Új privát üzeneted érkezett!

Tali,
Lefoglaltam a Mikkamakkát péntek 2-tõl. Mi nem biztos, hogy odaérünk 2-re, mert aznap két dokihoz is kell mennünk. Sütit én viszek, teához valókat hoz valaki?

Lili is hálózsákban alszik kb. 1 hónapja. Addig nem kellett, mert nem nagyon ficánkolt, a paplan mindig rajta maradt. Viszont mostanában kicsit aktívabb éjszaka, ezért adok rá én is.

Áfonya,
Nem semmi ez a céklás képKép.

Forti,
Steve Biddulph: Hogyan neveljünk boldog gyermekeket? Magyar Könyvklubban kapható.
Tényleg hogy vált be a passzírozó?

Sasha,
Gyere ha tudsz, én is lehet, hogy csak 2 órát tudok maradni.

Nyuszi,
Nagyon aranyos a kép EmíliárólKép!
Én múltkor Photoshop-al csináltam azt a többképes összeállítást.

Orsoly,
Gratulálok Lackóhoz, szép nagy baba!

Pszi,
Igaz, hogy ovi a talihely, de pénteken csak mi leszünk.

Nekünk is indulni kellene 1-2 helyre, de ilyen hóban nem tudom meddig jutunk. Gondoltam, ha eláll a hóesés, akkor kenguruban egyszerûbb, de egyre jobban esik, így marad a babakocsi, lehet, hogy az esõvédõt felszerelem rá, mert ahogy nézem hófúvás van.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Az én lányom ma kitért a hitéböl :=( Tiszta nyüszi volt délig, amikor is beájult az ágyba... Nem értem.

Forti: én imádom a hóesést!! Lehet, hogy délután lemegyünk egy kicsit mégis.

Pszi: ez egy magánovi, ami elég drága ahhoz, hogy a nevelök ne engedjék be a beteg gyereket (rossz hire menne az ovinak, ami ha 20E-t fizetsz 1 hónapra, akkor elég gáz). A manók meg erösek, nem kapnak el semmit Kép

Nyuszi: édes a Kisnyuszi KépKép

Beszti: aranyos lehet Nátán, mikor kutyázik KépKép Kár, hogy most nem tudtok jönni Kép
Ügyelet: nemtom hogy vidéken hogy van, de itt Pöstön elvileg mindig más van, vagyis nem mindig fog ki az ember hülyét (pl. ha mi vagyunk, akkor nemKép). A dokitoknak nincs mobilja, hogy el tudd érni rend. idön kivül is? Más ötletem nincs sajnos :=(

Áfonya: a céklaturmixolás nekem is nehezen ment, majdnem megfullasztottam vele a végén a jányt (de komolyan, nem vagyok pánikolós, de ez nagyon borzasztó látvány volt).

Kataa: ja, akkor értem a cumikat Kép De szerencsére a cumin rajta van a szám Kép
Szerintem ne aggódj, hogy nem eszik 6x! Juli kezdettöl 5x eszik, mégis nagy debella már Kép Alex is okos baba, ha éhes lenne akkor szólna. Azért egy ekkora baba már komolyan tud reklamálni Kép

bera: akkor üdv a dolgozók táborában. Én kicsit félek töle, de majdcsak megoldom valahogy.
A hosszúujjú hlózsák arra jó, hogy ha véletlenül a body rövidujjú, akkor a karjai ne fázzanak Kép Nekünk pl. nem minden body hosszúujjas.

Viki: jaj, én a Realityn néztem 1x azt a koraszülöttest (véletlenül kapcsoltam oda), hát szétbögtem a szemem :=(
A kajába mehet anyatej, de lehetöleg csak akkor, mikor már nem forró a kaja (hogy az immumanyagok ne menjenek tönkre benne).

Én vagyok az egyetlen elvetemült, aki hóban sétálni akar? Ja, nem, Pszi is. DE jó, akkor már nem vagyok egyedül KépKépKépKép

zsani
zsani
 
 


Írtam az elõzõ üzimben, hogy dokikhoz megyünk pénteken. Nem vagyunk ám betegekKép, csak szemészetre megyünk Lilivel, meg az én dokimhoz megyünk akinél szültem.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 

 
 

ilke: én viszek filtert meg mézet.

Kryss: ez a borostyánkö lánc érdekes Kép De csak lóg a nyakában v. rágja is? Egyébként szerintem csomó dolog müködik, amiröl nem bizonyitották még be. Nekem pl. az Agykontroll napi szinten bevált, a homeopátia is ugye elvileg egy hatóanyagnélküli vizgolyó, mégis van hatása... Ki a fene gondolná, hogy van olyan hogy a "viz emlékezik"? (a homeopátiát magyarázzák úgy, hogy bár addig higitod hogy hatóanyag már nincs benne, de a viz, amivel higitottad, "emlékszik" a hatóanyag molekuláinak rezgéseire, és azért használ) Igazság szerint amig valami használ, addig nem érdekel, hogy bizonyitották-e.
Mikor a Korányiban dolgoztam, rengeteg tüdö és egyéb rákos beteggel foglalkoztam, és nagyon sokan szedtek mindenféle csodabigyókat. És nagyon sokan voltak olyanok, akik végsö stádiumból meggyógyultak v. évekre tünetmentesek lettek. Én erre azt mondom, hogy annak akinek nincs más választása, annak nem bün ha kipróbálja (volt olyan doki, aki kirúgta a gyógyithatatlan betegét, mikor meghallotta hogy pl. macskakarom bogyót eszik... pedig ö már nem tudott segiteni rajta). Na, jót filozofáltam ismét Kép

Megyek is, mert mintha Julus nyüszizne.

zsani
zsani
 
 


Ilke

Ez a Photoshop egy program és ha igen hol lehet kapni? A múltkor kerestem ilyesmit a MediaM-ban, de enyhén szólva nem voltak segítõkészek és amit találtam a polcon az 17ezerbe került...vagy mind ilyen drága?

Elállhatna már a hó, bár gyönyörû idebentrõl...Kép..így nem tudom hogy megyünk pénteken a talira...még autóval sem...Kép

Kép

Nyuszika és Emília 25 hetes

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Visszaértünk a "hókocsizásból".
Én kb. fél óráig élveztem a havazást, de utána már kezdtem fáradni. Így is kb. 1,5 órára nyúlt a séta. Szerintem nem volt utolsó erõsítésként sem (kar+farizom).
Szóval én ajánlom mindeninek, aki erõsödni kíván.

Ilke, Zsani!
Egy kicsit sikerült megnyugtatnotok.
Ha méteres hóakadályok lesznek péntekre, akkor szerintem nekem se lesz kedvem nekivágni az útnak.

Pszi
pszi
 
 


Sziasztok Lányok!
Bejelentkeznék hozzátok, ha lehet. November 7-én született meg Szilvia Anna nevû lánykánk, 3550 -nel. Azóta szépen fejlõdik, mostmár végre csak anyatejet kap. Az elsõ 6 hétben fejéssel cumisüvegbõl evett, és pótolni is kellett elég sokat. De mostmár szerencsénkre kizárólag szopi van. Nagy küzdelem volt, de megérte.

Sajnos már 24-e óta szörcsög, orvos szerint elmúlik, valami vírusos náthát kapott el a nagyitól, vagy az apjától. De ma nagyon sokat köhögött, és mintha fulladna. Szegénykém még ezt is csöndben tûri.

Egyébként egy tündérke. Már régóta mosolyog az ismerõsökre, megfordul a hasáról a hátára, és állandóan fel akar ülni. (persze nem hagyjuk neki) Ja és 4 hete végigalussza az éjszakát is. Általában este 11-tõl reggel 7-ig KépKépKép Az apja legnagyobb örömére.

Kérdésem lenne: két hete itt voltak anyámék, és anyámnál folyton sirt szegénykém. Anyu persze okoskodott, hogy majd õ megnyugtatja, mondanom sem kell, hogy nem ment neki. Azóta ha nõk közelednek felé, mindenkitõl megijed és olyan keservesen sir, hogy alig lehet megnyugtatni. szerintetek megijedhetett anyámtól és arra emléxik?
És mit csináljak vele, hogy elmúljon ez nála?

Ma vagyunk két hónaposak KépKépKépKép

Most megyek, ha valaki tud segiteni, megköszönöm

Szilcsike és a (ma két hónapos)Szilvike
szilcsike
 
 


Halihó!

Mivel csak sikerült eleget irnotok, és van két "új"KépKép:
Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Hali!

Ilyen hófúvást már régen nem láttam! Egyre jobban havazik! Vagyis Hull a hó és hózik-zik-zik...Kép és Minnél jobban hull a hó annál jobban hózikKép Teccik-teccik nagyon! Én már voltam lent a kutyámmal, de nem élveztem! Sõt volt már alkalmam a karácsony elõtti utolsó munkanapon eltolni a gyerkõcöt a dokihoz, hogy nézze meg még az ünnepek elõtt és a jó idõ ellenére szép havas volt minden. Fele annyi hó volt mint ma reggel és mégis mire megjártam a 2 villamosmegállót gyalog oda-vissza addig 6x leizzadtamKép Igaz, ami igaz! Far- és karizom erõsítésére tökéletesKép De a gyerkõcöt ilyen hófúvásban nem viszem le, max, ha eláll, igy is most múlt el a szörcsögése.

Beszti!

Csak jelezni szeretném, hogy szerdán, azaz holnap van a "hétforduló". Holnap lesz 13 hetes a drága és csütörtökön meg három hónaposKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
Naaaagyon el vagyok keseredveKépKépKép!

Noémi szerencsésen benyalt megint valamit, így szinte egész éjszaka hányt. Alig aludtunk, vigasztalás, ágyhúzás, pizsamacsere (a részltektõl megkíméllek Benneteket). Azt hittem, csak gyomorrontás, mert tegnap este megevett egy fél zacskó gumicukrot. Mire észrevettem, már késõ volt. Láza sem volt, ezért gyanakodtam egyszerû gyomorrontásra, de most, mikor felébredt, 38,9 voltKépKépKép. De legalább lenyelte a lázcsillapítót minden komolyabb hiszti nélkül. Azért ez is valami.

A másik nagy bánatom, hogy Ádám nem hízik!!! De tényleg, mert pontosan 7 hete voltunk utoljára méretzkedni, és azóta mindössze 240 g-t hízott!!!! Ez szerintem itt mindannyiunk között negatív rekordKépKépKép. Persze nem sovány, mikor meglátják, egybõl "ledundizzák", de itt most nem ez a lényeg. Most mit csináljak? Egyáltalán mitõl lehet ez? Sajnos a dokinénink nem volt ma, így tanácsot sem tudtam kérni.
Igaz, mostanában kezdett aktívabban mozogni, nem szopik éjszaka (bár, ha felkel, megetetem). Lehet, hogy a gyümülcsök veszik el az étvágyát? De mindig szopi után kap egyebet. Nem tudom, és nagyon el vagyok kenõdve. Bár akkor is megijedtem, mikor egészen pici korában 1,8 kg-t hízott 5 hét alatt. Most a harmadával is meg lennék elégedveKép.
Furcsa is volt tegnap, mikor letettem aludni, nem volt nyugodt, mint aki még éhes. Nem is akartam elhinni, hogy már éjfélkor felekelt, eleinte azt hittem, hiszti, de úgy sírt, hogy nem bírtam hallgatni. Hát, ki is szippantotta mindkét cicit, aztán el is aludt szó nélkül, és csak 6 után ébredt.
Lehet, hogy már rég éhezik szegénykém????

Áfonya (és aki már fõzött céklát)!
Akkor azt most egyben kell fõzni, vagy elõtte fel kell darabolni?
Rékának kifejezetten jól áll a pirosKép!

Most megyek, talán este még jövök, de ki tudja, milyen meglepetést tartogat még ez a nap számomra...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Hat mi sem mentunk satalni,neha kimegyek elsoprom a havat es ennyi.Alex ma majdnem egesz nap durmol ,lehet hogy a hotol?
Eddig olyan szepen jott a kaki 2 naponta ma meg mar ez a 4.nap,lehet jogy kirprobalom en is hogy megkerem kakiljonKép : )
Tegnap sikerult felvennunk 3 perc tomeny trohogest Alextol videora.Annyira edes rajta,mi meg nagyon idetlenek vagyunk ahogy bohockodunk neki de majd megmondjuk mindenki csak a babat figyelje ; )))

Panda,
Ok akkor nem kell komolyan venni a cumicseret.Kuzdjon csak meg a kajcsiert foleg amig szoptatom.

Zsani
Eszik 6*csak eppen az utolso mindig jo kesore marad ezert alszik el olyan keson viszont hajnalban nem kel csak reggel 8-9 korul.

Szilcsike
Udv itt is.Remelem gyakran jossz majd.
Szerintem nem azert fel az idegenektol mert anyukadra emlekszik.Oilyen es gondolom majd kinovi semmit nem tudsz csinalni maximum fokozatosan szoktatod idegenekhez.

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Halihó!Kép

Sasha,
nekem olyan hihetetlem, hogy már 3 hónapos lesz Gabibaba, tisztán emlékszem, hogy nemrég óránként kapcsolgattam a gépet, megszületett-e már... Aztán tessék, lassan már érettségizikKépKépKép

Csics,
utólag is boldog szülinapot kívánokKép!

Brokkoli,
Annának is van kedvenc helye, jobb napokon el is szunyókál nézelõdés közben.

Kataa!
Mi is szombaton voltunk a Mamutban, szintén azzal a felkiáltással, hogy biztos kong majd az ürességtõl így ünnepek után. Ehhez képest alig bírtunk parkolni. Sajnos mióta megfújták a kocsinkat, csak hétvégén tudunk bevásárolni a szülõk kocsijával, és hát akkor mindig tömeg van. De már csak két hét, és végre lezárják a "nyomozást", akkor végre vehetünk újat.

Hayimpapa!
Kitartás!Kép Az elején tényleg reménytelennek tûnik, hogy valaha is átalussza a kölök az éjszakát, meg hogy némi rendszert visz a kis életébe, de apránként megoldódik minden, persze jönnek újabb gondokKép.

Nálunk ma elég húzós nap van, mindenki nyûgös, a hó reménytelenül esik, megint napokig be leszek zárva a lakásbaKép, pedig holnap át akartam menni a szüleimhez.
Brühühü!!!Kép Tisztára elszigetelt vagyok itt, már alig várom, hogy elköltözzünk.

Panda,
szegény Noémi, jobbulást neki. Nálunk is volt nemrég egy hasonló eset, csak Malacka egy deostickbe harapott bele, persze hányt ezerrel egész nap, (hívtam is a toxikológiát, ahol megnyugtattak) aztán éjjel belázasodott. Szerencsére csak 2 napig volt lázas, utána még köhécselt egy ideig, aztán elmúlt. Ádám miatt szerintem ne aggódj, ebben a korban már jóval lassabban híznak a kiskrapekok, ha éhezne, már lettek volna jelei. Dávidnál sokszor volt ilyen ordítós este, és én is azt hittem, hogy már az éhhalál küszöbén áll szegény gyerek, mikor rájöttem, hogy az ordítástól lesz szomjas, és emiatt nyakalja be a tejet. Másnap vizet kapott, és az is megnyugtattaKép.

Pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Kataa
Akkor majd a legközelebbi talira viszem a másolatot ha úgy is ráér.

Bera
Gratula a 7. hónaphoz.
Mi hosszú ujjú hálózsákot is használunk, én ujjatlan bodyt adok alá, így végül is olyan mint ha ujjatlan hálózsák lenne hosszú ujjú bodyval.
Van ilyenünk is és olyanunk is.

Orsoly
Üdv, közöttünk, gratula a kislegényhez. Kép Kép

Viki
Édi a kis Leventéd ahogy eszik. Nagyon szép baba. Kép Kép

Ilke
Tök jó szerkentyû! Nem bántam meg hogy megvettem. Most ott sorakozik a sok bébikaja a fagyasztóban. Kép

Zsani
Én is imádom a hóesést, de a piacot oda és vissza több mint egy óra alatt jártam meg. Levi is tiszta ügyi ma, reggel 7 órától fönt van, fél órákat alszik. Alig lát ki a fejébõl, lehet hogy az idõjárás miatt?? Kép
Nem tudom a holnapi séta hogy lesz, nekem mennem kell a Kaiser-ba és lehet hogy a Duna Plasaba is mennem kell.

Szilcsike
Gratula a 2. hónaphoz

Panda
Jobbulást a lánykádnak.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Tettem fel képet a profilomba Nátánról és Beniröl (meg az apujuk is látszik rajta).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Zsani,
Érdekes, amit ezekrõl a be nem bizonyított dolgokról írtál. Nekem van egy velem egykorú barátnõm, akit a kezdõdõ rákból úgy gyógyítottak meg, hogy az étkezését kicsit megreformálták. Ma már kutya baja és jobban néz ki mint valaha.

Nyuszi,
Igen, ez egy képszerkesztõ program, a becsületes neve: Adobe Photoshop 0.7
Szerintem ezt dobozos szoftverként lehet megvenni. Az árát nem tudom, mert ha jól emlékszem mi ezt kaptuk. Talán érdemes megnézni a Media Markt-ban, vagy számítástechnikai üzletekben.

Hát nagyon drukkolok, hogy péntekre álljon el a hóesés, nem lenne jó ha mindenki otthon maradna miatta. Mi lementünk ma sétálni hõsiesen, hát nem volt egyszerû, de végül elõbb-utóbb mindenhová eljutottunkKép. A hidegbõl nem sokat éreztem, mert úgy neki kellett veselkednem néha a kocsinak, mintha 1 tonnát akarnék eltolni. Azért jó volt, már csak azért is, mert Lili végig zavartalanul aludt. A szokásosnál is jobban felöltöztettem+takaró+lábzsák, aztán rátettem a kocsira az esõvédõt. Ez annyira jó volt, hogy képzeljétek amikor a kezemet bedugtam, hogy megigazítsam Lili sapiját, szinte meleg volt odabent. Lilinek még a nózija sem hûlt ki, pedig bevallom 2,5 órát lent voltunk. Igaz nem egyfolytában, mert egy csomó helyre bementünk. De a lényeg, hogy Lilit még egy hópihe sem érte, nem hogy szél vagy hidegKép.

Szilcsike,
Üdv. Itt közöttünk és gratulálok Szilvikéhez! Ahogy írtál róla, biztosan egy tünemény lehet, és milyen hamar megfordult! Az én Lilim 1 hét múlva lesz 6 hónapos és õ még csak most produkálta ezt kb. 1 heteKép.
Szörcsögésre, szerintem próbáljátok ki a sóoldatot. Mi is ezt használtuk mikor Lili náthás volt. Cseppentettünk aztán kiporszívóztuk a nóziját, két nap alatt helyre is jött, viszont õ nem köhögött. Szerintem azt nem szabad hagyni, hogy a trutyi bent maradjon a nózijában.

Panda,
Szegény NoémiKép, mielõbbi jobbulást kívánok neki. Egyébként nálunk is drasztikusan lelassult a hízás, legutóbb 3 hét alatt komoly 20 dekát szedett fel a drága, szerintem nyugodj meg. Szerdán mi is megyünk méreckedni, kíváncsi vagyok a mostani állásra.

Zulu,
Ijesztõ lehetett ez a deos eset, nem kellett hánytatni, meg ilyesmi?

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Kataa!

Emma is kb 10-1/2 11-kor eszik utoljára, és kb 8-ig alszik, de õ napközben már nem mindíg eszik 3 óránként, van hogy csak 3,5-4 óránként, így jön ki az 5 evés. most egyébként aggódom is, mert ma nagyon rosszul evett, csak 90-100 ml-t evésenként. Biztos megsértõdött. hogy a doktornõ túlsúlyosnak titulálta.Kép Amúgy jó kedvû, játszik ezerrel a baby gym-mel. Képzeljétek tegnap hangosan nevetett!!! Olyan édes.

Emma a teát is az Avent 2-es cumival issza és a tápot is.

Panda!

Sajnos hasmenéses-hányós járvány van. Én is izgulok, mert anyukám egyik "kisfia", akire vigyáz, szóval õ is beteg lett, pont amikor õ vigyázott rá, egész nap hányt, este még segített orvoshoz vinni, mert az anyukája egyedül neveli, és a vége kórház lett. Remélem nem hozta haza a vírust.Kép És telefonáltak azután, hogy a kórház tele van ilyen gyerekekkel.Kép

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hali!

Panda!
Hát nagyon okosat mondani sajnos nem tudok, de kivánok minél elõbbi felépülést a kicsilánynak és neked meg nyugod perceket. A kicsifiúnak meg tökéletes gyarapodást...Kép

Zulu!
Azt ugye tudod, hogy együtt fognak érettségizni???Kép Legalábbis mindketten 19 évesen. Kép Nekem is hihetetlen, hogy már itt gagyarászik és kacag nagyokat. Ma persze egész nap nyafog és egyfolytában álmos. Aztán ha altatom akkor hisztizik, ha fennt van nem jó. Na majd rendben leszKép

Besti!
Nagyon édesek a pasikKép

Kép
sasha
 
 


Nyuszi,
Most látom, hogy Te is a Media Mark-ot írtad, bocsi én az Office Depot-ra gondoltam.

Beszti,
Tök jó ez a sok gyönyörû kép!Kép

Forti,
Én ma rendeltem meg egy közeli háztartási boltban rozsdamentes változatban.

Lányok,
Arra gondoltam, hogy mivel mi sajna nem vagyunk ellátva fagyasztott hazai gyümikkel zöldségekkel, ezért felderítek egy biozöldségest. Hát eddig nem jártam sikerrel, ti nem tudtok esetleg valahol?

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Akkor ezek szerint mindenhol esik a HÓ....
Mi szerencsére egy kicsit tudtunk levegõzni, de csak a teraszunkig jutottunk, úgy fújta a havat a szél hogy csak na...
Köszönöm a babakombos, és a száraz bõrre való tanácsokat!

Ma adtam elõször zöldséges bébiételt a Napsugárnak /eddig csak gyümölcsöt és tejpépet evett/ nem aratott valami nagy sikert, kicsit fel is hígítottam tápszerrel, mert nagyon sûrû volt. Nekem nagyon sótlannak és íztelennek tünt, de gondolom õk nem nagyon ehetnek sós kajákat. Hogy tudják a babák ezt megenni... Ti ha otthon készítitek el a kajcsit, teszek bele valami "ízfokozót"? Na, nem E betûs dolgokra gondoltam...

A hálózsákról: A Napsi is hálózsákban alszik , mert állandóan lerúgja magáról a takaróját, de így legalább nem tud megfázni.


Ildikó
ildikó
 
 


Sziasztok!

Koszi a ceklas dicsereteket, kivanok Nektek is hasonlo jokatKép

En is vegigneztem a profilokat, olyaaan edesek. Tok jo Nektek, hogy taliztok, biztos elvezik a babak is nagyon. Foleg akkor fogjak majd, ha mar kicsit mocorognak, na akkor majd lesz vilagKép


Forti, Ilke, meseljetek csak, milyen passzirozo ketyererol susmorogtok?!Kép
Forti, felrohogtem a Zsanihoz intezett "zombis" hozzaszolasodon, igen elenk a kepzeloeromKép

Ildiko,
epp most olvastam az "okos nagykonyvemben", hogy a babaknak meg sokkal tobb izlelobimbojuk van /lehet, nem ez a hiv. neve/, sokkal tobb izt ereznek es sokkal intenzivebben, mint mi, ezert felesleges a mi szankize szerint barmivel is izesiteni a kajajukat. Na, meg mivel? A cukor ugye eleve kihuzva, a sot sem javasoljak /szerintem a magyar ember amugyis tulsozza a kajat/, bors-paprika gondolom, szoba sem johet Nalad sem.

bera, de jo, hogy irod, Lili hofordulojat, arrol mindig eszembejut, hogy nekunk is volt elozo napKép

Szilcsike, szia kozottunk es egyben gratulaKép

Panda,
nem akarok versenyezni Veled, de gyanitom, nalunk is valami hasonlo eredmeny fog szuletni. Igaz, eddig 4 het sulytalansagna" tartunk "csak", de lesz ez tobb is. PEdig Reka szopik rendesen, aztan 150-200g gyumi tizoraira, uennyi fozelek ebedre lecsuszik, este mindig megkinalom tapszerrel is, attol felve, hogy mar keves neki. 20-30 g-nal tobbet sose iszik /bar neha gyanakszom, hogy a nyakaba folyatja, mert csak jatszik a cumival, edzi a fogatKép/ Mondjuk, O kezdettol fogva 10 dekas heti hizasokat produkalt, es ugye azt mondjak, feleves kortol lassul az utem.... de most ezido alatt kijott egy foga, megtanult maszni-ulni, lassan szerint fel is all kapaszkodva, mar gyakorolja, noni is nott, ruhakon latom, biztos erre megy az energiaja el. Es nem nyafog, nem sir, ejjel nem ebred fel, 10 orat alszik egyfolytaban, szal ha hulye merleg nem lenne, eszembe nem jutna aggodni. Meg ugysem tudok mit csinalni, tomni nem tomhetem.
Es hat, ha ehes egy gyerek, azert az eleg egyertelmu tud lenniKép
Persze, ha nyugos, ha siros, ha barmi gyanusat lat anyai szemed, annak utana kell jarni.
Ja, es a cekla: en vegulis hejastol foztem meg, koromkefevel jol megsuroltam, a veget levagtam ugyan /de utolag elbizonytalanodtam, hogy ez helyes volt-e/, es kb. 1 oraig foztem. Aztan a felet en ettem meg, mert tok jo ize volt igy natur isKép

Ma nem mentunk setalni, es lassatok csodat, megis aludt Reka tobb, mint 3!!! orat delutan. Mondjuk, gyanitom, az este kicsit gaz leszKép

-Afonya
afonya
 
 


Forti!

Én nem értem ezt, a hosszú ujjú hálózsák és az ujjatlan hálózsák között nem az is a nagy különbség, hogy az egyik egy viszonyleg vékonyabb anyag, a másik meg olyan mint a paplan? Szoval a mienk ujjatlan, de igen vastag, viszont finom puha. Én ilyet még nem láttam hosszú ujjúban, de nem is igen tudom elképzelni. Ami nekünk van hosszú ujjú, ahhoz takaró is kelleneKép no jól kiveséztük ezt a témát.

Én el sem tudom képzelni hogy tudtok ilyenkor babakocsival sétálni? Nálatok ilyen klasszul takarítják a járdákat, utakat? Nálunk az utcasarokig sem jutnánk, szerintem tolhatatlan lenne a kocsi.

Ilke! És Ti még be is tudtok nézni ide-oda? Nem néznek szúrós szemekkel a babakocsi, meg esetleg a havas kerekek miatt?

Panda!
Mielõbbi gyógyulást kívánunk Noéminak, és hogy a család többi tagja ne kapja el. Mi átestünk rajta, de szörnyû voltKép, egyedül a kilóimnak tett jótKép

Én biztos jövök még ma, mert a párom ott ragadt Pesten, illetve már elindult a vonat, 3 óra alatt már meg is tett vagy 50 km-t, fogalmam sincs hogy ér haza. Aztán meg az állomástól hazáig még kérdésesebbKép

bera
berka
 
 


Zulu,
Nem akarlak elkeseriteni de a nyomzas lezarasa sajnos nem azt jelenti hgoy a biztosito is rogton fizet.Pl vigyazni kell arra is hogy mi van a jegyzokonyvre irva .Csak azert tudommert tavaly a fonokom kocsijat elloptak es en jarogattam utana,fel ev volt mire megkaptuk a jegyzokonyves es kepzeld nem volt jo mert topas volt rairva rablas helyett.Hatazt hittem ilyen nincs,ugyhogy enazt mondom egyeztess a biztositoval hogy ok mit fogadnak el.Bocs az offert.
Es gyerekekkel voltataok a Mammutban???

Beszti,
Helyesek a fiuk!!!

Mano,
Ja mar ertem az 5*evest.Alex majdenm mindig pontosan 3 orankent ker enni,bar neha 2 orankent ha csa anyatejet kap.De az utolso etetes mindig tapser hogy tovabb kibirja : )
Ma eleg jol evett 150-eket viszont ketszer is bukott jo nagyokat : (
Remelem megkimiel titeket ez a jarvany.
En egyebkeny minden erkezonek a kezere nyomok fertotlenito zselet az a tuti 99%-as oli a bakteriumoknak.Az AVON-tol lehet itthon rendelni.

Hozzataplalos anyukak.
Leirnatok hogy mit kell majd beszerezni amit csak erre a celra kell hasznalni???Ja es a paszirozo az a kezi mint pl amivel a [aradicsomot szoktak???Es reszelobol csakaz uveg jo vagya fem is??

Jo es nyugodt ejszakat mindenkinek
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Panda: jobbulást Noéminek!!

ilke: van biopiac Újpesten, gondoltam hogy szólok is nektek, hogy menjünk el. Szombatonként van reggel 8-12-ig. A pontos cimet most nemtom, de megvan.

Forti: tényleg, nem is mesélted végül, hogy milyen a paszirozó és mennyi volt. Kiváncsi vagyok, és irigy, mert unalmas szürövel paszirozni.

Kataa: az sem biztos hogy jó, ha mindig ilyen szuperbiztos kézfertötlenités után kerülnek csak kapcs. a babával az emberek. A "steril" környezetböl kivitt babák sokkal nehezebben alkalmazkodnak.

bera: mi panelben lakunk, és Juli abban a paplanszerü hálózsákban meggyulladna. Mi hosszú- és rövidujjúból is a normál plüss v. pamutanyagból készültet használjuk.

Na, megyek megint aludni. Asszem kezdek hozzászokni ahhoz, hogy t9öbbször fel kell kelnem éjjel...
zsani
 
 


Ilke
Tök jó! Kép

Áfonya
Nekem is elég élénk a fantáziám, azért válaszoltam így Zsaninak! Kép
Látom mi ilyen téren egy hullámhosszon vagyunk.
Merre is laksz? Azért nem tudsz jönni a talira?

Bera
Akkor ezek szerint ti arról a vastak ujjatlan hálózsákról beszéltek. Én a vékonyról beszéltem, nekünk ill. Levinek olyan van. Nálunk meleg van, és ez elég, nem vettem neki azt a vastag fajtát. Egy vékonyka takarója van, amit nem rúg le, mert hason alszik.
Nálunk sem takarítják a járdákat, sõt még az úttestet sem, ezért mondtam Zsaninak hogy szánkóval megyünk sétálni.
De egyszerûen neki kell feküdni a babakocsi foggantyújának és mint az ekét tolni kell a hóban. Kép Másképp nem megy.

Zsani
Tök jó a paszírozó, csináltam vele egy rakat babakaját, ott szunyálnak a fagyasztóban. Ha kell kölcsönadom nagyon szívesen. Ha megyünk szánkózni vagy sielni a napokban akkor magammal viszem. Kép Kép Kép
Szóval tényleg jó, 2000,- pénz volt, igaz nem rozsdamentes, de szerintem nem is kell, a müanyagtól sem lesz semmi baja a kajának addig amíg átpaszírozza az ember. Az a része amúgy is rozsdamentes fém amin a trutyi kijön.

Mára elköszönök, puszi, szép hófényes éjszakát mindenkinek.
Forti

Kép
Kép
forti
 
 


ui: Zsani én is akarok biopiacra menni veletek! Kép Nehogy itthon hagyjatok ám!

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Nálunk még mindig szakad a hó! Ráadásul vízszintesen, úgyhogy inkább már hófúvásnak nevezném. Hogy visszük reggel Dancsit suliba???

Most végignéztem mindenki profilját. Tündériek az egykori pocaklakók!!!!!
Én is csinálok mindjárt egy pár képet egybe és felrakom.

Tegnap este írtam egy "litániát", de elszállt. Én meg berágtam és kiléptem. Kép
Megpróbálom megismételni.

Gumicukor!
Köszi! Én is láttam valami 3 pontos övet, csak úgy magában a Corában valamikor, de nem foglalkoztam vele. Gondolom ilyesmire való lehet.

Áfonya!
Akkor legyen az elsõ verzió! Kép
A babakocsit már én sem merem itthon használni, de csak annyi idõre kellet beleraknom amíg felöntöm a pörköltet. Nem szeretek a tûzhely és forró edények közelébe menni Dórival. Hát tanultam belõle, hogy babakocsi elfelejtve. Kép

Olvastam céklát ettetek. Remélem nem jártál úgy mint én amikor elõször adtam Dórinak céklát. Az egyik peluscserénél, amikor már távozott a cékla, majd szélütést kaptam. Egyszerûen kiment a fejembõl, hogy mitõl lehet lilás színû a kakija. Kép Leizzadtam pillanatok alatt, aztán bekattant, hogy de lüke vagyok, hát a cékla! Kép

Sasha!
Dóri most hord 74-es bodykat! Kép

Zsani!
A mi habtapinkban akkora számok és betûk vannak, hogy egyszerûen nem tudja lenyelni. De tényleg jobb ha félrerakjátok ha veszélyesen kicsik a figurák.

Ilke!
Mi azért egy kicsit elõnyben vagyunk, mert Dóri azért már elég sokmindent megkóstolhat.
Sõt, most talán a többiek leszedik a fejem, de imádja a Pilóta piskótatallért. Kép

Bébikomp:
Nekem a két nagyobb lányomnak volt. A nagyobbik 10 hónap 2 naposan, a középsõ az elsõ szülinapja elõtt 18 nappal indult el egyedül. Szépen rakták a lábukat, nem volt semmi gond. Viszont Dórinak tuti nem lesz. Nekik is csak azért volt, mert a járólap nagyon hideg volt, nem igazán lett volna jó csúszni-mászni rajta. Most viszont panelban lakunk itt nem fázhat fel Dóri.
Mellesleg egyetértek Pandával, mert tényleg nagyon balesetveszélyes. A középsõ lányom egyszer úgy felborult vele, hogy nem tudtam, hogy szabadítsam ki. Nem tudtam, hogy a kompot vegyem le róla, vagy a gyereket húzzam ki a kompból. Ennek ellenére 10 perc múlva hisztizett, hogy a kompba akar menni. Kép

Szia Orsoly!
Üdv itt nálunk!! Kép
Gratulálok a kis trónörököshöz és irigykedem 1000-el a kisfiú miatt! KépKépKép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Beszti!Kép
Nagyon aranyosak a gyerkõcök, fõleg együtt!Kép

Kataa,
nem várunk a biztosítóra, mert abba én belehülyülnék itt a hegyenKép, majd fizet amikor fizet, csak addig nem akartunk újat venni, amig tart a nyomozás, hátha meglesz. Na jó, tudom, hogy ez naívság. Muszáj vennünk egy kocsit minnél elõbb, mert addig csak úgy tudok utcára menni a két gyerkõccel, ha jön velem valaki, ui. errefelé nem ismerik a járdát, ráadásul tök meredekek az utcák, Dávidka meg még nem igazán megbízható, fogni kell a kezét.
Mammutban gyerkõcök nélkül voltunk, szerencsére vannak vállalkozó nagyik, akik ilyenkor vigyáznak rájukKép.

Képzeljétek, ma rámvigyorgott a lányomKép! Majd rögtön utána egy akkorát rottyantott, hogy még a válláról is mostam a kakit. Persze mindezt fürdés után.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan, mert hulla vagyok...

Elõször is Orsoly és Szilcsike ÜDV KÖZTÜNKKépKépKépKép!

Noémi javul, estére már alig volt láza, de azért adtam neki Algopyrint, hogy ha esetleg lázas lenne, ne keljen fel, úgyis alig aludt tegnap is. Abból is látszik, hogy gyógyul, hogy simán bevette a tablettát. Ugyanis bármiféle gyogyit kizárólag egészségesen hajlandó bevenni, ha beteg, óriási cirkusz van az orvosság miattKép.

Hát, szó ami szó, Ádám állati éhes lehetett, mert du. 6-kor, fél órával szopi után bekajált egy fél üveg alma-õszibarack kaját, amit én egy kis krumplival besûrítettem. Aztán 7 körül megint szopi, de csak pici, biztos szomjas volt. Feláldoztam az utolsó elõtti 150 ml-s fagyasztott tejcsit... Ennek a felét beszopta 1/2 9-kor, utána játszott kb. 20 percet, míg Noéminek olvastam, és megint szopi, jó 15 percig. Ez volt az "altatós" szopi, de jól teletömhette a pociját, mert szó nélkül elaludtKép. Kíváncsi vagyok, ezek után mikor ébred fel...
Valahogy tejcsit kéne csinálni!!! Teljesen ledöbbentem, mert úgy 3/4 órával szopi után akartam fejni, de csak valami pár csepp jöttKépKépKép:. Pedig eddig akár mikor akartam, még közvetlenül kaja után is tudtam min. 20-30 ml-t fejni. Hát ez van, majd próbálok fejni picit többet, mert nem szeretném, hogy Ádám csak "száraz" kaján éljen ezentúl.

Zulu!
Akkor lehet, hogy Noéminek mégis a gumicukor ártott meg? Nem is gondoltam, hogy sima gyomorrontásnál is lehet lázas a gyerek. Azt hittem, olyankor csak hány, és ezzel vége is van.

Ja, a hóról és a babakocsiról... Itt láttam, még a karácsony elõtti havazásnál, hogy egy ügyes apuka a szánkóra rászerelte a babahordozót, és azzal közlekedtek, mivel babakocsival lehetetlen volt. Jól kibélelték a kosarat, bebugyolálták a bébit, és mentek. Igaz, ezt csak akkor lehet megcsinálni, ha a babó még belefér a hordozóba.

Na, tényleg megyek, mert kiesnek a szemeim. Szegény férjem meg 10-ig dolgozikKép, és õ is fáradt, mert tegnap együtt virrasztottunk. Ráadásul éjjel 1/2 1-kor ért haza, mert lekéste az elõzõ busztKép. Remélem, ma nyugodt éjszakánk lesz, hogy legalább õ tudjon aludni.

Jó éjszakát,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kata!

Mielõtt a többiek leszednék a fejedetKép én gyorsan megkérdezem, hogy adod Dórinak a piskótatallért?Kép
No nem feltétlenül azt akarok adni neki, de a babapiskótán gondolkodom. Olyan kíváncsi lennék mit szól hozzá, ha a kezébe adom. Szabad már ilyesmit? Én most nem is attól félek, hogy megeszi ami benne vanKép (végülis 6 hónap után már kaphatnak lisztet), hanem hogy nem fuldoklik-e tõle, rájön-e, hogy azt enni kell...stb. Meg arra gondoltam, hogy talán jól esne az ínyének valamit rágcsálni, majszolni (a rágókán kívül is), merthogy foga még mindig nics, csak várjuk ezerrel.

bera
berka
 
 


Áfonya,
Egy egyszerû kézi mûködésû gyümölcs és zöldség passzírozóról van szó.

Bera,
Hi,hihihihi még hogy nálunk takarítják a járdát?! Hát ezen jót nevettemKép. Annyi nálunk a takarítás, hogy reggel 1x egy vékonyka csíkban eltolják a havat, aztán ami napközben ráesik az ott marad. És ma azért elég sok esett. Én nem nagyon zavartatom magam a hó miatt. Eddig még sehol sem szóltak miatta. Mondjuk, mielõtt bemegyünk valahova, azért kicsit le szoktam magunkat söpörni. A kerekekkel persze nem tudok mit tenni, de ez az évszakhoz tartozik, ha valamelyik boltosnak nem tetszik, ne nyisson kiKép.

Zsani,
De jóKép! Akkor akár most szombaton meg is rohamozhatnánk ezt a piacot.

Forti,
Én csak azért kerestem rozsdamenteset, hogy mosogatógépbe tudjam tenni.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke,
hányt szegény magától, ahogy lenyelte. Tiszta égõ, szerintem már a hangom alapján megismernek a toxikológián, a végén még lenyomozzák a telefont, és rámküldik a gyámhatóságotKép. Remélem Anna nem lesz ilyen mindenevõ, mint Malacka. Bár egyre tapasztaltabb vagyok, már nem is kell mindig becsörögnöm.

Panda,
hát, azt nem tudom, hogy összefügg-e a láz és a gyomorrontás, biztos van egy kis vírus is a dologban.

Lányom szerintem fogadalmat tett, hogy Õ bizony többet nem alszik, olyan elszánt tekintettel kapaszkodik a pólómba.

Hálózsák: apa nem érti, hogy tudom ráadni a gyerekre, szerinte úgy néz ki benne, mint egy huzatfogó párna. Hiába, az én párom mindig is értett hozzá, hogyan kell dicsérni egy nõ ruháját...

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Tettem fel új képet a profilomba Dóri mutatványáról. Kép
A kicsinyítés miatt nem a legélesebb, de kivehetõ!

bera!
Én még nem adom a kezébe, mert akkor szétmancsikolja, hanem én tartom oda, hogy harapjon belõle.
Elõször törtem pici darabkákat (kb. borsónyit), de most már tudja, hogyan kell harapni. Igaz azért az ujjam ott van távtartónak, hogy mekkorát harapjon egyszerre.

Hidd el tudják mit kell csinálni vele. Elõször csak egész picurka darabbal kezd, aztán lehet egyre nagyobb. Kb. az ötödik már lehet akkora mint egy borsószem. Ennyitõl nem lehet baja, ha félrenyeli sem, hiszen azonnal elolvad.
Dóri kb. 4 napja eszik ilyet. Most már elõször körberágatom vele a tallér szélét, aztán jöhet a belsõ fincsibb rész. Imádja! Kép Csak súgom, ma 3-at evett meg belõle egyszerre. Kép

Szép álmokat!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Koszi szepen a fogadtatastKép Lenne is rogton par kerdesemKép

1. nalunk minden pelusban van kaki (tisztelet a nagyon keves kivetelnek). Ez nem rossz? Olyan mintha csak atfolyna a gyerkocon a kaja....

2. az szerintetek miert van, hogy a bal mellemben kevesebb tej van ugyan, de az sokkal zsirosabb mint a jobb cicie? Mas is tapasztalt ilyet?

3. mirol ismerheto fel a szajpenesz?

4. miert van az, hogy neha eleg a babonak egy cici is, neha meg 3 is keves...?

Elore is koszi hogy segitetek nekem, tudatlan elsogyerekes friss anyukanakKép

orsoly es Lacko
orsoly
 


Orsoly!

A válaszaim tapasztalatok a három lány után (ezért vagyok rád irigy Kép), nem biztos, hogy a "nagykönyben" is így van.

1: természetes!
2: nekem is kevesebb tejcsi van az egyikben. Hogy zsírosabb-e, nem tudom. Kép
3: fehér lepedék a szájüregben.
4: vannak ilyen ugrások. Ha álmosabb kevesebbet eszik, aztán bepótolja.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Zsuzsa!

Ezek szerint nálatok is szuper a hóhelyzet! Apa még sehol...illetve még mindig a vonatonKép
És mikorra tervezitek a beindulástKép ?

Kata!
Csúcs ez a csaj! Nagyon tetszenek a képek! Kezdek aggódni, hogy Lilim még csak a négykézlábra állásnál tartKép

bera
berka
 
 


bera!
Köszi! Kép
Ne aggódj, hiszen Dóri meg nem áll négykézláb. Õ inkább forogva éri el amit akar.

Na most már tényleg elteszem magam holnapra! Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Jóreggelt!

Ilke
Jajj, nehogy félreérts, nem azért írtam hogy az enyém mûanyagból van. Nehogy itten magadra vedd. Kép Kép Lehet hogy hülyén fogalmaztam, akkor ezer bocsi!

Orsoly
Nekünk volt szájpenészünk, nem is olyan régen, amikor Levi elkezdett mindent a szájába venni. Neki pl. belül a szája és az ínye között voltak pici fehér foltok, de sem a szájpadlása, sem oldalt belül a szája nem volt fehér. Ha hözzányulsz, könnyen le tudod törölni, tényleg lyan mint a penész. Van rá egy lötyi, azzal kell törölgeni pár napig.

Kata
Tök ügyes a lányod, gratula neki. Kép Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Panda!

Gondolkodtam rajtad sokat. Ma már van dokinéni (tegnap szabin volt), esetleg hivd fel.
De azt is el tudom képzelni, hogy Ádám nem egy kicsi gyerek, neki tényleg kevés lehet a tej már (tápértékben). De ahogy néztem, a fözelékféléknek és a gyümölcsöknek sincs nagyon nagy, valószinü elég sokat kell megennie ahhoz, hogy elég legyen. Lehet, hogy rossz ötlet, de én azt hiszem, hogy tejpépekkel próbálkoznék, elég sokfélét lehet kapni, 6 hónapos kortól már szabad gluténmentes gabonaféléket adni, 7 hónapostól meg elvileg búzát is. Meg most olvastam, hogy amugy is szüksége van a babáknak a gabonafélékre is. A babák általában szeretik a pépeket, meg lehet is tovább kutyulni (pl. almát tenni bele).

Kata!

A Pilóta piskótatallért én is imádom, de azért Nátánnál még várunk vele!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Mi az Andrássy úton és a körúton sétáltunk azokat azért elég tûrhetõen takarítják.
Az autóforgalom is eléggé elviselhetõ volt hála a hónak.
Egyébként úgy látom, hogy ismét havazik...

Pszi és Balázska (20 hetes)
pszi
 
 


Jo reggelt
tegnap én is irtam egyszép hosszú irományt de nem tudtam elküldeni mert nem volt net Kép fene a kábelesekbe

Panda
Petike sem eszik normálisan 19 nap alatt hizott 200g tegnap méretem le és 6300gr volt de mult pénteken is enyi volt viszont nött 19 nap alatt 5 cm Kép és még nincs egy honapja hogy mérték a hosszát .a dokitok mit mondot arra hogy nem hizik ? nem irt fel estleg étvágy gerjesztöt ? mert petike kapot 2honapos korában mikor nem hizott jol azota is kapja ez egy naracs izesitésü vitamin szirup Kép

Tali
akor péntek 2 óra mikka maka ? és mindenki külön menyen oda és majd ott talizunk vagy talizunk valahol és csoportosan menyünk oda ?

Beszti
köszönöm hogy átjavitotad a koromat Kép és lehetne kérni majd egy kék táblát mert ma vagyunk 5 honaposak Kép nagyon aranyos a csalédod a képen Kép

Hálozsákrol
nekünk volt rövid ujjú hálozsákunk de az még kora öszel Kép most már-még csak hosszu ujjú van ami belül puha szörös és van vékony is én a hosszu ujjú zsákhoz én még hosszu ujjú badyt is adok igy nem kell éjszakéra takaro ugyse maradna meg rajta Kép

Zsani
2 kérdés lehet hogy azért nem hizik mert hosszába nö ? mert most 6300g de mult péntek ota enyi tegnap mérte a dokinéni viszont nött 2fél hit alat 5 cm most 69cm karácsony ellöt volt 64cm amásik kérdés lehet hogy azért nem hizik mert barackos tejpépet kap mindennap ? HIPP barackos tejpépet

Lányok
tegnap mi is voltunk kint hát nekem is eröbül kellet tolnom a babakocsit és mire hazajötem adigra jol megsztomjaztam Kép

Lányok
nektek nem szokták a babáitok a hajatokat huzni nyakláncot fodosni mert petikének ezek a kedvenc dolgai ezeket szereti huzogatni no meg a szememet kinyomni Kép

na elhalgatok remélem ezt eltudom küldeni

Puszi Csics és a ma 5 hónapos Petike Kép
csics
 
 


Kata007,
Nagyon jó ez a sorozatkép, és Dóri milyen ügyi márKép?

Forti,
Dehogy haragszom! Csak hát ismerem magam, néha gyõz a lustaság és akkor jó mindent a gépbe rakniKép. Ezért kell a rozsdamentes.

Csics,
Én nem hiszem, hogy 2-re oda tudunk érni, ezért mi egybõl a Mikkamakkába fogunk menni szerintem.
Nekem is rángatja Lili a nyakláncomat és azt szokta csinálni, hogy ahogy felveszem, rögtön nyúl és belekapaszkodik a hajamba. Van, hogy néha több hajszáltól is sikerül megszabadítania egyszerreKép. Pedig igyekszem a lehetõ legjobban összefogni a hajam, de õ nagyon ügyin megtalálja ha csak 1 szál is kilóg.
Gratula az 5 hónaphozKép!

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok,
Remelem ez a ho elall pentekig mert akkor nem tudunk menni anyuekhoz es mar ugy beleeltem magam.ja es nektek sem jo a tali miatt.Mi elegge a belvarosban lakunk de itt sem viszik tulzasba a takaitast el tudom kepzelni mi lehet kintebb.

Zsani
Azert en viszem mindenhova Alexet,csak megelozes keppen van a kezre a zsele.A teosmnal nagyon bejott mert 1 eveig egyaltaln nem voltak betetgek,pedig koraszulottek voltak.Aztan ha valaki megfogja a babat a ruharol is johetnek bakteriumok meg az arcarol is a puszi kozben ugyhogy nem vagyok az az agyonsterilizalo anyuka csak ovatos : ))))

Zulu,
Gratula a vigyori lanyodhoz.Hat rossz is az ha ember kocsi nelkul van,en is most igy vagyok bar vezetni amugysem merek meg gyerekkel na es ez a ho meg plane.

Panda
Orulok hogy Noemi jobban van.Hat Adam eszik egyfolytban ugyhogy ne izgulj.Es mi van a tapszerrel miert nem adsz neki azt ha mar nincs eleg tej??

Osoly,
A szajeoenesz az a feher amit nem tudsz letorolni.Jobb ha az ember meg idoben felismeri nem csak akkor ham ar ordit a gyerek es nem akar enni.

Csics,
Dehogynem a nyaklancom a meno ja es a nyakam is kapargatja ezerrel pedig rovid a korme megis ugy tud fajni: )
Gratula a hofodulohoz !

Ne megyek mert jon a baratnom.
Pusz
Kataa es a ma 3 honapos Alexander aki 5800 gramm!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok

Már megint hózik és akkora pelyhekben!
De mostmár muszáj kicsit kimozdulnunk, mert bepenészedünk a lakásba!Feltéve, hogy fel tudom hozni az autót a mélygarázsból...Kép

Ilke

Le a kalappal a kitartó sétáid elõtt, én ennél sokkal kényelmesebb vagyok. Bár az is igaz, hogy itt Zuglóban se viszik túlzásba a járdák tisztítását. De sajna kb. 5 utcát kell gyalogolni, amíg elérek egy boltig, ahol melegdni lehetne és Emília nem olyan jó kislány mint Lili, hogy zokszó nélkül aludna séta közben.Már alig várom, hogy tudjon ülni és nézelõdni.Kép
Nade beugrunk az autóba és irány az Árkád, ott legalább lefárasztom egy kicsit a kisasszonyt! Úgyis meg kell venni a nagyi ajándék télikabátját...Kép

Beszti

Írtad a tejpépeket.Nátán melyikeket szereti? Mi a Milupa vegyes gyümölcsöst kóstoltuk, igaz csak egyszer, de akkor nem nagyon ízlett neki. De még próbálkozom.Kép

Zsuzsa

Köszi a dícséretet.Tényleg várom már, hogy kislánynak lehessen öltöztetni a Manómat.Kép Meg lehessen fésülni a kis haját, de amint azt a képen láthattad, haja még eléggé elvétve van sajnos....Kép

Panda

Jobbulást a kicsi lányodnak!Kép

Éljen a Pilóta Piskóta Tallér!Kép

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Juli most nem hajlandó aludni, mert nagy nyögések közepette inkább megfordul, és a játszószönyit rágja Kép
Éjjel viszont csak 1x fordult meg, azt is 5-kor, úgyhogy kapott cicit és aludt még 8-ig (gondolom rájött, hogy nem jó neki egy zombianyuKép).

Panda: nem tudom, hogy tejcsináláshoz próbáltad-e már az Urtica urens nevü homeopátiás golyókat, CH5-6-os potenciálút. Ha nem, akkor próbáld meg, sokat segitett. De arra vigyázz, hogy nehogy C9-es fölöttit sózzanak rád a gyógyszertárban, mert 9-es felett apasztásra használják.

Kata007: nagyon ügyes Dóri Kép

Beszti: jó neked, hogy ennyi hapsi vesz körül Kép Egyébként érdekes, hogy irtad hogy Nátán úgy néz ki mint Beni ekkora korában. És most Beni egész másképp néz ki... Hogy mekkorát változnak ezek a babákok Kép

Csics: reggel eszembe jutott, hogy milyen hülye vagyok... Elfelejtettem irni, hogy amikor Petike azért nem eszik mert fáj az inye, akkor kaja elött kend be Dentinox géllel, és akkor elzsibbad neki és tud rendesen enni.
Az 5 centi növekedés nagyon király Kép Akkor lehet hogy azért nem gyarapodott annyit a súlya mint elötte. A barackos tejpéptöl elvileg ugyanúgy kell hiznia, mint a tápitól. De ne aggódj, az 5 centi király!!
Juli is fogdos mindent, amit ér, szemet, orrot (láncunk nincs). Én a hajat nem engedem, mondván hogy ez fáj Kép
Szerintem mi egyböl az oviba megyünk, mert én utálok a metró aluljáróban állni a büdösben, lökdösödésben.

Kataa: én is megkövetelem a mai napig a kézmosást, ha valaki jön hozzánk (de persze ez evidens lenne egyébként is, ha az ember az utcáról hazamegy). Juli sem volt még beteg egyáltalán (koppkopp).

orsoly: a többiek már minden elmondtak Kép
Szájpenészre van a bórax glicerin, recept nélkül is lehet kapni a patikában, de receptre pár forint. Használni úgy kell, hogy egy kis gézt az ujjadra tekersz, belemártod az üvegbe, és a baba száját rendesen körbetörlöd a cuccal. Utálni fogja :=( A cicit is be kell kenni, mert ott is megtelepedhet, és akkor nagyon fáj, ill. visszafertözi a nyálkahártyát. Egyébként nem kell aggódni, ártalmatlan betegség.
Ja: pár nap múlva a popsiján is kijöhet (ennek az az oka, hogy lenyeli a kórokozót), de elmúlikKép
Cici-ügyben: a tejmennyiség változhat napszaktól függöen (estére kevesebb lehet, reggel meg tök sok van), vagy ha kifárasztod magad, akkor is lehet kevesebb. Szerintem bizd rá, hadd egyen mindig annyit amennyit akar Kép Ö tudja mennyit akar enni.

zsani
zsani
 
 


Szép napot mindenkinek!

Steve Biddulph: Hogyan neveljünk boldog gyermekeket? tegnap voltam a Libri Könyvpalotában, ott is lehet kapni. Vettem egy jó kis könyvet, Fõzzünk a babának címmel, nagyon guszta kis kaják vannak benne.

Beszti
Dani is szokott kutyázni, bár mostanában inkább az ejtõernyõs pozíció nála a favorit, hason fent keze lába és szárazon "úszik". Nem tudom, valamiért hanyagolja a 4kézlábazást.

bera, zsani
februártól én is a dolgozók táborába tartozom, bár én várom nagyon, mert szeretem a munkám, + a helyem is biztos. Elvileg már lejárt a TGYÁS-om, így a maradék szabimmal (tavalyról 11 nap maradt) + a tavalyi betegszabimmal hosszíbítottam meg. Persze sok minden nemváltozik, mert itthonról dolgozom majd távmunkában, a melóhelyem poedig gyalog is max. 20 perc, ha be kell menni vmiért. Ráadásul a fõnököm mondta, ,hogy ha éppen úgy van, akkor Danival együtt is mehetünk, addig a kollégáim elbabáznak vele. Hát szerencsésnek mondhatom magam.

Zsani
Én is szeretnék már kimenni a Danival, a Vároliget ilyenkor annyira szép. De sajnos addig nem tudok, amíg nem szerzek be egy nejlonos hóvédõt. Nektek van? Milyen? Nem fülled be alatta nagyon a levegõ? Azt láttam, hogy vannak rajta lukacsok a szellõzéshez, de elég az rajta? Dani eléggé hamar megizzad, ,csak ezért kérdezem.

Nyuszika
A Photoshop elég drága szoftver,a férjem is ezt használja, ,de neki a munkájához kell, mert webmester. Számítástechnikai boltokban érdemes, a MédiaMarkt sajnos ilyen téren eléggé általános dolgokat árul. A TESCO-ban sem ajánlom számítástechnikai kütyüket vásárolni, mert a legtöbb gagyi. Ezt tapasztalatból mondom, mint informatikus mérnök. Adobe Photoshop 7.0 nem pedig 0.7 Kép Jól van, tudom csak elírtad. De egyébként van illegális verziója is, ha valaki nem akar fizetni, letölthetõ a netrõl + kell hozzá crack.

Szilcsike
Gratula a 2 hónapossághoz, na meg az éjszaka átalvásához! Mi is már 6 hetesen átaludtuk. A tejtermelés beálltáig mi is sokat szenvedtünk, ,de megérte, és ügyes vagy és nagyon kitartó! Ugye milyen jó érzés? Én azt mondom, ha a kistesóval is ilyen adódna, akkor is végigcsinálnám. Dani azóta is nagyon szívesen szopik, még olykor beszélget is a cicivel Kép Annyir édes ilyenkor.

Manó
Mi is átestünk (én és az anyósom + anyukám) ezen a hányós. hasmenõs dolgon, én totál kivoltam, de 2 nap alatt elmúlt, Daninak semmi baja nem lett, ,rendesen szopizott, tuti jól védte az anyatej.

Zulu, Sasha
Nemhogy csak érettségizni együtt fognak a gyerekeitek, de még talán óvszerre is csórnak ki pénzt a kis bestiák. Persze ha idõben elmondjátok a góly-mesét, akkor nem biztos. Kép

Afonya
A mostani Kismamában van egy cikk a gyarapodásról, olvassátok el, és megnyugodthattok.

Hozzátáplálás:
Nekünk van gyümicentrifugánk, kezdetben a lé miatt ezt használtuk, de most már üveg ill. mûanyag almareszelõt, mert így pépesebb + botmixer, majd ha eljön az ideje. Paszírozni kis szitán fogok, hacsak nincs erre a célra valami jó kis gép. Külön lábaskák fõzéshez, pároláshoz, mert nem abban fogok a Daninak fõzni eleinte, amiben magunknak a pörköltet. Késõbb már majd a mi kajánkból veszek ki neki.

Zsani!
Milyen is ez a Te peszírozó szerszámod?

üdv
gumicukor és Dani (27 hetes)

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Homeopátiás bogyók mellett a tejcsináláshoz még ajánlom a gyakori mellretevést. Én ittam kezdetben a Laktoherb-teát, de szerintem nagy nulla. Ahoyg elkezdtem a gyakori mellretevést még berepedt mellbimbókkal is!, szépen felszporodott a tejcsi. Minél több ürül ki a mallebõl, utána annál több termelõdik helyette.

Bocs a sok helyesírási hibáért, csak siettem.

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Na, megvan a gyori homeo-patika, kinyomoztam, hol arulnak mindenfelet.Kép Fel is hivtam Apat, hogy akkor hozzon ilyen Urtica..bogyot onnan, kerdem, tudja-e, hogy hol van. Mire O, persze, nemmessze melohelytol, oda jarnak, mikor egyik kollega csaladjanak kell valami homeo-cucc. Na, kicsit utott meg a guta csakKép
Aki szedte, arulja el, milyen adagokat es mennyit kell belole szedni?

Aztan a passzirozo. Nekem is van ilyen, epp minap vertem le a polcrolKép Az enyem az a paradicsomhoz valo, mi halaszlehez hasznaljuk, olyan tekeros. Nem is rossz otlet, foleg most, mert epp a borsofozeleken gondolkodom. Ja, es megvalami. Mirelit oszibarackkal mi a teendo, hogyan lehet a hejatol konnyen megszabadulni?

Es most az utolso kerdes. A Ti babatok szive is gyorsan ver? Ma tunt fel megint, hogy mennyivel gyorsabban dobog a kicsi szive, mint az enyem. Ez normalis szerintetek?

-Afonya
afonya
 
 


Nem irok sokat, igérem.

gumicukor: a passzirozó Fortié Kép

Áfonya: na igen, ilyenek a férjek KépKép Elöször mondd meg milyet vett, aztán mondom mennyit kell szedni. Ha C5-öt vesz, akkor 3x5 bogyót kell elszopogatni a nyelv alatt. Elötte-utána kb. fél óráig nem igyál-egyél, és 2 órán belül ne egyél mentolos dolgot (fogmosás!!). Én a C9-böl 2x3-t szedtem hajnalban és az esti etetés után, igy a fogmosást jól ki tudtam kerülni.

Babák pulzusa: születéskor 140 körül, és ez fokozatosan csökken, ahogy nönek. Kiskamasz korra (kb. 10-12 év) lesz kb. annyi mint a felnötteké (60-80 között). Szóval nem aggódni. Egyébként ha belegondolsz, tök logikus: kisebbek, kevesebb vérük van, ezért gyorsabban kell kergetni a testben. Ahogy nönek, egyre több vérük lesz, igy fokozatosan csökken a pulzusszám.

zsani
zsani
 


Zsani,
koszi. Jol ertem, elotte 2 oraval sem lehet fogat mosni? Mert nalunk nincs hajnali etetes, 9-kor kelunk mindkettenKép

Pulzus: a szuletesit azt en is tudom, hala CTG-knekKép. Probaltam en logikusan vegiggondolni, ezeket mind szambavettem en is, csak hozzatettem, hogy kisebb tesben kell kerintgetnie. Nem mentegetozeskepp, de en betablokkolot szed(n)ek a pajzsmirigyem miatt, ez is befolyasolt. De azert csak annyira aggodtam, hogy csak 7 honap utan kerdeztem megKép

-Afonya

Hofordulosoknak gratulaKép
afonya
 
 


Sziasztok!

Bocsi mindenkitöl, de: táblázat külön csak 6 hónaposoknak és 1 éveseknek fog járniKépKépKép, mert különben állandóan táblázatolhatnánk külön, hisz mindig van valakinek valamilyen "fordulója" (hét, hó). Egyébként mindig fölteszem majd, ha az elözö elmegy az archivba, ha esetleg nem (mert olyan kevest irtokKép, bár ezt nehezen tudom elképzelni), akkor hétfön és csütörtökön.

Szóval Csics: még egy hónapot kell várnotok, és akkor kap Petike is külön személyre szóló színt!

Nyuszika!

Nátán még nem tejpépezik, mert mi csak most kezdtünk neki a hozzátáplálásnak, és eddig még nem igazán volt nyerö annyira semmi. Tegnap össz-vissz 1 kanál hami csúszott le. Lehet, hogy az is a baja, hogy viszont kanalas orvosságokat kell ennie, és ez bekavar. De pont ma tervezem, hogy körülnézek, hátha valamilyen babadesszert vagy konzerv bejönne neki (bár én szivesebben fözöcskéznék), meg megnézem a tejpépeket is. 2,5 évvel ezelötti tapasztalataim (meg most a szomszédban is) szerint az egyik legjobb izü (olyan, amit én is megennék) a Mildipép, a többinek én annyira nem kedveltem az izét, de Beni ette a Milupépeket is. Viszont volt, aminek szerintem iszonyú ize volt.
Pandának azért vetettem fel az egészet, mert lehet, hogy nálunk is elö fog jönni a kérdés (eleget hizik-e és elég-e a fözelék/gyümölcs a hizáshoz).

Zsani!

Megpróbálom megmutatni, hogy hasonlítanak:
Kép
Bár persze nem ugyanolyan a beállitás, fényviszonyok, meg minden. Meg nem tudom az egész fényképalbumomat megmutatni, de nagyon sokszor látom Beni képeiben Nátánt, még a gesztusukban is, vagy ahogy alszanak, nevetnek. Kb. 2-2,5 éves lehetett Beni, amikor a babásból elkezdett kisfiússá változni, azóta saját maga sem hasonlit a régi képeire.KépKép

Gumicukor!

Majd újra elkezdiKépKép. Nátán nagyon szereti csinálni, meg ráadásul után "eldobja magát", szabályszerüen halad vele hátra.Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: