Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Flames, én nem értem, mi az a homokozós figurákhoz hasonló illesztős játék... Kép Kép Kép Biztos az én agyammal van a baj, de esetleg ha tudnál képet fölrakni... Kép Csak hogy tudjuk, mit szeretnek ezek a mai fiatalok... Kép

Andi, valami guruló-zenélő-villogó csodamasina nem lenne jó ajándéknak? nekünk van pl. egy kerekes telefonunk. De biztos van mindenféle ehhez hasonló. Vagy az túl hangos? Kisebb ajándéknak meg könyv, könyv, könyv, mármint ilyen kicsiknek való, állatos, autós, kis egyszerű mesés stb. Vagy ilyenek is vannak még a nővérétől?

Tamesz, láttalak a wiwen, "visszaigazoltalak"! Kép Azért ide is gyere! Kép

Újabb para-kérdésem Kép: a ti babáitok milyen állagút kakilnak? Mert én most azon aggódom, hogy Marci túl hígat (azért még nem hasmenés), pedig korábban mindig olyan szorulásos volt. Remélem, nem a gabonás cuccoktól van... Kép

Na, jó éjszakát!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Juc
Oké rakok majd fel képet a játékról Kép

Adri karácsonyi ajándékai többek között:
Fischer Price
járni tanuló játék: http://www.fisher-price.com/us/infanttoys/product.asp?s=bubrilliant&id=17813
elefánt kockákkal: http://www.fisher-price.com/uk/products/product.asp?id=31190
telefon: http://www.fisher-price.com/uk/products/product.asp?id=9577
kapott és még kap bábokat, plüss nagy pelikánt, aminek a csörébe lehet pakolni játékokat (erről nem találtam képet a neten). Bevásárlókocsi fészket nagyon szeretnék, de ha megrendelem szerintem, akkor sem fog karácsonyig ideérni http://www.cleanshopper.com/index.php?cPath=21

Kaki: Én is úgy vettem észre, mostanában lazább, azt hittem azért mert kevesebb vascseppet adok neki, de ha nálatok is akkor inkább valószínű a fogzás.

Jó éjt! Adri mostanában csak 2kor kel pótvacsizni és csak 6-7kor reggelizni, még azután is alszik 10ig. Lekopogom Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk egerből, kicsit sokáig tombolt a gyerkőc, és utána nekiültem a wiw-nek, és lebuktam???Kép
Apunak nagyon jót tett Marci, ma délelőtt kettesben hagytam őket, amíg bevásároltam, meg ügyintéztem, és naogyn jól elvoltak, apu el is altatta, szóval nagy a barátság!

Kaka: nálunk változó, ma gubics volt, hétfőn, meg hígabb, szerintem ez kaja függő.

ajándék: egerben ahol lakunk, ott van a brendon, na modnom, most kihasználom a lehetőséget, hogy nem kell órákat autóznom, és vettem Marcinak egy luponakciós, zenélő zongorás, kutyaszart. Hazavittem, na mondom kipróbálom, mit szól hozzá, ne karácsony este lepődjek meg, hogy nem tetszik. Na az én bátor hős fiam, olyan keserves ordításba kezdett, hogy induláskor vissza is vittem a kütyüt a boltba, vettünk helyette egyebeket, emg labdát, ...!
Na ennyit a meglepiről! Most megyek aludni, mert reggel rohanás alkotni és holnap anyósom lesz MArcival, reggel még kicsit jobban rendet kell raknom!
Szép álmokat vagy jóreggelt, osszátok beeeeeeeeee!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 

 
 

Sziasztok!!!
Köszi a tanácsokat flames az a jároka nagyon tetszik,annak bizti örülne is mert mindent tologatni akar maga elött!!Mindent ami felborulna!!!Az elefánt is aranyos majd a férjemmel kimazsolázzuk mi legyen elvégre őt is érinti a dolog!!Bár neki már mindegy csak ne zenéljen mert mindig éppen akkor akar vele Miron játszani amikor tv.-ünk vagy éppen itt van valaki és nem halljuk egymás szavát,de az se rossz amikor éjszaka éppen egy ilyenre lépünk rá!!!szoval köszi mindenkinek az ötleteket!!!
Kaki:
Nekünk is változo,éppen mit eszik tegnap paradicsomos burgonyát evett és ma tök piros volt az állaga ís mindig más!egyébként a gabonaféléktől lehet higabb,de szerintem is inkább a fogaktol!!Mi most éppen a két hátso rágofoggal szenvedünk ez valahogy keményebb melo!!
Nekem is lenne ám még egy kérdésem??A tí babátok is szereti rágni a papirt??Jobban mondva valamiről a papirt pl.üvegröl olyan mintha a ragaszto izlene neki amivel fel vannak matricázva ezek az üvegek!Olyan hisztit csap ha elveszünk töle ilyeneket!!Szipuzik már most!!
Megyek lehajtom kicsíny fejem fél orára mert kiszivta a levegő az erőmet ,egész délelött sétáltunk!!
Szép napot mindenkinek!!
AndíKép
Vendég
 


Halihó!

Tamesz, te is éjjeli bagoly lettél? Kép

Tényleg, hogy alszanak mostanában a lurkók? Marci valami extra rosszul az utóbbi 1-2 hétben, se nappal, se éjjel... Kép Nappal nem lehet letenni, nem bír elaludni, csak a babakocsiban (ill. az ölemben, de amint leteszem az ágyába, már üvölt is...), éjszaka megint többször ébred... Kép Kép Kép Úgyhogy szégyen vagy nem, én vettem két alvós könyvet is tegnap (nem az Aludj jól... de biztos vmi hasonló kegyetlen... Kép), kiolvasom, mit lehet tenni, mert ezt nem nagyon bírjuk már... Elzombulunk... Kép

Andi, Marci is eszi a papírt, én úgy látom, hogy magát a papírt szereti, nem a ragasztót, mert mindent le- és szétrág... Végül is az egészségesebb... Kép
Hú, rágófog, a mindenit!!! Nem semmi!!! Kép Nekem ez még eszembe se jutott, hogy hátul is jöhet a következő fog, nem is szoktam ott nézni...

Most csak ennyi szabadidőt hagyott a kissrác...

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Tegnap este próbáltam írni, de megint behalt a babanet. Kép Viszont azt írta vki a tavaszi topikból, hogy ilyenkor a google-lal rá kell kereseni a topik címére és akkor bejön. Hát remélem, ez működik, majd legközelebb kipróbálom... Kép

Képzeljétek, 1-2 napja végre rendesen megy a pápá Marcinak, igaz, most meg állandóan integet... Kép

Off: tegnap azon kívül, hogy a babaneten mérgelődtem, a tv2-re is iszonyú dühös lettem: egyik percről a másikra fizetőssé tették a megasztár videókat a honlapjukon... Kép Mindenféle előzetes figyelmeztetés nélkül. Ezt a gátlástalan (és koncepciótlan, mert mi az, hogy a 3. elődöntő még ingyenes, a 4. már nem???) mohóságot!!! Marci meg persze mindig akkor sír fel, amikor a döntőbe jutott számok mennek Kép, így már a múltkori 2 döntőst sem láttam (de őket még meg tudtam nézni a neten), és persze most szerdán is a 2 továbbjutó alatt altattam... Grrr! Szóval nézzétek az rtl klubot!!! Kép

Szép napot és jó hétvégét mindenkinek!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Tegnap este nem látszott a topikunk!!!

Marci is szereti a papírokat, először széttépi, majd megeszi és ha nem figyelek le is nyeli!Kép

Na fogakat ne is emlegessétek, nálunk még mindig semmi!!!Kép

Juc,
a wiw-be úgy belefeledkeztem, hogy nem bírtam elszakadni tőle, persze tegnap reggel el is aludtunk, így volt nagy rohanás, hogy beérjek!

Ma jön haza apa, végre, megvan a lakás, még kértünk bútort, meg mikrot, hogy ne kelljen kivinni!!! Remélem szeretni fogjuk, egy családi ház alsó szintje, van kert, terasz, hinta, medence, hegyoldalban van, családi házas környéken, új a lakás, remélem a tulajékkal majd kijövünk, ott van két nagyobb gyerek! És a lényeg, hogy még a netet is beköttetik, így nem menekültök tőlünk!Kép

Hétvégén megyünk fát nézni, végül vsz. idén vágott lesz, mert a költözés miatt, most az egyszerűbb, majd jövőre próbálkozunk a cserepessel!!
Szép napot, megüynk bevásárolunk a hétvégére!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hali!

Tamesz, olvastad a hozzászólásomat, mit kell ilyen "topiknemlátszás" esetén csinálni? én is kíváncsian várom, működik-e. Már alig várom, hogy megint bénázzon a babanet... Kép

Tök jó lehet az új lakás, kerttel, hintával!!! És hegyoldallal!!! Kép Szólj, mikor lesz ott babatali!!! Kép

Na, de azt még nem írtad meg, meddig vagytok még itthon januárban, hogy mikorra szervezzünk nálunk egy talit, ha a többiek is benne vannak!

Jó estét!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Juc,

majd kipróbálom a topivadászást!

Hát január első hetében még tuttttttiiiiiiiii, hogy mi ketten itthon leszünk, utána már nem tudom, szóval nekünkakkor jó lenne, esetleg!Kép

Várjuk apát, tisztán, pizsiben, még vacsit csinálok neki, szóval most szaladok! Kellemes hétvégét!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Hali!

Andi
Mind a két játék zenél is Kép Egyébként a Corában most nagyon olcsók a Fisher Price játékok is.
Adri is imádja a papírt, újságokat enni, vigyázni kell, mert a múltkor le is nyelt belőle egy jó nagy darabot. A matricákat meg különösen imádja kapargatni. Állandóan frissíteni kell a pelenkázó körüli (figyelem elterelő) matrica állományt.

Juc
Én egészen meg vagyok elégedve a mostani alvással, sőt Igaz 2kor pót vacsizunk, de utána van, hogy nem 6kor, hanem 8kor kell reggelizni és még utána is visszaalszik 10ig, előfordult már, hogy 11ig is. A lefekvéssel sincsenek gondok lekopogom, néha vacsi után van még egy-két ringatás, dalolászás (hintaszékben), de utána bekapja az ujját, elmarja a rongyiját és 21körül általában már alszik. 1/2 13kor ebéd, 13kor már alszik is ugyanúgy rongyival, ha minden jól megy akár 15-16, ritkán 17ig is. Mondjuk így csak a délelőttbe fér bele, ha nics más itthoni teendő egy gyors séta, vagy du alvás után, csak akkor már sajnos sötét van. Én nem hiszek a könyveknek. Amikor pár hónapos volt, akkor is gondolkodtam, mi csinálunk valamit rosszul, megszokta az altatást stb, egyszercsak simán átaludta az éjszakát. Most is a foga vagy mozgás miatt lehettek az éjszakai többszöri kelések, nyüglődések az altatással. Semmi különöset nem csináltam, hogy megint egyedül elalszik, és nem ébred fel sűrűbben. Ha kell most is ringatom stb, de nem érzem, hogy erre rászokna, ha nincs semmi baja, kellően fáradt nem igényli. Ráadásul közöttünk nem is szeret, nem tud aludni.

Tamesz
Jónak tűnik a horvát kéró Kép Jó hogy lesz net!! Mindent egyszerre kell odacuccolni? Te jó ég mindjárt itt van a január!! Én biztos paráznék rendesen.

Képzeljétek tegnap voltunk a Mega Toysban és csomó minden le van árazva, tele van kis hibás, kicsit használt, kiállított stb márkás babakocsikkal, ruhákkal, játékokkal. Az a baj, hogy Adri miatt 18ra értünk oda és csak 19ig van nyitva így rohanni kellett. Végül addig próbálgattunk, válogattunk, hogy nem is kishibásat, hanem új nagyon egyszerű ráadásul magyar (bár ezt is Kínában gyártották) babakocsit vettünk, azt hittem 15e-ért, de a pénztárnál derült ki, hogy csak 9990.-. Majd rakok képet. Vettünk olyan biztonsági hálót is, mint Tameszékank van, a brendonban nem volt csak itt, mert a nappali és az előszoba, konyha között 120cm-s távolság van, hülyén nézne ki rács, Adri meg állandóan követ a köves, hideg helyekre is. az Auchan meg tele van jó, és olcsó plüss rugikkal (999-1500.-), pulcsikkal, nadrágokkal. Reklámnak vége. Kép

Adri rosszcsont átmászott a kompja alatt Kép
Kép

Nálunk ilyen volt a Mikulás
Kép

Juc erről a játékról beszéltem/írtam (pár száz forintos)
Kép

Ma kétpofára kiflit evett és kapott egy fagyitölcsért is, amit gyönyörűen elnyammogott. És a kezébe nyomtam egy kis bögrét, aminek megfogta a fülét és úgy csinált, mint aki iszik belőle. Elkezdhetjük tanulni a pohárból ivást. Erről jut eszembe, hogy a tapsi meg a pápá már nagyon megy, most gyakoroljuk a puszizást, nagyon édes Kép
Kép

Jó éjt!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok,

Flames,
Szuperek a képek, pláné a Mikulásos és a kiflis, nagyon édi Adri, ahogyan a kiflit marcangolja Kép. Az jó, hogy Adri mostanában ismét jól alszik, Ákos is egész jól alszik. Most éppen nem bújik foga.

A papírevés nálunk is bejön. A játékokat egy kartom dobozban tartottuk és mire észbe kaptunk, már körberágta a dobozt Kép.

Tamesz,
Nagyon jónak tűnik a lakás, biztosan jól ellesztek benne. Hogy van apud? Gyógyulgat a lába?

Még később bekukkantok!

Kép
Kép
nyuszko
 
 


SziasztokKép

Meg vagyok ám én isKép


Tamesz
Nekünk van olyan állatos zenélős zongoránk, még hónapokkal ezelőtt vettük Kristófnak, de ő rettenetesen élvezte már az első perctől fogva. Pedig ő aztán nem egy hős, minden hangos hangtól elbőgi magát, de ezt halkra vettük és nagyon tetszett nekiKép Azóta már teljes hangerőn bömböltetiKép

Flames
Olyan színes formabedobós állatos kockánk nekünk is vanKép
Bár Kristóf inkább csak a figurákat kocogtatja egymáshozKép

Csütörtökön voltunk a baba-mama klubban, jött a MikulásKép
Csak sajna hiába vittem fényképezőgépet és cseréltem is benne előtte aksit, pont a lemerültet tettem bele, így egyetlen képet se tudtam csinálni. Más anyukákkal csináltattam, azt vártam, hogy küldjék e-mail-ben a képeket.
Egyébként a gyerkőcöket nem sűrűn érdekelte a Mikulás, egyedül egy másfél éves kislányt, ő elkezdett bőgni tőleKép
Íme egy pár kép, Kristófról és a Mikulásról:
Kép

Kép

Kép

A gyerkőcök viszont nagyon jól eljátszottak, na nem egymással, hanem egymás játékaival. Kristóf nagyon önálló volt, amint odaértünk, lelécelt és ment másokhoz, meg is jegyezték, hogy milyen kis társasági lény és hogy feltalálja magát idegen helyenKép
Ha tudnák, hogy itthon le se lehet vakarni rólamKép
A végén még haza se akart jönni, mi voltunk az utolsók, ott üldöztem az overállal Kép
Úgyhogy nagyon bejött nekünk ez a Baba-mama klub, azt hiszem máskor is elmegyünk majdKépRánk fér egy kis társaság, mert itthon a 4 fal között megbolondulok.


Tegnap pedig eljött egy volt munkatársam az 5 hónapos kislányával. Hát hogy ez a Kristóf milyen féltékeny volt, sorra elszedett minden játékot a Molli kezéből. Pedig egyébként nem érdekli egyik játéka sem, de amint a Molli megfogta, sorra szedte el tőle és gyűjtötte be maga előtt. Irigy kutyaKép
Íme 2 kép róluk:
Kép

Kép



Még egy pár bónusz kép:
Kép


És két kép velem: (nem ér kinevetniKép, nem vagyok egy fotogén tipusKép)

Kép

Kép


Mennem kell, érkeztek a srácok pancsibólKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Hát sziasztok!

Tamesz!
Nagyon jól hangzik a leendő kégli leírása, és tényleg tök jó, hogy lesz netKép
Apukáddal mi a helyzet?

Flames!
Adri nagyon édi!

Babus!
Nagyon jók a képek, aranyosak vagytok rajta!

Lizi hevesen gyakorolja a felállást, nagyon ráérzett. Azt nem tudom, hogy ő az ügyi, vagy a többi hasonló korú baba, akiket ismerünk, a lemaradottak, mert ők még csak 4kézlábra sem állnak.
Habár biztosan Lizi kezére játszik az is, hogy nem egy túlsúlyos baba, most szerdán voltunk mérésen, 67 cm, és 7200 g, a kis Törpicsek.

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


SZiasztok!

Nyuszko, Muki,
Köszönjük az érdeklődést, apu lába még fekvőgipszben, majd szerdán megy vissza, akkor derül ki, hogy járógipszet fog kani vagy bokafixet, sajnos még dagad, ami nem jó jel, vagy nem pihenteti rendesen!Kép

Babus,
nagyon jók a képek, és együtt is nagyon szépek vagytok, majd ha legközelebb megyünk Egerbe beugrunk megnézünk Titeket, nem csak integetünk az autópályáról, csak most nagyon siettünk!!!
Látom a konyhaszerkény kipakolás nálatok is sláger!

Muki,
nagyon ügyes Lizi, Marci is 6,5 hónaposan állt fel, most pedig napról napra ügyesebb, egész nap áll vagy guggol, vagy rohan, és egyre többet lép egyedül is, persze csak ha ő akarja, ha én mndogm neki akkor nem!Kép
Mérés: mi pénteken mentünk volna, csak nem értünk rá!Kép

Flames,
jók a képek, Marci nem akar tapsolni és integetni sem, és foga sincs, és puszit is csak bocipuszit (végignyajla az arcodat) ad, szóval el vagyok keseredve!Kép Viszont egész nap kiabál, ordít!!
Kétlakiság miatt én is agyalok sokat, hogy mit vigyek, mit ne, jó lenne még idén egy rövidre kimenni megnézni nekem is a lakást, mert egy férfi szem csak nem úgy nézi a dolgokat, mint én, pl konyhafelszerelés és társai!

NA készen vannak a fiúk a fürcsivel, azért olyan jó, hogy legalább hétvégén nem egyedül kell mindent csinálnom!!!
Kellemes estét!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak tegnap családi összejövetel volt nálunk (most a férjem családja volt itt), szóval nagy bulizás Kép, és ez már így lesz karácsonyig... Kép

Babus, aranyosak a képek, rólad is!!! Kép

Flames, a ti képeitek is!!! Kép

Alvás: nálunk nagyon vegyes mostanában. Amióta megvettük a könyvet, Marci 2-szer is átaludta az éjszakát (5-ig), biztos megijedt...Kép mert nem próbáltuk ki, csak olvastuk. De nem látok semmi tendenciát meg összefüggést sem, hogy mitől lehet. De ő szinte sosem aludt el magától, újszülöttként se. leszámítva azt a rövidke időszakot 4-6 hónapos kora között, akkor esténként, ha nagyon fáradt volt, néha sikerült. Nappal viszont még sosem aludt el magától! (Babakocsiban, autóban persze megy, az más.)
A könyv (Végre elaludt a gyerek) egyébként ír több módszert is, de mindnek kb. ugyanaz a lényege, hogy ne vegyük ki az ágyból, hanem menjünk vissza hozzá bizonyos időközönként. De ír olyanokat is, hogy milyen fontos a napirend (amit Babus is írt már Kép), a levegőzés, a kifárasztás, a lefekvési rituálé stb.

Kaki: azért izgulok, mert nem nagyon hízott Marci az utóbbi 3 hétben (8 dekát összesen Kép), és elég hígat kakil. Kipróbáltam, hogy pár napig kihagyom a gabonás dolgokat, és akkor jobb volt a "kakiállag". Nem tudom, ez természetes-e, hogy a babapiskótától, kiflitől, müzlis babakajától hígabbat kakil, vagy pedig ez a lisztérzékenység jele??? Kép Vagy a tápszertől van (kb. 1 hónapja már nem HA tápot kap, hanem sima BEBA 2 bifiduszosat). Asszem, felhívom a dokinénit a paráimmal...

Akkor legyen tali január első hetében? Vagy hétvégén? Ki jönne?

További szép napot!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bekukkantok!

Juc,
boldog névnapot Neked, egy kis késéssel!!!

Hízás:
Nem tudom Marci mennyit hízott, de szerintem ő sem sokat, állandóan rohan és kevesebbet eszik.

Nekünk jó a tali, többiek?
Kellemes hetet, megyek apát összecsomagolom, Marcit már leraktuk, teljesen kipurcant, a hétvégén alig aludt napközben!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


SziasztokKép

Januári tali nekünk is jó, de csak akkor, ha hétvégén lesz és Apucinkat is vihetjük magukkalKép


Juc
Boldog névnapotKép
Kép


Hízás:
Kristóf se hízik már sokat egy hónap alatt, pedig rengeteget eszik.
Most legutóbb pl. 120gr-ot hízott egy hónap alatt.


Alvás:
Most nálunk se tökéletes a dolog.
Egyrészt este alig lehet ágyba dugni a srácot.
Másrészt, reggel már 6-kor kukorékol. 10 perccel ébredés után már pörög.
És mindezek ellenére egész nap, vagyis reggel 6-tól este kb. fél 8-ig össz-vissz 15-20 percet alszik. Semmi többet. Persze ettől egész nap tiszta balhés, nem lehet vele bírni. Egész héten ezt csinálta.
Persze hétvégén megmutatta apájának, hogy tud ám ő reggel fél 9-ig is aludniKép, csak anyáját keseríti hétköznap a hajnali keléssel és egész nap nem alvással.

Most mennem kell, Apucim követeli a gépetKép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Jó estét!

Köszönöm a névnapi köszöntéseket, nagyon aranyosak vagytok! Kép

A többieknek jó a hétvége babatalira? MOndjuk január 7. ???

Karácsonyi ajándékokkal hogy álltok? Nekünk még hiányzik egy csomó minden... Viszont csináltam nagyon aranyos képeslapokat, talán azokat időben elküldöm idén... Kép

Szép hetet, jó készülődést!!!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hali!

Minket is elért a nátha, mármint sajnos csak szegény Adrit. Anyukáméknál mindig olyan hideg van kb 20 fok itthon általában 22-23. Miattunk mindig jobban befűtenek, de belvárosi 4m belmagasságú lakást nem egyszerű felfűteni. Tüsszög, folyik az orra. Eddig csak Panadolt meg Fluimare orrcseppet adtunk neki, de már látom az éjszakázást Kép. Ti miket adtatok a törpiknek megfázásra? Meddig tartott?

Babus
Nagyon jók a képek!! Nagyon hasonlít rád Kristóf. Ha 6 után visszatennéd az ágyába nem aludna vissza?

Tamesz
Ne aggódj a tapsi és egyéb mutatványok miatt Marci már szalad Kép

Juc
Nagyon boldog névnapot!!! Január eleje nekünk is jó.
Alvás: Mit jelent, hogy Marci nem alszik el egyedül? Mit csinálsz vele és mennyi ideig, hogy elaludjon? Napközben besötétítve a szobájában alszik? Én csak akkor megyek be Adrihoz, ha már legalább 5 perce nagyon nyüglődik, esetleg áll és nem tud visszaülni vagy sír (könnyekkel). Egyébként ha játszik, kicsit nyüglődik hagyom hogy elfáradjon. Nem lehet, hogy Marcinak is kéne valami alvás segítő cumi, maci, egyéb, mint Adrinak a rongyi? A rongyizást úgy vettem észre, hogy mindig markolászott vmit takarót, ruháját és egyszer csak raktam a kezébe egy csomós végű rongyit, azzal elkezdte csikizni a száját, orrát ujjszopás közben és ettől elaludt, du mindig ez a nyerő, meg a tele pocak. Ha pl anyuéknál vagyunk és túl sok az élmény ő is nehezen alszik el, de akkor vetjük be a hordozóban ringatást. Este, ha nehezen alszik el én is kiveszem az ágyból, mert egyébként csak tovább hergeli magát, de a szobájából nem viszem ki és lámpát sem kapcsolok, egy picit ringatom a hintaszékben, énekelek, és ha megnyugodott visszateszem az ágyba, kezébe a rongyi és alvás, időnként meg kell 2-3szor ismételni. De legtöbbször már egyedül elalszik. Hát igen ha a napirendje felborul, az Adrit is kiborítja sajnos. Azt mondják 18 hós korukra rendeződik az alvás, kitartás!!
Kaki: Adri is csak 140g-t hízott az utóbbi hónapban, azt mondták a múltkor a Mávban, nem baj, az a lényeg, hogy 1 éves korára 3szorozza meg a születési súlyát az ugye 8100g, most 7850g, van még 2 hónapunk Kép, Van olyan, hogy hetekig semmi, és az utolsó héten felszed 100g-t. De nem annyira híg, mint az anyatejeseknek? És többször is egy nap? Mit mondott a doki?

Képzeljétek ma megajándékoztam magam (meg apát Kép) 2 melltartóval meg bugyival Kép Már elég uncsi volt a szoptatós melltartó.

Jó éjt!

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Juc
január 7. nekünk oké, mikor délelőtt, délután? Ha de akkor az a baj, hogy megint csak rövid ideig max 1 órát lehetünk, mert mire odaérünk az legalább 11 és ha kimarad megint a du alvás, akkor borul a napirend Kép Du, ha felkel mondjuk 15-16kor, akkor 17 körül érnénk oda, de csak 20ra kell hazajönni. Bár a kölykök de sokkal nyugisabbak Kép Ahogy a többség dönt, csak "hangosan" gondolkodtam Kép

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Jóreggelt!

Szerintem a január 7 nekünk is jó, akkor apa is itthon lesz, mi pedig vsz. 8-án megyünk vele először. Nekünk mindegy mikor, ahogy Jucéknak jó, mi alkalmazkodunk, Marci rugalmas.

Karácsonyi ajándék kész, mindenkinek megvan, már csak csomagolnom kell. Vagyis a Dédinek még a fotóalbumot meg kell csinálnom, de csak holnap veszem meg a nyomtatót.

Alvás:
nálunk szigoróan ölben a fotelbanKép, este a szopi utáni tápon, napközben teán vagy gyümileven. Már persze ha nem töri össze a Kubukat a kisember, mint a hétvégén, apa egy sörösüveget ejtett el, Marci pedig két Kubut vágott földhöz, így a hétvége üvegszilánk szedegetésből és ragacsos lötyik felmosásából állt!Kép
Egyébként, most a hétvégén Marci is visszaaludt 8-ig a hajnali kaja után, ma viszont még hajnalban sem kelt fel, csak mi, mert apa 6-kor indult, miután kivakartuk az autót a jég alól.

Kérdés: Ti mikor és hogyan fogjátok a karácsonyfát feldíszíteni? Nálunk nen tudom bezárni, mint mikor mi kicsik voltunk, tilos volt bemenni a nagyszobába otthon, csak ha megszólalt a zene és a csillagszórók akkor mehettünk be.

NA ébred a kisfőnök, mennem kell, ma "dolgos" napon van!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Sziasztok, latom, mindenki készulodik.
Mi is kicsit megfazva.
Az en manom 3 honaposan nagyon elkapta tolem. Rengeteget orrszivoztuk, nagyon kohogott is. Ugyhogy szirupot szedett, kicsi orrcsepp.-
Most amint erzem, hogy szortyog, fujom a fluimart vagy a sterimart.
Meg kenem az orrat mentolos kenoccsel, valami Nasale, de van tobbfele.
KOhohesre, ami meg nincs a landzsas utifu, amit 6.hotol lehet adni.
Ugy latom, ilyenkor mar normalis a havi 10-20 dk hizas. Nalunk igy van mar egy ideje, kicsit izgultam is. 15 dekakat hizik.
Igen, en is hallottam az egy eves haromszorozasrol. Nekunk talan nem lesz meg. Semmi gond.
ti mar gondolkodtok a szulinapi tortan?
Szep napot.
Rahel
rahel
 
 


Sziasztok!!!!
Képzeljétek megy a Míron teljesen egyedül,és roppantul tetszik neki mert nagyon nagyokat kacag közbe!!!Állati aranyos!!!Pont a névnapján (dec.10) indult neki!!!Kíra most egyfolytába nyüstöli hogy menjen,és persze mindenkit felhivott és mindenkinek dícsekszik!!Majd rakok be pár képet!!!megvagyok a karácsonyí vásárlással hétvégén voltunk az Ikeában meg a Kikában vásárolni vettünk polcot Míronnak,mert igy sokkal izgalmasabb a játék ha elötte le kell pakolni a polcrol,a dobozbol kivenni nem volt izgi.Kírának pedig vettünk egy nagyon super tv.állványt ami polc is egyben szoval lesz hova pakolni a barbi butor hegyeket karácsonykor!!!ja persze pénteken egy tv.-vel állitott haza apucí vette a pici lányának (csak ugy) és ezért kellett a tv.állvány!!Ezért én ma bosszubol elmegyek és veszek Míronnak egy komodot,annyíra megtetszett,de még véletlenül se mondta volna a férjem hogy vegyük meg Míronnak (mert neki csak pici lánya létezik)ezért én ma beszerveztem egy vásárlást Míronnal!!!Na jó nem vagyok mérges!!!KépDe azért nem esett jol és még csak észre sem vette magát hogy csak a lányának vásárolgat,mert a Míron polcát anyu fizette karácsonyra,Kíra ezeket csak ugy kapta!!!Na jo megyek lehütőm magam mert ezen rágodom szombat ota!!!
A tali hol lenne helyíleg???Ha nem a világ végén én ís elmennék Míronnal!!!
Mi mostanába nagyon jol eszünk és elég sokat hizott Miron az utobbi honapba!!
Mi már BEBA2+ eszünk nagyon fincsí ,igaz hogy drágább de ez jobban izlik neki mint a síma!!!
Na megyek hogy mielöbb elindulhassak vásárolni!!!
Szép napot mindenkinek!!!
Andi
Vendég
 


Jó reggelt!

Betegeknek mielőbbi gyógyulást!!! Flames, mi is sokat szippantyúztunk, amikor náthás volt Marci, sterimart csöpögtettünk. Meg C-vitamint szedett (cebion csepp). Meg amikor rekedt volt, kalciumot is. Hogy telt az éjszaka? Nálunk különben csak az első, orrbedugulós éjszaka volt nagyon műsoros, a többi elment... De a taknyosság Marcinál vagy 10 napig is eltartott. Kép

Köszi a hízós válaszokat! Közben tegnap megint megmértem a legényt és egyik napól a másikra hízott 18 dekát, nem vicc!!! Kép Úgyhogy tényleg iszonyú összevissza híznak már ilyenkor, vagy a mérleg rossz. Kép Szóval csak ha marad a lágy kaki, akkor szólok a dokinéninek.

Alvás: úgy, mint Tameszéknál, csak ölben ringatva vagy ölben cumisüveggel alszik el Marci. Ha meg le akarjuk tenni, és még nem alszik elég mélyen, felordít... Kép Bár mostanában van, hogy este ott hagyjuk, és tényleg van, hogy csak 1-2-t felsír, nyöszörög, aztán elalszik, de ez új fejlemény. Eddig toporzékolt, ha otthagytuk, megszakadt a szívem... Kép úgyhogy így inkább mindig ringattuk. Napközben világosban alszik, mivel még nincs sötétítőnk Kép, de a régi lakásban besötétítettem, ott se ment neki.

Tali: Flames, szerintem egy ilyen babatalitól úgyis borul a napirend, meg a gyerekek olyan izgatottak lesznek, hogy otthon se bírnak majd aludni, vagy épp ellenkezőleg, lásd a múltkorit. Kép Szóval szerintem lehet de. is, mondjuk 10-11-től, vagy du. 4-től.

Tamesz, már én is kérdeztem ezt a karácsonyfát, mert nálunk is a nagyszobán át lehet bemenni a gyerekszobába. De addig Marci elmegy az apjával sétálni (miután fölállította, kikötötte a fát), én meg díszítem. Talán ha a csupasz zöld fát meglátják, az még nem gáz, attól még az esti fényes karácsonyfa melepetés lesz, nem ?

Sziasztok, szép napot!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Hahó, Andi, látom, beelőztél! Kép

Gratula Mironnak a járáshoz!!! Szuper a kissrác, nagyon korán kezdi!!! És sok boldog névnapot is neki, pláne, hogy akkor van, mint az enyém Kép, nem is tudtam!

Tali meg a Déli pu. közelében lesz, mi itt lakunk, remélem, az nem a világvége! Kép Úgyhogy gyertek!!!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!

Juc!
Így utólag is nagyon boldog névnapot kívánok!!!

Alvás nálunk most rendeződni látszik. (le is koppogom gyorsan). Egy pár rosszabb éjszakától eltekintve este fél 8-tól reggel fél 7-ig alszik, de ma például 3/4 8-kor kelt. A rosszabb éjszaka azt jelenti, hogy lefekvés után többször felsír. Szerencsére Szonja nálunk a ringatásról leszokott, simogatni kell egy kicsit a hátát és a nyakát, úgy nagyon gyorsan elalszik.
Napközben pedig áttért az egy alvásra és ilyenkor általában 2-2,5 órát alszik.

Kaki ügyben néha én is beparázok, mert nálunk is hol hígabb, hol rendeset kakil, de én is azt figyeltem meg, hogy attól függ, hogy mennyit eszik. Illetve van olyan, hogy néha ebédre nem fogad el mást csak tápszert, akkor hígabb a kakija.

Flames!
Gyógyuljatok meg gyorsan!
A fényképek nagyon jók, nekem a téalpósapkás nagyon tetszik, tündéri rajta Adri.

Adri szuper játékokat fog kapni karácsonyra, biztos nagyon fog tetszeni neki. Szonja sütifalót kap és kocka faló vízilovat. Remélem tetszeni fog neki, mert a mikulásajándékára rá se hederít, pedig egyszer mikor a boltban mutatuk neki, akkor nagyon tetszett neki. Mikulásra egy búgócsigaszerűséget kapott, amiben golyók vannak és zenél is.

Andi!
Mironnak is boldog névnapot kívánok!
Gratulálok a járáshoz, tényleg jó hamar elindult.
A papírevés nálunk is nagy sláger és mostanában kiegészült, hogy közben apró fecnikre tépked mindent, ami a keze ügyébe kerül.

Tamesz!
Szerintem is szuper lesz a ház kinn, de biztos nem lesz könnyű csomagolni és berendezkedni két háztartásban. Nem iriggyellek ebből a szempontból. Marci megy már önállóan? Szerintem se aggódj az miatt, hogy mit nem tud még Marci, mert sok minden másban pedig a kortásrai előtt van.

Babus!
A ti képeitek is nagyon jók, szerintem Kristóf Rád hasonlít.

Muki!
Gratulálok a felálláshoz.

Rólunk: Ma voltunk méreckedésen. Szonja 75 cm és 9830 gramm. Már múltkor írtam, hogy ment pár lépést önállóan, utána egy jó pár napra le is állt vele, de mostanra újra elkezdte. Most ott tart, hogy megy egy pár lépést, megáll, megy megint egy pár lépést, megáll, majd leül. Ha mondjuk neki, hogy integessen, akkor integet. Mondja, hogy apa és aga. És ma egyedül le tudott mászni az ágyról, tiszta büszke voltam rá.

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok!

Bogacsi, Szonja is nagyon ügyes kislány! Kép Talira jönnétek ti is? Jó lenne! Meg Bettiék is!

Most nincs erőm többet írni, teljesen lefárasztott ez a gyerek, egész nap csak 20 percet aludt, egyébként pörgött. Babus, minden együttérzésem, ha ez minden nap így megy nálatok... Kép Kép Közben azért tudtam egy kicsit kézműveskedni karácsonyra.

Jó éjt!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok,

Huuu be sokat írtatok, alig bírtam visszaolvasni. Szinte mindenki előkerült Kép. Én sajnos elvállaltam valami fordítást, hogy legyen egy kis plussz pénzem karácsonyi ajándékokra, így nagyon kevés a szabad időm, na de egy pár sorra azért végre nekem is telik.

Juc: Nagyon sok boldog névnapot kívánok neked! (Jó nagy késéssel).

Bogacsi és Andi: Gratula a kicsiknek, nagyon ügyesek.

Biza ti még meg tudjátok mérni a kicsiket? Mi már vissza is adtuk a hálót, mivel képtelenség volt megmérni, annyit vaszakalódott. Mostanság még a rendelőben sem mérték meg, úgyhogy gőzőm sincs hány kiló. Mondjuk nem aggódom, mert látszik, hogy hízogat, fejlődik.
Megúsztuk a hólyagos himlőt, de ugyanakkor országszerte rózsahimlő járvány van, úgyhogy kaptunk a héten oltást.

Karácsonyi ajándékok: Nagyjából megvannak, még csak egymásnak kell vásároljunk a párommal. Az is remélhetőleg holnap rendeződik. A karácsonyfát szerintem mi Ákos jelenlétében fogjuk feldíszítení, a szüleim is így csinálták annak idején, mikor gyerekek voltunk. Persze az a verzió is szép, mikor úgy tudja a gyerek, hogy a fát is az angyal hozza.

Jövő vasárnap céges évvégi bulira megyünk, már alig várom, egyrészt hiányzik a kikapcsolódás, mésrészt kíváncsi vagyok Ákos, hogy fog viselkedni, ha egyedül marad estére a nagyival. kicsit aggódok is, de remélem minden ok lesz.

Babus, nagyon jók a képek, nagyon hasonlít rád a kissrác.

Sziasztok, még írok Kép

Kép
Kép
nyuszko
 
 


SziasztokKép

Megint beugrok egy kicsit, míg kisscrácom hagyjaKép

Juc
Márpedig nálunk nap mint nap ez van.
Pedig a múltkoriban már kezdett ráállni az ebéd utáni 1-másfél óra alvásra. De ez tartott max. 2 hétig.
Tegnap is reggel 6-tól este fél 8-ig pörgött. Délelőtt 11-kor aludt kb. 20-30 percet. Semmi többet. Viszont megállás nélkül nyüzsög, a lakás egyik végéből a másikba, a szoba egyik sarkából a másikba, a másikból az egyikbe, feláll, leül, feláll, leül, esik, felmászik a polcra, felmászna az ágyra, kirámolja a szekrényt, lerámolja a ruhaszárítót.
Közben persze dumál ezerrel, dedede, nenene, bababa, mamama, hej, hé, teteteKép
Elképesztő mennyi energia tombol benne. Még nézni is fárasztó, amit csinál.
És ez így megy minden áldott nap.

Ettől függetlenül az esti lefekvés is balhés. Beájul, letesszük, aztán fél óra múlva felkel és megint kajál.
Tegnapelőtt éjszaka pl. lefektettük, persze halál álmos volt, mert egész nap nem aludt, de 1 óra múlva felkelt, újra evett, ezután aludt hajnali 1-ig, akkor felkelt, hajnali fél 3-ig olyat "játszottunk", hogy bealtattam, betettem az ágyba, ordítva felállt, kivettem, bealtattam, visszatettem és ismét elölről. Ez ment másfél órán keresztül. Akkor bevágott még 220gr tápszert, ettől kidőlt.
Mindezektől persze én úgy felébredtem, hogy reggel fél 5-ig nem tudtam visszaaludni, mire pedig elaludtam, 6-kor ébredt.
Ma se volt máskép, 6:10-kor már kukorékolt.
Úgyhogy én már tiszta kész vagyok, és hol van még az este?????

Na, már itt ül az ölemben, mert már nem bír magával.


Tali elvileg nekünk is jóKép


Most mennem kell, nem bír magával a srác.


Babus

Kép
babus2005
 
 


Hali!

Köszönöm a nátha gyógymód tippeket.
Szerintem mi a délutáni alvás alatt díszítjük majd fel a fát. Egyébként mi is régen együtt díszítettünk.
Én is megfáztam, nemcsak Adri Kép Érdekes módon nem kel fel éjszaka csak a szokásos időben. Orrszíváson, cvitaminon kívül kenem a mellkasát, orrát babyluff légzéskönnyítő kenőccsel, szerintem tök jó. Azt mondta a dokinéni, hogy melegítsem az arcát. Dehát egy ekkora gyerekkel hogyan inhalálsz?! Kézi infralámpával melegítem az arcát, addig a rövid ideig míg nyugton van. Az egyedül elalvást elszóltam, bár most beteg, délután is ringatni kell picit max 5 perc. Tegnap du csak 1 órát aludt, így már 18kor nyűgös volt, de még korai volt a fürdés, majd 19kor teázás közben beauludt a kezemben úgy, hogy tök nagy zaj volt körülötte, mert a szomszédban voltunk. Beraktam az ágyába, gondoltam nem baj, ha egyszer kimarad a fürcsi, majd reggel bepótoljuk, 10 perc múlva felkelt, úgyhogy mégis gyorsan ment pancsolni, 1/2 21kor már aludt. Vettünk mi is porszívós orrszívót, tényleg ez a legjobb.

Rahel
Hogy kell használni azt a lándzsás utifüvet, az is szirup? Lekopogom még mindig nem köhög, csak tüsszög. Nem messze Óbudán van egy cuki, ahol csinálnak mindenféle tortát pl cumi alakút is. Szerintem én inkább vmi házi joghurtos gyümölcstortát csinálok neki.

Írtam már, hogy a fagyisnál a múltkor kapott tölcsért? Nagyon ügyesen elrágcsálta, próbáljátok ki. És az Auchanban is láttam háti hordozót 8 meg 13 ezerért.

Andi, Bogacsi
Szuperek a kölkök, hogy már mennek! Adritól ez még messze van, állni is elég részegesen áll.

Babus
Tényleg nem semmi Kristóf, én biztos kiakadnék, ha már a délutáni alvás sem lenne. Ha így halad elég hiperaktív lesz. Nem tudod rábízni a szüleidre, hogy egy kicsit kipihend magad? Mondd meg apának vigyázzon rá du, amíg kialszod magad, ha nem akar legközelebb kiterülve találni a konyhakövön (persze ez csak vicc Kép).

Cs

Csilla & Adri
flames
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a mai körutazáűsunkról a kis zsneg esti dugóban, megfogadtam, hogy karácsonyig az Örsnél beljebb nem megyek!!!!
REggel voltunk méreckedni, 9,50 Kg és 76 cm őfelsége, majd reptérre kivittük a szállóvendégünket, szivacsvásárlás a járókába, még huzatot kell rá varrnom, megvettem végre a fotónyomtatót, és még magamnak is sikerült egy cipőt vennem, mert a másiknak elhagyott a talpa és már többet nem vállalták javítani!

Bogácsi,
Köszönjük a biztatást, úgy vagyok vele, majd megtanul előbb utóbb mindent, most egyfolytában dumál, a cipőboltban pakolhatta a dobozokat, két kis eladó is szórakoztatta, négykézláb végigrohant a sorok között, szóval nagyon tetszett neki a dolog. Egyedül még egy egy-két lépést tesz, de azt is csak akkor, ha ő akarja, ha én hívom akkor általában nem!Kép Látom Szonja már bártabb és többet megy, jó nagy baba már a kisasszony is!
Szerintem élvezni fogja a játékokat Szonja, ami tologatható az nálunk is sláger!

Juc,
irígykedem a kézműveskedés miatt, na nekem idénarra nem lesz időm, úgy néz ki jövő héten kimegyek apával Zágrábba 3 napra, és Marcit addig "szétosztjuk" a családban, mert mindenki szretne kicsit vigyázni rá!Kép Félek hogy fogjuk kibírni ős is én is, de még meggondolom!

Babus,
kitartás, hát nem tudom hogy bírnám alvás nélkül! Marci is pörög és egyre csibészebb, ha valamire azt mondjuk, hogy nem, nem szabad, menjünk innen, akkor "csakazértis" csinálja!Kép

Na megyek, mert éhes őfelsége és utáéna jó lenne egy kis pihi is, mert így folyamatosan egyedül én is jobban lefáradok, hiányzik apa esti 1-1,5 órás bírkózása, én nam vagyok elég fárasztó neki!Kép

Kellemes napot! Betegeknek gyógyulást, én is taknyos vagyok, Marciba nyomom a C vitamint, jó lenne ha nem kapná el!
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Halihó!

Köszi a további köszöntéseket! Kép

Nyuszko, jó, hogy megúsztátok a himlőt! Remélem, a másik is jó messzire elkerül!
Céges bulihoz meg jó szórakozást már így előre is! Kép Kell egy kis kikapcsolódás. Kép Én jövő szerdán megyek a suliba karácsonyi ünnepélyre, meg a volt osztályom osztálykarácsonyára, meg a tanári buliba. Már nagyon kíváncsian várom, főleg a diákokat, biztos sokat változtak...

Babus, hát tényleg sok energia kell egy ilyen kis pörgőmanóhoz!!! Hogy bírod? Azért néha neked is kellene egy kis pihenés (pl. babatali Kép)! Apára már rá mered bízni hosszabban is?
Ez az éjjeli móka ismerős, nálunk is van ilyen, de van, hogy úgy felébred, hogy magyarázik és játszik, persze köztünk a nagyágyban... Na, ilyenkor szokott segíteni a tápi, egyébként én éjszaka igyekszem csak teát adni neki.

Ja, torta-kérdés: én is megpróbálok majd vmit sütni, még nem kerestem receptet, de biztos van egy csomó a neten.

Tamesz, hát én nem mernék 3 napig Marci nélkül lenni, de lehet, hogy én vagyok a gyáva. Kép Anyukámék annak idején 6 hónapos koromban 2 hétre (!!!) bíztak a nagymamámra, amíg ők kirándultak a Tátrában. Hááát... más világ volt akkor...

Na, szép estét mindenkinek! Betegeknek pedig mielőbbi gyógyulást!!!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Jóestét!

Hát csajok fantasztikus a nyomtató, amíg MArci aludt délután feltelepítettem és nyomtattam is, fantasztikusan jó minőségű lett!
Na ennek örömére a fürcsi alatt csináltam egy kis sorozatot a kisfőnökről:
"kiabálj-kiabálj ...."
Kép
"brrrrrrrrr, Trabanton szállni élvezet...."
Kép
"sört ide, bort ide, ..."
Kép
na és egy szombati kerti sétás portré:
Kép
Szép álmokat, megyek én is, holnap Árkádolunk egy rövidet, nem jön valaki délelőtt?
tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Jó reggelt!

Tamesz, szuperek a képek!!! Milyen jó piros Marci arca! Kép

Sziasztok!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Szíasztok!!
Hát Juc,mit ne mondjak a déli pu.nem éppen itt van a szomszédba elég sokszor kell átszállnom,pedig légvonalba nincs messze,de sajna repülni még én sem tudok!!Mondjuk metroval nem annyíra gáz,persze ha nem kell még onnan is átszállni!!Egyébként én a Márvány utcába dolgoztam,ott volt régen egy AZUR bolt ott voltam 4 évig üzletvezető,de aztán sajna 1997-ben Várszegi elvtárs felére csökkentette az üzletei számát és mi pont beleestünk!!!Sajnos mert az volt eddigi életem egyík legjobb munkahelye,aztán egy kis végkielégitéssel utamra bocsájtottak,na azota nem is dolgoztam a szakmámba!!!Akkor ez nagyon rosszul érintette a lelkemet mert az volt az első munkahelyem,sőt tanulo is ott voltam a cégnél!!!Uristen most hogy ítt írom a dátumokat,döbbenek rá ,hogy elszaladt felettem az idő!!Na jó vége a síránkozásnak elvégre azota van egy lakásom ,egy super férjem,és két szép gyerköcöm!!
Na szoval pontosítsuk ezt a Déli pu.-t,hogy onnan még merre!!!Ha nem kell már átszállni akkor jővünk!!
Megyek mert Kírával versrt kell tanulnom,mert vasárnap fellépése lesz az idősek karácsonyán!!Ráadásul két német versünk is van és azt elég nehéz neki megtanitani,hogy még a kiejtése is jo legyen!!!
Legyetek jók,szép napot mindenkinek!!!
AndiKép
Vendég
 


Hahó!

Andi, van email-címed? Inkább oda küldeném el a pontos címet! Meg persze a többieknek is! Kép

Képzeljétek, Marci ma kiharapta a távirányító bekapcsológombját... Kép Nem nyelte le szerencsére, mert időben észrevettem, de hogy mikre képes... Kép Hogy fogok így tévézni???

Szép délutánt!

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


SziasztokKép

Flames
Jobbulást nektekKép

Tamesz
Nagyon szupik a képekKép


Alig merem leírni, úgyhogy vegyétek úgy, hogy semmit se írtamKép, de tegnap nappal majdnem 2 órát aludt Kristóf, plussz még délután a babakocsiban vagy 40 percet ÉS este egyből bealudt, ÉS ma reggel nem 6-kor, hanem 3/4 8-kor ébredt fel ÉS még most délelőtt is aludt 1 órátKép ( Ettől függetlenül én azért pocsékul aludtam, mint mindig, ez már nálam nem újdonság, de ez most ebből a szempontból lényegtelen.)
ÉS most egyedül játszik a játékaivalKépKépKép
Szerintem ezt szánta anyájának szülinapi ajándékul, aki ma belépett a 26 évesek táborábaKép Bár sajna akár 8 évet is letagadhatokKép Sajna, mert én ennek egyáltalán nem örülök, mindenki csak 18 éves kis csitrinek néz.
Mindenesetre megleptem magam egy-két új rucival, mert -csakhogy dicsekedjek egy kicsitKép-, kerek 10 kilót fogytam le 2 és fél hónap leforgása alattKép, úgyhogy szükségessé vált egy pár új ruhaKép 68-ról indultam, most 58kg vagyokKép És még az a kevés tejcsim is megmaradtKép De sajna a hasam még mindig óriása, hétfőn a baba-tornán azt hitték, hogy kistesója lesz KristófnakKép, brühühüKép

Ja, és írtátok, hogy nappal miért nem passzolom le valakinek Kristófot és miért nem pihenek. Hiába, én akármilyen fáradt vagyok, akkor se tudok aludni, se éjjel, se nappal. Tegnap délelőtt hiába aludt 2 órát, én neki is feküdtem aludni, de hiába, végig csak forgolódtam.
Világéletemben pocsék alvó voltam, de mióta Kristóf megszületett, egy csőd nálam az alvás, annak ellenére, hogy legalább éjszaka simán aludhatnék tőle. És akkor talán a nappalokat is jobban bírnám. De napi 4-5 óra alvással, azt sem egyhuzamban, elég gáz kibírni ilyen húzós napokat.
Na mindegy.


Azt még nem is írtam, hogy milyen kis ügyi már Kristóf (na nem mintha eddig nem az lett volna azKép)
Pl. ha azt kérdezem, hogy "Hol van Kristóf?", akkor, ha pl. függöny közelében van, bebújik mögé, vagy ha ruhaszárító közelében, akkor az alá, és ha azt mondom "Kukk!!!", akkor kidugja a fejét, aztán visszaKép
Nagyon édi, mert csak a buksiját dugja el, gondolja akkor nem látomKép

Aztán ha adok neki egy kis edényt és egy kis tárgyat, akkor kérésre beleteszi a tálkába a tárgyat. Ugyanezt csinálja a formabedobó játékkal is. Persze még nem mindent a helyére dob be, általában egy lyukon mindentKép

Ha nyújtom a kezem és kérem, akkor a kezembe teszi és elengedi a kezében lévő dolgot.

És ha rászólók, erőteljesen, hogy "Nem szabad!", akkor abbahagyja, amit csinált. Persze csak egy pár másodpercre, aztán újra csinálja.

Ja, és ma reggel Apuci a fotelban hagyta a kabátját. Én pedig mutattam Kristófnak, hogy nézd, itt van apa kabátja, mire ő rámutatott az erkélyajtóra. Ugyanis ott szokott kijárni Apuci az erkélyre, a kabátban cigizni. Nagyon megjegyezteKép Bár ez egyben szomorú is, ebből látszik, hogy sokat cigizikKép


Flames
Kristóf is imádja a fagyitölcsértKép Még fogatlan korában is megetteKép
Viszont érdekes, hogy minden más rágnivaló kajától hány. Pl. a babapiskótától is. Nagy nehezen rávezettük, hogy vegye a szájába, mert érdekes, hogy mindent a szájába vesz, amit nem kéne, amit viszont kéne, azt odaadja nekem, hogy adjam én neki és úgy már nyitja a száját.
Na szóval végre már tudja, hogy a kaja arra való, hogy megegye, viszont tegnap és ma is kitaccsolt tőle, mert akkorát harap belőle, hogy nem tudja lenyelni.
Mikor fogunk mi így pl. kiflicsücsköt enni???


Most megyek, mert már megunta a játékot és már rámolja le az asztalt.

Ja, remélem nálunk is fog esni a hó. Különben morci leszek, de nagyon. Nálunk sose esik. Ha most se fog, elköltözünk innen.Mert szánkózni akarok a kissráccalKép

De még feldobok egy vigyorgós képet:
Kép


Babus

Kép
babus2005
 
 


Juhéjjjjj!!!!
Szállingózik a hó!!!!!KépKépKép
Hát ilyen gyorsan teljesüljön minden kívánságomKép

Csak van egy kis baj, Apucim még mindig nem készült el a szánkó háttámlájával. Azt mondta ne vegyünk rá 2500Ft-ért, majd ő csinál. De mi van ha a hó megelőzi őt???

Babus

Kép
babus2005
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan,mert aludni készül a kisember:

Babus, nagyon sok boldog szülinapot kavánunk Neked!
Marcell, tamesz

TamEsz
KépKépKép
tamesz
 
 


Babus!

Boldog születésnapot kívánok!

Ne keseredj el, engem is mindenki sokkal fiatalabbnak néz. Gondolj arra, hogy milyen jó lesz 10 év múlva, ha akkor is ugyanezt mondják. Kép

Hogy adtad le ezt a 10 kg-t?

Csilla
bogacsi
 
 


Juc!
Én már ennyi késéssel nem is merek boldog névnapot kívánni, vagy talán mégis......Kép
Távirányítógomb Kép

Tamesz!
Gyönyörű a gyermeked! Hú, 3 napra külön?, én tuti nem merném bevállalni, de engem ne vegyél alapul, mert én mikor a fodrásznál voltam 2 órát, már akkor úgy hiányzott ez a kis punci, hogy ajjaj,de megértem, hogy fel akarod mérni a terepet.

Andi, Bogácsi!
Hát nagyon ügyesek a TörpikéitekKép

Andi!
Hogyhogy Apukának csak Kíra van, ezen megakadt a szemem?!

Babus!
Először is nagyon-nagyon boldog szülinapot! Kristóf pedig tényleg nagyon ügyike, hát ez az elbújós dolog külön tetszik. Na, meg nem semmi, hogy most változtatott a szokásán, hátha így marad.
Nem akarlak idegesíteni, de nálunk ma egész nap havazott...

Tényleg a betegeskedőknek jobbulást!

Nyuszkó!
Tiszta szerencse, hogy nem kaptátok el a himlőt.

Fa díszítés: nálunk mindig úgy volt,hogy a gyerekek díszítettek, és ez mi tartjuk is, tehát együtt díszítés lesz.

Tuti, hogy vmit még akartam írni, de annyira le voltam maradva, hogy alig győztem visszaolvasni, így persze a felét elfelejtettem.

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 


Sziasztok!

Babus, nagyon boldog szülinapot!!! Kép Amiatt meg tényleg ne szomorkodj, hogy fiatalabbnak néznek, ez a jobbik eset, nem??? Kép MOndjuk, én sem vagyok egy öreges típus, asszem, az azért zavarna, ha idősebbnek gondolnának... Gratula a fogyáshoz! Kép Kép

Hát errefelé nem esett semmi hó... Kép Viszont még van tegnapról a járdán.

Muki, neked is köszi a köszöntést! Kép

Bogacsi, ti jönnétek a talira?

Juc

Juc

Kép
juc14
 
 


Sziasztok!!
Babus én is kivánok boldog szülinapot és én se nézek ki 32-nek ha ez megnyugtat!!!Viszont 10 kg-tol én is szivesen megszabadulnák!!!Na jo 5.Kereken 60 vagyok de 57-ről indultam terhesen szülés után annyí ís voltam ez azota jött fel,dehát olyan joizüeket tudok kajálni mint még soha életembe!!!
Mukika!!!
Ugy van apucínak csak Kírája hogy ő nagyon lánypárti,nehezen fogadta el hogy fia lett ennek ellenére imádja de még mindig néha nem veszi észre magát hogy mindent csak a Kirának vesz!!!Szoval ő a libling!!Nem baj Míront kényeztetem én meg anyu!!!
Juc!!!
Emaíl címem:
kutala.g@t-online.hu várom leveled!!
Távirányíto gombokat mi is szoktunk falatozni,meg a telefon gombok is ígen izletesek!!!
Nálunk se esett ma hó,csak tegnap de azt még látni egy kicsít!!!
A fát már tavaly Kírával diszitettük szerintem ídén ís az lesz a fiuk addig elmennek egy sőrre a kocsmába!KépKépKép
Annyíra édesen megy,este megprobálok képeket felrakni!!!Most megyek teregetni!!!
Szép estét mindenkinek!!!
AndiKép
Vendég
 


Sziasztok!!
Babus én is kivánok boldog szülinapot és én se nézek ki 32-nek ha ez megnyugtat!!!Viszont 10 kg-tol én is szivesen megszabadulnák!!!Na jo 5.Kereken 60 vagyok de 57-ről indultam terhesen szülés után annyí ís voltam ez azota jött fel,dehát olyan joizüeket tudok kajálni mint még soha életembe!!!
Mukika!!!
Ugy van apucínak csak Kírája hogy ő nagyon lánypárti,nehezen fogadta el hogy fia lett ennek ellenére imádja de még mindig néha nem veszi észre magát hogy mindent csak a Kirának vesz!!!Szoval ő a libling!!Nem baj Míront kényeztetem én meg anyu!!!
Juc!!!
Emaíl címem:
kutala.g@t-online.hu várom leveled!!
Távirányíto gombokat mi is szoktunk falatozni,meg a telefon gombok is ígen izletesek!!!
Nálunk se esett ma hó,csak tegnap de azt még látni egy kicsít!!!
A fát már tavaly Kírával diszitettük szerintem ídén ís az lesz a fiuk addig elmennek egy sőrre a kocsmába!KépKépKép
Annyíra édesen megy,este megprobálok képeket felrakni!!!Most megyek teregetni!!!
Szép estét mindenkinek!!!
AndiKép
Vendég
 


Bocsí Miron itt nyomul az ölembe !!!!!!
Vendég
 


Köszi mindenkinekKépKépKép

Babus

Kép
babus2005
 
 


Juc!

Igen, mi is szeretnénk menni. A tali január 7-én lesz, ugye? És csak babás-mamás vagy pedig mennek apukák is?

Csilla
bogacsi
 
 


Sziasztok,

Babus,
Sok sok Boldog Szülinapot! És fel a fejjel, én 29 vagyok, de engem is 18nak néznek, meg sok helyen egyenesen letegeznek, elég ciki. Pl. bevásárláskor sokszor így kérdeznek rám: Na, mit kérsz? Ilyenkor elég pipa leszek Kép.
Gratula a 10kg-hoz. És Kristófka nagyon ügyes.

Tamesz,
Nagyon édi Marcika, biztos nagyon szeret fürcsizni.

Na megyek, folytatódik a Megasztár. Tényleg Juc nézed-e még, vagy totál megharagudtál a TV2-re?

Kép
Kép
nyuszko
 
 


Sziasztok!

Nézem ám a Megasztárt (csak közben hargszom a tv2-re... Kép), úgyhogy csak a szünetben tudok írni meg most a végén.

Nyuszko, már ezer éve adós vagyok neked a borleves receptjével, most végre küldöm, eddig tartott, míg kiszedtem anyukámból... Kép Biztos hétpecsétes titok... Szóval íme:


Borleves (4 személyre)

Hozzávalók:

Juc

Kép
juc14
 
 


síxseeeeeeeeeeeeeeeeee

Na a fentit Lizi írta.
Dobok pár képet.

ezeknek rossz a minősége, de a lényeg így is látszikKép

Kép
Kép
Kép

Így alukál:
Kép

Nálunk esett vagy 10 cm hó:

Kép
Kép

Muki

Muki
KépKép
KépKép
mukika
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?