Új privát üzeneted érkezett!

Szila! Semmi probléma! Közben megdumáltuk BMártival is a dolgot. Tényleg találkozhatunk a héten is valamikor. Esetleg küldd el a telefonszámodat mail-ben.

És nagyon örülök, hogy Hanga jól van! Kép
Menta
menta
 
 


Rebi,
az esküvõhöz gratulaKép!

A segítségeteket szeretném kérni. Ráhel minden este sír úgy fél-egy órát. Sehogy sem jó neki. Fáradt, de nem akar elaludni. Sem az ágyában, sem sétálva, sem szopizás közben. Sajnos szinte soha nem igényli a komfortszopit. Ilyenkor már annyira türelmetlen vagyok és fáradt! Nem tudom, mi a baj, nem úgy tûnik, hogy fáj valamilye, foga nem jön, csak sír és sír, és dörgöli a szemeit. Látszik, hogy nagyon fáradt, de nem tud elaludni. Van valami ötletetek, hogyan tudnám megszüntetni ezt az esti cirkuszt?

Elõre is köszönöm a választ, és mindenkinek minden jót kívánok:

Virág
Virág (fiore)
 


Szia Virág!

Napközben mennyit alszik, és mennyire mozog már Ráhel? Nem lehet, hogy túl fáradt ahhoz, hogy elaludjon? Ez furcsán hangzik, de biztosan voltál már úgy te is, hogy pl. nehéz vizsga után zsibbadt fáradtan feküdtél, és képtelen voltál aludni. PiciLacinál is volt egy ilyen korszak, amikor (õ) napközben nem akart aludni, este meg már nem tudott. Ahogy a mozgása fejlõdött, és a szellemi fáradtsághoz már fizikailag is le tudja fárasztani magát, ez szépen megoldódott. (Kopp-kopp-kopp Kép) Mostanában szinte önként alszik délelõtt 1-1,5 órát, és délután 2-2,5 órát. Azóta csak akkor szokott hasonló cirkuszt rendezni, ha valamiért a napközbeni alvásai nem igazán sikerülnek hosszúra és mélyre. Olyankor túl fáradt ahhoz, hogy egyen, és túl éhes ahhoz, hogy aludjon, véget érni nem akaró fesztivál lesz az esti lefekvésbõl. Ráadásul ha te türelmetlen és fáradt vagy, az csak ront a helyzeten, mert félelmetes módon átveszik a hangulatainkat. Ha alszik napközben, érdemes lenne minden mást félretéve lefeküdnöd vele, hogy este jobban bírd a gyûrõdést. Nálunk ez volt, hogy bevállt, napközben aludtam, este meg úgy fogtam a fektetéshez, hogy én éjfél elõtt úgyse kerülök ágyba. Így legalább nem ért csalódás... Kép Esetleg az Apja nem tudná ilyenkor egy kicsit átvenni? PiciLacival csodát tett egy végighisztizett éjszaka hajnalán, mikor már nem bírtam felkelni, hogy Életem Párja ment át, higgadtan, ámde morcosan... Kép A gyerekünk reggelig meg se pisszent utána. Kép Igaz, a krumpli-evés is így oldódott meg, Apától elfogadta... Lehet, hogy ez én gyerekem nagyon Apás... Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 

 
 

BMárti,
köszi, amiket írtál. Apás dolog kilõve, legalább annyit van vele a kicsi, mint velem. Ha nem többet. Sajnos napközben nem tudok aludni vele, mert van itten még egy pár csirkefogó. Nap közben vagy békésen játszogat az ágyacskájában (na nem túl sokat), vagy mászkálunk vele, vagy alszik. Ezt sem viszi túlzásba, bár azért nem panaszkodhatok. De igazad van, túl fáradt ahhoz, hogy elaludjon. Na, a párom már odaírta helyettem, hogy "Puszi:", jelezve, hogy szívesen kirobbantana a gép elõl, úgyhogy meghagyom ezt a szót.

Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


SZiasztok!

Köszönöm az együttérzést! Kép Tudom, hogy nagyon szerencsések vagyunk, hogy a dédi egyáltalán ismerhette még Ármint, hiszen 96 éves volt (és az én nagymamám is 89), és nehéz élet után szerintem elég szép volt az öregségük, és tényleg sok idõt töltöttek velünk, és ha már egyszer halandó az ember, akkor legalább sokáig éljen, és ez náluk megvolt, de mégis nagyon rossz, mikor eljön az utolsó nap Kép

Milyen volt a tali? LÁttam, hogy csak egy lett végül! Hányan voltatok? Nem áztatok el?

Vettünk ma etetõszéket Kép, elég nehezen ment a választás! Ti is ennyit hezitáltok egy-egy dolog megvétele elõtt, vagy csak én vagyok ennyire béna? Legszívesebben szinte mindet hazahoztam volna kipróbálni, hogy melyik válik be, aztán csak késõbb döntöttem volna! Nagyon ronda szinte mind, de ez még a kisebbik baj, a nagyobbik az, hogy olyat, ami állítható magasságú ÉS levehetõ tálcás ÉS nem kerekes (vagy legalább fixálható kerekû) ÉS dönthetõ székes - na, ilyet egyáltalán nem találtam. Ráadásul hihhhhhetetlenül drágák Kép Én eddig sosem néztem etetõszéket, lehet, hogy nektek mindez már nem újdonság, de nekem az volt! Végül is találtunk egyet, ami kompromisszumokkal ugyan, de elfogadható, Ármin azonnal birtokba is vette, benne ülve pohárból hajlandó volt meginni egy kis sütõtökpürét! Kép Nem tévedés, nem lét, a sûrû pürét! És kapott elõfogkefét is, vagy hogy hívják azt a mûanyag buzogányocskát, hát, annak nagyon örül! Még mindig nincs egyetlen foga sem Kép Kép Van még hasonló korú fogatlan? (8 hó)

SZila! Örülök, hogy Hangának használnak a távgyógypuszik Kép

Virág! Hintáztatás? Nem használ? PLd. takaróba belefektetni, mint egy hintaágyba és lóbálgatni? Ez most jutott eszembe, mert Ármin imád így hintázni és ha nagyon nyûglõdik, a hintájában szoktuk elaltatni. Hátha...

Márti+Ármin(aki ma 2xnegyed órát aludt)
márti
 
 


Sziasztok!

Húú, nagyon jót tett nekem a mai tali Kép

Márti
Csenge is fogatlan még, pedig vagy egy héttel idõsebb Árminnál ... Kép

Manó rögtön pürézett, nem levezett... csak 3 hete iszik meg a tejen kívül mást, és az a víz. Az evészettel kevesebb gond volt Kép

.. nagyon nyûglõdik a kisasszony...

jóéjt
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok Lányok!

Virág:
Dorka is ilyen, én már megszoktam, hogy állandóan üvölt elalvás elõtt. Most már nem is izgatom magam, így a helyzet sokkal jobb lett, mert nem idegeskedek és így hamarabb megnyugszik Dorka. Ha nem tévedek, pont Te adtál nekem tanácsot, hogy legyek türelemmel a babával és próbáljam elaltatni szépen Dorkát, mivel ilyenkor még nincs hiszti :-))) Szóval a kulcsszó, ahogy Te mondtad a türelem. Ha van lelkierõm, akkor szépen elaltatom az ölemben hintáztatva, ha nincs, akkor hagyom sírni és max. 15 perc sírás után tuti, hogy elalszik fáradtan. DE szerintem az egész a foga miatt van, mert mióta Dorkának kijött a foga, azóta nem ordít annyit az elalvásnál. Plusz, a kiságyában van egy plüsskukac, aminek van két gömbölyû pofija, amikor Dorka nyugtalan mindig megfogja a pofit (mint a cicit) és rögtön megnyugszik. Lehet, hogy nektek is be kellene vezetni egy pótcicit az ágyikójába.

Márti:
bibibiii nekünk már 4 fogunk van! :-)))persze nem szimmetrikusan, mert alul a két középsõ, felül meg a metszõfogak. Azt hiszem elég szerencsések vagyunk, mert Dorkának eddig kettesével jöttek a fogai. Kívánom legyetek ti is ilyen szerencsések. Meglátod nemsokára Ármin is akkorákat fog majd harapni beléd a fogaival!

Voltunk apósomat meglátogatni a soproni szanatóriumba, a szálláshelyünk kíváló volt és tök olcsó, csak mára kiderült, hogy apósomnak övsömöre lett, úgy, hogy most figyelhetem Dorottyát, hogy bárányhimlõs-e...:-(((
Szerintetek, mennyire veszélyes ilyen kicsi korban a bárányhimlõ?

Dorottya még mindig csak pár kanálnyi sárgarépát eszik vagy gyümölcsöt, nincs haladás, a tejcit továbbra is jobban szereti. De kenyérhéjat szívesen enne, mert múltkor ellopott tõlem egy kenyeret és csak nagy hiszti árán tudtam visszaszerezni. Most akkor mit adjak neki enni? Próbáljam darabossal?

jó éjszakát!
üdv:
zsuzsi és Dorottya (majdnem 8 hónapos)
zsu26
 
 


Halihó!

Judit vagyok, 33 éves, három gyermek anyukája (Frigyes 1995. 07. 07., Kamilla 1998. 03. 07. és Panna 2001. 08. 30.).
Eddig csak olvasgattalak benneteket, most már be is kapcsolódom
(Rebivel és coryval a cseten szoktam találkozni).

Zsu, ha szopik Dorka, akkor nem valószínû, hogy elkapja a bárányhimlõt.

Elsõre ennyi, sziasztok, Judit
jéjé
 
 


Márti,
köszönöm az ötletet. Kipróbálom.

Zsuzsi,
Kép Érdekes a saját szavaimat visszaolvasni. Dehát ezért vannak a jóbarátok. KépKépKép Pótcici KépKépKépKépKép

Judit,
üdv köztünk! Kép

Javulás állt be nálunk, bár ezt csak 2 éjszaka távlatából merészség megállapítani. Tegnap elõtt letettem aludni, üvöltött vagy 40 percet kisebb megszakításokkal, amikoris elaludt egy kicsit, de aztán eszébe jutott sanyarú sorsa. Kép Na de egy órán belül elaludt, néha odamentem megsimizni. Tegnap letettem, megsimogattam, beszéltem hozzá, majd otthagytam. Két perc múlva visszamentem (azért nem egy, mert akkor még nem sírt), és simogattam, amibe belealudt. Legközelebb egykor ébredt fel enni. És ekkor kapcsolta ki a gépet a párom, mert addig játszott. Legszívesebben kidobnám a francba a játékait. Ha ma meghallom, hogy fáradt, nem tudom, mit csinálok vele! Kép Állítólag felnõtt ember. Kép

Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


SZia JéJé!

Üdv itt! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nagyon jól éreztük magunkat a tegnapi talin Kép Kép Kép Nagy mázlink volt az idõvel.
Tomi utána szépen beebédelt, aztán már aludt is. Igaz, a rendes 2-2,5 órához képest, csak 1 órát, de az pont elég volt, mert úgyis mennünk kellett a további programokra.
Zsófi már elutazott a Balcsira, remélem, rendben van minden, még nem tudok róla. Danit pedig elvittük Szigetcsépre a barátjáékhoz. Azonnal meg is fürödtek a Dunában, alig lehetett kihúzni õket.

Nyuszimanó:
a tévézést - szerintem - csak radikális módszerrel lehet megszüntetni: mi eladtuk a tévénket. De, ha van, akkor talán segítenek az "alternatív" programok, mint pl. diavetítés, sok-sok játék, társas. De akkor is nehéz.

Dzsili:
gratulálok Napsugár fogához Kép
Jobban van már a nagyfiad? Otthon van már? Hogy kapta a gyulladást? Szegény, biztos fáj neki Kép Javulást !!!

Márti:
jelentkezünk Tomival a fogatlanok csoportjába Ármin mellé. Anyu szokta mondani, ne izguljak, mire megnõsül, úgyis lesz foga Kép

Zsuzsi:
pótcici Kép Kép Kép
Szerintem sem valószínû, hogy megkapja Dorottya a bárányhimlõt, ha szopizik. De ha igen, azt hiszem, ilyen kicsi korban akkor sem túl vészes.

Zsunya:
Tomit nagyon sokáig háton altattam, õ jól érezte magát, egyáltalán nem akart hason lenni. Aztán egyik este nagyon jelezte, hogy inkább hason szeretne lenni. Azóta hason alszik. Õk tudják, mi jó nekik és mit mikor akarnak csinálni.

Amikor kb. 3 hetes volt Tomi, beleolvastam a "tudós" könyvekbe, mit is kell ilyenkor már csinálnia a babának. Hát persze, hogy találtam valamit, amit épp nem csinált Tomi. Na, azóta nem olvasom a könyveket! Kép

Jéjé:
szeretettel üdvözlünk az osztályban Kép

Kellemes napot mindenkinek!
bogancsi és Tomi (aki úgy tûnik átalussza a tízóraiját)

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Mostansag sok minden elinteznivalo akad, de hamarosan jovok surubben is.Kép

Marti!
Armin nagyon ari, a nagyobb lanyom is hasonlo volt. Mig wc-re mentem o is be lett rakva a jarokaba. O se viselte tul jol.
Az uj helyunk sokkal jobb. Sokkal europaiasabb es az ido is kedvezobb a gyerekeknek. Nem vagyunk egesz napra bezarva a lakasba. A hetvegen is jo nagy setat tettunk. Madike nagyon elvezte a friss levegot. Olyan jol aludt. Ez mar nagyon hianyzott nekunk.
Reszvetem Marti!!! Nalunk az en nagyszuleimet sajnos meg a nagyobb lanyom sem ismerhette meg. Mar egyik sem elt amikor o nyolc evvel ezelott szuletett. Szokott is kerdezgetni roluk. Olykor meselek neki es igy ok koztunk vannak.


Szila!
De jo hogy Hanga mar jol van!!!

Az idoelteres 2 ora volt. De szerencsere par nap utan mar nem okozott gondot.

EvaIII!
Sok boldog szuletesnapot Matenak utolag!!!

Dzsili!
Gratula az egy foghoz!!!!!!!!!!
Nagy fiadnak meg gyogyulast!!!!

Szia JeJe!!!!
Udv. itt!!!

Nalunk Madike most erte el azt a kort, hogy ha fent van allando foglalkozast igenyel. Nem igen szeret egyedul megmaradni a jarokajaban sem. Ilyenkor leteszem a jatszopledre a foldre es ott jatszunk. Vagy pedig a hintajaban szeret lenni. Az oklet azt nagyon szereti enni, meg rajott hogy nemcsak gagyogni tud, hanem visongatni es hangosan nevetni. Imadni valo. Mar nagyon nezelodni szeretne allandoan emelgeti a fejet. Kivancsi vagyok mikor kezd majd el gondolkodni a felulesrol. Bar nem siettetjuk.

Andysj
andysj
 
 


Zsunya,
egyetértek bogancsival. Nem lesz attól tónustalan a baba, és semmi baj nem származik abból, ha háton alszik. Majd magától fog hasra feküdni, ha akar. KépRuben csak hason szeretett, viszont Ráhel utált hason feküdni, mindig csak az oldalán aludt. Mégis 1 hetesen már tartotta szépen a fejét. És 3 hónapos korától oda-vissza forog. Kép Nem kell annyira tudományoskodni. Azokat a könyveket, amelyek azzal foglalkoznak, hogy mikor mit "kell" csinálnia a babáknak, kihajítanám az ablakon. Bocsi mindenkinek, hogy ilyen radikális vagyok. Kép
Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


SZiasztok! KépKépKépKép:

Mas csodaszép napra ébredtem: megszületett az unokatesóm kislánya, Rebecca! KépKépKép ÚÚÚÚgy örülök neki!KépKépKépKépKépKép
Megyek is telefonálgatni a rokonságnak!

Márti+Ármin, aki immár nem a legfiatalabb a családban!
márti
 
 


Sziasztok!

Én nem úgy értettem, hogy tónustalan lesz a gyerek, ha nem fexik hason, csak nálunk ez a kettõ valahogy összejött. A gyenge izomtónus és hogy utált hason lenni. Persze, hogy mindent a maguk idejében csinálnak a babák!Kép

Virág,
a könyvekkel kapcsolatban egyet értek!Kép Kukába velük!Kép

Márti,
gratula az unokatesódnak!Kép
Ja, és Hangának sincs még egy darab foga sem!Kép v. Kép?

Üdv

Szila&Hanga
Szila
 


Sziasztok!

A tegnapi tali nagyon jol sikerult, a SZIP szerintem nagyon jo helyszin.

Szila
Orulok, hogy Hanga jol van. Kép

Ami a tevezest illeti, en nem ertek egyet azzal, hogy sose nezzek a gyerekek. Kisbabaknak persze tok felesleges, de en ma is szivesen emlekszem vissza a kedvenc esti meseimre, rajzfilmjeimre, az ifjusagi filmekrol nem is beszelve. Raadasul sokat is tanulhatunk pl. az ismeretterjeszto filmekbol. Minden csak szelekcio kerdese, az pedig rajtunk, szulokon mulik a kezdetektol fogva. En igy latom legalabbis.

Marti
Tok jo, az egyik kozeli ismerosunk is tegnap adott eletet egy kisfiunak. Kép Egybol ramjott a szulhetnek. Kép

Tegnap este -Peti szuletese ota eloszor- elmentunk moziba kettesben. Olyan jo volt. Kép Ugy nez ki, hogy talaltunk valakit, aki szivesen vigyaz a babara nehany orara.

Jon az esti szopi, sziasztok
Gorsi
gorsi
 
 


Halihó! Kép

Ármin sétálgat a járókában! KépKépKép Persze, csak a fal mellett, kapaszkodva, de határozottan, tudatosan halad! És le is tud ülni, ha elfárad (bár ezt néha elfelejti és akkor sír, hogy segítsünk rajta) És teljesen jól ül is már, tud közben két kézzel játszani is!

Gorsi! Én is nagyon babáznék megint egy picivel is! Kép A mozi nagyon jó lehetett, irígyellek érte! KépKépKép Sajnos én nemigen tudom kire hagyni Ármint, mert senki sincs annyit vele, hogy szívesen rábíznám. Esetleg anyukámra hagynám, csakhogy õ 2 éve vidékre költözött, így aztán nem lehet csak úgy néhány órára "ugrasztani". Úgyhogy nem is tudom, mi lesz szeptembertõl, amikor hetente néhányszor dolgozni fogok Kép Elvileg mindkét nagymama vállalt egy-egy napot, de ahhoz "nem fûlik a foguk", hogy idejárjanak "gyakorlatozni", úgy meg mégsem szívesen hagynám rájuk Ármint, hogy rögtön egy egész napra KépKépKép

Andysj! A hintát Ármin is nagyon szereti, ha rossz a kedve, akkor is megvigasztalódik benne!

Virág! Nos?

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Virág:
Úgy látszik nem is a babát kell nevelni, hanem engem, legalábbis a férjem így gondolja :-) Én nem bírom, ha ordítással tud csak elaludni Dorka. Ma este férjem rám szólt, hogy most már hagyjam békén a gyereket és meglátom 5 perc sírás után aludni fog szemem fénye. És láss csudát így is történt! A férjem szerint Dorottyának meg kell tanulnia elaludni nélkülem és ez a tanulási folyamat bizony sírással jár, de ez természetes. Szerinte a babának is jobb lesz, ha hamar megtanul nélkülem elaldni. Háát azért a férfiak máshogy látják a világot, de most kipróbálom, hogy igaza van-e és mûködik-e így a dolog.
Mûködik.

Márti:
Ez az Ármin baba nagyon gyorsan fejlõdik, hova siet ennyire? Gratulálok a sétáláshoz és az új unokatesóhoz! Milyen etetõszéket vettél? A bébikerben nem találtál jót? Sopronban tudom ajánlani a szállásunkat, olcsó (2600 Ft/fõ/éj) és a szoba tök jó, tiszta, fürdõszobával, tévével, kocsibeállóval, van közös konyha és hütõ. Talán az ágyak lehetnének teherbíróbbak :-))), mi csak 2 keresztlécet törtünk el :-)pedig nem rosszalkodtunk. A tulajdonos nagyon rendes.

Jéjé:
Légy üdvözölve itten! Remélem tényleg immunis még Dorottya a bárányhimlõre. Kamillát hogy szoktátok becézni?

Na megyek szakdolgozatozni, nagyon élvezem :-( szerintem elég gyér szinvonalú lesz :-((((( de inkább nem gondolok bele!
Üdv:
zsuzsi és Dorottya


P.S.: Bgabiék nyaralnak?
zsu26
 
 


Sziasztok!

Ránk is nagyon jó hatással volt a tali: Barnika sokat evett önmagához képest, ma pedig elkezdett mászni!!! Azt hittem, már sose fog! A technikája kezdetben mosolyogni való volt (bal térde és jobb talpa a földön), de némi gyakorlás után úgy spurizott, hogy ihajj. Semmi nincs biztonságban töle a lakásban, a nagyobb baj viszont az, hogy ö sincs semmitöl, így kezdhetjük a Nagy Rámolást, mert min. 2-3 hónapig még biztos itt maradunk.
És a franciaágyunkban való alvásnak is úgy tünik, elöbb-utóbb löttek. A szönyegen ma azt is megcsinálta, hogy végre hátáról hasra fordult, és felült - ez így eddig még nem jött össze. Ja, és kezdi utánozni amiket csinálok, pl "halacskázik" az ajkaival, csettintget a nyelvével, tegnap cuppanós puszikat is kaptam az orromra. Úgyhogy fejlödünk.
Sziasztok! Mára ennyi.
Henke+Barnabás
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Köszi a jó kívánságokat fogacska ügyben,KépKépa fiuknak nálunk is késõbb jöttek ki, már a második is nagyon készülõdik... Megyek mer már ide tornázta magát és bömbizik:

Pussz: Dzsili

IDE ÜLT AZ ÖLEMBE, HÁT IGEN, NÁLUNK SEM FENÉKIG TEJFEL AZ ÉLET Õ PL. SOSEM ALSZIK EL ÉJFÉL ELÕTT.KépKépKép

A nagyfiam ma jött haza a kórházból,Kép csak órákon múlt hogy megmaradt a heréje!Kép Valami gyulladásos folyamat neki pont a heréjére ment rá, másoknak inkább torokgyulladás vagy fül gyulladás lesz belõle, õ meg pont így járt.Sajnos mindíg van valami gond, háromszoros öröm ua. "hibalehetõség"!

Menta!
Napcsi ügyesen forog már bár a hátról hasrát ritkábban csinálja és mint írtam tovább "pattog" nagyon hamar élvezi hogy elõbb-utóbb majd mindenhova odaér. Volt, hogy tegnap majdnem az ágy alól szedtem ki a nagyságát. A kisbratyó meg persze bõszen drukkolt neki.
Imád már õ is kacagni és kiabálni a szava járása pedig a Hé! Hó!KépKép

Dzsili
dzsili
 
 


Most olvastam vissza a hozzászólásokat

Zsuzsi, bogancsi,Andrea!
Mégegyszer köszi az érdeklõdést nektek is Márkról.Sajnos az ilyen jellegû betegségeket nem igen lehet elõre kivédeni, inkább csak idõben felismerni.Eleinte valóban nagyon fájt neki, meg vörös és dagadt is volt, de szerencsére mára már csak egy kicsit ducibb.

Vessetek meg, de olvastam hogy a gyerekek nem hasra tevése próblémát okozhat és szerintem ez nagyon igaz.
Persze az csak egy dolog hogy nálam mind a három éjjel nappal így aludt de erõs babák voltak nagyon hamar tartották is magukat rendesen.... Napsugár refluxos rengeteget bukik még most is, így nála különösen figyelni kellett nehogy esetleg a bukiba tegye a kis buksiját, régebben már írtam egyszer hogy a kórházakbn is megemelt lágyba / lejtõre/ hasra teszik ezeket a babákat, hiszen a felesleges tejci is így tud a legjobban kifolyni.
A bölcsõ halálról sajnos keveset tudnak még az "okosok" is, szerintem inkább hajlam és némi genetika játszik közre mint a hason alvás, egy egészséges baba nem fullad meg azért mert hason alszik!
Persze kirõl tudni ekkorkának hogy teljesen egészséges-e??????
Mindenesetre nappal ha figyelnek rá fontos volna hasra tenni õket, erõsödik a hátuk.

Gorsi!

Látom még a babakocsi " utálatos" dologtól szenvedtek együttérzek nagyon, bár mi már voltunk háromszor mostanában úgy hogy nem sírt. Olyan részen tolom ahol vannak fák, tehát látnivaló. Õ meg félig fordul hátranézdegél a kis ablakán és csörgõzik, de NEM SÍR. Bízom benne így is marad...Peti baba is felfedezi nemsokára megint a séta örömeit.

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


SZiasztok!

Henke! Nagyon ügyes a kiskrapek. A mászásnál abban a formában mégis hogy produkálta?Kép

Dzsili: De sajnálom a kisfiad, remélem már jobban van.

Gorsi! Ismerös vigyázott Petire? Vagy hol találtatok valakit? És pont este? Vagy már lefektetted és utána?

Cory! Merre vagy? Meggyógyultál teljesen?

Márti! Gratulálok Árminnak.

Hanna egyelöre az éjszakai baglyom, sajnos.Kép Bár ma éjszaka csak 2 óránként nyekergett.
Most már ö is félig közlekedik, kicsit kúszik, de inkább feláll négykézlábra, aztán amikor elnyúlik már kicsit elörébb is vanKép De figyelni kell, mert gyorsan kimegy a képböl.Kép
Szörnyen rág mindent, de még nem jönnek a többi fogai, már amennyire meg tudtam nézni, mert nem engedi. Tegnap felsértette a foga fölött az ínyét, így most olyan mintha kis csokidarab maradt volna rajta.Kép

Szép napot mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Virág:
Kép a könyvkidobást illetõen Kép

Márti:
gratulálok Rebeccához! Én is sokat gondolkozom azon, hogy a legjobb dolog a világon babát várni, megszülni és aztán nézegetni, ahogy fejlõdik. Férj még mindig benne lenne egy ötödikben, de én már "kipurcannék" Kép
Árminnak üzenem, hogy azért ne szomorkodjon, hogy már nem õ a legkisebb a családban Kép És gratula a járkáláshoz és az üléshez!!! Én is alig várom már, hogy Tomi felüljön, mert szerintem õ is nagyon fogja élvezni, kitágul a világ elõtte és fejlõdik sokat. Na, de most már nem sokat kell várnunk!

Szila:
Úgy látom, Hanga is jöhet a fogatlan-csoportba Kép

Gorsi:
mit láttatok a moziban? és Peti hogy bírta szülõk nélkül?
Mi legutóbb az Amélie csodálatos életét néztük meg apával. Nagyon tetszett, igazán jó kikapcsolódás a film, végre semmi horror-terror-vér-stb. Kép

Dzsili:
Végre otthon Márk! Kép Mondtak valami "okosat", hogy mire kell vigyáznotok a továbbiakban? Hogyan lehet-e elkerülni, hogy mégegyszer elõforduljon??? Gyógyuljatok tovább!

Tikk:
üdv a fogatlanok között Kép

Kellemes napot mindenkinek! Nemsokára tízórai, aztán indulunk Budakeszire úszni Kép Kép Kép
bogancsi és Tomi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Bogancsi! én úgy értettem, hogy az 5. és 6. fogunk nem jön. 4 már van.KépKépKép

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

A (még) fogatlan babák anyukáinak: amikor Zsófinak 8 hónaposan még nem volt foga én is azt hittem, ez már így is marad. Aztán szinte észrevétlenül szép sorban mind kibújt, nem is szenvedett vele. Lucának fél évesen nõttek ki az elsõ fogai, pár héten belül 8 fogú lett(azóta is annyi van neki). Õt sokkal jobban megviselte, nagyon nyûgös volt akkor. Ráérnek azok a fogacskák, úgysem kell most még annyit rágniuk a babáknak Kép.

Virág, a könyvek "bölcs" tanácsaitól engem is a hideg ráz sokszor. Néha megkérdezem magamtól, láttak-e a szerzõk egyáltalán közelrõl kigyereket? Ráhelnek küldök pár nyûgösség elleni puszit Kép, neked meg csak úgy Kép.

Henke, Márti nagy gratula a fiúknak! Kép Ha így folytatják, a következõ talin már kergetõzni fognak Lucával.Kép (Meg Baluval: Kép)

JéJé, üdv itt! Kép

GOrsi, a moziért kicsit irigykedem, biztos jó lehetett kimozdulni. Én max egyedül tudnék elmenni, a két lányt nem tudjuk senkire rábízni.Majd ha nagyobbak lesznek...

A SZIP szerintem is jó helyszín a talinak. (Csak halkan kérdezem meg, jövõ héten akkor hol leszünk? A szigeten?)
Mi ma készülünk egy kicsit szigetezni a védõnéni után, remélem, marad a jó idõ.

Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Megpróbálok írni, bár fél szemem mindig Barnin kell tartanom.

Dzsili, jobbulást Márknak! Nem vitatkozni akarok, de úgy tudom, bizony okozhat mini korban bölcsöhalált a hason altatás. Jobb oldalt. Aztán ha megerösödik, úgyis magától hasra fordul. Barni is utált hason lenni, ezért is tanult meg elöbb hasról hátra fordulni, és elég késön hasra.

Tikk, Beja, Márti, és a többiek, kár, hogy nem jöttetek hétfön! Hiányoztatok!

Bogancsi, most látom, hogy neked is András a férjed. Kép Az Amélie-t én is szeretném majd megnézni. A két utolsó nagyon jó film, amit láttam, a Csokoládé és Az óceánjáró zongorista legendája volt. Ajánlom melegen!!!

Gorsi, íme a dal:
Így ketyeg az óra, tikk-takk jár,
benne a manócska vígan kalapál.
Ha megáll az óra, és nem jár,
alszik a manócska és nem kalapál.
Vigyázz, ha Peti rákap, énekelheted napi százszor!!!

Barnika most emelt fel a fogával egy játékot a földröl. Tele volt a keze. Kép

Sziasztok, szép napot!

Henke+Barnabás
gesztenye
 


Sziasztok

Megjöttünk a Balcsiról. Már vasárnap. Természetesen kifogtuk az esõs idõt, úgy hogy a Balatont csak szombeton láttuk, még a gyerekek sem nagyon mentek bele, mert nagyon lehült a víz, de legalább kicsit pihiztünk.
Máté egész jól viselte a megpróbáltatást, a helyváltozást. Inkább mikor hazajöttünk itthon lett nyügösebb. Sokat volt kézbe, most nehéz visszaszoknia, de már alakul.
Barbara lányom lassan túljutt a fertõzésen, ami mint kiderült nem is bárányhimlõ volt, hanem valami bõrfertõzés elég csúnya formája. Hétfõn elvittem bõrgyógyászhoz, na õ hozta meg a régen várt eredményt. Elég foltos maradt a bõre, de a sebek lassan elmúlnak. Ha a dokinénink is úgy gondolja akkor hétfõn már táborba megy.

Szombaton ki jön a nagy talira?

Jó lenne ha minél többen lennénk együtt.

Máté már kisebb nagyobb sikerrel próbálkozik a visszafordulással, érdekes, neki a hasról hátra okoz nagyobb problémát.
Holnap 4 hónapos szuri!!!!! Izgulunk, nem tudom, hogy a két oltást hogy fogjuk viselni.
Egyébként egyfojtában ülne. Hanyatfekve hasizomgyakorlathoz hasonlóan folyamatosan emeli fejét-lábát egyszerre és közbe nagyokat nyög.

A babakocsizás kezd ismét bonyolult lenni. Lecsúszik, elborul........stb. Ülni még persze nem tudunk, de nagyon szeretne. Feve forgolódna. Legújabb találmánya, hogy kezresztbe fekszik a babakocsiba. lábai kint feje megtámasztva. Én meg percenként forgatom vissza, hiszen elég furcsán nézünk ki az elõbb említett pozícióba. Többen csodálkozva bámulják gyeremekemet a kocsiba. De hát majd alakul......

Szóval ki jön szombaton?????
Lesz valami hétfõn?????

Sziasztok
Zkati
zkati
 


Sziasztok!

Jövök egy kicsit dühösködni. Ugye június 11-tõl jár a GYED nekem. Én beadtam a papíromat a munkahelyemre, igaz ugyan, hogy 10én, de a beadtam. És erre az a drága munkaügyes kolléganõ csak július 3-án adta le az igénylést a tb-nélKép. Naná, hogy ebben a hónapban sem kapom még meg a gyedetKépKép. Csak azt nem értem, hogy miért nem szólt a kolléganõ, hogy vigyük mi be a papírt, mert õ egyedül van, stb. Úgyhogy augusztusban kapok majd csak pénzt.Kép

Jó hír: Felvettek a suliba!KépKép

Szia JéJé, üdv itt!

Itt a módosított táblázat.

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
JéJé Panna 2001. augusztus 30. Frigyes (7), Kamilla (4)
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 2001. november 25. Helsinki
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
bszilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Szila
Szila
 


SZila!

Úgy látszik, a munkaügyes kolléganõd milliomos, neki tökmindegy, hogy egy adott hónapban kap-e pénzt, ezért el sem tudja képzelni, hogy másnak ez gondot jelenthet! Kép

Felvételhez gratulálok KépKépKép, de megöl a kííííváncsiság, hogy HOVÁÁÁÁÁ???????? KépKépKépKépKép

Megyek sütni-fõzni, mert most meg az anyósonm szülinapja lesz és itt, nálunk ünnepeljük - ez nálunk egy ilyen hónap, ráadásul mindenki júl. 20. és 30. közt ünnepel Kép

Márti+Ármin
márti
 
 


Márti,
Kolleganõ kicsit lassú, van mit a tejbe aprítania.

Szent István Egyetem Gazdálkodási szak

Szila

Ui.: anyósnak boldogotKép

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Virág! Na igen, a nagyobbak miatt persze nálatok jócskán nehezített lehet a "pálya". Kép Sokszor belegondolok, de el se tudom képzelni, hogy milyen is lenne, ha már több gyerekem is lenne...

Márti! mi találtunk olyan etetõszéket, ami minden általad leírt követelménynek megfelel Kép, csak éppen baromi drága. Kép A Peg-Perego Prima-Pappa etetõszék állítható magasságú, dönthetõ, dupla tálcás (a tálcák teljesen is levehetõek), befékezhetõek a kerekei, és még szép is. 5 pontos biztonsági öve van, nagyon stabil. A legolcsóbb típusa is fölötte van a 30 ezer forintnak. Kép
Egyébként én is mindig rengeteget hezitálok, mielõtt kiválasztok és megveszek valamit. Sõt, végül legtöbbször Lacinak kell döntenie helyettem. Kép Ne tudd meg, mennyit mászkáltunk utána, mire végül megvettük azt a babkocsit, ami két hónappal és 20-30 bababolt-látogatással azelõtt legelõször megtetszett. Kép Ja, és egy csomószor jártam már úgy, hogy amikor alapos utánajárás után végre eldöntöttem, hogy a hetekkel és üzletekkel azelõtt látott cucc lesz az optimális választás, és visszamentem, akkor már nem volt. Kép

Vettünk PiciLacinak hancúrszõnyeget, ettõl egyik pillanatról a másikra megtanult kúszni, már szinte mászik! Kép Nagy varázslat, polifóm szerû anyagból vannak nagy négyzetek, a szélén fogazott, és mindenféle módon összerakható. Egyelõre leraktuk simán egymás mellé a padlóra, de késõbb majd építhetünk belõle kockát, kerítést, házikót, stb. Eddig ha a földre tettem, akkor üvöltött, mert az azért kemény volt, ha meg takarót tettem alá, akkor összegyûrte, és kicsúszott alóla keze-lába. Leginkább a mi ágyunkban szeretett hancúrozni, de ott már egy pillanatra se mertem egyedül hagyni. Ez a hancúrszõnyeg meg elég puha ahhoz, hogy ne okozzon neki fájdalmat még egy kisebb orra-koppanás se, nem csúszik egyáltalán, és persze vidám, színes. Nagy betûk vannak rajta, amik kiszedhetõek, valószínûleg ezért elvileg csak 3 éves kortól ajánlott, de Lacika még úgyse tudja kiszedni õket, meg nem is nagyon hagyom egyedül. Szóval szívbõl ajánlom minden kúszó-mászó apróságnak! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!

Hol vettétek? Valakinek a profiljában láttam már ilyet és nagyon tetszett, de boltban még nem találkoztam vele! Én is hónapokig "kerestem" babakocsit, aztán egyszer elmentünk Andrással, és egybõl megvettünk egy olyat, ami addig fel sem tûnt, immár 4 hónapja ennek és minden áldott nap örülök a babakocsinknak Kép

SZila! Életben maradok, köszi! KépKépKépKépKép

Na, visszakúszom a konyhába Kép

Márti+Ármin (õ bezzeg alszik édesen Kép)
márti
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát az Omszki tavas tali tényleg nem jött össze, pedig én minden követ megmozgattam. Kicsit bánatos voltam miatta, de hát elõfordul az ilyen. Kép
Egyébként nálunk semmi különös. Egyszerûen nem tudom rászánni magam, hogy berakassam Helenának a keresztelõjére kapott fülbevalókat. Már felhívtam egy fül-orr-gégészt is, aki mellesleg akupunktõr is, de azt mondta, hogy õ is úgy szokta berakni, hogy elõtte még plusszba megszúrja lidocainnal, hogy érzéstelenítse. Akkor az már 4 szúrás! Lehet, hogy maj megvárom, amikor már õ akarja.

Jaj! Én egyre jobban írígyellek titeket! BMárti! Lacika már kúszik! Márti! Ármin már jááár!? Henke! Barni is mászik! Tiszta írígy vagyok!!! Henke! Na tornázol?

Szila! Gratulálok a sikeres felvételidhez! Mindig is csodáltam azokat, akik gyerek mellett még tanulni is képesek!

Gorsi! Nem szoktad Petit a kendõben sétáltatni? Én mostanában már szinte mindig abban viszem le Helenát mert már õ se nagyon marad meg a babakocsiban, pedig emlékszel, hogy a mienk nem is teljesen vízszintes, tehát kilát belõle, de most már ez sem elég neki. Na ezt jól körbeírtam! Kép Egyébként meg én is írigykedem a mozi miatt!

Virág! Jól értettem, hogy Ráhel már nem veletek alszik? Pedig pont te ajánlottad pl. Zsuzsinak is a családi ágyat. Valami baj volt vele? Én egyébként még azt is szoktam csinálni, amikor már nagyon dörzsöli a szemét, hogy elkezdem neki simogatni a szemhéját a hüvelykujammal óvatosan. Nagyon szereti és kimondottan segít neki az elalvásban. De amikor már nagyon szenved (már cici se kell se semmi, csak forgolódik, hánykolódik), hát akkor én is bevetem a cumit és csak ott ülök. Rendszerint ez elég neki és pár perc múlva elalszik. De én még mindig nem bírnám magam rászánni, hogy hagyjam ordítani.

Bogáncsi! Én azt hittem, hogy ha már 4 van, akkor már teljesen mindegy, hogy eggyel több vagy kevesebb. Fõleg, ha már a 4. is nagyobbacska.

ZKati! Én még gondodlkodom a szombati talin. Majd meglátjuk...

Zsuzsi! Úgy tudom, hogy BGabiék már hazaérkeztek.

Jéjé! Én is üdvözöllek!

Ja és hol lesz akkor a következõ tali? És mikor? Ha most újból kezdenénk a sort, akkor most jönne a Liget, majd a sziget, utána az Orczy kert, SZIP és az Omszk. Mit szólnátok hozzá, ha felkérném Coryt tali szervezõ felelõsnek, mert talán õ volt ott eddig majdenm mindegyiken. Vagy mindegyiken? KépNa, Cory?

Na további szép napot mindenkinek!
Kép
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Márti,
za én profilomba volt, csak már kicseréltem a képet. Mi a soroksári Megatoysban vettük. Különben tényleg nagyon jó!Kép most mikor nyaralni voltunk, elvittük az egész kis család azon "hempergett" a strandon. Tök jó volt!

Menta,
az egyik lll-s füzeten jól láttam, hogy Helena van rajta? Kendõben alszik.
Az elõzményeket nem olvastam, de miért nem kérded meg a védõnõt fülbevaló ügyben. Nálunk itt Szegeden a klinikán csinálják kis pisztollyal, mire megszólal a baba már benn is van a fülében. Elõször direkte bébifülbevalót (hippoallergén anyagból van) kell hordani egy pár napig, aztán olyat raksz bele amilyet te szeretnél.
Remélem mindannyian jól vagytok, de azt hiszem egyelõre nem fogom tudni átolvasni amit az elmúlt egy hétben írtatok.
Most megpróbálok egyet pihenni, mert nagyon kivagyok4
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci! Jól láttad. Kép A védõnõ és a doki se vállal nálunk ilyesmit. Sõt a védõnõ megígérte, hogy utánakérdez a dolognak, nos azóta is hozza a választ...
Menta
menta
 
 


Tikk!
KösziKépKép

Bogancsi!

Ezt én is kérdeztem. Az volt a válasz, hogy tul. képpen nem lehet megelõzni, egy fertõzés ilyen szerencsétlenül alakult!

Gesztenye!

Tudod ez úgy mûködik, hogy akinek a babája szeret hason feküdni / pl. enyémek /, az szívesen hangoztatja hogy jó és hasznos is , és rosszul esik ha valaki azzal jön hogy ez veszélyes. Ha valakinek a picije /pl. Tiéd/ pedig nem szereti ezt a pozíciót õ nem teszi így a babát és az ellenkezõjét mondja. Pró és kontra egyránt találhatunk érveket mellette és ellene, de nem ez a fontos. Mindíg azt vallotam hogy úgy érdemes mindent csinálni ahogyan MI Magunk jónak látjuk és ahogyan a kicsi is elfogadja, így vita nem lesz ebbõl.

Menta!

Napsugárnak egy hónapos korától van fülbevalója, nagyon aranyos vele. Amikor belõtték kegyetlenül sírt õ is aztán otthon én is hogy lehettem ilyen "...." Most már örülök neki mert olyan bájos tõle / nem csak ezért /, de ha lenne még egy lányom valószínûleg csak nagyobb korában "bántanám".
Állítólag inkább csak megijed a nagy kattanástól mint fáj neki. Nálunk nem gyulladt be, semmi gond nem lett vele, már kicseréltük egy kis karikára mert szerintem amit belõnek annak a vége kényelmetlenül bökizik.

JAJ! LÁNYOK!

Írtatok azokról a számos és betüs szönyegekrõl. Azok valamilyen mûanyag szivacsszerûbõl vannak, nekünk is van , ha a baba már fogacskákkal rágcsálja esetleg figyelni kell mennyire okoz kárt benne/ magyarul le tud e harapni belõle/. Én ezért nem mertem használni.
Valakinek tapasztalat ez ügyben ?
A nagyokat mégsem kérhetem meg hogy rágcsálják meg egy kicsit!Kép

Mégegy!

Két hete nem múlik el a szájpenészünk pedig ecseteltem fertõtlenítettem dörzsölgettem amit lehet kipróbáltam. Volt valakinek akinek ilyen makacs lett volna? Mi lehet a megoldás? A gyermekorvosunk szerint ne ecseteljem, pláne ne dörzsölgessem le a szájáról mert a gyógyszer úgy is belülrõl hat ennek fel kellene szívódnia. Most teába kell feloldani napi egy Nystatin tabletát és azt megitatni vele. Tapasztalat valakitõl?

Köszi! Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Dzsili: le tud belõle harapni a baba. Balunak már sikerült.

Menta: csinálhatom, de az én agyam rettenetes lyukas ám. Én max 1 hétre tudok elõre gondolkozni Kép

Na, akkor
július 29. Margitsziget a Víztorony mögött a romoknál.
A folytatásra tipp?

zkati: mi megyünk a nagytalira is és hétfõn is Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Még valamit akartam nektek elmesélni. A fickómmal tegnap beszélgettünk a kistesóról, és márciustól nekiállunk próbálkozni Kép Már nagyon várom! Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Lányok,

találtam egy oldalt egy másik topikban:

[url=http://www.diafilm.hu" TARGET="_top]http://www.diafilm.hu[/url]

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Nagyiék elvitték sétálni kis örökmozgómat, így tudok szusszanni. Dehogy takarítok én fürdöszobát, meg vasalok, meg nemtommi, inkább pihizem!

Menta, ne irígykedj, tényleg addig van jó világ, amíg nem mobil a baba! És nincs foga! Az enyém harap és mászik és mindent szétszed - mint egy kiskutya! Amúgy a tornát egyetlen egyszer tudtam megcsinálni eddig Kép, de hetente egyszer járok vízitornára, és mintha mutatkozna némi hatása Kép Bár eme pozitív irányú folyamatot nagyban gátolja az éppen a számba tömködött vaníliáskarika Kép
Fülbevalóról: sokan le fogtok hurrogni, de nekem az a véleményem, hogy nem kell egy pár hónapos kisbabának ilyen kínzás árán két vacak a fülébe!!! A kezdettöl barátságos, tündéri keresztlányom a fülbelövés után olyan sírógörcsöt kapott, hogy többször hányt, vissza kellett vele rohanni a kórházba (kb 3 hónapos volt ekkor), és 6 hónapos koráig üvölteni kezdett, ha bárki idegen közeledett hozzá.
Továbbá azóta is attól rettegek , hogy mikor tépi ki a bátyja a füléböl. A bedugós (szakszóval stiftes), illetve csavaros fülik felsérthetik a kislány füle mögötti érzékeny bört, söt bele is állhatnak, a hagyományos zárúak és karikák pedig bármibe beleakadnak, még akár a saját ujjacskáiba is. Ugyanezen okokból nem adnék arany- vagy bármilyen láncot, karkötöt, órát, piercinget Kép jópáréves koráig egy gyerekre. (Én 13 voltam, amikor elmentünk kilövetni a fülem, addig nem hiányzott, akkor viszont nagyon értékeltem. Azóta tetettem 3. lukat is! Ja, és egész odáig azt hittem, a fülbelövés úgy müködik, hogy falhoz állítanak, és 2-3 méterröl belelönek az ember fülébe. Gondoltam, nagyon ügyes, aki csinálja, mert nem hallottam még mellélövésröl Kép Kép Kép ) De tény, hogy bájos egy baba fülivel. Bár Andi3 Lucáját nem tudom vele elképzelni! Kép

Dzsili, amikor én eldöntöttem, hogy az elsö hónapokban nem fogom hason altatni a babát, akkor még nem derült ki, szeret-e úgy lenni avagy sem! Csak késöbb, mert persze én is nappal letettem úgy idönként, de 1-2 perc elteltével elkezdett jajongani. Fokozatosan növeltük az így kibírt idöt - egészen addig, amíg rá nem jött, hogyan lehet hátra fordulni. Kép
A hason altatás mellett szól, hogy állítólag úgy nem ébred fel olyan könnyen a baba a saját rezgéseitöl, de nekünk a Madarász utcai kórházban azt mondta a doki (talán Szántó?), hogy mivel bizonyos fö erek nyomódhatnak hason alvás közben, ez növeli a bölcsöhalál kockázatát. Akkor is, ha más kockázati tényezö nincs is (koraszülés, dohányzás, túl meleg pl). A felbüfizett váladék is oldalt fekve tud a legkönnyebben kicsorogni. Mindezeket mérlegelve döntöttem úgy, hogy éjszaka nem altatom a hasán. Hozzáteszem, nem vagyok az átlagosnál kórosabban aggódó anya, csak itt volt alternatívám! Egyébként ettöl függetlenül aludt pici korában a hasamon fekve. Kép Persze a lényeggel egyetértek: a sok jó tanács közül mindig a babádnak legjobbat válaszd ki!!! Kép Kép Kép
Lányok, lehet, hogy meg fogtok kövezni, de én imádom a szakkönyveket! Na persze én sem hiszem el minden szavukat Kép

Muszáj végre elküldenem, vagy egy órán keresztül írtam így is, kisebb-nagyobb megszakításokkal.

Sziasztok!

Henke+Barnabás
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Kicsit elt&ucirc;ntünk, bár olvasgattam, de mivel mindig le voltam maradva, így a válaszaim már nem lettek volna aktuálisak.
Mi nagyon jól vagyunk már nagyokat mosolygunk, mi is felfedeztük a nyálfújást és ez roppant szórakoztató.
Remélem a hétf&otilde;i tali nem marad el a szombati nagy tali miatt.
Mi szombaton sajnos nem tudunk menni, mert dolgozik a párom, és babakocsival nem szeretnék átbumlizni a városon, de hétf&otilde;n már nagyon szeretnénk mi is menni.
Tegnap voltunk ismét csíp&otilde;sz&ucirc;résen, mondta a doktorn&otilde;, hogy minden tökéletes, akkor vigyem vissza legközelebb, ha már kezdünk járni. Na, az még kicsit odébb lesz!
Egy kérdés, nem tudom, hogy van-e köztetek nálam &#8222;id&otilde;sebb&#8221; császáros (én május 1-én szültem), szóval az érdekelne, hogy meddig lesz ennyire érzékeny a sebhely az id&otilde;változásra, mert most még nagyon megérzem.
Megyek fürdetni!

Sziasztok

Szilvi és a 12 hetes Petike
bszilvi
 
 


Menta!
Nagyon édes!Kép
Ha esetleg Henke levele után még mindig szeretnél fülbevalót (könnyû nekünk igaz Henke kisfiús anyukáknakKép ), itt a lányoktól is megkérdezheted, hogy ki hol lövette. Biztos találsz vmi megoldást.Kép

Altatásról:
mikor még picinyke volt Gabó legtöbbször mi is a hátán altattuk éjszaka, de napközben fõleg kora este a hasfájósságára direkt jó volt a hason fektetés. De ne tudjátok meg! Ott volt mellettem, két percenként ránéztem! Pedig nem is tartom magam aggódós anyukának. Mi használtunk bölcsõpárnát, ami megtámasztotta az oldalánál, de éjszaka inkább háton. Hozzá kell tennem volt légzésfigyelõnk is. Mikor azonban egyszer a párom a hasára tette le este, tiszta ideg voltam...! A mi dokinénink különben azt ajánlotta, hogy napközben kemény felületen fektessük hasra, mikor rá tudunk nézni. No, gondolhatjátok, hogy mióta forog, esze ágában sincs hason maradni, most meg, hogy mászik, még úgyse. Már nyomja is fel magát négykézlábra. Különben mostmár magától az oldalára fordul és úgy alszik.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok Lányok!

Szorgalmasan olvaslak benneteket, de írni sajna már nincs erõm. Timi borzasztó hisztis lett, egész nap a kisasszonyt kell szórakoztatnom, aludni ráadásul napközben alig hajlandó Kép. Persze közben kûzdök a koraterhesség "áldásos" tüneteivel (émelygés, fáradtság stb.), de a lányka nem kímél. Sajnos segítségem nincs, a párom is csak hébe-hóba vetemedik gyerekmegõrzésre, de azért azt mindíg megkérdezi, hogy miért nem aludtam, amikor a gyerek, és fel sem tûnik neki az elvégzett házimunka. Hát ezért bírok ilyen ritkán a billentyûkkel valami értelmeset összehozni.
A talikért nagyon irígykedem, de nekem Albertirsáról egy kicsit nagy kirándulás lenne Pestre felmenni. Azért a szombati nagytalira mi is megyünk ám!
Holnap megyek az orvoshoz UH-ra, kicsit izgulok, bár titkon azt remélem, ez is olyan laza terhesség lesz, mint az elõzõ.
Kis fogatlanok! Mi is éppenhogy kilógunk a csapatból, mert Timinek 7 hónaposan kijött két alsó foga, viszont azóta sehol semmi és már 10 hónapos. De harapni ezzel a kettõvel is prímán tud ... cicit Kép, kenyérhéjat, almátKép
Altatással kapcsolatban én meg sem próbálok okos lenni, nálunk a védõnõ tanácsára a baba kiskorában oldalt támasztva aludt, de hason egyébként sem maradt meg, csak ordított. Mióta flottul megy a forgás, megváltozott a véleménye az alvási pozitúrákról, és imád égbe meresztett popsival hason szunyókálni a kiságyban Kép.
Igérem, erzentúl megpróbálok gyakrabban írni, hogy ne csak a táblázatból lássátok a létezésemet.

Üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Köszi érdeklõdésedet, már nem nyaralunk, holnap lesz egy hete, hogy itthon vagyunk. Fent voltunk Pesten másfél hetet. Csak nem nagyon tudok mit írni, így csak olvasgatok.

Henke!
Flórián fiam csak úgy tudott négykézláb mászni KépKép A teljesen helyes technikát csak mostanában alkalmazza Kép

Noéminek sincsen még foga, de úgy néz ki, hogy készülõdik. Bára fiamnál is így gondoltam mindig, aztán 11,5 hónaposan bújt ki az elsõ Kép

Virág!
Köszönöm a szájpenészes infókat, szerencsére hamar túl voltunk rajta.

Márti!
Olyan játszószõnyeget elég sok helyen lehet kapni. Mi anno Flóriánnak a brendonban vettünk, de látok azóta nagyobb játékboltokban, idõnként tescoban, sokszor baumaxban.

Cory!
Balu nagyon ügyes, hogy le tudott belõle harapni Kép Nekünk rágta Flórián is, igaz lehet, hogy nem akarta leharapni, de tiszta fognyom, és Noémi is rendszeresen rágja. Igaz neki még nincs foga KépKép

Menta!
Én még a kórházban rakattam be Noéminek a fülébe a fülbevalót, ott vállalták a szúrást és a belövést is. Úgy voltam vele, jobb neki is, ha hamar túl van rajta.

Üdv. mindenkinek!
BGabi
bgabi
 
 


Most csak gyorsan!

Lányok! A Corában nagyon jó és aranyos ruhák vannak elég jól leárazva! Vásárlásra fel! Én nem bírtam ki vettem egy kertésznadrágot kissapival 795 Ft-ért, egy kisruhát 750 Ft-ért és még egy pólót és egy pizsamát is!

Henke! Olyan jót nevettem a fülbelövésen! Döntöttem. Eláll az a fülbevaló még 10 évig is!

Cory! Azt hiszem mi is megyünk hétfõn. Aztán vegyél elõ papírt és ceruzát és írd fel a tali idõpontokat és helyeket! Majd ragaszd fel pl. a gépre! Ez talán megteszi a "lyukas" agy helyett! KépKép

Dzsili! Virág szájpenész ügyben szakértõ.

Jó éjt mindenkinek!
Menta
menta
 
 


Menta!

Nekem azt mondta a védönöm, hogy minél elöbb kap fülbevalót, annál kevésbé fog emlékezni rá. Szóval 3 hónaposan szúrták kia fülét. A belövösdit nem próbáltuk, de 2 hét alatt gyógyult be a füle és tök jól elvan vele. Ja és gyönyörû.Kép
Altatásról nekem sincs tippem, nekem 2 hetesen hasrafektette a védönö, hogy aludjon néha úgy is, azóta csak hason alszik, kivéve a babkocsit. Vagyis néha hasonfekvésböl féloldalra felhúzza magát és mint aki indulásra kész úgy alszik. Szerintem néha azért is felkel, mert elzsibbad a lába.Kép vagy csak megmagyarázok már mindent.

Jóéjt mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

A nagytalihoz egy info. Ne ijedjetek meg, ha rossz az idõ, a nagytali nem marad el. Az iskola sportcsarnoka is a mienk arra a napra, úgyhogy ott nyugodtan lehetünk.
Gyertek minél többen Kép

Újabban Balu is hason alszik Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


SZiasztok!

Vége a vendégségnek, egész jól sikerült Kép, anyósom roppant elégedett volt mindennel (kaja+ajándékok) és csak kevés "vérlázító" dolgot mondott (pld. Ármin új etetõszékét a nagy asztalhoz toltuk, hogy élvezhesse õ is a társaságunkat, míg eszünk, A szék tálcájára játékokat tettem: kacsákat, amik eredetileg fürdõjátékok, egy rozmárt és egy delfint, amik szintén azok, de nem sír le róluk és egy rágókát. Anyósom egy mozdulattal felkapta a kacsákat, az egyiket épp rágta Ármin, kiviharzott velük a fürdõszobába és Árminnak egy kanalat nyomott a kezébe, mondván, hogy meg kell tanulnia, mnelyik játékkal hol játszhat kacsák=fürdõszoba, kanál=asztal. És a kanálnak csak a "jó" végét szabad ám bekapni!!!!! Kép), úgyhogy egyáltalán nem akadtam ki rajta, még haza is vittem kocsival Kép

Bocs, hogy ilyen lassan reagálok mindenre Kép, de mindig több részletben írom a leveleket, aztán ha nagyon gázos a helyzet, akkor inkább elköszönök és elküldöm, pedig mindig sokat akarok még írni Kép Ármin a ti szerencsétek, õ nem hagy! Kép

Menta! Az a kijelentés, hogy "Ármin jár", azért némileg eufemizált Kép A járókájában (és bárhol, ahol kapaszkodva áll) valóban tesz ugyan lépéseket, de ez egyszerre sosem több 3-4-nél, szóval, még nagyon csak próbálkozik! Viszont nagyon merész: már sokszor csak félkézzel kapaszkodik, a másikkal meg elkap valamit, úgyhogy esik ám nagyokat! És így már nem látszik olyan puhának a járóka Kép De persze nagyon-nagyon büszkék vagyunk rá!!!!! LÁttam a közös anya-lánya fotót: nagyon jó!Kép

Ágci! Igen, én is úgy emlékeztem, hogy Gabót láttam azon a szõnyegen, de nmikor utána akartam nézni, már nem találtam azt a képet! De az úszós is nagyon édes! Kép

BGabi! Köszi az infót, megnézzük! Sajnálom, hogy a múltkor nem tudtunk találkozni az Orczy kertben, épp akkor jöttetek, mikor elmentünk Kép

Cory! A szigeti tali nekünk jó! Lehet, hogy a kisebbeink is egy osztályba járnak majd? Kép

Henke! Roppant kíváncsi vagyok már Barnira! Jöttök hétfõn? Aztán majd tényleg jól megkergetik a fiaink a lányokat! Kép (hacsak Luca rá nem kiált Árminra, mert a hangos szót egyelõre nem bírja KépKép)

Zsuzsi! Hajrá!!!!! KépKépKép Mindig gondolom, hogy írok már egy mélt, de aztán mindig késõbbre halasztom Kép Talán holnap... Kép Az etetõszékünket egyébként a Bébikerben vettük, azt nem találtam, amirõl te beszéltél, de mindegy, végül is az, amit vettünk, egyelõre megfelel a célnak, enni meg Ármin egyáltalán nem akar semmit a szopin kívül! Nem baj ez?

Alvás(1): Ármin összevissza görög, kúszik, mászik álmában, úgyhogy most már nem lehet megmondani, melyik a megszokott póza. Az biztos, hogy háton fekve ébredékenyebb, de én, míg magától át nem fordult, mindig háton altattam, mert én egy (n)agyon aggódós anyuka vagyok Kép

Alvás(2) Én naggggyon bírnék!!!!! Hosszan, nyugodtan, fõleg hason, bár az nekem a melleim miatt szinte lehetetlen, és utána hozzák ágyba a habos kávét.......KépKépKép

Márti(ébren álmodik)+Ármin(alva jár)
márti
 
 


Sziasztok!
Mennyit irtatok! Kép

Marti
Mi most vettunk ilyen szonyeget a MegaToysban. Jo nagyot vettunk, azt hiszem 26 db-os, ez valami 6200 Ft volt, a 9 db-osat lehet altalaban kapni, az 3000, a Tescoban talan 2600-ert lattam.

Henke
Koszonom a dalocskat.Kép Nem tudnad esetleg leszolmizalni, elfelejtettem a dallamot. Vagy a kovetkezo talin megtanulom.
Hova jarsz vizitornara? Engem is izgat a dolog. Biztos nem olyan uncsi, mint az otthoni tornazgatas.

Dzsili
A babakocsival remelem nalunk ishasonloan alakulnak majd az esemenyek. rulok, hogy Mark jobban van.Kép

Tikk, Bogancsi
A ferjem egyik munkatarsa vallalta Petit. De csak akkor indultunk el, mikor mar aludt. A srac amugy nem ert a gyerekekhez, de nem fel megfogni ot es Petinek is szimpi volt. Egyelore, ha kimozdulunk maradnak ezek az ejjeli orak, mivel Peti utolso tevekenysege a nap folyaman a szopizas. Gond nem volt, a Csoppseg nem ebredt fel es meg a filmet is tudtam elvezni, mert biztonsagban tudtam Petit.Kép A Szitakotot lattuk, nekunk tetszett, igaz vannak benne eleg ijeszto jelenetek, meg talan egy kicsit elvont, spiritualis. Bogancsi, az Amelie szerintem is jo film.Kép

Zkati
Mi szombaton tutira nem megyunk, mert eskuvon leszunk.

Menta
Kendovel altalaban messzebbre szoktunk menni, meg szerintem Petinek is pihentetobb lenne, ha a kocsiban aludna egy kicsi es nem a kendoben dolne ki. De lehet, hogy kovetem a peldadat.Kép

Ha nem megyunk Erdelybe hetfon, akkor mi is megyunk a Margitszigetre.Kép

udv: Gorsi es Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!
Hú, de sokat kellett olvasnom. Újabban az a technikám, hogy letöltöm az oldalt, kilépek a kapcsolatból. olvasgatok, aztán írok és elküldöm. Így nincs lelkiismeretfurdalásom az anyagiak miatt Kép

Tikk:
EZER BOCS fogügyben. Figyelmetlen voltam Kép

Zkati:
mi is megyünk a szombati nagytalira Tomival. A nagyok különbözõ helyeken lesznek, meg különben is, nekik "ciki" lenne jönni.

Henke:
üdv az András-férjeknek Kép Úgy látom, Márti férje is András. Szerintem az egyik legszebb név, a Dániel és a Tamás mellett Kép Kép Kép
Én is szeretném megnézni a Csokoládét, de most férj 3 hétig fõnök a cégénél, (az eredeti szabin van) és látástól Mikulásig bent van Kép

Menta:
Nekem eredetileg a 3 gyerek is elég lett volna, aztán ajándékba kaptuk Tomit, aki nélkül nem is tudom, hogy lehetett eddig élni Kép De továbbiakat semmiképpen sem vállalok!

cory:
hajrá!!! Kép

Kellemes napot mindenkinek! Végre egy kis enyhülés! Azért remélem,a Balatonon - fõleg Balatongyörökön - kiváló strandidõ van, hisz Zsófi ott van!!!
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: