Új privát üzeneted érkezett!

Engem is zavar, ha nem közelálló simizi a pocakom. Bár Szonjával, úgy emlékszem, többet fogdosták. :D

Ami, nálunk 1x kell, a védőnőhöz meg 4-6 hetente. Legalábbis az enyémnél. Én mondjuk szívesen járnék gyakrabban uh-ra. De gondolom mindenki. A Johanna nekem nagyon tetszik. :wink:

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Nekem havonta 1x kell menni. Nagyon kevés vizsgálat van nálunk a többi városhoz képest! A barátnőm Esztergomba és Sopronba is jár, és Egomban mindig mondják, hogy tök sok vizsgálatot kihagytak itt Sopronban. Máshol alaposabbak. Bár állítólag itt nagyon profi a kórház felszerelése, de akkor sem hiszem, hogy elég a vizsg.
Leírom, nekem mi jön még! Ha van kedve vkinek, írja meg, hogy náluk mennyivel van több!

24. hét: -Ch terhelés
-2. vérkép
-RH ellenanyag vizsg.
30-31.hét: -3. UH
36.hét: -3. vérkép
-RH ellenanyag vizsg.
-4. UH
37.hét: -NST
38.hét: -NST
39.hét: -NST
40.hét: -ASK magzatvíz vizsg.

jutiboszi
 
 


Gnesa, tényleg, akartam kérdezni. Azt mondtad, hogy te a MÁV-ban fosz szülni. Hogy áll most? Nem a Szabolcs utcában van ideiglenesen a MÁV szülészete? Én is ott szerettem volna, de az összevonás miatt nem mertem.

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 

 
 

Jutiboszi,közben megtalaltalak az iwiwen,es bejelöltelek.. :wink:

Kép
ami6
 
 


Nekem eddig minden alkalomkor volt UH is.Legközelebb 3 het mulva lesz ujra...
Vervetel a 33 heten lesz legközelebb,viszont az ujjamat minden alkalomkor megszurjak,a cukrot nezik. :evil: Sajnos itt ez a szabaly,en pedig minden alkalomkor panikot kapok mikor meglatom a tüt ,es felszökik a pulzusom :oops:

Lili,köszike,szerintem is tök szep nev a Johanna :)

Megkerdeztem ma a dokit hogy mi a velemenye a terhestornarol,es kepzeljetek ö nem ajanlja.Azt mondta hogy hiaba mondjak egyesek hogy ilyen meg olyan jo,több kart okoz mint hasznot...viszont a szülesfelkeszitö tanfolyamot mondta hogy erdemes elvegezni.
Kerdeztem a gyogyteakat is,arra meg azt mondta hogy ha nem viszem tulzasba,es nem reggel-delben-este azt iszom,akkor nincs semmi gond.

Puszi mindenkinek

Kép
ami6
 
 


Juti!

Én sajna nem tudom, hogy nálunk, hogy lesz. Valahogy a vége még nem tiszta a szülésen kívül :lol:
Az RH ellenanyagot nem csak azoknál csinálják meg akinek negatív a vére?
Én is többször látnám a kis Kincsőt legszivesebben, főleg mikor rugdos. Kiváncsi vagyok milyen lehet akkor :)
Én mondjuk örülök, hogyha már csak ennyi vizsgálat van hátra, mert novemberben jó messzire fog költözni a körzeti, ahol a tanácsadás van és jó kis hideg napokon nem lenne túl sok kedvem sétálgatni. A Klinikára meg úgyis kocsival megyünk. :)

A Johanna tényleg szép név, nem tudom, hogy itt lehet-e anyakönyvezni. Vagy mi. Mondjuk nálunk mikor megismerkedtünk és először szóba jött a gyerkőc, aza kikötése volt Gézának, hogy kizárólag magyar eredetű nevet lehet neki adni. :wink:

Kép
bettó
 
 


Ami nem talállak :( mármint az iwiwen :)

Kép
bettó
 
 


Irtam neked privit Betto :D

Kép
ami6
 
 


Meg vagy :wink:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Bettó!
Látom megtaláltál iwiwen! :lol:
Aki még szeretne bejelölni. Kálmáncheyné Roszinszki Ágnes.
Ilyenből csak egy van, úgyhogy mást nem is írok mellé... :wink: :lol:

Ami!
Szerintem is tök szép név a Johanna!

Manka!
Hát igen, teljesen más ez a terhesség mint az előző. De nagyon jó! Élvezem!!! :wink:

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga meg ám. Belelendültem. Megkerestem Adrit is, Jutit, meg Amit is. Régen nem nézelődtem így az iwiwen. :)

Kép
bettó
 
 


Helyes kismamik vagytok :D :D

Kép
ami6
 
 


Te is ám :wink:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Visszajelöltelek Titeket!

Egyébként aki nem talált meg: Dobosné Ambrus Judit!

Ebből is csak egy van! (Asszem)

Ami!

Szóval Karlsruhe! Én Karlsdorf-Neuthardban voltam 2 hetet nyaralni! Németországból csak azt a környéket ismerem. Meg voltam az Erlebnissparkban Tripsdrillben. Majd ha nagyok lesznek a babáink, elmegyünk oda közösen? Mert tervezek egy látogatást Karlsdorfba is!
Jajj, de jó lenne!

jutiboszi
 
 



Ami!

Mióta élsz ott? Biztos jól beszélsz már németül! Vicces volt, ahogy Karlsdorfban beszéltek! A kiscsaj, akinél laktam, mindig rászólt az apucijára, hogy Hochdeutsch Vati, mert állandóan néztem mint borjú az új kapura. Meg az s-ezésük! Is - ich helyett, A Samstag is s.sel (zamstag) vicces volt! Gondolom Karlsruheban azért nem beszélnek így!

jutiboszi
 
 


Mi még Németo-ban nem voltunk. Apa Erdélyt szeretné megmutatni először a csöppségnek, de mivel az nagyon hosszú út, hamarabb fogja látni Svédországot, mert csak 1 óra kb. az utazási idő :)

Amúgy tényleg tök jó, hogy mindenki tök boldog és sugárzik :)

Kép
bettó
 
 


Mi tervezzük Disneyland-et is Párizs mellett, mert először ott voltunk nyaralni a párommal. Ott újra visszamentük "gyerekbe", néha ki se lehetett rángatni a páromat 1-2 helyről. Olyan 6-7 éves kora körül érdemes elvinni a gyerekeket, mert akkor már többre emlékszik majd, meg több hintára felülhet, több dolgot kipróbálhat!

jutiboszi
 
 



Sajna nálunk is előfordulhat ez a nyaralási hely, főleg, hogyha én hamar szeretnék költözni. Mert Géza még el is van a régi lakásban, de én sokszor menekülnék onnan. Még szerencs, hogy Svédországban a szállásról nem kell gondoskodni. Oda még most nyáron nem tudunk menni, még korai lenne, de a köv. nyáron már biztosan kilátogatunk. Kivéve, hogyha a kistesó nem szól közbe :)
Édes lesz, ahogy a tengerparton rohangál majd :)

Kép
bettó
 
 



Nászúton olyan helyen voltunk, ahol csak homok van. Még kagyló sem volt :wink:

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

Simogatás - nekem is nagyon furcsa, hogy boldog-boldogtalan úgy gondolja, hogy csak úgy megsimogathatja, hülye érzes, és őszintén nem is nagyon tetszik. A család persze, de mások...??? :evil:

Manka-igazából csak az egyszerűség miatt írtam a MÁV Kórházat, mert hát ugye momentán így hívják (talán???). Igaziból az én dokim a Rókusban volt korábban, amikor kezdtük a terhességet, aztán átment ebbe az új, összevont kórházba, úgyhogy most pillanatnyilag a Szabolcsban van, viszont mire szülünk, addigra már az összevont kórház szülészeti részét átviszik a MÁV-ba, mert ugye a Szabolcs utcát is bezárják... Szóval nem egyszerű, úgyhogy gondoltam, így a legegyszerűbb... :?

Ami - nekem is nagyon tetszik a Johanna név, szerintem nagyon szép! :) Megnéztem az utónévkönyvben, ami ugye mostanában sokat van nálunk forgatva :D, és benne van, tehát anyakönyvezhető!

Jutiboszi- nagyon szép a szoba, igazán irigyellek, hogy ilyen tehetséges van! Nálam sajnos az összes kreatív készség hiányzik, úgyhogy csak egy nagyot nyeltem, amikor azt mondták, hogy milyen jó a babának, ha az anyuka énekel neki... :oops:
Jaaa, és nagyon tetszik a vonalzód, nagyon aranyos!!!

Az iwiw-en én is fenn vagyok Miléné Dr. Petis Ágnes néven! De én is jelölgetnék, ha szabad?!? :oops: [img]

agi

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
gnesa
 
 


Jaaa, és a terhestornával kapcsolatban az én dokim azt mondta, hogy "csak mint egy kisnyugdíjas"!!! :D Úgyhogy gondolom ez azt jelenti, hogy ő sem támogatja!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
gnesa
 
 


gnesa én Kerekes Beáta néven vagyok az iwiwen :wink:

Kép
bettó
 
 


Az én barátnőm is óvónéni, mint én, csak neki nincs hallása. Nagyon hamisan énekel, de ez a babát egyáltalán nem zavarja. Ha kettesben vagy a bébivel, nyugodtan énekelj neki, nagyon fogja szeretni!!!!!!!!!!! A barátnőmnek is tetszik a kisbabának az éneklése, pedig avatott fül számára nagyon hamis!

A babának az anya hangja a fontos, nem az, hogy mennyire tisztán énekel, ugye csajok!!

jutiboszi
 
 


Ágnes!!!!

Köszönöm a dícséretet (az ügyességemmel kapcsolatban), amely dícséretet tovább is kell adnom drága nagypapámnak, mert tőle örököltem! Ő volt ilyen kis ezermester, mindenhez értő, amíg élt!

jutiboszi
 
 


Olyan kis finom lett az a kis vonalzó, nekem is tetszik! Illik ide. Egyébként azért kék, mert a kék a kedvenc színem. Ha a megérzéseimre haéégatnék, rózsaszín lenne.

jutiboszi
 
 


Köszi, akkor igyekszem majd!!! :)

Bettó megvagy!!! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
gnesa
 
 


Megyek és vissza is jelöllek :wink:
Csak közben kiszolgálok pár emberkét :lol:

Kép
bettó
 
 



Még szép. A főnök én vagyok, így nem szól rám senki :P Otthon még folyamatban van a bekötés, így itt bent kihasználom :)

Kép
bettó
 
 


Sziasztok!

HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: Legalább 1 órába telett mire vissza olvastam és kis jegyzetett csináltam, hogy tudjak reagálni!

IWIW: Juhász Adrienn E-mail cím:adrienn@inectel.hu

Betti!
Vissza jelöltelek! :lol: A külön ház/lakás mindennél többet ér! Mi 11 hónap együtt járás után döntöttünk úgy, hogy veszünk egy házat, ez a 3. éve, hogy itt lakunk NAGYON SZUPER! Ez is egy csendes utca (zsákutca), de az utcánkkal szemben van ált. iskola. Tök jó mikor szünetekben halljuk a gyerekzsivajt. A saroktól a 4. házban lakunk.
Mikor Zoli éjszakás én is szoktam félni, de egyre kevésbé.
Állandóan szomjasnak érzem magam és sokat is iszom ebből következik hogy sokat kell pisilni járni és ezért az egyik becenevem: pisimókus a másik pocakos-totyakos. HIHI :lol:

Gnesa! Nálam már az érzékenység elmúlt.
Nem nagyon merek még vásárolgatni babonából, de november végére kész szeretnék lenni mindennel. Mivel ikreket várok majdnem 100%, hogy elöbb jönnek vagy kórházba kerülök. Ha vmi csoda folytán nem akkor viszont tudok majd pihenni.
Hol dolgozol?

Jutiboszi!
Nekem lehet látni is néha ha megmozdulnak a babák.
Óvatosan pakolásszál meg 3 kg-nál nehezebbet ne emelj!
Jó neked, hogy ilyen kézügyességed van!

Ági!
Nálunk is én szoktam a povimra tenni Zoli kezét. Ő szerintem úgy van vele, hogy majd ha kint lesznek simogatja őket.

Lili!Hogy lehet egy doki ilyen bunkó! :evil:
Gratula az AFP-hez és a pisihez! :lol:
Tudom hogy most csodálkoztok majd, de nekem a terhesség nem a legjobb dolog eddig a világon. Az első 12 hétben amiatt agódtam, hogy megmaradjank, közben volt hogy barnázgattam , utána a vizeletes dolog a baktériumokkal. Utána izgultam az AFP miatt, most meg kerül-fordul fáj a hátam (rossz tartás miatt) meg a derekam és a régi sebhelyek a pocakomon az időjárás miatt. Szóval én már inkább azt várom, hogy kint legyenek a babák és egészségesek legyenek. Ja és itt van a koraszülés is!


Ami!Nekem 2-3 hetente kell védőnénéhez menni és 4 hetente UH, de azért mert ikreket várok.


Nyaralás? Hát igen mi azt szeretnénk ha itt Magyarországon (Pl:Balatonon, Hévízen stb....) el tudnánk tölteni legalább 1 hetet.
Én külfödre Görögbe vágynék......



Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Becenevekhez: A párom magát néha Poki Beninek is hívja így én Poki Beniné is szoktam lenni.

Nálunk a bébik a mi szobánkba lesznek, a teljes szobát nem de ahol a kiságyak lesznek mi is illetve Zoli is akar vmi mese figurát festeni.

Na megyek én is az iwiwrw turkászkodni.

Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Adri! Ez a pisimókus nagyon tetszett :lol: Én sem vagyok külömb. Nincs olyan este, hogy fel ne ébredjek, és ki ne kelljen másznom a wc-ig. Alíg tudok után avisszaaludni, és persze Kincső is fel szokott ébredni, úg ymeg nem is szeretek elaludni, úgy szeretem érezni, mikor mocorog.
Az biztos, hogy neked sem indult könnyen a babavárás. Az igazság az, hog yén jól érzem magam, de szeretném már a kezemben tartani.
Nem is mondtam a múltkor azt álmodtam, hogy hozták szopizni a kis Kincsőt és fekete haja volt. Az apukája is fekete hajjal született :)
Mi amúgy 2 hónap múlva össze is költöztünk, vagyis én hozzá. Úgy voltunk vele, hogy miért húzzuk az időt, úgyis lakva ismerjük meg egymást. Amin még meg szoktak lepődni, hogy 3 hónap után megalapítottuk a közös cégünket :) Gondolhatjátok, mivel szülők nincsenek, nagybátyám érezte úgy, hogy apaként viselkedik, és rámförmedt, hogy nincs "házassági szerződés", stb...
Na jó, mostmár megyek dolgozok egy kicsit :(

Kép
bettó
 
 


Nálunk is ott lakott Zoli a 3 hónaptól kb, de a szüleim elég nehéz természetűek és ezért is íly hamar a házvásárlás. Mi nem is vagyunk összeházasodva mert inkább házat újítgatjuk ha van egy kis pénzünk. Én mindig nagy lagzit szerettem volna úgy értem, hogy a család és a barátok ott legyenek. Szerencsére a párom is így van ezzel. Mondták már hogy elég 2 tanú meg mi, de én így nem akarom. Vagy úgy ahogy megálmodtam vagy sehogy.

Nekem kb 2x ki kell mennem éjjel is pisilni, mi lesz később?!

Tudjátok mi rossz még ha fekszem felkellni. Úgy érzem magam mint egy teknősbéka.HI-HI


Pussz!

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Sziasztok!

Ági!
Sajna nem tudtalak megkeresni az iwiwen (valamiért nem működött a keresés). Majd még megpróbálom, de ha gondolod te is rám kereshetsz. :wink:

Mi is a férjecskémmel nagyon hamar összeköltöztünk (néhány hét). Két év után házasodtunk össze, és két és fél éve voltunk házasok, amikor Lili megfogant.
Most tartottuk a 4. házassági évfordulónkat. :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


És ez a pisi-helyzet, meg a felkelés is csak egyre rosszabb lesz. :wink:
Eljön majd az a nap is amikor végképp nem tudjátok majd bekötni a cipőtöket. A zoknit is iszonyat bénázások közepette fogjátok tudni felvenni. A borotválkozásról odalent már nem is beszélek...
Ciki-nem ciki, nálunk a férjem csinálta már a végén. Inkább megkértem, minthogy megvágjam magam. Ha meg nem borotválkoztam volna, tuti megőrültem volna. Én valahogy nem bírom... :oops: :wink:
Szóval most jön a java!!!
Jupppííí! :wink: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Adri! Csináljatok már egy fotót, kiváncsi vagyok milyen nagyok vagytok.
Én már szóltam a kedvesnek, hogy ő fog lent borotválni, mert én is rosszul vagyok, hogyha nincs borotválva :oops: :wink:

Már várom, hogy akkora legyen a hasam, mert az már a végét jelenti majd :)

Kép
bettó
 
 


Betti, Hogy érted a fotót? Pocisat vagy egészben? Nekünk még nincs digitális gép mindig megkérek valakit, hogy fotózzon le és küldje át mail-ben. Itthon a web kamerával szoktam magam fotozni. HI-HI

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Most csináltam a web kamerával:


Kép




Kép Kép

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Ilyenre gondoltam :wink: Jó nagyot nőttetek :wink:

Búcsúzom mára, mert apa már a fejét fogja :wink:

Pusszantás

Kép
bettó
 
 


Hát csak 3 vagyunk! :lol:

KépKép
KépKép
jadika
 
 


Visszaszöktem :P
Azért voltam rá annyira kiváncsi :wink:

Mostmár tényleg Puszi :)

Kép
bettó
 
 


Akkor már csak én maradtam ki az iwiwes keresésből?? Nemáá, lányok!! :cry: Boros Lili - van több is gondolom, borlil a nickname.

Adri, nekem is nagyon para a koraszülés, de valahogy attől még szeretek terhesnek lenni. Hátha tovább marad bent így. Meg figyi, a 32. hét után már annyira jók az esélyek, meg se látszik rajtuk, biztos rendben lesz minden. És én is megértem az aggódást nagyon!!!

Megyek, mesélek SZonjának...

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Azt hiszem holnap olvasok vissza,mert mar nagyon almos vagyok az iwiwezestöl... :D
Mindenkinek jo ejt es szep almokat!!!!! :)
Puszi

Kép
ami6
 
 


Hüp-hüp, már én is mesélnék a bébimnek! Sőőőőt, ma este el is kezdem. Van egy pár mesekönyvem, imádok is mesélni, az oviban mindig tátott szájjal hallgattak a gyerekek, amikor meséltem nekik. Valahogy bele tudom élni magam, mintha velem történne úgy mesélek. És már úgyis hallja a hangom a kis Puttonylakóm, kíváncsi vagyok, mit szól a meséhez.

Én is pisilős-éjszakás vagyok, meg roszzul alvós is. Már nézem az időt, és kb. 4 óránként felkelek. Se jobb oldalt, se bal oldalt, se háton nem jó! Ti hogy tudtok elaludni? Nekem a térdem, és a csípőm is nagyon szokott fájni, ha sokáig mozdulatlanul fekszem. Ez mitől lehet? Mondjuk tornáznom kellene, de még nem merek, nehogy megint vérezzek. Úszni jó lenne, de ott meg a fertőzésveszély tart vissza.

Nálunk is gyorsan történtek az események, 5 hónap után időpontot kértünk esküvőre, 9 hónap után összeházasodtunk, 2 év után vettünk lakást, és 2.5 év után megfogant a kis bébink. Ja, de 9 hónapot próbálkoztunk előtte. És ami a leggyorsabban ment, kb. 5 óra ismeretség után hozzá költöztem. Volt albérletem is, de sosem voltam ott. Az első perctől együtt laktunk, rögtön anyóséknál. Jó volt, sose volt veszekedés.

A cipő és zokni egyre nehezebben jön fel. Ma kaptam egy jóbaráttól 3 cipőkanalat ajándékba. (cipész a srác, és 4 kislány apukája)

A borotválkozásról már nem is beszélek. Ugyanolyan nehéz, mint nektek. Nálunk is apa lesz a borbély.

Na, most én is hozzászóltam mindenhez. Jó aktív résztvevője lettem a topiknak. De mentségemre szolgáljon, hogy én nagyon ráérek hozzátok képest. Nme dolgozom, csak a házimunka van, az meg megvár. Egyelőre azt se viszem túlzásba, csak a legfontosabbakat. Jut is eszembe:

Ti mertek használni mindenféle háztartási tisztítószert? Mert nekem ez a legújabb parám, hogy ezek is ártanak. Nekünk se a wc-n, se a fürdőn nincs ablak, nem tudok szellőztetni, és igen erősek ezek a tisztítószerek. Vagy használjak maszkot? Mert gumikesztyűt szoktam, de be is lélegzem ezt a sok vegyszert!!!!!
Segítsetek!! Ki mit használ?

jutiboszi
 
 


Sziasztok!

Betti
Kb. 15-20%-kal olcsóbbak a gyerekholmik is...

Juti
Pihenjél!
Én takarítok rendesen... használok mindenféle szert is...
Vendég
 


Sziasztok!

Manka! Meg vagy :wink:

Laura! És mégis melyik részén voltatok, hol mentetek át?

Juti! Na mesélni azt már én is tudok. Suliban mindig versenyre jártam. Én is előveszem lehet a kis meséskönyveket, kiváncsi vagyok, Kincső hogy reagál :)
Tisztítószert énis ugyanúgy használok, amikor nem a sógornőm takarít. Próbáld meg úgy, hogy amikor befújod, vagy leöntöd a tisztítószerrel, gyere ki onnan egy kicsit és hagyd nyitva az ajtót, hátha úgy már nem érzed olyan erősnek. A maszk sem rossz megoldás. Én amúgy úgy hallottam, hogy ez az első hetekben veszélyesebb. :wink:

Kép
bettó
 
 


Oksi csajok, így csináltam eddig is. Befújtam, aztán tűzés ki a fürdőből. Egyébként amúgy is kell 5-10 perc hatóidő!

jutiboszi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: