Új privát üzeneted érkezett!

Hova kell bemásolnom a vonalzót, hogy ezentúl mindig megjelenjen?
Vendég
 


Kataa,
Itt vesztek ruhakat? De jo! Akkor te mint tapasztalt anyuka es itteni vasarlo, majd biztos tudsz nekem ajanlani boltokat ahol jo babaholmik vannak. Ahol en eddig jartam ott azt tapasztaltam amit korabban leirtam. Ezek szerint vannak itt nekem valo helyek is, csak en meg nem talaltam meg oket...

Deszilvi,
Tudod a nevvalasztasnal nagyon jo a 10-es lista mindket oldalon, a problemak akkor kezdodnek, amikor nincs megegyezo nev a ket listan... :)
Az alairast a profilodban levo alairas mezobe kell bemasolni, + a beallitasoknal igenre allitani a "Mindig csatolja az aláírásomat" radiogombot.

Mi most indulunk 3d-s UH-ra, mar nagyon izgulunk, hogy milyen lesz. Ha lesz idom, majd teszek fel kepet, mar ha lesznek egyatalan jo kepek. Aztan egy darabig ritkabban jovok majd, mert elutazunk es most nem igazan latom, hogy mikor es hol leszek netkozelben.
Ha nem jonnek ma, akkor mindenkinek kellemes hetveget es jovo hetet!!!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi! legalább addig gyere, míg felteszel egy szép fotót a fiadról :lol:
cicmerák
 
 

 
 

na nézzük, sikerült-e feltenni a vonalzómat???!!!!
Vendég
 


Őzi:
Igen, benne van, hogy nem lesz sok megegyező név, de azért van 1-2 jelölt már most is, főleg fiúnév, és hát az izlésünk is nagyjából megegyezik, úgyhogy mi bízunk ebben a módszerben!

Jó utat kívánok, utána meg én nem leszek!

Jó mozizást, és ha tudsz, tényleg tegyél fel képet!!!
Vendég
 


Cicmerák: Nagyon édes a kép a Picurkádról.Olyan jól látszik mindene.
Viki: Köszi a számot felírtam, és majd érdeklődöm ott.
Deszilvi: Majd tegyél fel te is képet az UH.-ról, én is teszek majd fel. Megint fogok kérdi dvd-re írást is. Nagyon rendes az ultrahangon a doktornő, mert 10 perces filmet vett fel, és még nem is az egész vizsgálatról. Hagyta, hogy élvezkedjünk, hogy kedvünkre nézegessük a babánkat. Közben sokat mesélt az ekorú magzatokról, hogy mi micsoda a képen. Még a petefészkeimet is megnézte és meg tudta mondani, hogy a bal-oldaliból való a baba. Hogy ezt honnan a fenéből tudta???? Szóval remélem most is mozizhatunk kedvünkre.
:lol:
Ja! Köszi, hogy teszteltétek nekem a kínai horoszkópot.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok Csajszik!

Ezer éve nem jártam erre, bocs érte! Vagy lehet, hogy örültetek neki??? :)

Timi!
Én Egerben szültem Jázit, hacsak nem itt dolgozol, akkor nem tudom honnan lehetek ismerős. :)

Niki!
Suttogóhoz:
bár én nem olvastam, de abban egyetértek, hogy rendszeresség kell a babának, mert követhető napirenddel sokkal egyszerűbb az élet (na persze nem percre pontosan). Sőt, nem is az időpont a lényeg, hanem a dolgok egymásutánisága (pl. masszázs után jön a fürdés). Sokan azt mondják, hogy ez nem jó dolog, mert ha valami nem úgy történik egy nap, akkor a baba kizökken, de szerintem ez hülyeség. Persze kinek mi válik be.
A másik pedig a sírás. Ezért nem aggódtam én sem sokat, mert mentem a dolgok után. Ha sírt, először enni kapott, ha tovább sírt peluscsere, ha tovább, akkor altatás, vagy játék, mert lehet, hogy épp unatkozott, vagy csak egy kis gyengédségre vágyott, és ha már semmi nem jött be, na, akkor vettem elő a lázmérőt. Szóval rossz hallgatni egy babasírását, de azért szerintem nem kell megijedni tőle. Meg persze az sem jó, ha sír, és egyből a cumit dugod a szájába, de tény, hogy Jázmin sokszor ettől nyugodott meg. És 8 hónaposan mégis leszokott róla, és nem cumizik még (majd) 3 évesen is, mint Gáspár Virág.
Na, nem osztom tovább az észt, ez csak az én véleményem, van akinek bejön, van akinek nem.

Beszti!
Örülök, hogy a hematóma eltűnt!
Ja, nekem is valamelyik véreredményem Baj-on kötött ki, ami a Dunántúlon van, én meg É-Mo-on lakom.....

Dóri!
Üdv itt is! :D

És egyébként mindenki mást is isten hozott a topicban!

Felixanyul!
Szerintem az 5kg teljesen normális! Nem is értem, hogy egy védőnő hogy tanácsolhat olyat, hogy ezt-azt ne egyél. Ha még a cukorszint vagy valami más indokolná, de így???? (na, látom ezt többen is írták már)

Davallia!
Azért vigyázz magadra, hátha elmozdul a lepény a méhszáj közeléből!!!!

Alexa!
Nekem volt torokfájás, plusz enyhe láz, de a doki nem írt semmit, pedig a 12.hetet is betöltöttem. Azt mondta torokra kamilla tea, lázra vizes borogatás. Szerencsére nem volt komoly lefolyású. Amúgy én is szedtem az Elevitet, oszt mégis sikerült :(
De nyugi, ha a dokid azt mondta, hogy nem lesz semmi baja a babának, akkor biztos úgy van! :D
És mi jót csináltál a kórházban?

Szana!
Én Elevitet szedek, és amikor keményedik a hasam magnézium pezsgőtablettát iszok. A dokim azt mondta, hogy ne szedjem egyszerre az Elevitet a MagneB6-tal, ezért iszom a pezsgőtablettát. Neked a dokid mondta, hogy szedjed együtt? Persze ahány doki.....


Korena!
A borról nem kell lemondanod! :) Egy-egy pohárkával meegihatsz terhesség alatt is, ha megkívánod. Régen alkohollal "kezelték" a veszélyeztetett terheseket, vagy akik túl korán szültek volna. Nekem is a dokim mondta, amikor panaszkodtam neki, hogy a 40 fokban éppen jól esne egy pofa jó hideg sör. Ő meg mondta, hogy akkor miért nem iszok? Én meg csak néztem, hogy mi van....
Én egyébként választottam szülésznőt, és abszolút nem bántam meg!!! Így aztán megint választok, és uazt a nőszemélyt :)
Nekem ez a kínai nyavalya bejött. Jázminnal lányt jósolt, most pedig fiút, és elviekben tökösünk lesz.


Na megyek, mert ma van a szülinapom ( :lol: ), és mindjárt jönnek anyukámék ebédre.

Puszi mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brig: Mi még nem találkoztunk, de köszönöm a válaszodat, nekem is azt mondták, hogy nem árt a bor, de hát én mégis..... inkább nem iszom, pedig tényleg jól esne néha. Na de majd bepótolom.
Boldog szülinapot neked!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Ez lehet, hogy ma még nem írt senki???

Ma voltam védőnőnél, kerek 1 kilót híztam az első mérés óta. :wink:

Már nem tudom, ki írta az almakúrát: csak alma egész nap? Bármilyen formában? Lereszelve cukorral? Kompót?
Vendég
 


Sziasztok!

Brigó, utólag is Boldog szülinapot kívánok Neked. Egy újabb egyezés: nekem is tegnap volt a szülinapom :D
A magne B6 és Elevit összeférhetetlenségéről nem tájékoztatott a doki, így együtt szedem a kettőt.

Ma voltam cukorterheléses vérvételen...nos, hatalmas élmény volt. 7.30-tól 11-ig a kórházban csücsültem, leszámítva azt a pár percet, amikor is át kellett mennem a gyógyszertárba glükózért. Számomra ez új volt, nem tudtam, hogy azt nekem kell vinnem magammal - erről elfelejtettek értesíteni a terhesrendelésen. Na sebaj, túlestünk rajta, bár azóta is kerülget a róka koma a lötyi miatt.

Havtünde!

Az 1 kg nem túl sok, ügyi vagy - gondolom Zita szerepe sem kicsi ebben.

Korena,

Én a terhesség elején alkoholmentes sört ittam, de már régóta nem bírom a szagát sem, a borral ugyanígy vagyok, pedig régen szerettem mindkettőt - persze csak mértékkel.

Kép
Kép
szana80
 
 


Szia Tünde!

Én is arra vártam, hogy végre írjon valaki, de úgy látszik, a hétfő az hétfő. :) Nulla életkedv.
A kilókkal hasonlóképpen vagyok én is. 1,3 kg.
Az almakúrára én sem emlékszem, hogy ki írta, de szerintem leginkább nyersen hasznos. A reszelt cukros az már bűnözés. :) Egyébként szerintem ha nem csak almázol, hanem gyümölcsnapot tartasz, vagyis mindenféle gyümölcsöt eszel persze natúr, az is biztosan jó. Dobj össze valami jó kis gyümölcssalit mindenféléből, amit találsz. A böjtölős kúrákba is heti 1-2x gyümölcsnap van beiktatva. Persze, nem banán, meg a kalóriabombák, de szerintem alma, körte, barack, kiwi, narancs, ilyesmik mehetnek. Azt hiszem, én is kipróbálom. Nem fog nehezemre esni, mert amúgy is leginkább löttyökön (leves, víz, gyümölcslé, stb.) élek mióta "babázunk".

Akartam már kérdezni, hogy Zita hogy áll a kistesó kérdéshez? 10-11 hónaposan mennyire fogja fel egy picurka, hogy mi is a helyzet?

Andi


Kép
andykamama
 
 


Hoppá! Én írtam, és most nézem, hogy sehol semmi. Sebaj.
Ismételek: Tegnap felálltam a mérlegre, és 3 kg(!!!!!)-al többet mutatott, mint múlt héten. Így az 5. kilómnál tartok. Szerintetek gáz, ha nem eszek szénhidrátot innentől? Ártok én azzal a babámnak? Valamennyicske mindenben van nem?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok,

Tegnapi vihar nagyon durva volt:Mi a Duna parton lakunk majdnem,tuzijatekot is a teraszrol neztuk volna,de nagyon sajnaltam az utcan csuromvizesen menekulo embereket :cry:
Remelem senkinek nem jutott eszebe pocisan a tomegben lenni.

Szilvi
Jol hasznald ki az ilyen elmenos esteket amig meg nem lesz a baba :)
Nevvalasztasban egyet ertunk,sosem jo ha az egyiknek nem tetszi ka valaszott nev.Mi anno nagyon egyetertetunk,imndkettonek favorit nev volt Alex.Bar annyiban nehezebb hogy en nem adhatok magyar nevet hanem nemzetkozi kell hogy legyen apa neve miatt. Most is van mar 2-3 nev ami mindkettonknek bejon,mar csak kisakkozzuk hogy melyik legyen.

Ozi
Mi altalaban Old Navy-ben vasarolunk meg a GAP-ben.Aztan meg a Baby's are us meg akar a Target is jo nehany olcsobb de hasznos darabra. Hidd el itthon nincs ilyen valasztek fiuban mint ott :D
Jo utazast nektek 8)

Brig
Boldog szulinapot.

Tunde
Na de kis nadszal vagy meg :lol: A gyumikura az csak nyersen mehet es semmi banan.Neke mezze lcsak az a bajom hogy rosszul lennek az ehsegtol,semmi tartalakom nincs.

Szana
En ugy tudom a MagneB6-t meg a vasat nem elhet egyutt szedin csak ket ora kulonbseggel mert gatoljak egymast a felszivodasban.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Kolena
Szerintem azert egyeztess a dokiddal,hatha ilyen az alkatod.A lanyoddal mennyit hiztal??? En ugy vagyok vele most ami jol esik eszem.Bar semmi edesseg, de azt nem kivanom azert,viszont azert teszta/krumpli igen boven :oops: :lol: .Majd lemegy a baba utan,es a mi van az is csak a hasamon tehat nem lesz ruhamerete novekedesem :lol:

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


kataa: Én a magneB6-ot együtt szedem a folsavval. Akkor az sem jó szerinted? Nem orvos tanácsolta, ez önszorgalom. A dokim szerint semmit nem kell szednem, egyek inkább gyümit. Azt is eszek....
Sajnos a lányommal 23 kg.-ot híztam 8 év küzdelemmel leadtam, és most újra állapotos vagyok ....... ezért ez a parázás :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
A Magne B6-ot én is a Ferro Folgammával együtt szedem, nekem az orvos írta fel, nem mondta, hogy egyszerre nem lehet. Amikor a kórházban voltam az elején, akkor is egyszerre hozták a két gyógyszert ,hogy szedjem be. Eddig nem volt vele gondom.
Igaz , a kórházban a hüvelykúpot 3 héten át szájon át adták, dehát Istenem...:)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Hello,


Na ezt a bolondériát ma!!! Reggel nekem is meg volt a terheléses cukrom, nekem is gyógyszertári 75 g cukorral. :( NEkem nem is meginni volt nehéz, hanem utána a 2 óra émelygés, hányinger!!!De holnapra meg lesz az eredmény

Utána a védőnénihez, aki tudtommal déltől rendelt, de kiderült hogy délig. :( Azért kisírtam, hogy írják mér be a leleteimet, mást úgysem tudnak nekem segíteni. A helyettesítő védőnő is gyermektelen zöldfülű, és aki szep.-től lesz új védőőm, állítólag az is most jött ki a fősuliról. Igy marad az anyukám, meg a doki.:)

Most meg bejöttem 3-ra dolgozni, mert gáz van benn a munkahelyemen.:( Pedig nem akartam bejönni, a 1,5 óra út miatt.:(


Brigó,Szana,

Boldog Szülinapokat:)))


LÁnyok,

Az utóbbi napokban már annyira elvesztettem a fonalat a táblában és a visszaolvasásban, hogy írjatok privit, vagy mailt a csernusn@freemail.hu-ra, ha valami változott.

Nálunk a névválasztás úgy megy, hogy két nevet választunk, fiú esetében az első név a páromé, a második az enyém. Lány estében fordítva. Egyébként tök jó ötlet, nem befolyásoltatni magatokat mások által. Ugyanis a nővérem pl. elkezdte Marcikázni a kisfiunkat, és most már az egész család átvette és már mindenkinek tetszik.:)Nagyon jól hangzik a nővérem szájából, de sosem gondoltunk Marcira (Márton vagy Marcell). NEm baj előttünk még 3 hónap.
Tényleg ha meg vannak a választott nevek, akkor majd azt is beírjuk a táblába jó?


Cic,

Aranyos a felvétel a babádról!!!

Tényleg ti tudjátok, hogy a 3D vidóra felvéve mit ad vissza? Mert tudtommal a 4. Dim az idő, így én álló térbeli képek sorozatára gondolok. Szerintetek?

csernusn
 
 


Sziasztok!

Ma én is a klinikán töltöttem a fél napomat. Reggel elmentem a védőnőmhöz, (eddig 1,5 kg jött fel, ő írt beutalót - ugye nálam volt a cirkusz, hogy ahol az én dokim dolgozik (Megyei Kórház), ott 16 hetesen csak AFP-t néznek semmi mást, aztán majd csak 18 hetes uh van ott, de én meg utánaolvastam, hogy létezik 16 hetes genetikai kockázati vérvétel, de azt csak a másik klinikán csinálják.....
Szóval felmente, és hát sorbaállás uh-ra, ezren előttem. Képzeljétek, annyira aktiv volt a baba, hogy a doki alig tudott képet csinálni (jó szar lett, szinte felismerhetetlen, meg fakó, meg kicsi) végig mocorgott, izgett-mozgott.
Korena: valószínű azért érzek már egy kis mocorgást, mert nekem még alig van pocakom, és hát ha ennyire aktív, akkor lehetséges..bár ki tudja.!? Most kezdett el növekedni a hasam pár napja!
Aztán vérvétel, ott is órás várakozás egy kis 5m2-es kuckóban. Majd másfél hét múlva lesz eredmény.

Szerintem nagy különbség nincs 3D és 4D között. Én is úgy tudom, hogy csak annyi, hogy 4D-nél azonnal látod, amit csinál a baba bent, időbeli eltolódás nélkük, 3D-nél pedig van egy kicsi késés...de videón szerintem tök mind1.

Én már nem is szedem a Folsavat, azt mondta nekem a doki, hogy az az első 3 hónapban nagyon fontos, utána elhagyhatom.
MagneB6 pontosan mire jó? Azt sem kell szednem, én egyedül Elevitet szedek, de most már csak azt is heti 4-5 X.

Igen, most még eljárunk mindenfelé a férjemmel, aztán pár hónap múlva ugye megváltozik ez a helyzet. Nem baj, addig még csavargunk, járkálunk, utazgatunk ezerrel! Aztán már csal utána olyan programokat szervezünk ami bababarát lesz! Várom már nagyon.

Ja, visszatérve a szomszédunkra, ma már hazaengedték őket. Igen megindították a szülést, mert a dokija akkor volt ügyeletben, és behívta, hogy így legalább bent lesz. De én sem értem, mert elvileg 20.-ra volt kiírva, és hát hogy akkor miért nem hagyták spontán megszülni...nem értem én sem. Ráadásúl nem használt neki az érzéstelenítő és így kezdték el összevarni a végén, a doki meg csodálkozott, miért sipitozik szegény. No comment!

Mindenkinek kellemes estét!
Vendég
 


Hol találok kalkulátort, amivel meg lehet nézni, kisfiú vagy kislány lesz? Csak játszani akarok!
Vendég
 


Sziasztok!

Az almakúrát nem fogyózás miatt kérdeztem, hanem a vizelethajtó hatása miatt. De valszeg én se bírnám, meghalnék az éhségtől egész nap. Mi egyébként nem eszünk déli gyümölcsöket, kivétel a citromot, mert ugye ezeket féléretten hozzák be, és nagy raktárakban "érlelik" meg, tehát köszi, ebből nem kérek, sok vitamin nincs bennük. :(

Úgy látom, ma a fél csapat vizsgálaton volt. :wink:

Nálunk a névválasztás nem volt nagy hacacáré, én soroltam, mi tetszik, és ebből pár darab apának is tetszett. :lol: Na, és ebből a pár darabból lett Zita. Most még csak lánynév van, Julcsi.
Vendég
 


Andy, sztem Zitának halvány lila fi..ja sincs, hogy mi az a kistesó... Ha odabújik a hasamhoz, akkor mondom neki, de még biztos nem tudja, miről van szó.
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is voltunk 4D-n, és tuti, hogy KISLÁNY!!!!! Megint nagyon jó fej volt a Győrfi. Azt mondta, nyugodtan vehetünk rózsaszín cuccokat, mertha mégis fiú, akkor ő állja az egész cehhet :lol: :lol:
A kiscsaj végig ásítozott, meg dörgölte a szemét! Klassz felvételek lettek, még a párom bűvöli a vidókazit, hogy képeket szedjen le róla.
Most felteszek egy képet amin ő van rajta négyszer, most ilyet kaptunk. Nem tudom mennyire fog látszani, mert csak lefotóztam.
Na megyek is, mert kissé elcsúsott a mai nap, még most fogok fürdetni.

Ja, még annyit, nekem is ma volt a terheléses cukor, de nekem otthon kellett megennem két zsömit meg meginni 3 dl tejet, majd bemenni vérvételre. Azért ez humánusabb. Azt nem tudjátok mennyi idő alatt van meg az eredmény?

4D a negyedik szerintem az, hogy látod mozogni időben, tehát ahogy valójában történik a mozgás, nem egy kimerevített képet forgatnak. Így érthető? De aztán lehet tévedek.

Pussz, cic

Kép
cicmerák
 
 


Sziasztok lányok!

Hát így sikerült, hogy kihagytam 3 napot és egy csomót kellett visszaolvasnom.

Tünde!
Az almanapot én csinálom minden hétfőn és a víz miatt. Ez úgy néz ki, hogy csak almát lehet enni egész nap nyersen, és semmi folyadék aznap, víz sem!
Kicsit durva, de ki lehet bírni, mert másnap már ehetsz. Nekem átlagosan 1.5-2 kg le szokott ugrani, és a védőnő ajánlotta ezt a módszert. Ha más gyümölcsöt is eszel mellette, akkor az eredmény pont a fele. Tehát vízhajtás érdekében érdemes betartani. Egyébként én szoktam venni 3 féle almát és azt váltogatom, hogy ne legyen olyan uncsi. És én is csak magyar almát eszem. Pont ma volt ilyen napom, de alig várom, hogy reggel legyen és jól be fogok kajálni.

Cic! Azt hiszem én még nem vagyok a táblában, majd elküldöm az adataimat. De mik kellenek?

Na most el is búcsúzom tőletek, mert elég késő van, csak nem bírtam ki, ho gy ne írjak be egy pár sort.

Sziasztok! Mindenkinek jó éjszakát.

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


Sziasztok Csajszik!

Leányzó elaldut, gyorsan beugrottam.

Köszi mindenkinek a köszöntést!

Korena!
Én meg már örültem, hogy most nagy meglepit ( :D ) okozok neked, és nekiállsz egy üveg bornak! :)

Tünde!
Nos, valljuk be, az egy kiló tényleg nem sok! :)
Ha az almát vízhajtó hatás miatt akarod enni, akkor szerintem ehetnél banánt is, mert a kálium az, ami a vizet hajtja, és a banánban rengeteg van. (bár írtad, hogy csak citromot esztek a déligyümölcsök közül)

Szana!
Neked is nagyon boldog szülinapot!!! Ezek szerint te is "alkotmány baba" vagy! :lol:
Nekem is cukros lötty volt, de szerencsére nem kellett nekem megvennem. Bár a védőnőm mesélte, hogy amikor "nagyon szegény" a kórház, akkor a kismamákkal vetetik meg, pedig csak pár forintról van szó. Egerben is volt már rá példa :(

Kép

Kép
brigó
 
 


Jaj, egyre bénább vagyok, mindig az elküldre kattintok az előnézet helyett :oops:

Andykamama!
1,3kg :lol: Nagyon pontos vagy :)

Korena!
Szerintem is kérdezd meg a dokidat, mert nem biztos, hogy szükség van arra, hogy megvond a szervezetedtől a szénhidrátokat.


Na, a vitaminokkal kapcsolatban.
Szerintem persze, hogy lehet egyfajta terhességi (magzatvédő) multivitamint szedni, és ha pl. alacsonyabb a vas, akkor ahhoz vastablettát, stb. De mivel mindegyik multivitamin szinte uazt tartalmazza, és olyan mennyiségben, ami egy napra elegendő, ezért szerintem nem érdemes kétfajta multivitamint beszedni. Vagyis a dokim szerint is, ha szedem az Elevitet, ami tartalmaz magnéziumot, de ha görcsöl a lábam, akkor nekem ennyi mg nem elég, ezért igyak mg pezsgőtablettát, de ne a magneb6-ot, amiben nem csak mg van, hanem más vitaminok is. Mert pl. azt tudom, hogy a túl sok A vitamin a babánál látáskárosodást okozhat.
Kérlek írja le vki, hogy érthető volt! Este van, és már nem tudok fogalmazni.
Szóval ezért írtam Szanának, hogy az Elevitet és a Magneb6-ot szedheti-e együtt.

Mágnes!
Hüvelykúp szájon át???? ANYÁM!!! És le bírtad nyelni? :wink:

Szilvi!
Örülök, hogy sikerült elintézni a vérvételt! :wink:

Cic!
Nagyon szép a kislányotok! És a doki is milyen rendes! Azért gondolom nézni egyet, ha pár hónap múlva vinnétek a számlákat! :D
Terheléses cukornak szerintem másnapra megvan az eredménye.


Na, megyek, mert már nem bírok írni.

Pá,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó! Ezért a mondatodért a szívembe zártalak ám :lol: :lol: :lol:
Vessetek meg, de írtó boldog vagyok ám!!!
cicmerák
 
 


Sziasztok!

Kviki, köszi az almareceptet! :D

Brigó, ne haragudj, de ki kell javítsalak. Én úgy tudom, a káliumnak önmagában nincs vízhajtó adása. Az tény, hogy bizonyos vízhajtók mellé kell szedni káliumot, mert az is kiürül a szervezetből, és nagy gebasz lehet belőle, pl szívleállás, mert az izmok működéséhez kell.
A banánról pedig úgy tudom, hogy vízvisszatartó hatása van.

Cic,
a 2. és a 3. kép a kedvencem. :)

Mágnes, azt a hüvelykúpot tényleg szájon át kellett bevenni??? Azt hittem, viccelsz. :? :shock: :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Cic!
Ennek igazán örülök! :)
Egyébként asszem átérzem, hogy mit érzel. Nekem lány után fiú... :D

Tünde!
Én Jázinál ezt alkalmaztam, de mivel télen nem igazán volt eper, stb valszeg ezért maradt meg bennem a banán:

http://inetcom.hu/andrea/babasmamas/toxemia.htm

Ma megyek védőnőhöz. Most biztos híztam egy csomót, érzem magamon, meg ugye a víz is. Holnap én is gyümölcsnapot tartok. :( Tök jó lesz hallgatni Babszem szívverését! :)
Majd jövök,
pá,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


deszilvi: a szomszédod fizetett is ennek a "kedves drága" orvosnak? Sajnos mikor a lányomat szültem nekem sem használt a fájdalomcsillapító. Húztam a fenekemet rendesen, a dokim is szólt már érte. Mondtam neki ez rosszabb mint a szülés. Azt mondta, hogy áááá dehogy... (mert Ő aztán tudja) Aztán beszéltem egy csomó kismamámal, és sokan panaszkodtak ugyanerre. Érdekes nem?
"Kisfiút vagy kislányt?" az origo.hu babázójában van. Na nézd meg, kiváncsi vagyok mit mond neked! :lol:
cic: Gratulálok a kislányodhoz!!!!! Akkor jók lesznek a rucik! :lol:
Havtunde-nek van igaza Káliummal kapcsolatban. :?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


davallia: gratulálok az eredményhez, de jó neked, hogy máris tudod!!!!!! Én pénteken megyek, és ki tudja mikor tudom meg, bár Viki ötletére, majd telefonon megpróbálom hamar levadászni az eredményt.

Megnéztem a kismamanaci oldalt, és tök jó nacikat találtam, csak az a kár, hogy már nem akarok vékonyat, mert jön az ősz :cry:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok,


Rengeteget írtok alig bírom követni,

Nekem meg van a cukoreredményem 5.6, ami állítólad tök jó. 7 vagy 7 valami alatt kell lennie.
Viszont az aszisztens nő mondta, hogy vérszegény vagyok. Erre mondtam, hogy iszok Vas+Folsav Plusszt, erre azt mondta, hogy majd beszéljek a dokival erről. A plussz tabletta nem jó???

Úgy látom ez a tegnapi nap tényleg orvososdi volt. Kíváncsi vagyok a többiek eredményére is!

Én teljesen meg vagyok lepődve a kilóimon, hogy szinte alig vannak. Szerintetek innen fel lehet még szedni rengeteget? Mert hát mindenki azt mondja, hogy a 7. hónaptól, majd felszedek jó sokat. És az most fog jönni...


Kviki

Ha megnézed az előző oldalon az egyik táblánkat, akkor látod milyen adatok kellenek bele, és küldd el nekem priviben, mert akkor kapok róla emailt külön is.


Cic,
Tényleg nagyon aranyosak a képek, nekem is a 2. tetszik, mert azon integet.:)NEktek ez hanyadik UH volt? Mi a jovőhéten megyünk Uh-ra, ha minden igaz.


Mágnes,
Én lemaradtam erről a hüvelykúpos sztoriról, de visszakeresem, mert érdekel.

csernusn
 
 


Sziasztok,


Rengeteget írtok alig bírom követni,

Nekem meg van a cukoreredményem 5.6, ami állítólad tök jó. 7 vagy 7 valami alatt kell lennie.
Viszont az aszisztens nő mondta, hogy vérszegény vagyok. Erre mondtam, hogy iszok Vas+Folsav Plusszt, erre azt mondta, hogy majd beszéljek a dokival erről. A plussz tabletta nem jó???

Úgy látom ez a tegnapi nap tényleg orvososdi volt. Kíváncsi vagyok a többiek eredményére is!

Én teljesen meg vagyok lepődve a kilóimon, hogy szinte alig vannak. Szerintetek innen fel lehet még szedni rengeteget? Mert hát mindenki azt mondja, hogy a 7. hónaptól, majd felszedek jó sokat. És az most fog jönni...


Kviki

Ha megnézed az előző oldalon az egyik táblánkat, akkor látod milyen adatok kellenek bele, és küldd el nekem priviben, mert akkor kapok róla emailt külön is.


Cic,
Tényleg nagyon aranyosak a képek, nekem is a 2. tetszik, mert azon integet.:)NEktek ez hanyadik UH volt? Mi a jovőhéten megyünk Uh-ra, ha minden igaz.


Mágnes,
Én lemaradtam erről a hüvelykúpos sztoriról, de visszakeresem, mert érdekel.

csernusn
 
 


Sziasztok!

Brigó és Szana! utólag is boldog szülinapot! :D

Brigó: ápolónőként dolgozom a kórházban,szemészeten.

Cic: nagyon szép a kislányod,Gratulálok! Pár hét múlva mi is elmegyünk 4D-s UH-ra, én sem hagynám ki! :D

Davallia:örülök a jó AFP-nek!Én is féltem az eredménytől, nagyon!

Nevek: nekünk tetszik a Balázs,Szabolcs,Enikő,Virág.Remélem a legközelebbi UH-on már megmutatja ,hogy mi van a lábai között! :D

Sokat húzódik a hasam mostanában,szabályszerűen érzem,ahogy nő a Pocaklakó!Októberben műtöttek lágyéksérvvel, na, annak a helye húzódik ám!Tényleg,Ti kenegetitek a hasatokat? :?: Én a Milupás terhességi krémet használom.

Sajnállak Titeket, hogy cukros löttyöt kell innotok,szerencsére nekem zsömit kell enni,és tejet inni. :D

Hétvégén jó nagy munkában voltunk, mert a férjem és a sógorom kicserélték a bejárati ajtónkat.Közben derült ki, hogy betont is kell vésni! :( Panelátok!Óriási zaj, és porfelhő volt.A lépcsőházat kb. 20x
mostuk fel a sógornőmmel!Mindíg azt lestem,mikor jelennek meg a szomszédok egy nagykéssel,vagy vasvillával! :evil: Még jó, hogy kiírtam a bejárathoz,hogy ajtócsere lesz.
Vasárnap nagytakarítás következett.
Még a konyhát szeretnénk lejárólapoztatni az ősszel.Jó,ha túlleszünk ezeken a munkákon még a baba érkezése előtt!Cic, kész a konyhátok?

Na most befejezem!Puszi mindenkinek!
alexa2006
 
 


Brigó, hát utánanéztem, és több helyen is azt írják, hogy a banán vízhajtó. Hmm.... nem tudom, de amikor tavaly vizesedtem Zitával, nekem külön kiemelték, hogy NE egyek banánt, és amikor belgyógyászaton dolgoztam, mi se engedtük enni a vizes betegeinknek. Mindegy, biztos Te tudtad jól, sok helyen így írták.
Summa summarum, ha szükség lesz a vízhajtásra, tartok almanapot. :D

AFP nekem is jó lett, ma hívott a védőnőm.
Vendég
 


Sziasztok!

Na igen a hüvelykúp... Eléggé hányingerem volt tőle, de nem azért, mert rossz izű lett volna, hanem, mert tudtam, hogy eredetileg nem a számban lenne a helye.... Mégis kénytelen voltam beszedni, mert 3 hétig véreztem, ez pedig sárgatestet tartalmazott. Naponta 8 szem..Alig vártam a 13. hetet.. Egyébként van külön szájon át beszeendő is, de oyan nem volt nekik a kórházban, és azt mondták, nyugodtan szedjem, ugyanaz. csak akkor nem értem miért lehet a gyógyszertárban külön ilyet is, olyat is kapni...

Nekem az AFG éppen jó lett, 0.8. Dehát az éppen jó is jó. Az utána lévő ultrahangon és vérvételen viszont stimmelt minden, bár az orvos először elnézte az eredményeket, és amniocentézist javasolt. Végül kiderült, hogy vaklárma. Azt hiszem nem hagytam volna.

Cic: Nagyon szép, formás a babátok! Én legutóbb 12 hetesen láttam, azóta mindig rossz volt a monitor. Jövő héten megyek, remélem én is ilyen szép kis babót láthatok!Már nagyon kiváncsi vagyok mennyit nőhetett.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Cicmerák: nagyon édes a baba a képeken!

Ezt már akartam én is kérdezni, hogy kenitek-e a bőrötöket (pocakot) valami krémmel?
Én az Ilcsi néni termékcsaládból használom a szőlőmagolajos fitoösztrogénes olajat. Büdös mint a rosseb, de a barátnőm teljesen megúszta csíkok nélkül, pedig giga hasa van 28 hetesen. Bár ez tuti típusfüggő.

Bízok benne, téli szülés miatt, hogy megúszom a brutális vizesedést! De ha nem, nem tudom hogy fogok csizmát húzni...majd veszek ilyen ezer éves szivacsos hótaposót!

na inkább kikapcsolom magam, mert itt a vihar....
Vendég
 


Sziasztok!

Én is köszönöm a köszöntéseket...aranyosak vagytok.

Niki,

Én is ma mentem az eredményemért (5,0) :D ,s nekem is azt mondta a védőnő, hogy 7,5 alatt kell lennie. Szintén vérszegény vagyok, így mától 2*1 Maltofer tabletta is szerepel az étlapon...

Cic,

Gyönyörű édes a kicsilány :D

Davallia,

Örülök, hogy jó let az AFP-eredményed, s valóban nagyon szerencsés, hogy nem kellett várnod 2 hetet.

Kép
Kép
szana80
 
 


Haskenegetés: én most kapatam egy Avonosat, azt elhasználom, utána a Milupásat fogom. Zitával is azt használtam, nincs csíkom, de tényleg típusfüggő is, anyukámnak, tesómnak sincs két gyerek után.

Davallia, nagyon szép a lánynevetek! :wink:
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Már megint csak ilyen későn tudtam feljönni, de napközben dolgozom, aztán meg mindig megy az idő valamivel, azért egy pár sort írok nektek.
A banánt el kéne felejteni egész terhesség alatt nem ajánlott banánt enni. Vízhajtó hatásáról még nem hallottam, holott nekem sok a vizem már 2 hónapja küszködök vele, de eddig még senki sem említette a banánt. Cukrosoknak meg pláne vigyázni kell vele, hiszen tele van szénhidráttal, meg cukorral. Az almát írtam, akinek vizes baja van olvassa vissza az almanapomat.
A pocak kenéséről annyit, hogy talán ha hisztek benne, nem fogtok repedni. Talán a szakmámból kifolyólag egy kicsit több tanácsot tudok nektek adni, mint a hülye reklámok. ( kozmetikus vagyok 13 éve) A lényeg, hogy akinek hajlama van a repedésre, sokkal jobban kell figyeljen a bőrére. Nézzétek meg anyuci hasát, van-e rajta valami. Ha igen nyagyon gyorsan kezdjétek el kenni magatokat, de nem csak a pocakot, hanem a fenék comb, melleket is. Hogy mivel? A lényeg, hogy jó zsíros testápoló, vagy babaolaj legyen. Nem kell speckó krémeket venni vagyonokért, mert semmivel nem ér többet, mintha disznózsírt kennétek . Bocs a hasonlatért, de a disznózsír az egyik legrégibb nagyon jó krémalapanyag, az összes körömvirágos krém 65 %-a ebből áll.
Szóval akinek pedig felmenőinél nincs repedés, az lazíthat. De Amennyiben hirtelen híztok, megrepedhet a bőr. Tehát: A lassan, de biztosan elv érvényesül. Én egyébként hajlamos vagyok a repedésre, a fenekemen már évek óta egy gyors hízáskor megrepedt a bőr. Anyukámnak sehol semmi, pedig 20kg-t hízott velem. Most ugye 8 kg-nál játok és még mindig semmi. Szóval nem szabad hírtelen hízni.
Elnézést, ha féárasztó volt a gondolatmenet, de meg akarlak benneteket győzni, mielőtt megvennétek valami "csodakrémet".
Más.
Nekem a cukrom 6.1 lett, és akkor azt mondták, hogy 7-eg minden rendben van. AMúgy meg úgy tudom, hogy 7 és 8 között még csak enyhe diéta van. ( fölött viszont állandóan vérvételre kell járni napi 6 szúrás. Ettől én is nagyon féltem, de végül megúsztam.
Cic! Nagyon édi a kislány. Én 4-én megyek 4Dre, kiváncsi vagyok, hátha nekem is mégis kislányom lesz.
Csernusn!
Elküldtem az adataimat privire, de azt hittem Cic vagy . ŰBocsi. Elnéztem. Azért majd felraksz a táblázatba, ugye?
Bocsi, de most lelépek, mert leszakad a hátam, és elég rossz most itt ülni a gép előtt. Talán holnap időben fel tudok jönni hozzátok, ha még mindenki itt lesz.
Mindenkinek jó éjszakát.

Kép[url=http://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


viki: Ha két kilót hízom én már akkor is repedek. Nagyon csúnya a bőröm az előző terhességem miatt. És nem csak a hasam, hanem a combom, fenekem is.... brrrrrrrr ..... Már most a pocaknövéstől is berepedezett már, de megfogadom a tanácsodat. Szerinted a NIVEA tudod az a kerek dobozos jó erre? Hátha most nem reped annyira. Lehet ezt a rettenetet valahogy valamennyire helyre tenni? Azt hallottam, hogy börradirozni kell durván, és akkor szebb lesz, ha el nem is tűnik.....

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!
Csak bejelentkezem, megjöttünk nyaralásból, a héten még szabin vagyok, de ma bejöttem netezni.
Most megyek vissza olvasni, elég szép termés összegyűlt 2,5 hét alatt :), aztán folyt köv.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


winnie: milyen volt a nyaralás, hol voltatok? Hogy viselted? Érzed már a Ficánka mocorgását?

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


na, végigolvastam a termést..., több, mint egy óra volt....

Üdv mindenkinek, akivel még nem "találkoztam"... :)

Korena, köszi, jó volt a nyaralás, Ausztriában voltunk, csak természetesen rövid. :shock:
Csak az idő nem volt valami jó, két hétből csak 3 nap volt szép napsütés.... és hát Ausztria borzalmasan drága.... amikor hazajövet betértünk egyet már itthon ebédelni egy éttermbe, és előétellel együtt bőven ettünk az ausztriai ár feléért, majd hanyattestem. de hát ez van, utsó "kettesben" nyaralás, ki kellett élvezni :)

Azóta nekem is megvan az AFP-m, 1,2 lett, tök jó. Én ezen nem paráztam, egyrészt a nyaralás elvonta a figyelmem, másrészt eldöntöttem, hogy nem lesz para. Álmodtam egy 1,1-et egyszer, hát majdnem :)

Meg a bacitenyésztésem eredménye is megvan, az is negatív, úgyhogy tök jó.

Ma megyek majd UH-ra, remélem, megmutatja magát Ficánka, mármint, hogy van-e valami a két lába között. :lol:

Különben már mozgolódik, két hete úgy bizonytalanul, amikor mindig elgondolkodtam, hogy na most ez ő-e, vagy a beleim, de most két napja beindult, ez már tuti. Már azt várom, hogy apjuk is majd érezze / lássa.

No, ennyit rólam... annyit írtatok, hogy alig emlékszem magára.

A banán témához annyit tennék hozzá, hogy nekem orvosi utasításra kell ennem napi egy banánt, mert kicsit alacsony a káliumszintem.

Mágnes, azt meg nem értem, hogy a hüvelytablettát miért szájon át kellett...?, én is véreztem az elején, és kaptam hüvelytablettát, de azt én alul pakoltam fel a rendeltetési helyén...

A hasam kezd viszketni,csík nincs, én egyelőre beérem a közönséges testápolóval.....

Most így ennyi.... ha a héten már nem jövök, akkor viszlát jövő héten.

Ja még a könyveléshez annyi, hogy én meg könyvvizsgáló vagyok, úgyhogy az asztal "túloldalán" ülök. :) De én nagyon szeretem a számokkal babrálást, elemzéseket...

Sziasztok,

winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


húúúú, néha kicsit (nem kicsit) mellé írtam, bocsi.... :oops:

"hogy alig emlékszem magára"... itt valamire akart lenne, nem tom, hogy lett belőle magára.....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok,

na tegnap megúsztuk a nagy vihart, kb negyed óra alatt át is ment felettünk, de nem volt olyan pokoli, mint amilyen Pesten lehetett.

Viki: köszi a tanácsokat bőrápolás ügyben, teljesen igaz amit írtál. Nekem egyébként ezt az Ilcsi néni olajat kozmetikus hozta, biztos nem ez a tuti, de ahogy te is írtad, jó zsíros az egész, bízok vagyis reménykedek, hogy nem fog szétmenni a bőröm, bár combon és dekéktájt hajlamos vagyok sajna a csíkokra!
Majd meglátjuk, nekem még nincs nagy pocim, még csak pár napja növöget, úgyhogy ez később fog kiderülni.

Winni: Szia, mi még nem találkoztunk. Remélem kipihentétek magatokat. Merre voltatok Ausztriában? Hát a munkád során akkor te sem unatkozol, az tuti. Le a kalappal. Könyvvizsgáló..nem semmi. Én írtam, hogy ez az a szakma, amit én nem tudnék csinálni, de csak azért, mert én nem vagyok a számok embere... én a szavak embere vagyok (nyelvtanár)!

Korena: holnap mész AFP-re? Drukkolok! Én már nagyon kíváncsi vagyok az eredményre, remélem minden ok lesz, de csak másfél hét múlva lesz meg. Akkor meg pont nyaralni fogunk, de a védőnő, utánakérdez majd. Aztán ha hazajövünk, megyünk egyből uh-ra a saját dokimhoz.
Vendég
 


Sziasztok,

Kolena
A MAgneB6 meg a folsav mehet egyutt.En sem vagyok nagy vitamin szedos,csak a magne B6-t mert nekem ez jo a labgorcsre.Elevitet szedtem de most mar csak napi egy vas tablettat.Aztan emg tomerdek bio gyumit,edesseget nem,de nem is kivanom.Es igy van rajtam +6kg :lol:
Szerintem eleg ha kicst visszavesze la kenyerbol drasztikus fogyokura kar lenne.
Ha odafigyelsz most csak a felet fogod hizni :wink:

Niki
Cukros eredmeny tenyleg jo. Remele maz enyemmel sincs gond,mert csak akkor hivna a dokino telefonon,ha nem akkor jovo penteken tudom meg.

Cic
Cukik a kepek :wink: Persze hogy orulsz,bar szerintem itt mindenki orul egyforman :wink: Nagy kincs egy egszseges kisbaba.
En egyebkent nem erte maz embereket ,miota tudjuk hogy mi lesz a baba es kerdik,mindig az a valasz:Nem baj majd a 3.kislany lesz. A heten mar 3 ember farasztott ezzel. Miert nem lehet azt megerteni, hog en kisfiut akartam,mert a tesoknak velemenyem szerint jobb lesz igy :wink: UGyhogy lassan ott tartok inkabb nem valaszolok :lol:

Davallia
Ez teteszik hogy neked csak lanyod lehet :lol: En igy igy voltam hogy csak kisfiu lehet :wink: Nekem a Zita nev nagyon bejon.

Alexa
En kenem Milupaval,de tenyleg hajlam kerdese,igaza van Vikinek. Nekem nem volt csikom es remele mnem is lesz.lattam amr ilyet es azt csak mutettel lehet tokeletesen eltuntetni...

Mennem kell dolgozni,
Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

A 18. héten vagyok, és zsibbad a csuklom ez normális?

Köszi a segítséget!
z26
 
 


Sziasztok,


Felrakok egy új táblát. Viki, már te is benne vagy.:)

Z26,

Sajnos én nem tudok segíteni, mert nekem nem volt még ilyenem.Lehet hogy a baba nyom valamit?

Kép
Kép
Kép

Lányok, akik már régen írtak! Mi van veletek? Beuka,Snoopy, Persala, mot...


A táblában elnézést a nyomott sorokért, ha valaki tudja hogyan kell szélesíteni, megírhatja. :oops:

csernusn
 
 


Sziasztok!

Megvolt az uh a kórházban, minden ok, bpd 41, hc 151, ac 126 és fl 27 mm. Ezeket mérte, és azt mondta, hogy 260-280 g asszem, ez nincs rajta papíron, de erre emlékszem.
Csak attól keseredtem el, hogy nem kaptam fotót. Mondjuk videó van. de múltrko a képet automatikusan adta, a vidiért kellett külön szólni, mert az fizetős, most rögtön adtam a kazit, de képért nem szóltam. És a végén láttam, hogy nincsen kép, már minden kész volt, akkor megkérdeztem, és mondta a doki, hogy szólni kellett volna :( úgy el voltam keseredve. gondolhatta volna, hogy a kismamák áhítoznak minden képért. :( ezek után elhatároztam, hogy hamarosan megyübk 4d-re és kérónk egy csomó képet. :lol:

éééés: úgy néz ki, kislány, de még nem tuti. A két lába között volt pont a köldökzsinór, és takarta a dolgokat, de azt mondta a doki, hogy inkább lánynak tűnik, de majd még megnézzük a következőn.
Ha lány akkor tuti Réka, a fiúnevekkel nem teljes még az egyetértés. Én tökre örülök. Eleinte végig fiút akartam elsőre, aztán pár hete a az "eszemmel" még mindig fiút, de a szívem mélyén inkább kislányt :) a párom persze fiú párti, na de azért ő sincs kétségbeesve :)

sziasztok, részemről asszem viszlát jövő héten, addig visszaszabizom

winnie

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


ja, Szilvi, 1 hetet Salzburg környékén voltunk, 1 hetet meg a Wörthi-tónál.

Z26, szerintem normális, nekem már korábban is volt, hogy nem is az alsó, de a fölső kezem zsibbadt el alvásnál, szerintem simán belefér a terhességbe...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: