Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Koszi a dicsereteketKép
Pano, irtam mailt Neked.

-Afonya
11+6
afonya
 
 


Sziasztok!

Lányok senki se aggódjon. Kép

Zsuzsa: igen, én írtam a Kismama extrába még 2002 decemberében. Kép Kicsi a világ.

Zsuzsi: az én orvosom hagyott szenvedni Kép Máig sem értem miért, semmi gondom addig nem volt vele. És eszembe se jutott volna, hogy valamit elizélt, ha mondjuk azt mondja, hogy hú ez nem jól gyógyult ezt meg kell csinálni...De ő 3 hónapig azt mondta, hogy ez van. Ami azért gyanús volt. És ezek után sose tudom meg az igazat,hogy most magamtól gyógyultam rosszul, vagy segítséggel. De ő tudta, -ha nem akkor adja vissza a diplomáját-, hogy ez magától nem fog helyre jönni. Nagy csalódás volt. Ezért dokit váltottam. Aztán megint, de azt a dokit a távolság és a vizit díj miatt kellett "elhagynom".
Ja, és nekem nem felszívódó varrataim voltak, úgyhogy azt már nem is ecsetelem milyen érzés volt amikor szülés után pár nappal kiszedték...
A műtétet felszívódóval csinálták, nem volt semmi gond.

Bellana
bellana
 
 


Jó estét!

zsuzsi, Bellana: érdekes, hogy mind a ketten így jártatok. Akkor én szerencsés vagyok, hogy nem?
Én 5 nap után akárhogy ülhettem! És csak felszívódót kaptam. A külsőket kiszedte a doki. Utána semmi bajom nem volt.
Amikor megnézett a doki a Margitban a 10. héten a vakbélgyuszi kapcsán, ő is mondta, hogy szép a sebem.
Sajnállak benneteket! De majd most!

Bellana: amúgy én is írtam egyszer, de valamikor korábban. De én olvastalak, és emlékeztem is rá. Jó a memóriám!

Mucska. Nekem az utolsó szept. 14. És ez neked a 17. heted, de a terheskönyvbe a betöltöttet írják! Azaz már 16 teljes heted megvan + valahány nap. Így vili? És le fogják venni!

Zsuzsa
zerko
 
 

 
 

Zsuzsa!

Köszike! Ezért jó, hogy valaki már szült, mert tudja a kérdésekre a választ. Én azt nem vettem figyelembe, hogy a betöltöttet írják mindenhova.
Mégegyszer köszike!
Mucska 16+5

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Meme: tornáztatás, masszírozás nem segít? Azért nem adnék, mert az anyatej védőrétegét szűnteted meg ezzel, ami ebben a bacis időszakban szerintem fontos. De persze a döntés a te kezedben van.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Meme: biztosan nem rossz az alma sem, de én előtte a helyedben megpróbálnám, hogy több rostosat fogyasztok. Sok rostos őszilét, nálam pl a füge is bevált, lenmagot is ettem éhgyomorra, az is jó volt Robónak. Ha esetleg ezek nem válnak be, akkor megpróbálhatod az almát is. Bár én is azt olvastam, hogy székletfogó, de már én is adtam Robónak egy két kanállal és volt kaki tőleKép. Szóval nyugodtan adhatod te is, bár hogy őszinte legyek én nem régóta adom az almát Robónak. Persze nem lesz baja Nórinak biztosan tőle,ha ő előbb kapja, de itt már tényleg az elvek dominálnak.

DBarbi:majd írd meg mit mondtak a neorológián. Ti milen tornagyakorlatokat csináltatok Fannival?Tényleg óriásbébi Fanni. Gratulálok hozzáKép. Autókárt pedig sajnálomKép. Törjön le a keze annak aki ilyet csinál...

Vera: ari lehet Bence , ahogy simizi az arcod és hajadKép. Most én is a kóstolgatásoka elemzem, nem tudom , hogy lenne a jó. Persze tudom, hogy ebből is csak én csinálok ilyen ügyetKép.Köszi a dicséretetKép.Bár néha aggódom, hogy Robó nem mozog eleget, kissé lusta. Igaz három hónaposan forgott, de most nem igazán akar. Mászást sem gyakorolgatja, habár mostanában egyre többet bír ki hason és nyúlkál a tárgyakért.

Susie: tényleg jó régen jelentkeztél, de jó , hogy írtál má. Szerintem ne aggódj, hogy Anna kevesebbet alszik. Nálunk Robó most lesz hat hós, de nálunk is ugyan ez a helyzet. Elejében engem is aggasztott, hogy másnak a babája átaludja az éjszakát, a miénk miért nem? De be kell látnom, vannak ilyen babák is. Majd idővel ők is fognak szépen aludni. Személy szerint a drasztikusabb megoldást elvetném, bár te tudod...hallottam én is olyanról, hogy hagyni sírni, de nem tudhatjuk, hogy éppen azzal okozunk esetleg neki sérülést.
Ez csak az én véleményem. Egyenlőre még én is szorgalmasan kellek Robóhoz, sőt van , hogy velünk is alszik.

Zsófi: tényleg nagyon mozgékony Bence. A többi kicsi is ennyire ügyes a családotokban? Nálunk Robó még sehol se tart. Bár nem vagyunk elkésve még semmivel, de meglepő, hogy Bence mennyire ügyi ténylegKép. Apajelöltnek örülök. Kívánok sok boldogságot nektek, remélem jó beilleszkedik majd a kis családodbaKép. Sok szerencsét hozzá!

Dandy: várom a könyv címétKép. Írj majd tényleg magatokról bővebben ha lesz idődKép

Gabi: jó volt olvasni rólatok isKép

Szisz: oltáshoz ment a drukk!! Remélem Boróka jól viselte. Almát mi nyersen adjuk, bár én inkább még csak a levét adom neki, egy két kanállal. Eddig ízlet RobónakKép.Kiváncsi leszek majd a többi ízvilág hogy jön majd be?Kép

Teszek fel pár képet én is , vagyis csak próbálkoztam, mert vmi oknál fogva nem sikerülKép, na majd máskor

Jó éjt mindenkinek: Anita
anita77
 
 


Képet megpróbálom ismát, hátha sikerül:

itt éppen a kutyust szeretném megkóstolni

Kép

a meghitt karácsony :egy két gömb közelebbről történő megtekintése:

Kép

Egy két kanál alma kóstolgatása , igaz ez az íz még furi kicsitKépbár azt látni kellett volna, hogy kapott utánnaKép:

Kép

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita!
Robó naggggyon tündériKépKépKép
Az első kép a legjobb, de a másik kettőn is édes. Te vagy vele a képen? Végre téged is látunkKép (már ha Te vagy a képenKép)
Úgy szeretem olvasni mindig amiket írsz, mert árad belőle a szeretet Robó (és úgy általában mindenki) irántKép
Rengeteg energiád van, és soha nem buksz ki. 6hónapja tulajdonképpen nem aludtál egy jót (jól gondolom, igaz?) és mindig van energiád írni nekünk. Hogy csinálod? KépKép

Mikor nálunk Bence éjjel is 3óránként szopizott, akkor én már hulla voltam, és ha valaki mondta hogy idővel jobb lesz, nem hittem el. És most már úgy megszépülnek ezek a dolgok is, pedig az elején nagyon kivoltamKép Sőt, egyre többet gondolok a kistesóra, egy kislányra, de aztán mindig az jut eszembe hogy itt van nekünk Bence, akit az életemnél ezerszer jobban imádok és úgy gondolom hogy nem is tudnék mást ennyire szeretni. Pedig biztos a hugit (vagy öcsikét) is szeretném, de még ingadozik ez az érzés bennem...

Na, jó ömlengős lettem, remélem értettétek mit akartam mondaniKép

Ja, és még egy: Anita, te sűrűn vagy egyedül Robóval éjszaka, ugye? Jövő hétfőn egyedül leszünk, mert a férjem Szegedre megy egy éjszakára, és én úúúgy félek. Annyira nem szeretek egyedül lenni napközben sem, de éjszaka még nem is voltunk soha kettesben Bencével. Én hülye mindig attól rettegek hogy épp akkor történik valami. Néha totál nem bízom magamban. Normális ez szerintetek?Kép

Üdv: Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!
Szisz, hát persze, nagyon jó, ha Apa itthon van! Boroka megfordult már? Mi rettentő lusták vagyunk, ha vmit nem ér el,azt a szolgálattevők legyenek szívesek minél előbb közelebb rakni!

Szerettelek volna agyümölcskérdésről kikérdezni titeket, de most sok mindent megtudtam.Jó hogy idetaláltam, mert nagyon sok okosságot tudok meg tőletek-remélem nem baj, hogy belekotyogok?

Zsizsa, szerintem Gabi is hasonló tempóban gyarapszik, mint a Zsigi-ő is most duplázta meg a születési súlyát, nem? Én vm olyat is hallottam, hogy az félévesen esedékes.

Dóra
ede
 


Sziasztok!

LINDA!!!
Én is győri vagyok, 33 hetes. Miért félsz Győrtől? Tényleg érdekelne. Én már jártam szülés felkészítőre, és voltam a szülőszobán, az egészet megnéztük, fogadtam szülésznőt, és nekem minden jónak tűnik. Nem hiszem, hogy lenne okod félni a győri kórháztól. Nagyon sok barátnőm, anyukám is szült itt már 12 éve, és soha senkitől nem hallottam rosszat.
Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok Lányok!
Olyan sokan írtatok,hogy nem győztem követni.

Linda!
Nagyon örülök,hogy újabb kismamival bővült a mi kis társaságunk!Gratula a bébihez!
Én is 77-es vagyok és októberi,pontosan 11-i.A kislányom is az,Ő 2001.okt. 17-én született,igazi szülinapi ajándék volt!

Barbara!
Nagyon együtt érzek most Veled,mert én is csak kis szerencsével úsztam meg a vetélést a 11.héten.Borzasztóan kiborultam,és még a mai napig félek,minden mozdulatnál,nehogy bekövetkezzen amit néhány héttel ezelőtt átéltem!
Biztosan sikerül a következő baba!Kívánok hozzá kitartást,türelmet,és nagyon drukkolok!

Edit!
A fejfájás nálam is majdhogynem mindennapos dolog volt,főleg az első 12 hétben.Ez teljesen normális,a görcsök még napokkal később is lehetnek,ha nincs vérzés,akkor nincs ok az aggodalomra!
Amúgy Neked is Gratula!

Bellana!
Olvasom,hogy a dédid kórházban van!Az én nagypapám nyáron volt kórházban vastagbélrákkal(azt mondta,ha be kell mennie,őt csak koporsóba viszik innen ki),még az orvos sem adott túl sok esélyt neki(szintén a szíve miatt),és 1 hónappal a műtét után egészségesen hoztuk haza!És most nagyon boldog,hogy jön a második dédunoka!Kívánom,hogy a ti déditek is így jöjjön ki a kórházból!

Alice!
Nem is hiszed el mennyire irigyellek!NINCS HÁNYINGERED SEM!!!!!Ha ez így megy tovább,azt kívánom,soha ne tudd meg milyen érzés a kádban aludni,hogy időben elérd a Wc-t.Inkább örülj!A környezetemben lévő összes kismami között én voltam az egyetlen hányós!

Évici!
A nyilalgatás nekem is volt,azt hallottam,hogy ez azért van.mert nyúlnak a szövetek,az izmok,és a tested ezzel jelzi,hogy valami más zajlik a szervezetben.

Zsuzsi,ill.Szt.Imrések!
Tudja valaki,mokor lesz az első kismama klub?(beszélgetés a szülésznőkkel)Most csüt. vagy a köv?Pontosan melyik épület,melyik terem?Esetleg a többi előadásról valami időpont?
Kinél szültök?

Kinga mi van VELETEK?

Lányok!Mindenkinek nagy drukkok a kukkoláshoz,bármikor is megy a héten!

Jó éjt mindenkinek!
Vigyázzatok nagyon a hóban ,nehogy elessetek!
Bármennyire is veszélyes most, én ezt a telet szeretem,legyen hó minden mennyiségben!

Nanda
14
nanda
 


Sziasztok!

Szánom-bánom, rlgen nem irtam,és most us csak az olvasásra volt idöm (meg egy másik topicot is kivégeztem), és mire irásra került a sor, felébredt Ádám.
Kivételesen nagyot aludt, délután 3-tól 6-ig, közben egy kicsi felsirás volt, szopi és aludt tovább. Lehet a tegnap estét pótolta, mert 4-szer volt fennt, nem tudom miért. Néha ilyen rapszódikus az éjszakánk, néha meg alszik egyfolytában reggel 5-6-ig...Ki érti ezt.
Egyébként betöltötte az 5 hónapot elsején, és meg is mértük, 7060 g és 67 cm, vagyis most megint súlyra növös hónapja volt...(710 g és 2 cm egy hónap alatt.)
Már lassan 3 hete kapja a plusz hamit délben és uzsonnára, nagyon tetszik neki, szereti a rizspelyhet.
Mozgásilag is nagyon fejlödött,most már a hátáról bármikor átfordul a hasára, és kinyomja magát, úgy néz szét. Ja, és a kúszás elsö jeleit is bemutatja, hason fekszik, emelgeti a fenekét és kotor a lábaival. Még nem haladt egy cm-t se, de szerintem jó úton van.
Rengeteget gagyarászik, sokszor reggel is a skálázására ébredünk és mérhetetlenül sokat vigyorog. Apropó, köszi a fényképes dicséreteket! Tényleg nagyot nött, és nagyon mosolygós még mindig . Nem hiszitek el, de akármikor elökapom a fényképezögépet, már nevet is, mintha tudná, mit kell ilyenkor csinálni...


Gyorsan egy mondatban, mert nem tudom meddig birja itt az ölemben még Ádám:
Gabi, Fanni, Niki, Nóri, Zsoltika, Benci és Robó is tüneményesek a képen! Micsoda szép kis társaság gyült itt össze!CSupa-csupa édi-baba...

Na, remélem legközelebb nem csak ilyen rohanósan tudok irni, de hát most már aztán végképp nem úgy alakul az idöm mindig, ahogy gondolom...
sziasztok
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Sziasztok!

Szöszi: az is számít azért a mozgás érzésénél, hogy hol van a méhlepény, ha hátul, akkor hamarabb érzed majd. Pocak növekedés: az elsőnél ruhában csak az 5. hónap körül látszódott, a másodiknál meg most is szerintem eredendően nagy volt a hasam, simán elment 3 hónaposnak.

Zsuzsi: de, én is a praxisba megyek, de oda majd csak a genetikai UH-ra, mert a dokimnak van a rendelőjében sima UH. Nevet még nem tudok, ha lány akkor talán Kata, ha fiú akkor passz. Az első kettőnél Bálint lett volna. Szerintem az Emma szép név.

Bellana: dédi hogy van? Apa nagymamájáról karácsony előtt letettek az orvosok, de ő csakazértis meggyógyult. Ő már 92 éves.

Zsuzsa: igen genetikai lesz, és a Győrffyhez megyünk, anno a Tétényiben is hozzá mentünk, és nagyon jó volt. Mi nem akarjuk megkérdezni, hogy lány vagy fiú. Az olyan jó volt az elsőnél is hogy nem tudtuk!Persze alig bírtam ki.

Alice, örülj, hogy nincs hányingered, én még mindig kb 4x hányok, még a 17. héten is, nem egy nagy élmény.

Soraya: drukk a dokihoz, én is szerdán megyek.

Egcsi, de jó neked is, hogy elmúlt a hányingered! Már csak én vagyok ilyen pocsékul?

Barbara: nagyon sajnálom!!! Remélem minél hamarabb rendbejössz, és hamarosan lesz kisbabád!

Edit, remélem minden rendben lesz, én is Nospát, MagneB6-ot + duphastont kaptam a sok görcsre. Menjél dokihoz minél hamarabb, ha ilyen rosszul vagy! Szédülni én még most is szoktam néha.

Linda: üdv itt!

Gátmetszés: az elsőnél volt, eléggé fájt kb. 2 hétig, utána már soha. A másodiknál meg nem volt, hát azért az sokkal jobb volt! Remélem most se lesz majd!

Nanda: én se tudom pontosan mikor lesz szülésznős beszélgetés, pedig érdekelne engem is , mert meg kéne keresnem a szülésznőmet, csak megváltozott a telefonszáma, de ma megpróbálom felhívni a kórházat és megkérdezem, mikor lesz.

Nagyon hosszú lettem, sziasztok!

Lino
lino
 
 


Sziasztok!

Annyit írtatok, hogy most nem írok mindenkinek, remélem, azért megbocsátotok!Kép

Először leírom tegnapi kalandunkat: elmentünk Gabival sétálni, a szokásos módon, kendőben vittem, a hasamra kötözve. Sétáltunk-sétáltunk (de nem csücsültünk le egy kis dombra, lévén ilyesmi nem található a lakótelepen), a hó hulldogált, és egyszer csak megcsúszott a lábam. Kalimpálásom közben lenézvén megállapítottam, hogy a hó alatt tükörsima jég leledzik, és nem létezik, hogy ezen én megálljak. Ezt bizonyítandó a gravitáció törvényeinek engedelmeskedve szépen el is estem. Hasra. Még jó, hogy a kalimpálás közben volt időm konstatálni, hogy én bizony hasra fogok esni, ezért okosan felkészültem, hogy én márpedig a könyökömre és a térdemre esem, hogy a gyereknek ne legyen baja. És én ügyes, megcsináltam! Gabinak egy porcikája sem ért le (hála a kendő szoros kötésének is), éppen csak megijedt kissé, ezért a felállás után folyamatosan panaszkodott, és emiatt azért befejeztük a sétát. Mondanom sem kell, hazafelé majd a szemem esett ki, úgy sasoltam jég után. Szóval ezt is megúsztuk.Kép

Anita,
van egy olyan oldal, ahol van egy-két tornagyakorlat babáknak egy éves korig, a címe: http://www.badawi.co.yu/hu/programi/vezbe_index.php . Nálunk is van egy kis féltékenykedés a nagyszülők részéről, mindkét részről, bár persze egyik oldal sem jegyzi meg hangosan, de lehet azért érezni.

Lányok,
olyan rossz ezt hallgatni, hogy így meg úgy forog a gyerek (azazhogy nektek jó), mert Gabi egyszerűen tojik forogni.Kép Már lassan négy és fél hónapos, és eddig mindössze négyszer fordult hasról hátra, azt is csak meztelenül. Hátról hasra meg már nem is próbálkozik, pedig pár hete még olyan erősen akarta, állandóan az oldalán volt. Mostanában csak fekszik a hátán, nézegeti a kezeit, felveszi a csörgőit, és rágcsálja őket, aztán elejti, és ezen beidegesedik. Ha hasra teszem, akkor meg egy rövid ideig nézelődik, aztán begurul és üvölt. Szoktam azért hasra is tenni, hátha akkor produkál valamit, meg kell az is, hogy erősödjön a háta meg a nyaka, de nem bírja sokáig, sírva meg nem hagyom hason, mert az nem segít semmiben.Kép Kíváncsi vagyok, hogy mikor kezd forogni, de már remélem, hogy minél hamarabb.

Susie,
csak megnyugtatásképpen: Gabi ma éjjel kétóránként ébredt, és általában is 3-4 óránként szokott. Egyetlen egyszer aludt 5 órát. Szerintem Anna egyszerűen ilyen, nem hiszem, hogy nagyon tudnál ezen változtatni, bár drasztikus módszerekkel lehet, hogy sikerülne, ha vannak hozzá idegeid, én például nem tudnám megtenni, és szerintem neki sem lenne jó. Én úgy gondolom, hogy biztosan ki fogja nőni, csak ki kell várni.

Meme,
ugyanolyan erecske, ugyanolyan rugi, még ilyet!KépKépKép

Szisz,
akkor megy a mail, egyébként azért kérdeztem, mert amikor írtad, hogy küldjünk, akkor nem regisztráltan jelentkeztél, ezért nem lehetett megnézni a profilodat.Kép

Vera,
énbennem is megvan az az érzés, hogy biztosan nagyon fogom szeretni a többi gyerekemet is, de azért Gabi valahogy mindig az első marad. Bár lehet, hogy ez megváltozik, mihelyt megszületik a következő, ez csak akkor derül majd ki.Kép Én inkább csak az első hónapban aggódtam, és féltem kicsit egyedül lenni Gabival, de azóta bebizonyosodott, hogy általában semmi baj sem történik, ezért ez szinte teljesen eltűnt belőlem.

Dóra,
az tény, hogy Gabi is megduplázta a születési súlyát, de azért ez általában nem várható el egy több mint négy kilós babától, hiszen neki ehhez jóval többet kell híznia, szóval Zsigi nagyon szépen fejlődik.Kép Gabi összesen kb. három kilót hízott a négy hónap alatt, végül is ez sem rossz.Kép

Barbi,
Gabi is ezt szokta hason művelni, popsi fel, és kotrás egy helyben.Kép

Képzeljétek, Gabi tegnap először nevetett úgy igazán! Annyira cuki volt!KépKépKép Ja, és tegnap a húgom levágta a hajamat, persze Gabi pont akkor találta ki, hogy ő valójában utál egyedül ülni a hordozóban (direkt beletettük, hogy lásson minket, és szórakoztattuk), és üvölteni kezdett. Próbáltuk letenni a plédre, de az sem jött be neki, ezért betettük az ölembe (persze a térdem végére, hogy ne legyen hajas), de ott is üvöltött. Ezért a tesóm rohamtempóban vágta a hajam, kicsit csálé is lett, de megszárítva egyáltalán nem látszik.Kép

Most megyek, visszafekszem mellé, hátha tudok aludni még egy kicsit.

Szép napot!

Zsizsa

Kép
Ez itt a szép új trapéznadrágos együttese, amit anyai nagyapjától kapott.Kép

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Több mint 2 hét szabi után nem győzlek visszaolvasni benneteket. Nagyon sok új babás van itt azóta, így külön nem sorolom fel a neveket, de üdv. és BUÉK mindenkinek.

Panó! Úgy látom Te vetted át a táblázatot. Én kimaradtam belőle, ezért az adataim újra:
Csicsóka, 30 év, 14+3, 2004.07.04., Schöpf-Merei.

Lányok! a szexről annyit mondott nekem a doki, hogy lehet, csak óvatosan. Vigyáztunk is nagyon a 12. hétig, majd egyik reggel nem tudtunk ellenálni egymásnak, nem éreztem semmi fájdalmat, de este volt néhány csepp barnázásom. Másnap azonnal doki, megnézte uh-n, hogy semmi baj, és azt mondta, hogy a szextől ez elő szokott fordulni, de a terhesség egésze alatt bármilyen kismértékű vérzés esetén azonnal menni kell hozzá. Most megint nagyon vigyázunk, mert legközelebb csak 15-én kell mennem hozzá AFP-re, és soron kívül nem igazán akarom meglátogatni.

13+3 naposan voltunk 4D UH-n a Soroksári úton. Nagyon nagy élmény volt, mert az általános uh-n alig van 1-2 perc nézni a babát, itt pedig 15 percen át nézhettük a mozgását. A férjem most látta először a picit. Felvették videóra és jár vele egy fekete-fehér kép is. A színesért fizetni kell. Legközelebb a 22. hetet ajánlotta ez a doki. Azt mondta, hogy pont jó időben mentünk, mert még a nyaki redőt is meg tudta nézni.

Most már befejezem, mert kellene már valamit dolgoznom is ma!

Csicsóka
Csicsóka
 


Sziasztok Lányok!

Elég régen nem jártam erre. Remélem mindenkinek jól telt a Kárcsony, és a Szilveszter, nálunk csuda jó volt. Karácsonykor nagyon nagy nyugi kettesben a kispapával - ő főzőtt - nagyon aranyos volt Kép, Szilveszterkor pedig elmentünk bulizni (sok ásványvízzel koccintgatni Kép )
Nagyon megsokasodtunk, megszaprodtunk ám, szerintem nincs is még egy ilyen aktív csapat a Babaneten. Kép Szóval üdvözlöm én is az újonnan jött kismamákat és jó pocakosodást kívánok nekik!!!

Barbara-nagyon sajnálom ami veled történt. Kívánom, hogy mihamarabb újra kis pocaklakó mocorogjon a pocidban.

Lányok, én is Szent Imrés vagyok, és én is szeretnék menni ilyen felkészítő őrületre. Viszont nekem sincs fogalamam sem arról, hogy mikor van, és lehet-e magammal cipelenem az apukát és hány alkalom lesz a szülésig. Szóval bárki tájékozottabb (és ez nem nehéz Kép )információjának nagyon örülnék én is. Előre is köszi!!!
A két ünnep között voltunk ultrahangon, már olyan nagy a baba, képzeljétek 8.6 cm volt december 29-én a fejétől a popsijáig.
Ha minden igaz, jövő héten lesz az AFP és abszolute nem tudom mire számítsak, mi van egyáltalán, ha nem jó az eredmény?

oké, hirtelen felindulásból nagyon hosszú lettem, de ez csak azért van mert régen jártam itt...Kép
babanyúl
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik nagyon rendes babócám van, mert csak egyszer volt igazi nagy hányingerem, mikor is értésemre adta, hogy el ne menjek a fogorvosi műtétre (nekem megjött egy picit, így nem gondoltam rögtön, hogy babóca van, a hányinger miatt csináltam tesztetKép)

Holnap megyünk uh-ra, remélem minden rendben lesz, én is olyanokat gondolok mint EgcsiKép Nem vagy egyedül!Kép

Csicsóka: akkor azt mondod megérte 13 hetesen 4D-uh-ot kérni? Nem tudod feltenni a képet?

Szt.Imre: holnap kérek a rendelőből ez évi programot, hogy mikor mi lesz. Biztosan megmondják telefonon is!
Tavaly ez volt a program:
http://www.imreszul.itx.hu/szulesfelk.html?PHPSESSID=5cd1dc033a12e59a08173e4023a 6189d

Szülésznős tali:
minden hónapban, a második csütörtökön du. 5 - 1/2 7 óráig
találkozás a szülésznőkkel (a szülés élménye)
hely: kórház A épület, IV. emelet, tanácsterem (a telefonközpont mellett)
háziasszonyok: Csizmadia Istvánné (Erika), Fantha Zsuzsa, Molnár Gabriella, Nyulas Jolán, Tóth Irén és Ujvári Bori szülésznők




Ha mennénk előadásra többen is, akkor beszéljük meg, melyikre és hogy találkozzunk előtte!Kép

Üdv:
Zsuzsi
zsu26
 
 


Zsuzsi- ezt tök jó ötletnek tartom, hogy egy páran menjünk együtt. Mégsem feszeng annyira az ember, ha csapatostól érkezik Kép Kép Kép
Szóval ezt érdemes lenne összeszervezni.
Egyébként hányingerem nekem sem volt egy árva darab sem. Pedig már betöltöttem a 15. hetet. Szóval úgy látszik mázli volt eddig.

Lányok! Küzd valaki fejfájással? NEkem az utóbbi napokban nagyon durva migrénes fejfájásaim vannak. Régen is voltak, csak nem ilyen sűrűn és teljesen munkaképtelenné tesz. Semmi szervi oka nincs, már túl vagyok minden létező vizsgálaton, de attól még nagyon kemény. Nem látok semmit meg ilyenek. Nincs valami tippetek fájdalomcsillapításra?
babanyúl
 
 


Sziasztok!

tegnap végül csak kipróbáltuk az almapürét, és meg is lett az eredménye, mert 3 nap után végre kakilt, nem azt mondom, hogy rajongással vette az újdonságot, de azért lement egy két falat, és tündérien vigyorgott két falat között maszatosan! Kép amúgy mindenkinek köszike a tanácsokat!

most megyünk, mert rohanunk a könyvelőhöz, csak ezt akartam megírni, de délután még jövünk!

puszi

meme

megpróbálok feltenni képet, de nem biztos, hogy sikerülni fog Kép
Kép
Kép
meme
 


ZsuzsaKép
Nincs olyan sok kérdésem, de szerintem már milliószor hallotta őket pályafutása során.Különben nagyon részletesen magyaráz, rövid kérdésre is hosszú a válasz.Kép

LindaKép
Üdv a topikban!

EditKép
Ne aggódj a korai tünetek miatt, mindenkinél más és más. Lehet, hogy ikrek!Kép

BarbaraKép
Nagyon sajnálom.Kép Mielőbbi testi és lelki felépülést!

LinoKép
Sajnálom, hogy még mindig hánysz!Kép Azért ma reggel nekem is szaladnom kellett, csak azért nehogy elfelejtsem, hogy nem vagyok egyedül.Kép

Egcsi
egcsi
 


Sziasztok!

Tegnap elmentünk este orvoshoz.
Tudtuk, hogy még nagyon korai a terhesség (4,5 hét), szinte épp, hogy elmaradt a menstruáció, de az előzmények miatt jobb volt ez így (a Kaáliban is mondták irány mielőbb a nőgyógyász).
Megnéztek UH-val, talált a doki egy 5 x 6 mm-es petezsákot, minden más oké.
MagneB6+Elevit egyelőre a napi tápszer, megyek vérvételre, meg ellenanyag szűrésre, mert RH- vagyok.
Mivel az előzmények nem ugyanolyanok, mint egy teljesen normál terhesség esetén, ezért az első időben majd többször kell mennem az orvoshoz, így 2 hét múlva találkozunk, amikor is a legjobb remények szerint 7 hetes lesz és ha minden oké, akkor szívdobogást is kell már látnunk.
Hasam fáj, de a napi 3x2 MagneB6 kifejezetten jó.
Szédülés nagyon kemény.

Babanyúl Kép
Nekem is vannak erős fejfájásaim, de én bizonyítottan A típusú migrénben szenvedek 13 éves korom óta. Ez beszédzavarral-látás zavarral és iszonyú erős fejfájással jár.
A fejspecialista szerint egy szülés általában rendbe szokta tenni a migrént.
Tippem nincs mit szedj, főleg pocakosan.
Nekem spéci semmi nem segít, régen kaptam egy végbél kúpot, picit jó volt, de nem oldotta meg a problémát.
Nagyon erős gyógyszereket adnak ilyenre, úhgyhogy én azt mondom magamnak ki kell bírni.
Mindig arra gondolok, hogy akinek iszonyú erős dioptriái vannak, ő soha nem lát jól, akkor én meg azokat a fél órákat, órákat ki kell, hogy bírjam.
Kitartás!
Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


SzösziKép
A Babanet főoldalán menj be az ultrahang galériába és ott találod a kedvezményre jogosító kupont!Kép

Most megyek, végre átveszem a várandós mama csomagomat.Kép Tegnap a sógornőm adott egy-két dolgot ami majd az anyatej lefagyasztásához kell. Az egész családom beindult, anyám már listát akar a vásárolandó dolgokról, apósomék kismamaruhát akarnak venni, alig győzöm csitítani őket. Azért élvezem a kényeztetést!Kép

Egcsi
egcsi
 


sziasztok!

babanyúl: én sajna. De én a terhességem előtt is küzdtem vele. Sőt, talán most valamivel jobb. 1-2 hetente egy alkalom általában. Nekem a szupi házidokinénim azt mondta, hogy a terhesség elején lehetőleg csak Kalmopirynt. Nos, az gyakran nem használ, akkor az Algopirin. Qvarelin, Panadol, és hasonlókat nem szabad bevenni.
Én ált. egy Algopirint szoktam, és teszek a fejemre hideg borogatást, majd lefekszem vele egy sötét szobába, és csak akkor kelek fel, ha úgy érzem nem fáj már. Ez ált. segít.

Mucska: kérdezz csak bármit bártan, segítünk.

Nekem ma levette egy kis szülésznő tanonc az AFP-met. Nem látott vénát, és nem mert megszúrni. 15 percig nézegette, mit tegyen. Majd el akart menni egy másik nőért. Akkor megmutattam neki hova szúrjon, és lám, eltalálta. Szóval ma volt program.
Nem szeretem amúgy a vérvételes napokat, mert ilyenkor éjjel sem ehet-ihat az ember, reggel órákig éhezik, és ennek meg is van az eredménye...Egész napos rossz közérzet Kép


Lino: amúgy a Győrffy szerintem is jó arc, és ért hozzá. Jó volt, amikor a Tétényin csinálta a maszek rendelést, mert az ugyan csak 3D-s volt, de az felvétellel csak 2000 Ft-ba került. A mostani sokkal több. Amúgy anno ő látta először a 26. héten, hogy az előző babánk kislány Kép
Én most sem panaszkodom, mert én meg a saját dokimhoz járok, és ő is megmutogat mindent rendesen. Így annyira nem hiányzik semmi. De ha tehetem, talán egyszer én is elnézek ide a Győrffyhez.

Zsuzsa
zerko
 
 


EditKép
Örülök a petezsákodnak!Kép Már el is küldtek ellenanyagszűrésre? Volt már vetélésed? Nekem a doki és a védőnő is azt mondta, hogy ráér később és az első babánál nem lehet gond különben sem.
Amilyen szerencsém van az apja vérét örökli a gyerek és ő +.Kép
A fejfájás miatt nem irigyellek, remélem a szülés tényleg "meggyógyítja"!Kép

Egcsi
egcsi
 


Meme!

Nagyon-nagyon szépek vagytok!Kép
Milyen édes kis ruhája van NórinakKép Én is szeretnék majd egy kislányt egyszer...Kép
Ha jól látom, MAM cumija van? Ez olyan lapított végű? Nekünk van egy olyan cumink+két Aventes, és egyiket sem tudja szívni Bence, kieseik a szájából. Nálunk csak a gyagyi cumi jön be, aminek jó nagy cseresznyealakú feje van, de sajna már mindekettő szuszog, mert belement a vízKép És nem tudom hol lehet olyat kapniKép

Örülök hogy sikerült a kakiKép, remélem legközelebb már az almának is nagyobb sikere lesz! Bencike imádja (imádta az első öt alkalommal).

Üdv:
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


és ami lemaradt:

egcsi: akkor jobb, ha több időt szán a doki a pacienseire, mint más. Mert kül. magába folythatja a szót. Kép
Már átveszed? Ez a termékminta, és társai? Én talán majd egyszer...
Az nem rossz, ha foglalkozik veled a család, de ahogy elnézem, ők túlbuzogják! Hosszú még az út! Kép

Edit: akkor most már jó kezekben vagy Kép És te is vigyázz magadra.
Akkor nekem teljesen más a helyzet a fejemmel. Nekem nem múlik el! Sőt, ha nem teszek semmit, már ordíthatnékom van a fájdalomtól, és hányingerem is van. Mondjuk nekem rosszak a nyaki csigojáim, és ilyenkor általában izomgörcs is társul a fájdalomhoz. A masszírozás javít a helyzeten, de sajna meg nem oldja.

Zsuzsa
zerko
 
 


Sziasztok!

Csak egy szóra...sietek Kép

Vera: mi múltkor itthonfelejtettük a cumit és nem akartam visszajönni kocsival+Fannival, ezért gyógyszertárban vettem. Csak az a bumszli cseresznyealakú volt. Nekünk a NUK vált be, Fanni a többivel csak játszik Kép Szóval nézd meg gyógyszertárban.

DBarbi
DBarbi
 


Kedves Zsuzsa!

Nagyon hasonlóak vagyunk úgy látom. Nekem is levették az AFP-t. Mutatom a vénám ( ami nincs), hogy csak onnan tud levenni. Ez volt az utóbbi 6 év tapasztalata, amikor kezelésekre jártunk. Mondták, hogy majd meglátom, hogy van másik is.Ők majd megmutatják! Kb. 10 perc után feladta és onnan vett, ahol mondtam. Nálunk itt Szegeden mintha nagyon lassan menne minden. 2 hét múlva lesz talán eredményem, de nem biztos. Mondtam a védőnőnek, hogy azért jó lenne, mert utána már uh.ra kell menni, van időpont. Ha gunyoros lennék, akkor azt mondanám, hogy a 40. hétre csak elkészül az eredmény. Biztos a vérvételtől van ilyen " jó kedvem", pedig a legvégén szépen levették.Mégegyszer köszike a tegnapit!

Szép napot Mindenkinek!
Mucska 16+6

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Szent Imrés előadások: mi apával jártunk az első lányomnál, szerintem nagyon jó volt, azt hiszem keddenként volt, mindig sokan voltak, a legtöbben apukákkal együtt. Előtte volt egy 1 órás terhestorna.

Szülésznőkkel találkozás: épp most beszéltem az enyémmel, és mondta, hogy most csütörtökön lesz 5-6-ig. Ugyhogy, hajrá, lehet menni, bár szerintem azért szülésznőt még később is lehet választani.

Lino
lino
 
 


egcsi Kép
Köszi, én is örülök. Nem volt vetélésem, de szerintem nagyon óvatos velem a dokim, azért küld máris ellenanyag szűrésre és valami olyasmit mondott, hogy a terhesség folyamán még 2-3 x megismételjük. Végülis tök mindegy, én véna szempontjából szerencsés vagyok, mert nagyon erősek.

Zsuzsa Kép
Neked is köszi. Sajnálom a fejed és jobbulást neked.
Igen valószínű más, nekem általában 20-30 percig tart (volt már 10 perces is meg 2,5 órás is, de az ritka). Ezalatt végig marhára fáj és jönnek a különböző látási-beszéd zavarok, de szerencsére eddig még mindig elmúlt. Volt egy idő, amikor attól féltem, mi lesz ha így marad és mindenki hülyének fog képzelni, mert nem tudom kifejezni magam Kép

Én is Szent Imrés vagyok, de nekem még nagyon-nagyon-nagyon-nagyon korai bármiféle előadásokra gondolni, azért remélem egyszer én is eljutok odáig.
Puszi, Edit

Edit
Kép


Kép
reditke
 
 


Barbi!
KösziKép

Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Túl vagyunk a 4 hós oltáson. 1-1 mindkét combba. Szegénykém a másodiknál már kétségbeesetten nézett rám: "soha nem lesz vége".
Nem volt láz, és egy óra múlva már felejthetetlenül gyönyörű mosolyokat kaptunkKép

Dóra, Zsizsa
Nálunk sincs nagy forgolódás. Hasról hátra max 6x. És ha nagyon érdekli valami, akkor félig utána fordul. Hason továbbra sem tudunk megmaradniKép
Zsizsa mintha Borkáról meséltél volna;) Teljesen így viselkedikKép
Amúgy mi alattvalók is Borka hercegnő kezébe adjuk a játékokat;)Persze törekszük, hogy ne így legyen...

No mennem kell!
Szép napot!
Szisz
szisz
 


Vera!
Nekünk is NUK van, csak a "madzagja" MAM, mi még a kórházban maptunk olyan jó nagy darabot, de az nem jött be, ez viszont igen! Amúgy olyan nagyot az Auchanban láttam, ha érdekel! Kép

Nórci most épp apával beszélget, édesek Kép

Gabi, és Robó gyönyörűek, na meg az összes többi babyKépKépKép!

most megyünk mert 2 hét múlva kezdődik a sulim és kell egy picit túrni a neten ...Kép

pussz mindenkinek

meme
meme
 


Sziasztok!

Szent Imrés kismamik!
Mit szóltok a jan.22-i csütörtökhöz?A szülésznős kismamaklub!Találkozhatnánk a főbejárat előtt 3/4 5-kor!
Majd mindenki ír valami "különös "ismertetőt!
nanda
14+1
nanda
 


Meme!

Bár nekem tápszere volta babámKép de nekünk is kakik gondjink voltak, én ois mindnet próbáltam,masszázs, köményes tes, kamilla tea, gripe water, de nekünk cska a szőlőlé jött be. Kb 2-3 nagyszemű szőlőt préseltem át teaszűrőm,a zt megitta délelőtt, délutánra volt kaki. 2 hónapos korától kapta. Még ízlett is neki. Sajnos ő is borzalmasan senvedett ha már csak 1 nap is nem kaklilt, így majdnem mindne nap glicerines kúp letta vége, így azt gondoltama szőlőlé kevesebbet árt.
Az alama az szerintem egyébként seméeges hatású, tehát s enam hajt, s enem fog, cska olyan jó állagúvá tezsi a kakit a babánál (nagyobbaknál). A szőlő az kifejezetten hajt.
A banán is láttam szóba került? az tényleg nagyon hasfogó.


Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nanda- az nagyon jó lenne!!! Szerinted van értelme elcitálni a páromat? Kép (Nem kis lelkesítésembe kerülne jelenleg...)

Edit, Zsuzsa - köszi a hozzászólást, látom nem vagyok egyedül ezzzel a probémával. Úgy látom nincs mit tenni, tűrni kell.
babanyúl
 
 


Manó!
Köszike kipróbáljuk! Kép

Meme
Meme
 


Lányok!

Tisztára csöpögök az irígységtől! Szuper, hogy tudtok együtt menni. Könnyebb úgy nekiindulni, ha nem egyedül megy az ember. Szegeden nincs internetező "elején-közepén" lévő kismama. Felléptem a szegedi topicba még tavaly, de csak olyanok vannak, akik már a legvégén vannak. Még jó, hogy Szeged ilyen kicsi város.
Nem baj, majd a klinikán ismerkedek. De azért írjátok meg ha voltatok, hogy mi volt!
Puszi mindenkinek:
Mucska 16+6

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!
Most elöbb irok, aztán olvasok, bár ma hajnal elolvastam a termést, de azóta is volt rendesen, látom. Na nem mintha panasz volna, hiányoztatok az ünnepek alatt.
Képzeljétek el, most jött ki a telefonszámlánk, és van benne egy 16000 Ftos 11-es dijzónájú hívás, állitolag internetezés közben irányitott oda valami weblap. Rosszul lettem (egyébként nem lenne 5 rugó a számla Kép! Megpróbálom megreklamálni, mert semmi figyelmeztetö jel sem volt, de hát kevés a remény. Ki vagyok nagyon.

De nem ezt akartam irni, hanem, hogy megint minden baba milyen sokat fejlödött és milyen szépek!
mi is tanultunk ám! Jelentem BOti tegnap óta forog hasra! Azóta nem érdeklik a fellógatott játékok csak a forgás. És csak bal felé....amikor meg hasra ér kétségbe esik...de akkor is. 3 hónapos és 2 naposan Kép
Meg jól meg van fázva (mindegyikünk egyébként), neki még höemelkedése is volt, talán múlóban a dolog...de sajnálom nagyon, mert mi is szarul vagyunk, ö sem élvezheti. Meg olyan rondán, fájósan köhög...és mézes teát mégsem akarunk adni neki, amit mi kortyolgatunk enyhitésnek...

No már enyit, sziasztok.
Edit

Ja és a tábla:

<pre>
[size=-1]Anyuka[/size] [size=-1]Baba[/size] [size=-1]Baba szülinapja[/size] [size=-1]Baba születési adatai[/size] [size=-1]Testvérkék[/size]
[size=-1]DBarbi[/size] [size=-1]Fanni Auróra[/size] [size=-1]2003.06.17[/size] [size=-1]3500 g / 56 cm[/size]
[size=-1]Zsófi[/size] [size=-1]Bence[/size] [size=-1]2003.06.27[/size] [size=-1]3770 g / 51 cm[/size]
[size=-1]Anita77[/size] [size=-1]Róbert[/size] [size=-1]2003.07.15[/size] [size=-1]2600 g / 50 cm[/size]
[size=-1]Marcsi[/size] [size=-1]Ákos[/size] [size=-1]2003.07.23[/size] [size=-1]3200 g / 55 cm[/size]
[size=-1]Kata[/size] [size=-1]Mihály[/size] [size=-1]2003.06.30[/size]
[size=-1]Barbi[/size] [size=-1]Ádám Csaba[/size] [size=-1]2003.08.01[/size] [size=-1]3385 g / 53 cm[/size]
[size=-1]Zit[/size] [size=-1]Benjámin[/size] [size=-1]2003.08.09[/size] [size=-1]4000 g / 54 cm[/size]
[size=-1]Gabi75[/size] [size=-1]Dávid András[/size] [size=-1]2003.08.14[/size] [size=-1]3250 g / 54 cm[/size]
[size=-1]Dea[/size] [size=-1]Ábel[/size] [size=-1]2003.08.22[/size] [size=-1]3270 g / 54 cm[/size]
[size=-1]Szisz[/size] [size=-1]Boróka Anna[/size] [size=-1]2003.08.26[/size] [size=-1]3150 g / 50 cm[/size]
[size=-1]Zsizsa[/size] [size=-1]Gabriella[/size] [size=-1]2003.08.28[/size] [size=-1]2830 g / 48 cm[/size]
[size=-1]Cory[/size] [size=-1]Zsombor[/size] [size=-1]2003.08.31[/size] [size=-1]2280 g / 48 cm[/size] [size=-1]Balu[/size]
[size=-1]Kati[/size] [size=-1]Levente Richárd[/size] [size=-1]2003.09.01[/size] [size=-1]3200 g / 51 cm[/size]
[size=-1]Vera[/size] [size=-1]Bence[/size] [size=-1]2003.09.02[/size] [size=-1]2150 g / 48 cm[/size]
[size=-1]Batkamano[/size] [size=-1]Emma[/size] [size=-1]2003.09.03[/size] [size=-1]3925 g / 53 cm[/size]
[size=-1]Dandy[/size] [size=-1]Martin[/size] [size=-1]2003.09.05[/size] [size=-1]3860 g / 54 cm[/size] [size=-1]Dorina[/size]
[size=-1]Docka[/size] [size=-1]András[/size] [size=-1]2003.09.06[/size] [size=-1]3800 g / 52 cm[/size]
[size=-1]Judit[/size] [size=-1]Virág[/size] [size=-1]2003.09.10[/size] [size=-1]3300 g / 53 cm[/size]
[size=-1]Gabi[/size] [size=-1]Zsolt Márk[/size] [size=-1]2003.09.10[/size] [size=-1]3400 g / 55 cm[/size]
[size=-1]Laura2[/size] [size=-1]Nikolett[/size] [size=-1]2003.09.21[/size] [size=-1]2600 g / 49 cm[/size]
[size=-1]Susie[/size] [size=-1]Anna Gréta[/size] [size=-1]2003.09.23[/size] [size=-1]3200 g / 56 cm[/size]
[size=-1]Diti[/size] [size=-1]Réka Tünde[/size] [size=-1]2003.09.23[/size] [size=-1]3340 g / 56 cm[/size] [size=-1]János Ádám[/size]
[size=-1]Nyuszimanó[/size] [size=-1]Petra Sári[/size] [size=-1]2003.09.29[/size] [size=-1]3670 g / 51 cm[/size] [size=-1]Donát[/size]
[size=-1]Edit[/size] [size=-1]Botond[/size] [size=-1]2003.10.03[/size] [size=-1]3350 g / 57 cm[/size]
[size=-1]Meme[/size] [size=-1]Nóra[/size] [size=-1]2003.10.12[/size] [size=-1]3300 g / 56 cm[/size]
[size=-1]AnnAnn[/size] [size=-1]Hanna[/size] [size=-1]2003.11.04[/size] [size=-1]3490g / 56 cm[/size]
[size=-1]Dorki[/size] [size=-1]Nikolett[/size] [size=-1]2003.11.08[/size] [size=-1]3700 g / 52 cm[/size] </pre>

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok Kép
Boldog új évet mindenkinek!!!
Sose jutok oda hogy írjak, mindegy, nem is annyira lényeges, úgyis kicsit kilógunk innen.

Olvasni persze szoktam, úgyhogy tájékozott vagyok mindenről és örülök, h szépen fejlődnek a csemeték Kép Gratula!
Laura, én is sajnálom, h elmész. Igazad van abban, h önmagához kell mérned Nikit és nem a többi gyerekhez - de valahogy ezt nekünk is így kéne Kép Remélem, hogy eljön az az idő, amikor ha másokkal összehasonlítod, már nem látsz akkora különbséget, mert szépen fejlődik!!! Örülnék, ha időnként hírt adnál magatokról!

Kaki: Nekünk szerencsére van minden nap, már csak 1-2x, de általában megküzd vele szegénykém.

Cumi: háááát, továbbra sem lelkesedik a témáért, de néha elfogadja - pl most a napokban, ami naon jóóóó,mert könnyebben nyugtatható Kép Ja és csak lapos végűt fogad el, a gömbfejűtől fintorog Kép

Éjszaka átalvás KépKépKépKép: Énmár annak is örülök, h a kezdetektől fogva alszik éjjel, csak 1-2x kel fel szopizni, utána visszaalszik. Valamint kifejezett eredménynek számít, hogy nappal legalább úgy alszik, ha elaltatom és fogom!!! Muszáj volt, mert nagyon sokáig (hetekig) nem aludt még 12 órát sem egy nap, féltem, h az idegrendszere issza meg a levét. Így most nagyon macerás és nem lehet mellette semmit csinálni - csak ha egyedül játszik, de ez van...

Szőrös plüssök: karácsonyra mi is kaptunk ÉLJEN!!! eltettem De kapott egy nagyon puha polár szerű anyagú macit - az annnyira édes! Kép

Egyébként Hami sztem ügyin fejlődik. A súlya kb. normális: 4600 körül - (2 hós) Bár most nem igazán van étvágya - fog.sincs, h miért. Inkább nézelődne Kép
Dumál sokat: eőőő, ejóóó, gúúú, ejógó meg ilyenek, meg persze hasbeszél is Kép Vigyorog, akkor majd megzabálom Kép Mostmár megpróbálja "megfogni" a tárgyakat, aza egyelőre csak hozzáér, de csukva van a keze Kép Néha begurul. h nem sikerül, apája szerint olyan maximalista, mint az anyja... hmmm...Kép
Most gyógyult meg, mert náthás volt szegénykém Kép
- nemtom mitől Holnap meg, ha minden igaz 2 hós oltás Kép De gondolom, sima ügy Kép A többitől azonban tartok.

A nap negatív szenzációja, hogy elromlott az ágy fölé szerelt forgó-zenélő, és meg se lehet javítani, pedig az a kedvence! Olyan szomi lettem Kép Gyorsan akartunk neki venni egyet, de itt olyan bénákat kapni Kép
Jövő7en megyünk Pestre, majd ott megnézzük vhol. Szerintetek Auchan v Cora jó ilyen szempontból? Az esik útba ugyanis. Milyen zenélős cuccokat lehet még kapni? Vera, te ebben szakértő vagy! Kép

Pussz mindenkinek: (ugyanis felébredt és ááááá)
Ann

Minden baby kivétel nélkül továbbra is csodaszép Kép
annann
 
 


Sziasztok!

Edit!
Gratulálok Botinak a forgáshozKép
Bence még egyetlen egyszer sem fordult meg. Semerre. Ez van. Majd egyszerKép
Köszi hogy csinálod a táblát, tudom hogy még adós vagyok a hetek+napok számlálásával, küldök majd mélt róla, ígérem.
Viszont ez a tel.számla dolog nagyon gázKép Nem is értem hogy történhetett ilyen. Én biztos frászt kapnék.

Ann!
Miért is lógsz ki innen?!
November 4-e majdnem nyár végeKép nem mindegy?
És különben is kezdtelek már hiányolni, a leveled is megkaptam, csak még nem volt időm válaszolni. Ja, mert egész nap neteztem ma isKép
Na jó volt egy kis házimunka is, de mivel vasalnom kellene, mindig kitalálok helyette valamitKép

Úgy látszik Bencike más mint a többi babaKép, neki csak a kifejezetten nagyfejű cumik jönnek be, de ez legyen a legnagyobb gondunk. Legalább olcsóKép

Zenélős játékot nekünk az egyik ismerősünk vette meg az Auchanban, 4600ért plüss, Micimackó és társai vannak rajtaKép szerintem nagyon szép. És máshol ugyanez 10e fölött van, úgyhogy ott mindenképp érdemes megnézni.
Más zenélős "cucc" nekünk Svédo-ból származik, a férjem hozta decemberben. De van még táncoló-éneklő rénszarvasunk, azt is imádta Bence amíg le nem merült az elem, és van még ezerféle dallamot játszó vonatunk, hajónk, felhúzható játékunk. Szerintem bármelyik játékboltban találtok ilyeneket.

Holnap szorítok az oltáshoz, de nem lehet hogy mégsem kapja meg Hami a nátha miatt? Ha még nem egészen okés, akkor nem adják be.

Nekünk is van nagyon puha polárszerű kacsánk és nagyon szereti Bencike ha azzal simizemKép

Na mennem kell, muffint fogok sütni!
Pussz,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


egcsi!Kép
Koszi.Azert nekem tetszene az a nagy korulugralas,es en ki is hasznalnam!KépKimelnek engem is es ferjem egy tunder,de vasarolni nem akarnak nekem...

Lanyok!
Arra nem valaszolt senki,hogy a 18.-ik het kornyeken a genetikai uh-t ha 3D-sen csinaltatnam akkor mar latszana-e,hogy egeszseges.Szoval van ertelme akkor menni?Mert szerintem csak egyszer megyek majd 3D-re...

Nem tudom lehet-e es hogy a szovetek a hormon hatasara vagy mit irt egcsi,de nekem van egy kis pocim,semmilyen nadragom nem jon ram es tegnap ota terhesnadragban jarok.Hat,ez meg bo,de rahuzok egy hosszu pulcsit,nem latszik es vegre jol erzem magam,kenyelmes!!!Szerintetek nevetseges vagyok???
Aztan ma arra gondoltam,hogy elmegyek a heten nagymama-bugyikat vadaszni,mert a tanga kezd kenyelmetlen lenni.Es harisnyaban is ugrok egy meretet,mert az is szorit.

En is irigylem a kismama-ossejovetelety a szt.imreseknek!!!

szoszi
12+2
szoszi
 
 


Sziasztok!

Voltunk dokinál: a bébi 9-10 hetes és 25mm!! Láttam, hogy ver a kis szive, meg hogy mozog! Kép
2 hét múlva megyek hüvelyire, mert utána elutazik a doki 3 hétre...Még írt fel Duphastont, aztán ha az elfogy akkor már elméletileg a lepény veszi át a dolgát. Úgy legyen. Végülis Danival is így volt.
Tényleg, ti honnan tudjátok mindig napra pontosan, hogy mennyi idős terhesek vagytok? Én csak a heteket tudom, azt is mindig úgy mondja a doki, hogy pl: 9-10 hetes. Bocs ha hülye a kérdés, de világosítsátok meg az elmém légyszi. Kép

Kedves fejfájósok én is kínlódok vele majdnem mindennap...Algópyrnt szedek ha már muszáj.
Danival is volt, de az első harmad után -emlékeim szerint- elmúlt. Kitartás!

A dédinknek csináltak végbéltükrözést, de hála az égnek nem találtak semmit!! Remélem továbbra sem fognak találni rossz dolgokat és hamarosan hazaengedik. Mindenkinek köszönöm a jókívánságokat. Kép

Zsuzsa, te mikor és milyen témában írtál a Kismamába?

Puszi:
Bellana

Ui: én is irigykedek a talizókra...
bellana
 
 


sziasztok!

Bellana: Gratula a baba fejlődéséhez.
Én is kíváncsi vagyok rá, hogy mekkora. Még 2 hét Kép Most valahol 15-18 cm között van, és bő 10 deka. Ejha, ez a méret!
Én csak szüléstörténetet írtam. Ha érdekel, elküldöm neked, vagy azoknak, akit érdekel.
Amúgy nekem a fejfájás nem múlt el később sem, így folyamatosan jelen volt az előző terhességem alatt is.
Hát, létezik terhességi öröknaptár. Szokott lenni a Kismama újságban minden évben. Amúgy ha tudod, hogy mikor töltessz be egy hetet ( pl. szombaton), akkor azt is tudod, mikor vagy pl 8h+3 napos! Kedden! Ezt nekünk nem a doki mondja, ez a hivatalos kiírás szerint van.
Hajrá Dédi! Kép

Szöszi: UH ügyben passz, de én később mennék.
Nem tudom, nálam mikor indult a növekedés, de már tart. Sebaj, lesz ez ígyse.


Edit: neked akkor teljesen másmilyen a fejfájásod. Nem tudom, melyik lehet a jobb. De leginkább egyik sem Kép

Én is irigylem a Szt Imréseket. De nekem van egy pár Jánosos kismama levelezőtársam is, de ők is előttem vannak, mint Mucska esetén. De sebaj, ismerem már a terepet Kép

Zsuzsa
16+3
zerko
 
 


Szia Zsuzsa! Engem érdekel! Melyik számban van? De annak is örülnék ha elküldenéd: bellana@index.hu

Van öröknaptáram, kettő is, a szerint én 9 hetes és 4 napos vagyok. Kép
Köszi! Kép Kép

Hú a fejfájás az rémes, azért remélem, hogy neked is enyhülni fog. Nekem eddig más ez a várandósság mint a Danival. vele szörnyű rosszul voltam, hánytam, most meg "csak" émelygek és álmos vagyok.

Puszi:
Bellana
bellana
 
 


Kedves Vera, Zsizsa, Szisz és a többiek!
Zsigi sem fordult még meg semerre, pedig ő is majdnem 4 és fél hónapos!Lesem, lesem, de ma láttam először rajta, hogy próbálkozik, de csak 180 fokot sikerült vizszintesen fordulnia. Azt viszont már látom, hogy ha nem figyelek, így fogja magát az ágyról levetni:előbb gondosan közelaraszol a széléhez, aztááááán hopp, sikerül átfordulni egyenesen a mélybe. Azért nagyon odafigyelek, nem hagyom egy pillanatra sem ott.
Hadd újságoljak el vmit nektek:
Mi ma megkóstoltuk az almát,eredetileg csak egy kiskanálnyit akartam adni neki, de megfogta a kezemet, tuszkolta vele a kanalat a szájába és reklamált, ha elfogyott. Egy fél almát benyomott, akkor mondtam azt, hogy elég,megnézzük történik-e valami. Eddig minden ok. Szóval, ma megkezdtük utazásunkat Gasztronómiában, szerintem szeretni fogjuk a hasunkat!

Üdv mindenkinek,
Dóra
ede
 


Bellana Kép Hurrá Kép De jó lehetett! Kaptál képet?
Dédinek én is szorítok!

Szöszi Kép Nekem a bnom volt 18 hetesen 3D-n és klassz lett, bár késobb lehet hogy még jobb csak nem fér rá a baba a képernyore Kép

Zsuzsa Kép nekem is elkuldenéd? A profilos címem muködik.

Most ennyi, próbálok aludni lassan, ha tudok az izgalomtól Kép

Soraya
soraya
 
 


Sziasztok!

Dóra!
Már a múltkor is akartam neked írni, csak valahogy kimaradt. Szóval Zsigi nagyon jól fejlett kisbabaKép biztos nagyon aranyos is. Nem tudsz róla feltenni képet? Csak halvány emlékeim vannak róla, az is 5 napos korábanKép (vagy mikor mentetek haza?)
Nekünk is nagyon ízlik/ízlett az alma, már annyira nem jön be neki, pedig valamitől muszáj lesz kakilni, lehet megpróbálom én is a szőlőt, amit Manó írt.

Köszi a megnyugtatást a forgás miattKép bár én igazából még nem stresszelek emiatt, a doki "követelménye" szerint van még majdnem két hónapunk hogy megforduljon. Legalábbis ő 6hónapos korra mondja hogy forogni kell.

De ma megint sikerült felhúznom magam, mert jött volna ma a védőnő (csak én nem hallottam a csengőt), délután ezért felhívott, és kérdezte mi újság. Mondtam hogy voltunk neurológusnál, és az égvilágon semmi baja Bencének.
Erre ő: de azért mindenképpen tornáztatni kell, mert háááát az nem olyan biztos!
Azt hittem felrobbanok, mondtam neki, hogy NEM KELL külön tornáztatni, de egyébként szoktuk, játékosan.
Erre ő: de azért foglalkozni kell vele.

Úgy utálom az ilyet, végre megnyugodtunk, és akkor megint a frászt akarják rámhozni. Már előre látom a jövő keddi oltást, mert ha ott beszólnak valamit, a férjem nem olyan türelmes mint én, és hát biztos nem hagyja szó nélkülKép

Kreáltam egy második albumot Bencikéről, esetleg ha érdekel valakitKép bár a képek nagy részét már láttátok:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1414

Na pussz,
Vera

KépKép Kép
76vera
 
 


Sziasztok!

Huhh, jó sokat írtatokKép

Barbara, nagyon sajnálom ami Veletek történtKép, nem nagyon tudok mit mondani, de nagyon együttérzek Veled... Kép Fel a fejjel és hajrá, hamarosan úgyis lesz kisbabád!

Edig, gratulálok a petezsákocskádhozKép Először én is csak ezt láttam három hete, aztán két hete már láttunk a monitoron egy 5 mm-es "gyereket"Kép, lüktető szivecskével... Mikor mész legközelebb?

Szöszi, szerintem mehetsz nyugodtan 3D-sre 18 hetesen, mert - ahogy Soraya írta - minden látszani fog, mert bőven van még helye forgolódni. De gondolom ebben a magzati korban még nem annyira szép kerek pofijú, meg ilyenek... de ha az egészség megtekintése a lényeg, akkor menjKép Ezzel a babóval én is fogok menni, a kisfiammal nem mentem, meg is bántam, mert körülöttem rengetegen elmentek és csodaszép képeket mutogattakKép Hova mész, tudod már?

Ma voltam védőnéninél, van kiskönyvemKép Ma töltöm a 8. hetetKép

Megyek, mert jönnek az álommanók...

Sziasztok,
mindenkinek rosszullét-, fejfájás- és egyéb kellemetlenség-mentes szép napokat kívánok!Kép
Beja
beja
 
 


Edig=Edit, bocsiKép

B.
beja
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: