Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mi is megvagyunk, bár nagyon eltűntem, a Uzsokis topikban kicsit aktívabb vagyok, de csak nagyon kicsit:-) Szóval mi a 25. hetet töltjük, tegnap voltam dokinál, minden rendben, Ficánka jól van, rengeteget mocorog, nagy, szép, stb... Én kevésbé vagyok jól, fizikailag-lelkileg alaposan megvisel ez a terhesség, esténként úgy érzem magam, mint akin átment egy úthenger, vashiányom is van, kaptam Ferro-Folgammát tegnap, most azt szedem, kíváncsi vagyok, észreveszem-e majd a hatását. Tombol az allergiám is, naponta 3 Calcium-Sandoz az alapadagom, de ez csak annyira elég, hogy néha 2-3 órára könnyebb. Szóval tegnap mondtam is a dokinak - miután olyan hülyeségekkel fárasztottam, mint "rendesen nő-e a méhem, mert nem fáj, stb...", hogy a következő terhességemnél majd megint normális leszek, de ezen legyünk nagyon gyorsan túl, mert hormonhülye vagyok tőle...:-)) Vagy :-(((( ??? Már ezt sem tudom...
Remélem, a többiek jobban bírják, mint én, sajnos nagyon kevés időm van olvasgatni titeket, írni még kevesebb, a "hajcsárom" persze ezekben a napokban is pont olyan aktív, ahogy az egy majdnem kétévestől elvárható:-))) Azért majd próbálok időnként aktívizálódni:-)

Sziasztok!

Persela és a kis varázslótanoncok:

Kép
Kép
persela
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni kis csapatotokhoz, jelenleg a 21. hetet tapossuk a srácokkal. Azaz 2 srác lakó van a pocimban, 1 kislány (Dorka)pedig már 2 éve boldogít minket.Pomázon lakom, 32 éves vagyok, Mávban fogok szülni. Jan 05-re vagyunk esedékesek. Most röviden ennyi, még nem nagyon tudtam végigolvasni a topicot, ezért sokat hozzá sem tudok fűzni. Majd holnap...

Üdv, Késmárky Kata
késkata
 
 


Sziasztok lányok!

Most talán sikerült időben feljönnöm és van itt valaki.
Csernusn! Köszi, hogy felraktál a táblázatba.
Deszilvi! Az Ilcsi olaj tökéletes választás, én is Ilcsivel dolgozom, nagyrészt, de direkt nem akartam márkaneveket sorolni.
Nem tudom, ki írta már a Nívea krémet, az is nagyon jó. Minden jó, ami jó zsíros, vagy olajos emúlzió. Én csak azt akartam, hogy csodakrémeket ne vegyetek. Tehát ami eddig bevált extra száraz bőrre testápoló, az is jó. -csak minél zsírosabb legyen.
Egyébként úgy tudom, pontosabban meggyőződésem, hogy a már meglévő csíkokat nem lehet eltüntetni, sajnos plasztikával sem, mert nemcsak a hámréteg reped, hanem az alatta lévő kötőszövet is. Csak haskorrekcióval lehet eltüntetni, ami azt jelenti, hogy kivágják azt a részt, ahol a csík van. Van egy vendégem, aki 20 évesen ikreket szült, mindig sportos vékony lány volt, és a hasa bőre azóta a combjáig ér. Még szülni akar és utánna tb alapon igyen elvégzik neki ezt a haskorrekciót. Biztos láttatok már ti is ilyet, amikor nagyon kövér ember lefogyott, és a bőr ott maradt. A csíkokról még annyit, hogy idővel magától is halványodni fog.
Z26! Nekem mindkét kezem zsibbad 1 hónapja. Úgy kezdődött, hogy éjjel arra ébredtem, hogy mindkét vádlimat húzza a görcs. Meg akartam masszírozni, és akkor jöttem rá, hogy mindkét alkarom le van zsibbadva. Aznap éjjel még vagy 5ször volt ilyen. Mondtam a dokinak meg a védőnőnek is. A védőnő azt mondta, hogy megerőltettem, a dokim meg azt mondta, hogy ezt is a víz csinálja. Úgyhogy neked is ajánlom az almanapot. Olvasd vissza, amit írtam ezzel kapcsolatban pár napja.! És ne aggódj ez miatt, mert ez nem egy vészes dolog.
winnie 27! Üdv! Mi még nem találkoztunk. Örülök, hogy jól kinyaraltad magad, én is egész nyáron mentem, ahová csak lehetett, mert ilyen nyarunk már nem lesz több. Jó pihizést.
Késkata! Üdv közöttünk. Gratulálok az ikrekhez! nem semmi, milyen nyugodt vagy!
Persela! Azt hiszem mi majdnem egyidősek vagyunk. Én tegnap töltöttem be a 25. hetet, most kezdem a 26-ot. Érdekes ez a vashiány, mert nekem egyszer volt gyerekkoromban, de most nem néztek vasat, egyik vérvételen sem. Mondjuk észrevenném, ha szédelegnék. Mindenesetre elég sokan vagytok, akik vasat szednek.

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 

 
 

Lányok! Most nézem, hogy a vonalzómon nem ment arrébb a csiga! Vagy minden héten nekem kell állítani rajta?

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Kviki! Nekem Dorkával volt kézzsibbadásom, elég fura érzés volt. Az én dokim is a vizesedést mondta indoknak, az nyomja az idegpályákat. Ja, és azt mondta, ha megszülök elmúlik, ahogy távozik a sok víz. Dorka kb. 1 hónapos volt, mikor elmúlt. Már kezdtem aggódni, hogy úgy maradok.
Üdv
késkata
 
 


Sziasztok Csajszik!

Tegnap már nem jöttem, mert egész nap fájt a fejem. :( Biztos erre a nyomorék időre...

Babával minden rendben, 150-nel vert a szíve, és amikor a védőnő odarakta a dopplert a hasamhoz, mindig rúgott egyet, és "arrébb ment". :)
Jól éreztem, hogy híztam, most 6,5kg-nál járok, de ez így a 30. héten talán nem vészes.

Szana!
Képzeld, mondtam a védőnőnek, hogy képzelje el, van olyan hely, ahol vinni kell glükózt a terheléses cukorra, erre mondta, hogy jaaaa, most már ide is vinni kell, így írassak fel a dokival. :( Nem semmi, hogy mennyire szegény az eü (sőt, az egész ország...)

Korena!
Nekem is mondta a doki, amikor a gátsebet varrta össze, hogy tartsam lent a fenekem. Ő sem hitte el, hogy jobban fájt, mint a szülés. Meg még utána egy-két napig.

Davallia!
Gratulálok a jó AFP eredményhez! A kis mázlista, akinek nem kell heteket várni rá, és ezzel együtt idegeskedni! :)

Niki!
Az a cukoreredmény tényleg tökkkkéletes! :D

Alexa!
Nem is gondolná az ember, hogy mennyi baj van egy sima ajtócserével...

Tünde!
Gratula neked is az AFP-hez!

Mágnes!
Mit nézett el annyira a dokid, hogy amnio-ra akart küldeni?

Winnie!
Üdv újra itt!
Kár a fényképért, de nem tudtok majd a videóból csinálni? pl. videó dvd-re, dvd-ről képkivágás. Így, ha már minden kötél szakadt, talán megoldás lehet ez is. Vagy megoldás a 4D-s képhalom :D

Persela!
Jó hallani felőled. Milyen allergiád van? Biztos nem lehet könnyű "mellette" :(

Késkata!
Üdv körünkben!
Gratulálok a srácokhoz, na és persze a kislányodhoz is. Voltak ikrek korábban a családban, vagy csak "így sikerült"? És miben más az ikerterhesség? Mesélj!!!

Te Viki!
Hova menjen arrébb az a csiga? :D Szerintem jó helyen van!


Na, lelövöm magam.

Ja, még annyit, hogy van ez a Felicitas várandós csomag. Tavaly, amikor Jázival voltam terhes, és beváltottam, egy csomó minden volt benne, ma meg adni akartak nekem egy olyat, amiben volt egy pohár, meg egy cumi! Na neeee. Mondtam, hogy akkor kösz, majd beváltom máshol. De ez is egy olyan nagy átverés! :(

Jó éjt mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Köszi szépen mindenkinek a jó tanácsokat! :)

kviki73: kipróbálom ezt az almás dolgot, lehet nem fogom bírni, főleg reggel... :)
z26
 
 


Késkata: Üdv itt köztünk, hát gratulálok az ikrekhez, biztosan nagy kihívás lesz. Írjál még magadról!!
viki: ha beállítottad a vonalzódat, akkor a "csigának" mennie kell magától! :lol: (nem te szúrod be, minden alkalommal ugye?)
Brigó: remélem most gátvédelemmel tudok szülni. A szülésznőn múlik azt hiszem. Te is így fogsz szülni?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok,

Winnie
Kep majd lesz legkozelebb :) LEnyeg hogy minden Ok a babaval.Halk gratula akislanyhoz,na nekunk si igy mondtak eloszor kislanyt ahogy ott volta koldokzsinor,aztan csak kesobb latszott a lenyeg :lol: A 4D majd meggyozobb lesz.

Persela
Sajnalom hogy igy megvisel a babassag, pedig pont, hogy elvezni kene. Talan ha elmulik a vashianyod kicsit tobb energad-kedved lesz mindenhez.
En ugy elem meg ezt a babat hogy tobb mar nem elsz es imadok terhes lenni tehat kihasznalom ami jo,persze ehhez az kell hogy minden rendben legyen egeszsegileg.

Keskata
Udv itt es dupla gratula az ikrekhez!!!! Kivancs ivagyok en is hogy mekkora meglepetes volt ez nektek.

Viki
Na pont erre a TB alapon mukodo mutetre gondoltam,nekme is ikers baratnom szanta ra magaat es telen csinaljak neki.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Viki
Vasat minden vervetelnel neznek,k otelezo nekik,mert ez az ami a babassag alatt fokozottan kiurul.Szerintem ekrdezz ra. Aki szed vasat az nem azt jeelnti hogy vashianyos hanem hogy megelozze azt.Az atlaga adag napi 2 tabletta de nekem nagyon jo ertekeim lettek igy csak napi 1-et szedek.

Kép
Kép
kataa
 
 


Keskata: Gratulálok én is az ikrekhez, én is nagyon kíváncsi lennék, mit szoltatok, amikor a doki bejelentette, hogy hát kedves kismama, itt ketten fészkelnek....
Nem semmik, én azt hiszem leestem volna az ágyról. Nagyon jó dolog lehet, de az elején tuti négy kezes mutatvány az egész élet! Legalább már van egy kis tapasztalatod, nem kezdő anyuka vagy...
Számítottatok rá, hogy lehet hogy ikrek lesznek? Vana családotokban iker?

Most néztem a 16 hetes uh leletemet, és rá van írva a placenta helyzetére, hogy fundusi mellső fali.
Mit jelent ez pontosan?

Hát a vasamra én is kíváncsi leszek, szerintem tuti vashiányos vagyok! Biztos kell majd szedni vastablettát.

Mi ez a Felicitas várandós csomag?????
Vendég
 


Sziasztok!!!!

Szeretnék becsatlakozni (ha lehet),

AFP 1,13
Genetikai UH rendben!!!!

4D szept 1-én, talán megmutatja magát a picúr!!!

:) Kép
mot
 
 


Lányok: Most lehet, hogy hülyét kérdezek, de azért megkérdem, hogy mindegy, hogy folsavat, vagy vasat szedek? Nekem "csodálatos" a vérképem a doki szerint, csak nem mondtam neki, hogy folsavat szedek, mert azt mondta tök felesleges bármit is szedni. Lehet, hogy attól olyan csodálatos, mert teszek érte :lol:

Szia mot! Üdv itt közöttünk. Mesélj magadról!! Tegyél fel majd UH képet, ha van kedved. Ez a belépő :lol: (ez csak vicc volt)

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Holnap megyek AFP-re, kérlek szorítsatok nekem, hogy minden rendben legyen!! :)

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Szóval a BMC hathatós segítségével lakik egy pocaklakó Kedvesem pocakjában!!!!!

Január 19-re várjuk a picit!!!!

:)

Rókusban szülünk!!!!!

Mi lesz a következő "feladat"??? Terheléses cukor??? Vagy mi???
mot
 
 


Mi az a BMC mot?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


BMC=Budai Meddőségi Centrum!!!!

Lombik poronty!!!!!

:)
mot
 
 


BMC=Budai Meddőségi Centrum!!!!

Lombik poronty!!!!!

:)
mot
 
 


Sziasztok!

A francba! Nekem fel se tűnt, hogy most nincs Felicitas utalványom. Na nem mintha tavaly ki tudtam volna váltani, ugyanis nem volt csomag itt Győrben!!!!

Mot,
szia! Én emlékszem, egyszer már írtál, nézd csak meg, a tábliban is benne vagy! Örülök, hogy minden ok Nálatok!

Korena, a folsavnak a vérképzesben van szerepe, tehát, hogy a vörösvértestek száma nőjön. A vasnak pedig a vasképzésben, és hogy a vas hozzá tudjon csapódni a hemoglobinhoz, így elegendő oxigént szállítva a sejtekhez. Sztem lehet, hogy elég lenne csak a vasat szedned, ha jó a vérképed. Az se túl szerencsés, ha nagyon felturbózod magad. Egyébként a folsavat még az első 3 hónapban szokták javasolni, a magzat érdekében, hogy a csontvelők jól záródjanak.

Én ma este megyek orvoshoz. A hétvégén elég cefetül voltam, keményedtem rendesen, hármasával szedtem a Magne B6-ot. Már jól érzem magam, de azért megemlítem neki.
Vendég
 


Sziasztok!

Az újaknak üdv. itt nálunk!! :D

Korena:biztos jó lesz az AFP!Ne izgulj!Én is feleslegesen paráztam szét magam.

Késkata:gratula az ikrekhez! :D Nálunk is megvolt az esély, mert a férjem családjában van ikerpár.

Brigó:a Felicitas csomagot hol lehet kérni?Mik vannak benne?Hol lehet beváltani?Valamelyik babaáruházban? :?:

Ti mikor kezdtek el vásárolgatni a kisbabátoknak?Anyukám még semmit nem vett meg addig, amíg meg nem született az öcsém. Én nem így fogom csinálni,szerintem okt., nov -ben meglesz minden. :)

Külön szobában lesz a picitek, vagy veletek együtt?Én először arra gondoltam, hogy a nagyszobában legyen a kiságy,mert állandóan hallani akarom a szuszogását!Viszont ha vendégek jönnek, őket is oda szoktuk ültetni,ott zajlik az élet ,ott a TV,stb. Biztos nem tudna nyugodtan pihenni a baba.Most úgy áll a dolog, hogy mégiscsak a kisszobában lesz. Szerencsére olyan a lakásunk elosztása, hogy a kisszobának van egy ajtaja felénk is, az állandóan nyitva lenne, és biztos meghallanánk a picurt.
Azon is gondolkodtam , hogy hogyan lehetne megmondani a rokonoknak,hogy 1-2 hétig ne zaklassanak minket,miután hazamentünk a kórházból.Én biztos senki másra nem fogok vágyni,csak a férjemre,és a szülőkre.A férjem családja óriási, rengeteg unokatesója van, és amikor a sógornőm szűlt,mindenki egyszerre csődült oda.Szegényt tök sajnáltam!

Alexa.[/b]
alexa2006
 
 


Sziasztok!

Alexa! Egyszerűen megmondod nekik. Anyatigrisnek kell lenni, ezt már megtanultam. Én megmondtam előre -megkértem és magyaráztam persze- hogy két hétig ne jöjjön seni, anyu sem, mert Nekünk kell összeszokni egy családdá. Ráadásul télen szültem, nem hiányzik egy kóbor baci sem. Viszont a kórházba jöhettek a szűk család, én szüleim, meg testvérek. Slussz.
Azért ne várd, hogy ilyen simán megy majd, a szülőkben még él az, hogy jönni kell segíteni, meg ők úgyis jobban tudnak mindent. Nem lesz egysezrű. De viszont nekem pl. jó volt hallani, mikor anyu a két hét után eljött "segíteni" és azt mondta, hogy nincs is szükség rá, mert nagyon jól boldogulunk.
Gondolj csak bele, elég lesz megszoknotok egymást a babával, nemhogy még egy plusz személyre is tekintettel lenni. Ez jegyzem meg az én véleményem, tudom sokak az ellenkezőjét állítják majd. Neked kell eldönteni.

A különalvás-együttalvás is eldől majd. Mi csináltunk külön szobát a picinek, de az első két hónapban velünk volt. Egy ágyban aludtunk. Igény szerint szopott, szinte fel sem kellett ébrednem. Kipihenten ébredtünk mind a hárman. Persze kaptam, hogy majd jól ideszokik, soha nem fog a saját ágyában aludni. De két hónap után simán aludt a sajátjában. Nem lett elrontva. Szerintem alakítsátok ki a kis helyét, aztán majd meglátod.
Ja, és tv rádió nem zavarja még őket. Sőt. Ha mindig csendben lennétek, mikor a baba alszik, akkor később a legapróbb neszre felriad majd. Mi simán beszélgettünk, mikor aludt, ment a tv, vagy épp a mosógép. A porszívó hangjára meg jókat durmolt még :)

Havtünde! Majd írd, mit mondott a doki!

Mot! Gratula, én olvastalak ám már más topikban is :)

Korena! Szorítok! Minden ok lesz.

Keskata! Grat az ikrekhez!

Na megyek játszok :)

Pusz
cicmerák
 
 


mot: sokat kellet próbálkoznotok? Bocsáss meg, ha nagyon indiszkrét vagyok, de a kedvesed hogy-hogy nem ír?

Lányok mi az a felicitas utalvány? én olyat nem kaptam.

Havtunde: Köszi a szakmait, hát akkor már nem szedem a folsavat, akkor tök felesleges. Marad a magneB6. Az jót tesz a memóriámnak is. (szükségem van rá :lol: )
Mi volt az orvosnál? Írjál, mert aggódunk....

alexa2006: Köszönöm a bíztatást :D
Semmit nem veszek, szörnyen babonás vagyok. A kinőtt cuccokat elfogadom, de semmi más.... de azért nézelődöm, álmodozom. A férjemnek már megmutattam, hogy amíg korházban leszünk szülés után, mit vegyen meg. (bútor, babakocsi ruha stb...)
Rokonlátogatás: Akinek gyereke van, az tudja mire vágyik egy kismama ha hazatér: csend és nyugalom (jobb esetben) A kisbabád a fontos és te, úgyhogy szerintem mond meg mindenkinek, hogy fogsz szólni, amikor úgy érzed lesz energiád és erőd vendégeket várni. Én kitaláltam, hogy mindenkinek küldök egy "megérkeztem" lapot, amiben tapintatosan közlöm, hogy hagyjanak békén amíg nem szólok. Lányom születésénél nem voltam ilyen talpraesett, és nagyon fárasztott a mindennapos rokon látogatás. Folyton akkor jöttek, amikor szoptatni próbáltam. Nem is ment a dolog. :( Ezért most a sarkamra állok. Nagyon szeretnék szoptatni.

Hú de sokat írtam. Bocsánat :oops:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


cicmerák: köszönöm a bíztatást. A porszívózás témához: Annyira nem zavarta a lányomat a hétköznapi zajongás (normális zajok), hogy előfordult, hogy úgy altattam el, hogy bekapcsoltam a porszívót, mert arra mindig álomba zuhant :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Mi történt a vonalzómmal? Ma vagyok 16.0.!!!!!!!!!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!! :D :D

Nagyon köszönöm a tanácsokat, megfogadom!Puszi! :D :D
alexa2006
 
 


Fogadd is meg légy okos!!! :lol: :lol: :lol: :lol: (okos ember más kárán tanul) húúúúú de bölcs lettem... :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
Davallia! Gratula a jó AFP-hez.
Hali! ne izgulj, biztos jó lesz neked is az eredmény. Megkérdezted már, hogy megmondják-e telefonon, és mikor?
Késkata! Nekem is azt mondta a doki, hogy a zsibbadás majd akkor szűnik meg, ha megszülök, de mondjuk én elvagyok vele. Csak azért nem jó vele így dolgozni, úgyhogy egyre többet dolgozik helyettem a tanulóm. Még szerencse, hogy ügyes.
Brigó! nekem is meg kellett venni a patikában a glükózt. Pedig nem egy nagy összeg. Bár én már azon csodálkoznék, ha valamit csak úgy ingyen adnának a mai világban. A csigám egy héttel ezelőtt is ugyanott mászott, ahol most, és a számok is ugyanolyanok. Na mindegy majdcsak beindul.
z26! Ne félj, ki lehet bírni az almát. Én minden hétfőn ezt csinálom. De próbád meg magad aznap lefoglalni valamivel, és akkor hamar eljön a másnap reggel, amikor pedig tömheted magad, végre. :P
Kataa! És milyen rövidítéssel nézik a vasat? Meg tudnád nézni a vérvételes papírodon?
Hali! Az Anita is mindig porszívóra altatta a Szandrát, én tök viccesnek találtam, de nála is bevált. Hogy intézed a gátvédelmet? A szülésznőddel beszéled meg?
Lányok, már többen kérdezték, de én sem tudom mi ez a Felicitas csomag? Kinek jár? Hol adják? Mi van benne?

Bocs, hogy megint ilyen sokat írtam. :oops:

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Hali! Megnéztem a vonalzódat, és pénteken is 16 hete mutatott. Szóval valami mégsincs rendben a vonalzókkal. Többieknek változik? Vagy lehet, hogy csak hetente fog változni és nem naponta? :roll:

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Viki: Nem kérdeztem még meg, gondoltam holnap reggel a vérvételen rákérdezek, aztután lépek a témában tovább, de majd elmesélem mi a módi itt .
Ha nem mozog a csigád, akkor gyártsd le újra, néha bedilizik nekem is. Ma is 15.3- at mutatott, aztán megcsináltam újra, és most jót mutat 16.0-át. Észrevettem én is, hogy minden korábbi hozzászólásnál is a mai helyzetet mutatja.... úgylátszik ez ilyen....
Én nem választottam szülésznőt. Két hét mulva randizom a dokimmal, és megkérdem tőle mi a teendő, mert olvastam több tipicon, hogy a gátvédelem egyértelműen a szülésznő dolga, a doki max fényképez közben. :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!

Mivel mi is a tél közepére várjuk a babát, meg magamat ismerve én is tuti megmondom mindenkinek, hogy csak akkor jöjjenek, ha mi hívjuk őket!
Igen, először nekünk kell összeszokni, kialakítani egy kb napirendet, és a legfontosabb, az első időben ne legyen átjáróház a lakásunk. Az is biztos, hogy a mi babánkat az első hetekben (hónapokban) nem fogja mindenki kézről kézre adni. Én tuti egy vérbeli anyatigris leszek, főleg mivel első baba. Először szokjon meg minket, aztán jöhetnek a többiek! Na hát ez az elképzelés, aztán hogy mit fogunk ebből megvalósítani, az majd februrban kiderül.

Mi fogunk külön babaszobát csinálni, és szeretnénk ha egyből az ő kis birodalmába kerülne, de lesz bent egy kanapé, aztán majd max én néha átköltözök hozzá, na meg bébiörző..de hát ugye majd ezt is az élet fogja diktálni!

Most szólt a férjem, hogy a szomszédok hívtak babalátogatóba......tessék témánál vagyunk! Hétfőn jöttek haza a korházból, és már két napja hivogatnak! Szóval most megyünk.... hát erről beszéltem....nekem ez még korai lenne az tuti!

Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!
Azt hiszem megcsinálom újra vonalzómat, hátha elmozdul. Hali! Holnap gondolok rád! :P Kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani majd a dokid a gáttal kapcsolatban. Én mindenkitől azt hallom, hogy nem nagyon akarnak ezzel foglalkozni. Van valami olaj, amivel szülés előtt kell kenegetni, valamelyik kismamában olvastam. Holnapra utánanézek, és megírom, ha megtalálom.

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Deszilvi! Szerintem nagyon jó az elképzelésed a látogatásról. Én úgy terveztem, hogy anyukámon kívül senki ne jöjjön 3 hétig. A kórházba úgyis be fognak jönni ezren, mert sajna nagy az ismeretségi kör, és mindenki látni akarja a picit. Meg azt találtam ki, hogy felrakom a netre a babát, és ott nézhetik. De sajna az anyósom azt mondogatja, mióta terhes vagyok, hogy ha megszületik a pici, akkor ő jön hozzánk 1 hónapra segíteni, meg engem ápolni. Pedig mondtam neki, hogy nem kell engem ápolni, meg hát az ember a saját anyjával mégiscsak jobban kijön .

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Csak a nyugodt álmok végett :wink:
Felicitas csomag: mindenki kapott a kiskönyvvel egyidőben egy másik könyvecskét, valami "várandós anyák" könyve, vagy vmi hasonló fedőnévvel. Abban van egy kupon, ki kell tölteni és szintén a könyvben van üzletlista, hogy hol lehet átvenni. Ilyen promóciós cucc, újság mintaszám, cumi, tusfüri, prospektusok stb., nem mindenhol egyforma cucc van benne.
Ja, és van benne olyan kupon is, amivel Babamagazin számot kaptok három hónapig. Én már visszaküldtem, kettőt már kaptam a júliusit meg az augusztusit.
Na pussz.
cicmerák
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a kedves fogadtatást, és érdeklődést!

Felicitas csomagos utalvány a várandós anyák könyvében van, ezt a védőnőtől kaptátok. Két éve egészen sokminden volt benne, de tény, hogy mindig változik az összetétele.

Együttalvás: mi Dorkával azt terveztük, hogy kezdettől külön szobában lakik, mert minden okos rokon azt mondta, hogy nem fogjuk tudni kirobbantani később az ágyunkból. Nos a gyerek 5 hónapos koráig köztünk aludt!! Imádtuk a férjemmel. Nem volt kényelmetlen, ellenkezőleg, nem kellett felkelnem a szoptatáshoz (volt, hogy 2-3 alkalommal evett) és tényleg számomra így az éjjeli etetés sem volt fárasztó. Emlékszem volt 1 hónap, hogy végig aludta az éjszakát, már azt hittük, hogy ez így is marad, persze a babók egyik napról a másikra változnak, és visszatértünk a régi szokásokhoz. Nekem és a férjemnek is így volt kényelmes, tényleg ki tudtuk magunkat pihenni. Aztán 5-7 hónapos koráig a szobánkban, de kiságyban aludt. Nagyon furi volt, hogy nem szuszog mellettünk. 7. hónapban meg festettek a háló melletti fürdőben és kiszivárgott a büdös pár napig, így jobbnak láttuk, hogy vigyük a saját szobájába. A gyereknek semmi elvonási tünete nem volt, szerintem ettől nem rontódik el egy gyerek, max kiegyensúlyozott lesz. A mai napig akkor jön át amikor akar. És csak "úgyból" nem kezd el bóklászni egy gyerek az iccaka közepén. Ha nincs semmi baj, akkor békésen alszik. Mikor jött a foga többször felkelt, de ezek az időszakok elmúlnak. Viszont már álmodott rosszat, kiabált velem álmában, hogy "nem kell a fürdőbugyi, nem kell" :lol:

Kiváncsi leszek mondjuk, hogy a srácokkal mi lesz, pl., hogy fogog ennyi gyerekkel az ágyban bírni, akár szoptatás ügyileg. Még elképzelésem sincs, hogy, hogy lehet 2 gyereket egyszerre szoptatni. Tudom, hogy másoknál működik, de mégis...
Kérdeztétek páran, hogy, hogy fogadtam a hírt. Hát nem vagyok magamra büszke, de kiakadtam. Napokig.. Nem tudtam örülni. Számomra is érdekes, hogy így reagáltam, de rájöttem, hogy ez azért volt, mert nagyobb bennem az aggodalom a terhességet illetően. Nem volt időm boldognak lenni, mert mindig csak a komplikációk jártak a fejemben. Mostanra kicsit lenyugodtam, mert nincs semmi panaszom(még), és annyira nem tűnik gázosnak a dolog. Vicces inkább, hogy két egérke nyomul a pocimban. Érdekes figyelni,hogy ki mikor aktív.

Na eldugulok :D

Üdv, késkata
késkata
 
 


Doki:
Elmeséltem a hétvégi rosszullétet, aztán megvizsgált. Az biztos, hogy a méhnyak megrövidült, azt nem tudta biztosra mondani, hogy kinyíltam-e vagy sem. Egyrészt hátra-vagy előre hajló a méhem, másrészt a baba feje nagyon lent volt, és nem akart arrébb menni onnan. Holnap, vagyis ma megyek uh-ra. Amúgy is aktuális a 18. heti, (bár eredetileg jövő szerdán mentem volna) de megnézi a méhszájamat hüvelyivel.
Írt fel Magnézium tablettát, 500mg-osat ( A Magne B6-ban 50mg van), és Bricanyl turbuhalert. Márti, Te biztos ismered. Ezt az asztmások fújkodják a szájukba, ha rohamuk van, simaizom-görcsoldó. Ha keményedek, fújjak belőle, hordjam magamnál mindig.
Reménykedem, hogy nem nyíltam ki. Apa is betojt kicsit, hogy ha gáz van, neki kell itthon maradnia. De mondjuk ha később hetekre be kéne feküdnöm, nem is tudom, mi lenne velünk. Egyszerűen nem tudjuk megoldani. Apának dolgozni kell, nagymamák nem tudnak jönni.

Együttalvás:
Zitának külön szobája van, az első 6 hétben mi mentünk hozzá. Ő az ágyában aludt, az együttalvás nálunk nem működött, mind a ketten féltünk, hogy véletlenül ráfekszünk. 6 hét után visszaköltöztünk a saját szobánkba, ami az övé mellett van, Kistesóval is vmi ilyesmi lesz.

Segítség: nekem mindenki azt mondta, hogy minden segítséget használjak ki. Itt volt anyukám 1 hétig, aztán anyós 1 hétig. Nagy hiba volt. Zitának külön cécó volt megszokni a nagyiváltást, nagy sírások voltak. Anyóssal amúgy se vagyunk túl jóba, és sikerült annyira kiidegelnie, hogy alig maradt tejem, mire hazament 1 hét után.
Most Apa lesz itthon 2 hétig, a kaját pedig hozatjuk, és nem érdekel, ha az anyukák (nagyik) megsértődnek.
Én a látogatókkal nem voltam vaskalapos, a családtagok (távolabbiak, anyum tesói) is jöhettek nyugodtan, de persze a munkatársak csak később.
Vendég
 


sziasztok! Tegnap háromszor írtam be az üzenetemet, és mindig kidobott :evil: Most megpróbálom újra és elmegyek vérvételre.

Viki: a masszázsnak, és az olajnak már utánna néztem már, búzacsíra olajat kell a 34. héttől használni, de jó az orbáncfű tea is. a 38. héttől meg szalmavirág ülőfürdőt ajánlanak. De azért szerintem kell oda egy szakember is azért. El nem tudom pl. képzelni, hogy hogyan csináljam majd a masszázst. Biztos van valami technikája.

Cicmerák: Hát én ilyet nem kaptam. Kaptam egy halom szórólapot, meg egy Kismamam magazin próbaszámot vagy mit.

Késkata: sokáig arra vártam, hogy ikreket szüljek ... ma már tudom, hogy egy gyerkőc is rengeteg energia. Minden elismerésem a tied, és egyáltalán nem csodálkozom, hogy kiakadtál az elején. Biztosan fárasztóbb lesz, de biztosan dupla öröm is! :lol:

Havtunde: Jesszus te ekkor feküdtél, vagy ekkor keltél?
Hát nagyon szorítok neked, hogy kiderüljönk, az UH.-n hogy most mi van. Szorítok érted.

Nálunk is apa lesz itthon két hétig, azután anyukám akar jönni egy hétig, anyósom az nem jön segíteni, de Lilinél minden áldott nap ott volt, és ráadásul szoptatás időben, és órákig maradt . igaz, hogy kaját hozott, de bár ne hozott volna....

Megyek készülődöm, meló elött beugrom egy kis vér-csapolásra.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!!! :)

Azért én írok mert otthon nincs net, Kedvesem pedig otthon van nem dolgozik, azt mondták a dokik, hogy inkább maradjon otthon!!!! :)
mot
 
 


Elsőre sikerült!!!! :)

Február 1-én voltunk az első megbeszélésen és május 3-án kaptunk vissza két megtermékenyített petesejtet!!!! Egy ment a hűtőbe!!!! Kistesó ott várja, hogy sorra kerüljön!!!! :)
mot
 
 


mot: Végig a terhesség idején otthon lesz? Nagy mázlisták vagytok, hogy elsőre összejött! Gratulálok! Mit dolgozol?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


voltam vérvételen, és hétfőhöz egy hétre meg is lesz az eredmény, én aznap megyek délután a dokihoz, úgyhogy minden a legnagyobb rendben. Kár volt miatta szenvednem. Már csak az értékek miatt rágom a körmömet...

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok koránkelők!

Mot,

Üdv újra itt! :D Aranyos volt az újbóli csatlakozási kérelem...
AFP eredményetekhez gratulálok, tökéletes lett. Igen, a következő a terheléses vércukor a 24-25.héten.

Havtunde,

Drukkdrukk, nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen.

A várandós csomagról én ugyan már hallottam, de nem kaptam utalványt. Egyébként idén többen is panaszkodtak, hogy nagyon minimál.

A látogatással kapcsolatban pedig annyit, hogy én már előre tartok anyósom lelkességétől; s mivel borzasztó erőszakos tud lenni, biztosan nagy sértődések lesznek, amikor közlöm vele, hogy egyelőre nem tartunk igényt a segítségére. Ráadásul a mi kislányunk lesz az első unoka párom családjánál...

Kép
Kép
szana80
 
 


SZiasztok!

Üdvözlet minden új és régi kismaminak!

Most csak egy kérdés erejéig ugrottam be,majd jövök a részletekkel....

Volt valaki közületek a Brendon-ba 4D-n? Érdekelne,hogy pontosan mennyibe is kerül,a nagy izgalomban,mikor bejelentkeztünk elfelejtettem rá kérdezni. Az oldalukon meg nem találok erre vonatkozó infokat. Ma megyek fél 4-re.

Köszike:Ildikó
ilgya1
 
 


Én köztisztviselőként töltöm az időmet,ami jelenleg egy kicsit izgalmas :)

Anyós, após dolog nálunk sem egyszerű, anyós eljár bababoltokba, utánna meg fürészeli az agyam, hogy ott kell majd mindent venni, mert ott aztán minden milyen frankó!!

Na mindegy!! :
Majd kezeljük valahogy!!!! :)

Mi már közöltük, hogy az első 3 hét csak az enyém!!!!!! Nem jöhet senki!!!!:)
mot
 
 


mot: Értem a munkahelyi "izgalmat". Remélem azért nem kerülsz pont most lapátra. Szorítok neked. Imádom a lelkesedésedet: első 3 hét a tied. Vásároltok előre baba cuccokat?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


korena:)

Majd csak november környékén akarunk vásárolgatni!!! Addig terepszemle!!!! :) Meg lista készítés!!!

Ti hogy álltok?? Vásárlás??

Nagyon várom a jövő hét pénteket (4d), és újra láthatjuk a picikét!!!!!

:)

Kedves vagy, hogy szorítasz nekem, rám fér!!!!!!:)
mot
 
 


Irtam egy hosszut elszallt :roll: :cry:
Ugyhogy csak egy rovidre futja ujra.

Szilvi
Ez azt jelenti hogy elol tapada placenta,minden OK.

Mot
Szuper hogy minden jol alakul igy elsore.Gondolom ezt is kell otthonl enni asszonykanak.Te mazlista vagy hogy 3 hetig tudsz vele otthon maradni.

Kolena
Folsav mar nem kell,inkabb a vas,de az sem baj ha nem szeded ,de jobb megelozni a vashianyt.

Tunde
Drukk hogy megsem legyen kinyilas. Pihenj legalab hetvegen amikor tudsz.

Vasarlas a babanak:
Mi az uj ruhakat mar megvettuk neki kulfoldon,mar csak a kapottakat kell elhozni. A szoba berendesze majd szeptemberben lesz,mar uuugy varom :D

Egyutt alvas tema
Alex a mi szobankban volt ,mellettunk kisagyban,en nem tudtam sosem fekve szoptatni ezert sem alaudt velunk.Persze nyugos ejszakakon igen.Akkor meg kisebb lakasban laktunk azert volt igy,most lesz a kicsinek is sajat szobaja ugyhogy kezdetektol ott fog aludin,en meg max a kanapen mellette vagy atmegyek ha kell.A nagytesonak is fontos hogy ne vegyuk oda magunkhoz,ne erezze hogy a kis betolakodonak :wink: mindent lehet.

Latogatas
Enyem rokonok tapintatosak csak bejelentkezes utan jottek es csak 4 het utan.Anyukam jott segiteni 2 hetig az jo volt.Anyos nincs mar ,de amugy is Kanadaban elne..ugyhogy en orultem anyunak aki intezte a hazimunkat.Egyetlen valtozas hogy most majd rendeljuk az ebedet es nem fozok.

Babaknak tenyleg nyugtato egy alapzaj,telen meg kulon jo a hidegparasito keszulek a szobaba,zehat mindket funkcioja hasznos.

Viki
A vasnak igy kell szerepelnie a verkepen hogy vas.Ha nincs rajta kerdezz ra szerintem.

Ilgya
Mi nem ott voltunk UH-n,de biztos izg ilesz.Most tudjatok majd meg a baba nemet???

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


mot: Szörnyen babonás vagyok, semmit nem veszünk amig meg nem születik. A férjemnek írom a listát, megmutattam a bútort, stb.-t amit szeretnék, és megveszi, összerakja amíg bent leszünk a kórházban. (elvesztettünk már egy babát)

Az UH képeket tedd fel, közszemlére, ha van kedved, imádjuk nézegetni!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Többes (leendő) anyukákat kérdeznék: Az a dilemám, hogy tényleg külön szobában legyenek-e a gyerekeim. Szeretném, ha osztoznának a játékokon. Nem azért mert kevés van (sőőőőt) hanem, hogy tanulják meg, hogy osztozkodni kell. Férjem szerint igenis külön kell, hogy legyenek, mert Evelin már 9 éves: De én úgy gondolom, hogy amíg 13-14 nem lesz addig simán lehetnének együtt. Nekem 2 tesóm van, és 16 éves koromig együtt laktunk, akkor költöztünk el, és lett mindenkinek külön szobája. Képzeljétek el, hogy hetekig átjártak a testvéreim, nálam aludtak, mert úgy megszoktuk, hogy együtt vagyunk és ez jó érzés volt.
Mi a véleményetek?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Korena! :)

A babona miatt nem veszünk mi se még semmit! A lakásfestést viszont elkezdtem!!! Amúgy is időszerű lett, már 4 éve lakunk benne!!! A szobákat is átrendeztem (összesen 1,5 szoba) :)

Képeket azonnal fogok felrakni!!!!

:)
mot
 
 


mot: a festés nálunk is lezajlik karácsonyig, nálunk is aktuális éppen, úgyhogy azt rá lehet fogni :lol: De még variálok, mert nem tudom, hogy egy szobába kerüljenek-e a gyerekek vagy külön....

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: