Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, olyan jó ezt olvasni! Persze nem kéne örülnöm, hogy nektek is rossz, de annak örülök, hogy Szabolcs mégsem valami kirívó eset. Majd csak túl leszünk ezeken a fránya fogakon. Állítólag egyre könnyebben viselik majd. Bár a hátsók azért nem leányálom...

Köszi a biztatást, amúgy ma szerintem érezte, hogy besokalltam, egész nap jó gyerek volt - legalábis sokkal jobb, mint az elmúlt napokban - aztán a Városligetből hazafelé elaludt a babakocsiban, aludt fél héttől, fél nyolcig, és nagyon vidám volt egész fürdés előtt, alatt, után, nagyot játszottunk még a galérián, és egyedül aludt el... Kíváncsian várom az éjszakát.

Meg a hetünkre is kíváncsi vagyok, reggel megyünk Miskolcra...
Fulescsacsi
 


Képzeljétek! Öt óra, és egész éjjel egy nyikk nem volt! Még mindig alszik. Bár alig adtam rá ruhát alváshoz, sajna már a mi hűvös lakáskánk is átmelegedett ebbben a tegnapi hőségben. lehet, hogy eddig is csak melege volt?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcsacsi, jó hetet nektek Miskolcon. Akár be is ugorhatnánk hozzátok holnap. Korán reggel megyünk Szlovákiába.
Majd csak a jövő héten leszek legközelebb. Kíbváncsi leszek a hosszú utat hogy fogjuk bírni. Majd beszámolok.

Addig is mindenkinek jó hétvégét!

Krisz

Krisz
krisszie
 
 

 
 

Sziasztok!

Na, megjöttünk, Krisz, sajna csak most olvastam a beugrási ajánlatot, pedig jó lett volna talizni....

Csajok, a fiam bulizott! Remélem, nem vonom a fejemre senki rosszallását... Szóval a Kaláka első napján még szépen hazamentünk fürdetésre, lefektettük a gyereket, és kihagytuk a jó kis esti koncerteket, de másnap már látva, mennyi kisgyerek, és kisbaba van kint, hát mi is fesztiválgyerekké avattuk Szabolcsot. Mivel hat után ébredt a délutáni alvásból, még kilenckor nagyban ugrált a nyakamban a Maskarades-en, aztán szépen eltoltuk a vár egy eldugottabb részébe, és klasszul elaludt a jó kis zenék dacára - vagy éppen azértKép - a babakocsiban. Akkor felébredt egy kicsit éjjel, amikor hazaértünk, és levetkőztettük, de két szopó mozdulat után vissza is aludt cicin, és reggelig durmolt. Ez másnap is klasszul ment szerencsére, bár a kedve nem volt olyan jó már, mert úgy tűnik megint valami fog-dolog van készülőben, ma hétszer kakilt - kicsiket szerencsére, nem megy a hasa, így volt az első kettőnél is - szóval kicsit nyűgösebb volt, de azért szuper volt így is, no! Azért nem buzdulok fel, és nem fogom rángatni koncertről koncertre, de jövőre nyugodt szívvel indulunk neki a Fesztiválnak. Minden más szempontból is klassz volt az utazás, Szabolcs nagyokat aludt a kölcsönutazóágyban, jókat sétáltunk, játszottunk, mindenki, akivel találkoztunk el volt ájulva manótól, milyen szép, okos, kedves - naná!!!! - , összebarátkoztunk két kutyával is, és Szabolcs cseppet sem félt ám! Klassz kis krapek, meg kell hagyni.

Mit csináltatok a múlt héten? Mindenki eltűnt?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Mi is hazajöttünk ámKép

FesztiválSzabolcsKép ez nagyon tetszett, tényleg klassz lehetett. Nagyon ügyes, hogy ilyen jól bírta a bulizást, jó hamar hozzászokatjátokKépKép

Nekünk is klassz volt Szlovákiában, az odaút nagyon fárasztó volt, mert pénteken nagyon meleg volt. Mindenki ki volt purcanva, ehhez képest Dorka elég jól bírta, mondjuk csöpögött róla a víz, gyakran meg kellett állni, átöltöztetni, megszáradni. Az útközbeni szopcsizásokra a megoldást a Tescok jelentették, Miskolcon is ott szopcsiztunkKép. Voltaképp imádom a multikat, tiszta, kulturált helyen lehetett megoldani, inkább mint a 40 fokos autóban.
Ott és visszafelé már nem volt ilyen meleg, akkor már nem volt gond. Dorka úgyis átaludta az út nagy részét.

Csodás helyen voltunk Szlovákiában, Ólublón
száltunk meg, ez egy csodás kisváros a hegyek közt, onnan kirándultunk a Dunajechez, ez egy folyó egyben Szlovákia északi határa, a másik partja már Lengyelország.
Az valami gyönyörű volt!!!!!
Dorka pancsolt egy kicsit benne, egyáltalán nem zavarta a kb 15 fokos vízKép igaz csak bokáig lógattuk bele egy kicsitKép

Szóval én is nagyon büszke vagyok a lányomra, olyan klasszul viselte, mint senki másKép

Én is felbátorodtam és mehetnek az utazások, ha ilyen jól bírja a csajKép

Viszont fogacska még mindig nincs a láthatáron, pedig már szerintem nagyon készülődik.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok !

Mi is megérkeztünk a Balcsiról. Nagyon jó kis időt sikerült kifognunk a múlt héten.Kép A víz ugyan még nem igazán babáknak való melegségű volt,(viszont Anett nagyon élvezte) azért mi is belelógattuk Alexát bokáig. Elsőre kikapkodta a lábacskáját és sírással jelezte, neki elég volt Kép. Aztán kicsit később újra próbálkoztunk, akkor már élvezetesebbnek tűnt számára, de jobban nem hagyta magát belemerülni. Viszont mikor újra itthon letettem a földre, egyszercsak nekiindult a nagyvilágnak és néhány pillanat alatt átszelte a szobát. Pedig a Balcsin még úgy tűnt, hogy nem sikerül összehangolnia a kezeket a lábakkal. Kép Szóval mászik a csajszi ezerrel. A küszöb ugyan még gondot okoz és sírás van, de gondolom ezt az akadályt is leküzdi néhány napon belül.

Ügyik ezek a kirándulós, bulizós babák ! Mindent ki kell próbálni ! Kép

Az utazás nálunk is simán ment, bár elsőre kb. 10 perc múlva megunta, de aztán néhány még ismeretlen játékkal + Anett szórakoztatásával elvolt végig. Milyen jó is ha van egy tesó is ! Kép Szunyálás is volt közben, de nem sok, így aztán jól elfáradt mire megérkeztünk.

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!

Gyakorló anyukák, segítséget szeretnék kérni!

Dorkának paradicsomos tésztát szeretnék csinálni. Szűrjem át a paradicsomot, vagy csinálhatom úgy, ahogy magunknak szoktam olajon kis hagyma, rádob és megpunnyaszt paradicsom, lájtos fűszerezés, aztán leszűr? vagy elég turmixolni?

De kérnék egyéb öteleteket is 8,5 hós gyerkőc táplálására. Most nagyon beindult a csaj, elkezdett mennyiségeket enni, most már érdemes főzőcskézni nekiKép

Alexának meg hajrá a mászáshoz, majdcsak sikerül legyőzni azt a küszöbötKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisszie, sezrintem nyugodtan csinálhatod úgy , ahogy magatoknak szoktad, Sami már csülköt rág, kelkáposztafQzeléket is evett, stb., és semmi probléma nem lett belQle.
A recept-kéréshez viszont én is csatlakoznék! Ma épp nagyapa tejfölös krumplilevese volt a nyerQ: kis hagyma megpunnyaszt, paradicsom egy db.+ zöldpaprika 1 db. rajta megpunnyaszt, krumpli kicsit párol, víz, fQz, petrezselyem bele, enyhe pici rántás, tejfölös habarás. Egyszerq, de nagyon finom, azt hiszem, a lényege a nagyon jó minQségq krumpli lehet.

Most ezt tudtam, majd még írok, csak holnap utazunk, és rohanok, mint a szél. Megyek visszaolvasni is.

Éva
rizike
 
 


Sziasztok!

Krisz! Szerintem is csinálhatod, ahogyan magatoknak. Szabolcs ugyan nem rág csülköt, de azért nem nagyon finnyás. Ötletek: paradicsommal nagyon szereti a rizst, krumplit, de bármelyikhez gyümölcsöt is tehesz. A cukkini is nagyon bejön neki rizzsel, és hát te tudsz husival is variálni. Tésztához paradicsom, cukkini, önmagában főzelék zöldborsó, spenót, krumpli, s.répa, sütőtök - azt üvegesből, de imádja! -, karfiol, ezeket egymással is lehet keverni. Én már adok neki natúr joghurtot - itt olvastam, hogy nyolc hótól lehet - a turmixolást megkönnyíti, az íze is fini tőle a kajáknak. Én nem sózok egyáltalán, és a fűszerekkel is csínján kell bánni, mert van, amelyik allergizál, ezek egy-másfél éves kor alatt mellőzendők. De a zöldfűszerek nagy része már mehet. Igazából azért jó minél később elkezdeni a sózást, mert így az ételek ererdeti ízét szokja meg, nem az ízfokozottat. A mi ízérzékelésünk sajna már el van cseszve... Szabolcs jóétvággyal eszik így is mindent. Úgy rémlik, valamikor régen Ági emlegette valami hozzátáois receptgyűjteményt, azt megkapta valamelyikőtök? Sajna Ági most tíz napig nem lesz, nem is tudjuk őt megkérdezni - legfeljebb telcsin...
Fulescsacsi
 


No, megkaptam a miskolci képeket, íme Szabolcs első Kaláka Folkfesztiváljából egy kis ízelítő.

Kép
Itt haladunk a vár felé

Kép
a diósgyőri vár

Kép
Maskarades koncert kicsit távolabbról hallgatva

Kép
Tizenegy felé
Fulescsacsi
 


Fcsacsi!

De jó, hogy írtálKép
Nagyon jók a képek, tök jó buli lehetett. FesztiválSzabolcsKép, annyira tetszettKép

Holnapra én is cukkinis rizst terveztem írd már le nekem tök részletesen, mert olyan tanácstalan vagyok zöldségügyben. Szóval mi nagy húsevők vagyunk és zöldségeket tök ritkán főzök magunknak, de hát Dorkának kellKép
Szintén a zöldborsót hogy csinálod Szabolcsnak? És milyen joghurtot próbáltatok? A kedvesem kiakadt tőlem amikor egy 1/2órát a joghurtok előtt tétováztam és kiolvastam az összes fajtát, de nem lettem tőle okosabbKép

Ja és a Balcsi lehet nem jön össze, de aug. 13-15-ig tuti Pesten leszünk, ha ráértek lehetne egy tali.

Éva,
köszi a krumplileveses tippet, a kedvesemnek bejöttKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz!

Hát, semmi különös, a rizst megfőzöm, de úgy, hogy picit több vizet teszek rá, hogy már eleve olyan nyálkásra főjjön meg. A cukkinit pedig kicsi olajon párolom meg a saját levében - pici kockákra, vagyis inkább félkarikákra vágva. Én nem sózok egyáltalán, de egy pici kakukkfüvet tettem bele - tényleg icipicit, mert olyan erős íze van. Aztán bele a joghurt, végül az egészet összeturmixolni a rizzsel. Magunknak pedig ugyanekkor a cukkiniből ragut csinálok: gomba, cukkini, friss paradicsom, kakukkfű, rizzsel, vagy tésztával is jó. Joghurt: hát először Danone-t vettem, de szerintem mindegy. Vagy nem? Amúgy nagyon klsssz gyümijoghurtot lehet csinálni babócáknak, jós sok gyümölccsel, hogy ne hiányozzon belőle a cukor.

Eltört a turmixgépünk, pedig egy éves sincs - még szerencse, így érvényes a garancia - persze a garanciapapírja Miskolcon van, de a sógornőm elvileg már feladta postán. Addig krumplit eszünk, meg üvegest, mert villával nem lehet szétnyomkodni a rizst....

Milyen lett a paradicsomos tészta?
Fulescsacsi
 


Fcsacsi!

Köszi a receptetKép, majd beszámolok, hogy milyen lett. A joghurtot meg lehet elkezdem szakszerűen, kiskanalanként kóstoltatni.

Hú a paradicsomos tészta tuti lett, a paradicsomot még répával és csirkehusival kevertem. Jó nagy adagot megevett belőle a csaj. Ezen felbuzdulva másnap nem turmixoltam csak villával törtem össze, hát az katasztrófa volt. Szóval még nem igazán eszi a darabos kaját. Mindig próbálkozok vele előbb-utóbb hozzászokikKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Hahó, ne hagyjuk kihalni a topikot!

Krisz! Találtam egy szuper kaját Szabolcsnak, uzsonnára, desszertnek, vagy gyümölcs mellé imádja a gyerek, remélem, nem hurrog le ezer ember, hogy azt nem kaphat még: extrudált kukoricakenyér. Mi először egy szlovák márkát fedeztünk fel, a Plusban elég olcsó, de kiderült, az Abonettnek is van kukoricából készült változata, hát most felváltva vesszük hol ezt, hol azt. Imádja ez a kis haspók, szétolvad a szájában, ahogy szopogatja. (És én is szeretem.) Ki fogjuk próbálni a paradicsomos tésztát, majd kicsit szétfőzöm a tésztát, hogy szét tudjam nyomkodni - nálunk meg az van, hogy Szabolcs a pépeset nem fogadja már el, muszáj, hogy legyenek benne kisebb-nagyobb darabok, amiket csócsálgathat. Szóval semmi üveges bébikaja... A gyümölcsöt is darabokban kapja.

Joghurt: én is kanalanként kezdtem, aztán, amikor már láttam, hoigy csípi, akkor kezdtem kajába is rakni.

Viszont most kicsit megy a hasa. Az alsó fogaknál se hőemelkedés, se hígabb kaki nem volt, most mindkettő. Először csak sokszor kakilt keveset, de normál állagút, kb egy-másfél hete, aztán tegnap reggel már hasmenősebb kaki volt, de fog még sehol... (Naponta vagy ötször van széklete, nem is kevés...) És legalább két-három deci folyadékot megiszik a kaja, és a szopik mellé, de rengeteget izzad, hát nem is bánom. Már kezdtem aggódni, elég-e a tejcsi, egy ennyire izzadós babának, amikor megint elkezdte elfogadni a plussz folyadékot. A hője pedig 37,2-37,7-ig váltakozik. Hol az a fog? Már négy helyen duzzadt felül, kettő már átfehérlik az ínyén, de semmi áttörés...
Fulescsacsi
 


Szia Fcs!

Pont tegnap ajánlották nekem is és vettünk is(dexi), gondolom egyről beszélünkKép
Ma ki fogjuk próbálni.
Szóval Dorka valamiből elfogadja a darabosat, pl. a milupa biscottiból akkora darabokat megeszik csak nézek, a krumpliból is simán. A főtt tészta nem tetszett neki, mondjuk ezt a durumtésztát nem is sikerült valami szuper állagúra főznöm, nem puhult, hanem ragacsosodott.
Szóval, ő is a jó sűrű kajákat csípázza.

Mikortól kéne áttérni a darabos kajára? Gondolom gyereke válogatja, de kb?

Most a joghurttal megálltam kicsit, mert párhuzamosan, ahogy elkezdtem adni, kiütések lettek Dorkán. Igaz én melegkiütésre gyanakszom, a nyakán és a vállán vannak, ahová nem ér fel a body. Meg van a karján vagy két piros pötty. Így most egy hét szünetet tartok tejtermékileg, biztos ami biztos.

Nagyon finom lett a cukkinis rizs, pulykasonkával csináltam tutiKép

Jaj, de drukkolok Szabolcsnak, hogy ne viselje meg nagyon a fogacska. Én is hallottam több mindenkitől, hogy a felső fogak bevárják egymástKép és egyszerre jönnek ki 4en. Dorkának is pont így van, hogy látszik a felső 4, de még nem is duzzadt.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok !

Úgy látom tényleg kihalóban van a topik, nőnek a babócák Kép, már csak benneteket látlak Krisz és Fcsacsi. Ezért most csatlakozom én is, hogy növeljem a létszámot. Mostanában kissé kevesebb a gépidő a mászás mellett. Alexát minden érdekli és egy pillanatra sem lehet egyedülhagyni, ha barangol a lakásban. Kajákkal mi is próbálkozunk, de az alapokon kívül (s.répa, krumpli) még nem sokmindent mertem adni neki. Cékla, spenót az nagyon ízlik neki, gondoltam megpróbálom a husikat szépen lassan. Milyennel kezdtetek és hogyan ? Csirkét, pulykát ajánlottak, de sztem a pulyka nagyon rostos. V. nem ?
A paradicsomot hogy csináljátok meg a picúroknak ? (a magra gondolok, azzal v. anélkül ?)
Alexának még fogacskája sincsen, de még csak nem is duzzad. Nem baj, lega. később harap szopi közben Kép. Bár néha a foginyével is képes fájdalmat okozni, mikor mérges, hogy esetleg nem jön olyan ütemben a tejci, mint várná.

Fcsacsi:
Szabolcsnak drukk a fogacskákért ! Kép

Krisz :
Én Anettnél úgy csináltam a darabosraszoktatást, először csak a felét turmixoltam, a felét meg törtem, aztán mindig többet törtem, mint turmixoltam, aztán már rá is szokott. Alexánál még nem próbáltam, de már van, hogy pl. a répát v. a céklát nem turmixolom nagyon pépesre, de csak kicsit rögösre.
Tán a tészta nem annyira "olvadékony", mint a krumpli, azért nem tetszett Dorkának. Kép

Jó pihit Mindenkinek !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!

Éviék nyaralnak, Ágiék pedig nagymamiznak, de szerintem ők is lesznek, ha hazaérnek.

Krisz! Szabolcson is van kiütés, és az ételkiütésnek tűnik, de az elsők még akkor jöttek ki, amikor még nem kapott tejterméket. Hát, nem is tudom... Amúgy hetente egyszer-kétszer kap csak ebédben egy kis joghurtot, vagy sajtot. Meg van pár pötty, amiről nem tudom eldönteni, hogy csípés, vagy kiütés, de lehet, hogy igazad van, jobb lesz még kicsit várni... Darabos: hát szerintem, amikor lesz elég foguk hozzá... de én is fokozatosan szeretném, ahogy Tünde írta.

Tünde! Én csak halat és csirkét adok majd Szabolcsnak néha, de még nem. Illetve próbáltam tökös csirkét, de nem ette meg... Majd próbálok egy kis halat, hátha az jobban bejön. Paradicsom: ha főtt ételbe ment, akkor eddig átnyomtam a gyümölcscentrifugán. De a múltkor az apja a szájába nyomott egy darabot, nem lett tőle baja, bár a héja egyben kijött másnapKép. Szerintem hámozva mehet magostól, nem? Négykézláb: hát nekem mázlim van: egyrészt kicsi a lakás, teljesen belátható, másrészt Apával átpakoltuk, amennyire csak tudtuk, a veszélyes helyeket, vagy, amit nem akarunk, hogy elérjen, elbarikádoztuk, harmadrészt Szabolcs szerencsére nem nagyon gyorsan megy, csak szép komótosan, de irtó édes, amikor kiszúr valamit mondjuk a szoba túlsó felén, elindul célirányosan, ha akadályba ütközik leül, elgondolkodik, hogy mit csináljon, aztán vagy visszafordul, vagy megpróbálja megkerülni. Engem az idegesít, hogy akármennyit takarítok, rengeteg koszt magára szed mégis, folyton hordom kezet-arcot mosni...

Köszi a fogdrukkokat, hát a mai nap már nem volt olyan fájdalmas, mint a tegnapi, jól eljátszott, és aludt is. Tegnap alig sajnos. De ma már annyira fehér volt az ínye, hogy azt hittem első ránézésre, hogy kijöttek, de aztán mégsem. Talán holnapra?
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Sztem a csirke, pulyka és hal mehet. Állítólag odáig vannak érte a gyerkőcök, Dorka nem volt elájulva a husis kajáktól. Ráadásul először rostonként tolta ki a szájából a husitKép utána jobban turmixoltam, vagy olyan körettel adtam, amiben fel sem tünt neki.
Paradicsomot még csak fözve adtam neki, mag és héj nélkül. Az is elég allergén, itt a fórumon 1 éves kor után javasoltákKép

Mi még a szoba-átrendezés előtt vagyunk, de már nagyon itt az ideje. Lehetetlen helyekről szoktam előhúzni a csajt.
Takarítás... ne is monddKép

Most olvastam egy okos könyvben hogy 9 hónaposan papa-mamát kellene mondani, Dorka még igen távol áll ettől. 2 hete sikerült belőle pá-pá-t kicsikarni, de azóta csak babául beszélKép

Most tanulunk tapsolni, nagyon tetszik neki, de leginkább azon kacag, hogy milyen igyekezettel mutatjuk nekiKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Szia!

Papa-mama? Én is olvastam ilyesmit, már csak azért is hülyeség, mert mi anya és apa vagyunk Szabolcsnak, bár már ki tudja mondani a "ny" hangot, amióta kint van a két foga alul. De érti, ha azt mondom, jön Apa, rögtön felvidul. A Szabolcsra hallgat, meg pár becenevére is. Pápá sincs nálunk, bár most már olykor hajlandó integetni... vannak hangsorok, amiket szerintem már próbál utánozni, ha éhes, valami ilyesmit nyekereg: ennyennnyennnnye, de lehet, hogy elfogult vagyok. Meg volt két háp-háp a tónál, ezt már írtam, sajna semmi bizonyíték, hogy igazi háp-háp volt... tapsolás nálunk is hasonló, egyszer-egyszer összeüti a tenyerét, és rajtunk röhög közben. Viszont kérésre megnyomja a hintában a dudát, és odajön hozzánk, ha hívjuk. Vagyis általában elindul, aztán elkalandozik előbb-utóbb. Nem szabad okos könyveket olvasni, már régóta tudom...
Fulescsacsi
 


Off. Fülescsacsi, próbálok válaszolni a méledre, de nem tudom elküldeni. Majd ma a férjem megpróbálja.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Fcs,
szuper-ügyes Szabolcs. Miket tudKép
Dorkának is ilyen dudás hintája van, de kérésre még nem csinál semmit. Ha szólunk neki, nagy vigyorogva ránk néz, fülig ér a szájaKép, de csak akkor mászik oda, ha van kedveKép
Dorka ha éhes: emmm-emm-emmemmemmeKép
Most jött rá, hogy tud hisztizni, mi meg rájöttünk, hogy ez hiszti és hagyjuk, remélem elfelejti hamarosan.

Aug 13-15-ig Pesten leszünk, amikor a Forma1 lesz, össze kéne hozni egy talit.
Szerinted hol lenne jó? Valami közterületen kéne és aki ráér eljön. Mit szólsz?
Vagy hallottam, hogy az ikeában tök jó babadühöngő vanKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Krisz!

Klasssz!!! Vannak ám jó kis játszóházak mindenfelé, és sok helyen ingyenes egy éves kor alatt. Hol fogtok megszállni? Mert akkor valami ahhoz közeli helyet kereshetünk. Lehet játszótér is, vannak a jó kis Máltaisok, ott van pelenkázó, meg mindenféle. Az Ikea is jó, gondolom, amúgy is mennétek oda, bár nekem nem tűnt túl nagy számnak az a játszósarok... Nekünk még könnyen is elérhető, de Áginak pl. nagyon messze van, sok átszállással, ha nem autóval jönnek... No, jó, majd ha megjön a népség, még beszélünk róla. remélem, szeptemberre is feljöttök, ha lesz babakocsis rumlizás!
Fulescsacsi
 


Bibibí, bal felső kettes!!!!!!
Fulescsacsi
 


Sziasztok !

Hazaugrottunk a nyaralgatásból, mindenféle ügyeket intézni: szeretném utoljára megkérdezni tQletek, jön-e valaki Balatonra, Siófokra,egy hét múlva. Én holnap délutánig vagyok még netközelben.
Légyszi csak tuti igen-nemeket mondjatok, mert akkor még tudok szervezni.

Látom, kaja meg fogak a téma, nálunk is: borsóleves és sültcsirke a sztár, és a negyedik fogacska jön, liternyálak kíséretében. Sami megpróbálja mindenkinek szopogatni a kezét, lábát, hasát...amit ér...

Most rohanok fQzni, puszi mindenkinek

Éváék
rizike
 
 


Sziasztok!

Évaaaaaaaaaa! De jó! Már hívni akartalak, de még nem bizti, hogy vasárnap, vagy hétfőn megyünk. Mehetünk vasárnap? (1-e.) Peti másnap hazajönne, én még maradnék vagy két napot Manóval. Csütörtökön tudnék visszajönni, mert a sok cuc miatt, muszáj, hogy kijöjjön elém Apa, ez csak akkor lehetséges, amikor nem dolgozik. Tehát ez a terv, de hívunk majd, pontosítani.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Éva,
mi sajna nem tudunk menniKép
Jó nyaralást nektek!

Fcs,
HURRÁÁÁ!!!
Biztos nem sokára követi a többi fogacska is.
Dorkához küldhetnék ezek a fiúk a fogmanókat, szeretném, ha a nyaralásra már kint lennének.

A Petneházyban leszünk, gondolom attól minden messze van.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SziasztokKép

KriszKép
A XIII. kerületben a Petneházy utcában? vagy hol?
Tök jó lenne talizni mikor itt vagytokKép

Évi
ISten és a többi halandó is úgy akarja akkor mi kedden lemegyünk, de szerdán este jövünk is haza.

Fcsacsi
gratula a fogacskához, jó nektek, nálunk még csak nyügi van, de az dögivel, fog meg sehol, bár bevallom nem bánom, elég ha csak kettővel harapKép

Tünde
együttérzésem a tied, Dani is folyton menne, ha hagynám akkor tele lenne kék lila foltokkal, mert mindenhova bedugja az orrocskáját és kiváncsi fáncsi nagyon.

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ági,
Petneházy Club Hotel, II. kerület, Feketefej u. 2-4.
mindenképp szeretném ha összefutnánk, szervezzétek meg lécciKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Fcs, ha vasárnap jöttök, az jó, csak tutira mondd mindenképpen kérlek, mostmár sms-ben, ha tudod, ma; Ági, jó lenne, ha tudnátok jönni!
Krisszie, sajnálom, talán a pesti talin találkozunk!
Puszi mindenkinek, indulunk Gulácsra!

Éváék
rizike
 
 


Sziasztok!

Bal felső egyes is kijött!!!!! Ahhoz képest, hogy neki jött ki utolsónak az alsó, most belehúzott...

Krisz! Oké, megszervezzük, majd kitalálok valamit, megnézem a térképen hol van ez, mi van oda közel. De szerintem a dunaparton lévő Máltai játszó, vagy a Tombolda az Új Udvarban jó lesz. (Ági tudja hol vannak ezek, már taliztunk ott.) Autóval jöttök apával, vagy nézzek nektek tömegközlekedést is? És melyik napban gondolkodjunk? Nekem mindkettő jó, többiek? Éváék már elmentek megint Gulácsra, tegnap este beszéltünk telcsin, onnan mennek Siófokra, de majd akkor ott megbeszéljük vele, aztán felhívunk, vagy írunk, Krisz. Írj egy mobilszámot priviben, lécci, majd küldöm én is az enyém a közlekedési instrukciókkal.

Most ennyi, majd jövök.
Fulescsacsi
 


Hú, hát ez jól kint van......

Ági, mit szólsz a Millenáris Parkhoz a Moszkva térnél? Ott van a klassz Zöld Péter játszótér. Kriszék oda elég jól be tudnak menni, ugyanos ez a szálló Adyligeten van, Hűvösvölgynél...
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcs,
méltemKép
hű, de ügyesek vagytokKép, gratula a fogacskáhozKép
Dorka ma reggel hipernyügi volt, de biztos nem a foga miatt, igaz nagyon fehérlik már, de nem dagadt még be.

Köszi a szervezést, mivel autóval megyünk, majdnem mindegy melyik játszit nézed ki. Mondjuk célszerű lenne valami középpontot találni, ne kelljen senkinek átkelni az egész városon.
A Millenáris jól hangzikKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SziasztokKép

Gratula a fogakhoz SzabolcsnakKép

Nekem mindegy alapban, jó a Millenáris is, mondjátok hova menjünk és megoldomKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

No, akkor én azt mondom, s írtam Krisznek is: 14-e szombat délután háromkor a park Fény utcai bejáratánál találkozunk, előtte, és közben sms-ezés a kölkök útiállapotáról, stb. Jó így? Azért nem gondoltam korábban, mert ki tudja milyen meleg lesz...
Szeretettel várunk mindenkit, azokat is, akik most nagyon eltűntek... Évával majd beszélek, biztos jönnek ők is.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Jó reggelt mindenkinek, de elsősorban:

BOLDOG NÉVNAPOT SZABOLCSNAK!Kép

Krisz és Dorka

Krisz
krisszie
 
 


Krisz és Dorka!

Szabolcs köszöni szépen a köszöntést!

Reggelre: a JF1 egyik csücske kibújt, bár a másik rögötn teljes egészében, hát nem tudom, ez már fognak számít?
Fulescsacsi
 


Sziasztok !

Csak most értem ide. Azért még belefér, hogy [color=#ff0000]
És gratula a fogacskához is ! Volt nagy névnapozás ? Ajándékhegyek, miegymás ? Kép

Üdv. Mindenkinek !

Tünde
tünde1122
 
 


SziasztokKép

Boldog névnapot kivánunk Danival SzabolcsnakKép sok sok ajándékot, mosolyt és örömetKép

Kép

Nekünk, azt hiszem jó lesz a szombat, max egyedül megyek a manóval, mert apa szombaton soha sem szabadnapos sajnaKép

Kérdés: mi lesz Siófokkal, ha ilyen tundra bugyis időjárás marad?

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok!

Köszi-köszi mindenkinek Szabolcs nevében is.

Tünde! Hát nagy névnapozás nem igen volt, Apa dolgozik, a nagyszülők, nagynénik, -bácsik javarésze Buláriában, illetve Erdélyben nyaral, anyukám itt van éppen nálunk, tőle kapott új ruhákat Manó, meg nagy ölelgetést. A többiek előre ideadták a pénzt, abból kapta az utazóágyat némi pótlással Szabolcs. Apával először olyan vödrös Duplot, vagy Legot - vagy nem is tudom hogy hívják most - akartunk venni, de ráérünk vele a szülinapig, most majd formadobálós játékot kap, meg amit még megkívánok a játékboltban, ahogy lenni szokottKép, csak Apa együtt szeretné megvenni velem, és sajna az elmúlt nyolc napban folyamatosan dolgozott egy nap szabadnappal, amikor is a szájsebészeten dekkolt, majd itthon haldoklott - ezt nem ironikusan írtam, tényleg rettenetes állapotban volt, mert rossz helyre adták az érzéstelenítőt... - szóval az ágyat megvettem, tegnap fel is avatta Szabolcs, beleraktam játszani, és elaludt benne délután, de a játékvásárlás még várat magára. Tényleg lányok! A volt munkahelyemen olyan formadobálós volt, ami egy gömb volt, aminek a két fele volt szétszedhető, és egy gumi kötötte össze ezeket. Nekem ez akkor nagyon tetszett, de nem tudom lehet-e ilyet kapni, vagy milyen a kínálat. No, sebaj, bevesszük magunkat egy játékboltba, bár mivel vasárnap - Apa első rendes szabadnapja - már reggel indulunk Siófokra, hát majd jövő hétre marad az ünneplés. Szabolcs amúgy imád ajándékot bontani, a barátnőim hamar rájöttek, hogy vékonyabb, zizegős csomagolópapírba kell neki csomagolni a dolgokat, és a nagyfiú elbűvölten tépi. Sokszor így a papír izgalmasabb, mint, ami benne vanKép.

Ági! Mi mindenképpen megyünk. Rengeteg babásprogram lehetőség van a tó partján, hajó, séta, kézzel pancsolás a vízben, amúgy meg mától jön a jó idő megint állítólag. Ági, gyertek már...

A fog tényleg kijött. Nem durva ez így: szinte naponta jött egy? Ma meg biztos kijön a jobb felső kettes isKép. A középsők amúgy nagy lapátoknak tűnnek a többihez képest, még a fogában is rámhajaz ez a jógyerek... Mivel ugye még az alsók is nőnek, hát ez most öt fog egyszerre. Azért kezd kicsit nyűgös lenni, de nem vészes, leköti a mozgás, sok mászás, állás, nincs ideje a fájdalomraKép.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Végre én is itt vagyok! Már majd egy hete megérkeztünk, de mivel bekötötték végre az ADSL-t nem volt netem mert egy segédprogim hiányzott. Most viszont már van!

Évit hiában próbáltam többször hívni, nem vette fel a mobilt. SmS-t nem tudok küldeni, egyenlegem nulla.

Fcs!
Akkor nem velem jöttök hétfőn? Én mennék, de Peti kicsit gyanús, mintha hőemelkedése lenne, eddig még soha nem volt beteg remélem nem most kezdi el.

Hogyan tudnám Évit utólérni? Segítség!!!!!!

Puszi,
Andi
andi68
 
 


Andi!

Nem, mi már vasárnap megyünk, Apának egészen másként vannak a szabadnapjai, mint én számoltam, így vasárnaptól csütörtök reggelig leszünk, ebből Apa csak vasárnap-hétfőn, este már jön haza. Visszafelé mikor jöttök? Évát én sem tudom hívni, ami azért érdekes, mert Miklós azt ígérte, hogy felhív a hét közepén, hogy melyik vonattal megyünk, kijön elénk vasárnap. Nem tudjuk a címet, meg semmit... Lehet, Gulácson nincs térerő... Írtam neki kínomban sms-t, még nem jött válasz. Szombaton még hívom, addigra már elvileg Siófokon lesznek. A Miki mobilját meg nem tudom, a vezetékest nem veszi fel...

Ajjjjjjjjj.
Fulescsacsi
 


Sziasztok !

Látom, nagy a készülődés a Balcsira. Jövő hétre már szuper nyári időt hallottam. Remélem lesz is, mert Anett nagyon rosszul viseli az eső miatti szobafogságot. Alexa viszont nagyon jól elvan, az egész lakást bebarangolja és már nem nyúl minden veszedelmes dologhoz, csak, ha vmi újat fedez fel.
Fcsacsi:
Zörgős csomipapír ? Azt elhiszem, hogy szereti Szabolcs.Kép Alexa is nagy érdeklődést mutat az ilyesmi iránt, az már nem érdekli, hogy mi van benn v. van-e egyáltalán benn vmi. Pl. egy jól zörgős, üres szatyorral is nagyon jól elszórakozik v. egy üres ásványvizesüveggel is.Kép

Akkor jó pihit és jó időt a jövőhétre minden nyaraló babának és mamának is !
Kép

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Hali!

Peti az ölemben ezért csak rövid leszek...

Valami gond van a telefonjával,ez kiderült az opera környéki topikból. Kép

Mi lehet mégsem tudunk menni, Peti hányt 2x, hőemije van, nekem meg megy a hasam. Apa már hétfő óta beteg, valszin elkaptuk. Kép

Nem tom meddig fog tartani.....

Most megyek szomorkodni.

Mindenképp jó nyaralást nektek!

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Szia Andi!

Elértem Évát, él a mobilja... Csak Miklósaal beszéltem, de várnak, meg minden. Elküldöm azért a Miklós számát is neked mélben, hátha azon eléred őket. Gyógyuljatok, várunk! Ha szerdán, csütörtökön jöttök, még találkozhatunk éppen.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Fcs, köszi a mélt!

Most úgy néz ki nem is olyan nagy a gond, de azért remélem teljesen rendbejövünk a jövő hétre. Érdekes, hogy a férjecském már 6. napja beteg, de nagyon ment a hasa és hányt is hétfőn, nekünk meg tegnap jött ki, először Peti hányt éjszaka, de azt hittem csak nem böfizett rendesen, igaz ekkora azért bukásnak nem nevezhető. Aztán nekem ment a hasem egy kicsit, de nem az a híg mint apának, hanem csak úgy mendegélt. Aztán még egyszer lehányt Peti tegnap és kb. 37.1 volt a hője. Ma eddig semmi gond. Szerintem én már védett lehettem valamilyen szinten erre a betegségre, apa viszont nem, csak ezzel tudom magyarázni, hogy nekünk sokkal gyengébb formában jelentkezik. Remélélem igazam van, és nem az van, hogy ez még csak a kezdet.Kittike viszont makk egészséges, eddig!

Visszatértünk a csak szopira tegnap óta, mert nem akartam terhelni a gyomrocskáját ha beteg.
Na ennyit rólunk mára.
Remélem mindenki jól van!

Jó nyaralást!

Andiék.
andi68
 
 


Sziasztok BalcsisokKép

Várom ám az élménybeszámolót, olyan jó lett volna nekünk is menni.
A kedvesem a jövő hétre tudott szabira menni, akkor megyünk Almádiba és péntektől a Pest.

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


SziasztokKép

Először is boldog névnapot KriszKép

Remélem a pesti randi összejön.

Mi nem mentünk balcsira végül, sok minden közbejöttKép

puszi
Ági

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok !

Boldog névnapot kívánunk mi is, Krisz !
De jó idejük van a Balcsisoknak ! Kép Jó lehet a vízparton lenni ! Kép De látom többen itthon maradtatok Kép
Azért mi sem unatkozunk itthon. Anett görizni tanul, ez is nagyon jó kis elfoglaltság, nekem is. Alexának meg nagyon teszik, ahogy legyez Anett a kezével, mikor majdnem elesik. Nagyokat kacag rajta. Kép

Sziasztok !

Tünde
tünde1122
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a felköszöntéseketKép

Én is alig várom már, hogy induljunk a Balcsira, rávettem a kedvesemet, hogy már vasárnap menjünkKép

Tök jó lehet, ahogy Anett görkorizikKép
Én nagyon imádtam, tuti megtanítom Dorkát is.

Dorkacsaj viszont ráérzett a járás ízére, na most járunk ott, hogy folyton figyelni kell. Szerencse, hogy megcsináltam a sulit, mert most azért sokkal húzósabb lenne.

Már mindenen felkapaszkodik és járni akar, de persze még nem tud jól csak a kiságyban a rács mellettKép Ott meg olyan vagány, hogy el akarja engedniKép esett már akkorákat, de semmi komoly. Kicsit legörbül a szája, de ha én mosolygok vagy nevetek rá, már el is felejtiKép

Krisz

Krisz
krisszie
 
 


Sziasztok!

Krisz! Boldog névnapot tőlünk is!!!!! Mi csak éjszakát voltunk a Balcsin, jó volt, bár a víz még nem volt elég meleg, de sokat sétáltunk a parton, meg ilyesmi, jövőre megyünk majd hosszabb időre valami kevésbé forgalmas településre, Siófok kicsit zsúfolt volt nekem.... Viszont gyönyörű a tó, már régen láttam, és nagyon klassz volt. Szabolcs jókat négykézlábalt a fűben, kicsit homoikozott, bár nem volt nagy sikere a dolognak, és az ujját azért bedugta a vízbe, de hidegnek találta...

Szabolcs is próbálkozik az elengedéssel, de három másodperc volt a csúcs eddigKép. Viszont esni nagyon megatnault már, inkább a fenekér csücsül, ha nem sikerül, klasszul kiteszi a kezét, szóval már ritkán koppanKép. Ha fogom a kezét, már elég jól sétál, de nem erőltetem. Csajok, Éva Samuja viszont teljesen behozta a lemaradást, pont ugyanott tart, ahol Szabolcs, négykézlábalás, felállás, ülés megy ezerrel, nagyon ügyi, és olyan vidám kis kölök!
Fulescsacsi
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?