Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!Kép

Végre kialudtam magamKép Nem is volt olyan meleg (állítólag ma sem lesz akkora kánikula mint tegnapKép) és a babuka is hagyott most pihenni. Csak épp egy szúnyog össze-vissza csípett, de ez már nem is érdekel, fő az hogy friss vagyok és üdeKép
Bár nem sokáig, mert ma jönnek a nővéremék a kislányukkal, a mai program a Tropicarium a Camponában (ami jó messze van tőlünk).

Anita!
Tündéri Robikád van, és hogy mosolyog a masszázsos képenKép Nagyon édes!

Docka!
Nekem is bőrönd méretű lesz a kórházi cuccom, bár még csak egy polcon gyűjtögetem, ha hirtelen menni kell, csak be kelljen pakolni. Gondolom nem égő, hogy ekkkora, mert mindenki így megy, nem? Nekem eleve a köntösöm + a két törölköző, papucsok, óriásbetétekKép nagy helyet foglalnak, és ott van még a sok apróság. Én úgy gondoltam hogy csinálok egy kis táskát is, amiben azok a cuccok lesznek, ami a szülőszobán kell, ne kelljen ott kibontani az egész pakkomat.

Egyébként mostanában én is inkább az édességet kívánom, még a gyümölcsöt sem. Jó lenne leállni, mert a végén tényleg dagi leszekKép Már 11 kilót híztam, és még van másfél hónapom!

Sziszke!
Akkor most már én is kimerem mosni az ágyneműtKép

Viszont tegnap elkezdtem vasalni a kimosott pelenkákat, fürdőlepedőket, lepedőket... A fürdőlepedő egész puha lett, na de a pelenkákból egyet sikerült kivasalnom kb. tíz perc alatt.Kép Eleve nem olyan puha mint amilyenre számítottam, és nehéz is vasalni. Ki kell húzgálni és százszor áthúzni rajta a vasalót. Anyukám azt mondta hogy hagyjam egyelőre, és mossam még ki egy párszor őket, mert attól fog megpuhulni. Most 60 fokon mostam, de akkor lehet bevetem a 90-et.Kép

Üdv mindenkinek és legyen a tegnapinál hűvösebb napunk!Kép
Vera (ma 33 hetes, de csak a dátum szerintKép)

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!Kép

Tegnap én is nekiláttam a pelenkák, lepedők kimosásához. A vasalást majd egy hűvösebb napra tartogatom, mert nem akarok még azzal is fűteni. Próbaképp kimostam az ágynemű kispárnáját, de csak kézzel és nem centriztem, mert csak 800-on tudnám, az meg lehet, hogy tönkretenné. Most várom, hogy száradjon meg, de szerintem nem lett semmi baja a belsejének sem.

Diti
Abban igazad lehet, hogy később, amikor már koszosak a pelusok nem lesz elég a 60 fokos mosás. Szerinted milyen fertőtlenítőt vagy fehérítőt lehet használni, amibe beáztatom őket, hogy ne ártson a babának?

Szisz
A papír ülőkét mennyiért vetted? A nedves WC papírt is a DM-ből szerezted be?

Anita
Nagyon kis cuki a Robika és milyen kis huncut mosolya van.Kép

Dea
Drukkolok, hogy még egyben maradjatok a héten.Kép

A kórházba vonuláshoz be kell majd szereznem egy nagyobb táskát, mert amink van abba már múltkor is alig fért be minden, most meg sokkal több dologra lesz szükség.
Az utóbbi két napban úgy érzem elkezdtek dagadni a kezeim, meg a lábaim is egy kicsit és a mérleg is többet mutat 1-1,5 kilóval. Lehet, hogy a meleg miatt, mert többet iszom, mint általában. Szerintetek ez a nagy meleg a magzatvízre is hatással van? Lehet, hogy hülyeség de én attól félek mindig nehogy kevés legyen, mondjuk, ha nem iszom eleget és elpárolog.Kép

Szép napot mindenkinek!Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Szisz,
köszi a légzésfigyelős előadással kapcsolatos infot. Lehet, hogy elmegyek, annak ellenére, hogy most már nagyon úgy tűnik, hogy nem fogok venni, de ahogy mondtad, mindig hasznos lehet, amit ott tanítanak.Kép

Látom, tegnap mindenkinek keményedős napja volt, hát nekem is, már kicsit izgultam is, mert én a méhlazító gyógyszer mellett is sokat keményedtem, és féltem, hogy esetleg beindul a szülés, de szerencsére nem.

Kati,
azért gondolom, hogy csak miattam írt C1000-et a doki, mert mondta, hogy tovább rövidült a méhnyak, mire én kérdeztem, hogy mégis ez mit jelent, most egy centi?, és erre azt mondta, hogy hát, kb. annyi, igen (ő tudja, hogy én hajlamos vagyok a túlzott izgulásra), és így írta be a C1000-et. Egyébként, mivel teljesen bízom benne, és azt mondta, hogy nem gond, nem izgulok annyira, csak az zavar, hogy holnap elmegy nyaralni, és csak 24-én jön vissza, és addig mindenképp ki akarom húzni (a babának is úgy jó), szóval inkább pihenek ezerrel.

Laura,
kösz a boltos infot, mindenképp megnézem. A pelenkázót mennyiért vettétek? (Még azunk sincs ugyanis, és nagyon sokallom, amit néhány helyen elkérnek érte.)

Docka,
Avent Isis mellszívóból van gépi is vagy csak kézi? És milyen a hangja (már ha tudod már mostKép)? Én is most töprengek, hogy milyet vegyek, de a Medela elektromosat hangosnak tartom, a kézi meg kattog (bár lehet, hogy csak az, amit a kórházban a szomszéd használt).

Anita,
Robi irtó édes, és ahogy vigyorog a masszázstól! Zabálnivaló!KépKépKép

Vera,
én már négy hete 12 kilónál tartottam a hízásban, viszont azóta csak fél kiló jött rám. Meg is kérdeztem a dokit, hogy nem baj-e, de azt mondta, hogy nem gond, a baba szépen fejlődik, nem nekem kell hízni, hanem neki.Kép

Laura,
én a gyógyszertárban vettem papírülőkét a WC-re, 10 db-os csomag volt 170,- Ft. A meleg nincs hatással a magzatvízre szerintem, nem lenne logikus.Kép

Tegnap nekem is bedagadt a lábam, most először (aminek örülök, mármint hogy nem kezdte korábban), alig tudtam felhúzni a szandálomat. Azt még nem is írtam, hogy kiderült, hogy a "sziszegős keményedéseim" már jóslófájásnak minősülnek. Jaj-jaj!Kép És felváltva székrekedek és megy a hasam, elképzelni sem tudom, hogy mitől, pedig már nagyon odafigyelek, hogy mit eszem.
Képzeljétek, a 19 éves öcsém teljesen odavan a babától, állandóan a hasamat tapogatja (már amikor találkozunk), hogy most mozog-e.Kép Olyan cuki.Kép

Szép napot!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

 
 

Diti,

köszönöm a segítséged, megfogadom! Kép

Anita,

annyira aranyos ez a Robika, hogy élvezi a masszázst! Kép

Judit (34)
Judit74
 


Zsizsa
Sajnos mégsincs olyan ágy a Regibe, most voltunk és rákérdeztem.Kép Azt mondta a csaj, hogy lehet egyébként kapni, csak náluk nincs.
A pelenkázót 14000-ért vettük. Nem olyan komódféle, hanem egyszerű kisszekrény egy ajtóval, két polcnyi pakolóhellyel, bükk színű. Most vettünk ott két meleg pokrócot, csak 2800/db volt, szerintem az sem drága.

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Eltűntűnk, de azért írok egy kicsit, csak hát kevés az idő és rengeteg a tennivaló még!
De jó, hogy ti a mosásnál tartotok már, irigy kutya vagyokKépKépKép! A pelusokról én is azt hallottam, hogy 90 fokon elég, mert az ua., mint a kifőzés, csak kicsit kényelmesebb Kép, vasalás viszont mindenhez ajánlott (most még meg tudom oldani, de ha meg lesz a babóca kiváncsi vagyik, hogy ki mennyit fog vasalgatni Kép)!
Anita: iszonyú édes Robika, és milyen kis mosoly virul az arcán! Kép
Amúgy mi is keményedünk rendesen, de a védőnő szerint a melegtől, meg a dagadás is, ami érdekes, mert csak a kezem dagad, a lábam nem (szerencsére)Kép
Most viszont megyünk picit alukálni, mert 5-kor keltünk, és picit nyúzottak vagyunk (de legalább már az első éjszakánk volt az új lakásunkban Kép)!!!

Mindenkinek további szép napot és hűvős szobácskát!

Meme
Meme
 


Sziasztok Lányok!

Végre itt a hűvös este, igazi megkönnyebbülés... Én mostanában minden nap alig várom hogy lemenjen a nap Kép

Úgy látom teljesen kisebbségben maradtam a kifőzéses módszerrel, úgyhogy nem is ajánlgatom többet, bár szerintem akkor is az a legbiztosabb, úgyhogy én ehhez mérten fogok eljárni most is. Amúgy meg majd mindenki kitapasztalja magának és aszerint mos-vasal Kép

Laura, én az áztatást Biopon áztatóporral csináltam. A fertőtlenítésre, fehérítésre, makacsabb foltok kivételére pedig Clorox kímélő fertőtlenítőszert használtam. Biztos tudod melyik, elvileg színes ruhákhoz is használható, szép Barbie-rózsaszín a flakonja Kép

Most estére terveztem hogy teszek fel UH képet, de totál hulla vagyok, végigmászkáltuk a fél napot autóvásárlás ügyben. És még nem vagyunk a végén Kép
Húzok is aludni, mindenkinek jó éjt.
Sziasztok, Diti
diti
 
 


Kati !
Szeretnek kerdezni valamit GYED ugyben ( vagy barki mastol, aki tudja) Nem ertem ezt a mondatot :
-Szisznek igaza volt, ha a GYED igénylése előtti naptári évben (esetünkben 2003 jan. 1- dec 31) nem volt 180 nap jövedelmed...
En novemberben fogok szulni, ti pedig meg elobb, akkor miert 2003 az igenyles elotti ev, miert nem 2002 ?
Remelem ertheto a kerdes !
Mindez azert erdekel, mert nekem meglesz a 180 munkanapom 2003. majustol augusztusig, de nekem 2000 ota nincs mas munkaviszonyom itthon, mert kulfoldon voltam. Direkt a GYED miatt vagyok csak bejelentve annyi penzzel, hogy megkapjam a max. GYED-et.
Elore is koszi
Panni
Panni
 


Zsizsa!

Én úgy tudom, hogy Avent Isis-ből csak kézi van. A hangját én sem tudom, mert elég ördöglakat összerakni, szóval nem is raktam össze. majd élesben.

D.
Docka
 


Jó reggelt mindenkinek!

Gyorsan elolvastam kivel mik történtek tegnap, de csak egy gyorsat tudok írni, mert vendégeink vannak.

Tegnap végül a közeli Állatkertbe mentünk el, kicsit féltem a sok sétától, de végül annyit nem is mentünk. Rámfért már egy kis kikapcsolódás, olyan régen voltam bárhol is.

Viszont ma reggelre határozottan úgy látom hogy teljesen lent van a hasam, és ezt a férjem meg a nővérem is megerősítette. Szerintetek ez mit jelent???
Nem szülés előtt 2-4 héttel szokott lejjebb menni? Nekem még van minimum 6, de inkább 8 hetem a szülésig...

Nyugtassatok meg hogy még nem fogok szülniKép
Üdv mindenkinek:
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Diti

Nem maradtál egyedül a főzéssel, vagyis én bizonytalanodtam el. Szerinted a 90 fokos mosógépes mosás nem főzés? Mert ha nem, akkor inkább én is főzném a ruhákat. Te amúgy hogyan csinálod?

Panni
Azért 2003 az igénylési év, mert 2004-ben veszed majd igénybe a GYED-et. Előtte valószínűleg te is TGYAS-t kapsz fél évig, nem?

Vera
Lehet, hogy most fordult be a pici a helyére. Nálam már a 30. hét óta ott van. Amúgy egszer fent, egyszer lent, egyszer a pocakom csúcsában...elég sokat változik.

Képzeljétek, egész hajnalban görcsölt a pocakom. Teljesen meg voltam győződve, hogy kórházba megyünk, de mostanra elmúlt. Nekem azért volt furcsa, mert nem szokott ilyen előfordulni. Semmi szabályosság nem volt benn, de egészen kellemetlen mensis fájdalom volt. Ezek a jóslófájások?

Üdv
Szisz
szisz
 


Szia Szisz,
Nekem is egesz hajnalban görcsölt. Én nagyon megijedtem, mert eddig keménykedett, de soha nem fájt...Fennt voltam öt órától, de még most sem az a tökéletes...

Panni,
GYED ügyben még ma írok, de most nem érek rá, mert dolgoznom kell. Annyi mindenestre igaz, hogy alapból az igénylést megelőző naptári évet nézik, és mivel Laura, meg itt mindenki ősszel szül, utána 168 nap TGYÁS, utána GYED, ezért írtam 2003 jan. 1- 2003 dec. 31-et irányadó időszaknak (mivel a GYED-et 2004-ben kezdjük igénybe venni).
A Te esetednek még utananézek, remélhetőleg, még ma jövök a válasszal.

Diti,
Az nem baj, ha 2-3 napig ázik a cucc Bioponban (úgy értem nem teszi tönkre?)?

Üdv,
Kati
Kati
 


Panni,
Sikerült rátalalnom az infora, gyorsabban, mint gondoltam.
Szóval: ha Neked csak 2003-ban van 180 naptári nap jövedelmed (olyan, ami után fizetted a járulékokat), akkor sincs semmi gond. Mondjuk, azt azért elmondhatnád, hogyha 2003 máj-aug között van bejelentett fizud, akkor hogyan jön ki a 180 nap...Kép

Tehát: először Te is TGYÁS-t fogsz kapni. TGYÁS annak jár, aki a szülést megelőző két éven belül rendelkezett 180 napos biztosítási idővel. Ha Te 2003-ban idén megszerzed a jogosultságot, akkor először TGYÁS jár, és nem a GYED (a kettő között akkor van jelentős különbség, ha a bruttó jövedelmed meghaladja a kb. 120-125 e Ft-ot).

A TGYÁS számításának alapja a táppénz jogszabályok szerint történik, tehát első körben azt vizsgálják, rendelkeztél-e az igénylést megelőző naptári évben jövedelemmel. Ha igen, akkor ezalapján számolnak, a fennt már leírt módszerek alapján. Ha nem, és itt jön a Te eseted, akkor a jogosultság (szülés) kezdő napját megelőző 180 naptári nap jövedelméből állapítják meg (a módszer akkor is ugyanaz). A TGYÁS nem limitált, a GYED-del ellentétben.

Amikor lejár a TGYÁS, akkor már Neked is 2004 lesz, indul a GYED, tehát innéttől Rád is ugyanaz vonatkozik, mint amit már korábban leírtam.

Remélem ez így világos, ha nem, szólj!

Üdv,
Kati
Kati
 


LauraKép
köszi, hogy rákérdeztél az ágyra, akkor majd körbetelefonálom a többi boltot, hátha valahol van. Amúgy tényleg olcsónak tűnik a hely, lehet hogy benézünk pelenkázó ügyben.

MemeKép
gratula az új lakásban alváshoz! Nincs is annál jobb, csak az, ha majd a pici is veletek alszik!Kép

DockaKép
kösz az infot, valószínűleg én is olyat veszek.

VeraKép
az én hasam is megy lefelé, de még én sem szeretnék szülni (bár nekem elég már csak három hetet kivárni). Remélem Szisznek igaza van, és csak a baba fordult be nálad, és még nem fogsz szülni.

SziszKép KatiKép
nekem éjfél körül görcsölt elég sokáig és keményedett is rendesen, de szerencsére most már jobb. Szerintem lehetnek jóslófájások, ilyenkor már előjöhetnek.

Én holnap egyedül leszek, kispapi megy esküvőre Miskolc mellé, de én már nem mertem vállalni az utat, pedig győzködtek a barátok ezerrel. De hát Miskolc oly messze van!Kép Viszont kárpótlásul rendelek magamnak pizzát!Kép

Megint jön majd a kánikula, vigyázzatok nagyon magatokra!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Kati,

lehet hogy már kérdezte más is, de nem emlékszem: én is azt gondoltam, hogy a GYED-hez szükséges 180 munkanap 2002-ben szükséges. Most kicsit megijedtem, mert ebben az évben 5 hónapot dolgoztam, ami ugye kb. 150 nap. Június elejétől táppénzen vagyok. A táppénz beleszámít ebbe a 180 napba? Ha nem, akkor mi van? Előre is köszi a válaszodat!

Meme,

gratulálok az új lakáshoz! A bankos ismerős ilyen gyorsan intézkedett? Kép Sajnos nálunk még mindig semmi (bár elküldtem két levelet, egyet a fiókvezetőnek, egyet a bp.-i régióigazgatónak, hátha).

Judit (34)
Judit74
 


Sziasztok!Kép

Elég sokat keményedett éjszaka a pocakom, de ennek ellenére tudtam valamennyit aludni. A hasam nekem is lent van(régóta), például egyáltalán nincs gyomorégésem meg légzési nehézségek, amit szoktak lenni másoknak. A doki mondjuk nem mondta, hogy nagyon lent van, de én mégis úgy látom. Vagy lehet, hogy még csak most fog feljebb jönni?
Mostanában megint a hasam alsó részén érzek nyilallásokat elég sokszor, már régebben is volt hasonló(aztán elmúlt), de most néha feljajdulok annyira fáj.Kép Nektek nincs hasonló fájdalmatok?

Meme
Gratulálok a beköltözéshez.Kép

Szisz
Én már régóta szenvedek mensis görcsöktől. Nálad lehet, hogy ez már tényleg jósló, főleg ha eddig nem volt, és Te tulajdonképpen már elég közel vagy a szüléshez.Kép

Diti
Köszi a mosási tanácsot.Kép

Zsizsa
Szerintem is jó a bolt, bár elég kis üzlet. Kiállítva nincs is sok minden, inkább rendelésre csinálnak. A pelenkázóból volt azonnal elvihető, de csak egyféle, mondjuk nekünk megfelelt (a Kismama újságban vam róla egy kis kép onnan néztem ki).
Én sem mernék már elutazni messzire, sokszor már egy sima bevásárlásban is elfáradok.

Lányok a hétvégétől még melegebbre fordul az idő.Kép Nagyon vigyázzatok Magatokra!Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok,

Köszi a megnyugtatást, reménykedem, hogy nem josló. Most már nem is fáj, csak a baba rugdossa a bordáimat.
Én semmi leszállást nem érzekeltem eddig, a hasam egy szép nagy dinnye, szinte teljesen kerek.

Zsizsa,
Szerintem is jo döntés, ha ezt az esküvőt kihagyod. Amúgy sem érezned jól magad...Már az odafelé vezető úton hullafáradt lennél. Nekem nem is javasolta az orvos a hosszú autóutakat, pont a méhszáj miatt.

Judit,
No para. Keverünk itten két dolgot. Az egyik kérdés a JOGOSULTSÁG, a másik a GYED számításának alapja.
A jogosultsághoz szükséges az igénylést megelőző 2 éven belül 180 nap jövedelem. Igényelni a TGYÁS lejárta után fogod, valamikor 2004 márciusa körül, tehát a jogosultságoddal nem lesz gond.
A számítás alapja az igénylést megelőző naptári évben megszerzett jövedelem, ha megvolt ebben az időszakban a 180 nap. Ha nem, akkor jön a minimálbéres sztori (ld a szerdai 9.37-es igen hosszú hozzászólásom). Különösebb jelentősége szerintem nincs, mert a limit miatt ugyis mindenki kb. ugyanazt a pénzt kapja.
A táppénz nem számít ebben az ügyben jövedelemnek.

Üdv,
Kati
Kati
 


Sziasztok lányok!

Olvasom, hogy majdnem mindenkinek görcsölős éjszakája volt? Nálunk az éj rendben volt, előtte napközben viszont egyfolytában keményedtem én is és babuka bevetette a legújabb tudományát: kipúposodik valamilye a bal oldalamon, ilyenkor olyan mintha teljesen haránt lenne és épp az oldalamon szeretne kibújni..:-)

Egyébként ez a nagy meleg engem is tökre aggaszt, mert egyre nehezebben viseljük, ráadásul ez a bezártság sem valami egészséges, sem lelkileg, sem fizikailag. Abban reménykedem, hogy mire kórházba kerülünk, addigra már javarészt lehűl,mert ott lesz igazán ciki a hőség.

Nálunk-valszeg a farfekvésnek köszönhetően- már az elejétől fogva kissé lejjebb van a poci, de ahogy nő a baba, olyan érzésem van néha, mintha "csüngene"..még a mozgásban is akadályozna..:-)Állítólag ha már elfér a tenyered a hasad és a melled alatt (szóval gyomortájékon), vagyis ott "üregessé" válik a dolog, akkor teljesen leszállt a has, de attól akár 2 hétig is benn maradhat még babuka. Szóval szerintem ne aggódjatok!
Ma átnéztem (kb. 30.alkalommal) a kórházi cuccost, ami sajna csak egyre dagad minden egyes szemrevételezésnél: most tartok egy kisbőröndnél és egy kisebb utazótáskánál és meég be kell szereznünk 1-2 dolgot mindenképp..:-)Ma megveszem a Tena bugyit is.Hihi.
Szép napot mindenkinek!
Dea
Dea
 


Laura,
újabban nekem is nagyokat szúr lent, és hasogat is, néha meg lent oldalt borzasztóan húzódik, úgy, hogy arra fordulva kell feküdnöm, különben nagyon fáj. Doki azt mondta, hogy mivel most egyre nagyobb a baba, a méhszalagok egyre nagyobb tehernek vannak kitéve és nyúlnak, ezért fáj ennyire. Néha meg olyat érzek, mintha forró ólmot csöppentenének rám lent. Elég érdekes. Remélem megnyugtattalak, hogy nem vagy ezzel egyedül.Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Judit!
Sajna a banktól még mindig csak várunk de szerencsére após kisegített annyira, hogy az egyik szoba és a fürdő kész legyen így tudtunk átmenniKép! De sajna még közel sem vagyunk a végén, és szeptembertől még a sulim is elkezdődik,de bízom magunkban, hogy bírni fogjuk Kép!!!

Zsizsa!
Látom akkor nektek is jókor jött az esküvő, nálunk is jövő héten lesz egy Sopronban, utána héten egy Salgótarjánban, de a megjelenés kötelező, mivel egyik a bátyáméké, másik a párom nővérééké! Kép Szóval izgike lesz! Kép

Amúgy mindenkinek szép napot ebben adög melegben!

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Hát én is itt vagyok. És teljesen kész vagyokKép Elmentek a nővéremék. Nagyon-nagyon elfáradtam!
A tegnapi állatkerti séta után ma elmentem velük vásárolni a Mammutba. Röpke négy órát sétálgattunk, bár minden lehetséges padra leültem egy kicsitKép De így is nagyon megerőltető volt.
Kispapim örömére közöltem hogy a szülésig már nem akarok sehova se menni, annyira elég volt ez a két napKép Még egy gyógyszertári út, és egy DM-es, ahol megveszünk mindent ami a kórházi cuccból még hiányzik, aztán sehova. Nagyon örült neki, mert mindig programokkal nyúzom (nyúznám, ha jönneKép).

Egyébként a hasam újra a régi, de reggel iszonyatosan lent volt, úgy ahogy Dea írta, nekem odafért a tenyerem a hasam és a mellem közé. Hát eléggé megijedtem...

Íme a táblánkKép:

<pre>
<center>Név</center> <center>Szülés tervezett dátuma</center> <center>Szülés tervezett helye</center> <center>Szülés dátuma</center> <center>Baba neve</center> <center>Baba adatai</center>
Anita 2003. augusztus 4. Jászberény 2003. július 15. Róbert 2600 gr / 50 cm
Dea (fiú) 2003. szeptember 1. MÁV Kórház
Sziszke (lány) 2003. szeptember 4. Dél-Pesti Kórház
Docka 2003. szeptember 9. MÁV Kórház
Zsizsa (lány) 2003. szeptember 13. Schöpf-Mérei Kórház
Judit 2003. szeptember 18. MÁV Kórház
Laura (lány) 2003. szeptember 20. Újpesti Kórház
Diti (lány) 2003. szeptember 20. II. sz. Női Klinika
Kati (fiú) 2003. szeptember 20. Margit Kórház
Vera (fiú) 2003. szeptember 26. MÁV Kórház
Edit (fiú) 2003. szeptember 30. Nyírő Kórház
Gigi (lány) 2003. október 5. Fejér-Megyei Szent György Kórház
Meme (lány) 2003. október 6. MÁV Kórház
</pre>

Most viszont megyek pihizni, mert alig érzem a lábaimatKép
Üdv mindenkinek: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Két napja én is hasonló fájásokat érzek: menseshez hasonló görcsölés, utána nyilallás, de abszolút rendszertelenül. Nem esik jól a mászkálás, hajolgatás még a lakáson belül sem. Viszont tuti nincs lenn a hasam mert a légszomj gyötör állandóan: alg kapok levegőt, fulladok esténkét és ez valszeg azért van amert a pici nyomja a tüdőt.
Aludni baromi kényelmetlen, nagyon lassan fordulok át egyik oldalról a másikra (mint egy hátfájós kisnyugdíjas), pedig tegnap előtt az orvos azt mondta, hogy még 1 kg-t biztos hízik a kicsi.
Na hát nálam ez a helyzet.

Docka
Docka
 


Vera!
Majd lszi írd be, hogy nálunk kisfiú lesz.
Köszi, Docka
Docka
 


Lányok!

Csak bekukkantottam, hamarosan végigolvaslak benneteket és írok mindenkihez.Most nincs időm sajna, vagy mégsse sajna?Kép.Szóval ez már igazi anyasors Kép...
Már nagyon várom , hogy megszülessen a második babóca, de persze várjuk meg a kiírt időpontot!Kép.
Jó éjt mindenkinek.Vigyázzatok a nagy melegben magatokra és a babócára!

Anita
anita77
 
 


Kati,

köszi a gyors választ! Kép Amit most furcsállok, hogy a múlt hónapban táppénz gyanánt 10.000 Ft-al kaptam többet a vártnál, most meg 20.000 Ft-al, annyit, mint a rendes fizetésem szokott lenni. Persze örülök neki, csak tartok attól, hogy valamikor ezt visszavonják...

Meme,

akkor drukkolok nektek is, magunknak is! Kép

Jaaj, mindenki tudja, hogy fiút vár vagy lányt, csak mi nem! Kép Hétfőn mondjuk megyünk az orvoshoz, megkérem, hogy legyen UH, de szerintem már kicsi a helye, még jobban összehúzza magát és megint nem fog látszódni semmi. Kép

Egy kérdés: anya is és az anyósom is felajánlotta, hogy segítenek a szülés után az első napokban, hetekben. Most úgy érzem, hogy az első napokat inkább hármasban töltenénk (kisbaba+férj+én), jó lenne előbb kicsit 'megszokni' egymást... Szerintük pedig éppen az első napokban lenne rájuk a legnagyobb szükségem. Ti mit gondoltok? (Diti, Anita?)

Kellemes hétvégét,

Judit
Judit74
 


Sziasztok Lányok!

Judit, szerintem ne izgulj hogy már a szülés előtt nem tudod meg fiú vagy lány-e a baba. Tavaly én is csak a szülés előtt 2 héttel tudtam meg hogy kisfiunk lesz. Egyébként van egy olyan érzésem hogy most sem derült volna ki hamarabb ha nem mentünk volna el 4D UH-ra Kép A klinikán az UH eléggé elkapkodva zajlik, megnézik amit muszáj, de ha rákérdezel a baba nemére, mindjárt csúnyán néznek rád Kép
Nekem is felajánlotta anyukám is, anyósom is a segítséget, de legelőször úgy voltam nem élek vele. Így utólag már tudom hogy elég buta gondolat volt tőlem Kép Végül átgondoltam a dolgot, és úgy voltam vele hogy igenis jól jön egy tapasztalt anya segítsége az első néhány napban. Én anyukámnak mondtam igent, egyrészt mert talán mindenkihez közelebb áll ilyen értelemben is a saját édesanyja, másrészt meg az ő gyerekekkel kapcsolatos felfogásával sokkal jobban egyetértek. (Anyósom inkább a "vegyünk meg neki mindent és gügyögjünk neki sokat" elvet követi, szerinte ezzel el van intézve minden, de úgy hiszem mindenkinek ismerős a dolog).
Úgy oldottuk meg, hogy anya otthon várt minket aznap hogy hazajöttünk a kórházból, és akkor egész estig ott is maradt nálunk, de nem aludt ott, így végülis nem rontott semmit a családias hangulaton. Viszont segített megmutatni mindent, az öltöztetéstől, etetéstől, pelenkázástól kezdve egészen a fürdésig. Azt megcsináltuk együtt, mondta hogy olajozzam a babát, hogy tartsam a vízben, hogy törölgessem, stb. Aztán mikor jött az esti szopi és a lefekvés, szépen elbúcsúzott azzal hogy másnap majd jön. Ami így is volt, napközben beszélgettünk a Pindurral kapcsolatos teendőkről, segített amiben kellett, és nagy büszkeségemre este már a tegnapi tapasztalatok alapján egyedül fürdettem a csöppséget Kép Anyukám csak "felügyelt" Kép Kb. 4 napig járt el naponta hozzánk, addig lényegében "megtanított" mindent. Ja és az sem volt mellékes, hogy azalatt pl nem kellett a főzésre, mosogatásra, stb. gondolnom, megcsinálta azokat is.
Szóval szerintem ha olyan a viszonyod akár anyukáddal, akár anyósoddal, mindenképpen fogadd el a felajánlott segítséget, veszíteni nem lehet vele. Persze ha csak állandó kéretlen tanácsból és okoskodásból áll a segítség, akkor nem feltétlenül kell élni vele, hiszen az tényleg elrontja az első napok szépségét. Amit pedig újraélni sosem lehet, úgy a jó ha a lehető legszebb emlékként marad meg Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Meme,
nem rossz, két esküvő, méghozzá közeli rokoné!Kép Biztos nagyon jó lesz, bár az is biztos, hogy fárasztó. Minekünk is van még egy meghívásunk, 30-ára, két barátunk házasodik össze. Mivel az Pesten lesz (ill. Budán), ha még egyben leszünk, akkor elmegyek, de a kocsi csomagtartójában biztos benne lesz a kórházi cucc. (Akkor már nyugodtan ugrálhatok, mivel már 38 hetes leszek.Kép)

Vera,
az én kispapim sem egy vásárlós típus, pedig eddig csak egyszer voltam vele, egyszer meg apámmal. Mikor mondom neki, hogy kéne már menni vásárolni, hogy minden meglegyen, mindig megkapom, hogy olyan túlbuzgó vagyok, miért akarok állandóan vásárolni. Állandóan... (eddig ugye 2x)Kép Örülök, hogy a hasad visszamentKép, én is rögtön megnéztem, hogy odafér-e a tenyerem, de szerencsére nem.

Anita,
megértjük, hogy nincs időd, mi is leszünk ilyen helyzetben.Kép Azért, ha ráérsz, tájékoztass, hogy mi van veletek!Kép

Judit,
én megkértem anyut, hogy az elején jöjjön el segíteni, úgy, hogy nem alszik itt, de segít a háztartásban, így csak a kicsire kell figyelnem, és segíthet még a felmerülő kérdésekben. Anyóst biztos nem hívnám el (ez szomorú, de sajnos nem igazán jövünk ki egymással), de hát persze anyósa válogatja. Én anyukámnak bármikor megmondhatom a véleményemet, elfogadja, legfeljebb nem értünk egyet, anyóssal nem lehet ezt csinálni, mert megsértődik (valahogy még nem vette észre, hogy már nem vagyok gyerek).Kép Szerintem nyugodtam mondd meg nekik, hogy egyelőre úgy gondolod, hogy szeretnéd megpróbálni egyedül (azaz kispapivalKép), hogy egymáshoz szokjatok, de tartsd fenn azt a lehetőséget, hogy esetleg mégsem bírod, és akkor elmenjen valamelyikük segíteni. Anyuék anno úgy csinálták, hogy anyu anyukája volt egy hétig, aztán apu anyukája egy hétig, akit hazaküldtek, mert megkérték, hogy mit ne tegyen, és mégis azt tette (most mindegy, hogy mit), de aztán rájöttek, hogy még mindig kéne segítség, és visszahívták (persze akkor már ő is figyelt, hogy tiszteletben tartsa a kérésüket a babával, azaz velemKép kapcsolatban).

Olyan egyedül vagyok, pedig nem csak pizzát, hanem még sajtlevest is rendeltemKép, de sajnos nem pótolhatják kispapit.Kép Mivel nagyon ritkán marad ki este, olyan fura így. Ráadásul pár napja láttam egy hülye ijesztgetős filmet (ilyeneket direkt nem szoktam nézni), és most be vagyok tojva a sötétben.Kép Na mindegy, majd csak kibírom valahogy, legfeljebb égve hagyom a lámpát és beszélgetek Gabócával a hasamban.Kép

További jó hétvégét!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!
nem vagy egyedül mi is egyedül adludtunk az este és hihetetlenül rossz volt, ráadásul ma délután jött meg a párom, der hétfőn megint megy el Csongrádba és csak hétvégén tud hazajönni, szóval már előre ki vagyok Kép

Judit!
nálunk édesanyám jön segíteni, de mivel soproni, itt marad kb. 1-2 hétig, szerintem mindenképpen jól jön! igazából nem a baba miatt, mert babysitterkedtem, szóval nem okoz nehézséget a babóca körüli teendő, de viszont, a főzés, mosás stb. miatt mindenképpen jó, meg amúgy is szerintem jól jön ilyenkor egy tapasztalt segítség (meg különben is nagyon anyásak vagyunk Kép)! De szerencsére ezt a férjem is így gondolja, habár már kijelentette, hogy az esti fürdi az övé lesz Kép!

Most már viszont megyünk pihizni!

Mindenkienk jó éjszakát, zsizsa nyugi Kép!

meme
meme
 


Meme,
kösz az együttérzést, majd én is gondolok rád sokat a jövő héten, talán így nem leszel annyira egyedül.Kép (Azaz lesztek!Kép)

Jó éjt mindenkinek!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Diti,

a 24. héten mi is voltunk 4D UH-on, de a kicsi ott sem mutatta meg magát. Igaz, azóta nem volt UH, talán holnap. Sokan azt mondják, megérzik, de én nem érzem. Négyszer azt álmodtam, hogy lány, háromszor azt, hogy fiú. Kép
Az a megoldás nekem is nagyon tetszene, ami nálatok volt, csak sajnos anya győri, anyósom hatvani, így mindenképpen nálunk aludnának. Természetesen elsősorban én is anyára gondoltam, de nem szeretném megbántani az anyósomat, ő így majd később jönne, talán októberben (mondjuk még nem ismerem a nevelési elveit). Okoskodás esetén pedig a földrajzi távolság még előny is lehet. Kép Na, most jó gonosz voltam! Kép
Köszi a segítséged!

Judit (34)
Judit74
 


Zsizsa, Meme,

csak most töltöttem le a válaszotokat, nektek is köszönöm!

Zsizsa,

én is tartok egy kicsit az anyósom segítségétől, pedig jól kijövünk (igaz, ritkán találkozunk). Persze szívesebben fogadom el anyától, talán ezzel mindenki így van. A gond az, hogy még a bérelt lakásban lakunk (40 nm), egy szoba van (igaz, az jó nagy), tehát éjszaka is egy légtérben lennénk négyen... Hát elég húzósnak tűnik így.
Látom, jó kezekben voltál újszülöttként! Kép
A pizza nem pótolta a kispapit? Kép Kép Kép
Nálam is volt olyan, hogy egy esti thriller után félni kezdtem, és egy kést is odatettem a közelembe (kb. egy éve).

Meme,

a párodnak a munkája miatt kell ennyit utaznia?
Sajnos nálunk a férjemet azért valamennyire feszélyezné, ha anya 1-2 hétig itt lenne. Gondolom valahogy úgy van ezzel, mint én az ő anyukájával. Kép
Amúgy kitartás, hamar elmegy a jövő hét is!

Judit
Judit74
 


Helló Lányok!
Jaj,de meleg van már megint..Nem tudom írtam-e,hogy kb. egy hete elkezdett dagadni a kezem, és ez főként a jobb kezemre érvényes.Pénteken kissé hüjének is nézett a postás, amikor nem tudtam aláírni az átvett cuccost,mert nem "működött" még a kezem korán reggel..:-)

Zsizsa: Mi most azon is agyalunk, hogy a kiírt császár időpontjához képest hogyna jöjjenek fel a szüleim: 37nm, egy szoba és az aggódó arcokról még nem is szóltam..:-)Előtte valahogy nem szeretném,félek, hogy elhagynám magam, a legokosabb az lenne, ha csak a műtét utáni napon jönnének fel. Bizonytalan minden: mikortól leszek "látogatható",meddig tartanak benn, stb.
Aztán szeretném, ha Anya még 3-4 napig velünk lenne, megmutatna mindent és segítene a császár utáni boldogulásban. De nagyon édes volt, kérte, hogy mi döntsük el, mit szeretnénk, mert a legszebb valóban hármasban lenne, de így racionálisabb a dolog. Persze a legeslegjobb megoldás a Diti-féle: amikor napközben segít csak a nagyi,estére megatokra hagy.
Anyós-kérdés: Hát nem szívesen vállalnám be a dolgot..:-)Egyébként is szenvedek attól, hogy a terhességem legeleje óta azt hallom, hogy ő meg sem "érezte" a terhességeit,ez nem betegség (ettől a falra mászok) nem érti miért vagyok ilyen fáradékony, stb...és sokat sejtetően, gúnyosan mosolyog ilyenkor. Jáááj, inkább hagyjuk a témát!:-)
Hűsöljetek lányok, ha tudtok, zuhanyozzatok, vizesruházzátok magatokat és koncentráljatok a csüt-től beköszöntő hűvösebbre, a hidegfrontra (valszeg nekem ez fogja meghozni babukát, mert nagyon frontérzékeny a kezdetektől)..
Puszi: Dea
Dea
 


Sziasztok Lányok!

Úgy látom ez az anyós téma kicsit mindenkit lázba hozott Kép Kép
Hiába, az embernek igazából az anyukája pótolhatatlan Kép Én azért is döntöttem inkább mellette, mert soha nem erőszakolja rám magát, csak javaslatokat tesz, megosztja velem a tapasztalatait, és bármit is talál ki hogy megcsinálja, előbb mindig kikéri a véleményem. Ez is fura nem? Anyukám kér tőlem engedélyt valamire... Kép Kép
Anyósommal más a helyzet, ő kéretlenül megcsinálja saját belátása szerint amit elhatározott, én meg a jó viszony megtartása érdekében általában nem kritizálom. Mondjuk azért túl sok rosszat nem tudnék mondani róla, teljesen jóban is vagyunk, csak azért mégsem élnék együtt vele Kép
Amúgy neki is az a szövege, hogy a terhesség nem betegség. Velem szerencséje van, mert tavaly is, most is kutyabajom végig, állandóan dicsér is meg dicsekszik velem, hogy neki milyen klassz menye van Kép Mintha én tehetnék róla hogy ez így alakult... Nem mondom, szerencsésnek tartom magam hogy semmi problémám, de akinek esetleg van, az ugyanúgy nem tehet róla, szóval biztos neheztelnék rá miatta ha ezért csúnyán nézne rám.
Na de nem untatlak titeket a témával, anyós-sztori befejezve Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

A hétvégén nem tudtam jönni, mert a kedves UPC valami újítást hajtott végre, ami a jelek szerint nem nagyon úgy sikerült ahogy tervezték... Eleve csak szombat délig nem lett volna internet, na ehhez képest, tegnap este végre valami bejött. De még most is nagyon lassúKép
Na, mindegy azért remélem ezt majd el tudom küldeni!

Látom hétvégén az anyós téma jött elő, ill. hogy ki segítsen vagy ne segítsen a szülés után.Kép Nálunk biztosan csak az anyukám fog. Ő szolnoki, de kb. másfél óra alatt itt van nálunk, úgyhogy ő még nagyon itt sem szeretne aludni. Pedig azért én szeretném ha 2-3 napot itt lenne velünk éjjel-nappalKép Még a baba körüli ügyintézést is vállalta, lehet a férjemmel kettesben mennek majd. Ettől már előre félek, mert a kispapim ebből a szempontból iszonyatosan türelmetlen, utálja a sorbanállást (márpedig a TBben lesz része benne, az tutiKép), legszívesebben minden ilyesmit halogatna. De remélem anyukámmal azért el tudnak intézni mindent!
Igazán én sem tudom mi a jó, ha van segítségünk az első napokban, vagy ha hármasban éljük át az első megpróbáltatásokat. Nekem az a lényeg hogy mindent úgy csinálhassak ahogy én azt már itthon megszoktam. Anyukám előtt abszolút nem feszélyezem magam semmiben, ugyanez nem mondható el az anyósomról, de hát ez természetes. Mert ha nekem például félmeztelenül van kedvem lenni egész nap (mert jön egy kis mellgyulladás, meg amúgy is azt hallottam ha kisebesedik a mell, minél többet legyen szabadon), akkor ne kelljen már szenvednem a saját lakásunkban azért, mert valaki miatt nem tehetem meg. Márpedig az anyósa előtt kevés ember járkál pucéranKépKép
A másik pedig hogy anyukámnak meg lehet mondani ha valami nem tetszik, anyósomnak biztosan nem mondanám, nehogy megsértődjön. És igazából nem babázni kell jönni az első napokban, hanem a háztartásban segíteni, esetleg főzni, mosogatni. És nem biztos hogy ezt az én anyósom is így gondolná, úgyhogy mi nem is kérjük meg. (Ő meg még nem ajánlotta fel, da akkor majd szépen megköszönömKép) Majd talán később eljön egy pár napra, ha már összeszoktunkKép
Hát ennyi, én legalábbis így gondolom!

Ma is olyan meleg lesz mint a hétvégén volt? Kép Már nagyon jólesne egy kis hűvös!!! Hétvégén vizes törölközőt terítettem magamra, csak így voltam képes elviselni a hőséget. Tegnap átrendeztük a hálószobánkat, ahol a baba is lesz, és úgyhogy most már a végleges helyére került minden. Már úgy felszerelném az ágyat is a baldahinnal, meg az ágyneművel, de még nagyon korai, nem akarom hogy porosodjon.
Ti mennyivel előtte csináljátok meg ezeket?

Na megyek reggelizni, majd még benézek, írjatok!
Üdv mindenkinek: Vera (33+4)

KépKép Kép
76vera
 
 


Helló Lányok!

Most jöttem a fodrásztól: először voltam nála. A legfőbb szempont az volt,h.itt van szinte a szomszédban, de így utólag a technikájával is nagyon meg vagyok elégedve (ő az első, aki igazán megértette, mit is értek tulajdonképpen a "megrájenes"fizura alatt..:-)),ráadásul kemény 20 perc alatt elkészültem és még ari is a csaj. Szóval meg vagyok elégedve!:-)
Vera76: A meleg szerdáig sajnos csak fokozódik, akkora ér ide egy hidegfront..:-( Szóval éljen a vizes törülköző (és az ödéma?)..De legalább a szél fújdogál, ez is valami!

Lányok! Buta kérdés, de az anyakönyveztetésről tudtok valamit? Ugye nekünk kell bejelenteni a kicsi születését az illetékes anyakönyvi hivatalnál?

Puszi Nektek: Dea
Dea
 


Sziasztok!Kép

Tegnap végre kiszabadultam a lakásból és egy kicsit napozgattam is, bár többnyire az árnyékban feküdtem.Kép
A lábam sajnos eléggé be van dagadva, pedig eddig szinte csak a kezemen éreztem a vizesedést. Azért remélem ez még visszamegy, mert alig bírok menni.Kép

Nálunk az anyukám jön majd segíteni, elsősorban főzni, mososgatni ilyesmi. Ki is vesz erre az időszakra két hét szabit, bár nem hiszem, hogy egész álló nap itt lesz, de jön ha kell segíteni, meg persze unokázni. Anyósommal mostanában nem találkoztam, de a férjem mindig ijesztget, hogy majd biztos sokszor jön az anyja is. Remélem csak hétvégén jön megnézni a picit, de huzamosabb ideig nem lesz itt. Valahogy úgy vagyok én vele, hogy Őt vendégként kezelem és nem szeretném még én körülugrálni, amikor amúgy is hulla fáradt leszek (gondolom). A másik meg, hogy némi ellenséges érzelmeim vannak, mert anyósom dohányzik és nem akarom, hogy bagós kézzel fogja meg a babát.Kép Mostanában nagyon dohányzás ellenes lettem, ezért nem is megyek hozzá, mert nincs tekintettel az állapotomra.
A terhességemmel kapcsolatban is értetlenkedve fogadta a problémáimat, mert ugye Ő bizony nem vigyázott semmivel és mégsem volt semmi baja. Igaz, hogy a cigitől mindkét gyereke koraszülött lett, de ez mellékes.Kép
Amúgy nem vagyunk rosszban, de lehet, hogyha többször találkoznánk a falra másznék tőle.

Judit
Én megfigyeltem, hogy sokkal kevesebb adót vonnak le a táppénzből, mint kellene. A többi járulékot meg nem vonják, de az normális. A munkahelyemen is mondták, hogy ők nagyobb adókulcsot adtak meg, de a TB szerintem a legalacsonyabbal számol és lehet, hogy még kedvezményeket is figyelembe vesz. Én mondjuk örülök neki, mert most kell a pénz, de ez az adóbevallásnál ki fog derülni.Kép

A héten tervbe vettem a babarucik kimosását és a gyógyszertári dolgok beszerzését. Még van egy kis vasalnivalóm is, bár a hétvégén annak is nekiálltam, csak hamar kifeküdtem tőle.

Nem tudjátok hol lehet vékony köntöst venni? Szerintem a frottír marha meleg lesz a kórházban és ráadásul sok helyet is foglal.Kép

Ti már tudjátok, hogy mit adtok a babára, amikor a kórházból hazahozzátok? Én már sokat gondolkodtam rajta, de nem tudom, hogy tul.képp mi lenne a legjobb.

Szép napot Mindenkinek!

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Most értem haza a dokitól, minden rendben van a bébivel, éppen megfelelnek a méretei a 34-35. terhességi hétnek. Persze nem derült ki a neme, így csak a szülés után tudjuk meg.
Kérdeztem az orvost, hogy van-e valamilyen listájuk arról, mit kell majd bevinni a kórházba (MÁV). Nincs ilyen listájuk, de elmondta, hogy vigyek papucsot, köntöst és elöl nyitható hálóruhát. Kép Hát ha csak ennyit vinnék! Kép Azt is mondta, hogy a kisbabának nem kell semmit sem vinnem, lesz ruhája is, stb. Kérdezem, akkor nem kell pelenkát sem+babaápolószereket vinnem? Ő: Hát végül is jó lenne, mert elég szegény most a kórház. Kép Szóval inkább maradok a Vera féle listánál. Kép

Vera,

mi az IKEA-ban vettük a kiságyat (+a hozzávalókat), így majd össze kell szerelni. Én sem akarom, hogy a szülésig porosodjon, így amíg a kórházban leszek, a férjem elrendezi ezeket.
Leírnád újra, hogy hol kell bemenni a szerdai előadásra? Van egy bejárat a Dózsa Gy. út felől a kórházba+a Podmaniczky út felől is kettő bejáratról tudok (az egyik ami előtt az újságos van). Milyen termet kell keresni?

Laura,

mi ez a sok szomorú fej? Remélem, majd jön egy kis hűvös idő és javul a lábad. Nálunk szerencsére senki sem dohányzik, én sem bírom a szagát. Ezek szerint az adóbevallásnál majd vissza kell fizetnünk valamennyi pénzt?
Nekem frottír köntösöm van, szerinted szeptember közepén még meleg lesz? Arra gondoltam, hogy a kisbabát majd rugdalózóban (+sapkában Kép ) hozzuk haza.

Judit
Judit74
 


Sziasztok Lányok!

Itt Dea a pánik szélén: tudom, hogy ettől még akár két hetünk is lehet, de úgy néz ki "távozgat"a nyákdugó..
És itt jön be Murphy apánk a képbe:
-a dokim csak hétfőnként nincs benn (egyébként pedig ki van kapcsolva.)
-a férjem ügyeletes (23h-ig nem tud hazajönni)
-a húgom hazautazott
-a pesti rokonok mától nyaralnak, stb..:-)

Mit tanácsoltok? Tapasztalt mamik, mit ajánlotok? Azért próbáljam meg elérni a dokit: végül is (bocs) de nem véres, de olyan eddig soha nem tapasztalt, kocsonyás valamiről van szó. Meddig kell várnom, mikor menjek be a kórházba?Tudjátok, farfekvés miatt császárunk lesz. Jáááááj,segítség!
Dea
 


Dea!
Én azt mondom hívj egy taxit és menj be a kórházba.
Voltál már, tudod hova kell menni? A Rippl-Rónai utcában (bal kéz felől van a bejárat, ha a Podmaniczkyről mész, de nem tudom hanyas szám, talán 17 vagy 34?) a szakambulánciát kell keresni a magasföldszinten, ott mindig van ügyeletes doki. Szerintem menj be és nézesd meg, csak hogy tudd, mi vanKép
Drukkolok!!! KépKépKép

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Dea!

A nyákdugó és a babszületése között akár 1 hét is eltelhetKép Úgyhogy ha nem görcsölsz, nincs magzatvíz szivárgás, akkor még várnod kell pár napotKép De ha megnyugtata akkor menj be, az ügyeletes biztos szívesen megvizsgál, hátha...
Bár hallottam már olyanról is akinél a nyákdugó távozása után pár órával megindultKép

Az aanyakönyvi hivatalba a kórház jelenti be a babát, ezért is kell a kórházba vinni az házassági anykönyvi kivonatot, vagy az apaságit. És majd postán kapod meg a lakcímbejelentő kártyáját meg a taj kártyát, a születési anyakönyvit meg méga kórházban.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok,
Hétvégén nem jelentkeztem, mert örülök, ha nem látok monitort. Nem baj, ez az utolsó hetem a munkában!!!

Dea,
Hát ez gáz... Nem próbálod felhívni a kórház ügyeletét?

Mindenkinek: az Anyósok védelmében.
Nálunk nagyon szerencsés a helyzet. Mindkét Anyuka 10 percre lakik tőlünk, és mindkettő felajánlotta a segítségét, amivel élni is fogunk. Nem egyszerre, de átjönnek, és haza is mennek, ha végeztek. Az anyósomra egy rossz szavam nincs, a férjemml való ismeretségünk kezdete óta nagyon jóban vagyunk, mindig tiszteletbe tartotta a kéréseimet, végtelenül jóindulatú, kedves. A terhességem alatt körülugrált, segített, ahol tudott. Tudom, hogy szíve szerint már szerette volna, ha kiiratom magam korábban és pihenek otthon, de nekem sosem szólt emiatt. Ami pedig a segítséget illeti: hát, őszinten szerintem frissebb ismeretei vannak, mint az Anyukámnak, mert a sógornőm lányai épp most nőttek ki a babakorból, szóval Anyóska gyakorlatban van. Anyukám szabit fog kivenni, és persze Ő is segíteni fog. Mondjuk nálunk Anyu az, aki nem tűr ellentmondást...Kép

Szerencsére mindkét Anyuka nagy szakácsművész (a különbség az, hogy Anyukám főztjét még a férjem is jobban szereti, mint a saját anyjáét), szóval ezzel nem lesz gond. A mosás a kispapi reszortja lesz az első időben, takarítani meg a bejárónő fog, mint eddig is, mert ezt az egy luxust szeretném megtartani.

Hát ennyit az "Anyósok Dícsérete" című fejezetből.

Kati
Kati
 


Sziasztok!

DeaKép
Remélem azóta már biztosabbat tudsz, hogy a nyákdugó volt-e vagy semKép

Judit!
Nekünk a kiságy már áll, kb. egy hónapjaKép Csak az ágyneműt nem teszem még bele. Hát nem tudom ti milyen kiságyat vettetek, deaz én férjemnek egy fél napja ráment mire összerakta, és így is egy polc nincs még benne, mert azt elfelejtették kifúrni, és majd nekünk kell. Mondjuk a miénk kombi, tehát a pelenkázóval egyben van, és nem volt semmi összerakni! Ráadásul a végén az ágyrészt rá kellett emelni az ágyneműtartójára, és szegény kispapim majd' megszakadt egyedülKép De nagyon szép lett!Kép

A MÁVos előadás a második emeleten van egy előadóban, abban az épületben, aminek a Podmaniczkyn van a bejárata, és nemcsak lépcső van előtte, hanem olyan emelkedő is, ahol a mozgássérültek is fel tudnak menni. Arra nem emlékszem hogy van-e előtte újságos, de nem fogod eltéveszteni, tutiKép

Kati!
Jó Neked hogy ilyen anyósod van!Kép Bár én sem panaszkodhatom, csak nálunk nem alakult ki olyan szoros, úgymond "barátnői" viszony az anyósommal. Ők is szolnokiak (mint az én szüleim) és valószínűleg az is közrejátszik ebben, hogy nem olyan nagyon sűrűn találkozunk. Ja, és nálunk nagyon gyorsan ment minden a férjemmelKép, mert 2001 júniusában megismerkedtünk, rá 8 hónapra (februárban) megkérte a kezem, szeptemberben leszünk 1éves házasok, és januárban megfogant a kisbabánk. Szóval még nem olyan régen ismerem a szüleit sem. De szeretem őket nagyonKép

Üdv mindenkinek:
Vera (33+4)

KépKép Kép
76vera
 
 


Kati,
irigyellek az anyósodért! Én is olyan jól el tudnám képzelni, hogy az enyém ilyen, de hát az ember a párját választja, az anyja jön vele, nem válogathatunk.Kép

Dea,
én ugyan nem vagyok tapasztalt anyuka, de én is úgy tudom, hogy a nyákdugó elvesztése még nem feltétlenül jelzi a szülés kezdetét, akár két hét is eltelhet addig. De azért megnyugtatásul felhívhatod a kórház ügyeletét, ők jobban értenek hozzá.

A mi kórházunkban az van, hogy az anyakönyvi hivatalba a kórház küldi az adatokat, és nekünk kell majd elmenni az anyakönyvért 12 nap múlva az ottani anyakönyvi hivatalba.

Szép napot! Már csak három nap, és itt a hűvösebb levegő!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Dea: Drukk!

Kati,
Én is írigykedem. Sajnos nálunk sem a legjobb a viszony anyóssal, és emiatt sokat szenvedek. Ő özvegyi nyugdíjas és nincsenek barátai, csak az egyszem fia. Namármost mindig vele foglalkozik, és játssza a magatehetetlent, hogy semmit sem tud egyedül elintézni: rohanjon azonnal hozzá a fia a körtét becsavarni. Mivel elég messze lakik, min. 2 órás utat kell megtenni sokszor a semmiért. Ha jön hozzánk, ő is vendégként viselkedik, elvárja hogy csinnadrattával fogadjuk. Ha meg vmi nem tetszik azt megmondja a fiának a hátam mögött brazil sorozat módra...
De az a legrosszabb, hogy semmit sem csinál a postás és a szomszédok figyelésén kívül és emiatt szerintem teljesen be lehet pörögni egy idő után ... Ráadásul van egy nyaraló is, ahova úgy kell könyörögni, hogy lemehessünk kettesben, mert ő azt szeretné ha vele nyaralnánk, és egész nyárom ő telepszik be. Persze utána mondogatja, hogy ő mindenkit csak kiszolgál... ha meg kettesben v. netalántán barátokkal megyünk, az jön, hogy mit tettünk tönkre. Na ez az én kis rövid történetem anyós-pajtásról. Sztem nem lehet überelni...

Docka
Docka
 


Sziasztok!

Docka!
Hát őszintén sajnállak az anyósod miattKép Nem lehet könnyű. Ilyenkor azonban sokat segít ha a férjed melletted van, és látja ő is ezeket a dolgokat. Mert vannak sajnos olyan férfiak is, akik észre sem veszik hogy milyen kedves anyukájuk van...

Dea!
Jó lenne ha jelentkeznél! Már ha otthon vagy, és nem a szülőszobánKép

Lányok, Sziszkével mi van? Ő is régen volt már (talán pénteken?).

Lassan mindenki közeledik a szüléshez, olyan furi, mert még csak augusztus van, és szeptemberre vagyunk többségben kiírva. De az olyan hamar eljön!!! És persze a babuka is jöhet előbb. A 36. héttől már nem lehet gond, ugye?

Üdv mindenkinek: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


76vera!

A betöltött 37 héttől kevésbé valószínű, hogy gond lenne, bár itt a finnek a kiírás előtti 2 hétre mondják, hogy már jöhet a baba.

Lenne egy kérdésem, miért jöttetek át ebbe a topicba és miért nem írogattok a "Friss" kismamákba? Kicsit fura az itteni aktivitás ahhoz képest, hogy oda még egy sziát sem ejtetek megKép

Puszi: Nyuszimanó "odaátról" 34.
nyuszimano
 
 


Nyuszimanó!

Azért írogatunk ebbe a topicba, mert a másikban túl sokan vannak, itt pedig kialakult egy pár emberből álló jó kis csapat, akik minden gondjukat megosztják egymással. Mellesleg ha végignézed, közülünk mindenki közel egyidőben fog szülni, talán ezért is tartunk ennyire összeKép A babák születése után pedig szeretnénk nyitni egy újabb, akkor már babás topicot.Kép
Persze a kör nem zárt, bárki csatlakozhat hozzánk, mivel a Babanet az egy nyilvános fórum, mindenki írogathat mindenhova.

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Dea,

ez nagyon izgalmas, mi van veled?

Vera,

köszi, már biztosan odatalálok, tudom, melyik bejáratról írtál. Remélem el tudok menni, mert tegnap telefonáltak a bankból, hogy megvolt az elbírálás és kapunk hitelt, csak az adásvételi szerződésen változtatni kell, így azt most próbáljuk mielőbb elintézni az ügyvédnővel. Lehet hogy ma nem tud fogadni, csak holnap... Majd kiderül.
Nekünk egy teljesen egyszerű natúr kiságyunk van, talán nem lesz nehéz összerakni. Mindenesetre profinak tűnik a ti felszerelésetek. Kép
Tényleg olyan jó, hogy szinte egyszerre fogunk szülni. Kép Utána kihal ez a topic. Lesz új, vagy megyünk a friss babákhoz? Kép

Judit
Judit74
 


Sziasztok!Kép

Dea
Lehet, hogy már babázol? Olyan jó lenne, ha újabb topicbaba születne.KépKépKép
Tényleg Szisz is eltűnt, mint annak idején Anita, ez elég gyanús.Kép

Judit
Nem is figyeltem, hogy ennyi szomorú arcot írtam. Most kárpótlásulKépKépKépKépKép A lábam már sokkal jobb, pedig tegnap nem is pihentettem sokat.
Szerintem mindenképpen számíts rá, hogy be kell majd fizetni az adót, ha nagyon keveset vonnak. Én kiszámoltam magamnak az adótábla alapján és kb. 100 EFt a különbség. Viszont ha jár még a lakáskedvezmény, akkor azzal kiegyenlítem csak mondjuk nem kapok vissza semmit.
Én májusban voltam bent a kórházban és nagyon meleg volt a frottírköntös, ezért is akarok vékonyabbat.

Kati
Tényleg irigylésre méltó az anyósod, szerencsés vagy.

Vera
Mi is lassan felállítjuk a kiságyat, de az ágyneművel még én is várok. Pedig olyan jó lenne mindent beletenni, hogy lássam milyen lesz.Kép

Nyuszimanó
Én mindig elolvasom a friss mamikat isKép, de régebben olyan sokan voltak, hogy inkább ide kezdtem el rendszeresen írni. Mostanában viszont mintha ott is kicsit kevesebben lennének. Néha írok oda is, főleg amikor más topicból kerülnek elő régi ismerősök, vagy valami olyan probléma van amit az előttünk járók jobban tudnak. Szóval nem vagytok elfelejtve vagy ilyesmi, csak inkább az olvasótábort gyarapítjuk. Ugye Lányok?Kép

Vigyázzatok Magatokra a nagy melegben!

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Vera,
Hát nem mondom, a családépítés tényleg gyorsan ment Nálatok, de a házassággal nem köröztél le! Kép
Mi 99 szeptemberében ismerkedtünk meg, én akkor menyasszony voltam, a párom pedig egy tartós kapcsolatban élt (6 éve), szóval egy ideig csak álmodoztunk...Aztán végül novemberben legalizáltuk a kapcsolatunkat, én felbontottam az eljegyzésemet. Decemberben megkérte a kezemet, februárban eljegyzés, májusban esküvő. Azóta, most már több, mint 4 éve vagyunk házasok, pedig sokan fogadtak akkoriban a viharos esküvő miatt egy hasonlóan gyors válásra... Szerencsére nem lett igazuk!!!Kép

Nyuszimanó,
Én olvasom a Friss-et is, de sokszor elvesztem a fonalat...Egyébként sokan innét fennt vannak a táblázatban ott is. Nekem valahogy ez a topic kicsit családiasabb.

Lányok (Asszonyok),
Ha meglesznek a babák tényleg indíthatnánk egy babás topicot is, mert a "Friss kisbaba" már nem is olyan friss...Én ott sem igazodom ki, arra meg nincs/nem lesz időm, hogy mindent visszaolvassak. Mit szóltok?

Sziszke, Dea?????
Jelentkezzetek, nagyon izgulunk!!!!

Voltam ma cukor-kontrollon, ugy örültem, mert nagyjából rendben vannak az értékek, pontosabban most jobb lett mint a múltkor (pedig nem nagyon tartom a diétát). A súlyom is csak 1 kg-t nőtt 1 hónap alatt. Holnap doki, remélem ott is minden rendben lesz.

Üdv,
Kati
Kati
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: