Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, úgy érzem most meg felfáztam egy kicsit. Mit lehet erre most csinálni?

Dóri, holnapi vizsgálathoz drukk, nem lesz semmi gond! Olyan ügyik ezek a gyerekek!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy kotnyeleskedem, a 2005. ősziben hívták fel a figyelmemet Rátok :wink: Mennyi ismerős :D

Dóri :) Sajnálom, hogy nem alakulnak jól a dolgok Vikivel. Kiatartást kívánok Nektek, minden rendben lesz!
És éljen a MÁV kórház!

Uxi :) Gratulálok az újabb pocaklakóhoz! :)

Manó :) Üdv itt is :wink:

Petra miatt jöttem egyébként: Nekem is rendszeresen kellett kérnem mindkét terhességemnél a toxo-szűrést, mert van két cicám. Rákérdeztem egyszer, hogy mi a fenének van erre szükség, csak stresszelik a kismamákat. A doki csak nézett rám, mint egy hülyére: tökéletesen gyógyítható, ha kiderül, nem lesz semmilyen károsodása a babának! Szóval csak pozitívan, bár tudom, így is nehéz, bármi probléma merül fel ilyenkor. Ja, és az meg maximálisan felháborít, hogy ilyen esetekben hányszor hangzik el a "vetesse el" mondat. Bele sem merek gondolni, hány egészséges magzatot vetetnek el így :cry:
Az ősziben Megann is járt hasonló cipőben- lehet, hogy ő is benéz majd-, de nála kiderült, hogy téves volt a laboreredmény. Először neki is az abortuszt javasolták...

Vigyázzatok magatokra!

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok!

Petra: az én lányom is odavan Noddy-ért :lol: . De a legnagyobb kedvenc a Kisvakond.

Voltam ma védőnőnél. Legközelebb csak a következő vérvétel után kell menni, ami 2 hónap múlva lesz kb. (a régi védőnőhöz havonta kellett járni).

Nelli: ha felfáztál, szerintem menj el dokihoz, az a biztos. (de különben az is lehet, hogy nem felfáztál, csak a baba nyomja a húgyhólyagodat, attól kell mindig pisilned, nem?)

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 

 
 

Sziasztok!

Judit! Nagyon megnyugtató volt amit írtál! összességében amióta a babaneten beszélgetek kismamákkal, sokat fordult a hangulatom pozitívba.Remélem így is marad és többen nem fognak arra bíztatni, hogy szakítsam meg a terhességem. Köszi mégegyszer!
Én is bízom a gyógyszerben, tegnap elhoztam a Gyógyszertárból az első 20 dobozomat (szűk két havi adag).Ijesztő volt.
(a macskánkra az eredmény óta ferde szemmel nézek-azért kaját kap ám!)


[/b]Timóca nálunk a jelenlegi háttérzaj: ...nézd itt jön Noddy...!Ma már nem tudom hányadszor tettem be ezt a szerencsétlen dvd-t, de már nem is akar minden alkalommal elindulni. Ő is unja kicsit mint én, de mindegy, a gyerek élvezi és addig sem a formátlan nagyszemű, japán anime harcosokat nézi.Nálunk a kisvakond még nem fogta meg, pedig szerettem volna már bevezetni, a másik kedven a Mazsola és Tádé.

Sziasztok!

petra

Tényleg kicsit ritkának tűnik a terhes tanácsadás, de végül is ha nincs panaszod...Nálunk 2-3 hetente kell menni.

Kép
Kép
petra78
 
 


Nálunk az egész család unja a Kisvakondot. Olyan nagy öröm, ha mást is be lehet tenni :lol: . (Noddyból is van már 3 DVD-nk, de láttam, hogy januárban jelenik meg még egy - csak hogy változatos legyen) Újabban még a SpongyaBobot is szereti. Ja, meg a Garfieldot. Ma még szerencsére semmit sem nézett :lol: . Most meg alszik.

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Jucc, köszi! Bár én már réges-régen nem írok a 2005 őszibe... :wink:

Most jó kis dilemma elé kerültem: valószínűleg kórházat és dokit kell keresnem, mert ahol szültem volna, nem valószínű, hogy megmarad.

Ezek jöhetnek szóba: Szt. István, Baross utcai ( ez valamelyik SOTE)- ezek a metróvonalon fekvésük miatt, és ha jól láttam , még a MÁV is elérhető közelségűnek tűnik 4-es busszal, bár azt nem tudom, az megmarad-e.
Sajnos nekünk az egyik fő szempont a jó közlekedés, mivel nincs autónk. :cry: :roll:

Az Istvánról nagyon sok rosszat olvastam itt a neten, de a másik kettőről nem sokat tudok.
Ismeritek valamelyiket?

Dóri, úgy láttam ,te is a MÁVba metntél, mi a benyomásod?
Nem szeretnék magánrendelésre járni, eddig a kórházba jártam terhesgondozásra, most is jó lenne ezt a rendszert megtartani.

Egyáltalán mi lesz, lesz körzeti kórházas mizéria, mert nekünk a Nyírő a körzeti, ahova eddig jártam, de az most úgy tűnik, bezár... :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi :) Van Mávos topic, talán ott jobban kaphatsz válaszokat a kérdéseidre. Egyébként a Máv marad :) Én is ott szültem kétszer, Manóci is tudna mesélni :wink:

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok,


Uxi,

Én is MÁV-os vagyok, de Dórivval írtunk róla, ha pár napot visszaolvasol :)
Amúgy meg a www.mavszuleszet.hu megtalálsz mindent, leírást, hogy mi hogyan működik, képeket stb.Dolgozókról leírás+ valakikről kép is :wink:
Amúgy a Máv szerncsére magmarad az tuti!Én is egyből ezt kérdeztem a dokimtól, mikor szóba került ez a baromság!
Az Istvánt megmondom őszíntén én sem annyira tartom szimpinek, viszont a Sote I. klinika szakmailag nagyon jó! Az egyik barátnőm ott szült.Na,, ott tényleg mindenre fel vannak készülve.Viszont ott meg baromi sokat kell örökké várni, mert ugyebár sokkal több eset van mint a többi átlag kórházba, és asszem privi szoba is csak egy van, meg talán 2 kétágyas.Szóval ott ez nem annyira jó,dehát olyan nincs ahol minden tökéletes!


Judit,
Ismerős arc :wink: ,puszi


Petra,

Nálunk is megya Noddy :) ez tuti korosztályos mese.
De nálunk egész sokminent szeret, ami ámblokk a minimaxon van, majdnem mindent :wink:
Kedvenc, a Thomas, Noddy, Sam a tűzoltó, Sharon naplója, Maya & Miguel.Ezeket én DVD-n meg se veszem, mert nap mint nap folynak a tv-ből :? Én inkább olyan meséket gyűjtök neki amin mi nőttünk fel.
Nekem havonta kell járni védőnőhöz!


Dóri,

Akkor jó nagy "melóba" vagytok a házikókkal :!: Végülis igazatok van, hogy az az igazi amit ti terveztek el, és ti építettek.Eleinte mi dettó így voltunk, hogy kész házakat nézegettünk, de aztán inkább úgy döntöttünk, hogy belevágunk az építkezésbe, és nem bántuk meg :)
Szorítunk holnapra nektek, hogy jól menjen minden!A játék vásárlás Vikinek tök jó 5let :)


Nelli,
:( Jobbulást, szerintem is azért kérdezz rá a dokinál mit tegyél!

Nya, megyek mert fölébredt a kiscsaj, és kimegyünk a gyógyszertárba felvásárolni a fájdalomcsillapítókat amik receptesek lesznek!

Ja, és időhöz mit szólto???Óriási, nem tök jó meleg volt, van :) Csak az lenne igazán jó, ha mindez már márciusban történne így!

pá,pá
manóci
 
 


Hát lehet, hogy nem felfázás. Próbálok optimista lenni. Azért annyira gyakran nem kell. Majd meglátjuk.

Miért rossz az István? Én mindkét gyerekemet ott szültem, és nincs panaszom. Igaz, telített, de lassan mindegyik az lesz.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli,

Nemtom, nem azt mondtam, hogy rossz, mert nem ismerem meg azt is hallottam, hogy a szülészetet szépen felújították.Csak aki én ismerősöm szült ott nem mondtak jókat.Rosszak voltak a tapasztalataik, csalódtak úgy is mondhatnám. Ahhoz képest, hogy föl van kapva.
ennyi
manóci
 
 


Lányok, padlón vagyok. Elmentem a Nyugati környékére ugye a 2in1-ba meg Vikinek pingvinért, erre Podmaniczky-n visszafele gondoltam kanyarodni a köv. célállomás felé, erre egy állat belémjött. Bal hátsó ajtóm bánta a kocsin, és én teljesen szabályos voltam, mentem kb. 10-el. Erre ő nem bírta kivárni míg visszakanyarodok és azt hazudta (szemem előtt fizetett le 2 tanut 10 ezerrel) én a jobb oldali parkoló kocsik felé húzódtam, nem indexeltem és csak mentem. És ők HÁRMAN állították ezt míg én egymagam voltam velük szemben. 3 órát töltöttem a kocsinál a rendőrökkel, akik végül azt mondták, hogy én vagyok a hibás. biztosan nem néztem meg a kanyarodás feltételeit. persze vagyok olyan állat, hogy fogom magam, odahúzok a jobboldali parkoló kocsikhoz, majd hirtelen lendülettel vezérelve index nélkülátvágok a szemközti sávba és irány hátraarc. Na, erre már a rendőr sem tudott mit mondani. És mikor mondtam, hogy láttam, hogy pénzt adott a "tanuknak", akkor még azt mondta a pasas, hogy beperel rágalmazásért. Na erre beültem a kocsimba és vártam a zsarukat, közöltem vele nem vagyok rá kiváncsi többet. Férjem ott lett volna (vagy apám) tuti szétveri a fejét, annyira jófej volt, hogy még egy bocsánatot vagy elnézést sem nyögött ki.
De én ragaszkodtam az igazamhoz, és nem ismertem el semmiféle kárt és felelősséget, a fékonyomokon is látszott, és a kocsim sérülésén is, hogy hol trafált bele az az állat. :evil: Kanyarodó autót balról előzgetünk?? :shock: :evil: Be voltam kötve, de jól oldalba kapott az a barom, és megütöttem magam, meg a pocakom is meghúzódott, ezért ráírtam a nyilatkozatomra, hogy igenis történt személyi sérülés (honnan tudhatom minden oké-e odabenn) és mentőt hívtak, akivel közöltem holnap reggel megyek a dokimhoz, és nem éltem a lehetőséggel, hogy megvizsgáljon a mentőautóban vagy bevigyen valahova. Férjem éppen Vácon dolgozott :( még szerencsé, hogy Gergő suliban, Viki meg anyumnál aludt és nem voltak velem, no meg nekem sem lett komoly bajom.

Szóval ez volt a hab a tortán. :( nem elég nekem a holnap meg a többi előttünk álló szarság, még egy ilyen hülye is. :(
Vendég
 


Mondtam jelentsenek fel, leszarom. Torkig vagyok/voltam az ilyen fos emberekkel, hazudoznak ész nélkül. És a szemük sem rebben.. Azt mondta a rendőr nem jönnek ki a közlekedésiek (nem tudom miért), majd kapok egy határozatot, amivel vagy egyetértek vagy nem. Akkor is ragszkodni fogok az igazamhoz. Úgyhogy ennyiben maradtunk.
Vendég
 


Jucc - szia itt (most láttam írtál ide)
Vendég
 


Dóri, ez borzasztó, nagyon sajnálom! Látod, ezért sem merek egyedül vezetni :( Még jó, hogy nem lett nagy baj! Csak nyugalom!

J.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Jézusom, Dóri, majd mondd, hogy minden rendben van-e! Szegénykém!!!!!!!!!! Miért egyszerre jön minden?
Holnap jövök, nézem, mi van veled.
VIGYÁZZ MAGADRA!!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Dóri,

Ez szörnyű :cry: nekem is az jutott eszembe, hogy mért minden így egyszerre jön össze.
Remélem azért jól van a pocaklakód, és nincs baj!
Holnapra megy a drukk Viki miatt amúgy is, de most ezért is!
manóci
 
 


Dóri :)
Borzasztó! Képen tudnám nyomni az ilyen gerinctelen embereket! És ettől ilyen a világ! Nagyon remélem, nem lett semmi baj! A mai vizsgálathoz drukk!

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Dóri,

felháborító, ami veled történt! Annyira tapló emberek vannak!!! Még szerencse, hogy a gyerekek nem voltak veled, illetve, hogy nem sérültél meg!!! Egyébként szerintem nagyon ügyi voltál, hogy ilyen határozottan kiálltál az igazad mellett és nem ismerted el a károkozást! Kíváncsi vagyok, mi lesz az ügy folyománya... Kicsit meg is ijeszt a történet, hosszú idő után most kezdtem el újra vezetni....
A mai naphoz pedig nagyon szorítok!!!!!

Mesék: Zsófi is imádja a Minimaxot, Noddy a mi kedvencünk is, de mostanában sajnos sosem akkor kapcsolom be neki a tv-t, amikor az menne....Amit még imád, persze ő kisebb a Ti gyerkőceiteknél, az a Bori, a bari, egy pingvines mese, ja és Arthur történetei...

puszi, még jövök

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Na, megvagyunk. Reggel fél 6 óta fenn vagyok, tömegközlekedtem :evil: a MÁV Kórházba a terheléses cukorra, ill. 8-kor randiztam a dokimmal, aki adta a beutalót, majd soronkívül labor (1. vérvétel), majd vissza a dokihoz, aki megnézte a babát uh-al (minden rendben, 521 g és továbbra is kisfiú :D ), látta milyen állapotban vagyok és felírt nyugtatót, amit szedhetek napi 1-et, mert az állandó idegeskedés, sírás, aggódás nagyon nem tesz jót a babának. Aztán vissza 10 körül a 2.vérvételre a laborba, majd átrongyoltam (gyalog :? ) a Szabolcs u-i kórházba a nukleáris medicinára, és ott találkoztam Vikivel meg férjjel. Peti (férj) azt mondja, reggel Viki az összes ajtót végigdöngette hol vagyok, nagyon keresett szegényem. :cry: Vagy egy bő félórát vártunk, addig kimentünk cicát nézni, meg gyönyörű idő volt. Képzeljétek, bemehettem. A vizsgálatot végző gyermekorvosnő nagyon kedves volt és azt mondta annyira kevés izotópot kap a lányom, hogy nyugodtan bemehetek én is, ami nagyon jó volt, mert Petinek kellett lefognia én meg szórakoztattam. A fejébe akarták beletenni a branűrt :shock: :shock: , de tiltakoztam, és így az lett a vége, hogy 2x szúrta meg a drnő a karját (azaz kézfejét), egyszer az izotóp miatt, amikor beadta, aztán pedig a vízhajtó miatt. Összesen 20+15 percig kellett feküdnie szegényemnek mozdulatlan alsótesttel, cumizta az ujját, meséltem meg énekeltem neki, meg vittem zenélő játékot, nem is sírt, csak a szúráskor. Szóval rosszabbra számítottam. Persze így sem volt egy leányálom.. :roll:

A doktornő azt mondta ha 1 óra múlva ha visszamegyek, akkor megcsinálja a leletet. Máshol 1 hét mire kiadják, itt meg másnap 10 után lehetett volna menni, de tényleg nagyon emberségesek voltak. Kis családom hazament, Viki aludt egy jót az ágyikójában, én meg próbáltam elütni azt az 1 órámat, hullafáradtan, farkaséhesen, persze a környéken semmi kávézó, hogy beüljek vagy valami. Úgyhogy vissza a MÁV-ba (ott leülős tökjó büfé van), ettem melegszendvicset, pihentem, aztán séta vissza a Szabolcs u-ba, lelet kezembe, majd taxival át a Bethesdába a nephrológushoz. Ott 20 perc várakozás után bejutottam soronkívül azt mondta a doki a lelet alapján, hogy ezt operálni kell egész biztosan. :? :( :cry: :cry: :cry: Vikinek 12.5 perc alatt ürült ki a veséjéből (amivel a gond van) a pisi, és 17-nél azonnal operál a sebész. Itt az a helyzet, hogy határeset az azonnali és a halasztható között. Ezt a sebész fogja eldönteni, hogy vállalható-e a várakozás fél évig, hogy nem károsodik a vese azzal, hogy 6 hónapot várunk a műtéttel vagy febr. elején megoperálja. Sebésszel pedig jan.31-től tudok beszélni, Szóval szar a helyzet, mert már biztos a műtét. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ja, a napom vége, hogy hazabékávéztam a Bethesdából.. Hullafáradt vagyok, nagyon fáj a lábam. Vikinek tökjó kedve van. Legalább egyedül neki a családban. :roll:

Bocs a litániáért és köszi mindenkinek, aki szorított nekünk!! :cry:
Vendég
 


Dóri,

Műtét :cry: :cry: de remélhetőleg az lesz a jó megoldás.
A gyerekek nagyon gyorsan tudnak gyógyulni, és regenerálódni mindenféle műtét után, és ez nagyon jó!!!
Nem semmi köröket futottál ma!El is hiszem, hogy fáradt vagy!
Ugye milyen jó, hogy legalább soron kívül lehet menni vérvételre?Nekem is hétfőn nagy kő esett le a szívemről miután 70-en lettek volna előttem :x :shock:
Büfé :lol: :lol: tényleg jó Kép
manóci
 
 


Dóri, te jó ég, mik történnek veled? Mint egy hoororfilmben!
A karambolhoz no comment... Egyedül voltál, és nő. Én 15 éve vezetek minden nap, de pontosan az ilyen helyzetektől tartok! Hogy meg sem áll, otthagy, vagy megüt, vagy lefizet 2 tanút....
Ez a mai tortúra is emberes volt!
Most pihenj, és próbálj megnyugodni.

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri: tényleg nem semmi, amiken keresztülmész. Nem is tudom, hogy bírod.
Az ilyen bunkóval nem is tudom mit kéne csinálni, főleg egy kismamával szemben....
Vikinek gyors gyógyulást kívánok. Egy ilyen vizsgálat is borzalmas, hát még egy műtét...

Valaki írta a Kismamás cikket (a kórházi válaszott orvoskor fizetéssel kapcsolatban). Én igazából el nem tudom képzelni, hogy ez hogy fogja megszüntetni a hálapénzt. Mert attól, hogy x összeget fizetek a kórháznak (amiből hiába kap az orvos), ugyanúgy el fogják várni a borítékot zsebbe... szerintem legalábbis.
Azon kívül azt is igazságtalannak tartom, hogy császárért jóval többet kell fizetnem. És ha nem tudom előre, és nincs annyim, hogy kifizessem? :shock:

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Csak egy gyors bejelentkezés: ma voltam uh-on, de a kis húszhetesem nem akarta elárulni, fiút vagy lányt várjunk-e... :)
Tovább lapozgatjuk a Ladót... :)

Na, az a Kismamás cikk... jó kis porhintés... :?
Sorolom a ferdítéseket:
- Lehet, hogy olyan kórházba kényszerítenek valakit, amiben elfogadhatatlanok a körülmények, hiszen ha nem tudom kifizetnia kórházi költségeket, nyilván a körzetibe megyek majd. Az, hogy ott fizetek-e vagy ügyeleteshez megyek, magánügy, de ez eddig is az volt. Csak éppen bárhol megtehettem...
- A biztosító császár után 52 ezret, sima szülés után 25 ezret juttat az orvosnak, ez kb annyi, mint a hálapénz Igen, persze... Ennyi volt mondjuk 6-7 éve. Ma a duplája. Vagyis nem szünteti meg a hálapénzt.
- Biztos, hogy nőni fog a császárok és az indított szülések száma, hiszen csak így lehet biztos benne az ember, hogy annál szül, akinél szeretne. És ez elég szörnyű... :(
- A magyar kórházaknak mindenhol ugyanazt az ellátást kéne biztosítaniuk... De nem teszik... És amíg ez így van, addig nem lehetne körzetesíteni...

Na, szóval nagy rizsa az egész... Szomorú rizsa... :( :)

Dóri, Vikinek nagyon drukkolok! De mi lett a koccanás vége?? Elismerték, hogy nem te vagy a hibás? Fizet a biztosító?

Nekem is alacsony lett az afp, 0,7, azt mondták határérték, mert ráadásul később vették le majdnem két héttel. De nem megyek sehová, úgysem tennék semmit, ha baj lenne akkor sem, de nincs is semmi baj (remélem).

Megyek, mert tegnap vizsgáztam, éjjel dolgozatot írtam, itthon meg minden a feje tetején áll...

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Jó hírt kaptam. :) Megszületett a barátnőm kisfia, 3700g és 52 cm. Sajnos császár lett a vége, mert elfolyt a magzatvíz hajnalban és nem tágult eléggé. De jól vannak és ez a lényeg. :D

Rita,
az égvilágon senki nem ismerte el, hogy nem én lennék a hiábs, ugyanazt hajtogatta a rendőr, hogy biztosan nem győződtem meg kellőképpen a kanyarodás feltételeiről. :shock: :? Persze.. :evil: csak az állat megelőzte a szabályosan kanyarodó autót balról.. :evil:
AFP - sz.rni rá, a 0.7 meg tényleg még csak nem is alacsony. Vikivel volt nekem ennyi. Biztosan nincs semmi baj.
Vendég
 


Biztosító nem fizet, hanem helyette én a szervíznek. :evil: Még olyan sárga-kék papírt sem töltöttünk ki, mivel nem volt megállapodás, hanem a rendőr a kezembe nyomott vmi nyilatkozatot, (meg az előzgető seggfejnek is), hogy minnél részletesebben írjam le hogy történt az eset meg a személyes adataimat. Ennyi a történés, jön majd bizonyos határozat.
Vendég
 


Sziasztok,


Csilla, Rita,

Teljesen egyetértek veletek mindenben!nagy szemét dolog ez, és mindíg úgy van minden kitalálva, hogy te járjál rosszul!De az a szemüveges szóvivő csajszi aki mindíg beszél errőúl a tv-ben, nemtom hogy hijják, na neki tuti nincs még gyereke, és az a szomorú, ha majd abban a cipőben lesz mint mi neki biztos kinyalják majd a s.....ét!!!!
Undorító amit csinálnak nem is értem. :shock:
És még egymás közt sincs összetartás, és egyezség mert a Molnár pl. ugye a Schöpfit is be akarja záratni, amit a többi okostojás nem akar!!Szóval itt rend????SOHA, csak egyre nagyobb sz@r!
És ez valóban nagyon szomorú!És szüljél gyereket!!!
Szerintem meg az orvosoknak is tele már a tökük ezzel a variálással, és már nem is kell nekik a hálapénz ilyen áron, meg főleg!Legalább is a normálisabbjáról ezt gondolom.
Na be is fejezem mert ideges leszek a témától, és az árt a picikémnek :) ezek miatt meg.....nem éri meg!


AFP:nekem azt mondta a dokim, hogy annak már annyira nincs jelentősége, az UH-ra kell sokkal jobban hagyatkozni.Nem kell megijedni, ha netán valami érték nem jó, ha az UH-n okés minden akkor az 70%-os biztonság!
Igaz, az amnioc. 95%, de ha nincs a bajnak semmi jele, akkor minek?!
Ugyhogy Rita, nem lesz semmi gond meglátod :wink:


Dóri,

Sajna ilyen világban élünk :( hogy az ilyen szemeteknek áll a világ!Csak az a rossz, hogy még a rendőr is inkább egy ilyennek hisz, mint egy normális kismamának, aki valószínű józanabb a volánnál a benne lakó bab miatt is!
Fel a fejjel.Ennyit erről!


Na, most jól megmondtam mindenről, és mindenkiről a véleményem :lol: így megyek is aludni!

manóci
 
 


sziasztok,
Dóri,
én is csak sok sok erőt és kitartást tudok kivánni neked meg a pici lánynak!!!!!!!!!!!!! Remélem minél előbb elfelejtitek ezt az egészet...
autós ügy is nagyon durva...akkora állatok vannak az utakon!!!!!


Lányok,
nektek volt már olyan, h második harmadban pici vérzés???, :roll:
nem tudjátok mitől lehet???
igaz, hétfőn megyek orvoshoz, akkor minden kiderül...de kicsit aggódom... :?
nem is vérzés, inkább barnázás... :roll:

megyek, mert sosem lesz ebéd...

sziasztok...

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Zsanci,
nálam volt ilyen barnázgatás, és a méhszájsebtől, ami az előző szülésem utáni rákszűrésen derült ki. Teendő vele nincs, csak folyton megijedtem, de már jóideje nem volt. Remélem nálad is vmi ártalmatlan dolog okozza, de tudom ijesztő tud lenni. :roll:

Megyek, sül a gyümölcskenyér. :) Szigorúan holnapra. :lol: Holnap teleknézegetés :roll:, este színház.

Jó pihizést mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Voltam uh-n, minden rendben van :) Kicsi babám vidáman integetett a kezeivel, de a lábait makacsul összeszorította. Várhatunk a következő ultrahangig.
Találtam egy oldalt, ahol a mért értékeket lehet leellenőrizni:
http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm

Képzeljétek, tegnap nagybevásárlást tartottunk az Auchan-ban. Mi már rutinosabb vevők vagyunk, egyikünk csak azt figyeli milyen árat húznak le a kiíráshoz képest, a másikunk pakol. Hát, megint "bakiztak".
Akciós kardigán 999.- (blokkon 2.500,-), akciós ágynemű 1.999,- (blokkon 3.200,-), és még pár "apróbb" 50-400 Ft-os elütés történt. Mentünk a vevőszolgálatra reklamálni.
A hölgynek megmutattam a kardigánt és az ágyneműt, AZONNAL a kasszába nyúlt és adta a diferenciát, a többi tételt is szó nélkül kifizette. Egyetlen árut ellenőriztetett le és ott kiderült, hogy mi néztük el.
Eléggé fel voltam háborodva, mert nyilvánvalóan nem mi voltunk az egyetlen reklamálók. Azt mondta mentegetőzésképp, hogy a pénztárgépeken még nem kódolták át az akciós áruk vonalkódját, és ezért még az eredeti árat blokkolják. (Az akció 2 napja tart.)
Mivel nem mindenki ellenőrzi le a blokkot, ezért hatalmas összegeket kaszálhatnak az ilyen véletleneken...
Szóval legyetek résen Ti is (és ez nem csak az Auchan-ra vonatkozik).

Csilla
Vendég
 


Sziasztok Kismamik,

ha lehet, én is csatlakoznék hozzátok! :D
Most találtam meg ezt a topikot, pár oldalt visszaolvastam, és döntöttem: ide is szeretnék tartozni :D

Rólunk:

első kisbabánkat várom, jelenleg a 18.hétben vagyok. Segítséggel (lombik) jött össze ez a Kisborsó, aki a pocimban lakik, de szerencsére elsőre sikerült. Persze már most nagyon szeretjük, és aggódunk, hogy minden rendben legyen - de ahogy olvastam, az aggódásokkal nem vagyok egyedül, ez az áldott állapot ezzel jár :wink:

Amúgy még 3 topikban is megtalálható vagyok: BMC-s topik babásai, 2007.júniusi babák, Jahn Ferenc kórház

Timi,
megadom az adataimat a következő táblához:

név: Zsókuci
Szülés várható ideje: 2007.06.14.
baba kora: 18+4
neme: ?
kórház: Jahn Ferenc
testvér: -
lakhely: Bp., XVIII.ker

Előre is köszönöm!:D

Holnap megyünk a genetikai UH-ra, remélem minden rendben lesz. AFP jó lett (1,2), és eddig megfelelően fejlődik a kisbabánk.
Amúgy az eddigi UH-képeket az aláírásom alatt meg tudjátok nézni.
4D-re 01.29.-én megyünk.

További szép estét mindenkinek! :D

Kép

Kép
zsókuci
 
 


sziasztok,

Ma voltam dokinál, és eléggé elkeseritett, de már nem látom olyan vészesen a dolgokat, mint miután kijöttem tőle.
szóval, méhlepény egy része rácsúszott a belső méhszájra, és ettől igen rizikós kismami lettem, a könyvembe is be van irva hatalmas betűkkel, h a BETEG FEL LETT VILÁGOSITVA!!! és ezt kiabálta az asszisztensnek is, h mindenképp kerüljön be az dolgaimhoz, tehát ha akármi van, innentől az én hibám...
azt mondta legkisebb görcsre irány a kórház...
hááát, nem vagyok épp boldog, de lehet, h mégis ott lenne a legjobb, mert akkor nem ugárlna két kiskorú a hasamon, miközben pihenni próbálok...
egyébként igy húzós lesz a gyereket oviba vinni, most egyelőre ez a legnagyobb gond.
Baba egyébként tök jól van, ezért sem zavart be azonnal a kórházba!!!
most megyek, további szép napokat nektek!!!!
:)

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!

Zsókuci, üdv itt! :) Barátnőm most szült a Jahn F. kórházban, még most is ott van. :) nem semmi tempód van ennyi topikban aktívan résztvenni. :D

Zsanci,
sajnálom a rossz hírt, de én úgy tudom, hogy a lepény a legtöbb esetben szépen elvándorol a helyére és megoldódik ez a probléma. Azt mondjuk tökéletesen megértem, hogy parázol emiatt, valszeg én is ezt tenném a két kiskorúmmal. :roll: :lol:

Csilla,
nem semmi amit írsz. :shock: :shock: :evil: Sajnos én nem vagyok egy blokk csekkoló, pedig lehet rá fogok szokni. A mocskok.. :evil: tuti rutinosak ebben..

Kár, hogy babácska még nem fedte fel a nemét. Mikor mész legközelebb?
Vendég
 


Sziasztok!

Csilla szia! megnéztem az ajánlott oldalt.Tényleg jó, jó hogy felfedezted, bár tehetnének még fel több adatot is, nem? naon szemetek ezek a multik! Figyelni kell, mint ahogy azt ti is tettétek, és milyen jól tettétek!

Zsókuci üdv itt is! Én csak ebben a két topikban (2007. nyári és 2007 júniusi) nézelődök és ismerkedek egyenlőre. Nagyon nagyon tetszik nekem ez a net-barátnősdi! Sok sok kedves szó, tapasztalat, megnyugtatás, bíztatás...ez kell sokunknak ezekben az érzékeny időkben,nem?

Zsanci vigyázz nagyon magadra! Kicsit szereld le a nagyobb manókat a törpi érdekében, és semmi baj nem lesz!

Én ma voltam Pécsen genetikai UH-on és a dokibácsi mindent rendben talált, de azt mondta, hogy iylen toxoplazmás esetekben a genetikai tanácsadót is fel kell keresni.Ezért holnap újra pécsre megyünk.Mit csinálnak ott nem tudom, de majd elmesélem ha érdekel benneteket.Nem negálta a helyzetet, azt mondta, hogy szedni kell becsülettel a gyógyszert.Ebben mondjuk nincs hiba, a napi 6 szem lecsúszik rendre.Szerintetek a "doboz díj" nevéhez méltóan dobozonkénti 300,- vagy receptenként értendő?Mert ha az előbbi, akkor az ingyenes gyógyszerem (amit 20-as pakkokban viszek home) egyből 6000,-/alkalom lesz.Jó, mi?

Na jó, megyek mára, holnap rátok nézek addig is vigyázzatok másodmagatokra!
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok,

köszönöm a kedves fogadtatást :D

Zsanci,
szerintem is változhat még a méhlepényed helyezkedése. Remélem minden rendben lesz, és nem okoz semmi galibát!!!

Dóri,
szerencsére azért nem annyira pörgősek ezek a topikok, így bírom a tempót tartani egyelőre. Igazából akkor lesz jó, amikor már itthon leszek, és nem dolgozom, akkor még többet fogok tudni írni :wink:

Olvastam a koccanásodat... nem semmi emberek vannak. És az a legszomorúbb, hogy az ilyen alakok nyugodtan tudnak aludni éjszaka. De remélem legalább a tanúknak - akiknek megérte hazudni pár ezer forintért - van pár álmatlan éjszakájuk, és nem hagyja őket békén a lelkiismeretük... :?
De gondolj arra, hogy szerencse, hogy nem lett bajotok!!! (persze az ijedtségen és az idegességen kívül)

Majd mesélj, hogy mit mesélt a Jahn F.-ben szült barátnőd - remélem csupa jó dolgokat :D :wink:

Petra,
örömmel láttam, hogy itt is irogatsz :D - egy kis ismerős :D Igen, nekem is sokat jelent, hogy itt van kivel megosztani még az élményeket, meg persze az aggályokat a férjemen és a barátnőmön kívül... Persze nem helyettesíti a személyes barátságokat, de azt kifogni, hogy pont egyszerre legyél valakivel terhes, és mondjuk egy helyen is szüljetek - elég ritka, itt a babaneten meg minden területen van társad, vagy tapasztaltabb kismama/anyuka, aki segít. Én is eléggé babanet függő lettem, kb. 1 éve csatlakoztam, és hát azóta egy-két nap kivételével fenn lógok minden nap. :lol:
Amúgy tudd, hogy nagyon drukkolok neked, hogy minden rendben legyen!!!!!!!

Szép álmokat mindenkinek!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok!

Zsókuci, beírtalak. Üdv köztünk :lol:

Képzeljétek, már vagy 4 napja görcsöl a hasam és hasmenésem van. De fogalmam sincs, mitől. Olyasmit nem ettem, és nem is tartana ennyi ideig. Azt meg nem hiszem, hogy vírus, mert akkor a többiek is elkapták volna. Remélem, csak elmúlik.

Én még nem láttam a 2007. júniusi fórumot, de lehet, hogy bekukkolok :wink: . Bár valószínű májusi leszek :lol: . (lányom is 3 héttel előbb született, most sem hiszem, hogy végig húzom - vagyis inkább remélem :wink: )

Kép

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Jó reggelt!

Timi,
nem idegeskedtél többet mostanában? Lehet attól is. Meg hányós-hasmenéses vírus van, remélem nem az van Neked! Bár az valóban jó jel, hogy másnak a családban nincs ilyen tünete. :)
(Én nagyon még a szoptatás legelején szedtem össze egy brutál vírust Vikivel :evil: , és hajszál híján elment a tejem, és csak fekvésre voltam képes 2 napig, hasgörcs minden volt.)
Vendég
 


Csilla :)
Örülök, hogy minden rendben volt az UH-n :lol: A kis szégyenlős. lehet, hogy kislány?
A bevásálással kapcsolatban nagyon szemetek tényleg! Minek van akció, ha nem tartják be?

Zsanci :)
Megértem az aggódalmad! nagyon szoritok, hogy ne legyen semmi baj! Próbálj amennyit csak tudsz pihenni. Tudom, két gyerek mellett nehéz, de azért igyekezz!

Timi :)
Jobbulást Neked! Nem ettél olyat, ami ezt okozhatja?
Azért ha tovább tart, inkább beszélj dokival!

Zsókuci :)
Üdv itt közöttünk!
Elhiszem, hogy már most imádjátok a picit! Pláne, hogy nehezebben jött össze. De minden jó, ha a vége jó!

Nekem tegnap volt az első nap, hogy nem volt émelygésem, rossz gyomrom :lol: Talán kezdek kimenni belőle. Viszont 3. napja fáj a fejem :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok !

Hűűűű, mennyit írtatok! :)

Zsanci,
hála Istennek semmi baja a babódnak!!! Nálam is mélyen van egyelőre a lepény, de a doki nem aggódik, mert ez még változni fog, egyre feljebb csúszik majd a terhesség előrehaladtával.... De persze pihenj, amennyit csak tudsz és vigyázz nagyon magatokra!


Zsókuci,
gratulálok Kisborsóhoz! Fiút vagy lányt szeretnétek? Hová mentek majd 4D-s ultrahangra? Lassan én is szeretnék bejelentkezni. Mi annak idején Zsófival a Praxis rendelőben voltunk, de Timitől és Dóritól hallottam itt a topicban a Kleopátra Házról is.....
Egyébként én is a Jáhn Ferenc Kórházban születtem jó pár évvel ezelőtt :oops:

XVIII. kerület: Imre vagy Lőrinc? A szüleim Gyálon élnek és én is ott laktam sokáig...

Petra,mi volt a genetikai tanácsadáson?


Timi,
feltétlenül konzultálj a nőgyógyászoddal ez ügyben... Még mindig tart a dolog? Szorítok, hogy "csak" egy kis vírus okozza...!!!!!

Előbb szülés: azt mondják a fiúk lusták és később jönnek, persze ez is csak egy sztereotípia...


Nelli,
jó, hogy múlnak a tünetek!!! :wink: A fejfájást lehet, hogy csak vmi front okozza....

Csilla,
nagyon durva ez az Auchan-os átverősdi!!!! :evil: Köszi a figyelmeztetést, ezek szerint valóban résen kell lenni, bár az én Uram többnyire át szokta futni a számlát....
Mikor lesz a legközelebbi UH? Akkor már csak kiderül a babóca neme!!!!

Mi jól vagyunk, egyre több mindent el tudok végezni egy nap alatt, tegnap is takarítottam, pakoltam, gyereket játszótereztettem és még vendégeket is fogadtam, mindezt fáradság nélkül....remélem sokáig tart ez az állapot! :lol:
Zsófi 3 napja nem akar délután aludni, korai lenne még egy másfél éves gyerkőctől, hogy csak az éjszakai alvásra legyen szüksége.... Remélem csak a növekvő szemfogak okozzák a galibát.....

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok,

megjöttünk az UH-ról, minden rendben! :D

BPD: 43 mm
TAD: 42 mm
FL: 26 mm

Doki szerint minden méret tökéletes :D
Sajnos a neme nem látszott, de majd talán a 4D-n. :wink:

Később jelentkezem még, most dolgozom... :roll:

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Zsanci :)
18 hetesen 43mm???? nekem 14+2 naposan volt 88.

Erka :)
Az jó, hogy már több az energiád. Nekem még nem.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


BPD: Nekem 41 volt a 18. héten, mellé van írva a normál tartomány: 36-49, kevered vmivel Nelli....

FL nekem 27 volt, TAD viszont nálam nem szerepel, ez micsoda?

Zsókuci, gratulálok, hogy minden ok!!!

Kép

Kép
mankababa
 
 


Manka :)
Igazad lehet, bocsi. Én szerintem a crl-t írtam.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok,

Nelli,
szerintem is kevered valamivel :wink:


Mankababa,
a TAD a mellkasi átmérő.
Köszönöm a gratulációt! :D

Amúgy én innen szoktam adatokat lesni:

http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm


Sziasztok!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


Sziasztok!

Zsókuci, szia! Kisborsó pillanatok alatt Nagyborsó lesz meglátod :)

Zsanci, ez a csúszkáló lepény elég rosszul hangzik, vigyázz magadra!!!! Lehet, hogy hülyeség, de úgy hallottam a nagyobb erőkifejtéskor szokott lecsúszni. Próbáld a kicsiket ne emelgetni -ha tudod. :)

Timi, ha 4 napja tart a hasmenés, akkor irány az orvos! Nekem tavaly a második nap után vitaminos sóoldatot adtak, hogy valami tápanyag és vitamin jusson a szervezetembe. Ennyi idő alatt minden tartalék kiürül... :(

Dóri, szeretnék 3-4 hét múlva újra elmenni 4d-sre. Azt monták ez az ideális idő, mert még belefér a baba a képbe, és már szépen ki is gömbölyödött. Talán akkor megmutatja magát. Nekem igazán nem sűrgős, úgy is csak 4 hónap múlva tudom megölelgetni.

Ti kitaláltátok már a kicsi nevét? Érdekes módon tőlem mindenki rögtön azt kérdezi, hogy hogy fogják hívni.
Még nem igazán gondolkoztunk a nevén... de talán ideje lenne elkezdeni.

Úgy döntöttem, hogy csak a hónap végéig dolgozom.
Leépítéssel, átszervezéssel és összevonással indítottuk az évet. Persze mindezt a saját osztályunkon teszteljük :)
Nem túl jó a hangulat, viszont nagy a stressz. Jobb lesz nekem itthon :)

Csilla
Vendég
 


Sziasztok! :lol:

Na, megvolt a mai napra rendelt ukáz is.Megjártuk ismét Pécset, immáron nagyfiam nélkül (ezer hála érte sógornőmnek!).A genetikai tanácsadáson tömegnyomor fogadott bennünket, még szerencse, hogy előző nap az egyes sorszámot megkaptuk és így másodikként be is jutottunk.Az ajtó előtti tumultus ellenére nem volt rossz hangulat sem kint sem bent.A doktor (leírom a nevét, mert megérdemli! dr.Kerecsényi ) nagyon nagyon barátságos, kedves volt és teljes mértékben sikerült megnyugtatnia.Remélem ez a nyugalom már kitart egy darabig.Azt mondta, hogy az első trimeszterbn történt fertőzés esetén a magzati fertőzés és az ebből eredő fejl.rendell.kockázata alacsony, és szerinte a terhességem rutin terhesgondozás mellett kihordható.Szóba sem került megoldásként az abortusz és már ez megnyugtató volt.Három hét múlva vissza kell menni egy újabb UHra, ahogy ha még mindig nem lesz koponyabeli ill.szívbeli eltérés, nem kell menni többet.A kétely csírája ugyan még bennem van és szerintem meg is marad amíg meg nem születik babus, de azért jó pozitív dolgokat is hallani megerősítésként.A tanácsadáson egyébként megnézték az eredményeimet, felvették az adataimat és rákérdeztek az öröklődő betegségekre, káros szenvedélyekre.Van akinek vérvétel is kellett, páran amniocentézisre vártak, de a visszhangok alapján azt tudtam meg, hogy itt Pécsen ebben a beavatkozásban profik.
Megnyugodtam kicsit, mostantól megpróbálok még több pozitivitást belevinni a gondolataimba plusz energiaként a kicsinek.

Legyetek jók, megyek pihizni! Sziasztok!
Petra
(A mi 19-20 heti pécsi adataink:
BPD:48,1mm
HC:175,2mm
AC:138,7mm)

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra,

annyira jó, hogy minden rendben!!!! Most már minden ok lesz, meglátod!!! Végre egy profi dokihoz volt szerencséd!

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok,

na, újra itt :D
Ami még a mai naphoz hozzátartozik, hogy sajnos nem kaptam képet, mert nem volt jó még mindig a nyomtató :? De a férjem lefotózta a mobiljával, már csak annyi a gond, hogy ezt nem tudom felvarázsolni a gépre...egyelőre. :shock: :wink:

Ja, meg jöttünk le lifttel, nézegettem az AFP-s papíromat, és akkor vettem észre, hogy a testsúlyomat 20 kg-val (!) elírták!!!! Na akkor tök rosszul lettem, hogy akkor biztos nem is jó az eredmény, stb... De aztán a dokit felhívtam, és mondta, hogy ne aggódjak, annyira nincs jelentősége a súlynak ennél, mint gondolnánk. Normál tartományban van, és ez a lényeg. Na de gondolhatjátok, hogy levert a víz... :cry:

De képzeljétek, tegnap este férjecském érezte Kisborsót!!!! :D:D:D:D Annyira örült(ünk)! :D:D:D:D Fantasztikus volt!

Petra,
nagyon szuper hírek! Nagyon örülök, hogy rendben vagytok!!!!! :D
Most már azért nyugodtabb lehetsz sokkal!!!!

Puszi mindenkinek!

Kép

Kép
zsókuci
 
 


sziasztok

üdv mindenkinek:)

Dóri örülök hogy jó híreket kaptál a dokitól ma ..a kiscsaj alvókájáért meg irigyellek... :lol: (rátaláltam uis egy új fórumra.. és rögtön ismerőst láttam :wink: )

Petra örülök hogy jó híreket mondott a doki.. bár szerintem miután kismama lesz az ember sose lesz nyugodt.. mert addig míg benn van azért aggodik hgy jól fejlődjön stb.. mikor kibújik a picur akkor meg azért izgul hogy evett e eleget, ivott e elehete, nem fázik, nincs melege stb..

Dóri az ütközést sajnálom..és felháborít hogy ilyen köcsögök is rohangálnak az utcán.. :evil: :twisted:

Zsanci nekem kislányommal volt bevérzésem, és mint később kiderült a méhszájsebem vérzett.. vigyázz magadra, ne nagyon emelgess, de állítolag fel szokott "kuszni" a méhlepény.. kislányomnál állandóan "vándorolt" a méhlepény. 2 egymást követő uh-n sosem volt egy helyen..

tegnap én is voltam Pesten dokinál.. jó hír hogy a bal veséje jól működik a picinek, rossz hogy a jobb veséje már 100% hogy tönkrement.. már nem vesetágulatról beszélt a doki, hanem multicisztikus veséről.. (ergo nincs veseállomány hanem helyette cisztából áll a vese..) állítólag addig nő míg meg nem születik a baba, és utána elsorvad.. általában 1 éves kora körül szoktákl kivenni ... :oops: :oops: voltam szív uh-n is, és nagyon aranyos volt a doktornő, mert Ő többet magyarázott mint a doki.. (szerionte is tipikus tankönyvi eset..) de a szíve szerencsére rendben van, bár már a tüdejét és a szívét elnyomta picit a vese, de a normál állományba ez még belefér.. utána visszarendeződik... :roll:

láttam olyan beteg kisbabákat, ill hallottam olyna kismamákat akiknek meg kell szülni a babát, hogy hazajöttem és közöltem párommal, hogy mi még a szerencsésebbek közé tartozunk!! hiszen képes lesz az önálló életre stb..

megmondtuk kisfiúnknak is hogy a tesó beteg lesz , a veséjével, ill vonalzón megnézte hogy mekkora most a veséje.. (de részletekbe nem mentünk bele..) sajnálja de az se dobta fel hogy állítólag kisfiú.. (mindenáron lányt szeretne..)


Zsókuci azAFP ne idegesítsd magad, szerintem ez az egy tök felesleges vizsgálkat ami a kismamáák riogatására jó csak!!! (lsd én akinek tök jó lett a z AFP.. pedig nem lehetett volna..) erről ennyit másnak meg tök rossz és egészséges a babájuk...

cintia2
 
 


Jó reggelt!

Ma megint mormotám van. :shock: :lol: :lol:

Kriszti,
Viki mindig ilyen jó alvó volt. Pedig már a mosógépet is bekapcsoltam (a gyerekszoba mellett lévő) fürdőszobában, de ez sem izgatja.
Szegény baba, nagyon sajnálom a vesét. :( :cry: Vígasztalni nem tudlak, mert én magam is cudarul átérzem ezt a témát. :cry:

Méretekről: emlékszem, én is bújtam mások adatait meg a netet kinek mekkora a babója, aztán most meg azt sem tudom hol van uh leletem így nagyhirtelen.. :oops: de hogy ne mondjátok, hogy én nem törődöm szegény babóval, leírom nekünk mit mértek. :)

de tényleg minden baba más ütemben fejlődik, és ezekből nem érdemes következtetést levonni, ha baj van egy mérettel, azt úgyis mondja a doki azonnal.

19 hetesen:
BPD: 42mm, OFD: 60mm, HC:154mm, FL: 29.. Súlya 340g :D

Legutóbb 24 hetesen: BPD: 61mm, OFD: 69mm, HC: 215mm, Femur: 41 Súlya: 521 g :D

Most előkereshetném Gergőét meg Vikiét, de valahova gondolsan jóól elraktam. :oops: Én a végére leszek majd kiváncsi, különös tekintettel a fej méretekre, mert azt elég pontosan belövik mekkora. Remélem nem majd 10 centis lesz, mint a 4250 grammos Gergőkémé.. :oops: :?

Na, talán ébredés van. :)
Vendég
 


Mégsincs... :D Viszont ma öregebb lettem egy évvel, lassan 30 leszek. :shock:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: