Új privát üzeneted érkezett!

Laptető!!!!

Apró örömök az életben!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Megkerült egy elveszett bárány! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Szilvi,már kezdtél hiányozni! :lol: :lol: :lol: :lol:

Jó,hogy ennyire egy húron pendülünk,már ami a nyavalyákat illeti! :lol: :lol: :lol: :lol:
Mindenesetre vigasztal a tudat,hogy nemcsak én küszködök. :oops:

Én márc.23-ra vagyok hivatalosan kiírva,az utsó UH-n azt mondta a doki,hogy méret alapján inkább márc.13. körül kéne megszületnie.
Részemről csak töltsük be a 37.hetet,onnantól nem számít koraszülöttnek,aztán tőlem bármikor jöhet. :lol: :lol: :lol:
Kár,hogy nem én döntöm el... :oops: :lol:

Alvás-téma nálam nagyon gáz,egyik este már sírva fakadtam,hogy le kell feküdni. :( :( :(
Ha oldalt fekszem,egy idő után fájni kezd a csípőm,a derekam,a combom-megpróbálok átfordulni a másik oldalamra,ez csak nagy jajgatás-nyögés közepette sikerül,mert fáj a szeméremcsontom és környéke,néha recseg-ropog is.A másik oldalamon egy félóra után ugyanez a helyzet.Háton lenne a legkényelmesebb,de azt ugye nem javasolják,és valószínűleg igazuk is van,mert nekem akkor egyből elkezd keményedni és feszülni a hasam. :cry: :cry: :cry:
Na és persze ne feledkezzünk meg az állandó pisilhetnékről sem...
Örülök,ha 1-1,5 órát alszom folyamatosan,akkor már sikerélményem van.

A másik,ami kicsit bosszant,hogy Panka még mindig farfekvéses és esze ágában sincs megfordulni.Egyszer fordult fejjel lefelé,de biztos nem tetszett neki,mert 2 perc múlva vissza is rendeződött.
A doki azt mondta,ne izguljak,van még ideje,de semmi hajlandóságot nem mutat a szentem...nem szeretnék csak emiatt császárt...
Remélem,ha eljön az ideje,ösztönből befordul menetirányba! :lol:

Fanni,remélem,nincs gond,jó lenne,ha jelentkeznél!!!!!!!!

piki
 
 


Sziasztok Csajok!

Itt Szegeden szakad az eső :S
Éjjel alig tudtam aludni :shock: 24-kor feküdtem le. Olyan fáradt vagyok :? végre aludtam volna egy jót délelőtt, erre egyfolytában csörgött a telefonom :shock: .

Holnap Szilveszter. Úgy néz ki, nem itthon leszünk, barátnőmnél házibuli szerűség lesz, amolyan kaja, pia buli :) gondoltuk elmegyünk :D már be is szereztem a kölyökpezsgőt ami szamóca ízű :D remélem ütős lesz.

Érdekes én nem vagyok kívánós egyáltalán :o mások mindent esznek, én meg. Igazából terhességem elején csak pizzát tudtam volna enni. Utána elegem lett belőle és jött a hamburger :D hozzá kell tennem, hogy sosem szerettem. Ez az első 2 hónapban volt.
Azóta semmi kívánósság és ezeket sem eszem :D ami viszont, most nálam nagyon menő az, hogy kifacsarok pár citromot, és megcsinálom a limonádémat :D egyszerűen nem győzzük venni a citromot :D de ez nem kajának minősül :lol: .

Meg akartam már kérdezni, csak elfelejtem, hogy ti nem távolodtatok el a barátaitoktól?
Amióta terhes lettem alig keresnek a barátnőim. Néha-néha találkozunk, de amúgy alig hívnak, pedig előtte állandóan.
Kicsit rosszul esik, hogy amikor babás vagyok, meg sem kérdezik, hogy-hogy vagyok vagy valami :(
Arra is gondoltam, hogy lehet, hogy azért van, mert 21 éves vagyok és a korosztályom ugye bulizni jár, piálnak...én meg itthon vezetem a háztartást, férjhez mentem, babás vagyok .
Anya azt mondta, hogy, majd szerzek más barátokat, akiknek gyerekeik vannak és van közös témánk, úgy mint, most veletek.
Ez is egy barátság, csak nem találkozunk.
Na mindegy, csak gondoltam ezt is megosztom veletek :)

Fanni örülök, hogy nem vagy influenzás. És persze jobbulást neked.


Kép
Vendég
 

 
 

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Fanni,ezer bocs,de csak most vettem észre,hogy az előző oldal alján még írtál... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Én meg itt nyavogok,hogy jelentkezz... :oops: :oops: :oops:
Jujjjjj,de ciki.... :oops: :oops: :oops: Mindegy,a lényeg tényleg az,hogy nem vagy influenzás!Remélem,hamar helyrejössz!!!

Anna,nekem is kevés barátnőm maradt,jobban mondva kevéssel tartom ugyanolyan rendszerességgel a kapcsolatot.
Jellemző,hogy akivel továbbra is napi szinten kommunikálunk,szintén várandós! :lol: :lol: :lol:
A többiek valahogy másként kezelnek,mint előtte,pedig én nem érzem,hogy annyira megváltoztam volna.
Szerintem azzal se lehet vádolni,hogy csak a születendő gyerekemről meg a terhességről tudok beszélni...sőt...külön örülök,ha valakivel akad más téma is...
Anyukádnak igaza lehet,meg neked is,abban,amit ezzel kapcsolatban írtál.

Most egyébként az egyik dolgozatom csinálom,ha nem vennétek észre :lol: :lol: :lol: !!!
Legalábbis ezzel a címszóval ültem le a laptopommal már többedjére,de mindig itt kötök ki... :oops: :lol: :lol:

Fanni,a súly téma a gyengém,de végülis nem titok...csak kínos...
Tavaly ilyenkor 65 kiló voltam a 170 centimhez(sose voltam vékony).Aztán a vetélés utáni nagy depiben két hónap alatt híztam 15 kilót :!: :!: :!: ,ami ultragáz,de ez van...
Ezt a terhességet 80 kilóval kezdtem tehát,és ehhez mérten vagyok most 82kg...szóval nem nagyon kéne sokat híznom,mert így is lesz jócskán leadnivaló... :oops: :oops: :oops:
Szóval igencsak oda kell figyelnem...remélem,a végére sem fogok nagyon belehúzni és marad ez a hízási tendencia. :oops: :oops:

piki
 
 


Marcsi én jelentkeztem csak még az előző lap alján!! :)
Próbáltad már hogy a térded közé párnát teszel alvás közben? Hátha akkor nem fájna úgy a csípőd.
Amiket írtál... ezek után nem is panaszkodok.. én max 1x, 2x kelek fel pisilni.. és most hogy beteg vagyok éjszaka még jobban aludtam.. :)

Szilvi, ha sokat híztál lehet pont a vizesedés miatt van.. és ez szülés után rögtön elmúlik.. állítólag.. Most meg a sómentes "diéta" segíthet..

Anna, a barátaidtól biztos azért távolodtál el, ahogy te is gondolod..
a legtöbb korodbeli és még az én korombeli lányokat sem a szülés foglalkoztatja mostanában.. nekem sincs még egy barátnőmnek sem gyereke és természetes hogy ilyenkor egy kicsit vagy inkább nagyon kiszorulsz az életükből... minket teljesen más dolgok foglalkoztatnak.. Igaza lesz anyukádnak, hogy majd találsz új barátokat.. aztán biztos megmaradnak a "régiek" is, csak egy kicsit eltávolodsz tőlük erre az időre..

Kicsit talán jobban vagyok, köszönöm a sok "jobbulást" :)
Már nem fáj mindenem és lázam sincs.. csak a torkom lesz egyre dagadtabb.. :?
Vendég
 


Marcsi most látom, hogy megelőztél :)
Még nem láttam ezt az üzit mikor írtam... 14:14 másodpercek.... :)
Vendég
 


Szilvi,gondolom,ennek fényében már nem tartod magad a legsúlyosabb egyéniségnek! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Asszem,ez a cím az enyém... :oops: :oops: :?

piki
 
 



Marcsi most olvasom amit írtál..
Semmi baj.., hogy nem láttad :) :) :)

A kilókról meg.. nem is tudom mit mondjak.. sajnálom hogy így rákérdeztem :oops: :oops: :oops:
A múltat inkább ne bolygassuk..:( fő hogy már túl vagy rajta és most
ügyes vagy, hogy így tudod tartani a súlyod!!!!
Biztos nem lehet könnyű..
Amit előtte felszedtél meg reméljük a szoptatás alatt lemegy majd!!!!
Én is ebben bízom..
Vendég
 


és most megint beelőztél!! :)

Ez volt a 100. hozzászólásom, csak szólok hogy most már felhasználó lettem :D :D :D :D :D :D :D
Vendég
 


Ma reggel hallottam nagyon szomorú történetet egy kismamáról.. azóta gondolkodtam rajta, hogy megírjam e nektek.. nem szeretnék senkit sem megijeszteni.. szóval azt hiszem inkább jobb ha nem.. csak annyit, hogy ha UH-án vagytok mindig kérdezzetek rá a dokinál külön a köldökzsinórra, hogy rendben van e vele minden, nincs rajta csomó, nincs rossz helyen stb... :roll:
Vendég
 


Gratula a 100.-hoz!!! :lol: :lol: :lol:

A testtömegindexemen meg próbálom túltenni magam,így biztos nem maradok-ahhoz túl hiú vagyok!
Csak attól félek,hogy legyen elég türelmem...és ne menjen a szoptatás rovására a dolog...de majd ügyes leszek! :lol: :lol: :lol:
Nem akarok már mostantól rágörcsölni a témára... :oops: :? :roll:

piki
 
 



A köldökzsinór téma elég parás,én is olvastam sztorikat... :(
Annak se nagyon örültem,hogy a 4D-n Panka ott szorongatta a kezében végig,meg a szájába is vette...
Bár a szonográfus azt mondta,így tud a legkevesebb galibát okozni.
Remélem,igaza van..
Az a legbénább,hogy a 2D-s UH-n alig látszik belőle valami...

piki
 
 


Én meg gratulálok a 200. -hoz! :)

Aranyos lehetett ahogy fogja a kis kezével.. :)
bár ha tudná hogy mit fog... :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Csajok jól belendültetek!!! :lol: :lol: :lol:

Óóó Marcsi ne aggódj a súlyod miatt, nem sok választ el minket, én most vagyok 79 kg és 172 cm, de ahogy ismerem magam, 1-2 nap és túllépem a 80-at. Én 70 voltam mikor terhes lettem, és az elmúlt 1-1,5 hónapban jött fel a nagy része. :oops: :cry:

Fanni örülök, hogy jobban vagy! :D :D :D

Anna én az elején a sós dolgokat kívántam, meg a sültkrumplit, de érdekes mert most inkább az édességre vágyom. :lol: (a rizsen meg a krumplin kívül) :lol: :lol: :lol:
Sajnálom, hogy eltávolodtak a barátaid. Nálam szerencsére ez nincs így, én is 21 vagyok, de a mi korosztályunk tényleg más,ők még inkább bulizgatnak, mint babázzanak. Érdekes mert én már nem igazán tudom magam elképzelni, hogy vmi szórakozóhelyen csápolok ittas állapotban! :lol: :lol: Jó néha elmennék "bulizni", de már kajak jobb lenne ha csak összejönnénk 1-2 ismerőssel valamelyikünknél, és úgy iszogatnánk 1 kicsit, már nem hiányzik a diszkó, stb...
Meg én úgy vagyok vele, hogy akiknek fontos vagyok és ők is fontosak nekem, azért mert babám lesz, nem fordulnak el tőlem, se most, se szülés után. Ne haragudj, hogy ezt írom, de akkor nem voltak igazi barátok! :oops: :oops: :(
Meg nézd a jó oldalát, neked lesz először babád, és milyen jó lesz mert lesznek tapasztalataid, aztán majd tőled kérnek tanácsot, mint tapasztalt anyukától!! :lol: :lol: :lol:
Na ezt most jól leírtam... :D


Most ment el Párom nagyija, tudjátok, a MAMI!!!! :x
Mondjuk most elég normális volt, nem hozott sok szart, de kaptam tőle terhes harisnyát!! Pffffff........... :evil: :evil: :evil:
Én kivagyok tőle! Lehet hogy én vagyok rossz vagy gonosz, de engem irritál!!! :? Na mindegy.

Megyek, mert teregetnem kell, meg ágyneműt húzok, stb....
Este jövök! :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Szilvi! Örül neki, hogy mindig hoznak valamit!! :)
Én pl. szeretnék terhesharisnyát!!! :) :) :)
Csak gondoltam azért nem veszek, hogy 1x vagy 2x felvegyem..
De ha kapnék egyet, örülnék :)
Vendég
 


Én meg nem is találtam-mármint terhesharisnyát-pedig szerettem volna. :lol: :lol: :lol:

Csak itt rontom már megint a levegőt... :lol:
Semmihez sincs kedvem...

Szilvi,kösz,hogy bevállaltad te is a súlyod! :lol: :lol: :lol: Legalább nem érzem magam olyan rosszul ... :lol: :lol: :lol:
Azt meg már el is felejtettem,hogy te is ennyire fiatalka vagy. :lol:
Bezzeg én ebben is viszem a prímet:6 nap és 33. leszek... :oops: :oops: :oops:
Jesszusmaris!!!! :oops: :oops: :oops:
Bár a 30. viselt meg legjobban...most már úgy vagyok vele,hogy amíg nem érzem magam annyinak,amennyi vagyok,addig nincs nagy gond... :lol: :lol: :lol:

piki
 
 



Marcsi, az essere2-nél lehet kapni harisnyát, az az internetes webáruház tudod.. azt hiszem még az Eszti ajánlotta.. ott azt hiszem van két vastagságban is..
Én ott vettem kabátot is múlt héten, vagyis inkább kardigán, de kabátnak hordom.. :)
Vendég
 


Na de Lányok gondolhatjátok, hogy annak a harisnyának semmi köze a terhesharisnyához! Egy sima egyszerű, nagyméretű harisnya!!! :shock: :D :D

Én örülök, hogy gondol rám meg minden, de amikor beállít a sok felesleges cuccal, emlékeztek a pillangós szőnyegre?
Azt hiszem nem kell tovább mondanom... :x :lol: :lol: :lol:

De ha gondoljátok szívesen kölcsönadom nektek!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Mármint a nagyit adod kölcsön? Vagy a harisnyát és a pillangós szőnyeget? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Azt hiszem,egyiket sem irigylem tőled! :lol: :lol: :lol:

Fanni,kösz a tippet,majd benézek hozzájuk!

piki
 
 


Helló Csajok!

Jaj, de jó, hogy ilyen nagyon sokat írtatok és karácsony után egyre többen jelentkeztek!

A barátnőkkel nekem is felemás érzéseim vannak, most inkább azok kerültek előtérbe és azok a barátnőim hívnaak többször, keresnek jobban, akiknek már van gyerkőcük, és vhogy velük most több is a közös téma. Mi már a 28-30-32 korosztály vagyunk, így a hétvégi buli-pia amúgy sem túl aktuális már, bár néha nagyon-nagyon hiányzik nekem is.
Én is csak azt tudom Nektek mondani, Anna és zilvi, hogy így most biztos nehezebb egyedül és elsőként átvészelni ezt az időszakot, de később, amikor a barátnőitek kerülnek ebbe a helyzetbe, már mind keresni fognak, hogy adj nekik tanácsot, akkor már Ti lesztek a bölcsek. :lol:
Szóval, aa nem gyerekes barátnőimmel való találkozás eléggé leapadt, aminek kicsit az is az oka, hogy ők általában már csak elég későn, este 8kor, vagy azután érnek rá, én meg olyankor még ha nem is alszom, de már jobb szeretek itthon lenni, eléggé elfáradok napközben. Most is úgy volt, hogy két ünnep között lesz vmi találka, de nem lett belőle semmi, vagy legalábbis nekem szóltak... Azért emailben tartom velük a kapcsolatot, már amennyire ezt kapcsolatnak lehet nevezni.

Fanni, örülök, hogy mostmár ilyen jól vagy, hogy "be sem áll a szád" :lol: , csak így tovább, előre a gyógyulás útján.

Kicsit még bennem is van félsz az oltástól, pl. a férjem azt mondja, hogy szte attól van már másfél hete bedugulva az orrom, semmi más bajom nincs, csak taknyolok és egyfolytában be van dugulva az orrom, már rhinatol plus orrcseppen élek. :? Nyilván ez sem túl jó, de legalább nem vagyok lázas.

Anniyra azért nem vagyok még bedepizve, mint ahogy lecsapódott ez az üzimből, de nehéz és egyre nehezebb, ezért most elkezdtem puzzle-t rakni :lol: :lol: Így legaalább elterelem a gondolataimat, és tegnap is, meg ma is tornáztam, lehet már az volt a baj, hogy itt a nagy karácsonyi eszem-iszomban, pihenésben a boldosághormonom nem termelődött.

Az én mérleg históriám az úgy kezdődött, hogy kb én is 170 maagas vagyok, tavaly ilyenkor voltam a legtöbb, amit életemben addig mértem, 74 kg, kicsit kiakadtam és akkor már anyyám is nagyon cseszegtetett, hogy hogy fogok kinézni az esküvőmön. Igaza volt, ezért extra diéta és mozgás és egyéb csodaszerekbe kezdtem, aminek következtében az esküvőm napján, május 16-án 66 kg voltam, ennél lejjebb már sztem neem is tudtam volna menni, nagyon jól éreztem magam. Egészen július végéig csak 1 kg jött fel, így 67 kg-osan mentünk el a nászútra, ahol all inkluzív ellátásban volt részünk, így haza már 69-cel jöttem és 2 nap múlva ki is derült, hogy terhes vagyok és innentől kezdve, kárhogy odafigyeltem az elejeén éss minden nap 1 órát tornáztam ( fél óra ellipszis tréner, 20 perc Réka + Béres Alexandra 10 perces gyakorlatai kismamáknak ), a 12 héten, amikor elmentem a védőnőhöz már 71 voltam.
És most én is a 80-at taposom, sajnos már inkább felette vagyok, mint alatta, de remélem, ez mosstmár marad és csak a gyerkőc súlyát szedem fel, ami még max 3 kg.

Hát ez van. Szilvi, ez a fűszeres rízs jól hangzik, már én is egy kis barna rizs -diétán gondolkodom aaz újévre, milyen fűszerek kelleneek rá vagy csak delikát/húsleves kocka? Te hogy csinálod ezt a finomságot?

Kép
ire81
 
 


Sziasztok Csajok!!!

Tegnap elmentem a könyvtárba és kivettem egy két könyvet, hogy ne unatkozzam itthon annyira. Találtam is egy babás könyvet, amit nektek is nagyon tudok tanácsolni :) kismamák állították össze a sztorikat. Tegnap tornáztam is egy kicsit, mert jó gyakorlatokat ír le.

Azért nem olvasok én sem állandóan babás könyveket, csak erre pont rátaláltam :)
Gondoltam is rátok, mert egy két dolgot írt, amiről egy páran panaszkodtatok.

Michelle Kennedy : Nekem bejött...1001 jó tanács kismamáknak.

http://book.hu/konyv/1765/Nekem-bejott- ... aknak.html

Itt egy anyuka a farfekvéses babájáról írt, hogyan vette rá a picit, hogy forduljon meg :) és meg is fordult.

Ha van kedvetek nézzetek utána, mert az émelygéstől-a szülésig minden kis tanács benne van. És van egy két jó dolog :)

Látom már mindenki leírta a súlyát :)
Szóval én 175 cm magas vagyok. A terhességem 64 kg-al kezdtem. Azután elég jól megviselt a terhesség, így alig ettem valamit az elején, így fogytam elég sokat :shock: az esküvőmre október 17-re egész vékony voltam, pedig már a 4 hónapot betöltöttem :? azután, meg is nézem a kiskönyvemben, hogy a védőnő mit is írt bele a kg-hoz. Szept. 64 kg, okt. vége 66 kg, november 3-án már 69 kg kicsit én is meglepődtem :roll: utána december 9-én 66 kg. Magyarul akkor fogytam vagy nem is tudom. Azóta a védőnő nem volt nálam. Január elején el is megyek hozzá, el ne felejtsenek itt :x .

Kívánom mindenkinek :

KÍVÁNOM, HOGY AZ ÚJ ÉVBEN NAPONTA MOLESZTÁLJON A SZERENCSE, AZ EGÉSZSÉG VEGYEN ÜLDÖZŐBE, MENJEN AZ AGYADRA A GAZDAGSÁG, S NYUGTON NE HAGYJON A BOLDOGSÁG ! BUÉK

Kép
Vendég
 


Rena,nem tudom,te hogy csinálod,de abszolút nem tűnsz ennyi kilónak a fotókon,amiket feltettél. :lol: :lol: :lol:
Én ezek szerint nem sokkal vagyok súlyosabb egyéniség,de szerintem széltében 2x ekkora vagyok... :oops: :oops: :roll:
Valamikor megpróbálnék képet feltenni,ahogy ígértem is,csak a fránya adatkábel valahova elbújdosott és 2 napja azt keressük,egyelőre eredménytelenül... :roll:

Anna,téged meg irigyellek a kilók miatt! :lol: :lol: :lol:
A könyvet én is ismerem,tényleg vannak benne nagyon jó és használható dolgok,köszi,hogy belinkelted!
És köszi a jókívánságokat is,ettől frappánsabban én se tudtam volna megfogalmazni! :lol: :lol: :lol:

és természetesen hasonló jókat kívánok mindenkinek,de szerintem én még úgyis benézek ma...

piki
 
 


Sziasztok!

Tegnap egy olyan hosszút írtam nektek....huh, erre a gyerek egy karate mozdulattal olyat csapott a gépre, hogy elszállt!!!AAAAAAAA :evil: :evil: :evil: :evil: Annyira dühös lettem, hogy inkább nem álltam neki megint!!! Ja és azt nem is mondom, hogy tegnap elött pedig Apa és Iciri tette tönkre a gépet, de úgy, hogy 3gombja kirepült(2hónapos akis drágám, mármint a gép :cry: :cry: ). Nem is lehetett megcsinálni... :cry: :cry: :cry: :cry: BORZALMASAK!!!!!

Na kilók:Senki ne szóljon semmit, mert én nem vagyok olyan "magas" mint ti és rajtam is már sok kiló van...Szóval én a 160cm-hez vagyok 84!!!IGEN_IGEN!!!Tudom! A védőnő is kibukott mikor meglátta(de ezt írtam). Viszont sztem nem látszom annyinak, mert mindneki nagyon csodálkozik(én is!!!). Igen és ami a legrosszabb, hogy én 52kg-os voltam és világéletemben kövérnek éreztem magam. Mostanság pedig inkább véznának nézek ki a régi képeken. De majd teszek ektek fel egy régit, megdöbbentő! De van egy előnye!!!Már látom, hogy beteg volt az én képam!!!Tudjátok nálunk ez tényleges betegség, mert a Hugom emiatt depis(komolyan, gyogyszert kéne már szedni, de azt nem engedtük neki még!). Ő 157cm és 45kg és egyfolytában fogyozik. Évek óta jár pszchihohoz, de nem nagyon segít. Pont 3napja mondtam neki, hogy neki is felkéne szednie 30kg-ot, hogy lássa, hogy miylen beteg is!!!Szóval én most nagyon elszánt vagyok és rmélem szülés után ismét leszek 50körül(bár már a 60nak is örülnék) és végre élvezhetem a kinézetem(juj, ezt érthetően írtam le?!).
Addig meg megnézem a kedvenc 36-os ruháim és csak remélem, hogy rémálom lesz a 40-es méret!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nekem ami könyv bejött, az a "Terhesség félelem nélkül" és késöbb mikor megszületett Bibu, ill. már elötte beleolvastam, az a Suttogó titkai I. Nekem már aktuális a II. rész, mert mostanában nagyon sok gond van Bibuval. Ma már egy ovónő ismerősünket is felhívtuk, de azt mondta, hogy nagyon semmit nem lehet ebben a korban nevelni, túl kell élni...AAAAAAAA :evil: :evil: :evil: :evil: Nem tudom mi lesz így kettővel....Lehet én tényleg ledobom 1-2 hónap alatt a 30kilót????Ilyen stresszben??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mi holnap megyünk Sopronba(AUsztria helyett, mert elolvadt a hó... :evil: :? ez a mi szokásos szerencsénk!!!), de majd megpróbálok néha írni!!!

Ja, bnők. Sztem egy idő után úgyis azok maradnak meg, akik igazi barinők. Én akikkel idáig is tartottam a kapcsolatott, azok most pont babásak velem együtt(3-an vagyunk és nagyon király, majdnem egyszerre szülünk :lol: :lol: :lol: :lol: ) vagy már van nekik gyerkőc. A többiek meg úgyis ilyen party-barik voltak, az meg természetes, hogy elkopik...

Na léptem, jól kiszúrtam veletek, van mit olvasnotok!!!

BUÉK MINDENKINEK!!!!!!!
Vendég
 


Eszti,én meg azt hittem,hogy már el is utaztatok,azért nem írtál. :roll:
Micsoda vandálokkal élsz együtt! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Remélem,azért Sopronban is jól fogjátok magatokat érezni.
Súly témát nem feszegetném többet,de bevallom őszintén,nekem kicsit jót tett,hogy kiderült,nemcsak nekem vannak ilyen gondjaim. :oops: :oops: :oops:
Merthogy én eddig ebben a hitben voltam... :oops: :oops: :oops:

Persze ne higgyétek azt,hogy most itt kárörvendezek és dörzsölgetem a tenyerem,de kevésbé vagyok depis emiatt. :oops:

piki
 
 



Sziasztok!
Azt hiszem inkább én se feszegetem ezt a témát többet..:S

Marcsi, nagyon édesek vagytok együtt!!! :):):):)
látom nálatok már fel is van díszítve a lakás szilveszteri hangulathoz... :D :D :D :D :D :D

Itt még semmi, a párom idáig az ikeában volt, megvett egy csomó mindent.. és most hazaérve vettük észre a számlán hogy egy szekrényt kétszer számoltak :( :( 35.000.- Ft...
Ott nem látta, mert a vissza kellett szaladnia valamiért.. onnan meg örült hogy kiszabadul annyi cuccal...
Jó kis lehúzás erre az évre :cry: :cry:

Szilvi! Érezd nagyon jól magad!!! :)

Boldog Új Évet Mindenkinek!!!!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.12.31 17:33-kor.
Vendég
 


Marcsi!

Szuperek a képek, jó, hogy tettél fel, és nem is vagy hörcsögképű bálna! Mert az én vagyok, de hagyjuk is ezt a kiló-dömpinget. Tényleg nagyon szép kismama vagy, sugárzol! :lol:

Kép

Én kívánok Mindenkinek nagyon boldog, gyermek-nevetésben gazdag, hasfájásban és kakis pelenkábn szegény, új évet és mindenkinek szép estét!


Na, majd jövök a jövő évtizedben! :lol:

Kép
ire81
 
 


Örömötök sok legyen, bánatotok semmi, segítsen a sors boldognak lenni. Legyetek mindig vidámak, örüljetek minden szépnek, kívánok Nektek szép Boldog Új Évet!

Kép
Kép
szilvancska
 
 


Először is kívánom erre az évre mindenkinek a legjobbat,a legeslegjobbat!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ez majd hamarosan egy szép,egészséges babával el is kezdődik!
(sőt,még előtte egy könnyű és gyors szüléssel :lol: :lol: :lol: )

Remélem,mindenkinek jól telt a szilvesztere! :lol: :lol: :lol:

Fanni,az IKEA-s dolgot azért próbáljátok megreklamálni,vagy nem lehet? Azért ez nagyon durva... :evil: Mert ha egy csomag szalvétát kétszer számolnak,egye fene,na de egy szekrényt... :shock: :shock:
Megáll az eszem...

piki
 
 


Ja és köszi a kommenteket a fotókhoz! :lol: :lol: :lol:
Simogassátok csak a lelkem! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jót tesz ezekben a hormonzavaros időkben! :lol: :lol: :lol: :lol:

piki
 
 


Sziasztok!
Hogy telnek az év első napjai?? :)
Nálunk semmi különös.. én szinte sehová sem megyek, a betegség után meg pláne.. így néha egy kicsit depis a hangulat, miután már 5 napja nem mozdultam ki a 20 nm-ről..
Türelmetlenül várjuk a költözést..
A Dávid most is az Ikeában van, remélem visszaadják a pénzt.. A raktárban látniuk kell, hogy több szekrény van mint kéne nem? Reménykedem..
Vendég
 


Na végre,valaki! :lol: :lol: :lol:
Én is kezdek kicsit bedepizni itthon,tanulni nem bírok,úgy kimozdulnék valahová,de az utóbbi pár napban ha el is indultunk,egyből minden bajom volt-pedig annyira szeretnék sétálni meg levegőn lenni... :( :? Kb.100 méter után már pisilnem kell,feszül a hasam,légszomjam van stb.
El kéne kezdeni tornázni,mert a szülésre semmi kondim/állóképességem nem lesz... :oops: :? :(

Fanni,remélem megoldódik a szekrény-mizéria!
Mikorra tervezitek a költözést?

piki
 
 


Marcsi én már nekiálltam a karácsonyi csokikészletnek.. Idáig bírtam..
Egy csomó édességet kaptam karácsonyra.. pedig szóltam mindenkinek hogy nehogy vegyenek..
Tegnapig bírtam és nem ettem egyikből sem.. de aztán.. tegnap egy tábla milka, majd egy doboz domino.. ma már megettem a maradék after eightet és egy fél doboz mercit... :oops: :oops: :oops:
A párom mondta is hogy ne csodálkozzak a mérlegen.. de idáig nem ettem mégis jönnek a kilók hát akkor miért ne??
Meg így legalább elfogy minden és nem keserítik meg a napjaimat, hogy csak kerülgetem őket... :D :D :D

Már kb 3 hete én sem mozogtam semmit :? De mára is tervben legalább egy nagyobb séta..
Bár mostanában sokszor én is így jártam, hogy már a kocsitól a boltig minden bajom volt..nem esett jól a gyaloglás..

Hány vizsgád lesz még? és mikor?
Nem irigyellek..

Én mostanában elkezdtem szülés történeteket olvasgatni+ intimtornával foglalkozni.. Azt olvastam, hogy kb a nők 70%-nak lesz vizelet visszatartási problémája szülés után :oops:
Ez azért elég megdöbbentő nem???
+ az intim torna segíthet a szülésnél is..
Ti tudtok erről valamit? Vagy ilyen jellegű könyvetek??
Vendég
 


Az intimtornáról én is olvastam,hogy igencsak jót tesz,nekem valahol volt is egy könyvem a Kriston-féléről,csak persze a nagy lakásátrendezés óta nem találok semmit... :oops: :lol:

Nekem most a kedvenc könyvem A Bába válaszol című,még a várandósság kezdetén kaptam egy bábától,aki a Geréb Ágival dolgozott együtt sokáig.Akkoriban még szóba került nálunk az otthonszülés is,legalábbis apa részéről felmerült,de én nem mertem bevállalni,meg Magyarországon ez még mindig elég macerás...
Ebben(mármint a könyvben) főként az tetszik,hogy minden problémára ajánl valamilyen homeopátiás vagy aromaterápiás megoldást,aminek mi nagy hívei vagyunk és használjuk is.

Egyébként rám is mostanában tört az édességehetnék,előtte nem is kívántam,meg ügyesen meg is bírtam állni,ha késztetésem lett volna,most bezzeg...karácsonyra én is kaptam mindenféle finomságot,meg van még egy csomó süti meg szaloncukor is-vagyis napról-napra egyre kevesebb van... :oops: :oops: :oops:

Vizsgáim? :oops: :oops: :oops:
Ennyire még egy vizsgaidőszakban se voltam érdektelen... :oops: :oops: :oops:
9-én lesz 3 is,+5-ig el kell küldenem egy beadandót...
Tanulás helyett most újra Jean Liedloff:Az elveszett boldogság nyomában című könyvét olvasom,a kontinuum-elvről.
Nem tudom,hallottál/hallottatok-e róla,a babahordozás jelentőségéről szól,a gyermek érzelmi,értelmi fejlődése szempontjából.Elég megdöbbentő,de biztos,hogy van realitásalapja...

Szóval én is inkább az anyaságra készülök a vizsgáim helyett...ezt fontosabbnak érzem,a nyomorult iskolát lesz időm befejezni,bár tudom,hogy baba mellett nehezebb tanulni,de ez most valahogy nem hat meg... :oops: :? :lol:

piki
 
 


Helló Csajok!

Itt vagyok én is, de Fannihoz hasonlóan most mi, én is költözési lázban égek. Még korábban említettem Nektek, hogy mi költözünk át aaz én lakásomba, ami eddig üresen állt, meg egy ideig egy kedves barátnőm is használta. Tehát eljött nagy költözés ideje és még egy csomó mindent el kell intéznünk, ma pl. klíma után szaladgáltunk, mert ha már költözünk és festünk, akkor úgy gondoltuk, hogy beszereltetünk egyet a nappaliba, jó ha van, nem kell azt mindig használni. Mondanom sem kell, hogy a boltok egyik fele ( kisebb kereskedések ) nem nyitottak ki erre a fél napra, a multiknál pedig nem lehet klímát kapni, őrület, "mert szezonális" termék, arra nem gondolnak, hogy nem feltétlenül mindenki nyárom költözik vagy újít fel. Sajnos nekünk is csak azért maradt ilyen későre, mert a lakásom per tárgyát képezi ( a kivitelező elég sok mindent kispórolt, vagyis hibásan teljesített ) és a szakértő még most méltóztatik kifáradni majd január 6-án, addig meg ugye nem nyúlhatunk semmihez :? Pedig jó lett volna már ősszel letudni, ne a legnagyobb hassal kelljen majd pakolni, de mostmár nem tudok vele mit kezdeni.

A színeken variálok még, segítsetek, ha tudtok. Szóval a hálószoba pasztell lilára lett eredetileg festve, amihez jó kis püspöklila szerű függőnyt és ágytakarót csináltattam annak idejéén, nem kevés pénzért és ezeet most nem szeretném kidobi, újat csináltaatni, viszont a lila falszínt már nem akarom a hálóba, vmi melegebbre gondoltam, olyan halvány, kicsit arnyló olivaára. Sztetek? Na, a gyerekszoba színe az teljesen elkeserít, egyik helyen azt olvasom, hogy pasztell legyen, a másik helyen azt, hogy inkább figyelemfelkeltőbb. Én eddig a napsárgára hajlottam, de ma láttam egy lime színt, az is jó volt, csak nem akarom, hogy a gyerek esetlge begolyózzon tőle, mert elég hangsúlyos. :? Szóval, akinek van egy kis lakberendezési érzéke, az segítsen.

Marcsi, teljesen megértelek, hogy mostanábaan nem érdekel a tanulás, én a munkával vagyok így, hogy már nagyon nem foglalkoztat, csak muszáj még egy kicsit, főleg, mert a karácsony nagyon lehúzott és most még a költözés is, nem kevés pénz lesz, most minden fillérre szükség lesz.

Fanni, remélem, Neked megoldódott a IKEA-s sztori.

Tényleg, gyerekbútorotok milyen lesz? Hol veszitek, komplett bútorcsalád vagy egyenként összeválogatjátok a kiságyat, pelenkázót, stb? Mivel nálunk nincs se KIKA, se IKEA, így én a Brendon-os cuccokat néztem, volt egy macis szobabútor, talán az lesz, az még elfogadható áron van... viszonylag. De arra már tényleg nem lennék képes, hogy felutazzak Bp-re, én is már elég nyűgös vagyok, ha vhova menni kell, főleg az állandó pisilés miatt.

Szilvi! Megint napok óta nem hallunk felőled, még mindig a harsinyától vagy kiakadva? :lol: És még a fűszeres rízs-t sem írtaad le, hogy az mit takar.

Eszti! Te még mindig lazítasz? De jó már Nektek!

Anna is napok óta eltűnt, meg a többiek is, pedig mindenki olyan lelkes, mikor beköszön, aztán hálátlan módon eltűnik! :)

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak egyszerűen mindig akad valami, amiért nem tudok írni.

Szilveszter: átmentünk a barátnőmékhez, csinált kajcsit, amolyan pia, kaja buli volt. Nem volt rossz, 10 fiú és mi ketten voltunk csajok, vagyis 3-an Jázminnal. A pasik szokás szerint póker :) mi meg dumáltunk végre egy kicsit. A kölyökpezsgő nem volt rossz :)

1:30-kor indultunk gyalog haza, itt laknak nem messze. Úgy fájt már a hátam, hogy azt hittem meghalok + egyszerűen nem tudtam elaludni és egész éjjel forgolódtam. 1-ét végigaludtam ahogy lehetett. 15-kor keltem fel, utána anyáékhoz átmentünk. Ma meg jönnek a férjem barátai. Vagyis egy srác meg a felesége, úgyhogy egész nap pakolásztam, mosogattam, vásároltam.....kicsit kész vagyok :)

Torna: én csinálok egy két gyakorlatot, abból a könyvből, amit nektek is ajánlottam. Sztem egy nagyon jó kis könyv, nekem bejön :) De valahogy mostanság kiugrálom magam és így már el is fáradok. Valamikor a hátam annyira fáj, hogy hányingerem kezd lenni. Nem tudom nektek van-e így. Nekem is fel kellene készülnöm lassacskán a szülésre. Még nem tudom mi vár rám, de annyi nő átesik ezen gondolom én is túlélem. Igazából én semmitől nem tartok, csak a gátmetszéstől meg a varrástól. Mindenki azt mondja, hogy olyankorra már szinte nem is érzek semmit, de a kitolás sem riaszt annyira, mint ez a kettő :)

Fanni: remélem megoldódott az Ikeás problémátok. Én sajnos nem tudok feljutni Bp-re pedig annyira tetszenek azok a korallok. Az a forgóka ami korallos 990 Ft. :)

Marcsi: elhiszem, hogy nem nagyon érdekelnek a vizsgák. Én nem is bírnám csinálni. Le a kalappal előtted. Én is a babára koncentrálok inkább :)
Megkaptam az Anyák lapja magazinomat, persze, hogy előfizettem rá :lol: és abban, most van egy kupon, ami akciókhoz vezet és van az a játszó szőnyeg csecsemőkortól ajánlott, most az jár a fejemben, hogy fizetéskor irány a Brendon :D

Rena: sztem a lime szín tényleg nagyon hangsúlyos. Lehet, hogy a babóka nem fogja magát jól érezni. Mi a gyerekszobát, igaz az elején velünk lesz egy szobában, de azért már készültünk a külön létre is :D olyan banánszínt választottunk. Krémes banánt.
Lehet, hogy nektek is valami krémszínt kellene barack, sárga...
Persze, ezt ti döntitek el.

Szilvi: nagyon el vagy veszve :)

Kép

Csajok, mostanában olyan vagyok, mint egy gyerek. Unatkozom itthon, a tv-ben semmi, ezért letöltöttem a sims 3 számítógépes játékot és, most azzal játszom :)
Ez amolyan családalapítós játék :D hát persze, hogy családanya karakterrel vagyok, akinek két gyereke van :D:D
Az egyik lány, hát mi lesz a sorsa :D hogy anyuka legyen :lol:

Remélem nem néztetek hülyének.
Vendég
 


Anna,szerintem senki nem néz hülyének,lehetne ettől sokkal rosszabb is a helyzet,már ami az időtöltést illeti. :lol: :lol: :lol:

Rena,babaszobának jobb lenne valami pasztelles,visszafogottabb,mert elég nagy hatással van a babákra,tapasztalatom szerint. Inkább a kiegészítők legyenek élénkebbek,hangsúlyosabbak,ha engem kérdezel.
A költözés nagyon izgi,még ha halál fárasztó is,mindenkit irigylek,aki költözködik! :lol: :lol: :lol:
Jól érzem itt magam,írtam már többször is,hogy anyósommal sincs gondom,de azért jobb lenne külön,valahol,ami csak a miénk...

piki
 
 



Marcsi, Hozzám is közel állnak ez ilyen nézetek.. én sem ítélem el az otthon szülést.. sőt ahogy egyre többet foglalkozok a témával egyre közelebb is áll hozzám..
Kedden megyek dokihoz, ki is fogom kérdezni a szüléssel kapcsolatban. Csak legvégső esetben "szeretnék" gátmetszést, oxitocint.. szeretném ilyenek nélkül megúszni..
antalvali.com-os oldalt ismeritek? ott is hasznos tanácsokat lehet olvasni egy bábától..
Van már valami amit használtál is a könyvből? Homeopátiás, aromás dologra gondolok? Ha igen szívesen venném ha leírnád ez irányú tapasztalataidat!

Az Ikában jegyzőkönyvezték a panaszunkat és azt mondták visszanézik a videot, mert mindent felvesznek.. jól álltak hozzá.. majd jövő héten kiderül mi lesz..

Mi január 3. hetére tervezzük a költözést. Jövő héten még befejezik a burkolást és még egyszer kifestik a házat+ a hajópadlót.. ami a gyerekszobában és a hálónkban fehér lazúr lesz.. a két szoba egyenlőre össze van nyitva.. de a kiságy még így is a mi ágyunk mellett lesz.
A falak mindenhol krém színűek lesznek és nappaliban és a hálónkban lesz egy-egy kávésabb barnás árnyalatú fal..
A gyerekszoba pedig Ikeás Leksvik.

Szóval a gyerekszobába én is valami pasztell árnyalatot választanék, de tetszik az oliva is! :)

Nekem a hátam még szerencsére nem fáj, csak nagyon ritkán..
Anna talán próbálj meg hátizom erősítő gyakorlatokat keresni a könyvben, az hátha segít.
Egész pörgős szilveszteretek lehetett.. :) Mi csak a retro szilvesztert néztük és már 1-kor aludtunk :)

Nekem a séta ma sem jött össze, nagyon rossz idő lett délutánra.. az áram ötpercenként elment, úgy fújt a szél... :?
Vendég
 


A youtube-on egy csomó szülés videót találtam... valamelyik egész "barátságos"..
pl. ez egy vízben szülés:
http://www.youtube.com/watch?v=-ct8MyqhC2c

Megnézte a párom is.. de többet már nem tudtam neki mutatni.. azt mondta egyenlőre ezt kell feldolgoznia :) :) :)
Vendég
 


sziasztok!

Mi csak kedden jövünk haza...azt azért nem mondanám, hogy pihenek, de majd jövőre meglátjátok ti is... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (sokszor azt várom, hogy otthon legyünk!!! :lol: :lol: :lol: :lol: )

Ma képzeljétek akkorát sikerült zakóznom....Nyekkentem is és oldalt találtam a hasam el, aztán vmi szintelen folyt, remélem nem a magzatvíz :? :shock: :cry: Apa nagyon beparázott, egész nap azért nyúzott, hogy hívjam fel a dokibácsit.De igazából mivel az is csak pár másodperc volt és úgy sem tudna velem telefonon mit kezdeni, így hagytam békében szegényt... :D Mert én ilyen kis humánus vagyok... :lol: :lol: :lol: :lol: Szerinte meg ezért magándoki.... :roll: :roll: :roll: (férfiak!!!) Amúgy ha szarul lennék biztire hívnám, de ugyanúgy vagyok mint máskor. :?

Reni, sztem se legyen rikító a fal(már ha én is bele kotkodácsolhatok), mert én magamból indulok ki, hogy nekünk 1évig volt ríkító és mi nagyon kivoltunk tőle...hát még akkor az a kis picike... Nekünk halvány, pasztel sárga a falunk és azt Bibu szereti(már, ha lehet ilyet mondani). Irigykedem egy picit....
Mi bútorokat csak Bibunak veszünk, mert az a praktikus vagy mi...

Fanni, Marcsi, ne haragudjatok, hogy most okoskodni fogok(mert eltüntek a többi Mamik, így egyedül), de majd ha ott vagytok a szülésnél, akkor fogtok rájönni, hogy ez mennyire brutál fájdalom. Én már sírva könyörögtem egy kis csillapításért. Pedig soha nem tartottam magam gyengusz embernek, de én azt hittem belehalok!!!!És mentálisan is sokat készültem rá, és semmi.
A dokim az otthon szülésre csak annyit szokott mondani(bár én ezt sosem akartam), hogy ha gond lenne, a konyha asztalon nehéz lenne a nagy késsel bmit is elvégezni... :lol: :lol: :lol: :lol: Nekem ez bven elég indok. Higgyétek el, kibírható és jó érzés, hogy emiatt nem kell parázni, hogy mi lenne ha baj lenne.... De én ilyen típus vagyok!
Remélem most senkit nem bántottam meg, mert nem az volt a célom... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Szilvi, jelentkezz!

Na majd még vmeliyk nap benézek!
Addig is jók legyetek!!!
Vendég
 


Ja, Marcsi!!!!!Isteniek a képek!!!!Nagyon szépek vagytok!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Egyszerűen nem tudok aludni :S nem tudom mi van velem. 31-én is egész éjjel forgolódtam meg, most is. Utána délután ki vagyok ütve :(
Mi lehet velem nem tudom. Lehet az időváltozás...itt esik a hó.
Jó lenne a kicsi előtt kipihenni magam. :shock:

Remélem nektek nincs ilyen problémátok.

Otthonszülés: nekem is megfordult a fejemben régebben, hogy talán itthon kellene szülnöm. Igazából nagy családot szeretnék, kicsi korom óta erről álmodozom. 3 gyerek minimum.
Azóta eléggé megváltozott a véleményem. Úgy gondolom lehet 2 gyerek is elég + inkább a kórházban szülök. Ahogy terhes lettem el is vetettem az ötletet. Egyik ismerősöm otthon szült, mert nem vette észre, hogy terhes :S egyszerűen ezt sem értem na mindegy.
Elég dagi nő, végig menstruált és nem volt panasza. Egyik éjjel rosszul lett és a wc.-ben sikerült is megszülnie a babát.
Mondta, hogy minden tiszta vér volt, magzatvíz...(segítség nélkül szült, nem volt még bába sem).
Kijöttek a mentők 2 is, inkubátort hoztak....kiderült, hogy a picinek vérátömlesztést kell csinálni. Szóval valahogy el ment a kedvem tőle. Azóta ők viszont jól vannak és nagyon boldog, hogy anyuka.

Igazából féltem a picikémet, mert ha itthon lesz valami, mire a mentő kijön :S
És meg kell lenni minden steril körülménynek...fürdő makulátlan, törölközők....és az utána levő takarítás...szóval sztem jobb lesz a kórházban.

Nem nagyon értek ehhez sem, de a párom B pozitív, én meg AB Rh negatív vagyok. Így az orvosom mondta, hogy fel kell vennem szülés után egy szurit, hogy lehessen még egy babánk+ minden hónapban vérvétel az ellentestek miatt. Mert, ha az én vérem a piciével kavarodna, az nagy baj lenne mindkettőnk számára.
Remélem azért minden rendben lesz velünk.

Na jól van itt korán reggel be nem áll a szám :D legalább eldöntöttem azt is, hogy ma palacsintát sütök :lol:

Kép
Vendég
 


Köszi a jótanácsokat a falszínnel kapcsolatban, akkor eldőlt, hogy pasztell lesz, vmi szép sárgás, hozzá cuki bordűr. Holnap megyek és elintézem ezeket is.

Én is inkább a kórházi szülésre szavazok és az epidurális érzéstelenítésre. Én ezt már eldöntöttem több barátnőm mostanába történt szülés beszámolója óta, nem fogok mártírkodni, aamint beértünk a kórházba, egyből beadatom, az epi a gyerkőcnek nem árt, engem pedig nem fog lefárasztani a vajúdás, azt mondják, lehet a tágulás tovább tart, de a kitoláshoz meg sokkal több erőd van, így az meg gyorsabb. De minden megbecsülésem a Tietek, ha be meritek vállalni! :lol:

Anna, én sem tudtam nagyon aludni hajnaltól, mert itt meg a szél fúj kegyetlenül. Én egyáltalán nem nézlek hülyének a SIMS3 miatt, én a 2-be voltam beleőrülve az egyetem miatt, éjszakákaat nem aludtam, meg napokig még suliba sem mentem, csak, hogy játsszhassak, egy csomót költöttem a szgépre, hogy menjen rajta a játék. Én is nézgettem a 3-at, de nem merem bevállalni, mert akkor biztos nem lenne költözés. Így is megtaláltam magamnak a szórkaozást, én most a Facebook-on játszom FarmVille-t és Cafe World-ot, az egyikben farmer vagy, aratni, vetni, állatokat tartani, gyümölcsöket termeszteni kell, a másikban meg kajáldát üzemeltetni, főzni egész nap. Mindenkinek megvan a maga keresztje, decemberben kezdtem, mikor már nem engedett a család dolgozni és azóta sem tudok betelni vele. Szabikám mindig röhög rajtam, mikor felállítom a géptől, hogy nekem "főznöm kell vmit" vagy "beérett a paradicsom, hadd szedjem le" Egyébként ez is olyan sims-szerű, csak egy konkrét témára ráállva, na meg persze a grafikája még nem olyan.

Eszti! Remélem, hogy tvábbra is semmi bajod nincsen, sztem se ártana, ha felhívnád a dokidaat, bár én sem szeretem hívogatni, eddig még egyszer sem került rá sor, de ha baj lenne, biztos megtenném. Anyósom is hasra esett 8 hónapos terhes korában, nem lett semmi baj, de akkor fokozottan nézegették, mert a baba ( vagyis a férjem:)) biztos hogy nagyon megijedt és napokig aalig akart mozogni. Biztos nincs semmi baaj, de soha nem árt az elővigyázatosság! Most Te ne hari, ha okoskodtam, csak aggódom, meg sztem mindenki, aki itt van.

Kép
ire81
 
 


Sziasztok!

Itt is nagyon erős szél fújt és egy csomó hó esett.. De én szerencsére úgy aludtam mint a bunda, már rég éreztem hogy így kipihentem magam.. Most a párom volt fent fél éjszaka, csodálkoztam is reggel hogy én kelek előbb.. :) :D :D

Eszti én is aggódok/nék.. nem csak az esés, inkább a szivárgás miatt, ha tényleg azt érezted..
Én már erre esés nélkül is ráparáztam egyszer még karácsony előtt.. a dokim nem vette fel a telefont és elmentem itt Szentendrén ahhoz aki éppen rendelt.. és az mondta, hogy nyugodjak meg tuti nem az..
Lehet hogy én meg túl parázós vagyok, de utána olyan jól éreztem magam hogy semmi gond :)

Otthonszülést én sem merném most még bevállalni, csak azt mondtam hogy nem áll távol tőlem a gondolat.. talán majd 2. babánál..
Találtam tegnap egy vidám dalt ezzel kapcsolatban..
http://www.youtube.com/watch?v=AcNMYeI9 ... L&index=33
Palya Bea, Szülésdal... :)
Vendég
 


Anna, ilyet már én is hallottam hogy valaki nem vette észre hogy terhes.. hát elég nehéz elképzelni nem??? :? :shock: :shock:

Ha Rh- vagy és a baba + lesz, azért kell hogy megkapd az injekciót hogy a következő babánál ne legyen gond.. az elsőnél még nem lehet emiatt.. legalábbis én így tudom

A párom anyukája is kapott ilyet még az első fia után, aztán elment egy babája ami után "elfelejtették" beadni neki az injekciót, majd jött a párom... donga lábbal született.. állítólag még ez az egyik "legszerencsésebb" ilyen esetben :? :?

Rena.. tegnap beszélgettem egy ismerősömmel, aki már szült.. ő kérdezte, hogy fogok e kérni EDA-át én mondtam hogy nem, erre ő: KÉRJÉL!!!!!!! Ő is azt mondta, hogy még egyszer ezt nem csinálná végig..
Érdekes egyébként hogy mikor még nem voltam terhes én pl, csak császárral akartam szülni!!! Vagy ha netán mégsem császár mindenképpen EDA!!!
De most már teljesen másképp gondolom.. Persze ott fog úgyis kiderülni, ha már érzed... Van olyan ismerősöm is, aki azt mondta hogy alig fájt jobban egy erős menstruációs görcsnél..
Biztos ez is mindenkinél más.. valaki a menzestől kivan, van aki meg szinte észre sem veszi..

Na most aztán be nem áll a "szám".. inkább megyek :oops: :oops:
Vendég
 


Igen, még nekem is az jutott eszembe - így Fannit olvasva - hogy milyen furcsa, én sem tudom elképzelni, hogy vki ne vegye észre, ha terhes. Az egy dolog, hogy lehet, hogy végig menstruált - bár ez is csak ő tudja biztosan, ezt nem nagyon szokták ellenőrizni :? - de hogy nem lehet észrevenni, ha megmozdul a gyerek, vagy a vége felé, ha már - állítólag - kirúgja az oldaladat?!?!?? Én még csak a 27. héten vagyok, de már nagyon erősen és nagyon határozottan érzem Esztike minden mozdulatát, és ez semmi máshoz nem hasonlít. Mindegy.

Ha-ha, Fanni, láttam az új képedet az iwiw-en, vagyis már annyira lehet nem új, mert 29 hét van aláírva, most meg már a 32.-ben vagy, de nagyon szép és főleg nagyon csini kismama vagy, hátulról biztos nem is látszik rajtad semmi. Szilvit is meglestem ( meg m indenkit, aki itt van és ismerősöm az iwiw-en :) és az is tök muris, hogy a fiús anyukáknak tényleg mennyivel hegyesebb a pocija és lentebb is van, mint a lányos anyukáké, lehet ebben vmi, mármint a hasforma nézegetésben. :D

Anna, Te fent vagy az iwiw-en, próbáltaalak keresni, de nem tudtalak beazonosítani. :D

Kép
ire81
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: