Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Most jöttünk meg a dokinénitõl. Tüszõs mandulagyuszija van Hangának. Kép Úgyhogy kaptunk gyógyszereket meg minden. Igyexünk gyógyulni.

Üdv
Szila
Szila
 


Szila: jobbulást Hangának!
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szila/Hanga és cory: gyorsan gyógyuljatok Kép
Én sajnos nem tudok ilyen jópofikat feltenni ide, pedig már tudom, hol találhatóak Kép Még van fejlõdési lehetõségem Kép

Balu fantasztikus!!!
Luca is Kép Kép Kép

Rema: próbáljátok meg csak a nagykádban fürdetni. Tomi már kb. 5 hónapos kora óta abban fürdik. Egyelõre nekünk még nem túl kellemes, mert még nem tud ülni, tehát végig fogni kell, õ viszont nagyon élvezi. Igaz, hogy nálunk valószínûleg a bébiúszás miatt utálta már a kiskádat, mert az túl szûk volt neki.

Heni: a pelust én is azonnal leviszem a lenti szemetesbe, ha súlyosabb a dolog, akkor rögtön a kukába.
Én is kíváncsi lennék a csecsemõkoromra, de ez reménytelen Kép

Anno ... nekünk is volt diavetítõnk, amit kölcsönadtunk valakinek és azóta se láttam. Viszont fogalmam sincs, kinél van Kép
Pedig nekünk nagyon kellene, mert nincs tévénk és azért valami kultúra kell azért Tominak is, nehogy mán nézés nélkül nõjön fel Kép

Olyan jó lett itt a levegõ és már nem is esik. Lehet, hogy el is megyünk egy kicsit kóvályogni, ha nincs túl sok pocsolya.

pusssssssssssz
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát Hangát végre sikerül elaltatni, perszehogy a cicin, de nem bánom, most bármit akarhat...Kép

Itt a javított táblázat, Andysj új lakhelyével.

ÉvaIII Mátéjának boldog egyéves szülinapot!Kép

<pre>
Anyuka neve Gyerkõc neve Születési idõ Születési hely Lakóhely (város-kerület) Többi gyerkõc
Zsuzska(Mazsi) Bence 2001. június 16. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIV. ker.
Sophi Robert 2001. június 18. Budapest, Szent Margit Kórház tesó(3 múlt)
Zsorka Zsófi 2001. június 20. Budapest, Szent István Kórház Budapest, Soroksár
Katus Peti 2001. június 30. Budapest, SOTE II. Üllõ
ÉvaIII Máté 2001. július 18. Budapest, SOTE II. Budapest, Óbuda
Goanna Andris 2001. július 25. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XVIII. ker. Peti(1998)
Moni Viktória Kitti 2001. július 31. Szombathely
Andi3 Luca 2001. augusztus 16. Budapest, Kútvölgyi Kórház Kerepes Zsófi(3,5)
MancsiManó Dorka 2001. augusztus 17. Budapest, Szet István Kórház Budapest, Rákoshegy
Cory Balu 2001. szeptember 12. Budapest, Szent Imre Kórház Budapest, XXII. ker.
Heni (Henke) Barnabás 2001. szeptember 21. Budapest, MÁV Kórház Budapest, X. ker.
Peni Benedek 2001. szeptember 23.
Remama Réka 2001. szeptember 25. Debrecen, Kenézy Kórház Debrecen
Momo Timi 2001. október 8. Budapest, Szent István Kórház Albertirsa
Lara Hanga 2001. október 24. Szeged, Nõi Klinika Szeged
Ildianyu Lili 2001. október 28. Szeged Szeged
Orsi Sziszó 2001. október 29. Pécs Budapest
Norcsi Bánk 2001. november 1. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, Kispest Annus(6), Julcsi(3)
Bencemama Bence 2001. november 1. Budapest, Kútvölgyi Kórház Diósd
Rebi Ildikó CSENGE 2001. november 7. Budapest, MÁV Kórház Budapest, II. ker.
Christi Bálint 2001. november 9. Nagykanizsa Nagykanizsa
Márti Ármin 2001. november 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IX. ker.
BGabi Noémi 2001. november 18. Nyíregyháza Nyíregháza Flórián(2000.január 24.)
Tikk Hanna 2001. november 21. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budapest, XIX. ker.
Nyuszimanó Donát 2001. november 25. Helsinki
Bea Ajsa Soreya 2001. november 29. Budapest, MÁV Kórház Bicske
Laura Romola 2001. november 30. Budapest, Péterfy Kórház Budapest, XVI. ker.
Zsuzsi Dorottya 2001. november 30. Budapest, MÁV Kórház
Ágci Gábor 2001. december 4. Szeged Szeged
Kata Sári 2001. december 17. Budapest, Kútvölgyi Kórház Budapest, Gazdagrét Dani (2)
Zafi Réka 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kõbánya
Bogancsi Tomi 2001. december 18. Budapest, MÁV Kórház Telki Zsófi (1986), Juli (1987) és Dani (1990)
BMárti PiciLaci 2001. december 23. Budapest, Szent Margit Kórház Budapest, III. ker.
Szila Hanga 2001. december 25. Budapest, Péterfy Kórház Budakalász
Pocaklakó(Andi) Liliána 2002. január 21. Cegléd Nagykõrös Dávid(3múlt)
Jucusmamus Soma 2002. január 22. Budapest, Budai Honvéd Kórház Budapest, Kelenföld
Dzsili Napsugár 2002. január 28. Budapest, Szent Imre Kórház Márk László (1992), Máté Richárd (1996)
Gorsi Peti 2002. február 1. Budapest, MÁV Kórház Budapest, IV. ker.
Menta Helena 2002. február 3. Budapest, MÁV Kórház Budapest, III. ker.
Jandora József (Kisjósti) 2002. február 15. Budapest, MÁV Kórház Budapest, Kelenföld
Kuga Balázs 2002. március 14. Budapest,
Virág Ráhel 2002. március 14. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Ruben (5), Rebeka (4), Abigél (2)
Annamari Balázs 2002. március 20. Budapest, SOTE II. Budapest, VI. ker.
Andysj Madison Shannon 2002. március 22. Carrolton, TX USA San Jose, CA Fatime(8)
Zkati Máté 2002. március 27. Budapest, MÁV Kórház Budapest, XV. ker. Gábor(14), Barbara(8)
bszilvi Peti 2002. május 1. Budapest, II. Nõi Klinika Budapest, XIII.ker.
Zsunya Peti 2002. május 8. Budapest, Szent János Kórház Budapest
Dojika Máté 2002. május 10. Budapest, Schöpf-Merei Kórház Budaörs
Borcsa Barbara Luca 2002. május 24. Budapest, HIETE Budapest, Kelenföld Réka Sarolta (1993)
Kanga-Zsebibaba Blanka Flóra 2002. május 27. Budapest, Szent István Kórház Budapest, VII. ker. Gergõ Tibor(3)
Kata007 Dóra 2002. május 29. Miskolc, Megyei Kórház Miskolc Anita(15), Daniella(7)
Norci Vili 2002. május 31. Budapest, Szent István Kórház Budapest, XI. ker.
Évi Csongi 2001. Március
</pre>

Üdv
Szila
Szila
 


Végre "meggyógyult" a telefonvonalunk! Cory, Hanga és Zkati kislánya, ti is gyógyuljatok meg!

Szóval nem gondoltam, hogy ilyen nagy vitát váltok ki, de most már mindegy! Talán nem is baj, mert ha tényleg egy jó összeszokott baráti társaság akarunk lenni, akkor nem árt néha egy kis vita, ici-pici veszekedéssel megfûszerezve! Kép
Olyan unalmas lenne, ha mindig mindenben egyetértenénk és mindezt mézes-mázos hangnemben adnánk elõ! Félre ne értsetek, jó kerülni a durvaságokat, de érdemes elmondani azt is, ha valakit valami vagy valaki megbánt még ha akaratán kívûl is!

Akkor lehet úgy a hétfõi tali, hogy a SZIP-ben é az Omszki-tónál egyszerre? Aztán a további talikat kitalálhatnánk utána! Nekem azért tetszett, az, hogy elõre megvoltak az idõpontok és helyszínek mert így jól tudtam szervezni az idõnket!

Velünk egyébként nincs semmi különös! Helenának egyre jobban tetszik a cicánk, de persze a cicánknak már kevésbé Helena! Kép Fõleg, amikor a szõrét markolászná! Kép

Képzeljétek egyre többször azt álmodom, hogy újra terhes vagyok, meg szülök! Már annyira várom, pedig a terveink szerint még majdnem egy év van addig! Kép

Na mindenkinek szép estét!

Menta és Helena
menta
 
 


Sziasztok!

Úgy el vagyok kenödve, Barni egy ideje harapja a cicimet, attól tartok, így idö elött abbamarad a szopizás, pedig én még bírtam volna folytatni... Mit tegyek? Félek, hogy megint be fog gyulladni.

Hú, Bogancsi, le a kalappal, hogy nincs tévétek! Nekem is mindig az jár a fejemben, hogy el kéne paterolni, de képtelen vagyok megtenni! Filmfüggö vagyok ugyanis, a férjem mindenevö (azért a jóízlés és a kultúra határain belül), de mi is csak akkor tv-zünk, ha Bai alszik.
Remélem, az új helyen annyit meg tudok majd tenni, hogy zárható szekrénybe helyezzük a tv-t!!!
Érdekes, hogy Vekerdy még a diavetítöre is azt mondta, hogy 5-6 éves kor elött ugyanolyan káros, mint a tv-beli rajzfilmek. Bár szerintem szuper együtt diázni (amikor apa-anya olvassa a mesét), gyerekkoromban külön rituáléja volt nálunk. Amikor apukám bement a városba (kerepesi vagyok), mindig az volt a meglepi, hogy hozott 1-1 új diafilmet. Késöbb könyvet.

Zsu, én kidobott pénznek érzem a bérlést, egy évig ki lehetett bírni, de a sajáthoz mégis máshogy viszonyul az ember. Itt még a képeket sem tettük fel a falra, nem csomagoltuk ki a könyvek nagy részét, stb, szóval nem feccöltünk bele annyi energiát/pénzt/idöt, amennyit egy sajáttól nem sajnálnánk. Hála Istennek van rá lehetöségünk, és nálunk borzasztó segítökész minden nagyszülö, kívánni se lehetne rendesebbeket.

Én imádom az esöt! Olyan jó!

Megvettem ma Deákné B. Katalin Anya, taníts engem! c. könyvét, nagyon klassz ötletek vannak benne pl arra, hogyan lehet a babát az önálló játékra rászoktatni! Sok dologra ösztönösen rájöttem. Kép

Búcsúzom, vár egy kis házimunka.

Henke+Barnabás
gesztenye
 
 


Sziasztok!

Cory:
írtam neked rögtön választ múltkor, de úgy látszik nagyon fáradt voltam és nem küldtem el :-( Szóval gyógyulgassál és gratula Balunak az álláshoz! Hogy rohan az idõ!

Szila:
Hanga azért is szopizhat most jobban, mert jól eshet a fájós mandulájának a finom meleg tejci! Én is ilyen mandulás voltam, lehet, hogy jobb lenne ha a Hangának 3 éves korában kivennétek a manduláját. Nekem még most is megvan és állandóan begyullad.

Rema: jó ötleteket mondtál, majd kipróbálom ha lesz idõm!

Lányok! Dorottya egyre kevesebbet alszik, este 9 körül lefekszik és már hajnali 4 -kor fent van (közben persze 2 szopi is van), napközben pedig össz-vissz egyszer alszik fél órát. Normális ez? Nem lesz ebbõl baj, hogy ilyen keveset alszik? Mit csináljak? A szopizáskor csak este alszik be, a többinél mindig felélénkül.

2 napja képtelen vagyok a szakdolgozatommal foglalkozni, mert Dorka vagy nyügõs a foga miatt vagy bejárja az egész lakást és rohanhatok utána... :-(nem lesz ebbõl diploma :-((((

na jó éjt!
zsuzsi és Dorottya

UI:nyuszimanó, norci, laura, beja, virág, ágci hol vagytok??? nyaraltok?
zsu26
 
 


Sziasztok!
Ma volt az elsõ szülinapi bulink, nagyon jó volt! Máté kapott tortát is, amiben nem volt tojás, és tehéntejes dolgok sem. Linzerféle lett belõle lekvárral, és nagyon finom.
Kapott többek között egy új fajta Legót, amiben Minni és Miki egér is van, szuper!
Megyek ponthatárokat keresni.
Éva
Évaiii
 
 


Sziasztok!

Már rég nem jártam erre, látom, volt egy kis nézeteltérés tali-ügyben. Kép Kép Hát igen, a megpróbáltatások erõsítik az alapjában véve jól mûködõ kapcsolatokat, remélem, esetünkben is így lesz.
Részemrõl mondjuk jobb, ha egy szót sem szólok, mert még csak egyszer voltam. Sajna eléggé begubóztam, nehezen ülök autóba is, nincs is még esernyõ-babakocsink, a régi elég nagy... De most el is határoztam, hogy hétfõn ott leszek a Szent István parkban (jön valaki?). Az Omszki tó ugyanis tõlünk messzebb van, mint Makó Jeruzsálemtõl. Kép

Tényleg, mikor lehet venni esernyõ-babakocsit? Romi szeret ülni, de még nem ül stabilan. Bár, abban támaszkodik a háta, nem?

OFF: Bogancsi: jól olvastam, hogy nincs TV-tek? De jó! Érdekes, kb. 1 éve szinte egyáltalán nem nézek TV-t én sem, és még anyukám is furcsán néz rám emiatt. Múltkor pl. Romi elaludt, de mi még nem voltunk álmosak a párommal, és megnéztünk egy butus romantikus filmet. Olyan élmény volt, mintha moziba mentünk volna. Kép
ON

Sziasztok: Laura és Romola
p_laura
 
 


Sziasztok újra!

Henke! Én pár napja kaptam kölcsön Deákné B. K. könyvét. Érdekesnek találtam, hogy 7-8 hónapos korig ösztönösen azt csináltam a lányommal, amit a könyv ír. Kép De lehet, hogy ez késõbb már nem így lenne, sok minden nem jutna eszembe, hogy mennyi mindent lehet vele játszani.

Zsuzsi! Köszi az érdeklõdést, jól esett; elõkerültem. Kép Milyen suliba jársz?

ÉvaIII! Gratula a szülinaphoz!

Még tudnék írni mindenkinek mindenfélét de nagyon fáradt vagyok.

Pussssssssz: Laura és Romola
p_laura
 
 


Sziasztok!

Akkor hétfõn 11 Omszki-tó és SZIP, ok?
Én a SZIPbe megyek. A játszótér mellett van egy fûsáv, fákkal. Szerintem oda érdemes letelepedni.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Teljesen úrrá lett rajtam a nosztalgia! Hogy én hogy imádtam a diafilmeket! Elsötétített szoba, anya mesél, és én tekerhetek!!! KépKépKép

Szila, Menta, akkor jöttök hétfõn az Omszki tóhoz? Más valaki? Nehogy kislattyogjak, és ne legyene ott más, csak a nudisták!!! Kép Hol találkozzunk pontosan?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Hétfõn a SZIP-ba mi is mennénk, ha az idõ és Csenge is úgy akarja ... Ez a szervezkedés esküvõ ugyben már nagyon kifárasztott.. uuuuuuuuuuuuuuuuuuuutááááááááááááálooooooooom ... De most már nemsokára túl vagyunk rajta ... :-)

A betegeknek nagyon gyors gyógyulást!

Manó feje annyiszor koppan - hol itt, hol ott - hogy már nekem fáj Kép de nem tudom mindig megakadályozni .. amikor a parkettán vetõdik, néha még sikerül elkapni a levegõben, de nem mindig ... Szerencsére nagyon nem viseli meg a dolog, van, amikor ordítani is elfelejt... Eddig legjobban a kiságyban ütötte meg magát ...

Reggelente annyira édes Kép Addig nem nyugszik, amíg az apját fel nem ébreszti. Ha sikerül, nagy büszkén körbenéz, utána - amint a párom magához tér - jön egy jó kis hancúrozás .. Kép .. onnantól viszont csak én vagyok jó neki Kép
Éjszakánként viszont a frászt hozza rám... amikor félig felébred, rögtön négykézlábra áll, de orra is bukik, mert nincs teljesen magánál .. de erre felébred teljesen, és ordítozik egyet ... ha nem sikerül elég gyorsan visszafektetni, és a cicit a szájába tenni. A jó viszont az, hogy mostanában csak 2x szokott felkelni éjszaka Kép

Már most biztos, hogy lovagolni fog Kép amikor elkezdem a térdemen lovagoltatni, rögtön felveszi a ritmust, és úgy emeli ki magát, mintha ügetne .. Kép (jó a ritmusérzéke Kép ) Na meg térddel is úgy tud kapaszkodni, mint egy profi lovas ... Kép A család férfitagjai már azzal ugratnak minket, hogy ha nem tartanám, akkor sem esne le, mert úgy kapaszkodik, mint egy kismajom ... Kép

Hogy rosszat is írjak: rettenetesen hisztis. Ha nem kap meg valamit, amit kinézett magának, akkor dobálja magát, vagy teljesen széttárt karokkal üvölt... és közben kinéz néha, hogy megtörünk-e...

Na ennyit elsõszülött leánygyermekem tökéletességének ecsetelésérõl .. KépKépKép eddig elvolt a nagyapjával, de most már én kellek neki ... Kép

legyetek jók! Kép

Rebiék
Rebi
 


Sziasztok!

BMárti, én sajnálom a legjobban, de valszeg nemnagyon tudunk kimenni az Omszkihoz KépHanga tûszõs mandulagyuszija Képmiatt, de azért meglátom, hogy milyen állapotban lesz vasárnap, jó? Aztán majd megírom.

Szegénykém, most nagyon sírós. Éjjel is csukott szemmel sírt, alig tudtam megvígasztalniKép. Viszon reggel nem volt már hõemelkedéseKép. Bár azért mos meg elkezdett egy kicsit köhécselgetni is. A sírás szerintem azért van, mert fáj a kis torka. De kár, hogy nem tudják elmondani, mi bántja õket...

Üdv
Szila
Szila
 


Szila,
Hangának rengeteg gyógypuszi!

Zsuzsi,
te hiányoltál! Köszönööööööm... KépÉdes vagy. Igen, nyaraltunk, meg egyedül voltam a 4 csibésszel. Hétfõtõl legalább bölcsi van, így 3 lesz itthon. Eddig utáltam az õszt, most alig várom a szeptembert. Folytatódik az ovi. Kép Várom már azt az idõt, amikor sokkal többet foglalkozhatok Récsöllel. Kép

Már õ is elmúlt 4 hónapos. Hogy repül az idõ! Mátéhoz hasonlóan õ is imádja fújni a nyálát. Annyira vicces! És ahogy szopizik! A mutató- és kisujja közti 2 ujjacskát szopizza mindig. Teljesen lerövidült a szopási idõ. Esténkénk félórát, órát üvölt, sehogy sem jó neki. Fáradt, de nem akar elaludni. Sem az ágyában, sem sétálva, sem szopizás közben. Sajnos szinte soha nem igényli a komfortszopit. De legalább simogatja a mellkasomat evés közben. Egyébként meg egy vigyorgógép. Mindenkire nevet, vadigenekre is. Talikra még nem merek vállalkozni. Talán egy közelebbire majd valamikor. Kép

Puszi mindenkinek, és jó újra "hallani a hangotokat":

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!

Rebi! A reggeli apa-éresztés nálunk is mûsoron van. Kép

Szila! Jaj, de szégyellem magam, Hangácskád betegsége teljesen kiment a fejembõl! Óriási gyógypuszikat küldök, és jobbulást kívánok neki!

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Rebi! Mikor lesz az esküvõtök?

Szila! Jobbulást kívánok Hangának! Nem lehet könnyû most nektek. Kép

Cory! Én is a SZIP-be tervezek menni. Jobban vagy már?

Zsuzsi26! Tudtok jönni?

Sziasztok: Laura és Romi
p_laura
 
 


Sziasztok!

Laura: már igen. Holnap még be kell vennem az antibiot, de ennyi Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


BMárti!
Mi is az Omszki-hoz megyünk, lévén nem jár a HÉV. Mehetnék együtt is ha gonodolod. De hogy hol legyen, azt nem tudom.

Rebi! Arról nem is írtál, hogy hogy sikerült Csengének a vízbe merülés!

Henke, Gorsi! Ha minden jól megy mégiscsak hozzájutok a Callanetics kazihoz hála BGabinak! Akkor aztán hajrá!

OFF
Henke! Olvastam, de már nem tudom, hogy hol, azért írok ide, hogy Barni ráharap a cicidre. Helena is csinálta ezt, de sikerült leszoktatnom, azzal, hogy olyankor rászólok, hogy nem szabad és kiveszem a szájából a cicit. Olyankor meglepõdik majd olyan édesen rámvigyorog, hogy alig bírom visszatartani a mosolyomat. De ma már csak nagyon nagyon néha fordul elõ, inkább az ujját harapdálja vagy az én ujjamat. Az azért jobb, mint a cici.

Jó éjt mindenkinek!

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Hja .. az esküvõnk jövõ szombaton lesz .. meg Csenge keresztelõje is ... Kép

Vízbe merülés:
Szerintem én bénázom el kicsit... amikor az oktató csinálta, épp csak egy kicsit prüszkölt utána, de én képes voltam megmeríteni úgy, hogy szegénynek repült az orrából a víz ... Szerencsére nem utálta meg a vizet miattam Kép ... viszont nehéz felvenni a versenyt más babó pici piros pöttyöslabdájával ... Csenge nem rám figyel, hanem végig azt követi a szemével ... Lehet, hogy piros pöttyös úszósapit kellene felvennem? Kép Sokszor csak úgy lehetett rávenni, hogy rám figyeljen, hogy ugráltam elõtte... csak kicsit nézhettek hülyének .. Kép

jóéjszakát Kép a kicsi angyalkám alszik .. vééééégre ... Kép
Rebiék

Csenge nem harapdálja (szerintem csak még Kép) a cicim .. viszont megállás nélkül csípked, meg karmol ... Múltkor úgy néztem ki, mint aki a pólója alatt macskát rejtegetett ...

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


SZiasztok!

Rebi! Az én pólómban is lakik egy macska! Kép Ha mellette fekszem, Ármin sokszor úgy áll fel, hogy a mellbimbómba kapaszkodik Kép, mostanában szeretné belülrõl is megnézni a szemünket, a hajunkat egyszerûen kötélnek használja - szóval, roncsolódunk rendesen! Jól értem, hogy most lesz az esküvõtök? Nagy-nagy gratula!!!!! KépKépKép Csenge? Koszorúslány lesz? Vagy a szüleitek fogják majd? Vagy hármasban esküsztök? Kíváncsi vagyok, hogy zajlik az ilyesmi! (Bár mi egyelõre nem tervezzük)


Menta! Édes lehet Helena, mikor a macsekot szemeli ki játszótársnak! KépKépKép A hétfõi Omszki-val bajban vagyok Kép, mert úgy tûnik, az az elég ritka eset következett be, hogy kell az autó Andrásnak, akkor pedig HÉV híján a buszozásra én sem merek vállalkozni KépKépKép

Máténak nagyon boldog elsõ szülinapot! KépKépKép

SZila! Hogy van Hanga? További gyógyok mennek! KépKépKép

ViráG SZia itt is! Hívlak, csak nem akarlak hajnalban zargatni! Kép

Ármin egyre mobilabb, hihetetlen gyorsan mászik mindenfelé, már szemmel is alig lehet követni, nemhogy testtel, szóval, azt hiszem, egy idõre vége az idilli nyugis olvasgatásnak, amíg õ csendben játszódik Kép Úgy látom, szerencsére tanulékony, most már általában a kezét teszi le elõször, ha le akar mászni a matracról, nem fejjel elõre esik (igaz, csak 10-15 cm, de nagyokat koppant ám a feje Kép).

Na, megyek, mert ébred a férfinép és még sok teendõm van ma, mert ma van apám 60. szülinapja, úgyhogy megyünk ünnepelni! Kép

Ja, és 21 fok van a hálószobában!!!!!! KépKépKép

Márti+Ármin
márti
 
 


Sziasztok!

Apánknak hétfõn kell a kocsi, úgyhogy mi is a SZIP-ba/be megyünk.

Hova tûnt Kanga?

Nem tudom mi volt most éjjel, de 4x keltem fel szoptatni.Kép Ilyen nálunk még a legelején sem volt.
Peti tegnap ismét elõadta magát. Elmentünk a piacra gyümiért. Mire odaértünk (kb.negyed óra), ordított. Pénteken persze dugig van a piac, de azért egyik kezemben a gyerek (így csöndben maradt), másikkal manõverezek a babakocsival, néha nekiütközve 1-1 ember lábának, melynek jutalmául besöpörtem egy csomó halálpillantást. Amikor megálltam 1-1 árusnál vásárolni, Petit betettem a babakocsiban -> ordítás, fizettem, kivettem Petit és mentünk tovább. Katasztrófa volt. Kép Hazafelé is ordított, pedig nem volt éhes. Próbáltam hasra fordítani, kigomboltam hátul a babakocsit, tehát nézelõdhetett is, stb. Mostanában örülök, ha 10 percig megmarad a kocsiban. Kép Ülni még messze nem tud.
Na megyek, mûsor van. Kép
Amúgy olyan édes.
Jó hétvégét! Gorsi és Peti
gorsi
 
 


Sziasztok!

Marti,
Hangus ugy nez ki, javulgat. Laza mar nincs, de egy kicsit kohecselget. Megkaptuk a gyogyokat.KépKépKépKépKép

Ejjel mi is ketszer keltunk fel szopizni, mindketszer ugy sirt, mint akit nyuznak. Aztan par perc cici utan aludt. Nem ertem. Lehet a foga miatt? Vagy faj a torka?

Na, most nalunk is beindult a musorKép, megyek is.

Sziasztok
Szila+Hanga
Szila
 


Sziasztok!
Örömmel tudatjuk Veletek, hogy a tavalyi nagysikerü
összejövetelünk példáján felbuzdulva idén is megrendezzük a Babanetes Találkozót!
Helyszín: Tizenkét Karátos Általános Iskola parkja, 1021, Bp. Hárshegyi u. 3
Az idõpont: 2002. július 27., szombat, reggel 9 órától este 6 óráig
További részletek:[url=http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/talalkozo2002.php[/url]
Minden babanetest szeretettel várunk!
Sziasztok,
Kiss Andrej(apa)
apa
 


Sziasztok!

Jó, hogy mindenki szépen gyógyul Kép Csak így tovább!

Hétfõn megyek Tomival és (!) Zsófival, aki a legnagyobb a SZIPbe. A többieket nem tudtam rávenni, hogy eljöjjenek. Viszont anyukám is lejön velünk, mert õ a közelben lakik. Remélem, nem gond, hogy nagymama is lesz a buliban.

Tomi nagyon próbálgatja a hangját; néha annyira ordibál, hogy mást nem is lehet hallani. A járókában folyamatosan forog-pörög-kúszik-mászik. Minden érdekli, az én hajam is jó kötélnek Kép És olyan édesen kutyázik, hogy nem lehet kibírni! Én néha úgy érzem, nem is igaz, hogy ilyen klasszak a nagy gyerekeim és még ráadásnak itt van ez a pici is. Meg sem érdemlem ! (most majdnem elsírtam magam, mi a fenétõl vagyok ilyen nyámnyila???)

Na, akkor hétfõn a SZIPben találkozunk! Addig is mindenkinek jó 7végét!!!
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Szila! Ha tudtok jönni a tóhz, akkor úgy tûnik hárman leszünk. Jó lenne ha tudnál helyet ajánlani, mert talán te ismered legjobban azt a környéket.
De ha mégsem tudnak Sziláék jönni, akkor BMárti mi legyen?

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Menta,
holnap délelõtt megyünk vissza a dokinénihez, megkérdezem, hogy lehet-e szabadba mennünk, és aztán rögtön megírom, hogy mi van. Végül is ha még akkor is mindannyiunknak jó, akkor hamar át lehet érni a tóhoz.Kép

Egyenlõre nem tudom mi van a jánnyal, mert most már pöttyök is vannak rajta. Igaz láza nincsen.Kép

Bogancsi,
Hanga is idõnként úgy ordibál, hogy csak na. Igen komoly vitákat szokott lefolytatni a különbözõ játékaivalKép.

Szila&Hanga
szila
 
 


Sziasztok!
Nem tûntem ám el (annyira), olvasni mindig volt idõm, na de hozzászólni!!!!!!?????

Egész nap rohangálás van, programszervezés, barátok látogatása..... Mert hogy -eddig nem írtam- a férjem 16 éves húga velünk jött Mo.-ról. Immáron 1 hónapja van velünk és mivel ez neki úgymond nyaralás, nem ülhetünk állandóan itthon. Szóval tiszta hulla vagyok!!!!!

Jövõ hétvégétõl minden a régi lesz ismét, pénteken repül haza, és mi végre édes 3-asban maradunk.
MÁR NAGYON VÁROM!!!!!!!

Szila!
Nagyon sok gyógypuszit HangánakKépKépKépUgye már jobban van?

Zsuzsi!
Hogy állsz a szakdolival??? Mibõl írod? (Ha meg lehet kérdezni?)

Cory!
Ugye már meggyógyultál???? Hogy lehet olyan melegben torokgyuszit kapni???? Csak nem valami hideget nassoltál??? Rontom-bontom

Bogancsi, Laura!
Eddig azt hittem naivul, hogy csak én nem jutok tévé elé, amióta itthon van Donci!!
De szerintem olyan jó tévé nélkül élni, pl. hasznosabbnak érzem az eltöltött idõt, ha kötök éppen, vagy ha olvasok.
Szerintetek hogyan lehet majd a babócát a nemtévézésre nevelni, ha az apjuk tévéfüggõ???? Jó kérdés, mi?

Rebi!
Nagyon sok boldogságot elõre isKép Valahogy eddig nem is figyeltem fel arra, hogy most lesz az esküvõd! Olyan jóKép Elõvettem a mi képeinket ma és nosztalgiáztamKép

Gorsi!
Ne haragudj, hogy a múltkor legergõztem Petit. Én Petit akartam írni, de mivel a képkommentálás Gergõrõl szólt, azt hittem én emlékszem rosszul Petire. Szóval PETIKépPETIKépPETIKép
Hát nem irigyellek a babakocsizás miatt! Hogy van a babakocsiban Peti?? Szerintem már egy kicsit megdöntheted a támlát, hogy kilásson. Nálunk sem maradt meg Donci a fekvõ pozicióban, mióta megdöntöttünk és megfordítottuk a tolásirányt és így már remekül kilát, imád utazni!!! Viszont már nem nagyon akar babakocsiban aludni.


Magunkról annyit, hogy Donci baba imádnivalóKépKép Most éppen kúszni tanul, tegnap óta rájött, hogy a popóját felemelve és a lábait maga alá húzva képes kb 10 cm-et haladni egy rúgással. Így ágyon már nem merem hagyni felügyelet nélkül. Kb 7kiló lehet és 65-66cm. Már kezd leszakadni a karom meg a hátam a cipelésbe. De megéri!!!!!!

Puszi nektek!!!! És olyan jó, hogy mentek talizni!!!!!!!Majd meséltek, ugye????

Nyuszimanóék
nyuszimano
 
 


Sziasztok!Péntek délelõtt hazaérkeztünk fáradtan és sok sok élménnyel gazdagodva.Ajsika jól birta az utat,bár az alvásrendje eléggé felborult.Most kezdhetjük majdnem elöröl az alvástanulást,de bizakodó vagyok!Ajsi igazi nyilas hölgyhöz méltóan élvezte az embereket,hogy mindig máshol voltunk,imádta a gyerekeket,látott libát,tehéncsordát,lovat és mindezeket óriási visitással ,rugdalózással üdvözölte.Persze elég volt a banzájból ennyi,vágytam már az itthoni nyugisabb menetrendre.Arról nem is beszélve hogy végig kifogtuk ezt a rettenetes hõséget,ez volt a legfárasztóbb mindnyájunknak.
Nagyjéból olvasgattam az elmult hét eseményeit.
Hangának javulást!!!
Cory:szintén javulást!
Rebi:sok boldogságot kivánunk Ajsival !!!
Ja és az utazás alatt Ajsi étvágya legalább megháromszorozódott!Nem gyõzöm etetni.Világosan jelzi,hogy sokkal többet enne,mint eddig.Ugyhogy mostmár ezsik a fõzelékek mellé néha husit,turót vagy sajtot,paradicsomot,babapiskótát és az abszolut kedvenc a keynér,valamint a kenyérhéj önállóan elrágcsálva!néha akkora darab lecsuszik,hogy megijjedek,de a lány gond nélkül veszi az akadályt.Azt hiszem,hoztunk be jócskán a viszonylag kis sulyunkból!Viszont vettünk bébikompot,amiben egyfolytááááááában mozog,pillanatnyi szünet nálkül!Nagyon élvezi,hogy mobilis lett,nézni is fárasztó!!
Jó éjt mindenkinek!!!!
bea
 


SZiasztok!

Rebi! Hogy sikerült????? KépKépKép

Szila! Lehet, hogy az a bizonyos "háromnaposláz" támadta meg Hangát? Mielõbbi pöttytelenséget, továbbbi láztalanságot!

Nyuszimanó! Donci nagyon ügyes! És jó nagy is! KépKépKép

Minket a hétvégén nagy szomorúság ért: Árminnak meghalt az egyetlen dédije, András nagymamája KépKépKép Szerencsére õ még találkozott Ármninnal többször is, az én nagymamám viszont akkor halt meg, mikor Ármin még csak 3 hetes volt, õk nem is látták egymást soha Kép

Valószínû, hogy mi holnap egyáltalán nem megyünk talira sehová. De ti érezzétek mind jól magatokat!!!!! KépKépKép

Márti+Ármin (az ÉdesMérges)
márti
 
 


Sziasztok!

Márti: Sajnos én sem ismertem egyik nagyapámat sem, mert nagyon fiatalon haltak meg mindketten. Tudom, hogy nem vigasztal, de nálunk édesapám nem ismerhette már Tomit, mert õ 6 évvel ezelõtt halt meg nagyon sok szenvedés után. Jó, hogy a nagyok emlékeznek rá. Nagyon szerették.
Sokszor gondolkodom azon, milyen jó lenne, ha... milyen boldog lenne édesapám, ha látná a gyerekeimet felnõni, ha láthatná Tomit... de bízom benne és sokszor érzem is, hogy föntrõl azért figyel és lát minket...

Jó éjt mindenkinek
bogancsi

bogancsi
Zsófi-Juli-Dani-Tomi :-)
bogancsi
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk, jól vagyunk. BÁr az éjszakai ramazurik megmaradtak, hiába bújtak ki a kisfogak.

MÁrti! Nagyon sajnálom.

Lányok! Holnap alaposabban végigolvasok mindent, aztán majd jelentkezek.

A holnapi tali még kérdéses, de ha tudunk menni, akkor igyekszünk.

Jóéjt midenkinek

Tikk
tikk
 
 


Szila!
Remélem a dokinéni csupa jókat fog holnap mondani!! Kép Azért kérdezd meg légyszi azt is, hogy esetleg nem fertõz-e mert kicsit féltem Helenát. Köszönöm szépen!

Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Elõször egy jó hír EGY FOGÚAK lettünk!!KépKépKépKép
Mostanában már nyüszi volt és az alsó két foga nagyon beindult, mostanra már a jobb alsó szépen áttörte az ínyt.
Ennek örömére végre este is aludtunk egy nagyot, 23 órától másnap 10-ig.

Másrészt viszont a nagy fiam szerda délután óta kórházban van,mellékhere gyulladással, nagyon szomorú az életünk nélküleKépKépKépKépKépKép

Napsugár egyre joban közlekedik már. Pikk-pukkra lemászkál, inkább pattog a leterített takaróról és boldogan fogdozza a szõnyegpadlót. Tullképpen négykézlábról rúgja magát elõre, idõként fejre esik.

Pussz: Dzsili
dzsili
 
 


Sziasztok!

Már tök jól vagyok. Csak egy kicsit köhögök, de abszolút nem vészes, a doki azt mondta, hogy most már minden ok, csak a köptetõt szedjem, az antibiot abbahagyhatom.

Holnap mi szerintem 10 körül a SZIP-ben leszünk. Gyertek sokan! Kép

Ja, van kép a profilomban Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Márti
Az esküvõn még nem vagyunk túl .. jövõ szombat ... Kép
Az, hogy hogyan csináljuk, még nem tudom .. valószínû Csenge lesz a csokrom ... vagy végig ordítja .. vagy vmelyik nagyszülõ nem lesz ott a csemetéje esküvõjén ... vagy engedjük, hogy szétrágcsálja a zsinórokat ... vagy viszünk be neki jó csörgõ játékokat ... vagy egy telefont ... vagy nem tudom .. Kép
Dédi miatt részvét Kép

Mindenki másnak is köszi a jókívánságokat ... Kép
bár én egyelõre ott tartok, hogy szeretném túlélni ...

jóéjt!
Rebiék

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!

Gorsi:
a vásárlásokkal én is hasonlóan vagyok, mint Te. Jó nehéz lehetett neked így bevásárolni :-( Annyira bosszantó, hogy ezek a nagy áruházak sem törödnek a kismamákkal, hogy gondolják, hogy a babakocsi mellett képes vagyok még egy bevásárló kocsit cipelni (pl.:Kaisers vagy DM)??? A legutálatosabb dolog, hogy ha csak babakocsival megy az ember vásárolni, akkor tuti, hogy a biztonsági õr teljes figyelemmel végig kiséri a vásárlást, ilyenkor szívesen beolvasnék neki, hogy mit képzel rólam!!!!

Márti:
mi is kiképzésen veszünk részt, Dorka nagyon "nevel" minket. Karmolás, harapás, mindenünket megcsavarja, bedugdossa az ujját az orrunkba, szánkba, ahova csak tudja, hajamat cibálja, apja szõrét is, a mellemet csípi és szopi közben az oldalamat csikizi:-)
Sajnálom, hogy meghalt Ármin dédije, a mi dédink is 89 éves és imádja a dédunokáját, csak õ élteti, de sajnos egyre többször mondja szegény nagyim, hogy jaj meg fog halni, és annyira jó lenne még élni. na ilyenkor fogalmam sincs, hogy mit mondjak, mindig azt mondom neki, hogy fog õ még táncolni a Dorka esküvõjén, persze nevet erre. Annyira rossz
ez a hülye öregség! :-((( Én tuti bele fogok õrülni ebbe!

Nyuszimanó:
köszi kérdésedet, hááát már 10 oldalt írtam, de csak írogatok, majd, ha eleget írtam, abból faragom le a lényeget. Vendéglátó-szálloda szakra járok és a dolgozatom témája: Humánmenedzsment az EU-ban a vendéglátás, turizmus területén- toborzás-kiválasztás-. Állandóan emailezgetek külföldi statisztikai hivatalokkal és szakszervezetekkel, munkaközvetítõkkel, de nem nagyon válaszolnak...:-( Amikor kitaláltam ezt a témát még Németországban éltünk, most meg elég nehéz anyagot gyüjteni, de már témát nem akarok változtatni. Finnországban milyen az idõ? Merre jártok (férjem is nagy finnrajongó, mi is interraileztünk arrafelé, még a Mikuláshoz is elmentünk :-))) ! )
Milyen érdekes, hogy ezek a férjek mind tévéfüggõk és mi kisfeleségek legszívesebben kidobnánk az ablakon ezeket az õrjítõ készülékeket! :-)

Dzsili:
Gratulálunk az egyfogúsághoz!!! ügyesek vagytok! Ajánlom a fogkefetanítót, olyan mint egy fogkefe, csak mûanyagbütykök vannak a sörték helyett. Dorkának nagyon sokat segít, ezzel masszírozza saját magának az inyét, így nem szenved annyit. Szegény nagyfiú! melyik kórházban van? mitõl van ez a gyulladás? Ha kell urológus, tudok ajánlani!

Lányok:
mi nem megyünk talira, a hétvégét kell kipihennünk (Sopronban voltunk, az apósomat látogattuk meg a szanatóriumban) és tanulnom is kell! De ti érezzétek jól magatokat!
Üdv mindenkinek, bocsi, ha valakinek nem válaszoltam volna!
zsu26 és Dorottya
zsu26
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors kérdés: lesz ma tali?? Itt esett az esõ, de talán ritkulnak a felhõk. Pesten mi a helyzet? Ha valaki lesz még ott rajtunk kívül, akkor elindulunk.
Puszi
Andi

Andi
andi3
 
 


Sziasztok!

Andi: mi megyünk, gyertek!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Menta!

Szerintem nincs sok értelme egy kétszemélyes tali kedvéért kicsapázni az Omszki-tóhoz. Kép Pláne most, hogy minden csupa víz. Kép Végül is mi akár a lakón is sétálhatunk együtt, vagy bármikor, amikor szép az idõ, és Hanga is meggyógyul, összejöhetünk hármasban a tónál.
Bocs, hogy csak most írtam, de én hétvégén nem szoktam internetezni. Biztosan ezért maradok le mindig agyilag a tali-szervezõdésekrõl.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Andi3,
én is ezt akartam pont kérdezni Mentától és BMártitól.

Csajok,
amit ma éjjel mûvelt Hanga, az katasztrófa voltKép. Elõször is az esti evése csak amolyan nyammogás volt, inkább elaltatta magát a cicin. Gondoltam éjjel fel fog még egyszer kelni, de egy gyors cici után visszaalszik. Hát nem. Ugye kilenckor elaludt. Még 1/2 12kor felkelt, onnét 1/2 2ig fennvoltunk, aztán olyan 3 körül kelt fel, szopi, utána visszaraktam a kiságyba. Amúgy meg ordít mint a fába szorult... És nem tudom, hogy mi van vele. De tényleg eszeveszettül sír. Ja, és az esti cicizésekkor régebben (úgy 2 hete) még simán visszaaludt, de most már be kell vetnem a cumit is, ami eddig nem volt. Mert egy idõ után már csak cumizza a cicit, ami önmagában még nem zavar, de amikor feláztatja, na az már fáj. Ilyenkor cici ki, cumi beKép (nem szeretem, hogy cumizik, de hát ez van, sírni csak nem hagyom). Ha feltûnik a csere, jön az erõbõl ordítás. Még nem sikerült rájönni miért. Talán a foga?

Jajaj, bocs a panaszkodásért, de ma nagyon tré éjszakánk volt. Ja, és most reggel, mikor felkelt, tisztábarakáskor is ordított (egyébként vigyorogni szokott), aztán kajált, és bealudt. Pedig ilyet se szokott. Úgyhogy nem tudom, hogy megyünk a dokinénihez. (délelõtt rendel)

Rebi,
elõre is nagyon sok boldogságot!KépKép Csenge, mint csokor...KépKépKépKépKépKépKép

Dzsili,
gratula a foghoz!Kép Nagyfiad meg gyógyuljaon meg hamar, sok puszit küldünk neki.

Márti,
sajnálom a dédit.
Ja, és a Spock könyv szerint én is a háromnapos lázt diagnosztizáltam KépKépKép Hangánál. Majd mondom a dokinéninek is. De akkor mit keresett itt a tüszõs mandula?

Na, egyenlõre eldugulok.

Üdv
Szila&Hanga
szila
 
 


Sziasztok!
Dzsili
Gratulalok az elso foghoz. Kép

Marti
Nagyon sajnalom. Kép

Rebi
Nyugi, tul leszel rajta. Es persze gratulalok!Kép

Nyuszimano
Sajnos az elso dontheto pozicio nagyon magasan van, Peti pedig meg nem tudja tartani magat. Megpenditettem Apanak, hogy vehetnenk egy konnyebb, tobb fazisba dontheto babakocsit, de ugy latom, sikertelenul.Kép

A talin talalkozunk.
Gorsi
gorsi
 
 


Szila!

Jelentkezz majd, hogy mit mondott a dokinéni! Remélem jókat! Kép

Rebi! Én is gratulálok nektek és jó túlélést kívánok! Utólag már nagyon jó érzés, hogy túl van rajta az ember! Kép

Zsuzsi! Hát akkor hajrá azzal a dolgozattal!

Márti! Õszinte részvétem! Nekem az apukám halt meg 3 éve teljesen váratlanul és azóta annyiszor eszembe jutott, hogy milyen rossz, hogy nem láthatja Helenát. Sõt, még a férjemet sem ismerte. A férjem nagymamája is azon a nyáron halt meg és azt szoktuk beszélni a férjemmel, hogy biztos õk ketten hoztak össze minket! Kép

Dzsili! Hát neked nem semmi kislányod van! Helena még csak küzd a fogakkal, néha nagyon erõteljesen. Nem is nagyon forog, inkább csak véletlenül. De már nagyon emelgeti a fejét, hogy ülne már.

Menta
menta
 
 


Sziasztok. Rég jártam erre. Döbbenet mennyit irtatok! Ne haragudjatok nem olvasom végig, inkáb csak igy beállok a végére.

A túl az elsõ napokonban kérdeztem, de tõletek is megkérdezem mit gondoltok? Péter fiam 11 hetes, és nem tudom, hogyan lehet rávenni, hogy hason is próbálkozzon, mert a hátára szokott. Ha hasra teszem vagy azonnal elalszik vagy veszett orditásba fog. Eddig 10 percig hagytam igy orditani aztán visszaforditottam. Csak azért kérdezem, mert nézegetve a sok okos szakkönyvet lassan kellene hogy birjon alkartámaszt, de igy nem fog. Annyit tud, hogy felemeli és elforditja a fejét minden gond nélkül, de ezt már pár naposan is simán csinálta. Hogy fog igy a háta er&otilde;södni?

Vagy hagyjam háton aztán ha hasra fordul magától bepótol majd mindent?


Zsunya

zsunya
 
 


Szia Zsunya!

Pontosan ez volt a gondom PiciLacival, mert én meg nem mertem hasra fordítani, amikor még csak pár hetes volt, és pláne nem mertem hagyni, hogy úgy aludjon. Az jó, hogy Peti hajlandó (szeret?) hason aludni, onnan már ébredéskor magától jön a fej emelgetés. Mi jártunk babaúszásra, az elég jól kikényszerítette a fejtartást, és nagyon bejött az a módszer, hogy hasra fektettem a babakocsiban, és kinyitottam elõtte a tetõ alját, hogy kilásson. Imádta a rodeózást, hangosan bürrögött, és egészen sokáig bírta. Azután (ezen felbuzdulva) próbálkoztam azzal, hogy amikor hasra fordítottam, akkor vele szemben elkezdtem mûsorozni, játékokkal, csörgõvel, ezzel-azzal felkelteni az érdeklõdését, lekötni a figyelmét, és ezzel motiválni a fejtartásra. A doktornõnk mondta 4 hónapos kora körül, hogy gyange a háta, gond lesz az átfordulással, de szerintem nem lett igaza. Lehet, hogy néhány héttel késõbb fordult át, mint mások, de úgyis át fog fordulni, és behozza a lemaradást, amint ráérez a forgolódás ízére, a helyváltoztatás szabadságának varázsára. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Zsunya! Ha elalszik úgy már az is nagyon jó mert szokja a pózt. Csak mindig figyeld olyankor a bölcsõhalál miatt, aztán ha nagyobb lesz, akkor akár már este is aludhat úgy.

Egyébként meg fektesd hasra, feküdj vele szemben, énekelj, dumálj neki, tereld el a figyelmét. De ha sír, akkor szerintem ne eröltesd tovább! Majd egyre tovább fogja bírni a háta és a nyaka. Tehát mindennap próbálkozhatsz vele. Hidd el, fog õ még forogni, kúszni, mászni. Ne hagyd sírni!!!!!

Menta
menta
 
 


BMárti! Kép
M.
menta
 
 


Köszi a tanácsokat. Kép

zsunya
 
 


BMárti!
Írtam Neked a Fogamzás topikban!
Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Menta, BMárti,
ne haragudjatok, hogy csak most jelentkezek, de Hanga reggel jó késõn kelt fel, úgyhogy éppen odaértünk a dokinénihez. Szerencsére minden rendben van veleKépKépKépKép.

Miután végeztünk, találkoztunk Hanga uncsitesójával, jöttek az anyósomékhoz. Uncsitesót nagyon ritkán szoktuk látni, úgyhogy jól eldumáltuk az idõt, ráadásul Hanga el is aludt.
Aztán kajáltunk itthon, és megint aludt. Úgy néz ki, hogy most hozza be az estéjét.Kép Azért az jobb lenne, ha éjjel aludna.

A héten esetleg valamikor bepótolhatjuk ezt a talit, nem?

Tényleg ne haragudjatok.

Zsunya,
én is ott szúrtam el, hogy pici korában nem fektettem hasra, (amúgy nem is szeretett hason lenni, kifejezetten utálta) hanem csak a hátán és az oldalán feküdt. Aztán kiderült, hogy gen.izomhipotóniája van. Bár a gyógytornászunk azt mondta, hogy a gyenge izomzatú gyerekek nem is szeretnek hason feküdni, mert ugye nem tudják tartani a fejüket. Aztán késõbb Hanga magától fordult hátról hasra, és vissza, meg csinálta a többi dogot. De azért kell a gyógytorna, hogy kicsit segítse az izmok erõsödését. A neurológus azt mondta, sokat fejlõdött Hanga, nagyon laza gyerek, valszeg alkati, ennek lesz majd elõnye és hátránya is.

Szóval az a lényeg, ha mellette vagy, akkor nyugodtan fektesd hason.

Üdv
Szila

Szila
Szila
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: