha darabosat kap a szájába meg akar fulladni, viszont a az üveges bébikaja most nem csúszik neki, egyáltalán nem kéri, pedig eddig ette.
Úgyhogy ma is szinte csak cicizett. Gondolom ez valami átmenet az evésében a darabosra, remélem hamar megszokja.
Most mennem kell, puszi a nagyfiúknak és a nagylányoknak!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Mi is megkerültünkKép

Meli,
Üdv nekedKép
Tegyél majd fel képet Zsófi lányodrólKép

Phú, ismerős amit írtál. Azért húzós volt gyerkőc mellett tanulni. Utólag persze nem bántam meg, hogy nem halasztottam, de én is folyton frászban voltam, hogy nem lesz elég a tejem. Aztán ettől tényleg kevés lett, így leállítottam magam és csak Dorkára koncentráltam. A sulival meg úgy voltam, hogy legfeljebb meghúznak, de Dorka csak most az egyszer ilyen pöttöm. Én 3 hetes korában írtam egy nagyon kemény zh-t managementből (még ülni se nagyon tudtamKép), amikor az sikerült, akkor eldöntöttem, hogy nem halasztokKép

Fcs, Ági
nagyon jók a képek a fiúkrólKép úgy tetszenek mindkettenKép

Fcs,
ti hidegvízbe jártok babaúszni? beleengedtek ilyen csöppet az úszó medencébe?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Csak gyors válasz:

Dirtha! Járunk babaúszni is, de most szünet volt nyáron, jövő héten kezdődik.

Krisz! Nem, a babaúszáson 33-34 fokos a víz, itt 30-32 fokos volt, ez az egyik gyerek-medence volt, ahol egy részen olyan 120 cm volt a víz.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!
MOst nem tudok írni de köszi a válaszokat és holnap jövök.Ja és gőzöm nincs hogyan lehet ide fényképet feltenni......
Puszi
meli
 
 


Sziasztok !

Megvagyok én is, de kevés időt töltünk szgép közelben, hála a szép időnek. Kép Aztán nemsokára kezdődik az ovi, gondolom kicsit több szabadidőm lesz Kép és sikerül többször lejelentkezni.

Üdv. az új csapattagoknak KépDirtha és Meli ! Olyan régen jártam erre, hogy csak lesek az új nevek láttán.Kép

Közben sikerült visszaolvasnom. Alexának még nincs egy foga sem, pedig 2 nap múlva 8 hónapos lesz. Hogy rohan az idő ! Kép
A napközbeni alvás nálunk is csúcs ! Jó esetben 2X 1/2 óra, teljesen kiszámíthatatlan időpontokban. És persze többnyire evés elött sikerül álombamerülnie, így az evések időpontja is elég széles sávban mozog. Próbáltam megetetni mielött elaludna, hogy utána szundikáljon,(hátha többet sikerül pihiznie) de így sajna az evésből nem igen lett semmi, olyan fáradt volt és az alvás is a szokásos 1/2 óra maradt.
A darabos kajákkal mi nem állunk túl jól, de nem is az a baj, hogy darabos, hanem Alexának inkább az nem tetszik, hogy nem olyan leves(es) a kaja (szóval szárazabb) és szinte 2 falatonként inna rá. Viszont a puha barackot már próbálja harapni a nemlétező fogaival. Kép

Ági, Fcsacsi :
Micsoda nagyfiúk lettek a gyerkőcök ! Nagyon aranyosak !

Krisz:
Dorka is gyönyörű !

Most ennyit sikerült összehoznom, Alexa már fel is ébredt és kiabál anyáért ! Kép Igyekszem többször jönni ! Kép

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!
Ideértem végre Zsófi már alszik.Nem akarom elkiabálni de úgy néz ki a nevelés hatásosnak bizonyul.Ma többször is teljesen jól elvolt a járókában nem sírt egyáltalán és úgy tűnik az is bejön ha elmagyarázom neki éppen mi a szitu.Szóval tök jó!
Ma próbáltam neki venni egy cipőt,hogy kint az utcán is letehessem de sajnos nem kaptam mindegyik nagyon fiús volt úgyhogy holnap tovább keresgélünk remélem jutunk valamire.
Jaj képzeljétek ma kezdtem fogyókúrázni és már most rosszul vagyok tőle!!!.......de muszáj,mert egyszerűen katasztrófálisan nézek ki és ez már tarthatatlan.Többek javaslatára a Norbi diétát kezdtem el de olyan fura hogy mindent lehet enni csak nem mindegy hány óráig.....hát kíváncsi vagyok mit ér ez.Boccs,hogy ezzel untattalak benneteket.
Olyan jó.hogy ma annyira nem volt meleg bementünk Zsófival a városba és annyira tetszett neki!Most utazott először villamososn és nagyon élvezte.Mindenkinek integetett és mindenkire mosolygott úgyhogy el voltak ájulva tőleKép
Most megyek de holnap igyekszem jönni.Ja meg tudjátok mondani hogy kell a fényképeket feltenni???Emailben őrzök párat de nem tudom ide hogyan kell áttenni!Nem vagyok egy számítógépzseniKép
Puszi nektek!Ja és a képeket én is láttam gyönyörűek a gyerekek!!!!!!
meli
 
 


Sziasztok!

Jöttem újságolni, hogy 4 fogú lett a lányomKép
Persze nem felül bújt ki, amit vártam, hanem a bal alsó 2-esKép

Meli,
látod milyen ügyes a lányod, csak elmondod neki és megértiKép Hihetetlen okosak, az ember nem is gondolná.

Ja a képeket a melléklet feltöltése gombbal tudod felrakni, megjelenik akkor a tallózás ablak, abban kikeresed a képet a gépeden megnyitás, feltöltés és készKép

Dorka fürcsiKép

Kép

Mostanában már nagyon nehéz rávenni, hogy leüljön a kádban. Inkább ácsorogKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Ez a topik valahogy nem akar felpörögniKép

Gyakorló anyukák cipő kérdéssel fordulok hozzátok. Dorkacsaj most 18-as lábú, télre nézek neki siesta bélelt bakit. 20-ast vagy 21-est vegyek neki? Ok, azt tudom, hogy vegyem meg akkor amikor kell és vegyek 2 számmal nagyobbatKép
Nálatok, hogy volt, milyen ütemben nőtt a törpék lába?

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok !

Krisz:
Akkor elmesélem neked az én cipős tapasztalatomat Anettel. Én annyit tudok csak mondani, hogy nálunk Anett első cipője 18-as volt (kicsit nagy is volt) és a szandija is csak 19-es. De ehhez hozzátenném, hogy szandiban mindig 1 számmal nagyobb kell vmiért, mint cipőből. És a köv. télen kellett 20-as baki. Aztán azutáni télen 22-est vettem, gondolván nehogy kinője, de ez pl. 2 télen is jó volt neki, ugyanis nem nőtt akkorát a lába. Sokkal nagyobbat nem érdemes venni (sztem), mert nem fogja érezni, hogy mekkorára emelje a lábát és folyton elesik benne és esetleg nem mer majd cipőben járni. Én spec. zoknit is csak 1 vastagabbat húztam bele (nem 2-3-at) az amúgy is bélelt cipőbe, mert a lábfejénél amúgy is szoros neki a fűző miatt, különben nem tartja a lábát.
Összefoglalva, ha most 18-as cipő kell neki, sztem télen sem kell nagyobb, max. 19-es, de mindenki lába máshogy nő. Ha elviszed magaddal és felpróbálsz rá egy cipőt, azt mondják, ha mögé fér az ujjod, ha áll a lábán, akkor az tuti jó lesz neki az idény végéig. Ennél nagyobat én sem vettem Anettnek egyszer sem és elég volt. Kép
Remélem hasznos volt számodra az irományom. Kép

Üdv.:
Tünde
tünde1122
 
 


Tünde,
Köszi! Sokat segítettélKép
Úgy fogunk majd cipőt próbálni, ahogy írtadKép
A 19-es kiscipője pont ilyen, hogy mögé fér az ujjam. Akkor remélem mi is kihúzzuk a telet 20-as bakival.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SziasztokKép

KriszKép
Tündéri Dorci, édes a habsapivalKép
Cipőcske ügyben nincs még tapasztalatom, eddig egy nagyon puha vékony bőr cipőcskénk volt, ami zoknivédő volt, most meg egy szandit kaptunk, de nem vagyok vele megelégedve kemény a talpa, télre nekünk is kell majd valami bakancsféle, mert addigra már tuti jár ez a kis lurkoKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Hű, ez a cipő-téma éppen jókor jött, mi is ilyeneken agyalunk... De még azt sem tudom, mikor vegyünk majd bakit. Most van egy nagyon klassz kis félmagas bőrcipője, az kiváló lesz, ha még ősszel elindul, egyelőre ugyan leveszi, ahogy rákerül, így nem használjuk, remélem, ha elindul, nem fogja...

Csajok, nézzetek be ide! És gyertek sokan szeptember 20-án!
Fulescsacsi
 


Sziasztok!!!

Mi kicsit előbbre járunk cipő-ügyben, mert a fiam tavasz óta vezetve jár, most meg már egyedül, mi ugyebár 11 hónaposak vagyunk.

Júniusban vettem neki egy Dr. Batz szandált (hasonló mint a Siesta, az ára is). Mivel addig egy örökölt 19-est hordott és lelógott róla a lába, gondoltam, veszek egy 20-ast. Felpróbáltam rá és elveszett benne a lába. Megvettük a 19-est, láttam, ebbe is nőhet még kb. fél cm-t. Most ott tartunk, hogy lelóg a lába.

Jövő hónapban lesz Benjamin egyéves, és a nagyiéktól egy 21-es cipőt kap. Remélem, kihúzza télig vele.

Szerintem minden babának "más ütemben" nő a lába, pl. az én fiam nem nagyon hízik, inkább nyúlik, és szerintem ez is összefügg azzal, hogy ezzel együtt a lába is nő. (lehet, hogy egy balgaság)

Tündéhez hasonlóan azt javaslom: mindig próbáljátok a picire a cipőt állva is!!! (ha már tud állni)

Fulescsacsi, látom tanulsz még. Nem irigyellek és mégis! Én is agyalok, pedig 4 éve diplomáztam, de félő, ha nem tanulok tovább, nem lesz állásom. Lehet, hogy belevágok, bár előttünk a lakásvásárlás, a költözés, a hitel, a párom külföldre készül dolgozni, már előre félek.


Puszi mindenkinek, Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!
Én is felbukkanaok egy kicsitKépAz elmúlt napjaink szörnyen telnek Zsófival nagyon nyűgös egyfolytában..gondolom a foga jön,mert nem szokott ilyen lenni de ha mégsem akkor gőzöm nincs mi baja.
Cipőt mi is most vettünk neki 19-es és magasszárú bőrcipő.Nagyon tetszik neki és már 7 lépést ment egyedül és nagyon büszke volt rá!!!!Nem tudom meddig lesz jó rá de remélem sokáig.Olyan nehezen találtunk rá erre is.Ti ki szoktatok menni a bababörzére?Én voltam már kétszer de most gondolkodom van e értelme....
A fényképeket még mindig nem sikerült feltennem,mert emailben vannak meg .....
A sulim indil 2 hét múlva olyan fura.Az Eltére megyek másoddiplomás képzésre de totál félreértettem az időpontokat azt hittem havont egyszer van közben pedig hetente egy egész nap.....nem tudom Zsófi hogy bírja majd nélkülem plussz két délelőtt angol........hát elég gáz lesz mert nagyon anyás most.Nálatok hogy van ez?Mennyire ragaszkodnak hozzátok a gyerekek?
OLyan fura,hogy 2 hét és Zsófi egy éves!Úgy elszaladt ez az idő olyan gyorsan felnőnek.
Akinekmég nincs másik gyereke attól kérdezem,hogy ti terveztek még babát?Nálunk ezen folyik a "vita" a férjem kis korkülönbséget szeretne én nem..
Kíváncsi vagyok a véleményetekre!Sziasztok
meli
 
 


Sziasztok!

Dirtha! Nem olyan jó baba mellett tanulni. Nekem legalábbis borzasztó nehéz. Nagyon bánom, hogy így elbarmoltam a sulit - már két éve diplomáznom kellett volna ugyanis -, mert most sokkal rosszabb. Szerintem kirúgnak. Ez három napon belül kiderül, ha ez a vizsgám nem sikerül, akkor lőttek az egésznek... Igazából azért szörnyű, mert nekünk senki sincs a közelben, aki vigyázna olykor Szabolcsra, a nagyszülők abszolut nem taposták egymást, hogy eljöjjenek segíteni.

Meli! Kistesó: hát, mi mindketten hamar akartunk volna a kistesót, de egyszerűen most nem fér bele. Főleg anyagilag. És hát éppen nagyon határhelyzetben vagyunk. Még nincs saját lakásunk, még nincs meg a diplomám, a párom is még tanulni szeretne, ha én dolgozni kezdek, és már nem kell annyira güriznie. Így nálunk legalább két év még, de ki tudja. Nagyon nem akarom halogatni, nekem két sokkal idősebb bátyám van, és gyakorlatilag egykeként nőttem fel négy felnőtt között, akkor még nem is számítva a nagyszülőket. Szerintem jobb a kis korkülönbség, még ha egy kicsit nehezebb is az elején, de azt hiszem találsz ilyen témájú topikokat is. Képek: ha emilben van, akkor előbbb le kell menteni a levélből a gépedre. Vagyis megnyitod a levelet, ráklikkelsz a képre jobb gombbal, a legördülő menüben kiválasztod a Kép mentése más néven sort, aztán kiválasztod, hogy hová tegye a gépen, melyik mappába. Aztán itt az oldal alján melléklet feltöltése, vagy ha a profilodba szeretnéd, akkor ott kiválasztod a tallózással. Remélem, érthető voltKép.

Lányok, annyira nem megy most nekem ez a Szabolcsozás. Türelmetlen vagyok, minden idegesít, nyilván feszült vagyok a vizsga miatt, de ez borzasztó! Most megint kétszer kel éjjel, már hulla vagyok. Nappal pedig folyamatosan a konyhába menne, ahol minden veszélyes rá. Ha a szobában vagyok, akkor is a konyha érdekli. A játékait mintha unni kezdte volna, pedig kapott újakat is, amik kicsit már nagyfiúsabbak, meg labdát, meg annyi mindene van... Folyton sétálna, ami azért vacak, mert most már nem tudom letenni a fűre, de ő ezt nem érti nyilván, miért kell a kocsiban gubbasztani. Tegnap voltunk játszóházban, de úgy elfáradtam, mert folyton rajtam lógott, alig érdekelték a játékok. Amúgy nagyon derűs, jókedvű egész nap, de halálra idegesít az állandó jövés-menése, hogy boldog vigyorral húzogatja újra és újra azokat az elektromos vezetékeket, amiket nem szabad. Már tudja, hogy haragszom rá emiatt, de nem tudok a szigorú hangon kívűl mással hatni próbálni... Az ajtórács meg már kitudja mióta készül, de amikor felhívom apukámat, hogy akkor hagyja, megvesszük a készen kaphatót, majd csak felszereljük valahogy, akkor gyorsan megígéri, hogy mindjárt kész lesz... Tudom, hamar elmúlik ez a nehéz időszak, ha elindul, de az még egy hónap is lehet, és addig nekem az egyetemen éppen egy jó nehéz szakasz jön, sok munkával, Szabolcsra sokat fog vigyázni Szegeden a férjem családja. Hogy őszinte legyek: alig várom, hogy kicsit lepasszolhassam. Nem hittem vona, hogy ezt fogom valaha érezni. Az apja próbál megérteni, de ő nyilván alig várja, hogy lássa a gyereket a sok munka után, és több a türelme is: mennyivel jobban elviselhető egy kilenc és fél hónapos, mint a sok hülye ügyfél... Nektek nincs, vagy nem volt ilyenetek?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

CSacsi!

Majd meg fogod látni, hogy ez a lepasszolás dolog nem is olyan egyszerű! Én is voltam így, amikor Kitti kb. 1 éves volt, valahogy annyira szerettem volna egy éjszakát átaludni és egy hétvégét kettesben tölteni a férjemmel! El is terveztük, levisszük anyukámhoz Diósdra. Mindennel felkészültünk, leírtam a napirendjét, hogy mit kaphat, mit nem, hogy hogyan kell altatni, etetni, nyugtatni stb. Aztán szombat reggel ott hagytuk anyumnál. Még azt is megbeszéltük, hogy nem sokat fogok telefonálni, hogy pihenjek inkább stb. Na, nem ragozom, este 10-ig bírtam, aztán fogtam magam, beugrottam a kocsiba, és írány a kislányom. Befeküdtem az ágyamba, 2 perc múlva magától felébredt, hogy szopizni kér! Pedig akkor már szinte soha nem szokott éjszaka szopizni.
Én is, és szerintem mindenki érzi néha úgy, hogy egy kicsit "elege" van a csemetéjéből. Peti pl. esténként nagyon nyügi, amikor már álmos, de még korán van lefeküdni, csak kézben akar lenni. Ettől én eléggé ki szoktam készülni, ráadásul a férjem ha hazajön, 1 órán keresztül csak a (hülye Kép ) növényeit pátyolgatja, így nem ér rá Petizni, de én néha a kezébe nyomom, amikor már nem bírok vele: Peti téged keres! -felkiáltással!
Akkor ketten locsolnak virágot, én meg netezek, és így van 10 perc nyugtom. (Persze Kitti közben 5x jön oda, hogy -Anyaaaa! Így, meg úgy....)
Szóval ne izgulj, nem lesz sokkal jobb a helyzet később sem, Kép de meg lehet és kell szokni. Most biztos a suli miatt vagy kevébé tűrőképes, nem csodálom. Én is filózok,hogy öreg fejemmel tanulnék még valami szakmát, de nem nagyon merek belevágni.

Meli!
Nálunk 5 év van a két gyerek között, ami elég sok, de én nagyon meg vagyok elégedve ezzel. Nálunk nem volt biztos, hogy lesz második gyerek, sokat filóztunk, egyszer a párom akart egyszer én, de mindig az egyikünk lebeszélte a másikat. Aztán végre egyszer csak eljött az ideje, akkor meg fél évig nem estem teherbe! Mondjuk, ha kevesebb a korkülömbség, az eleje biztos nagyon nehéz, aztán könnyebb ha már 3 éven felüli a kicsi is. Viszont az az öt év így harmincon túl, már szinte semmi, nézz meg engem, most vannak barátaim 26-40 éves korig, és mindegyikel jól kijövök. Attól még hogy korban közel vannak egymáshoz, nem biztos, hogy szeretni fogják egymást egy életen át. Persze ez csak az én véleményem és nekem sajnos nincs testvérem.
Most léptem, mindenkinek jó hetet!
Puszi!
Andi
andi68
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: