Új privát üzeneted érkezett!

Csilla,
olyan boldogan mesélte. :D

Timi, aranyos vagy, de ezt nekünk kell végigjárnunk, valszeg Vikit meg kell operálni a vesemedence tágulat miatt :cry: , jövő héten kell menni izotópos vizsgálatra, és másnap az eredménnyel a kezemben konzultálni a sebésszel, meglátjuk mit mond, de sajna sok jót nem valószínű, úgyhogy nem semmi menet lesz.

Nelli, Te ebben a témában eléggé otthon vagy sajnos szintén. :(
Vendég
 


Sziasztok!

Timi,

örülök, hogy minden rendben!!! Ezt a Bartos Erika könyvet kapta tőlünk Zsófi karira többek között...Szerintem is nagyon klassz!!! Én is Zsófira illetve Kistesóra változtatom a neveket olvasáskor! :lol:

Dóri,

együtt érzek Veled, sok erőt kívánok az elkövetkezendő időkhöz, de biztos vagyok benne, hogy minden rendben megy majd :!: :!: :!:

Csilla,

gratulálok a babó megmozdulásához!!! Emlékszem, hogy Zsófinál én is nehezebben ismertem fel az érzést, de azért majdnem biztos voltam benne, hogy ez az lehet... :wink: 2 éve, február 4-én történt, éppen felügyeltem a suli Gólyabálján és a barátnőmet hívtam oda gyorsan, hogy ő is érzi-e, ha a hasamra teszi a kezét?! És érezte!!! :lol:

Jó éjt mindenkinek!

Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Timi,


De jó, akkor tényleg majdnem szomszéd :) kár, hogy csak majdnem.
Tök jó neked, hogy már túlvagy az AFPP-n meg az UH-n.Én még kicsit izgulok.
Jó lehet az a könyv amit írtál.Megnézem majd, köszi a reklámot :wink:


Dóri,

Ez nagyon rossz hír :cry: nem is tudom mit mondjak, de ha lehet ne idegeskedj, nem lenne az most jó nektek.Bár ilyet hogy is kérhetek??!!Ebben a hülye helyzetben.Nagyon szurkolok Vikinek, hogy simán menjen majd minden, és minél kevesebb kellemetllenséggel.

A másik dologban meg, örülök, hogy te is így gondoltad, és csak véleményt cseréltünk.Megnyugtattál, mert tényleg nem akartalak én itt megbántani.Mindenki maga tudja mi a jó neki, mi a szimpi, és hova van bizalma.
azért nehéz a döntésed való igaz.
De asszem ez most a Viki dolga miatt eléggé másodlagos lesz.Amíg jön a baba úgyis lesz még időd választani.De nyugodtan bombázz a kérdésekkel, hha érdekel valami! :) :wink:


Fú, csajok az a cukor vizsgálat.Én előre rettegek tőle, hhogy mennyire rossz lesz.Nekem ugyanis szerencsém volt, mert Esztinél a zsemle tejes megoldás volt! Így csak egyszer vettek vért, és még reggeliztem is egy finomat!
De most mivel máshol csináltatom itt már mondták, hogy a cukros lötyi lesz :shock:


Na, jó éjt, és jó hétvégét mindenkinek!
manóci
 
 

 
 

Sziasztok!

Dóri: elég borzasztó, mikor az ember gyereke beteg. :cry: Emlékszem, mikor a nővérem fia volt egyszer másfél-két éves kora körül kórházban (sajnos volt többször is), és bementem meglátogatni, majd megszakadt a szívem. (inkább le se írom, milyen volt) Pedig hát nem is az én gyerekem. A saját még ezerszer borzasztóbb. És az a rossz, hogy ilyen kis picik, nem értik még, hogy mi történik. Azért szorítok majd, hogy minden a lehető legjobban alakuljon! Remélem, Viki minél hamarabb meggyógyul!

Móni: azért sokat járunk Budaörsre, mert anyukám még ott lakik. (illetve az egyik unokabátyám meg pont Bián :lol: )
Ez a cukros lötyi tényleg borzasztó, már attól felmegy az ember cukra, ha belegondol, hogy meg kell innia :lol: . Egyébként ízre annyira nem vészes szerintem, meg lehet inni. Csak én utána rosszul lettem, mivel jól felment a cukrom. Innen is lehetett sejteni, hogy gond lesz belőle. (mondták a vérvételes lányok - majdnem elájultam) De legyünk optimisták, hogy most minden rendben lesz.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!
Segítségeteket kérem!
A 12.héten levett vérmintámból toxolpazma+ eredmény született, amit a megismételt érvétel eredménye olyatén módon erősített meg, hogy egyik érték csökkent(mi szerint friss a fertőzés).Most a 18-19 hét mezsgyéjén vagyok, orvotól orvosig rohanunk, hogy valaki reményt öntsön belénk a babánk egészségével kapcsolatban.eddig ketten utaltak finoman arra, hogy lehet, hogy jobb lenne megszakítani a terhességet, de vannak páran a másik oldalon is.Megnyugodni már csak akkor fogok, ha megszületett a baba, és egészséges lesz, de ha van valaki aki hasonló cipóben jár, írjon!
Köszönöm előre is!
:cry:

Kép
Kép
petra78
 
 


sziasztok

Dori olvastam hogy mi van Vikivel.. sajnálom..:( Viki mennyit fog fel? volt vmi egyéb tünete is? lsd vesemedence gyulladás stb.. ill mikor megszületett akkor gondolom már megvolt a tágulat..az mekkora volt? ha gondolod írd meg vagy priviben vagy mailben, cguber@freemail.hu hova jártok dokihoz? én 15-n megyek megint Pestre, kiváncsi vagyok mit mondanak.. ill hétfőn megyek itt dokihoz, és szerintem Ő is megnézi uh-n.
nekem a dec közepi uh-n azt írták hogy cysták mérete 60x35 mm benne számos 9-16 mm-es folyadéktartalmú képlet.. (hogy ez pontosan mit takar nem tudom..mindenesetre a doki a Pesten történő szülést javasolta.. az hogy a későbbiekben sikerül e megmenteni a veséjét csak szülés után derül ki.

Timi küldöm az adataim.. a táblázathoz:
szülés várható ideje: április 24 (remélem többször már nem módosul :) ) , 3, baba testvérek, ÁDám (1999.02.24) KAta (2005.12.11) lakhely Székesfehérvár kórház SOTE (ha felérünk :) )


kg nekem sikerült sokat hízni 1 hónap alatt, pedig nem is eszek sokat. :( ráadásul a cukorvizsgálat se lett jó :( így most diétán vagyok :( :(

cintia2
 
 


Sziasztok!

Petra: volt egy ismerősöm, akinek volt ilyen toxoplazmózisos gondja, de nem lett semmi baja a gyereknek :lol: .

Cintia: beírtalak :lol:
Kép

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Cintia,
este írok email-t, ha lesz több időm.

Timi,
eldöntöttem: MÁV Kórház, átírhatod a táblában is. :) Persze, ha van időd.

Lányok, köszönöm mindenkinek a kedves szavakat, jól esett.
Vendég
 


Timóca köszi a választ, nagyon nagyon bízom én is ebben, mert ma kiderül az is, hogy a nagyfiunk után most egy kislány pottyanna közénk.Rendesen sikerült be stresszelnem.
nem akarok tolakodó lenni hiszen csak most csatlakoztam, de megkérdezhetem, hogy mi ez a táblázat?Egyfajta statisztika a jelen levő anyukákról és várható babusokról?Szívesen csatlakoznék majd ha lehet.
Sziasztok!

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra!

Üdv. itt! :) Persze gyere, amikor csak akarsz. Táblázatban összesítve láthatod a fórumtagokról az adatokat, mikor szül stb. És Timi volt olyan kedves (és ügyes), hogy bevállalta ennke a vezetését, és időnként felteszi. ?eg amior változás van beírja. :)

Én nem tudok toxoplazma ügyben nyilatkozni, de arra emlékszem, hogy az őszi topikból volt egy lány, akinke kiderült a terhessége idején, (talán kapott is vmi gyógyszert rá, nem emlékszem :oops: ) és az égvilágon semmi baja a babának, pedig asszem őt is riogatták mindenfélével.

Esetleg egy genetikushoz is elmehetnél (bár gondolom mindent megpróbálsz és felkeresel), hogy az mit mond.

Nagyfiú mennyi idős?

na mentem, telket nézni.. :roll: (mármint egyenlőre a neten.., ma már megnéztünk egy jópárat du.
Vendég
 


Sziasztok!

Dóri! akkor átküldeném én is az adatainkat:

Anya neve:Petra
várh.szül.: 2007.június 6.
baba kora: 19 hét
baba neme: lányka
kórház: valszleg szekszárdi Balassa János
testvér: Imre Gábor (2005.02.14.)
lakóhely: Nagydorog

Köszönöm a bíztató szavakat, szükségem van minden pozitív tapasztalatra, mert ahelyett, hogy boldogan tervezgetném a jövőt a négyesünkkel, folyamatosan attól rettegek, hogy nem lesz(mert nem lehet) belőlünk semmi.Mindenesetre a héten megyek pécsre egy másik UHra, remélem ott is megnyugtatnak valamelyest a tapasztalataikkal a dokik.
Ha végigjártam a kanosszámat megosztom veletek itt a fórumon, hogy ha valaki hasonló cipőben jár, ne opánikoljon be annyira mint én.

SZIASZTOK!

petra :roll:

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Beírtam:

Kép

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


sziasztok,

Csilla,
nem, csalódott nem vagyok, csak olyan furi...világ életemben lányokra vágytam...ötre... :lol: :lol:

Petra,
az első fiamat én is szekszárdon szültem. Ki a dokid?

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!

Zsancika szia.Előrelűthatólag( a sötét fellegek miatt már csak nagy HA-val merek mindenről beszélni) a Bakónál szülök, ahogy először is.Első baba császáros lett a méretei és nem megf.szívfreki miatt, ezért most, hogy bejátszik a toxoplazma gyanú nagy eséllyel indulok a második császáromnak is neki.Ennek persze nem naon örülök, de a fő, hogy EGÉSZSÉGES legyen a csajszi.
Te hova valósi vagy?Kinél szültél és milyen tapasztalataid vannak a kórházról?

Mindenki ! Ha van valemyőtöknek infója, tapasztalata, hallomása vagy ismerőse toxoplazma kontra terhesség témakörben, akkor nagyon szépen kárem, ossza meg valam egy nagyon berezelt kismamával!Előre is köszi mindenkinek!

Jóéjt anyukák, és leendő anyukák!
:lol:
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Petra,
én Imre J-nél szültem volna, de épp nyaralt, igy Varga J-nél szültem. A párom szekszárdi, apukája ott sebész, igy kerültem énis oda!
a másodikat már pesten szültem.
A toxoplazmózis hogy derült ki? Kötelező szűrni?
hogy kaphattad el???

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit eltűntem, vizsgázom ezerrel, próbálok tanuilni, közben a múlt héten betegek voltunk, Emi átesett a 3 napos lázon, mi meg egy alapos megfázáson... Szóval nem unatkozunk.


Ami miatt írok:

Petra!
Ezt találtam neked a toxoplazmáról a babaneten:

http://www.babanet.hu/faq/terpat11.php

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Azt viszont nem értem, ha van gyógyszer, főleg ami akkor is védi a magzatot, ha átjutna hozzá a fertőzés, miért terhességmegszakítást emlegetnek, és miért nem írják fel? :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


zsanci! Igen, tavaly február óta ez is a kötelező szűrések része a 12.hét környékén (nem értem, hogy miért nem előbb?!), az eredmény pedig 1-2hét átfutással érkezik meg, aztán kontroll. (addig meg ugye ha van bibi, bármi történhet odabent). Van macsekunk, de családiház lévén gyermekkorom óta folyamatosan körülvesznek ezek az állatok, miért pont most?!

Uxi!köszike, hogy te is utána néztél, a neten elérhető infókat szerintem én már igencsak kimerítettem.Jó lenne olyan emberkékről hallani akik szintén hasonló cipőben jártak a vizsg.után.Mondjuk az esetleges bajokat ezzel nem tudom meg nem történtté tenni, de azért reménykedhetek. Gyógyszert (Rovamicin) én is kaptam, szednem is kell végig.Ez napi szinten (orvosa válogatja az adagot) 6-9 szemet jelent, s mivel egy dobozban 16 szem van, havi átlagos gyógyszerfogyasztásom tizenpár doboz.Ha már korábban kialakult a fertőzés, nemtom hogy ez mennyit javít a helyzeten (vagy mennyit ront mint antibiotikum...) de azért szedem, nehogy ezen múljon.
A terhességmegszakítás pedig szerintem egy olyen "mosom kezeimet" féle eljárás, hiszen ez is egy oylan ényes terület, amiről szerintem a legtöbb doki még nem rendelkezik a kellő infóval. (de hogy még azt a fáradtságot sem veszi, hogy utána nézzen...?!)
Remélem minden rendben lesz, ma tudom meg, mikor megyünk pécsre spec.UH-ra.

Mégegyszer köszi mindent mindenkinek!
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy nem kötelező a toxoplazmózis szűrés. Nekem már a terhesség legelején megcsinálták, mind a kétszer. Az itteni védőnőm meg csodálkozott, és kérdezte, hogy én kértem-e, és mennyibe került. Mondtam neki, hogy ott a kórházban ingyenes volt. Mondta, hogy itt az SZTK-ban viszont 7000,- Ft, és addig meg sem csinálják, amíg nincs befizetve a pénz (és ez még tavaly szeptemberben volt, idén már ki tudja, mi az új rendszer). Szóval ez is mindenhol változik.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Megjöttem az ultrahangról, AFP rendben, cukor rendben, baba méretei teljesen a korának megfelelőek és ami a legklasszabb, hogy nekünk is fiúnk lesz!!! :D Annyira boldog vagyok, a férjem csak úgy repes az örömtől és persze nagyon büszke magára!!!! :lol: Timi, beírnád a táblázatba, 100 %-ra mondták! Köszi


Erka

Kép

Kép
mankababa
 
 


Erka: gratula a fiúhoz :lol: . Beírtam a táblázatba :)

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Mónika,

én is tartottam a cukros löttytől, de kifejezetten kellemes meglepetés volt. Belecsavartam egy citrom levét és abszolút iható valamit kaptam!!! Vagy csak én vagyok borzasztóan édesszájú??? :lol:


Toxoplazma szűrés nálam sem volt, egyáltalán szó sem esett róla, tehát nem lehet kötelező....

Kép

Kép
mankababa
 
 


Sziasztok!

Én Eminél kétszer is kértem a dokimat, hogy kérje a vérvételkor a toxoplazmaszűrést, mert elvágtam a kezem húsdarabolás közben. Hát, valahogy elfelejtette, nem volt...
Most sincs, nekem még 12. heti vérvétel sem lesz, szerintem az afp lesz az első.

Lehet el kéne menni a háziorvoshoz, egy labor azért nem ártana mégsem...

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Nektek ezeket a szűréseket, laborokat a nőgyógyászok kérik?

Mert nekem még a 24. heti terheléses cukrot is elfelejtette a múltkor, már betöltöttem a 28. hetet, mire levették, a laboros meg jól lecseszett, hogy miért ilyen későn megyek.Nem vizsgáltat agyon, az tény...(Nem mintha hiányozna)

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Minden kis tököshöz gratula! Bárcsak nekem is az lenne :lol:

Zsanci :)
Ne légy nagyon elkeseredve a fiú miatt! Lehet, nekem meg 3 lányom lesz :lol:

Dóri :)
Sajnálom, hogy ezen át kell esnetek. Én aztán megértem, mit érezhetsz. Nálunk február-március környékén lesz a beavatkozás. Ráadásul most az utolsó vizsgálateredménynek azt írták, hogy kétoldali reflux + bal veséje lassult.... nem igazán értettem, de nem hangzott jól :(

Ma voltam a tarkóredő méréses Uh-n. Eddig minden rendben :lol: Most 88 mm-nek mérték.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Ma voltam terhesgondozóban. Eddig 3 kg-t híztam :) és AFP rendben.
A haskeményedésre adott magne b6-ot, csak elfelejtettem megkérdezni mennyit kell szedni belőle. A papírjára 3 van írva, de szerintem az kicsit sok (fúgy, hogy nincsen magnéziumhiányom). Szedett valamelyiktek ilyet? Mi a tapasztalat?

Mikor kell a cukros löttyre menni? Itt már mindenki túl van rajta, csak én nem?

További szép napot, Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Nelli,
jó, hogy rendben volt az uh. Írtam privit.

Csilla,
Magne B6-hoz volt szerencsém még Gergővel, és 3x1 szemet ettem belőle, mert keményedett a pocakom 30. hét táján eléggé, aztán szépen elmúlt, és Gergőkém tovább volt benn még 2 hétte. De a túlhordásnak nincs köze a Mg-hoz nyugi. :) Mg tényleg tud hatásos szedni, szedd nyugodtan.

Terheléses cukorra huszonvalahanyadik héten kell menni (tán 24?), én most csüt. megyek.

Erka,
Gratulálok a fiúcskához. :) Tényleg egyre több a legényke itt a topikban.

Toxoplazmáról azt mondta a dokim még anno, mikor rákérdeztem, hogy azoknál a mamáknál csinálják a szűrést, akiknél fennállhat a veszély a fertőzésre. Nekem sem volt egyetlen alkalommal sem.

Lányok, én annyira rosszul alszom (már most). Olyan 11-éjfél körül fekszem le, 4 körül van egy pisi menet, fél 8-8 körül kelek Vikivel, és nyomom be a Nescafét azonnal, mert hulla vagyok. Sokszor felébredek és sírok, próbálom magam nyugtatni, de olyan nehéz. (Már bocs, hogy ilyen negatív vagyok. ) Aztán a babóca is rákezdi a mozgolódást. És ez elég sokszor előfordul sajnos.

Kinőttem egy kismama nacimat (mondjuk az S-es volt), lehet be kéne újítani egyet még.
Vendég
 


Sziasztok,


Na ma voltam AFP-n, már csak az eredményre kelll várni!Viszont remélem jó lesz, meg az utána következő genetikai UH-is, mert különben nemtom mi tévő legyek ezzel a down vérvétellel!
Ha jól emléxem volt köztetek aki levetett,ugye?
De egyenlőre bízom a jó eredményekben, és akkor nem hiszem, hogy megcsináltatom.


Petra,

Üdv. itt :) Nekem is csak egy ismerősömnek csinálták meg, de neki meg azért mert van 2 macskája!
Nálam szóba se került, ez valóban orvos, vagy kórház??Nemtom ki dönti el, de kötelezőnek tuti nem kötelező.Én kaptam a védőnőtöl egy nyomtatványt, hogy mikor mit kell csináltatni, és ez ott sincs rajta.
Viszont, azt én sem értem, hogy ha van rá gyógyszer, hogy kerül szóba az abortusz??!! :shock:
Reméljük nem lesz semmi gondod, de azért esetleg konzultálj egy másik dokival is, tudod több szem.............alapon!


Csilla,

Mg-ot én is szedtem, de nekem nem keményedéseim volak, hanem kicsit fájdogált a hasam.Mindíg úgy megijedtem, nehogy valami baj legyen.Aztán bevettem, és ledőltem 1/2 órára, és csodát tett!
Asszem nekem is max 3*1 et lehett bevenni.
Ja,és én is túlhordtam 5 nappal :lol:


Erka,


Köszi a bíztatást, édes vagy :) amúgy meggelőztél, mert pont akartam kérdezni, hogy igaz-e, hogy lehet belerakni a cukros lötyibe citromot?de ezek szerint igen.Azt hallottam én is, hogy úgy sokkal elfogadhatóbb.
És mennyit, egy pár cseppet, vagy egy fél citromot belenyomhatok?
Bár még nekem az kicsit odébb van. :wink:
Gratula a kis tökihez :) de jó neked, mi is fiúcskát szeretnénk.

Nelli,

Mi még együtt várjuk a hírt, hogy fiú, vagy lányka :)
Sajnálom ezt a vesés dolgot nálatok is, de drukkolok, hogy minden rendben legyen :wink:


Uxi,

Te dokid tényleg nem kapkodja el a dolgokat :wink:
Hát szerintem azért elmehetsz egy laborra, mert a terhesség legelején ált. csinálnak egy teljes vérkép+vizeletet.
Azt hiszem te kérdezted, vagy már nemtom ki a cukorterhelés a 26.-ik héten van.


Dóri,

Hát megértelek, gondolom ezen agyalsz állandóan, hogy mi lesz, és azért nem tudsz még pihenni sem rendesen :cry:
Bár ami igaz az igaz, hogy valahogy ha terhes vagyok már megfigyeltem, én sem alszom valami jól.Állandóan rosszat álmodok, és soxor fönt vagyok.Mondjuk a pisi miatt is, és még mi lesz később?! :roll:
S-es kismamanaci, rám az nem terhes állapotban sem lett volna jó :lol: :lol: :lol:
manóci
 
 


Sziasztok!

Azt hittem, ez a nem alvás nálam egyedi, de akkor ezek szerint általános :roll:

MagneB6-ot én is szedtem és szedek. Livivel a terhesség elején, mivel fájt a hasam. Aztán szépen abbahagytam. És a végén kezdett felmenni a vérnyomásom, akkor meg azért szedtem, hogy ne görcsöljek be. De nálam nem volt túlhordás, pont 3 héttel előbb született Livi. Most is szedem, már sokat görcsölök. De mivel már kezd múlni, lehet, hogy szépen abbahagyom. (orvosom is mondta, hogy nem muszáj, csak ha fáj a hasam) Egyébként én 2×1-et szedtem/szedek.

Annak idején nekem is a nővérem szólt, hogy kérjem meg a dokit a toxos vizsgálatra (macskáim miatt), de kiderült, hogy a doki már magától megcsináltatta :lol: . Úgy látszik ez nála szokás, mert szó nélkül megcsinálja mindenkinek. Úgyhogy tényleg orvosa válogatja. (és mivel már az első terhesség alatt is védve voltam, nem is tudom, minek csinálták meg most is - akárcsak a vércsoportot :lol: )

Csilla: cukros lötyire még ráérünk, nyugi :lol: . Ahogy hallom, ez is változó 25-30 között :lol: . (én a 27. héten megyek előreláthatólag)

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Megkérdeztem, a toxo szűrés kötelező jellege területenként (nemtudom,hogy ez megyét jelent-e vagy más vonzáskörzetet) változó.Nálunk (Paks és környéke) kötelező és ingyenesen elvégzett vizsgálat a 12.hét magasságában.Ha negatív akkor szót sem érdemel, lehet h.nem is tud róla a kismama, de ha pozitív akkor kezdődik az idegbaj (lásd.én). Lehet, hogy sokkal de sokkal jobb az áldott tudatlanság, mert egy plusz parától megkímél mindenkit és nyugodtabb a terhesség.
Nekünk csak egy macsekunk van szigorúan az udvaron és a munkahelyem sem tekinthető e szempontból veszélyesnek (családgondozó vok). Mindegy (dehogy mindegy de) szedem a Rovamicint és várom az eredményeimet.

Tegnap megjött az AFP eredmény, az legalább tök jó lett.

Alvásgondok? Hát azok szerintem sokunknál vannak, de (az öregek szerint) a szervezet így készíti fel a leendő anyukát a babával való maratoni éjszakákra. (mondjuk első babusnál a hajnali ötös kelést követően oltam a legfittebb és tudtam a legtöbb házimunkát elvégezni munkakezdés előtt, tehát ki nem hagytam volna.Most persze-amikor a nagy nem hagyja mert korán kelő- tudnék durmolni)

Ti a vitamint folyamatosan szeditek, nap mint nap? Én első babusnál asszem az első 6 hónapban szedtem csak az Elevitet, most pedig Centrum Materna-t szedek. Kétnaponta, amikor eszembe jut. Nagyon nagyon tompa lett a szürkeállományom!
Első baba így is 4580 gr-60 cm lett és teljesen egészséges, császárral. Remélem most sem lesz másként.Mármint az egészséges oldal.

Egyébként Jó reggelt mindenkinek, ma egy kicsit optimistábban nézek a jövőnk elé. Remélem megsegít minket a Jóisten és nem lesz semmi gond.
Megyek, beágyazom a gólyafészket! Sziasztok!

Kép
Kép
petra78
 
 


Hát csajok, én már majd 8 éve nem alszom, így meg tudom érteni, mit éltek át. Eddig gyógyszerrel aludtam, de ugye azt most nem lehet, így marad a homeos sedatív pc, de ez meg nem túl hatásos. Én is sokszor sírnék a kimerültségtől, és nem is értem, mit vétettem, hogy ezt kaptam az élettől.

Dóri :)
Én is S-es terhes gatyót vettem, ami remélem, azért végig jó lesz. Ill. nyáron a kánikulában már más kell.
Mindjárt elolvasom a pü-t.

Petra :)
Jó AFP eredmény :lol: Én 23-án megyek rá.

Manóci :)
Én az első vérvételen túlvagyok a down-szűréssel kapcsolatban. Remélem, felesleges pénzkidobás lesz :lol:

Csilla :)
A Magne B6 tényleg jó, és szedhető.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Uxi,

az előző terhességemnél, amikor még egy másik orvoshoz másik kórházba jártam, engem is alig küldött vizsgálatokra a doki, egy barátnőm, akivel egy napra voltunk kiírva, sokkal több vizsgálaton vett részt, gondosan kitöltött kismamakönyvvel rendelkezett, az enyémbe meg néha belefirkáltak valamit...Ennek ellenére szerencsére minden rendben ment, de én is furcsállottam ezt a nemtörődömséget, persze, lehet, hogy ha panaszaim lettek volna, akkor máshogyan járt volna el a doki....


Nelli,

köszi a gratulációt, szorítok, hogy a harmadik fiúcska legyen!!! A mi ismeretségi körünkben egyébként minden párnak egynemű gyerekei vannak, így most kilógunk a sorból.... :wink:

A gyerekek miatt nem alszol, vagy egyébként sem tudsz elaludni?
Minden elismerésem, hogy ennyi energiád van, mindezek ellenére!!!!

Mónika,
én egy egész citrom levét belenyomtam, de akár többet is lehet....
Szorítok az ellenkező nemű bébihez, lassan nektek is kiderül!!! :D


Petra,

gratula a jó AFP-hez!

Vitamin: én Zsófinál nem szedtem, elkezdtem, de annyira kedvezőtlenül befolyásolta az emésztésemet, hogy abbahagytam, a dokim szerint nem volt szükségem a szedésére... Most elkezdtem szedni az Aktivált, ami ugyan nem terhesvitamin, de szerencsére nem okoz semmilyen panaszt :lol:

A végére hagytam, amivel kezdenem kellett volna: csak ilyen optimistán továbbra is, biztos nem lesz semmi gond!!!!

Timi,
köszi, hogy beírtad a táblázatba Marcikát!!! :lol:


Dóri,
lehet, hogy vmi homeopátiás szer segítene hogy kicsit ki tudd kapcsolni az agyad, legalább alvásidőben....Azt hiszem Nelli említett vmilyen alvássegítőt, amit terhesen is lehet szedni...

Kép

Kép
mankababa
 
 


Dóri :)
Igen, Sedatív PC a homeos bogyó a neve, ami alvássegítő.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli,
van is otthon, de mint halottnak a csók. :?
Vendég
 


Mankababa, a párszor belefirkált kiskönyv ismerős :wink:.

Még jó, hogy a 37. heti kenetvételt nem mulasztotta el, amit sok helyen a gondos dokik is elhagynak, mert nekem az pozitív volt, antibiotikumos infúziót kaptam szüléskor.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Petra, Eminél Elevitet szedtem, most sajnos trehány hanyag vagyok, és csak egy héten kb 2-3 szor jut eszembe, hogy be kéne venni. :oops: Egyébként most Béres Gravidiát szedek, szerintem jobb, mert nincs benne annyi vas, nem okoz székrekedést. Az Elevit okozott.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Sziasztok,


Petra,

De jó, gratula a jó AFP-hez :)
Én az első 3 hónapban szedtem mindkettőnél az Elevitet.Már nem, azt mondta a dokim, hogy akkor nagyon fontos utána annyira nem lényeges, inkább a helyes táplálkozás, természetes vitaminok.
Csak az eleje a folsav miatt olyan fontos.


Erka,

Ok :wink: lesz nálam inkább egy egész citrom, az a biztos.
Hát, lassan, lassan de remélem kiderül a köv uh- a neme.


Nelli,


Ezek szerint te megcsináltattad az Istenhegyi klinikán azt a bizonyos vérvételet?Mi az, hogy első?Két fázisból áll?
Mennyi be is kerül?20e, az jó összeg?Én valami olyasmit hallottam.
Reméljük rendben lesz nálatok is minden.
Én még nemtom mi tévő legyek.Eredmények tudatában döntök majd.


Dóri,

Válaszoltam :)
manóci
 
 


Jaj, Petra azt nem írtam, hogy igen én napi 1 -et szedtem az Elevitből 3 hónapig!

Uxi,

Való igaz, hogy az még nagyon fontos a Streptoccokusz.Nekem a 36.-ik héten vették, és nekem is volt!!!!
Így én is kaptam akkor is gyógyszert rá, és a szülésnél AB-ot!
De én is úgy tudom, hogy nem mindenhol csinálják.Pedig jó veszélyes lehet :!: :?
Ugyhogy akinél nem az kérje!
manóci
 
 


Sziasztok!

Én Elevitet szedtem az első terhesség előtt is már, meg alatt végig, és nem lett óriásbébim :lol: (szerintem normál 3350 g volt) Most is szedem már régóta, és fogom is valószínűleg (itt azt mondták, hogy szoptatás alatt is szedjem - legalábbis az első 6 hónapban) Nekem nem baj, hogy több vas van benne, mert régen kellett még mellette is plussz vasat szednem.

Más: akiknek 2-3 év körüli a gyereke, Ti adtok nekik most D vitamint?

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Manóci :)
Én a Bolgárkerék utcában csináltatom a szűrést, és igen, kétfázisú, ha a 14. hétig elmész. Ha nem, utána már csak egyet csinálnak. Én is sokat filóztam, és az utolsó percben mentem el.

Dóri :)
Nekem is kb. ilyen hatással van, de ha nem szedek, még ennyit sem alszom.
Meg van a HOVA, amit a 4. hónaptól már időnként lehet szedni. Gyógynövényes. Az jobb.

Timi :)
Én is végig szedtem a vitamint, és normál méretű csajaim lettek, sőt Dorka csak 2,5 kg volt :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Timi,

Én igen adok neki, napi egy cseppet.Ha nem felejtem el :oops:
Dokinénink azt mondta, hogy 3 éves koráig ajánlott.De tavasszal abbahagyom, ha már jól süt majd egyszer a napocska :)


Nelli,

Akkor a 14.-ik hetiről már lecsúsztam.De ma is gondolkodtam, és úgy döntöttem, ha rendben lesznek az eredmények, és semmi jele sincs, hogy baj lenne akkor nem megyek el!
Amúgy mennyibe került?
manóci
 
 


Sziasztok!

Nem tudja valaki, mit jelent az AFP vizsgálatnál a MOM érték?

Nelli, én is a Bolgárkerék utcában voltam! Arrafelé laksz?

Timi, hiába tűnik messzinek a cukros lötty, annyit riogattok vele, hogy már a számban érzem szirupot...brrrr.

Dóri, nekem is alvásproblémáim vannak. 1-1,5 óránként ébredek, hogy pisilnem kell! Épp csak visszaalszom, már ébredek megint. Kicsit fáradtan indulok reggel...

Szombaton kéne genetikai uh-ra mennem, de egész napos szigorlatom lesz. Hogy szakadok ketté? Pedig mindkettő fontos lenne.

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Érdekesek ezek a szűrések. Nekem pedig a streptococcus vizsgálatot nem csinálták. Mindenhol már erre a szabvány? Nem értem, hogy pélául az ország egyik részében miért tartják fontosnak vagy éppen kevésbé fontosnak azt amiről a másik részében az ellenkezőjét gondolják?
Lásd pl.: az én toxo-s szitum. van ahol nem is hallottak a kötelezőségéről, itt meg...

na mindegy, lényeg a lényeg, hogy legyen mindenkinek édes pufók telipelusos, telipocakú kisbabája kicsattanó egészséggel!

Jóéjt csajok, nagyon jó veletek "találkozni" legalább napi 1x. Lényegesen nyugodtabb vagyok mióta itt olvasgatok.Jó terápia vagytok!KÖSZÖNÖM!

petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Móni,

én a "rossz" afp (0.6) miatt mentem el a vérvételre a 19. héten. Ekkor már csak 1 vérvétel volt, ez így van.

Csilla,
az vmi arányszám vagy mi a fene, azaz a lényeg, hoyg ezt kiszámolgatják vhogy a vérben lévő hormon és a testsúlyod alapján, ne kérdezd hogy. :oops: Szerintem ne hagyd ki semmiképp a randit a Lukáccsal. :wink: Más időpontot nem tudott adni?

Eddig Maternát szedtem a két terhességem alatt (hol elfelejtettem-hol nem :oops: ), most meg kezdetektől Gravidát. nem hinném, hogy akkor egetrengető a különbség, de ebben több a jód asszem.

Petra,
streptococcus szűrés nálam is mindig volt, az elég gáz, ha vkinek pozitív. Mármint azért, mert teendő van vele. Barátnőmnek is, sőt a babának is kellett adni antibiót (szuriban kapta).

Valóban érdekes ez a toxo szűrés kontra pl. eza strepto. :shock: Nem lehet, hogy a toxo vidéken jobban nézik, esetleg az állattartás miatt? Most ezen nehogy bárki vidéki megsértődjön, remélem értitek hogy kérdezem. (Mi is hamarosr vidékiek leszünk :lol: Remélem kistarcsaiak. :D )
Vendég
 


Itt a kórházi ágyak felosztására tett javaslat:

http://www.eum.hu/

Budapest a Közép Magyarország menü alatt van.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi,

Ezt tök jó, hogy találtad, érdekes!!!


Dóri,

Igen, én is azon a véleményen vok, hogy megvárom az eredményeket, és ha valami nem stimmelne, akkor mennék a vérvételre!/de remélem ok. lesz/
Kistarcsa????Ne, má, az tök jó!Anyukámék most költöznek oda.Tesómékkal eladták a 2 panelt, és egy ari házikót vettek.január körül várható a költözésük!
Ti építkeztetek?Vagy ti is készen vesztek?
Csak ők közelebbről a XVI.-ik kerületből. :)

Petra,

De édes vagy amiket írtál :) :)
És én is azt kívánom mindenkinek, hogy gyönyörű egészséges kisbabája szülessen :)


Megvettétek a januári Kismamát?
Van erről a kórházmizériáról egy érdekes cikk.
Állítólag csakis a mi érdekeinket szolgálja!Hát, azért nem mindenben értek egyet!
Olvasta valaki?
manóci
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Én még aludnék, de nagyfiam már kedvenc baba meséjét nézi és énekli hajnalok hajnalán Ismeri valaki Noddy kalandjait? pont a 2-3 éveseknek való, legalább is az én bubusomat és a barátainkét szinte hipnotikus módon leköti arra a fél órára.Édes kis mese egyszerű alakokkal, szöveggel, történettel, dalokkal...

Tegnap akartam már mesélni a szűrésekkel kapcsolatban, hogy a pesti barátnőmnél is elvégezték a strepococcusos fajtáját, és mellé közölték vele, hogy ha nem lesz gyógyult, a baba a hüvelyi szülésnél ferőződhet. Lehetnek pl szem problémái is. December 28-án egészséges nagyfiú született náluk potom 2,5 órás vajúdás+miegymás után. Mivel azonban a kissrác cca 1 napig nem akrta kinyitni anyukájánál a szemét, elképzelhetitek milyen gondolatok futottak rajta végig.Persze a babának semmi baja!de a para megvolt.

Legyen mindenkinek nagyon szép napja, olyan gyönyörű januári tavasszal mint ami tegnap volt! (nálunk 15 fokkal!)

Sziasztok!
petra

Kép
Kép
petra78
 
 


Csilla :)
Nem arrafele lakom, csak ajánlották.

Manóca :)
25.000,-Ft volt.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Petra, pont azért adnak antibiotikumos infúziót szülésnél, hogy a babának ne legyen baja!

Én amúgy nagyn szívtam vele. A 38. héten derült ki, hogy pozitív, be kellett szednem egy csomó Semicillint meg 8-10 darab antibiotikumos hüvelygolyót.
Ezek után rettenetesen elkezdtem viszketni, a doki közölte, hogy az antibiotikumtól kijöhet a gomba (soha életemben nem volt még gombám), így utána 5 napig gomba elleni hüvelytablettát kellett használnom.
Még jó, hogy Emi kivárta a kúra végét, de már nagyon utáltam a macerát. NEm is tudom mi lett volna, ha a gomba megmarad, és viszket nekem a gátmetszés sebénél is... :shock:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Jó reggelt Lányok!

Én fejfájással ébredtem, ill. feküdtem le. :( Bevettem egy Algopirint, várom a hatását.

Móni,
mindenképpen ez a régió érdekelne, max még Kerepes. Ja, nagy telekvadászatban vagyunk, mert magunknak építenénk vmit. Persze, ha látnánk megfelelő áron :roll: vmi pont olyat, amit mi szeretnénk, akkor akár az is lehetne, de szerintem nem nagyon van olyan, így marad az építkezés.

Kismamát nem olvastam, nagyon néha veszem meg.

Petra,
én nem ismerem Noddy-t. Nálunk már Pókember van, Verdák meg ilyenek, (no nem mintha az én komálnám :? )
Itt most beborult, pedig az előbb még a nap is kisütött. Jó ez a kis extra tavasz, csak a rohadt vírusoktól tartok, nehogy benyaljunk vmit, még az hiányozna most rohadtul. A hideg meg kisöpri ezeket a nyavalyákat, annyi előnye van.

M elmegyek veszek Vikinek vmi új játékot (no nem mintha nem lenne elég játék itt :shock: ), csak gondoltam a holnapi vizsgálaton azt is bevethetné férj, hátha sikerül elbolondítani egy időre vele. Imádja a madárkákat, mindig hangos csip csip van, meg egy óriáspakáton van egy nagy pingvin, na attól teljesenodavan, úgyhogy felhajtok ma egy pingvint. Talán a Táncoló talpak miatt most népszerű. :)
Meg lehet elugrom a 2in1-ba egy felsőért, jövő héten lesz a szülinapom úgyis. :D
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: