Új privát üzeneted érkezett!

Végre, végre, én vagyok a laptetőn, bebebe! :lol:
Még sosem voltam, ő az első alkalom, felejthetetlen :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
ire81
 
 


Rena,gratula a laptetőhöz! :lol: :lol: :lol:

Eszti,remélem,semmi baj nincs azóta sem!!! :shock: :roll:

Csak kutyafuttában ugrottam be,mert barátnőm kislányára vigyázok,de mivel nem bírt elaludni,anyósom kint tologatja a babakocsiban.Addig van nyugalom... :lol: :lol: :lol:

Szülés-téma:az otthonszülést nálunk inkább párom szerette volna,de ezt írtam is.Én félnék bevállalni,pont az esetleges komplikációk miatt.
A kórházban azért közel a segítség,még ha nem is annyira kényelmes meg hangulatos és nyugis,mint itthon.
Az első szülésnek én is úgy megyek neki,hogy nem akarok EDA-t, lehetőleg oxitocint sem és én is szeretnék gátvédelemmel szülni.
Aztán meglátjuk,mi lesz belőle...

A vetélésnél is meg kellett szülnöm a babát,bár ő még picike volt,nem érte el a fél kilót sem,de így is megszenvedtem vele,így nagyjából van sejtésem,mi várhat rám...
Valószínűleg a kistesónál már nem lesz ekkora pofám,már ami a fájdalomcsillapító nélkülözését illeti...de majd elválik...

Na,léptem,még el kell mosogatnom,majd este még jövök.

piki
 
 


Sziasztok!

Rena: nem vagyok fent iwiwen :) nem akarom, hogy nézegessenek :D

Eszti: lehet venni a gyógyszertárban olyan betétet, ami kimutatja, a magzatvizet, ha szivárog. Sztem próbáld ki, ha nem is akarsz orvoshoz menni.

Remélem ma éjjel már birok aludni, mert kész vagyok, de legalább a palacsinta kész lett időben :) és érdekes módon, én keletem fel előbb nem a párom. Ilyen sem volt még :D

Érzéstelenítés: az Edáról nem sok jót hallottam. Sokan napokig nem tudtak mozogni normálisan + meghosszabbítja az egészet. Nem tudom, hogy lesz, ha eljön az idő, de megpróbálok nem Edával szülni.
:oops:

Nekem a menstuációs görcseim is olyan erősek voltak, hogy sztem a szülés sem lehet vészesebb. Nekem csak a Flektor por segített. Hánytam és hasmenésem volt a fájdalomtól az első napon egyszerre. Azt mondják az első gyerek után már nem lesz vészes. Kíváncsi leszek.

Itt már minden tiszta hó. És fagy is. Pár nap múlva meg +10 fokot mond. Nem normális komolyan.

Puszi

És örülök, hogy nem csak én számítógépezem halálra magam, ha ráérek :D

Kép
Vendég
 

 
 

Rena, köszönöm szépen! De sajnos csak egy jó kép... :P :P :P
De azért jólesik!! Az mondjuk igaz, hogy hátulról nem látszik, derekam is van még..tényleg előre nő a fiúcska :D :D :D :D

Marcsi azért akkor már gondolom van fogalmad a fájásokról :( :( igaz akkor gondolom oxitocin hatására tágultál..? arról azt mondják jobban fáj mint mikor a szervezeted termeli az oxit és attól lesznek fájásaid.. Szóval lehet csak tovább fog tartani és nem fog annyira fájni :) :)

Rendeltem gátmasszázsolajat, gyermekágyi hasmasszázsolajat (amitől elvileg gyorsabban húzódik össze a méh) lazító fürdőt
keveréket a vajúdáshoz, + ülő fürdőhöz is (amitől gyorsabban gyógyul a gátseb,repedés.. vérzéscsillapító hatású stb..)
Na majd ha előbb szülök legalább el tudom mondani, hogy érdemes e.. használnak e valamit...
:D :D
Egyébként van egy olyan érzésem, hogy előbb fogok.. +azt olvastam, hogy a fiúk hamarabb szoktak megszületni+ nekem a babó mindig fejfekvésű volt..az összes UH-án.. lehet már nagyon ki akar bújni :P :P :P :P

Anna, van egy barátnőm, aki ugyan így megszenvedett minden menstruációjával.. azt nem tudom mennyi idő alatt szült meg, de ő mondta hogy legközelebb kér EDA-át és hogy elküldte az orvost a ***-ba mikor Nospat adott neki görcsoldásra.. mondta hogy neki az még a menzesznél sem segít..
Majd megkérdezem, hogy azóta hogy van e téren.. már 2,5 éves a kislánya.
Nem tudom ennek van e köze a szülési fájásokhoz.. én szerencsés voltam eddig e téren, mert még egy nospát is ritkán vettem be ha megjött.. nem igazán fájt..
Majd szülés után kiderül. :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Hihi, ne haragudjatok, de vicces amikor írjátok, hogy talán nem olyan rossz a szülés és csak nem fáj annyira....hááááááát majd meglátjuk....(és tényleg ne haragudjatok!!!!!!!)Pont most beszéltem a barinőmmel és Ő is ezen témázott és mondtam neki, hogy Bibu elött az volt a jó, hogy még az ember reménykedett, hogy tényleg nem olyan rossz csak túloznak...Én most RETTEGEK, mert tudom, hogy mindennél szarabb!!!!BOCSI!!!! :oops: :oops:
De amúgy a görcsök erőssége egyre nő és általában az utolsó 1-2 óra a legrosszabb(na nekem ez 3szorozódott a rövidség miatt). Én könyörögtem az Edáért, most is azt fogok, de most remélem adnak.... :evil: :evil: :evil:
Fanni, érdekes én elötte is csaszit akartam(altatással :lol: ), utána nem, aztán most is és egyre inkább!!!!!!Nekem a napjaim mostanában azzal telnek, hogy ezen fosok, hogy hogy fogom kibírni ISMÉT!!!!

Anna, mi is 3-at tervezünk, de én most majd szoptatás után vadfogyiban leszek, mert utána megyek a köv.dokihoz, aki plasztikai sebész :lol: , mert föl kell magam varratni. És most bután hangzik, de nem tudom, hogy utána mennyire akarok tönkremenni megint. És nem önző vagyok, de ha megmutatnám nektek hogy nézek ki, ti is így éreznétek. A Zebra hozzám képest pöttyös.... :lol: a dísznó meg feszes... :lol: :lol: :lol:

Reni, majd tegyél föl képet a szobáról én kiváncsi vagyok milyen lesz.

Marcsi, hulla vagy? Lefárasztott a kiscsaj?

Anna, ez a sztori brutál!!!Sztem tudta csak nem akarta fölfogni...De jó, hogy most már boldog a babával!!!És mennyire volt kövér, hogy nem vette észre? Meg hogy-hogy? És mit gondolt mi baja van, mior kiment a Wc-re? :shock: :shock: :shock: Ezt én sosem értettem....Hogy ilyenkor mit hisz?! :shock: :shock: :shock: És miért pont a WC?! :shock: :shock:

Na megyek ma kemény napm volt és hulla bagyok!!!
Kösti az aggódást és a jó tanácsokat, arik vagytok!!! Szerencsére azóta sincs komolyabb gondom és Lillus is ugyanolyan aktív!!! :)

JÓ ÉJT!!!
Vendég
 


Eszti,örülök,hogy minden oké veletek!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Abban totál igazad van,hogy vicces lehet,amint mi,tapasztalatlanok a szülésről és az ezzel járó fájdalmakról agyalunk,meg reménykedünk,hogy biztos nem is olyan rossz. :lol: :lol: :lol:
Meglátjuk,a következőnél kinek mi lesz a véleménye... :lol: :lol: :lol:

Fanni,hol rendelted az olajokat stb. és mennyiért? A gátmasszázzsal én is szeretnék majd bepróbálkozni.
Állítólag első babánál igen nagy százalékban muszáj vágni... :( :(
Bár nem tudom,ebből a szempontból első babásnak számítok-e, mert az előző után is már itthon(!) vettem észre,hogy van vagy 2-3 öltésem... :evil: :evil: :evil:
Senki nem mondta a kórházban,a zárójelentésemen se volt rajta,hogy egyáltalán repedtem és összevarrták. :evil: :evil: :evil:
Csak itthon tűnt fel,hogy valami nem kóser odalent.(még aznap hazajöttem,saját felelősségre,amint kiment az altatás hatása)
Elég gány érzés volt,jó lenne elkerülni...

Most csak arra vagyok ráparázva,hogy Pankának esze ágában se lesz megfordulni és emiatt császár lesz.Bár a doki megnyugtatott,hogy sok babát manuálisan sikerül megfordítani a szülés előtt,legalábbis az Istvánban ez a gyakorlat.Mondjuk el se bírom képzelni a kivitelezést...de nem bánnám,ha nem is tudnám meg,milyen ez igazából...Érdekes,barátnőm ölni tudna egy tervezett császárért,én meg azért,hogy elkerüljem... :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Fanni: köszi, hogy megkérdezed a barátnődet ezzel kapcsolatban.

Eszti: gondolom tényleg jókat derülsz ezeken a dolgokon, hogy próbáljuk meg bemesélni magunknak, hogy a szülés alig fájdalmas :o

Régen tettek a nők hasára szülés után vizes lepedőt. Nem tudom, most ez így van-e, de mondani fogom a szülésznőmnek, hogy rakjon rá. Állítólag segíti összehúzni a hasat :) anya szerint jó, mert le is hűt szülés után. Na mindegy...

Igazából én nem vettem semmilyen olajat még. Van itthon hipermangánom és sztem a gátsebemet azzal fogom gyógyítani. Ezt régen még nagymamám használta. Állítólag már veszélyes anyag...de én ebben nem hiszek. Egyszer elvágtam az ujjam és vízben feloldottam a hipermangánt és olyan szépen begyógyult és hamarabb is.
Egyszer elkaptam egy gombás fertőzést :shock: a hipermangán akkor is segített. Szóval sztem ezt fogom használni.

A jól bevált módszerek :roll:

Eszti: a csaj inkább telt volt, mint kövér. Azt mondta, hogy hasmenése volt és kiment a wc-be, de nem az jött, hanem a baba. Elég gyorsan meg is lett. Végig dolgozta a terhességét (fizikai munka). Fel nem foghatom, hogy senki a környezetébe nem vette észre. Az anyjával és a mamájával élnek együtt egy háztartásban a férjével. Régebben is felszedett pár kg-ot meg leadott, így fel sem tűnt senkinek+a faluban sem. Én sztem Ő tudta, hogy terhes csak a férje miatt nem mondta meg. Ő nem akart gyereket. A csaj 35 éves a pasi 45, a kicsi, most lesz 2 éves 6-án.
Én az első pillanattól kezdve tudtam, hogy babát várok+hogy lány is lesz, pedig nem voltam terhes. Sztem ezt meg lehet érezni.
A Klinikán gondolhatjátok mit kapott...nem is foglalkoztak vele, lenézték...hogy egy nő, hogy lehet ilyen hülye....
Meg gondoljátok el, ha baj lett volna, nem jön ki...vagy akármi, azonnal lecsukták volna, ha a pici meghalt volna. Így is papírok hadát kellett aláírniuk, hogy meg akarja-e tartani+ kimentek hozzájuk, hogy jó-e a körülmény. De igazából ez el is várható, ha már azt sem tudja, hogy terhes-e legalább a baba jó körülmények között legyen. És még mielőtt mindenki gondolkodik ez a család magyar :) ,,nem akartam megbántani senkit''

Szóval ennyi a sztori. Ha nem személyesen meséli el én sem hiszem el :P

Puszi

Kép
Vendég
 


Haliho
sziasztok
mi is újra itthon!

Meglepően jol sikerült a pihenés, szilveszterezés, Villány és környéke nagyon szép, az emberek is olyan kedvesek, el voltam ájulva.

Nem semmi sztorik mennek itt.. :)

Piki,
sztem, ha már van ott heged, akkor a doki bele fog menni a gatvédelembe, mert egy metszéses szülés után már nincs igazán kockázat (egyfelé reped, ha mégis, a heg mentén, mert az másodlagos szövet). Én is erre pályáztam és a doki azt mondta, hogy persze, ok.
Remélem, a manuális megfordítás nem az a fogós dolog, mert az nagyon durva. Ha szóba kerül a dokidnál, meséld, már el lécci, mit mondott.

Állítólag második szülésnél meg lehet próbálni megszülni a farfekvésest is.. (mert persze én is parázok ezen - is.. :lol: ). Mikor én szültem, a mellettem lévő szobában szülő anyuka farfekvésest szült, utána elmesélte, hogy kemény volt, de ment a dolog :D (és előbbre tartott mint én, így frankó volt a sikoltásokat hallgatnom már a vajúdás alatt.. :D de legalább, míg én szültem, már csend volt.. akkor meg gondolom, ők hallgattak engem :lol: :lol: )

A fájdalom meg.. hát, ha az utolsó része tényleg durva, de az már nem tart sokáig. Pár perc. Én inkább a "napokig" tartó nyűglődéstől féltem előtte, de szerencsére "csak" 3 órát vajúdtam..
Meg a gátmetszés után tényleg nagyon ramaty heteim jöttek, arra egyáltalán nem számítottam, hogy ennyire rossz. De nálam 6 centis volt a vágás.. eddig azt se tudtam, van ott ennyi hely.. :oops: (akkor nagyon sokat segített a kamillás fürdő) De én sumákoltam kicsit a szülés alatt, bekamuztam, hogy már tolófájásaim vannak, mikor még nem voltak, már annyira túl akartam lenni a dolgon, és így előbb kezdtem el nyomni. Szóval lehet, hogy ha nem vágnak, akkor is repedek, ötfelé..:cry:

Jé, én pont úgy tudtam, hogy a fiúk jönnek később, és a lányok előbb.

Eszti
edára nem előre kell "jelentkezni"? Nálam megkérdezték, hogy akarok-e, mert akkor ugye kell legyen egy plusz anesztes, de a doki azt is elmondta, hogy attól akár 4x olyan hosszúra nyúlhat a kitolási szakasz, mint egyébként, szóval a szövődmények is gyakoribbak. (mert nem mindig pontosan akkor nyomsz, mikor fájásod van, mivel nem érzed). Neked mit mond a doki?

Nekem olyan pechem volt, hogy még a kéjgáz palack is pont üres volt, így végül minden fájdalomcsillapítás nélkül nyomtam végig.. Egyszer már túléltem, így asszem, ha nem lesz komplikáció, most is így csinálom.

Na bocsi, szaladok, de jövök még, remélem!

Ja és a 12 hetes uh-n 13 hét 6 naposnak mérték a babám, tehát vagy nagy, vagy két héttel előbb fogant és akkor lány lesz! :D :D Bár mostanában fiús álmaim voltak.. csak az első álmom volt lányos. DE az nagyon! :lol:
Vendég
 


Ja, persze nincs ott "ha", csak elírtam, az utolsó része tényleg durva.. :lol:

De szerintem jó dolog, ha az ember a terhesség alatt végig azt mantrázza magának, hogy könnyű szülése lesz és nem fog fájni. Én hiszek a gondolat erejében. Anyukám egy éjszakán és egy délelőttön át vajúdott bent a kórházban, én ezt megúsztam. Van remény :wink:
Vendég
 


Marcsi, ne haragudj, de minden egyes alkalommal kibukok, hogy hogy lehetnek ekkora állatok az emberek!!!!A dokid se volt semmi! Azért szólhatott volna, hogy varr is!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: nálam szabályszerűen bocsánatot kért, pedig nekem csak kér öltés volt, és én nem éreztem, mert szurit is adott, addigra meg az már semmiség volt.

Nekem volt gátvédelmem és annak pont az a lényege, hogy elötte még sokáig vissza kell tartani...Nálam így volt. Na az nagyon kemény, de én pont ezért nem szenvedtem utána.
Borsoo, nekem meg ponz ez az új, hogy előtte kell jelentkezni...Én se kaptam semmit, gázt se meg semmit, de én a mai napig azt mondom, hogy borzalmasan fáááááájt. Én is hiszek, inkább hittem az elötte való fölkészülésben, meg abban, hogy ha pozitív vagyok, akkor szinte nem is fog fájni, meg hozzáállás kérdése, meg stb. Sőt én bírom a fájdalmat is, de ezt nem bírtam. És ami a legrosszabb, hogy mindenki mondta, hogy na majd nem fogok rá emlékezni, de nekem vhogy nem sikerült elfelejtenem!!!!

Remélem senkit nem bántottam meg, mert nem az volt a szándékom, csak magamra emlékeztettetek, mert én is így bíztattam magam. És nem is akartalak titeket letörni, meg okoskodni...szóval ne is figyeljetek rám, BIZTIRE NEM FOG FÁJNI!!!! Csak nekem!
Vendég
 


Jó hallgatni (olvasni) a tapasztaltakat.. :)

Tényleg mindenkinél más ez.. biztos mindenkinek másképp fáj... Eddig is minden ismim mást mondott.. ugye volt olyan mint Eszti, hogy ezt még egyszer csak EDA-val, és olyan ismim is van aki azt mondta, hogy 2x,3x úgy fáj mint egy mensi görcs... Biztos mindenkinek más a szervezete.. és másként tágul stb..

És az igaz hogy a tágulás rész, a fájások fájnak jobban nem a kitolás??

Borsó a te szülésed nem hangzott olyan rémesen, vagy csak kímélsz minket??? :roll: 3 óra? elég jól hangzik... :)
Te próbáltál valami légzéstechnikát, ellazulás.. stb..??
Neked is nagyon nagy fájásaid voltak azért volt ilyen gyors?
Gátvédelemről szó sem esett? vagy eleve kizárták nálad első szülésnél?

Ez is furi, hogy valakinél alig vágnak.. van akinek meg 6 cm???? :shock: :shock: :shock:
Eszti, jól értem, hogy akkor téged nem is vágtak?? és nem is repedtél?
Hát én sem esnék kétségbe, ha azt mondanák hogy császár!!! :lol: :lol:
De mindig csak azokat császározzák, akik szülni akarnak!!! :evil:

Marcsi, gondolom az ügyeletes doki volt anno.. nem a saját orvosod??
Tényleg hihetetlen hogy ilyen történik.. minta nem emberek lennék..hanem a vágóhídon.. Ezért biztos szólni lehetne a betegjogi képviselőnek..

A gátmetszés miatt nektek nem maradt vissza semmilyen probléma, amiket olvasni lehet.. ?
(kicsit most ráparáztam erre a gátmetszés témára, ne hari ha túl személyes vagyok.. :oops: )

Hipermangánra még én is emlékszem gyerekkoromból.. de már részletekre nem.. de majd megkérdezem a szüleimet!

Én innen rendeltem az olajokat:http://www.katalizatorkiado.hu/bevaltaromakeverekek.htm

Ők adják ki azt a könyvet is amit mondtál..
A bába válaszol,
gondolkodom rajta, hogy megrendelem.. Ma nézegettem az alexandrában is, de ott nincs leértékelve.. Lehet majd megnézem a könyvtárban. Már így is vettem pár hasonló könyvet.., csak azok nem természetes gyógymódokat javasolnak :?

Holnap kettőre megyek dokihoz, majd jól kifaggatom most mindenről!! Gátvédelem, oxitocin stb...
Vendég
 


Amikor történt ez az egész,akkor éjjel mentő vitt be úgy,hogy a babát már megszültem,csak a lepény volt hátra.Az viszont nem ment,ráadásul nagyon erősen véreztem.Akkoriban még a Kútvölgyibe jártam terhesgondozásra,kértem is,hogy ha lehet,oda vigyenek,de a diszpécser a fülem hallatára szólt vissza a mentősöknek,hogy a Kútvölgyi nem fogad,mert most "nincsenek erre felkészülve"... :evil:
Egyetemi klinika,könyörgöm...így a Jánosba vittek,mert az volt a legközelebb.Hajnal 3 körül lehetett,az éppen ügyeletes altatásban fejezte be az abortuszt... :cry: :cry: :cry: Még élek,nem felejtem el...
Dokit legközelebb másnap reggel láttam,aki nagyon aranyos volt,próbált vigasztalni,de a metszésről/repedésről,varrásról egy szót se szólt...én meg észre se vettem,mert volt egyéb kínom is...estefelé hazajöttünk,másnap vettem észre,hogy van ott valami,amibe beleakad minden...hát,erről ennyit...

A mostani doki szerencsére egyébként is a természetesség híve,így abszolút nem lesz szerintem kifogása a gátvédelem ellen.
De én mereven nem ragaszkodom semmihez.Vannak elképzeléseim,de csak addig,amíg,a baba vagy az én egészségemet nem veszélyezteti.Onnantól legyen úgy,ahogy a doki meg a szülésznő akarja.Csak jobban értenek hozzá némiképp. :lol: :lol: :lol:

Fanni,köszi az infót,be fogok kukkantani hozzájuk hamarosan! :lol: :lol: :lol:
Most sajna neki kell esnem egy beadandónak,amit holnapig lehet elküldeni... :? :? :?
Lelkesedésem határtalan,mondanom se kell,ugye? :lol: :oops:

piki
 
 


Hello Lányok!


Vagyok, nem tűntem el, csak ma nagyon nyűgös vagyok, még a szokásosnál is jobban, hisz ismét "megszabadítottak" egy fogamtól,és hát mondanom sem kell hogy fáj/fájt... :cry: :cry: :cry:
Szerencsére már csak egyszer kell mennem egy töméscserére, és kész is vagyok.:roll:


De megígérem holnap jövök, visszaolvasok, válaszolok, a receptet is hozom Reni! :oops: :)


Vigyázzatok magatokra!!!


:lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Na, hát, mikor ott leszek, biztos megint azt kívánom, hogy bárcsak kértem volna edá-t.. :lol: ez tuti :lol: meg megint, hogy "vegyék ki" (császárral..) de bízom benne, hogy rosszabb nem lesz, akkor meg kibírom.

Egyébként furi, de amint közeledett a kiírt dátum, egyre inkább elkezdtem várni a szülést (mert már annyira kényelmetlen volt a terhesség), ez most biztos még inkább így lesz a nyári meleg miatt. Meg egy kicsit (NAGYON) izgi is volt, én voltam a főszereplő.. :lol:
Most a férjem már tapasztaltabb, szerintem még nagyobb segítség lesz, mint 2 éve. Ő is nagyon várja, míg az elsőnél kicsit bizonytalan volt, hogy mit fog majd ő ott csinálni.

Nektek ott lesznek az apukák? Hogy készülnek rá?

Szóval biztos senkinél nem lesz baj. Én abszolút nem vagyok ilyen ősanya típus (noha a szülésznő ezt mondta rám, ami meglepett), nem vagyok otthonszülős-dúlás-félhomályban-gyertyafényben-bordásfalon-vajúdósos, de mégis azt hiszem, hogy a szülés legnagyobb részben ösztönös dolog, szinte mindenki képes rá, az a legjobb, ha belülre figyelünk és azt tesszük, ami jól esik. Akkor lesz a legkönnyebb. (és ebből nem zárom ki a fájdalomcsillapítást :wink: szerintem ősanyáink is rágcsáltak valamit közben :lol: )
Ja, a szülés alatt azért volt, hogy nagyon az ösztöneim ellen kellett cselekednem, ilyenkor jó a szülésznő.

Én már elfelejtettem a fájdalmat. Ez engem is meglepett, mert még fél évvel utána is azt hittem, hogy már sosem fogom. De most már elmúlt, csak azt tudom, hogy nagyon kemény volt. És én még a fogkőleszedéshez is kérek fájdalomcsillapítót! :lol:

A gátmetszés miatt nekem nem maradt vissza semmi, azt hiszem. Miket szoktak mondani?
Hát jó sokáig érzékeny volt a terület, ez a férjemet nem dobta fel túlságosan, én viszont akkor nem bántam, hogy ritka az "esti mese" :lol:

Funky
igen, így visszanézve tényleg nem tűnik rémesnek. De persze akkor azért eléggé kivoltam. Megőriztem a barátaimnak küldött sms-eket, azokban benne van, hogy "nagyon hosszú menet"-re készültem, hogy remélhetőleg másnap reggelre meglesz.. De biztos azért bírtam jól, mert nem vajúdtam olyan sokat. Akik sokáig szenvednek, a végére annyi erejük is alig marad, hogy a kitolást végiggürcöljék. Meg ugye közben enni sem lehet, mert lehet, hogy közben egyszercsak mégis kell a sürgősségi eda. Ez nagyon megviseli az embert..
Légzéstechnikákat tanulgattam, de ott semmi sem jutott igazán eszembe. De a szülésznő mondta, hogy mit, hogy csináljak. És folyton "kikergetett" sétálni a vajúdás alatt, pedig leginkább csak fetrengtem volna. Most majd erőt veszek magamon, és magamtól megyek, mert a séta (mozgás+gravitáció) tényleg meggyorsítja a dolgokat.
Gátvédelemre rákérdeztem még előtte a dokinál, de ő azt mondta, hogy csak, ha nagyon ragaszkodom hozzá, amúgy nem javasolja. Első szülés, stb... Meg ő asszem elég régimódi doki (biztos írtam már, hogy én is nála születtem). Így elfogadtam, nem igazán tudtam, hogy ragaszkodjak-e hozzá, mert én is hallottam előtte a gátvédelemről rosszat is. Anyukám meg azt mondta, hogy nem nagy ügy... hááát :roll: Ez is olyan szerintem, hogy mindenkinél más. Gyanakszom azért, hogy nem lett volna-e elég egy kisebb vágás (a szülésznő vágott), de szülés közben csak nem kajabálhatok oda, hogy 'óvatosan azzal a szikével', így inkább örülök, hogy megúsztam ennyivel, és nem vágott át véletlen mondjuk a végbelemig.. bocs a részletezésért, de ilyen is van.. (így most inkább választottam szülésznőt.. mást.. :wink: )

Na mostmár elég a kisregényből, megyek, megfürdetem a kölköt. Szegény elesett a játszón, és a homokos lépcsőn teljesen felhorzsolta a kis arcát.. :cry: Raktam volna rá valamit, de a doki azt tanácsolta, semmit ne tegyek rá, inkább hosszasan fürdessem, hogy leázzon. Ti mit gondoltok? Nem kéne rá mégis valami hámlasztó?
Remélem, nem marad nyoma :cry: Mégiscsak kislány.. :cry:
Vendég
 


Borsoo: szerintem is tegyél rá valamit ami fertőtleníti a horzsolt felületet. Nehogy véletlenül ott maradjon a nyoma a kis arcán.
Nem kell mindig az orvosoknak hinni.

Holnap jövök bővebben :) :)
Vendég
 


Sziasztok!

Marcsi! Isten éltessen sokáig, boldog szülinapot!!!

Kép

1 gondolat erejéig visszatérve a szülésre, én nem bízom abban, hogy nem fog fájni, viszont abban igen, hogy mire odakerülünk, már annyira ki lesz a nem létező t...ünk is az egésztől, hogy már azt sem fogjuk bánni, hogy fáj csak legyen már vége. Én mindenesetre igyekszem még másra fókuszálni és hanyagolni ezt a szülés témát, még nem paráztatom magam.
Alternatív gyógymódokra én már találtam egy homeopátiás oldalt, szúrom a linket + mindenhol a málnalevéltea jótékony hatásáról olvasok, amit a 36. héttől kezdve kell elkezdeni inni, napi 1-2 csésze. Szóval itt a link:

http://www.kismamablog.hu/szules/szules-homeopatia

Én a baarátnőmtől már kaptam egy olyan könyvet, aminek az a címe, hogy Nyugodt baba-segít a termászet ( GABO-s ), ebben is mindenféle alternatív gyógymód van leírva ( homeopátia, gyógytea, illóolaj, masszázs ) a bébi különböző bajaira ( hasfájás, székrekedés, köhögés, fogzás, stb. ).

Kép
ire81
 
 


Bocsi, csak most látom, hogy a képeslap elég kicsire sikeredett, pedig vmi "nagy" dolgokról beszélt a fickó :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
ire81
 
 


Anna
igen, köszi, mire a dokit hívtam már túl voltunk egy kamillás és egy betadinos ecsetelésen. Mára jó piros lett az egész de már nem nedvedzik. Remélem, rendbejön nyom nélkül.

Málnalevél teát én is ittam, majd most is fogom (most főleg). Valamikor a kiírt időpont előtt abba kell hagyni, nem tudjátok, hogy pontosan mikor? 38. hét talán?

Szerintem még nagyon hasznos az intimtorna is! Biztos van fenn a neten részletes leírás (én anno elmentem Kriston Andreához egy tanfolyamra.) Érdemes minimum 10 héttel a szülés előtt elkezdeni, napi 5-6 perc miután kitanulta az ember, nem vészes.

Ja és a poént nem is mondtam: a szülés után azt mondta a szülésznő, hogy szerinte "nem is kellett volna vágni".. hehe, ezek után tényleg nem tudom, mit gondoljak... :? :?

De a masszázsolajakban nem nagyon hiszek.. ha mégis kipróbálnám egyszer, akkor olivaolajjal, mert az állítólag ugyanolyan jó. Bár ennél is biztos a rendszeresség a lényeg.

Igazság szerint nem vágom, hogy azt a területet direkt ellazítani vagy pont megerősíteni, tónusba hozni kell, hogy a legjobban járjunk??

Na szép napot mindenkinek, megyek, beülök egy kád sós fürdőbe.
Vendég
 


MARCSI BOLDOG 18. SZÜLINAPOT!!!! :lol:

SOK-SOK PUSZI!!!!
Vendég
 


Reni,Eszti,Köszi! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

A szülinapomra nyertem egy vérvételt,így "hajnalban" már nyomultunk a kórházba... :? Sebaj,úgysem tudok aludni... :roll:
Csak apát sajnáltam,mert ő bírt volna még,viszont elkísért,mert rendes. :lol: :lol: :lol:
Jó is volt,mert zakóztam volna akkorát,ha nem kapaszkodok belé!
Tiszta jég volt minden,ráesett a hó és nem látszott...nagyon cseles... :evil: :evil: :evil:
Így csak megcsúsztam és meghúzódott valami a pocimnál...a könnyem is kicsordult bele,szuper volt. :(
Mindegy,ha elesek,rosszabbul járok. :lol: :lol: :lol:
Ma pozitívan gondolkodom,úgy döntöttem... :lol: :lol: :lol:
Boldogsághormon is lesz bőven,mert életem értelme olyan csokitortát sütött nekem,hogy már az illatától is patakokban folyik a nyálam... :oops: :lol: Ma nincs diéta! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Málnalevéltea jótékony hatását sokan dicsérik,idén én is letesztelem! :lol:
Nekem szerintem a fogamzásban is segítettek a teák(palástfű,cickafark kombó),mert nagyon hamar rendbejöttem és gyorsba megfogant Panka,már a 2. ciklusban,pedig sok hónapos szenvedésre készültem lelkileg.

piki
 
 


Sziasztok!!
Csak egy pillanatra ugrottam be, Marcsinak NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ma voltam dokinál, jól felhúztam magam a rendszeren.. a babával minden rendben. Majd holnap mesélek![/img]
Vendég
 


:)
Vendég
 


Fanni,neked is köszi! :lol:
El se bírom képzelni,min húztad fel magad ennyire,de kíváncsian várjuk,hogy elmeséld!

Az azért megnyugtató,hogy a bébivel minden rendben! :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Azért küldtem az előző üzenetem, mert fel akartam tölteni egy képet a profilomba, de nem sikerült sehogy sem :(

Kész csoda, tegnap felhívott a védőnőm. Ma 11-kor el is jött hozzám. Közölte velem, hogy a babaruhákat Ariellel mossam, mert az a legjobb. Meg, hogy ismerkedjek az árakkal még ne vegyek semmit. Mondtam neki, hogy nekünk már szinte mindenünk megvan. Nem akartam utolsó pillanatra hagyni nagy pocakkal, ezért szépen lassan beszereztem mindent. Látom egyhamar nem szabadulok meg tőle, mert ha meglesz a pici, akkor minden héten jön hozzánk az elején. KÖSZÖNÖM. :shock:

A mi napunk sem indult valami jól. Férjem ment a szájsebészetre 2 fogát ki is húzták ( félig bele volt törve) és 3 szurit kapott. Szegény elég ramaty állapotban jött haza, még a könnyem is kicsordult úgy sajnáltam. De azért persze megvigasztaltam egy kicsit :)
Elkezdte az E kategóriás jogsit, így kedden és csütörtökön tanfolyamon van 16-19:30-ig. Nagyon örülök, akkor ezeken a napokon szinte végig egyedül leszek :(
Valahogy, majd túlélem.

Mikor kezditek összepakolni a kórházi cuccokat? 34,35 héten? azt sem tudom, hogy mikor kell.
Én február felé kimosom és vasalom a kisrucikat.
Márciusban meg összeszereljük a kiságyat, lefertőtlenítem domestosos kendővel, meg persze készülök, hogy minden rendben legyen mire itt az idő.

MARCSI NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK.

Nemsokára nekem is itt van febr. 12.

Tudtátok, hogy a tigris éve van? A picink nagyon jó évben születik meg :)

Én sokat foglalkozom az asztrológiával :) a horoszkópot is követem. Pl. a halak nagyon jó jel és szeretném, ha a babócám megszületne márc. 20-ig. Mert ugye engem márc. 28-ra kitoltak, tehát 13-28 között várom a babócám. A Kos nem annyira szimpi. Bocsi, ha valaki épp kos :)

Nagyon vigyázzatok magatokra, mert nagyon csúszik minden. Nem semmi, Szegeden egyfolytában esik a hó. Nem tudom észrevettétek-e, de állandóan közvetítem az időjárást, hogy Szegeden mi van :D szóljatok, ha unjátok. :oops:

Borsoo: Örülök, hogy a kislányodnak már szebb az arcocskája. A kamilla mindig jól jön.

Tényleg, nektek milyen nevek tetszenek? Mármint, ameddig nem tudtátok, hogy fiú vagy lány, miben gondolkodtatok?
Nekem, ha fiam lenne, akkor Ádám lenne a neve :)

De pl. a másodiknál, ha fiú lesz az Ármin is tetszik. Valamelyik nap láttam egy újságban és megtetszett :) nyugodtan hurrogjatok le :)

Ádámot már nem adnék, mivel azt az elsőnek szántuk és nem olyan lenne már, ha azt adnám.

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Marcsi, Boldog Szülinapot tőlem is! (persze, lestem a többiekről, de azért szívből jön! :wink: :D )
És jó, hogy nem estél el!! Remélem, nem fájt sokáig a poci! (egyébként biztos nagyon jó rezgéscsillapítójuk van odabenn, mert hallottam olyat is aki a lépcsőn esett el, rá a nagy pocira és persze semmi gond nem lett :lol: :oops: )

Fanni
örülök, hogy minden oké! és persze engem is érdekel, hogy min húztad fel magad..

Anna
én kos, de nem sértődöm meg, én abszolút nem követem ezeket a dolgokat. Nálunk mindenki az, a párom is, és elvileg két kos egyáltalán nem jön ki egymással, ami nálunk nem igaz :lol:
Én csak azt szerettem volna, ha mindegyik gyerekünk tavaszi lesz, de mivel a második meglepi gyerek lett, ez nem így alakult.. :lol:

Kórházi cuccokat már összepakoltam, mert mikor volt ez a vírus para, gondoltam, sose lehet tudni, mikor kell hirtelen befeküdnöm, ha neadjisten elkapom.. azóta sem pakoltam ki a táskát. babonából. hátha így is marad júliusig
:wink: persze melltartóbetét pl nincs benne, meg hasonlók. de minden maradt múltkorról, ott vannak a szekrényben :lol:
Tudom, hogy nagyon izgi babaholmikat vásárolgatni, de én most örülök, hogy minden megvan, és nem kell majd boltokat járni.

Ti hogy álltok a vásárlással és kórházi pakkal?

Még egy mellszívót akarok beszerezni, mert a múltkor kölcsönben volt nálam egy.

Most megy egy "babaelcserélős" film a tévében és hirtelen elgondolkodtam, hogy vajon ez mennyire lehetséges..?? Én pl annyira idegennek találtam más babák szagát, szinte kellemetlennek.. (egyiket rám bízták, míg az anyuka kiment pisilni). De mondjuk egyik se hasonlított a kiscsajra, én meg őt jól megnéztem a szülőszobán :wink:

Jóéjt mindenkinek!
Vendég
 


Hello Lányok!

Itt vagyok, visszaolvastam. :D Megpróbálok mindenkinek válaszolni, reagálni. :)

Először is Marcsi: Nagyon Boldog Szülinapot Kívánok!!!!!!!

Kép Kép

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Reni:

-nálunk a babaszoba (mondjuk most ebbe a szobába lakunk, mert csak ez van kész,remélem márciusig befejezünk mindent :) ) világos vanília színű
-hát nem irigyellek, hogy most költöztök! Mi 1 hónapja költöztünk, de tuti nem költöznék még egyszer, bedobozolni még sikerül, de mire én kipakolok, ráadásul mire megtalálom mindennek a helyét, az kész örökkévalóság!!! :evil: :lol: :lol: :lol:
-én nem látom csúcsosnak a hasunkat (Fanniét is meglestem) , bár én is hallottam, hogy a fiús anyukáké csúcsos, de szerintem ez csak a terhesség végén fog majd igazán látszani,vagy nem? :roll:

Anna:

-én nem értek a vércsoportokhoz, (az enyém 0 Rh+ ), de nem lesz semmi gond :D
-együtt érzek a férjeddel, nekem is tegnap húzták ki a fogamat, olyan sz@r volt, egész nap tök nyűgös voltam, ráadásul fájt, jegelnem kellett a helyét...
-a horoszkóp témával én is így vagyok,inkább halak! :lol: :lol: :lol: Már csak azért is mert a kosok fejjel mennek a falnak,és Párom drága nagyija, a Mami is kos, és olyan erőszakos! :x :)
De én megbeszéltem Barnussal, hogy március 20.-ig meg kell születnie! Tök hülye vagyok tudom, de ez van! :lol: :lol: :lol:
Engem először márc. 25.-re írt ki a doki, és a múltkor eltolta ápr. 1-re. :?


Marcsi:

-én is így vagyok vele, hogy jó anyósékkal lakni meg minden, hiába vagyunk 1 szinttel feljebb, de mégis csak jobb lenne külön
-Párod csokitortát sütött neked, de édes!!! :D :D :D Amúgy olyan arik vagytok a képen! :lol: :lol: :lol:

Eszti:

-örülök, hogy Lillussal minden rendben, de azért kicsit jobban vigyázz magatokra!!! :)
Halkan megjegyzem én is felhívtam volna a dokit, (vagy a védőnőt) hisz mégiscsak fogadott orvos, igaza van a Párodnak!



Mi apás szülést tervezünk, Balázs mondta, hogy mindenféle képpen bent lesz szülésnél, és ő bírni fogja, mert a vértől nincs rosszul, de a köldökzsinórt nem vágja el, mert nem akarja hallani hogy az ott recseg, na ezt honnan szedte??? :shock: :shock: :shock: Bár én kicsit félek, hogy rosszul lesz és szegényt majd úgy kell összekaparni... :lol: :lol: :lol:

Én nem merem bevállalni az otthon szülést, félek hogy valami baj történik, és nem lesz orvos a közelben.

Na a fájdalomtól én is félek, mert tudom hogy nagyon fog fájni, de EDÁ-t nem szeretnék kérni, mert attól meg azért félek, hogy mi van ha félreszúrnak és örökre lebénulok! :shock:
Tudom, hogy hülyeség, de félek. :oops: :oops: :oops:

A hátam már nekem is fáj, és néha már nem tudom éjszaka hogy feküdjek, mert a hátamon nem merek, azt ilyenkor már nem ajánlják, ha a jobb oldalamra fekszek kb. 10 perc után végig fáj az oldalam, a bal oldalon meg a hasamat ki kell párnázni, ami nem túl kényelmes... Kivagyok!!!!!! :evil: :evil: :evil:
Ez a szép, áldott állapot!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na csajok elteszem magam holnapra, vagyis későbbre, késő van már.

Mindenki vigyázzon magára és a babájára!!!! :D :D :D

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Jó reggelt!
JÓ sok hó esett!!! :) Ennek örülök, mindig felvidít, de azért még így is fel vagyok paprikázva.. alig aludtam valamit :( Lehet én vagyok csak most ilyen érzékeny, nem tudom.. de egész éjjel csak pityeregtem..
Úgy érzem magam mint egy darab húscafat, amit ide oda raknak a vágóhídon.. és be vagyok ***va hogy majd ez lesz a szülésnél is???
Ugye magán dokihoz járok.. már az előző alkalommal is eléggé szét volt esve.. lemondta az időpontot az utolsó pillanatban, mikor már a városban voltunk.. és mondta, hogy másnap tud fogadni a magánklinikán.... ott, kb 1- 1,5 óra várakozás után fogadott is.. de nagy kapkodásban.. úgy sietett hogy azt is elfelejtettük megkérdezni, hogy mivel tartozunk.. a párom úgy szaladt utána, de ott már mondta, hogy hagyjuk majd legközelebb.. Gondoltam még jó.. egy ilyen "vizsgálat" után. Akkor még nem is húztam fel magam. De most?
Már akkor megbeszéltük, hogy ezentúl inkább a magánklinikára mennénk, mert nekünk az közelebb van..
Elmentünk tegnap a megbeszélt időpontra, a portán a félemeletre küldtek minket.. a doki sehol.. mikor már más is megérkezett és hallottam hogy ők is rá várnak, felhívtam a dokit.. mintha azt se tudta volna ki vagyok és mit akarok.. de aztán mintha nyilvánvaló lenne, hogy ő a 4.-en van.. felmegyünk, ott hamarosan rájövök, hogy már négyen-öten várunk rá.. (itt mindenkit egy időpontban fogad??? gondolom magamban) Kis várakozás után be is hívnak, vetkőzök.. kimegyek ott egy vad idegen nő végigmér.. ( az előbb még a recepciónál ült) felmászok a székre, a hasam kőkemény.. persze, már a várakozástól meg az idegtől.. -Szedjek magnéziumot.. Gyors tempóban meghallgatjuk a szokásosat: gyomortelítődés, 2 kamra, 2 pitvar.. stb.. minden ok.. Közben rájövök, hogy a nő aki még bent van asszisztens is, ő jegyzetel.. de talán két szót illene szólni, hogy ő xy.. itt vele dolgozom együtt.. stb vagy nem??? Próbálok leszállni a székről, de az a lépcső, ami ott szokott lenni a megszokottnál alacsonyabb és félig be van tolva a szék alá.. nem sikerül "ráesnem" hiába tapogatok.. de ugye nekünk már nem egyszerű hanyatt fekvésből felkelni, pláne ha a lábunk a levegőben.. Doki nevet és mondja hogy azért nem kell leszaltóznom az ágyról :evil: :evil: ( talán nem is érintene így, ha kb 3 hete nem lettem volna az sztk-ban egy vad idegen dokinál, aki magától fogta a karom mikor leszálltam, ott még én csodálkoztam, hogy mit akar.. hát most már értem)
Még magasabb pulzusszámmal megyek vissza az öltözőbe, az ajtó résnyire nyitva, öltözöm.. majd hallom hogy szól a nő, -Jöhet ha kész van.. , Mi?? még csak a gatyámat veszem :evil: Majd fél perc és ismét.. -Jöjjön ha kész van! :twisted: Na erre már kissé ingerülten válaszoltam, hogy a cipőmet veszem!!! Majd kimegyek és látom, hogy már a következő nő ott áll levetkőzve!! Gyorsan kisurranok, az asszisztens az ajtóban meglepődve szól, hogy nem erre kellett volna.. én meg, futtában, hogy akkor talán szólni kellett volna!!!! :evil: :evil:
Újra a váróban.. már folyik rólam a víz.. rádöbbenek, hogy itt most valaki vetkőzik az egyik öltözőben, valaki öltözik a másikban és valakit vizsgál a doktor úr.. újra várunk..
Túl van mindenki a vizsgálaton, doki behív minket.. Ott már villámokat szórt a tekintetem.. de mivel már rég meg akartam kérdezni, hogy hogy áll a gátmetszéshez, oxitocinhoz stb így belekezdtem... (közben megjegyzem, hogy a gátmetszésről már egyszer kérdeztem, de akkor azt a választ kaptam, hogy kérdezzem xy-t, aki egy közös ismerősünk és nála szült.. :shock: :shock: na akkor még nem húztam ezen fel magam, de most már tényleg kíváncsi voltam mi itt az eljárás) hát most is hasonló kitérő, nem egyértelmű, kicsit vicces válaszokat kaptam.. pl. Nem tudom, idáig nem végeztem erre vonatkozó statisztikát.. mindezt mosolyogva.. Oxitocinról végül nem tudtam meg sokat.. gátmetszésről annyit,hogy először szülőknél kb 50%.. ami engem már megnyugtatott.. csak miért nem ezzel kezdte.. miért nekem kell kihúznom belőle..
Miért kell úgy éreznem, hogy nekem semmi közöm az egészhez.. csak nyugodjak meg majd minden úgy lesz ahogy nekem és a babának a legjobb..
Tényleg ennyit kell tudnom mindenről és bízzam magam maximálisan az orvosra és a szülésnőre??? Azért elmondhatnák, hogy mi történik mit miért nem??? Nem hülyén néznek rád, ha kérdezel valamit.... kitől kérdezzem meg ha nem orvosomtól? Arra vagyok kíváncsi hogy ő hogy áll hozzá.. nem másra..
Hát most semmi kedvem szülni :cry: :cry:
Biztos lenyugszom majd+ meg csak most vagyok ilyen érzékeny.. De most csak az van bennem, hogy hol érezze magát "betegnek"/ "embernek" nem csak egy húscafatnak, ha már egy magánorvosnál egy magánklinikán sem...
Vendég
 


Hát ez jó hosszúra sikeredett.. Nem muszáj végigolvasni :)
Egyébként ha még valamelyikőtök most olvassa, azt hiszem a doki ma vendég lesz a Reggeliben az RTL-en, vagy már volt is nem tudom..

Kórházi kelengyét még csak fejben próbáltam összeszedni.. ill. vettem egy bőröndöt :)
Ezen kívül még pizsamám sincs..
Mi mindent erre az évre hagytunk, nem akartunk semmit elkapkodni..
Van egy Baba-Manó újságom, aminek a végén van egy lista, hogy mi kell a kórházba.. otthonra.. etetéshez stb... pont tegnap olvasgattam..
Elvileg jövő vasárnap költözünk, utána lesz nagy bevásárlás..

Borsó, neked milyen mellszívód volt? Ezeket már nézegettem.. de fogalmam sincs melyik lehet jó.. azt is olvasom, hogy mindenkinek más válik be.. de nem akarok többet venni :shock: meg kidobni se.. ha valamelyik nem jó.. Meleda és az Avent a két legnagyobb márka, ugye?
és elektromos vagy kézi??
Eszti, te használtál?

Halak.. hát férfi halakat egyet sem ismerek.. de azt olvastam elég érzékenyek, intellektuálisak.. Ha így van, akkor figyelnem is kell majd hogy az oroszlán párom ne nyomja majd el.. még nekem sem mindig egyszerű vele..
Nekem kos már nem lehet.., ha korábban jön akkor vízöntő.. :)
Vendég
 


Vagyis Mini-Manó újság..
http://www.minimano.hu/
Egyébként elég jó boltnak tűnik, nagyon sok minden van.. és lehet kölcsönözni is.. Mi azt tervezzük, hogy majd itt nézünk körül először..
Vendég
 


Sziasztok!

Fanni: nagyon sajnálom, hogy így jártál az orvosodnál. Látom, hogy 32 hetes terhes vagy, miért nem választasz egy másik orvost. Már az elején, nem bízol meg benne meg nem lehet rá számítani, akkor az elég nagy baj. Sztem kérdezősködj, hogy más van-e aki jobb... Én december végén választottam ki az orvosom. Szegeden Ő számít a legjobbnak. Sokan mondták, hogy pénzéhes stb...hát ezt még nem vettem észre, igaz egyszer voltam nála.

Ti mennyi hálapénzt adtok a dokinak? Én a 6 hetes vizsgálat után akarok pénzt adni neki, nem szülés után. Addig kiderül, hogy minden rendben van-e. Szülésznőt is választottam. Anya mondta, hogy Ő lesz velem ott végig és az a 15 000 Ft nem fog földhöz vágni ( annyit akarok adni neki+csokor virág).

Apás szülés: az lesz. Mindenképpen be szeretne jönni velem, ezért februárban az oltást is felveszi ( szegeden nem engednek be senkit oltás nélkül H1N1). Tudom, hogy számíthatok rá, mert nem ájulós, a köldökzsinórt is el akarja vágni. Ő segített állatok szülésében :D tehén, ló...hátha nekem is hasznomra válik :)

Mellszívó: itt adnak a klinikán mellszívót. Gondoltam ott beindítom vele a tejemet és otthon meg úgyis szopizik. Nem akarok előre venni, mert, ha véletlenül nem lesz tejem kidobtam a pénzt. Bár már, most jön az előtejem :D na mindegy, nem tudom mennyire szükséges a mellszívó, lehet ki tudom én is fejni, ha nagyon kell, ha meg nem, akkor később is vehetek.

A Baby Centerbe az ágyat már megrendeltem, de még nem szóltak, hogy Bp-ről lehozták-e, pedig már 4 hete rendeltük.

Nekem is oroszlán a párom, de azért uralható :)
A férfi halak kedves :) én ismerek egyet, bár elég beképzelt:)

Na megyek, mert akarok habcsóktortát csinálni, ami egy fél nap lesz mire kész :)
Utána szülinapozunk. Tudjátok az a csaj, akit meséltem, hogy otthon szült. Ma 2 éves a fia.

Kép
Vendég
 


Fanni
én Avent kézit használtam és bevált, most is olyat vennék, de még agyalok rajta, mert újonnan 10-15 körül van. Amúgy tényleg csak eleinte használtam (amíg annyira sok volt, hogy bekeményedett és fájt a cicim, muszáj volt megszabadulni a feleslegtől) aztán beáll a dolog. De mikor megjött először a mensim, kezdett apadni, most erre akarom a mellszívót, hogy akkor jobban ráhajtsak és tovább szoptassam kicsit. Persze inkább több folyadékbevitel kellett volna akkor is.
A kórházban Meleda (asszem. olyan halványsárga..) elektromos volt, én nem használtam, de látszatra az is jól szívott (sokszor ott trécseltem egy kismamával, amíg fejt :lol: szégyenlősség?? áááá, ilyenkor semmi :lol:) Én csak azért veszek, ha veszek, mert a kézi fejéssel próbálkoztam, de hát szegény cicijeim...szóval az nekem nem ment... :lol: :oops:
Orvos történet meg.. :evil: :evil: :evil:

Szülésznő: érdemes mielőbb kiválasztani és jelezni nála, mert a kútvölgyiben pl a szülésznők egy hónapra csak 5 magánbeteget vállalhatnak és hamar betelik a kis füzetük!! (bár tudom, az orvosok szeretik ezt halogatni - amennyiben ő mutatna be - :evil: )

Anna
szerintem nagyon jó dolog, ha nem engednek be senkit a szülőszobára kisérőnek oltás nélkül! Bárcsak mindenhol így lenne. sőt, én az ápolóknak, dokiknak is kötelezővé tenném.. Egy felnőtt, egészséges embernek az oltás meg se kottyan, de ha egy kismama vagy egy újszülött elkapja??
Milyen lett a habcsóktorta? Tojáshab van a tetején? Esetleg fotó róla? Nagyon felkeltetted az érdeklődésem :D :D

Néha jó lenne, ha én, mint kos, fajjal mennék a falnak, mert én általában annyira képtelen vagyok dönteni... :lol:

Nálunk anno és most is a doki kereken megmondta az elején, hogy mennyi a vizsgálat és mennyit kap, mikor hazajövünk a babával. Én ennek örültem (nem azért mert kevés), de legalább tiszta a dolog. Meg hát ő teljesen magánban nyomja, szerintem a szobákért is fizet a kórháznak, szóval ez várható volt. A szülésznőknek meg 20e-t szoktak adni asszem.

Na megyek, összepakolok, mert ha ébred a kiscsaj, megyünk barátnőzni, babázni. Jó lesz már neki is egy kis gyerektársaság. Remélem el tudunk indulni ebben a hóban :D
Vendég
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok! :lol: :lol: :lol:
Szülinapi köszöntőket köszi mindenkinek! :lol: :lol: :lol:

Fanni,nem csodálom,hogy kibuktál a dokin,meg a rendelésen úgy egyáltalán. :evil: :evil: :evil:
Szerintem én még jobban kiakadtam volna!
Valószínűleg ez nálam is a terhesség hatása,mert régebben én az a típus voltam,akibe ha belerúgnak,még ő kér bocsánatot...most meg...
Kezd előjönni az anyatigris,vagy nem tudom,mit csinálnak a hülye hormonok,de mindenen úgy felhúzom magam...az ilyeneken meg pláne... :? :roll:

Borsoo,az igen! neked már majdnem kész a pakkod a kórházra?
Nagyon előrelátó vagy,hogy ilyenekre is gondoltál,hogy mi van,ha menni kell... :lol: :lol: :lol:
Azt én is eldöntöttem,hogy bár március 23-ra vagyok kiírva(a doki mindig korábbi dátumot mond az UH alapján),január végére,február elejére legkésőbb megpróbálok mindent összeszedni,megvásárolni,ami szükséges.
Jó lenne semmit nem az utolsó pillanatra hagyni,mert egyrészt bármi közbejöhet(ne jöjjön!!!!),másrészt a végefelé már elég nehezen mozog az ember jánya... :lol: :lol: :lol:
Én speciel már most se vagyok valami fitt! :oops: :oops: :roll:

A mellszívót nekem mindenki javasolta,bármikor szükség lehet rá,így inkább megvesszük.Ha nem lesz rá szükségem,legfeljebb eladom.
Én a Tommi Tippee-t néztem ki magamnak már jó régen,kézi változatban így szerintem az lesz,vagy esetleg még a Medela jött szóba...

Mi gondolkodunk azon is,hogy jó lenne mosható pelenkát használni,a mostaniak már nagyon jó minőségűek és kényelmesek,szinte ugyanolyanok,mint az eldobható nadrágpelenkák.Az igaz,hogy elég drágák,de hosszú távon még a mosás költségeivel együtt is olcsóbbra jön ki,mint az eldobható és jóval környezetbarátabb,mivel nem termelünk kb.1.5 tonnányi hulladékot vele.Tudom,ez sokaknál nem szempont,nálunk az. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Anyám hülyének nézett,hogy pelenkát akarok mosni az eldobható pelenka korában...
Szóval mi megpróbáljuk,majd beszámolok a tapasztalatokról,ha eljön az ideje... :lol: :lol: :lol:
Ebből hosszas és mindenre kiterjedő kutatómunka után a Kushies-ra esett a választásunk.

Na,egyelőre bedugulok és megpróbálok tanulni,de előbb-utóbb úgyis megint itt kötök ki,ahogy magamat ismerem. :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Minden elveszett, ááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

Kép
ire81
 
 



Sziasztok!
Nem fogjátok elhinni mi történt... :?
Ma rájöttünk, hogy tegnap elfelejtettünk igazolást kérni a dokitól.. ( nem vagyunk házasok és kell az apasági nyilatkozathoz)
A párom felhívta, hogy bemennénk érte, Mire a doki, -Jajj de jó, hogy hívjuk.. szüksége lenne pont egy ilyen csinos, kedves arcú lányra három óra körül egy felvételhez, a Hír tv-nél..
Párom mondta, hogy meg kell beszélnie velem, majd visszahívjuk...
Mondtam, hogy hívja vissza ő.. mert nekem semmi kedvem beszélni vele.. még mindig a tegnapon puffogtam.. és amúgy is kamera fóbiám van.. tuti hogy engem nem vesznek fel.. Ha eddig valahogy rá is beszéltek ilyesmire, olyan hülyén tudtam viselkedni a kamerától, hogy aztán nem adták le... :roll: :P :P :P
Szóval hívja csak fel ő, és mondja meg hogy kösz de nem...
Dávid megpróbálta illedelmesen visszautasítani, azzal a szöveggel, hogy hát a Fanni nagyon szeretné, de sajnos pont háromkor a K&Hban kell lennünk... (ami így is volt, neki kellett ott lennie..)
Erre a doki! -Semmi gond, akkor felhívom őket hogy tegyük át előbbre vagy későbbre!
:evil: :evil: :evil: :evil:
Majd visszahívta, hogy akkor fél 5??? Mire a párom... ááá akkor maradjon a három... elintézi, hogy csak neki kelljen bankba mennie.... :( :(
Ott ültem a kocsiban mellette.. elég hülye helyzet volt.. de nem tudtam haragudni rá.. nem kellett volna kamuzni és akkor nem kerülünk ilyen helyzetbe..

A végén egész jól sült el.. Aranyos volt a stáb is.. a doki is kitett magáért.. szóval egy kicsit legalább lenyugodtam... 8)
Péntek este láthattok engem és a pocakomat a Hír tévén a Célpont című műsorban kb fél percig...
Vendég
 


Sziasztok!

Fanni nagyon sajnálom, hogy így viselkedett a dokid. :( :( :( Én is elvárnám, hogy legyen képbe hogy ki vagyok, ha megvárat legalább akkor szánjon rám kellő időt, és ne egyszerre vizsgáljon több nőt, ne kezeljen már úgy mintha futószalagon lennétek,nem??? :shock: :cry: :cry: :cry:


Én szülésznőt nem választok, és a mellszívót se tudom hogy milyet vegyek, melyik a jobb a kézi vagy az elektromos?!?!

Na én kiakadtam mikor a múltkor a híradóba bemondták, hogy szegeden nem engedik be az apukát csak akkor ha be van oltva! :shock:
Persze a dokik, a nővérek meg mindenki dolgozhat úgy hogy nincs beoltva igaz csak maszkba, de csóri apukát meg nem engedik be, mikor élete legfontosabb eseménye történik???? :x Ő nincs ott minden nap az újszülöttek, kismamák közelében napi 8 órában, mért nem elég ha neki is adnak egy maszkot és kész?
Hát menjen a pi***ba aki ezt kitalálta!!! :evil: :evil: :evil:
Már bocsánat a fogalmazásért, de ez szerintem felháborító!!!!

Meg erről a H1N1 hisztiről is megvan a véleményem!
Ugyanúgy meghalnak egy "sima" influenzába is sokan, csak azt nem fújja fel a média, és aki meghalt ebbe a h1n1-be, érdekes hogy mindnél kiderült hogy más betegsége is volt és nem a vírus vitte el. Na mind1.

Jól felhúztam magam, megyek inkább... :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Pelenka kérdés.. már gondolkodtam ezen én is.. általában odafigyelünk ilyesmire.. de a pelenkával még nem tudom hogy lesz.. nagy a kísértés hogy eldobhatót használjunk... De majd azért kipróbálom a moshatót is..
Mosószerben sem vagyok még biztos.. már vettem mosódiót is, de még nem mertem kipróbálni :?
Vendég
 


Fanni,médiasztár lettél? :lol: :lol: :lol:
De jó! :lol: :lol: :lol: Én mindenképp megnézlek,csak még egyszer majd figyelmeztess előtte,légyszi-tudod,szenilitásom határtalan! :lol:

A mosódiót pedig ne félj kipróbálni! :lol:
A mosható pelust nem is szabad mással mosni,csak azzal vagy mosószódával+ecettel öblíteni és állítólag teljesen hatékony.
Na ezt majd hiszem,ha látom.Kényelmi szempontokból szerintem én felváltva fogom mindkét pelust alkalmazni...

Képzeljétek,most teljesen extázisba jöttem!
Barátnőm,akivel együtt járunk suliba is és szintén terhes(szerintem már említettem nektek)most küldött egy e-mailt,hogy ma volt dokinál,aki megállapította,hogy elkezdett nyílni a méhszáj és több jel utal arra,hogy hamarosan beindulhat a szülés! :lol: :lol: :lol:
38.hétnél jár,a babája,Lara 3kiló felett van.
Szegény nagyon fél a szüléstől,de most már alig várja.
Én meg mehetek egyedül vizsgázni szombaton... :? :lol:

piki
 
 


Sziasztok!

Borsoo: a torta egész jól sikerült apával csináltuk. Szoktunk ilyen apja lánya napokat tartani és megcsináltuk a tortát. Mamám találta ki ezt a receptet, amikor még lány volt :) sok embernek nem sikerül megcsinálnia. Azt azért hozzáteszem, hogy rengeteg cukor kell hozzá. Amint látszik is a teteje és az alja nem piskótából van, hanem tojásfehérjéből. 3 órán keresztül kell a sütőben 70 fokon szárítani, de nem szabad égetni. Van róla kép, kicsit csúnyácska, de azért nagyon fincsi.

Pelenka: én vettem textilpelust, mert a büfizésnél, fürdetésnél nagyon jól jön. Igazából én az eldobhatósra gondoltam, mert elég macerás ez a textil pelus. A kakit külön ki kell egy műanyag edénybe öblíteni, hogy lejöjjön, utána be a mosógépbe, vasalni...kicsit nekem macerásnak tűnik. Anyumék mondták, hogy megszenvedtek vele és milyen büdi volt a lakásban.
Nekem inkább nagyobb problémám az, hogy itt hol tudok venni svédgatyát. Tudjátok a csípőficam elkerülése érdekében szokták használni. Szerbiában kötelező (én ott születtem), de itt azt mondják nem kell ilyet használni. Én viszont esténként akarom használni. Tudtok erről valamit?

FAnni: gratulálok a sztársághoz :) lehet, már te is celeb vagy :)

H1N1: én is kiakadtam kicsit, hogy nem mehet be senki...eléggé el is vagyok keseredve-e miatt. Párom sem szívesen veszi fel a védőoltást, mert nem nagyon tudjuk mi a fene. Édesapámat is kedden műtik sérvvel és nem tudunk bemenni hozzá:( elegem van ebből a járványosdiból. Kaját sem tudok neki vinni, pedig a kórházi kaja...:S

Én jártam úgy, mint a napokban Fanni, kezdek beteg lenni. Tegnap mentünk szülinapozni...már akkor is egy kicsit rosszul voltam. A torkom nagyon fáj, tengeri sós vízzel öblögetem meg tantum verde pasztillát használok. Az orrom is be van dugulva. Elfogyott a nasivinom is, bár nem nagyon lehet azt sem használni, azt mondta múltkor az orvos, hogy esténként fújjam csak. Mérem a lázam, eddig 36,5 ; 36,9 szóval még nincs, de sztem fel fog menni. Napok óta érzem, hogy bujkál bennem valami, de remélem azért nem megy fel a lázam nagyon, mert az nem jó. Ezen aggódok, hogy a babókának ne legyen semmi baja.
Ez a tél átka, januárban meg főleg mindenki beteg. Nem megyek el orvoshoz, mert tudom mit lehet, mit nem szedni, max, ha belázasodok, akkor antibiotikum miatt el kell mennem, csak ott is annyi köhögős ember van, félek még jobban elkapom :S

Na megyek, főzök teát.

Jók legyetek!


Kép


Kép Habcsóktort
Vendég
 


Anna,habcsóktortából jöhetne egy szelet! :lol: :lol: :lol:
Nagyon guszta...
Remélem,nem leszel rosszabbul,bár már ez is elég,szegényke... :(
Gyógyulj meg hamar!

Ne arra a textilpelusra gondolj,amit büfiztetéshez stb. fogunk használni,meg amit még anno anyukánk alánk rakott! :lol: :lol: :lol:
Annak nem tenném ki a gyerekem,ha nem muszáj. :lol:
Amiről én beszélek,az olyan kinézetre,mint a Liberó és társai. Lehet bele tenni egy nagyon finom puha papírréteget,amivel együtt a kakit kidobod a wc-be.Mosásig ecetes vízben kell áztatni a pelusokat,vagy zárt vödörben melléjük rakni egy teafaolajos rongydarabkát,ami szagtalanít és fertőtlenít.
Egyébként nem akarok a mosható pelenka mellett kampányolni,félre ne értsetek,csak mint érdekességet írtam azoknak,akik esetleg nem ismerik.

piki
 
 


Sziasztok!

Nem engedtt belépni!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Nekem mostanában semmi sem sikerül...BEDÖGLÖTT A GÉPEM!!! :evil: :evil: :evil: (még jó, hogy csak 3hónapos!!!)Szoftver hibás vszínű és lehet mindenem elveszett. Munka, dolgozatok, KÉPEK(szülinap, keresztelő, stb... :cry: :cry: :cry: ), szóval most kivagyok!!!!!
Na rólam ennyit!

Fanni, nagyon durva a dokid, én is váltanék, de igazából te érzed, hogy mellette tudod e magad biztonságban érezni (nekem ez volt a legfonotsabb!), de ha van egy jó szülésznőd, akkor nem is fontos most doikt váltanod, elég esetleg utána, mert szülésnél úgyis Ő lesz veled, nem a dokid. Én mellszívóból a MADELA elektromosat használtam és most szeretném megvenni az Aventnak az elektromosát. Nekem kicsit brutál volt a Madela...
Ha adhatok csajok egy tanácsot, szerintem elsőre próbáljatok meg kölcsönkérni egyet, mert tényleg lehet, hogy nem lesz rá szükségetek. Amúgy mindegyikhaz lehet tölcsért kapni, szóval még csak az sincs, hogy nem érzitek sterilnek. Ezt a kölcsönkérést csak azért javaslom, mert ha tudtok szoptatni, akkor fölsleges fejni, mert a természet tudja a dolgát (viszont néha jól jön, de azért meg kicsit sok a 10-1ezer, szerintem). Illetve, ha véletlenül úgy jártok mint én, hogy nem tudtok szoptatni, akkor meg úgyis szükség lesz az elektromosra, az meg 30körül van. Én legalábbis nyárra, mire elapadtam már mindkét kezemben ínhüvelygyulladással voltam még így elektromossal is. huh, sokat írtam, de mazsolázzatok, hogy mi hablaty és mi a fontos?!?! :lol: :lol: :lol:

Marcsi, csak óvatosan!!!!! Én azért tegnap elmente szánkózni, hátha taknyolok mégegyet!

Anna
, fincsinek tűnik a süti, dobj erre is egy szeletet!!! :lol: :lol: :lol:

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ, fölkelt a gyerek mennem kell, mert a dolgozós gép egy félemelettel lejjebb van és így nem tudok majd csak este írni. És azt hiszem vége van a du.3órás alvásoknak, már csak 2órát alszik .... :? :? :? Az meg semmire sem elég!!!!
Vendég
 


Na, itt vagyok én is , lenyugodtam a tegnapi után, csak olyan idegesítő.

Fanninak írtaam, hogy tényleg felháborító, ami történt vele a dokinál, szívem szerint azt mondanám válts, de azt is hallottam már, hogy sok doki már félidő után nem vállal beteget, mondjuk ezt bnem értem, hogy miért, főleg, ha semmi komplikáció nincs babával, mamával. Mi van azokkal, akik költöznek mondjuk egyik városból a másikba??
Ja, és én is gratula a celebsághez, azért reméljük, szóba állsz még velünk :wink:

Pelus: hát még én sem hallottaam arról a fajtáról, amiről Marcsi beszélt, de szteem én maradok a jól bevált, kényelmes eldobhatóhoz, pláne, hogy majd elvileg lesz vmi jó kis beszerzési forrás. :wink:

Anna, tényleg jól néz ki a torta, főleg, hogy most próbálok diétázni, úgyhogy nem is sokat nézegettem. :lol:

Én mellszívót kapok a tesómtól, az kézi, úgy emlékszem, remélem, beválik, ha szükség lesz rá. Még kapok egy mikrós sterilizátort is, meg van egy pár használatlan cumisüvege is. Legalább ennyivel tudunk spórolni.

Babakocsiról már beszéltünk, Ti milyet vesztek? Barátnőim közül most többen is azt javasolták, hogy csak olyat vegyek, aami teljesen vízszintesbe dönthető ( pl. a Brendonbaan lévők közül kb. 5 db, ami ilyen ), mert vannak olyan Babócák, akik hason szeretnek csucsizni és ebbe úgy is tudnak a gyerekek. Amúgy is azt hallottam mostanában, hogy egyre inkább hason altatják, illetve hasra teszik a babákat, elvileg kevésbé hasfájóssak, mert jobbaaan kimegy bebőlük a levegő :D Még a Tesóm idejében, 4,5 éve akkor még szigorúan a háton fektetéss volt a "szabvány", most egyre inkább a hasra fektetést hallom. Szóval sztem én ilyen babakocsit fogok nézni, már kinéztem egyet a Brendonban, 75, és nincs is sok minden hozzá, viszont Szabikám talált egyet a vaterán, ami új, csak ott hirdetik, beszúrom a linket, nézzétek már meg, hogy mit szóltok hozzá? Ebből 2 féle van, van egy modell 50 körül és van egy másik 72-ért, de ehhez már van hordozó, pelenkázótáska ( ezek sem mellékesek, mert külön megvenni elég drága )

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=159717284

Hát, elég lassan haladunk a lakással egyelőre, még várjuk, hogy a klímás jelezzen vissza, ugyanis a nagykerek csak jövő héten nyitnak elvileg, utána festés. Az asztalos munka sokáig fog tartani, egyáltalán nem vagyok elragadtatva, ő csak febr. végére tudna kész lenni :? Vagy ezt már írtam? Már én is kezdek szenilis lenni, de ezt olvastam a Kismamák nagykönyvében, vagy egy másikban? :?: :roll: :oops:
Már tényleg dilis vagyok.

Na, eddig nálunk semmi hó nem volt, most viszont olyan szép nagy pelyhekben kezdett el esni :D Én szeretem a havat, csak ne kelljen kimenni, mármint nyugisan sétálni még OK, de sietni vhova, az már veszélyes.

Anna, remélem, már jobban vagy, de legalábbis nem lettél betegebb! Sajnos, ezt az időszakot át kell vészelni, én még mindig örülök, hogy ilyenkor vagyunk terhesek, mint hogy ilyenkor legyen a pici újszülött, félnék , bárki jönne meglátogatni.. Azért jó, hogy tavaszi meg nyári baabák lesznek.

Én is azt hallottam egyébként, hogy a lányok jönnek hamarabb. :lol:

Na, remélem, mindenki jól lefáradt, nem kell este álomba ringatni senkit!:)

Kép
ire81
 
 


Na itt vagyok, letettem a lurkót! Már durmol!

Reni, megkuksiztam a babkocsit! Mi is nézegettünk lengyel babkocsikat és a férjem szerint jók(Ő nézte a technikai részét, én a dizánjt... :lol: ). Szerintem is jó. Mi nagykerék mániásak voltunk, mert azt hallottuk, hogy az sokkal egészségesebb a babának, mert nem rázza össze. És ennek is jó nagy kerekei vannak. Nálunk mondjuk nem lehetett megúszni ilyen jó áron, mert nekünk a sok utazgatás miatt zámított, hogy 3az1ben legyen, de úgy, hogy a mózest is, a hordozót is csak a vázra elég legyen rátenni és ne kelljen az egsz babakocsit cígőlni. Na mondanom sem kell, ez majd márciustól ugrik, mert kell eleve... :? :shock:
Sztem jó és dögös kis színek vannak. Én rászavazok, ha lehet!!!! :lol: :lol: :lol:
Azért megmutizom az enyimet, ha érdekel bennetek:http://www.minimano.hu/termekeink/babakocsi/multifunkcios_es_bovitheto/cam_cortina_x3_tris_evo_babakocsi_2009_582.html de anno már sztem mutiztam, mikor a Fanniék voltak babakocsi nézőben. Idén persze szebb színek vannak, mint tavaly. És olcsóbb is!!!Ez a mi szerencsénk!!! :?

Anna, jobbulást neked! Vigyázz magadra!

Reni, és ha február végére lesz kész az asztalos, akkor mikor tudtok költözni?
Fanni, ti hogy álltok? e leszel az első szülőnk? Tudsz róla? Aztán én?! Ugye? Bár én lehet nem húzom most márc.6-ig, mert ma is marha szarul voltam... :cry:
Utána kijön?Anna: Majd Marcsi, Szilvi, Reni és Borsoo? Jól néztem? De izgi lesz!!!!!

Szilvi, ti mikor folytatjátok a felújításokat?
Vendég
 


Sziasztok!

Ma megyek orvoshoz. Annyira fáj a torkom, hogy nyelni sem tudok. Hála az égnek nincs lázam. A torkom huuuuu kislány korom óta nem fájt így.

Babakocsi: Én a Baby Centerben néztem ki egyet 52 000 Ft-ért. Két év garancia van hozzá, vagy 1 nem is emlékszem már. Az a baj, hogy nincs hozzá semmi csak a babakocsi :shock: meg a szúnyogháló és ennyi. Mondjuk azért ennyi pénzért is adhatnának több dolgot.
Nekem a Bergon márkájú babakocsik tetszenek http://www.bergon.hu/index.php?oldal=to ... =3&level=4

Megnéztem egy párat és én olyan kocsit akarok, ami teljesen vízszintesbe dönthető + bolygókerekes. Egyik ismerősömnek nagy kerekes van, ami nem bolygó, és azt tolni :D huuuuuuuuu nem semmi mondhatom. Minden felé megy csak amerre kell nem :? . Mindenkinek más tetszik és jó, de sztem a bolygókerekes jobban igazodik az útviszonyokhoz, főleg itt Szegeden :D

Fanni: MIkor kezdődik a Hír Tv-n a műsorod?

Marcsi: kicsit barátibb ez a textilpelenka, mint amit régen használtak. Igaz én a te változatodról nem is hallottam.


Kép
Vendég
 


Sziasztok

Na én is ezt a textilpelus dolgot akartam írni, de látom, Marcsi már írta.. A régi típusú textilpelus is kell, másra, de mi továbbra is eldobhatózunk. De minden elismerésem azoké, akik mossák!! Tudom, hogy felelősen gondolkodva nekünk is azt kéne (és biomosószerrel, hideg vízben kézzel, mert az áram előállítása is nagyon megterhelő a környezetre), de a lustaságom :oops: Lehet, hogy most kipróbálom.. Igazság szerint a legjobb a lebomló, teljesen papírból készített, (de strapabíró) pelus lenne. Ja, persze újrafelhasznált papírból.. Találjuk fel csajok! :D

Akinek van forrása, hogy honnan szerzi be a moshatót, szúrja majd be lécci, megnézném. Mire én sorra kerülök, már úgyis letesztelitek.

A mosódió nekem nem jött be, a fehér ruhát szürkíti, és a foltokat sem szedi ki.. :(
Én amúgy is ecettel öblítek mindig.

Anna,
a habcsóktorta nagyon jól néz ki! Gondoltam, hogy sok cukor kell bele, úgyhogy ez nem az én műfajom.. mert aztán az ilyesmik észrevétlenül szoktak elfogyni a tévé előtt..
Jobbulást!!!
A Bergon az a nagyon hosszú ugye? Először én is azt néztem ki, de én többnyire bkv-zok, azzal meg nem lehet. A piacon egyszer majdnem elsodort egy anyuka egy bergonnal, pedig csak megfordult előttem :lol: De az tuti, hogy abba jó sokáig belefér a gyerek és nagyon szépek is a színeik!

Marcsi,
barátnődnek drukk! Bár a nyákdugó távozása után még hetek is eltelhetnek, de általában gyorsabb, egy-két óra vagy egy két-nap! Szuper hír :D

Reni,
újszülött kortól amúgy is csak azt szabad használni, ami vízszintesig dönthető.
Amúgy két éve már az "oldalra fektetünk" elv ment a kórházban.. :lol: Most ezt kiáltották ki legbiztonságosabbnak. Állítólag a hasra fektetett babák közt gyakoribb a hirtelen légzésleállás (bölcsőhalál).


Én is a nagykerekű babakocsinkat szeretem jobban, még a városban is érezhetően sokkal kényelmesebb de sajna az 13 kiló, míg a másik, amit most használunk 6.. Aztán nyáron már használtuk a kicsi sportkocsit is, az csak 3,5 kiló (de ahhoz alsó rekesz, lábzsák nuku).. És még van egy babakocsi a nagyszülőknél és egy a nyaralóban.. asszem többet már nem veszek :lol:
De szerintem rátok is ez vár, vagy egyből beruháztok egy drágább, sokfunkciós babakocsira. Nekünk így a kettő nagy+hordozó összesen 60e volt (használtan), a többi ajándék volt (a kis sport 6e körül lehet asszem).
Nem akarok senkit untatni már a témával, de leírom a típusokat, hátha valakit érdekel: abc design és neonato piuma (ez utóbbi a könnyebb, NEM vízszintesig dönthető).
És még nem találtam meg a tökéletes babakocsit!!! :evil: :lol: :lol: Nekünk mindegyiknek alacsony a tolókarja, mert elég magasak vagyunk, de sajnos, az mindegyiknél kb egyforma..
Ja és a legkisebbtől a legnagyobbig van bolygósított babakocsi, és annak akár le is lehet fixálni az első kerekeit, szóval szerintem is az a jobb (de asszem már talán nem is gyártanak fix kerekűt..)

Asszem mégsem veszek mellszívót, mert közben rájöttem, hogy elég lesz megint csak a 8-9. hónapig szoptatni, azért a gyerek fogai a legfontosabbak.. (egy-két napja újabb rossz fogú babával találkoztunk)

Nagyon jó dolgom van, anyósék itt és egész nap a gyerekkel játszanak, tegnap óta csak lazsálok (na meg főzök, de azt szeretem, mert ritkán jutok hozzá nyugalomban. tegnap bableves, túróscsusza, ma paprikás csirke lesz)
Hétvégén meg várhatóan kimenőm lesz, és jövő hétvégén meg azután is! Kezdődik a báli szezon.. :D :D

Mindenkinek nagyon jó hétvégét!
Vendég
 


Sziasztok!

ÁÁ, a kis Balázs lett média sztár!!! :) Őt többet lehet majd látni az UH képen a háttérben.. de csak fél perc lesz az egész...
Szerintem ezzel fog kezdődni.. mert ezt mondta a műsorvezető amíg ott voltam.. amit itt a port.hu-n is vastaggal lehet olvasni..
http://port.hu/celpont/pls/fi/films.fil ... where_tv=1
Fél 10-kor lesz este!

Babakocsi.. igen egyszer már eldöntöttük, hogy milyen lesz.. Brio.. de azóta már vagy 10x meggondoltuk magunkat..
A jelenlegi állás az, hogy nem veszünk csak hordozót.. mert úgy is kocsival megyek mindenhová.. ahová meg nem ott meg viszem inkább magamon egy kendőben.. Olyan sokat nem hiszem hogy fogok vele gyalogolni, hogy a kocsiban még babakocsit is vigyek majd magammal..
+ lehet hogy kölcsön kapunk egy babakocsit, ha mégis kell..
ill. babakocsit tudunk később is venni ha úgy érezzük mégis kell.

Lehet kapunk egy barátunktól Medela elektromos mellszívót is+ sterilizálót+ légzésfigyelőt.. nekik már van két gyerkőcük és nem is akarnak többet.., így ezek is le van tudva..

Tegnap vettem már egy baba mérleget is, ezt egy ismerősöm árulta. Használt, de azért remélem jó lesz.

Házikó! :D Jövő hét végére tervezzük a költözést! Tegnap befejezték a falak festését, olyan szép lett, hogy már azon is majdnem sírtam :P :P :P :P De tényleg!
+ Most rakják össze a konyhát, hétfőn szerelvényezés és végül a hajópadlókat kell lefesteni, lelakkozni..
Már nagyon várom! Itthon akkora a káosz, de már semmit nincs kedvem odébb tenni, vagy porszívózni.... már azt várom hogy pakolhassak! :)

Anna, nekem ugyan ez volt a bajom.. csak egyből lázzal jött.. két nap is 38 fölé ment, majd algopyrinre le... és aztán két- három napig még fájt a torkom.. A sós vizes öblögetés nekem bevált!
Szóval kitartás!!!
Ez a habcsóktorta tényleg nagyon jól néz ki!! :D :D Nagyon szívesen megkostolnám!!!! :lol: :lol:

Rena, mit értesz az asztalos munka alatt? Az mindenképp kell a költözéshez? Az asztalosokra mindig várni kell :evil: :evil: Ők valami teljesen más időzónában élnek :x

Eszti, igen.. lehet holtversenyben leszünk!! :D Izgi, hogy ki lesz az első!! Nem bánnám ha én lennék.. mert ha már többen szültök csak még jobban fogok izgulni...
Neked Bibu hányadik hétre jött?

Marcsi, nem vesszük kampányolásnak! Én örülök, hogy írtad.. így legalább lehet kipróbálom majd!
Szerintem jó, ha mindenki leírja, hogy mit hogy csinál.. mi válik be.. így könnyebb lesz mindenkinek..
Vendég
 


Borsó, most látom, hogy megelőztél! :)

Mosható nadrágpelenka kapható a Mini-Manóban!
http://www.minimano.hu/termekeink/higie ... g_pelenka/

Itt meg elég jó áron találtam babahordozókat!
http://www.babakozelben.hu/bolt/bolt.htm
Ez is tetszik, de ez 3x annyiba kerül..
http://www.babaslings.hu/vasarlas.htm

Most megyek, megnézem hogy áll az új konyhánk :lol: :lol:
Ott fogunk már ebédelni, a párom már rendelt egy pizzát :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


No,megint jó sokat írtatok! :lol: :lol: :lol:
Én próbáltam pár órát készülni a holnapi vizsgáimra,azt hiszem,nem leszek nagyon sötét,mert ezek a dolgok érdekelnek és nem is teljesen újak.(gyermekgyógyászat, ápolástan)
Szóval van remény rá,hogy egész jól fog sikerülni. :lol: :lol: :lol:

Fanni,remélem,jól esett az ebéd az új konyhában! :lol: Örülök,hogy már így álltok! :lol: Ha már a jövő hét végén költöztök,szerintem tegyél egy nagyot a takarításra,a pakolás-költözés úgyis elég kupival jár és abban is kellőképpen el fogsz fáradni.

Anna,írj majd,mi volt a dokinál,sajnálom,hogy ilyen ramatyul vagy! :(

Babakocsi:nekünk Giraffe Club Travel System van,ez is elég nagyméretű,viszonylag nagyobb kerekű,van hozzá hordozó is.
A babakocsit én inkább csak arra szeretném használni,hogy a környéken toligáljam benne,levegőzés címszóval,meg kitegyem a teraszra aludni.
Ha már hosszabb táv és BKV,akkor én is inkább magamra kötöm majd.Egyedül fel se bírnám rakni a nem alacsonypadlós járművekre,meg a tömegben amúgy se igazán előnyös.

Borsoo,mosható pelus legolcsóbban most a Brendonban van,legalábbis az a fajta,amit én szeretnék(Kushies).
Ezen kicsit meglepődtem,mert a Brendon szerintem nem az olcsóságáról a leghíresebb,de megnéztük jópár helyen és ezt tapasztaltuk. :roll:
Báli szezon? :lol: :lol: :lol: Ez nagyon tutin hangzik! :lol: :lol: :lol:

Hasrafektetés:mostani nézetek tényleg összekapcsolják a bölcsőhalállal.Hason fekve a babák hamarabb túlmelegszenek,illetve amíg nagyon picik,nem mindegyik tudja átfordítani a fejecskéjét,amikor már kényelmetlen neki és bekövetkezhet a fulladás.
Sok baba ettől független imád hason feküdni,a pocakfájósoknak sokszor jót is tesz,meg a könnyen bukós/hányós bébiknek is.
Némelyik gyerkőc viszont utálja és visít tőle,tehát teljesen gyereke válogatja...

piki
 
 


Sziasztok!

Gyors beugrottam én is. Elmentem ma dokihoz, az utolsó pillanatban kaptam el :)
Igazából mondta, hogy ha felmegy a lázam a hétvégén, akkor algopirint nyugodtan bevehetek+elég gyulladásos a torkom, így felírt egy antibiotikumot. Holnap kezdem el szedni, mivel este sosem szabad sztem, ha véletlenül allergiás vagyok rá, akkor meg ne fulladjak így este álmomban.
Rovamycine 1,5 millió NE filmtabletta a neve a gyógyszernek. 16 db-os 2X2 kell bevennem. Nem volt olyan vészes árban 1090 Ft.
Ez a gyógyszer alkalmas azoknak a kismamáknak is, akik elkapták a toxoplazmózist. Én amúgy is allergiás vagyok a pennicilinre, így azt nem is szedhetem.

Kb. ennyi, sok pihenés...bár nem örülök az antibiotikumnak, de inkább beszedem, minthogy újra előjöjjön a baj.

Remélem nem untattam senkit. Fanni megnézem az esti műsort, úgyis a Barátok Közt után van nemsokkal :)
Most mennem kell, mert jönnek anyuék.

Puszikálok mindenkit!

Kép
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: