Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

anyanyanya: arra gondoltam, hogy Balu kicsiket lélegzik alvás közben is. Akármennyire mélyen alszik. Pont úgy, mint én, és nekem általánosban voltak is gondjaim ezzel, mert nem tudtam egy levegõvel végigmondani egy verssort pl. Pedig az apja olyan szép mélyeket tud lélegezni.

Ma már 68 rugikat kellett neki venni, mert lassan kinövi a 62-est. Meddig nõnek ilyen iramban?

cory
cory
 


Sziasztok!

Képzeljétek, Pötyinek kijött az elsõ foga! na még nem teljesen, de a recét már érezni! De csak két napja látszott... ezért is nem voltam, mert persze az éjszakáink elég kemények voltak, de most már legalább tudom, hogy nem lelki okokból nem alszik.... a tegnapi éjszaka jó volt, fél ötig aludtunk, ma viszont megint felsírogat? Hogy van ez a fogzás? VAn olyan nap, amikor elindul a fog, és van amikor megáll? AZt hittem, azzal, hogy kibújt, meg van oldva.. lehet, hogy mégsem?

Moni! Ez a notepados dolog állati jó ötlet! Most is abba írok, agy párhuzamosan lehet írni a válaszokat, ahogy az ember olvas, és nem felejt el semmit! ( Csak az eddigieket...)

Evey, állati aranyos vagy, hogy Jázmin Picikéjét is bevetted...... Kép

Zsóka, nem lehet, hogy a felnõtt orr túl nagy az orrszívóhoz, azért nem szívja ki?

Forgójáték: nekünk Chicco van, amin lepkék vannak és egy ház is van hozzá, ami akiságyoldalára van szerelve. Ez eddig jó, de ah ázon van mindneféle macerálható dolog pl. benyomod és nyávod meg kisjön egy madárka és csiripel stb. Szóval egyrészrõl már hónapok óta elõfordul, hogy éjszaka nyávogásra vagy csöngetésre ébredek.... másrészrõl Pötyi már eléri a lepkéket és tegnapelõtt az egyiket le is tépte..... Kép Szóval azt hiszem lejárt az ideje.

Boldog szülinapot Pele! Ne aggódj, már én is elmúltam..... Kép

Anikó, elhet, hogy lemaradtam, de mintha a múltkor még arról "keseregtél" volna, hogy Lili nem akar hasrafordulni... Kép Nem? Gratulálok neki! aZt mondják, innentõl kezõdik csak a neheze.....

Jázminmama, Erika, Égi, Anikó, Évi, köszönöm a kéopeket! Végre nekem is lesznek újak a Pötyirõl a jövöhéten a gépben, akkor én is küldök mindenkinek!

Anikó, nekem két hónapba tellett, hogy eljussak oda, hogy a déli szopit kihagyjuk. Illetve Pötyinek tartott ennyi ideig, én minden (de tényleg mindne) nap adta mneki, egyre többet evett, aztán mikor már kb. 7 napja nme kért az ebd után felkínélt cicibõl, azóta nem is kínálom fel. Szóval szerintem tök nagy türelem kell ehez, viszonta azóta teljesen megjött a kedve a kajákhoz, a délutáni gyümit is nagy kedvvel eszi, és este is adok neki, de csak kevesebbet, hogy maradjon hely a tejcinek is.
most kb. ez van: hajnalban: szopi, reggel: szopi. 9-10 körül szopi, 1-1/2 2 körül ebéd, 4 szopi, 5 gyümi, 7 vacsora, 3/4 8 esti szopi fürdés után.

NA lányok, mindenkit puszilok, végigolvastam mindent, de ennyire futotta!

Sziasztok!
Kriszta
Kriszta
 


Sziasztok! Kép
Ancsa, igazad van, de le voltam pukkanva energiailag, meg aztán elhúztunk anyósékhoz pihenni, és csak ma jöttünk haza. Szóval velünk minden oké. Söt, olyannyira, hogy képzeljétek, Leevi most már tutira MÁSZIK elöre is! Olyan kis édi, tök rövideket csusszan elöre, olyan, mint egy kis topogósmalac. Kati, ne aggódj, Kitti lehet, hogy totál kihagyja ezt a fázist, és egyböl megy! Nem olyan ritka eset! Az meg, hogy lépeget, eléggé ezt látszik alátámasztani...

Egyébként nagyon köszi nektek az alvós tanácsokat, asszem mindenkinek igaza van, még nekem is . Kép Na, ezt jól leírtam. Igen, biztos a jövés-menés is stresszes volt, meg jelentem, ma reggelre kibújt Leevi 7. foga! Hát ez is némi magyarázatot ad a nyügire...
Liesel! Kép ugye nekem is jön? Szerintem bátran küldj mindenkinek! Kép
Snoopykám! Hát, a cicik azok tündökölnek, de legalábbis nem sebesek. Én is szeretném úsztatni Leevit, talán majd decemberben. Amúgy a víz hány fokos?
FDia! Popsipakolgató Hanna édes lehet... kép?
Kingandi! Tuti izgi lehet ez a gyaloglósdi, de én nagyon megértem a hátfájást. Ha nálunk idén télen elkezd járni Leevi, én négykézlábalni fogok mellette a hóban!
Lara! Én még (állítólag) csúnyán kiabáltam is a kedvesemmel, hogy hová tette a bébit, meg rendszeresen szétcibáltam az ágyat is. Na ez a múlt héten is elöfordult. Szóval ne aggódj!
Szerintem sem kell túl sokat fözögetni, egyszer untig elég egy nap!
Erika! Olyan aranyos vagy... Kép Na, hogy ment a nemsajátszobábanalvás? Kép
Ági, hát hogyhogy nem kaptál képet? szerintem küldtem... cím nem lenne jó? Szauna dologról még annyit, hogy ha tiszta hely, vigyetek sok pancsis játékot, azzal le lehet kötni, kint is, bent is.
Evey! Dögrovásnak vége? Tuti jól hangzik ez a nyaralás...
Pele! NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT!!!! Méghogy sajnos, hisz a legszebb kor! Kép Lakáshoz meg gratula!
Ancsa! Sovány vígasz: lehet, hogy átmeneti az alvás ügy! Nálunk mintha megint kicsit jobb éjjelek lennének... (kopkop)
Barika! Szerintem se aggódj, Leevi is idönként csak kézben volt el, aztán meg minden magától rendezödött. Szóval tartogasd csak bátran! Kép
Dia! Ez a kis cicis Bori... Kép Na meg a csipesz is Kép Kép Kép megyek és megnézem ma az oldalatokat, hátha vannak új képek!
Anikó! Nagy gratuláció a kis mászós Lilinek! Nálunk Leevi elöször hátra kezdett, aztán egy hét múlva elöre is, most meg napról napra szemmel láthatólag rájön, hogy a bánat marad egy helyben... Reszkessetek újságok, távkapcsolók, videó!
Emese! Hogy van Gergö füle? Tudod, gyógypuszi!
Madárka! Kép Kép Kép Kép Ugye tudod, miért? Olyan igazad van! És persze éljen a hazatért apuci! Hétvégi program?
Cory! Jó, hogy jössz. Én sem értem igazán a kérdést.
Jamina! Sárgaságban sajna mi is szakértök vagyunk: 3 nap sárga fény alatt, meg ijesztgetö orvosok, hogy ök ilyen magas értéket még nem láttak. Brrrrrr....
Cili2! Persze, hogy tudom merre van Joensuu. Akkor biztos te is tudod, hogy mi hol lakunk, mert Joutseno vonatmegálló a joensuui vonalon. Igen, szeretek itt lakni, anyukám szerint mintha egy nyaralótelepen laknánk... mókusok és madarak az udvarban, TISZTA levegö, és most éppen sok-sok hó. Csütörtök óta folyamatosan esik, minden fa porcukros, most épp nagyon élvezem. Az ajtók elött hógolyókupacba relytett mécsesek, most nagyon jó itt...
Na, megint járatom itt a szám, most akkor ezt küldöm, és Jamina, megnézem, hogy hogyhogy nem kaptál képet, és megpróbálom küldeni is rögtön.
Puszi mindenkinek:
Adri
KAdri
 

 
 

Sziasztok!
Mindig elhatározom, hogy minden nap jövök, hogy ne maradjak le ennyire, de ... Valami mindig történik. Kép Ráadásul csatlakozok CsKatihoz, mivel nagyon álmos vagyok. Rövid leszek. Köszönöm a képeket, Snoopy, Evey, Emese, Jázminmama tündériek a gyerekek. Kép Kép
Már nekünk is vannak új képek, csak a páromnak be kell szkennelnie. Az nem tudom mikor lesz, mert választhatok, hogy hétfõn korán jön haza, vagy késõbb, mert szkennel.
Ma olyan fáradt voltam, mire mindhárom vacsorázott, fürdött, hajmosással, utána mese, hogy csak a végén jutott eszembe, hogy nem mostak fogat. Hát, vessetek meg, de már nem zavartam le az egész társaságot ismét a fürdõszobába.
Benke is kidekorálódott. Tegnap orra esett egy kupac legora, és jó piros az orra. Ma meg a homlokát verte be, az ajtófélfába, ott meg kékes árnyalatú. Még jó, hogy a popsija már nem piros, különben nagyon emlékeztetne az állatkertben látható majmokra. Kép
Karácsonyra már nagyon készülünk. A nagyoknak már megvettem az ajándékok egy részét, még Benkével vagyok gondban. A babás játékok már nem nagyon érdeklik, csak amivel a nagyok is játszanak. A nagyok legot kapnak, valõszínûleg õ is, duplot, de olyan furi nekem, hogy egy ekkora kis emberkének is már legot vegyek. De rakja, épít belõle rendesen. Talán még valami formarendezõ tetszene neki, de azokat olyan ócskákat láttam csak mostanában. Ja, és tudtok jó játékboltokat? Markó fiam valami játék robotot szeretne. Régebben láttam is ilyet, de most csak robotzsaruval (mindkét kezében fegyver) vannak tele az üzletek. Ezt inkább kihagynám. Ha valamelyikõtök lát valami szolídabb darabot, kérném, írja meg!
Még valami, van egy eladó trabantom, nem túl friss darab, de jó állapotban, vizsgával, friss zöldkártyával. Amikor kiköltöztünk, remek volt a faluban és a környéken jövés-menésre, gyerekek szállítására, bevásárlásra. Nagyon keveset fogyaszt, és elég üzembiztos. Sajna kinõttük. Ha valakit érdekel, vagy ismerõsét esetleg, az szóljon.
No, mára elvonulok aludni. Remélem, holnap frissebben tudok jönni. Sziasztok,
Liesel
liesel (liesel)
 


Sziasztok,
Jelentem, jegyzeteltem Kép!
Dia,
a freestart nekem nem lassú, vagyis nem lassabb, mint a matáv, csak néha bont, meg persze nagyon nehéz rámenni. De legalább van, és nem kerül pénzbe. Lwetöltés tippet én is hallottam, de nem mindig jön be Kép.
Kati,
Ne aggódj! A fiam is, a láíynom is nagyon késõn kezdett el mászni! Emese 10 hónapos volt (a babanetes tali napján kezdett el mászni, júl-ban Kép). Most 14 hónapos lesz jövõ héten, és három napja áll fel! Mindne gyerek más és más. És asszem, Evey írta, vannak olyan babák, akik sosem másznak. Szóval nyugi! Tündéri a lánykád, és hidd el, minden baba a saját magának emgfelelõ ritmusban fejlõdik. Egyébként a csalik náéunk sem jöttek be, hiába tettem le neki vmit fél méterrel arrébb, ha nem érte el, akkor juszt sem foglalkozott vele.

Pele,
<BLINK>BOLDOG SZÜLINAPOTKép!</BLINK>
Egyébként miért sajnos? Hanem lennél 28 éves, akkor nem lenne itt akét szép (meg még egy szép Kép) gyermeked! Kép

Ancsa,
én sose fõztem ki semmit. A fiam hét hónapos koráig csak szopott, a cicimet ugye nem fõztem ki, se cumija nem volt, cumisüveget meg hét hónapos kora után kapott. Addig meg már megismerkedett a bacikkal, minek kifõzni?

Na, Katinak már elújságoltam: Emese három napja feláll. Mindig. Állandóan. hakellhanem. Az a borzasztó, hogy pelenkázás közben is Kép. Máér nem gyõzök mit adni a kezébe, hogy legalább fél percre lekössem.

Orrom úgy néz ki, lassan szelel, kezdem magam félig gyógyultnak nyivlánítani.

Vmit még írni akartam, de kiment a fejembõl - mindegy, úgyis visszanézek még ma.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Madárka Gondolkodtam, miért is vagyok kíváncsi a rossz dolgokra. De mivel nem találtam rá okot, rá kellett jönnöm, hogy egyszerûen kíváncsi vagyok. Biztosan hamar megöregszem majd, és ronda mély ráncaim lesznek.

Anyanyanya Azt én sem állítom, hogy csak jó dolgokkal találkoztam a Heim Pálban, de mikor a betegségbõl az ember haza viszi a gyerekét egészségesen, akkor a rosszakat igyekszik elfelejteni, és azt látja csak, meggyógyították.

Évi Fikusz a mi lakásunkban is van. Eddig még bírja, bár jó sok rázásnak van kitéve. Egyébként érdemes oda figyelni, mert ha jól tudom, a fikusz mérgezõ növény. A tejnedve allergiás tüneteket válthat ki.

Jamina Igyekszem újabb verset és mesét küldeni. Találtam még néhány igazán aranyos mesét és verset Mikulás és Karácsony kapcsán. Ha sikerül beírnom, küldöm õket. Egyébként én is próbálok jegyzetelni.

Dia A csokibékát a Tescoban láttam. Harry Potteres. Én nem rajongom a felkapott dolgokért, de ez a béka csokiból, tetszik.

Lara A lányok már elláttak jó sok jó tanáccsal. Én a tornával kapcsolatban ezt tudom még: A nagyon kimerítõ torna, fokozza a tejsav termelést, és a torna után termelõdött tej savanykás ízû lehet. Ennek a babák gondolom nem örülnek. Egyébként megértelek, én is alig bírtam ki, hogy ne csináljak valamit. De mivel én se tudtam mit lehet, kaptam egy elég jó könyvet. Judy DiFiore: Szülés után is fitten ( az árát nem tudom, mert ajándék volt) Talán neked is segít.


CsKati Szerintem ne aggódj a mászás miatt. A Lóci is elég sokára kezdett mászni. Bár én is nagyon vártam már. Kúszva tökéletesen közlekedett és nem érezte igényét a mászásnak. Aztán egyszer csak elindult és rájött, hogy így gyorsabb. Azóta nem elég rászólni ha közelít valami "nem szabad dologhoz", már indulni is kell. De azt is hallottam, hogy vannak olyan babák, akik a kuszás után rögtön járnak. Azt gondolom, ha minden biztosított a számukra, õk tudják mit csinálnak. Szóval ne aggódj!

Evey Köszi, hogy betettél minket is a táblázatba. A hiányzó adatokat, majd pótoljuk, de most fogalmam sincs a pontos paraméterekrõl.

Cory Nálunk kb. a 74-ig volt gyors váltás, aztán kicsi leállt a dolog.

Van néhány Nestlé vonalkódom, ha valaki gyûjti szívesen elküldöm. bedo_a@freemail.hu

Szia Mindenkinek! Igyekszem tartani az iramot, bár nem könnyû.

Prü
prü (prü)
 


Sziasztok!

Képezlejétek...KITTI NEM MÁSZIK!!!
Már majdnem jó a dolog, csak az a "nem" nem kéne odaKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Köszike lányok a nyugtatgatástKépKépKépKép Próbálok ezerrel türelmes lenni, de már asszem minden 1 hónappal fiatalabb baba mászik. Megpróbálom homokba dugni a fejem, de nem megy.
Mi lesz, ha mégis kihagyja a mászást??? Pele írtál errõl korábban, de mivel úgy gondoltam minket ez nem érinthet nem vésõdött úgy az agyamba. Írd le légyszi még1x.

Évi! Megkaptam a képeket 2x-isKép Új frizurás képet mért nem küldtél? Csongi olyan nagyfiú lett!! Továbbra is gyönyörû!

Ági! Azt hiszem mostanában jó sok teát kell innom. Nagggyon irigyellek a kipihentséged miatt!!!

Szia Cory! Még nem üdvözöltelek. Annyira meglepett a lélegzõs kérdésed, hogy hirtelen el is felejtettelek üdvözölni. bocsi Kép

Dia! Most aztán megleptél Te is! Azt hittem rólad, hogy bárkinek lyukat tudsz beszélni a hasába. Annyira jól tudod elõadni pl. a szoptatással kapcsolatos ismereteidet, hogy eszembe sem jutna feltételezni, hogy nem így kell csinálni. Gondolod, hogy majd a füzetek meggyõzõbbek lesznek?

Barika, ausztráliai Erika! Képeket megkaptam, köszönöm szépen! Ti is nagyon szépek vagytok, de persze fõleg a gyerkõcökKépKépKép

Pele!
Nagyon boldog szülinapot kívánok! Te meg emiatt ne keseregj! Tessék boldognak lenni. Leszel még 38 isKépKépKépKépKépKép

Móni! Igenis értettem. Szürcsölöm a teát, és irigykedem a költözés miatt!!!! Azért nem semmi 2 gyerkõc (egyik szopis), tanulás, költözés. Nekem ez sok lenne...

Evey! Szerinted szilveszterig megjavul Adri? Én nem is reménykedem ilyesmibe, próbálok bébiõrzõ kölcsönzõt találni. Hétfõn kérdezem a Brumi-maciba. Megfogja feküdni a gyomrom a sok tea, talán inkább anyatejcsit kéne fogyasztanom minden mennyiségben. Jó szórakozást a debreceni hétvégétekhez!

Ancsa! Hogyhogy nem gyógyult meg Tomi mikor én jobbulást kívántam Neki????!!! Anyukádnak minden jót, gyors lábadozást!! Alexkámnak állandóan nyitva volt a szája, úgy is aludt, néha horkolt is. Kiderült, hogy hatalmas az orrmandulája. Ki is vették. Szerintem vidd el dokihoz, aztán majd kiderül.

Cili2! Aranyos vagyKép Itt a lányok közül többen is használnak(tak?) hintõport. Én egyik gyereknél sem. Fürdés elõtt a hajlatokat olajoztam, aztán ennyi. Mindenhol azt olvastam, hogy nem jó a hintõpor, mert összecsomósodik a hajlatokban, és irritációt okoz. Majd írnak a többiek is biztos.

Kriszta! Gratula a fogacskához!

Na, azt viszont még nem meséltem, hogy Pénteken Alexkából bizonyos értelemben nagylány lettKép Na nem úgy... Reggel még suliba menet arról beszélt, hogy jó lenne ha esne a hó, hogy a télapó szánon tudjon jönni... A suliban felvilágosították a többiek, hogy nincs se jézuska, se télapóKép Úgyhogy délután már felvilágosult Alexka battyogott hazafeléKép Dráma nem volt (pedig arra számítottam), úgy néz ki egész jól viseli. Én nehezebben.. olyan jó volt.. ennek is végeKép Most mit csináljunk Kittivel? Alexet is bevonva játszuk el neki ugyanezt? Szerintetek?

Most átállítottam a kódolást az ékezetek miatt, és látom elég sokan írtatok. Elküldöm az irományomat, bár csak Krisztánál tartok, de ma már nincs erõm többre. A hozzászólások megjelentek a képernyõmön!!!! El is lesznek olvasva, de már sajna nem ma.

Puszi Mindenkinek!
Jójcakát!

Kati
CsKati (cskati)
 


Zsóka! Tudom ám, mit felejtettél el!!! Az én kérdésemre válaszolni! Mi a helyzet a hazatérö apatigrissel? Gyógyuló orrodhoz meg Kép azaz gratula. Kenegessed szorgosan, nálam a nivea a nyerö.
Puszi:Adri
Ja, képzeljétek, ma megszületett a szomszéd lány kisbabája: kislány lett, 48 centi és 2800g. Én úgy, de úgy tudok az ilyesminek örülni, mióta én is átéltem....
KAdri
 


Sziasztok, seikrült egy mozdulattal kitörölnöm a hozzászüólást KépKépKépKép
SZóval eszembe juttott, mit felejtettem el KépKép
nyitott szájjal légvétel: nálam is volt, aztán tíz évesen kiderült, hogy orrsövényferdülésem van. De lehet nagy orrmandulától is, érdemes megnézetni gégésszel!
Hintõpor: ha érdes a baba bõre, NEM SZABAD HINTÕPOROZNI! Egy dokinéni írta vhol, hogy a hintõpor a combhajlatokban a súrlódáés miatt úõgy mûködik, mint a smirgli. Tehát érdes bõrre krém!!
Én a popsijukat is vasdtagon kentem mindig, ha kellett, ha nem.

Adri,
orromat kenem, patikai vazelinnel. Nemtom, mit gondolt a patikus, mikor kértem egy tubus vazelint KépKép. Nekem "zsírosítónak" az jön be a legjobban, ajakápolónak is, mert még a gyógyszertári szõlõzsírra is allergiás vagyok...
Apatigris: Elméletileg jövõ vas., de nincs egy fia hír se felõle/tõle...Kép Pedig mindne nap úgy kapcsolom be a gépet, hogy hátha... Aztán sosincs egy levél. Meg rémlátásaim is vannak, úõgy kell magamra rászólni, hogy most máér elég...
Na megyek is, mert a végén bõgni kezdek
puszi
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok Lányok!

szupi volt a buli, rengetegen voltunk, hajnali kettõre értünk haza, így kissé hulla vagyok, mert 9-kor már mentünk Gödöllõre házat nézni. Régebben másnak tünt ez a buli, de akkor kipihentebb is voltam, no meg az alkohol, de tegnap én voltam a sofõr. Minden kisgyerekes család el tudott jönni és kitomboltuk magunkat. Néha meg lehetne ismételni.

Dia! Aranyosak a sztorik, bár hidd el Bori tudja, gogy te furdalódsz lelkileg. Amúgy ez az Olds, a Petõfi híd budai hídfõjénél lévõ hely.

Evey! Örülök, hog Bikát választottátok én is azt akartam javasolni. Érezzétek jól magatokat. Alvás ügyben sajna nincs mit mondanom, mert PAnka is 2-3x kel mostmár éjjelente. De ez egyértelmûen a foga miatt van, ugyanis a 2, foga is kezd jönni alul. Egyfolytában ecsetelem neki és már Panadol szirupot is kapott ami egy kissé könyebbé tette. Ugyhogy szerintem nálatok is ez lehet, azután majd visszaáll. Ha nem, küldöm a parktikát.

Anikó! Köszi még1x a meghívást, akkor jövõ vasárnap ott a helyünk. Egyeztetünk majd. Köszi a grimaszos képet, nagyon ari és gratula a mászáshoz. Mi most tartunk ott, hogy PAnka feltolja a fenekét és limbálja magát elõre*-hátra.

Kati! Még szerencse, hogy csak állagódsz. Már majdnem kész az elemzés Rólad így tudok mindent Rólad rosszcsont. KépKépKépGratula a lépegetéshez. Én nem aggódok azon, hogy Panka se nem ül, se nem áll, nem beszél, stb. pedig egy korosztály, dehát mint már írtam ez nem a lovi. Én örülök, hogy sokûáig kisbaba. KépKép Õ, ha zenét hall ülve táncol.

Jamina! Elkezdtél 4 órában dolgozni? El is hiszem, hogy hiányzott a kicsi. De gondolom a kimozdulás is jól esett otthonról.

Snoopy! Nekem is teccet a törülközõs sztori. Va esze a csemetédnekKép

Cili2! Ha hiszed, ha nem, PAnkát mi még mindig olajozzuk hajlatban fürcsi elõtt és utána sima gyógyszertári védõkenõccsel bekenjük mindenhol. Az tök jó.

Ancsa! Nekem se lesz melóhelyem amilyen kurtán-furcsán eljöttem. Nem baj, majd alapítunk egy gyerekutánnincsmunkahelyünk klubotKépMilyen mûtét?Kép

Emese! Jobbulást azoknak a kicsi füleknekKép

Pele! Hannus akkor még zöldfülü? Én is tapasztalom már, hogy milyen kis villám-kezûek. Lehúztam a párnákról ahuzatot és nem is láttam, hogy papír cimke van rajtuk. Fél percre vettem le a szemem aa LÁNYRÓL AMIKOR LÁTOIM, HOGY BÕSZEN RÁG VALAMIT. A szája dugig volt acimkével. Alig gyõztem kihalászni. Hogy vagy ?

Cory! Én még sosem figyeltem a lányom légzését valahogy nem jött ki rá a lépés. De napközben össze -vissza szuszog, hörög Kép

Madárka! Örülök, hogy megérkezett férjuradKép

Moni, Erika! Jó tanulást és senkit nem feledünk. De jó, hogy én már túl vagyok.

Barika! Addig örülj ameddig nem jön meg. Én úgy utálom, bár már 4. honap múlva megjött pedig én is szoptatok még most is éjjel-nappal. Az én lányom imádja a spenótot /is/

Lányok most válogatok, jövõ hétem menneka fotók.

Bölcsi szervezéssel mi van? ÚÚÚÚÚgy taliznék Veletek.
Na itt a vége, eldugulok.


Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!
Na, ma még gyorsan tudok jönni, mert nem sikerült szétkapnia a gépet a páromnak. Honap viszont menthetetlen, úgyhogy nem tudom, mikor leszek megint. Azért ne felejtsetek el, jó?
Köszi a gyógypuszikat, azt hiszem, jót is tettek, mert sokkal jobban van Gergö. antibigyó azért sajna kellett, oviba is csak szerdán mehet.
Közben Lili is lerobbant, tegnap reggel elvittem a dokihoz, mert nagyon csúnyán köhögött, láza is volt meg olyan nagyon furán vette a levegöt. Kiderült, hogy majdnem kruppos, amitöl én bepánikotam, mert sose volt még ilyennel dolgom. Kaptunk rá kúpt, gyógyszert, azóta viszonylag jól van, semmi komoly. De úgy néz ki, besorolok a krupposok népes táborába.

VERUS, Te fökruppos (Kép), hol vagy????

Meg volt szemvizsgálat is az oviban, Danit beutalták a szemészetre. Anyu vitte aznap, amikor vizsgálták öket, állítólag a dokinéni meg az épp nézö gyerek között le-föl rohangásztak a többiek, úgyhogy nagyon remélem, hogy csak figyelmetlenség volt. Majd kiderül.
Így aztán most egyetlen teljesen épséges gyerekem sincs! Kép

Kati! TESSÉK: Ne aggódj, CsKati, még nincs elkésve Kitti, majd fejl&otilde;dik &otilde; a maga ütemében, mászni fog, ha itt lesz az ideje. Kép De komolyan: Ne aggódj, az én Danim se mászott, egyszer csak felállt és elindult!
Alex felvilágosításának meg most örülsz vagy nem? Szerintem ö is benne lenne Kittivel a mikuásosdiban, de azért kérdezd meg töle. Nálunk Kriszti imádja "bolondítani" a kicsiket, mindig az ö reszortja rájuk rontani, hogy látta a Mikulást elmenni az ajtó elött. Kép
És köszi, hogy átadtad az üzenetet, holnaptól tényleg nem leszek. Kép

Evey! Na, jó, végül is igazad van! A táblázathoz: Kriszti - 1985. nov. 29. szül.: 2700g, 50cm. Csak nem akrtam "más tollával" ékeskedni. És köszi a táblázatot meg FÖLEG A KÉPEKET! Szépek vagytok!

Jamina, Anikó, Ági! Nektek is nagyon köszi a képeket, olyan jó ennyi szép babát nézegetni. Kép

Cili! A képen nem én vagyok Lilivel, hanem a "készenkapottam", a nagylányunk. Örülnék ám, ha én lennék...Kép
Hintöpor: én nyáron használtam a hajlatokra, amikor beizzadtak a hurkái. Ha repedezett a böre, akkor inkább száraz, olaj kéne rá több, nem? Gergönek az arca volt nagyon száraz, kaptunk rá vmi gyógyszertári kenöcsöt, nagyon jó!

Évi! Erika! ÉN NEM KAPTAM KÉPET!!!!!KépKép

Ildi! Köszi a múltkori "igazolást", jól megnyugtattál... Kép
Elkészült a lábvizsgálati papír, szívesen elküldöm Neked, ha megírod, hová! (És ha lesz gépem!)

Pele! BOLDOG SZÜLINAPOT a legkisebb zölfülü anyukájának!!! KépKép

Moni! Most én vagyok nagyon kápos, hogy nem tudom, hová költöztök? Azért gratulálok, nem lehet egy leányálom dobozokban lakni! Kép

Cory! Üdv itt! Ha volt gondod a légzéssel, lehet, hogy örökölte? De az még nem gond, ha kicsiket vesz, de szabályosan!!!

Kriszta! Gratulálok az elsö foghoz!!!!!! Kép

Adri! Kép

Lányok, összeszedem a címeiteket, és elküldöm mindenkinek, aki rajta van a listán! Ha újra elökerülök, valamelyiktek küldje már vissza nekem, mert szerintem el fog tünni! Köszi!
Hát, fájó szívvel búcsúzom egy pár napra, remélem, minél elöbb jövök! Addig is puszi mindenkinek! (Csak gyözzek majd pótolni...)
Emese
Emese (emese)
 


Sziasztok!

Most hiper rövid leszek.

Kati! Úgy szégyenlem magam, nem írok többet ilyeneket, hogy Lili mászik. Lelkiismeretfurdalásom van. Emlékszel a Margit szigetes talin már mondtam ezt és nem akarom, hogy lovi szaga legyen a dolognak. Szóval befejezem. Azt viszont leírom, hogy ma Lili megevett egy adag papírt. Anyukám próbálta a szájából kihalászni, de már késõ volt KépKép: Én nyugtatgattam... Jó, mji? Egyébként mit is akarsz Kittitõl még? Olyan ügyi!!!!

PM! Akkor nagyon készülök jövõ vasárnapra és a párom is nagyon örül, hogy jöttök!!!! Emilt küldünk, jó?

Adri! Ahogy leírtad ezt a havas tájat, friss levegõt, komolyan elkezdtelek irigyelni. Komolyan. KépKépKép Gratula ügyes Leevihez. Tudja merre van az arra.

Most megyek és holnap mindenkinek írok!!!

Évi, Verus, Erika (és többiek teljesség igénye nélkül) hiányoztok!!!

Pusz:

Anikó
Anikó
 


Lányok, elküldtem a címeket! Visszajött, hogy Jázminmama és Iboly nem tudta fogadni. Ha valaki még nem kapta meg, szóljon, küldöm, ahogy tudom!
Emese
Emese (emese)
 


Jó reggelt mindenkinek!

Már nem emlékszem, ki javasolta a WordPados módszert (talán Móni? Most lusti vagyok visszakeresni), de tényleg így a legegyszerûbb jegyzetelni. Minden káposfejûnek bátran ajánlom Kép!

Emese,
Iboly címe helyesen: eboy@freemail.hu, nincs benne l betû, azért jön vissza. Egyébként a helyes címérõl is visszajön egy ,,Megtelt a postafiók" üzenet, de attól függetlenül mégis megkapja. (ki érti ezt?). Mikulásos képet átküldöm Napocskának, õ majd felteszi.
Ne félj, ennyi idõ alatt azért nem felejtünk el (ki is az az Emese?Kép)

Pankamama,
nem, még nem kezdtem el dolgozni, csak a belsõ hírlevélbe segítek be, erre most másnak ott benn nem nagyon van ideje, nekem meg ugye, annyi van, mint a tenger Kép De tényleg kikapcsolódás így bemenni! Nekem nem igazán érné meg 4 órában dolgozni, mert az utazással együtt kb. 7-7,5 óra Kép lenne, annyi idõt meg nem bírok ki kicsi fiam nélkül. Buliért írigyírigy, bár ahogy magamat ismerem, este 10 után már kidõlnék Kép

Zsóka,
vazelin Kép? Remélem, orrod jobban van és rendesen müxik. Emese már áll? Itt mindig olyan gyorsan zajlanak az események! Biztos, hogy csak 1 belépõjegy kell?
Ja, és nehogy elfelejtsem (na meg én akarok az elsõ lenni Kép): BOLDOG NÉVNAPOT! Kép Kép Kép Kép

Cskati,
szvsz a nagyot érdemes bevonni a kicsi ,,kábításába", látod, nekünk is mennyi örömet okoz, hogy elvarázsolhatjuk a kismanókat, pedig mi nem is tegnap tudtuk meg, hogy nincs Mikulás és Jézuska (bár én a Mikulás nemlétében azért kételkedem Kép).
Kitti nem azért nem mászik, mert 1 hónappal le van maradva a kortársainál, hanem mert sokkal több esze van náluk!!! Minek mászna, ha az sokkal macerásabb, mint menni? Inkább megvárja, amíg sikerül elindulni, így megkíméli magát egy csomó pluszmunkától! Kép
Címedet megkaptam, jegyek mennek postán.

Prü,
írj egy kicsit gyakrabban, alig tudunk valamit Lóciról! Pedig kíváncsiak vagyunk ám rá! Képek nincsenek?

Azt nem tudom, hogy melyik fikusz mérgezõ, vszeg nem mindegyik. A Diffenbachia viszont tutira az, még a macskának se engedjétek, hogy megrágja, pláne ne a gyereknek!

Adri,
hát ti is ilyen csúnyán sárgultatok? Bebus is állandóan kékfény alatt volt... Találgattunk a férjemmel, hogy talán azért nem múlik el, mert egy kis kínai baba feküdt mellette és nem akar különbözni tõle. Persze csak kínunkban poénkodtunk, egyáltalán nem volt vicces az a pár nap. Kép Kép Kép
Képek még mindig nem jöttek Kép

Kriszta,
Pötyi fogaihoz gratula! Mi még mindig fogatlanul vagyunk Kép vagy inkább Kép?

Cory,
még nem is üdvözöltelek. Szóval: Üdv itt nálunk Kép
Balu is nagyon gyorsan nõ, úgy látszik, a picinek született babák jobban igyekszenek ledolgozni a ,,hátrányt". Bebe 6 hónap alatt 23 cm-t nõtt! Szerintem is a 74-es méret körül lassulnak le egy kicsit, a 68-asak nagyon hamar kicsik lettek.

Cili,
mi is hintõporozunk, de ha belegondolok, nincs igazán észérvem mellette. Nekünk nem csomósodott a hajlatokban, de ha a többiek is megerõsítenek benne, hogy jobb az olaj (vagy a krém), akkor áttérünk arra.

Ancsa,
reméljük, Tomit elkerüli a komolyabb nátha. Belépõt neked is küldöm. Anyukádnak milyen mûtétje lesz? Neki is, Tominak is megelõzõ és gyógypuszik özöne!

Evey,
Te olyan.... na. hogy is mondjam, szóval olyan kis talpraesett vagy Kép! Nekem biztos nem jutna eszembe, hogy megkérdezzem egy cégtõl, hogy ugyan mit is ad el nekem. Pedig teljesen logikus, hogy az ember tudni szeretné, mi kerül a családja asztalára. Szóval ha van még hasonló infód, lécci oszd meg velünk továbbra is, jó? Írtad régebben, hogy a tejtermékekrõl elég rosszakat tudsz. Megosztanád velem? (akár mailben is, ha túl hosszú)

Móni,
vizsgához gratula. Az 5-höz vezetõ út szerintem lényegtelen, a cél szentesíti az eszközt Kép!
Babakocsi: hát legyen 2 funkciós, átfordítható tolókaros állítható magassággal, a vízszintes és függõleges ülés között ne csak egy fokozat legyen, nagy kerekes, tágas belsõ terû, biztonsági öves, stabil, könnyû... hirtelen ennyi jut eszembe. Tartok tõle, ilyet nem gyártanak. Ja, mellesleg ne kerüljön egy vagyonba!

Pele,
hát BOLDOG SZÜLINAPOT! Miért bánkódsz a korod miatt? Bár lehet, hogy bennem van a defektus Kép, én mindig örülök, ha megint egy évvel öregebb és bölcsebb leszek. Talán próbáld meg Te is így felfogni.
Hannus szépen nézhetett ki zölden, lehet, hogy a Greenpeace felé kacsingat? Kép

Dia,
Clive Barker: Kárhozat, Pokolkeltõ. Úgy rémlik, volt még egy, de nem találom, a címére meg nem emlékszem. De aki olyan elvetemült, hogy Barkert olvas, azt hiszem, Dean R. Koontz-ot sem veti meg! Jól gondolom? Ha minden igaz, holnap dél körül megint Pesten leszek. Ráértek a Borival?

Ági,
kösz a Tinódi utcai ,,térképet", tudom is, hol van, majd benézek, ha megyünk a Tûzoltó utcába.

Szerintem megint hosszú lettem, elnézést kérek. Azt még le sem írtam, hogy tegnap 1/2 8-kor gyanúsan nagy csendre ébredtem. Ilyentájt már mindig fel szokott minket verni a Bebe. Benéztem a kiságyba, és az én szerelmetes kisfiam édesdeden aludt HASON!!! Nem hittem a szememnek, utál hason lenni, még sosem aludt így!
Teljesség igénye nélkül hiányolom PIldit, Ibolyt és Jázminmamát.

Legyen szép a napotok:
Jamina
Jamina
 


Sziasztok!

Prü: ez megnyugtató, mert már kezdtem azon gondolkozni, hogy ezt más -aki nálunk rosszabb anyagi helyzetben van- hogyan bírja anyagilag ezt az ütemet.

Légzés ügyben nem aggódom, mert én is elvagyok már lassan 24 éve ezzel a felületes levegõ vétellel, csak érdekelt, hogy mitõl alakul ki. Mert ha tanult, akkor jó eséllyel az összes gyerekemnek ilyen lesz, mert az elején velem vannak a legtöbbet. De ha örökletes, akkor örökölhetik az apjuktól is. Ja, és nekem is úgy tûnt fel, hogy a férjem figyelte éjjel, hogy hogyan lélegzem, és megállapította, hogy nekem nem jön el soha a mélylélegzéses idõszak.

Mivel lehet segíteni egy babán, hogy könnyen (könnyebben) menjen neki a kakilás? A hasfájós idõszakon túl vagyunk, már csak a napi egyszeri kakiláskor szenved, de akkor nagyon. Mit tehetnék vele?

Annyira kedvesek vagytok, hogy így üdvözöltök KépKépKép

cory
cory
 


Sziasztok Lányok!

JELENTEM: BÁLINT JÁR!!!!
Tudom, ez nem nagy szám több mint 14 hónapos korban, de én borzasztóan büszke vagyok a pici fiamra. Beméri, hogy milyen messze vagyok tõle. és vigyorogva jön.
Most épp alszik, úgyhogy gyorsan írok.

Bevezettem én is WordPad-os módszert. Köszi Móni a tippet!

Kati!
Átérzem az aggodalmadat a mászással kapcsolatban. Bálint már elmúlt 1 éves, amikor 4kézlábazni kezdett. Addig csak kúszott, igen sajátos technikával, de azt is jó késõn kezdett (10-11 hónaposan). Van egy kisfiú, akivel egy napon születtek (még az orvosunk, kórterem is ua. volt), és a dokinéninél gyakran találkoztunk. Hát õ mindig nagyobb volt (pedig Bálint nagyobbnak született), hamarább kezdett el mindent, és persze én is hasonlítgattam, de rájöttem, nem érdemes.
Hiszen ugyanolyan aranyos, okos, ügyes stb. az én kisfiam is (nem is vagyok elfogult Kép), és az oviban, iskolában már tényleg nem fogja tudni senki, hogy ki mikor kezdett mászni.
A fényképeket köszi, a nagylányod gyönyörû, a kicsi meg édes, mosolygós. Az a törülközõs kép csúcs!

Aussie Eri!
Neked is köszi a képeket, csodaszép a pici lányod. Jöhetnek majd újabb képek is!

Jamina!
Állatkertbe egyéves gyereknek is kell belépõ? Ha igen kérek szépen én is. Ha nem, akkor persze nem. Egyébként esetleg egy állatkerti talit is lehetne csinálni.
Amikor elõször elmentem egy napra Bálinttól, én is bámultam a fényképét a vonaton egyre gyakrabban.
Az én babakocsim nem olyan mindenttudó, amilyenre te vágysz, de a talán találsz olyasmit. Viszonylag jó árak vannak a Tinódi utcai boltban.

Adri!
Képeket tényleg nem kaptam tõled. Pedig nagyon kíváncsi vagyok ám! Irígyellek egy én is Finnországért (azzal együtt, hogy nem mennék el külföldre lakni). Még nyolcadikos koromban voltam, és csodaszép volt.

Cili!
Én a hintõport akkor használom, ha kicsípi a pisi a kis bõrét. Ilyenkor szerintem nagyon hatásos. Egyébként inkább krémezem.
Az angolt használod most? Én azzal vagyok úgy, hogy már úgy érzem, semmit sem tudok. Ez nyilván így nem igaz, de rengeteget felejtettem. Csak olvasni szoktam néha.

Pele!
Boldog szülinapot kívánok neked szeretettel!

Móni!
A vizsgákhoz erõt és kitartást! És azért "csaljál" néha, gyere! Kép

Erika!
Persze hogy várunk vissza! A tanulásért nem irígyellek, de az otthoni kényeztetésért igen.

Evey!
Majd küldök fotót magamról is. A szilveszterért továbbra is irígyirígy Kép!

Barika Andi!
Igen, én is bajdódok az öltöztetéssel, és így télen annyi ruhát kell ráadni! Szegénynek mindig mondom, hogy már csak három, kettõ, egy ruha, azt még bírd ki, õ meg nyilván nem érti, mindek ez a sok macera.
A spenótot az én fiam imádja! Mellesleg én is.

Ancsa!
Remélem, anyukád mûtétje rendben lesz és nincs komolyabb baja!

Képeket továbbra is kérek, akiktõl még nem kaptam!

Ebéd után sétálni viszem Bálintot, itt a hegyen süt a nap és gyönyörû az idõ. Bibibí! Kép

Puszi mindenkinek!

Ági
Ági
 


Sziasztok, megint én! Sétáltunk egy nagyot.
Mi történt, egész délután semmi forgalom?

Adri, megjöttek a képek, köszönöm! Tünemény a kisfiad!
Valószínûleg valaki más is megkapta a képeket, mert elõször én is 70 nélkül akartam megcsinálni a címemet, de nem engedte. Kép

Most megyek, jön a vacsi, fürdetés.

Ági
Ági
 


Sziasztok!

Adri! Nektek is gratula a mászáshoz!!! Nincs ám rossz szájízem... áhhhh KépKépKépKép A fogacskához is gratula!!!

Zsóka! Köszike a bíztatást, és gratulálok Emese új tudományához! Érdekes a dolog. Alig várjuk a fejlõdés következõ lépcsõjét, aztán visszasírjuk a korábbit... mennyivel könnyebb volt akkorKépKépKépKép
Na végre kezdenek hatni a gyógypuszik!Kép
Ne szomorkodj, vidámkodjKépKépKépKép BOLDOG NÉVNAPOT!

Prü! Kitti lányzó kúszi se kúszik. Ülve egyhelyben dekkol, vagy valami elérhetõ(!) dologba kapaszkodva feláll. Fekve meg csak forog akármerre, igaz így elközlekedik bárhova. Néha néha nagy ritkán kegyeskedik felülni.
Az iramot tényleg nehéz tartani, nekem is elég nehéz, úgyhogy megértelek.

PM! Na, Te aztán jól átlátsz rajtamKép Jobban ismersz mostmár mint én magamatKép Rendben, ha Te sem aggódsz én sem fogok. Még ál-ból se! Örülök, hogy jó volt a buli! Várom a fotókat! Ki ne hagyj!

Emese! Örülök, hogy Gergõ jobban van. Lilit viszont nagyon sajnálom. Kruppot csak innen olvasgatva ismerem, elég vacak lehetKépKépKépKép
Alex felvilágosulásával kapcsolatban: örülök, hogy nem lett dráma, nagyon féltem a végkifejlettõl. Nem örülök, mert olyan jó volt Jézuskázni, Télapózni, levelet az ablakba ragasztani... meg még ami most ezzel véget értKép Kittivel már nem lesz így ugyanaz, de Alexnak is az a véleménye, hogy játszuk el vele is.
Köszi az emiles listát!

Anikó! Nehogy szégyeld már magad!!!! Most nekem lett lelkiismeret furdalásom, hogy az irományom ezt váltotta ki belõled!!! Megbeszéltük a Margit szigetes talin is, hogy nyugodtan írja le mindenki a gyermeke új tudományát, nem azért mert lovi vagy sem, hanem, hogy együtt tudjunk örülni neki!!! Csak hülyéskedek ám!!! Úgyis tudtam mit fognak válaszolni a többiek, azért is írtam le elõre mit várokKépKépKépKép Tudom ám, hogy igazándiból nem kell aggódnom, csak jó hallani...KépKépKépKép Szóval eszedbe ne jusson abbahagyni! Azt hiszed én nem fogom elmesélni, ha Kitti végre mászni kezd, vagy járni, vagy stb... Rosszul hiszed, mert bizony rátok fogom zúdítaniKépKépKépKép

Jamina! Köszönöm-köszönöm. Bíztató szaakat is, meg a jegyeket isKép

Cory! Esetleg próbáld ki a maszírozást, hátha az segít.

Ági! Járó Bálintnak gratula!!! Legyél is büszke ráKép Itt ma egész nap köd volt, eszembe sem jutott kidugni az orrom a lakásból. Még a férjem sem ment el dolgozni, pedig ezt tervezte (de jó, hogy köd voltKép).

Verus! Ti is dobozoltok már? A gépet utoljára kéne hagyni!!!

Tegnap megint voltunk úszni Kittivel, és már nem tiltakozott a dolog ellen. Végig csinálta az egész foglalkozást, egy nyikkja nem volt, pedig rengeteget volt víz alatt. A sok baba teljesen elbûvölte.

Bölcsi remélem összejön. Mi a véleményetek a suliról amit írtam? Összeg jó szerintetek? Persze csak akkor gondolkodjunk benne jobban, ha már tuti, hogy nem jön össze a bölcsi. Azért véleményekre kiváncsi lennék.

Pusz
Kati
CsKati (cskati)
 


Sziasztok,
NAGY HÍR: ZOLI ÍRT!!!!!!!!KépKépKépKépKépKépKépKépKép
El sem tudjatok képzelni, milyen boldog vagyok!! Most írtam neki egy hoszzú-hosszú levelet. Minden rendben van, jövõ vasárnap érkezik haza! Kép

Nos, akkor szépen sorrendben, miután kiörültem magam: (wordpaddelKép)
Kriszta,
a fog az valóban olyan (lehet), hogy jön egy kicsit aztán megáll. Volt olyan foguk a csemetéimnek, ami igy jött ki. Nekem a bölcsességfogam is ilyen volt. De ez persze nem törvényszerû.
Lehet, hogy túl nagy az orrom az orrszívóhoz Kép.

duploról jutott eszembe: Azt hiszem, én is azt veszek a gyerekeknek, annál is inkább, mert már Emese is épít. Fakockákat rak egymásra, aztán nagy élvezettel összedönti Kép. Legot Ábelnek még nem merek venni, ui. úgyis akkor játszana, amikor Emese is ott van, és Emese meg mindent a szájába vesz. Nem akarom, hogy a fél lego-késdzlet a bendõjében végezze...

Prü,
netslé-vonalkód ügyében mél ment.

Pankamama, de irigyellek a buli miatt... Annyira jó lenne már nekünk is kimozdulni, csak kettesben. Persze ehhez az kell, hogy Zoli elõbb hazajöjjön Kép.

Emes, bár tudom, nem olvasod, de JOBBULÁST NEKTEK! Gyógypuszik szállnak az éterben KépKépKép

Anikó, ne szégyelld magad, mert büszkélkedsz a kicsiddel. Ez teljesen temrészetes, annyira jó ezt elújságolni másoknak. Tudjuk, hogy nem kérkedésbõl mondod Kép. (Mert van olyan is, mint tudjuk Kép - mindenkinek vannak ilyen tapasztalatai). Szóval írd meg nekünk mindig, mit tud már a pöttöm!

Forgó játék: én a kiságya fölé hajtogattam davakat, a Praktikában volt egyszer, hogy kell hajtogatni. Színes papírból vannak, kb. 8-89 darab. Nagyon szereti - Ábel ágya fölött is van még mindig, ja ott van egy Kisvakodos mopbil is, az egyik vakondos könyvhez adták.

Jamina, igen köszönöm, csak egy belépõjegy kell - már ha 14. év a felsõ korhatár Kép. Két év alatt az állatkert ingyenes, Emese pedig még nincs kettõ. A névnapi gratulát köszönöm, tényleg te voltál az elsõ KépKép! Orrom kicsit jobban van, már tiszta seb Kép, most pillanatnyilag esténként infralámpázom a fejem, mert nem akarok egy homlok- vagy arcüreg gyuszit. Kép Már elegem van, szeretnék végre egészséges lenni. Na majd vasárnapra Kép!

Ági,
Bálint járásához gratula! KépKép Neki jó nagy sétákat, mamának kevés gyermeke utáéni rohangászást kívánok KépKép! Különben hidd el, ugyanolyan nagyöröm és nagy szám ez nagyoibb korban is - a fiam 15 hónbaposan indult el, Emese meg lassan 14, és még csak most állt fel. Igenis örülni kell ennek is és elújságolni Kép! Egyébként ahogy ovlastam, BÁlinthoz hasonlóan csináélt mindent (viszonylag késõn) Emese is. Megnéztem a táblázatban, jó nagy súllyal szü,etett Bálint is - úgy vettem észre, leginkább a nagy súlyú babák a "lusták". De ráérnek, nem Kép?

na eldugulok, megyek elolvasom még egyszer Zoli levelét (már vagy tízszer elolvastam KépKép)
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Ismét röviden!

Csongi kicsit jobban van, bár az orra még mindig állandóan tele van, és utálja a gyógyszert bevenni.
Én viszont visszaestem, ég a légcsövem, fáj a torkom, és néha nyilal a fülembe! Remélem semmi komolyabb nem lesz belõle. Pedig már lassan egy antibiotikum kúrán is túl vagyok.
Snoopy, van valami ötleted?

Cili, nem tudok neked képet küldeni, valami hibát jelez vissza!

Köszönöm a gratulációkat a Csongi nevében is! Én már nem is merem mondani, írni, hogy mit csinál, mert nem hiszitek el! De végigjárja az ágyat, asztalt, ma a játszótéren "sétáltunk", és marhára örült magának. Üdvrivalgástól zengett az egész lakótelep!

Ági, Bálint lépéseihez fogadd legnagyobb elismerésem!

Kriszta, gratula a fogacskához! Csongi kapott a mamától pöttyös játékkutyát, és Pötyike lett a neveKép

Evey, megjegyeztem én, hogy ki hiányoltKép

De most megkövetem magam, mert annyira le vagyok maradva, hogy se hozzászólni, se hiányolni nem elég káptalan a fejem! Soha többé nem panaszkodom, hogy nem lettem hiányolva, jó?

Csá Csajok

Évi
Évi (Évi)
 


Van még egy pár percem, Csongi apázik!

Zsóka, éppen meg akartalak vígasztalni, de a férjed megelõzöttKépDe jó, mindjár otthon lesz!
Addig is Boldog névnapot kívánok!Kép

Kati, nem izgulj, sok gyerek kihagyja a mászás programot. Na nehogy már, õ inkább elindul a lábán, mit fárassza térdét! Legalább nem kopnak ki a nadrágok!Kép

Geri, a papírról az jutott eszembe, hogy Csongi lerágta a Tic-tacról a papírt. Tegnap megtaláltam a pelusábanKép

Emese, jobbulást, gyógymosolyokKépKépKép

Én oly kis buta vagyok, hogy kell ezt a Wordpados dolgot csinálni? Nagy segítség lenne, kápos fejemnek!

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Próbálok lépést tartani!

Cili Mi csak akkor hintõporozunk, ha beizzad a bõre. ritkán a combjánál, és gyakrabban a talpa. A kis lábujjai közé szórom a hintõport és hagyom mezítlábazni. Egyébként csak alapos popsikrém, és a hajlatok szárazra törölve. Ennyi.

Kedves papírevõsök! Mi is besorolunk. A Lóci kedvencei közé tartozik a papír, mint elsõszámú eledel (cici után). Állandóan figyelni kell rá, de így is már egy csomót megevett szerintem. Mondtam is neki, hogy már leadhatnám a Méhbe. Szerintetek lehet valami baja a sok papírtól?

Ági a járáshoz gratula! Már mi is alig várjuk. Szerintem egyébként a 14 hónap nincs túl késõn. Van olyan ismerõsöm akinek 16 hónaposan indult el a kisfia. De elindult és ez a lényeg.

Zsóka Írtad, hogy Dublót akarsz venni. Mi a Mega Bloks-ot vettük meg a Lócinak. Ez szerintem ugyanolyan jó minõségû, sok féle van belõle és kicsit olcsóbb, minta Dubló. A www.megabloks.com alatt találsz leírást ( igaz nem magyarul) és képeket, ha esetleg érdekel.

Jamina Ez az állatkerti belépõ engem is érdekelne. Minimum kettõ jól jönne, ha lehet. A Lóciról sajnos még nincs digitalizál kép, de ha lesz majd küldök. Õ egyébként ( a papír evésen kívül) mászik, kapaszkodva jár, 5 és fél foga van, szõke, kék szemû herceg. Szókincse: Apa, Mama, be, baba, te, lába, vau, pá-pá, mamam (ha éhes), Bee különbözõ hangsúlyban jelenti a: teknõsök, repülõ, bárány, leírhatatlan betûkapcsolatban és hangsúllyal a lámpa, párna. Ezenkívül remekül halandzsál és elég jól megérteti magát. Túl van néhány komolyabb mûtéten, még szopizik, de már sok mindent eszik, keveset alszik és örök mozgó. Ha kedve van puszit is ad. És még sorolni lehetne. De nem akarok senkit magunkkal untatni.

Cory Nem tudom ,hogy milyen idõs a babád, és eszik-e már mást is a tejcsin kívül. Mi is kaki problémások voltunk és néha még most is. Amikor még csak szopizott, próbáltam olyan dolgokat enni, ami nem fogja a székletet. Bármilyen furcsán hangzik, nálunk ez is számított. A masszírozás is jó dolog és a mozgás. Mozgasd, tornáztasd a kis lábát. Ha már mást is eszik akkor könnyebb a dolog. Olyat adok neki mindig ami lazítja a székletét. De mi használunk egy multivitamint is, aminek a vitaminokon kívül az a (számunkra) jó hatása, hogy kicsit lazító. Az a neve, hogy Vitacolum. Azért a dokit mindenképpen érdemes megkérdezni. Nekünk õ ajánlotta.

Az orrfújosoknak egy tipp: ha be van dugulva az orr, akkor feküdj arra az oldaladra amin kapsz levegõt. Felül legyen ami eldugult. Masszírozni kell az orrnyerget, két oldalt egyszerre, addig amíg a dugulás meg nem szûnik. Lehet, hogy közben a másik bedugul, akkor cserélj. Remélem érthetõ voltam. Nekem mindig segít.
Gyógyulást a betegeknek!!!

Bocsi, ha hosszú voltam.

Prü
prü (prü)
 


Sziasztok!
Ma megint jó sürü napunk volt, Leevi egyre veszélyesebb, mindig valamihez odamászik, és felkapaszkodik, aztán meg többnyire beveri magát. Már lassan én vagyok a rettegettiván, azaz nagyon féltem. Gyakorlott mamák, milyen gyorsan zajlik le ez a fejbeverös korszak? Vagy lesz ez még így se?
Képzeljétek, a legújabb mutatvány a buccolás. Totál vakbélgyuszi komoly képet vág, lehajtja a fejét, felfelé mereszti a szemeit, és bucc! Az én fejemhez teszi! Olyan édi, tök komolyan csinálja, a bucc után meg hangosan nevet. Délutánra az etetöszékes verziót már továbbfejlesztettük az "egymáshoz mászunk-bucc!" -ra. &egrave;s hogy mást ne mondjak, nem én voltam az ötletgazda. Délután nagyot sétáltunk a hóban, meg mi is csináltunk az ajtónk mellé hógolyó kupacból gyertyatartót. Most ott pislog benne a mécses... Kép
Móni, ez a WordPad nagy ötlet volt, köszi!
Ági! Nagy gratula Bálint járásához! Már hogy ne lenne nagy hír! Mi is nagyon örülünk!
Kati! Ne is legyen, mer nem azért írtam, tényleg! Kitti úgy szuper, ahogy van. Nekem az elözö alkalommal azt mondta a védönö, anyuka, olyan gyönyörü ez a baba, ne aggódjon már, és élvezze ki a napokat, amíg nem mászik, mert aztán lesz nemulass... kezdem érteni. Szóval Kati, csak élvezkedjél, örülj, hogy amíg megkevered a levest, senki nem dugja az ujját a videóba, vagy amíg felveszed a telefont, nem találod Kittit a borosállványnál. Te jó ég, hova tudom én mindezt elpakolni??? Szóval csak lazíts, meglásd, eszedbe jutok még!
Emese! A lista tuti jó ötlet volt, még egyszer köszi!
Zsófi! Ez ám a tuti hír!!!! Akkor most a másik utat sikeresen lekési? És én is csatlakozom a gratulálókhoz: boldog névnapot! Ja, ennél jobb ajándékot, mint a várva várt mail nem is kaphattál volna... vagy mégis? Kép
Évi! Nagyon jobbulást nektek! Örülök, hogy Csongi már jobban van, és puszi a fejére, hogy ilyen ügyi!
Prü! Dehogy is untatsz, sorold még!!!! Nagyon édi lehet, próbálj meg képet szkennelni mielöbb, hogy megismerhessük a herceget!
PM! IRÍÍÍÍÍGGGGY!
Verus! A hétszázát neki, tessékmá írni! Nincs ám kifogás! Kép
Ági! Örülök, hogy megkaptad a képeket. Ja, képzeld el, kb7 éve még én is kifejtettem egy barátnömnek, aki Olaszországba költözött, hogy én aztán soha!!!! Na tessék.... persze ehhez kellenek a körülmények is, de ezzel együtt leszögezem: bárkiböl lehet külföldre szakadt hazánk fia, ha én, a lokálpatrióta is így "megjárhatta" Kép.
Na, megígértem, hogy ma rövid leszek, így osztán jóccakát mindenkinek!
Sok puszi:
Skandináv nénétek
KAdri
 


Lányok,

most én is rövid leszek, csak annyit akarok, hogy alighogy kibújt az elsõ fog, már itt is a következõ.. szóval a mellette lévõ alsó is jön már. Kép vagy Kép? Újabb álmatlan éjszakák......

Viszont ma állati édesen gyagyogta, hogy mamammaa

Prü! Szerintem nem a papírtól lehet baja, mert az mint tudjuk szerves anyag, hanem a festéktõl, amivel rányomtatják a betûket, képeket, az biztos nem tesz jót. Egyébként Pötyi is imádja a papírt gyürögetni, tépkedni és persze hammmm...

Mára ennyit, megyek P.-hez, mert megint felsirogat.....

Kriszta
Kriszta
 


Sziasztok!

Végre ide jutottam a géphez én is. A hétvégére lejött a hugom egy kis matek korrepetálásra, (meg azért, hogy "bûnözzön" egy kicsit pizzával és lasagne-val...) és az egész napi tanulás jutalma az volt, hogy egész este chat-elt. (Szerintetek így kell írni?)
Vili a hétvégén felfedezte, hogy milyen színû a lábam... Ugyanis eddig nem nagyon érdekelte, de most, amikor nadrágot cseréltem, odajött, közelrõl megnézte, megpaskolta és elkezdett kacagni. Én meg nem akartam elrontani a mulatságát és ott álltam a szoba közepén félig felhúzott nadrágban. Kép

Pele! Bebizonyíthatom matematikailag, hogy a 28 után következnek még számok. Kép Boldog szülinapot!

Emese! Bár nem olvasod, de én nem kaptam semmit...Kép

Ági! Ez remek, hogy Bálint elindult! Hamarosan nem tudod lerázni magadról... Megfordulok és Vili máris ott van elõttem; az ajtón velem egyszerre akar bemenni és szinte törtet, engem is félresöpörve. De szerencsére már nem kell felcipelnem a lépcsõn!

Kati! Mászásról nincs tanácsom. Azt mondják, hogy a mászás kihagyása jelezHETi a dislexiát. Anyukám elmondása szerint én kb. 1 hetet másztam, nincs semmi bajom az olvasással. Vili sem fárasztotta agyon magát a mászással...

Evey! Nincs kedved találkozni?

Megyek, szétnézek még a leveleim között. Képeket küldjetek!!!

Üdv: Juca
Juca (juca)
 


Sziasztok!

Prü: Balu még csak 9 hetes, így nem eszik mást, mint anyatejet. Én már sokszor ott tartok, hogy nekem hasmenésem van attól, amit eszem, de neki még mindig küzdés. Rettenetes dolog látni, ahogy szenved! Kép

cory
cory
 


Sziasztok,
Évi,
nemtom, neked segít-e a mézes-citromos hársfatea (nekem nem jött be Kép) érdemes kipróbálni, max. ittál egy jó teát Kép. Fülnyilallásra meleg só: nagymamókám receptje, mindig bejött. Sétához gratula! Kicsit irigy is vagyok, de mégsem, mert legalább míg Emese nem tud menni, csak egyfelé (Ábel után) kell rohannom Kép. Köszönöm a gratulát! Köszönöm Katinak is!!

Prü,
mélt megkaptam, nagyon köszönöm! Ha látok vhol mindenízû drazsét (bár ha jól rémlik a chaten vki azt írta, a Tescoban látott, oda meg nem járunk, de ahogy ismerem az ilyet, elõbb-utóbb mindenhol lesz) okvetlen kapsz! A hányásízût meg ne edd! KépKép (Bár úgyis utólag derül ki...) Olvastad a könyvet egyébként? Nekünk is van MegaBloc-unk, egy pici kis készlet. Ábel nagyon szereti, és nagyon is igazad van, (jüó hogy mondod, nem jutott volna eszembe), hogy az is ugyanolyan jó, és olcsóbb. Csak nem tudtam, hogy nálunk is lehet kapni. Ti hol vettétek? Megkérdezhetem, hogy hény db-os és mennyibe kerül? Köszi a tippet mégegyzser! Orrnyeregmasszírozás: sajna én frászt kapnék tõle, mert volt egy orrmûtétem, minek kövretkeztében az orrnyergemben/en/nél van egy porc, ami ugyan oda van nõve, de mozog, és nagyon rossz érzés, ha ott vakarom/dörzsölöm. Marad az orrfújás... Kép

Skandináv tantus, Kép
Jelentem, Zsókának hívnak KépKép. (tudom, hogy csak félreütésm, csak húzlak...). Sajna ez nem jeletni azt automatikusan, hogy elkési, sõt még mehet is, de én máér emgírtam neki, hogy nagyon nem szeretném, ha menne. Háét majd megbeszéljük, szorítsatok, hogy sikerüljön meggyõznöm. Névnapi gratulát szintén köszönöm! Olyan figyeklmesek vagytok, tényleg! Én sose tudom, hogy adott napon milyen névnap van (kivéve persze a szeretteimét).

sziasztok
Zsóka

ui: Most bogarászom Budapest honlapját. Érdekes... [url=http://www.budapest.hu" TARGET="_top]http://www.budapest.hu[/url]
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok Lányok!

Hú Pele télleg boldog szülinapot, én január végén követlekKép

Ági! Gratula a menéshez /ez hülyén hangzik/ Valóban nem a kor számít.

Juca! Ez aranyos, nálunk a lányom most fedezte fel a zoknit a lábamon, egész nap le akarja húzni.

Kati! Örülök, hogy jól megy az uszi. A párod nemdolgozásához meg még holnapra is mondanak jó nagy ködötKépKépKépKépJó az ovi ára.

Anikó! Köszi, ne nagyon fáradj de komolyan. Nyugodtan dicsekedj én is fogok, mert is senki nem nagyképûségból mondja.

Zsóka! Isten éltessen!! Nagggyyon örülök a párod üzenetének. Aztán nyomás bulizni.

Verus, Jázminmama???????

Emese! Nem felejtünk, köszi a listát!!!!


Jamina! Mi is kérhetünk 2 db jegyet? Cím megy. Bélyeg??

Cory! Masszír, torna, mást tenni nem nagyon tudsz, majd megoldódik. Nálunk meg a napi sok kaki aggasztott.

Kriszta! Örülök a fogaknak.

Lányok!! Nálunk is kinnt van a 2, fog teteje. Panadol szirup, ecsetelõ bevetve, hátha lesz mán egy újra átaludt éccakánkKép

Skandináv néném! Nagyon várom én is a havat de itten nem nagyon akar potyogni. Ügyi a kis Leevi és gyönyörû.

Na most pár napig nemigen jövök mert jön a nagyim, meg vendégek, meg minden nem elfeljteni.

Apropó! Nõgyogyit akarnék váltani, mert a régi drága meg sztár meg nincs elég ideje stb, de maradnék a MÁV-ban. Tud valaki valakit ajánlani aki még emberi?? Vagy más bababarát kórház?

Na megyek, pusszantás.

Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Kivételesen elszántam magam egy késõ esti írásra, pedig nagyon álmos vagyok. Délután nem tudtam jönni, mert itt volt a barátnõm, és meghívott minket az esküvõjére.
Többen kérdeztétek milyen mütétje lesz anyukámnak; kiveszik az epehólyagját, a doki szerint nem nagy dolog, hamar túllesz rajta. Hát remélem is, mert azért én ennek ellenére aggódók, hogy nehogy valami baj legyen. Tomi babám a javulás utjára lépett, ma már nem kellett annyit szívni az orrát, ellenben elkezdett köhögni, lehet hogy mégsem javul? Miután elalszik, akkor kezd köhögni aludva, csak nehogy neki is kruppos rohama legyen.
Tegnap Timin olyat jót nevettem, szenvedõ arccal ül az ágyon és azt mondja, - Olyan rosszul érzem magam! én kis naiv elhittem neki, kérdezem tõle, - Mi fáj? Erre elkezd nevetni és mondja hogy semmi. Ezek után elkezdett ugrálni az ágyon, és már nyoma sem volt az elõbbi szenvedésnek. Szerintem ebbõl a lányból színésznõ lesz.

Cory!
Igy már értem! Kép De erre nem tudok válaszolni.

Adri!
Irigyellek a szép téli tájért, mert hideg az van itt is, de csúnya ködös idõvel. Pedig én is úgy szeretek frissen hullott hóban sétálni. Lányom meg már egy hónapja hóembert építene...
Gratula Levi újabb mutatványához, na meg a 7. foghoz is. Kép
Aranyos lehet , ahogy buccol. Kép

Zsóka!
De jó, hogy nem vagyok egyedül! Kép Örülök, hogy végre jelentkezett a párod és hogy gyógyulgatsz! Ja és boldog névnapot! KépKép

Kati!
Köszönjük a jókivánságokat! Orrmandula valószínû, hogy nagy mert már a dokinénink gyanakodott rá. Meg páromnak is hatalmas volt, gondolom ez is öröklödhet.
Kár, hogy Alexát felvilágosították az osztálytársai, de szerintem is játszatok együtt Kittinek.

PM!
Irigy-irigy a buli miatt én is! A klub alapítás nem is olyan rossz ötlet, hátha kollektíven elõbb találunk új munkahelyet!KépKép

Emese!
Jobbulást a gyerköcöknek! KépKépKép Listát köszönöm!

Ági!
Gratulálok Bálintnak a járáshoz! Kép Joggal vagy büszke rá. Szerintem mindenki így van vele, hogy amikor valami újat produkál a gyermeke, akkor rém büszke rá.

Évi!
Örülök, hogy Csongi jobban van, de te is gyógyulj ám meg mihamarabb! KépKépKép Én elhiszem ám miket csinál Csongi!Kép Wordpad, windows-os szövegszerkesztõ. Megnyitod miközben olvasol, és tusz jegyzetelni. (Programok, Kellékek, Wordpad)

Juca!
Édes lehetett Vili, ahogy megnézte közelebbrõl a lábadat! Kép

Jelentem, délután beszkenneltem a képeket (régieket, újak még nincsenek), úgyhogy aki még nem látott minket, holnap küldöm.

Sziasztok!

Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Sziasztok!

Tegnap nem aludtam. Egész éjjel fent voltam végül, nem lett volna túl sok értelme lefeküdni, mert 2-re végeztem a kötelezõ jellegû feladataimmal, 5-kor meg el kellett indulnom itthonról. Persze Borika most képes volt egy olyan apró zajra, mint a vasaló gõzölése, felébredni. Egy órán át szórakoztattam, de nem akart visszaaludni, úgyhogy a végén szabadjára engedtem. 1/2 3-tól 1/2 4-ig Teletubbies-t nézett, aztán meg a száját brmbrmbrm-özve álomba tentézte magát. Én meg addig legalább kitakarítottam a fél lakást, és elmosogattam az egy hete gyûlõ mosatlan nagy részét. Bezzeg délutánra olyan fáradt voltam, hogy eldõltem és este 8-kor keltem fel, cirka 5 óra alvás után.
Aztán este, altatáskor annyira édes volt. Letettem a kiságyba, rámutatott a takaróra. Ráterítettem, erre rátéve a kezeit, haptákba feküdt. Megsimiztem, mondtam neki, hogy jóéjt, meg szeretem, álmodjon szépeket, és szia. Na, a sziára elvigyorodott, mind a hét fogával, felnyújtotta a kezét, és elkezdett integetni. Asszittem, kikapom és megzabálom.
Ma reggel aludtunk úgy 9-ig, aztán felkelés után Bori úgy egy óra hosszát ugatott, mert van felettünk egy kutyus, akit mindig kizárnak az erkélyre, és emiatt nyüszít folyamatosan.
Szóval, Bori egy órán át válaszolgatott neki.
Aztán elmentünk apa színházába, mert mesedarabot adtak. A metrón Bori kapott egy nénitõl egy naptárt, amin a jászolban lévõ Jézuska van, körülötte meg állatok. Na, rámutatott a csacsira, mondtam neki, mi az, onnantól egész nap csacsizott!
Az elõadásra úgy vittem be, hogy fel voltam rá készülve, úgy 5 perc múlva távoznunk kell, de Bori a teljes 50 percet végignézte, tetszett neki. Csak amikor tök sötét volt, akkor bújt hozzám ijedten. Utána volt még kézmûves foglalkozás, Bori rajzolt, kiszedte mindenki kezébõl a filceket, a könyveket, stb. És állandóan felmászott az elõtérben lévõ négy lépcsõfokon, aztán inalt a bejárati ajtóhoz.
Hazafelé a metrón meg összetalálkoztunk a kedvenc éjszakás nõvérkénkkel a Heim Pálból. Képzeljétek, május óta nem látott minket, de rögtön megismerte Borit. Szegénnyel elkezdtünk beszélgetni, erre elfelejtett leszállni a Deák téren. Bori meg közben elaludt az ölemben.
Most meg aludt délután fél nyolcig, este tízkor letettem, de fél tízkor harsány üvöltésbe kezdett. Remélem, apjának most végre elaludt, mert amikor én voltam vele, inkább a Pengét leste a tévében.

Cory! Masszázs... Én is csak ezt tudom mondani. És ha a végbélnyílását masszírozzátok, az is segíthet. De ne aggódj, nemsokára megtanul rendesen kakilni.
Kukac is így lélegzik. Éjszaka sokkal gyorsabban veszi a levegõt, és sokkal kevesebb levegõt szív be egyszerre, mint nappal... OSZT MÉGIS FELNÕTT!!!

Juca! Bori ezzel a dologgal akkor szembesült elõször, amikor télen látta, hogy harisnya van rajtam, aztán meg hogy fehér a lábam... Nem gyõzött csodálkozni...Kép

Ági! Hatalmas gratula Bálint elsõ igazi lépteihez!!! Most aztán nincs megállás.Kép

Jamina! Sajna, én holnap egyig dolgozom, legkorábban kettõre érek haza. Amúgy, igen, Dean R. Koontz is kedvenc... Van még egy pár... De fõleg Vonnegut, õ minden mennyiségben.

No, most megyek, mindenkinek puszika:

Dia
Dia
 


Lányok,
KÖNYÖRGÖM, aki kért belépõt, írjon címet!!!!!!
Jamina
Jamina
 


Sziasztok!

Köszi a gyógypuszikat, úgy néz ki jobban hatnak mint az antibiotikum! Kép

Zsóka, névnapod számomra elfelejthetetlen mivel anyukám, nõvérem, nagymamám, és anyósom is ErzsébetKép

Juca, ez a lábas sztori teccett! Nekem valamelyik nap Csongi bekapta a nagylábamujját! Még hogy bekapta, meg is harapta! És a színes zoknijaim nagyon nyerõk neki!

Dia, fergeteges kis csajszid van! Annyira vagány lehet, nem is csodálom, hogy meg akarod zabálni!

Adri, nálunk ezek az esések kb. másfél-két hétig tartottak. Én is itt panaszkodtam, hogy vajon lesz-e agyrázkódása a gyereknek. Megnyugtattak, hogy "gumiból" van. Gondolom még nem volt elég erõs az izomzata, nem tudta úgy tartani magát, és hát gyakorolni kell! Most is esik néha, de már csak akkor ha játékba "kapaszkodik" és elfelejtkezik magáról. Azért amennyire lehet vigyázz rá! Az elpakolást sokáig nem halogathatod, mert mindent meg fog vizsgálni. Mi anyuval elpakoltuk, elajándékoztuk a veszélyesebbnek látszó dolgokat, és nagy szabad teret csináltunk a szobában. Ja és kapott egy polcot a szekrényen játékokkal, de még így is a videó érdekli jobban...

Ancsa, örülök, hogy Tomi jobban van, én is köhögéstõl féltem, de Csonginál szerencsére nem jelentkezett! Ne láss rémeket, biztos nem krupp!
Azért beszélj orvossal!

Pankamama, gratula a második fogacskához! Most lesz azért majd egy pár nap nyugalom! Persze csak a következõkig! Nekünk a Panadol nem használt, ugyanúgy ébredt tõle! Remélem nálatok beválik!

Kriszta, szintén gratula a foghoz!

Lányok, az én fiamnak megjött a hangja! Két napja be nem áll a szája. Persze az enyém nem olyan perfekt, mint a Geri Lilije, de végre dumál a maga nyelvénKép
Egyébként is nagyon belevaló kis fickó lett belõle! Mondtam is az apjának, hogy azért látszik rajta, hogy mennyire szeretjük, és mennyit foglalkozunk veleKép Én biztos vagyok benne, hogy ez is sokat jelent! Pele?

Kismamák (Pele, Madárka, Jázminmama) hogy vagytok?

Mindenkinek szép napot!

Évi
Évi (Évi)
 


Sziasztok!

Én is megpróbálom a wordpad-os verziót, bár még keverve (elõször elolvastam mindent).

Kiscica! Köszönöm! A trükkjét meg eltanulnám, miért is nem kedveli simán copyval a teljes linket?

Ági! Köszönöm a szkennelési felajánlást, hajlamos vagyok rá, hogy igyekezzek élni vele! Bár szép feladat lesz, 8 év fotó mennyiségébõl kiválasztani véges, de jellemzõ darabot! Igyekszem ma alkotni majd egy mailt neked!
Bálintnak gratulálok a menéshez! Csak gyõzzél szaladni utána!

Jamina, mail megy neked is, köszi!

Cory! Üdv itt is! A légzésgondjaiddal te magad anno voltál orvosnál? Nekem a légzésfunkció vizsgálat jutott eszembe, amit a kruppos-allergiás- és most már asztmás fiamnál csináltak, aminek során azt nézik, mennyi levegõt tud egyszerre beszívni-kifújni. Már hogy ez a szaporább légzés összefügg-e ilyesmivel? Azért hosszútávon szerintem érdemes gyerekdokit megkérdezni a dologról!

Zsóka! Örülök, hogy írt a párod! Remélem, most már megnyugodtál! Én biztos nem bírnám ezt az életmódot, nekem két három nap hír nélkül már maga a katasztrófa. Kalapom megemelve elõtted!
Szerintem innentõl a náthád is viharosan fog gyógyulni, tuti hogy a lelki közérzet és a betegségek leküzdése között van összefüggés! Porszívó-orrszívóhoz: azért a légutak hossza-szélessége más egy babánál és egy felnõttnél, náluk azért mélyebbre eljut szerintem.

Telefonos-modemes infókat mindenkinek ( Kép ) köszönöm, majd ha otthonról írok, megírom hogyan . Kép

Kati! Kittivel minden oké, minden baba más és más. És nem lesz ettõl még dyslexiás sem. Bálinttal (elsõ gyerek) voltunk úgy, hogy mikor fog már ezt vagy azt csinálni. És persze mindent késõn csinált, amit vártunk. Amit meg nem, azt hamar, de mi balgák ugye bosszankodtunk. BÁlint valahol 9 hó táján, savanyú káposztáért (!) volt hajlandó elõször mászni. De addigra már mindent bevetettünk, a mászóhengertõl a mászni tanításig. Ugyanakkor kézenfogva rég ment, egyedül meg kapaszkodva. (na kulit is csináltunk, hogy abba kapaszkodva egyedül mehessen...) És aztán a mászás nem is volt neki jelentõs korszak. Bezzeg azóta!!!! Állandóan "veszekszem" vele, mert még mindig a térdén mennek szét elsõnek a nadrágok! Olvasni meg megtanult, most már végre kezdi élvezni is a dolgot (Dögös dínók a Tudástár sorozatból, csak ajánlani tudom minden hasonló korú gyereknek, de gondolom az egész sorozat ilyen) Szóval nyugi!!!

Andi: szóval akkor Kassa. Állítólag azóta sokat esett a színvonala. Meg az osztálylészám is.A mi évfolyamunk még 100 fõ volt (3 osztályban), most meg már áll. 18 fõs osztályok vannak. Kb 5 éve jártam ott utoljára, osztály talin. De jólesik ilyen ismerõst találni!

Pele! Még belül vagyok a nyolc napon: BOLDOG SZÜLINAPOT!!!!

Moni: na nem tudom, írtam, vagy csak akartam, miszerint Ujkával beszéltem, gép-gondjai voltak, és fog írni mailt. De lehet, hogy már írtam, tessék én is kápos fejû vagyok!

Ancsa, mint mások is írták a nagy orrmandula miatt lehet.
Apropó orrmandula: van olyan köztetek, akinek szintén ilyen volt, és mégse vetette ki??? Szerintem én ilyen vagyok, ez nem is aggaszt. De a lányom is horkol, orrán sokszor nem kap levegõt, majdnem tuti, ha látná doki ezügyben, akkor kivetetné. Én viszont mandulaõrzõ típus vagyok. Viszont olykor bizonytalan, ártok-e ezzel neki? Végül is, 30 éve nekem sincs végzetes bajom belõle.

Hintõpor: én lelkes hintõporos voltam, viszont nem volt probléma miatta (nem volt érdes a bõrük vagy ilyesmi). Ahol nagyon bejött: Bálint hurkás nyaka. Amikor kezdett fõzelékezni, és ivott hozzá forral t vizet pohárból, rendre nedves volt. És lett rajta seb (vagy csak nagyon piros volt?), amire krémet kaptunk drnõtõl.A krém semmit nem használt! (napokon vagy egy-két héten át?) Aztán bevezettük a minden pelusozáskor, evés után stb, hintõport a nyakára, és akkor elmúlt. Ja, és párom szerint kidörzsöléses kipirosodásokra is ez az üdvözítõ módszer. De ez csak egy vélemény, nem biztos, hogy így helyes.

Kati! (tessék most oda fentebb kéne beírnom, csak a lustaság) Mikulás meg JÉzuska. Szóval megbeszéltem a hétvégén a srácokkal, szinte "felvilágosítottam" õket. Ezzel együtt marad a módszer, max. a fa díszítésébe fognak beszálni! Szerintem Kittivel nyugodtan csináljátok. Alex is élvezni fogja, hogy van valami közös titkotok Kitti elõtt!

Papírevés: a cumis elsõ fiamnál ilyen ellen egyszerûen cumit dugtam a szájába. MÁr 7-8 hónaposan papírt tépkedhetett, és nem kellett aggódnom. Bezzeg a lányom (sose volt cumis), még a rugós foci labdáját is lenyelte. (kijött)

EMese: krupp: hideg pára!!! Most már herkentyû is kapható, egész jó. HIdeg idõben az ablak, amúgy a fürdõszobában a csempére folyatott hideg víz, és bármikor: hütõszekrény! Egyszerûen elé állítod a gyereket. Nálunk a fluimucil (ACC ugyanaz), és a Tavegyl volt a tuti módszer. Most már a krupptól nem félek, van helyette más sajna, ez gyakori. De kinövik állítólag, jó eséllyel!
Tényleg mi a helyzet a bölcsivel?

Évi: kinyitsz egy wordpad-os ablakot is, egyszerre, és ahogy olvasod, és eszedbe jut valami, már írod is. A végén meg becopizod ide.
Hátránya:olyanra is válaszolsz, amire már elõtted ezren, másik hátránya: alkalmasint 4-5-ször szólsz egy hozzászóláson belül valakihez (bár ez megoldható, na de kápos fejjel?)

Emese, láb ügyileg a lurkók végül mentek (azt modtam óvónõnek, ha buli végett kedvük lesz menjenek, ha nem nem), az eredményt még nem tudom, pénteken késõn értünk be, már csak végsõ ügyelet volt (a gyerekeim meg az utolsó óvónéni a saját gyerekeivel), ma meg nincs ovi. De holnap kezemben lesz (elvileg).

Húh. Na elolvastam, írtam, hosszú voltam.
Hiányolva (t.i.n. azaz teljesség igénye nélkül) Iboly, Verus, Jázminmama, Krisztina és sokan mások!

Sziasztok:
Ildi
PIldi (pildi)
 


Sziasztok!

PIldi: dokinál nem voltam anno, mert nem volt kóros. Csak annyiban volt rossz, hogy ha nagy levegõt kellett volna vennem, az nem ment.

cory
cory
 


Sziasztok!

Itt vagyok végre! Igyekeztem küldeni mindenkinek képet, remélem nem maradt ki senki. Ma én is felmegyek a freemail-re és letöltöm a dolgaimat, mert tudom, hogy így nem akarja fogadni az újabb képeket. Bocsi! Evey, Emese és mindenki akinek ilyen indokkal érkezett vissza, a héten próbálja meg újra, jó? Köszönöm!

Most csúnya leszek, mert nem tudok írni mindenkinek, annyira lemaradtam&#8230; Úgyhogy csak rólunk.

Jázminról:
Hétfõ &#8211; kinõtt a két felsõ foga Kép Kép
Szerda &#8211; megtanult egyedül felülni hasalásból Kép Kép Kép
Péntek &#8211; FELÁLLT!!! Kép Kép Kép Kép
Azóta ez utóbbi kettõt gyakorolja napjában ezerszer, hatalmasakat esik a fenekére, számtalanszor beveri a kobakját van is nagy sírás-rívás&#8230; Elég eseménydús hét volt.

Kispöttöm a pocakban:
Voltunk UH-n jól van, bár ma megint elkezdtem picit vérezni Kép, úgyhogy izgulhatok. Ez a mostani vérzés azért van, mert a másik babóca petezsákja még ott van a pocakomban, mondta a doki, hogy ez még le fog lökõdni, ezért a vérzés. Szednem kellett volna hormontablettát, ki is váltottam, de nem lett belõle semmi, mert Jázmin nem hajlandó meginni a tápszert, babatejet, így szoptatok tovább, gyógyszer kilõve. Próbálkoztunk egy ideig a babatejjel, egy kortyot nem volt hajlandó lenyelni belõle, pedig vettem négyfélét! hátha valamelyik bejön neki. Szabályosan kiverte a kezembõl minden alkalommal a poharat. Estére már mind a ketten sírtunk Kép, õ a cici-hiánytól én a kudarctól, majd döntöttem: vállalom a kockázatot, de nem szedem a progi-tablettát. Este már megint szoptattam mindkettõn megelégedésére. Azóta azért a napközbeni szopikat igyekszem ritkítani, de azt vettem észre ha kihagyok a hatból mondjuk hármat, azt éjjel bepótolja.
Az orvosok egyébként hallani sem akarnak a terhesség közbeni szoptatásról, úgyhogy errõl már nem is beszélek velük.

Hát ezek történtek az elmúlt napokban. Kicsit kivett ez belõlem, ezért nem is tudtam netezni. A nagy émelygéstõl alig tudok enni valamit, már fogytam 2 kilót. Ez mondjuk nem rossz, késõbb majd jönnek jócskán a plussz kilók Kép.
Most megyek lefekszem Jázminnal, mert már álltamban elalszom Kép!

Sziasztok!
Annyira jól esett, hogy hiányoltatok és hogy gondoltok ránk! Köszönöm! Kép Kép Kép
Jázminmama
Jázminmama (jázmin
 


Sziasztok!

Anikó,
helyrejött az unokatesód babája? Szegényt meg tudom érteni, én is rosszul voltam, amikor Petrus besárgult, de õ ébreszthetetlen volt. Mindenféle szadista módszerekkel próbáltam próbáltam rávenni, hogy megegye, amit kell. Azt mondta egy sárga babákkal foglalkozó doki, hogy a napi folyadékszükséglet 80 százalékát kell valami módon (anyatej/tea) a gyerekbe varázsolni. Petrus akkor 3-4 napos volt, azt mondta, hogy 3 óránként 20 ml folyadék már OK. Én biztos ami biztos alapon jó nagylukú cumisüvegbõl 60-80 ml-t passzíroztam a babába Kép

Cory,
gratulálok a pici fiadhoz! Fel a fejjel, olyan 8-9 hónaposan már lassabban nõnek és 20 éves korukra talán megáll Kép Bár ismerek valakit, aki minden szülésénél nõtt még 4-4 centit. Az elsõ szülés elõtti testmagassága 180 cm volt Kép
komolyan, úgy 6 hónapos kor körül azt veszed észre, hogy jé, ezt már egy hónapja hordja, és még ennyit kibír...

Kriszta,
én sem értem ezt a fogzást... Én eredetileg azt hittem, hogy az fáj, amikor a fogacska áttöri az ínyt. Petránál úgy vettem észre, mintha az is fájna (vagy legalábbis feszül), amikor az ínybe tör be a fogacska, meg az áttörés után is amíg teljes szélességében nincs kint a fog. Ja, és minden fognál másképp...

Adri,
hétvégén szokás szerint mindenfelé kószáltunk, a többi nem publikusKép
Többek között bejártuk az összes budai sztárolt bevásárlóközpontot, és semmit nem tudtunk elintézni és megvásárolni. Mindezt azért, mert minden tele van butikokkal, a szolgáltatói szféra, meg hát istenem, majd egy hónap múlva. Az vitte a pálmát, amikor egy kérõdzõ holdjárós (nem kompos!!!!Kép ) szoláriumban másodfokú égési sérüléseket gyûjtött cicamica közölte, hogy amit szeretnék, arról õ még nem hallott, de két perc múlva jön a kollégája, aztán mejd õ segít. 10 perc várakozás után közöltem a párommal, hogy én nagyon szívesen elautózom egy másik boltig. Ezt tettük. messze van még Európa...

Liesel,
sok pénzed van? Ha igen, a Pólusban, a stúdó mellett van egy játékbolt. Én még sehol nem láttam ekkora Lego-választékot! meg mindenféle robot is van. Érdemes megnézni szerintem!


Dia,
jellemzõ. A férfiak hazajönnek és mit csinálnak? Alszanak Kép. Azért szerencsére nem egész hétvégén aludt...

CsKati,
élvezd, amíg egy helyben van Kitti Kép

Pele,
nem lehet semmi, ahogy Hanna kinéz (gyönyörû neve van!)! Boldog szülinapot!

Evey,
kép, recept megjött, köszi!

Anyanyanya,
orrmandula rendben Tominál?

Minden Papírevõ Anyukájának!!!!!
Nyugalom, ha bármit okozna a papír, Petrán már kijõtt volnaKép!

Cili,
én mindent teszek Petrára! Testápoló, hintõpor, kész procedúra minden este Kép De imádja a kiscsaj!

Zsóka,
na ugye, hogy nem felejtett el a párodKép!

Évi,
köszönöm jól vagyunk! Most jöttem rá, hogy nem holnap kell AFP-re menni, hanem csütörtökön. Jobb késõn, mint soha!

Én úgy írok ide, hgoy CTRL+N -nel megnyitom mégegyszer ugyanezt az ablakot, a két ablak méretét úgy állítom be, hogy, egymás mellett elférjenek a képernyõn, az egyiket olvasom, a másikba meg írok.
Most megint náthás Petrus, de most az apjával! Páromnak Neo-Citran, gyermekének orrszívó. Imádnivaló a kis törpe ahogy tartja a fejecskéjét, amikor porszívózom!

Jázminmama,
remélem minden helyre jön nálatok hamarosan. Sajnálom a pici Jázmint, meg Téged is. Most csúnyát mondok: mi lenne, ha Jázmint rábíznád valakire (Te el), és õ próbálná cumisüvegbõl etetni? Mert hát ha kellene az a tabletta...

Most elköszönök lányok, mert így is kisregény írtam megint...
madárka
madárka (mad&aacut
 


Sziasztok megint!
Zsóka! Igen, jól sejtetted, véletlen elírás volt, de azt hiszem, azért, mert tegnap Zsófi barátnömnél voltam este látogatóban, és ö járt a fejemben. Bár a Zsófi is szép név, én is idegzsábát kapok mindig, amikor leandikáznak. Szóval bocs, totál véletlen. Orrod jobban? Gyerköcök készülödnek apuci hazatértére?
Évi! Örülök, hogy jobban vagy, köszi az eséses vígaszt! Remélem nálunk is hamar vége lesz. Leevi leginkább akkor esik, mikor fel akar valamire mászni, vagy kinyújtózik vmi után.
Kriszta! Gratula az újabb foghoz! Tán az álmatlan éjszakák se tartanak örökké... Kép
Juca! Tök jó ötelet ez a jutalom chat! Pizzát te csináltad? Viliböl meg még ortopédovos vagy börgyóggyász lesz, bárki meglássa! Kép A mi Leevinkböl fülorrgégész, csöszerelö esetleg dobos?
PM! A második foghoz nektek is gratula! Havat meg ajánlva küldöm, tudod, airmail. Kép
Ancsa! Ne aggódj, majd mi is jól szorítunk, így nem lesz semmi baj anyuciddal! Majd szólj, mikor túl vagytok rajta, jó? Krupp ügyben (szerencsére és kopkopkop) nem vagyok illetékes. Viszont tök jó, hogy Tomi jobban van! Kép Timi meg nagy huncut lehet!!! Kérek én is képet!!!
Ildi! Ezt ott helyben értékelték akkor ki, vagy hogy van ez? Van hely, ahol az alapján csinálnak betétet testre szabva?
Jázminmama! Úgy örülök, hogy megint itt vagy! Pihizz, amennyit csak tudsz Jázmin baba mellett, jó, hogy a picivel minden oké! Jázmin fogaihoz, meg a felüléshez, felálláshoz nagy gratula!!! Kép
Madárka! Örülök, hogy a 7végétek nem teljesen publikus! Kép Ennyi alapján nem igen unatkoztatok, az már tuti! Petra veletek vásárolt? Picurival mi van?
Képzeljétek, ma este tuti stúdiót csaptunk a lakásból: csináltunk egy csomó képet Leeviröl meg a kutyinkról Iitáról, mert saját karácsonyi üdvözlölapot szeretnénk gyártatni, amin ök csücsülnek. Meg karácsonyi ajándékként a nagyszülöknek olyan naptárt, amin Leevi van, minden hónaphoz más képpel. Lenne is egy kérdésem, nem tudja vki, hogy csinálnak-e még abban a papírboltban ilyen naptárat, amit valaki a karácsonyi topicban felvetett? Ott volt egy tel.szám is, megpróbálom elökeresni, esetleg felhívná valaki? Olyan tuti lenne, de tudni kéne hogy mennyiért, milyen határidövel, csak kép is elég, vagy negatív is kell? Kép
Képzeljétek, mit találtam ki: csinálok a nagyszülöknek olyan papír adventi naptárt, amibe az ablakokba Leevi különbözö számítógépes képböl kinyomtatott, méretre vágott képeit rakom. Szerintem nagy sikere lesz... már régebben is csináltam ilyet, csak abban rajzok voltak meg írományok. Az Advent nem csak a gyerköcöknek fontos Kép
Hú, megint jár a szám! Megyek is, hátha ma elöbb keveredek ágyba.
Pusszancs:
Adri, aki a skandináv nénétek
KAdri
 


Kedves Mindenki!

Egész szombatig el tudtam olvasni a sok-sok írást, de azóta... ki sem látszunk a pakolásból, meg a csomagolásból...
Tehát: összejött!!! 29.-én költözünkKépKép ( Ja, Pankamama, rosszul emlékszel, mi öröklakásban lak(t)unk, igaz 5-6 évig albérleteztünk...)

Most meg próbálom behozni a lemaradást, de légyszi ne haragudjatok, ha dec. elejéig ritkán jövök.

Most búcsúzom, puszi mindenkinek, a címlistákat megkaptam: köszi!

A babákat külön puszilomKépKép

Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gratulációkat Bálint járásához! Mostmár újabban nemcsak ülve vagy állva sír, hanem menve is! Kép Vagy sírva megy? Ki tudja...

Jázminmama!
Örülök, hogy jól vagytok, a picike is, vigyázz rá! Jázmin pedig nagyon-nagyon ügyi!
Én nem kaptam ám képet, amit pedig Neked küldtem, visszajött, hogy megtelt a postafiókod. Vagy azért megkaptad? Kérek szépen! agiko70@freemail.hu

Ancsa!
Képek megjöttek, köszi! Édesek a gyerekeid, fõleg amelyiken Timi úgy szereti Tomit!

Adri!
Jó ötletek, amiket írtál. Én most egy olyan naptárt fogok csináltatni, ami 1 lap, csak egy képpel. A PORST-nál csinálnak, bár ezt inkább a többieknek írom, mert neked kicsit messze van. Kép

Verus!
Gratula a költözéshez, most kitartást hozzá, utána meg sok boldogságot az új házban! Kép

Juca!
Édes lehetett Vili a lábvizsgálattal!
Bálint pedig rájött, hogy rajtam is van zokni, úgyhogy mostmár nemcsak a sajátját huzigálja le folyton, hanem az enyémet is!

Puszi mindenkinek!

Ági
Ági
 


Sziasztok!

Hogy Ti milyen szorgalmasak vagytok, alig gyõztelek olvasni Titeket.

Pele:
Boldog szülinapot, így megkésve is, és Te kis csitri vagy 28 évesen, ja és jobbulást az eldugult orroknak.

Pankamama:
Kicsit irigyellek én is a buliért (nagyon). Egyébként ezek a törpék amikor még nem mennek valami csoda folytán akkor is mindent megszereznek, és természetesen rögtön meg is eszik &#61514;

CsKati!
Kicsi lánykád olyan ügyes, ne légy vele türelmetlen, fog õ mászni. Amúgy is a szívem csücske a Kitti, teljesen elbûvölt a mosolyával, kedvességével a Szigeten.

Zsóka!
De jó, hogy nemsokára hazajön a férjed &#61514;

Anikó, Evey, Ági:
Köszi a képeket!

Kadri:
Én nem kaptam képeket &#61516;
És most tanácsra lenne szükségem: A Kinga könyökén ekcéma szerû két folt jött ki, a dokinõ azt mondta semmiség valami kajától lehet. Az arca is piros volt mindig, és kicsit érdes, de az egy hét után elmúlt. Írt fel kenõcsöt, de azt mondta, nagyon erõs, és nem akarom kenni vele, nincs valami enyhe jól bevált praktikátok, vagy egy normális bõrgyógyász dokinénitek?

A babakocsit kérdezte valaki, nekünk ABC Design volt, de régi még 99-es modell, stabil és nagy kocsi volt, de üresen is 16 kg-t nyomott. Szerintem Anikó neked valami újabb modelled van, az már biztos sokkal jobb.

Képzeljétek úgy tûnik végre mi is legkésõbb dec. elsõ hetében költözünk, csatlakozva a többiekhez &#61514;, a baj csak az, hogy aki tutira mondta, hogy kibérelné a lakásunkat az azóta sem jelentkezik, úgyhogy most kereshetünk új bérlõt úgy tûnik.

Csatlakozva CsKatihoz én is mindig álmos vagyok, mert az éjjeli 2-3 kelés és 1-2 szopi kicsit fárasztó Kép Azt hiszem egy 11 hónapos törpének már illene átaludni az éjszakát ugye?

Puszi mindenkinek!

KIngAndi
KingAndi
 


Jaj, míg el nem felejtem:

Utólag is boldog szülinapot Pele mamának, boldog névnapot a Gergöknek.

Ha a Zsóka név Erzsébetet takar, akkor puszi Neked is Zsóka, (és nagyon szupi, hogy írt Zoli!!!).

Ha pedig nem tudnék jönni csütörtökig: Cili2, boldog névnapot!

Nagyon remélem, hogy nem felejtettem ki senkit, ha igen, akkor tudjátok: káp...

Verus
verus (verus)
 


Sziasztok!

No, a tegnapiból kifelejtettem, hogy Borit megint lefilmezték... Most a VII. kerületi TV, az Erzsébetvárosi napok alkalmából. Lassan a csapból is Bori folyik már...Kép

No, a mai napunk: Reggel meló, aztán haza. Borika örült nekem, egész délelõtt aludt, így délután egy szemhunyásnyit sem. Ja, és napok óta szinte nem eszik semmi mást, csak banánt...Kép Jönnek a fogai, említettem már? Szóval, mindig ez van, ha fogzik. Szinte semmit nem fogad el. Azért este csináltam rántott gombát és petrezselymes krumplit, azt ette. (az õ gombájában nem volt tojásfehérje... Vagy ez már paranoia?)
Most már alszik, hálistennek.

Újabb két szó: ban, bá=banán, eleföfö=elfogyott...Kép Néha szinte már érthetõ, bár leginkább olyan, mint a kínai.

No, és akkor most jöttök ti!

Andi! Szerintem lassan igen... Most már illene átaludni azokat a fránya éjszakákat. Beszélj a fejével annak a kölöknek...Kép

Ági! Tapasztalatom szerint minden helyzetben és testhelyzetben tudnak a gyerkõcök sírni, még fekve, alvás közben is...Kép

Verus! Nem semmi, elõbb kocsi, aztán kégli...Kép Gratulálok, és remélem, szeretni fogjátok az új helyet.

Madárka! Hogy õszinte legyek, itthon töltött idejének nagy részét alvással tölti...Kép De csak azért, mert kb. napi 6-8-10 órát van itthon...Kép

Jázminmama! Olyan jó, hogy újra itt vagy! Jázminbaba nagyon ügyi! Pici buksira meg vigyázz nagyon, drukkolok még mindig, úgyhogy biztos, hogy nem lesz ám semmi baja..Kép

Évi! Az is Bori. És zabálnivaló is. De Csongi se semmi ám! Megkaptam a fotókat, snájdig kislegény!!! Egész Szolnok lányos apái retteghet majd tõle úgy 15-18 év múlva...Kép

Ja, sok mindenkitõl kaptam fotókat, mindenkinek köszönet érte. Hihetetlen, mennyi szép kis kölök terem ebben a topicban!
Ja, és van még egynehány kép, amit mostanság tettem fel a lapunkra: [url=http://communities.msn.com/BoriBartok" TARGET="_top]http://communities.msn.com/BoriBartok[/url]

És most finálé, megyek csettelni, mindenkinek PUSZIKA:

Dia
Dia
 


Sziasztok,
Hát, szomorú vagyok - a páromnak nagyon tetszik az ausztráliai út ötlete, és azt mondja, épp annyira veszélyes, mint itt élni a BAross utcában... KépKépKép Szvsz én bármit mondok neki, bárhogyan érvelek, õ már eldöntötte, hogy menni fog. Egyébként végül is nem csodálom, mert afféle világrekord meg híres út lesz belõle, és nem az a fajta, aki errõl le akarna maradni... Jól kifogtam én is a párommal KépKépKépKép

Pankamama,
köszi a gratulát. Nem értem, hogy a ti lábatokról miért akarja a zoknit lehúzni a gyerkõc, az enyémrõl meg miért nem? KépKép Nálunk csak a sajátját húzza le. Viszont az enyémbe a zoknin keresztül is jó nagyokat harap.

Ma vettem a Rossmannban wc-ülõke-zárat, mert Emese a múltkor egy fél doboz fakockát meg három darab színesceruzát dobott a wc-be. Még jó, hogy ki tudtam halászni. Ábellel is kellett vegyek ilyen wx-zárat, mert az õ mániája meg az volt, hogy wc-papírt tépkedett, belemártotta a wc-ben levõ vízbe, és mosta vele a csempét, mondván, hogy õ takarít... Nálunk a fürdõszobában is vanb wc, szóval nem lehet elõlük elzárni a wc-t...

Ancsa, köszi neked is a gratulát Kép.

Évi, hehe, akkor te aztán körül vagy véve KépKép

Hintõpor: nagyon picike korukban a nyakukat én is hintõporoztam, mert akkor még nagyon összeért a bõrük. Aztán megnõtt a nyakuk Kép.

Jázminmama: Jázmin összes új produkciójához gratula! Olyan jó örülni ezeknek a "kis" dolgoknak... Tessen magadra vigyézni, és pihenj nagyon sokat!

Adri,
Elírásról szó többet ne essen KépKép Gondotlam hogyaz úgyis. Megértelek az Andival kapcsolatban - sokszor hívnak engem is ZSófinak, mert a ZSóka miatt azt hiszik, az vagyok, pedig nem is, hanem Erzsébet (amit egyébként nem nagyon szeretek, még meg is akartam változtatni Zsókára, de aztán belegondoltam, hogy mennyi macerával járna, meg különben is, mindenki így hív,akkor meg nem mindegy? Kép) rrom jól megvan, ma már kevesebbet fújtam, ennek örömére a var le is esett az orrom tövébõl (sok orrfújás miatt), most az vérzik és fáj Kép. Ábel nagyon emlegeti az apját, állandóan repülõzik, meg várja a madárlátta csokit és kenyeret (Zoli mindig elhozza neki a repülõgépen adott csokikat meg zsömléket Kép)

KingAndi,
a fiamnak is rendszeresen kijött télen a könyökén két vöröses-pörkös folt. (Kb. két és fél évers koráig). Valahogy véletlenül rájöttem, hogy a téli száraz, meleg levegõ miatt van, és bár egy éves kora után már a pöttyös babaszappannal mosdattuk, télen mindig visszatértünk nála a gyógysezrtárei mosakodókenõcsre. Egyéb krémezés nem kellett, ez helyrehozta.Eszembe jutott még a gyógyszertári készítésû babatestápoló. Hátha beválik...

Verus, köszönöm neked is a gratulát - igen,Erzsébet vagyok, bár úgy tudom, a Zsókák is nov. 19-én taertjûk a névnapjukat Kép.

Madárka, Dia,
csatlakozom hozzátok: a párom is majdhogynem aludni jár haza. Na nem Kamcsatkáról Kép. De amikor itthon van és dolgozik, hát alig látjuk, szerencse, ha napi egy órát Kép.

Legyetek jók
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Sziasztok!

Gergo nevében köszönöm a névnapi gratulációkat. Ajándékai közül a gyurmának volt a legnagyobb sikere, azóta az egész család gombócokat formáz.
Ja, ha banki ügyekben tehetséges gyermekem nagyobb zsákmányra tenne szert, akkor természetesen várom a számlaszámotokat, amint azt fentebb kértétek...

Jamina, köszi a teli postafiókos infót! Magamtól sose jöttem volna rá, hogy ilyen hibaüzenetet kaptok.Jelentem, a hibát rendbehoztam (nem is volt hiba, hihihi).
Lehet még jelentkezni jegyért? És nem nagy arcátlanság 2-t kérni? Érte is tudok menni valamikor.

Pele, neked szerettem volna még írni legutóbb, csak kiment a kápos fejembol Kép
A honlapom majdnem készen van, egyelore különbözo terveim vannak vele, szólok, ha nézheto. És köszi az érdeklodést!
Adventi naptár: ha minden napra külön csomagocskát szánsz, számozottat, akkor elozo nap is beleteheted az ajándékot, ami lehet akár frissen sült pogácsa, keksz is.
Én egyik évben egy-egy nagyobbacska zsákot varrtam a két lurkómnak (akkor még csak ketten voltak), elore beletettem mindent, ok pedig esténként húztak belole. Nagyon izgalmas volt, ahogy próbálták kitapogatni, mi lehet benne! Ekkora zsákba nagyobb dolgok is beleférnek, úgy értem, méretre, mint pl. színes ceruza, apró füzet, ami már kilógna a kis zsákocskából.
Ja, és boldog szülinapot, 82.-iket, akarom mondani 28-ikat. Na, ugye, nem is olyan sok az!

CsKati, ne aggógggyááá máá! Majd mászik Kitti, ha nem nyaggatod! Kép

Emese, hogy én hogy vártam, hogy a nagyok kinojék a kruppot! Sok-sok gyógypuszi a szenvedo manócskáknak!

Anikó, gratulálok a mászós Lilinek. Papír után itt az ideje, hogy ceruzát is nyeljen, aztán majd csak lesheted, milyen remekmuveket fog alkotni! Hasbeszélés már nem kunszt, de a hasrajzolás...

Zsóka, de jó, hogy Zoli jelentkezett! De hogy megint elmegy... Ne búsulj, na, legalább mi itt maradunk neked addig is, amíg újra megjön.
Boldog névnapot neked!

Ildi, én asszem, hogy messzebb lát a baba, mint 20 cm, de csak 20 centire tud fókuszálni. Ezt szoktuk is mondani újszülött szoptatásával kapcsolatban, hogy nagyszeruen lehet vele szemkontaktust kialakítani.

Jázminmama, pihenj sokat!!!

Eric@, hová tuntél?

Evey, én csak azt szeretném még ha bekerulne a táblázatba, hogy István 1991-ben, András 1995-ben, Gergo 1999-ben született. Bocsánat, de nem szívesen tennék fel pontos adatokat a világhálóra.

Nálunk tombolnak a mínuszok, ma minden fehér volt, az összes növényre ráfagyott a dér és egész nap képtelen volt felolvadni. Nálatok is ilyen az ido? Kép (Nem hülye ám a kérdés, csak nincs tévénk, nem tom mit mond a meteorológia.

Új fogakhoz gratula, betegeknek jobbulást, költözoknek minden jót!

Puszi
Iboly
Iboly (iboly)
 


Sziasztok!
Chris vagyok, és már megint a segítségeteket kérem: Pierre Carden babakocsit szeretnék venni és a Zápor utcai discont címe és ha lehet a telefon száma kéne. És, ha vki a Flóriántól elmagyarázza a megközelítést....
Nagy köszönet.
Olyan jó olvasni titeket! Kép
Pusszz. Chris(MÁr 31. hetes kismama)
Chris
 


Sziasztok!

Tegnap szinte egésznap nem tudtam csatlakozni. Amikor meg tudtam végre alig volt idõm.
Veletek is elõfordul, vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen.

Ancsa Megkaptam a képeket, köszönöm. Édesek a gyerkõcök. A fiad szeret fürdeni igaz? Szinte az arcára van írva: Vigyetek már a vízbe! Egyébként ez nálunk is így van.

Zsóka Ma voltam a postán és elküldtem a levélkét, remélem megkapod a héten. Orr miatt nagyon sajnállak. Borzasztóan tud fájni, ha varas az ember orra. A kedvesed, nagy kalandor lehet, azt hiszem nem irinyellek. Persze biztos ennek is van sok jó oldala.

Évi Szuper, hogy már nálatok is egy szájjal több fecseg. Én is nagyon szeretem hallgatni amikor magyaráz a Lóci. Akkor a legkreatívabb, amikor magában szöveggel és nem zavarja senki.

Jázminmama Nehéz lehet ez szoptatás kérdés. Én magam is nagyon szomorú lennék, ha nem szoptathatnék, nemhogy a Lóci. De az is biztos, hogy a Picuri is fontos. És ugye a szoptatás oxitocint termel (állítólag). De olyanról is hallottam aki végig szoptatott a terhesség alatt. Nehéz ügy! Majd az idõ megoldja meglátod., és reméljük úgy, hogy kis családotok minden tagjának jó legyen.

KingAndi Nálunk is megjelentek ugyanolyan kis foltok, mint amit te írsz. Szerintem a hidegtõl van. Én egy zsírosabb baba arckrémmel kenem. Ha alaposabb vagyok és többször bekenem egy nap akkor elég jól elmúlik. Csak az a baj, hogy néha kicsit hanyag anya vagyok.

Andi Szerintem már nem ártana átaludnia az éjszakát. De van egy barátnõm, az õ fia sem alussza át az éjszakát ( 8 hónapos). Jó fáradt lehetsz. Azért ez elég húzós!

KAdri Az adventi naptár szerintem sem a gyerekek "kiváltsága" én már évek óta csinálok a Kedvesemnek. Volt mikor egy vers, egy-egy verssorát tettem a zsákba az édesség mellé, volt amikor találós kérdéseket. Az idén azt hiszem aranyos viccekkel, mókás kis történetekkel fogom meglepni. Ha addig jobb ötletem nem akad.

Lányok egy kérdés! Milyen bilit érdemes venni? A Lóci arra a kérdésre, hol a pisi? a pelenkáját ( vagy ha nyitva van akkor a célszerszámot) fogdossa. Ebbõl arra a következtetésre jutottam, hogy nagyon OKOS és itt az ideje, hogy megismerkedjen egy bilivel. El is mentem szétnézni. Találtam bilit kb. 500.-Ft-tól, 2000.-Ft-ig. De én nem láttam az árhoz képest a különbséget. Pedig biztos van, csak nem vagyok még járatos a dologban. Szóval milyennel kössünk alapos ismeretséget?

Én nem tudok még képet küldeni, de örömmel fogadom mindenkiét.

Ezt a Lóci üzeni a kicsiknek és nagyoknak. Ma nagyon rosszcsont. Újra papírt eszik, kapcsolgatja a lámpát, pakolná a CDket, az újságokat (az övét már kiolvasta), a könyveket, veri a virágokat és stb. Az ölembe vettem, hátha ez segít. Íme:
ccccccccccccf. dékkpepkrppl ,kccccccccccccccccccccccr 5v d gdáL ,vsd. lxc.,,,,,,,éáé-

Sziasztok! Prü
prü (prü)
 


Sziasztok!
Adrián kap almát, nem nagyon repesik töle! Ma tettem bele egy kis barackot is, hát a cicinek jobban örül. Hát minden kezdet nehéz.
Éjszakai napirendem nem változott: lefekszem 10-10.30 körül. Kikkó kel: 11.00, Adrián kel: 12.00, Kikkó kel: 2.00, Adrián kel: 3.00, Adrián kel: 7.00. Ekkor már én is kelek. Meddig fog még ez tartani???Kép
Most már tényleg nem tudom, hogy ki kapott tölem képet és ki nem. Biztonság kedvéért elküldöm mindenkinek. Ezek már úgyis újabbak.

Skandadri!
Gratula Leevinek! Kép Mit gondolsz az általad leírt zabkásás receptet lehet víz helyett anyatejjel is csinálni? Van vagy 3 liter anyatej lefagyasztva (júniusi), lassan fel kellene használni!

Dia!
Voltam megnézni Bori fotóit, nagyon édi! Le is töltöttem vagy tizet, remélem sikerült, majd ellenörzöm. Kép

Kriszta!
Gratula a kétfogúPötyinek! Kép Nálunk még semmi!
Azért írtam be a picikéket, hogy lássák, mennyien várják öket! Kép

Kati!
Az elsön lesztek ti is, melletünk levö szobában. Azért, ha téged megnyugtat, kölcsönözzél egy bébicsösz készüléket! Én anno kértem egyet kölcsön a barátnömtöl, de nem igazán müködött. Valami jót szerezz!Kép

PM!
Örülök, hogy a buli jól sikerült! KépJövö héten vmelyik nap faxolhatnánk egy Kikkó rajzot?

Emese!
Lilinek gyógypuszi! Siess vissza! Kép
folyt
Evey
 


Sziasztok!

Anikó:Nagyon örülök a Ti boldogságotoknak,hogy a kis Lilike olyan ügyes.Igen is dicsekedj,azzal nem esik csorba a lelkiismereteden.Legalább az egész topico lányok büszkék a kis picikére!
Én is büszke vagyok rá pedig nem az én lányom!!!
Írjál és ne légy mindig büszke a gyerekedre,mindenki elött!!!!!!

Sajnos Dóri 5 hónapos de még oldalra is csak félig fordúl,hasra pedig még egyáltalán nem.Nem foglalkozom vele,és nem mére más gyerekéhez!Ez a lényeg,szerintem mindenki mással dicsekszik.Az én lányom például egy haspók!Imádja a fözelékeket!Már a spenotot is szereti!

PIldi:Nagyon jó,hogy te is Kassás voltál.Mikor végeztél?A 17.kert is nagyából ismerem!Merre laksz ott?

Mindenki aki küldött nekem fotót megkaptam köszönöm,küldöm én is folyamatossan!

Emese:Köszi a listát!Mikor talcsizunk?Itt a Telcsiszám küldj sms-t!:06203115405.

Kruppról ha szeretnétek többet tudni,utánna nézek az egészségügyi cuccaim között és leírom ide!
Képzeljétek allergiás a Dórim az összes babafürdetöre,igy csak patikai fürdökrémet használhat egyenlöre!
Januárra tervezek egy babanetes talcsit Budapesten akit érdekel írjon mailt!!!
Sziasztok,majd még jövök a héten és írom az e-mailokat!!!!!!
barika_andi (barika_andi)
 


Zsóka!
Boldog névnapot!!!Kép Most megint izgulhatsz egy darabig, ha elmegy a párod!Kép

Jamina!
Köszi a dícséretet! Én mindig azt mondom, hogy bátraké a szerencse! Így jött össze ez a Debreceni út is! Kép Írtam levelet a címünkkel, ha benevezhetnénk még belépöre?!Kép

Cory!
Próbáld ki a szopis teámat, többeknek bejött, mindenféle bajra! Ha nincs türelmed megkeresni, akkor: kakukkfü, citromfü, kamillavirág, csalánlevél, édeskömény, kecskeruta. Én másfél literrel iszom egy nap, felforralod a vizet, beleteszel 5-6 teáskanálnyi keveréket, 15 perc állás után leszüröd és ihatod is. Lehet, hogy segít a kakabajra is.
folyt
Evey
 


Lányok!
Mindenkinek köszi a képeket a gyönyörü lurkókról! Annyit kaptam az elmúlt pár napban, hogy már jó nagy az albumom!KépKépKép

Ági!
Gratula Bálintnak!Kép Jó látni végre téged is!Kép

Évi!
Jobbulást!Kép

Juca!
Talizhatunk!Kép Megadom a mobil számom: 06-20/9291-325. Jó lenne, ha te is írnál vmilyen számot, hogy kereshesselek, amikor megérkezünk.

JM!
Örülünk, hogy minden rendben nálatok, Jázminnak gratula! Recepteket újra küldöm!Kép

Lara!
Majd a köv. babádnál küldessz sms-t!Kép

Iboly!
Miért nem szeretnéd, ha fenn lennének a gyerekekröl az adatok? Ne ijeszgess!Kép

Az új képeket felraktam az Ismerjük meg egymást/Evey képei topicba is.

Mindenkinek jó éjszakát!
Puszi, Evey
Evey
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?