Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Új vagyok. Mi most vagyunk 10+5.Nekem "minden jóban" van részem. Hányinger, hányás. Reggel pl csak szenyót tudok enni, joghurt vagy gyümölcs teljesen kilőve mert kijön.De kijön pl a sós is. Ráadásul éjjel is fel kell kelnem enni.
Én járok masszőrhöz,de a derekamat nem masszja, és én is úgy tudom hogy lábfejet nem szabad. Remélem minden kismama és pocaklakó jól van.
Szia Mindenki!!!

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Pgsuska nagyon örülök, hogy minden rendben. Kép Gondoltam rád 11-kor és szorítottam. Kép

Holnap leírom a székelykáposzta receptjét, illetve a szakácskönyvben úgy van, hogy székelygulyás.

Holnap délelőtt megyek ultrahangra. Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz. Kép

Kismama2004 üdv köztünk. Kép Kellemes babavárást neked is.
pipacsvirág
 
 


Drága Csillám, és Pipacsvirág!

Köszönöm, hogy gondoltatok rám, aranyosak vagytok éreztem, hogy velem vagytok és drukkoltok nekem.
Megnyugodtam már és folyamatosan a könnyeimmel közdök. Még nem nagyon akarom elhinni.

Pipacsvirág! Gondolok Rád holnap, remélem, minden rendben lesz. Gyere majd hírekkel minél hamarabb.
Biztos minden ok lesz.

Rokicám, mi van veled, jól vagy???

Anikó! Köszönöm Drága az aggódást. Jól esett.

Kismamát üdvözlöm, gratula babához.Vigy magadra!

Puszi Nektek lányok! JÓ éjszakát!

Kép
pgsuska
 
 

 
 

Sziasztok!

Penna, köszi, hogy "megvédtél", éppen ezt akartam én is írni, amit Te / higításról, hasonlót a hasonlóval elvről, stb./ A gyógynövényekről én nem sokat tudok, soha nem jutott eszembe főzőcskézni magamnak gyógyteát, ilyesmit, mert nem ismerem őket, a kamillán kívül. És kedves Rokica, soha nem ajánlanék olyasmit, amiről nem TUDOM, hogy ártalmatlan! Magam sem szednék be úgy semmit, aminek nem néztem utána. Amióta a gyerekem megszületett, homeopátiás orvosa van, és ő természetesen nekem is ad tanácsokat, "bogyókat". Szóval nemhogy természetgyógyásztól, de orvostól kértem tanácsot ezügyben, ő ajánlotta az Atropa Belladonnát. Sajnálom, hogy azt feltételezted, ártani akarok.

Zsuzska, nagyon örülök, hogy végre felhőtlenül örülhetsz!!!

Jó éjt!
Judit
jucc
 
 


Pgsuska,
csak így tovább, növeszd a babyd! Kép
Falina
falina
 
 


Megann! Mesélj még kicsit amerikáról, meg a melegről. Itt olyan fos az idő Kép

Rokica! Teljsen egyetértek veled! A gyógyszerek is gyógynövényekből vannak, vagy azok szintetikus úton előállított hatóanyagából, tehát mindennel óvatosnak kell lennie az embernek. Én nem tudom hol és konkrétan mit, de a belladonnáról már hallottam pár dolgot, mintha valami nyugtató vagy mittomén milyen hatása lenne, úgyhogy én se szedném. Szerintem a terhesség első trimeszterében óvakodjunk bárminemű bogyótól, ami nem vitamin, ásványianyag, vagy nyomelem.

Penna! Szerintem a homeobogyók nem mindegyike szedhető terhesség alatt. Ezt egy homeopátiás dokival kéne megbeszélni. Szeretnék már olyan emberrel is találkozni egyébként, aki hiteltérdemlően bizonyítja, hogy neki bármilyen homeobogyó segített a betegség leküzdésében, ugyanis ismerettségi körömben az utóbbi időben 3-an költöttek vagyonokat erre, nulla javulással. Az egyiket hónapokig járatták konzultációra, és a felírt bogyók egyike sem vált be, majd megállapítottuk, hogy valószínűleg csak a placébó hatás miatt lettek volna jók, de a csajnál nem jött be, mert ez nem egy vallás, hogy hinni kelljen benne, hanem anélkül is dolgoznia kell a szernek. Másik ismerősöm (direkt konkrét példákat írok, hogy nehogy szétverjétek a fejemet) allergiára kapott tutifix bogyókat, hónapokig szedte nyáron, pontosan ugyanolyan allergiás volt, mint előtte. Aztán mikor beszedte a sajnos elég erős allergia ellenes sima gyógyszer, attól javult az állapota. A harmadik ismerősöm mindhárom gyerekén próbálkoztak a homeos bogyókkal bizonyos betegségekkor, de semmilyen hatással nem voltak rájuk, tehát feladták. Igazából ha beteg leszek ki fogom én is próbálni, hogy végre tiszta vizet öntsek a pohárba. Egy fájdalomcsillapítónál az ember nem tévedhet, vagy hat, vagy nem. De azért most nem várom, hogy beteg legyek Kép

Szóval a homeopátia 100%, hogy nem káros, csak a bogyók hatóanyaga lehet esetlegesen az, ha nem kellő időben szedik. Értsd, mondjuk kismacskafülegyökeret terhesen nem lehet enni, akkor azt se homeobogyóban, de se semmilyen formában se lehet.

Na és ezzel semmiképp se akartalak megbántani, vagy nem akartam senki homeopátiás hívőt eltántorítani, mondom, még nekem is ki kell próbálnom!

Pgsuska! Megmondtam, hogy minden okkaj lesz!

Anikó, Pipocska nem egyenlő Pipacsvirággal! Kép Pipocska egy másik topicban szokott írogatni, és lehet, hogy nem tudja a székelykáposzta receptjét, míg Pipacsvirág igen, csak még nem osztotta meg velünk Kép

ancsipancsi
 
 


Koszi AncsipancsiKép, pont rajottem mielott olvastalak volnaKép

Elnezest Pipacsvirag, osszetevesztettelek, de a receptet kuldheted azertKép Szoritok neked is, hogy minden rendben legyen az UH-n.

Pgsuska,
Gratula, ugye milyen jo erzes? En is konnyezek minden uh-n, pedig ez mar a masodik. Kép

Udv
Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre boldogan ébredtem reggel. Nem voltak furcsa, hülye megérzéseim.
Nagyon szorítok neked Pipacsvirág, ezekben a percekben is. Bízom benne, hogy minden a legnagyobb rendben lesz.

Mindenkinek boldog, kellemes napot kívánok! Fejfájás, hányás nélkül!!!

Puszi

Kép
pgsuska
 
 


Sziasztok!

Nekem van egy ismerősöm aki nem bír sokáig utazni.Eljöttek velünk egyszer Horváto.-ba, és előtte egy héttel már elkezdett szedni a hosszú út ellen homeobogyókat. Neki bevált, egyszer sem kellett megállni szédülés, hányás stb. miatt. Pedig nem volt rövid az út.

Jár valaki úszni? Használtok tampont vagy valamit előtte? Olvastam a Terhességi tanácsok hónapról-hónapraban, hogy van valami spéci készítmény amit a gyógyszertárban lehetne venni a gombák elkerülése végett.Természetesen itt Magyarországon nem, legalább is Veszprémben.Ez igen elszomorít mert alapból össze bírok szedni mindent már úgy is, hogy csak idegen wc-re gondolok.Van valami jó tippetek a gombásodás ellen?

Terhestornára jár valaki? Hány hetes kortól lehet?
Köszi az infókat!

Ja igen! Minden csöpség nagyon ari. Úgy várom már, hogy én is a kezemben tarthassam a mienkét!

Pgsuska!Gratulálok, és teljesen át tudom érezni amit átéltél. Én is 6 hetesen kerültem dokihoz uhra. Mi is boldogok voltunk nagyon. Már 3 éve vártunk rá. Pont elmentünk dokihoz hogy akkor most segítsenek. A véreredményeim már megvoltak vissza kellett vinnem, de akkor már nem azt mondtam, hogy itta az eredmény hanem azt hogy baba van.
Én csak 10 nap után mertem megvenni a tesztet a mensi elmaradása után.Párszor már csalódtam, és féltem az újabb csalódástól.De most nem így történt!!! Azóta már van egy 8+3 uhám róla, és másfél hét múlva megyek a korai genetikára. Egy kicsi izgulok.
Majd meglátod milyen gyorsan megy az idő!

Szia mindenki!!

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szia Kismama!

Örülök, hogy itt vagy te is, bár én bevallom, inkább olvasom a topicocat, ritkán írok.

Én korábban bajlódtam gombákkal, és 2 féle ártalmatlan, tejsav baktériumot tartalmazó kúpot ismerek, amit uszoda használat előtt és után este érdemes feltenni. Az egyik neve a Génia '92, a másik most nem jut eszembe, de gondolkodom. Egyébként én is az akkori nőgyógyászomtól kaptam a tanácsot! Érdemes neked is megkérdezni, pláne terhessen!

Mit értesz az alatt, hogy korai genetikára!?

Üdv. Pr 9+4

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok az ultrahangon. Van egy 8 mm-es csöppségem. Kép Minden a legnagyobb rendben. Október 3-ra vagyok kiírva.
Miután befejeződött a vizsgálat, kérdeztem a dokitól, hogy fényképet nem lehetne -e kérni róla, erre azt mondja nekem, hogy tetszik tudni, azt még előtte kell kérni, utána már nem lehet. Kép Honnan tudtam volna? Életem első terhességi ultrahangján voltam. Kép Na mindegy, majd legközelebb.

A székelykáposzta receptjét délután leírom rendben? Kép

Kellemes napot mindenkinek!
pipacsvirág
 
 


jaj,de sok jó hír van,Pgsuska és Pipacsvirág,nagyon örülök,hogy minden oké,jó volt olvasni az élményeket,gondolom,hogy nagy az örömKépKépKépKépKép
szia kismamák gyöngyszemeKépüdv a fedélzeten!
én most remekül vagyok,biztos a sok jókivánságtólKép,kezdem megtanulni az egyensúlyt a kajálásban és így tök jó minden!ma még bulizni is megyek,persze csak mértékkel.a vicc,hogy a barátnőm is jön,és azt mondta ,hogy attól függ meddig marad,hogy hogyan bírja a füstöt,hm... ez eddig neki se volt probléma,lehet egy cipőben járunk,csak még neki sincs itt az ideje a vallomástételre?milyen jó lenne,ha mindketten kismamák lennénk,majd mamikKépKépKéplehet,hogy ő van az egyik név mögött,egymásnak osztjuk itt az észt,és nem is tudunk róla,jópofa lenne!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Pipacskám én is okt.3ra vagyok kiírva,márha ez a várható szülés időpontja,nekem kedden még csak3,8mmvolt,izgi mi a hatalmas adat különbségek?!te melyik kórházban is leszel?

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Judit!

Nem feltételeztem rólad a rossz szándékot, és sajnálom, ha amit irtam ilyen benyomást keltett. Nem ez volt a szándékom.

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Kóbor!

Ment neked email. Megkaptad?

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok! Előreláthatólag szept. 21.-e körül érkezik a harmadik bébi a családbaKép A lányom 6 éves volt november végén, a fiam pedig most lesz 10 hónaposKép Még csak egyszer voltam dokinál, akkor láttamKép De a sajátomhoz csak hétfőn megyek.
Nagyon jó olyan kismamikkal "beszélgetni" akik ugyanazt élik át. Visszaolvasgatlak titeket, amint a kicsi fiam ad egy kis időt!

Ancsi!
Szia itt isKép

Dia
8+1

Pussz: Pocak
pocakpacni
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy szorítottatok. Kép

Nyúlné! Igen, ez a várható szülési időpont. Tényleg milyen nagy különbségek vannak az adatokban. Kép

Most nagy az öröm. Vigyorgok egyfolytában. Kép Még akkor is, mikor éppen nagyon émelygek. Kép
pipacsvirág
 
 


Sziasztok,

Ancsipancsi,
mi homeodokinénihez járunk, úgyhogy ha látni akarsz valakit, akinek ez használ, akkor nézd meg a profilomban a kisfiamKépKépKép De komolyan: fél éves korában váltottunk a homeopátiára, amely valóban nem egy vallásKép hanem egy tudományosan bizonyított gyógymód. A golyócskák nem cukorkák, ezért árulják patikában...Az első oltásoknál a kisfiam mindig nagyon lázas volt, rosszul viselte. Fél éves kora után amikor az új drnéni oltotta, mindig adott bogyót, (persze mindig mást, a megfelelő oltáshoz) ami segítségével fél-max 1 napos hőemelkedéssel (!) megúsztuk, ami másnál több napos lázzal és levertséggel járt, a közérzete is sokkal jobb volt. Fogzásgondunk egyáltalán nem volt, hála a Chamomillának. Ez a dokinéni amúgy rendes körzeti dokinéni (csak a szomszéd körzeté) és amikor átmentünk hozzá, mondta is, hogy ha 40 fokos lázzal beviszem a gyereket, ő nem fog bogyózni, tehát vannak esetek, amikor muszáj gyógyszerhez nyúlni. De ő azért orvos, hogy ezt lássa. Egyszer volt egy csúnya hörghurutja a fiamnak, amikor 2 napig szedett köhögéscsillapítót, de a lábadozáskor már megint a bogyókat szedte. Amint kicsit szuttyog így télen, azonnal megy neki az Echinacia (immunerősítő) és az ismeretségi körünkben már ki van kiáltva "sosembeteg" meg "makkegészséges" meg "persze semmit nem kap el" gyereknek. Ezen a télen az orrszívó 1x (becsüszóra!!) került elő.
Na, bocs, hogy hosszú voltam, de én fél évig olvastam utána (van vagy 8 kül. könyvem) neten érdeklődtem, körbenéztem, orvost kerestem, és nekünk nagyon bevált ez a gyógymód. A kisfiam még soha nem szedett antibiotikumot, és nekem ez a legfontosabb.
Szóval ez nem hit kérdése, hanem jó homeopátiás dr kell hozzá. De sztem te is hallottál ilyesmit: vkinek pl könnyezik a szeme (kisbabáknál gyakori) és a dokik egymás után írják fel a kül. cseppeket (ha akarod, visszakeresem neked azt a hármat, amit a barátnőm kisbabájának írtak fel) végül átmossák a könnycsatornát, ez sem használ, majd 2 éves korára kinöviKép Szóval azért a dokik sem dolgoznak 100%-ra...A homeopátia meg még nehezebb terület, a dokiknak külön szakvizsgát kell tenniük hozzá.
Na, csak meg akartam védeni a homeopatákat, mert aki érti a dolgát, nagyon sokat tud segíteni!!!
Én nem hiszek, hanem bízok benne és használomKép De ettől még nem mindenkinek kötelező, persze.
na, jól elment az idő, mennem kell, pedig még a táblát is fel akartam tenni, meg voltam dokinál is, mesélni akartam...
de majd alvásidőbenKép
üdv
Penna
penna
 
 


Pipacsvirág és Pgsuska,
Örülök hogy minden rendben volt az UH-n.
Már én is nagyon várom (jövő szerda)! Biztos össze fogom hasonlítgatni az adatokat a kisfiam adataival (már elő is kerestem őket).
Pipacsvirág, majd legközelebb előre szólsz, most már tudod (úgy mint az áfás számlánál) és akkor majd felteheted nekünk a képet.

Dia, szia. Nem lehet könnyű, bár biztos a lányod már sokat segít.

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Prüntyi
Köszi a gyors infót, a Génia 92 ismerem de eddig csak utána használtam. A dokit kérdeztem meg a gombáról és ő csak a sima tampont mondta.Pont most voltam egyébként ilyennel nála és azt mondta, hogy a baba miatt nem kell aggódnom mert hozzá nem tud eljutni a gomba. Sajnos ilyenkor meg van kötve a keze mert gyógyszert nem adhat a hüvelykúp pedig vagy segít vagy nem.

A korai genetikát nálunk a 12. heti uhra mondják.

Lányok ki van szept. elejére kiírva rajtam kívül?

Sziasztok

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Kismama!

Nekem aug 30 a várható időpontom, de számitok rá hogy mint első gyerekes kismama, tovább fog tartani a dolog, és szeptemberi baba lesz belőle!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!!

Örülök Neked Pipacsvirág nagyon. De milyen érdekes az élet. Én előtted mensturáltam (dec 17-én) utoljára Te pedig dec 24-én. Az én babám most 9mm, a Tiéd 8 mm. És Te fogsz hamarabb szülni. Mert később volt a fogantatás időpontja. Én október 9-re vagyok kiírva. Furcsa, mi??

Nyúlné! Hihetetlen, hogy mekkora a különbség, ennyire mások vagyunk. Nekem a 3 héten volt 3,2mm. Akkor azt hitték, hogy 6 hetes vagyok és megijedt a doki. De ma már látom az egész vaklárma. Valakinek gyorsabban nő, valakinek kevésbé. Nem kell megijedni, ezt megtanultam.

Kép
pgsuska
 
 


Kedves Penna! Örülök, hogy így fogtad fel, amit írtam, és nem nyírtál ki rögtön, így legalább én is kipróbálhatom majd a szereket a kőcön. Az teljesen oké, hogy más gyógyszerek mellett, vagy más gyógyszerek utókezeléseként használja a doki, és az is jó, hogyha keménynek kell lenni, hát kemény, és erősebb cuccot ír fel. Azt hiszem én is ilyen dokit fogok keresni, aki nem csak egy homeopátiás orvos, akinél 10eFt a konzultácó, hanem egy háziorvos is egyaránt. Nekem majd ilyen kell Kép

ancsipancsi
 
 


Na, itt vagyok, alszika ded.

Szóval tegnap este voltam dr-nál. Csinált hüvelyi uh-t, minden oké, és bár hivatalosan 7+3 vagyok a terhesség inkább 6 hetesnek felel meg, de tudtam is, hogy később "gyártottuk" mint a félidő.
Ezt írta: "11 mm-es szabályos alakú petezsákban egy 4mm-es foetus. Magzati szívműködés láthatóKépKépKépKép" (a vigyorokat persze csak én íromKép)
A doki gratulált, adott beutalót vér-és vizeletvizsgálatra, és márc 15-20 körül a 12. héten talizunk megint.
Szóval most már én is "hivatalosan" várandós vagyokKép

Kismama, Pocakpacni,
üdv közöttünkKép.

Pgsuska
hát, erre készülj fel, én az előző terhességem 2. harmadától minden hülyeségre elbőgtem magam, egy szép zene, vagy egy negédes reklám...ez velejárója, a hormonok dolgoznak, de szerintem jóóóó!!!KépKépKép

No, itt az új tábla, aki be akar kerülni tegye fel a megfelelő adatokat. Aniko47, neked kiszámoltam a mensit és a várható időpontot az alapján,a mit megadtál, de ha nem jó, szólj.
<!--attachment: 2005__szi_bab_k1-154778.unk*attachment_icon.gif*application/x-msexcel*16.4**2005+%f5szi+bab%e1k1%2exls --><center><pre>
Kép
2005 őszi babák1.xls (16.4 k)</pre></center><!--/attachment-->

Megyek én is pihizni a kölökkel, mert éjjel nem alszik az ebadta, és olyan fáradt vagyok...
üdv
Penna
penna
 
 


Ancsipancsi
na, ezt akkor megbeszéltükKépKépKép
Örülök, hogy itt ilyen normális társaság gyűlt össze, nem ért mindenki mindennel egyet, de bármit meg lehet dumálni, de hát az a jó, hogy összegyűlik a sokféle info, és mindenki teszi, amit szeretne. Élni és élni hagyni, nehogy már mi kismamák egymás torkának ugorjunkKépKépKép
Sajna a gyereknevelés eleve egy olyan terület, ahol 5 orvos biztos hatfélét mond ugyanarról (hadd ne soroljam, pl kell-e a kukit huzogatni vagy nem, kell-e a lakásban kiscipő a járni tanulónak vagy nem...stb majd meglátod, nincs két egyforma vélemény) és úgyis 1 dologra számíthatsz tutira: az anyai(női) ösztöneidre, megérzésedre, szeretetedre.Fúj, de giccsesen hangzik, de így vanKépNa, jó, talán még anyukád tapasztalataira (mi hárman vagyunk tesók, úgyhogy anyukám egy csomó jó 5letet adottKép). NEKED kell eldöntened végül, mi lesz a gyerekkel, melyik orvoshoz/oviba/isibe viszed...ezért kellenek az ilyen fórumok, hogy lásd: mindenki másképp csinálja, ezek a lehetőségek, ebből lehet választaniKép
na, most már tényleg megyek, csak megörültem, hogy te is ilyen jól fogod fel a dolgokatKép

Penna
penna
 
 


Szia Penna!

Átkéne akkor engem javítani, mert nekem azt mondta, hogy az orvos, hogy súrolom a hatodik hetet úgyhogy szerintem 5+5 vagyok most. Ahogy visszagondoltam az eseményekre.

Köszi szépen!!

Kép
pgsuska
 
 


Pgsuska,
akkor nem baj, ha manipulálom az utsó mensid? Csak mert a számolás egy képlet alapján megy (nem én csináltam) és akkor inkább a heteid stimmeljenek...jó?
üdv
Penna
penna
 
 


SziasztokKép

Üdvözlöm az új kismamikatKép

Lányok.,nekem ma ngyon rossz a hangulatom-közérzetemKép

Ma is hányással indítottam a napotKép
Úgylátszik nálam most kezdődik ez az időszak!
Nemnagyon értem!

A lábaim ólom nehezek,fájnak!
Egész nap csak feküdnék.
Mikor hazaért a férjem,rögtön elbőgtem magam!

Na jól van nem nyafogok itt tovább!

Csilla 13+0
csillam
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenki üdvözlését. Jó hogy van ez hely ahol dumcsizni lehet. Az első infóimat is a terhességgel kapcsolatban innét vettem.

Csillám!
Tegnap pont így voltam én is. Megjött a férjem és én bőgtem. Szegény azt sem tudta hogyan vígasztaljon meg. Olyan édi volt.
Én is a hányósok csapatába tartozom. Szerintem nekünk nyugodtan nyafoghatsz, teljesen megértünk és át is érezzük.
Jobbulást lehet, hogy a holnapod már jobb lesz!!

Rokica
én szept.7-re vagyok kiírva, nekünk is ez az első babánk, így valószínű, hogy nem fogtok bennünket megvárni.
Sziasztok!

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Penna, szerintem is a mensit változtasd inkább, mert akkor továbbra is jól fog számolni a progi. Célérték kereséssel meg tudod kerestetni vele a rendes dátumot. Kép

Csilla, és mi van a lábaiddal? Mit melózol te?

a
13+1

ancsipancsi
 
 


Ancsipancsi

Veszéllyeztetett terhes lévné,nem járok dolgozni!
Viszont unalmamban egyre többet takarítok!
Tegnap reggeltől is du. 2-ig ,csak takarítottam!
Nagyon -nagyon elfáradtam benne.
Szerintem az ütött ma visszaKép

A férjem ,rámparancsolt ,hogy legközelebb várjam meg a takarítással!


Te jól vagy? Semmi panasz?Kép



Csilla 13+0
csillam
 
 


Szia Penna!

Módosítsd az utolsó mensimet, mondjuk december 25-re, mert akkor jön ki a fogantatás időpontja január 8-ra és akkor október 1-én szülök. Az úgy jó. Az orvos azt mondta, hogy január 8-10 között lettem terhes, úgyhogy visszaemlékezve (még jó, hogy naplót írok) nyolcadikán lettem terhes.

Csilla! Én is nagyon rosszul vagyok, fáj a fejem de nagyon. Nekem ez a fejfájás jutott. Én képzeljétek el szerintem 20 éve nem hánytam, nem is nagyon tudom mi az. Engem ez a fejfájás győtör de nagyon. Meg az arcom. Az valami katasztrófa. Tele vagyok pattanással, főleg a nyakam.
Amúgy hála Istennek nagyon jó bőröm, soha nem voltak rajta pöttyök most meg teljesen kész. Ezek a hormonok. Ha nektek voltak mikor múlt el???

Jó éjt Nektek lányok!

Zsuzska
5+5

Kép
pgsuska
 
 


Sziasztok!

Leírom a székelygulyás receptjét.

Hozzávalók: 50 dkg sertéslapocka, 50 dkg sertésoldalas, 15 dkg hagyma, só, 8 dkg zsír, pirospaprika, kevés köménymag, 1 gerezd fokhagyma, 4 dl tejföl, 3 dkg liszt, 1 kg savanyú káposzta, 2 db zöldpaprika.
A húst 4-6 dkg-os darabokra vágjuk és jól megmossuk. A finomra vágott hagymát zsírban áthevítjük, majd hozzáadjuk a paprikát, fokhagymát és köménymagot. Elkeverjük, kevés vizet öntünk hozzá, majd rövid forrás után beletesszük a húst. Megsózzuk és lefödve pároljuk. Kb. 40 perces párolás után hozzáadjuk a kimosott káposztát, a 2 db cikkekre vágott zöldpaprikát, felöntjük annyi vízzel, hogy ellepje és így - néha megkeverve - az egészet megpároljuk. Mikor megpuhul, hozzákeverjük a 3 dl tejföllel és 3 dkg liszttel készült habarást. Ezzel forraljuk még 5 percig. Tetejét 1 dl tejföllel kissé meglocsolva, mély tálban tálaljuk.

Ennyi. Kép Jó étvágyat hozzá! Kép A szakácskönyv 1973-ban lett kiadva és a címe: A magyaros konyha.

Ma elkezdtem szedni a Magne B6-ot, amit a doki javasolt a hányingerre. Nem szeretek gyógyszereket szedni, csak akkor, ha már nem bírom tovább és sajnos már nem bírom tovább, már több, mint egy hete megállás nélkül hányingerem van, ezt nem lehet kibírni. Kép Hányni nem tudok egyáltalán. Jó lenne, ha már elmúlna. Kép Tönkreteszi az egész napomat. Kép Én is eléggé sírós hangulatomban vagyok. Jöhetne már a tavasz, a napsütés.
pipacsvirág
 
 


Sziasztok!
Új vagyok ezen a topicon, és a problémám a következő: ellentétben Csillammal, nekem semmi energiám. Állandóan fáradt és levert vagyok, és felkelni sem tudok. A lakás, mint valami katasztrófa súlytotta övezet...
Lévén, hogy van egy 5 éves fiam, illendő lenne összeszedni magam (a férjem is teljesen ki van ütközve rajtam), de nem tudom, hogyan?
Úgy tudom, hogy a második babának a mozgását előbb lehet érezni, mint első esetben... de mikor? Én már nagyon várom!
Ja igen, a másik, hogy mikor kéne felkeresni a védőnőt, hogy állományba vegyen? Nektek már van terhes kiskönyvetek? (Oda sincs erőm elmenni...)
Kati: 12w0d
Vendég
 


Sziasztok!

Jo hosszu szunet utan itt vagyok am, kozben is olvastalak benneteket folyamatosan Kép

Penna, a legutobbi tablat nem sikerult megnyitnom, belekerulhetnek en is ? Ma vagyunk pont 11 hetesek, szules varhato idopontja szept 2., utolso mensi nov. 26. Meg az is lehet hogy nyari baba lesz ? Kép

Megann, remelem jol vagy, hat tenyleg veszmadar voltam az idojarasjelentessel, vegulis egesz Floridara csak egy erteket mutattak, az biztos mas reszere vonatkozott... Akarhogy is, itt sajnos hideg van Kép
Mindenki meg van fazva a kornyezetemben, csodalom, hogy meg nem kaptam el. Lehet hogy a terhesseg megerositette az immunrendszeremet Kép

Csillam, ugy elszomorodtam, hogy irtad a hanyingert, mar kezdtem volna orulni, hogy nekem is csak 1 het es tulleszek rajta, de ezek szerint lehet meg utana is Kép
Az a legszornyubb, hogy tudom milyen eteleket utalok, es kenyszeresen allandoan azok jutnak az eszembe, mintegy belelovallom magam, aztan mehetek a WC-re... Igaz eddig csak egyszer hanytam ugy igazibol, de ettol meg nagyon rossz tud lenni.

Meg valami, kezdek egesz formatlan lenni, szerintem a hasam is lathatoan megnott, szerintetek nem korai ez meg 11 hetesen? Irtam mar, hogy a ferjem kolleganoje 16 hetes terhes, hetvegen voltunk naluk, tenyleg egyaltalan semmi nem latszik rajta!!! Lehet, hogy csak gyengek a hasizmaim...

Pipacsvirag, a receptet azt hiszem en is kimasolom, allandoan ilyen magyaros kajakat kivanok Kép Es ugye tavol Magyarorszagtol mindent magamnak kell megfozni, lehet hogy most meg nekiallok pogacsat sutniKép

Sok puszi mindenkinek,

Pocika
pocika
 
 


Pgsuska!
Nagyon orulok a johirnek!
En tudtam hogy velunk maradszKépKépKép
A pattanasokrol meg annyit, hogy amikor nem jott meg, akkor hirtelen kirugyeztem en is, mint a fak tavasszal, de 2-3 heten belul helyreallt a rend a fejemenKép(azaz csak a szokasos mennyisegu es kullemu pattanas jelent megKép)

Pocika!

Koszi hogy gondolsz ram!
Jelenleg itt is hideg van!Lehult a homerseklet 17 fokraKépKép, viszont tovabbra is napsutes vanKépKépKép
Nekem egy kicsit emelygett a gyomrom tegnap is, ma is! Es tovabbra is alomkorban szenvedek!Kép
A hasam meg mindig nem nott tovabb, es ez tovabbra is bosszantKép
Meg szerencse hogy irtad a ferjed kolleganojet akin meg semmi nem latszik 16 hetesen!
Tudod, most az a legujjabb dilim, hogy lehet hogy megallt a babam fejlodese ezert nem no a hasamKép
Tudod, mindig kell talalnom valami teoriat, hogy idegeskedhessekKépKép

Ancsipancsi!
Mint irtam is, most nagyon fazunk a 17 fokbanKépKép de szerencsere a jovo hetre mar ismet 24 fokot mondanak!
Tegnap voltunk Miamiban, epp elkaptunk valami filmes produkciot, tele volt operatorokkel,allvanyokkal stb vel Miami Beach!
Tegnap szerencsere meg 26 fok volt! Setaltam is az oceanban!KépKép

Csillam!
Sajalom a rosszlleteidet!
A takaritassal meg tenyleg meg kellene varnod a fejed!Tudom ,szetvet az unalom, mi????

Mindenkinek puszi

Megann 9+6

Kép

Kép
megann
 
 


Sziasztok!

Nemesek!
Szerintem az hogy fáradt vagy most el kell fogadni, tök normális. A következő harmadban már jobb lesz a könyvek szerint. Az első babával nem voltál fáradt? Én az első babát várom és a hatodik héten mentem dokihoz, rögtön el is intéztem a kismamakönyvet a vérvételeket és a védőnőnél is voltam. Ja és még valami fontos!Neked már a 12 hetes uh-ra kellene menned. Ott elég sok betegséget kiszűrnek.

Pocika
Az előbb írtam már, hogy első babás vagyok, de nekem így a 11. héten már terhes formája van a pocimnak. Bár én mindenkit a környezetemben próbálok meggyőzni, hogy az csak a hájam de ők vannak túlerőben.Jó, mondjuk pulcsi alatt nem látszik,de csak egy nacival és egy toppal már le sem tagadhatom.Ez tök jó.
Már én is akartam kérdezni a többieket, hogy ez normális?

Megann
Mit nem adnék 17 fokos hőmérsékletért!!!!!!!Gondolom mindenki egyetért velem.

Jobbulást mindenkinek!
Sziasztok!

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi újság Veletek??

Csilla! Hogy vagy, aggódom érted, még mindig van hányingered??

Rokica Veled minden rendben???

Nyúlné, van még hányingered, picit jobban vagy??

Kellemes Hétvégét nektek lányok!! Ma este megyek Farsangi Bálba és belöltözök, tehén leszek. Mármint a jelmezem, na puszi lányok.

Kép
pgsuska
 
 


Én se tüntem ám el!
szomorúan hallom,hogy milyen sokan rosszul vagytokKép,emlékeztek én is milyen vacakul voltam?mostanra viszont teljesen jól érzem magam a bőrömben,se hányinger,se alvás mánia,se kedvtelenség,sőt,mérhetelen nyugalom van rajtam és kicsattanó jókedv!!!Képlehet része van benne,hogy tud róla anyukám,apukám,nővérem,látott orvos is és biztonságérzet ad.ráadásul olvastam,hogy a hányinger,hányás összefüggésben lehet pszihésen a nők tudatalatti félelmeivel(pl:nem kívánt,vagy nem felkészült terhesség vagy esetleg az önmagunk szeretet hiánya,önbizalomhiány,stb.)lehet,hogy nálam is ezért szüntek meg a "panaszok",aztán,ha épp vlmi depihullám utolér,majd megint hányhatok veletek víganKép
ez persze csak feltevés,de nekem szimpi,mert ha szarul leszek,megpróbálok erőt venni magamon,hogy rájöjjek mi zavarhat igazán.......na,elég belőlem!!!dr.Csernus elbujhatna mellettem,úgy osztom itt az észtKépKépKépbocsika
6+5

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Szia Kismama!
Az fiammal nem volt gondom, igaz akkor csak 21 voltam (lehet, hogy jobban bírtam a megterhelést?).
Voltam Uh-on 9 hetesen és 21-én megyek megint (igaz, hogy 12 hetesen kellett volna menni, de nem tudott időpontot adni a hétre...)
Neked a dokid intézte a terhes könyvet? Nálam ezt múltkor is a védőnő csinálta... hogy van ez?
Egyébként erőt vettem magamon, és kitakarítottam ma reggel a lakást, és már most hulla vagyok, pedig hol van még az este?
Mindenkinek szép hétvégét!!!
Vendég
 


KistehénKép

Kösz az aggódástKép
Ma reggel is volt rókaKép


NyúlnéKép

Örülök ,hogy legalább te jól érzed magadKép

NemesekKép

Takarítás után tessék lepihenniKép

A kiskönyvet védőnő adja,csak a doki küld hozzá!

További jó hétvégét mindenkinekKép

Én most elindulok mozibaKépKép

Csilla
csillam
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom, én is szarul vagyok. Reggel még azt hittem, ha eszem, elmúlik a hányinger, de azóta csak rosszabb. Ebédelni képtelen voltam, még szerencse, hogy volt maradék tegnapról, el sem tudom képzelni, hogy ma főzzek! Így legalább a srácok tudtak enni. Végül rájöttem, hogy a narancsot kívánom, kettőt be is vágtam. A kisfiamnál is a narancs volt a nyerő annak idején, lehet, hogy ez is fiú lesz? Kép
Ja, és állandóan aludnék én is. A múlt hétvégén itt voltak anyósomék, takarítottam, sütöttem, főztem, és jól bírtam. Aztán ezen a héten szinte minden délután elbóbiskoltam játék közben a gyerek mellett, egyszerűen nem bírtam nyitvatartani a szemem! Elég vacakul érzem magam, hogy szegény gyerekkel nem vagyok együtt maximálisan Kép Arra emlékszem, hogy az előzőnél 16 hetes koromig volt hányingerem, de arra nem, hogy az álmosság elmúlt-e. Gondolom, igen.

Csilla, mit néztek a moziban? Annyira készültem ezen a hétvégén én is, van legalább három film, amit megnéznék, de senki nem tudta vállalni a gyerkőcöt Kép

Most viszont apa elvitte fiát szánkózni, úgyhogy lefekszem, és élvezem a nyugit Kép

Nektek is jó pihenést!
Judit
jucc
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, hogy a gyümölcsökkel mindenki jóban van. Nekem egyedül a banán jó mert sajna a többi ha reggel eszem kijön, ha du. akkor pedig teljesen felpuffaszt. Főzni én nem szoktam mert annak az a vége, hogy nem eszek belőle -teljesen rosszul vagyok. Írjátok meg légyszi melyik gyümölcsel próbálkozzam.

Nemesek!
Csillam jól mondta a védőnő adja a kiskönyvet.Nálunk ez utcára van bontva, hogy ki melyik védőnőhöz tartozik. Ezt pedig az sztk-ban modták meg nekem.
Én sosem takarítom ki a lakást egyszere!!! Egyiknap portalanítás , másnap porszívózás és felmosás stb.Utána mindig szigorú pihenés mivel én veszélyeztetett vagyok. Javaslom te se hajtsad magad túlKép

További jó hétvégét!
Sziasztok

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Kismama Kép, nekem is ez az elso terhessegem, azert furcsalottam, hogy ilyen latvanyosan nott a hasam (bar lehet hogy csak nekem latvanyos, mert meg senki mas nem mondta...) Meg szabad kerdezni miert vagy veszelyeztetett terhes?

Most beszeltem nagymamammal, azt mondta o annak idejen csak abbol vette eszre, hogy terhes, hogy elkezdett noni a hasa Kép Se hanyinger, se semmi. Anyukamnak sem volt hanyingere... En vagyok a fekete barany ugy latszik Kép Nyulne, remelem nem a pszichemmel van kapcsolatban Kép bar en is olvastam ilyesmirol.
Meg azt is olvastam tobb helyen, hogy ha vkinek eros hanyingere van akkor nagyobb a valoszinusege, hogy lanya lesz, ha meg nincs hanyinger akkor fia. Vajon mennyire igaz ez?

Pihenjetek sokat, puszi

Pocika
pocika
 
 


Sziasztok!
Kismama, a nagy fiammal én is veszélyeztetett terhes voltam. Persze mindenki kímélt, még a széltől is, ennek köszönhetően felszedtem 16 kg-ot, amiből 2 végleg rám ragadt. Nem is ez a lényeg, hanem ma már tudom, hogy az "csak" egy dolog, hogy egészséges legyen a baba amikor megszületik, az igazi gondok (betegségek) ezután jönnek... nagyon vigyázz magadra! (persze mindenki más is!!!)
Pocika, nekem is látszik már a hasam - tök fura -, pedig még nem igazán kéne, nem?
További jó pihenést:
Kati
Vendég
 


Pocika,az ha a pszihéddel "gond" van,nam feltétlenül jelenti,hogy nagy baj van,lehet,hogy a sok aggódás zaklat fel vlkit nagyon,de próbálja tartani magát,így igazából nem is nyugtatja meg senki,magát meg éppen nincs lelkiereje.....váóóóKépfogadó-órát tartokKépKépKép
az is igaz,hogy egyre több nőnek van szüksége kisebb-nagyobb segítségre már a megtermékenyüléshez is(későn szülnek,stresszes élet,stb)ez már szorongást okozhat,ami csak tornyosul.....pedig lesz ez még így se ahogy rohan a világ és ez természetes folyamat.csak az ember agyilag,érzelmileg pont annyira lemarad,hogy végül kikészül.
mellesleg nekem a narancs a favorit gyümiben!
ma megyünk a párom családjának bejelenteni a babókát,lesz nagy ájuldozás,mert a nővéréék meg leánykérésre készülnek,szept.-ben lesz a lagzi(jól fogok kinézniKép),papa lehet kifekszik a mai sokkhatástól:viszik az egy szem lányát,és öreg-nagypapi lesz,szegénykém!
6+6 ,jujj holnap már 7hetes leszekKépKépKép
(tényleg,ha 6+1kor 3,8mm volt,akkor most mennyi lehet?)

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Csillus, semmi extra. Ha nem veszem be a vitamint, hánynom kell, meg nyomódik a hasam, meg álmos vagyok, de amúgy semmi extra. Kép

Pgsuska, nem akarlak elkeseríteni, de állítólag van aki a terhesség idejére durván bepattanásosodik, és külön ezzel jár bőrgyógyászhoz, hogy enyhítse a tüneteket.

Megann, te kis mázlista piszok! Kép

Éjjel újrból szarul alszom. Felébredek órákra, aztán csak jár az agyam. Ráadásul fáj a csípőm, folyton forognom kell, már nem tudok úgy aludni, mint régen Kép

ancsipancsi
 
 


Sziasztok Lányok!

Ancsipancsi! Köszi a hozzászólást. Nem gondolom,hogy nekem lesz ilyen problémám, szerintem egy pár hónap alatt elmúlik. Inkább a nyakam gáz, a hormonok miatt.

Nagyon elvagytok tűnve lányok! Remélem,azért jól vagytok mindannyian.

Holnap reggel megyek 8-ra ideggyógyászhoz a fejfájásommal.Tudja valaki közületek véletlenül, hogy terhesség alatt lehet-e akupuktúrára járni???

Sok pihenést lányok, Puszi
Zsuzska
6+0

Kép
pgsuska
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Csilla,
sztem is keveset takaríts csak egyszerre!

Tegnap óta nincs hányingerem, persze nem kiabálom el!!! Kép

Hétvégén vidéken voltunk a szülőknél, már dec. 30. óta nem láttam őket az előírt fekvés miatt. Unokaöcsémnek ünnepeltük a névnapját (Bálint) ill. anyum szülinapját.

Méhem felöl már megint érzem a fájdogálást...

Falina
falina
 
 


Jó reggelt!

Én csak félve merem leírni, hogy nálam nincs rosszullét, illetve csak nagyon ritkán. Valami összefüggés valóban lehet a lelkiállapottal is, mert egy pénteki eufórikus hangulat után szombatra a legmélyebb gödörben találtam magam hangulatilagKép És akkor estére elkezdtem émelyegniKép Aztán ennyiKép Egyébként pénteken tényleg úgy éreztem, hogy ennél tökéletesebb nem is lehtne az életKép Olyan volt, mintha mindig is erre vártam volna, pedig ugye már van két gyerkőc. Sokkal inkább a testem részének éreztem, mint a másik kettőt! Aztán szombatra mindez elmúl köszönhetően egy két kedves szülői hozzászólásnak! (nem anyós)
Na mindegy!
Alvásmánia csak hétvégén lép fel, mikor apa is itthon leledzikKép Érdekes viszont, hogy szerintem inkább álmatlanságban szenvedekKép Ancsihoz hasonlóan állandóan jár az agyam. Igaz én nem éjjel ébredek fel, hanem már este nem bírok elaludniKép Szombaton például délután aludtam egyet, mivel apa itthon voltKép Viszont éjjel 1-kor még "vígan" forgolódtam az ágybanKép

Ma megyek először a dokimhoz! Remélem valóban van már neki UH-ja, mert jó lenne látni a babátKép Eddig nem volt a rendelőjében, de most azt hallottam, hogy már beszerzett egyet.

Szeretnék én is bekerülni a táblázatba, ha lehet! Küldöm az infókat:
Anyuka: Pocakpacni
Tesó: Daniella, 1998.11.20. Marcell, 2004.04.21.
Baba várható sznap: Szept.21 a doki még nem nyilatkozott, de ezt számoltam ki.
Kórház: Szent Imre
Baba kora: 8+5
Utolsó mensi: 2004.12.15.
Remélem így jó!Kép
Még majd jövök, most lefektetem a kicsitKép

Pussz: Pocak
pocakpacni
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: